240782 / 2013-06-24 - Inny: Spółka Akcyjna, Główny Akcjonariusz Gmina Miasto Częstochowa / Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie SA (Częstochowa)
Świadczenie kompleksowej usługi polegającej na przeprowadzeniu szkoleń z zakresu samodzielnej obsługi i programowania obrabiarek CNC w ramach projektu Szkolenia szansą na rozwój realizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.
Opis zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi polegającej na przeprowadzeniu szkoleń z zakresu samodzielnej obsługi i programowania obrabiarek CNC w ramach projektu Szkolenia szansą na rozwój realizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. Zamawiający podzielił zamówienie na części: Część I zamówienia - kompleksowa usługa szkoleniowa polegająca na prowadzeniu szkoleń z zakresu samodzielnej obsługi i programowania obrabiarek CNC dla 1 grupy szkoleniowej liczącej 10 osób, szkolenia w systemie wieczorowym (w okresie poniedziałku do piątku popołudniami), Część II zamówienia - kompleksowa usługa szkoleniowa polegająca na prowadzeniu szkoleń z zakresu samodzielnej obsługi i programowania obrabiarek CNC dla 1 grupy szkoleniowej liczącej 10 osób, szkolenia w systemie weekendowym (sobota, niedziela). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części znajduje się w Rozdziale IV Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wspólny dla części I i części II zamówienia:
1. Przeprowadzenie szkolenia wg własnego programu szkoleniowego z uwzględnieniem tematyki określonej przez Zamawiającego. Program szkolenia powinien być skonstruowany tak aby umożliwić naukę od podstaw również tym uczestnikom szkolenia, którzy nie pracowali wcześniej na obrabiarkach CNC i nie uczestniczyli w szkoleniach w zakresie ich obsługi. Program wymaga pisemnego zatwierdzenia przez Zamawiającego. Wykonawca przedstawi go do zatwierdzenia przynajmniej na 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia. Zamawiający jest uprawniony do tego, aby zatwierdzenie programu uzależnić od uwzględnienia w nim przez Wykonawcę wskazówek przekazanych przez Zamawiającego.
2.W każdej z części zamówienia w szkoleniach uczestniczyć będzie 1 grupa szkoleniowa. Grupa szkoleniowa liczyć będzie 10 osób.
3.Każde ze szkoleń obejmować będzie 3 (trzy) bloki tematycznie, łącznie 220 godzin dydaktycznych ( każda godzina dydaktyczna wynosi 45 minut). Każdy z uczestników szkoleń weźmie udział kolejno we wszystkich blokach tematycznych. Zajęcia praktyczne na obrabiarkach CNC rozumiane jako praca na maszynach w ramach 220 godzin dydaktycznych szkolenia powinny stanowić minimum 74 godziny dydaktyczne z 220 godzin. Zajęcia z zakresu szkoleń z oprogramowania CAD - CAM oraz ewentualne zajęcia na symulatorach nie są przez Zamawiającego rozumiane jako zajęcia praktyczne. Do Wykonawcy, w ramach opracowanego programu szkolenia, należy podział 74 godzin dydaktycznych na poszczególne bloki tematyczne tak aby była to ilość wystarczająca do zdobycia umiejętności praktycznych zgodnych z elementami programu szkolenia wymaganymi przez Zamawiającego. Szkolenie powinno realizować cel: Nabycie przez uczestników wiedzy i umiejętności praktycznych i teoretycznych niezbędnych do pracy w zawodzie operatora i programisty obrabiarek CNC Szczegółowe wymagania dotyczące poszczególnych bloków są następujące:
a)BLOK nr 1 - szkolenie operator obrabiarek CNC
Czas szkolenia w bloku dla każdej z grup: 60 godzin dydaktycznych.
Cel szkolenia w ramach bloku: nabycie przez uczestników szkolenia wiedzy i umiejętności praktycznych oraz teoretycznych niezbędnych do pracy w zawodzie operatora obrabiarek CNC.
Program szkolenia powinien zawierać minimum: zasady bezpieczeństwa pracy na obrabiarkach, zasady obsługi i budowy obrabiarek CNC - tokarek, frezarek ,uzbroj. obrabiarek w narz., wprowadzanie korekcji ustawień, poznanie obecnie stosowanych technologii, prawidłowy dobór parametrów i ustawienie narzędzi, opanowanie czynności konserwacyjnych, pomiar narz., podstawy obróbki skrawaniem.
b)BLOK nr 2 - szkolenie podstawowe: programista obrabiarek CNC
Czas szkolenia w bloku dla każdej z grup - 80 godzin dydaktycznych.
Cel szkolenia w ramach bloku: nabycie przez uczestników szkolenia wiedzy i umiejętności praktycznych oraz teoretycznych niezbędnych do pracy w zawodzie programisty obrabiarek CNC.
Program szkolenia powinien zawierać minimum: zasady programowania i znajomości podstawowych kod. i cykli ISO, zasady tworzenia programów na sterownikach, tworzenie programów przy pomocy narzędzi wspomagających sterowniki na maszynach, programowanie sterowników i wykonanie zaprogramowanych detali.
c) BLOK nr 3 - szkolenie zaawansowane: programista obrabiarek CNC
Czas szkolenia w bloku dla każdej z grup - 80 godzin dydaktycznych.
Cel szkolenia w ramach bloku: poszerzenie nabytej podczas szkolenia podstawowego przez uczestników szkolenia wiedzy i umiejętności praktycznych i teoretycznych niezbędnych do pracy w zawodzie specjalisty ds. programowania obrabiarek CNC.
Program szkolenia powinien zawierać minimum: omówienie środowiska zastosowanego oprogramowania, opanowanie zasad tworzenia programów przy pomocy wybranych programów CAD/CAM, tworzenie geometrii, opis narzędzi do modelowania, ćwiczenia z użyciem oprogramowania i wykonanie zaprogramowanego na sterowniku obrabiania detalu.
