Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

164530 / 2012-05-21 - Podmiot prawa publicznego / Zakład Karny (Chełm)

Zorgaizowaie i przeprowadzeie kursu owoczese wykaczaie wetrz oraz szkoleie aktywizacyjo-wzmaciajace

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu w roku 2012
w ramach kursu, szkolenia zawodowego dla osób pozbawionych wolności,
w związku z realizacją projektu nr 3 Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbycia kary pobawienia wolności w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanych przez Unię Europejskąw ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00.8



Usługa szkolenia zawodowego, przyuczająca osadzonych do zawodu, zostanie zrealizowana w Zakładzie Karnym w Chełmie, jako:



KURS Nowoczesne wykańczanie wnętrz + Szkolenie aktywizacyjno - wzmacniające, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz.
Ilość kursów: 1.
Ilość osób do przeszkolenia w ramach jednego kursu: 12.


Celem usług szkoleniowych jest przygotowanie do pracy na stanowisku:

Technolog robót wykończeniowych - nowoczesne wykańczanie wnętrz,

oraz zdobycie przez uczestników odpowiednich uprawnień zawodowych w tym zakresie.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego.
Każde ze szkoleń trwa 140 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.), w tym zajęć teoretycznych 24 godzin, szkolenia aktywizacyjno - wzmacniającego 16 godzin
Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia zawodowego odbywać się będą w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
Zagadnienia dotyczące szkolenia:
Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach wykończeniowych wnętrz,
Organizacja stanowiska pracy, czytanie rysunku technicznego;
Podstawowe wiadomości o pracach wykończeniowych wnętrz,
Materiały, urządzenia i narzędzia stosowane przy pracach wykończeniowych wnętrz,
Materiałoznawstwo budowlane;
Zasady obmiarowania robót budowlanych;
Kalkulacja kosztów;
Prace murarskie i tynkarskie;
Wykonywanie sufitów podwieszanych;
Malowanie emulsyjne i olejne;
Wykonywanie robót glazurniczych;
Wykonawstwo w robotach posadzkarskich;
Wykończenie powierzchni pokrytych materiałami ceramicznymi i kamieniami.

Zajęcia praktyczne (nabycie umiejętności: nowoczesne wykańczanie wnętrz - technolog robót wykończeniowych w budownictwie itd).

Celem zajęć aktywizacyjnych, jest poznanie podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy po wyjściu na wolność m.in. poznanie zasad poszukiwania pracy, analizowanie swoich mocnych i słabych stron, umiejętność przygotowywania dokumentów aplikacyjnych - zasady pisania, sposoby prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych itp.

Wykonawca przed rozpoczęciem kursu zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie badania lekarskie uprawniające kursantów do uczestnictwa w kursie, spełniające wymagania badań zawodowych na stanowisku technologa robót wykończeniowych w budownictwie.

Przeprowadzenie badań lekarskich odbędzie się w siedzibie Zamawiającego.

Zamawiający zapewnia;
- dostęp do miejsca zajęć teoretycznych-salę wykładową dla uczestników kursu;
- dostęp do miejsca, w którym przeprowadzone będą zajęcia praktyczne;
- dostęp do następującego rodzaju sprzętu, którego zakup był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego;
- mechaniczna mieszarka mieszanek suchych
- wiertarki
- zestaw młotów kująco wiercących- 2 elementowy

Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników
z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.

