331525 / 2010-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Oborniki, UrzÄ…d Miejski w Obornikach (Oborniki)
Termomodernizacja i modernizacja instalacji centralnego ogrzewania budynku
Szkoły Podstawowej w Objezierzu.
Opis zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. termomodernizacja i modernizacja instalacji centralnego ogrzewania budynku Szkoły Podstawowej w Objezierzu.
2. Budynek przeznaczony do remontu zlokalizowany jest w miejscowości Objezierze w Gminie Oborniki.
3.Obiekt jest budynkiem użyteczności publicznej. Posiada dwie kondygnacje nadziemne, które są obsługiwane przez dwie niezależne klatki schodowe. Ze względu na liczne rozbudowy, budynek jest zróżnicowany pod względem architektonicznym;
3.1. Projektowanie zmiany zabudowy:
Nie zakłada się realizacji żadnych nowych elementów konstrukcyjnych budynku ani sieci. Dla uporządkowania elewacji, zarówno ulicznych jak i podwórzowych, zakłada się likwidację zbędnych instalacji i urządzeń na nich zamontowanych oraz ujednolicenie ich.
3.2. Opis budynku - stan istniejący:
Budynek został wykonany w konstrukcji tradycyjnej - murowanej. Całą konstrukcję przykryto skośnym dachem dwuspadowym, krytym ceramiczną dachówką.
4. Ocena ciepłochronności przegród budynku
Przegrody zewnętrzne najnowszej części budynku nie wymagają docieplenia, pozostałe przegrody zewnętrzne nie spełniają obecnie obowiązujących norm w zakresie ochrony cieplnej.
5. Działania sanacyjne
W celu doprowadzenia budynku do zgodności z obowiązującymi wymaganiami w zakresie ochrony cieplej budynków niezbędne jest docieplenie wszystkich przegród zewnętrznych. W ramach prowadzonych robót projektuje się również wymianę stolarki otworowej.
6. Opis projektowanych robót
6.1. Wymogi techniczne - wymagane parametry techniczne materiałów zastosowanych w projekcie spełniają dostępne na rynku zestawy wyrobów do stosowania we wzajemnym połączeniu stanowiącym integralną całość użytkową - systemy ociepleniowe. Wyroby budowlane należy stosować zgodnie z wydaną aprobatą (Europejską lub krajową). Jeśli dotyczy ona całego systemu, to należy bezwzględnie przestrzegać wytycznych aprobaty i skompletować właściwy zestaw. Zmiana poszczególnych składników systemów jest niedopuszczalna. Możliwe jest jedynie stosowanie wyrobów budowlanych, które posiadają parametry techniczne nie gorsze niż parametry materiałów wskazanych w projekcie.
6.2. Prace przygotowawcze - przed przystąpieniem do robót dociepleniowych należy dokładnie sprawdzić powierzchnię ścian i dokonać oceny stanu technicznego podłoża.
6.3. Docieplenie ścian zewnętrznych - wykonać w systemie ociepleniowym na bazie styropianu EPS-70 gr. 14 cm. Ściany w pasie od linii parapetów okien przyziemia, do głębokości około 30 cm poniżej linii gruntu, ocieplić płytami styropianu EPS-100 gr. 14 cm, zazbrojoną podwójnie wywiniętą siatką z włókna szklanego. Izolację cieplną piwnicy zakończyć ok. 30 cm poniżej poziomu gruntu, w miejscach odsłoniętych ścian piwnicy (ściany pom. kotłowni) - izolację cieplną zakończyć na gł. 30 cm poniżej linii gruntu.
6.4. Docieplenie dachu - ocieplenie poddasza użytkowego - w przestrzeni między krokwiami zamocować wełnę mineralną gr. 17 cm (np. ROCKWOOL MEGAROCK). Po montażu warstwy docieplenia, zamocować podbitkę wykonaną z płyt g-k montowanych na stelażu do konstrukcji nośnej dachu.
6.5. Ocieplenie stropu poddasza - na wcześniej oczyszczonym stropie należy rozwinąć warstwę paraizolacyjną, a na niej warstwę wełny mineralnej rozwijanej z rolki gr. 20 cm (np. ROCKWOOL MEGAROCK).
