Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

240650 / 2011-08-11 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie (Gniezno)

USŁUGI SZKOLENIOWE dla podopiecznych MOPS w Gnieźnie

Opis zamówienia

3.1 Przedmiot zamówienia w zakresie zadania nr 1 dotyczy wykonania Kursu kosmetycznego dla 26 uczestników
Szkolenie powinno obejmować co najmniej następujący program tematyczny:
Zajęcia teoretyczne: 22 godziny lekcyjne na osobę
-Podstawy przedsiębiorczości,
- Anatomia i fizjologia,
- Chemia kosmetyczna,
-Dermatologia,
- Fizykoterapia,
- Higiena i bezpieczeństwo pracy na stanowisku,
- Kosmetologia,
- Organizacja stanowisk pracy w gabinecie kosmetycznym,
- Chemia kosmetyczna,

Zajęcia praktyczne: 78 godzin zegarowych na osobę
- Pielęgnowanie kończyn górnych,
- Pielęgnowanie kończyn dolnych,
- Pielęgnowanie oczu i ich oprawy,
- Pielęgnowanie zdrowej skóry,
- Stosowanie zabiegów cieplnych,
- Wykonywanie makijażu,
- Wykonywanie masażu pielęgnacyjnego,
- Wykonywanie usług związanych z usuwaniem zbędnego owłosienia,
- Wykonywanie zabiegów zdobniczych paznokci.

Przewidywana liczba godzinna osobę: 100 godzin: (22 godz. lekcyjne teorii, 78 godz. zegarowych praktyki)

Zamawiający wymaga, aby szkolenie odbywało się w podziale na 3 grupy, których liczebność nie będzie przekraczała 10 osób.
Dopuszcza się możliwość odbywania szkolenia w godzinach dopołudniowych i popołudniowych.
Zamawiający wymaga, by szkolenie realizowane było wg planu nauczania obejmującego nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie na osobę.
Szkolenie musi być prowadzone wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Miejsce szkolenia: Zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna.
Zamawiający wymaga, aby szkolenie odbywało się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią ilość miejsc siedzących w trakcie szkolenia teoretycznego w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali oraz odpowiednią ilość stanowisk w trakcie szkolenia praktycznego (co najmniej 1 stanowisko na 2 uczestników szkolenia w danej grupie).
Wykonawca musi zapewnić zaplecze socjalne i sanitarne zarówno w trakcie szkolenia teoretycznego jak i praktycznego.
Uczestnicy szkoleń zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem szkolenia otrzyma wykaz osób skierowanych na szkolenie. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę szkolenia lub przerwania w trakcie trwania kursu, Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, a Wykonawca ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Wykonawca musi zapewnić odzież ochronną (np. fartuchy, czepki itp) dla wszystkich osób uczestniczących w szkoleniu.
Do realizacji szkolenia Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne) oraz materiały niezbędne do nauki zawodu (np. cążki, pilniki, pęsety, waciki, lakiery do paznokci, zmywacze, cienie do powiek, maseczki do twarzy i dekoltu, podkłady do twarzy, puder prasowany, puder sypki, tusz do rzęs, ręczniki papierowe i wszelkie inne niezbędne do nauki zawodu materiały, których termin ważności nie został przekroczony).
Materiały szkoleniowe związane z częścią teoretyczną muszą być adekwatne do treści szkolenia i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów szkoleniowych lub ich kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu szkolenia w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa, herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki), itp.
Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i listy potwierdzającej odbiór w.w zaświadczeń lub certyfikatów przez uczestników, potwierdzonej przez wykonawcę podpisem i pieczęcią.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestnika szkolenia na czas szkolenia.

3.2. Przedmiot zamówienia w zakresie zadania nr 2 dotyczy kursu prawa jazdy kat. B dla 34 uczestników.
Celem szkolenia jest nabycie teoretycznych i praktycznych umiejętności pozwalających na przystąpienie uczestników do egzaminu państwowego w celu uzyskania uprawnień w zakresie prawa jazdy kat. B.
Szkolenie ma zakończyć się egzaminem wewnętrznym.
Zamawiający wymaga, aby program szkolenia był zgodny z przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów ( Dz.U. z 2005r. Nr 217 poz. 1834 z późn. zmianami) .
Zamawiający wymaga, by szkolenie odbywało się w formie kursu realizowanego według planu nauczania zgodnego z zapisami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz.U. z 2005r. Nr 217 poz. 1834 z późn. zmianami).
Przewidywana liczba godzinna osobę: min. 60 godzin: (min. 30 godz. teorii, 30 godz. praktyki).
Godzina szkolenia teoretycznego równa się 45 minutom, a szkolenia praktycznego 60 minutom.
Zamawiający wymaga, aby szkolenie teoretyczne odbywało się w podziale na 2 grupy, których liczebność nie może przekraczać 18 osób.
Zamawiający wymaga, aby szkolenie teoretyczne powinno było realizowane wg planu nauczania obejmującego nie więcej niż 8 godzin lekcyjnych dziennie na osobę.
Szkolenie musi być prowadzone wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Miejsce szkolenia: Zajęcia teoretyczne muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna. Zajęcia praktyczne muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna i okolic oraz w miastach, w których uczestnik będzie przystępował do egzaminu.
Wykonawca musi zapewnić odpowiednie warunki realizacji zamówienia:
Zamawiający wymaga, aby szkolenie teoretyczne odbywało się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią ilość miejsc siedzących w trakcie szkolenia teoretycznego w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali oraz wyposażonych w odpowiedni sprzęt i pomoce dydaktyczne, a także posiadających zaplecze socjalne i sanitarne.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował placem manewrowym na terenie miasta Gniezna i co najmniej 2 odpowiednimi pojazdami samochodowymi, na których jest obowiązek zdawania egzaminu.
Uczestnicy szkoleń zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem szkolenia otrzyma wykaz osób skierowanych na szkolenie. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę szkolenia lub przerwania w trakcie trwania kursu, Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, a Wykonawca ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Wykonawca musi zapewnić wykonanie i opłatę niezbędnych badań lekarskich orzekających brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem określonej kategorii.
Na Wykonawcy będzie spoczywał obowiązek uregulowania wszystkich spraw związanych z egzaminem teoretycznym i praktycznym, tj. dostarczenie zaświadczeń o ukończeniu kursu do Zamawiającego i złożenie kompletu wymaganych dokumentów oraz umówienie kursanta na egzamin we właściwym Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (po otrzymaniu od Zamawiającego informacji o dokonaniu opłaty egzaminacyjnej).
Do realizacji szkolenia Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne). Materiały szkoleniowe związane z częścią teoretyczną muszą być adekwatne do treści szkolenia i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL zamieszczonymi na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów szkoleniowych lub ich kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu szkolenia w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa, herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki itp.).
Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i listy potwierdzającej odbiór w.w zaświadczeń lub certyfikatów przez uczestników, potwierdzonej przez wykonawcę podpisem i pieczęcią.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestnika szkolenia na czas szkolenia.

