Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

85294 / 2015-04-15 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi (Łódź)

Zorganizowanie szkolenia zawodowego Kurs ADR początkowy - szkolenie podstawowe w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas oraz Kurs ADR początkowy - szkolenie specjalistyczne w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach dla 1 osoby, będącej uczestnikiem projektu systemowego Nowy obraz pomocy społecznej w Łodzi.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie szkolenia zawodowego Kurs ADR początkowy - szkolenie podstawowe w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas oraz Kurs ADR początkowy - szkolenie specjalistyczne w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach dla 1 osoby, będącej uczestnikiem projektu systemowego Nowy obraz pomocy społecznej w Łodzi.
Cel szkolenia:
Celem kursu jest przygotowanie jego uczestników do egzaminu końcowego, po zdaniu którego otrzymają dokumenty poświadczające posiadane uprawnienia
Czas trwania całości szkolenia: 44 godziny (42 godziny szkolenia plus 2 godziny egzamin).
Program szkolenia:
Program szkolenia zgodny z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie prowadzenia kursów z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych (Dz.U. z 2012 poz. 619).
Zakres tematyczny:
Wymagania ogólne dot. przewozu towarów niebezpiecznych.
Główne rodzaje zagrożeń.
Działania zapobiegawcze.
Ochrona towarów.
Obowiązki kierowców.
Czynności, środki ostrożności, oznakowanie.
Zachowanie się pojazdów na drodze.
Napełnianie i opróżnianie cystern.
Organizacja szkolenia:
Zamawiający wyraża zgodę na dołączenie naszego uczestnika do innych grup szkoleniowych, pod warunkiem prowadzenia dla Zamawiającego dokumentacji zgodnej z punktami i wymaganiami opisanymi poniżej, w pkt 7.
Wymagania dodatkowe:
W sytuacji gdy przed rozpoczęciem szkolenia uczestnik projektu zrezygnuje z dalszego uczestnictwa w projekcie, Zamawiający zastrzega sobie możliwość odstąpienia od realizacji umowy bez prawa do roszczeń z tego tytułu przez Wykonawcę.
Wykonawca zobowiązuje się zapewnić odpowiednie warunki lokalowe i socjalne, salę dydaktyczną adekwatną do wielkości grupy z osobnymi miejscami dla każdego uczestnika szkolenia, z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem i wentylacją; dostępem do toalety i bieżącej, ciepłej wody.
Wykonawca powinien wskazać w formularzu oferty dokładny adres realizacji szkolenia, a także zapewnić Zamawiającemu możliwość zweryfikowania warunków, w których Wykonawca planuje przeprowadzenie szkolenia. Zamawiający ma prawo żądać zmiany sali, jeśli uzna że nie spełnia ona wymogów SIWZ.
Wykonawca musi zapewnić w trakcie szkolenia warunki nauki i pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, pomieszczenia, w których realizowane będą zajęcia szkoleniowe winny być bezwzględnie dostosowane do prowadzenia grupy (pod względem wielkości sali i wyposażenia) z odpowiednim oświetleniem, wentylacją i akustyką, dostępem do toalety i bieżącej, ciepłej wody. Uczestnik szkolenia musi mieć dostęp do podstawowych urządzeń i sprzętu (krzesło, stół) oraz innego sprzętu wykorzystywanego w trakcie uczestnictwa w szkoleniu. Pomieszczenie musi być wyposażone w sprzęt audiowizualny tj. projektor oraz ekran projekcyjny, tablicę suchościeralną i lub flipchart z zapasem kartek.
Zamawiający wymaga, aby zajęcia przeprowadzone były w salach na terenie miasta Łodzi z dogodnym dojazdem środkami komunikacji miejskiej oraz nie dopuszcza usytuowania sal szkoleniowych w piwnicach, suterenach.
Przez pojęcie jednej godziny należy rozumieć godzinę lekcyjną (45 minut), przerwy na posiłek nie wlicza się do czasu trwania zajęć.
Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić kurs zgodnie z wymaganą przez Zamawiającego liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, awarie, itp.).
Zajęcia nie mogą rozpoczynać się wcześniej niż o godzinie 8:00, a kończyć nie później niż o 20:00, nie mogą trwać dłużej niż 8 godzin zegarowych dziennie. Zamawiający nie dopuszcza możliwości organizacji szkoleń w soboty i niedziele.
Jeżeli przepisy prawa bądź specyfika szkolenia wymaga skierowania uczestników przed rozpoczęciem kursu i lub w trakcie i lub po zakończeniu na badania specjalistyczne i lub profilaktyczne, Wykonawca zobowiązany jest do organizacji tych badań oraz pokrycia ich kosztów, a także do pokrycia kosztów wykonania niezbędnych zdjęć, o ile są wymagane.
W trakcie zajęć teoretycznych uczestnik kursu musi otrzymać nieodpłatnie:
program szkolenia i harmonogram zajęć, materiały szkoleniowe zgodne z tematyką szkolenia (podręczniki najbardziej aktualne do nauki zawodu/ najnowsze wydania, zbiór niezbędnych przepisów prawnych obowiązujących w danym zakresie tematycznym oraz testy i inne materiały dydaktyczne potrzebne do sprawdzenia wiedzy merytorycznej uczestnika szkolenia),- materiały biurowe (teczka kartonowa A4, notatnik A4 w kratkę lub zeszyt A5 60 kartkowy w kratkę, długopis, zakreślacz). Wszystkie materiały, jakie otrzymują uczestnicy kursu (które po zakończeniu szkolenia przejdą w posiadanie absolwentów szkolenia) winny być dokładnie wymienione w Wykazie materiałów szkoleniowych jakie otrzymują na własność uczestnicy szkolenia, a w przypadku podręczników musi być wymieniony tytuł, nazwa wydawcy, rok wydania.
Odbiór otrzymywanych materiałów kursant potwierdza własnoręcznym podpisem na wykazie otrzymanych materiałów. Oryginał tego pokwitowania winien być przekazany po zakończeniu szkolenia wraz z innymi materiałami niezbędnymi do rozliczenia całej usługi Zamawiającemu.
Pomieszczenia, w których realizowane będą szkolenia, materiały szkoleniowe i inne dokumenty merytoryczne powinny być oznakowane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach PO KL 2007-2013.
Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem wewnętrznym (uwzględnionym w rozkładzie godzinowym szkolenia), umożliwiającym sprawdzenie wiadomości i umiejętności z poszczególnej tematyki przewidzianej w programie nauczania oraz wydaniem dokumentu potwierdzającego jego ukończenie opatrzonego informacją o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie przedmiotowego szkolenia i uzyskanie uprawień.
Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia muszą być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 11.01.2012 w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 622). Ponadto zaświadczenia muszą spełniać wymogi (jeżeli takie istnieją), wynikające z odrębnych przepisów prawa.
Program szkolenia musi wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej znajdujących się na stronie internetowej www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl.
Kurs musi być zrealizowany wg programu szkolenia i musi zawierać wszelkie elementy wymienione w par. 71 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobu prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 667 z późn. zm.) tj.:
nazwę szkolenia,
czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
cele szkolenia ujęte w kategoriach efektów uczenia się z uwzględnieniem wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych,
plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
opis treści - kluczowe punkty szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
przewidziane sprawdziany i egzaminy.
Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia i przechowywania do dnia
31.12.2020 r. następującej dokumentacji z przebiegu spotkań:
kserokopii dzienników spotkań zawierających wymiar godzin i tematy zajęć,
kserokopii rejestru wydawanych dokumentów potwierdzających ukończenie zajęć,
materiałów szkoleniowych.
Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia dokumentacji z przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych; list obecności; protokołu z egzaminu; rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji; rejestru wydanych materiałów dydaktycznych; ankiet oceny szkolenia i wykładowcy; list potwierdzających odbiór poczęstunku i odbiór biletów.
Zamawiający w ciągu 2 (dwóch) dni roboczych po otrzymaniu od Wykonawcy harmonogramu szkolenia, przekaże Wykonawcy obowiązujące wzory dokumentów, tj. dziennik zajęć, listy obecności, potwierdzenie otrzymania cateringu, certyfikatów i/lub zaświadczeń, materiałów dydaktycznych i pomocy naukowych, potwierdzenie odbioru biletów i/lub inne, które uzna za niezbędne dla prawidłowej realizacji zamówienia,
W każdym dniu odbywania się szkoleń Wykonawca zobowiązany jest wydać uczestnikowi szkolenia jednorazowe bilety MPK (2 szt. dziennie: 1 szt. na dojazd na szkolenie oraz
1 szt. na drogę powrotną. W zależności od deklarowanego przez uczestnika szkolenia zapotrzebowania wydawane mogą być bilety 20sto oraz 40sto minutowe w dowolnej kombinacji. Wykonawca powinien prowadzić listę potwierdzeń odbioru biletów, którą przekaże Zamawiającemu.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia z uczestnikiem szkolenia oceny merytorycznej i praktycznej przebiegu szkolenia oraz prowadzącego szkolenie.
Wykonawca jest zobowiązany do informowania Zamawiającego po zakończeniu zajęć każdego dnia o nieobecnościach naszego uczestnika na zajęciach - w formie pisemnej (mail do siedziby Zamawiającego).
W terminie 2 (dwóch) dni od podpisania umowy wybrany Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić pisemne informacje dotyczące harmonogramu szkolenia, zawierające
w szczególności:
czas trwania z uwzględnieniem podziału grup szkoleniowych;
plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej.
Wykonawcy usług powinni przestrzegać w trakcie prowadzenia szkoleń obowiązku zasady równości szans kobiet i mężczyzn.
Wykonawca musi posiadać wpis do rejestru instytucji szkoleniowych zgodnie z art. 20
ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
(tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 674 z późn. zm.) prowadzony przez właściwy miejscowo Wojewódzki Urząd Pracy, aktualizowany zgodnie z przepisami.
Szkolenie musi mieć opiekuna z ramienia Wykonawcy, czyli osobę która będzie odpowiedzialna za organizację szkolenia, nadzór merytoryczny, wskazaną do kontaktu z uczestnikiem szkolenia oraz Zamawiającym.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikowi każdego dnia szkolenia bezpłatny catering w postaci: serwisu kawowego (kawa, śmietanka lub mleko do kawy, herbata, cukier, 3 rodzaje ciastek, woda mineralna gazowana i niegazowana, soki owocowe - wszystko bez ograniczeń), oraz gorącego posiłku (zupa, porcja mięsa, surówka, ziemniaki kasza ryż, kompot lub napój) i sztućce.
Na czas trwania szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnika szkolenia. Ubezpieczenie powinno obejmować również drogę dojazdu na szkolenie oraz drogę powrotną. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu w terminie do dwóch dni roboczych od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia kserokopię ww umowy ubezpieczenia z potwierdzeniem opłaty polisy.
Wykonawca zobowiązany jest dobrać do szkolenia wykładowców wykazujących się odpowiednim poziomem wiedzy oraz doświadczeniem adekwatnym do tematyki szkolenia.
Szkolenie zawodowe musi rozpocząć się w okresie do 7 dni roboczych od dnia podpisania umowy.
Wymagania stawiane Wykonawcy:
Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
Ustalenia i decyzje dotyczące wykonania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów faksu oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
W przypadku powierzenia przez Wykonawcę realizacji przedmiotu zamówienia podwykonawcom, Wykonawca zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania o tym fakcie Zamawiającego. Wykonawca będzie odpowiadał za działania lub zaniechania podwykonawców jak za własne.
Każdy Wykonawca w prowadzonym postępowaniu może złożyć tylko jedną ofertę.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 85294