Wykonawca ubezpiecza uczestników każdego szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem.
Wykonawca zapewnia uczestnikom każdego szkolenia wszelkie materiały
i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia niniejszych szkoleń, w tym artykuły biurowe oraz odzież ochronną dla każdego uczestnika (wartość materiałów-środków przeznaczonych na realizację każdego z kursów w procesie szkolenia wyniesie do 40% wartości szkolenia).
Wykonawca zapewnia uczestnikom materiały do przeprowadzenia zajęć praktycznych w takiej ilości aby na każdego z uczestników przypadał zakres prac w postaci wykonania z glazury 2,5 m2 i 1 m2 posadzki z terakoty wraz z zagruntowaniem oraz wyrównaniem powierzchni ścian i posadzek przewidywanych pod ułożenie okładzin
Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o odpowiednich kwalifikacjach do prowadzenia niniejszego szkolenia zawodowego.
Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkoleń przedstawia program szkolenia zawodowego, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.09.2010r.
w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. z dnia 28 września 2010r. nr. 177 poz. 1193) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia;
i) dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
j) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
k) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych; protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony); rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji; ankiet oceny szkolenia
i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
Wykonawca przeprowadza wśród uczestników każdego szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji każdego szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
Wykonawca odpowiada za przeszkolenie kursantów w zakresie BHP oraz za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia. Szkolenie kończy się oceną nabytych umiejętności i wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu, zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 3 lutego 2006 r.w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z dnia 27 lutego 2006 r.). oraz certyfikatu w zakresie zdobytych uprawnień. Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego w Chełmie.
Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr 49/2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
Należność za usługę szkolenia zawodowego zostanie uregulowana przelewem, w terminie 30 dni, od daty otrzymania faktury przez zamawiającego za przeprowadzenie kursu.
Usługa szkolenie aktywizacyjno-wzmacniające osadzonych zostanie realizowana w Zakładzie Karnym w Chełmie, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80530000-8.
2) Ilość kursów:1
3) Ilość osób do przeszkolenia: 12.
4) Celem szkolenia jest niwelowanie deficytów beneficjentów ostatecznych w sferze psychologicznej poprzez skorygowanie postaw i zachowania, oraz nauka podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy - zagadnienia:
a) poczucie własnej wartości;
b) zarządzanie stresem;
c) skuteczna komunikacja i asertywność;
d) efektywne zagospodarowanie czasem;
e) ćwiczenie umiejętności personalnych;
f) specjalistyczne działania - profilaktyka uzależnień;
g) autoprezentacja;
h) komunikacja z pracodawcą;
i) rozmowa kwalifikacyjna;
j) dokumenty aplikacyjne;
k) sposoby poszukiwania pracy;
l) poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
5) Szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
6) Szkolenie trwa 16 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.).
7) Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o kwalifikacjach odpowiednich do prowadzenia zajęć psychokorekcyjnych oraz doradztwa zawodowego.
8) Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane z przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
9) Wykonawca zapewnia uczestnikom szkoleń wszelkie materiały niezbędne do przeprowadzenia szkolenia aktywizacyjno-wzmacniającego.
10) Zamawiający zapewnia pracownię komputerową oraz sprzęt multimedialny do przeprowadzenia szkolenia.
11) Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkoleń przedstawia program szkolenia, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.09.2010r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. z dnia 28 września 2010r. nr. 1poz. 1193) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia;
i) dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
j) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
k) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony), rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych i wykładowcy. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
12) Wykonawca przeprowadza wśród uczestników każdego szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
13) W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
14) Wykonawca odpowiada za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia.
15) Szkolenie kończy się oceną nabytych umiejętności i wydaniem zaświadczeń
o jego ukończeniu, zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 3 lutego 2006 r.
w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z dnia 27 lutego 2006 r.). oraz certyfikatu w zakresie zdobytych uprawnień. Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność
z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego w Chełmie.
16) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
17) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
18) Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
19) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
20) Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr.49/2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
21) Zamawiający będzie posiadał listę rezerwową uczestników szkolenia, umożliwiającą wprowadzenie nowej osoby na miejsce osoby niespełniającej wymogów zdrowotnych, dobrowolnie rezygnującej z kursu, wycofanej z kursu ze względów formalnych na podstawie obowiązujących przepisów.
22) Zamawiający zapewnia salę komputerową.
23) Wykonawca przyjmuje osobę z listy rezerwowej (zgodnie z kolejnością) jedynie na takim etapie kursu, który gwarantuje przygotowanie uczestnika do złożenia egzaminu.
24) Wykonawca zamówienia zobowiązany jest do dołączania do faktur Vat (rachunków), kopii dokumentacji szkoleniowej, w tym kopii materiałów dydaktycznych, podpisanych za zgodność z oryginałem przez kierownika instytucji szkoleniowej lub upoważnionego pracownika, z uwzględnieniem obowiązujących zasad ochrony danych osobowych określonych przez: przepisy prawa europejskiego oraz prawa krajowego, wytyczne wydane przez Instytucję Zarządającą lub Instytucję Wdrażającą, postanowienia umowy o dofinansowanie projektu;

IV. Termin wykonania zamówienia.
1. Planowany termin realizacji zamówienia: od dnia podpisania umowy do 31.12.2012 r.
2. Termin rozpoczęcia i zakończenia szkolenia zostanie uzgodniony z wykonawcą,
w terminie do 30 dni od dnia podpisania umowy.

V. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych
Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.

VI. Zamawiający wyklucza zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 ustawy Pzp.

VII. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.

VIII. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej.

2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy wykarzą brak podstaw do wykluczenia z niniejszego postępowania z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.
3. Opis spsosbu dokonywania oceny spełniania warunków w niniejszym postępowaniu.
1) Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na zasadzie: spełnia lub nie spełnia poszczególne warunki.
2) Zamawiający dokona oceny spełnienia poszczególnych warunków udziału
w postępowaniu, na podstawie złożonych do oferty oświadczeń i dokumentów,
o których mowa w siwz rozdział IX.

IX. Oświadczenia i dokumenty, jakie wykonawcy mają dostarczyć w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
1. W celu wykazania spełniania przez wykonawców warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, tj. warunków określonych w niniejszej siwz w rozdziale VIII pkt1, których opis sposobu oceny spełniania został dokonany w ogłoszeniu
o zamówieniu oraz w niniejszej siwz - rozdział VIII pkt 3, wykonawca składa do oferty następujące dokumenty:
1) podpisane oświadczenie, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 2 do siwz);
2) aktualną akredytację wystawioną przez właściwego Kuratora Oświaty, na podstawie art. 68 b ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.);
3) aktualne zaświadczenie o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych, wystawione przez właściwy Wojewódzki Urząd Pracy.
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, tj. warunków określonych w niniejszej siwz w rozdziale VIII pkt 2, których opis sposobu oceny spełniania został dokonany w ogłoszeniu o zamówieniu oraz
w niniejszej siwz - rozdział VIII pkt 3, wykonawca składa do oferty następujące dokumenty:
1) podpisane oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (załącznik nr 3 do siwz);
2) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia
w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp (załącznik nr 4 do siwz).
3. Wyjaśnienia:
1) Wykonawcy wspólnie ubiegających się o zamówienie (np. konsorcjum, spółka cywilna) do oferty dołączają:
a) pełnomocnictwo, o którym mowa w art. 23 ust. 2 ustawy Pzp, które zawiera m.in.: nazwy i adresy członków np. konsorcjum lub spółki cywilnej, nazwę
i adres pełnomocnika, zakres pełnomocnictwa, datę udzielenia pełnomocnictwa oraz podpisy przedstawicieli członków np. konsorcjum, spółki cywilnej - zgodnie z zasadami reprezentacji;
b) oświadczenie wyszczególnione w pkt 1 ppkt 1 podpisane przez pełnomocnika lub wszystkich uprawnionych przedstawicieli członków np. konsorcjum, spółki cywilnej - zgodnie z zasadami reprezentacji;
c) dokumenty wyszczególnione w pkt 1 ppkt 2-3 złożone przez minimum jednego z wykonawców, którzy tworzą np. konsorcjum, spółkę cywilną;
d) dokumenty wyszczególnione w pkt 2 ppkt 1-2 składane są przez wszystkich wykonawców tworzących np. konsorcjum, spółkę cywilną.
2) Jeżeli ofertę składa osoba fizyczna, do oferty załącza oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp (załącznik nr 4 do siwz), w miejsce aktualnego odpisu z właściwego rejestru, o którym mowa w pkt 2 ppkt 2.
3) Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, tj. warunków określonych w niniejszej siwz w rozdziale VIII pkt 1, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w rozdziale IX pkt 2 ppkt 1-2 i załączenia ich do oferty.
4) Wszystkie dokumenty wymienione w pkt 1 - 2 mają być złożone w formie oryginału lub kserokopii. Jeżeli wykonawca przedłoży kserokopię dokumentu to potwierdza go i podpisuje na każdej stronie przez osobę(y) uprawnioną do podpisania oferty, z dopiskiem za zgodność z oryginałem.
5) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w pkt 3 ppkt 3, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawców lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem (w sposób określony w pkt 3 ppkt 4) przez wykonawcę lub te podmioty.
6) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt 2 ppkt 2 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsca zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Niniejszy dokumenty, powinny być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7) Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentu, o którym mowa w ppkt 6, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
8) Dokumenty sporządzone w języku obcym składane są do oferty wraz
z tłumaczeniem na język polski przez tłumacza przysięgłego.
W przypadku wątpliwości interpretacyjnych dotyczących rodzajów dokumentów oraz formy ich składania w niniejszym postępowaniu, rozstrzygającym jest ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 1 kwietnia 2011 r.
w sprawie określenia wzorów formularzy sprawozdawczych, objaśnień co do sposobu ich wypełniania oraz wzorów kwestionariuszy i ankiet statystycznych stosowanych w badaniach statystycznych ustalonych w programie badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2011.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 164530

