Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

25111 / 2016-03-10 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Miasto Pionki (Pionki)

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy i budowy ulicy Sportowej w Pionkach

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie wykonania kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy i budowy ulicy Sportowej w Pionkach. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 zadania:
1) I zadanie - przebudowa drogi gminnej ul. Sportowej w Pionkach, na długości ok. 186 m, na odcinku od ulicy Żeromskiego do stadionu miejskiego w Pionkach.
2) II zadanie - budowa parkingu dla samochodów osobowych wraz z jezdnią manewrową przy basenie miejskim oraz parkingu przy stadionie miejskim.
3) III zadanie - budowa drogi wewnętrznej na odcinku od ulicy Sportowej do ulicy Jordanowskiej.
I zadanie
2. Zadanie I polega na wykonaniu kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy drogi gminnej ul. Sportowej w Pionkach, na długości ok. 186 m, na odcinku od ulicy Żeromskiego do stadionu miejskiego w Pionkach. Szczegółowy przebieg i lokalizację drogi gminnej pokazano na planie orientacyjnym, stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ.
1) Ogólna charakterystyka istniejącej drogi:
Istniejąca droga posiada przekrój uliczny, z jezdnią jednopasmową, dwukierunkową, o szerokości wynoszącej 5,2 m. Nawierzchnia jezdni wykonana jest z mieszanek bitumicznych w złym stanie technicznym. Chodniki oddzielone od jezdni wąskimi pasami zieleni, chodniki z płyt betonowych w złym stanie technicznym, korzenie drzew rosnących w pasie zieleni spowodowały podbicie płyt betonowych i dewastację chodników.
Droga posiada włączenie do drogi powiatowej (ulica Żeromskiego) oraz przecina drogę gminną ul. Jordanowską.
Droga nie posiada kanalizacji deszczowej. Woda opadowa z początkowego odcinka ulicy spływa do wpustów deszczowych zlokalizowanych na ul. Jordanowskiej, z pozostałego odcinka spływa powierzchniowo w kierunku działki nr 1470/6 na której znajduje się Stadion Miejski.
Cały odcinek drogi przeznaczony do przebudowy przebiega przez m. Pionki, w terenie zabudowy.
W pasie drogowym przedmiotowej ulicy zlokalizowane są przyłącza sieci cieplnej, energetycznej, gazowej, kanalizacji sanitarnej, teleinformatycznej oraz wodociągowej (powyższe informacje uzyskano na podstawie map zasadniczych przyjętych do powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w Radomiu).
2) Wstępne założenia do projektowania:
- kategoria - droga gminna, (zgodnie z uchwałą Rady Miasta Pionki nr XVII/194/99 z dnia 17.12.1999r., wg MPZP m. Pionki położona na terenie MW - tereny mieszkalnictwa wielorodzinnego, U - tereny usług komercyjnych, UO - tereny usług publicznych z zielenią towarzyszącą),
- klasa drogi - D (dojazdowa),
3) Zakres opracowania: zakres opracowania - przebudowa ulicy w istniejącym pasie drogowym, na dz. nr ewid. 1031/3 i 1038/3 np. poprzez zaprojektowanie ciągu pieszo jezdnego z pasami postojowymi dla samochodów osobowych, przebudowa skrzyżowań i zjazdów, budowa nowego zjazdu, budowa kanalizacji deszczowej po uzyskaniu przez projektanta warunków technicznych od przedsiębiorstwa wodno - kanalizacyjnego. Projekt nie obejmuje zaprojektowania kanału technologicznego.
II zadanie
3. Zadanie II polega na wykonaniu kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy parkingu dla samochodów osobowych wraz z jezdnią manewrową przy basenie miejskim oraz parkingu przy stadionie miejskim. Szczegółowy przebieg i lokalizację parkingów pokazano na planie orientacyjnym, stanowiącym załącznik nr 4 do SIWZ.
1) Ogólna charakterystyka istniejącego terenu:
Teren przy basenie przeznaczony pod parking stanowi ciąg pieszy o szer. 4 m i pas zieleni oraz teren części ogródka zagrodzony ogrodzeniem z siatki. Nawierzchnię chodnika stanowią płyty betonowe.
Teren przeznaczony pod parking znajduje się na dz. nr: 1600/8 i 1600/15.
Teren przeznaczony pod parking przy stadionie miejskim znajduje się na dz. nr: 1039/2.