4.Wykonawca w ramach świadczonej przez siebie kompleksowej usługi zapewni m.in:
dot. części I i części II zamówienia
a)salę wykładową i - lub salę z niezbędnym wyposażeniem (m.in. obrabiarki CNC - park maszynowy - materiały i narzędzia do pracy na maszynach.),
b)ubezpieczenie maszyn, którego koszt obciąży Wykonawcę,
c) ubezpieczenie (NW) dla każdego uczestnika szkolenia podczas części praktycznej szkolenia,
d)catering dla każdego uczestnika w każdym dniu szkolenia,
e)dla każdego uczestnika materiały szkoleniowe drukowane, oprawione i spięte w sposób trwały (skoroszyt, bindowanie) umożliwiający wpięcie ich do segregatora w skład, których wchodzić mogą prezentacje, ćwiczenia, skrypty itp. Materiały powinny dotyczyć omawianych podczas szkolenia zagadnień, liczyć będą co najmniej 30 stron dla danego bloku tematycznego,
f) zorganizowanie i przeprowadzenie wewnętrznego egzaminu po każdym z bloków tematycznych,
g)wydanie certyfikatów po przeprowadzeniu egzaminu wewnętrznego - (warunkiem uzyskania certyfikatu jest uzyskanie przez uczestnika szkolenia min. 60% punktów z ich maksymalnej ilości przewidzianej dla przeprowadzanego egzaminu),
h)opracowanie i przeprowadzenie ankiety badającej nabycie umiejętności i podniesienie kwalifikacji w stopniu zapewniającym zdolność do samodzielnej pracy i programowania obrabiarek CNC - ankieta powinna być przeprowadzona w chwili przystąpienia do projektu (przed rozpoczęciem szkolenia) oraz po zakończeniu szkolenia,
i) zastosowanie się do regulaminu projektu Szkolenia szansą na rozwój w szczególności w zakresie zawartych w regulaminie procedur i zasad prowadzenia zajęć, zaliczeń kolejnych partii materiału, przeprowadzenia egzaminów,
j) zastosowanie nowoczesnych technik multimedialnych podczas prowadzenia szkoleń (np. prezentacje multimedialne, filmy, symulacje komputerowe),
k) odzież roboczą i ochronną oraz niezbędne szkolenie z zakresu bhp dla uczestników szkoleń, o ile są wymagane obowiązującymi przepisami prawa dla zachowania bezpieczeństwa uczestników i-lub prawidłowego przebiegu szkolenia.
Szczegółowy wykaz obowiązków Wykonawcy w przedmiocie szkoleń z zakresu CNC zawiera wzór umowy znajdujący się w Części III do SIWZ - wzór umowy.
5.Szczegółowy harmonogram jest ustalony jednostronnie przez Zamawiającego i stanowi Załącznik nr 2 do części III SIWZ - Wzór umowy dla cz. I i cz. II. Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w harmonogramie załączonym do części III SIWZ - Wzór umowy dla cz. I i cz. II (Załącznik nr 2). O konieczności dokonania zmian w harmonogramie Zamawiający będzie niezwłocznie informował Wykonawcę.
6.Wszelkie materiały szkoleniowe i dokumenty powstałe w ramach realizacji projektu - w tym m. in. Prezentacje, materiały drukowane, dokumentacja projektowa, powinny zawierać obowiązujące logotypy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Unii Europejskiej oraz informację o współfinansowaniu projektu. Logotypami oraz informacją dotyczącą współfinansowania projektu ze środków Unii Europejskiej powinny być opatrzone również certyfikaty wydawane uczestnikom szkoleń o ile warunki techniczne na to pozwalają.
7.Szkolenia w części teoretycznej (nie wymagające parku maszyn oraz stanowisk komputerowych z oprogramowaniem CAD-CAM) będą odbywały się na terenie powiatu częstochowskiego. Część szkolenia wymagająca parku maszyn i stanowisk komputerowych może odbywać się poza obszarem powiatu częstochowskiego na terenie województwa śląskiego, w takim wypadku Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom szkolenia transportu z miejsca odbywania się szkoleń teoretycznych do miejsca, w którym odbywać się będzie szkolenie praktyczne wymagające parku maszyn oraz stanowisk komputerowych z oprogramowaniem CAD-CAM, oraz podróż powrotną do miejsca odbywania się szkoleń teoretycznych bezpośrednio po zakończeniu zajęć. Wykonawca ponosi wszelkie koszty i ryzyka związane z transportem.
2.Kategoria przedmiotu zamówienia zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień (CPV):
CPV: 80.51.00.00-2
3.Wartość zamówienia nie przekracza kwoty 200000,00 euro.
4.Przedmiotowe zamówienia podlega współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ramach projektu Szkolenia szansą na rozwój , Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.1. Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
OPIS CZĘŚCI ZAMÓWIENIA, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY
DOPUSZCZA SKŁADANIE OFERT CZĘŚCIOWYCH
Zamawiający podzielił zamówienia na dwie części i dopuszcza składanie ofert częściowych na poszczególne części zamówienia:
1.Część I zamówienia:
Kompleksowa usługa szkoleniowa polegająca na prowadzeniu szkolenia z zakresu samodzielnej obsługi i programowania obrabiarek CNC dla 1 grupy szkoleniowej liczącej 10 osób, szkolenia w systemie wieczorowym (w okresie poniedziałku do piątku popołudniami)
Szkolenie odbywać się będzie w systemie wieczorowym (w okresie od poniedziałku do piątku), średnio dwa razy w tygodniu, średnio w każdym tygodniu, w wymiarze 4 (czterech) godzin dydaktycznych następujących po sobie w danym dniu, w godzinach początek zajęć - około godz. 17.20, zakończenie zajęć - około godz. 20.35. Dodatkowo podczas zajęć należy zorganizować 15 minutową przerwę lub dwie przerwy: jedna 10 minut, druga 5 minut przeznaczone na poczęstunek.
