Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

49542 / 2016-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Sosnowcu (Sosnowiec)

Przeprowadzenie szkolenia grupowego dla 12 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu w zakresie: Kierowca wózka jezdniowego z napędem silnikowym i bezpieczną wymianą butli gazowych

Opis zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia grupowego pn. Kierowca wózka jezdniowego z napędem silnikowym i bezpieczną wymianą butli gazowych w terminie do 15.12.2016r. dla 12 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Sosnowcu i posiadających wykształcenie minimum podstawowe.
2.Szkolenie będzie przeprowadzone w dwóch 6 - osobowych grupach.
3.Termin realizacji
I grupa - od 18.04.2016 r. do 29.04.2016r.
II grupa - od 04.07.2016 r. do 15.07.2016r.
4.Szkolenie ma na celu profesjonalne i kompleksowe przygotowanie uczestników do podjęcia zatrudnienia w charakterze kierowcy wózka jezdniowego. Zakres kursu powinien być ukierunkowany na zdobycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, z uwzględnieniem wymagań w zakresie kwalifikacji i umiejętności stawianych obecnie na rynku pracy.
5.Liczba godzin szkolenia ogółem - 67 godz., w tym 15 godz. zajęć praktycznych i 52 godz. teoretycznych.
Minimalny zakres szkolenia:
-wiadomości z zakresu dozoru technicznego, BHP i ładunkoznawstwa,
-typy stosowanych wózków jezdniowych i ich budowa,
-czynności operatora przy obsłudze wózków jezdniowych,
-obsługa wózka jezdniowego z modułem wymiany butli gazowej.
Program kursu może być uzupełniony o tematykę związaną z zakresem w/w szkolenia i poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy powinny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia w zakresie obsługi wózka jezdniowego oraz pracy w charakterze kierowcy wózka jezdniowego.
6.Niniejsze szkolenie współfinansowane będzie ze środków Funduszu Pracy.
7.Każdy uczestnik szkolenia otrzyma na własność: materiały szkoleniowe w formie skryptu i/lub podręcznika, zgodne z kierunkiem szkolenia 60- kartkowy zeszyt w kratkę formatu B-5 w twardej oprawie oraz długopis.
8.Wybrany Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia w trakcie zajęć stały dostęp do serwisu kawowego znajdującego się w odpowiednio przystosowanej sali szkoleniowej lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Zamawiający wymaga, aby serwis kawowy był serwowany w formie bufetu, w ilości adekwatnej do liczby uczestników szkolenia i uzupełniany na bieżąco w trakcie trwania szkolenia.
Do przyrządzania kawy i herbaty Wykonawca powinien zapewnić gorącą wodę w termosach. Serwis kawowy powinien zostać estetycznie zaaranżowany z wykorzystaniem czystej, kompletnej zastawy zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi.
Serwis kawowy powinien obejmować:
-kawę mieloną i rozpuszczalną typu np. Jacobs Cronat Gold lub równoważne
-herbatę czarną ekspresową typu np. Lipton yellow label tea lub równoważne
-dodatki do ciepłych napojów: cytrynę świeżą pokrojoną w plastry, cukier i mleko do kawy zagęszczone, niesłodzone sterylizowane typu np. Spółdzielnia Mleczarska Gostyń lub równoważne;
-butelkowaną wodę mineralną gazowaną i niegazowaną (0,5 l) typu np. Nałęczowianka, Cisowianka lub równoważne
-mieszankę ciasteczek podaną na paterach lub półmiskach - co najmniej 3 rodzaje tj. delicje, wafelki, ciastka kruche - np. Delicje Szampańskie, Pieguski lub równoważne;
*Zamawiający dokonując opisu poszczególnych produktów przykładowo wskazał nazwę handlową i nazwę producenta, celem wskazania minimalnego dopuszczalnego standardu jakościowego produktów. W tym zakresie Zamawiający dopuszcza możliwość zapewnienia produktów równoważnych innych producentów i o innej nazwie handlowej, które posiadają nie gorsze cechy jakościowe od produktów wskazanych przez Zamawiającego.
9.Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia pomieszczenie umożliwiające spożywanie posiłków. Będzie to pomieszczenie odrębne, w bezpośrednim sąsiedztwie sali szkoleniowej, zapewniające swobodne przygotowanie napoi. Dopuszcza się również przygotowanie kącika socjalnego w odpowiednio przystosowanej sali szkoleniowej, w której są prowadzone zajęcia.