3.3. Przedmiot zamówienia w zakresie zadania nr 3 dotyczy kursu przygotowującego do zawodu kucharza dla 16 uczestników.

Szkolenie powinno obejmować co najmniej następujący program tematyczny:
Zajęcia teoretyczne: 40 godzin lekcyjnych . osobę
a.Wiadomości wstępne,
- pojęcie i podział gastronomii,
- rodzaje zakładów gastronomicznych,
- zakres działalności,

b.Organizacja zakładów gastronomicznych, wyposażenie techniczne,
- działy zakładu gastronomicznego,
- magazyny żywnościowe,
- wyposażenie pomieszczeń,

c.Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy,
- zasady dobrej praktyki higienicznej, cateringowej,
- system HACCAP,
- wymagania higieniczne dla zakładów gastronomicznych,
- wymagania dla pracowników pracujących w gastronomii,

Przygotowywanie potraw:

d.Potrawy z warzyw i ziemniaków,
- obróbka wstępna z warzyw i ziemniaków,
- podział warzyw,
- sporządzanie surówek,
- asortyment surówek,
- gotowanie warzyw,
- asortyment z warzyw gotowanych,
- dodatki,
- potrawy z ziemniaków,
- postępowanie z produktem i wyrobem gotowym,

e.Potrawy z grzybów,
- podział grzybów,
- obróbka wstępna,
- zastosowanie w produkcji gastronomicznej,
- wpływ na zdrowie człowieka,

f.Potrawy z owoców,
- podział owoców,
- obróbka wstępna owoców,
- zastosowanie w produkcji gastronomicznej,
- wpływ na zdrowie człowieka,

g.Potrawy z mleka,
- zastosowanie mleka słodkiego w produkcji gastronomicznej,
- napoje mleczne fermentowane,
- śmietana i śmietanka,
- masło,
- sery twarogowe,
- sery dojrzewające,

h.Potrawy z jaj,
- ogólna charakterystyka potraw z jaj,
- zastosowanie jaj w produkcji gastronomicznej,

i.Potrawy mączne,
- cechy użytkowe mąki,
- etapy produkcji ciast,
- technika wykonania ciasta makaronowego i kluskowego,
- sporządzenie pierogów i gotowanie potraw,

j.Potrawy z kasz,
- rodzaje kasz,
- obróbka wstępna kasz,
- potrawy z kasz,
- gotowanie kasz,

k.Zupy i sosy gorące,
- sporządzanie zup,
- asortyment zup,
- podział zup,
- dodatki,
- zagęszczanie zup,
- podział sosów,
- asortyment sosów,
- zastosowanie i technika wykonania,

l.Potrawy z mięsa,
- przygotowanie półproduktu,
- sporządzanie,
- asortyment potraw z mięsa,
- dodatki do mięs,
- sposób podania,

m.Potrawy z drobiu,
- przygotowanie półproduktu,
- sporządzanie,
- asortyment potraw z drobiu,
- dodatki,
- sposób podania,

n.Potrawy z ryb,
- przygotowanie półproduktu,
- sporządzanie,
- asortyment potraw z ryb,
- dodatki,
- sposób podania,

o.Potrawy półmięsne,
- sporządzanie potraw gotowanych, smażonych, duszonych, pieczonych, zapiekanych
- asortyment potraw półmięsnych,
- dobór dodatków,
- sposób podania,

p.Zakąski na zimno i gorąco,
- sporządzanie zakąsek z warzyw, mięsa, drobiu i ryb,
- zasady dekoracji, zdobienia zakąsek,

q.Napoje zimne i gorące,
- pojęcie i podział napojów,
- technika sporządzania,
- asortyment,
- technika podania,
- dekoracja,

Zajęcia praktyczne: 110 godzin zegarowych na osobę
-Potrawy jarskie,
-Potrawy z ziemniaków,
-Zakąski z warzyw,
-Sałatki,
-Potrawy z grzybów,
-Potrawy z owoców,
-Potrawy z jaj,
-Zakąski z jaj,
-Potrawy z mleka i przetworów mlecznych,
-Ciasta makaronowe i sosy gorące,
-Naleśniki,
-Ciasto ziemniaczane i serowe,
-Potrawy z kasz,
-Zupy,
-Mięsa gotowane,
-Mięsa duszone,
-Mięsa smażone,
-Mięsa pieczone,
-Podroby,
-Potrawy z grila,
-Zakąski z mięsa,
- Drób gotowany,
- Drób duszony,
- Drób smażony,
- Drób pieczony,
- Zakąski z drobiu,
- Potrawy z ryb,
- Zakąski z ryb,
-Potrawy ze śledzi,
- Potrawy półmięsne,

Przewidywana liczba godzin teoretycznych i praktycznych łącznie: 150 godzin na osobę.

