117557 / 2014-05-30 - Administracja samorządowa / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (Słupsk)
Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć warsztatowo - szkoleniowych dla rodzin wielodzietnych z powiatu słupskiego - uczestników projektu pilotażowego pn. Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy - pilotaż, współfinansowanego przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013 Działanie 1.2 Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej.
Opis zamówienia
Zamówienie realizowane będzie poprzez różne formy wsparcia w poniższych zakresach tematycznych:
Część I - Szkolenie z zakresu podnoszenia kompetencji wychowawczych rodziców - Szkoła rodzica
1. Grupa docelowa: W warsztacie weźmie udział 10 rodzin z powiatu słupskiego. Przewiduje się, że udział w wybranych zajęciach tematycznych wezmą także dzieci (maksymalny udział 30 osób).
2. Warsztat zrealizowany zostanie z podziałem na trzy moduły tematyczne, których celem jest:
1) Moduł I - wzrost kompetencji społecznych i wychowawczych rodziców, tj. poprawa komunikacji w rodzinie, uświadomienie właściwego podziału ról, nabycie umiejętności rozwiązywania konfliktów rodzinnych, szukanie satysfakcjonujących każdego członka rodziny rozwiązań problemu, przyglądanie się z różnych perspektyw temu co przeżywają poszczególni członkowie rodziny, próba zrozumienia uczuć trudnych do zaakceptowania i wyrażenia, przekazywanie dzieciom prawidłowych wzorców wychowawczych, a także zasad dobrego wychowania z elementami savoir vivre;
2) Moduł II - budowanie pozytywnych więzi w rodzinie, tj. różne style przywiązania i ich konsekwencje, fizyczna i emocjonalna bliskość z dzieckiem, szacunek i bezwarunkowa akceptacja itp.;
3) Moduł III - radzenie sobie ze stresem sytuacyjnym, poprzez identyfikację sposobów reagowania na sytuacje trudne poszczególnych członków rodziny i omówienie konstruktywnych sposobów radzenia sobie ze stresem (z zastosowaniem technik wyciszających, uspokajających: elementy relaksacji, ćwiczenia oddechowe i wyobrażeniowe).
3. Zakres tematyczny warsztatu dostosowany w taki sposób, aby spełniał określone ww. cele, w tym obejmujący trening z komunikacji w rodzinie, metody radzenia sobie ze stresem, przepracowanie przykładowych kryzysów występujących w rodzinie, wskazanie możliwych rozwiązań, sposobów nawiązywania głębszych relacji z dziećmi, bezpieczny styl przywiązania, prawidłowe wzorce wychowawcze, zasady dobrego wychowania z elementami savoir vivre.
4. Zamówienie realizowane będzie w dwóch grupach w łącznej liczbie 20 godzin dydaktycznych na jedną grupę (5 spotkań po 4 godziny dydaktyczne na jedną grupę), tj. w łącznej liczbie 40 godzin dydaktycznych (10 spotkań po 4 godziny dydaktyczne) w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny (dotyczy miesiąca sierpnia 2014 r.) oraz w miesiącu wrześniu 2014 r. zarówno w godzinach popołudniowych, jak i popołudniowych. Dokładne godziny rozpoczęcia i zakończenia szkolenia ustalone zostaną z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy.
5. Minimum 80% czasu trwania szkolenia przeprowadzić należy za pomocą aktywnych metod pracy z grupą, tj. ćwiczenia twórcze, scenki rodzajowe, gry, dyskusja itp.
6. Termin realizacji zamówienia: od 01.08.2014 r. do 30.09.2014 r. w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny (dotyczy miesiąca sierpnia 2014 r.) oraz w miesiącu wrześniu 2014 r. zarówno w godzinach popołudniowych, jak i popołudniowych. Dokładny terminarz zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisania umowy. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
7. Miejsce realizacji zamówienia: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie sali szkoleniowej, poczęstunku kawowego oraz poniesienie kosztów związanych z dojazdem uczestników na spotkania leży po stronie Zamawiającego).
8. Materiały papiernicze i piśmiennicze niezbędne do realizacji szkolenia mogą zostać zapewnione przez Zamawiającego tylko i wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu tego przez Wykonawcę (wykaz materiałów papierniczych i piśmienniczych musi zostać zaakceptowany przez Zamawiającego).
9. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przeprowadzenia szkolenia zgodnie z umową;
2) zapewnienie innych materiałów piśmienniczych i papierniczych niezbędnych do przeprowadzenia zajęć, w przypadku gdy Wykonawca z wyprzedzeniem nie zgłosi takiej potrzeby Zmawiającemu;
3) zapewnienia materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika projektu (w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektowej);
4) zapewnienie niezbędnych akcesoriów do przeprowadzenia zajęć;
5) prowadzenia dziennika zajęć, list obecności, karty czasu pracy trenera;
6) przygotowania konspektów zajęć szkoleniowych;
7) przygotowania i przeprowadzenia z uczestnikami ankiet początkowych (w pierwszym dniu zajęć szkoleniowych) i ankiet końcowych (w ostatnim dniu zajęć szkoleniowych) badających poziom wiedzy z zakresu objętego przedmiotem zamówienia z podziałem na trzy moduły tematyczne, a następnie sporządzenia analizy ankiet początkowych i końcowych z uwzględnieniem zmiany poziomu wiedzy i umiejętności każdego uczestnika szkolenia;
8) oznakowania wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniem i zorganizowaniem w/w szkolenia zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013.
Część II - Terapia systemowa rodzin
1. Grupa docelowa: Terapią systemową objęte zostaną 4 rodziny wielodzietne z powiatu słupskiego.
2. Cel terapii systemowej rodzin oraz zakres merytoryczny: zdiagnozowanie problemów, z jakimi borykają się poszczególne rodziny, a następnie zmiana struktury rodziny (w sytuacji kryzysu) lub jej granic (w przypadku gdy problem dotyczy zbyt płynnych, lub zbyt sztywnych granic). Rezultatem terapii powinny być przeorganizowane relacje zaburzające funkcjonowanie rodziny, rozwiązane konflikty i kryzysy, odbudowane właściwe relacje z dziećmi.
3. Czas trwania terapii: łącznie przeprowadzonych zostanie 80 godzin zegarowych terapii, co stanowi średnio 20 godzin zegarowych na 1 rodzinę wielodzietną wykorzystywanych przez rodzinę w zależności od indywidualnych potrzeb zarówno w godzinach południowych, jak i popołudniowych (w sytuacji gdy dana rodzina nie będzie wymagała terapii w ilości 20 godzin, pozostałe godziny przeznaczone zostaną na pracę indywidualną z pozostałymi rodzinami wymagającymi intensywniejszego wsparcia).
4. Zamówienie realizowane będzie w formie indywidualnych spotkań terapeuty z rodziną w łącznej liczbie średnio 20 godzin zegarowych na jedną rodzinę (spotkania będą odbywały się terminach dostosowanych do indywidualnych potrzeb rodzin).
5. Termin realizacji zamówienia: od 01.07.2014 r. do 30.10.2014 r. w godzinach i terminach indywidualnie dostosowanych do potrzeb danej rodziny, przy czym zakłada się, że terapie rodzin będą się odbywały systematycznie, tj. średnio 20 godzinw miesiącu. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
6. Miejsce realizacji zamówienia: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie sali szkoleniowej oraz poniesienie kosztów związanych z dojazdem uczestników na indywidualne poradnictwo leży po stronie Zamawiającego).
7. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przeprowadzenia systemowej terapii rodzin wielodzietnych w terminach uzgadnianych na bieżąco w trakcie trwania umowy z wyprzedzeniem co najmniej trzydniowym;
2) prowadzenia dokumentacji przebiegu terapii (indywidualna karta pracy z rodziną);
3) zapewnienia akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia terapii;
4) sporządzenia rodzinnych genogramów obrazujących relacje członków rodziny, specyficzne przekazy, delegacje itp.;
5) sporządzenia indywidualnych opinii psychologicznych nt. każdej rodziny uwzględniających efekty pracy z rodziną, motywację, mocne strony oraz wskazania dotyczące dalszej pracy;
6) oznakowania wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniem i zorganizowaniem w/w terapii zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013.
Część III - Wsparcie psychologiczne indywidualne
1. Grupa docelowa: Indywidualnym wsparciem psychologicznym objętych zostanie 18 osób z rodzin wielodzietnych (zakłada się, że w przypadku pojawiającej się potrzeby ze strony osób objętych wsparciem w indywidualnych konsultacjach mogą wziąć udział również członkowie rodzin).
2. Cel indywidualnego wsparcia psychologicznego: systematyczne wsparcie w prawidłowym funkcjonowaniu osób w rodzinie, pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów.
