Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

78276 / 2010-03-19 - Administracja samorządowa / Gmina Żabia Wola (Żabia Wola)

Budowa budynku mieszkalnego socjalnego oraz szamba szczelnego na terenie działki nr ew. 338 we wsi Osowiec gm. Żabia Wola

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową, wiedzą i sztuką budowlaną. Zamówienie uzna Zamawiający za wykonane, jeżeli zakończenie budowy zostanie zgłoszone do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Grodzisku Mazowieckim.
3.1 Zakres rzeczowy zadania
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące budowę budynku mieszkalnego socjalnego wielorodzinnego, szeregowego, parterowego budynku socjalnego, niepodpiwniczonego, bez poddasza użytkowego, o ośmiu lokalach mieszkaniowych, zbiornika szczelnego, bezodpływowego, przyłączy: wodociągowego i kanalizacyjnego.
Budynek będzie realizowany na podstawie indywidualnego projektu architektoniczno - budowlanego obejmującego rozwiązania: budowlano konstrukcyjne, instalacje wewnętrzne oraz przyłącza i elementy zagospodarowania terenu.
Budynek będzie wykonany w technologii tradycyjnej, murowanej, posadowiony na ławach fundamentowych przykryty dwuspadowym dachem w konstrukcji drewnianej. Zaprojektowano dwa typy lokali mieszkalnych: pierwszy o powierzchni użytkowej 39,08 m2, drugi o powierzchni użytkowej 33,11 m2. Do każdego lokalu mieszkalnego zostanie wykonane oddzielne wejście. Lokal nr 1 ma być dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Integralną częścią każdego lokalu mieszkalnego jest komórka lokatorska.
Rzut budynku w kształcie prostokąta w wymiarach w poziomie parteru: 7,80 x 45,00 m.
Układ konstrukcyjny budynku poprzeczny oparty na dwóch modułach osi konstrukcyjnych ścian nośnych: 510 i 600 cm. Wysokość budynku w kalenicy (od poziomu terenu)=5,51m
Zbiornik bezodpływowy, żelbetowy na ścieki sanitarne składający się z pancerza głównego, płyty pokrywowej i ścian wewnętrznych.
Zadanie będzie realizowane dwuetapowo.
ETAP I - Realizacja do grudnia 2010 r.
- Roboty rozbiórkowe
- Roboty ziemne
- Wykonanie stanu 0 budynku
- Mury konstrukcji i ścianki działowe
- Schody wejścia głównego
- Roboty żelbetowe - strop, belki, wieńce
- Konstrukcja dachu, pokrycie, izolacja termiczna
- Schody i balustrady
- Stolarka i ślusarka okienna i drzwiowa zewnętrzna i wewnętrzna
- Instalacja kanalizacji sanitarnej wewnętrznej
ETAP II - Realizacja do grudnia 2011 r.
- Tynki wewnętrzne i okładziny
- Podłogi i posadzki
- Malowanie
- Elewacja i wykończenie
- Instalacja wodociągowa
- Biały montaż
- Konstrukcja - ciąg główny i parkingi
- Chodnik
- Trawniki
- Przebudowa sieci wodociągowej z fi 63 na fi 110
- Przyłącze wodociągowe
- Instalacja kanalizacji sanitarnej zewnętrznej
- Instalacja elektryczna, (prace zewnętrzne, układanie instalacji wewnętrznych, montaż osprzętu i wyposażanie rozdzielnic )


Szczegółowy zakres wykonania robót zawiera dokumentacja projektowa i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót wraz z zastrzeżeniami zawartymi w decyzji pozwolenia na budowę oraz organów uzgadniających

4. Wykonanie robót budowlanych.
1) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową (przez którą w niniejszym postępowaniu należy rozumieć projekt budowlany i wykonawcze ), specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, oraz poleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego i nadzoru autorskiego.
2) Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty do zgłoszenia o zakończeniu budowy do organu nadzoru budowlanego, w tym dokumentację powykonawczą, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej, to z naniesionymi zmianami zatwierdzonymi zgodnie z procedurą Prawa budowlanego złoży Zamawiającemu do zawiadomienia do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Grodzisku Mazowieckim o zakończeniu budowy.
3) Wykonanie zadania będzie się uważać za zakończone - odbiór końcowy, jeżeli odbiór nastąpi bez usterek.
4) Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie.
5) Użyte w dokumentacji projektowej nazwy materiałów i urządzeń nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w projektach.
6) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
7) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom normowym oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.
8) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru.
9) Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
10) Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach :
1. Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881) cyt.:
Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych.
Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
2. Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt. :
Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
11)Wykonawca może powierzyć wykonywanie robót budowlanych podwykonawcom.

5. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
1) Z wybranym Wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą zakres rzeczowy określony w Dokumentacji projektowej, specyfikacji istotnych warunków zamówienia i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót (STWiOR).
2) Jeżeli w trakcie realizacji zamówienia wystąpią roboty niezbędne do wykonania, a nie wynikające z Dokumentacji projektowej, a których Wykonawca nie mógł przewidzieć, będą one rozliczane na podstawie odrębnie zawartej umowy pomiędzy Wykonawcą realizującym zamówienie, a Zamawiającym w trybie z wolnej ręki dla udzielania zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy P.z.p.
3) Budowa obiektu będzie finansowana z następujących źródeł:
a) środki własne Gminy,
4) Wynagrodzenie Wykonawcy jest ceną ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia wynikającego swoim zakresem z pkt. 1 i jakikolwiek błąd w jej obliczeniu nie ma znaczenia na poprawność obliczenia ceny oferty.
5) Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) będzie kosztorys ofertowy opracowany metodą uproszczoną na podstawie Dokumentacji projektowej, wytycznych i zaleceń określonych w niniejszej Specyfikacji, STWiOR oraz wniosków wynikłych po dokonanej wizji lokalnej w miejscu wykonywania robót budowlanych.
6) Zamawiający przewiduje rozliczenia za wykonane części robót. Podstawą do wystawienia faktury częściowej będzie harmonogram rzeczowo - finansowy sporządzony przez Wykonawcę oraz protokół wykonania i odbioru częściowego robót .
7) Harmonogram rzeczowo - finansowy wykonania robót powinien być opracowany przez Wykonawcę według załączonego wzoru w załączniku nr 1a na podstawie kosztorysu ofertowego :
a) Fakturowanie wykonanych robót - w czterech fakturach, pierwsza faktura o wartości 20% wartości całego zamówienia za wykonanie 20% robót potwierdzone przez inspektora nadzoru i po podpisaniu przez Zamawiającego protokołu odbioru częściowego, druga faktura o wartości 20% wartości całego zamówienia za wykonanie 20% robót potwierdzone przez inspektora nadzoru i po podpisaniu przez Zamawiającego protokołu odbioru częściowego, trzecia faktura o wartości 20% wartości całego zamówienia za wykonanie 20% robót potwierdzone przez inspektora nadzoru i po podpisaniu przez Zamawiającego protokołu odbioru częściowego, czwarta faktura o wartości 40% robót potwierdzone przez inspektora nadzoru i po podpisaniu protokołu odbioru końcowego. Terminy fakturowania: 01.10.2010r, 15.12.2010r, 30.06.2011r, 01.12.2011r.
8) Zamawiający uzna zamówienie za wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia tj. roboty budowlane będą odebrane bez usterek, przedmiot zamówienia będzie spełniał warunki wynikające z jego przeznaczenia.
9) Zapłata za poszczególne faktury może następować z wykorzystaniem terminu odroczonej zapłaty - do 30 dni licząc od dnia złożenia u Zamawiającego faktury sprawdzonej i zatwierdzonej przez Inspektora Nadzoru oraz protokołu odbioru częściowego lub protokołu odbioru końcowego.
10) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 78276

Data publikacji: 2010-03-19

Nazwa: Gmina Żabia Wola

Ulica: ul. Główna 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Żabia Wola

Kod pocztowy: 96-321

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 046 8578182, 8578224

Numer faxu: 046 8578181

Adres strony internetowej: www.zabiawola.pl

Regon: 75014857800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa budynku mieszkalnego socjalnego oraz szamba szczelnego na terenie działki nr ew. 338 we wsi Osowiec gm. Żabia Wola

