Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

373137 / 2010-12-28 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Oborniki, UrzÄ…d Miejski w Obornikach (Oborniki)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2010-11-22 pod pozycją 331525. Zobacz ogłoszenie 331525 / 2010-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 373137

Data publikacji: 2010-12-28

Nazwa: Gmina Oborniki, Urząd Miejski w Obornikach

Ulica: ul. Piłsudskiego 76

Numer domu: 76

Miejscowość: Oborniki

Kod pocztowy: 64-600

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 6559100; 6559133

Numer faxu: 061 6559101

Adres strony internetowej: www.oborniki.pl

Regon: 00052576000000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 331525

Data wydania biuletynu: 2010-11-22

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2010

Pozycja ogłoszenia: 331525

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Termomodernizacja i modernizacja instalacji centralnego ogrzewania budynku Szkoły Podstawowej w Objezierzu

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. termomodernizacja i modernizacja instalacji centralnego ogrzewania budynku Szkoły Podstawowej w Objezierzu.
2. Budynek przeznaczony do remontu zlokalizowany jest w miejscowości Objezierze w Gminie Oborniki.
3. Obiekt jest budynkiem użyteczności publicznej. Posiada dwie kondygnacje nadziemne, które są obsługiwane przez dwie niezależne klatki schodowe. Ze względu na liczne rozbudowy, budynek jest zróżnicowany pod względem architektonicznym;
3.1. Projektowanie zmiany zabudowy:
Nie zakłada się realizacji żadnych nowych elementów konstrukcyjnych budynku ani sieci. Dla uporządkowania elewacji, zarówno ulicznych jak i podwórzowych, zakłada się likwidację zbędnych instalacji i urządzeń na nich zamontowanych oraz ujednolicenie ich.
3.2. Opis budynku - stan istniejący:
Budynek został wykonany w konstrukcji tradycyjnej - murowanej. Całą konstrukcję przykryto skośnym dachem dwuspadowym, krytym ceramiczną dachówką.
4. Ocena ciepłochronności przegród budynku
Przegrody zewnętrzne najnowszej części budynku nie wymagają docieplenia, pozostałe przegrody zewnętrzne nie spełniają obecnie obowiązujących norm w zakresie ochrony cieplnej.
5. Działania sanacyjne
W celu doprowadzenia budynku do zgodności z obowiązującymi wymaganiami w zakresie ochrony cieplej budynków niezbędne jest docieplenie wszystkich przegród zewnętrznych. W ramach prowadzonych robót projektuje się również wymianę stolarki otworowej.
6. Opis projektowanych robót
6.1. Wymogi techniczne - wymagane parametry techniczne materiałów zastosowanych w projekcie spełniają dostępne na rynku zestawy wyrobów do stosowania we wzajemnym połączeniu stanowiącym integralną całość użytkową - systemy ociepleniowe. Wyroby budowlane należy stosować zgodnie z wydaną aprobatą (Europejską lub krajową). Jeśli dotyczy ona całego systemu, to należy bezwzględnie przestrzegać wytycznych aprobaty i skompletować właściwy zestaw. Zmiana poszczególnych składników systemów jest niedopuszczalna. Możliwe jest jedynie stosowanie wyrobów budowlanych, które posiadają parametry techniczne nie gorsze niż parametry materiałów wskazanych w projekcie.
6.2. Prace przygotowawcze - przed przystąpieniem do robót dociepleniowych należy dokładnie sprawdzić powierzchnię ścian i dokonać oceny stanu technicznego podłoża.