3. Zamówienie realizowane będzie w formie indywidualnych konsultacji psychologicznych w łącznej liczbie 90 godzin zegarowych, tj. średnio 5 godz. zegarowych na jedną osobę wykorzystywanych w zależności od indywidualnych potrzeb zarówno w godzinach południowych, jak i popołudniowych (w sytuacji gdy dana osoba nie będzie wymagała wsparcia w ilości 5 godzin, pozostałe godziny przeznaczone zostaną na pracę indywidualną z pozostałymi osobami wymagającymi intensywniejszego wsparcia).
4. Termin realizacji zamówienia: od 01.07.2014 r. do 30.09.2014 r. w godzinach i terminach indywidualnie dostosowanych do potrzeb uczestników projektu, przy czym zakłada się, że konsultacje będą odbywały się systematycznie, tj. średnio 30 godzin w miesiącu. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
5. Miejsce realizacji zamówienia: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie sali szkoleniowej oraz poniesienie kosztów związanych z dojazdem uczestników na indywidualne poradnictwo leży po stronie Zamawiającego).
6. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przeprowadzenia indywidualnych porad psychologicznych w terminach uzgadnianych na bieżąco w trakcie trwania umowy z wyprzedzeniem co najmniej trzydniowym;
2) prowadzenia dokumentacji przebiegu konsultacji (indywidualne karty konsultacji);
3) sporządzenia indywidualnych opinii psychologicznych dotyczących kompetencji społecznych osób uczestniczących w konsultacjach;
4) oznakowania wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniem i zorganizowaniem w/w indywidualnego wsparcia psychologicznego zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013.
Część IV - Doradztwo zawodowe grupowe i indywidualne
1. Grupa docelowa: doradztwem zawodowym grupowym i indywidualnym objętych zostanie 11 osób z rodzin wielodzietnych powiatu słupskiego.
2. Cel doradztwa zawodowego: wzrost umiejętności poruszania się po rynku pracy, przygotowanie uczestników do ich samodzielnego wyjścia na lokalny rynek pracy.
3. Zamówienie realizowane będzie w dwóch etapach:
1) I etap - warsztat grupowy prowadzony w jednej 11-osobowej grupie;
2) II etap - indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym;
4. Etap I: warsztat grupowy z doradztwa zawodowego
1) Zakres tematyczny I etapu warsztatów z doradztwa zawodowego obejmuje zasady autoprezentacji, komunikowania się z potencjalnym pracodawcą przed zatrudnieniem i w trakcie zatrudnienia, zasady sporządzania dokumentów aplikacyjnych, analiza lokalnego rynku pracy, umiejętność poruszania się po rynku pracy, szukania ofert pracy, sposoby oraz zasady składania dokumentów aplikacyjnych (80% czasu trwania warsztatów przeprowadzić należy za pomocą aktywnych metod pracy z grupą).
2) Czas trwania I etapu warsztatu grupowego z doradztwa zawodowego: 16 godzin dydaktycznych (4 spotkania po 4 godziny dydaktyczne).
3) Miejsce realizacji I etapu warsztatu: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie Sali szkoleniowej, poczęstunku, zwrotu kosztów przejazdu uczestników projektu na zajęcia grupowe leży po stronie Zamawiającego).
4) Termin realizacji I etapu warsztatu grupowego z doradztwa zawodowego: do 31.07.2014 r. w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny. Dokładny terminarz zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisania umowy. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
5. Etap II: Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym
1) Zakres indywidualnych konsultacji z doradca zawodowym: sporządzenie wspólnie z uczestnikiem konsultacji dokumentów aplikacyjnych (CV, przykładowy list motywacyjny odpowiadający na przykładową ofertę pracy zgodną z predyspozycjami zawodowymi danej osoby). Konsultacje prowadzone przy komputerze, efektem końcowym konsultacji będzie przygotowane i wydrukowane CV oraz list motywacyjny.
2) Czas trwania indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym: 2 godziny zegarowe na jedną osobę, co stanowi łącznie 22 godziny zegarowe. Terminy spotkań indywidualnych dostosowane zostaną do indywidualnych potrzeb uczestników konsultacji
3) Miejsce realizacji II etapu doradztwa: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie Sali szkoleniowej, zwrotu kosztów przejazdu uczestników projektu na zajęcia indywidualne leży po stronie Zamawiającego).
4) Termin realizacji II etapu doradztwa zawodowego: od 01.07.2014 r. do 30.09.2014 r. w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
6. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przeprowadzenia doradztwa zawodowego w dwóch etapach;
2) zapewnienia materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika projektu (w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektowej);
3) przeprowadzenia ankiety początkowej (w pierwszym dniu zajęć I etapu warsztatów) i końcowej (w ostatnim dniu zajęć I etapu warsztatów) badających poziom wiedzy i umiejętności z zakresu poruszania się po rynku pracy;
4) przygotowania konspektów grupowych zajęć warsztatowych;
5) prowadzenia dziennika zajęć, karty czasu pracy trenera, list obecności (dotyczy I etapu doradztwa zawodowego) oraz indywidualnych kart doradztwa zawodowego (dotyczy II etapu doradztwa zawodowego);
6) sporządzenia indywidualnych opinii nt. każdego uczestnika warsztatu na podstawie przeprowadzonych ankiet początkowych i końcowych badających ich poziom wiedzy i umiejętności z zakresu objętego przedmiotem zamówienia w części nr IV;
7) przygotowania dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny) dla każdego uczestnika doradztwa zawodowego oraz przekazania ich każdemu uczestnikowi w wersji papierowej i elektronicznej;
8) przekazania Zamawiającemu dokumentów aplikacyjnych każdego uczestnika doradztwa zawodowego w wersji papierowej i elektronicznej;
9) zapewnienie akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia doradztwa zawodowego, w tym sprzętu komputerowego do sporządzenia i wydrukowania dokumentów aplikacyjnych;
10) oznakowania wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniem i zorganizowaniem ww. warsztatów i indywidualnych konsultacji zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013.
Część V - Warsztaty z zakresu rozwoju osobistego i autoprezentacji
1. Grupa docelowa: w warsztacie weźmie udział 8 kobiet zamieszkujących powiat słupski.
2. Cel warsztatu: poprawa wizerunku osób uczestniczących w warsztacie, wzrost ich poczucia własnej wartości, wpływ wizerunku na życie zawodowe i prywatne.
3. Zamówienie realizowane będzie w jednej grupie w łącznej liczbie 18 godzin dydaktycznych (3 spotkania po 6 godzin dydaktycznych), w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny (dokładne godziny rozpoczęcia i zakończenia warsztatów ustalone zostaną z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy) w dwóch etapach:
1) Etap I - zajęcia z autoprezentacji w wymiarze 6 godzin dydaktycznych (1 spotkanie);
2) Etap II - zajęcia z higieny, wizażu i stylizacji, w tym zajęcia praktyczne, w wymiarze 12 godzin dydaktycznych (2 spotkania po 6 godzin dydaktycznych).
4. Termin realizacji zamówienia: do 31.07.2014 r. w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny. Dokładny terminarz zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisania umowy. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
5. Zakres merytoryczny I etapu warsztatu
1) autoprezentacja (wizerunek w życiu zawodowym i prywatnym, rola pierwszego wrażenia, określenie swoich mocnych i słabych stron);
2) budowanie wizerunku słowem - komunikacja werbalna,
3) komunikacja niewerbalna (mowa ciała, sposoby przekazywania informacji, złe nawyki i metody ich zapobiegania);
4) tworzenie wizerunku zawodowego (savoir vivre w poszukiwaniu pracy, asertywność)
6. Zakres merytoryczny II etapu warsztatu:
1) zasady higieny, kreowanie własnego wizerunku - dobór odpowiedniego stroju do poszukiwania pracy i na co dzień, kolor i styl, określenie typów urody, inne aspekty z zakresu wyglądu zewnętrznego i jego wpływu na autoprezentację (1 spotkanie x 6 godzin dydaktycznych);
2) praktyczne nauka makijażu - zajęcia warsztatowe (makijaż dzienny oraz makijaż do pracy- makijaż wykonywany na uczestniczkach warsztatu (1 spotkanie x 6 godzin dydaktycznych);
7. Miejsce realizacji zamówienia: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie sali szkoleniowej oraz poniesienie kosztów związanych z dojazdem uczestników na spotkania leży po stronie Zamawiającego).
8. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przeprowadzenia warsztatu z zakresu rozwoju osobistego z autoprezentacją;
2) zapewnienia materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika projektu (w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektowej);
3) przygotowania konspektów zajęć warsztatowych;
4) prowadzenia dziennika zajęć, karty czasu pracy trenera, list obecności;
5) zapewnienia wszystkich akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia I i II etapu warsztatu (w tym akcesoriów kosmetycznych niezbędnych do wykonania makijażu uczestniczkom warsztatu);
6) wykonania makijaży 8 uczestniczkom warsztatu za pomocą kosmetyków nie wywołujących alergii i uczuleń;
7) prowadzenia dokumentacji fotograficznej z I i II etapu warsztatu, w tym głównie z przeprowadzonej podczas II etapu warsztatu metamorfozy w wyniku wykonanego makijażu;
8) przekazania Zamawiającemu profesjonalnie wywołanych zdjęć formatu 10 cm x 15 cm każdej uczestniczki przed i po metamorfozie, o której mowa w ppkt 7 (po jednym zdjęciu każdej uczestniczki przed metamorfozą i po jednym zdjęciu każdej uczestniczki po metamorfozie);
9) przekazania Zamawiającemu w wersji elektronicznej na płycie CD/DVD pełnej dokumentacji fotograficznej warsztatu;
10) przekazania każdej uczestniczce warsztatu profesjonalnie wywołanych zdjęć formatu 10 cm x 15 cm przed i po metamorfozie, o której mowa w ppkt 7 (jedno zdjęcie przed metamorfozą oraz jedno zdjęcie po metamorfozie) oraz przekazania tych zdjęć każdej uczestniczce w wersji elektronicznej na płycie CD/DVD;
11) zapewnienia poczęstunku w każdym dniu warsztatu w postaci: ciepłych i zimnych napojów (kawa, herbata, woda mineralna, napoje), dwóch rodzajów ciastek, cukru i śmietanki do kawy oraz świeżego II dania obiadowego zgodnie z menu wskazanym poniżej:
I dzień: kotlet z piersi kurczaka - 150 g; Ziemniaki - 350 g; Surówka ze świeżych warzyw - 150 g, kompot/sok;
II dzień: pulpet w sosie koperkowym - 200 g.; Ziemniaki - 350 g; Surówka ze świeżych warzyw - 150 g, kompot/sok;
III dzień kotlet devoleyle - 150 g; Ziemniaki - 350 g; Surówka ze świeżych warzyw - 150 g, kompot/sok;
12) dowozu II dania obiadowego do miejsca jego realizacji w wyznaczonym czasie przez Zamawiającego w styropianowych pudełkach trzymających ciepło wraz z plastikowymi sztućcami dla każdej osoby (nóż, widelec).
13) oznakowania wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniem i zorganizowaniem ww. warsztatów zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 117557
Data publikacji: 2014-05-30
Nazwa: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Ulica: Al. Sienkiewicza 20
Numer domu: 20
Miejscowość: Słupsk
Kod pocztowy: 76-200
Województwo / kraj: pomorskie
Numer telefonu: 59 8414311
Numer faxu: 59 841 0196
Regon: 77098307000000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć warsztatowo - szkoleniowych dla rodzin wielodzietnych z powiatu słupskiego - uczestników projektu pilotażowego pn. Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy - pilotaż, współfinansowanego przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013 Działanie 1.2 Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Zamówienie realizowane będzie poprzez różne formy wsparcia w poniższych zakresach tematycznych:
Część I - Szkolenie z zakresu podnoszenia kompetencji wychowawczych rodziców - Szkoła rodzica
1. Grupa docelowa: W warsztacie weźmie udział 10 rodzin z powiatu słupskiego. Przewiduje się, że udział w wybranych zajęciach tematycznych wezmą także dzieci (maksymalny udział 30 osób).
2. Warsztat zrealizowany zostanie z podziałem na trzy moduły tematyczne, których celem jest:
1) Moduł I - wzrost kompetencji społecznych i wychowawczych rodziców, tj. poprawa komunikacji w rodzinie, uświadomienie właściwego podziału ról, nabycie umiejętności rozwiązywania konfliktów rodzinnych, szukanie satysfakcjonujących każdego członka rodziny rozwiązań problemu, przyglądanie się z różnych perspektyw temu co przeżywają poszczególni członkowie rodziny, próba zrozumienia uczuć trudnych do zaakceptowania i wyrażenia, przekazywanie dzieciom prawidłowych wzorców wychowawczych, a także zasad dobrego wychowania z elementami savoir vivre;
2) Moduł II - budowanie pozytywnych więzi w rodzinie, tj. różne style przywiązania i ich konsekwencje, fizyczna i emocjonalna bliskość z dzieckiem, szacunek i bezwarunkowa akceptacja itp.;
3) Moduł III - radzenie sobie ze stresem sytuacyjnym, poprzez identyfikację sposobów reagowania na sytuacje trudne poszczególnych członków rodziny i omówienie konstruktywnych sposobów radzenia sobie ze stresem (z zastosowaniem technik wyciszających, uspokajających: elementy relaksacji, ćwiczenia oddechowe i wyobrażeniowe).
3. Zakres tematyczny warsztatu dostosowany w taki sposób, aby spełniał określone ww. cele, w tym obejmujący trening z komunikacji w rodzinie, metody radzenia sobie ze stresem, przepracowanie przykładowych kryzysów występujących w rodzinie, wskazanie możliwych rozwiązań, sposobów nawiązywania głębszych relacji z dziećmi, bezpieczny styl przywiązania, prawidłowe wzorce wychowawcze, zasady dobrego wychowania z elementami savoir vivre.
4. Zamówienie realizowane będzie w dwóch grupach w łącznej liczbie 20 godzin dydaktycznych na jedną grupę (5 spotkań po 4 godziny dydaktyczne na jedną grupę), tj. w łącznej liczbie 40 godzin dydaktycznych (10 spotkań po 4 godziny dydaktyczne) w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny (dotyczy miesiąca sierpnia 2014 r.) oraz w miesiącu wrześniu 2014 r. zarówno w godzinach popołudniowych, jak i popołudniowych. Dokładne godziny rozpoczęcia i zakończenia szkolenia ustalone zostaną z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy.
5. Minimum 80% czasu trwania szkolenia przeprowadzić należy za pomocą aktywnych metod pracy z grupą, tj. ćwiczenia twórcze, scenki rodzajowe, gry, dyskusja itp.
6. Termin realizacji zamówienia: od 01.08.2014 r. do 30.09.2014 r. w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny (dotyczy miesiąca sierpnia 2014 r.) oraz w miesiącu wrześniu 2014 r. zarówno w godzinach popołudniowych, jak i popołudniowych. Dokładny terminarz zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisania umowy. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
7. Miejsce realizacji zamówienia: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie sali szkoleniowej, poczęstunku kawowego oraz poniesienie kosztów związanych z dojazdem uczestników na spotkania leży po stronie Zamawiającego).
8. Materiały papiernicze i piśmiennicze niezbędne do realizacji szkolenia mogą zostać zapewnione przez Zamawiającego tylko i wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu tego przez Wykonawcę (wykaz materiałów papierniczych i piśmienniczych musi zostać zaakceptowany przez Zamawiającego).
9. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przeprowadzenia szkolenia zgodnie z umową;
2) zapewnienie innych materiałów piśmienniczych i papierniczych niezbędnych do przeprowadzenia zajęć, w przypadku gdy Wykonawca z wyprzedzeniem nie zgłosi takiej potrzeby Zmawiającemu;
3) zapewnienia materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika projektu (w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektowej);
4) zapewnienie niezbędnych akcesoriów do przeprowadzenia zajęć;
5) prowadzenia dziennika zajęć, list obecności, karty czasu pracy trenera;
6) przygotowania konspektów zajęć szkoleniowych;
7) przygotowania i przeprowadzenia z uczestnikami ankiet początkowych (w pierwszym dniu zajęć szkoleniowych) i ankiet końcowych (w ostatnim dniu zajęć szkoleniowych) badających poziom wiedzy z zakresu objętego przedmiotem zamówienia z podziałem na trzy moduły tematyczne, a następnie sporządzenia analizy ankiet początkowych i końcowych z uwzględnieniem zmiany poziomu wiedzy i umiejętności każdego uczestnika szkolenia;
8) oznakowania wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniem i zorganizowaniem w/w szkolenia zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013.
Część II - Terapia systemowa rodzin
1. Grupa docelowa: Terapią systemową objęte zostaną 4 rodziny wielodzietne z powiatu słupskiego.
2. Cel terapii systemowej rodzin oraz zakres merytoryczny: zdiagnozowanie problemów, z jakimi borykają się poszczególne rodziny, a następnie zmiana struktury rodziny (w sytuacji kryzysu) lub jej granic (w przypadku gdy problem dotyczy zbyt płynnych, lub zbyt sztywnych granic). Rezultatem terapii powinny być przeorganizowane relacje zaburzające funkcjonowanie rodziny, rozwiązane konflikty i kryzysy, odbudowane właściwe relacje z dziećmi.
3. Czas trwania terapii: łącznie przeprowadzonych zostanie 80 godzin zegarowych terapii, co stanowi średnio 20 godzin zegarowych na 1 rodzinę wielodzietną wykorzystywanych przez rodzinę w zależności od indywidualnych potrzeb zarówno w godzinach południowych, jak i popołudniowych (w sytuacji gdy dana rodzina nie będzie wymagała terapii w ilości 20 godzin, pozostałe godziny przeznaczone zostaną na pracę indywidualną z pozostałymi rodzinami wymagającymi intensywniejszego wsparcia).