2) Wstępne założenia do projektowania dla budowy parkingu i drogi manewrowej przy basenie miejskim i zakres opracowania: budowa przy parkingu dla samochodów osobowych służącego potrzebom istniejących obiektów sportowych - stadionu i basenu miejskiego oraz szkole ponadgimnazjalnej. Budowa miejsc postojowych po dwóch stronach jezdni manewrowej, na odcinku o długości ok. 70 m, stanowiska prostopadłe o wym. 2,5 x 5m i 2 stanowiska dla pojazdów osób niepełnosprawnych, o szerokości 3,6 m. Jezdna manewrowa o szerokości 5,7 - 6 m, nawierzchnia jezdni i parkingu np. z kostki brukowej gr. 8 cm, odwodnienie powierzchniowe, spływ wody opadowej w kierunku ul. Sportowej do wpustów deszczowych (zaprojektowanych w ramach projektu przebudowy ul. Sportowej), przebudowa istniejącego zjazdu, rozbiórka istniejącego chodnika i ogrodzenia, przestawienie lamp oświetlenia parkowego, ewentualna wymiana słupów i lamp na LED-owe, wycinka drzew i krzewów kolidujących z budową parkingu, budowa odcinka chodnika, który stanowić będzie kontynuację ciągu pieszego prowadzącego od skrzyżowania ul. Jordanowskiej i Sportowej do wjazdu i wejścia na teren szkoły ponadgimnazjalnej.
3) Wstępne założenia do projektowania dla budowy parkingu przy stadionie miejskim i zakres opracowania: budowa parkingu dla samochodów osobowych i autobusu służącego potrzebom obsługi stadionu. Budowa miejsc postojowych na odcinku o długości ok. 70 m, stanowiska jednostronne, prostopadłe o wym. 2,5 x 5m i 2 do 4 stanowisk dla pojazdów osób niepełnosprawnych o szerokości 3,6 m oraz jedno stanowisko zlokalizowane równolegle dla autobusu, nawierzchnia parkingu z kostki brukowej, odwodnienie parkingu powierzchniowe, spływ wody opadowej w kierunku drogi wewnętrznej i do wpustów deszczowych (zaprojektowanych w ramach projektu budowy drogi wewnętrznej), bądź nawierzchnia z płyt ażurowych MEBA gr. 10 cm, budowa oświetlenia parkingu i wycinka drzew kolidujących z budową parkingu, rozbiórka wiaty śmietnikowej murowanej.
III zadanie
4. Zadanie III polega na wykonaniu kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy drogi wewnętrznej na odcinku od ulicy Sportowej do ulicy Jordanowskiej. Szczegółowy przebieg i lokalizację drogi wewnętrznej pokazano na planie orientacyjnym, stanowiącym załącznik nr 4 do SIWZ.
1) Ogólna charakterystyka istniejącego terenu: teren przeznaczony pod budowę drogi wewnętrznej znajduje się na terenie dz. nr: 1039/2, 1470/6 i 1469/1. Na początkowym odcinku ok. 30 m droga posiada nawierzchnię z kostki granitowej, zblokowaną krawężnikami betonowymi, na pozostałym odcinku droga jest nie urządzona i przebiegać będzie przez tereny zielone z drzewami wysokimi (sosny, dęby) do zachowania.
2) Wstępne założenia do projektowania dla budowy drogi wewnętrznej i zakres opracowania: droga o szerokości min. 4 m o nawierzchni z mieszanek mineralno - asfaltowych lub betonowej, która umożliwi dojazd do ul. Jordanowskiej. Przebudowa skrzyżowania z ul. Sportową i ul. Jordanowską, ewentualna przebudowa infrastruktury podziemnej kolidującej z budową drogi (wodociąg i kanalizacja sanitarna).
5. Projekty budowlane wykonawcze przebudowy i budowy drogi gminnej należy wykonać dla każdego zadania oddzielnie i powinny obejmować m.in.:
1) projekt zagospodarowania terenu objętego opracowaniem w granicach ustalonej lokalizacji zawierający naniesione istniejące sieci uzbrojenia podziemnego;
2) projekt budowlany wykonawczy cz. drogowa i innych obiektów towarzyszących w granicach opracowywanej dokumentacji (w tym: zjazdy z drogi, przejścia dla pieszych, zatoki parkingowe, itp.) wynikających z przyjęcia prawidłowych i bezpiecznych rozwiązań projektowych;
3) projekt budowlany wykonawczy odwodnienia drogi (budowy kanalizacji deszczowej) zapewniający prawidłowe odwodnienie dla projektowanego układu. W przypadku konieczności odprowadzenia wód opadowych poza pas drogowy, Projektant winien przedstawić zamawiającemu projekt odprowadzenia wód poza pas drogowy celem uzyskania przez zamawiającego zgody właścicieli tych działek na realizację przyjętego rozwiązania;
4) projekt budowlany wykonawczy oświetlenia ulicznego w przypadku kolizji z istniejącym oświetleniem lub braku oświetlenia (linia kablowa, oprawy LED);
