Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

459342 / 2013-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Gminy Iwierzyce (Iwierzyce)

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Iwierzyce

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie wszystkich rodzajów odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Iwierzyce. Powierzchnia gminy 65,58 km2 .
W skład gminy wchodzi 9 sołectw : Będzienica, Bystrzyca, Iwierzyce, Nockowa, Olchowa, Olimpów, Sielec, Wiercany, Wiśniowa.
Ilość mieszkańców Gminy Iwierzyce objętych deklaracjami na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych wynosi około 7100 osób, a liczba nieruchomości, z których należy odebrać odpady komunalne - około 1770.
Rzeczywista liczba zameldowanych w Gminie Iwierzyce to około 7660 osób.
Na terenie Gminy Iwierzyce zbiórka odpadów komunalnych będzie się odbywać w systemie workowym.
Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany ilości punktów odbioru odpadów, która w ciągu realizacji zamówienia może ulec zmianie.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Odbiór i zagospodarowanie z nieruchomości , na których zamieszkują mieszkańcy:
1)odpadów komunalnych zmieszanych (w tym popiołów), gromadzonych w oznakowanych workach wystawianych na trasie odbioru,
2)odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny takich jak: papier i tektura, szkło białe i kolorowe, tworzywa sztuczne, metal, odpady biodegradowalne, gromadzonych w odpowiednio oznakowanych workach wystawianych na trasie odbioru,
3) pozostałych odpadów zbieranych raz do roku:farby, lakiery, meble i odpady wielkogabarytowe, zużyte oleje, zużyte opony, żarówki, świetlówki, baterie i akumulatory, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, opakowania po środkach ochrony roślin i nawozach, lekarstwa, odpady budowlane i rozbiórkowe (z zastrzeżeniem, iż odpady te pochodzą z drobnych remontów, na które nie jest wymagane uzyskanie stosownego zezwolenia).
Nieodpłatne wyposażenie wszystkich gospodarstw domowych w worki na odpady, o pojemności 120 l lub 60 l, wykonane z folii polietylenowej LDPE z nadrukiem odpowiadającym jego przeznaczeniu, w następujących kolorach:
a)niebieski - papier i tektura,
b)zielony - opakowania szklane białe i kolorowe,
c)żółty - tworzywa sztuczne,
d)czerwony - metal
e)brązowy - odpady biodegradowalne,
f)czarny - odpady zmieszane
Worki przeznaczone do odbioru odpadów mają być oznaczone nadrukiem
odpowiadającym ich przeznaczeniu np. (papier i tektura) i posiadać logo wykonawcy usługi bądź zamawiającego - Gminy Iwierzyce.

Każde gospodarstwo domowe (tj. wszystkie osoby zamieszkujące daną nieruchomość mieszkalną,) musi otrzymać również nalepki identyfikujące poszczególne gospodarstwa domowe w formie kodu kreskowego.
Wykonawca zobowiązany jest drukować kody kreskowe , które wraz z workami będzie przekazywał właścicielom nieruchomości w ilości niezbędnej do realizacji zamówienia. Na podstawie przekazanych danych Wykonawca wydrukuje w formie naklejki na papierze termo transferowym numer identyfikacyjny kod kreskowy dla danej nieruchomości zabudowanej w ilości zamówionych worków na odpady. Kod kreskowy powinien zawierać zakodowane informacje, minimum: imię i nazwisko , adres nieruchomości zabudowanej na której powstają odpady komunalne. Wykonawca zbiera worki posiadające nalepki identyfikacyjne.

Wykonawca przed dniem 1 stycznia 2014 r. jest zobowiązany dostarczyć na własny koszt (poprzez pocztę polską lub przedstawiciela firmy) każdemu gospodarstwu domowemu:
1) harmonogram odbioru odpadów wraz z informacją, w formie ulotki, na temat zasad segregacji (czyli co należy wrzucać do poszczególnych worków,) i punktów odbioru worków na odpady.
2) nalepki identyfikujące poszczególne gospodarstwa domowe w formie kodu kreskowego.

Worki do zbiórki odpadów oraz kody kreskowe zapewnia mieszkańcom Wykonawca.
Worki wg zapotrzebowania mieszkańców będą do odbioru we wskazanych, przez firmę punktach, ogólnodostępnych placówkach publicznych (sklepach) - co najmniej jeden na sołectwo, przy czym nie mniej niż dwa w miejscowościach Nockowa i Olchowa i dodatkowy w Urzędzie Gminy, w Iwierzycach.

