129451 / 2010-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina - Miasto ElblÄ…g (ElblÄ…g)
Benchmarking parków technologicznych na obszarze Bałtyku Południowego
Opis zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Benchmarking parków technologicznych na obszarze Bałtyku Południowego.
Przedmiot główny:
CPV: 79.41.00.00-1
Nazewnictwo wg CPV: usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania.
Przedmioty dodatkowe:
CPV: 79.31.14.00-1
Nazewnictwo wg CPV: Usługi badań ekonomicznych
CPV: 60.10.00.00-9
Nazewnictwo wg CPV: Usługi w zakresie transportu drogowego
CPV: 60.17.00.00-0
Nazewnictwo wg CPV: Wynajem pojazdów przeznaczonych do transportu osób oraz z kierowcą
CPV: 60.40.00.00-2
Nazewnictwo wg CPV: Usługi transportu lotniczego
CPV: 55.12.00.00-7
Nazewnictwo wg CPV: Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji
CPV: 79.95.10.00-5
Nazewnictwo wg CPV: Usługi w zakresie organizowania seminariów
CPV: 79.34.00.00-9
Nazewnictwo wg CPV: Usługi reklamowe i marketingowe
CPV: 79.80.00.00-2
Nazewnictwo wg CPV: Usługi drukowania i powiązane
2. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie metodologii oraz przeprowadzenie benchmarkingu pięciu parków technologicznych w obszarze Południowego Bałtyku:
- Elbląski Park Technologiczny;
- Gdański Park Naukowo-Technologiczny;
- Pomorski Park Naukowo - Technologiczny
- Technologiepark Graifswald w Niemczech
- Videum Science Park w Szwecji
3. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przeprowadził badanie we wszystkich wymienionych parkach.
4. Zamawiający informuje, że dodatkowo w ramach projektu przewidziano komponent mający na celu identyfikację najlepszych praktyk europejskich, organizację wizyty studyjnej i promocję rezultatów projektu. Oprócz tego zamówienie dotyczyć będzie także przeprowadzenia rozeznania rynków Południowego Bałtyku tj Region Warmińsko- Mazurski oraz Pomorski w Polsce, Region Pomorza Przedniego w Niemczech oraz Region Kronoberg w Szwecji pod względem potrzeb rozwoju jednostek B&R (naukowo-badawczych).
5. Cele zamówienia:
Od kilku lat parki technologiczne stają się w Polsce coraz ważniejszą platformą stymulacji rozwoju regionalnego. Po pierwsze, mają istotny wpływ na strukturę lokalnej gospodarki poprzez działania ukierunkowane na wzrost liczby przedsiębiorstw innowacyjnych w regionie. Pełnią również rolę integracyjną poprzez intensyfikację powiązań pomiędzy przedsiębiorcami a jednostkami badawczo-rozwojowymi, samorządami regionalnymi, instytucjami otoczenia biznesu i innymi interesariuszami. Są również skutecznym narzędziem marketingu regionalnego, promując lokalne środowisko jako nowoczesne i otwarte na innowacje (cytat za: Wybrane aspekty funkcjonowania parków technologicznych w Polsce i na świecie, red. K. Matusiak, A. Bąkowski, PARP, Warszawa 2008, s. 28).
Jednym z kluczowych zadań parków jest stworzenie optymalnych warunków do rozwoju nowych firm zajmujących się technologiami. Wiąże się to z koniecznością dopasowania do lokalnych potrzeb. Z drugiej strony nie można zapominać o zapewnieniu możliwie najwyższych standardów usług oferowanych przedsiębiorcom. Stąd konieczność ciągłego podnoszenia jakości usług, tak aby, uniknąć pułapki zatrzymania rozwoju parku (cytat za: Wybrane aspekty funkcjonowania parków technologicznych w Polsce i na świecie, red. K. Matusiak, A. Bąkowski, PARP, Warszawa 2008, s. 44) i dewaluacji jego znaczenia.
W 2009 r. Zamawiający uzyskał dofinansowanie na realizację projektu DISKE - Development of Innovative Systems through Knowledge Exchange w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-13. W projekcie oprócz Urzędu Miasta Elbląg uczestniczą partnerzy z Polski, Niemiec, Szwecji i Danii. Niniejsze zamówienie realizowane jest w ramach zadań przewidzianych w projekcie DISKE.
Celem bezpośrednim zamówienia jest przygotowanie metodologii i przeprowadzenie benchmarkingu pięciu parków technologicznych na obszarze Bałtyku Południowego oraz identyfikacja najlepszych praktyk, które mogą zostać wykorzystane przez parki celem poprawy rozwoju i skuteczności działania. Otrzymane wyniki mają określić mocne i słabe strony parków w porównaniu do konkurencji. Badanie ma stać się docelowo punktem wyjścia dla późniejszego przygotowania strategii rozwoju parków technologicznych. Benchmarking wzmacnia proces planowania i myślenia strategicznego. Umożliwia kreowanie własnych rozwiązań biznesowych wykorzystując istniejące rozwiązania stosowane przez liderów rynkowych. Dzięki benchmarkingowi możliwe jest doskonalenie biznesu organizacji - rozwiązania stosowane w ważnych obszarach poddawane są analizie, porównywane a następnie optymalizowane (cytat za: Metodologia benchmarkingu parków technologicznych w Polsce, PARP, s. 3). Benchmarking stosowany cyklicznie umożliwia ocenę zmian zachodzących w czasie.
Badanie, oprócz analizy dostępnych danych, obejmie również analizę otoczenia lokalnego i regionalnego i wynikających z tego szans i zagrożeń. Zamawiającemu zależy w szczególności na identyfikacji najlepszych praktyk i analizie czynników sukcesu parków zagranicznych. Możliwości adaptacji rozwiązań stosowanych na obszarze Południowego Bałtyku na grunt polski przedstawione zostaną w formie rekomendacji.
Badanie ma na celu w szczególności:
* dostarczenie parkom informacji nt. możliwości doskonalenia własnego działania, zdobywania wiedzy i uczenia się,
* pogłębienie wiedzy o stanie rozwoju parków na obszarze Południowego Bałtyku oraz procesach w nich zachodzących,
* pokazanie najlepszych rozwiązań i praktyk stosowanych w parkach na obszarze objętym badaniem i w innych parkach europejskich,
* wskazanie rekomendacji dotyczących polityki wspierania parków technologicznych na poziomie regionalnym/lokalnym (polityka władz samorządowych),
* wskazanie rekomendacji dla innych podmiotów wspomagających i współpracujących z parkami technologicznymi, a w szczególności jednostek naukowych oraz ośrodków wspierania innowacyjności i przedsiębiorczości,
* promocję parków technologicznych objętych badaniem
6. Zakres zamówienia:
Do zadań Wykonawcy niniejszego zamówienia należy m.in.:
- powołanie zespołu co najmniej 4 osób do realizacji niniejszego zamówienia, opracowanie szczegółowego harmonogramu badania i metodologii,
- wybór respondentów w każdym z pięciu parków i w jego otoczeniu, z którymi zostaną przeprowadzone wywiady i przygotowanie wizyt,
- przeprowadzenie wywiadów,
- analiza zebranych danych,
- identyfikacja najlepszych praktyk w każdym z obszarów poddanych badaniu i analiza studiów przypadku,
- przeprowadzenie rozeznania rynków Południowego Bałtyku pod względem potrzeb rozwoju jednostek B&R naukowo-badawczych,
- przygotowanie i organizacja panelu eksperckiego, w trakcie którego wypracowane zostaną rekomendacje
- przygotowanie i organizacja wizyt studyjnych dla przedstawicieli parków objętych badaniem,
- wypracowanie rekomendacji i przedstawienie wyników zamówienia w formie raportu ogólnego,
- przygotowanie prezentacji w Power Point i informacji prasowej nt. działań prowadzonych w ramach zamówienia, wniosków z analizy otrzymanych danych, studiów przypadku oraz rekomendacji dla potencjalnych zainteresowanych,
- organizacja seminarium, w trakcie którego zostaną zaprezentowane wyniki zamówienia,
- organizacja promocji zamówienia,
- zorganizowanie co najmniej dwóch spotkań roboczych przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego,
- opracowanie raportu końcowego z badania dla Zamawiającego podsumowującego realizację badania,
- zarządzanie wszystkimi działaniami w ramach zamówienia, przeciwdziałanie opóźnieniom w terminowej realizacji zamówienia, współpraca z Zamawiającym.
Szczegóły powyższych działań podano w dalszej części opisu przedmiotu zamówienia.
7. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował zamówienie w zgodzie z zasadami horyzontalnymi polityk Unii Europejskiej, w szczególności z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn.
8. Dobór ekspertów
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wyznaczył do realizacji zamówienia zespół, składający się z:
A. Kierownika badania,
B. Eksperta ds. metodologii,
C. Co najmniej 3-ech ekspertów
Kierownik badania może być równocześnie członkiem zespołu badawczego.
Zamówienie udzielane jest w ramach projektu, w którym uczestniczą w charakterze partnerów parki technologiczne z różnych państw i znajdujące się na różnych poziomach rozwoju, dlatego też istotny jest udział ekspertów mających doświadczenie w realizacji projektów w zagranicznych parkach technologicznych. Zamawiającemu zależy na uwzględnieniu najlepszych praktyk europejskich w obszarach objętych badaniem i wykorzystaniu doświadczenia z europejskich parków, z powodzeniem realizujących swoją rolę i odnoszących sukcesy. W przypadku niedostępności ekspertów, przedstawionych wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić zastępstwo przez osobę lub osoby o kwalifikacjach zawodowych równych lub wyższych od kwalifikacji osoby lub osób zastępowanych. Zastępcy podlegają akceptacji Zamawiającego.
9. Realizacja zamówienia
9.1. Harmonogram
W ciągu 2 tygodni od podpisania umowy Wykonawca przedstawi szczegółowy harmonogram realizacji zamówienia. Powinien on uwzględniać szczegółowe terminy rozpoczęcia i zakończenia etapów i działań realizowanych w ramach zamówienia. Harmonogram powinien być czytelny, przejrzysty, wskazywać na funkcjonalne i logiczne związki między działaniami, uwzględniać ścieżkę krytyczną dla całego projektu oraz ścieżkę krytyczną dla działań współzależnych oraz uwzględniać terminy i cząstkowe rezultaty działań; powinien także odzwierciedlać m.in. wymagania czasowe Zamawiającego wykazane w opisie przedmiotu zamówienia.