Catering podczas szkoleń z zakresu CNC (system wieczorowy)
1.W ramach usługi cateringowej podczas szkoleń dla uczestników projektu Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania i zapewnienia posiłków dla uczestników szkoleń według poniższej specyfikacji:
a)na jeden posiłek dla jednego uczestnika w każdym dniu szkolenia powinny składać się:
- poczęstunek (w danym dniu szkoleniowym jeden wariant do wyboru):
Wariant 1
4 (cztery) kanapki na ciemnym lub pszennym pieczywie - np. : z masłem, serem żółtym i/lub wędliną, dodatkiem warzywnym
Wariant 2
2 (dwie) bułki z masłem, warzywami (np. sałatą, ogórkiem zielonym lub pomidorem itp. ) oraz plastrem sera żółtego i-lub plastrem wędlin.
Wariant 3
2 (dwie) kanapki na ciemnym lub pszennym pieczywie - np. : z masłem, serem żółtym i-lub wędliną, dodatkiem warzywnym
oraz bułka słodka
Wariant 4
(jedna) bułka z masłem, warzywami (np. sałatą, ogórkiem zielonym lub pomidorem itp. ) oraz plastrem sera żółtego i-lub plastrem wędliny oraz bułka słodka
Wariant 5
Sałatka w ilości co najmniej 200g np. jarzynowa, grecka (z warzywami, serem feta i sosem) , z warzywami i dodatkiem mięsnym lub innym dodatkiem białkowym itp. Dodatkowo do sałatki pieczywo.
Kanapki powinny być podane zbiorczo na paterze-talerzu itp. wraz z dodatkowym zapewnieniem serwetek jednorazowych-talerzy dla uczestników lub należy zapakować kanapki oddzielnie np. w folię spożywczą, woreczki śniadaniowe, opakowania jednorazowe itp. i rozdysponować uczestnikom. Sałatki pakowane pojedynczo dla każdego uczestnika.
Zamawiający dopuszcza stosowanie zarówno naczyń i sztućców jednorazowych jak i wielorazowych.
b)serwis kawowy: kawa, herbata, kruche ciastka, woda mineralna, cytryna do herbaty (owoc naturalny w plastrach lub gotowy sok z cytryny w pojedynczych opakowaniach), cukier, mleko do kawy.
(ciastka kruche co najmniej 2 rodzaje w ilości łącznie min. 0,10 kg/osobę;
kawę i herbatę w ilości co najmniej po 1+1 na osobę - z możliwością przyrządzenia co najmniej 250 ml każdego napoju na osobę, podawane osobno do samodzielnego zaparzania - kawa rozpuszczana sypka w naczyniu z łyżeczką, herbata w torebkach jednorazowych, wodę mineralną w ilości co najmniej 500 ml na osobę.
c) W każdym dniu szkolenia Wykonawca zapewni:
- termosy z wrzącą wodą (do kawy i herbaty) lub warniki bądź inne urządzenia pozwalające na gotowanie wody na miejscu bądź w inny sposób zapewniający odpowiednią temperaturę do przygotowania napojów gorących.
- talerzyki, filiżanki, szklanki do napojów zimnych (minimum po 2 sztuki dla każdego uczestnika zajęć)
Zamawiający dopuszcza stosowanie zarówno naczyń i sztućców jednorazowych jak i wielorazowych.
2.Posiłki powinny być urozmaicone, o wysokiej wartości odżywczej, przygotowane zgodnie z zasadami żywienia, sporządzone z pełnowartościowych produktów.
Szczegółowy opis obowiązków należących do Wykonawcy w przedmiocie cz. I zamówienia zawiera wzór umowy znajdujący się w Części III do SIWZ - wzór umowy dla cz. I zamówienia
2.Część II zamówienia:
Kompleksowa usługa szkoleniowa polegająca na prowadzeniu szkolenia z zakresu samodzielnej obsługi i programowania obrabiarek CNC dla 1 grupy szkoleniowej liczącej 10 osób, szkolenia w systemie weekendowym (sobota, niedziela)
Szkolenie odbywać się będzie w systemie weekendowym tj. w sobotę i w niedzielę, średnio co drugi tydzień, w wymiarze średnio po 8 - 10 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna to 45 minut) następujących po sobie w danym dniu szkoleniowym w godzinach - początek zajęć nie wcześniej niż godzina 8:00, zakończenie zajęć nie później niż 19.00. Dodatkowo w podczas zajęć należy zorganizować 20 minutową przerwę obiadową oraz dwie przerwy po 10 minut każda
w tym jedna przerwa kawowa.
Catering podczas szkoleń z zakresu CNC (system weekendowy)
1.W ramach usługi cateringowej podczas szkoleń dla uczestników projektu opisanych w Rozdziele III pkt. 1 lit. A Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania i zapewnienia posiłków dla uczestników szkoleń według poniższej specyfikacji:
a)na jeden posiłek dla jednego uczestnika w każdym dniu szkolenia powinny składać się:
- posiłek ciepły: obiad z jednego dania (z wyłączeniem zup) i sok owocowy
- serwis kawowy: kawa, herbata, kruche ciastka, woda mineralna, cytryna do herbaty (owoc naturalny w plastrach lub gotowy sok z cytryny w pojedynczych opakowaniach), cukier, mleko do kawy.
b) W każdym dniu szkolenia Wykonawca powinien zapewnić:
- podanie obiadu w sposób gwarantujący: odpowiednią temperaturę i jakość posiłku;
- sok podawany do posiłku w ilości min. 200 ml na osobę;
- ciastka kruche co najmniej 2 rodzaje w ilości łącznie min. 0,10 kg/osobę;
- kawę i herbatę w ilości co najmniej po 1+1 na osobę ( z możliwością przyrządzenia co najmniej 250 ml każdego napoju na osobę, podawane osobno do samodzielnego zaparzania - kawa rozpuszczana sypka w naczyniu z łyżeczką, herbata w torebkach jednorazowych
- wodę mineralną w ilości co najmniej 500 ml na osobę.
c) W każdym dniu szkolenia Wykonawca zapewni:
- termosy z wrzącą wodą (do kawy i herbaty) lub warniki bądź inne urządzenia pozwalające gotowanie wody na miejscu bądź w inny sposób zapewniający ]odpowiednią temperaturę do przygotowania napojów gorących.
- talerzyki, filiżanki, szklanki do napojów zimnych (minimum po 2 sztuki dla każdego uczestnika zajęć)
2.Posiłki powinny być urozmaicone, o wysokiej wartości odżywczej, przygotowane zgodnie z zasadami żywienia, sporządzone z pełnowartościowych produktów.
