237941 / 2010-09-01 - Inny: spółka prawa handlowego / MiÄ™dzynarodowe Targi Åódzkie Sp. z o.o. (Åódź)
Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie systemu informatyczno-technologicznego Wirtualnych Targów (WT)
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie platformy informatycznej o roboczej nazwie Wirtualne Targi (WT), która ma składać się z elementów oprogramowania (Software) i sprzętu (Hardware) i ma być kompletnym, zintegrowanym systemem informatycznym do obsługi wirtualnej rzeczywistych imprez targowych przed, w trakcie ich trwania oraz przez pewien czas po ich zakończeniu jako wartość dodana dla Wystawców MTŁ.
WT mają być rozwiązaniem pozwalającym na uczestnictwo w realnych targach i kontakt w czasie rzeczywistym z realnym wystawcą poprzez Internet. Istotne jest powiązanie targów realnych z możliwością dostępu do nich i uczestniczeniu w nich z pełnią komunikacji i wideokomunikacji poprzez zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne Internetu.
System WT ma na celu:
umożliwienie dostępu do oferty wystawców oraz do oferty prezentowanej na targach znacznie szerszemu gronu potencjalnych odbiorców,
zwiększenie atrakcyjności Międzynarodowych Targów Łódzkich jako innowacyjnej firmy przyciągającej potencjalnych wystawców,
zwiększenie wizyt na stronie WWW Międzynarodowych Targów Łódzkich,
zwiększenie atrakcyjności miasta Łodzi, jako jednego z czołowych polskich centrów wystawienniczo-targowych,
Użytkownicy Systemu.
W Systemie WT należy uwzględnić następujące typy użytkowników:
a.Gospodarza Targów (wybrany personel MTŁ)
b.Organizatorów poszczególnych Imprez Targowych
c.Wystawców
d.Zwiedzających imprezy targowe.
Rozwiązanie powinno być oprogramowaniem stworzonym w dwóch interfejsach językowych (polskim i angielskim), z zastrzeżeniem, że język angielski konieczny jest tylko w tych elementach Systemu, które obsługują Organizatorów, Wystawców i Zwiedzających wirtualnie imprezy targowe. Rozwiązanie powinno pozwalać na wirtualne uczestnictwo w realnych targach oraz komunikację audio, video i z sieciami PSTN oraz mobilnymi w czasie rzeczywistym. Winno również umożliwiać komunikację w czasie nierzeczywistym poprzez takie elementy jak poczta elektroniczna, wideopoczta, czat w konfiguracji 1:1 i 1:wielu oraz umożliwiać zestawianie połączeń przez restrykcyjne zapory ogniowe oraz NAT-y.
Rozwiązanie nie powinno wymuszać instalacji przez użytkowników końcowych (Zwiedzających) dodatkowych wtyczek, aplikacji , bibliotek itd. z wyjątkiem tych które instaluje się powszechnie (np. Adobe Flash) Zwiedzający użytkownik lub gość nie mający uprawnień administratora na swoim komputerze nie powinien wymagać od administratora dodatkowych instalacji. Rozwiązanie musi poza tym zawierać systemy lub elementy systemów ERP i CRM oraz systemy rejestracji zwiedzających.
Założone w systemie konta użytkowników powinny mieć charakter trwały z możliwością usuwania przez Administratora po określonym czasie nieaktywności użytkownika. Mając to na względzie rozwiązanie WT powinno umożliwiać obsługę dużej liczby użytkowników oraz archiwizować dane i materiały Zwiedzających, Wystawców, oraz Organizatorów imprez targowych. Uwzględniając fakt, iż system powinien umożliwiać w przyszłości obsługę realnych zwiedzających oraz, że każdy Zwiedzający może być zarówno realnym jak i wirtualnym oraz fakt iż Gospodarz musi mieć dostęp do danych Zwiedzających, Wystawców i Organizatorów - licencja początkowa powinna zapewniać takie możliwości (należy szacować wolumen na minimum 100 tys. użytkowników).
System WT
System WT winien zawierać szereg komponentów funkcjonalnych takich jak m.in. wymienione poniżej, rozbudowane w różny sposób dla poszczególnych typów użytkowników:
1.Komponent webowy, umożliwiający edycję i prezentację wszelkich informacji, logowanie do Systemu WT, dostęp do archiwów, serwis pomocy użytkowania wraz z systemem zarządzania treścią (CMS - Content Management System) itp. funkcjonalności. Istotne znaczenie mają tutaj elementy rozwinięte dla poszczególnych typów użytkowników, np:
Wizualizacja hal wystawienniczych;
Recepcja konkretnej imprezy targowej oraz Recepcje poszczególnych Wystawców;
Wizualizacja konkretnych stoisk wystawienniczych (będąca w gestii Wystawców);
Wizualizacja sal konferencyjnych;
2.Komponent Wirtualna Platforma (WT) , będący interaktywną platformą web dla przeglądania, rezerwacji, zakładania i konfiguracji wirtualnych stoisk targowych na poszczególnych imprezach wraz z interaktywnymi systemami udostępniania i zarządzania treścią poprzez system CMS. Ma zawierać m.in panel zarządzania treścią Wirtualnej Platformy oraz panel administracyjny dla Gospodarza, specyficzne moduły dla Organizatorów, Wystawców i Zwiedzających. Komponent, podobnie jak pozostałe, miałby różne funkcjonalności dla różnych typów użytkowników, w szczególności Zwiedzającemu ma umożliwiać zapoznanie się z imprezą, komunikację z Wystawcami, pobieranie informacji od Wystawców, itp.; jego niektóre funkcje byłyby dostępne bez konieczności logowania (które miałoby miejsce dopiero po podjęciu decyzji o wejściu na imprezę wirtualną). Interfejsy tego komponentu muszą być przygotowane z naciskiem atrakcyjność i czytelność wizualizacji, wsparte dużą ilością grafiki 3D i animacji z jednoczesną łatwością użytkowania i intuicyjną obsługą oraz wsparte systemami CMS.
3.Komponent audio i wideo komunikacji w czasie rzeczywistym za pomocą przeglądarki internetowej, umożliwiający nawiązywanie i prowadzenie audio i wideo konferencji oraz transmisji wydarzeń i seminariów, głównie przeznaczony do komunikacji pomiędzy Gospodarzem a Organizatorami i Wystawcami oraz Zwiedzającymi wraz z prezentacją dokumentów, obrazów i filmów w trakcie audio- video konferencji oraz możliwością transmisji wydarzeń w czasie rzeczywistym, (również z możliwością prezentacji dokumentów, obrazów i filmów na tzw. białej tablicy). Powinien zawierać softphone oparty na protokole SIP umożliwiający połączenie telefoniczne i ich miksowanie z wideo i audio konferencjami zarówno w formacie 1 do 1 jak i wielu do wielu wraz z trawersacją komunikacji poprzez NAT i zapory ogniowe.