W przypadku niewystarczającej ilości nalepek identyfikujących kolejne kody kreskowe wykonawca będzie dostarczał, zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem mieszkańców, w terminie nie dłuższym niż 2 tygodnie od zgłoszenia tej okoliczności przez pracownika urzędu gminy.

W przypadku zgłoszenia braku worków w punktach ich odbioru wykonawca zobowiązany jest uzupełnić braki w terminie 3 dni od zgłoszenia.

Wykonawca w trakcie realizacji umowy odbierze każdą ilość odpadów zgromadzonych w odpowiednich workach oraz wystawionych podczas jednorazowej zbiórki.

Odbiór odpadów będzie się odbywał z następującą częstotliwością :
a) Odpady zmieszane i segregowane odbierane będą w godzinach od 8.00 do 20.00, dwa razy w miesiącu zgodnie z harmonogramem, ustalonym pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym po podpisaniu umowy,
b) odbiór odpadów segregowanych i zmieszanych w danej miejscowości odbywać się będzie w tym samym dniu.
c ) odpady komunalne typu: farby, lakiery, meble i odpady wielkogabarytowe, zużyte oleje, zużyte opony, żarówki, świetlówki, baterie i akumulatory, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, opakowania po środkach ochrony roślin i nawozach, lekarstwa, odpady budowlane i rozbiórkowe (z zastrzeżeniem, iż odpady te pochodzą z drobnych remontów, na które nie jest wymagane uzyskanie stosownego zezwolenia) odbierane będą w wyznaczonych miejscach na terenie gminy - jeden raz w roku w terminie ustalonym pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym na trasie odbioru odpadów w okresie od 1 września do 31 października.
d) Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania miejsc po odbiorze odpadów komunalnych w należytej czystości w przypadku ich zanieczyszczenia.

Zagospodarowanie odpadów:
1) W ramach zagospodarowania odpadów Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych lub zastępczej regionalnej instalacji, w przypadku braku instalacji regionalnej, właściwej dla regionu zachodniego województwa podkarpackiego zgodnie z uchwałą Nr XXIV/409/12 z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie przyjęcia projektu Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego i uchwalenia Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego.
2) W przypadku selektywnie zebranych odpadów komunalnych, w ramach zagospodarowania odpadów, Wykonawca zobowiązany jest do ich przekazywania do instalacji odzysku i unieszkodliwiania, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami,o której mowa w art. 33 ust.1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.
3) Odbiór odpadów komunalnych przez właściwą instalację do zagospodarowania odpadów uwzględnioną z WPGO zapewnia sobie Wykonawca , który ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranym odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalno - prawnych związanych z odbieraniem i dostarczaniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów.
4) Wykonawca podczas realizacji zamówienia zapewni w stosunku do faktycznie odebranej ilości odpadów, osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku.

Trasy zbiórki odpadów.
1.Trasy zbiórki odpadów przebiegają wzdłuż dróg: krajowej, powiatowych i gminnych a także wewnętrznych. Wykonawca winien posiadać pojazdy umożliwiające poruszanie się po drogach o ograniczeniu tonażowym do 5 ton. Trasy odbioru odpadów z 9 sołectw zostały przedstawione na mapie stanowiącej załącznik nr 7 do SIWZ i wynoszą około 105 km.
W sytuacjach nadzwyczajnych (jak np. nieprzejezdność lub zamkniecie drogi), gdy nie jest możliwa realizacja usługi zgodnie z umową, sposób i termin odbioru odpadów będzie każdorazowo uzgadniany pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą i może polegać w szczególności na wyznaczeniu zastępczych miejsc gromadzenia odpadów przez właścicieli nieruchomości, oraz innych terminów ich odbioru. Wykonawca jest zobowiązany wykonać usługę w innym dniu, powiadamiając mieszkańców o innym terminie odbioru odpadów. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie.
2. Wykonawca jest zobowiązany do spełnienia wszystkich wymagań z art. 9d ustawy o utrzymaniu czystości porządku w gminach.
3. Wykonawca zobowiązany jest do spełniania przez cały okres wykonywania usługi wszystkich wymogów wynikających z obowiązujących przepisów, dotyczących odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych.
4. Wykonawca będzie prowadził i przedkładał Zamawiającemu dokumentację z realizacji przedmiotu zamówienia, tj.:
a) Karty przekazania odpadów, sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami.
b) Kwartalną informację zgodnie z art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
5. Wykonawca odbiera odpady z terenu gminy z nieruchomości zamieszkałych.
6. Nie dopuszcza się zbierania - dopełniania pojazdu odpadami z terenu innej gminy lub z nieruchomości niezamieszkałych.

Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania w okresie zamówienia wynosi 600 Mg.
Podstawowe obowiązki Wykonawcy :
1) Prowadzenie ewidencji odpadów zgodnie z ustawa o odpadach i ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i przepisami szczegółowymi.
2) Monitorowanie obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych .
Przed zakwalifikowaniem odpadów segregowanych do zmieszanych wynikającym z niedopełnienia przez mieszkańca obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych, wykonawca sporządza na tą okoliczność dokumentację (np. oświadczenie, notatka, dokumentacja fotograficzna) umożliwiającą wydanie przez Zamawiającego decyzji administracyjnej naliczającej zmianę wysokości opłaty. Wykaz numerów identyfikacyjnych nieruchomości wraz dokumentacją poświadczającą nieprawidłową segregację odpadów, Wykonawca przekaże niezwłocznie Zamawiającemu.
3) Wykonawca zapewni kontakt telefoniczny co najmniej w godzinach od 7.30 do 15. 30 w dni robocze celem przyjmowania zgłoszeń i interwencji od Zamawiającego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 459342

Data publikacji: 2013-11-12

Nazwa: Urząd Gminy Iwierzyce

Ulica: Iwierzyce 80

Numer domu: 80

Miejscowość: Iwierzyce

Kod pocztowy: 39-124

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 017 7455950

Numer faxu: 017 2221444

Adres strony internetowej: www.iwierzyce.pl

Regon: 69058194000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.bip.iwierzyce.pl

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Iwierzyce

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie wszystkich rodzajów odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Iwierzyce. Powierzchnia gminy 65,58 km2 .
W skład gminy wchodzi 9 sołectw : Będzienica, Bystrzyca, Iwierzyce, Nockowa, Olchowa, Olimpów, Sielec, Wiercany, Wiśniowa.
Ilość mieszkańców Gminy Iwierzyce objętych deklaracjami na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych wynosi około 7100 osób, a liczba nieruchomości, z których należy odebrać odpady komunalne - około 1770.
Rzeczywista liczba zameldowanych w Gminie Iwierzyce to około 7660 osób.
Na terenie Gminy Iwierzyce zbiórka odpadów komunalnych będzie się odbywać w systemie workowym.
Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany ilości punktów odbioru odpadów, która w ciągu realizacji zamówienia może ulec zmianie.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Odbiór i zagospodarowanie z nieruchomości , na których zamieszkują mieszkańcy:
1)odpadów komunalnych zmieszanych (w tym popiołów), gromadzonych w oznakowanych workach wystawianych na trasie odbioru,
2)odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny takich jak: papier i tektura, szkło białe i kolorowe, tworzywa sztuczne, metal, odpady biodegradowalne, gromadzonych w odpowiednio oznakowanych workach wystawianych na trasie odbioru,
3) pozostałych odpadów zbieranych raz do roku:farby, lakiery, meble i odpady wielkogabarytowe, zużyte oleje, zużyte opony, żarówki, świetlówki, baterie i akumulatory, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, opakowania po środkach ochrony roślin i nawozach, lekarstwa, odpady budowlane i rozbiórkowe (z zastrzeżeniem, iż odpady te pochodzą z drobnych remontów, na które nie jest wymagane uzyskanie stosownego zezwolenia).
Nieodpłatne wyposażenie wszystkich gospodarstw domowych w worki na odpady, o pojemności 120 l lub 60 l, wykonane z folii polietylenowej LDPE z nadrukiem odpowiadającym jego przeznaczeniu, w następujących kolorach:
a)niebieski - papier i tektura,
b)zielony - opakowania szklane białe i kolorowe,
c)żółty - tworzywa sztuczne,
d)czerwony - metal
e)brązowy - odpady biodegradowalne,
f)czarny - odpady zmieszane
Worki przeznaczone do odbioru odpadów mają być oznaczone nadrukiem
odpowiadającym ich przeznaczeniu np. (papier i tektura) i posiadać logo wykonawcy usługi bądź zamawiającego - Gminy Iwierzyce.