10.Zamawiający wymaga, aby szkolenia było realizowane na terenie miasta Sosnowca lub miast ościennych, w przypadku organizacji szkolenia poza terenem miasta Sosnowca, łączny koszt dojazdu najtańszymi środkami komunikacji w obie strony nie może przekroczyć 2 godziny (licząc od przystanku Dworzec PKP Sosnowiec).
11.Zajęcia mogą być realizowane wyłącznie w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w przedziale czasowym między godz. 8.00, a 18.00, w wymiarze maksymalnie 8 godzin dziennie.
12.Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał aktualny wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.
13.Zamawiający wymaga, aby zajęcia były prowadzone z wykorzystaniem różnych metod szkoleniowych.
14.Zamawiający wymaga, aby szkolenie zakończyło się egzaminem wewnętrznym.
15.Zajęcia nie mogą być realizowane metodą e-learningu.
16.Szkolenie nie może być realizowane w placówkach szkolnych, podczas trwania zajęć lekcyjnych.
17.Założenia do szkolenia muszą mieć odzwierciedlenie w przygotowanych programach, które Wykonawca winien przedstawić jako załączniki do dokumentacji.
18.Programy te muszą być opracowany zgodnie z:
-ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., Poz. 149.z późn. zm.),
-Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz.186)
-Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014r., poz.667)
-Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118 poz. 1263)
lub Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10.05.2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz. U. nr 70, poz. 650 z późn. zm.).
19.Programy szkolenia winny zawierać w szczególności:
1)nazwę i zakres szkolenia,
2)czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
3)wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
4)cele szkolenia (pozyskanie nowych kwalifikacji i uprawnień),
5)plan nauczania obejmujący przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej (ilość godzin ogółem dla jednej grupy szkoleniowej w tym: zajęcia praktyczne i teoretyczne, a także liczba godzin przypadająca na poszczególne etapy szkolenia),
6)treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych.
7)wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
8)sposób sprawdzania efektów szkolenia,
20.Zamawiający zobowiązuje się do sfinansowania w formie zwrotu, kosztów z tytułu przejazdu na szkolenie skierowanych bezrobotnych.
Zwrot kosztów przejazdu dokonany będzie przez Wykonawcę osobie bezrobotnej w ostatnim dniu szkolenia, maksymalnie do wysokości stanowiącej iloczyn faktycznej liczby dni szkolenia, w których osoba uczestniczyła i kosztu przejazdu najtańszymi środkami transportu zbiorowego.
Maksymalny koszt zwrotu za jeden dzień szkolenia wynosi:
6,40 zł - w przypadku, gdy zajęcia odbywają się na terenie miasta Sosnowca,
7,60 zł - w przypadku, gdy zajęcia odbywają się na terenie miast sąsiadujących z Sosnowcem,
Zwrot kosztów przejazdu nie przysługuje osobie bezrobotnej za dni usprawiedliwionej i nieusprawiedliwionej nieobecności, w sytuacji przerwania szkolenia z własnej winy uczestnika przerwano szkolenie.
Zamawiający dokona w terminie 30 dnia zapłaty za koszty przejazdu po przedstawieniu przez Wykonawcę odrębnej faktury wraz z Rozliczeniem kosztów przejazdu - potwierdzeniem odbioru - załącznik do wzoru umowy.
21.Typ dokumentu potwierdzający odbycie szkolenia:
-zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne z § 71 ust.4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.05.2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014r. poz. 667) ;
-zaświadczenie kwalifikacyjne do obsługi urządzeń transportu bliskiego w kategorii II WJO w zakresie wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem wyspecjalizowanych, wydane przez organ właściwej jednostki Urzędu Dozoru Technicznego na podstawie rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych (Dz. U. Nr 79, poz. 849 z późn. zm.) - po pozytywnie zdanym egzaminie państwowym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 49542