Data publikacji: 2015-04-15

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi

Ulica: ul. Piotrkowska 149

Numer domu: 149

Miejscowość: Łódź

Kod pocztowy: 90-440

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 0-42 6324034

Numer faxu: 0-42 6324130

Adres strony internetowej: www.uml.lodz.pl

Regon: 00434557500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie szkolenia zawodowego Kurs ADR początkowy - szkolenie podstawowe w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas oraz Kurs ADR początkowy - szkolenie specjalistyczne w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach dla 1 osoby, będącej uczestnikiem projektu systemowego Nowy obraz pomocy społecznej w Łodzi.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie szkolenia zawodowego Kurs ADR początkowy - szkolenie podstawowe w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas oraz Kurs ADR początkowy - szkolenie specjalistyczne w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach dla 1 osoby, będącej uczestnikiem projektu systemowego Nowy obraz pomocy społecznej w Łodzi.
Cel szkolenia:
Celem kursu jest przygotowanie jego uczestników do egzaminu końcowego, po zdaniu którego otrzymają dokumenty poświadczające posiadane uprawnienia
Czas trwania całości szkolenia: 44 godziny (42 godziny szkolenia plus 2 godziny egzamin).
Program szkolenia:
Program szkolenia zgodny z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie prowadzenia kursów z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych (Dz.U. z 2012 poz. 619).
Zakres tematyczny:
Wymagania ogólne dot. przewozu towarów niebezpiecznych.
Główne rodzaje zagrożeń.
Działania zapobiegawcze.
Ochrona towarów.
Obowiązki kierowców.
Czynności, środki ostrożności, oznakowanie.
Zachowanie się pojazdów na drodze.
Napełnianie i opróżnianie cystern.
Organizacja szkolenia:
Zamawiający wyraża zgodę na dołączenie naszego uczestnika do innych grup szkoleniowych, pod warunkiem prowadzenia dla Zamawiającego dokumentacji zgodnej z punktami i wymaganiami opisanymi poniżej, w pkt 7.
Wymagania dodatkowe:
W sytuacji gdy przed rozpoczęciem szkolenia uczestnik projektu zrezygnuje z dalszego uczestnictwa w projekcie, Zamawiający zastrzega sobie możliwość odstąpienia od realizacji umowy bez prawa do roszczeń z tego tytułu przez Wykonawcę.
Wykonawca zobowiązuje się zapewnić odpowiednie warunki lokalowe i socjalne, salę dydaktyczną adekwatną do wielkości grupy z osobnymi miejscami dla każdego uczestnika szkolenia, z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem i wentylacją; dostępem do toalety i bieżącej, ciepłej wody.
Wykonawca powinien wskazać w formularzu oferty dokładny adres realizacji szkolenia, a także zapewnić Zamawiającemu możliwość zweryfikowania warunków, w których Wykonawca planuje przeprowadzenie szkolenia. Zamawiający ma prawo żądać zmiany sali, jeśli uzna że nie spełnia ona wymogów SIWZ.
Wykonawca musi zapewnić w trakcie szkolenia warunki nauki i pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, pomieszczenia, w których realizowane będą zajęcia szkoleniowe winny być bezwzględnie dostosowane do prowadzenia grupy (pod względem wielkości sali i wyposażenia) z odpowiednim oświetleniem, wentylacją i akustyką, dostępem do toalety i bieżącej, ciepłej wody. Uczestnik szkolenia musi mieć dostęp do podstawowych urządzeń i sprzętu (krzesło, stół) oraz innego sprzętu wykorzystywanego w trakcie uczestnictwa w szkoleniu. Pomieszczenie musi być wyposażone w sprzęt audiowizualny tj. projektor oraz ekran projekcyjny, tablicę suchościeralną i lub flipchart z zapasem kartek.
Zamawiający wymaga, aby zajęcia przeprowadzone były w salach na terenie miasta Łodzi z dogodnym dojazdem środkami komunikacji miejskiej oraz nie dopuszcza usytuowania sal szkoleniowych w piwnicach, suterenach.
Przez pojęcie jednej godziny należy rozumieć godzinę lekcyjną (45 minut), przerwy na posiłek nie wlicza się do czasu trwania zajęć.
Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić kurs zgodnie z wymaganą przez Zamawiającego liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, awarie, itp.).