6.6. Docieplenie dachu lukarn - przed przystąpieniem do docieplenia lukarn należy sprawdzić i ocenić stan techniczny elementów konstrukcyjnych. Wszystkie zniszczone elementy należy wymienić na nowe zgodne co do właściwości mechanicznych i fizycznych z wymienianym elementem. Po przeprowadzeniu robót naprawczych należy przystąpić do montażu warstwy ocieplenia. Izolację termiczną wykonać z płyt styropianowych (typu PW11) jednostronnie laminowanych papą o gr. 15 cm i wytrzymałości mechanicznej na ściskanie jak styropian EPS-100. Zastosowany materiał musi posiadać odporność ogniową min. EI 30. Ścianki zewnętrzne lukarn docieplić płytami styropianu EPS-70 gr. 14 cm.
7. Stolarka otworowa:
Wykonać przed dociepleniem budynku. Wskazaną w części graficznej stolarkę wymienić na nową (PCW). Zamontować okna wyposażone w nawietrzaki higrosterowane. Drzwi zewnętrzne wskazane w projekcie należy wymienić na nowe, aluminiowe z wkładka termiczną.
8. Kolorystyka.
Tonacja piaskowa, elewacja w kolorze piaskowym (NCS kolor S 0515-Y20R), zaakcentowanie wejść
do budynku oraz ciągów okien w kolorze niebieskim (NCS kolor S 0520 - YR90B), gzymsy i podparapetniki w kolorze jasnobrązowym (NCS kolor S 1515 - Y30R) Podkreślenie cokołu w kolorze ciemnobrązowym (NCS kolor S 4030 - Y30R). Wnęki okienne w kolorze elewacji (NCS kolor S 0515-Y20R), Wszystkie opisane założenia przedstawiono w części graficznej na kolorowo, określając zakres stosowania danego koloru, starając się przy tym w miarę wiernie odtworzyć barwę. Dobór koloru określonego wg wzorników NCS.
Opis stanu istniejącego instalacji budynku - istniejąca instalacja c.o. jest układem otwartym dwururowym z rozdziałem dolnym. Czynnikiem grzejnym doprowadzającym ciepło dla potrzeb c.o. jest woda o parametrach 90/70oC z lokalnej kotłowni na paliwo stałe usytuowanej w piwnicy budynku Szkoły. Instalacja zasilająca I i II część obiektu wykonana jest z rur stalowych czarnych łączonych przez spawanie. Przewody poziome zasilające prowadzone wzdłuż ścian podłużnych obiektu. Przewody rozprowadzające prowadzone w przeważającej mierze przy podłodze pomieszczeń. Piony grzewcze w większej części prowadzone po wierzchu. Instalacja wyposażona w grzejniki żeliwne członowe, brak termostatycznych zaworów grzejnikowych. W III część Szkoły instalacja wymieniona na miedzianą - przewody prowadzone w bruzdach ściennych (prawdopodobny przebieg przewodów na rzutach), grzejniki płytowe kompaktowe wyposażone w zawory termostatyczne. Najnowsza III część obiektu zasilana jest osobnym układem pompowym prowadzonym z kotłowni.
9. Opis zaprojektowanej instalacji.
W budynku projektuje się instalację c.o. dwururową z przewodami rozprowadzającymi prowadzonymi pod stropem parteru a w części podpiwniczonej pod stropem piwnicy z układem pionów powielającym częściowo istniejące usytuowanie. Projektowany układ ma pojemność wodną 779,4 dm3 co stanowi wartość mniejszą niż w istniejącym układzie w związku z tym nie ma konieczności zmiany dotychczasowego otwartego naczynia wzbiorczego. W przypadku zmiany technologii kotłowni na rozdzielenie obiegów poprzez wymiennik należy dokonać doboru zamkniętego naczynia wzbiorczego i zaworu bezpieczeństwa po stronie instalacji a po stronie kotłowej doboru bufora ciepła oraz korekty i ewentualnej wymiany otwartego naczynia wzbiorczego.
9.1. Rurociągi.
Istniejące orurowanie stalowe instalacji c.o. w miarę możliwości należy zdemontować (z pominięciem
instalacji w III części obiektu). Instalację projektuje się z rur miedzianych łączonych lutem miękkim zgodnie ze średnicami zamieszczonymi na rozwinięciu (nieoznaczone średnice gałązek mają wymiar 15x1,0). Przewody rozprowadzające prowadzić pod stropem parteru po wierzchu wg rysunków z możliwością obudowania płytą kartonowo - gipsową a w części podpiwniczonej pod stropem piwnicy.
Punkty stałe przewodów poziomych zaznaczone zostały na rzucie parteru. Podpory przesuwne umieszczać wg zaleceń producenta przewodów.