Data publikacji: 2012-05-21

Nazwa: Zakład Karny

Ulica: ul. Kolejowa 112

Numer domu: 112

Miejscowość: Chełm

Kod pocztowy: 22-100

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 082 5653485

Numer faxu: 082 5653557

Regon: 00032004100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorgaizowaie i przeprowadzeie kursu owoczese wykaczaie wetrz oraz szkoleie aktywizacyjo-wzmaciajace

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu w roku 2012
w ramach kursu, szkolenia zawodowego dla osób pozbawionych wolności,
w związku z realizacją projektu nr 3 Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbycia kary pobawienia wolności w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanych przez Unię Europejskąw ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00.8



Usługa szkolenia zawodowego, przyuczająca osadzonych do zawodu, zostanie zrealizowana w Zakładzie Karnym w Chełmie, jako:



KURS Nowoczesne wykańczanie wnętrz + Szkolenie aktywizacyjno - wzmacniające, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz.
Ilość kursów: 1.
Ilość osób do przeszkolenia w ramach jednego kursu: 12.


Celem usług szkoleniowych jest przygotowanie do pracy na stanowisku:

Technolog robót wykończeniowych - nowoczesne wykańczanie wnętrz,

oraz zdobycie przez uczestników odpowiednich uprawnień zawodowych w tym zakresie.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego.
Każde ze szkoleń trwa 140 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.), w tym zajęć teoretycznych 24 godzin, szkolenia aktywizacyjno - wzmacniającego 16 godzin
Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia zawodowego odbywać się będą w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
Zagadnienia dotyczące szkolenia:
Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach wykończeniowych wnętrz,
Organizacja stanowiska pracy, czytanie rysunku technicznego;
Podstawowe wiadomości o pracach wykończeniowych wnętrz,
Materiały, urządzenia i narzędzia stosowane przy pracach wykończeniowych wnętrz,
Materiałoznawstwo budowlane;
Zasady obmiarowania robót budowlanych;
Kalkulacja kosztów;
Prace murarskie i tynkarskie;
Wykonywanie sufitów podwieszanych;
Malowanie emulsyjne i olejne;
Wykonywanie robót glazurniczych;
Wykonawstwo w robotach posadzkarskich;
Wykończenie powierzchni pokrytych materiałami ceramicznymi i kamieniami.

Zajęcia praktyczne (nabycie umiejętności: nowoczesne wykańczanie wnętrz - technolog robót wykończeniowych w budownictwie itd).

Celem zajęć aktywizacyjnych, jest poznanie podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy po wyjściu na wolność m.in. poznanie zasad poszukiwania pracy, analizowanie swoich mocnych i słabych stron, umiejętność przygotowywania dokumentów aplikacyjnych - zasady pisania, sposoby prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych itp.

Wykonawca przed rozpoczęciem kursu zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie badania lekarskie uprawniające kursantów do uczestnictwa w kursie, spełniające wymagania badań zawodowych na stanowisku technologa robót wykończeniowych w budownictwie.

Przeprowadzenie badań lekarskich odbędzie się w siedzibie Zamawiającego.

Zamawiający zapewnia;
- dostęp do miejsca zajęć teoretycznych-salę wykładową dla uczestników kursu;
- dostęp do miejsca, w którym przeprowadzone będą zajęcia praktyczne;
- dostęp do następującego rodzaju sprzętu, którego zakup był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego;
- mechaniczna mieszarka mieszanek suchych
- wiertarki
- zestaw młotów kująco wiercących- 2 elementowy

Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników
z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.