Zamawiający wymaga, aby część praktyczna szkolenia odbywała się w podziale na co najmniej 2 grupy, liczące nie więcej niż 8 osób.
Zamawiający wymaga, aby szkolenie było realizowane wg planu nauczania obejmującego nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie na osobę.
Szkolenie musi być prowadzone wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna.
Zamawiający wymaga, aby szkolenie odbywało się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią ilość miejsc siedzących w trakcie szkolenia teoretycznego w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali i odpowiednią ilość stanowisk w trakcie szkolenia praktycznego. Wykonawca musi zapewnić zaplecze socjalne i sanitarne zarówno w trakcie szkolenia teoretycznego jak i praktycznego. Zaplecze musi spełniać warunki sanitarno - epidemiologiczne.
Uczestnicy szkoleń zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem szkolenia otrzyma wykaz osób skierowanych na szkolenie. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę szkolenia lub przerwania w trakcie trwania kursu, Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, a Wykonawca ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Wykonawca musi zapewnić wykonanie i opłatę niezbędnych badań lekarskich orzekających brak przeciwwskazań zdrowotnych do odbycia szkolenia i wykonywania zawodu kucharza.
Wykonawca musi zapewnić odzież ochronną (np. fartuchy, czepki itp) dla wszystkich osób uczestniczących w szkoleniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
Do realizacji szkolenia Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne) oraz materiały niezbędne do nauki zawodu. Materiały szkoleniowe związane z częścią teoretyczną muszą być adekwatne do treści szkolenia i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów lub ich kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu szkolenia w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa, herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki), itp.
Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i oryginalnej listy potwierdzającej odbiór w.w zaświadczeń lub certyfikatów, potwierdzonej przez wykonawcę podpisem i pieczęcią.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestnika szkolenia na czas szkolenia.

3.4. Przedmiot zamówienia w zakresie zadania nr 4 dotyczy kursu malarz budowlany dla 3 uczestników.
Szkolenie powinno obejmować co najmniej następujący program tematyczny
Zajęcia teoretyczne: 30 godz. lekcyjne na osobę
1.Wprowadzenie do zawodu malarz budowlany
2.Zasady BHP i p.poż. w budownictwie
- mówienie ogólnych zagrożeń występujących w pracach budowlanych
3.Rysunek techniczny
- analiza projektu,
- czytanie projektu technicznego
4.Technologia
- przygotowanie podłoża, impregnacja, odtłuszczanie, odrdzewianie, neutralizacja
- przygotowanie materiałów do malowania
- przygotowanie tynków na spoiwie cementowym i wapiennym
- podłoża z gipsu, betonu, drewna, tworzyw drzewnych oraz stali
- metody malowania pędzlem, wałkiem, malowanie przez natrysk, zanurzeniowe, przez polewanie, malowanie suchymi lakierami
- techniki malowania: wapienna, cementowa, klejowa, kazeinowa, krzemianowa, emulsyjna, olejna
- naprawa i wygładzanie podłoży
- technologia wykonania prac murarskich: mury z cegły, wiązania pustaków, przewody kominowe, ściany warstwowe, szczelinowe
- przemysłowe wykonanie tynków: tynki wykonane za pomocą agregatów tynkarskich, tynki szlachetne, tynki ciągnione, suche, tynki gipsowe
5.Maszynoznawstwo
- transport materiałów, maszyny, sprzęt, narzędzia
- ocena stanu technicznego sprzętu i narzędzi
- narzędzia do przygotowywania podłoży do malowania
6.Materiałoznawstwo
- materiały malarskie, pigmenty, wypełniacze, spoiwa malarskie, rozpuszczalniki, rozcieńczalniki organiczne, gotowe materiały malarskie
- materiały do napraw, wygładzania podłoży, do neutralizacji, do odtłuszczania, do odrdzewiania, do usuwania starych powłok, materiały ścierne, gruntowni ki i impregnaty, bejce do drewna.

Zajęcia praktyczne: 120 godz. zegarowych na osobę

1.Wykonanie przedmiaru i pomiaru robót malarskich
2.Dobieranie narzędzi i sprzętu do robót malarskich
3.Przygotowanie podłoży tynkowych, betonowych, ceglanych, drewnianych i metalowych pod malowanie- gruntowanie, impregnacja, neutralizacja, odrdzewianie, usuwanie starych powłok, materiały ścierne, bejce do drewna
4.Przygotowanie tynków na spoiwie cementowym, wapiennym, podłoża z gipsu, betonu, drewna, tworzyw sztucznych, stali
5.Przygotowanie materiałów malarskich, pomocniczych, pigmenty, wypełniacze, spoiwa malarskie, rozcieńczalniki i rozpuszczalniki
6.Przygotowanie i mieszanie farb, dobieranie kolorów
7.Dobranie metody malowania
- malowanie pędzlem, wałkiem, malowanie natryskowe, zanurzeniowe, malowanie przez polewanie oraz suchymi lakierami
8.Wykonywanie prac malarskich.
Malowanie:
- powierzchni ścian
- sufitów
- elewacji
- pokrycia dachów
- stolarki i ślusarki budowlanej
- konstrukcji i elementów metalowych
- konstrukcji i elementów drewnianych
- malowanie napisów i elementów ozdobnych i innych
9.Sprawdzenie jakości malowania
10.Naprawa i wyprawki malarskie

Przewidywana liczba godzin łącznie: 150 godzin na osobę.