9.2. Grzejniki.
W budynku zaprojektowano grzejniki płytowe kompaktowe. W pomieszczeniach sanitarnych zaprojektowano grzejniki łazienkowe drabinkowe. Grzejniki montować należy na wspornikach ściennych na wys. ok. 10 cm nad posadzką, dopuszcza się montaż grzejników łazienkowych na wysokości około 1,2 m nad poziomem posadzki jeżeli nie występują ograniczenia architektoniczne. Dopuszcza się dopasowanie wielkości i rodzaju grzejników do aranżacji i zagospodarowania poszczególnych pomieszczeń pod warunkiem spełnienia wymogu mocy grzewczej grzejników wykazanych na rozwinięciu instalacji i na rzutach. Instalacja przewiduje zastosowanie osłon grzejnikowych, które należy zamontować w uzgodnieniu z użytkownikiem.
9.3. Odpowietrzenia.
W budynku zaprojektowano odpowietrzenie instalacji za pomocą odpowietrzników automatycznych pływakowych w najwyższych punktach instalacji z zaworami odcinającymi.. W najniższych punktach instalacji należy zastosować odwodnienia.
9.4. Armatura.
Grzejniki wyposażyć należy w zawory termostatyczne z nastawami wstępnymi z głowicami termostatycznymi z czujnikiem wbudowanym z możliwością zabezpieczenia przed kradzieżą. Zawory należy wyregulować poprzez wykonanie nastaw wstępnych. Wszystkie grzejniki wyposażyć w zawór powrotny z funkcją odcięcia i spustu. Na głównych przewodach zamontować należy zawory odcinające zgodnie z rzutem instalacji.
9.5. Zabezpieczenie antykorozyjne i izolacje termiczne.
Przewody rozprowadzające należy zaizolować izolacją prefabrykowaną z pianki poliuretanowej (dane dla materiału o współczynniku przenikania ciepła 0,035 W/(mK) i o grubości minimalnej zasilanie/powrót poniżej). W przypadku prowadzenia przewodów w bruzdach ściennych należy je izolować termicznie. Izolację należy prowadzić również przez konstrukcję stropów i ścian jako tuleje ochronne dla umożliwienia swobodnych wydłużeń poziomych i pionowych przewodów.
9.6. Płukanie i próby szczelności.
Płukanie należy przeprowadzić po zakończeniu robót montażowych przy ustawieniu wszystkich zaworów termostatycznych na maksymalne otwarcie. Płukanie wykonać trzykrotnie zapewniając prędkość przepływu wody płucznej w rurociągach 1,5 m/s
9.7. Regulacja.
Po zakończeniu wszelkich prac montażowych i prób ciśnieniowych można wykonać regulację instalacji poprzez ustawienie nastaw na zaworach opisanych na rozwinięciach. Należy również zmienić instrukcję pracy kotłowni uwzględniając zmianę parametrów pracy z 90/70 oC do 80/60 oC.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 331525
Data publikacji: 2010-11-22
Nazwa: Gmina Oborniki, Urząd Miejski w Obornikach
Ulica: ul. Piłsudskiego 76
Numer domu: 76
Miejscowość: Oborniki
Kod pocztowy: 64-600
Województwo / kraj: wielkopolskie
Numer telefonu: 061 6559100; 6559133
Numer faxu: 061 6559101
Adres strony internetowej: www.oborniki.pl
Regon: 00052576000000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Termomodernizacja i modernizacja instalacji centralnego ogrzewania budynku
Szkoły Podstawowej w Objezierzu.
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. termomodernizacja i modernizacja instalacji centralnego ogrzewania budynku Szkoły Podstawowej w Objezierzu.
2. Budynek przeznaczony do remontu zlokalizowany jest w miejscowości Objezierze w Gminie Oborniki.
3.Obiekt jest budynkiem użyteczności publicznej. Posiada dwie kondygnacje nadziemne, które są obsługiwane przez dwie niezależne klatki schodowe. Ze względu na liczne rozbudowy, budynek jest zróżnicowany pod względem architektonicznym;
3.1. Projektowanie zmiany zabudowy:
Nie zakłada się realizacji żadnych nowych elementów konstrukcyjnych budynku ani sieci. Dla uporządkowania elewacji, zarówno ulicznych jak i podwórzowych, zakłada się likwidację zbędnych instalacji i urządzeń na nich zamontowanych oraz ujednolicenie ich.