Data publikacji: 2016-03-04

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu

Ulica: ul. Rzeźnicza 12

Numer domu: 12

Miejscowość: Sosnowiec

Kod pocztowy: 41-200

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 2661387, 2663324, 26636335

Numer faxu: 32 297 87 01, 297 87 20

Adres strony internetowej: www.pup.sosnowiec.pl / www.bip.pup.sosnowiec.pl

Regon: 27671436900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie szkolenia grupowego dla 12 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu w zakresie: Kierowca wózka jezdniowego z napędem silnikowym i bezpieczną wymianą butli gazowych

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia grupowego pn. Kierowca wózka jezdniowego z napędem silnikowym i bezpieczną wymianą butli gazowych w terminie do 15.12.2016r. dla 12 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Sosnowcu i posiadających wykształcenie minimum podstawowe.
2.Szkolenie będzie przeprowadzone w dwóch 6 - osobowych grupach.
3.Termin realizacji
I grupa - od 18.04.2016 r. do 29.04.2016r.
II grupa - od 04.07.2016 r. do 15.07.2016r.
4.Szkolenie ma na celu profesjonalne i kompleksowe przygotowanie uczestników do podjęcia zatrudnienia w charakterze kierowcy wózka jezdniowego. Zakres kursu powinien być ukierunkowany na zdobycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, z uwzględnieniem wymagań w zakresie kwalifikacji i umiejętności stawianych obecnie na rynku pracy.
5.Liczba godzin szkolenia ogółem - 67 godz., w tym 15 godz. zajęć praktycznych i 52 godz. teoretycznych.
Minimalny zakres szkolenia:
-wiadomości z zakresu dozoru technicznego, BHP i ładunkoznawstwa,
-typy stosowanych wózków jezdniowych i ich budowa,
-czynności operatora przy obsłudze wózków jezdniowych,
-obsługa wózka jezdniowego z modułem wymiany butli gazowej.
Program kursu może być uzupełniony o tematykę związaną z zakresem w/w szkolenia i poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy powinny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia w zakresie obsługi wózka jezdniowego oraz pracy w charakterze kierowcy wózka jezdniowego.
6.Niniejsze szkolenie współfinansowane będzie ze środków Funduszu Pracy.
7.Każdy uczestnik szkolenia otrzyma na własność: materiały szkoleniowe w formie skryptu i/lub podręcznika, zgodne z kierunkiem szkolenia 60- kartkowy zeszyt w kratkę formatu B-5 w twardej oprawie oraz długopis.
8.Wybrany Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia w trakcie zajęć stały dostęp do serwisu kawowego znajdującego się w odpowiednio przystosowanej sali szkoleniowej lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Zamawiający wymaga, aby serwis kawowy był serwowany w formie bufetu, w ilości adekwatnej do liczby uczestników szkolenia i uzupełniany na bieżąco w trakcie trwania szkolenia.
Do przyrządzania kawy i herbaty Wykonawca powinien zapewnić gorącą wodę w termosach. Serwis kawowy powinien zostać estetycznie zaaranżowany z wykorzystaniem czystej, kompletnej zastawy zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi.
Serwis kawowy powinien obejmować:
-kawę mieloną i rozpuszczalną typu np. Jacobs Cronat Gold lub równoważne
-herbatę czarną ekspresową typu np. Lipton yellow label tea lub równoważne
-dodatki do ciepłych napojów: cytrynę świeżą pokrojoną w plastry, cukier i mleko do kawy zagęszczone, niesłodzone sterylizowane typu np. Spółdzielnia Mleczarska Gostyń lub równoważne;
-butelkowaną wodę mineralną gazowaną i niegazowaną (0,5 l) typu np. Nałęczowianka, Cisowianka lub równoważne
-mieszankę ciasteczek podaną na paterach lub półmiskach - co najmniej 3 rodzaje tj. delicje, wafelki, ciastka kruche - np. Delicje Szampańskie, Pieguski lub równoważne;
*Zamawiający dokonując opisu poszczególnych produktów przykładowo wskazał nazwę handlową i nazwę producenta, celem wskazania minimalnego dopuszczalnego standardu jakościowego produktów. W tym zakresie Zamawiający dopuszcza możliwość zapewnienia produktów równoważnych innych producentów i o innej nazwie handlowej, które posiadają nie gorsze cechy jakościowe od produktów wskazanych przez Zamawiającego.