Zamawiający wymaga, aby szkolenie było realizowane wg planu nauczania obejmującego nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie na osobę.
Szkolenie musi być prowadzone wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna.
Zamawiający wymaga, aby szkolenie odbywało się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią ilość miejsc siedzących w trakcie szkolenia teoretycznego w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali i odpowiednią ilość stanowisk w trakcie szkolenia praktycznego. Wykonawca musi zapewnić zaplecze socjalne i sanitarne zarówno w trakcie szkolenia teoretycznego jak i praktycznego.
Uczestnicy szkoleń zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem szkolenia otrzyma wykaz osób skierowanych na szkolenie. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę szkolenia lub przerwania w trakcie trwania kursu, Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, a Wykonawca ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Wykonawca musi zapewnić wykonanie i opłatę niezbędnych badań lekarskich orzekających brak przeciwwskazań zdrowotnych do odbywania szkolenia i wykonywania zawodu malarz budowlany oraz musi zapewnić odzież ochronną dla uczestników szkolenia zgodnie z przepisami BHP.
Do realizacji szkolenia Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne) oraz materiały niezbędne do nauki zawodu. Materiały szkoleniowe związane z częścią teoretyczną muszą być adekwatne do treści szkolenia i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów lub ich kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu szkolenia w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa, herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki), itp.
Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i oryginalnej listy potwierdzającej odbiór w.w zaświadczeń lub certyfikatów, potwierdzonej przez wykonawcę podpisem i pieczęcią.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestnika szkolenia na czas szkolenia

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 240650

Data publikacji: 2011-08-11

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie

Ulica: ul. Kolejowa 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Gniezno

Kod pocztowy: 62-200

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 61 426-25-82; 426 30 16

Numer faxu: 61 426-25-82 wew. 68

Adres strony internetowej: www.mops.gniezno.pl

Regon: 00478451800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
USŁUGI SZKOLENIOWE dla podopiecznych MOPS w Gnieźnie

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
3.1 Przedmiot zamówienia w zakresie zadania nr 1 dotyczy wykonania Kursu kosmetycznego dla 26 uczestników
Szkolenie powinno obejmować co najmniej następujący program tematyczny:
Zajęcia teoretyczne: 22 godziny lekcyjne na osobę
-Podstawy przedsiębiorczości,
- Anatomia i fizjologia,
- Chemia kosmetyczna,
-Dermatologia,
- Fizykoterapia,
- Higiena i bezpieczeństwo pracy na stanowisku,
- Kosmetologia,
- Organizacja stanowisk pracy w gabinecie kosmetycznym,
- Chemia kosmetyczna,

Zajęcia praktyczne: 78 godzin zegarowych na osobę
- Pielęgnowanie kończyn górnych,
- Pielęgnowanie kończyn dolnych,
- Pielęgnowanie oczu i ich oprawy,
- Pielęgnowanie zdrowej skóry,
- Stosowanie zabiegów cieplnych,
- Wykonywanie makijażu,
- Wykonywanie masażu pielęgnacyjnego,
- Wykonywanie usług związanych z usuwaniem zbędnego owłosienia,
- Wykonywanie zabiegów zdobniczych paznokci.

Przewidywana liczba godzinna osobę: 100 godzin: (22 godz. lekcyjne teorii, 78 godz. zegarowych praktyki)

Zamawiający wymaga, aby szkolenie odbywało się w podziale na 3 grupy, których liczebność nie będzie przekraczała 10 osób.
Dopuszcza się możliwość odbywania szkolenia w godzinach dopołudniowych i popołudniowych.
Zamawiający wymaga, by szkolenie realizowane było wg planu nauczania obejmującego nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie na osobę.
Szkolenie musi być prowadzone wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Miejsce szkolenia: Zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna.
Zamawiający wymaga, aby szkolenie odbywało się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią ilość miejsc siedzących w trakcie szkolenia teoretycznego w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali oraz odpowiednią ilość stanowisk w trakcie szkolenia praktycznego (co najmniej 1 stanowisko na 2 uczestników szkolenia w danej grupie).
Wykonawca musi zapewnić zaplecze socjalne i sanitarne zarówno w trakcie szkolenia teoretycznego jak i praktycznego.
Uczestnicy szkoleń zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem szkolenia otrzyma wykaz osób skierowanych na szkolenie. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę szkolenia lub przerwania w trakcie trwania kursu, Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, a Wykonawca ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Wykonawca musi zapewnić odzież ochronną (np. fartuchy, czepki itp) dla wszystkich osób uczestniczących w szkoleniu.
Do realizacji szkolenia Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne) oraz materiały niezbędne do nauki zawodu (np. cążki, pilniki, pęsety, waciki, lakiery do paznokci, zmywacze, cienie do powiek, maseczki do twarzy i dekoltu, podkłady do twarzy, puder prasowany, puder sypki, tusz do rzęs, ręczniki papierowe i wszelkie inne niezbędne do nauki zawodu materiały, których termin ważności nie został przekroczony).
Materiały szkoleniowe związane z częścią teoretyczną muszą być adekwatne do treści szkolenia i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów szkoleniowych lub ich kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu szkolenia w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa, herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki), itp.
Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i listy potwierdzającej odbiór w.w zaświadczeń lub certyfikatów przez uczestników, potwierdzonej przez wykonawcę podpisem i pieczęcią.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestnika szkolenia na czas szkolenia.