Każde gospodarstwo domowe (tj. wszystkie osoby zamieszkujące daną nieruchomość mieszkalną,) musi otrzymać również nalepki identyfikujące poszczególne gospodarstwa domowe w formie kodu kreskowego.
Wykonawca zobowiązany jest drukować kody kreskowe , które wraz z workami będzie przekazywał właścicielom nieruchomości w ilości niezbędnej do realizacji zamówienia. Na podstawie przekazanych danych Wykonawca wydrukuje w formie naklejki na papierze termo transferowym numer identyfikacyjny kod kreskowy dla danej nieruchomości zabudowanej w ilości zamówionych worków na odpady. Kod kreskowy powinien zawierać zakodowane informacje, minimum: imię i nazwisko , adres nieruchomości zabudowanej na której powstają odpady komunalne. Wykonawca zbiera worki posiadające nalepki identyfikacyjne.

Wykonawca przed dniem 1 stycznia 2014 r. jest zobowiązany dostarczyć na własny koszt (poprzez pocztę polską lub przedstawiciela firmy) każdemu gospodarstwu domowemu:
1) harmonogram odbioru odpadów wraz z informacją, w formie ulotki, na temat zasad segregacji (czyli co należy wrzucać do poszczególnych worków,) i punktów odbioru worków na odpady.
2) nalepki identyfikujące poszczególne gospodarstwa domowe w formie kodu kreskowego.

Worki do zbiórki odpadów oraz kody kreskowe zapewnia mieszkańcom Wykonawca.
Worki wg zapotrzebowania mieszkańców będą do odbioru we wskazanych, przez firmę punktach, ogólnodostępnych placówkach publicznych (sklepach) - co najmniej jeden na sołectwo, przy czym nie mniej niż dwa w miejscowościach Nockowa i Olchowa i dodatkowy w Urzędzie Gminy, w Iwierzycach.

W przypadku niewystarczającej ilości nalepek identyfikujących kolejne kody kreskowe wykonawca będzie dostarczał, zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem mieszkańców, w terminie nie dłuższym niż 2 tygodnie od zgłoszenia tej okoliczności przez pracownika urzędu gminy.

W przypadku zgłoszenia braku worków w punktach ich odbioru wykonawca zobowiązany jest uzupełnić braki w terminie 3 dni od zgłoszenia.

Wykonawca w trakcie realizacji umowy odbierze każdą ilość odpadów zgromadzonych w odpowiednich workach oraz wystawionych podczas jednorazowej zbiórki.

Odbiór odpadów będzie się odbywał z następującą częstotliwością :
a) Odpady zmieszane i segregowane odbierane będą w godzinach od 8.00 do 20.00, dwa razy w miesiącu zgodnie z harmonogramem, ustalonym pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym po podpisaniu umowy,
b) odbiór odpadów segregowanych i zmieszanych w danej miejscowości odbywać się będzie w tym samym dniu.
c ) odpady komunalne typu: farby, lakiery, meble i odpady wielkogabarytowe, zużyte oleje, zużyte opony, żarówki, świetlówki, baterie i akumulatory, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, opakowania po środkach ochrony roślin i nawozach, lekarstwa, odpady budowlane i rozbiórkowe (z zastrzeżeniem, iż odpady te pochodzą z drobnych remontów, na które nie jest wymagane uzyskanie stosownego zezwolenia) odbierane będą w wyznaczonych miejscach na terenie gminy - jeden raz w roku w terminie ustalonym pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym na trasie odbioru odpadów w okresie od 1 września do 31 października.
d) Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania miejsc po odbiorze odpadów komunalnych w należytej czystości w przypadku ich zanieczyszczenia.