Zajęcia nie mogą rozpoczynać się wcześniej niż o godzinie 8:00, a kończyć nie później niż o 20:00, nie mogą trwać dłużej niż 8 godzin zegarowych dziennie. Zamawiający nie dopuszcza możliwości organizacji szkoleń w soboty i niedziele.
Jeżeli przepisy prawa bądź specyfika szkolenia wymaga skierowania uczestników przed rozpoczęciem kursu i lub w trakcie i lub po zakończeniu na badania specjalistyczne i lub profilaktyczne, Wykonawca zobowiązany jest do organizacji tych badań oraz pokrycia ich kosztów, a także do pokrycia kosztów wykonania niezbędnych zdjęć, o ile są wymagane.
W trakcie zajęć teoretycznych uczestnik kursu musi otrzymać nieodpłatnie:
program szkolenia i harmonogram zajęć, materiały szkoleniowe zgodne z tematyką szkolenia (podręczniki najbardziej aktualne do nauki zawodu/ najnowsze wydania, zbiór niezbędnych przepisów prawnych obowiązujących w danym zakresie tematycznym oraz testy i inne materiały dydaktyczne potrzebne do sprawdzenia wiedzy merytorycznej uczestnika szkolenia),- materiały biurowe (teczka kartonowa A4, notatnik A4 w kratkę lub zeszyt A5 60 kartkowy w kratkę, długopis, zakreślacz). Wszystkie materiały, jakie otrzymują uczestnicy kursu (które po zakończeniu szkolenia przejdą w posiadanie absolwentów szkolenia) winny być dokładnie wymienione w Wykazie materiałów szkoleniowych jakie otrzymują na własność uczestnicy szkolenia, a w przypadku podręczników musi być wymieniony tytuł, nazwa wydawcy, rok wydania.
Odbiór otrzymywanych materiałów kursant potwierdza własnoręcznym podpisem na wykazie otrzymanych materiałów. Oryginał tego pokwitowania winien być przekazany po zakończeniu szkolenia wraz z innymi materiałami niezbędnymi do rozliczenia całej usługi Zamawiającemu.
Pomieszczenia, w których realizowane będą szkolenia, materiały szkoleniowe i inne dokumenty merytoryczne powinny być oznakowane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach PO KL 2007-2013.
Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem wewnętrznym (uwzględnionym w rozkładzie godzinowym szkolenia), umożliwiającym sprawdzenie wiadomości i umiejętności z poszczególnej tematyki przewidzianej w programie nauczania oraz wydaniem dokumentu potwierdzającego jego ukończenie opatrzonego informacją o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie przedmiotowego szkolenia i uzyskanie uprawień.
Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia muszą być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 11.01.2012 w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 622). Ponadto zaświadczenia muszą spełniać wymogi (jeżeli takie istnieją), wynikające z odrębnych przepisów prawa.
Program szkolenia musi wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej znajdujących się na stronie internetowej www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl.
Kurs musi być zrealizowany wg programu szkolenia i musi zawierać wszelkie elementy wymienione w par. 71 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobu prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 667 z późn. zm.) tj.:
nazwę szkolenia,
czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
cele szkolenia ujęte w kategoriach efektów uczenia się z uwzględnieniem wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych,
plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
opis treści - kluczowe punkty szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
przewidziane sprawdziany i egzaminy.
Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia i przechowywania do dnia
31.12.2020 r. następującej dokumentacji z przebiegu spotkań:
kserokopii dzienników spotkań zawierających wymiar godzin i tematy zajęć,
kserokopii rejestru wydawanych dokumentów potwierdzających ukończenie zajęć,
materiałów szkoleniowych.
Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia dokumentacji z przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych; list obecności; protokołu z egzaminu; rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji; rejestru wydanych materiałów dydaktycznych; ankiet oceny szkolenia i wykładowcy; list potwierdzających odbiór poczęstunku i odbiór biletów.
Zamawiający w ciągu 2 (dwóch) dni roboczych po otrzymaniu od Wykonawcy harmonogramu szkolenia, przekaże Wykonawcy obowiązujące wzory dokumentów, tj. dziennik zajęć, listy obecności, potwierdzenie otrzymania cateringu, certyfikatów i/lub zaświadczeń, materiałów dydaktycznych i pomocy naukowych, potwierdzenie odbioru biletów i/lub inne, które uzna za niezbędne dla prawidłowej realizacji zamówienia,
W każdym dniu odbywania się szkoleń Wykonawca zobowiązany jest wydać uczestnikowi szkolenia jednorazowe bilety MPK (2 szt. dziennie: 1 szt. na dojazd na szkolenie oraz
1 szt. na drogę powrotną. W zależności od deklarowanego przez uczestnika szkolenia zapotrzebowania wydawane mogą być bilety 20sto oraz 40sto minutowe w dowolnej kombinacji. Wykonawca powinien prowadzić listę potwierdzeń odbioru biletów, którą przekaże Zamawiającemu.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia z uczestnikiem szkolenia oceny merytorycznej i praktycznej przebiegu szkolenia oraz prowadzącego szkolenie.
Wykonawca jest zobowiązany do informowania Zamawiającego po zakończeniu zajęć każdego dnia o nieobecnościach naszego uczestnika na zajęciach - w formie pisemnej (mail do siedziby Zamawiającego).
W terminie 2 (dwóch) dni od podpisania umowy wybrany Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić pisemne informacje dotyczące harmonogramu szkolenia, zawierające
w szczególności:
czas trwania z uwzględnieniem podziału grup szkoleniowych;
plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej.
Wykonawcy usług powinni przestrzegać w trakcie prowadzenia szkoleń obowiązku zasady równości szans kobiet i mężczyzn.
Wykonawca musi posiadać wpis do rejestru instytucji szkoleniowych zgodnie z art. 20
ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
(tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 674 z późn. zm.) prowadzony przez właściwy miejscowo Wojewódzki Urząd Pracy, aktualizowany zgodnie z przepisami.
Szkolenie musi mieć opiekuna z ramienia Wykonawcy, czyli osobę która będzie odpowiedzialna za organizację szkolenia, nadzór merytoryczny, wskazaną do kontaktu z uczestnikiem szkolenia oraz Zamawiającym.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikowi każdego dnia szkolenia bezpłatny catering w postaci: serwisu kawowego (kawa, śmietanka lub mleko do kawy, herbata, cukier, 3 rodzaje ciastek, woda mineralna gazowana i niegazowana, soki owocowe - wszystko bez ograniczeń), oraz gorącego posiłku (zupa, porcja mięsa, surówka, ziemniaki kasza ryż, kompot lub napój) i sztućce.
Na czas trwania szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnika szkolenia. Ubezpieczenie powinno obejmować również drogę dojazdu na szkolenie oraz drogę powrotną. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu w terminie do dwóch dni roboczych od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia kserokopię ww umowy ubezpieczenia z potwierdzeniem opłaty polisy.
Wykonawca zobowiązany jest dobrać do szkolenia wykładowców wykazujących się odpowiednim poziomem wiedzy oraz doświadczeniem adekwatnym do tematyki szkolenia.
Szkolenie zawodowe musi rozpocząć się w okresie do 7 dni roboczych od dnia podpisania umowy.
Wymagania stawiane Wykonawcy:
Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
Ustalenia i decyzje dotyczące wykonania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów faksu oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
W przypadku powierzenia przez Wykonawcę realizacji przedmiotu zamówienia podwykonawcom, Wykonawca zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania o tym fakcie Zamawiającego. Wykonawca będzie odpowiadał za działania lub zaniechania podwykonawców jak za własne.
Każdy Wykonawca w prowadzonym postępowaniu może złożyć tylko jedną ofertę.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 12/06/2015