3.2. Opis budynku - stan istniejący:
Budynek został wykonany w konstrukcji tradycyjnej - murowanej. Całą konstrukcję przykryto skośnym dachem dwuspadowym, krytym ceramiczną dachówką.
4. Ocena ciepłochronności przegród budynku
Przegrody zewnętrzne najnowszej części budynku nie wymagają docieplenia, pozostałe przegrody zewnętrzne nie spełniają obecnie obowiązujących norm w zakresie ochrony cieplnej.
5. Działania sanacyjne
W celu doprowadzenia budynku do zgodności z obowiązującymi wymaganiami w zakresie ochrony cieplej budynków niezbędne jest docieplenie wszystkich przegród zewnętrznych. W ramach prowadzonych robót projektuje się również wymianę stolarki otworowej.
6. Opis projektowanych robót
6.1. Wymogi techniczne - wymagane parametry techniczne materiałów zastosowanych w projekcie spełniają dostępne na rynku zestawy wyrobów do stosowania we wzajemnym połączeniu stanowiącym integralną całość użytkową - systemy ociepleniowe. Wyroby budowlane należy stosować zgodnie z wydaną aprobatą (Europejską lub krajową). Jeśli dotyczy ona całego systemu, to należy bezwzględnie przestrzegać wytycznych aprobaty i skompletować właściwy zestaw. Zmiana poszczególnych składników systemów jest niedopuszczalna. Możliwe jest jedynie stosowanie wyrobów budowlanych, które posiadają parametry techniczne nie gorsze niż parametry materiałów wskazanych w projekcie.
6.2. Prace przygotowawcze - przed przystąpieniem do robót dociepleniowych należy dokładnie sprawdzić powierzchnię ścian i dokonać oceny stanu technicznego podłoża.
6.3. Docieplenie ścian zewnętrznych - wykonać w systemie ociepleniowym na bazie styropianu EPS-70 gr. 14 cm. Ściany w pasie od linii parapetów okien przyziemia, do głębokości około 30 cm poniżej linii gruntu, ocieplić płytami styropianu EPS-100 gr. 14 cm, zazbrojoną podwójnie wywiniętą siatką z włókna szklanego. Izolację cieplną piwnicy zakończyć ok. 30 cm poniżej poziomu gruntu, w miejscach odsłoniętych ścian piwnicy (ściany pom. kotłowni) - izolację cieplną zakończyć na gł. 30 cm poniżej linii gruntu.
6.4. Docieplenie dachu - ocieplenie poddasza użytkowego - w przestrzeni między krokwiami zamocować wełnę mineralną gr. 17 cm (np. ROCKWOOL MEGAROCK). Po montażu warstwy docieplenia, zamocować podbitkę wykonaną z płyt g-k montowanych na stelażu do konstrukcji nośnej dachu.
6.5. Ocieplenie stropu poddasza - na wcześniej oczyszczonym stropie należy rozwinąć warstwę paraizolacyjną, a na niej warstwę wełny mineralnej rozwijanej z rolki gr. 20 cm (np. ROCKWOOL MEGAROCK).
6.6. Docieplenie dachu lukarn - przed przystąpieniem do docieplenia lukarn należy sprawdzić i ocenić stan techniczny elementów konstrukcyjnych. Wszystkie zniszczone elementy należy wymienić na nowe zgodne co do właściwości mechanicznych i fizycznych z wymienianym elementem. Po przeprowadzeniu robót naprawczych należy przystąpić do montażu warstwy ocieplenia. Izolację termiczną wykonać z płyt styropianowych (typu PW11) jednostronnie laminowanych papą o gr. 15 cm i wytrzymałości mechanicznej na ściskanie jak styropian EPS-100. Zastosowany materiał musi posiadać odporność ogniową min. EI 30. Ścianki zewnętrzne lukarn docieplić płytami styropianu EPS-70 gr. 14 cm.
7. Stolarka otworowa:
Wykonać przed dociepleniem budynku. Wskazaną w części graficznej stolarkę wymienić na nową (PCW). Zamontować okna wyposażone w nawietrzaki higrosterowane. Drzwi zewnętrzne wskazane w projekcie należy wymienić na nowe, aluminiowe z wkładka termiczną.