Zamawiający przyjmie dokument lub złoży uwagi w ciągu 5 dni roboczych od dnia przedłożenia. W przypadku zgłoszenia uwag przez Zamawiającego, Wykonawca będzie zobowiązany do poprawienia dokumentu w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych.
Realizacja zamówienia nastąpi nie później niż w ciągu 7 miesięcy od dnia podpisania umowy.
9.2. Metodologia
Wykonawca przygotuje kompleksowe narzędzie badawcze gwarantujące skuteczność badań w oparciu o najlepsze polskie i europejskie praktyki w dziedzinie benchmarkingu. Wykonawca dobierze obszary badania benchmarkingowego uwzględniające wszystkie aspekty funkcjonowania parków technologicznych i przygotuje zestaw wskaźników - mandatorów wymaganych do przeprowadzenia analizy. Zamawiający wymaga, aby zakres benchmarkingu objął minimum 7 obszarów, w tym np. obszar dotyczący lokatorów, oferty parku, transferu technologii, organizacji i zarządzania, współpracy z otoczeniem parku. W metodologii powinien się również znaleźć opis sposobu identyfikacji studiów przypadku najlepszych praktyk europejskich, w każdym z obszarów poddanych badaniu.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w ofercie wstępnej i w ofercie przedstawił opis metodologii badania.
Dodatkowo Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w ciągu 2 tygodni od dnia podpisania umowy złożył przetłumaczoną na język angielski wersję opisu metodologii badania przedstawionego w ofercie.
9.3. Dobór próby do badania benchmarkingowego
W każdym z wybranych parków Wykonawca zidentyfikuje osoby uczestniczące w badaniu (minimum 3), reprezentujące park oraz lokatorów parku, tak aby można było uzyskać dane o pożądanej jakości. Uczestnikami badania powinny być osoby odpowiadające za poszczególne procesy zachodzące w parku lub uczestnicy tych procesów (menedżerowie i/lub specjaliści).
W badaniu benchmarkingowym zostaną zastosowane następujące metody i techniki badawcze:
Wywiad kwestionariuszowy - wywiad ustny, jawny, indywidualny, oparty na opracowanej ankiecie - będzie przeprowadzony osobiście przez ekspertów w siedzibach różnych podmiotów funkcjonujących w parku.
Badania oparte na dokumentach (analiza źródeł wtórnych) - będą przede wszystkim uzupełnieniem danych nieuzyskanych w trakcie prowadzenia swobodnego wywiadu.
Obserwacja - metoda pomocnicza tzw. benchmarkingu nieformalnego, podstawowa metoda i technika uzyskania informacji niezbędnych dla wskazania dobrych praktyk oraz interpretowania źródeł sukcesu parku.
Wykonawca będzie odpowiedzialny za:
- sporządzenie harmonogramu wizyt - harmonogram powinien wskazywać m.in. kto będzie reprezentował Wykonawcę, czas i miejsce spotkania itp.;
- przygotowanie wizyt w poszczególnych parkach, w wybranych firmach i w instytucjach otoczenia parków, w tym m.in.: - wystosowanie pism do kierownictwa poszczególnych parków/firm/instytucji m.in. celem przedstawienia idei badania oraz ustalenia terminu przeprowadzenia badania w parku/firmie/instytucji; - ustalenie terminów wizyt w poszczególnych parkach/firmach/instytucjach.
Wykonawca w trakcie wykonywania zamówienia zorganizuje minimum jedną wizytę w każdym z parków uczestniczących w badaniu.
9.4. Pozyskiwanie danych pierwotnych i wtórnych
Informacje o parku zostaną zebrane w oparciu o przygotowane i zaakceptowane przez Zamawiającego narzędzia badawcze, podczas wizyt ekspertów wskazanych w ofercie reprezentujących Wykonawcę. Efektywny czas pracy ekspertów w każdym z parków powinien wynieść minimum 16 godzin.
Ważne jest zebranie od respondentów w każdym z parków/instytucji informacji dotyczących ich kondycji, specyfiki działania, ale również subiektywnej oceny działań parku. Zebrane dane powinny pozwolić na określenie stadium rozwoju parku, co z kolei umożliwi określenie poziomu odniesienia do pozostałych parków.
Dane dotyczące otoczenia parku zostaną przez Wykonawcę zgromadzone w wyniku badań wtórnych, (analiza dokumentów programowych, raportów itp.). Zaleca się, aby Wykonawca zasięgnął informacji o parku (m.in. jego oddziaływaniu na region) także w instytucjach regionalnych, w tym w urzędach samorządowych. W takim wypadku Wykonawca powinien przewidzieć możliwość zorganizowania dodatkowych wizyt w celu pozyskania tego typu informacji.
9.5. Opracowanie wyników badania
Zebrane dane Wykonawca podda analizie jakościowej. W trakcie analizy uwzględnione zostaną następujące elementy:
- wskazanie najlepszych wzorców w poszczególnych obszarach działania,
- ustalenie przyczyn zidentyfikowanych różnic,
- określenie i analiza czynników sukcesu, np. podejmowanych decyzji, przyjętych strategii działania, czynników zewnętrznych itp. decydujących o pozycji najlepszych parków.
9.6. Case studies
Wykonawca zaproponuje włączenie do badania w charakterze dodatkowego komponentu raportu ogólnego studium przypadku najlepszych praktyk europejskich w każdym z obszarów poddanych badaniu (minimum 7 najlepszych praktyk). Wykonawca będzie odpowiedzialny za identyfikację tych praktyk, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości ich adaptacyjności na obszarze Bałtyku Południowego, w tym na gruncie polskim, pozyskanie danych (w tym zorganizowanie wizyt i/lub wywiadów, pozyskanie danych wtórnych) i ich analizę.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w ofercie wstępnej i w ofercie zaproponował sposób identyfikacji najlepszych praktyk, pozyskania danych i organizacji tej części badania.
9.7. Wizyty studyjne
W oparciu o zidentyfikowane najlepsze praktyki europejskie w każdym z obszarów objętych badaniem benchmarkingowym Wykonawca zorganizuje i przeprowadzi dwie wizyty studyjne dla przedstawicieli parków objętych badaniem (po 3 przedstawicieli każdego z parków) w zagranicznych parkach europejskich. Każda wizyta powinna trwać 3 dni.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przedstawił do akceptacji w ciągu 2 tygodni od podpisania umowy program wizyty zawierający: przykładowy program wizyty, sposób jej organizacji i kilka przykładowych destynacji.
W ciągu 7 dni roboczych od dnia otrzymania dokumentów pocztą elektroniczną Zamawiający zgłosi uwagi lub zaakceptuje przedstawiony materiał. W przypadku zgłoszenia uwag, Wykonawca poprawi materiał w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych.
Przy przygotowywaniu powyższego opisu należy uwzględnić poniższe informacje:
- zakwaterowanie: hotel minimum 3-gwiazdkowy, oddzielne pokoje dla każdego uczestnika,
- wyżywienie całodzienne (zapewnienie minimum 3 posiłków dziennie),
- transport (autokar/samolot, tanie linie lotnicze, klasa ekonomiczna),
- moderator/eksperci - anglojęzyczni,
- zapewnienie obsługi wizyt studyjnych w języku angielskim,
- podczas organizowanych wizyt studyjnych wskazane jest zaangażowanie władz lokalnych/regionalnych,
- przewidywany termin wizyt studyjnych: wrzesień/październik 2010 r.
9.8. Wypracowanie rekomendacji
W oparciu o wynik badania benchmarkingowego i analizę studiów przypadku najlepszych praktyk europejskich w obszarach objętych badaniem Wykonawca przygotuje rekomendacje dotyczące przyjętych rozwiązań i zalecenia dotyczące możliwości ich ulepszenia. W celu wypracowania rekomendacji zorganizowany zostanie panel dyskusyjny, w którym wezmą udział przedstawieni w ofercie eksperci Wykonawcy oraz przedstawiciele parków objętych badaniem benchmarkingowym. W panelu weźmie udział minimum 10 osób. Wykonawca będzie odpowiedzialny za organizację panelu oraz zapewnienie zakwaterowania i dojazdu oraz pobytu (koszty pokrywa Wykonawca). Lista uczestników panelu uzgodniona zostanie w porozumieniu z Zamawiającym.
9.9. Struktura raportu ogólnego
Wyniki z przeprowadzonego badania zawarte zostaną w raporcie ogólnym z badania o objętości minimum 150 stron. Wykonawca przedłoży propozycję struktury raportu końcowego i przykłady sposobu prezentacji danych wynikowych w raporcie (rozwinięty spis treści zawierający przykłady strukturalizacji zestawień oraz elementów graficznych, sposobów wyróżniania ważnych wniosków i rekomendacji. Ponadto, raport składać się będzie z 3 części poświęconych następującym zagadnieniom:
- opis przebiegu badania benchmarkingowego 5 parków technologicznych na obszarze Bałtyku Południowego. Ta część raportu zawierać będzie informacje na temat przebiegu badania, zastosowanych narzędzi, wskaźników, dane i informacje dotyczące parków, wskazanie mocnych i słabych stron parku; wskazanie dobrych praktyk - rozwiązań przyjętych przez liderów w danym obszarze i zidentyfikowanych w trakcie badania, wraz z analizą czynników sukcesu. Oraz opis przebiegu przeprowadzenia rozeznania rynków Południowego Bałtyku pod względem potrzeb rozwoju jednostek B&R (naukowo-badawczych). Ta część raportu zawierać będzie informacje na temat przebiegu badania, zastosowanych narzędzi, wskaźników, dane i informacje dotyczące rynków Południowego Bałtyku pod względem potrzeb rozwoju jednostek B&R (naukowo-badawczych), wskazanie dobrych praktyk - rozwiązań przyjętych przez liderów w danym obszarze i zidentyfikowanych w trakcie badania, wraz z analizą czynników sukcesu wskazanie rekomendacji.
- studia przypadku najlepszych europejskich praktyk w każdym z obszarów objętych badaniem, sposób ich wyboru, ich adaptacyjność na obszarze Bałtyku Południowego i na gruncie polskim.
- rekomendacje dotyczące przyjętych rozwiązań, zdefiniowanie wniosków, zaleceń, bądź działań służących doskonaleniu działalności parku, wnioski i zalecenia dotyczące optymalizacji modelu funkcjonowania oraz pozycji parków technologicznych na obszarze Bałtyku Południowego.