5) projekt budowy lub ewentualnej niezbędnej przebudowy obiektów, ogrodzeń, schodów, konstrukcji wsporczych w zakresie zapewniającym poprawne rozwiązanie zarówno nowoprojektowanych jak i przebudowywanych elementów;
6) projekty przebudowy lub zabezpieczenia kolidującego uzbrojenia podziemnego i naziemnego w zakresie wynikającym z potrzeb przedmiotowej inwestycji oraz uzasadnionych wymogów poszczególnych administratorów sieci. Zakres przebudowy istniejącej infrastruktury powinien zapewniać możliwość prawidłowego dostosowania istniejącej infrastruktury do nowych warunków;
7) zatwierdzony przez Starostę Radomskiego projekt stałej organizacji ruchu;
8) badania geotechniczne podłoża gruntowego dla drogi gminnej oraz inne badania, w zakresie umożliwiającym prawidłowe zaprojektowanie nawierzchni i konstrukcji drogi gminnej (dotyczy III zadania w przypadku, gdy będą one konieczne do prawidłowego zaprojektowania budowy drogi gminnej). Zgodnie z załącznikiem nr 4 do Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 43 poz. 430) winny one określać w szczególności:
· wskaźnik nośności CBR;
· moduły odkształcenia: pierwotny (E1) i wtórny (E2);
· ocenę przydatności gruntu podłoża dla inwestycji drogowej;
· rozstaw otworów badawczych co 50,00 m.
9) szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót;
10) przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie.
6. Projektant w ramach wynagrodzenia umownego zobowiązany jest także do:
1) wystąpienia i uzyskania koniecznych opinii, decyzji i uzgodnień Projektu budowlanego, koniecznych do uzyskania pozwolenia na budowę (oddzielnie dla każdego zadania) oraz poniesienia wszystkich kosztów z tym związanych.
2) uzyskania wszelkich innych opracowań niezbędnych dla kompletności dokumentacji i wynikające z uzgodnień, np.: informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, tylko w przypadkach gdy ich opracowanie jest wymagane na podstawie odrębnych przepisów. Zamawiający deklaruje współpracę przy wydawaniu tych decyzji, które są zależne od Zamawiającego, aby zostały one wydane w jak najkrótszym czasie.
3) wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru objętego przedmiotem zamówienia Zamawiający dostarczy Projektantowi w dniu podpisania umowy.
4) uzupełniania materiałów i udzielania stosownych wyjaśnień na wezwanie właściwego organu wydającego pozwolenie na budowę (Starostwo Powiatowe w Radomiu) po złożeniu wniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę (oddzielnie dla każdego zadania) i w trakcie trwania postępowania o wydanie pozwolenia na budowę.
5) nieodpłatnego i niezwłocznego udzielania wyjaśnień na ewentualne zapytania oferentów, jakie zostaną złożone w toku postępowania przetargowego na wykonanie robót budowlanych realizowanych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej, a także wyjaśnień w przypadku złożenia protestu.
6) Zamawiający zlecił wykonanie aktualnych map do celów projektowych w formie numerycznej i papierowej i zobowiązuje się do ich przekazania Projektantowi ok. 30.04.2016r.
7) Projektant dołączy do każdego projektu budowlanego oświadczenie, że jest on wykonany zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi, normami i wytycznymi oraz, że został wykonany w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
7. Wymagania formalne:
1) Projektant przed przystąpieniem do prac projektowych przedstawi wersję roboczą projektów (koncepcje) do zaakceptowania przez Zamawiającego. Zaakceptowana wersja robocza projektu będzie podstawą do dalszego opracowania, wystąpień oraz uzgodnień. Uzgodnienia z zamawiającym dotyczą głównie: konstrukcji wzmocnienia jezdni, konstrukcji chodnika, umiejscowienia i ilości miejsc postojowych, sposobu odwodnienia drogi, stałej organizacji ruchu.
2) Do opracowanej dokumentacji budowlanej należy dołączyć oświadczenia projektantów branżowych, że dokumentacja spełnia wymogi ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29.01.2004r. (Dz. U. z 2013r., poz. 907 z późn. zm.).
3) Dokumentacja budowlana powinna być uzgodniona ze wszystkimi instytucjami branżowymi, których urządzeń dotyczą prace projektowe.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 25111