8. Kolorystyka.
Tonacja piaskowa, elewacja w kolorze piaskowym (NCS kolor S 0515-Y20R), zaakcentowanie wejść
do budynku oraz ciągów okien w kolorze niebieskim (NCS kolor S 0520 - YR90B), gzymsy i podparapetniki w kolorze jasnobrązowym (NCS kolor S 1515 - Y30R) Podkreślenie cokołu w kolorze ciemnobrązowym (NCS kolor S 4030 - Y30R). Wnęki okienne w kolorze elewacji (NCS kolor S 0515-Y20R), Wszystkie opisane założenia przedstawiono w części graficznej na kolorowo, określając zakres stosowania danego koloru, starając się przy tym w miarę wiernie odtworzyć barwę. Dobór koloru określonego wg wzorników NCS.
Opis stanu istniejącego instalacji budynku - istniejąca instalacja c.o. jest układem otwartym dwururowym z rozdziałem dolnym. Czynnikiem grzejnym doprowadzającym ciepło dla potrzeb c.o. jest woda o parametrach 90/70oC z lokalnej kotłowni na paliwo stałe usytuowanej w piwnicy budynku Szkoły. Instalacja zasilająca I i II część obiektu wykonana jest z rur stalowych czarnych łączonych przez spawanie. Przewody poziome zasilające prowadzone wzdłuż ścian podłużnych obiektu. Przewody rozprowadzające prowadzone w przeważającej mierze przy podłodze pomieszczeń. Piony grzewcze w większej części prowadzone po wierzchu. Instalacja wyposażona w grzejniki żeliwne członowe, brak termostatycznych zaworów grzejnikowych. W III część Szkoły instalacja wymieniona na miedzianą - przewody prowadzone w bruzdach ściennych (prawdopodobny przebieg przewodów na rzutach), grzejniki płytowe kompaktowe wyposażone w zawory termostatyczne. Najnowsza III część obiektu zasilana jest osobnym układem pompowym prowadzonym z kotłowni.
9. Opis zaprojektowanej instalacji.
W budynku projektuje się instalację c.o. dwururową z przewodami rozprowadzającymi prowadzonymi pod stropem parteru a w części podpiwniczonej pod stropem piwnicy z układem pionów powielającym częściowo istniejące usytuowanie. Projektowany układ ma pojemność wodną 779,4 dm3 co stanowi wartość mniejszą niż w istniejącym układzie w związku z tym nie ma konieczności zmiany dotychczasowego otwartego naczynia wzbiorczego. W przypadku zmiany technologii kotłowni na rozdzielenie obiegów poprzez wymiennik należy dokonać doboru zamkniętego naczynia wzbiorczego i zaworu bezpieczeństwa po stronie instalacji a po stronie kotłowej doboru bufora ciepła oraz korekty i ewentualnej wymiany otwartego naczynia wzbiorczego.
9.1. Rurociągi.
Istniejące orurowanie stalowe instalacji c.o. w miarę możliwości należy zdemontować (z pominięciem
instalacji w III części obiektu). Instalację projektuje się z rur miedzianych łączonych lutem miękkim zgodnie ze średnicami zamieszczonymi na rozwinięciu (nieoznaczone średnice gałązek mają wymiar 15x1,0). Przewody rozprowadzające prowadzić pod stropem parteru po wierzchu wg rysunków z możliwością obudowania płytą kartonowo - gipsową a w części podpiwniczonej pod stropem piwnicy.
Punkty stałe przewodów poziomych zaznaczone zostały na rzucie parteru. Podpory przesuwne umieszczać wg zaleceń producenta przewodów.
9.2. Grzejniki.
W budynku zaprojektowano grzejniki płytowe kompaktowe. W pomieszczeniach sanitarnych zaprojektowano grzejniki łazienkowe drabinkowe. Grzejniki montować należy na wspornikach ściennych na wys. ok. 10 cm nad posadzką, dopuszcza się montaż grzejników łazienkowych na wysokości około 1,2 m nad poziomem posadzki jeżeli nie występują ograniczenia architektoniczne. Dopuszcza się dopasowanie wielkości i rodzaju grzejników do aranżacji i zagospodarowania poszczególnych pomieszczeń pod warunkiem spełnienia wymogu mocy grzewczej grzejników wykazanych na rozwinięciu instalacji i na rzutach. Instalacja przewiduje zastosowanie osłon grzejnikowych, które należy zamontować w uzgodnieniu z użytkownikiem.
9.3. Odpowietrzenia.
W budynku zaprojektowano odpowietrzenie instalacji za pomocą odpowietrzników automatycznych pływakowych w najwyższych punktach instalacji z zaworami odcinającymi.. W najniższych punktach instalacji należy zastosować odwodnienia.