9.10. Prezentacja wyników
Po przyjęciu przez Zamawiającego raport ogólny zostanie udostępniony szerszemu odbiorcy. Na podstawie zatwierdzonego raportu, Wykonawca opracuje streszczenie raportu w języku polskim i angielskim, prezentację w PowerPoint-cie oraz informację prasową - w języku polskim i angielskim - podsumowującą przeprowadzone badanie benchmarkingowe parków technologicznych na obszarze Bałtyku Południowego. Streszczenie, prezentacja i informacja prasowa będą podlegać zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przedstawił do akceptacji w ciągu 2 tygodni od podpisania umowy plan praktycznych działań mających na celu zapoznanie menedżerów i pracowników parków z wynikami zamówienia, w szczególności z dobrymi praktykami i wypracowanymi zaleceniami.
W ciągu 7 dni roboczych od dnia otrzymania dokumentów pocztą elektroniczną Zamawiający zgłosi uwagi lub zaakceptuje przedstawiony materiał. W przypadku zgłoszenia uwag, Wykonawca poprawi materiał w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych.
Działania te powinny obejmować przynajmniej:
a) organizację seminarium, w trakcie którego odbędzie się:
- prezentacja wyników badania;
- dyskusja z przedstawicielami parków objętych badaniem nt. możliwości zaadaptowania zidentyfikowanych dobrych praktyk i przedstawionych rekomendacji;
- trening prowadzony przez ekspertów Wykonawcy przy wykorzystaniu metod interaktywnych, m.in. metody testowania scenariuszy, analizy czynników przeciwstawnych, mapowanie wiedzy. Metody te są z powodzeniem stosowane w analizie czynników mających wpływ na planowanie i wdrażanie zmian w organizacji i zapewniają interakcję, wymianę doświadczeń i wiedzy między uczestnikami spotkania i ekspertami.
W spotkaniu weźmie udział przynajmniej 25 osób, w tym 3 ekspertów i kierownik badania - osoby odpowiedzialne za wykonanie zamówienia, przedstawiciele Zamawiającego, pracownicy i menedżerowie parków objętych badaniem. Wykonawca będzie odpowiedzialny za organizację seminarium (zaproszenie uczestników spotkania, ekspertów) oraz organizację jego logistyki (organizacja podróży uczestników spotkania, rezerwacja noclegów, sali konferencyjnej, zapewnienie cateringu, sprzętu i materiałów konferencyjnych, utrwalenie przebiegu spotkania). Lista osób, do których wystosowane zostanie zaproszenie ustalona zostanie w porozumieniu z Zamawiającym.
Wykonawca zapewni po seminarium możliwość uzyskania indywidualnego mentoringu w wymiarze 48 godzin udzielanego przez ekspertów Wykonawcy na zapotrzebowanie zgłoszone przez przedstawicieli parków objętych badaniem. Wykonawca opracuje i przedstawi efektywny sposób komunikacji z ekspertami (strona internetowa, komunikatory, telefon, e-mail, czat publiczny).
b) promocję wyników zamówienia. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przedstawił w ofercie wstępnej i w ofercie opis sposobu organizacji działań promocyjnych, które obejmą przynajmniej umieszczenie prezentacji na stronie internetowej Zamawiającego, Wykonawcy i partnerów projektu DISKE oraz rozesłanie informacji prasowej do mediów polskich i zagranicznych (na obszarze Bałtyku Południowego oraz mediów o zasięgu ogólnoeuropejskich) oraz przygotowanie 15 minutowej audycji video. Lista mediów, do których rozesłana zostanie informacja przedstawiona zostanie do akceptacji Zamawiającemu. Wykonawca poinformuje media o możliwości przeprowadzenia indywidualnego wywiadu z ekspertami prowadzącym badanie i przedstawicielami parków objętych badaniem, szczególnie mając na względzie promocję najlepszych praktyk zidentyfikowanych w trakcie badania. Audycja video powinna spełniać następujące wymagania techniczne: długość 15 minut, prowadzona w języku angielskim z polskimi napisami, format plików: mp2, ogg vorbis, acc, wma, real audio, jakość: 128 kbps, 22100 Hz, stereo.
c) uczestnictwo w konferencji zamykającej Projektu DISKE
- prezentacja wyników badania
9.11. Organizacja promocji zamówienia
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wypełniał zasady promocji obowiązujące w Programie Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2010. Dotyczy to m.in. następujących produktów: informacji prasowych, prezentacji, streszczenia raportu, zaproszenia na seminarium, materiałów konferencyjnych, raportu końcowego oraz audycji wideo itp. Produkty powinny zostać oznaczone logiem programu i UE oraz odniesieniem do EFRR. Logo Programu i znak UE dostępne są na stronie www.southbaltic.eu
10. Sposób i terminy przedstawienia wyników
- raport ogólny z badania
Po zakończeniu badania Wykonawca przedłoży Zamawiającemu projekt raportu ogólnego w wersji papierowej i na CD celem uzyskania akceptacji. Zamawiający przyjmie dokument lub złoży uwagi w ciągu 7 dni roboczych od dnia przedłożenia. W przypadku zgłoszenia uwag przez Zamawiającego, Wykonawca będzie zobowiązany do poprawienia dokumentu w terminie nie dłuższym niż 7 dni roboczych. W ciągu 7 dni roboczych od dnia uzyskania akceptacji Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego na własny koszt po 6 egzemplarzy w wersji polskiej i angielskiej w wersji papierowej i wersję elektroniczną na płycie CD.
Dokumenty sporządzone w języku obcym, muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na język polski, poświadczonymi przez wykonawcę.
- prezentacja raportu ogólnego
W ciągu 2 dni od dnia zaakceptowania przez Zamawiającego raportu ogólnego Wykonawca przekaże Zamawiającemu do akceptacji elektroniczną wersję prezentacji (e-mailem lub na CD) wykonanej w programie PowerPoint. Zamawiający w ciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania prezentacji zgłosi uwagi lub zatwierdzi otrzymaną wersję. W przypadku zgłoszenia przez Zamawiającego uwag, Wykonawca będzie zobowiązany do poprawienia prezentacji w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, nie dłuższym niż 3 dni. Zaakceptowana wersja prezentacji zostanie dostarczona przez Wykonawcę na własny koszt do siedziby Zamawiającego (jeden egzemplarz płyty CD z dwiema wersjami językowymi prezentacji: prezentacja w języku polskim i prezentacja w języku angielskim).
- końcowy raport merytoryczny z realizacji projektu
Dokument (objętość min. 15 stron) powinien zawierać m.in. najważniejsze etapy realizacji projektu, zidentyfikowane trudności, ewentualne zalecenia na przyszłość itp. Jedna wersja papierowa raportu w języku polskim oraz angielskim (min. 15 stron) oraz wersja elektroniczna zostaną dostarczone przez Wykonawcę na jego koszt do siedziby Zamawiającego najpóźniej w dniu upływu terminu realizacji zamówienia. Zamawiający w terminie 5 dni przyjmie raport albo zgłosi zastrzeżenia oraz określi termin, w którym oczekuje poprawienia lub uzupełnienia raportu.
11. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa:
- zezwolił Zamawiającemu na rozporządzanie przedmiotem zamówienia bez ograniczeń,
- zrzekł się dochodzenia z tego tytułu swoich majątkowych praw autorskich,
- wyraził zgodę na nieskrępowane wykorzystanie przedmiotowego opracowania na następujących polach eksploatacji:
* w zakresie utrwalania i zwielokrotniania opracowania,
* w zakresie obrotu opracowaniem i jego rozpowszechniania.
12. Zamawiający nie zastrzega w SIWZ, że część lub całość zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
13. Informacja o przewidywanych zmianach postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której Zamawiający dokona wyboru Wykonawcy:
Zamawiający nie przewiduje zmian postanowień zawartej umowy.
14. Zamawiający informuje, że zamówienie realizowane jest w ramach projektu DISKE - Rozwój Innowacyjnych Systemów poprzez Wymianę Wiedzy współfinansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 129451
Data publikacji: 2010-05-20
Nazwa: Gmina - Miasto Elbląg
Ulica: ul. Łączności 1
Numer domu: 1
Miejscowość: Elbląg
Kod pocztowy: 82-300
Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie
Numer telefonu: 55 235 35 36, 55 239 31 25
Numer faxu: 55 239 33 34
Adres strony internetowej: www.umelblag.pl
Regon: 17074771500000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Benchmarking parków technologicznych na obszarze Bałtyku Południowego
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest Benchmarking parków technologicznych na obszarze Bałtyku Południowego.
Przedmiot główny:
CPV: 79.41.00.00-1
Nazewnictwo wg CPV: usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania.
Przedmioty dodatkowe:
CPV: 79.31.14.00-1
Nazewnictwo wg CPV: Usługi badań ekonomicznych
CPV: 60.10.00.00-9
Nazewnictwo wg CPV: Usługi w zakresie transportu drogowego
CPV: 60.17.00.00-0
Nazewnictwo wg CPV: Wynajem pojazdów przeznaczonych do transportu osób oraz z kierowcą
CPV: 60.40.00.00-2
Nazewnictwo wg CPV: Usługi transportu lotniczego
CPV: 55.12.00.00-7
Nazewnictwo wg CPV: Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji
CPV: 79.95.10.00-5
Nazewnictwo wg CPV: Usługi w zakresie organizowania seminariów
CPV: 79.34.00.00-9
Nazewnictwo wg CPV: Usługi reklamowe i marketingowe
CPV: 79.80.00.00-2
Nazewnictwo wg CPV: Usługi drukowania i powiązane
2. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie metodologii oraz przeprowadzenie benchmarkingu pięciu parków technologicznych w obszarze Południowego Bałtyku:
- Elbląski Park Technologiczny;
- Gdański Park Naukowo-Technologiczny;
- Pomorski Park Naukowo - Technologiczny
- Technologiepark Graifswald w Niemczech
- Videum Science Park w Szwecji
3. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przeprowadził badanie we wszystkich wymienionych parkach.
4. Zamawiający informuje, że dodatkowo w ramach projektu przewidziano komponent mający na celu identyfikację najlepszych praktyk europejskich, organizację wizyty studyjnej i promocję rezultatów projektu. Oprócz tego zamówienie dotyczyć będzie także przeprowadzenia rozeznania rynków Południowego Bałtyku tj Region Warmińsko- Mazurski oraz Pomorski w Polsce, Region Pomorza Przedniego w Niemczech oraz Region Kronoberg w Szwecji pod względem potrzeb rozwoju jednostek B&R (naukowo-badawczych).