6.3. Docieplenie ścian zewnętrznych - wykonać w systemie ociepleniowym na bazie styropianu EPS-70 gr. 14 cm. Ściany w pasie od linii parapetów okien przyziemia, do głębokości około 30 cm poniżej linii gruntu, ocieplić płytami styropianu EPS-100 gr. 14 cm, zazbrojoną podwójnie wywiniętą siatką z włókna szklanego. Izolację cieplną piwnicy zakończyć ok. 30 cm poniżej poziomu gruntu, w miejscach odsłoniętych ścian piwnicy (ściany pom. kotłowni) - izolację cieplną zakończyć na gł. 30 cm poniżej linii gruntu.
6.4. Docieplenie dachu - ocieplenie poddasza użytkowego - w przestrzeni między krokwiami zamocować wełnę mineralną gr. 17 cm (np. ROCKWOOL MEGAROCK). Po montażu warstwy docieplenia, zamocować podbitkę wykonaną z płyt g-k montowanych na stelażu do konstrukcji nośnej dachu.
6.5. Ocieplenie stropu poddasza - na wcześniej oczyszczonym stropie należy rozwinąć warstwę paraizolacyjną, a na niej warstwę wełny mineralnej rozwijanej z rolki gr. 20 cm (np. ROCKWOOL MEGAROCK).
6.6. Docieplenie dachu lukarn - przed przystąpieniem do docieplenia lukarn należy sprawdzić i ocenić stan techniczny elementów konstrukcyjnych. Wszystkie zniszczone elementy należy wymienić na nowe zgodne co do właściwości mechanicznych i fizycznych z wymienianym elementem. Po przeprowadzeniu robót naprawczych należy przystąpić do montażu warstwy ocieplenia. Izolację termiczną wykonać z płyt styropianowych (typu PW11) jednostronnie laminowanych papą o gr. 15 cm i wytrzymałości mechanicznej na ściskanie jak styropian EPS-100. Zastosowany materiał musi posiadać odporność ogniową min. EI 30. Ścianki zewnętrzne lukarn docieplić płytami styropianu EPS-70 gr. 14 cm.
7. Stolarka otworowa:
Wykonać przed dociepleniem budynku. Wskazaną w części graficznej stolarkę wymienić na nową (PCW). Zamontować okna wyposażone w nawietrzaki higrosterowane. Drzwi zewnętrzne wskazane w projekcie należy wymienić na nowe, aluminiowe z wkładka termiczną.
8. Kolorystyka.
Tonacja piaskowa, elewacja w kolorze piaskowym (NCS kolor S 0515-Y20R), zaakcentowanie wejść
do budynku oraz ciągów okien w kolorze niebieskim (NCS kolor S 0520 - YR90B), gzymsy i podparapetniki w kolorze jasnobrązowym (NCS kolor S 1515 - Y30R) Podkreślenie cokołu w kolorze ciemnobrązowym (NCS kolor S 4030 - Y30R). Wnęki okienne w kolorze elewacji (NCS kolor S 0515-Y20R), Wszystkie opisane założenia przedstawiono w części graficznej na kolorowo, określając zakres stosowania danego koloru, starając się przy tym w miarę wiernie odtworzyć barwę. Dobór koloru określonego wg wzorników NCS.
Opis stanu istniejącego instalacji budynku - istniejąca instalacja c.o. jest układem otwartym dwururowym z rozdziałem dolnym. Czynnikiem grzejnym doprowadzającym ciepło dla potrzeb c.o. jest woda o parametrach 90/70oC z lokalnej kotłowni na paliwo stałe usytuowanej w piwnicy budynku Szkoły. Instalacja zasilająca I i II część obiektu wykonana jest z rur stalowych czarnych łączonych przez spawanie. Przewody poziome zasilające prowadzone wzdłuż ścian podłużnych obiektu. Przewody rozprowadzające prowadzone w przeważającej mierze przy podłodze pomieszczeń. Piony grzewcze w większej części prowadzone po wierzchu. Instalacja wyposażona w grzejniki żeliwne członowe, brak termostatycznych zaworów grzejnikowych. W III część Szkoły instalacja wymieniona na miedzianą - przewody prowadzone w bruzdach ściennych (prawdopodobny przebieg przewodów na rzutach), grzejniki płytowe kompaktowe wyposażone w zawory termostatyczne. Najnowsza III część obiektu zasilana jest osobnym układem pompowym prowadzonym z kotłowni.
9. Opis zaprojektowanej instalacji.