Wykonawca ubezpiecza uczestników każdego szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem.
Wykonawca zapewnia uczestnikom każdego szkolenia wszelkie materiały
i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia niniejszych szkoleń, w tym artykuły biurowe oraz odzież ochronną dla każdego uczestnika (wartość materiałów-środków przeznaczonych na realizację każdego z kursów w procesie szkolenia wyniesie do 40% wartości szkolenia).
Wykonawca zapewnia uczestnikom materiały do przeprowadzenia zajęć praktycznych w takiej ilości aby na każdego z uczestników przypadał zakres prac w postaci wykonania z glazury 2,5 m2 i 1 m2 posadzki z terakoty wraz z zagruntowaniem oraz wyrównaniem powierzchni ścian i posadzek przewidywanych pod ułożenie okładzin
Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o odpowiednich kwalifikacjach do prowadzenia niniejszego szkolenia zawodowego.
Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkoleń przedstawia program szkolenia zawodowego, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.09.2010r.
w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. z dnia 28 września 2010r. nr. 177 poz. 1193) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia;
i) dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
j) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
k) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych; protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony); rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji; ankiet oceny szkolenia
i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
Wykonawca przeprowadza wśród uczestników każdego szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji każdego szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
Wykonawca odpowiada za przeszkolenie kursantów w zakresie BHP oraz za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia. Szkolenie kończy się oceną nabytych umiejętności i wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu, zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 3 lutego 2006 r.w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z dnia 27 lutego 2006 r.). oraz certyfikatu w zakresie zdobytych uprawnień. Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego w Chełmie.
Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr 49/2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
Należność za usługę szkolenia zawodowego zostanie uregulowana przelewem, w terminie 30 dni, od daty otrzymania faktury przez zamawiającego za przeprowadzenie kursu.
Usługa szkolenie aktywizacyjno-wzmacniające osadzonych zostanie realizowana w Zakładzie Karnym w Chełmie, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80530000-8.
2) Ilość kursów:1
3) Ilość osób do przeszkolenia: 12.
4) Celem szkolenia jest niwelowanie deficytów beneficjentów ostatecznych w sferze psychologicznej poprzez skorygowanie postaw i zachowania, oraz nauka podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy - zagadnienia:
a) poczucie własnej wartości;
b) zarządzanie stresem;
c) skuteczna komunikacja i asertywność;
d) efektywne zagospodarowanie czasem;
e) ćwiczenie umiejętności personalnych;
f) specjalistyczne działania - profilaktyka uzależnień;
g) autoprezentacja;
h) komunikacja z pracodawcą;
i) rozmowa kwalifikacyjna;
j) dokumenty aplikacyjne;
k) sposoby poszukiwania pracy;
l) poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
5) Szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
6) Szkolenie trwa 16 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.).
7) Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o kwalifikacjach odpowiednich do prowadzenia zajęć psychokorekcyjnych oraz doradztwa zawodowego.
8) Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane z przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
9) Wykonawca zapewnia uczestnikom szkoleń wszelkie materiały niezbędne do przeprowadzenia szkolenia aktywizacyjno-wzmacniającego.
10) Zamawiający zapewnia pracownię komputerową oraz sprzęt multimedialny do przeprowadzenia szkolenia.
11) Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkoleń przedstawia program szkolenia, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.09.2010r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. z dnia 28 września 2010r. nr. 1poz. 1193) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia;
i) dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
j) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
k) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony), rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych i wykładowcy. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
12) Wykonawca przeprowadza wśród uczestników każdego szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
13) W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
14) Wykonawca odpowiada za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia.
15) Szkolenie kończy się oceną nabytych umiejętności i wydaniem zaświadczeń
o jego ukończeniu, zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 3 lutego 2006 r.
w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z dnia 27 lutego 2006 r.). oraz certyfikatu w zakresie zdobytych uprawnień. Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność
z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego w Chełmie.
16) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
17) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
18) Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
19) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
20) Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr.49/2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
21) Zamawiający będzie posiadał listę rezerwową uczestników szkolenia, umożliwiającą wprowadzenie nowej osoby na miejsce osoby niespełniającej wymogów zdrowotnych, dobrowolnie rezygnującej z kursu, wycofanej z kursu ze względów formalnych na podstawie obowiązujących przepisów.
22) Zamawiający zapewnia salę komputerową.
23) Wykonawca przyjmuje osobę z listy rezerwowej (zgodnie z kolejnością) jedynie na takim etapie kursu, który gwarantuje przygotowanie uczestnika do złożenia egzaminu.
24) Wykonawca zamówienia zobowiązany jest do dołączania do faktur Vat (rachunków), kopii dokumentacji szkoleniowej, w tym kopii materiałów dydaktycznych, podpisanych za zgodność z oryginałem przez kierownika instytucji szkoleniowej lub upoważnionego pracownika, z uwzględnieniem obowiązujących zasad ochrony danych osobowych określonych przez: przepisy prawa europejskiego oraz prawa krajowego, wytyczne wydane przez Instytucję Zarządającą lub Instytucję Wdrażającą, postanowienia umowy o dofinansowanie projektu;