9.4. Armatura.
Grzejniki wyposażyć należy w zawory termostatyczne z nastawami wstępnymi z głowicami termostatycznymi z czujnikiem wbudowanym z możliwością zabezpieczenia przed kradzieżą. Zawory należy wyregulować poprzez wykonanie nastaw wstępnych. Wszystkie grzejniki wyposażyć w zawór powrotny z funkcją odcięcia i spustu. Na głównych przewodach zamontować należy zawory odcinające zgodnie z rzutem instalacji.
9.5. Zabezpieczenie antykorozyjne i izolacje termiczne.
Przewody rozprowadzające należy zaizolować izolacją prefabrykowaną z pianki poliuretanowej (dane dla materiału o współczynniku przenikania ciepła 0,035 W/(mK) i o grubości minimalnej zasilanie/powrót poniżej). W przypadku prowadzenia przewodów w bruzdach ściennych należy je izolować termicznie. Izolację należy prowadzić również przez konstrukcję stropów i ścian jako tuleje ochronne dla umożliwienia swobodnych wydłużeń poziomych i pionowych przewodów.
9.6. Płukanie i próby szczelności.
Płukanie należy przeprowadzić po zakończeniu robót montażowych przy ustawieniu wszystkich zaworów termostatycznych na maksymalne otwarcie. Płukanie wykonać trzykrotnie zapewniając prędkość przepływu wody płucznej w rurociągach 1,5 m/s
9.7. Regulacja.
Po zakończeniu wszelkich prac montażowych i prób ciśnieniowych można wykonać regulację instalacji poprzez ustawienie nastaw na zaworach opisanych na rozwinięciach. Należy również zmienić instrukcję pracy kotłowni uwzględniając zmianę parametrów pracy z 90/70 oC do 80/60 oC.
Kody CPV:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453210003 (Izolacja cieplna)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453240004 (Roboty w zakresie okładziny tynkowej)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452610004 (Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty)
Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453310006 (Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Zamówienia uzupełniające będą mogły zostać udzielone jeżeli:
1)polegają na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień co zamówienie podstawowe,
2)zamówienia uzupełniające są zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego,
3)wartość zamówień uzupełniających nie przekroczy 15 % wartości zamówienia podstawowego,
4)zostaną udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.
Czas: D
Data zakończenia: 30/04/2011
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia: nie dotyczy
Wiedza i doświadczenie:
Spełnia warunek dotyczący wiedzy i doświadczenia tj. w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał minimum dwa zamówienia, których przedmiotem była termomodernizacja i modernizacja budynku o wartości każdej z robót co najmniej 450.000,00 zł netto
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Spełnia warunek dotyczący dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.: kierownik budowy - osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
Zamawiający określając wymogi w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 ze zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U z 2008 r., Nr 63, poz. 394).
Wszystkie wymienione powyżej osoby winny posiadać biegłą znajomość języka polskiego. Zamawiający dopuszcza zmianę tego wymogu wyłącznie w przypadku, gdy Wykonawca na własny koszt zapewni tłumacza języka polskiego, który zapewni stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach pomiędzy Zamawiającym a personelem Wykonawcy, a także zapewni tłumaczenie na bieżąco wszystkich dokumentów związanych z realizacją przedmiotowego zamówienia, stworzonych zarówno przez Wykonawcę, jak i dostarczonych przez Zamawiającego. Wykonawca zatrudniając tłumacza winien wziąć pod uwagę, iż z uwagi na złożony zakres przedmiotu zamówienia, tłumacz ten winien być biegły w bezbłędnym i jednoznacznym tłumaczeniu zagadnień technicznych, ekonomicznych i prawnych
Sytuacja ekonomiczna:
Spełnia warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej tj.: posiada ważne i opłacone ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzenia działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 400.000,00 PLN
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
Wykonawca ponadto przedkłada:
1)Formularz ofertowy (sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 IDW).
2)Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o zamówienie publiczne albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (w przypadku składania oferty wspólnej lub gdy umocowanie takie nie wynika ze złożonego odpisu z właściwego rejestru albo zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej).
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1.W przypadkach przewidzianych w umowie dopuszcza się wprowadzenie zmian za zgodą Zamawiającego.
2.Zmiany przewidziane w umowie mogą być inicjowane przez Zamawiającego lub przez Wykonawcę.