Zamawiający dopuszcza stosowanie zarówno naczyń i sztućców jednorazowych jak i wielorazowych.
Szczegółowy opis obowiązków należących do Wykonawcy w przedmiocie cz. I zamówienia zawiera wzór umowy znajdujący się w Części III do SIWZ - wzór umowy dla cz. II zamówienia
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 240782
Data publikacji: 2013-06-24
Nazwa: Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie SA
Ulica: Al. Najświętszej Maryi Panny 24 lok. 8
Miejscowość: Częstochowa
Kod pocztowy: 42-202
Województwo / kraj: śląskie
Numer telefonu: 34 3605688
Numer faxu: 34 3605747
Adres strony internetowej: www.arr.czestochowa.pl
Regon: 15056552700000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego:
Inny: Spółka Akcyjna, Główny Akcjonariusz Gmina Miasto Częstochowa
Inny rodzaj zamawiającego:
Spółka Akcyjna, Główny Akcjonariusz Gmina Miasto Częstochowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie kompleksowej usługi polegającej na przeprowadzeniu szkoleń z zakresu samodzielnej obsługi i programowania obrabiarek CNC w ramach projektu Szkolenia szansą na rozwój realizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi polegającej na przeprowadzeniu szkoleń z zakresu samodzielnej obsługi i programowania obrabiarek CNC w ramach projektu Szkolenia szansą na rozwój realizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. Zamawiający podzielił zamówienie na części: Część I zamówienia - kompleksowa usługa szkoleniowa polegająca na prowadzeniu szkoleń z zakresu samodzielnej obsługi i programowania obrabiarek CNC dla 1 grupy szkoleniowej liczącej 10 osób, szkolenia w systemie wieczorowym (w okresie poniedziałku do piątku popołudniami), Część II zamówienia - kompleksowa usługa szkoleniowa polegająca na prowadzeniu szkoleń z zakresu samodzielnej obsługi i programowania obrabiarek CNC dla 1 grupy szkoleniowej liczącej 10 osób, szkolenia w systemie weekendowym (sobota, niedziela). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części znajduje się w Rozdziale IV Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wspólny dla części I i części II zamówienia:
1. Przeprowadzenie szkolenia wg własnego programu szkoleniowego z uwzględnieniem tematyki określonej przez Zamawiającego. Program szkolenia powinien być skonstruowany tak aby umożliwić naukę od podstaw również tym uczestnikom szkolenia, którzy nie pracowali wcześniej na obrabiarkach CNC i nie uczestniczyli w szkoleniach w zakresie ich obsługi. Program wymaga pisemnego zatwierdzenia przez Zamawiającego. Wykonawca przedstawi go do zatwierdzenia przynajmniej na 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia. Zamawiający jest uprawniony do tego, aby zatwierdzenie programu uzależnić od uwzględnienia w nim przez Wykonawcę wskazówek przekazanych przez Zamawiającego.
2.W każdej z części zamówienia w szkoleniach uczestniczyć będzie 1 grupa szkoleniowa. Grupa szkoleniowa liczyć będzie 10 osób.
3.Każde ze szkoleń obejmować będzie 3 (trzy) bloki tematycznie, łącznie 220 godzin dydaktycznych ( każda godzina dydaktyczna wynosi 45 minut). Każdy z uczestników szkoleń weźmie udział kolejno we wszystkich blokach tematycznych. Zajęcia praktyczne na obrabiarkach CNC rozumiane jako praca na maszynach w ramach 220 godzin dydaktycznych szkolenia powinny stanowić minimum 74 godziny dydaktyczne z 220 godzin. Zajęcia z zakresu szkoleń z oprogramowania CAD - CAM oraz ewentualne zajęcia na symulatorach nie są przez Zamawiającego rozumiane jako zajęcia praktyczne. Do Wykonawcy, w ramach opracowanego programu szkolenia, należy podział 74 godzin dydaktycznych na poszczególne bloki tematyczne tak aby była to ilość wystarczająca do zdobycia umiejętności praktycznych zgodnych z elementami programu szkolenia wymaganymi przez Zamawiającego. Szkolenie powinno realizować cel: Nabycie przez uczestników wiedzy i umiejętności praktycznych i teoretycznych niezbędnych do pracy w zawodzie operatora i programisty obrabiarek CNC Szczegółowe wymagania dotyczące poszczególnych bloków są następujące:
a)BLOK nr 1 - szkolenie operator obrabiarek CNC
Czas szkolenia w bloku dla każdej z grup: 60 godzin dydaktycznych.
Cel szkolenia w ramach bloku: nabycie przez uczestników szkolenia wiedzy i umiejętności praktycznych oraz teoretycznych niezbędnych do pracy w zawodzie operatora obrabiarek CNC.
Program szkolenia powinien zawierać minimum: zasady bezpieczeństwa pracy na obrabiarkach, zasady obsługi i budowy obrabiarek CNC - tokarek, frezarek ,uzbroj. obrabiarek w narz., wprowadzanie korekcji ustawień, poznanie obecnie stosowanych technologii, prawidłowy dobór parametrów i ustawienie narzędzi, opanowanie czynności konserwacyjnych, pomiar narz., podstawy obróbki skrawaniem.
b)BLOK nr 2 - szkolenie podstawowe: programista obrabiarek CNC
Czas szkolenia w bloku dla każdej z grup - 80 godzin dydaktycznych.
Cel szkolenia w ramach bloku: nabycie przez uczestników szkolenia wiedzy i umiejętności praktycznych oraz teoretycznych niezbędnych do pracy w zawodzie programisty obrabiarek CNC.
Program szkolenia powinien zawierać minimum: zasady programowania i znajomości podstawowych kod. i cykli ISO, zasady tworzenia programów na sterownikach, tworzenie programów przy pomocy narzędzi wspomagających sterowniki na maszynach, programowanie sterowników i wykonanie zaprogramowanych detali.
c) BLOK nr 3 - szkolenie zaawansowane: programista obrabiarek CNC
Czas szkolenia w bloku dla każdej z grup - 80 godzin dydaktycznych.