Zagospodarowanie odpadów:
1) W ramach zagospodarowania odpadów Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych lub zastępczej regionalnej instalacji, w przypadku braku instalacji regionalnej, właściwej dla regionu zachodniego województwa podkarpackiego zgodnie z uchwałą Nr XXIV/409/12 z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie przyjęcia projektu Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego i uchwalenia Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego.
2) W przypadku selektywnie zebranych odpadów komunalnych, w ramach zagospodarowania odpadów, Wykonawca zobowiązany jest do ich przekazywania do instalacji odzysku i unieszkodliwiania, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami,o której mowa w art. 33 ust.1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.
3) Odbiór odpadów komunalnych przez właściwą instalację do zagospodarowania odpadów uwzględnioną z WPGO zapewnia sobie Wykonawca , który ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranym odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalno - prawnych związanych z odbieraniem i dostarczaniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów.
4) Wykonawca podczas realizacji zamówienia zapewni w stosunku do faktycznie odebranej ilości odpadów, osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku.

Trasy zbiórki odpadów.
1.Trasy zbiórki odpadów przebiegają wzdłuż dróg: krajowej, powiatowych i gminnych a także wewnętrznych. Wykonawca winien posiadać pojazdy umożliwiające poruszanie się po drogach o ograniczeniu tonażowym do 5 ton. Trasy odbioru odpadów z 9 sołectw zostały przedstawione na mapie stanowiącej załącznik nr 7 do SIWZ i wynoszą około 105 km.
W sytuacjach nadzwyczajnych (jak np. nieprzejezdność lub zamkniecie drogi), gdy nie jest możliwa realizacja usługi zgodnie z umową, sposób i termin odbioru odpadów będzie każdorazowo uzgadniany pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą i może polegać w szczególności na wyznaczeniu zastępczych miejsc gromadzenia odpadów przez właścicieli nieruchomości, oraz innych terminów ich odbioru. Wykonawca jest zobowiązany wykonać usługę w innym dniu, powiadamiając mieszkańców o innym terminie odbioru odpadów. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie.
2. Wykonawca jest zobowiązany do spełnienia wszystkich wymagań z art. 9d ustawy o utrzymaniu czystości porządku w gminach.
3. Wykonawca zobowiązany jest do spełniania przez cały okres wykonywania usługi wszystkich wymogów wynikających z obowiązujących przepisów, dotyczących odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych.
4. Wykonawca będzie prowadził i przedkładał Zamawiającemu dokumentację z realizacji przedmiotu zamówienia, tj.:
a) Karty przekazania odpadów, sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami.
b) Kwartalną informację zgodnie z art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
5. Wykonawca odbiera odpady z terenu gminy z nieruchomości zamieszkałych.
6. Nie dopuszcza się zbierania - dopełniania pojazdu odpadami z terenu innej gminy lub z nieruchomości niezamieszkałych.

Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania w okresie zamówienia wynosi 600 Mg.
Podstawowe obowiązki Wykonawcy :
1) Prowadzenie ewidencji odpadów zgodnie z ustawa o odpadach i ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i przepisami szczegółowymi.
2) Monitorowanie obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych .
Przed zakwalifikowaniem odpadów segregowanych do zmieszanych wynikającym z niedopełnienia przez mieszkańca obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych, wykonawca sporządza na tą okoliczność dokumentację (np. oświadczenie, notatka, dokumentacja fotograficzna) umożliwiającą wydanie przez Zamawiającego decyzji administracyjnej naliczającej zmianę wysokości opłaty. Wykaz numerów identyfikacyjnych nieruchomości wraz dokumentacją poświadczającą nieprawidłową segregację odpadów, Wykonawca przekaże niezwłocznie Zamawiającemu.
3) Wykonawca zapewni kontakt telefoniczny co najmniej w godzinach od 7.30 do 15. 30 w dni robocze celem przyjmowania zgłoszeń i interwencji od Zamawiającego.

Kody CPV:
905110002 (Usługi wywozu odpadów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2014

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie 8 000,00 zł
(słownie: osiem tysięcy 00/100 złotych)
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,
z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 r.
Nr 96, poz. 620).
Oferent pod rygorem nieważności oferty wnosi wadium w w/w wysokości, najpóźniej do terminu składania ofert.
Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego (data i godzina potwierdzenia wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego).
Wadium w formie niepieniężnej Wykonawca składa w oryginale w kasie Urzędu Gminy Iwierzyce (parter, pokój nr 3), a kopię dołącza do oferty.
Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowe i nieodwołalne zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy Pzp, w ciągu 14 dni od daty pierwszego pisemnego żądania zgłoszonego przez Zamawiającego w terminie obowiązywania gwarancji.