5. Cele zamówienia:
Od kilku lat parki technologiczne stają się w Polsce coraz ważniejszą platformą stymulacji rozwoju regionalnego. Po pierwsze, mają istotny wpływ na strukturę lokalnej gospodarki poprzez działania ukierunkowane na wzrost liczby przedsiębiorstw innowacyjnych w regionie. Pełnią również rolę integracyjną poprzez intensyfikację powiązań pomiędzy przedsiębiorcami a jednostkami badawczo-rozwojowymi, samorządami regionalnymi, instytucjami otoczenia biznesu i innymi interesariuszami. Są również skutecznym narzędziem marketingu regionalnego, promując lokalne środowisko jako nowoczesne i otwarte na innowacje (cytat za: Wybrane aspekty funkcjonowania parków technologicznych w Polsce i na świecie, red. K. Matusiak, A. Bąkowski, PARP, Warszawa 2008, s. 28).
Jednym z kluczowych zadań parków jest stworzenie optymalnych warunków do rozwoju nowych firm zajmujących się technologiami. Wiąże się to z koniecznością dopasowania do lokalnych potrzeb. Z drugiej strony nie można zapominać o zapewnieniu możliwie najwyższych standardów usług oferowanych przedsiębiorcom. Stąd konieczność ciągłego podnoszenia jakości usług, tak aby, uniknąć pułapki zatrzymania rozwoju parku (cytat za: Wybrane aspekty funkcjonowania parków technologicznych w Polsce i na świecie, red. K. Matusiak, A. Bąkowski, PARP, Warszawa 2008, s. 44) i dewaluacji jego znaczenia.
W 2009 r. Zamawiający uzyskał dofinansowanie na realizację projektu DISKE - Development of Innovative Systems through Knowledge Exchange w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-13. W projekcie oprócz Urzędu Miasta Elbląg uczestniczą partnerzy z Polski, Niemiec, Szwecji i Danii. Niniejsze zamówienie realizowane jest w ramach zadań przewidzianych w projekcie DISKE.
Celem bezpośrednim zamówienia jest przygotowanie metodologii i przeprowadzenie benchmarkingu pięciu parków technologicznych na obszarze Bałtyku Południowego oraz identyfikacja najlepszych praktyk, które mogą zostać wykorzystane przez parki celem poprawy rozwoju i skuteczności działania. Otrzymane wyniki mają określić mocne i słabe strony parków w porównaniu do konkurencji. Badanie ma stać się docelowo punktem wyjścia dla późniejszego przygotowania strategii rozwoju parków technologicznych. Benchmarking wzmacnia proces planowania i myślenia strategicznego. Umożliwia kreowanie własnych rozwiązań biznesowych wykorzystując istniejące rozwiązania stosowane przez liderów rynkowych. Dzięki benchmarkingowi możliwe jest doskonalenie biznesu organizacji - rozwiązania stosowane w ważnych obszarach poddawane są analizie, porównywane a następnie optymalizowane (cytat za: Metodologia benchmarkingu parków technologicznych w Polsce, PARP, s. 3). Benchmarking stosowany cyklicznie umożliwia ocenę zmian zachodzących w czasie.
Badanie, oprócz analizy dostępnych danych, obejmie również analizę otoczenia lokalnego i regionalnego i wynikających z tego szans i zagrożeń. Zamawiającemu zależy w szczególności na identyfikacji najlepszych praktyk i analizie czynników sukcesu parków zagranicznych. Możliwości adaptacji rozwiązań stosowanych na obszarze Południowego Bałtyku na grunt polski przedstawione zostaną w formie rekomendacji.
Badanie ma na celu w szczególności:
* dostarczenie parkom informacji nt. możliwości doskonalenia własnego działania, zdobywania wiedzy i uczenia się,
* pogłębienie wiedzy o stanie rozwoju parków na obszarze Południowego Bałtyku oraz procesach w nich zachodzących,
* pokazanie najlepszych rozwiązań i praktyk stosowanych w parkach na obszarze objętym badaniem i w innych parkach europejskich,
* wskazanie rekomendacji dotyczących polityki wspierania parków technologicznych na poziomie regionalnym/lokalnym (polityka władz samorządowych),
* wskazanie rekomendacji dla innych podmiotów wspomagających i współpracujących z parkami technologicznymi, a w szczególności jednostek naukowych oraz ośrodków wspierania innowacyjności i przedsiębiorczości,
* promocję parków technologicznych objętych badaniem
6. Zakres zamówienia:
Do zadań Wykonawcy niniejszego zamówienia należy m.in.:
- powołanie zespołu co najmniej 4 osób do realizacji niniejszego zamówienia, opracowanie szczegółowego harmonogramu badania i metodologii,
- wybór respondentów w każdym z pięciu parków i w jego otoczeniu, z którymi zostaną przeprowadzone wywiady i przygotowanie wizyt,
- przeprowadzenie wywiadów,
- analiza zebranych danych,
- identyfikacja najlepszych praktyk w każdym z obszarów poddanych badaniu i analiza studiów przypadku,
- przeprowadzenie rozeznania rynków Południowego Bałtyku pod względem potrzeb rozwoju jednostek B&R naukowo-badawczych,
- przygotowanie i organizacja panelu eksperckiego, w trakcie którego wypracowane zostaną rekomendacje
- przygotowanie i organizacja wizyt studyjnych dla przedstawicieli parków objętych badaniem,
- wypracowanie rekomendacji i przedstawienie wyników zamówienia w formie raportu ogólnego,
- przygotowanie prezentacji w Power Point i informacji prasowej nt. działań prowadzonych w ramach zamówienia, wniosków z analizy otrzymanych danych, studiów przypadku oraz rekomendacji dla potencjalnych zainteresowanych,
- organizacja seminarium, w trakcie którego zostaną zaprezentowane wyniki zamówienia,
- organizacja promocji zamówienia,
- zorganizowanie co najmniej dwóch spotkań roboczych przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego,
- opracowanie raportu końcowego z badania dla Zamawiającego podsumowującego realizację badania,
- zarządzanie wszystkimi działaniami w ramach zamówienia, przeciwdziałanie opóźnieniom w terminowej realizacji zamówienia, współpraca z Zamawiającym.
Szczegóły powyższych działań podano w dalszej części opisu przedmiotu zamówienia.
7. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował zamówienie w zgodzie z zasadami horyzontalnymi polityk Unii Europejskiej, w szczególności z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn.
8. Dobór ekspertów
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wyznaczył do realizacji zamówienia zespół, składający się z:
A. Kierownika badania,
B. Eksperta ds. metodologii,
C. Co najmniej 3-ech ekspertów
Kierownik badania może być równocześnie członkiem zespołu badawczego.
Zamówienie udzielane jest w ramach projektu, w którym uczestniczą w charakterze partnerów parki technologiczne z różnych państw i znajdujące się na różnych poziomach rozwoju, dlatego też istotny jest udział ekspertów mających doświadczenie w realizacji projektów w zagranicznych parkach technologicznych. Zamawiającemu zależy na uwzględnieniu najlepszych praktyk europejskich w obszarach objętych badaniem i wykorzystaniu doświadczenia z europejskich parków, z powodzeniem realizujących swoją rolę i odnoszących sukcesy. W przypadku niedostępności ekspertów, przedstawionych wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić zastępstwo przez osobę lub osoby o kwalifikacjach zawodowych równych lub wyższych od kwalifikacji osoby lub osób zastępowanych. Zastępcy podlegają akceptacji Zamawiającego.
9. Realizacja zamówienia
9.1. Harmonogram
W ciągu 2 tygodni od podpisania umowy Wykonawca przedstawi szczegółowy harmonogram realizacji zamówienia. Powinien on uwzględniać szczegółowe terminy rozpoczęcia i zakończenia etapów i działań realizowanych w ramach zamówienia. Harmonogram powinien być czytelny, przejrzysty, wskazywać na funkcjonalne i logiczne związki między działaniami, uwzględniać ścieżkę krytyczną dla całego projektu oraz ścieżkę krytyczną dla działań współzależnych oraz uwzględniać terminy i cząstkowe rezultaty działań; powinien także odzwierciedlać m.in. wymagania czasowe Zamawiającego wykazane w opisie przedmiotu zamówienia.
Zamawiający przyjmie dokument lub złoży uwagi w ciągu 5 dni roboczych od dnia przedłożenia. W przypadku zgłoszenia uwag przez Zamawiającego, Wykonawca będzie zobowiązany do poprawienia dokumentu w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych.
Realizacja zamówienia nastąpi nie później niż w ciągu 7 miesięcy od dnia podpisania umowy.
9.2. Metodologia
Wykonawca przygotuje kompleksowe narzędzie badawcze gwarantujące skuteczność badań w oparciu o najlepsze polskie i europejskie praktyki w dziedzinie benchmarkingu. Wykonawca dobierze obszary badania benchmarkingowego uwzględniające wszystkie aspekty funkcjonowania parków technologicznych i przygotuje zestaw wskaźników - mandatorów wymaganych do przeprowadzenia analizy. Zamawiający wymaga, aby zakres benchmarkingu objął minimum 7 obszarów, w tym np. obszar dotyczący lokatorów, oferty parku, transferu technologii, organizacji i zarządzania, współpracy z otoczeniem parku. W metodologii powinien się również znaleźć opis sposobu identyfikacji studiów przypadku najlepszych praktyk europejskich, w każdym z obszarów poddanych badaniu.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w ofercie wstępnej i w ofercie przedstawił opis metodologii badania.
Dodatkowo Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w ciągu 2 tygodni od dnia podpisania umowy złożył przetłumaczoną na język angielski wersję opisu metodologii badania przedstawionego w ofercie.
9.3. Dobór próby do badania benchmarkingowego
W każdym z wybranych parków Wykonawca zidentyfikuje osoby uczestniczące w badaniu (minimum 3), reprezentujące park oraz lokatorów parku, tak aby można było uzyskać dane o pożądanej jakości. Uczestnikami badania powinny być osoby odpowiadające za poszczególne procesy zachodzące w parku lub uczestnicy tych procesów (menedżerowie i/lub specjaliści).