4. Zamówienie realizowane będzie w formie indywidualnych spotkań terapeuty z rodziną w łącznej liczbie średnio 20 godzin zegarowych na jedną rodzinę (spotkania będą odbywały się terminach dostosowanych do indywidualnych potrzeb rodzin).
5. Termin realizacji zamówienia: od 01.07.2014 r. do 30.10.2014 r. w godzinach i terminach indywidualnie dostosowanych do potrzeb danej rodziny, przy czym zakłada się, że terapie rodzin będą się odbywały systematycznie, tj. średnio 20 godzinw miesiącu. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
6. Miejsce realizacji zamówienia: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie sali szkoleniowej oraz poniesienie kosztów związanych z dojazdem uczestników na indywidualne poradnictwo leży po stronie Zamawiającego).
7. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przeprowadzenia systemowej terapii rodzin wielodzietnych w terminach uzgadnianych na bieżąco w trakcie trwania umowy z wyprzedzeniem co najmniej trzydniowym;
2) prowadzenia dokumentacji przebiegu terapii (indywidualna karta pracy z rodziną);
3) zapewnienia akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia terapii;
4) sporządzenia rodzinnych genogramów obrazujących relacje członków rodziny, specyficzne przekazy, delegacje itp.;
5) sporządzenia indywidualnych opinii psychologicznych nt. każdej rodziny uwzględniających efekty pracy z rodziną, motywację, mocne strony oraz wskazania dotyczące dalszej pracy;
6) oznakowania wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniem i zorganizowaniem w/w terapii zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013.
Część III - Wsparcie psychologiczne indywidualne
1. Grupa docelowa: Indywidualnym wsparciem psychologicznym objętych zostanie 18 osób z rodzin wielodzietnych (zakłada się, że w przypadku pojawiającej się potrzeby ze strony osób objętych wsparciem w indywidualnych konsultacjach mogą wziąć udział również członkowie rodzin).
2. Cel indywidualnego wsparcia psychologicznego: systematyczne wsparcie w prawidłowym funkcjonowaniu osób w rodzinie, pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów.
3. Zamówienie realizowane będzie w formie indywidualnych konsultacji psychologicznych w łącznej liczbie 90 godzin zegarowych, tj. średnio 5 godz. zegarowych na jedną osobę wykorzystywanych w zależności od indywidualnych potrzeb zarówno w godzinach południowych, jak i popołudniowych (w sytuacji gdy dana osoba nie będzie wymagała wsparcia w ilości 5 godzin, pozostałe godziny przeznaczone zostaną na pracę indywidualną z pozostałymi osobami wymagającymi intensywniejszego wsparcia).
4. Termin realizacji zamówienia: od 01.07.2014 r. do 30.09.2014 r. w godzinach i terminach indywidualnie dostosowanych do potrzeb uczestników projektu, przy czym zakłada się, że konsultacje będą odbywały się systematycznie, tj. średnio 30 godzin w miesiącu. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
5. Miejsce realizacji zamówienia: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie sali szkoleniowej oraz poniesienie kosztów związanych z dojazdem uczestników na indywidualne poradnictwo leży po stronie Zamawiającego).
6. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przeprowadzenia indywidualnych porad psychologicznych w terminach uzgadnianych na bieżąco w trakcie trwania umowy z wyprzedzeniem co najmniej trzydniowym;
2) prowadzenia dokumentacji przebiegu konsultacji (indywidualne karty konsultacji);
3) sporządzenia indywidualnych opinii psychologicznych dotyczących kompetencji społecznych osób uczestniczących w konsultacjach;
4) oznakowania wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniem i zorganizowaniem w/w indywidualnego wsparcia psychologicznego zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013.
Część IV - Doradztwo zawodowe grupowe i indywidualne
1. Grupa docelowa: doradztwem zawodowym grupowym i indywidualnym objętych zostanie 11 osób z rodzin wielodzietnych powiatu słupskiego.
2. Cel doradztwa zawodowego: wzrost umiejętności poruszania się po rynku pracy, przygotowanie uczestników do ich samodzielnego wyjścia na lokalny rynek pracy.
3. Zamówienie realizowane będzie w dwóch etapach:
1) I etap - warsztat grupowy prowadzony w jednej 11-osobowej grupie;
2) II etap - indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym;
4. Etap I: warsztat grupowy z doradztwa zawodowego
1) Zakres tematyczny I etapu warsztatów z doradztwa zawodowego obejmuje zasady autoprezentacji, komunikowania się z potencjalnym pracodawcą przed zatrudnieniem i w trakcie zatrudnienia, zasady sporządzania dokumentów aplikacyjnych, analiza lokalnego rynku pracy, umiejętność poruszania się po rynku pracy, szukania ofert pracy, sposoby oraz zasady składania dokumentów aplikacyjnych (80% czasu trwania warsztatów przeprowadzić należy za pomocą aktywnych metod pracy z grupą).
2) Czas trwania I etapu warsztatu grupowego z doradztwa zawodowego: 16 godzin dydaktycznych (4 spotkania po 4 godziny dydaktyczne).
3) Miejsce realizacji I etapu warsztatu: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie Sali szkoleniowej, poczęstunku, zwrotu kosztów przejazdu uczestników projektu na zajęcia grupowe leży po stronie Zamawiającego).
4) Termin realizacji I etapu warsztatu grupowego z doradztwa zawodowego: do 31.07.2014 r. w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny. Dokładny terminarz zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisania umowy. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
5. Etap II: Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym
1) Zakres indywidualnych konsultacji z doradca zawodowym: sporządzenie wspólnie z uczestnikiem konsultacji dokumentów aplikacyjnych (CV, przykładowy list motywacyjny odpowiadający na przykładową ofertę pracy zgodną z predyspozycjami zawodowymi danej osoby). Konsultacje prowadzone przy komputerze, efektem końcowym konsultacji będzie przygotowane i wydrukowane CV oraz list motywacyjny.
2) Czas trwania indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym: 2 godziny zegarowe na jedną osobę, co stanowi łącznie 22 godziny zegarowe. Terminy spotkań indywidualnych dostosowane zostaną do indywidualnych potrzeb uczestników konsultacji
3) Miejsce realizacji II etapu doradztwa: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie Sali szkoleniowej, zwrotu kosztów przejazdu uczestników projektu na zajęcia indywidualne leży po stronie Zamawiającego).
4) Termin realizacji II etapu doradztwa zawodowego: od 01.07.2014 r. do 30.09.2014 r. w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
6. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przeprowadzenia doradztwa zawodowego w dwóch etapach;
2) zapewnienia materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika projektu (w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektowej);
3) przeprowadzenia ankiety początkowej (w pierwszym dniu zajęć I etapu warsztatów) i końcowej (w ostatnim dniu zajęć I etapu warsztatów) badających poziom wiedzy i umiejętności z zakresu poruszania się po rynku pracy;
4) przygotowania konspektów grupowych zajęć warsztatowych;
5) prowadzenia dziennika zajęć, karty czasu pracy trenera, list obecności (dotyczy I etapu doradztwa zawodowego) oraz indywidualnych kart doradztwa zawodowego (dotyczy II etapu doradztwa zawodowego);
6) sporządzenia indywidualnych opinii nt. każdego uczestnika warsztatu na podstawie przeprowadzonych ankiet początkowych i końcowych badających ich poziom wiedzy i umiejętności z zakresu objętego przedmiotem zamówienia w części nr IV;
7) przygotowania dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny) dla każdego uczestnika doradztwa zawodowego oraz przekazania ich każdemu uczestnikowi w wersji papierowej i elektronicznej;
8) przekazania Zamawiającemu dokumentów aplikacyjnych każdego uczestnika doradztwa zawodowego w wersji papierowej i elektronicznej;
9) zapewnienie akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia doradztwa zawodowego, w tym sprzętu komputerowego do sporządzenia i wydrukowania dokumentów aplikacyjnych;
10) oznakowania wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniem i zorganizowaniem ww. warsztatów i indywidualnych konsultacji zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013.
Część V - Warsztaty z zakresu rozwoju osobistego i autoprezentacji
1. Grupa docelowa: w warsztacie weźmie udział 8 kobiet zamieszkujących powiat słupski.
2. Cel warsztatu: poprawa wizerunku osób uczestniczących w warsztacie, wzrost ich poczucia własnej wartości, wpływ wizerunku na życie zawodowe i prywatne.
3. Zamówienie realizowane będzie w jednej grupie w łącznej liczbie 18 godzin dydaktycznych (3 spotkania po 6 godzin dydaktycznych), w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny (dokładne godziny rozpoczęcia i zakończenia warsztatów ustalone zostaną z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy) w dwóch etapach:
1) Etap I - zajęcia z autoprezentacji w wymiarze 6 godzin dydaktycznych (1 spotkanie);
2) Etap II - zajęcia z higieny, wizażu i stylizacji, w tym zajęcia praktyczne, w wymiarze 12 godzin dydaktycznych (2 spotkania po 6 godzin dydaktycznych).