Cel szkolenia w ramach bloku: poszerzenie nabytej podczas szkolenia podstawowego przez uczestników szkolenia wiedzy i umiejętności praktycznych i teoretycznych niezbędnych do pracy w zawodzie specjalisty ds. programowania obrabiarek CNC.
Program szkolenia powinien zawierać minimum: omówienie środowiska zastosowanego oprogramowania, opanowanie zasad tworzenia programów przy pomocy wybranych programów CAD/CAM, tworzenie geometrii, opis narzędzi do modelowania, ćwiczenia z użyciem oprogramowania i wykonanie zaprogramowanego na sterowniku obrabiania detalu.
4.Wykonawca w ramach świadczonej przez siebie kompleksowej usługi zapewni m.in:
dot. części I i części II zamówienia
a)salę wykładową i - lub salę z niezbędnym wyposażeniem (m.in. obrabiarki CNC - park maszynowy - materiały i narzędzia do pracy na maszynach.),
b)ubezpieczenie maszyn, którego koszt obciąży Wykonawcę,
c) ubezpieczenie (NW) dla każdego uczestnika szkolenia podczas części praktycznej szkolenia,
d)catering dla każdego uczestnika w każdym dniu szkolenia,
e)dla każdego uczestnika materiały szkoleniowe drukowane, oprawione i spięte w sposób trwały (skoroszyt, bindowanie) umożliwiający wpięcie ich do segregatora w skład, których wchodzić mogą prezentacje, ćwiczenia, skrypty itp. Materiały powinny dotyczyć omawianych podczas szkolenia zagadnień, liczyć będą co najmniej 30 stron dla danego bloku tematycznego,
f) zorganizowanie i przeprowadzenie wewnętrznego egzaminu po każdym z bloków tematycznych,
g)wydanie certyfikatów po przeprowadzeniu egzaminu wewnętrznego - (warunkiem uzyskania certyfikatu jest uzyskanie przez uczestnika szkolenia min. 60% punktów z ich maksymalnej ilości przewidzianej dla przeprowadzanego egzaminu),
h)opracowanie i przeprowadzenie ankiety badającej nabycie umiejętności i podniesienie kwalifikacji w stopniu zapewniającym zdolność do samodzielnej pracy i programowania obrabiarek CNC - ankieta powinna być przeprowadzona w chwili przystąpienia do projektu (przed rozpoczęciem szkolenia) oraz po zakończeniu szkolenia,
i) zastosowanie się do regulaminu projektu Szkolenia szansą na rozwój w szczególności w zakresie zawartych w regulaminie procedur i zasad prowadzenia zajęć, zaliczeń kolejnych partii materiału, przeprowadzenia egzaminów,
j) zastosowanie nowoczesnych technik multimedialnych podczas prowadzenia szkoleń (np. prezentacje multimedialne, filmy, symulacje komputerowe),
k) odzież roboczą i ochronną oraz niezbędne szkolenie z zakresu bhp dla uczestników szkoleń, o ile są wymagane obowiązującymi przepisami prawa dla zachowania bezpieczeństwa uczestników i-lub prawidłowego przebiegu szkolenia.
Szczegółowy wykaz obowiązków Wykonawcy w przedmiocie szkoleń z zakresu CNC zawiera wzór umowy znajdujący się w Części III do SIWZ - wzór umowy.
5.Szczegółowy harmonogram jest ustalony jednostronnie przez Zamawiającego i stanowi Załącznik nr 2 do części III SIWZ - Wzór umowy dla cz. I i cz. II. Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w harmonogramie załączonym do części III SIWZ - Wzór umowy dla cz. I i cz. II (Załącznik nr 2). O konieczności dokonania zmian w harmonogramie Zamawiający będzie niezwłocznie informował Wykonawcę.
6.Wszelkie materiały szkoleniowe i dokumenty powstałe w ramach realizacji projektu - w tym m. in. Prezentacje, materiały drukowane, dokumentacja projektowa, powinny zawierać obowiązujące logotypy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Unii Europejskiej oraz informację o współfinansowaniu projektu. Logotypami oraz informacją dotyczącą współfinansowania projektu ze środków Unii Europejskiej powinny być opatrzone również certyfikaty wydawane uczestnikom szkoleń o ile warunki techniczne na to pozwalają.
7.Szkolenia w części teoretycznej (nie wymagające parku maszyn oraz stanowisk komputerowych z oprogramowaniem CAD-CAM) będą odbywały się na terenie powiatu częstochowskiego. Część szkolenia wymagająca parku maszyn i stanowisk komputerowych może odbywać się poza obszarem powiatu częstochowskiego na terenie województwa śląskiego, w takim wypadku Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom szkolenia transportu z miejsca odbywania się szkoleń teoretycznych do miejsca, w którym odbywać się będzie szkolenie praktyczne wymagające parku maszyn oraz stanowisk komputerowych z oprogramowaniem CAD-CAM, oraz podróż powrotną do miejsca odbywania się szkoleń teoretycznych bezpośrednio po zakończeniu zajęć. Wykonawca ponosi wszelkie koszty i ryzyka związane z transportem.
2.Kategoria przedmiotu zamówienia zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień (CPV):
CPV: 80.51.00.00-2
3.Wartość zamówienia nie przekracza kwoty 200000,00 euro.
4.Przedmiotowe zamówienia podlega współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ramach projektu Szkolenia szansą na rozwój , Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.1. Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
OPIS CZĘŚCI ZAMÓWIENIA, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY
DOPUSZCZA SKŁADANIE OFERT CZĘŚCIOWYCH
Zamawiający podzielił zamówienia na dwie części i dopuszcza składanie ofert częściowych na poszczególne części zamówienia:
1.Część I zamówienia:
Kompleksowa usługa szkoleniowa polegająca na prowadzeniu szkolenia z zakresu samodzielnej obsługi i programowania obrabiarek CNC dla 1 grupy szkoleniowej liczącej 10 osób, szkolenia w systemie wieczorowym (w okresie poniedziałku do piątku popołudniami)
Szkolenie odbywać się będzie w systemie wieczorowym (w okresie od poniedziałku do piątku), średnio dwa razy w tygodniu, średnio w każdym tygodniu, w wymiarze 4 (czterech) godzin dydaktycznych następujących po sobie w danym dniu, w godzinach początek zajęć - około godz. 17.20, zakończenie zajęć - około godz. 20.35. Dodatkowo podczas zajęć należy zorganizować 15 minutową przerwę lub dwie przerwy: jedna 10 minut, druga 5 minut przeznaczone na poczęstunek.