W badaniu benchmarkingowym zostaną zastosowane następujące metody i techniki badawcze:
Wywiad kwestionariuszowy - wywiad ustny, jawny, indywidualny, oparty na opracowanej ankiecie - będzie przeprowadzony osobiście przez ekspertów w siedzibach różnych podmiotów funkcjonujących w parku.
Badania oparte na dokumentach (analiza źródeł wtórnych) - będą przede wszystkim uzupełnieniem danych nieuzyskanych w trakcie prowadzenia swobodnego wywiadu.
Obserwacja - metoda pomocnicza tzw. benchmarkingu nieformalnego, podstawowa metoda i technika uzyskania informacji niezbędnych dla wskazania dobrych praktyk oraz interpretowania źródeł sukcesu parku.
Wykonawca będzie odpowiedzialny za:
- sporządzenie harmonogramu wizyt - harmonogram powinien wskazywać m.in. kto będzie reprezentował Wykonawcę, czas i miejsce spotkania itp.;
- przygotowanie wizyt w poszczególnych parkach, w wybranych firmach i w instytucjach otoczenia parków, w tym m.in.: - wystosowanie pism do kierownictwa poszczególnych parków/firm/instytucji m.in. celem przedstawienia idei badania oraz ustalenia terminu przeprowadzenia badania w parku/firmie/instytucji; - ustalenie terminów wizyt w poszczególnych parkach/firmach/instytucjach.
Wykonawca w trakcie wykonywania zamówienia zorganizuje minimum jedną wizytę w każdym z parków uczestniczących w badaniu.
9.4. Pozyskiwanie danych pierwotnych i wtórnych
Informacje o parku zostaną zebrane w oparciu o przygotowane i zaakceptowane przez Zamawiającego narzędzia badawcze, podczas wizyt ekspertów wskazanych w ofercie reprezentujących Wykonawcę. Efektywny czas pracy ekspertów w każdym z parków powinien wynieść minimum 16 godzin.
Ważne jest zebranie od respondentów w każdym z parków/instytucji informacji dotyczących ich kondycji, specyfiki działania, ale również subiektywnej oceny działań parku. Zebrane dane powinny pozwolić na określenie stadium rozwoju parku, co z kolei umożliwi określenie poziomu odniesienia do pozostałych parków.
Dane dotyczące otoczenia parku zostaną przez Wykonawcę zgromadzone w wyniku badań wtórnych, (analiza dokumentów programowych, raportów itp.). Zaleca się, aby Wykonawca zasięgnął informacji o parku (m.in. jego oddziaływaniu na region) także w instytucjach regionalnych, w tym w urzędach samorządowych. W takim wypadku Wykonawca powinien przewidzieć możliwość zorganizowania dodatkowych wizyt w celu pozyskania tego typu informacji.
9.5. Opracowanie wyników badania
Zebrane dane Wykonawca podda analizie jakościowej. W trakcie analizy uwzględnione zostaną następujące elementy:
- wskazanie najlepszych wzorców w poszczególnych obszarach działania,
- ustalenie przyczyn zidentyfikowanych różnic,
- określenie i analiza czynników sukcesu, np. podejmowanych decyzji, przyjętych strategii działania, czynników zewnętrznych itp. decydujących o pozycji najlepszych parków.
9.6. Case studies
Wykonawca zaproponuje włączenie do badania w charakterze dodatkowego komponentu raportu ogólnego studium przypadku najlepszych praktyk europejskich w każdym z obszarów poddanych badaniu (minimum 7 najlepszych praktyk). Wykonawca będzie odpowiedzialny za identyfikację tych praktyk, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości ich adaptacyjności na obszarze Bałtyku Południowego, w tym na gruncie polskim, pozyskanie danych (w tym zorganizowanie wizyt i/lub wywiadów, pozyskanie danych wtórnych) i ich analizę.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w ofercie wstępnej i w ofercie zaproponował sposób identyfikacji najlepszych praktyk, pozyskania danych i organizacji tej części badania.
9.7. Wizyty studyjne
W oparciu o zidentyfikowane najlepsze praktyki europejskie w każdym z obszarów objętych badaniem benchmarkingowym Wykonawca zorganizuje i przeprowadzi dwie wizyty studyjne dla przedstawicieli parków objętych badaniem (po 3 przedstawicieli każdego z parków) w zagranicznych parkach europejskich. Każda wizyta powinna trwać 3 dni.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przedstawił do akceptacji w ciągu 2 tygodni od podpisania umowy program wizyty zawierający: przykładowy program wizyty, sposób jej organizacji i kilka przykładowych destynacji.
W ciągu 7 dni roboczych od dnia otrzymania dokumentów pocztą elektroniczną Zamawiający zgłosi uwagi lub zaakceptuje przedstawiony materiał. W przypadku zgłoszenia uwag, Wykonawca poprawi materiał w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych.
Przy przygotowywaniu powyższego opisu należy uwzględnić poniższe informacje:
- zakwaterowanie: hotel minimum 3-gwiazdkowy, oddzielne pokoje dla każdego uczestnika,
- wyżywienie całodzienne (zapewnienie minimum 3 posiłków dziennie),
- transport (autokar/samolot, tanie linie lotnicze, klasa ekonomiczna),
- moderator/eksperci - anglojęzyczni,
- zapewnienie obsługi wizyt studyjnych w języku angielskim,
- podczas organizowanych wizyt studyjnych wskazane jest zaangażowanie władz lokalnych/regionalnych,
- przewidywany termin wizyt studyjnych: wrzesień/październik 2010 r.
9.8. Wypracowanie rekomendacji
W oparciu o wynik badania benchmarkingowego i analizę studiów przypadku najlepszych praktyk europejskich w obszarach objętych badaniem Wykonawca przygotuje rekomendacje dotyczące przyjętych rozwiązań i zalecenia dotyczące możliwości ich ulepszenia. W celu wypracowania rekomendacji zorganizowany zostanie panel dyskusyjny, w którym wezmą udział przedstawieni w ofercie eksperci Wykonawcy oraz przedstawiciele parków objętych badaniem benchmarkingowym. W panelu weźmie udział minimum 10 osób. Wykonawca będzie odpowiedzialny za organizację panelu oraz zapewnienie zakwaterowania i dojazdu oraz pobytu (koszty pokrywa Wykonawca). Lista uczestników panelu uzgodniona zostanie w porozumieniu z Zamawiającym.
9.9. Struktura raportu ogólnego
Wyniki z przeprowadzonego badania zawarte zostaną w raporcie ogólnym z badania o objętości minimum 150 stron. Wykonawca przedłoży propozycję struktury raportu końcowego i przykłady sposobu prezentacji danych wynikowych w raporcie (rozwinięty spis treści zawierający przykłady strukturalizacji zestawień oraz elementów graficznych, sposobów wyróżniania ważnych wniosków i rekomendacji. Ponadto, raport składać się będzie z 3 części poświęconych następującym zagadnieniom:
- opis przebiegu badania benchmarkingowego 5 parków technologicznych na obszarze Bałtyku Południowego. Ta część raportu zawierać będzie informacje na temat przebiegu badania, zastosowanych narzędzi, wskaźników, dane i informacje dotyczące parków, wskazanie mocnych i słabych stron parku; wskazanie dobrych praktyk - rozwiązań przyjętych przez liderów w danym obszarze i zidentyfikowanych w trakcie badania, wraz z analizą czynników sukcesu. Oraz opis przebiegu przeprowadzenia rozeznania rynków Południowego Bałtyku pod względem potrzeb rozwoju jednostek B&R (naukowo-badawczych). Ta część raportu zawierać będzie informacje na temat przebiegu badania, zastosowanych narzędzi, wskaźników, dane i informacje dotyczące rynków Południowego Bałtyku pod względem potrzeb rozwoju jednostek B&R (naukowo-badawczych), wskazanie dobrych praktyk - rozwiązań przyjętych przez liderów w danym obszarze i zidentyfikowanych w trakcie badania, wraz z analizą czynników sukcesu wskazanie rekomendacji.
- studia przypadku najlepszych europejskich praktyk w każdym z obszarów objętych badaniem, sposób ich wyboru, ich adaptacyjność na obszarze Bałtyku Południowego i na gruncie polskim.
- rekomendacje dotyczące przyjętych rozwiązań, zdefiniowanie wniosków, zaleceń, bądź działań służących doskonaleniu działalności parku, wnioski i zalecenia dotyczące optymalizacji modelu funkcjonowania oraz pozycji parków technologicznych na obszarze Bałtyku Południowego.
9.10. Prezentacja wyników
Po przyjęciu przez Zamawiającego raport ogólny zostanie udostępniony szerszemu odbiorcy. Na podstawie zatwierdzonego raportu, Wykonawca opracuje streszczenie raportu w języku polskim i angielskim, prezentację w PowerPoint-cie oraz informację prasową - w języku polskim i angielskim - podsumowującą przeprowadzone badanie benchmarkingowe parków technologicznych na obszarze Bałtyku Południowego. Streszczenie, prezentacja i informacja prasowa będą podlegać zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przedstawił do akceptacji w ciągu 2 tygodni od podpisania umowy plan praktycznych działań mających na celu zapoznanie menedżerów i pracowników parków z wynikami zamówienia, w szczególności z dobrymi praktykami i wypracowanymi zaleceniami.
W ciągu 7 dni roboczych od dnia otrzymania dokumentów pocztą elektroniczną Zamawiający zgłosi uwagi lub zaakceptuje przedstawiony materiał. W przypadku zgłoszenia uwag, Wykonawca poprawi materiał w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych.
Działania te powinny obejmować przynajmniej:
a) organizację seminarium, w trakcie którego odbędzie się:
- prezentacja wyników badania;
- dyskusja z przedstawicielami parków objętych badaniem nt. możliwości zaadaptowania zidentyfikowanych dobrych praktyk i przedstawionych rekomendacji;
- trening prowadzony przez ekspertów Wykonawcy przy wykorzystaniu metod interaktywnych, m.in. metody testowania scenariuszy, analizy czynników przeciwstawnych, mapowanie wiedzy. Metody te są z powodzeniem stosowane w analizie czynników mających wpływ na planowanie i wdrażanie zmian w organizacji i zapewniają interakcję, wymianę doświadczeń i wiedzy między uczestnikami spotkania i ekspertami.