4. Termin realizacji zamówienia: do 31.07.2014 r. w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny. Dokładny terminarz zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisania umowy. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
5. Zakres merytoryczny I etapu warsztatu
1) autoprezentacja (wizerunek w życiu zawodowym i prywatnym, rola pierwszego wrażenia, określenie swoich mocnych i słabych stron);
2) budowanie wizerunku słowem - komunikacja werbalna,
3) komunikacja niewerbalna (mowa ciała, sposoby przekazywania informacji, złe nawyki i metody ich zapobiegania);
4) tworzenie wizerunku zawodowego (savoir vivre w poszukiwaniu pracy, asertywność)
6. Zakres merytoryczny II etapu warsztatu:
1) zasady higieny, kreowanie własnego wizerunku - dobór odpowiedniego stroju do poszukiwania pracy i na co dzień, kolor i styl, określenie typów urody, inne aspekty z zakresu wyglądu zewnętrznego i jego wpływu na autoprezentację (1 spotkanie x 6 godzin dydaktycznych);
2) praktyczne nauka makijażu - zajęcia warsztatowe (makijaż dzienny oraz makijaż do pracy- makijaż wykonywany na uczestniczkach warsztatu (1 spotkanie x 6 godzin dydaktycznych);
7. Miejsce realizacji zamówienia: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie sali szkoleniowej oraz poniesienie kosztów związanych z dojazdem uczestników na spotkania leży po stronie Zamawiającego).
8. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przeprowadzenia warsztatu z zakresu rozwoju osobistego z autoprezentacją;
2) zapewnienia materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika projektu (w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektowej);
3) przygotowania konspektów zajęć warsztatowych;
4) prowadzenia dziennika zajęć, karty czasu pracy trenera, list obecności;
5) zapewnienia wszystkich akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia I i II etapu warsztatu (w tym akcesoriów kosmetycznych niezbędnych do wykonania makijażu uczestniczkom warsztatu);
6) wykonania makijaży 8 uczestniczkom warsztatu za pomocą kosmetyków nie wywołujących alergii i uczuleń;
7) prowadzenia dokumentacji fotograficznej z I i II etapu warsztatu, w tym głównie z przeprowadzonej podczas II etapu warsztatu metamorfozy w wyniku wykonanego makijażu;
8) przekazania Zamawiającemu profesjonalnie wywołanych zdjęć formatu 10 cm x 15 cm każdej uczestniczki przed i po metamorfozie, o której mowa w ppkt 7 (po jednym zdjęciu każdej uczestniczki przed metamorfozą i po jednym zdjęciu każdej uczestniczki po metamorfozie);
9) przekazania Zamawiającemu w wersji elektronicznej na płycie CD/DVD pełnej dokumentacji fotograficznej warsztatu;
10) przekazania każdej uczestniczce warsztatu profesjonalnie wywołanych zdjęć formatu 10 cm x 15 cm przed i po metamorfozie, o której mowa w ppkt 7 (jedno zdjęcie przed metamorfozą oraz jedno zdjęcie po metamorfozie) oraz przekazania tych zdjęć każdej uczestniczce w wersji elektronicznej na płycie CD/DVD;
11) zapewnienia poczęstunku w każdym dniu warsztatu w postaci: ciepłych i zimnych napojów (kawa, herbata, woda mineralna, napoje), dwóch rodzajów ciastek, cukru i śmietanki do kawy oraz świeżego II dania obiadowego zgodnie z menu wskazanym poniżej:
I dzień: kotlet z piersi kurczaka - 150 g; Ziemniaki - 350 g; Surówka ze świeżych warzyw - 150 g, kompot/sok;
II dzień: pulpet w sosie koperkowym - 200 g.; Ziemniaki - 350 g; Surówka ze świeżych warzyw - 150 g, kompot/sok;
III dzień kotlet devoleyle - 150 g; Ziemniaki - 350 g; Surówka ze świeżych warzyw - 150 g, kompot/sok;
12) dowozu II dania obiadowego do miejsca jego realizacji w wyznaczonym czasie przez Zamawiającego w styropianowych pudełkach trzymających ciepło wraz z plastikowymi sztućcami dla każdej osoby (nóż, widelec).
13) oznakowania wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniem i zorganizowaniem ww. warsztatów zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013
Kody CPV:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 5
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/10/2014
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
posiadanie uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania - oświadczenie
Wiedza i doświadczenie:
posiadanie wiedzy i doświadczenia - oświadczenie
Potencjał techniczny:
dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym - oświadczenie
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca dołączy do oferty wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, z którego będzie wynikało, że:
Część I
Wykonawca dysponuje co najmniej jedną osobą, która przeprowadzi warsztat podnoszenia kompetencji wychowawczych rodziców Szkoła rodzica, posiadającą wykształcenie co najmniej magisterskie psychologiczne od co najmniej 4 lat licząc do terminu do składania ofert oraz posiadającą doświadczenie w prowadzeniu zajęć warsztatowych/szkoleń/innych zajęć grupowych z zakresu szkoły rodzica, czyli przeprowadziła co najmniej pięć warsztatów/szkoleń/innych zajęć grupowych z zakresu z zakresu szkoły rodzica.
Część II
Wykonawca dysponuje co najmniej jedną osobą, która przeprowadzi terapię systemową rodzin, posiadającą wykształcenie co najmniej magisterskie psychologiczne od co najmniej 4 lat licząc do terminu do składania ofert, ukończony co najmniej kurs podstawowy I stopnia systemowej terapii rodzin oraz posiadającą doświadczenie w prowadzeniu zajęć terapii systemowej rodzin, czyli przeprowadziła co najmniej 60 godzin terapii systemowej, w tym co najmniej 20 godzin terapii przeprowadzonych z jedną rodziną.
Część III
Wykonawca dysponuje co najmniej jedną osobą, która przeprowadzi wsparcie psychologiczne indywidualne posiadającą wykształcenie co najmniej magisterskie psychologiczne od co najmniej 4 lat licząc do terminu do składania ofert oraz posiadającą doświadczenie w prowadzeniu indywidualnych konsultacji psychologicznych w łącznym wymiarze co najmniej 90 godzin.
Część IV
Wykonawca dysponuje co najmniej jedną osobą, która przeprowadzi doradztwo zawodowe grupowe i indywidualne, posiadającą co najmniej wykształcenie wyższe, posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku doradcy zawodowego/pośrednika pracy oraz posiadającą doświadczenie w prowadzeniu zajęć warsztatowych/szkoleń/innych tożsamych zajęć grupowych z zakresu doradztwa zawodowego, czyli przeprowadziła co najmniej trzy warsztaty/szkolenia/inne zajęcia grupowe z zakresu doradztwa zawodowego.
Część V
Wykonawca dysponuje co najmniej jedną osobą, która przeprowadzi I etap warsztatu z zakresu rozwoju osobistego i autoprezentacji (I etap z zakresu autoprezentacji - 1 spotkanie 6-godzinne), posiadającą wykształcenie co najmniej magisterskie psychologiczne od co najmniej 4 lat licząc do terminu do składania ofert oraz posiadającą doświadczenie w prowadzeniu zajęć warsztatowych/szkoleń/innych zajęć grupowych z zakresu autoprezentacji, czyli przeprowadziła co najmniej cztery warsztaty/szkolenia/inne zajęcia grupowe z zakresu autoprezentacji;
oraz
Wykonawca dysponuje co najmniej jedną osobą, która przeprowadzi II etap warsztatu z zakresu rozwoju osobistego i autoprezentacji (II etap z zakresu higieny, wizażu i stylizacji, w tym zajęcia praktyczne - 2 spotkania po 6 godzin) posiadającą wykształcenie co najmniej wyższe kosmetyczne od co najmniej 4 lat licząc do terminu do składania ofert, posiadającą doświadczenie w prowadzeniu zajęć warsztatowych/szkoleń/innych tożsamych zajęć grupowych z zakresu wizażu i stylizacji, czyli przeprowadziła co najmniej trzy warsztaty/szkolenia/inne tożsame zajęcia grupowe z zakresu wizażu i stylizacji
Sytuacja ekonomiczna:
znajdowanie się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia - oświadczenie
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwości dokonania zmiany umowy w formie aneksów w niżej wymienionych przypadkach:
1) w uzasadnionych przypadkach za zgodą Zamawiającego możliwa jest zmiana terminów realizacji zamówienia,
2) harmonogram i program stanowiące załączniki do umowy mogą podlegać modyfikacji w uzasadnionych przypadkach za porozumieniem obu stron, przy czym zmiany te mogą nastąpić na wniosek Wykonawcy wyłącznie na trzy dni przed terminem spotkania wynikającego z harmonogramu (dotyczy części nr I, IV, V),
3) osoby wskazane w ofercie jako odpowiedzialne za świadczenie usług za zgodą Zamawiającego będą mogły zostać zastąpione innymi o nie niższych kwalifikacjach, doświadczeniu i wykształceniu określonych w SIWZ, przy czym zmiany te mogą nastąpić na wniosek Wykonawcy wyłącznie na trzy dni przed terminem spotkania wynikającego z harmonogramu,
4) zmianie mogą podlegać omyłki pisarskie nie rzutujące na zamiar i cel stron wynikający z umowy
Kod kryterium cenowe: A
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, 76-200 Słupsk, al. Sienkiewicza 20, woj. pomorskie, pok. nr 2
Data składania wniosków, ofert: 09/06/2014
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, 76-200 Słupsk, al. Sienkiewicza 20, woj. pomorskie, pok. nr 6
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
projekt pilotażowy pn Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy - pilotaż, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 Działanie 1.2 Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej
Czy unieważnienie postępowania: Tak
Numer części zamówienia: 1
Nazwa:
Szkolenie z zakresu podnoszenia kompetencji wychowawczych rodziców - Szkoła rodzica
Opis:
1. Grupa docelowa: W warsztacie weźmie udział 10 rodzin z powiatu słupskiego. Przewiduje się, że udział w wybranych zajęciach tematycznych wezmą także dzieci (maksymalny udział 30 osób).