IV. Termin wykonania zamówienia.
1. Planowany termin realizacji zamówienia: od dnia podpisania umowy do 31.12.2012 r.
2. Termin rozpoczęcia i zakończenia szkolenia zostanie uzgodniony z wykonawcą,
w terminie do 30 dni od dnia podpisania umowy.

V. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych
Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.

VI. Zamawiający wyklucza zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 ustawy Pzp.

VII. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.

VIII. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej.

2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy wykarzą brak podstaw do wykluczenia z niniejszego postępowania z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.
3. Opis spsosbu dokonywania oceny spełniania warunków w niniejszym postępowaniu.
1) Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na zasadzie: spełnia lub nie spełnia poszczególne warunki.
2) Zamawiający dokona oceny spełnienia poszczególnych warunków udziału
w postępowaniu, na podstawie złożonych do oferty oświadczeń i dokumentów,
o których mowa w siwz rozdział IX.

IX. Oświadczenia i dokumenty, jakie wykonawcy mają dostarczyć w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
1. W celu wykazania spełniania przez wykonawców warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, tj. warunków określonych w niniejszej siwz w rozdziale VIII pkt1, których opis sposobu oceny spełniania został dokonany w ogłoszeniu
o zamówieniu oraz w niniejszej siwz - rozdział VIII pkt 3, wykonawca składa do oferty następujące dokumenty:
1) podpisane oświadczenie, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 2 do siwz);
2) aktualną akredytację wystawioną przez właściwego Kuratora Oświaty, na podstawie art. 68 b ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.);
3) aktualne zaświadczenie o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych, wystawione przez właściwy Wojewódzki Urząd Pracy.
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, tj. warunków określonych w niniejszej siwz w rozdziale VIII pkt 2, których opis sposobu oceny spełniania został dokonany w ogłoszeniu o zamówieniu oraz
w niniejszej siwz - rozdział VIII pkt 3, wykonawca składa do oferty następujące dokumenty:
1) podpisane oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (załącznik nr 3 do siwz);
2) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia
w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp (załącznik nr 4 do siwz).
3. Wyjaśnienia:
1) Wykonawcy wspólnie ubiegających się o zamówienie (np. konsorcjum, spółka cywilna) do oferty dołączają:
a) pełnomocnictwo, o którym mowa w art. 23 ust. 2 ustawy Pzp, które zawiera m.in.: nazwy i adresy członków np. konsorcjum lub spółki cywilnej, nazwę
i adres pełnomocnika, zakres pełnomocnictwa, datę udzielenia pełnomocnictwa oraz podpisy przedstawicieli członków np. konsorcjum, spółki cywilnej - zgodnie z zasadami reprezentacji;
b) oświadczenie wyszczególnione w pkt 1 ppkt 1 podpisane przez pełnomocnika lub wszystkich uprawnionych przedstawicieli członków np. konsorcjum, spółki cywilnej - zgodnie z zasadami reprezentacji;
c) dokumenty wyszczególnione w pkt 1 ppkt 2-3 złożone przez minimum jednego z wykonawców, którzy tworzą np. konsorcjum, spółkę cywilną;
d) dokumenty wyszczególnione w pkt 2 ppkt 1-2 składane są przez wszystkich wykonawców tworzących np. konsorcjum, spółkę cywilną.
2) Jeżeli ofertę składa osoba fizyczna, do oferty załącza oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp (załącznik nr 4 do siwz), w miejsce aktualnego odpisu z właściwego rejestru, o którym mowa w pkt 2 ppkt 2.
3) Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, tj. warunków określonych w niniejszej siwz w rozdziale VIII pkt 1, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w rozdziale IX pkt 2 ppkt 1-2 i załączenia ich do oferty.
4) Wszystkie dokumenty wymienione w pkt 1 - 2 mają być złożone w formie oryginału lub kserokopii. Jeżeli wykonawca przedłoży kserokopię dokumentu to potwierdza go i podpisuje na każdej stronie przez osobę(y) uprawnioną do podpisania oferty, z dopiskiem za zgodność z oryginałem.
5) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w pkt 3 ppkt 3, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawców lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem (w sposób określony w pkt 3 ppkt 4) przez wykonawcę lub te podmioty.
6) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt 2 ppkt 2 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsca zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Niniejszy dokumenty, powinny być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7) Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentu, o którym mowa w ppkt 6, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
8) Dokumenty sporządzone w języku obcym składane są do oferty wraz
z tłumaczeniem na język polski przez tłumacza przysięgłego.
W przypadku wątpliwości interpretacyjnych dotyczących rodzajów dokumentów oraz formy ich składania w niniejszym postępowaniu, rozstrzygającym jest ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 1 kwietnia 2011 r.
w sprawie określenia wzorów formularzy sprawozdawczych, objaśnień co do sposobu ich wypełniania oraz wzorów kwestionariuszy i ankiet statystycznych stosowanych w badaniach statystycznych ustalonych w programie badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2011.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2012