9.Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia pomieszczenie umożliwiające spożywanie posiłków. Będzie to pomieszczenie odrębne, w bezpośrednim sąsiedztwie sali szkoleniowej, zapewniające swobodne przygotowanie napoi. Dopuszcza się również przygotowanie kącika socjalnego w odpowiednio przystosowanej sali szkoleniowej, w której są prowadzone zajęcia.
10.Zamawiający wymaga, aby szkolenia było realizowane na terenie miasta Sosnowca lub miast ościennych, w przypadku organizacji szkolenia poza terenem miasta Sosnowca, łączny koszt dojazdu najtańszymi środkami komunikacji w obie strony nie może przekroczyć 2 godziny (licząc od przystanku Dworzec PKP Sosnowiec).
11.Zajęcia mogą być realizowane wyłącznie w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w przedziale czasowym między godz. 8.00, a 18.00, w wymiarze maksymalnie 8 godzin dziennie.
12.Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał aktualny wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.
13.Zamawiający wymaga, aby zajęcia były prowadzone z wykorzystaniem różnych metod szkoleniowych.
14.Zamawiający wymaga, aby szkolenie zakończyło się egzaminem wewnętrznym.
15.Zajęcia nie mogą być realizowane metodą e-learningu.
16.Szkolenie nie może być realizowane w placówkach szkolnych, podczas trwania zajęć lekcyjnych.
17.Założenia do szkolenia muszą mieć odzwierciedlenie w przygotowanych programach, które Wykonawca winien przedstawić jako załączniki do dokumentacji.
18.Programy te muszą być opracowany zgodnie z:
-ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., Poz. 149.z późn. zm.),
-Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz.186)
-Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014r., poz.667)
-Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118 poz. 1263)
lub Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10.05.2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz. U. nr 70, poz. 650 z późn. zm.).
19.Programy szkolenia winny zawierać w szczególności:
1)nazwę i zakres szkolenia,
2)czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
3)wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
4)cele szkolenia (pozyskanie nowych kwalifikacji i uprawnień),
5)plan nauczania obejmujący przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej (ilość godzin ogółem dla jednej grupy szkoleniowej w tym: zajęcia praktyczne i teoretyczne, a także liczba godzin przypadająca na poszczególne etapy szkolenia),
6)treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych.
7)wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
8)sposób sprawdzania efektów szkolenia,
20.Zamawiający zobowiązuje się do sfinansowania w formie zwrotu, kosztów z tytułu przejazdu na szkolenie skierowanych bezrobotnych.
Zwrot kosztów przejazdu dokonany będzie przez Wykonawcę osobie bezrobotnej w ostatnim dniu szkolenia, maksymalnie do wysokości stanowiącej iloczyn faktycznej liczby dni szkolenia, w których osoba uczestniczyła i kosztu przejazdu najtańszymi środkami transportu zbiorowego.
Maksymalny koszt zwrotu za jeden dzień szkolenia wynosi:
6,40 zł - w przypadku, gdy zajęcia odbywają się na terenie miasta Sosnowca,
7,60 zł - w przypadku, gdy zajęcia odbywają się na terenie miast sąsiadujących z Sosnowcem,
Zwrot kosztów przejazdu nie przysługuje osobie bezrobotnej za dni usprawiedliwionej i nieusprawiedliwionej nieobecności, w sytuacji przerwania szkolenia z własnej winy uczestnika przerwano szkolenie.
Zamawiający dokona w terminie 30 dnia zapłaty za koszty przejazdu po przedstawieniu przez Wykonawcę odrębnej faktury wraz z Rozliczeniem kosztów przejazdu - potwierdzeniem odbioru - załącznik do wzoru umowy.
21.Typ dokumentu potwierdzający odbycie szkolenia:
-zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne z § 71 ust.4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.05.2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014r. poz. 667) ;
-zaświadczenie kwalifikacyjne do obsługi urządzeń transportu bliskiego w kategorii II WJO w zakresie wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem wyspecjalizowanych, wydane przez organ właściwej jednostki Urzędu Dozoru Technicznego na podstawie rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych (Dz. U. Nr 79, poz. 849 z późn. zm.) - po pozytywnie zdanym egzaminie państwowym.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/12/2016