W spotkaniu weźmie udział przynajmniej 25 osób, w tym 3 ekspertów i kierownik badania - osoby odpowiedzialne za wykonanie zamówienia, przedstawiciele Zamawiającego, pracownicy i menedżerowie parków objętych badaniem. Wykonawca będzie odpowiedzialny za organizację seminarium (zaproszenie uczestników spotkania, ekspertów) oraz organizację jego logistyki (organizacja podróży uczestników spotkania, rezerwacja noclegów, sali konferencyjnej, zapewnienie cateringu, sprzętu i materiałów konferencyjnych, utrwalenie przebiegu spotkania). Lista osób, do których wystosowane zostanie zaproszenie ustalona zostanie w porozumieniu z Zamawiającym.
Wykonawca zapewni po seminarium możliwość uzyskania indywidualnego mentoringu w wymiarze 48 godzin udzielanego przez ekspertów Wykonawcy na zapotrzebowanie zgłoszone przez przedstawicieli parków objętych badaniem. Wykonawca opracuje i przedstawi efektywny sposób komunikacji z ekspertami (strona internetowa, komunikatory, telefon, e-mail, czat publiczny).
b) promocję wyników zamówienia. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przedstawił w ofercie wstępnej i w ofercie opis sposobu organizacji działań promocyjnych, które obejmą przynajmniej umieszczenie prezentacji na stronie internetowej Zamawiającego, Wykonawcy i partnerów projektu DISKE oraz rozesłanie informacji prasowej do mediów polskich i zagranicznych (na obszarze Bałtyku Południowego oraz mediów o zasięgu ogólnoeuropejskich) oraz przygotowanie 15 minutowej audycji video. Lista mediów, do których rozesłana zostanie informacja przedstawiona zostanie do akceptacji Zamawiającemu. Wykonawca poinformuje media o możliwości przeprowadzenia indywidualnego wywiadu z ekspertami prowadzącym badanie i przedstawicielami parków objętych badaniem, szczególnie mając na względzie promocję najlepszych praktyk zidentyfikowanych w trakcie badania. Audycja video powinna spełniać następujące wymagania techniczne: długość 15 minut, prowadzona w języku angielskim z polskimi napisami, format plików: mp2, ogg vorbis, acc, wma, real audio, jakość: 128 kbps, 22100 Hz, stereo.
c) uczestnictwo w konferencji zamykającej Projektu DISKE
- prezentacja wyników badania
9.11. Organizacja promocji zamówienia
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wypełniał zasady promocji obowiązujące w Programie Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2010. Dotyczy to m.in. następujących produktów: informacji prasowych, prezentacji, streszczenia raportu, zaproszenia na seminarium, materiałów konferencyjnych, raportu końcowego oraz audycji wideo itp. Produkty powinny zostać oznaczone logiem programu i UE oraz odniesieniem do EFRR. Logo Programu i znak UE dostępne są na stronie www.southbaltic.eu
10. Sposób i terminy przedstawienia wyników
- raport ogólny z badania
Po zakończeniu badania Wykonawca przedłoży Zamawiającemu projekt raportu ogólnego w wersji papierowej i na CD celem uzyskania akceptacji. Zamawiający przyjmie dokument lub złoży uwagi w ciągu 7 dni roboczych od dnia przedłożenia. W przypadku zgłoszenia uwag przez Zamawiającego, Wykonawca będzie zobowiązany do poprawienia dokumentu w terminie nie dłuższym niż 7 dni roboczych. W ciągu 7 dni roboczych od dnia uzyskania akceptacji Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego na własny koszt po 6 egzemplarzy w wersji polskiej i angielskiej w wersji papierowej i wersję elektroniczną na płycie CD.
Dokumenty sporządzone w języku obcym, muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na język polski, poświadczonymi przez wykonawcę.
- prezentacja raportu ogólnego
W ciągu 2 dni od dnia zaakceptowania przez Zamawiającego raportu ogólnego Wykonawca przekaże Zamawiającemu do akceptacji elektroniczną wersję prezentacji (e-mailem lub na CD) wykonanej w programie PowerPoint. Zamawiający w ciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania prezentacji zgłosi uwagi lub zatwierdzi otrzymaną wersję. W przypadku zgłoszenia przez Zamawiającego uwag, Wykonawca będzie zobowiązany do poprawienia prezentacji w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, nie dłuższym niż 3 dni. Zaakceptowana wersja prezentacji zostanie dostarczona przez Wykonawcę na własny koszt do siedziby Zamawiającego (jeden egzemplarz płyty CD z dwiema wersjami językowymi prezentacji: prezentacja w języku polskim i prezentacja w języku angielskim).
- końcowy raport merytoryczny z realizacji projektu
Dokument (objętość min. 15 stron) powinien zawierać m.in. najważniejsze etapy realizacji projektu, zidentyfikowane trudności, ewentualne zalecenia na przyszłość itp. Jedna wersja papierowa raportu w języku polskim oraz angielskim (min. 15 stron) oraz wersja elektroniczna zostaną dostarczone przez Wykonawcę na jego koszt do siedziby Zamawiającego najpóźniej w dniu upływu terminu realizacji zamówienia. Zamawiający w terminie 5 dni przyjmie raport albo zgłosi zastrzeżenia oraz określi termin, w którym oczekuje poprawienia lub uzupełnienia raportu.
11. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa:
- zezwolił Zamawiającemu na rozporządzanie przedmiotem zamówienia bez ograniczeń,
- zrzekł się dochodzenia z tego tytułu swoich majątkowych praw autorskich,
- wyraził zgodę na nieskrępowane wykorzystanie przedmiotowego opracowania na następujących polach eksploatacji:
* w zakresie utrwalania i zwielokrotniania opracowania,
* w zakresie obrotu opracowaniem i jego rozpowszechniania.
12. Zamawiający nie zastrzega w SIWZ, że część lub całość zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
13. Informacja o przewidywanych zmianach postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której Zamawiający dokona wyboru Wykonawcy:
Zamawiający nie przewiduje zmian postanowień zawartej umowy.
14. Zamawiający informuje, że zamówienie realizowane jest w ramach projektu DISKE - Rozwój Innowacyjnych Systemów poprzez Wymianę Wiedzy współfinansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Kody CPV:
794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
601000009 (Usługi w zakresie transportu drogowego)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
601700000 (Wynajem pojazdów przeznaczonych do transportu osób wraz z kierowcą)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
604000002 (Usługi transportu lotniczego)
Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
551200007 (Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji)
Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
799510005 (Usługi w zakresie organizowania seminariów)
Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
793400009 (Usługi reklamowe i marketingowe)
Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
798000002 (Usługi drukowania i powiązane)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres w miesiącach: 7
Informacja na temat wadium:
Zamawiający informuje, że wadium należy wnieść na etapie składania ofert, przed upływem terminu składania ofert. Wadium nie jest wymagane na etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w negocjacjach z ogłoszeniem ani na etapie składania ofert wstępnych.
1. Zamawiający żąda od Wykonawcy wniesienia wadium w wysokości:
21 000,00 złotych (słownie: dwadzieścia jeden tysięcy złotych),
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach, zgodnie z art. 45 ustawy Prawo zamówień publicznych tj.:
- w pieniądzu,
- w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- w gwarancjach bankowych,
- w gwarancjach ubezpieczeniowych,
- w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy
NR 95116022020000000061913418 w Banku Millennium S.A. O / Elbląg
Wadium wnoszone w innej formie niż w pieniądzu należy zdeponować w sekretariacie Wydziału Finansowo - Budżetowego Urzędu Miejskiego w Elblągu
2. Wykonawca, który nie wniesie wadium na okres związania ofertą zostanie przez Zamawiającego wykluczony z postępowania.
3. Wadium będzie zwracane na warunkach określonych w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.
4. Zamawiający zatrzyma wadium na warunkach określonych w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Potwierdzenia spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.
Uwaga:
a) wzór Oświadczenia w zakresie art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dostępny jest na stronie internetowej Zamawiającego, tj. www.umelblag.pl
b) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenia składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Wiedza i doświadczenie:
Warunkiem udziału w postępowaniu jest wykonanie w sposób należyty w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 3 usług polegających na przeprowadzeniu badania porównawczego z zakresu parków technologicznych lub inkubatorów lub sektora MŚP wdrażającego nowe lub innowacyjne technologie, o wartości każdej z usług nie mniejszej niż 250 000,00 zł (słownie złotych: dwieście pięćdziesiąt tysięcy) brutto. Wyżej wymienione wartości nie mogą obejmować kosztów emisji/ publikacji reklam/ zakupu zewnętrznych nośników reklamowych.
Zamawiający wyjaśnia, że określenie nowe lub innowacyjne technologie należy rozumieć zgodnie z poniższą definicją:
Innowacja technologiczna w obrębie produktu lub procesu (TPP - ang. technological product and process innovations) (Proponowane zasady gromadzenia i interpretacji danych dotyczących innowacji technologicznej - Podręcznik Oslo, OECD/EUROSTAT 1997) - obejmuje wdrożone już produkty i procesy nowe pod względem technologicznym oraz znaczące udoskonalenia technologiczne dotyczące tych produktów i procesów. Innowacja TPP została wdrożona, jeżeli została wprowadzona na rynek (innowacja w obrębie produktu) lub wykorzystana w procesie produkcyjnym (innowacja w obrębie procesu). Innowacje TPP obejmują zespół działań o charakterze naukowym, technologicznym, organizacyjnym, finansowym i handlowym. Firma dokonująca innowacji TPP to firma, która wdrożyła nowe lub znacząco udoskonalone technologiczne produkty lub procesy w branym pod uwagę okresie.
Przy ocenie spełnienia tego warunku udziału przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) wielkości stanowiące o spełnieniu warunku, tj. liczba wykonanych usług, będzie zsumowana z dokumentów składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Wartości podane w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego dla wartości usługi należy przeliczyć wg średniego kursu EBC na dzień zakończenia wykonywania usługi, podając datę i kurs.
Potwierdzenia spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz odpowiednich dokumentów wymienionych w pkt III.4.1) ogłoszenia.