W budynku projektuje się instalację c.o. dwururową z przewodami rozprowadzającymi prowadzonymi pod stropem parteru a w części podpiwniczonej pod stropem piwnicy z układem pionów powielającym częściowo istniejące usytuowanie. Projektowany układ ma pojemność wodną 779,4 dm3 co stanowi wartość mniejszą niż w istniejącym układzie w związku z tym nie ma konieczności zmiany dotychczasowego otwartego naczynia wzbiorczego. W przypadku zmiany technologii kotłowni na rozdzielenie obiegów poprzez wymiennik należy dokonać doboru zamkniętego naczynia wzbiorczego i zaworu bezpieczeństwa po stronie instalacji a po stronie kotłowej doboru bufora ciepła oraz korekty i ewentualnej wymiany otwartego naczynia wzbiorczego.
9.1. Rurociągi.
Istniejące orurowanie stalowe instalacji c.o. w miarę możliwości należy zdemontować (z pominięciem
instalacji w III części obiektu). Instalację projektuje się z rur miedzianych łączonych lutem miękkim zgodnie ze średnicami zamieszczonymi na rozwinięciu (nieoznaczone średnice gałązek mają wymiar 15x1,0). Przewody rozprowadzające prowadzić pod stropem parteru po wierzchu wg rysunków z możliwością obudowania płytą kartonowo - gipsową a w części podpiwniczonej pod stropem piwnicy.
Punkty stałe przewodów poziomych zaznaczone zostały na rzucie parteru. Podpory przesuwne umieszczać wg zaleceń producenta przewodów.
9.2. Grzejniki.
W budynku zaprojektowano grzejniki płytowe kompaktowe. W pomieszczeniach sanitarnych zaprojektowano grzejniki łazienkowe drabinkowe. Grzejniki montować należy na wspornikach ściennych na wys. ok. 10 cm nad posadzką, dopuszcza się montaż grzejników łazienkowych na wysokości około 1,2 m nad poziomem posadzki jeżeli nie występują ograniczenia architektoniczne. Dopuszcza się dopasowanie wielkości i rodzaju grzejników do aranżacji i zagospodarowania poszczególnych pomieszczeń pod warunkiem spełnienia wymogu mocy grzewczej grzejników wykazanych na rozwinięciu instalacji i na rzutach. Instalacja przewiduje zastosowanie osłon grzejnikowych, które należy zamontować w uzgodnieniu z użytkownikiem.
9.3. Odpowietrzenia.
W budynku zaprojektowano odpowietrzenie instalacji za pomocą odpowietrzników automatycznych pływakowych w najwyższych punktach instalacji z zaworami odcinającymi.. W najniższych punktach instalacji należy zastosować odwodnienia.
9.4. Armatura.
Grzejniki wyposażyć należy w zawory termostatyczne z nastawami wstępnymi z głowicami termostatycznymi z czujnikiem wbudowanym z możliwością zabezpieczenia przed kradzieżą. Zawory należy wyregulować poprzez wykonanie nastaw wstępnych. Wszystkie grzejniki wyposażyć w zawór powrotny z funkcją odcięcia i spustu. Na głównych przewodach zamontować należy zawory odcinające zgodnie z rzutem instalacji.
9.5. Zabezpieczenie antykorozyjne i izolacje termiczne.
Przewody rozprowadzające należy zaizolować izolacją prefabrykowaną z pianki poliuretanowej (dane dla materiału o współczynniku przenikania ciepła 0,035 W/(mK) i o grubości minimalnej zasilanie/powrót poniżej). W przypadku prowadzenia przewodów w bruzdach ściennych należy je izolować termicznie. Izolację należy prowadzić również przez konstrukcję stropów i ścian jako tuleje ochronne dla umożliwienia swobodnych wydłużeń poziomych i pionowych przewodów.
9.6. Płukanie i próby szczelności.
Płukanie należy przeprowadzić po zakończeniu robót montażowych przy ustawieniu wszystkich zaworów termostatycznych na maksymalne otwarcie. Płukanie wykonać trzykrotnie zapewniając prędkość przepływu wody płucznej w rurociągach 1,5 m/s
9.7. Regulacja.
Po zakończeniu wszelkich prac montażowych i prób ciśnieniowych można wykonać regulację instalacji poprzez ustawienie nastaw na zaworach opisanych na rozwinięciach. Należy również zmienić instrukcję pracy kotłowni uwzględniając zmianę parametrów pracy z 90/70 oC do 80/60 oC.

