Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

243456 / 2012-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Dobrcz (Dobrcz)

Modernizacja dróg na terenie gminy Dobrcz - bitumowanie

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja dróg na terenie gminy Dobrcz.
1.1.Wykonanie potrójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni dróg gminnych:
- Dobrcz ul. Borówieńska, Irysowa, Chabrowa - 1750m2,
- Dobrcz ul. Sasankowa, Konwaliowa, Kalinowa - 1435m2,
- Dobrcz, ul. Owocowa - 770m2,
- Stronno ul. Wiśniowa - 4235m2.
Potrójne powierzchniowe utrwalenie należy wykonać na powierzchni : 8190 m2
Roboty obejmują powierzchniowe utrwalenie nawierzchni nieulepszonej przy użyciu emulsji asfaltowej i grysów bazaltowych.
Powierzchniowe utrwalenie potrójne należy wykonać poprzez trzykrotny sprysk emulsji asfaltowej średniorozpadowej, trzykrotne rozsypanie kruszywa naturalnego oraz zagęszczeniu walcem gładkim poszczególnych warstw.
Technologia wykonywania nawierzchni drogowej.
Przed przystąpieniem do powierzchniowego utrwalenia nawierzchni nieulepszonej, podłoże należy zabezpieczyć urządzenia drogowe wbudowane w istniejącą nawierzchnię (kratki ściekowe, przykrycie studzienek itp.) przed skropieniem lepiszczem.
Tuż przed przystąpieniem do rozkładania lepiszcza nawierzchnia powinna być oczyszczona. Przed rozpoczęciem robót wskazane jest zwilżenie podbudowy wodą.
Roboty należy wykonywać kombajnem do powierzchniowych utrwaleń gdzie odległość rozsypywarki od kolektora spryskowego nie może być większa niż 1 m.
Kationowa emulsja bitumiczna wykonana z asfaltu modyfikowanego polimerami stosowana w kombinacji z podwójną warstwą łamanego kruszywa. Preparat przeznaczony do ochrony podłoża przed erozją i penetracją wody, wnikaniem soli - jako cienkowarstwowa, odporna na ścieranie, elastyczna, wykazująca możliwość mostkowania włosowatych pęknięć nawierzchnioizolacja stosowana na drogach i chodnikach.
Ułożenie pierwszej warstwy.
Na odpowiednio przygotowane, czyste podłoże należy nałożyć pierwszą warstwę emulsji - szacunkowe zużycie: 1,2 - 1,5 kg:m2. Aplikacja emulsji odbywa się przy pomocy sztywnych szczotek lub specjalnej maszyny natryskowej. Na mokrej emulsji rozsypać warstwę zwilżonego kruszywa w ilości ok. 8 kg:m2. Następnie przy pomocy lekkich walców zagęścić rozsypane kruszywo. Po związaniu emulsji nadmiar kruszywa usunąć.
Ułożenie drugiej warstwy.
Po całkowitym złamaniu emulsji pierwszej warstwy, gdy kruszywo jest mocno związane, należy nałożyć drugą warstwę emulsji w ilości ok. 1,3 -1,6 kg:m. Sposób aplikacji - jak w przypadku układania pierwszej warstwy. Emulsję zasypać kruszywem drobnej frakcji w ilości ok. 12 kg:m2.
Wykonaną nawierzchnię należy dokładnie zagęścić przy użyciu lekkiego walca, a po związaniu nadmiar kruszywa usunąć.
Oczyszczona nawierzchnia przed skropieniem powinna być sucha. Skropienie można rozpocząć po akceptacji jej oczyszczenia przez przedstawiciela Zamawiającego.
Przed przystąpieniem do robót Wykonawca przeprowadzi próbne skropienie w celu określenia optymalnych parametrów pracy skrapiarki, wymaganej ilości lepiszcza w zależności od rodzaju i stanu warstwy przewidzianej do skropienia oraz uzyska akceptację przedstawiciela Zamawiającego.
Skropienie należy wykonać równomiernie, w miejscach trudno dostępnych ręcznie przy użyciu węża z dyszą rozpryskową. Wykonane skropienie nawierzchni należy pozostawić przez okres niezbędny do całkowitego rozpadu emulsji. W tym czasie po skropionej powierzchni nie może odbywać się jakikolwiek ruch kołowy. Do czasu układania warstwy z mieszanki mineralno-bitumicznej, Wykonawca zabezpiecza skropioną powierzchnię, dopuszczając tylko niezbędny ruch budowlany. Skropienie warstwy niebitumicznej należy wykonać emulsją średniorozpadową w ilości 0,5-0,7 kg:m2, a ułożenie następnej warstwy może nastąpić po 24 godzinach, po rozpadzie emulsji i odparowaniu wody.
Skropienie warstwy bitumicznej należy wykonać emulsją szybkorozpadową w ilości: 0,4-0,5 kg:m2 dla powierzchni bitumicznych po frezowaniu i warstw podbudowy; 0,1-0,3 kg:m2 dla powierzchni pomiędzy nowoukładanymi warstwami wiążącą i ścieralną.
Ułożenie trzeciej warstwy
Technologia, jak podczas ułożenia warstwy drugiej. Wykonanie może nastąpić po godzinie, po rozpadzie emulsji i odparowaniu wody. Do wykonania górnej warstwy powierzchniowego utrwalenia należy przystąpić w terminie od 3 do 14 dni od wykonania warstwy dolnej, po uprzednim jej oczyszczeniu.
Na terenie działki nr 163/7 w Dobrczu ul. Irysowa na odcinku około 115 m obramowanie drogi po obu stronach na całej długości wykończone zostanie obrzeżami betonowymi 8x30 wbudowanymi na ławach z oporem z betonu B-15.
Materiały
Lepiszcze - asfaltowa emulsja kationowa modyfikowana 70% produkcji krajowej, spełniająca wymagania określone w tabeli 3 OST D.05.03.08-10 lub świadectwie dopuszczenia do stosowania w budownictwie drogowym.
Kruszywo - grysy bazaltowe płukane o frakcjach: 5:8 mm i 8:11 mm - dwie warstwy
spełniające wymagania określone w OST. Obrzeża betonowe 8x30 cm, beton B-15.
Sprzęt
Wykonawca powinien dysponować następującym sprzętem sprawnym technicznie: szczotka mechaniczna, kombajn do powierzchniowych utrwaleń, walec drogowy ogumiony.
Roboty należy wykonywać kombajnem do powierzchniowych utrwaleń gdzie odległość rozsypywarki od kolektora spryskowego nie może być większa niż 1 m.