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową, wiedzą i sztuką budowlaną. Zamówienie uzna Zamawiający za wykonane, jeżeli zakończenie budowy zostanie zgłoszone do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Grodzisku Mazowieckim.
3.1 Zakres rzeczowy zadania
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące budowę budynku mieszkalnego socjalnego wielorodzinnego, szeregowego, parterowego budynku socjalnego, niepodpiwniczonego, bez poddasza użytkowego, o ośmiu lokalach mieszkaniowych, zbiornika szczelnego, bezodpływowego, przyłączy: wodociągowego i kanalizacyjnego.
Budynek będzie realizowany na podstawie indywidualnego projektu architektoniczno - budowlanego obejmującego rozwiązania: budowlano konstrukcyjne, instalacje wewnętrzne oraz przyłącza i elementy zagospodarowania terenu.
Budynek będzie wykonany w technologii tradycyjnej, murowanej, posadowiony na ławach fundamentowych przykryty dwuspadowym dachem w konstrukcji drewnianej. Zaprojektowano dwa typy lokali mieszkalnych: pierwszy o powierzchni użytkowej 39,08 m2, drugi o powierzchni użytkowej 33,11 m2. Do każdego lokalu mieszkalnego zostanie wykonane oddzielne wejście. Lokal nr 1 ma być dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Integralną częścią każdego lokalu mieszkalnego jest komórka lokatorska.
Rzut budynku w kształcie prostokąta w wymiarach w poziomie parteru: 7,80 x 45,00 m.
Układ konstrukcyjny budynku poprzeczny oparty na dwóch modułach osi konstrukcyjnych ścian nośnych: 510 i 600 cm. Wysokość budynku w kalenicy (od poziomu terenu)=5,51m
Zbiornik bezodpływowy, żelbetowy na ścieki sanitarne składający się z pancerza głównego, płyty pokrywowej i ścian wewnętrznych.
Zadanie będzie realizowane dwuetapowo.
ETAP I - Realizacja do grudnia 2010 r.
- Roboty rozbiórkowe
- Roboty ziemne
- Wykonanie stanu 0 budynku
- Mury konstrukcji i ścianki działowe
- Schody wejścia głównego
- Roboty żelbetowe - strop, belki, wieńce
- Konstrukcja dachu, pokrycie, izolacja termiczna
- Schody i balustrady
- Stolarka i ślusarka okienna i drzwiowa zewnętrzna i wewnętrzna
- Instalacja kanalizacji sanitarnej wewnętrznej
ETAP II - Realizacja do grudnia 2011 r.
- Tynki wewnętrzne i okładziny
- Podłogi i posadzki
- Malowanie
- Elewacja i wykończenie
- Instalacja wodociągowa
- Biały montaż
- Konstrukcja - ciąg główny i parkingi
- Chodnik
- Trawniki
- Przebudowa sieci wodociągowej z fi 63 na fi 110
- Przyłącze wodociągowe
- Instalacja kanalizacji sanitarnej zewnętrznej
- Instalacja elektryczna, (prace zewnętrzne, układanie instalacji wewnętrznych, montaż osprzętu i wyposażanie rozdzielnic )


Szczegółowy zakres wykonania robót zawiera dokumentacja projektowa i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót wraz z zastrzeżeniami zawartymi w decyzji pozwolenia na budowę oraz organów uzgadniających

4. Wykonanie robót budowlanych.
1) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową (przez którą w niniejszym postępowaniu należy rozumieć projekt budowlany i wykonawcze ), specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, oraz poleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego i nadzoru autorskiego.
2) Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty do zgłoszenia o zakończeniu budowy do organu nadzoru budowlanego, w tym dokumentację powykonawczą, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej, to z naniesionymi zmianami zatwierdzonymi zgodnie z procedurą Prawa budowlanego złoży Zamawiającemu do zawiadomienia do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Grodzisku Mazowieckim o zakończeniu budowy.
3) Wykonanie zadania będzie się uważać za zakończone - odbiór końcowy, jeżeli odbiór nastąpi bez usterek.
4) Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie.
5) Użyte w dokumentacji projektowej nazwy materiałów i urządzeń nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w projektach.
6) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
7) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom normowym oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.
8) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru.
9) Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
10) Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach :
1. Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881) cyt.:
Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych.
Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
2. Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt. :
Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
11)Wykonawca może powierzyć wykonywanie robót budowlanych podwykonawcom.

5. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
1) Z wybranym Wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą zakres rzeczowy określony w Dokumentacji projektowej, specyfikacji istotnych warunków zamówienia i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót (STWiOR).
2) Jeżeli w trakcie realizacji zamówienia wystąpią roboty niezbędne do wykonania, a nie wynikające z Dokumentacji projektowej, a których Wykonawca nie mógł przewidzieć, będą one rozliczane na podstawie odrębnie zawartej umowy pomiędzy Wykonawcą realizującym zamówienie, a Zamawiającym w trybie z wolnej ręki dla udzielania zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy P.z.p.
3) Budowa obiektu będzie finansowana z następujących źródeł:
a) środki własne Gminy,
4) Wynagrodzenie Wykonawcy jest ceną ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia wynikającego swoim zakresem z pkt. 1 i jakikolwiek błąd w jej obliczeniu nie ma znaczenia na poprawność obliczenia ceny oferty.
5) Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) będzie kosztorys ofertowy opracowany metodą uproszczoną na podstawie Dokumentacji projektowej, wytycznych i zaleceń określonych w niniejszej Specyfikacji, STWiOR oraz wniosków wynikłych po dokonanej wizji lokalnej w miejscu wykonywania robót budowlanych.
6) Zamawiający przewiduje rozliczenia za wykonane części robót. Podstawą do wystawienia faktury częściowej będzie harmonogram rzeczowo - finansowy sporządzony przez Wykonawcę oraz protokół wykonania i odbioru częściowego robót .
7) Harmonogram rzeczowo - finansowy wykonania robót powinien być opracowany przez Wykonawcę według załączonego wzoru w załączniku nr 1a na podstawie kosztorysu ofertowego :
a) Fakturowanie wykonanych robót - w czterech fakturach, pierwsza faktura o wartości 20% wartości całego zamówienia za wykonanie 20% robót potwierdzone przez inspektora nadzoru i po podpisaniu przez Zamawiającego protokołu odbioru częściowego, druga faktura o wartości 20% wartości całego zamówienia za wykonanie 20% robót potwierdzone przez inspektora nadzoru i po podpisaniu przez Zamawiającego protokołu odbioru częściowego, trzecia faktura o wartości 20% wartości całego zamówienia za wykonanie 20% robót potwierdzone przez inspektora nadzoru i po podpisaniu przez Zamawiającego protokołu odbioru częściowego, czwarta faktura o wartości 40% robót potwierdzone przez inspektora nadzoru i po podpisaniu protokołu odbioru końcowego. Terminy fakturowania: 01.10.2010r, 15.12.2010r, 30.06.2011r, 01.12.2011r.
8) Zamawiający uzna zamówienie za wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia tj. roboty budowlane będą odebrane bez usterek, przedmiot zamówienia będzie spełniał warunki wynikające z jego przeznaczenia.
9) Zapłata za poszczególne faktury może następować z wykorzystaniem terminu odroczonej zapłaty - do 30 dni licząc od dnia złożenia u Zamawiającego faktury sprawdzonej i zatwierdzonej przez Inspektora Nadzoru oraz protokołu odbioru częściowego lub protokołu odbioru końcowego.
10) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 451112007

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452625006 (Roboty murarskie i murowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452623004 (Betonowanie)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454421008 (Roboty malarskie)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia: 451000004

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
453157005 (Instalowanie stacji rozdzielczych)

Kod CPV siedemnastej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV osiemnastej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV dziewiętnastej częsci zamówienia:
453322005 (Roboty instalacyjne hydrauliczne)

Kod CPV dwudziestej częsci zamówienia:
453323006 (Roboty instalacyjne kanalizacyjne)

cpv21c:
452233205 (Roboty budowlane w zakresie obiektów typu „parkuj i jedź”)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 01/12/2011

Informacja na temat wadium:
Wysokość wadium ustala się w kwocie 10.000 złotych
słownie : dziesięć tysięcy złotych.

Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek sum depozytowych:
Nr rachunku : 79 8017 1012 0000 0648 2001 0005 z dopiskiem na blankiecie przelewu: wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej zadania:
Budowa budynku mieszkalnego socjalnego oraz szamba szczelnego na terenie działki nr ew. 338 we wsi Osowiec gm. Żabia Wola

Kserokopię dowodu przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty.
1. Wadium może być wnoszone w formie: poręczenia bankowego, poręczenia pieniężnego SKOK, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przed¬siębiorczości, które należy w formie nienaruszonego oryginału zdeponować w kasie u Zamawiającego, a kopię załączyć do oferty.
2. Z treści gwarancji powinno wynikać bezwarunkowe i nieodwołalne, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w okresie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy P.z.p.
3. Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy:
a) nazwa i adres Zamawiającego;
b) określenie przedmiotu zamówienia;
c) nazwę i adres Wykonawcy.
4. Wadium musi być wniesione najpóźniej niż do wyznaczonego terminu składania ofert.
5. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie rachunek bankowy Zamawiającego zostanie uznany pełną kwotą wymaganego wadium.
6. Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
7. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po wyborze oferty najkorzystniejszej, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.
8. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim Wykonawcom po unieważnieniu postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego, pod warunkiem, iż odwołanie zostało ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do wnoszenia.
9. Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium w sytuacji, jak w pkt. 8, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
10. W przypadku wniesienia odwołania, Zamawiający nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium, wezwie Wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy. Jeżeli odwołanie wniesiono po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie skieruje jedynie do Wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania i w tym względzie są przedsiębiorcami w rozumieniu art. 2 i art. 4 ust. 1 i 2, prowadzącymi działalność gospodarczą zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 02 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095 ze zmianami );

Wiedza i doświadczenie:
wykażą i udokumentują (referencjami, opiniami lub listami polecającymi, protokołami odbioru końcowego), iż w okresie ostatnich 5 lat przed wszczęciem postępowania , a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w ciągu całego okresu prowadzenia działalności wykonali roboty budowlane w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, przez co należy rozumieć wykonanie min. jednej roboty obejmującej : a) budowę budynku użyteczności publicznej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 75, poz.690 z późn. zm.) o wartości min 800.000 zł brutto,
b) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany będzie udowodnić, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie i niezbędne dokumenty tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawo korzystania z ich wiedzy i doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia,

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
a) dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.: kierownika budowy z uprawnieniami do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie o specjalności konstrukcyjno-budowlanej; kierownikami robót, w tym, jedną osobą z uprawnieniami do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji sanitarnych: jedną osobą z uprawnieniami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji elektrycznych;
b) kadra kierowania budową musi posiadać stwierdzenie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie (uprawnienia), wpis na listę właściwej Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego;
c) dysponują lub będą dysponować narzędziami i urządzeniami technicznymi niezbędnymi do realizacji zamówienia

Sytuacja ekonomiczna:
a) posiadają ubezpieczenie OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej;
b) dla zabezpieczenia bieżącego wykonywania robót posiadają środki własne lub dostęp do kredytu w wysokości min. 1.000.000 zł

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.zabiawola.akcessnet.net

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola, pok. nr 3, p. Iwona Popowicz

Data składania wniosków, ofert: 07/04/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola, pok. nr 5

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

7665 / 2016-01-20 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Służba Kontrwywiadu Wojskowego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Robota budowlana - remont pomieszczeń magazynu podziemnego bud. nr 8 (oznaczenie sprawy: ZP-1-SKW-2016)

18345 / 2016-02-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Legionowo UrzÄ…d Miasta Legionowo - Legionowo (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa garażu wielopoziomowego naziemnego z infrastrukturą towarzyszącą w Legionowie

371594 / 2013-09-12 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Ministerstwo Edukacji Narodowej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont sal konferencyjnych nr 201 i 205 znajdujących się w budynku Ministerstwa Edukacji Narodowej przy al. J.Ch. Szucha 25 w Warszawie - postępowanie nr DE-WZP-KD-321-46/13

32767 / 2016-03-31 - Podmiot prawa publicznego

SINEVIA Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont polegający na dociepleniu ścian i stropodachu oraz wymianie stolarki, ślusarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej wraz z robotami towarzyszącymi w budynkach nr 100 i 92 na terenie Jednostki Wojskowej nr 4226 w m. Warszawa.