4.Komponent komunikacji audio-wizualnej w czasie nierzeczywistym, umożliwiający nagrywanie w oknie przeglądarki internetowej, zarządzanie i wysyłanie wiadomości multimedialnych oraz popularnych typów plików multimedialnych jako wiadomości audio lub wideo mail. Pliki multimedialne nie mogą być załączone ale powinny być umieszczone na serwerze MTŁ i odtwarzane na komputerach klientów w formie streaminigu lub tzw. progresywnego pobierania i odtwarzania w większości popularnych przeglądarek internetowych.
5.Komponent CRM dla Gospodarza Targów, umożliwiający zarządzanie relacjami z klientami (Organizatorami, Wystawcami i Zwiedzającymi) .
6.Komponent poczty elektronicznej e-mail przeznaczony dla personelu Gospodarza, umożliwiający wysyłanie i odbieranie poczty tradycyjnej przez Server POP/SMTP oraz wysyłkę łączy generowanych przez Komponent audio i video komunikacji w czasie nierzeczywistym. Aplikacja kliencka email ma być aplikacją Web.
7.Komponent zdalnego zarządzania komputerami na stanowiskach Wystawców, umożliwiający zdalne zarządzanie wszystkimi komputerami udostępnionymi przez Gospodarza Wystawcom i podłączonymi do sieci MTŁ na stanowiskach wystawienniczych.
8.Komponent Advertising Server wraz z modułem typu client, umożliwiający umieszczanie i zarządzanie reklamami zakupionymi przez Wystawców u Gospodarza i Organizatora lub dowolnych, zaakceptowanych przez Gospodarza, w różnych miejscach WT.
9.Komponent zarządzania siecią LAN i bezprzewodową, umożliwiający zarządzanie siecią z naciskiem na jej bezpieczeństwo.
10.Komponent płatności w Internecie, umożliwiający definiowanie usług i produktów oraz oferowanie ich do sprzedaży za pomocą Internetu. Płatności mają być dokonywane za pomocą: sms-ów o podwyższonej płatności (Premium Rate SMS), kart kredytowych, debetowych oraz poprzez wykonanie przelewu z konta bankowego poprzez systemy firmy oferującej płatności kartami debetowymi i kredytowymi w Internecie.
11.Komponent Księgowość klasy ERP umożliwiający obsługę podstawowych funkcjonalności z zakresu księgowania i fakturowania operacji WT. Powinien współpracować z Komponentem CRM i umożliwić późniejszą integrację z innymi programami klasy ERP czyli Kadry, Płace, Magazyn, Finanse, Planowanie itd., oraz umożliwiać archiwizację danych księgowych.
12.Komponent archiwizujący, umożliwiający zarządzanie materiałami archiwalnymi z wcześniejszych imprez targowych z ostatnich x miesięcy, oraz dostęp do tych materiałów określonych Użytkowników (w pełni konfigurowalny przez Gospodarza).
Sprzęt
Sieci lokalne
Każde stoisko przewidziane do usługi WT będzie wyposażone w dostęp do sieci lokalnej kablowej - budowanej w ramach projektu budowy hali wystawienniczej (sieć dostarcza Zamawiający). Wykonawca powinien zaprojektować, dostarczyć i wdrożyć rozwiązania sprzętowe i/lub programistyczne dla sieci LAN umożliwiające jej prawidłowe zarządzanie, w szczególności zapewniające kontrolę nad wpiętym w nią sprzętem używanym do usługi WT.
Dodatkowo, konieczne jest zbudowanie sieci bezprzewodowej w technologii WiFi 2,4 GHz (standardy grupy IEEE 802.11), zestawionej jako punkty dostępowe, obejmujące zasięgiem możliwie maksymalną powierzchnię MTŁ wraz z systemem zarządzania. Sieć bezprzewodowa ma być zaprojektowana i zestawiona przez Wykonawcę (po uprzednim uzgodnieniu projektu z Zamawiającym).
Serwery
Zastosowane rozwiązanie programistyczne winno zapewnić prawidłowe funkcjonowanie całości Systemu przy zastosowaniu maksymalnie czterech grup serwerów sprzętowych. Konieczne jest określenie zapotrzebowania na układy zasilania awaryjnego oraz na elementy pamięci zewnętrznej służące archiwizacji.
Wykonawca przygotuje szczegółową specyfikację koniecznego sprzętu, pamięci zewnętrznych, oprogramowania systemowego, narzędziowego i aplikacyjnego po zakończeniu głównych faz prac nad oprogramowaniem tak, aby zapewnić najlepsze możliwe parametry i wydajność. Po uzgodnieniu specyfikacji z Zamawiającym Wykonawca dostarczy, zainstaluje i skonfiguruje całość sprzętu zgodnie ze specyfikacją.
Kamery
W systemie przewiduje się użycie dwóch typów kamer z systemem zarządzania nimi i odpowiednim sprzętem do którego zostaną podłączone:
kamery stałe - obsługujące wydarzenia targowe, dające obraz z hal wystawowych, zamontowane w taki sposób aby możliwy był przekaz obrazu w sieci Internet, oraz
kamery przenośne - stanowiskowe, przydzielane Wystawcom organizującym pokazy lub prelekcje w ramach swoich stanowisk wystawowych.
Wykonawca przygotuje szczegółową specyfikację koniecznego sprzętu i oprogramowania po zakończeniu głównych faz prac nad oprogramowaniem. Po uzgodnieniu specyfikacji z Zamawiającym Wykonawca dostarczy, zainstaluje i skonfiguruje całość sprzętu zgodnie ze specyfikacją.
Terminale komunikacyjne, drukarki i kamery
Każdy Wystawca powinien być wyposażony w terminal komunikacyjny (komputer klasy PC) w celu korzystania z serwisu WT na czas imprezy targowej. Terminale w wersji minimalnej wyposażone mają być we wbudowaną lub dołączaną kamerę internetową, mikrofon, głośniki, zestaw słuchawkowy z mikrofonem) oprogramowanie systemowe, antywirusowe i anty- spamowe, edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, oprogramowanie do odtwarzania i tworzenia prezentacji oraz skonfigurowaną przeglądarkę do obsługi WT.
Należy przewidzieć zainstalowanie pewnej liczby drukarek laserowych, umożliwiających wydrukowanie dowolnych dokumentów - do odbioru w recepcji imprezy.
Szczegółową specyfikację koniecznego sprzętu - terminali komunikacyjnych, drukarek, kamer, oprogramowania systemowego, aplikacyjnego i pomocniczego oraz ewentualnych dodatkowych urządzeń dla Wystawców, koniecznych dla prawidłowego funkcjonowania systemu Wykonawca przygotuje po zakończeniu głównych faz prac nad oprogramowaniem.
Po uzgodnieniu specyfikacji z Zamawiającym Wykonawca dostarczy, zainstaluje i skonfiguruje całość sprzętu i oprogramowania zgodnie ze specyfikacją.