Kody CPV:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453210003 (Izolacja cieplna)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453240004 (Roboty w zakresie okładziny tynkowej)

Kod CPV piątej częsci zamówienia: 452610114

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453310006 (Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy:
Państwowe Przedsiebiorstwo Przemysłu Metalowego POMET

Adres pocztowy wykonawcy: Ul. Partyzantów 5

Miejscowość: Wronki

Kod pocztowy: 64-510

ID województwa: 14

Województwo / kraj: wielkopolskie

Nazwa:
Termomodernizacja i modernizacja instalacji centralnego ogrzewania budynku Szkoły Podstawowej w Objezierzu

Nr częsci: 1

Data udzielenie zamówienia: 28/12/2010

Liczba ofert: 10

Liczba odrzuconych ofert: 1

Szacunkowa wartość zamówienia: 546524,64

Cena wybranej oferty: 283503,45

Cena minimalna: 283503,45

Cena maksymalna: 544125,50

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

206210 / 2012-06-18 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Przedmiotem zamówienia jest remont konstrukcji dachowej wraz z wymianą pokrycia w budynku administracyjnym Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Poznaniu ul. Rolna 45 a.

163610 / 2009-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza - Września (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont auli Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza we Wrześni polegający na wykonaniu robót ogólnobudowlanych, elektrycznych i instalacji centralnego ogrzewania Kod CPV : roboty remontowe i renowacyjne 45453000-7 instalacje elektryczne 45311000-0 instalacje centralnego ogrzewania 45331100-7

432270 / 2011-12-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stare Miasto - Stare Miasto (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Przebudowa i rozbudowa budynku komunalnego w Starym Mieście na cele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

121660 / 2012-04-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Września (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu wrzesińskiego współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu III Środowisko Przyrodnicze Działania 3.2 Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku , Schematu 2 Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, w tym system grzewczy Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013. W ramach niniejszego postępowania zostaną objęte 4 budynki stanowiące własność powiatu wrzesińskiego.

55331 / 2014-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Połajewo - Połajewo (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Modernizacja sal wiejskich w miejscowościach Sierakówko i Przybychowo wraz z przebudową placu parkingowego oraz opłotowania wokół parkingu i stawu we wsi Przybychowo - remont sali wiejskiej w Sierakówku

162427 / 2014-07-25 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remontowe roboty budowlano-instalacyjne w Domu Studenckim Wawrzynek przy ul. Wawrzyniaka 23/25 w Poznaniu

52498 / 2011-03-23 - Inny: Instytucja kultury

Wolsztyński Dom Kultury - Wolsztyn (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Roboty towarzyszące zadaniu Remont i modernizacja świetlicy wiejskiej w m. Obra

215132 / 2015-08-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. Oskara Bielawskiego - Kościan (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
ZP/7/2015 - Przedmiotem zamówienia jest przebudowa - modernizacja sali sportowej oraz drogi pożarowej wraz z parkingiem dla pacjentów komórek organizacyjnych zajmujących się leczeniem uzależnień.

237891 / 2012-11-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Żłobków Nr 2 - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
remont polegający na wykonaniu robót budowlanych dotyczących dostosowania do wymagań przeciwpożarowych w budynkach Zespołu Żłobków nr 2 w Poznaniu

24301 / 2009-01-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
ROBOTY BUDOWLANE W RAMACH ZAMÓWIENIA DODATKOWEGO DO UMOWY WA.3432-26/08 DOTYCZĄCEJ REMONTU DACHU NA BUDYNKU ZESPOŁU SZKÓŁ W ROKIETNICY FILIA W POZNANIU UL. RUBIEŻ 20

273446 / 2013-07-12 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
ROBOTY BUDOWLANE W BUDYNKACH WOJEWÓDZKIEJ STACJI SANITARNO -EPIDEMIOLOGICZNEJ W POZNANIU - NOSKOWSKIEGO 23 I LIBELTA 36.

127173 / 2014-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krobia - Krobia (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
BUDOWA, MODERNIZACJA I WYPOSAŻENIE OBIEKTÓW INFRASTRUKTURY WIEJSKIEJ W GMINIE KROBIA - ŚWIETLICA W GOGOLEWIE

225726 / 2013-06-12 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Modernizacja pomieszczeń budynku po administracji przy ul. Toruńskiej dla potrzeb Pogotowia Ratunkowego, oraz wykonanie remontu: ramp wraz z pokryciem zadaszenia, schodów i budowa pochylni do Pogotowia Ratunkowego przy budynku technicznym