267948 / 2011-08-31 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury

Muzeum Romantyzmu - Opinogóra Górna (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa obiektów zabudowy gospodarczo-folwarcznej i rewaloryzacji zespołu pałacowo - parkowego w ramach realizowanego projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach priorytetu VI działanie 6.1 RPO WM 2007-2013

188549 / 2013-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Kozienicki - Kozienice (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią w Placówce Socjalizacyjnej PANDA w Kozienicach

68230 / 2009-03-18 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Płocku - Płock (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane dla zadania inwestycyjnego p.n. Rozbudowa Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Płocku wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku przy ul. Kolegialnej 17 z funkcji mieszkalnej na funkcję administracyjno-użytkową oraz budowa parkingów na około 70 miejsc postojowych z drogami wewnętrznymi - Etap I.

268810 / 2014-08-12 - Inny: Jednostka organizacyjna MON

Stołeczny Zarząd Infrastruktury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie przebudowy dwóch budynków (nr 15 i 53) z Zegrze Płd ul. Warszawska 22 - Sprawa 53/2014

258407 / 2008-10-09 - Podmiot prawa publicznego

Polskie Radio S.A. Dział Obsługi Zamówień Publicznych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Naprawa pokrycia papowego dachu wraz z wymianą rynien i wykonaniem podgrzewania rynien od strony południowej w obiekcie 0-2 Polskiego Radia S.A. przy ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie (DK/WPzp-102/08)

312186 / 2012-08-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Mienia Skarbu Państwa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ZM.NZP.221-06/12 ADAPTACJA POMIESZCZENIA PIWNICZNEGO NA WĘZEŁ CIEPLNY WRAZ Z PRZYŁĄCZEM WODOCIĄGOWYM I CIEPLNYM W BUDYNKU MIESZKALNYM PRZY UL. CZERNIAKOWSKIEJ 128 W WARSZAWIE.

70069 / 2009-05-05 - Podmiot prawa publicznego

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE Spółka z o.o. - Stare Babice (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa wodociÄ…gu Å‚Ä…czÄ…cego gminÄ™ Stare Babice z wodociÄ…giem m. st. Warszawa ul. Arkuszowa.

130378 / 2012-04-24 - Inny: Państwowa osoba prawna

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
REMONT POMIESZCZEŃ W OBIEKTACH UŻYTKOWANYCH PRZEZ POLSKĄ AGENCJĘ ŻEGLUGI POWIETRZNEJ W KRAKOWIE

206506 / 2013-05-28 - Inny: Spółka Prawa Handlowwgo, w której Skarb Państwa posiada ponad 50% akcji

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Modernizacja linii kolejowej nr 356 Poznań Wschód - Bydgoszcz na terenie województwa wielkopolskiego mającej duże znaczenie w obsłudze połączeń małych miejscowości z aglomeracją poznańską na odcinku Poznań Wschód - Gołańcz - Etap IA

262857 / 2010-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Ciechanowie - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie ogrodzenia działki nr 1374/69 przy ul. Wyzwolenia 10a w Ciechanowie.

197219 / 2014-09-16 - Podmiot prawa publicznego

Zakłady Remontowo Budowlane WAM Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ZRB/KZB/NDM Przebudowa budynku nr 14 - Kasyno wraz z infrastrukturÄ… technicznÄ… dla potrzeb Klubu Wojskowego JW. 2189 w kompleksie wojskowym nr 0141 w Kazuniu Nowym (wykonanie dachu).

257548 / 2009-07-29 - Inny: powiatowa jednostka samorzÄ…dowa

Zespół Burs Szkolnych - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
WYKONANIE TERMOMODERNIZACJI BUDYNKU ZESPOŁU BURS SZKOLNYCH PRZY UL. 17 STYCZNIA 49 W CIECHANOWIE

283244 / 2015-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Terenów Publicznych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie przebudowy instalacji oświetlenia i remont chodników na ulicy Wspólnej na odcinku ul. Emilii Plater - ul. Chałubińskiego w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

56800 / 2016-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gostynina - Gostynin (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
TERMOMODERNIZACJA I REMONT KOMUNALNEGO BUDYNKU MIESZKALNO - USŁUGOWEGO PRZY UL. 3-GO MAJA 14 W GOSTYNINIE