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający wymaga aby Wykonawca wykazał, że posiada aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonych przez Wojewódzki Urząd Pracy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 roku w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz. U. z 2004 r. nr 236 poz. 2365 z późniejszymi zmianami).
Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca potwierdzi spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia (załącznik nr 2 do SIWZ ) oraz załączy do oferty aktualny na dzień upływu terminu składania ofert wpis do rejestru instytucji szkoleniowych.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełnienia tego warunku.
Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełnienia tego warunku.
Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej 1 osobą, która posiada doświadczenie w przeprowadzeniu co najmniej 3 usług szkoleniowych z zakresu szkolenia zawodowego zgodnego rodzajowo z tematyką zamówienia - załącznik nr 6 do SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 2 do SIWZ).

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
W sytuacji, gdy Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych zobowiązany jest udowodnić, iż będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Dokument, z którego będzie wynikać zobowiązanie podmiotu trzeciego powinien wyrazić w sposób wyraźny i jednoznaczny wolę udzielenia Wykonawcy, ubiegającemu się o zmówienie odpowiedniego zasobu oraz wskazywać:
a) jaki jest zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) w jaki sposób zostaną wykorzystane zasoby innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) jakiego charakteru stosunki będą łączyły Wykonawcę z innym podmiotem,
d) jaki jest zakres i w jakim okresie inny podmiot będzie brał udział przy wykonywaniu zamówienia.
5) jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunków o których mowa w art. 22 ust. 1 polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z postępowania z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (wzór, załącznik nr 3) oraz oświadczenia w trybie art. 26 ust. 2b dot. udostępnienia potencjału podmiotu trzeciego - wzór załącznik nr 6 do SIWZ ).
Aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonych przez Wojewódzki Urząd Pracy zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 roku w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz. U. z 2014 roku poz. 781 z późn. zm.);
Dokument określający zasady reprezentacji oraz osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, a jeżeli Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik - także pełnomocnictwo, określające zakres umocowania, podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy,
Wykaz wykonanych w okresie od 1.01.2013 r. do dnia 31.12.2014 r. usług o tym samym charakterze co przedmiot zamówienia - (wzór załącznik nr 7 do SIWZ), wraz z dokumentami potwierdzającymi należyte wykonanie tych usług.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza zmianę w umowie w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku VAT.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 91

Nazwa kryterium 2:
Ilość wykonanych w okresie od 1.01.2013 r. do dnia 31.12.2014 r. usług o tym samym charakterze