Data publikacji: 2016-03-10

Nazwa: Gmina Miasto Pionki

Ulica: Aleja Jana Pawła II 15

Numer domu: 15

Miejscowość: Pionki

Kod pocztowy: 26-670

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 48 341 42 00

Numer faxu: 48 341 42 04

Adres strony internetowej: www.pionki.pl

Regon: 67022346800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy i budowy ulicy Sportowej w Pionkach

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie wykonania kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy i budowy ulicy Sportowej w Pionkach. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 zadania:
1) I zadanie - przebudowa drogi gminnej ul. Sportowej w Pionkach, na długości ok. 186 m, na odcinku od ulicy Żeromskiego do stadionu miejskiego w Pionkach.
2) II zadanie - budowa parkingu dla samochodów osobowych wraz z jezdnią manewrową przy basenie miejskim oraz parkingu przy stadionie miejskim.
3) III zadanie - budowa drogi wewnętrznej na odcinku od ulicy Sportowej do ulicy Jordanowskiej.
I zadanie
2. Zadanie I polega na wykonaniu kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy drogi gminnej ul. Sportowej w Pionkach, na długości ok. 186 m, na odcinku od ulicy Żeromskiego do stadionu miejskiego w Pionkach. Szczegółowy przebieg i lokalizację drogi gminnej pokazano na planie orientacyjnym, stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ.
1) Ogólna charakterystyka istniejącej drogi:
Istniejąca droga posiada przekrój uliczny, z jezdnią jednopasmową, dwukierunkową, o szerokości wynoszącej 5,2 m. Nawierzchnia jezdni wykonana jest z mieszanek bitumicznych w złym stanie technicznym. Chodniki oddzielone od jezdni wąskimi pasami zieleni, chodniki z płyt betonowych w złym stanie technicznym, korzenie drzew rosnących w pasie zieleni spowodowały podbicie płyt betonowych i dewastację chodników.
Droga posiada włączenie do drogi powiatowej (ulica Żeromskiego) oraz przecina drogę gminną ul. Jordanowską.
Droga nie posiada kanalizacji deszczowej. Woda opadowa z początkowego odcinka ulicy spływa do wpustów deszczowych zlokalizowanych na ul. Jordanowskiej, z pozostałego odcinka spływa powierzchniowo w kierunku działki nr 1470/6 na której znajduje się Stadion Miejski.
Cały odcinek drogi przeznaczony do przebudowy przebiega przez m. Pionki, w terenie zabudowy.
W pasie drogowym przedmiotowej ulicy zlokalizowane są przyłącza sieci cieplnej, energetycznej, gazowej, kanalizacji sanitarnej, teleinformatycznej oraz wodociągowej (powyższe informacje uzyskano na podstawie map zasadniczych przyjętych do powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w Radomiu).
2) Wstępne założenia do projektowania:
- kategoria - droga gminna, (zgodnie z uchwałą Rady Miasta Pionki nr XVII/194/99 z dnia 17.12.1999r., wg MPZP m. Pionki położona na terenie MW - tereny mieszkalnictwa wielorodzinnego, U - tereny usług komercyjnych, UO - tereny usług publicznych z zielenią towarzyszącą),
- klasa drogi - D (dojazdowa),
3) Zakres opracowania: zakres opracowania - przebudowa ulicy w istniejącym pasie drogowym, na dz. nr ewid. 1031/3 i 1038/3 np. poprzez zaprojektowanie ciągu pieszo jezdnego z pasami postojowymi dla samochodów osobowych, przebudowa skrzyżowań i zjazdów, budowa nowego zjazdu, budowa kanalizacji deszczowej po uzyskaniu przez projektanta warunków technicznych od przedsiębiorstwa wodno - kanalizacyjnego. Projekt nie obejmuje zaprojektowania kanału technologicznego.
II zadanie
3. Zadanie II polega na wykonaniu kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy parkingu dla samochodów osobowych wraz z jezdnią manewrową przy basenie miejskim oraz parkingu przy stadionie miejskim. Szczegółowy przebieg i lokalizację parkingów pokazano na planie orientacyjnym, stanowiącym załącznik nr 4 do SIWZ.
1) Ogólna charakterystyka istniejącego terenu:
Teren przy basenie przeznaczony pod parking stanowi ciąg pieszy o szer. 4 m i pas zieleni oraz teren części ogródka zagrodzony ogrodzeniem z siatki. Nawierzchnię chodnika stanowią płyty betonowe.
Teren przeznaczony pod parking znajduje się na dz. nr: 1600/8 i 1600/15.
Teren przeznaczony pod parking przy stadionie miejskim znajduje się na dz. nr: 1039/2.