Pozostałe usługi Wykonawcy
Wykonawca ma za zadanie dostarczyć kompletny, zintegrowany system, zatem wymagać się będzie od niego dostarczenia całości związanych z tym usług, w szczególności:
przygotowania szczegółowych opisów procesów postępowania i obsługi poszczególnych działań, dotyczących przygotowania i prowadzenia imprezy targowej, w tym tych ich części, która ma być zaimplementowana w Systemie WT,
uaktualnienia i pełnego skonfigurowania oprogramowania systemowego, pomocniczego, narzędziowego i aplikacyjnego na komputerach poszczególnych systemów przed oddaniem rozwiązania,
zintegrowania poszczególnych systemów/komponentów, w tym spięcia komponentów komunikacyjnych z siecią PSTN za pomocą serwera SIP,
przeprowadzenia kompletnej instalacji, konfiguracji i uruchomienia całości dostarczanego sprzętu oraz sieci bezprzewodowych,
efektywnej i konstruktywnej współpracy przy uruchamianiu sieci lokalnej,
zaplanowanie, uzgodnienie i przeprowadzenie kompleksowego szkolenia personelu Zamawiającego,
przygotowania szczegółowych dokumentacji Systemu oraz sprzętu,
świadczenia usług gwarancyjnych (co najmniej 12 miesięcy) na rozwiązania softwareowe oraz sprzęt,
przedstawienia warunków pomocy technicznej, konserwacji systemów i ich aktualizacji przez okres co najmniej 5 lat po upływie okresu gwarancyjnego,
przedstawienia warunków wsparcia dla Zamawiającego w okresie gwarancji i w okresie co najmniej 5 lat po zakończeniu gwarancji
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 237941
Data publikacji: 2010-09-01
Nazwa: Międzynarodowe Targi Łódzkie Sp. z o.o.
Ulica: ul. Wólczańska 199
Numer domu: 199
Miejscowość: Łódź
Kod pocztowy: 90-531
Województwo / kraj: łódzkie
Numer telefonu: 0-42 636 29 83
Numer faxu: 0-42 637 29 35
Regon: 14126090000000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Inny: spółka prawa handlowego
Inny rodzaj zamawiającego: spółka prawa handlowego
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie systemu informatyczno-technologicznego Wirtualnych Targów (WT)
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie platformy informatycznej o roboczej nazwie Wirtualne Targi (WT), która ma składać się z elementów oprogramowania (Software) i sprzętu (Hardware) i ma być kompletnym, zintegrowanym systemem informatycznym do obsługi wirtualnej rzeczywistych imprez targowych przed, w trakcie ich trwania oraz przez pewien czas po ich zakończeniu jako wartość dodana dla Wystawców MTŁ.
WT mają być rozwiązaniem pozwalającym na uczestnictwo w realnych targach i kontakt w czasie rzeczywistym z realnym wystawcą poprzez Internet. Istotne jest powiązanie targów realnych z możliwością dostępu do nich i uczestniczeniu w nich z pełnią komunikacji i wideokomunikacji poprzez zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne Internetu.
System WT ma na celu:
umożliwienie dostępu do oferty wystawców oraz do oferty prezentowanej na targach znacznie szerszemu gronu potencjalnych odbiorców,
zwiększenie atrakcyjności Międzynarodowych Targów Łódzkich jako innowacyjnej firmy przyciągającej potencjalnych wystawców,
zwiększenie wizyt na stronie WWW Międzynarodowych Targów Łódzkich,
zwiększenie atrakcyjności miasta Łodzi, jako jednego z czołowych polskich centrów wystawienniczo-targowych,
Użytkownicy Systemu.
W Systemie WT należy uwzględnić następujące typy użytkowników:
a.Gospodarza Targów (wybrany personel MTŁ)
b.Organizatorów poszczególnych Imprez Targowych
c.Wystawców
d.Zwiedzających imprezy targowe.
Rozwiązanie powinno być oprogramowaniem stworzonym w dwóch interfejsach językowych (polskim i angielskim), z zastrzeżeniem, że język angielski konieczny jest tylko w tych elementach Systemu, które obsługują Organizatorów, Wystawców i Zwiedzających wirtualnie imprezy targowe. Rozwiązanie powinno pozwalać na wirtualne uczestnictwo w realnych targach oraz komunikację audio, video i z sieciami PSTN oraz mobilnymi w czasie rzeczywistym. Winno również umożliwiać komunikację w czasie nierzeczywistym poprzez takie elementy jak poczta elektroniczna, wideopoczta, czat w konfiguracji 1:1 i 1:wielu oraz umożliwiać zestawianie połączeń przez restrykcyjne zapory ogniowe oraz NAT-y.
Rozwiązanie nie powinno wymuszać instalacji przez użytkowników końcowych (Zwiedzających) dodatkowych wtyczek, aplikacji , bibliotek itd. z wyjątkiem tych które instaluje się powszechnie (np. Adobe Flash) Zwiedzający użytkownik lub gość nie mający uprawnień administratora na swoim komputerze nie powinien wymagać od administratora dodatkowych instalacji. Rozwiązanie musi poza tym zawierać systemy lub elementy systemów ERP i CRM oraz systemy rejestracji zwiedzających.
Założone w systemie konta użytkowników powinny mieć charakter trwały z możliwością usuwania przez Administratora po określonym czasie nieaktywności użytkownika. Mając to na względzie rozwiązanie WT powinno umożliwiać obsługę dużej liczby użytkowników oraz archiwizować dane i materiały Zwiedzających, Wystawców, oraz Organizatorów imprez targowych. Uwzględniając fakt, iż system powinien umożliwiać w przyszłości obsługę realnych zwiedzających oraz, że każdy Zwiedzający może być zarówno realnym jak i wirtualnym oraz fakt iż Gospodarz musi mieć dostęp do danych Zwiedzających, Wystawców i Organizatorów - licencja początkowa powinna zapewniać takie możliwości (należy szacować wolumen na minimum 100 tys. użytkowników).
System WT
System WT winien zawierać szereg komponentów funkcjonalnych takich jak m.in. wymienione poniżej, rozbudowane w różny sposób dla poszczególnych typów użytkowników:
1.Komponent webowy, umożliwiający edycję i prezentację wszelkich informacji, logowanie do Systemu WT, dostęp do archiwów, serwis pomocy użytkowania wraz z systemem zarządzania treścią (CMS - Content Management System) itp. funkcjonalności. Istotne znaczenie mają tutaj elementy rozwinięte dla poszczególnych typów użytkowników, np:
Wizualizacja hal wystawienniczych;
Recepcja konkretnej imprezy targowej oraz Recepcje poszczególnych Wystawców;
Wizualizacja konkretnych stoisk wystawienniczych (będąca w gestii Wystawców);
Wizualizacja sal konferencyjnych;
2.Komponent Wirtualna Platforma (WT) , będący interaktywną platformą web dla przeglądania, rezerwacji, zakładania i konfiguracji wirtualnych stoisk targowych na poszczególnych imprezach wraz z interaktywnymi systemami udostępniania i zarządzania treścią poprzez system CMS. Ma zawierać m.in panel zarządzania treścią Wirtualnej Platformy oraz panel administracyjny dla Gospodarza, specyficzne moduły dla Organizatorów, Wystawców i Zwiedzających. Komponent, podobnie jak pozostałe, miałby różne funkcjonalności dla różnych typów użytkowników, w szczególności Zwiedzającemu ma umożliwiać zapoznanie się z imprezą, komunikację z Wystawcami, pobieranie informacji od Wystawców, itp.; jego niektóre funkcje byłyby dostępne bez konieczności logowania (które miałoby miejsce dopiero po podjęciu decyzji o wejściu na imprezę wirtualną). Interfejsy tego komponentu muszą być przygotowane z naciskiem atrakcyjność i czytelność wizualizacji, wsparte dużą ilością grafiki 3D i animacji z jednoczesną łatwością użytkowania i intuicyjną obsługą oraz wsparte systemami CMS.