3.Zmiany umowy, o których mowa w ust. 1 muszą być dokonywane z zachowaniem przepisu art. 140 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiącego, że umowa podlega unieważnieniu w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
4.Zmiany, o których mowa w ust. 1 mogą dotyczyć:
1)zmiany jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla objętego proponowaną zmianą elementu robót budowlanych,
2)zmiany producenta urządzeń lub wyposażenia,
3)zmiany wymiarów, położenia lub wysokości części robót budowlanych,
4)zmiany terminów wykonania robót budowlanych,
5)rezygnacji z wykonania części robót budowlanych, dostaw i usług,
6)zmiany wynagrodzenia Wykonawcy (w tym podatku VAT),
7)zmiany osób przy pomocy, których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne osoby legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami,
8)zmiany podwykonawców, których udział w realizacji przedmiotu umowy zaakceptował Zamawiający.
5.Jeżeli zmiana, o której mowa w ust. 4 wymaga zmiany dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, strona inicjująca zmianę przedstawia projekt zamienny (zatwierdzony przez organ architektoniczno-budowlany - jeżeli wymagają tego przepisy prawa budowlanego) zawierający opis proponowanych zmian, przedmiar i niezbędne rysunki. Projekt taki wymaga akceptacji nadzoru autorskiego i zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego.
6.Zmiany, o których mowa w ust. 4 mogą zostać dokonane, jeżeli zachodzą i są ich uzasadnieniem niżej wymienione okoliczności:
1)obniżenie kosztu wykonania robót (wynagrodzenia Wykonawcy) lub kosztu eksploatacji (użytkowania) obiektu,
2)poprawy wartości lub podniesienia sprawności ukończonych robót budowlanych,
3)zmiany obowiązujących przepisów,
4)podniesienie wydajności urządzeń,
5)podniesienie bezpieczeństwa wykonywania robót,
6)usprawnienia lub podniesienie walorów zdrowotnych i bezpieczeństwa w trakcie użytkowania obiektu,
7)opóźnienia, utrudnienia, zawieszenia robót lub przeszkody spowodowane przez lub dające się przypisać Zamawiającemu, personelowi Zamawiającego; lub innemu wykonawcy, zatrudnionemu przez Zamawiającego na terenie budowy,
8)zaistnienie nieprzewidzialnych w umowie warunków geologicznych, hydrogeologicznych, wykopalisk, wyjątkowo niekorzystnych warunków klimatycznych, a także innych przeszkód lub skażeń uniemożliwiających kontynuowanie umowy na przewidzianych w niej warunkach,
9)udzielenie robót dodatkowych koniecznych do wykonania podstawowego zakresu zamówienia,
10)siła wyższa.
7.Podstawę obliczenia kosztów zmian, o których mowa w ust. 4 pkt 1-3 w związku z pkt 6 stanowi kosztorys opracowany na podstawie cen jednostkowych oraz danych wyjściowych do kosztorysowania przyjętych przez Wykonawcę do sporządzenia kosztorysu składanego przed podpisaniem umowy, ale nie większych niż ostatnie aktualne średnie ceny publikowane w SEKOCENBUD,
8.Zakazuje się zmiany umowy, jeżeli zmiana jest wymuszona uchybieniem czy naruszeniem umowy przez Wykonawcę. W takim przypadku koszty dodatkowe związane z takimi zmianami ponosi Wykonawca.
9.Dokonanie zmian, o których mowa w ust. 4 pkt 1-8 wymaga podpisania aneksu do umowy.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.oborniki.pl (bip.oborniki.pl)
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Obornikach ul. Piłsudskiego 76, 64-600 Oborniki, Wydział Zamówień Publicznych i Pozyskiwania Funduszy, pokój nr 219, II piętro
Data składania wniosków, ofert: 07/12/2010
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania: siedziba Zamawiającego - sekretariat I piętro
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe: nie dotyczy
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
174817 / 2012-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie remontu kominów w budynkach na terenie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących przy ul. Bydgoskiej 4a w Poznaniu
132104 / 2016-05-24 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Pile - Piła (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
modernizacja budynku Inspektoratu ZUS w Czarnkowie - roboty dodatkowe
166879 / 2011-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Szkół Samochodowych - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont pokrycia dachu łącznika, klatek schodowych, korytarzy oraz sali 019 w budynku Zespołu Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego przy ul. Zamenhofa 142 w Poznaniu
51115 / 2013-04-05 - Inny: Jednostka Budżetowa MON
Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont pomieszczeń piwnicznych budynku nr 52 wraz z rozbiórką komina stalowego w CSWL Poznań m. Biedrusko ul Ogrodowa
91897 / 2009-06-10 - Podmiot prawa publicznego
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Konin (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Termomodernizacja budynku przy ul. Kosmonautów 6 w Koninie.