3.2. Przedmiot zamówienia w zakresie zadania nr 2 dotyczy kursu prawa jazdy kat. B dla 34 uczestników.
Celem szkolenia jest nabycie teoretycznych i praktycznych umiejętności pozwalających na przystąpienie uczestników do egzaminu państwowego w celu uzyskania uprawnień w zakresie prawa jazdy kat. B.
Szkolenie ma zakończyć się egzaminem wewnętrznym.
Zamawiający wymaga, aby program szkolenia był zgodny z przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów ( Dz.U. z 2005r. Nr 217 poz. 1834 z późn. zmianami) .
Zamawiający wymaga, by szkolenie odbywało się w formie kursu realizowanego według planu nauczania zgodnego z zapisami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz.U. z 2005r. Nr 217 poz. 1834 z późn. zmianami).
Przewidywana liczba godzinna osobę: min. 60 godzin: (min. 30 godz. teorii, 30 godz. praktyki).
Godzina szkolenia teoretycznego równa się 45 minutom, a szkolenia praktycznego 60 minutom.
Zamawiający wymaga, aby szkolenie teoretyczne odbywało się w podziale na 2 grupy, których liczebność nie może przekraczać 18 osób.
Zamawiający wymaga, aby szkolenie teoretyczne powinno było realizowane wg planu nauczania obejmującego nie więcej niż 8 godzin lekcyjnych dziennie na osobę.
Szkolenie musi być prowadzone wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Miejsce szkolenia: Zajęcia teoretyczne muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna. Zajęcia praktyczne muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna i okolic oraz w miastach, w których uczestnik będzie przystępował do egzaminu.
Wykonawca musi zapewnić odpowiednie warunki realizacji zamówienia:
Zamawiający wymaga, aby szkolenie teoretyczne odbywało się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią ilość miejsc siedzących w trakcie szkolenia teoretycznego w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali oraz wyposażonych w odpowiedni sprzęt i pomoce dydaktyczne, a także posiadających zaplecze socjalne i sanitarne.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował placem manewrowym na terenie miasta Gniezna i co najmniej 2 odpowiednimi pojazdami samochodowymi, na których jest obowiązek zdawania egzaminu.
Uczestnicy szkoleń zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem szkolenia otrzyma wykaz osób skierowanych na szkolenie. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę szkolenia lub przerwania w trakcie trwania kursu, Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, a Wykonawca ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Wykonawca musi zapewnić wykonanie i opłatę niezbędnych badań lekarskich orzekających brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem określonej kategorii.
Na Wykonawcy będzie spoczywał obowiązek uregulowania wszystkich spraw związanych z egzaminem teoretycznym i praktycznym, tj. dostarczenie zaświadczeń o ukończeniu kursu do Zamawiającego i złożenie kompletu wymaganych dokumentów oraz umówienie kursanta na egzamin we właściwym Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (po otrzymaniu od Zamawiającego informacji o dokonaniu opłaty egzaminacyjnej).
Do realizacji szkolenia Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne). Materiały szkoleniowe związane z częścią teoretyczną muszą być adekwatne do treści szkolenia i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL zamieszczonymi na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów szkoleniowych lub ich kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu szkolenia w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa, herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki itp.).
Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i listy potwierdzającej odbiór w.w zaświadczeń lub certyfikatów przez uczestników, potwierdzonej przez wykonawcę podpisem i pieczęcią.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestnika szkolenia na czas szkolenia.

3.3. Przedmiot zamówienia w zakresie zadania nr 3 dotyczy kursu przygotowującego do zawodu kucharza dla 16 uczestników.

Szkolenie powinno obejmować co najmniej następujący program tematyczny:
Zajęcia teoretyczne: 40 godzin lekcyjnych . osobę
a.Wiadomości wstępne,
- pojęcie i podział gastronomii,
- rodzaje zakładów gastronomicznych,
- zakres działalności,

b.Organizacja zakładów gastronomicznych, wyposażenie techniczne,
- działy zakładu gastronomicznego,
- magazyny żywnościowe,
- wyposażenie pomieszczeń,

c.Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy,
- zasady dobrej praktyki higienicznej, cateringowej,
- system HACCAP,
- wymagania higieniczne dla zakładów gastronomicznych,
- wymagania dla pracowników pracujących w gastronomii,

Przygotowywanie potraw:

d.Potrawy z warzyw i ziemniaków,
- obróbka wstępna z warzyw i ziemniaków,
- podział warzyw,
- sporządzanie surówek,
- asortyment surówek,
- gotowanie warzyw,
- asortyment z warzyw gotowanych,
- dodatki,
- potrawy z ziemniaków,
- postępowanie z produktem i wyrobem gotowym,

e.Potrawy z grzybów,
- podział grzybów,
- obróbka wstępna,
- zastosowanie w produkcji gastronomicznej,
- wpływ na zdrowie człowieka,

f.Potrawy z owoców,
- podział owoców,
- obróbka wstępna owoców,
- zastosowanie w produkcji gastronomicznej,
- wpływ na zdrowie człowieka,

g.Potrawy z mleka,
- zastosowanie mleka słodkiego w produkcji gastronomicznej,
- napoje mleczne fermentowane,
- śmietana i śmietanka,
- masło,
- sery twarogowe,
- sery dojrzewające,

h.Potrawy z jaj,
- ogólna charakterystyka potraw z jaj,
- zastosowanie jaj w produkcji gastronomicznej,

i.Potrawy mączne,
- cechy użytkowe mąki,
- etapy produkcji ciast,
- technika wykonania ciasta makaronowego i kluskowego,
- sporządzenie pierogów i gotowanie potraw,

j.Potrawy z kasz,
- rodzaje kasz,
- obróbka wstępna kasz,
- potrawy z kasz,
- gotowanie kasz,

k.Zupy i sosy gorące,
- sporządzanie zup,
- asortyment zup,
- podział zup,
- dodatki,
- zagęszczanie zup,
- podział sosów,
- asortyment sosów,
- zastosowanie i technika wykonania,

l.Potrawy z mięsa,
- przygotowanie półproduktu,
- sporządzanie,
- asortyment potraw z mięsa,
- dodatki do mięs,
- sposób podania,

m.Potrawy z drobiu,
- przygotowanie półproduktu,
- sporządzanie,
- asortyment potraw z drobiu,
- dodatki,
- sposób podania,

n.Potrawy z ryb,
- przygotowanie półproduktu,
- sporządzanie,
- asortyment potraw z ryb,
- dodatki,
- sposób podania,

o.Potrawy półmięsne,
- sporządzanie potraw gotowanych, smażonych, duszonych, pieczonych, zapiekanych
- asortyment potraw półmięsnych,
- dobór dodatków,
- sposób podania,

p.Zakąski na zimno i gorąco,
- sporządzanie zakąsek z warzyw, mięsa, drobiu i ryb,
- zasady dekoracji, zdobienia zakąsek,

q.Napoje zimne i gorące,
- pojęcie i podział napojów,
- technika sporządzania,
- asortyment,
- technika podania,
- dekoracja,

Zajęcia praktyczne: 110 godzin zegarowych na osobę
-Potrawy jarskie,
-Potrawy z ziemniaków,
-Zakąski z warzyw,
-Sałatki,
-Potrawy z grzybów,
-Potrawy z owoców,
-Potrawy z jaj,
-Zakąski z jaj,
-Potrawy z mleka i przetworów mlecznych,
-Ciasta makaronowe i sosy gorące,
-Naleśniki,
-Ciasto ziemniaczane i serowe,
-Potrawy z kasz,
-Zupy,
-Mięsa gotowane,
-Mięsa duszone,
-Mięsa smażone,
-Mięsa pieczone,
-Podroby,
-Potrawy z grila,
-Zakąski z mięsa,
- Drób gotowany,
- Drób duszony,
- Drób smażony,
- Drób pieczony,
- Zakąski z drobiu,
- Potrawy z ryb,
- Zakąski z ryb,
-Potrawy ze śledzi,
- Potrawy półmięsne,

Przewidywana liczba godzin teoretycznych i praktycznych łącznie: 150 godzin na osobę.