3.Komponent audio i wideo komunikacji w czasie rzeczywistym za pomocą przeglądarki internetowej, umożliwiający nawiązywanie i prowadzenie audio i wideo konferencji oraz transmisji wydarzeń i seminariów, głównie przeznaczony do komunikacji pomiędzy Gospodarzem a Organizatorami i Wystawcami oraz Zwiedzającymi wraz z prezentacją dokumentów, obrazów i filmów w trakcie audio- video konferencji oraz możliwością transmisji wydarzeń w czasie rzeczywistym, (również z możliwością prezentacji dokumentów, obrazów i filmów na tzw. białej tablicy). Powinien zawierać softphone oparty na protokole SIP umożliwiający połączenie telefoniczne i ich miksowanie z wideo i audio konferencjami zarówno w formacie 1 do 1 jak i wielu do wielu wraz z trawersacją komunikacji poprzez NAT i zapory ogniowe.
4.Komponent komunikacji audio-wizualnej w czasie nierzeczywistym, umożliwiający nagrywanie w oknie przeglądarki internetowej, zarządzanie i wysyłanie wiadomości multimedialnych oraz popularnych typów plików multimedialnych jako wiadomości audio lub wideo mail. Pliki multimedialne nie mogą być załączone ale powinny być umieszczone na serwerze MTŁ i odtwarzane na komputerach klientów w formie streaminigu lub tzw. progresywnego pobierania i odtwarzania w większości popularnych przeglądarek internetowych.
5.Komponent CRM dla Gospodarza Targów, umożliwiający zarządzanie relacjami z klientami (Organizatorami, Wystawcami i Zwiedzającymi) .
6.Komponent poczty elektronicznej e-mail przeznaczony dla personelu Gospodarza, umożliwiający wysyłanie i odbieranie poczty tradycyjnej przez Server POP/SMTP oraz wysyłkę łączy generowanych przez Komponent audio i video komunikacji w czasie nierzeczywistym. Aplikacja kliencka email ma być aplikacją Web.
7.Komponent zdalnego zarządzania komputerami na stanowiskach Wystawców, umożliwiający zdalne zarządzanie wszystkimi komputerami udostępnionymi przez Gospodarza Wystawcom i podłączonymi do sieci MTŁ na stanowiskach wystawienniczych.
8.Komponent Advertising Server wraz z modułem typu client, umożliwiający umieszczanie i zarządzanie reklamami zakupionymi przez Wystawców u Gospodarza i Organizatora lub dowolnych, zaakceptowanych przez Gospodarza, w różnych miejscach WT.
9.Komponent zarządzania siecią LAN i bezprzewodową, umożliwiający zarządzanie siecią z naciskiem na jej bezpieczeństwo.
10.Komponent płatności w Internecie, umożliwiający definiowanie usług i produktów oraz oferowanie ich do sprzedaży za pomocą Internetu. Płatności mają być dokonywane za pomocą: sms-ów o podwyższonej płatności (Premium Rate SMS), kart kredytowych, debetowych oraz poprzez wykonanie przelewu z konta bankowego poprzez systemy firmy oferującej płatności kartami debetowymi i kredytowymi w Internecie.
11.Komponent Księgowość klasy ERP umożliwiający obsługę podstawowych funkcjonalności z zakresu księgowania i fakturowania operacji WT. Powinien współpracować z Komponentem CRM i umożliwić późniejszą integrację z innymi programami klasy ERP czyli Kadry, Płace, Magazyn, Finanse, Planowanie itd., oraz umożliwiać archiwizację danych księgowych.
12.Komponent archiwizujący, umożliwiający zarządzanie materiałami archiwalnymi z wcześniejszych imprez targowych z ostatnich x miesięcy, oraz dostęp do tych materiałów określonych Użytkowników (w pełni konfigurowalny przez Gospodarza).
Sprzęt
Sieci lokalne
Każde stoisko przewidziane do usługi WT będzie wyposażone w dostęp do sieci lokalnej kablowej - budowanej w ramach projektu budowy hali wystawienniczej (sieć dostarcza Zamawiający). Wykonawca powinien zaprojektować, dostarczyć i wdrożyć rozwiązania sprzętowe i/lub programistyczne dla sieci LAN umożliwiające jej prawidłowe zarządzanie, w szczególności zapewniające kontrolę nad wpiętym w nią sprzętem używanym do usługi WT.
Dodatkowo, konieczne jest zbudowanie sieci bezprzewodowej w technologii WiFi 2,4 GHz (standardy grupy IEEE 802.11), zestawionej jako punkty dostępowe, obejmujące zasięgiem możliwie maksymalną powierzchnię MTŁ wraz z systemem zarządzania. Sieć bezprzewodowa ma być zaprojektowana i zestawiona przez Wykonawcę (po uprzednim uzgodnieniu projektu z Zamawiającym).
Serwery
Zastosowane rozwiązanie programistyczne winno zapewnić prawidłowe funkcjonowanie całości Systemu przy zastosowaniu maksymalnie czterech grup serwerów sprzętowych. Konieczne jest określenie zapotrzebowania na układy zasilania awaryjnego oraz na elementy pamięci zewnętrznej służące archiwizacji.
Wykonawca przygotuje szczegółową specyfikację koniecznego sprzętu, pamięci zewnętrznych, oprogramowania systemowego, narzędziowego i aplikacyjnego po zakończeniu głównych faz prac nad oprogramowaniem tak, aby zapewnić najlepsze możliwe parametry i wydajność. Po uzgodnieniu specyfikacji z Zamawiającym Wykonawca dostarczy, zainstaluje i skonfiguruje całość sprzętu zgodnie ze specyfikacją.
Kamery
W systemie przewiduje się użycie dwóch typów kamer z systemem zarządzania nimi i odpowiednim sprzętem do którego zostaną podłączone:
kamery stałe - obsługujące wydarzenia targowe, dające obraz z hal wystawowych, zamontowane w taki sposób aby możliwy był przekaz obrazu w sieci Internet, oraz
kamery przenośne - stanowiskowe, przydzielane Wystawcom organizującym pokazy lub prelekcje w ramach swoich stanowisk wystawowych.