Uwaga:
a) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty składa ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie powyższego warunku.
b) Wykonawca, który polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Potencjał techniczny:
Potwierdzenia spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunkiem udziału w postępowaniu jest dysponowanie zespołem badawczym składającym się z:
A. Kierownika badania, posiadającego doświadczenie w opracowaniu i koordynacji realizacji 2-ch badań porównawczych dotyczących programu/-ów lub projektu/-ów współfinansowanego/-ych ze środków Unii Europejskiej o wartości nie mniejszej niż 250 000,00 zł (słownie złotych: dwieście pięćdziesiąt tysięcy) brutto każde, w ramach których wykorzystywano jakościowe i ilościowe techniki badań porównawczych,
B. Eksperta ds. metodologii posiadającego doświadczenie w zakresie przygotowania metodologii do co najmniej dwóch badań porównawczych w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków (osoba ta nie może pełnić roli kierownika badania)
C. Co najmniej 3-ech ekspertów legitymujących się wyższym wykształceniem, z których każdy posiada następujące doświadczenie zawodowe:
- minimum 2 lata doświadczenia we współpracy z parkami naukowo-technologicznymi,
- doświadczenie we współpracy z parkami znajdującymi się poza granicami Polski,
- w projektowaniu i stosowaniu ilościowych i jakościowych metod i technik prowadzenia badań porównawczych programu/-ów lub projektu/-ów współfinansowanego/-ych ze środków UE - udział w co najmniej 2-ch badaniach o wartości nie mniejszej niż 250 000,00 zł (słownie złotych: dwieście pięćdziesiąt tysięcy) brutto każde,
- w zaprojektowaniu, realizacji i analizie wyników badań typu case studies realizowanych w formie badań terenowych,
- w zaprojektowaniu, realizacji i analizie wyników badań porównawczych,
- w zakresie podstaw prawnych (kontekst prawa krajowego i UE) oraz koncepcji zrównoważonego rozwoju (udział w zaprojektowaniu lub realizacji co najmniej 1-go badania lub analizy lub autorstwo 1-ej publikacji w tym zakresie),
- w zakresie podstaw prawnych (kontekst prawa krajowego i UE) oraz koncepcji polityk równości szans (udział w zaprojektowaniu lub realizacji co najmniej 1-go badania lub analizy lub autorstwo 1-ej publikacji w tym zakresie),
Osoba wykazana na stanowisko kierownika badania może być wykazana również na stanowisko jednego z ekspertów.
Wartości podane w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego dla wartości badań należy przeliczyć wg średniego kursu EBC na dzień zakończenia wykonywania badania, podając datę i kurs.
Potwierdzenia spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz odpowiedniego dokumentu wymienionego w pkt III.4.1) ogłoszenia,
Uwaga:
a) W wykazie osób dla osób, o których mowa powyżej należy określić kwalifikacje zawodowe i doświadczenie z taką szczegółowością, która umożliwi Zamawiającemu sprawdzenie warunku udziału, tj.:
- Dla kierownika badania należy podać doświadczenie w opracowaniu i koordynacji realizacji 2-ch badań porównawczych dotyczących programu/-ów lub projektu/-ów współfinansowanego/-ych ze środków Unii Europejskiej o wartości nie mniejszej niż 250 000,00 zł (słownie złotych: dwieście pięćdziesiąt tysięcy) brutto każde, w ramach których wykorzystywano jakościowe i ilościowe techniki badań porównawczych,
- Dla eksperta ds. metodologii należy podać doświadczenie w zakresie przygotowania metodologii do co najmniej dwóch badań porównawczych w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków,
- Dla ekspertów należy podać:
* liczbę lat doświadczenia we współpracy z parkami naukowo-technologicznymi,
* doświadczenie we współpracy z parkami znajdującymi się poza granicami Polski,
* doświadczenie zawodowe w projektowaniu i stosowaniu ilościowych i jakościowych metod i technik prowadzenia badań porównawczych programu/-ów lub projektu/-ów współfinansowanego/-ych ze środków UE - wykazać udział w co najmniej 2-ch badaniach o wartości nie mniejszej niż 250 000,00 zł (słownie złotych: dwieście pięćdziesiąt tysięcy) brutto każde,
* doświadczenie zawodowe w zaprojektowaniu, realizacji i analizie wyników badań typu case studies realizowanych w formie badań terenowych,
* doświadczenie zawodowe w zaprojektowaniu, realizacji i analizie wyników badań porównawczych,
* doświadczenie zawodowe w zakresie podstaw prawnych (kontekst prawa krajowego i UE) oraz koncepcji zrównoważonego rozwoju - wskazać udział w zaprojektowaniu lub realizacji co najmniej 1-go badania lub analizy lub autorstwo 1-ej publikacji w tym zakresie,
* doświadczenie zawodowe w zakresie podstaw prawnych (kontekst prawa krajowego i UE) oraz koncepcji polityk równości szans - wskazać udział w zaprojektowaniu lub realizacji co najmniej 1-go badania lub analizy lub autorstwo 1-ej publikacji w tym zakresie.
b) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument Wykonawcy składają wspólnie.
c) Wykonawca, który polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Sytuacja ekonomiczna:
Warunkiem udziału w postępowaniu jest:
1) posiadanie środków finansowych w wysokości co najmniej 600 000,00 zł lub posiadanie zdolności kredytowej w wysokości co najmniej 600 000,00 zł
Przy ocenie spełnienia tego warunku udziału przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) wielkości stanowiące o spełnieniu warunku będą zsumowane z dokumentów składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Wartości potwierdzające spełnianie warunku podane w dokumentach w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego należy przeliczyć wg średniego kursu EBC z miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym upływa termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
Uwaga:
a) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty składa ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie powyższego warunku.
b) Wykonawca, który polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia
c) Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
2) posiadanie opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę nie niższą niż 415 000,00 zł (słownie: czterysta piętnaście tysięcy)
Przy ocenie spełnienia tego warunku udziału przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) wielkości stanowiące o spełnieniu warunku będą zsumowane z dokumentów składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Wartości potwierdzające spełnianie warunku podane w dokumentach w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego należy przeliczyć wg średniego kursu EBC z miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym upływa termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
Uwaga:
a) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
b) Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
Potwierdzenia spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz odpowiednich dokumentów wymienionych w pkt III.4.1) ogłoszenia.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokument potwierdzenia III.5: Tak
Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Oświadczenie w zakresie art. 25 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Uwaga:
Zamawiający informuje, że oświadczenie to należy złożyć wraz z ofertą wstępną i ofertą.
inne_dokumenty:
Dokumenty stanowiące dowód, że Wykonawca będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności pisemne zobowiązanie podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia - w przypadku Wykonawcy polegającego na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: NO
Liczba wykonawców: 3
Warunki wyboru wykonawców:
Zamawiający zaprosi do składania ofert wstępnych Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu w liczbie 3.
Warunki udziału w postępowaniu w pierwszej kolejności będą oceniane, na podstawie dokumentów i oświadczeń jakie dostarczyć mają Wykonawcy, zgodnie z warunkami niniejszego Ogłoszenia o zamówieniu według formuły: spełnia/nie spełnia.
Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, będzie mniejsza niż 3, Zamawiający zaprosi do składania ofert wstępnych wszystkich wykonawców spełniających te warunki.
Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, będzie większa niż 3, Zamawiający zaprosi do składania ofert wstępnych Wykonawców, którzy otrzymają najwyższe oceny spełniania tych warunków, wg następującej punktacji:
1) Wykonawca, który wykaże posiadanie najwyższej kwoty środków finansowych lub zdolności kredytowej otrzyma największą ilość punktów spośród Wykonawców spełniających warunki udziału - maksymalnie 5 pkt. Pozostali Wykonawcy otrzymają odpowiednio po jednym punkcie mniej od poprzedniego Wykonawcy, zgodnie z kolejnością ustaloną wielkością posiadanych środków finansowych lub zdolności kredytowej w skali od kwoty najwyższej do najniższej. W przypadku spełnienia warunku udziału, o którym mowa w sekcji III.3.5) pkt 1) ogłoszenia przez więcej niż 5 Wykonawców punkty według reguły określonej powyżej otrzyma tylko pięciu Wykonawców posiadających najwyższe kwoty środków finansowych lub zdolności kredytowej, pozostali Wykonawcy otrzymają 0 pkt.
W przypadku spełnienia warunku udziału, o którym mowa w sekcji III.3.5) pkt 1) ogłoszenia przez 4 Wykonawców, Wykonawca, który wykaże posiadanie najwyższej kwoty środków finansowych lub zdolności kredytowej otrzyma największą ilość punktów spośród Wykonawców spełniających warunki udziału - maksymalnie 4 pkt. Pozostali Wykonawcy otrzymają odpowiednio po jednym punkcie mniej od poprzedniego Wykonawcy, zgodnie z kolejnością ustaloną wielkością posiadanych środków finansowych lub zdolności kredytowej w skali od kwoty najwyższej do najniższej.
2) Za każdą dodatkowo wykazaną wykonaną w sposób należyty w okresie ostatnich 3 lat przed dniem składania wniosków usługę polegającą na przeprowadzeniu badania porównawczego z zakresu parków technologicznych lub inkubatorów lub sektora MŚP wdrażającego nowe lub innowacyjne technologie, o wartości każdej z usług nie mniejszej niż 250 000,00 zł (słownie złotych: dwieście pięćdziesiąt tysięcy) brutto, ponad wymagane w warunku udziału, o którym mowa w sekcji III.3.2) ogłoszenia, 3 usługi Wykonawca otrzyma odpowiednio:
- za wykazaną dodatkowo 1 usługę - 1 pkt,
- za wykazane dodatkowo 2 usługi - 2 pkt,
- za wykazane dodatkowo 3 lub więcej usługi - 3 pkt.
3) Za dodatkowo wykazane w doświadczeniu zawodowym osoby wskazanej na stanowisko kierownika badania, badania porównawcze dotyczące programu/-ów lub projektu/-ów współfinansowanego/-ych ze środków Unii Europejskiej o wartości nie mniejszej niż 250 000,00 zł (słownie złotych: dwieście pięćdziesiąt tysięcy) brutto każde, w ramach których wykorzystywano jakościowe i ilościowe techniki badań porównawczych, ponad wymagane w warunku udziału, o którym mowa w sekcji III.3.4) pkt A. ogłoszenia, 2 badania, Wykonawca otrzyma odpowiednio:
- za wykazane dodatkowo 1 badanie porównawcze - 1 pkt,
- za wykazane dodatkowo 2 lub 3 badania porównawcze - 2 pkt,
- za wykazane dodatkowo 4 lub więcej badania porównawcze - 3 pkt.