Informacja na temat wadium: Zamawiajacy ie zada woszeia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej.

2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy wykarzą brak podstaw do wykluczenia z niniejszego postępowania z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.
3. Opis spsosbu dokonywania oceny spełniania warunków w niniejszym postępowaniu.
1) Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na zasadzie: spełnia lub nie spełnia poszczególne warunki.
2) Zamawiający dokona oceny spełnienia poszczególnych warunków udziału
w postępowaniu, na podstawie złożonych do oferty oświadczeń i dokumentów,
o których mowa w siwz rozdział IX.

Sytuacja ekonomiczna:
1. W celu wykazania spełniania przez wykonawców warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, tj. warunków określonych w niniejszej siwz w rozdziale VIII pkt1, których opis sposobu oceny spełniania został dokonany w ogłoszeniu
o zamówieniu oraz w niniejszej siwz - rozdział VIII pkt 3, wykonawca składa do oferty następujące dokumenty:
1) podpisane oświadczenie, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 2 do siwz);
2) aktualną akredytację wystawioną przez właściwego Kuratora Oświaty, na podstawie art. 68 b ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.);
3) aktualne zaświadczenie o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych, wystawione przez właściwy Wojewódzki Urząd Pracy.
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, tj. warunków określonych w niniejszej siwz w rozdziale VIII pkt 2, których opis sposobu oceny spełniania został dokonany w ogłoszeniu o zamówieniu oraz
w niniejszej siwz - rozdział VIII pkt 3, wykonawca składa do oferty następujące dokumenty:
1) podpisane oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (załącznik nr 3 do siwz);
2) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia
w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp (załącznik nr 4 do siwz).

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

inne_dokumenty:
1) poprawnie wypełniony i podpisany przez wykonawcę formularz cenowy (załącznik nr 1 do siwz) wraz z preliminarzem kosztów szkolenia.
2) podpisane oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, określonych art. 22 ust. 1 ustawy Pzp (załącznik nr 2 do siwz);
3) aktualne zaświadczenie o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych, wystawione przez właściwy Wojewódzki Urząd Pracy;
4) podpisane oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania, określonych art. 24 ust. 1 ustawy Pzp (załącznik nr 3 do siwz);
5) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp (załącznik nr 4 do siwz -
6) W przypadku, kiedy ofertę składa wspólnie kilka podmiotów (np. konsorcjum), do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo, o którym mowa w art. 23 ust. 2 ustawy Pzp.
12. Wyjaśnienie:
1) W formularzu cenowym (załącznik nr 1 do siwz) wykonawca wpisuje wszystkie informację, jakich żąda w nim zamawiający.
2) Jeżeli ofertę składa osoba fizyczna, do oferty załącza oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp (załącznik nr 4 do siwz), w miejsce aktualnego odpisu z właściwego rejestru, o którym mowa w pkt 11 ppkt 6.
3) W przypadku, kiedy oferta złożona wspólnie przez kilka podmiotów (np. konsorcjum) zostanie wybrana, zamawiający przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego będzie żądać umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zp.sw.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: ul.Kolejowa 112, 22-100 Chelm woj. luelskie