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełnią następujące warunki, dotyczące:posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania tj. są wpisani do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r.
o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., poz. 149 z późn. zm.).
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie metodą spełnia - nie spełnia na podstawie dołączonych do oferty oświadczeń i dokumentów. Zamawiający uzna, że warunek został spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy (załącznik nr 2 do SIWZ) oraz udokumentuje posiadanie aktualnego wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., poz. 149 z późn. zm.).

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca winien udokumentować posiadanie wiedzy i doświadczenia poprzez realizację co najmniej jednej usługi tj. szkolenia, które w programach zawierało min. 60 godz. zagadnień w zakresie szkolenia Wózki jezdniowe dla grupy min. 5 osobowej, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie metodą spełnia - nie spełnia na podstawie dołączonych do oferty oświadczeń i dokumentów tj. wykazu wykonanych szkoleń w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - za ten okres.
Wykaz zawierający realizację co najmniej jednego szkolenia, które w programach zawierało min. 60 godz. zagadnień w zakresie szkolenia Wózki jezdniowe dla grupy min. 5 osobowej należy sporządzić wg wzoru.

Potencjał techniczny:
Wykonawca musi posiadać bazę szkoleniową z odpowiednimi pomieszczeniami wraz z zapleczem do przeprowadzenia szkolenia dla osób dorosłych tj.:
oświetloną, przestronną salę dydaktyczną o powierzchni co najmniej 30 m2, wyposażoną w projektor multimedialny, ekran, tablicę lub flipchart, odpowiednią ilość stolików/biurek, z osobnymi miejscami siedzącymi dla każdego uczestnika szkolenia, umożliwiającymi dokonywania notatek, stolik/biurko i krzesło dla osoby prowadzącej szkolenie oraz inne pomoce dydaktyczne niezbędne do wykonania zamówienia, w przypadku zajęć praktycznych przy komputerze wymagane jest oddzielne stanowisko komputerowe dla każdego uczestnika szkolenia, posiadające niezbędne i legalne oprogramowanie z aktualną wersją programu niezbędnego do realizacji szkolenia.
Wykonawca prowadząc zajęcia wymagające obsługi komputera zobowiązany jest do udokumentowania posiadania odpowiedniej ilości zestawów komputerowych. Za jeden zestaw komputerowy uważa się jednostkę centralną, monitor, mysz, klawiaturę lub komputer typu laptop, pomieszczenie muszą być wyposażone w urządzenia klimatyzacyjne, w pomieszczeniu w którym prowadzone są zajęcia może przebywać jednocześnie tylko jedna grupa szkoleniowa.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie metodą spełnia - nie spełnia na podstawie dołączonych do oferty oświadczeń i dokumentów tj. wykazu bazy szkoleniowej oraz niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń, pomocy dydaktycznych wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi mieć do dyspozycji odpowiednio wykwalifikowane osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia. Zajęcia w ramach szkolenia powinny być prowadzone przez minimum 2 osoby, posiadające odpowiednie kwalifikacje umiejętności oraz doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu objętego przedmiotem zamówienia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie metodą spełnia - nie spełnia na podstawie dołączonych do oferty oświadczeń i dokumentów Zamawiający uzna, że warunek został spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia.