W przypadku wyboru pieniężnej formy, wadium należy wpłacać w kasie Urzędu Gminy (kasa czynna codziennie w godz. 7.30 - 14.00 ) lub przelewem na rachunek bankowy:
Bank Spółdzielczy w Sędziszowie Młp., Odział w Iwierzycach,
na Nr 87 9172 1013 0260 0202 2000 0020, z dopiskiem; Wadium na zadanie:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Iwierzyce .
Wadium musi obejmować okres związania ofertą, który wynosi 30 dni, tj. obowiązuje do dnia 20.12.2013 r.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony jeżeli wykonawca posiada wpis do Rejestru Działalności Regulowanej prowadzonego przez Wójta Gminy Iwierzyce.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał usługę w zakresie odbioru odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych w ilości co najmniej 600 ton rocznie, załączając jednocześnie dokumenty potwierdzające, że ta usługa została wykonana lub jest wykonywana należycie.

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż na czas realizacji zamówienia będzie dysponował potencjałem technicznym w postaci:
a) co najmniej dwóch pojazdów przystosowanych do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych
b) co najmniej dwóch pojazdów przystosowanych do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych
c) co najmniej jednego pojazdu do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej,
d) bazy magazynowo - transportowej spełniającej wymogi określone Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U. z 2013 r. poz. 122)

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, iż dysponuje środkami finansowymi lub posiada zdolność kredytową w wysokości 300 000 zł.
Kwalifikacja na podstawie informacji z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo -kredytowej, w której wykonawca posiada rachunek , potwierdzającej wysokość wymaganych środków finansowych lub zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.iwierzyce.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gmina Iwierzyce
Iwierzyce 80
39-124 Iwierzyce

Data składania wniosków, ofert: 20/11/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Gmina Iwierzyce
Iwierzyce 80
39-124 Iwierzyce
Sekretariat (pok. 18)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: NIE DOTYCZY

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

200136 / 2010-07-08 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wywóz stałych odpadów komunalnych z terenu kompleksu nieruchomości służbowej w Przemyślu oraz nieruchomości służbowych w Medyce i Hermanowicach

314386 / 2015-11-20 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Dubiecko - Dubiecko (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Dubiecko

12426 / 2012-01-13 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Usuwanie nieczystości (komunalnych) z terenów użytkowanych przez Policję na terenie województwa podkarpackiego - KP Kańczuga

469 / 2015-01-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stubno - Stubno (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Stubno

81917 / 2015-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Dębowiec - Dębowiec (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Dębowiec

340170 / 2015-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Dębowiec - Dębowiec (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Dębowiec

315210 / 2014-09-23 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Usuwanie nieczystości komunalnych z terenów użytkowanych przez Policję na terenie Komisariatu Policji w Sędziszowie Młp. Numer postępowania: ZP/43/2014

307018 / 2015-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zarszyn - Zarszyn (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Zarszyn

85377 / 2013-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zarszyn - Zarszyn (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Zarszyn.

50663 / 2013-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubenia - Lubenia (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych i posegregowanych z terenu Gminy Lubenia

400086 / 2014-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rakszawa - Rakszawa (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Rakszawa

196356 / 2015-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Łańcut - Łańcut (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Miasta Łańcut oraz obsługa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

328058 / 2015-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dynów - Dynów (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych i posegregowanych z terenu Gminy Dynów.

255715 / 2014-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Hyżne - Hyżne (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców w Gminie Hyżne

191229 / 2012-09-05 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Usuwanie nieczystości komunalnych z terenu Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim. Nr postępowania: ZP/60/2012

95978 / 2016-04-19 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Usuwanie nieczystości komunalnych z terenów użytkowanych przez Policję na terenie województwa podkarpackiego

122969 / 2013-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rakszawa - Rakszawa (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Rakszawa

252430 / 2013-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chorkówka - Chorkówka (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Chorkówka

132295 / 2013-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bukowsko - Bukowsko (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Zbiórka, załadunek, transport każdego rodzaju odpadów od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Bukowsko do Regionalnej Instalacji Przekształcania Odpadów Komunalnych w Krośnie.

70286 / 2014-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kołaczyce - Kołaczyce (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kołaczyce

188098 / 2014-06-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krempna - Krempna (podkarpackie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości niezamieszkałych z terenu Gminy Krempna oraz nieruchomości stanowiących własność Gminy Krempna