Data składania wniosków, ofert: 30/05/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
ul.Kolejowa 112, 22-100 Chelm woj. luelskie, sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu w roku 2012
w ramach kursu, szkolenia zawodowego dla osób pozbawionych wolności,
w związku z realizacją projektu nr 3 Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbycia kary pobawienia wolności w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanych przez Unię Europejskąw ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

327972 / 2012-09-03 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny - Głubczyce (opolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
kursu Malarz wraz z zajęciami aktywizacyjnymi dla skazanych w Zakładzie Karnym w Głubczycach

387546 / 2013-09-24 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca organizacji prawnej

Zakład Karny - Kluczbork (opolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
wykonanie usługi przeprowadzenia kursów: KURS I: brukarz wraz z zajęciami aktywizacji zawodowej dla 15 osadzonych przebywających w Zakładzie Karnym w Kluczborku. KURS II: Ilość edycji: 2 (dwie): kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym wraz z bezpieczną wymianą butli gazowych w wózkach wyposażonych w te urządzenia z zajęciami aktywizacji zawodowej. Ilość osób do przeszkolenia - 24 osoby (12 uczestników dla każdej edycji). KURS III: malarz budowlany wraz z zajęciami aktywizacji zawodowej dla 12 osadzonych przebywających w Zakładzie Karnym w Kluczborku

346206 / 2013-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Biała Podlaska (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Aktywna integracja beneficjentów ostatecznych projektu systemowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej pn. Uczę się aby pracować

401460 / 2011-11-29 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Zakład Karny - Dębica (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zorganizowania i przeprowadzenia kursu posadzkarza zwanego dalej kursem dla grupy 14 skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Dębicy.

288696 / 2010-09-13 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkolenia zawodowego osadzonych w Oddziale Zewnętrznym w Słońsku Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp.

322547 / 2011-12-07 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny - Czarne (pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie 2 kursów przyuczających do zawodu: (MALARZ) (CPV 80530000-8) oraz przeprowadzenie 1 edycji zajęć aktywizacyjnych do każdego kursu dla osób pozbawionych wolności w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w Zakładzie Karnym w Czarnem.

131189 / 2011-05-06 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny - Sieradz (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia kursu pn. Ogrodnik terenów zielonych

208942 / 2010-07-14 - Inny: Państwowa jednostka budżetowa nie posiadająca osobowości prawnej

Zakład Karny - Medyka (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Wykonanie usługi zorganizowania i przeprowadzenia kursu pn. technolog robót wykończeniowych w budownictwie dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Medyce, w ramach projektu Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności, współfinansowanego ze środków EFS w ramach Poddziałania 1.3.4 PO KL

219628 / 2012-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Łęczna (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na realizację usług szkoleniowych dla osób bezrobotnych, znak:ON.MC.271-3/GR/FP/12

170441 / 2011-06-20 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Zakład Karny - Dębica (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zorganizowania i przeprowadzenia jednej edycji kursu technolog robót wykończeniowych w budownictwie dla 15 skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Dębicy. Kurs służy podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.

22210 / 2012-01-24 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny w Zamościu - Zamość (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie o specjalności Technolog robót wykończeniowych z modułem aktywizacji zawodowej

32680 / 2013-01-23 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej - Lublin (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkoleń z zakresu systemów zarządzania jakością, środowiskiem, bezpieczeństwem i higieną pracy w ramach realizacji projektu Od studenta do eksperta - ochrona środowiska w praktyce (oznaczenie sprawy: PN/01-13/OŚ)

376818 / 2013-09-17 - Inny: Jednostka Organizacyjna Służby Więziennej

Zakład Karny we Włodawie - Włodawa (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu - Brukarz wraz z cyklem zajęć aktywizacyjnych , (kod CPV 80530000-8) w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

156550 / 2011-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu - Zamość (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
kurs: Opieka na osobą starszą, chorą i dzieckiem z nauką języka niemieckiego

391408 / 2009-11-10 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Zakład Karny - Brzeg (opolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkolenia zawodowego osadzonych w Zakładzie Karnym w Brzegu, w zawodzie płytkarz - posadzkarz