2. Warsztat zrealizowany zostanie z podziałem na trzy moduły tematyczne, których celem jest:
1) Moduł I - wzrost kompetencji społecznych i wychowawczych rodziców, tj. poprawa komunikacji w rodzinie, uświadomienie właściwego podziału ról, nabycie umiejętności rozwiązywania konfliktów rodzinnych, szukanie satysfakcjonujących każdego członka rodziny rozwiązań problemu, przyglądanie się z różnych perspektyw temu co przeżywają poszczególni członkowie rodziny, próba zrozumienia uczuć trudnych do zaakceptowania i wyrażenia, przekazywanie dzieciom prawidłowych wzorców wychowawczych, a także zasad dobrego wychowania z elementami savoir vivre;
2) Moduł II - budowanie pozytywnych więzi w rodzinie, tj. różne style przywiązania i ich konsekwencje, fizyczna i emocjonalna bliskość z dzieckiem, szacunek i bezwarunkowa akceptacja itp.;
3) Moduł III - radzenie sobie ze stresem sytuacyjnym, poprzez identyfikację sposobów reagowania na sytuacje trudne poszczególnych członków rodziny i omówienie konstruktywnych sposobów radzenia sobie ze stresem (z zastosowaniem technik wyciszających, uspokajających: elementy relaksacji, ćwiczenia oddechowe i wyobrażeniowe).
3. Zakres tematyczny warsztatu dostosowany w taki sposób, aby spełniał określone ww. cele, w tym obejmujący trening z komunikacji w rodzinie, metody radzenia sobie ze stresem, przepracowanie przykładowych kryzysów występujących w rodzinie, wskazanie możliwych rozwiązań, sposobów nawiązywania głębszych relacji z dziećmi, bezpieczny styl przywiązania, prawidłowe wzorce wychowawcze, zasady dobrego wychowania z elementami savoir vivre.
4. Zamówienie realizowane będzie w dwóch grupach w łącznej liczbie 20 godzin dydaktycznych na jedną grupę (5 spotkań po 4 godziny dydaktyczne na jedną grupę), tj. w łącznej liczbie 40 godzin dydaktycznych (10 spotkań po 4 godziny dydaktyczne) w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny (dotyczy miesiąca sierpnia 2014 r.) oraz w miesiącu wrześniu 2014 r. zarówno w godzinach popołudniowych, jak i popołudniowych. Dokładne godziny rozpoczęcia i zakończenia szkolenia ustalone zostaną z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy.
5. Minimum 80% czasu trwania szkolenia przeprowadzić należy za pomocą aktywnych metod pracy z grupą, tj. ćwiczenia twórcze, scenki rodzajowe, gry, dyskusja itp.
6. Termin realizacji zamówienia: od 01.08.2014 r. do 30.09.2014 r. w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny (dotyczy miesiąca sierpnia 2014 r.) oraz w miesiącu wrześniu 2014 r. zarówno w godzinach popołudniowych, jak i popołudniowych. Dokładny terminarz zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisania umowy. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
7. Miejsce realizacji zamówienia: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie sali szkoleniowej, poczęstunku kawowego oraz poniesienie kosztów związanych z dojazdem uczestników na spotkania leży po stronie Zamawiającego).
8. Materiały papiernicze i piśmiennicze niezbędne do realizacji szkolenia mogą zostać zapewnione przez Zamawiającego tylko i wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu tego przez Wykonawcę (wykaz materiałów papierniczych i piśmienniczych musi zostać zaakceptowany przez Zamawiającego).
9. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przeprowadzenia szkolenia zgodnie z umową;
2) zapewnienie innych materiałów piśmienniczych i papierniczych niezbędnych do przeprowadzenia zajęć, w przypadku gdy Wykonawca z wyprzedzeniem nie zgłosi takiej potrzeby Zmawiającemu;
3) zapewnienia materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika projektu (w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektowej);
4) zapewnienie niezbędnych akcesoriów do przeprowadzenia zajęć;
5) prowadzenia dziennika zajęć, list obecności, karty czasu pracy trenera;
6) przygotowania konspektów zajęć szkoleniowych;
7) przygotowania i przeprowadzenia z uczestnikami ankiet początkowych (w pierwszym dniu zajęć szkoleniowych) i ankiet końcowych (w ostatnim dniu zajęć szkoleniowych) badających poziom wiedzy z zakresu objętego przedmiotem zamówienia z podziałem na trzy moduły tematyczne, a następnie sporządzenia analizy ankiet początkowych i końcowych z uwzględnieniem zmiany poziomu wiedzy i umiejętności każdego uczestnika szkolenia;
8) oznakowania wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniem i zorganizowaniem w/w szkolenia zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013
Kody CPV:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Czas: D
Data zakończenia: 30/09/2014
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 2
Nazwa: Terapia systemowa rodzin
Opis:
1. Grupa docelowa: Terapią systemową objęte zostaną 4 rodziny wielodzietne z powiatu słupskiego.
2. Cel terapii systemowej rodzin oraz zakres merytoryczny: zdiagnozowanie problemów, z jakimi borykają się poszczególne rodziny, a następnie zmiana struktury rodziny (w sytuacji kryzysu) lub jej granic (w przypadku gdy problem dotyczy zbyt płynnych, lub zbyt sztywnych granic). Rezultatem terapii powinny być przeorganizowane relacje zaburzające funkcjonowanie rodziny, rozwiązane konflikty i kryzysy, odbudowane właściwe relacje z dziećmi.
3. Czas trwania terapii: łącznie przeprowadzonych zostanie 80 godzin zegarowych terapii, co stanowi średnio 20 godzin zegarowych na 1 rodzinę wielodzietną wykorzystywanych przez rodzinę w zależności od indywidualnych potrzeb zarówno w godzinach południowych, jak i popołudniowych (w sytuacji gdy dana rodzina nie będzie wymagała terapii w ilości 20 godzin, pozostałe godziny przeznaczone zostaną na pracę indywidualną z pozostałymi rodzinami wymagającymi intensywniejszego wsparcia).
4. Zamówienie realizowane będzie w formie indywidualnych spotkań terapeuty z rodziną w łącznej liczbie średnio 20 godzin zegarowych na jedną rodzinę (spotkania będą odbywały się terminach dostosowanych do indywidualnych potrzeb rodzin).
5. Termin realizacji zamówienia: od 01.07.2014 r. do 30.10.2014 r. w godzinach i terminach indywidualnie dostosowanych do potrzeb danej rodziny, przy czym zakłada się, że terapie rodzin będą się odbywały systematycznie, tj. średnio 20 godzin w miesiącu. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
6. Miejsce realizacji zamówienia: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie sali szkoleniowej oraz poniesienie kosztów związanych z dojazdem uczestników na indywidualne poradnictwo leży po stronie Zamawiającego).
7. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przeprowadzenia systemowej terapii rodzin wielodzietnych w terminach uzgadnianych na bieżąco w trakcie trwania umowy z wyprzedzeniem co najmniej trzydniowym;
2) prowadzenia dokumentacji przebiegu terapii (indywidualna karta pracy z rodziną);
3) zapewnienia akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia terapii;
4) sporządzenia rodzinnych genogramów obrazujących relacje członków rodziny, specyficzne przekazy, delegacje itp.;
5) sporządzenia indywidualnych opinii psychologicznych nt. każdej rodziny uwzględniających efekty pracy z rodziną, motywację, mocne strony oraz wskazania dotyczące dalszej pracy;
6) oznakowania wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniem i zorganizowaniem w/w terapii zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013
Kody CPV:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Czas: D
Data zakończenia: 30/10/2014
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 3
Nazwa: Wsparcie psychologiczne indywidualne
Opis:
1. Grupa docelowa: Indywidualnym wsparciem psychologicznym objętych zostanie 18 osób z rodzin wielodzietnych (zakłada się, że w przypadku pojawiającej się potrzeby ze strony osób objętych wsparciem w indywidualnych konsultacjach mogą wziąć udział również członkowie rodzin).