Sytuacja ekonomiczna:
W celu potwierdzenia, że Wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, Wykonawca musi wykazać posiadanie na rachunku bankowym środków finansowych w kwocie co najmniej 10.000 PLN lub zdolność kredytową na 10.000 PLN.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie metodą spełnia - nie spełnia na podstawie dołączonych do oferty oświadczeń i dokumentów. Zamawiający uzna, że warunek został spełniony, jeżeli Wykonawca złoży informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych w kwocie co najmniej 10.000 PLN lub zdolność kredytową Wykonawcy w kwocie o najmniej 10.000 PLN, wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składnia ofert.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
- Oświadczenie o pozostawaniu w rejestrze instytucji, szkoleniowych ( z podaniem numeru ewidencyjnego ) prowadzonym przez Właściwy Wojewódzki Urząd Pracy,
-Formularz ofertowy,
-Formularz cenowy,
-Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust. 1,
-Program szkolenia,
-Posiadane przez instytucję szkoleniową certyfikaty jakości usług.
-Pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy składającej oferty, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub innych dokumentów.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
Jakość świadczonych usług (certyfikaty jakości usług posiadane przez Wykonawcę )

Znaczenie kryterium 2: 10

Nazwa kryterium 3:
Doświadczenie jednostki w realizacji szkoleń grupowych z obszaru zlecanego szkolenia

Znaczenie kryterium 3: 20

Nazwa kryterium 4:
Dostosowanie kwalifikacji i doświadczenia kadry dydaktycznej do zakresu szkolenia

Znaczenie kryterium 4: 5

Nazwa kryterium 5: Sposób sprawdzania efektów szkolenia

Znaczenie kryterium 5: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pup.sosnowiec.pl / www.bip.pup.sosnowiec.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy
ul. Rzeźnicza 12
41-200 Sosnowiec

Data składania wniosków, ofert: 15/03/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu ul. Rzeźnicza 12 pokój 103

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

278736 / 2010-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa organizacji 5 jednodniowych szkoleń dla Beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

352063 / 2008-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Częstochowa (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursu prawa jazdy kat. B dla klientów zamieszkałych w obrębie działania RZPS 3

119636 / 2012-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wybór jednostki, która w 2012 roku będzie prowadziła szkolenia dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu. Niniejsze szkolenia będą realizowane z: - Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: projekt Lepsze perspektywy poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, - Funduszu Pracy w zakresie: 1) Kosmetyka, wizaż + stylizacja paznokci 2) Tipsy, manicure + pedicure

171528 / 2010-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Gliwice (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
przeprowadzenie warsztatów arteterapeutycznych organizowanych na potrzeby Programu Aktywności Lokalnej Kolory Wyobraźni

277508 / 2012-07-31 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Zakład Karny - Herby (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i zrealizowanie: kursu Technolog wykończenia wnętrz wraz z blokiem zajęć aktywizacyjnych CPV 80500000 -9

118174 / 2016-05-11 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych - Katowice (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe <br>w ramach Projektu CHiP - Chemia i Praca - Zwiększenie kompetencji w ramach studiów I i II stopnia na kierunku Chemia i Technologia Chemiczna <BR>DZP.381.13.2016.UG

30955 / 2014-02-17 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych - Katowice (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń z zakresu e-learningu przy użyciu dostarczonego oprogramowania do tworzenia kursów e-learningowych.

62734 / 2011-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku - Rybnik (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenia dla osób bezrobotnych realizowane w ramach projektu STRATEGIA DO SKUCESU współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach priorytetu VI działania 6.1 poddziałania 6.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

149942 / 2013-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Piekary Śląskie (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa - trening samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt np. typu WenDo dla uczestniczek projektu Przywrócić wartości - projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie na rzecz integracji i aktywizacji mieszkańców Piekar Śląskich współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

8165 / 2011-01-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługę prowadzenia zajęć szkoleniowych z młodzieżą sekcji hokeja na lodzie MOSM Tychy, grupa wiekowa: Żak starszy, nabór oraz dzieci przedszkolne

421756 / 2011-12-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Częstochowa (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
usługi w zakresie szkoleń, kursów i warsztatów dla osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie systemowym Zainwestuj w siebie - program aktywnej integracji w mieście Częstochowa

289921 / 2011-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie p.n. Refleksologia stóp I, II i III stopnia dla 1 osoby bezrobotnej, zarejestrowanej w tutejszym Urzędzie.