Catering podczas szkoleń z zakresu CNC (system wieczorowy)
1.W ramach usługi cateringowej podczas szkoleń dla uczestników projektu Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania i zapewnienia posiłków dla uczestników szkoleń według poniższej specyfikacji:
a)na jeden posiłek dla jednego uczestnika w każdym dniu szkolenia powinny składać się:
- poczęstunek (w danym dniu szkoleniowym jeden wariant do wyboru):
Wariant 1
4 (cztery) kanapki na ciemnym lub pszennym pieczywie - np. : z masłem, serem żółtym i/lub wędliną, dodatkiem warzywnym
Wariant 2
2 (dwie) bułki z masłem, warzywami (np. sałatą, ogórkiem zielonym lub pomidorem itp. ) oraz plastrem sera żółtego i-lub plastrem wędlin.
Wariant 3
2 (dwie) kanapki na ciemnym lub pszennym pieczywie - np. : z masłem, serem żółtym i-lub wędliną, dodatkiem warzywnym
oraz bułka słodka
Wariant 4
(jedna) bułka z masłem, warzywami (np. sałatą, ogórkiem zielonym lub pomidorem itp. ) oraz plastrem sera żółtego i-lub plastrem wędliny oraz bułka słodka
Wariant 5
Sałatka w ilości co najmniej 200g np. jarzynowa, grecka (z warzywami, serem feta i sosem) , z warzywami i dodatkiem mięsnym lub innym dodatkiem białkowym itp. Dodatkowo do sałatki pieczywo.
Kanapki powinny być podane zbiorczo na paterze-talerzu itp. wraz z dodatkowym zapewnieniem serwetek jednorazowych-talerzy dla uczestników lub należy zapakować kanapki oddzielnie np. w folię spożywczą, woreczki śniadaniowe, opakowania jednorazowe itp. i rozdysponować uczestnikom. Sałatki pakowane pojedynczo dla każdego uczestnika.
Zamawiający dopuszcza stosowanie zarówno naczyń i sztućców jednorazowych jak i wielorazowych.
b)serwis kawowy: kawa, herbata, kruche ciastka, woda mineralna, cytryna do herbaty (owoc naturalny w plastrach lub gotowy sok z cytryny w pojedynczych opakowaniach), cukier, mleko do kawy.
(ciastka kruche co najmniej 2 rodzaje w ilości łącznie min. 0,10 kg/osobę;
kawę i herbatę w ilości co najmniej po 1+1 na osobę - z możliwością przyrządzenia co najmniej 250 ml każdego napoju na osobę, podawane osobno do samodzielnego zaparzania - kawa rozpuszczana sypka w naczyniu z łyżeczką, herbata w torebkach jednorazowych, wodę mineralną w ilości co najmniej 500 ml na osobę.
c) W każdym dniu szkolenia Wykonawca zapewni:
- termosy z wrzącą wodą (do kawy i herbaty) lub warniki bądź inne urządzenia pozwalające na gotowanie wody na miejscu bądź w inny sposób zapewniający odpowiednią temperaturę do przygotowania napojów gorących.
- talerzyki, filiżanki, szklanki do napojów zimnych (minimum po 2 sztuki dla każdego uczestnika zajęć)
Zamawiający dopuszcza stosowanie zarówno naczyń i sztućców jednorazowych jak i wielorazowych.
2.Posiłki powinny być urozmaicone, o wysokiej wartości odżywczej, przygotowane zgodnie z zasadami żywienia, sporządzone z pełnowartościowych produktów.
Szczegółowy opis obowiązków należących do Wykonawcy w przedmiocie cz. I zamówienia zawiera wzór umowy znajdujący się w Części III do SIWZ - wzór umowy dla cz. I zamówienia
2.Część II zamówienia:
Kompleksowa usługa szkoleniowa polegająca na prowadzeniu szkolenia z zakresu samodzielnej obsługi i programowania obrabiarek CNC dla 1 grupy szkoleniowej liczącej 10 osób, szkolenia w systemie weekendowym (sobota, niedziela)
Szkolenie odbywać się będzie w systemie weekendowym tj. w sobotę i w niedzielę, średnio co drugi tydzień, w wymiarze średnio po 8 - 10 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna to 45 minut) następujących po sobie w danym dniu szkoleniowym w godzinach - początek zajęć nie wcześniej niż godzina 8:00, zakończenie zajęć nie później niż 19.00. Dodatkowo w podczas zajęć należy zorganizować 20 minutową przerwę obiadową oraz dwie przerwy po 10 minut każda
w tym jedna przerwa kawowa.
Catering podczas szkoleń z zakresu CNC (system weekendowy)
1.W ramach usługi cateringowej podczas szkoleń dla uczestników projektu opisanych w Rozdziele III pkt. 1 lit. A Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania i zapewnienia posiłków dla uczestników szkoleń według poniższej specyfikacji:
a)na jeden posiłek dla jednego uczestnika w każdym dniu szkolenia powinny składać się:
- posiłek ciepły: obiad z jednego dania (z wyłączeniem zup) i sok owocowy
- serwis kawowy: kawa, herbata, kruche ciastka, woda mineralna, cytryna do herbaty (owoc naturalny w plastrach lub gotowy sok z cytryny w pojedynczych opakowaniach), cukier, mleko do kawy.
b) W każdym dniu szkolenia Wykonawca powinien zapewnić:
- podanie obiadu w sposób gwarantujący: odpowiednią temperaturę i jakość posiłku;
- sok podawany do posiłku w ilości min. 200 ml na osobę;
- ciastka kruche co najmniej 2 rodzaje w ilości łącznie min. 0,10 kg/osobę;
- kawę i herbatę w ilości co najmniej po 1+1 na osobę ( z możliwością przyrządzenia co najmniej 250 ml każdego napoju na osobę, podawane osobno do samodzielnego zaparzania - kawa rozpuszczana sypka w naczyniu z łyżeczką, herbata w torebkach jednorazowych
- wodę mineralną w ilości co najmniej 500 ml na osobę.
c) W każdym dniu szkolenia Wykonawca zapewni:
- termosy z wrzącą wodą (do kawy i herbaty) lub warniki bądź inne urządzenia pozwalające gotowanie wody na miejscu bądź w inny sposób zapewniający ]odpowiednią temperaturę do przygotowania napojów gorących.