339981 / 2010-11-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Zakład Zagospodarowania Odpadów - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont budynku oczyszczalni i przybudówki na Składowisku Odpadów miasta Poznania w Suchym Lesie.
247892 / 2010-08-12 - Podmiot prawa publicznego
Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Roboty budowlane - numer postępowania 0160/POZ/50/2010
72773 / 2010-04-01 - Podmiot prawa publicznego
Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie remontu budynku mieszkalnego w miejscowości Bielejewo nr 13, dz. nr 58, gmina Jaraczewo, obręb Bielejewo.
302418 / 2013-07-30 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Komenda Wojewódzka Policji - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont zespołu budynków Komendy Miejskiej Policji w Koninie
110043 / 2013-06-13 - Uczelnia publiczna
Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont sal dydaktycznych i korytarza w budynku Akademii Muzycznej w Poznaniu, ul. Święty Marcin 87
257929 / 2009-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Koło (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
PRZEBUDOWA POMIESZCZEŃ BUDYNKU OBSÅUGI STADIONU W KOLE PRZY ULICY SPORTOWEJ
14295 / 2016-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Poznań Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji Samorządowy Zakład Budżetowy - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Modernizacja budynku administracyjno-hotelowego w Oddziale Golęcin, Poznań ul. Warmińska 1
183809 / 2013-09-11 - Inny: Jednostka Budżetowa MON
Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont pomieszczeń piwnicznych w budynku nr 5 SKW przy ul. Kościuszki 130 - Sprawa numer 87/WZI/13/WE
130611 / 2015-09-03 - Inny: Jednostka Budżetowa MON
Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
61/WZI/15/WE Remont dachu nad salÄ… sportowÄ… w Poznaniu ul. Saperska
285986 / 2010-09-10 - Inny: LASY PAŃSTWOWE
Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Grodzisk z siedzibą w Lasówkach - Grodzisk Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
REMONT CZĘŚCI POMIESZCZENIA SALI KOMPUTEROWEJ Z PRZEZNACZENIEM NA WC DAMSKIE WRAZ Z REMONTEM WC OGÓLNEGO Z PRZEZNACZENIEM NA MĘSKIE W PAÅACU OSW PORAÅ»YN
246672 / 2009-07-21 - Inny: Szkoła
Zespół Szkół Nr 2 - Ostrzeszów (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont części socjalnej przy sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 - etap II
324390 / 2010-10-08 - Inny: Jednostka Budżetowa MON
Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Naprawa wÄ™złów sanitarnych, korytarza i elewacji - budynek nr 61 i 62 - WAK PoznaÅ„ Åawica
353048 / 2013-09-02 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Modernizacja pomieszczeń budynków Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu dla potrzeb Pogotowia Ratunkowego
187725 / 2010-07-14 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Zespół Szkół Plastycznych w Kole - Koło (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
MODERNIZACJA I WYMIANA INSTALACJI WEWNĘTRZNYCH W RAMACH ADAPTACJI ZABYTKOWEGO PAÅACU W KOÅšCIELCU
7827 / 2012-01-09 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont pomieszczeń w obiektach UEP IX etap
13544 / 2012-01-16 - Inny: ośrodek szkolenia Służby Więziennej
Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie remontu budynku administracyjno-dydaktycznego nr 29
na terenie COSSW w Kaliszu - nr sprawy 1/i/12
373426 / 2013-09-13 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Komenda Wojewódzka Policji - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont pomieszczeń w budynku Posterunku Policji w Dusznikach
220403 / 2011-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gimnazjum nr 50 im. Lotnictwa Polskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont sali gimnastycznej w budynku Gimnazjum nr 50 przy ul. P. Åšciegiennego 10 w Poznaniu
137435 / 2012-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
remont pokrycia dachowego (dach niski i wysoki) w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 przy ul. Powstańców Wlkp. 3 w Poznaniu
372902 / 2013-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Żłobków Nr 2 - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu zabezpieczenia przeciwpożarowego w budynkach Zespołu Żłobków nr 2 w Poznaniu położonych ul Nowy Świat 7/11, Al. Wielkopolskiej 21/25 i ul. Szamarzewskiego 5/9 w Poznaniu
183909 / 2013-09-11 - Inny: jednostka Budżetowa MON
Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont kotłowni głównej w budynku nr 20 w JW. 3293 Powidz, ul. Witkowska 8 Sprawa nr 90/WZI/13/WE