2) Wstępne założenia do projektowania dla budowy parkingu i drogi manewrowej przy basenie miejskim i zakres opracowania: budowa przy parkingu dla samochodów osobowych służącego potrzebom istniejących obiektów sportowych - stadionu i basenu miejskiego oraz szkole ponadgimnazjalnej. Budowa miejsc postojowych po dwóch stronach jezdni manewrowej, na odcinku o długości ok. 70 m, stanowiska prostopadłe o wym. 2,5 x 5m i 2 stanowiska dla pojazdów osób niepełnosprawnych, o szerokości 3,6 m. Jezdna manewrowa o szerokości 5,7 - 6 m, nawierzchnia jezdni i parkingu np. z kostki brukowej gr. 8 cm, odwodnienie powierzchniowe, spływ wody opadowej w kierunku ul. Sportowej do wpustów deszczowych (zaprojektowanych w ramach projektu przebudowy ul. Sportowej), przebudowa istniejącego zjazdu, rozbiórka istniejącego chodnika i ogrodzenia, przestawienie lamp oświetlenia parkowego, ewentualna wymiana słupów i lamp na LED-owe, wycinka drzew i krzewów kolidujących z budową parkingu, budowa odcinka chodnika, który stanowić będzie kontynuację ciągu pieszego prowadzącego od skrzyżowania ul. Jordanowskiej i Sportowej do wjazdu i wejścia na teren szkoły ponadgimnazjalnej.
3) Wstępne założenia do projektowania dla budowy parkingu przy stadionie miejskim i zakres opracowania: budowa parkingu dla samochodów osobowych i autobusu służącego potrzebom obsługi stadionu. Budowa miejsc postojowych na odcinku o długości ok. 70 m, stanowiska jednostronne, prostopadłe o wym. 2,5 x 5m i 2 do 4 stanowisk dla pojazdów osób niepełnosprawnych o szerokości 3,6 m oraz jedno stanowisko zlokalizowane równolegle dla autobusu, nawierzchnia parkingu z kostki brukowej, odwodnienie parkingu powierzchniowe, spływ wody opadowej w kierunku drogi wewnętrznej i do wpustów deszczowych (zaprojektowanych w ramach projektu budowy drogi wewnętrznej), bądź nawierzchnia z płyt ażurowych MEBA gr. 10 cm, budowa oświetlenia parkingu i wycinka drzew kolidujących z budową parkingu, rozbiórka wiaty śmietnikowej murowanej.
III zadanie
4. Zadanie III polega na wykonaniu kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy drogi wewnętrznej na odcinku od ulicy Sportowej do ulicy Jordanowskiej. Szczegółowy przebieg i lokalizację drogi wewnętrznej pokazano na planie orientacyjnym, stanowiącym załącznik nr 4 do SIWZ.
1) Ogólna charakterystyka istniejącego terenu: teren przeznaczony pod budowę drogi wewnętrznej znajduje się na terenie dz. nr: 1039/2, 1470/6 i 1469/1. Na początkowym odcinku ok. 30 m droga posiada nawierzchnię z kostki granitowej, zblokowaną krawężnikami betonowymi, na pozostałym odcinku droga jest nie urządzona i przebiegać będzie przez tereny zielone z drzewami wysokimi (sosny, dęby) do zachowania.
2) Wstępne założenia do projektowania dla budowy drogi wewnętrznej i zakres opracowania: droga o szerokości min. 4 m o nawierzchni z mieszanek mineralno - asfaltowych lub betonowej, która umożliwi dojazd do ul. Jordanowskiej. Przebudowa skrzyżowania z ul. Sportową i ul. Jordanowską, ewentualna przebudowa infrastruktury podziemnej kolidującej z budową drogi (wodociąg i kanalizacja sanitarna).
5. Projekty budowlane wykonawcze przebudowy i budowy drogi gminnej należy wykonać dla każdego zadania oddzielnie i powinny obejmować m.in.:
1) projekt zagospodarowania terenu objętego opracowaniem w granicach ustalonej lokalizacji zawierający naniesione istniejące sieci uzbrojenia podziemnego;
2) projekt budowlany wykonawczy cz. drogowa i innych obiektów towarzyszących w granicach opracowywanej dokumentacji (w tym: zjazdy z drogi, przejścia dla pieszych, zatoki parkingowe, itp.) wynikających z przyjęcia prawidłowych i bezpiecznych rozwiązań projektowych;
3) projekt budowlany wykonawczy odwodnienia drogi (budowy kanalizacji deszczowej) zapewniający prawidłowe odwodnienie dla projektowanego układu. W przypadku konieczności odprowadzenia wód opadowych poza pas drogowy, Projektant winien przedstawić zamawiającemu projekt odprowadzenia wód poza pas drogowy celem uzyskania przez zamawiającego zgody właścicieli tych działek na realizację przyjętego rozwiązania;
4) projekt budowlany wykonawczy oświetlenia ulicznego w przypadku kolizji z istniejącym oświetleniem lub braku oświetlenia (linia kablowa, oprawy LED);
5) projekt budowy lub ewentualnej niezbędnej przebudowy obiektów, ogrodzeń, schodów, konstrukcji wsporczych w zakresie zapewniającym poprawne rozwiązanie zarówno nowoprojektowanych jak i przebudowywanych elementów;