Wykonawca przygotuje szczegółową specyfikację koniecznego sprzętu i oprogramowania po zakończeniu głównych faz prac nad oprogramowaniem. Po uzgodnieniu specyfikacji z Zamawiającym Wykonawca dostarczy, zainstaluje i skonfiguruje całość sprzętu zgodnie ze specyfikacją.
Terminale komunikacyjne, drukarki i kamery
Każdy Wystawca powinien być wyposażony w terminal komunikacyjny (komputer klasy PC) w celu korzystania z serwisu WT na czas imprezy targowej. Terminale w wersji minimalnej wyposażone mają być we wbudowaną lub dołączaną kamerę internetową, mikrofon, głośniki, zestaw słuchawkowy z mikrofonem) oprogramowanie systemowe, antywirusowe i anty- spamowe, edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, oprogramowanie do odtwarzania i tworzenia prezentacji oraz skonfigurowaną przeglądarkę do obsługi WT.
Należy przewidzieć zainstalowanie pewnej liczby drukarek laserowych, umożliwiających wydrukowanie dowolnych dokumentów - do odbioru w recepcji imprezy.
Szczegółową specyfikację koniecznego sprzętu - terminali komunikacyjnych, drukarek, kamer, oprogramowania systemowego, aplikacyjnego i pomocniczego oraz ewentualnych dodatkowych urządzeń dla Wystawców, koniecznych dla prawidłowego funkcjonowania systemu Wykonawca przygotuje po zakończeniu głównych faz prac nad oprogramowaniem.
Po uzgodnieniu specyfikacji z Zamawiającym Wykonawca dostarczy, zainstaluje i skonfiguruje całość sprzętu i oprogramowania zgodnie ze specyfikacją.
Pozostałe usługi Wykonawcy
Wykonawca ma za zadanie dostarczyć kompletny, zintegrowany system, zatem wymagać się będzie od niego dostarczenia całości związanych z tym usług, w szczególności:
przygotowania szczegółowych opisów procesów postępowania i obsługi poszczególnych działań, dotyczących przygotowania i prowadzenia imprezy targowej, w tym tych ich części, która ma być zaimplementowana w Systemie WT,
uaktualnienia i pełnego skonfigurowania oprogramowania systemowego, pomocniczego, narzędziowego i aplikacyjnego na komputerach poszczególnych systemów przed oddaniem rozwiązania,
zintegrowania poszczególnych systemów/komponentów, w tym spięcia komponentów komunikacyjnych z siecią PSTN za pomocą serwera SIP,
przeprowadzenia kompletnej instalacji, konfiguracji i uruchomienia całości dostarczanego sprzętu oraz sieci bezprzewodowych,
efektywnej i konstruktywnej współpracy przy uruchamianiu sieci lokalnej,
zaplanowanie, uzgodnienie i przeprowadzenie kompleksowego szkolenia personelu Zamawiającego,
przygotowania szczegółowych dokumentacji Systemu oraz sprzętu,
świadczenia usług gwarancyjnych (co najmniej 12 miesięcy) na rozwiązania softwareowe oraz sprzęt,
przedstawienia warunków pomocy technicznej, konserwacji systemów i ich aktualizacji przez okres co najmniej 5 lat po upływie okresu gwarancyjnego,
przedstawienia warunków wsparcia dla Zamawiającego w okresie gwarancji i w okresie co najmniej 5 lat po zakończeniu gwarancji
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Czas: O
Okres w miesiącach: 12
Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.mtl.lodz.pl
Określenie zamówień uzupełniających: W zakresie 40% zamówienia podstawowego.
Informacja na temat wadium:
Zamawiający ustala wadium w wysokości 40.000,00 zł, które będzie wymagane przed upływem terminu składania ofert ostatecznych
Zaliczka: Tak
Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert,
a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie:, łącznie wykonał usługi określone poniżej:
1) zaprojektował, wykonał i wdrożył u klienta przynajmniej jeden projekt (kompletne rozwiązanie) wizualizacji targów wirtualnych, zawierającego takie elementy jak wizualizacja hal wystawienniczych oraz stoisk wystawców z elementami łatwego projektowania i aranżacji ich wyglądu, działającego pod większością popularnych przeglądarek internetowych w architekturze klient-serwer, zawierającego grafikę i animację 3D i funkcjonującego (obsługującego) dla minimum 100 tys. użytkowników końcowych (zwiedzających lub zamawiających oraz wystawców).
2) zaprojektował, wykonał i wdrożył u klienta przynajmniej jeden system komunikacyjny dla minimum 100 000 użytkowników końcowych, umożliwiający:
komunikację głosową oraz wideokomunikację w czasie rzeczywistym poprzez sieć Internet (VVoIP - Voice and Video over IP), oraz
komunikację głosową z abonentami sieci PSTN oraz sieci mobilnych w oparciu o protokół SIP
w konfiguracji 1 do 1 i wielu do wielu w dowolnych kombinacjach audio - wideo - SIP (np. połączenie konferencyjne 3 osoby w technologii VVoIP (Internet), 4 osoby w technologii VoIP (Internet), 2 osoby wykorzystujące sieć telefoniczną stacjonarną (PSTN) i 2 korzystające z telefonii mobilnej).
3) zaprojektował, wykonał i wdrożył u klienta przynajmniej jeden system trawersacji standardowych oraz zagnieżdżonych typów NAT, bramek UPnP, firewalli i serwerów Proxy dla połączeń audio i video oraz przesyłania danych (np. plików) inicjalizowanych za pomocą protokołu SIP z zastosowaniem przynajmniej protokołów: STUN, TURN i ICE z automatycznym wyborem typu przesyłania danych z zastosowaniem protokołów UDP, TCP, HTTP, umożliwiając bezproblemowe połączenia komunikacji w czasie rzeczywistym (w tym wideo) z przeznaczeniem dla co najmniej 100 tys. użytkowników końcowych.
4) zaprojektował, wykonał i wdrożył u klienta przynajmniej jeden system, aplikację klient-serwer, umożliwiający komunikację audio lub video w czasie nierzeczywistym (np. wideo-audio email) z założeniem przechowywania i zarządzania wiadomościami multimedialnymi na serwerze (nie przesyłanymi w formie załączników) dla co najmniej 100 tys. użytkowników końcowych.
5) wykonał i wdrożył u klienta przynajmniej jeden system poczty elektronicznej email.
6) zaprojektował, wykonał i wdrożył u klienta przynajmniej jeden system komunikacyjny na minimum 100 tys. użytkowników końcowych, umożliwiającego wideo konferencje w czasie rzeczywistym oraz transmisję wydarzeń w czasie rzeczywistym w Internecie, dostępne poprzez większość popularnych przeglądarek internetowych, z możliwością komunikacji użytkownika z nadającym transmisję oraz z tzw: białą tablicą umożliwiającą prezentację dokumentów i zdjęć gronu odbiorców wraz z możliwością co najmniej edycji biernej ( zaznaczania, komentowania) dokumentów na białej tablicy.