4) Za dodatkowo wykazane w doświadczeniu zawodowym osoby wskazanej na stanowisko eksperta ds. metodologii badania porównawcze, ponad wymagane w warunku udziału, o którym mowa w sekcji III.3.4) pkt B. ogłoszenia, 2 badania, Wykonawca otrzyma odpowiednio:
- za wykazane dodatkowo 1 badanie porównawcze - 1 pkt,
- za wykazane dodatkowo 2 lub 3 badania porównawcze - 2 pkt,
- za wykazane dodatkowo 4 lub więcej badania porównawcze - 3 pkt.
5) Za dodatkowo wykazane doświadczenie dla osób wskazanych na stanowisko ekspertów, ponad doświadczenie wymagane w warunku udziału, o którym mowa w sekcji III.3.4) pkt C. ogłoszenia, tj.
a) za wykazanie więcej niż 2 lat doświadczenia we współpracy z parkami naukowo-technologicznymi lub
b) za wykazanie w doświadczeniu w projektowaniu i stosowaniu ilościowych i jakościowych metod i technik prowadzenia badań porównawczych programu/-ów lub projektu/-ów współfinansowanego/-ych ze środków UE udziału w więcej niż 2 badaniach o wartości nie mniejszej niż 250 000,00 zł (słownie złotych: dwieście pięćdziesiąt tysięcy) brutto każde lub
c) za wykazanie w doświadczeniu w zakresie podstaw prawnych (kontekst prawa krajowego i UE) oraz koncepcji zrównoważonego rozwoju udziału w zaprojektowaniu lub realizacji więcej niż 1 badania lub analizy lub wykazanie autorstwa więcej niż 1 publikacji w tym zakresie lub
d) za wykazanie w doświadczeniu w zakresie podstaw prawnych (kontekst prawa krajowego i UE) oraz koncepcji polityk równości szans udziału w zaprojektowaniu lub realizacji więcej niż 1 badania lub analizy lub wykazania autorstwa więcej niż 1 publikacji w tym zakresie,
Wykonawca otrzyma odpowiednio:
- za wykazanie co najmniej jednego z powyższych elementów w doświadczeniu 1 eksperta - 1 pkt,
- za wykazanie co najmniej jednego z powyższych elementów w doświadczeniu 2 ekspertów - 2 pkt,
- za wykazanie co najmniej jednego z powyższych elementów w doświadczeniu 3 lub więcej ekspertów - 3 pkt.
6) Wykonawca, który wykaże posiadanie opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę najwyższą otrzyma największą ilość punktów spośród Wykonawców spełniających warunki udziału - maksymalnie 5 pkt. Pozostali Wykonawcy otrzymają odpowiednio po jednym punkcie mniej od poprzedniego Wykonawcy, zgodnie z kolejnością ustaloną wielkością kwoty opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w skali od kwoty najwyższej do najniższej. W przypadku spełnienia warunku udziału, o którym mowa w sekcji III.3.5) pkt 2) ogłoszenia przez więcej niż 5 Wykonawców punkty według reguły określonej powyżej otrzyma tylko pięciu Wykonawców posiadających najwyższe kwoty opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, pozostali Wykonawcy otrzymają 0 pkt.
W przypadku spełnienia warunku udziału, o którym mowa w sekcji III.3.5) pkt 2) ogłoszenia przez 4 Wykonawców, Wykonawca, który wykaże posiadanie opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę najwyższą otrzyma największą ilość punktów spośród Wykonawców spełniających warunki udziału - maksymalnie 4 pkt. Pozostali Wykonawcy otrzymają odpowiednio po jednym punkcie mniej od poprzedniego Wykonawcy, zgodnie z kolejnością ustaloną wielkością kwoty opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w skali od kwoty najwyższej do najniższej.
Wykonawca, który otrzyma największą ilość punktów zostanie zakwalifikowany w rankingu, jako Wykonawca z najwyższą oceną spełniania warunków udziału w postępowaniu. Kolejne miejsca otrzymają odpowiednio Wykonawcy, którzy otrzymają mniejszą liczbę punktów.
W sytuacji osiągnięcia przez kilku wykonawców takiej samej liczby punktów, o kolejności miejsc zadecyduje zsumowana wartość brutto przedstawionych w wykazie usług, spełniających warunek udziału, o którym mowa w sekcji III.3.2) ogłoszenia. Wykonawca, dla którego suma wykazanych usług będzie wyższa, będzie sklasyfikowany jako pierwszy spośród Wykonawców mających taką samą liczbę punktów, pozostali Wykonawcy będą odpowiednio na kolejnych miejscach - zgodnie z zsumowaną wartością wykazanych usług.
Czy zmiana umowy: Nie
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 50
Nazwa kryterium 2: Metodologia badania
Znaczenie kryterium 2: 30
Nazwa kryterium 3: Sposób organizacji pracy
Znaczenie kryterium 3: 10
Nazwa kryterium 4: Sposób organizacji działań promocyjnych
Znaczenie kryterium 4: 10
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zgodnie z art. 57 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia Zamawiający przekaże wraz z zaproszeniem do składania ofert wstępnych.
Data składania wniosków, ofert: 07/06/2010
Godzina składania wniosków, ofert: 09:30
Miejsce składania:
Urząd Miejski w Elblągu
Wydział Zamówień Publicznych pokój 125
82-300 Elbląg ul. Łączności 1
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
1. Zamawiający informuje, że zamówienie realizowane jest w ramach projektu DISKE - Rozwój Innowacyjnych Systemów poprzez Wymianę Wiedzy współfinansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
2. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń wymienionych w ogłoszeniu, metodą spełnia / nie spełnia.
3. Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
4. Dotyczy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
2) W przypadku, o którym mowa w ppkt 1. Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego i składają wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w negocjacjach pełnomocnictwo lub notarialnie poświadczony odpis tego pełnomocnictwa.
3) W przypadku wyboru jako najkorzystniejszej oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający oświadcza, że może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
4) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
5. Forma składanych dokumentów:
Dokumenty należy składać w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, na zasobach których polega Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów muszą być poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.
Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski.
6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty, o których mowa w pkt III.4.2) ogłoszenia składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
7. Zamawiający informuje, że wzór Oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia dostępny jest na stronie internetowej Zamawiającego, tj. www.umelblag.pl.
8. Zamawiający informuje, że wzór Oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych składanego przez osoby fizyczne dostępny jest na stronie internetowej Zamawiającego, tj. www.umelblag.pl.
9. Informacje dotyczące składania wniosków o dopuszczenie:
1) Wykonawca może złożyć jeden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
2) Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu składa się pod rygorem nieważności, w formie pisemnej.
3) Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu składa się w języku polskim.
4) Składany wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi zawierać:
a) wypełniony formularz wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, którego wzór dostępny jest na stronie internetowej Zamawiającego, tj. www.umelblag.pl;
Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi być podpisany przez osobę (osoby) uprawnioną (uprawnione) do reprezentowania na zewnątrz Wykonawcy/Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (pieczątka i podpis lub czytelny podpis).
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w formularzu Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w miejscu WYKONAWCA / WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA należy wpisać wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
5) Wykonawca składa wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
a) wymienione w ogłoszeniu o zamówieniu oświadczenie i dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu,
b) wymienione w ogłoszeniu o zamówieniu oświadczenie i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych,
c) pełnomocnictwo lub notarialnie poświadczony odpis pełnomocnictwa - jeżeli wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub inny dokument jest podpisany przez osobę (osoby) uprawnioną (uprawnione) do reprezentowania na zewnątrz posiadającą (posiadające) stosowne pełnomocnictwo,
d) pełnomocnictwo lub notarialnie poświadczony odpis pełnomocnictwa do reprezentowania
w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego - w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
e) dokumenty stanowiące dowód, że Wykonawca będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności pisemne zobowiązanie podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia - w przypadku Wykonawcy polegającego na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
Dokumenty wymienione powyżej - lit. a), b) i c) - należy składać w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
Oświadczenia i dokumenty składane przez Wykonawcę muszą być podpisane lub poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę (osoby) uprawnioną (uprawnione) do reprezentowania na zewnątrz Wykonawcy (pieczątka i podpis lub czytelny podpis).
Dokumenty wystawione przez inne organy muszą być oryginałami lub kopiami poświadczonymi za zgodność z oryginałem przez osobę (osoby) uprawnioną (uprawnione) do reprezentowania na zewnątrz Wykonawcy (pieczątka i podpis lub czytelny podpis).
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, na zasobach których polega Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów muszą być poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.
6) Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Elblągu przy ul. Łączności 1, w Wydziale Zamówień Publicznych - pokój nr 125.
7) Zaleca się, aby Wykonawca umieścił wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w dwóch nieprzejrzystych, zamkniętych kopertach, zaadresowanych na adres Zamawiającego, posiadających oznaczenie:
ZP - WZP - 18/ 2010 - Benchmarking parków technologicznych
Koperta wewnętrzna winna posiadać nazwę i adres Wykonawcy.
8) W przypadku złożenia po terminie wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu Zamawiający niezwłocznie zwraca wniosek.
9) Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem wniosku.
10) Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej, w języku polskim.
11) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie.
12) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazane faksem należy niezwłocznie potwierdzić pisemnie.
13) W przypadku przekazania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji faksem, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
14) Zamawiający informuje, że nie ujawni informacji stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca, nie później niż w terminie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu zastrzegł, że nie mogą być one udostępnione. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Ustawy Prawo zamówień publicznych.
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
35149 / 2009-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Mrągowo - Mrągowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Wybór doradcy dla Gminy Miasta Mrągowo w procesie prywatyzacji Miasteczka Westernowego Mrongoville spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
w MrÄ…gowie ul. MÅ‚ynowa 50
284699 / 2011-10-31 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II - Bartoszyce (warmińsko-mazurskie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Usługa w zakresie doradztwa w zarządzaniu Szpitalem Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach
353134 / 2010-11-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina - Miasto Elbląg - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Benchmarking parków technologicznych na obszarze Bałtyku Południowego
53273 / 2009-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Mrągowo - Mrągowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Wybór doradcy dla Gminy Miasta Mrągowo w procesie prywatyzacji Miasteczka Westernowego Mrongoville spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
w MrÄ…gowie ul. MÅ‚ynowa 50
292929 / 2011-11-09 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II - Bartoszyce (warmińsko-mazurskie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Usługa w zakresie doradztwa w zarządzaniu Szpitalem Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach
335023 / 2008-11-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Mrągowo - Mrągowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Wybór doradcy dla Gminy Miasta Mrągowo w procesie prywatyzacji Miasteczka Westernowego Mrongoville spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Mrągowie ul. Młynowa 50