6) projekty przebudowy lub zabezpieczenia kolidującego uzbrojenia podziemnego i naziemnego w zakresie wynikającym z potrzeb przedmiotowej inwestycji oraz uzasadnionych wymogów poszczególnych administratorów sieci. Zakres przebudowy istniejącej infrastruktury powinien zapewniać możliwość prawidłowego dostosowania istniejącej infrastruktury do nowych warunków;
7) zatwierdzony przez Starostę Radomskiego projekt stałej organizacji ruchu;
8) badania geotechniczne podłoża gruntowego dla drogi gminnej oraz inne badania, w zakresie umożliwiającym prawidłowe zaprojektowanie nawierzchni i konstrukcji drogi gminnej (dotyczy III zadania w przypadku, gdy będą one konieczne do prawidłowego zaprojektowania budowy drogi gminnej). Zgodnie z załącznikiem nr 4 do Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 43 poz. 430) winny one określać w szczególności:
· wskaźnik nośności CBR;
· moduły odkształcenia: pierwotny (E1) i wtórny (E2);
· ocenę przydatności gruntu podłoża dla inwestycji drogowej;
· rozstaw otworów badawczych co 50,00 m.
9) szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót;
10) przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie.
6. Projektant w ramach wynagrodzenia umownego zobowiązany jest także do:
1) wystąpienia i uzyskania koniecznych opinii, decyzji i uzgodnień Projektu budowlanego, koniecznych do uzyskania pozwolenia na budowę (oddzielnie dla każdego zadania) oraz poniesienia wszystkich kosztów z tym związanych.
2) uzyskania wszelkich innych opracowań niezbędnych dla kompletności dokumentacji i wynikające z uzgodnień, np.: informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, tylko w przypadkach gdy ich opracowanie jest wymagane na podstawie odrębnych przepisów. Zamawiający deklaruje współpracę przy wydawaniu tych decyzji, które są zależne od Zamawiającego, aby zostały one wydane w jak najkrótszym czasie.
3) wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru objętego przedmiotem zamówienia Zamawiający dostarczy Projektantowi w dniu podpisania umowy.
4) uzupełniania materiałów i udzielania stosownych wyjaśnień na wezwanie właściwego organu wydającego pozwolenie na budowę (Starostwo Powiatowe w Radomiu) po złożeniu wniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę (oddzielnie dla każdego zadania) i w trakcie trwania postępowania o wydanie pozwolenia na budowę.
5) nieodpłatnego i niezwłocznego udzielania wyjaśnień na ewentualne zapytania oferentów, jakie zostaną złożone w toku postępowania przetargowego na wykonanie robót budowlanych realizowanych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej, a także wyjaśnień w przypadku złożenia protestu.
6) Zamawiający zlecił wykonanie aktualnych map do celów projektowych w formie numerycznej i papierowej i zobowiązuje się do ich przekazania Projektantowi ok. 30.04.2016r.
7) Projektant dołączy do każdego projektu budowlanego oświadczenie, że jest on wykonany zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi, normami i wytycznymi oraz, że został wykonany w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
7. Wymagania formalne:
1) Projektant przed przystąpieniem do prac projektowych przedstawi wersję roboczą projektów (koncepcje) do zaakceptowania przez Zamawiającego. Zaakceptowana wersja robocza projektu będzie podstawą do dalszego opracowania, wystąpień oraz uzgodnień. Uzgodnienia z zamawiającym dotyczą głównie: konstrukcji wzmocnienia jezdni, konstrukcji chodnika, umiejscowienia i ilości miejsc postojowych, sposobu odwodnienia drogi, stałej organizacji ruchu.
2) Do opracowanej dokumentacji budowlanej należy dołączyć oświadczenia projektantów branżowych, że dokumentacja spełnia wymogi ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29.01.2004r. (Dz. U. z 2013r., poz. 907 z późn. zm.).
3) Dokumentacja budowlana powinna być uzgodniona ze wszystkimi instytucjami branżowymi, których urządzeń dotyczą prace projektowe.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Informacja na temat wadium:
Przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 1.000,00 zł.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia (oświadczenie to jest częścią formularza Oferty).