- talerzyki, filiżanki, szklanki do napojów zimnych (minimum po 2 sztuki dla każdego uczestnika zajęć)
2.Posiłki powinny być urozmaicone, o wysokiej wartości odżywczej, przygotowane zgodnie z zasadami żywienia, sporządzone z pełnowartościowych produktów.
Zamawiający dopuszcza stosowanie zarówno naczyń i sztućców jednorazowych jak i wielorazowych.
Szczegółowy opis obowiązków należących do Wykonawcy w przedmiocie cz. I zamówienia zawiera wzór umowy znajdujący się w Części III do SIWZ - wzór umowy dla cz. II zamówienia
Kody CPV:
805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 2
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/07/2014
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
dot. części I i II - Ocena spełniania warunku, nastąpi wg formuły spełnia-nie spełnia na podstawie informacji zawartych w przedłożonym wraz z ofertą oświadczeniu wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust.1 ustawy Pzp.
Wiedza i doświadczenie:
dot. części I i II - Ocena spełniania warunku, nastąpi wg formuły spełnia-nie spełnia na podstawie informacji zawartych w przedłożonym wraz z ofertą oświadczeniu wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust.1 ustawy Pzp;
Potencjał techniczny:
dot. części I i II - Warunek dotyczący dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym zostanie spełniony jeżeli wykonawca posiadał będzie:
a)park maszynowy, na który składać się będą minimum 1 frezarka CNC oraz minimum 1 tokarka CNC. Urządzenia nie mogą mieć więcej niż 5 lat (licząc na dzień ostatecznego terminu składania ofert)
b)Minimum 2 stanowiska komputerowe z oprogramowaniem CAD-CAM, które posiadają aktualne licencje wymagane dla tego oprogramowania,
Ocena spełniania warunków, nastąpi wg formuły spełnia-nie spełnia na podstawie informacji zawartych w przedłożonym wraz z ofertą oświadczeniu wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust.1 ustawy Pzp oraz złożonych wraz z ofertą Załącznika nr 4 do formularza oferty- Wykaz podstawowych narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
dot. części I i II - Warunek dotyczący dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia zostanie spełniony jeżeli wykonawca posiada odpowiednią kadrę techniczną posiadającą następujące kwalifikacje:
a)co najmniej 1 (jedną) osobę posiadającą co najmniej 6 (sześcio) miesięczne doświadczenie w obsłudze obrabiarek CNC zdobyte w okresie ostatnich 2 lat przed upływem ostatecznego terminu składania ofert wraz z certyfikatami ukończenia kursów/szkoleń w zakresie obsługi obrabiarek CNC;
b)co najmniej 1 (jedną) osobą posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz potwierdzone certyfikatami dostawców oprogramowania CAD-CAM kwalifikacje w zakresie programowania obrabiarek CNC. Certyfikaty muszą być uzyskane nie dawniej niż w okresie ostatnich 3 lat licząc wstecz od upływu ostatecznego terminu składania ofert.
Ocena spełniania warunków, nastąpi wg formuły spełnia-nie spełniana podstawie informacji zawartych w przedłożonym wraz z ofertą oświadczeniu wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust.1 ustawy Pzp oraz złożonych wraz z ofertą Załącznika nr 5 do formularza oferty - wykaz osób uczestniczących w wykonaniu zamówienia.;
Sytuacja ekonomiczna:
dot. części I i II - Ocena spełniania warunku, nastąpi wg formuły spełnia-nie spełnia na podstawie informacji zawartych w przedłożonym wraz z ofertą oświadczeniu wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust.1 ustawy Pzp.
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
2Wykonawcy stosownie do art.23 ust.2 ustawy Pzp ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia. Dokument pełnomocnictwa musi być załączony do oferty i zawierać w szczególności wskazanie ustanowionego przez wykonawcę - pełnomocnika oraz zakres jego umocowania oraz musi być podpisany przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia - przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli ujawnione w wypisie z właściwego rejestru handlowego lub innym dokumencie, właściwym dla formy organizacyjnej wykonawcy. Dokument pełnomocnictwa musi zostać złożony jako część oferty, w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Kod kryterium cenowe: A
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.arr.czestochowa.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.
Al. Najświętszej Maryi Panny 24 lok.8
42-202 Częstochowa (sekretariat)
Data składania wniosków, ofert: 11/07/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 08:30
Miejsce składania:
Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.
Al. Najświętszej Maryi Panny 24 lok.8
42-202 Częstochowa (sekretariat)
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Przedmiotowe zamówienia podlega współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ramach projektu Szkolenia szansą na rozwój , Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.1. Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Czy unieważnienie postępowania: Tak
Podobne przetargi
105961 / 2013-06-10 - Uczelnia publiczna
Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Przygotowanie i przeprowadzenie seminariów on-line (webinariów) dla studentów kierunków zamawianych Wydziału Mechanicznego Technologicznego. Oznaczenie sprawy: OZ/U/45/DM/13
82742 / 2016-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Żory (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Szkolenie dla osób bezrobotnych pt.: ABC przedsiębiorczości - dla 12 osób bezrobotnych, w dwóch grupach po 6 osób.