1.2. Wykonanie podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni bitumicznych dróg.
- Sienno ul. Krakowska - 5285m2.
Podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni bitumicznych dróg należy wykonać na powierzchni: 5285m2.
Wykonanie robót obejmuje podwójne powierzchniowe utrwalenia nawierzchni emulsją asfaltową modyfikowaną K-70MP i grysami kamiennymi twardymi o wymiarach 5-8 mm i 8-11 mm.
Powierzchniowe utrwalenie powierzchni jest zabiegiem utrzymaniowym, który pozwala na uszczelnienie istniejącej nawierzchni, zapewnia dobre właściwości przeciwpoślizgowe warstwy ścieralnej, natomiast nie wpływa na poprawę jej nośności i równości.
Technologia wykonywania nawierzchni drogowej.
Nawierzchnia, na której ma być wykonane powierzchniowe utrwalenie, w przypadku zajścia takiej potrzeby powinna być wyremontowana przez Wykonawcę, posiadać właściwy profil podłużny i poprzeczny oraz powierzchnię charakteryzującą się dużą jednorodnością pod względem twardości i tekstury.
Podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni polega na kolejnym rozłożeniu: warstwy lepiszcza, warstwy kruszywa, drugiej warstwy lepiszcza, warstwy drobniejszego kruszywa.
Lepiszcze do powierzchniowego utrwalenia - kationowe emulsje asfaltowe szybkorozpadowe modyfikowane K1-70MP.
Wykonawca przystępujący do wykonania powierzchniowego utrwalenia powinien wykazać się możliwością korzystania z następującego sprzętu: szczotek mechanicznych - do oczyszczania nawierzchni i usuwania niezwiązanych ziarn po wykonaniu powierzchniowego utrwalenia, skrapiarek lepiszcza - do rozłożenia lepiszcza na nawierzchni, rozsypywarek kruszywa - do rozłożenia kruszywa na nawierzchni, walców drogowych ogumionych wyposażonych w opony o gładkim bieżniku - do przywałowania rozłożonego kruszywa oraz lekkich walców statycznych o stalowych pancerzach, pod warunkiem, że nie będą one powodowały miażdżenia ziarn kruszywa.
Powierzchniowe utrwalenie można wykonywać w okresie, gdy temperatura otoczenia nie jest niższa od +10oC przy stosowaniu asfaltowej emulsji kationowej i nie niższa niż +15oC przy stosowaniu innych lepiszczy. Temperatura utrwalanej nawierzchni powinna być nie niższa niż +5oC przy emulsji asfaltowej i +10oC przy innych lepiszczach bezwodnych.
Nie dopuszcza się przystąpienia do robót podczas opadów atmosferycznych.
Przed przystąpieniem do rozkładania lepiszcza, nawierzchnia powinna być dokładnie oczyszczona za pomocą sprzętu mechanicznego. W szczególnych przypadkach (bardzo duże zanieczyszczenie) oczyszczenie nawierzchni można wykonać przez spłukanie wodą (z odpowiednim wyprzedzeniem dla wyschnięcia nawierzchni - ważne przy stosowaniu lepiszczy na gorąco).
Kruszywo powinno być rozkładane równomierną warstwą na świeżo rozłożonej warstwie lepiszcza, za pomocą rozsypywarki kruszywa. Odległość pomiędzy skrapiarką rozkładającą lepiszcze, a poruszającą się za nią rozsypywarką kruszywa nie powinna być większa niż 40 m. Przy stosowaniu emulsji asfaltowej czas jaki upływa od chwili rozłożenia lepiszcza do chwili rozłożenia kruszywa powinien być możliwie jak najkrótszy (kilka sekund).
Bezpośrednio po rozłożeniu kruszywa, ale nie później niż po 5 minutach należy przystąpić do jego wałowania. Dla uzyskania właściwego przywałowania można przyjąć co najmniej 5-krotne przejście walca ogumionego w tym samym miejscu przy stosunkowo dużej prędkości od 8 do 10 km/h. Przy wykonywaniu podwójnego powierzchniowego utrwalenia, pierwszą warstwę kruszywa wałuje się tylko wstępnie (jedno przejście walca).


1.3. Do obowiązku Wykonawcy należy zabezpieczenie kompleksowej obsługi geodezyjnej oraz pokrycie kosztów z tym związanych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 243456

Data publikacji: 2012-07-10

Nazwa: Gmina Dobrcz

Ulica: ul. Długa 50

Numer domu: 50

Miejscowość: Dobrcz

Kod pocztowy: 86-022

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 052 3648010

Numer faxu: 052 3648032

Regon: 00053425600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Modernizacja dróg na terenie gminy Dobrcz - bitumowanie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja dróg na terenie gminy Dobrcz.
1.1.Wykonanie potrójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni dróg gminnych:
- Dobrcz ul. Borówieńska, Irysowa, Chabrowa - 1750m2,
- Dobrcz ul. Sasankowa, Konwaliowa, Kalinowa - 1435m2,
- Dobrcz, ul. Owocowa - 770m2,
- Stronno ul. Wiśniowa - 4235m2.
Potrójne powierzchniowe utrwalenie należy wykonać na powierzchni : 8190 m2
Roboty obejmują powierzchniowe utrwalenie nawierzchni nieulepszonej przy użyciu emulsji asfaltowej i grysów bazaltowych.
Powierzchniowe utrwalenie potrójne należy wykonać poprzez trzykrotny sprysk emulsji asfaltowej średniorozpadowej, trzykrotne rozsypanie kruszywa naturalnego oraz zagęszczeniu walcem gładkim poszczególnych warstw.
Technologia wykonywania nawierzchni drogowej.
Przed przystąpieniem do powierzchniowego utrwalenia nawierzchni nieulepszonej, podłoże należy zabezpieczyć urządzenia drogowe wbudowane w istniejącą nawierzchnię (kratki ściekowe, przykrycie studzienek itp.) przed skropieniem lepiszczem.
Tuż przed przystąpieniem do rozkładania lepiszcza nawierzchnia powinna być oczyszczona. Przed rozpoczęciem robót wskazane jest zwilżenie podbudowy wodą.
Roboty należy wykonywać kombajnem do powierzchniowych utrwaleń gdzie odległość rozsypywarki od kolektora spryskowego nie może być większa niż 1 m.
Kationowa emulsja bitumiczna wykonana z asfaltu modyfikowanego polimerami stosowana w kombinacji z podwójną warstwą łamanego kruszywa. Preparat przeznaczony do ochrony podłoża przed erozją i penetracją wody, wnikaniem soli - jako cienkowarstwowa, odporna na ścieranie, elastyczna, wykazująca możliwość mostkowania włosowatych pęknięć nawierzchnioizolacja stosowana na drogach i chodnikach.
Ułożenie pierwszej warstwy.
Na odpowiednio przygotowane, czyste podłoże należy nałożyć pierwszą warstwę emulsji - szacunkowe zużycie: 1,2 - 1,5 kg:m2. Aplikacja emulsji odbywa się przy pomocy sztywnych szczotek lub specjalnej maszyny natryskowej. Na mokrej emulsji rozsypać warstwę zwilżonego kruszywa w ilości ok. 8 kg:m2. Następnie przy pomocy lekkich walców zagęścić rozsypane kruszywo. Po związaniu emulsji nadmiar kruszywa usunąć.
Ułożenie drugiej warstwy.
Po całkowitym złamaniu emulsji pierwszej warstwy, gdy kruszywo jest mocno związane, należy nałożyć drugą warstwę emulsji w ilości ok. 1,3 -1,6 kg:m. Sposób aplikacji - jak w przypadku układania pierwszej warstwy. Emulsję zasypać kruszywem drobnej frakcji w ilości ok. 12 kg:m2.
Wykonaną nawierzchnię należy dokładnie zagęścić przy użyciu lekkiego walca, a po związaniu nadmiar kruszywa usunąć.
Oczyszczona nawierzchnia przed skropieniem powinna być sucha. Skropienie można rozpocząć po akceptacji jej oczyszczenia przez przedstawiciela Zamawiającego.
Przed przystąpieniem do robót Wykonawca przeprowadzi próbne skropienie w celu określenia optymalnych parametrów pracy skrapiarki, wymaganej ilości lepiszcza w zależności od rodzaju i stanu warstwy przewidzianej do skropienia oraz uzyska akceptację przedstawiciela Zamawiającego.
Skropienie należy wykonać równomiernie, w miejscach trudno dostępnych ręcznie przy użyciu węża z dyszą rozpryskową. Wykonane skropienie nawierzchni należy pozostawić przez okres niezbędny do całkowitego rozpadu emulsji. W tym czasie po skropionej powierzchni nie może odbywać się jakikolwiek ruch kołowy. Do czasu układania warstwy z mieszanki mineralno-bitumicznej, Wykonawca zabezpiecza skropioną powierzchnię, dopuszczając tylko niezbędny ruch budowlany. Skropienie warstwy niebitumicznej należy wykonać emulsją średniorozpadową w ilości 0,5-0,7 kg:m2, a ułożenie następnej warstwy może nastąpić po 24 godzinach, po rozpadzie emulsji i odparowaniu wody.
Skropienie warstwy bitumicznej należy wykonać emulsją szybkorozpadową w ilości: 0,4-0,5 kg:m2 dla powierzchni bitumicznych po frezowaniu i warstw podbudowy; 0,1-0,3 kg:m2 dla powierzchni pomiędzy nowoukładanymi warstwami wiążącą i ścieralną.
Ułożenie trzeciej warstwy
Technologia, jak podczas ułożenia warstwy drugiej. Wykonanie może nastąpić po godzinie, po rozpadzie emulsji i odparowaniu wody. Do wykonania górnej warstwy powierzchniowego utrwalenia należy przystąpić w terminie od 3 do 14 dni od wykonania warstwy dolnej, po uprzednim jej oczyszczeniu.
Na terenie działki nr 163/7 w Dobrczu ul. Irysowa na odcinku około 115 m obramowanie drogi po obu stronach na całej długości wykończone zostanie obrzeżami betonowymi 8x30 wbudowanymi na ławach z oporem z betonu B-15.
Materiały
Lepiszcze - asfaltowa emulsja kationowa modyfikowana 70% produkcji krajowej, spełniająca wymagania określone w tabeli 3 OST D.05.03.08-10 lub świadectwie dopuszczenia do stosowania w budownictwie drogowym.
Kruszywo - grysy bazaltowe płukane o frakcjach: 5:8 mm i 8:11 mm - dwie warstwy
spełniające wymagania określone w OST. Obrzeża betonowe 8x30 cm, beton B-15.
Sprzęt
Wykonawca powinien dysponować następującym sprzętem sprawnym technicznie: szczotka mechaniczna, kombajn do powierzchniowych utrwaleń, walec drogowy ogumiony.
Roboty należy wykonywać kombajnem do powierzchniowych utrwaleń gdzie odległość rozsypywarki od kolektora spryskowego nie może być większa niż 1 m.

1.2. Wykonanie podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni bitumicznych dróg.
- Sienno ul. Krakowska - 5285m2.
Podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni bitumicznych dróg należy wykonać na powierzchni: 5285m2.
Wykonanie robót obejmuje podwójne powierzchniowe utrwalenia nawierzchni emulsją asfaltową modyfikowaną K-70MP i grysami kamiennymi twardymi o wymiarach 5-8 mm i 8-11 mm.
Powierzchniowe utrwalenie powierzchni jest zabiegiem utrzymaniowym, który pozwala na uszczelnienie istniejącej nawierzchni, zapewnia dobre właściwości przeciwpoślizgowe warstwy ścieralnej, natomiast nie wpływa na poprawę jej nośności i równości.
Technologia wykonywania nawierzchni drogowej.
Nawierzchnia, na której ma być wykonane powierzchniowe utrwalenie, w przypadku zajścia takiej potrzeby powinna być wyremontowana przez Wykonawcę, posiadać właściwy profil podłużny i poprzeczny oraz powierzchnię charakteryzującą się dużą jednorodnością pod względem twardości i tekstury.
Podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni polega na kolejnym rozłożeniu: warstwy lepiszcza, warstwy kruszywa, drugiej warstwy lepiszcza, warstwy drobniejszego kruszywa.
Lepiszcze do powierzchniowego utrwalenia - kationowe emulsje asfaltowe szybkorozpadowe modyfikowane K1-70MP.
Wykonawca przystępujący do wykonania powierzchniowego utrwalenia powinien wykazać się możliwością korzystania z następującego sprzętu: szczotek mechanicznych - do oczyszczania nawierzchni i usuwania niezwiązanych ziarn po wykonaniu powierzchniowego utrwalenia, skrapiarek lepiszcza - do rozłożenia lepiszcza na nawierzchni, rozsypywarek kruszywa - do rozłożenia kruszywa na nawierzchni, walców drogowych ogumionych wyposażonych w opony o gładkim bieżniku - do przywałowania rozłożonego kruszywa oraz lekkich walców statycznych o stalowych pancerzach, pod warunkiem, że nie będą one powodowały miażdżenia ziarn kruszywa.
Powierzchniowe utrwalenie można wykonywać w okresie, gdy temperatura otoczenia nie jest niższa od +10oC przy stosowaniu asfaltowej emulsji kationowej i nie niższa niż +15oC przy stosowaniu innych lepiszczy. Temperatura utrwalanej nawierzchni powinna być nie niższa niż +5oC przy emulsji asfaltowej i +10oC przy innych lepiszczach bezwodnych.
Nie dopuszcza się przystąpienia do robót podczas opadów atmosferycznych.
Przed przystąpieniem do rozkładania lepiszcza, nawierzchnia powinna być dokładnie oczyszczona za pomocą sprzętu mechanicznego. W szczególnych przypadkach (bardzo duże zanieczyszczenie) oczyszczenie nawierzchni można wykonać przez spłukanie wodą (z odpowiednim wyprzedzeniem dla wyschnięcia nawierzchni - ważne przy stosowaniu lepiszczy na gorąco).
Kruszywo powinno być rozkładane równomierną warstwą na świeżo rozłożonej warstwie lepiszcza, za pomocą rozsypywarki kruszywa. Odległość pomiędzy skrapiarką rozkładającą lepiszcze, a poruszającą się za nią rozsypywarką kruszywa nie powinna być większa niż 40 m. Przy stosowaniu emulsji asfaltowej czas jaki upływa od chwili rozłożenia lepiszcza do chwili rozłożenia kruszywa powinien być możliwie jak najkrótszy (kilka sekund).
Bezpośrednio po rozłożeniu kruszywa, ale nie później niż po 5 minutach należy przystąpić do jego wałowania. Dla uzyskania właściwego przywałowania można przyjąć co najmniej 5-krotne przejście walca ogumionego w tym samym miejscu przy stosunkowo dużej prędkości od 8 do 10 km/h. Przy wykonywaniu podwójnego powierzchniowego utrwalenia, pierwszą warstwę kruszywa wałuje się tylko wstępnie (jedno przejście walca).


1.3. Do obowiązku Wykonawcy należy zabezpieczenie kompleksowej obsługi geodezyjnej oraz pokrycie kosztów z tym związanych.

Kody CPV:
452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 27/09/2012

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: o zgodnie ze siwz

Wiedza i doświadczenie: o zgodnie ze siwz

Potencjał techniczny: o zgodnie ze siwz

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: o zgodnie ze siwz

Sytuacja ekonomiczna: o zgodnie ze siwz

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści niniejszej umowy, wymagają aneksu sporządzonego z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności. 2. Zamawiający dopuszcza -jeżeli uzna za uzasadnione -zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru wykonawcy w szczególnie uzasadnionych przypadkach, a konieczność takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, lub zmiany te są korzystne dla Zamawiającego. 3. Zmiana umowy może nastąpić na uzasadniony wniosek Wykonawcy z przyczyn od niego niezależnych, których nie mógł przewidzieć na etapie składania ofert, w następujących przypadkach, a) Zmiana terminu przewidzianego na zakończenie robót. - zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi w szczególności: -klęski żywiołowe, -warunki atmosferyczne odbiegające od typowych dla pory roku , uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych - zlecenie w ramach oddzielnych umów robót dodatkowych lub uzupełniających, -zmiana terminu zakończenia robót budowlanych wynikających z konieczności dokonania zmian w dokumentacji na podstawie, której realizowany jest przedmiot zamówienia, -zmiana terminu zakończenia robót wynikających z wykonania robót zamiennych, dodatkowych i uzupełniających oraz zmiana wynagrodzenia za wykonane prace (zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych), - zachodzi potrzeba zmian rozwiązań technicznych. b) Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.dobrcz.bip.net.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Dobrcz, ul. Długa 50, 86-022 Dobrcz.

Data składania wniosków, ofert: 25/07/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Dobrcz, ul. Długa 50, 86-022 Dobrcz, parter, biuro podawcze INFORMACJA.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

201262 / 2010-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Janowiec Wielkopolski - Janowiec Wielkopolski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Przebudowa drogi gminnej dojazdowej do gruntów rolnych w Tonowie; gmina Janowiec Wielkopolski - etap I.

92535 / 2010-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
ZAPROJEKTOWANIE I WYKONANIE Przebudowy drogi wojewódzkiej nr 552 Różankowo - Łysomice - Grębocin - Lubicz, odcinek w m. Łysomice, od km 6+100 do km 7+200

88678 / 2013-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Powierzchniowe utrwalenie dróg powiatowych na terenie powiatu bydgoskiego - roboty uzupełniające

265950 / 2013-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chełmża - Chełmża (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Remonty (modernizacje) dróg gminnych nr 100559 C w miejscowości Grzywna oraz nr 100521 C w Kończewice-Browina.