Zamawiający wymaga, aby część praktyczna szkolenia odbywała się w podziale na co najmniej 2 grupy, liczące nie więcej niż 8 osób.
Zamawiający wymaga, aby szkolenie było realizowane wg planu nauczania obejmującego nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie na osobę.
Szkolenie musi być prowadzone wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna.
Zamawiający wymaga, aby szkolenie odbywało się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią ilość miejsc siedzących w trakcie szkolenia teoretycznego w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali i odpowiednią ilość stanowisk w trakcie szkolenia praktycznego. Wykonawca musi zapewnić zaplecze socjalne i sanitarne zarówno w trakcie szkolenia teoretycznego jak i praktycznego. Zaplecze musi spełniać warunki sanitarno - epidemiologiczne.
Uczestnicy szkoleń zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem szkolenia otrzyma wykaz osób skierowanych na szkolenie. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę szkolenia lub przerwania w trakcie trwania kursu, Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, a Wykonawca ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Wykonawca musi zapewnić wykonanie i opłatę niezbędnych badań lekarskich orzekających brak przeciwwskazań zdrowotnych do odbycia szkolenia i wykonywania zawodu kucharza.
Wykonawca musi zapewnić odzież ochronną (np. fartuchy, czepki itp) dla wszystkich osób uczestniczących w szkoleniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
Do realizacji szkolenia Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne) oraz materiały niezbędne do nauki zawodu. Materiały szkoleniowe związane z częścią teoretyczną muszą być adekwatne do treści szkolenia i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów lub ich kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu szkolenia w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa, herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki), itp.
Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i oryginalnej listy potwierdzającej odbiór w.w zaświadczeń lub certyfikatów, potwierdzonej przez wykonawcę podpisem i pieczęcią.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestnika szkolenia na czas szkolenia.

3.4. Przedmiot zamówienia w zakresie zadania nr 4 dotyczy kursu malarz budowlany dla 3 uczestników.
Szkolenie powinno obejmować co najmniej następujący program tematyczny
Zajęcia teoretyczne: 30 godz. lekcyjne na osobę
1.Wprowadzenie do zawodu malarz budowlany
2.Zasady BHP i p.poż. w budownictwie
- mówienie ogólnych zagrożeń występujących w pracach budowlanych
3.Rysunek techniczny
- analiza projektu,
- czytanie projektu technicznego
4.Technologia
- przygotowanie podłoża, impregnacja, odtłuszczanie, odrdzewianie, neutralizacja
- przygotowanie materiałów do malowania
- przygotowanie tynków na spoiwie cementowym i wapiennym
- podłoża z gipsu, betonu, drewna, tworzyw drzewnych oraz stali
- metody malowania pędzlem, wałkiem, malowanie przez natrysk, zanurzeniowe, przez polewanie, malowanie suchymi lakierami
- techniki malowania: wapienna, cementowa, klejowa, kazeinowa, krzemianowa, emulsyjna, olejna
- naprawa i wygładzanie podłoży
- technologia wykonania prac murarskich: mury z cegły, wiązania pustaków, przewody kominowe, ściany warstwowe, szczelinowe
- przemysłowe wykonanie tynków: tynki wykonane za pomocą agregatów tynkarskich, tynki szlachetne, tynki ciągnione, suche, tynki gipsowe
5.Maszynoznawstwo
- transport materiałów, maszyny, sprzęt, narzędzia
- ocena stanu technicznego sprzętu i narzędzi
- narzędzia do przygotowywania podłoży do malowania
6.Materiałoznawstwo
- materiały malarskie, pigmenty, wypełniacze, spoiwa malarskie, rozpuszczalniki, rozcieńczalniki organiczne, gotowe materiały malarskie
- materiały do napraw, wygładzania podłoży, do neutralizacji, do odtłuszczania, do odrdzewiania, do usuwania starych powłok, materiały ścierne, gruntowni ki i impregnaty, bejce do drewna.

Zajęcia praktyczne: 120 godz. zegarowych na osobę

1.Wykonanie przedmiaru i pomiaru robót malarskich
2.Dobieranie narzędzi i sprzętu do robót malarskich
3.Przygotowanie podłoży tynkowych, betonowych, ceglanych, drewnianych i metalowych pod malowanie- gruntowanie, impregnacja, neutralizacja, odrdzewianie, usuwanie starych powłok, materiały ścierne, bejce do drewna
4.Przygotowanie tynków na spoiwie cementowym, wapiennym, podłoża z gipsu, betonu, drewna, tworzyw sztucznych, stali
5.Przygotowanie materiałów malarskich, pomocniczych, pigmenty, wypełniacze, spoiwa malarskie, rozcieńczalniki i rozpuszczalniki
6.Przygotowanie i mieszanie farb, dobieranie kolorów
7.Dobranie metody malowania
- malowanie pędzlem, wałkiem, malowanie natryskowe, zanurzeniowe, malowanie przez polewanie oraz suchymi lakierami
8.Wykonywanie prac malarskich.
Malowanie:
- powierzchni ścian
- sufitów
- elewacji
- pokrycia dachów
- stolarki i ślusarki budowlanej
- konstrukcji i elementów metalowych
- konstrukcji i elementów drewnianych
- malowanie napisów i elementów ozdobnych i innych
9.Sprawdzenie jakości malowania
10.Naprawa i wyprawki malarskie

Przewidywana liczba godzin łącznie: 150 godzin na osobę.