2. Cel indywidualnego wsparcia psychologicznego: systematyczne wsparcie w prawidłowym funkcjonowaniu osób w rodzinie, pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów.
3. Zamówienie realizowane będzie w formie indywidualnych konsultacji psychologicznych w łącznej liczbie 90 godzin zegarowych, tj. średnio 5 godz. zegarowych na jedną osobę wykorzystywanych w zależności od indywidualnych potrzeb zarówno w godzinach południowych, jak i popołudniowych (w sytuacji gdy dana osoba nie będzie wymagała wsparcia w ilości 5 godzin, pozostałe godziny przeznaczone zostaną na pracę indywidualną z pozostałymi osobami wymagającymi intensywniejszego wsparcia).
4. Termin realizacji zamówienia: od 01.07.2014 r. do 30.09.2014 r. w godzinach i terminach indywidualnie dostosowanych do potrzeb uczestników projektu, przy czym zakłada się, że konsultacje będą odbywały się systematycznie, tj. średnio 30 godzin w miesiącu. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
5. Miejsce realizacji zamówienia: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie sali szkoleniowej oraz poniesienie kosztów związanych z dojazdem uczestników na indywidualne poradnictwo leży po stronie Zamawiającego).
6. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przeprowadzenia indywidualnych porad psychologicznych w terminach uzgadnianych na bieżąco w trakcie trwania umowy z wyprzedzeniem co najmniej trzydniowym;
2) prowadzenia dokumentacji przebiegu konsultacji (indywidualne karty konsultacji);
3) sporządzenia indywidualnych opinii psychologicznych dotyczących kompetencji społecznych osób uczestniczących w konsultacjach;
4) oznakowania wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniem i zorganizowaniem w/w indywidualnego wsparcia psychologicznego zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013
Kody CPV:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Czas: D
Data zakończenia: 30/09/2014
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 4
Nazwa: Doradztwo zawodowe grupowe i indywidualne
Opis:
1. Grupa docelowa: doradztwem zawodowym grupowym i indywidualnym objętych zostanie 11 osób z rodzin wielodzietnych powiatu słupskiego.
2. Cel doradztwa zawodowego: wzrost umiejętności poruszania się po rynku pracy, przygotowanie uczestników do ich samodzielnego wyjścia na lokalny rynek pracy.
3. Zamówienie realizowane będzie w dwóch etapach:
1) I etap - warsztat grupowy prowadzony w jednej 11-osobowej grupie;
2) II etap - indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym;
4. Etap I: warsztat grupowy z doradztwa zawodowego
1) Zakres tematyczny I etapu warsztatów z doradztwa zawodowego obejmuje zasady autoprezentacji, komunikowania się z potencjalnym pracodawcą przed zatrudnieniem i w trakcie zatrudnienia, zasady sporządzania dokumentów aplikacyjnych, analiza lokalnego rynku pracy, umiejętność poruszania się po rynku pracy, szukania ofert pracy, sposoby oraz zasady składania dokumentów aplikacyjnych (80% czasu trwania warsztatów przeprowadzić należy za pomocą aktywnych metod pracy z grupą).
2) Czas trwania I etapu warsztatu grupowego z doradztwa zawodowego: 16 godzin dydaktycznych (4 spotkania po 4 godziny dydaktyczne).
3) Miejsce realizacji I etapu warsztatu: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie Sali szkoleniowej, poczęstunku, zwrotu kosztów przejazdu uczestników projektu na zajęcia grupowe leży po stronie Zamawiającego).
4) Termin realizacji I etapu warsztatu grupowego z doradztwa zawodowego: do 31.07.2014 r. w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny. Dokładny terminarz zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisania umowy. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
5. Etap II: Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym
1) Zakres indywidualnych konsultacji z doradca zawodowym: sporządzenie wspólnie z uczestnikiem konsultacji dokumentów aplikacyjnych (CV, przykładowy list motywacyjny odpowiadający na przykładową ofertę pracy zgodną z predyspozycjami zawodowymi danej osoby). Konsultacje prowadzone przy komputerze, efektem końcowym konsultacji będzie przygotowane i wydrukowane CV oraz list motywacyjny.
2) Czas trwania indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym: 2 godziny zegarowe na jedną osobę, co stanowi łącznie 22 godziny zegarowe. Terminy spotkań indywidualnych dostosowane zostaną do indywidualnych potrzeb uczestników konsultacji
3) Miejsce realizacji II etapu doradztwa: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie Sali szkoleniowej, zwrotu kosztów przejazdu uczestników projektu na zajęcia indywidualne leży po stronie Zamawiającego).
4) Termin realizacji II etapu doradztwa zawodowego: od 01.07.2014 r. do 30.09.2014 r. w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
6. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przeprowadzenia doradztwa zawodowego w dwóch etapach;
2) zapewnienia materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika projektu (w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektowej);
3) przeprowadzenia ankiety początkowej (w pierwszym dniu zajęć I etapu warsztatów) i końcowej (w ostatnim dniu zajęć I etapu warsztatów) badających poziom wiedzy i umiejętności z zakresu poruszania się po rynku pracy;
4) przygotowania konspektów grupowych zajęć warsztatowych;
5) prowadzenia dziennika zajęć, karty czasu pracy trenera, list obecności (dotyczy I etapu doradztwa zawodowego) oraz indywidualnych kart doradztwa zawodowego (dotyczy II etapu doradztwa zawodowego);
6) sporządzenia indywidualnych opinii nt. każdego uczestnika warsztatu na podstawie przeprowadzonych ankiet początkowych i końcowych badających ich poziom wiedzy i umiejętności z zakresu objętego przedmiotem zamówienia w części nr IV;
7) przygotowania dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny) dla każdego uczestnika doradztwa zawodowego oraz przekazania ich każdemu uczestnikowi w wersji papierowej i elektronicznej;
8) przekazania Zamawiającemu dokumentów aplikacyjnych każdego uczestnika doradztwa zawodowego w wersji papierowej i elektronicznej;
9) zapewnienie akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia doradztwa zawodowego, w tym sprzętu komputerowego do sporządzenia i wydrukowania dokumentów aplikacyjnych;
10) oznakowania wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniem i zorganizowaniem ww. warsztatów i indywidualnych konsultacji zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013
Kody CPV:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Czas: D
Data zakończenia: 30/09/2014
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 5
Nazwa:
Warsztaty z zakresu rozwoju osobistego i autoprezentacji
Opis:
1. Grupa docelowa: w warsztacie weźmie udział 8 kobiet zamieszkujących powiat słupski.
2. Cel warsztatu: poprawa wizerunku osób uczestniczących w warsztacie, wzrost ich poczucia własnej wartości, wpływ wizerunku na życie zawodowe i prywatne.
3. Zamówienie realizowane będzie w jednej grupie w łącznej liczbie 18 godzin dydaktycznych (3 spotkania po 6 godzin dydaktycznych), w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny (dokładne godziny rozpoczęcia i zakończenia warsztatów ustalone zostaną z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy) w dwóch etapach:
1) Etap I - zajęcia z autoprezentacji w wymiarze 6 godzin dydaktycznych (1 spotkanie);
2) Etap II - zajęcia z higieny, wizażu i stylizacji, w tym zajęcia praktyczne, w wymiarze 12 godzin dydaktycznych (2 spotkania po 6 godzin dydaktycznych).
4. Termin realizacji zamówienia: do 31.07.2014 r. w godzinach od 09.00 do maksymalnie 15.00 godziny. Dokładny terminarz zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisania umowy. Spotkania będą odbywały się w dni robocze od poniedziałku do piątku.
5. Zakres merytoryczny I etapu warsztatu
1) autoprezentacja (wizerunek w życiu zawodowym i prywatnym, rola pierwszego wrażenia, określenie swoich mocnych i słabych stron);
2) budowanie wizerunku słowem - komunikacja werbalna,
3) komunikacja niewerbalna (mowa ciała, sposoby przekazywania informacji, złe nawyki i metody ich zapobiegania);
4) tworzenie wizerunku zawodowego (savoir vivre w poszukiwaniu pracy, asertywność)
6. Zakres merytoryczny II etapu warsztatu:
1) zasady higieny, kreowanie własnego wizerunku - dobór odpowiedniego stroju do poszukiwania pracy i na co dzień, kolor i styl, określenie typów urody, inne aspekty z zakresu wyglądu zewnętrznego i jego wpływu na autoprezentację (1 spotkanie x 6 godzin dydaktycznych);
2) praktyczne nauka makijażu - zajęcia warsztatowe (makijaż dzienny oraz makijaż do pracy- makijaż wykonywany na uczestniczkach warsztatu (1 spotkanie x 6 godzin dydaktycznych);
7. Miejsce realizacji zamówienia: siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, przy Al. Sienkiewicza 20 (zapewnienie sali szkoleniowej oraz poniesienie kosztów związanych z dojazdem uczestników na spotkania leży po stronie Zamawiającego).
8. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przeprowadzenia warsztatu z zakresu rozwoju osobistego z autoprezentacją;
2) zapewnienia materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika projektu (w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektowej);
3) przygotowania konspektów zajęć warsztatowych;
4) prowadzenia dziennika zajęć, karty czasu pracy trenera, list obecności;
5) zapewnienia wszystkich akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia I i II etapu warsztatu (w tym akcesoriów kosmetycznych niezbędnych do wykonania makijażu uczestniczkom warsztatu);
6) wykonania makijaży 8 uczestniczkom warsztatu za pomocą kosmetyków nie wywołujących alergii i uczuleń;
7) prowadzenia dokumentacji fotograficznej z I i II etapu warsztatu, w tym głównie z przeprowadzonej podczas II etapu warsztatu metamorfozy w wyniku wykonanego makijażu;
8) przekazania Zamawiającemu profesjonalnie wywołanych zdjęć formatu 10 cm x 15 cm każdej uczestniczki przed i po metamorfozie, o której mowa w ppkt 7 (po jednym zdjęciu każdej uczestniczki przed metamorfozą i po jednym zdjęciu każdej uczestniczki po metamorfozie);
9) przekazania Zamawiającemu w wersji elektronicznej na płycie CD/DVD pełnej dokumentacji fotograficznej warsztatu;
10) przekazania każdej uczestniczce warsztatu profesjonalnie wywołanych zdjęć formatu 10 cm x 15 cm przed i po metamorfozie, o której mowa w ppkt 7 (jedno zdjęcie przed metamorfozą oraz jedno zdjęcie po metamorfozie) oraz przekazania tych zdjęć każdej uczestniczce w wersji elektronicznej na płycie CD/DVD;
11) zapewnienia poczęstunku w każdym dniu warsztatu w postaci: ciepłych i zimnych napojów (kawa, herbata, woda mineralna, napoje), dwóch rodzajów ciastek, cukru i śmietanki do kawy oraz świeżego II dania obiadowego zgodnie z menu wskazanym poniżej:
I dzień: kotlet z piersi kurczaka - 150 g; Ziemniaki - 350 g; Surówka ze świeżych warzyw - 150 g, kompot/sok;
II dzień: pulpet w sosie koperkowym - 200 g.; Ziemniaki - 350 g; Surówka ze świeżych warzyw - 150 g, kompot/sok;
III dzień kotlet devoleyle - 150 g; Ziemniaki - 350 g; Surówka ze świeżych warzyw - 150 g, kompot/sok;
12) dowozu II dania obiadowego do miejsca jego realizacji w wyznaczonym czasie przez Zamawiającego w styropianowych pudełkach trzymających ciepło wraz z plastikowymi sztućcami dla każdej osoby (nóż, widelec).
13) oznakowania wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniem i zorganizowaniem ww. warsztatów zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013
Kody CPV:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Czas: D
Data zakończenia: 31/07/2014
Kod kryterium cenowe: A
Podobne przetargi
283645 / 2011-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Szamotuły (wielkopolskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przeprowadzenie kursów z zakresu Ekonomii Społecznej i Aktywizacji Społecznej wraz z zapewnieniem pobytu, wyżywienia oraz dowozem uczestników projektu pn Aktywizacja życiowa, zawodowa edukacyjna doradztwo zatrudnienie jako system przeciwdziałania wykluczeniu osób z z wybranych grup społecznych w Powiecie Szamotulskim
18564 / 2012-01-19 - Inny: instytucja rynku pracy
Ochotnicze Hufce Pracy - Pomorska Wojewódzka Komenda - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Zorganizowanie zajęć z coachingu indywidualnego, warsztatów psychologicznych dla uczestników projektu Czas na Nas. Niepełnosprawni na rynku pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskieo Funduszu Społecznego w ramach POKL
34242 / 2013-01-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Słupsk (pomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć warsztatowych i szkoleniowych dla: wychowanków rodzin zastępczych, rodziców zastępczych oraz osób niepełnosprawnych, pochodzących z terenu powiatu słupskiego - uczestników projektu systemowego pn. Wyższe kwalifikacje zawodowe - większe możliwości na rynku pracy, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku w ramach poddziałania 7.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
234661 / 2014-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Åšrem (wielkopolskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów terapeutycznych dla ofiar przemocy
298250 / 2012-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Szydłowiec (mazowieckie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Kompleksowa usługa dotycząca aktywizacji edukacyjnej i społecznej uczestników projektu Inwestuję w Lepszą Przyszłość realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII. Promocja integracji społecznej Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji Poddziałanie 7.1.2. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie
249281 / 2010-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Świadczenie usług szkoleniowych na terenie miasta Gdańska dla beneficjentów projektu -Systematycznie do celu- (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013; Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1), w zakresie szkolenia zawodowego z zakresu ogrodnictwa i zajęć edukacyjnych dla dzieci. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
376768 / 2010-11-20 - Inny: Administracja samorządowa, Pomoc Społeczna
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Gdynia (pomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
wykonanie usługi szkoleniowej w zakresie: Szkoła dla ojców
12098 / 2014-01-10 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Zajęcia wyjazdowe dla osób niepełnosprawnych
185763 / 2009-10-22 - Inny: Jednostka budżetowa Służby Więziennej
Areszt Åšledczy - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Aktywizacja zawodowa IV/09
227854 / 2014-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Mińsk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Prowadzenie i organizacja Wyjazdowego warsztatu kompetencji społecznych
w ramach projektu Wsparcie na starcie.
282138 / 2009-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Grodzisk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Kurs aktywizacji zawodowej - Zakładanie i pielęgnowanie terenów zielonych
262817 / 2014-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Åšrem (wielkopolskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów Dobry rodzic dla 5 beneficjentów Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolsku (Partnera nr 2)
44933 / 2013-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Świadczenie usługi szkoleniowej na terenie miasta Gdańska dla beneficjentów projektu Systematycznie do celu (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013; Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1), w zakresie diagnozy społeczno - zawodowej, treningu umiejętności społecznych, treningu umiejętności zawodowych, treningu umiejętności wychowawczych, treningu umiejętności budżetowych, (trening radzenia sobie ze stresem i złością (trening zmniejszenia poziomu agresji), grupy wsparcia, prawa, terapii indywidualnej, Programu Aktywności Lokalnej,...
243692 / 2012-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Szamotuły (wielkopolskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie 10 dniowego obozu szkoleniowego dla 50 Beneficjentów Ostatecznych (BO)-rodzin zastępczych, 100 dziećmi w wieku od 0-18 lat wraz z kursem dla rodziców zastępczych, zajęciami dla dzieci kształtującymi umiejętności społeczne, zajęciami dodatkowymi.
150473 / 2011-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Włoszczowa (świętokrzyskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Zorganizowanie kursów/szkoleń wg indywidualnych potrzeb dla beneficjentów w ramach projektu systemowego pn.: Uwierz w siebie. Program aktywizacji podopiecznych PCPR we Włoszczowie
30716 / 2009-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Chojnice (pomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Usługa szkoleniowo - edukacyjna - Warsztaty Aktywnego Poszukiwania Pracy, Indywidualne Poradnictwo Zawodowe
112092 / 2015-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Zawiercie (śląskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Organizacja wyjazdowego warsztatu aktywizacyjnego dla osób niepełnosprawnych, uczestników projektu Lepszy Start - promocja aktywnej integracji w powiecie zawierciańskim
264766 / 2013-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Wyszków (mazowieckie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przeprowadzenie treningów
dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie w ramach projektu systemowego pn.W aktywności siła współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.
186602 / 2014-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Wyszków (mazowieckie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przeprowadzenie treningów
dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie w ramach projektu systemowego pn. W aktywności siła współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.
117228 / 2011-05-17 - Inny: powiatowa samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Pułtusk (mazowieckie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Organzacja wyjazdu szkoleniowo - terapeutycznego z warsztatami psychologicznymi
327482 / 2014-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Dwór Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie usługi doradztwa psychologicznego oraz usługi doradztwa pedagogicznego w związku z realizacją zadania pod tytułem Dom bez przemocy współfinansowanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie edycja 2014 r.
203077 / 2009-11-09 - Inny: Jednostka budżetowa Służby Więziennej
Areszt Åšledczy - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Aktywizacja zawodowa II/09
195899 / 2014-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Åšrem (wielkopolskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przygotowanie i przeprowadzenie Obozu Aktywnej Integracji dla 60 osób niepełnosprawnych