Znaczenie kryterium 2: 9

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.uml.lodz.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Łodzi
ul. Piotrkowska 149
90-440 Łódź

Data składania wniosków, ofert: 23/04/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Łodzi
ul. Piotrkowska 149
90-440 Łódź
Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zakupu dokonuje się w ramach projektu Nowy obraz pomocy społecznej w Łodzi współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Poddziałania 7.1.1. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

135828 / 2012-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia grupowego osób bezrobotnych w zakresie - PODSTAWY KSIĘGOWOŚCI

243133 / 2014-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Zgierski reprezentowany przez Zarząd Powiatu Zgierskiego - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie serii zajęć szkoleniowych oraz przygotowanie materiałów szkoleniowych w ramach projektu kompleksowego wspomagania szkół i przedszkoli, w związku z realizacją projektu WIĘKSZA WIEDZA - SKUTECZNA PRAKTYKA-DOSKONALENIE KADR OŚWIATY POWIATU ZGIERSKIEGO

164858 / 2015-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Aleksandrów Łódzki (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na kontynuowanie działań aktywizacyjnych zorganizowanych i przeprowadzonych w ramach Centrum Integracji Społecznej (CIS) w oparciu o Indywidualne Programy Zatrudnienia Socjalnego zgodnie z ustawą z dnia 13.06.2003 r. o zatrudnieniu socjalnym z późniejszymi zmianami (tj.: Dz. U. z 2011 r. nr 43 poz. 225 z późn. zm. ) dla max 20 uczestników CIS w ramach projektu systemowego Nowe Perspektywy współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w okresie 26.07.2015 r. - 25.08.2015r..

262977 / 2013-12-05 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Łódzki - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa przeprowadzenia szkoleń z kompetencji miękkich dla studentów studiów dziennych I i II stopnia kierunków geoinformacja, logistyka, informatyka w ramach Projektu pn: InfoGeoLog: Informatyka - Geoinformacja - Logistyka. Kształcenie w zawodach przyszłości w odpowiedzi na oczekiwania pracodawców realizowanego na Uniwersytecie Łódzkim

210448 / 2013-05-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Fakturowanie z obsługą programów wykorzystywanych w handlu ( Subiekt, Symfonia )

163872 / 2012-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Zduńska Wola (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pierwszej pomocy przedmedycznej dla 40 osób w związku z realizacją projektu Z myślą o przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie

242198 / 2013-06-24 - Inny: Jednostka Organizacyjna Urzędu Miasta Zgierza

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgierzu - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
ZORGANIZOWANIE WYJAZDÓW DIAGNOSTYCZNYCH ŚRODOWISKA RODZINNEGO DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU JESTEM POTRZEBNY, CHCĘ BYĆ POTRZEBNY

235544 / 2014-07-14 - Inny: PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursów zawodowych dla beneficjentów projektu Nowa Szansa współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

125414 / 2014-04-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Opracowanie programu i przeprowadzenie szkolenia Praca socjalna z klientem z zaburzeniami psychicznymi

387302 / 2013-09-24 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny - Sieradz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia kursu pn. Brukarz

340230 / 2014-10-14 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wykonanie usługi szkoleniowo-dydaktycznej polegającej na przeprowadzeniu warsztatów grupowych i konsultacji indywidualnych z zakresu doradztwa zawodowego oraz serii szkoleń tematycznych, skierowanych dla uczniów łódzkich techników w ramach projektu pn.: Przyszły przedsiębiorca. Przedmiot zamówienia podzielono na 9 części, od 1 do 9

70883 / 2010-03-31 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Łódzki - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usługi szkoleniowej - prowadzenie lektoratu z języka angielskiego

90898 / 2010-03-31 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Łódzki - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usługi szkoleniowej - prowadzenie lektoratu z języka angielskiego

133040 / 2013-04-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstantynowie Łódzkim - Konstantynów Łódzki (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe na rzecz uczestników projektu systemowego Siedmiomilowy krok Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1.Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

64805 / 2016-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkolenia grupowego pod nazwą: KIEROWCA WÓZKÓW JEZDNIOWYCH Z UPRAWNIENIAMI URZĘDU DOZORU TECHNICZNEGO

112724 / 2011-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na wybór Wykonawcy szkolenia, według kodu określonego we Wspólnym Słowniku Zamówień 80500000-9 Usługi szkoleniowe, w zakresie: Operator koparko-ładowarki kl. III dla 20 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie Trybunalskim