Zamawiający wymaga, aby szkolenie było realizowane wg planu nauczania obejmującego nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie na osobę.
Szkolenie musi być prowadzone wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna.
Zamawiający wymaga, aby szkolenie odbywało się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią ilość miejsc siedzących w trakcie szkolenia teoretycznego w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali i odpowiednią ilość stanowisk w trakcie szkolenia praktycznego. Wykonawca musi zapewnić zaplecze socjalne i sanitarne zarówno w trakcie szkolenia teoretycznego jak i praktycznego.
Uczestnicy szkoleń zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem szkolenia otrzyma wykaz osób skierowanych na szkolenie. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę szkolenia lub przerwania w trakcie trwania kursu, Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, a Wykonawca ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Wykonawca musi zapewnić wykonanie i opłatę niezbędnych badań lekarskich orzekających brak przeciwwskazań zdrowotnych do odbywania szkolenia i wykonywania zawodu malarz budowlany oraz musi zapewnić odzież ochronną dla uczestników szkolenia zgodnie z przepisami BHP.
Do realizacji szkolenia Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne) oraz materiały niezbędne do nauki zawodu. Materiały szkoleniowe związane z częścią teoretyczną muszą być adekwatne do treści szkolenia i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów lub ich kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu szkolenia w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa, herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki), itp.
Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i oryginalnej listy potwierdzającej odbiór w.w zaświadczeń lub certyfikatów, potwierdzonej przez wykonawcę podpisem i pieczęcią.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestnika szkolenia na czas szkolenia

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
804112000 (Usługi szkół nauki jazdy)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 4

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
dotyczyć może zwiększenia ilości osób objętych kursem o max. 50 procent wartości zamówienia podstawowego

Czas: O

Okres w miesiącach: 4

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Weryfikacja posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności polegać będzie w oparciu o Zaświadczenie o wpisie instytucji szkoleniowej do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez właściwy ze względu na siedzibę instytucji Wojewódzki Urząd Pracy aktualne na rok 2011, złożone przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu metodą warunku granicznego - spełnia-nie spełnia

Wiedza i doświadczenie:
W przypadku weryfikacji warunku posiadania doświadczenia i wiedzy Zamawiający wymaga przeprowadzenia co najmniej 2 szkoleń w zakresie zagadnień będących przedmiotem zamówienia, w tym co najmniej jedno szkolenie w ramach projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie.
Warunek ten oceniany będzie na podstawie wykazu zrealizowanych szkoleń metodą warunku granicznego spełnia-nie spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W przypadku weryfikacji warunku dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Zamawiający będzie oceniać posiadane wykształcenie i liczbę przeprowadzonych szkoleń w zakresie zagadnień będących przedmiotem zamówienia na podstawie wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności.

W przypadku Kursu kosmetycznego osoby wskazane do przeprowadzenia zamówienia muszą posiadać:
W przypadku części teoretycznej i praktycznej:
- wykształcenie wyższe kierunkowe zgodne z przedmiotem zamówienia (np. kosmetologia, kosmetologia estetyczna lub inne) lub ukończone studia podyplomowe o kierunku kosmetologia - oraz
- doświadczenie w przeprowadzeniu min. 2 szkoleń w zakresie zagadnień będących przedmiotem zamówienia, w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert lub co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu zawodu zgodnego z kierunkiem wykształcenia - przedmiotem zamówienia w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku Kursu prawa jazdy kat. B osoby wskazane do przeprowadzenia zamówienia muszą posiadać:
W przypadku części teoretycznej i praktycznej:
- wykształcenie co najmniej zawodowe i odpowiednie kwalifikacje, spełniające wymogi przewidziane w przepisach Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz.U. z 2005r. Nr 217 poz. 1834 z późn. zmianami),
oraz
- co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie przedmiotu zamówienia i doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 2 szkoleń w zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia.
Wykonawca wymaga, by zajęcia praktyczne były prowadzone przez co najmniej dwóch instruktorów.
W przypadku Kursu przygotowującego do zawodu kucharza osoby wskazane do przeprowadzenia zamówienia muszą posiadać:
W przypadku części teoretycznej:
- wykształcenie wyższe kierunkowe zgodne z przedmiotem zamówienia oraz
- doświadczenie w przeprowadzeniu min. 2 szkoleń w zakresie zagadnień będących przedmiotem zamówienia, w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert lub co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu zawodu zgodnego z kierunkiem wykształcenia - przedmiotem zamówienia w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku części praktycznej:
- wykształcenie co najmniej zawodowe kierunkowe - tytuł mistrza gastronomii zgodne z przedmiotem zamówienia (np. gastronomia, technologia żywienia lub inne), ściśle związane z zakresem czynności, które będą wykonywać oraz
- doświadczenie w przeprowadzeniu min. 2 szkoleń w zakresie zagadnień będących przedmiotem zamówienia, w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert lub co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu zawodu zgodnego z kierunkiem wykształcenia - przedmiotem zamówienia w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert.

W przypadku Kursu malarza budowlanego osoby wskazane do przeprowadzenia zamówienia muszą posiadać:
W przypadku części teoretycznej:
- wykształcenie wyższe kierunkowe związane ściśle z zakresem czynności, które będą wykonywać - budownictwo oraz
- doświadczenie w przeprowadzeniu min. 2 szkoleń w zakresie zagadnień będących przedmiotem zamówienia, w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert lub co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu zawodu zgodnego z kierunkiem wykształcenia - przedmiotem zamówienia w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku części praktycznej:
- wykształcenie co najmniej zawodowe kierunkowe - tytuł mistrza zgodne z przedmiotem zamówienia ściśle związane z zakresem czynności, które będą wykonywać oraz
- doświadczenie w przeprowadzeniu min. 2 szkoleń w zakresie zagadnień będących przedmiotem zamówienia, w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert lub co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu zawodu zgodnego z kierunkiem wykształcenia - przedmiotem zamówienia w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert.
Przy czym Wykonawca wymaga, by zajęcia praktyczne były prowadzone przez co najmniej dwie osoby.