380424 / 2014-11-19 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Szkolenia i warsztaty specjalistyczne dla studentów
V i VI semestru Kierunku Inżynieria Środowiska - EKOINNOWACYJNI. Oznaczenie sprawy OZ/U/97/OB/14
75146 / 2010-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Kurs wizażu i stylizacji - szkolenie dla osób bezrobotnych
225927 / 2011-08-23 - Inny: Obrona - Jednostka Wojskowa
Jednostka Wojskowa Nr 4101 - Lubliniec (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Usługa szkolenia specjalistycznego (szkolenie w obsłudze i eksploatacji bezpilotowych środków powietrznych BSR) dla Jednostki Wojskowej Nr 4101 w Lublińcu - nr sprawy 47/2011
169815 / 2013-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego - Będzin (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Pełnienie funkcji Koordynatora sieci współpracy i samokształcenia w ramach projektu pt. Rozwój kompetencji-doskonalenie zawodowe nauczycieli szansą na lepsze jutro dla oświaty współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w Powiecie Będzińskim
253620 / 2009-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Żory (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
szkolenie grupowe Pracownik ds. kadr i płac z programem Płatnik
372292 / 2014-11-12 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chorzowie - Chorzów (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń informatycznych
245512 / 2015-09-18 - Uczelnia publiczna
Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Organizacja i przeprowadzenie zagranicznego obozu naukowego dla anglojęzycznych studentów I oraz II semestru Kierunku Energetyka, specjalności KIC Clean Fossil and Alternative Fuels Energy.
Oznaczenie sprawy:OZ/U/15/30/EK
93570 / 2011-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego - Katowice (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
ROPS-PSO/3321/7/11 - Świadczenie usług szkoleniowych pod nazwą Interwencja w sytuacji przemocy w rodzinie (Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - kurs II stopnia) w ramach projektu systemowego Kształcenie i doradztwo dla kadr pomocy i integracji społecznej województwa śląskiego realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego
424356 / 2013-10-18 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Przygotowanie i przeprowadzenie jednodniowego szkolenia pn. Pomoc publiczna udzielana przez urzędy pracy dla grupy nieprzekraczającej 40 osób, będących przedstawicielami urzędów pracy oraz pracownikami Wydziału Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach oraz zapewnienie poczęstunku podczas szkolenia
88956 / 2009-04-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich - Siemianowice Śląskie (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Spawanie w osłonie CO2 i osłonie argonu
118125 / 2009-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Kasjer walutowo - złotówkowy - szkolenie dla osoby bezrobotnej
122020 / 2009-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Szkolenie na temat -Zastosowanie nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia, w działaniu pośrednictwa i poradnictwa zawodowego a standardy - nowości w dokumentacji i procedurach
256435 / 2010-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego - Katowice (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
ROPS-PSO/3321/28/10 - Przedmiotem zamówienia jest usługa szkolenia specjalistycznego, dotycząca zorganizowania i przeprowadzenia szkoleń nt: Trening Zastępowania Agresji (ART.) Arnolda Goldsteina - wybrane aspekty dla 2 grup po nie więcej niż 30 osób każda w wymiarze 33 godzin dydaktycznych/grupa.
50028 / 2015-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie - Cieszyn (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Przeprowadzenie szkoleń w ramach Funduszu Pracy z podziałem na 2 części
125204 / 2016-05-18 - Podmiot prawa publicznego
Fundusz Górnośląski S.A. Oddział w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Świadczenie usług szkoleniowych i doradczych dla PES
2096 / 2013-01-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego - Katowice (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
ROPS-PSO/3321/2/13 - Świadczenie usług szkoleniowych z zakresu przeprowadzenia szkolenia: Aktywizacja dorosłych podopiecznych z wykorzystaniem elementów terapii zajęciowej w ramach projektu systemowego Kształcenie i doradztwo dla kadr pomocy i integracji społecznej województwa śląskiego realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego
314726 / 2012-08-24 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych na rzecz Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach
97688 / 2015-04-28 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie Oddział w Rybniku - Rybnik (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń informatycznych
dla pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Oddziale ZUS w Rybniku
46765 / 2013-03-28 - Uczelnia publiczna
Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Przygotowanie i przeprowadzenie kursu wyrównawczego z biologii
i fizyki z elementami mechaniki płynów i termodynamiki.
Oznaczenie sprawy: OZ/U/23/OB/13
165446 / 2012-05-22 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Kompleksowa obsługa szkolenia dotyczącego tematu: Organizacja i finansowanie ze środków Funduszu Pracy: staży, przygotowania zawodowego dorosłych, refundacji stanowisk pracy oraz dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej i innych fakultatywnych zadań w świetle ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz zapewnienie bazy noclegowo - konferencyjnej -postępowanie nr 2
284026 / 2015-10-23 - Inny: Obrona, Jednostka Wojskowa
Jednostka Wojskowa Nr 4101 - Lubliniec (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Usługi szkolenia specjalistycznego dla Jednostki Wojskowej Nr 4101 w Lublińcu - nr sprawy 30/2015
304490 / 2012-08-17 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Jednostka Wojskowa 4217 - Gliwice (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Szkolenie dla Jednostki Specjalnej - kurs na instruktora wspinaczki skałkowej
65252 / 2012-03-02 - Podmiot prawa publicznego
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Katowice (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Przeprowadzenie szkoleń z zakresu zagadnień energetycznych w ramach projektu Firma z energią
292543 / 2011-11-09 - Uczelnia publiczna
Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Przeprowadzenie zajęć, konsultacji i egzaminów na nowym kierunku i nowych specjalnościach. Oznaczenie sprawy: OZ/U/46/EK/11
38509 / 2011-02-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Tychy (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Usługi szkoleniowe i edukacyjne - asystent osobisty osoby niepełnosprawnej
115689 / 2009-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu - Żywiec (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Przeprowadzenie szkoleń dla 20 osób bezrobotnych i poszukujących pracy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żywcu kierowanych na szkolenie pn. Operator koparko- ładowarki kl.III
317514 / 2011-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego - Katowice (śląskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
ROPS-PSO/3321/25/11 - Świadczenie usług szkoleniowych z zakresu przeprowadzenia ścieżki szkoleniowej: Praca z rodziną wieloproblemową w ramach projektu systemowego Kształcenie i doradztwo dla kadr pomocy i integracji społecznej województwa śląskiego realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego