Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

182982 / 2011-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Sosnowcu (Sosnowiec)

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badania ewaluacyjnego projektu
pn. Postaw na swoim realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Głównym celem ewaluacji jest ocena jakości projektu oraz wpływu podejmowanych w jego ramach działań na kreowanie postaw przedsiębiorczych oraz zdolności do zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej przez uczestników projektu.

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest
Oznaczenie wg wspólnego słownika zamówień:
Kod CPV 73110000 - 6 (usługi badawcze)

2.Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badania ewaluacyjnego projektu
pn. Postaw na swoim realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Głównym celem ewaluacji jest ocena jakości projektu oraz wpływu podejmowanych w jego ramach działań na kreowanie postaw przedsiębiorczych oraz zdolności do zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej przez uczestników projektu.
Efektem przeprowadzonej ewaluacji będzie raport z przeprowadzonego badania oraz broszura informacyjno - promocyjna zawierająca kluczowe rezultaty projektu, krótkie przedstawienie danych uzyskanych w wyniku przeprowadzonego badania (w formie tekstu jak również wykresów), opisy działalności gospodarczych utworzonych
w ramach przyznanych dotacji (ze zdjęciami).

3. Skrócony opis projektu.
Okres realizacji projektu: 01.01.2010r. - 31.12.2011r.
Projektem objęto 41 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy
w Sosnowcu.
Wszyscy uczestnicy zostali skierowani na szkolenie z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy szkolenia mogli ubiegać się o zwrot kosztów przejazdu na szkolenie oraz refundację kosztów opieki nad osoba zależną.
Po zakończonym szkoleniu osoby, które osiągnęły minimum 80 % frekwencji mogły złożyć wniosek wraz z biznes planem o przyznanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości, a tym samym starać się o przyznanie dotacji w wysokości do 40 000, 00 zł.
Przy sporządzaniu w/w wniosku oraz biznes planu beneficjenci mogli skorzystać z pomocy doradcy biznesowego (zatrudnionego na potrzeby projektu).
Wnioski i biznes plany oceniane były przez powołaną na tą okoliczność Komisję Oceny Wniosków. Dotacje przyznano 27 osobom.
Każda z osób której przyznano dotację mogła starać się o przyznanie wsparcia pomostowego mającego na celu utrzymanie płynności finansowej nowo powstałego podmiotu gospodarczego. Wsparcie to przyznane było przez Komisję Oceny Wniosków na okres 6 - ciu pierwszych miesięcy prowadzenia działalności i mogło wynieść maksymalnie 900, 00 zł/miesiąc.
Kolejną formą wsparcia zaoferowaną uczestnikom była możliwość otrzymania przedłużonego o kolejne 6 miesięcy wsparcia pomostowego (900, 00 zł/miesiąc). Z tej pomocy skorzystać mogli jedynie ci uczestnicy, którzy w opinii Komisji Oceny Wniosków najbardziej jej potrzebowali.
W ramach projektu do obsługi beneficjentów i realizowanych zadań powołano biuro projektu w którym zatrudniono osoby odpowiadające za prawidłową realizację projektu.

4. Od Wykonawcy oczekuje się:
-Rzetelnej i obiektywnej oceny realizacji projektu m.in. pod kątem zgodności z wnioskiem o dofinansowanie projektu, jak również oceny wsparcia udzielonego Uczestnikom projektu w ramach realizowanego projektu;
- Sprawnej i terminowej realizacji badania;
- Współpracy z Zamawiającym, polegającej na przygotowaniu narzędzi badawczych oraz materiałów do badania;
- Pozostawania w stałym kontakcie z Zamawiającym i wyznaczenia osoby do kontaktów roboczych;
- Informowania o stanie prac, pojawiających się problemach i innych zagadnieniach istotnych dla realizacji badania;
- Przekazania Zamawiającemu wstępnej wersji raportu końcowego i broszury oraz ostatecznej wersji raportu końcowego i broszury , narzędzi badawczych oraz wszystkich baz danych;
- Informowania respondentów o tym, że uczestniczą w badaniu realizowanym w ramach PO KL, a tym samym o współfinansowaniu przedsięwzięcia ze środków EFS.



5. Cele szczegółowe ewaluacji projektu to:
- Ocena stopnia realizacji zamierzonych celów projektu, ocena sposobu zarządzania projektem oraz jego wdrażania, stopnia jakości współpracy z lokalnymi instytucjami zaangażowanymi w realizację Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013,
- Identyfikacja barier i problemów związanych z realizacją projektu (w tym związanych z zarządzaniem projektem i jego wdrażaniem),
- Ocena sposobu doboru form wsparcia pod kątem ich adekwatności do celów projektu,
- Ocena użyteczności oferowanego wsparcia z punktu widzenia uczestników projektu,
- Ocena trwałości działań podejmowanych w projekcie

6. Kryteria ewaluacyjne, które zostaną zastosowane w ramach badania to:
- Trafność (adekwatność) - rozumiana jako ocena sposobu doboru zastosowanych
w projekcie form wsparcia pod kątem realizacji celu (celów) projektu PUP w Sosnowcu, celu Działania 6.2 PO KL, celów szczegółowych Priorytetu VI PO KL,

- Skuteczność - rozumiana jako stopień, w jakim wdrażane w projekcie działania, poprzez wykorzystane formy wsparcia, przyczyniają się do realizacji celów projektu PUP, celu Działania 6.2, celów szczegółowych Priorytetu VI, czyli w jakim stopniu zakładane cele projektu zostały zrealizowane,

- Użyteczność - rozumiana jako wpływ zaoferowanego wsparcia na poprawę sytuacji uczestników na rynku pracy,
a także ocena czy zmiany wywołane realizacją projektu są korzystne z punktu widzenia jego uczestników i do jakiego stopnia oddziaływanie projektu odpowiada potrzebom grupy docelowej,

- Trwałość - rozumiana jako użyteczność w dłuższym okresie czasu, a więc ocena czy i w jakim stopniu zmiany sytuacji zawodowej uczestników projektu, wywołane oddziaływaniem projektu są zauważalne w okresie co najmniej 6 miesięcy po zakończeniu udziału w projekcie.

7. Raport z badania musi przedstawiać odpowiedzi na następujące pytania:
a) W jakim stopniu realizowane w ramach projektu działania przyczyniają się do realizacji celów i wskaźników Działania 6.2 i Priorytetu VI PO KL?
b) Jakiego rodzaju problemów związanych z udziałem w projekcie doświadczali bądź doświadczają beneficjenci projektu?
c) Jakie są potrzeby oraz ewentualne oczekiwania uczestników projektu?
d) W jakim stopniu projekt jest skutecznie zarządzany?
e) Czy i w jakim zakresie wsparcie udzielone uczestnikom w ramach projektu przyczyniło się do zmiany ich statusu na rynku pracy? (podjecie działalności, uzyskanie zatrudnienia, podniesienie kwalifikacji, umiejętności)
f) W jakim obszarze uczestnicy odczuwają największe zmiany własnej sytuacji społeczno zawodowej? (Co dokładnie osiągnęli dzięki udziałowi w projekcie, jak oceniają uzyskane wsparcie)
Zamawiający wymaga, aby w/w pytania badawcze zostały przez Wykonawcę pogłębione poprzez stworzenie do każdego z nich pytań szczegółowych.

8. W ramach badania muszą zostać wykorzystane minimum 3 opisane poniżej techniki badawcze do których Wykonawca (w przypadku takiej konieczności) zobowiązany jest opracować odpowiednie narzędzia badawcze.

- Analiza danych zastanych (desk research) - analizie poddane zostaną:
a) Dokumentacja projektu, realizowanego przez PUP
b) Zapisy dokumentów programowych PO KL:
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
Szczegółowego Opisu Priorytetów PO KL,
c) Dane pozyskane z PUP na temat sytuacji na rynku pracy, w jakiej znajdują się uczestnicy projektu, którzy zakończyli lub w dalszym ciągu biorą udział w projekcie.

- Badanie ankietowe z osobami które zakończyły lub kontynuują udział w projekcie.
Dobór respondentów do tego badania jest losowy (warstwowy by zachować proporcję ze względu na płeć, wiek, m.in.) i powinien zakładać jak największą reprezentatywność. Tak więc w celu zapewnienia porównywalnego poziomu błędu statystycznego minimalna próba losowa do badania będzie wynosić minimum 85 % uczestników projektu.

- Wywiad indywidualny (IDI) z osobą do kontaktów roboczych, określoną we wniosku
o dofinansowanie projektu realizowanego w ramach Działania 6.2 PO KL. (minimum 12 pytań).
Tematy poruszane w ramach wywiadu powinny dążyć do uzyskania jak najbardziej rzetelnych i dokładnych informacji na temat jakości zarządzania i wdrażania projektu, stosowanych form wsparcia oraz współpracy z innymi instytucjami przy realizacji projektu.

9. Obowiązkiem wykonawcy badania jest zapewnienie respondentom pełnej anonimowości w celu uzyskania jak najbardziej wiarygodnych danych. Z wybranym Wykonawcą Zamawiający zawrze umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych. Wzór minimalnego zakresu umowy wraz z załącznikami zawarty jest w Załączniku do umowy.

10. Wszystkie materiały przygotowane w trakcie badania (m.in. kwestionariusze, raporty itp.) powinny być opatrzone godłem UE oraz logo PO KL i logo PUP Sosnowiec oraz informacją w formie zapisu: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Użyte emblematy i sformułowania muszą być zgodne z zasadami wizualizacji PO KL.

11. Po zakończeniu realizacji badania, Wykonawca przekaże Zamawiającemu raport końcowy (wcześniej wstępny raport końcowy), bazy danych zebranych w ramach badania ewaluacyjnego (zestawienia danych ilościowych, transkrypcje wywiadów) w wersji papierowej i dodatkowo elektronicznej.
Wykonawca przekaże również broszurę informacyjno - promocyjną w wersji elektronicznej.

12. Raport końcowy z badania będzie zawierał wnioski i rekomendacje, które w przypadku realizowania podobnych projektów przyczynią się do wdrażania bardziej trafnych, skutecznych, efektywnych przedsięwzięć, uwzględniających w większym stopniu potrzeby lokalne oraz potrzeby ich potencjalnych uczestników.

13. Raport końcowy nie powinien zawierać więcej niż 80 stron A4 (bez załączników)
i powinien składać się z następujących elementów:
- Maksymalnie 2-3 strony w formacie A4 w formie podsumowania, w którym zebrane zostaną najistotniejsze wyniki i rekomendacje;
- Streszczenie w języku polskim (istotne wyniki wraz z rekomendacjami; objętość do 7 stron w formacie A4);
- Spis treści;
- Wprowadzenie (opisu przedmiotu badania, celów badania);
- Opis wyników badania (wraz z ich analizą i interpretacją, przedstawionych również za pomocą wykresów);
- Opis zastosowanej metodologii;
- Wnioski (podsumowanie badania z uwzględnieniem specyfiki badanego obszaru)
i ponumerowane rekomendacje;
- Aneksy przedstawiające zestawienia danych oraz zastosowane narzędzia badawcze;
- Wszystkie dane ilościowe przedstawione w raporcie końcowym powinny być zaprezentowane w rozbiciu na płeć.

14. Broszura informacyjno - promocyjna nie powinna zawierać więcej niż 35 stron
w formacie B 5 i powinna składać się z:
- okładki,
- krótkiej informacji o Projektodawcy (PUP Sosnowiec),
- krótkiej charakterystyki projektu i jego uczestników,
- osiągniętych rezultatów,
- najistotniejszych danych zebranych podczas badania ewaluacyjnego,
- krótkich opisów uruchomionych działalności.

Informacje przedstawione w broszurze powinny być w formie opisowej wzbogacone wykresami i zdjęciami.
Broszura zostanie bowiem wydana w ramach projektu celem upowszechniania jago rezultatów.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 182982

Data publikacji: 2011-07-04

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu

Ulica: ul. Rzeźnicza 12

Numer domu: 12

Miejscowość: Sosnowiec

Kod pocztowy: 41-200

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 2661387, 2663324, 26636335

Numer faxu: 32 297 87 01, 297 87 20

Regon: 27671436900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badania ewaluacyjnego projektu
pn. Postaw na swoim realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Głównym celem ewaluacji jest ocena jakości projektu oraz wpływu podejmowanych w jego ramach działań na kreowanie postaw przedsiębiorczych oraz zdolności do zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej przez uczestników projektu.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest
Oznaczenie wg wspólnego słownika zamówień:
Kod CPV 73110000 - 6 (usługi badawcze)

2.Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badania ewaluacyjnego projektu
pn. Postaw na swoim realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Głównym celem ewaluacji jest ocena jakości projektu oraz wpływu podejmowanych w jego ramach działań na kreowanie postaw przedsiębiorczych oraz zdolności do zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej przez uczestników projektu.
Efektem przeprowadzonej ewaluacji będzie raport z przeprowadzonego badania oraz broszura informacyjno - promocyjna zawierająca kluczowe rezultaty projektu, krótkie przedstawienie danych uzyskanych w wyniku przeprowadzonego badania (w formie tekstu jak również wykresów), opisy działalności gospodarczych utworzonych
w ramach przyznanych dotacji (ze zdjęciami).

3. Skrócony opis projektu.
Okres realizacji projektu: 01.01.2010r. - 31.12.2011r.
Projektem objęto 41 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy
w Sosnowcu.
Wszyscy uczestnicy zostali skierowani na szkolenie z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy szkolenia mogli ubiegać się o zwrot kosztów przejazdu na szkolenie oraz refundację kosztów opieki nad osoba zależną.
Po zakończonym szkoleniu osoby, które osiągnęły minimum 80 % frekwencji mogły złożyć wniosek wraz z biznes planem o przyznanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości, a tym samym starać się o przyznanie dotacji w wysokości do 40 000, 00 zł.
Przy sporządzaniu w/w wniosku oraz biznes planu beneficjenci mogli skorzystać z pomocy doradcy biznesowego (zatrudnionego na potrzeby projektu).
Wnioski i biznes plany oceniane były przez powołaną na tą okoliczność Komisję Oceny Wniosków. Dotacje przyznano 27 osobom.
Każda z osób której przyznano dotację mogła starać się o przyznanie wsparcia pomostowego mającego na celu utrzymanie płynności finansowej nowo powstałego podmiotu gospodarczego. Wsparcie to przyznane było przez Komisję Oceny Wniosków na okres 6 - ciu pierwszych miesięcy prowadzenia działalności i mogło wynieść maksymalnie 900, 00 zł/miesiąc.
Kolejną formą wsparcia zaoferowaną uczestnikom była możliwość otrzymania przedłużonego o kolejne 6 miesięcy wsparcia pomostowego (900, 00 zł/miesiąc). Z tej pomocy skorzystać mogli jedynie ci uczestnicy, którzy w opinii Komisji Oceny Wniosków najbardziej jej potrzebowali.
W ramach projektu do obsługi beneficjentów i realizowanych zadań powołano biuro projektu w którym zatrudniono osoby odpowiadające za prawidłową realizację projektu.

4. Od Wykonawcy oczekuje się:
-Rzetelnej i obiektywnej oceny realizacji projektu m.in. pod kątem zgodności z wnioskiem o dofinansowanie projektu, jak również oceny wsparcia udzielonego Uczestnikom projektu w ramach realizowanego projektu;
- Sprawnej i terminowej realizacji badania;
- Współpracy z Zamawiającym, polegającej na przygotowaniu narzędzi badawczych oraz materiałów do badania;
- Pozostawania w stałym kontakcie z Zamawiającym i wyznaczenia osoby do kontaktów roboczych;
- Informowania o stanie prac, pojawiających się problemach i innych zagadnieniach istotnych dla realizacji badania;
- Przekazania Zamawiającemu wstępnej wersji raportu końcowego i broszury oraz ostatecznej wersji raportu końcowego i broszury , narzędzi badawczych oraz wszystkich baz danych;
- Informowania respondentów o tym, że uczestniczą w badaniu realizowanym w ramach PO KL, a tym samym o współfinansowaniu przedsięwzięcia ze środków EFS.



5. Cele szczegółowe ewaluacji projektu to:
- Ocena stopnia realizacji zamierzonych celów projektu, ocena sposobu zarządzania projektem oraz jego wdrażania, stopnia jakości współpracy z lokalnymi instytucjami zaangażowanymi w realizację Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013,
- Identyfikacja barier i problemów związanych z realizacją projektu (w tym związanych z zarządzaniem projektem i jego wdrażaniem),
- Ocena sposobu doboru form wsparcia pod kątem ich adekwatności do celów projektu,
- Ocena użyteczności oferowanego wsparcia z punktu widzenia uczestników projektu,
- Ocena trwałości działań podejmowanych w projekcie

6. Kryteria ewaluacyjne, które zostaną zastosowane w ramach badania to:
- Trafność (adekwatność) - rozumiana jako ocena sposobu doboru zastosowanych
w projekcie form wsparcia pod kątem realizacji celu (celów) projektu PUP w Sosnowcu, celu Działania 6.2 PO KL, celów szczegółowych Priorytetu VI PO KL,

- Skuteczność - rozumiana jako stopień, w jakim wdrażane w projekcie działania, poprzez wykorzystane formy wsparcia, przyczyniają się do realizacji celów projektu PUP, celu Działania 6.2, celów szczegółowych Priorytetu VI, czyli w jakim stopniu zakładane cele projektu zostały zrealizowane,

- Użyteczność - rozumiana jako wpływ zaoferowanego wsparcia na poprawę sytuacji uczestników na rynku pracy,
a także ocena czy zmiany wywołane realizacją projektu są korzystne z punktu widzenia jego uczestników i do jakiego stopnia oddziaływanie projektu odpowiada potrzebom grupy docelowej,

- Trwałość - rozumiana jako użyteczność w dłuższym okresie czasu, a więc ocena czy i w jakim stopniu zmiany sytuacji zawodowej uczestników projektu, wywołane oddziaływaniem projektu są zauważalne w okresie co najmniej 6 miesięcy po zakończeniu udziału w projekcie.

7. Raport z badania musi przedstawiać odpowiedzi na następujące pytania:
a) W jakim stopniu realizowane w ramach projektu działania przyczyniają się do realizacji celów i wskaźników Działania 6.2 i Priorytetu VI PO KL?
b) Jakiego rodzaju problemów związanych z udziałem w projekcie doświadczali bądź doświadczają beneficjenci projektu?
c) Jakie są potrzeby oraz ewentualne oczekiwania uczestników projektu?
d) W jakim stopniu projekt jest skutecznie zarządzany?
e) Czy i w jakim zakresie wsparcie udzielone uczestnikom w ramach projektu przyczyniło się do zmiany ich statusu na rynku pracy? (podjecie działalności, uzyskanie zatrudnienia, podniesienie kwalifikacji, umiejętności)
f) W jakim obszarze uczestnicy odczuwają największe zmiany własnej sytuacji społeczno zawodowej? (Co dokładnie osiągnęli dzięki udziałowi w projekcie, jak oceniają uzyskane wsparcie)
Zamawiający wymaga, aby w/w pytania badawcze zostały przez Wykonawcę pogłębione poprzez stworzenie do każdego z nich pytań szczegółowych.

8. W ramach badania muszą zostać wykorzystane minimum 3 opisane poniżej techniki badawcze do których Wykonawca (w przypadku takiej konieczności) zobowiązany jest opracować odpowiednie narzędzia badawcze.

- Analiza danych zastanych (desk research) - analizie poddane zostaną:
a) Dokumentacja projektu, realizowanego przez PUP
b) Zapisy dokumentów programowych PO KL:
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
Szczegółowego Opisu Priorytetów PO KL,
c) Dane pozyskane z PUP na temat sytuacji na rynku pracy, w jakiej znajdują się uczestnicy projektu, którzy zakończyli lub w dalszym ciągu biorą udział w projekcie.

- Badanie ankietowe z osobami które zakończyły lub kontynuują udział w projekcie.
Dobór respondentów do tego badania jest losowy (warstwowy by zachować proporcję ze względu na płeć, wiek, m.in.) i powinien zakładać jak największą reprezentatywność. Tak więc w celu zapewnienia porównywalnego poziomu błędu statystycznego minimalna próba losowa do badania będzie wynosić minimum 85 % uczestników projektu.

- Wywiad indywidualny (IDI) z osobą do kontaktów roboczych, określoną we wniosku
o dofinansowanie projektu realizowanego w ramach Działania 6.2 PO KL. (minimum 12 pytań).
Tematy poruszane w ramach wywiadu powinny dążyć do uzyskania jak najbardziej rzetelnych i dokładnych informacji na temat jakości zarządzania i wdrażania projektu, stosowanych form wsparcia oraz współpracy z innymi instytucjami przy realizacji projektu.

9. Obowiązkiem wykonawcy badania jest zapewnienie respondentom pełnej anonimowości w celu uzyskania jak najbardziej wiarygodnych danych. Z wybranym Wykonawcą Zamawiający zawrze umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych. Wzór minimalnego zakresu umowy wraz z załącznikami zawarty jest w Załączniku do umowy.

10. Wszystkie materiały przygotowane w trakcie badania (m.in. kwestionariusze, raporty itp.) powinny być opatrzone godłem UE oraz logo PO KL i logo PUP Sosnowiec oraz informacją w formie zapisu: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Użyte emblematy i sformułowania muszą być zgodne z zasadami wizualizacji PO KL.

11. Po zakończeniu realizacji badania, Wykonawca przekaże Zamawiającemu raport końcowy (wcześniej wstępny raport końcowy), bazy danych zebranych w ramach badania ewaluacyjnego (zestawienia danych ilościowych, transkrypcje wywiadów) w wersji papierowej i dodatkowo elektronicznej.
Wykonawca przekaże również broszurę informacyjno - promocyjną w wersji elektronicznej.

12. Raport końcowy z badania będzie zawierał wnioski i rekomendacje, które w przypadku realizowania podobnych projektów przyczynią się do wdrażania bardziej trafnych, skutecznych, efektywnych przedsięwzięć, uwzględniających w większym stopniu potrzeby lokalne oraz potrzeby ich potencjalnych uczestników.

13. Raport końcowy nie powinien zawierać więcej niż 80 stron A4 (bez załączników)
i powinien składać się z następujących elementów:
- Maksymalnie 2-3 strony w formacie A4 w formie podsumowania, w którym zebrane zostaną najistotniejsze wyniki i rekomendacje;
- Streszczenie w języku polskim (istotne wyniki wraz z rekomendacjami; objętość do 7 stron w formacie A4);
- Spis treści;
- Wprowadzenie (opisu przedmiotu badania, celów badania);
- Opis wyników badania (wraz z ich analizą i interpretacją, przedstawionych również za pomocą wykresów);
- Opis zastosowanej metodologii;
- Wnioski (podsumowanie badania z uwzględnieniem specyfiki badanego obszaru)
i ponumerowane rekomendacje;
- Aneksy przedstawiające zestawienia danych oraz zastosowane narzędzia badawcze;
- Wszystkie dane ilościowe przedstawione w raporcie końcowym powinny być zaprezentowane w rozbiciu na płeć.

14. Broszura informacyjno - promocyjna nie powinna zawierać więcej niż 35 stron
w formacie B 5 i powinna składać się z:
- okładki,
- krótkiej informacji o Projektodawcy (PUP Sosnowiec),
- krótkiej charakterystyki projektu i jego uczestników,
- osiągniętych rezultatów,
- najistotniejszych danych zebranych podczas badania ewaluacyjnego,
- krótkich opisów uruchomionych działalności.

Informacje przedstawione w broszurze powinny być w formie opisowej wzbogacone wykresami i zdjęciami.
Broszura zostanie bowiem wydana w ramach projektu celem upowszechniania jago rezultatów.

Kody CPV:
731100006 (Usługi badawcze)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/11/2011

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca winien posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania .
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie metodą spełnia - nie spełnia na podstawie dołączonych do oferty oświadczeń i dokumentów.

Wiedza i doświadczenie:
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie metodą spełnia - nie spełnia na podstawie dołączonych do oferty oświadczeń i dokumentów tj. wykazanie realizacji przynajmniej dwóch badań ewaluacyjnych z zakresu związanych z problematyką zatrudnienia i rynku pracy w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi mieć do dyspozycji odpowiednio wykwalifikowane osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia - wraz z informacjami dotyczącymi ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wykonawca musi wykazać w ofercie wiedze i doświadczenie każdego członka zespołu badawczego, związane z problematyką zatrudnienia i runku pracy.
Przynajmniej jedna osoba winna posiadać doświadczenie w kierowaniu projektami ewaluacyjnymi.
Ewaluacja musi być przeprowadzona przez co najmniej dwie osoby.
Wykonawca powinien udokumentować doświadczenie członków zespołu badawczego załączając do oferty CV, referencje wystawione poszczególnym członkom zespołu oraz dokumenty potwierdzające kwalifikacje.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie metodą spełnia - nie spełnia na podstawie dołączonych do oferty oświadczeń i dokumentów tj. wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca musi wykazać posiadanie na rachunku bankowym środków finansowych w kwocie co najmniej 20.000 PLN lub zdolność kredytową na 20.000 PLN w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie metodą spełnia - nie spełnia na podstawie dołączonych do oferty oświadczeń i dokumentów tj. informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych w kwocie co najmniej 20.000 PLN lub zdolność kredytową Wykonawcy w kwocie co najmniej 20.000 PLN, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składnia ofert;
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

3.6) Warunki szczegółowe
Nadzór wewnętrzny
Wykonawca winien wskazać sposób sprawowania nadzoru przy realizowanym zamówieniu.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Formularz ofertowy
Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust. 1
Uzupełniony wzór umowy
Pełnomocnictwa osób podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy składającej oferty, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub innych dokumentów

Dodatkowe pytania badawcze
Dodatkowe techniki badawcze

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2: Dodatkowe pytania badawcze

Znaczenie kryterium 2: 15

Nazwa kryterium 3: Dodatkowe pytania badawcze

Znaczenie kryterium 3: 25

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pup.sosnowiec.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy
ul. Rzeźnicza 12
41-200 Sosnowiec

Data składania wniosków, ofert: 12/07/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy
ul. Rzeźnicza 12
41-200 Sosnowiec

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badania ewaluacyjnego projektu
pn. Postaw na swoim realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

367090 / 2012-09-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Lubliniec (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Sporządzenie dokumentacji geodezyjno - prawnej niezbędnej do rozliczenia, sprostowania i uzgodnienia działu I księgi wieczystej.

92653 / 2009-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Częstochowa (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badań archeologicznych pod płytą Starego Rynku w Częstochowie

376127 / 2010-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badania pt. Rynek pracy województwa śląskiego - identyfikacja obszarów problemowych, ocena funkcjonującego modelu edukacyjnego oraz roli lokalnych liderów gospodarczych w kreowaniu nowych możliwości na rynku pracy

311756 / 2010-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie ekspertyz dotyczących rewitalizacji terenów zdegradowanych

160893 / 2015-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Mikołowskiego - Mikołów (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przygotowanie i opracowanie dokumentu strategiczno-operacyjnego pn.Podstrategia: Wzmacnianie potencjału instytucjonalnego i skuteczności administracji publicznej na lata 2016-2025- w ramach projektu pod nazwą J-ednolita S-trategia T-erytorialna = spójny obszar funkcjonalny powiatu mikołowskiego poprzez wzmocnienie mechanizmów efektywnej współpracy JST w ramach programu Rozwój miast poprzez wzmocnienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego, dialog społeczny oraz współpracę z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego

344372 / 2012-09-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Lubliniec (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Sporządzenie dokumentacji geodezyjno - prawnej niezbędnej do rozliczenia, sprostowania i uzgodnienia działu I księgi wieczystej

372246 / 2009-10-23 - Inny: Spółka Akcyjna

Plasma SYSTEM S.A. - Siemianowice Śląskie (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Analiza problemu i opracowanie wstępnych założeń technicznych wytwarzania wysokoodpornych na korozję wysokotemperaturową i erozję ekranów kotłów energetycznych. Dobór materiałów, technik wykonania powłok, łączenia elementów i wstępnych parametrów procesowych. Wstępna analiza numeryczna deformacji panela ekranu szczelnego pod wpływem ciepła wprowadzanego do układu

181111 / 2009-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badania ewaluacyjnego pt. Komplementarność działań realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

296664 / 2015-11-04 - Inny: Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. - Bytom (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie pomiarów i badania z zakresu oceny i prognozy zagrożeń pożarowych dla SRK S.A Oddział KWK Makoszowy w 2016 r.

263175 / 2010-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie badania ewaluacyjnego pt.: Analiza wpływu inwestycji w infrastrukturę kultury i turystyki dofinansowanych z funduszy strukturalnych na rozwój społeczno-gospodarczy poszczególnych gmin/powiatów województwa śląskiego

66972 / 2013-02-18 - Podmiot prawa publicznego

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla - Zabrze (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie opracowania pn. Charakterystyka geologicznych warunków występowania węgli koksowych w rejonie Jastrzębia

252038 / 2008-11-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badania - Ocena sprawności funkcjonowania systemu zarządzania i wdrażania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie śląskim

129952 / 2011-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonywanie badania świadomości i opinii mieszkańców Bielska-Białej na temat sytuacji społecznej oraz podstawowych aspektów życia miejskiego

98830 / 2010-04-08 - Inny: Jednostka naukowo-badawcza

Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk - Zabrze (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie usługi badawczej pn. Przeprowadzenie pomiarów grubości warstwy polimerowej techniką spektroskopowej elipsometrii obrazującej oraz badanie oddziaływań między powierzchnią polimeru i środowiskiem hodowli komórek dla Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN w Zabrzu, ul. Marii Curie Skłodowskiej 34

222967 / 2010-08-17 - Inny: Jednostka naukowo-badawcza

Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk - Zabrze (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie usługi badawczej pn. Przeprowadzenie badań w zakresie warunków i sposobu otrzymywania granulatu polimerowego, oraz mieszania w stopie poliestrów alifatycznych jako metody otrzymywania kompozycji polimerowej przeznaczonej dla formowania włókien biodegradowalnych. Otrzymywanie kompozycji PLAGA + PHB o rożnych składach - dla Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN w Zabrzu, ul. Marii Curie Skłodowskiej 34

149667 / 2010-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Usługa wykonania badania pn. Bieżąca ewaluacja procesów wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego na lata 2003-2013

173165 / 2010-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie badania ewaluacyjnego pt.: Analiza wpływu inwestycji w infrastrukturę kultury i turystyki dofinansowanych z funduszy strukturalnych na rozwój społeczno-gospodarczy poszczególnych gmin/powiatów województwa śląskiego