7) zaprojektował i wdrożył przynajmniej jeden system CRM (u klienta zewnętrznego lub we własnej firmie) z przeznaczeniem dla zarządzania relacjami z co najmniej 100 tys. klientów.
8) dostarczał, instalował i konfigurował sprzęt teleinformatyczny (komputery, serwery, macierze zewnętrzne), oprogramowania systemowe, systemy firewall, antywirusowe i antyspamowe.
9) projektował, konfigurował i uruchamiał sieci bezprzewodowe w technologii WiFi (standardy grupy IEEE 802.11), wraz z systemami zarządzania takimi sieciami.
Wykonawca spełni warunki udziału w postępowaniu jeżeli wykonał przynajmniej jedną usługę z każdej pozycji wskazanej w pkt. III.3.2. ppkt. 1-9.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej:
a) jedną osobą mającą doświadczenie w zarządzaniu projektami informatycznymi lub teleinformatycznymi, poświadczone certyfikatem jednej z organizacji np. PMI, APM, IPMA, która zrealizowała z sukcesem jako kierownik projekt informatyczny lub teleinformatyczny o wartości co najmniej 1 MPLN brutto,
b) jedną osobą mającą doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań telekomunikacyjnych działających w oparciu o protokół SIP,
c) jedną osobą mającą doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu systemów komunikacji audiowizualnej w sieci Internet oraz tworzeniu i wizualizowaniu złożonych aplikacji webowych
Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami, tj. osobami niezbędnymi do realizacji przedmiotowego zamówienia
Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca wykaże, że posiada:
a) środki finansowe i/lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 100.000 PLN lub w wysokości równoważnej dla walut obcych, liczonej wg średniego kursu w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski, obowiązującego na dzień, w którym ukazało się ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, oraz
b) ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 1.000.000 PLN lub w wysokości równoważnej dla walut obcych, liczonej wg średniego kursu w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski, obowiązującego na dzień, w którym ukazało się ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Wykonawca może polegać na zdolnościach finansowych innych podmiotów (środki finansowe i-lub zdolność kredytowa), niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami finansowymi niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1.Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy P.z.p., polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy P.z.p., Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu przedmiotowego zamówienia. 2, W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należny złożyć dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania poszczególnych Wykonawców i w formie oryginału lub w kopii poświadczonej notarialnie. Pełnomocnictwo może być udzielone w szczególności: a)łącznie przez wszystkich Wykonawców (jeden dokument), b)oddzielnie przez każdego z nich (tyle dokumentów ilu Wykonawców). W każdym jednak przypadku w treści dokumentu (pełnomocnictwa) zaleca się wymienić wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia i wskazać ich Pełnomocnika. 3.W przypadku, gdy upoważnienie do podpisania wniosku o odpuszczenie do udziału w postępowaniu nie wynika bezpośrednio ze złożonego we wniosku odpisu z właściwego rejestru - należy złożyć pełnomocnictwo (a) w formie oryginału lub w kopii poświadczonej notarialnie. 4. Oświadczenie o posiadaniu wymaganych kwalifikacji przez osoby które będą brały udział w wykonywaniu zamówienia zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: NO
Liczba wykonawców: 5
Warunki wyboru wykonawców:
Zamawiający zaprosi do składania ofert wstępnych 5 wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie wyższa niż 5, Zamawiający zaprosi do składania ofert wstępnych Wykonawców, którzy otrzymali najwyższe oceny spełnienia warunku posiadania wymaganego doświadczenia tj.: a) za wykonanie każdego typu usługi wskazanej w pkt. III. 3.2 pkt. 1-6 wykonawca otrzyma 2 punkty. b) za wykonanie każdego typu usługi z zakresu opisanego w pkt. III.3.2. ppkt. 7-9 - wykonawca otrzyma 1 punkt. Jeżeli wykonawcy otrzymają taką samą liczbę punktów, o kolejności wykonawców decydować będzie łączna liczba wykonanych lub wykonywanych przez ostatnie 12 następujących po sobie miesięcy usług wymienionych w usługach spełniających wymagania Zamawiającego. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie mniejsza niż 5, Zamawiający zaprosi do składania ofert wstępnych wszystkich Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu.
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Umowa może zostać zmieniona w przypadku gdy: 1)wykonanie umowy lub poszczególnych obowiązków stron będzie niemożliwe lub znacznie utrudnione wskutek wystąpienia przypadku siły wyższej, 2)wystąpi zmiana przepisów prawa, która uniemożliwi wykonanie umowy na uzgodnionych przez strony warunkach, W przypadku wystąpienia powyższych zdarzeń, strony mogą uzgodnić zmianę umowy w odniesieniu do: 1)zakresu przedmiotu umowy i odpowiednio, zmiany wysokości należnego Wykonawcy wynagrodzenia, 2)terminów wykonania przedmiotu umowy. Zmiany umowy będą dokonywane wyłącznie w formie pisemnej
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 80
Nazwa kryterium 2: Termin wykonania zamówienia
Znaczenie kryterium 2: 20
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom, wraz z zaproszeniem do złożenia oferty wstępnej
Data składania wniosków, ofert: 13/09/2010
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Międzynarodowe Tragi Łódzkie Sp. z o.o. w Łodzi, ul. Wólczańska 199, sekretariat
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 60
Informacje dodatkowe:
Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej zgodnie z Umowa Nr UDA-RPLD.03.05.00-00-070/09-00 z dnia 15.04.2010 r. o dofinansowanie projektu
nr WND-POKL.08.01.01.-10-424/09 pn. Budowa nowatorskiego kompleksu wystawienniczo-konferencyjnego, będącego wizytówką Łodzi targowej oraz prężnie działającym centrum kulturalnym miasta.Wykonawcy w celu wzięcia udziału w niniejszym postępowaniu muszą złożyć wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, którego wzór jest opublikowany na stronie internetowej Zamawiającego. Wraz z wnioskiem należny złożyć oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu. Wzory niezbędnych oświadczeń opublikowane zostały w załączeniu do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. 3. Wniosek o odpuszczenie do udziału w postępowaniu musi być podpisany przez osobę lub osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy na zewnątrz. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska). Jeżeli z dokumentu określającego status prawny Wykonawcy lub pełnomocnictwa wynika, iż do reprezentowania Wykonawcy upoważnionych jest łącznie kilka osób, dokumenty dołączone do wniosku muszą być podpisane przez wszystkie te osoby, 4. Upoważnienie osób podpisujących wniosek do jego podpisania musi bezpośrednio wynikać z dokumentów dołączonych do wniosku. Oznacza to, że jeżeli upoważnienie takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny Wykonawcy to do wniosku należy dołączyć oryginał lub poświadczoną notarialnie za zgodność z oryginałem kopię stosownego pełnomocnictwa, określającego jego zakres i wystawionego przez osoby do tego upoważnione. 5. We wszystkich przypadkach, gdzie jest mowa o pieczątkach, Zamawiający dopuszcza złożenie czytelnego zapisu zawierającego, co najmniej oznaczenie firmy i siedziby, 6. Wniosek oraz oświadczenia i dokumenty należy sporządzić pisemnie w języku polskim, w jednym egzemplarzu, ściśle wg wzorów załączonych przez Zamawiającego. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, 7. Wniosek należy sporządzić w sposób trwały (np. na maszynie do pisania, komputerze, długopisem lub nieścieralnym atramentem), 8. Załączniki do wniosku stanowią jego integralną część i powinny być czytelnie oznaczone, 9. Wszelkie miejsca we wniosku, w których Wykonawca naniósł poprawki lub zmiany wpisywanej przez siebie treści muszą być parafowane przez osobę podpisującą - w przeciwnym wypadku nie będą uwzględniane. Parafka (podpis) winna być naniesiona w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby sporządzającej parafkę) wraz z datą dokonania poprawki, 10. Wniosek, oświadczenie o nie podleganiu wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia oraz pozostałe oświadczenia należy złożyć w formie oryginałów. Pozostałe dokumenty dołączone do wniosku, np. dokumenty dotyczące braku podstaw do wykluczenia, dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług spełniających warunek udziału w postępowaniu, informacja z banku, polisa, mogą być przedstawione w formie oryginałów lub poświadczonych za zgodność z oryginałem kopii, 11. dokumenty złożone w formie kserokopii muszą być opatrzone na każdej zapisanej stronie klauzulą ZA ZGODNOŚĆ Z ORYGINAŁEM i poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Poświadczenie za zgodność z oryginałem winno być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby poświadczającej kopię dokumentu za zgodność z oryginałem). Jeżeli do reprezentowania Wykonawcy upoważnione są łącznie dwie lub więcej osób, kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez te osoby. 12. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, kopie dokumentów dotyczących każdego z Wykonawców powinny być poświadczane za zgodność z oryginałem przez tego Wykonawcę, którego dotyczą składane dokumenty, 13. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości. 14. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą ustanowić Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 15. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia solidarnie odpowiadają za podpisanie umowy, wykonanie umowy. 16. We wniosku powinien być podany adres do korespondencji i kontakt telefoniczny z pełnomocnikiem Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym jako Pełnomocnik. 17. W odniesieniu do wymagań postawionych przez Zamawiającego: a) każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oddzielnie musi udokumentować, że nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie przepisów art. 24 ust. 1 ustawy P.z.p. b) dokumenty, dotyczące własnej firmy, takie jak np.: odpis z właściwego rejestru, oświadczenie i dokumenty dotyczące braku podstaw do wykluczenia (informacja z KRK, zaświadczenie z US, Zaświadczenie z ZUS lub KRUS), itp. - składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w imieniu swojej firmy, c) dokumenty wspólne takie jak np.: wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, wykaz usług, wykaz osób, oświadczanie o spełnieniu wymagań zamawiającego przez osoby, które będą brać udział w zamówieniu, informację z banku, opłaconą polisę itp. składa pełnomocnik Wykonawców w imieniu wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną, d) kopie dokumentów dotyczących każdego z Wykonawców składających ofertę wspólną powinny być poświadczane za zgodność z oryginałem przez tego Wykonawcę, którego dotyczą składane dokumenty. e)wypełniając wniosek, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę w miejscu np. nazwa i adres Wykonawcy należy wpisać dane Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. f)wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy składający ofertę wspólną 18. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wraz z załącznikami należny złożyć w siedzibie Zamawiającego w nieprzejrzystej kopercie (opakowaniu) Koperta powinna być opisana: Międzynarodowe Targi Łódzkie Sp. z o.o. w Łodzi, ul. Wólczańska 199 Sekretariat, z dopiskiem: WNIOSEK na Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie systemu informatyczno-technologicznego Wirtualnych Targów (WT)
Na kopercie (opakowaniu) oprócz opisu jw. należy umieścić nazwę i adres Wykonawcy. Konsekwencje złożenia wniosku niezgodnie z ww. opisem ponosi Wykonawca. 20. Zamawiający niezwłocznie zwraca wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, który zostanie złożony po terminie. 21.Wykonawcom, a także innym podmiotom, jeżeli mają lub mieli interes prawny w uzyskaniu danego zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w dziale VI ustawy: odwołanie i skarga. Odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności: 1)opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu; 2)wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia; 3)odrzucenie oferty odwołującego. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu w terminie określonym w art. 182 ustawy. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 22 Znak sprawy: ZP. 2-MTŁ-2010.
Czy unieważnienie postępowania: Tak
Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 480000006
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
722221008 (Usługi w zakresie systemów informacji lub strategicznej analizy technologicznej)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
722222009 (Usługi w zakresie systemów informacji lub usługi w zakresie planowania technologii)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
722129008 (Różne usługi opracowywania oprogramowania i systemy komputerowe)
Kod CPV szóstej częsci zamówienia: 722111007
Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
722241002 (Usługi w zakresie planowania wdrażania systemu)
Kod CPV ósmej częsci zamówienia: 488000008
Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
483211005 (System projektowania wspomaganego komputerowo (CAD))
Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia: 488100006
Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
324260005 (Sieciowy system publikacji)
Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Podobne przetargi
182441 / 2015-12-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM Uniwersytetu Medycznego w Åodzi - Centralny Szpital Weteranów - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
UsÅ‚uga serwisowania systemów szpitalnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej - Centralny Szpital Weteranów w Åodzi CliniNet, NetRaad, STER , PharmaNET, InfoMedica wraz ze Å›rodowiskiem serwerowym i sieciowym-864/PN/ZP/U/2015
232182 / 2013-06-17 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 2 im. WAM Uniwersytetu Medycznego w Åodzi - Centralny Szpital Weteranów - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Dostawa i wdrożenie elektronicznego systemu oznakowania Å›rodków trwaÅ‚ych oraz usÅ‚uga serwisowania systemów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej - Centralny Szpital Weteranów w Åodzi / CliniNet, NetRaad, STER , PharmaNET, InfoMedica/ PN/360/ZP/U/2013
51763 / 2012-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta Skierniewice - Skierniewice (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Asysta techniczna i konserwacja oprogramowania użytkowego Zintegrowanego Systemu Wspomagania Zarządzania Miastem - System OTAGO
272275 / 2012-12-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Åódzkie - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Usługa wsparcia technicznego dla oprogramowania: Symantec BackupExec, VMware oraz zakup aktualizacji oprogramowania Microsoft Softwarte Assurance.
26618 / 2014-01-23 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał
SÄ…d Apelacyjny w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Świadczenie specjalistycznych usług wsparcia merytorycznego użytkowników Systemu ZSRK opartego na oprogramowaniu firmy SAP AG
55106 / 2011-03-25 - Podmiot prawa publicznego
Miejskie PrzedsiÄ™biorstwo Oczyszczania - Åódź Sp. z o.o. - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Usługa autorskiego nadzoru nad oprogramowaniem
97828 / 2016-04-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Wojewódzki Zespół ZakÅ‚adów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób PÅ‚uc i Rehabilitacji - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Nadzór autorski nad oprogramowaniem Infomedica
7730 / 2016-01-12 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM Uniwersytetu Medycznego w Åodzi - Centralny Szpital Weteranów - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
UsÅ‚uga serwisowania systemów szpitalnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej - Centralny Szpital Weteranów w Åodzi CliniNet, NetRaad, STER , PharmaNET, InfoMedica wraz ze Å›rodowiskiem serwerowym i sieciowym 864/ PN/ZP/U/2015
339930 / 2012-09-10 - Podmiot prawa publicznego
Miejskie PrzedsiÄ™biorstwo Oczyszczania - Åódź Sp. z o.o. - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Usługa autorskiego nadzoru nad oprogramowaniami: SFINKS,GNOM,GRYF,DEMON,CENTAUR
94470 / 2016-04-17 - Inny: Instytut Badawczy
Instytut "Centrum Zdrowia Matki Polki" - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
<br/>Usługa serwisowania:
<br/>1. systemu CliniNet firmy CompuGroup Medical Polska Sp. z o.o.,
<br/>2. aplikacji Szpitalnej Apteki Centralnej PharmaNET firmy McArt Sp. z o.o.,
<br/>3. systemu InfoMedica firmy Asseco Poland S.A.
<br/>dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki
<br/>ZP/85/2016
230844 / 2012-07-02 - Inny: Jednostka Organizacyjna SamorzÄ…du Terytorialnego - Instytucja Kultury
Fabryka Sztuki w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Realizacja platformy informatycznej pod nazwą:Multimedialna Platforma Zarządzania Kreatywnością
144611 / 2015-10-02 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM Uniwersytetu Medycznego w Åodzi - Centralny Szpital Weteranów - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
usługa aktualizacji, rozbudowy i integracji systemu dokumentacji ze szpitalnym systemem archiwizacji badań endoskopowych (System Olympus Endo Alpha Documentation)
127193 / 2011-04-29 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Åódzki UrzÄ…d Wojewódzki w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Nadzór autorski nad programami finansowo- ksiegowymi
22131 / 2013-02-12 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 2 im. WAM Uniwersytetu Medycznego w Åodzi - Centralny Szpital Weteranów - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Nadzór autorski oprogramowania Infomedica użytkowanego w lokalizacji przy ul. Sterlinga 1/3 w Åodzi
506554 / 2012-12-12 - Podmiot prawa publicznego
Miejskie PrzedsiÄ™biorstwo Oczyszczania - Åódź Sp. z o.o. - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Usługa autorskiego nadzoru nad oprogramowaniem RUOM.
22006 / 2013-01-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Pabianice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Pabianic Zbigniewa Dychto - Pabianice (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
ÅšWIADCZENIE USÅUG SERWISOWYCH I NADZORU AUTORSKIEGO NAD OPROGRAMOWANIEM ZSI URZAD.NT DLA URZEDU MIEJSKIEGO W PABIANICACH
55794 / 2011-03-28 - Podmiot prawa publicznego
Miejskie PrzedsiÄ™biorstwo Oczyszczania - Åódź Sp. z o.o. - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Usługa autorskiego nadzoru nad oprogramowaniem
188159 / 2015-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta Skierniewice - Skierniewice (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Asysta techniczna i konserwacja oprogramowania użytkowego Zintegrowanego Systemu Wspomagania Zarządzania Miastem - System OTAGO
12841 / 2016-02-05 - Inny: Instytut Badawczy
Instytut "Centrum Zdrowia Matki Polki" - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
ZP/42/2016 - Usługa serwisowania:<br/>
<br/>1.1 systemu CliniNet firmy CompuGroup Medical Polska Sp. z o.o.,
<br/>1.2 aplikacji Szpitalnej Apteki Centralnej PharmaNET firmy McArt Sp. z o.o.,
<br/>1.3 systemu InfoMedica firmy Asseco Poland S.A.
<br/>dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki
26693 / 2010-02-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Administracja NieruchomoÅ›ci Åódź - ÅšródmieÅ›cie "Nowe Miasto" - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
usługa związana z udostępnieniem i sewrwisem witryny internetowej oraz pakietu BIP
39656 / 2011-03-09 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Wojewódzki Zespół ZakÅ‚adów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób PÅ‚uc i Rehabilitacji - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Nadzór autorski nad oprogramowaniem INFOMEDICA
78807 / 2015-05-29 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM Uniwersytetu Medycznego w Åodzi - Centralny Szpital Weteranów - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Rozbudowa dziaÅ‚ajÄ…cego w laboratoriach Szpitala USK im. WAM-CSW systemu informatycznego POLIS o dodatkowe laboratorium znajdujÄ…ce siÄ™ przy ul. Pieniny 30 w Åodzi
354276 / 2015-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Tomaszowski - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Wykonanie oraz wdrożenie portalu do udostępniania powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego powiatu tomaszowskiego w sieci Internet
28980 / 2015-02-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Wojewódzki Zespół ZakÅ‚adów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób PÅ‚uc i Rehabilitacji - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Nadzór autorski nad oprogramowaniem INFOMEDICA
135300 / 2010-05-18 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Åódzki UrzÄ…d Wojewódzki w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Sprawowanie nadzoru autorskiego nad programami finansowo-księgowymi
142305 / 2015-09-29 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM Uniwersytetu Medycznego w Åodzi - Centralny Szpital Weteranów - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
DostawÄ™ licencji otwartej na system informatyczny - CliniNet dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej - Centralny Szpital Weteranów w Åodzi.
24172 / 2012-01-25 - Podmiot prawa publicznego
Miejskie PrzedsiÄ™biorstwo Oczyszczania - Åódź Sp. z o.o. - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
usługa autorskiego nadzoru nad oprogramowaniem RUOM
230282 / 2011-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Åódź, WydziaÅ‚ ZamówieÅ„ Publicznych UrzÄ™du Miasta Åodzi - OddziaÅ‚ ds. Projektów Europejskich - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Utworzenie i wdrożenie Systemu Informatycznego Mapy AktywnoÅ›ci i Generatora Wniosków dotacyjnych organizacji pozarzÄ…dowych dla Miasta Åodzi i Miasta EÅ‚ku w ramach Zadania 4 Usprawnienie procedury udzielania zamówieÅ„ publicznych podmiotom III Sektora Projektu NOVUS - program rozwoju administracji samorzÄ…dowej Warszawy, Poznania, Lublina, EÅ‚ku i Åodzi
81454 / 2015-04-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Miejska Przychodnia "DÄ…browa" - Åódź (łódzkie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Wdrożenie nowoczesnego systemu ICT wraz z zakupem niezbÄ™dnego sprzÄ™tu w Miejskiej Przychodnia DÄ…browa w Åodzi