Warunek ten oceniany będzie na podstawie wykazu zrealizowanych szkoleń metodą warunku granicznego spełnia-nie spełnia

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień/pełnomocnictw osób składających ofertę, o ile nie wynika to z przedstawionych dokumentów rejestrowych. W przypadku: 1) podmiotów posiadających osobowość prawną jak i spółek prawa handlowego nie posiadających osobowości prawnej - wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego, 2) osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą - zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, 3) spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, gdy zaciągnięcie zobowiązania z tytułu realizacji zamówienia przewyższa dwukrotnie wysokość kapitału zakładowego Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć uchwałę wspólników upoważniającą do zaciągania zobowiązań, a w przypadku gdy umowa spółki stanowi inaczej, umowę spółki wraz ze wskazanym w niej przepisem upoważniającym do zaciągania w/w zobowiązań (art. 230 kodeksu spółek handlowych), 4) wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy (konsorcjum)

inne_dokumenty:
Zaświadczenie o wpisie instytucji szkoleniowej do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez właściwy ze względu na siedzibę instytucji Wojewódzki Urząd Pracy aktualne na rok 2011

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mops.gniezno.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie
ul. Kolejowa 2, 62-200 Gniezno

Data składania wniosków, ofert: 18/08/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 08:00

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie
ul. Kolejowa 2, 62-200 Gniezno
III.p pok. 07

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Edukacja ku samodzielności- propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

165425 / 2013-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie warsztatów: Radzenie sobie ze stresem sytuacyjnym, Muzykoterapia i techniki relaksacyjne, Trening kreatywności dla rodziców zastępczych oraz dzieci z rodzin zastępczych jako ich otoczenia - uczestników projektu systemowego pn. Razem z Tobą będę Sobą współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

270866 / 2010-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Tomyśl (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE KURSÓW: WYPLATANIA WIKLINY ORAZ PIELĘGNACJI DŁONI I PAZNOKCI WSPÓŁFINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU pod nazwą Podniesienie kwalifikacji zawodowych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu

159995 / 2009-09-18 - Inny: Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.w Koninie

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie - Konin (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych w ramach realizacji projektu: Gimnazjalna Akademia Nauk dla subregionu konińskiego - ZP-62/2009

98983 / 2011-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Pleszew (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
kosmetyczka z elementami założenia i prowadzenia spółdzielni socjalnej

296846 / 2010-09-17 - Inny: Samorządowa Jednostka Organizacyjna Nieposiadająca Osobowości Prawnej

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krotoszynie - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie usług edukacyjnych i szkoleniowych dla 29 osób bezrobotnych korzystających z pomocy społecznej w ramach Projektu Szansa na lepsze życie, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

140927 / 2011-05-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Poznań - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie cyklu warsztatów szkoleniowych dla przedsiębiorców na temat zasad przygotowywania biznes planu oraz rozliczeń finansowo - księgowych w małej firmie.

143407 / 2014-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Część 1: Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pod nazwą: Interdyscyplinarna współpraca pracowników pomocy społecznej i służb zatrudnienia - Aktywizacja osób bezrobotnych w ramach Programu Aktywizacja i Integracja Część 2: Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pod nazwą: Stres i wypalenie zawodowe

186733 / 2009-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Turku - Turek (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie dla członków Powiatowej Rady Zatrudnienia o nazwie Praktyczne aspekty działalności Powiatowej Rady Zatrudnienia

335444 / 2010-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krotoszynie - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie usług edukacyjnych i szkoleniowych dla 20 osób bezrobotnych korzystających z pomocy społecznej w ramach Projektu Szansa na lepsze życie, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

262400 / 2012-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krotoszynie - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Opiekun osoby starszej z modułem języka niemieckiego na poziomie podstawowym dla 7 klientów Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krotoszynie, uczestniczących w projekcie pn. Szansa Na Lepsze Życie, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

298910 / 2012-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Gostyń (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń realizowanych przez Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyniu w ramach Projektu systemowego Daj sobie szansę - inwestuj w siebie , współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

109018 / 2011-05-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Września (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony o wartości powyżej 14 tys. euro, którego przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkoleń i opracowanie materiałów szkoleniowych (przeznaczonych dla uczestników) dla Powiatu Wrzesińskiego realizowanych w ramach projektu pn. Nowoczesny powiat wrzesiński - kompetentny urzędnik samorządowy.

464852 / 2012-11-21 - Podmiot prawa publicznego

Ochotnicze Hufce Pracy Wielkopolska Wojewódzka Komenda - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń specjalistycznych dla uczestników projektu Młodzieżowa Akademia Umiejętności 2: Profesjonalna obsługa kas fiskalnych i obsługa programu do prowadzenia gospodarki magazynowej - 22 osoby, oraz Montaż, regulacja i obsługa samochodowych instalacji gazowych - 23 osoby, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet I, Działanie 1.3, Poddziałanie 1.3.3.

297160 / 2012-08-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wsparcie szkoleniowe, doradcze, terapeutyczne i rehabilitacyjne uczestników projektu Razem z Tobą będę Sobą współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

190187 / 2010-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Turku - Turek (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie o nazwie Opiekunka domowa nad osobą starszą i niepełnosprawną dla 15 osób bezrobotnych, skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Turku

64843 / 2013-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
BOF-II.272.1.16.2013 - Przeprowadzenie cyklu zajęć pozalekcyjnych dla uczniów II i III etapu edukacyjnego w subregionie pilskim w ramach Projektu PI: Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej, realizowanego przez UMWW w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.3 - Upowszechnienie formalnego kształcenia ustawicznego w formach szkolnych

185450 / 2014-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
BOF-II.272.1.33.2014-zorganizowanie i przeprowadzenie dwudniowego szkolenia zamkniętego dla pracowników Zamawiającego pt.: Rynek energetyczny w Polsce i UE ze szczególnym uwzględnieniem OZE i EE, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Pomocy Technicznej Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013