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia (oświadczenie to jest częścią formularza Oferty).

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia (oświadczenie to jest częścią formularza Oferty).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia (oświadczenie to jest częścią formularza Oferty).

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia (oświadczenie to jest częścią formularza Oferty).

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) wypełniony i podpisany formularz Oferta, wg wzoru zamawiającego, o treści odpowiadającej załącznikowi nr 1 do siwz,
2) pełnomocnictwa osób podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu wykonawcy składającego ofertę, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub innych dokumentów,
3) pełnomocnictwo zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy Pzp w przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania za jego zgodą istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy.
2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu umowy (zarówno rezygnację z poszczególnych zadań, jak również rezygnację lub ograniczenia zakresu wykonywanych opracować w poszczególnych zadaniach) w sytuacji, gdy wykonanie danych prac projektowych będzie niemożliwe (np. ze względu na sprawy własnościowe) lub w sytuacji, gdy wykonanie danych prac projektowych będzie zbędne, niecelowe lub nieprzydatne dla Zamawiającego. Decyzję ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu umowy będzie podejmował Zamawiający.
5. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany wynagrodzenia (ceny) oraz przedmiotu umowy w następujących przypadkach:
1) Wynagrodzenie zostanie zmienione w przypadku urzędowych zmian w obowiązujących przepisach podatkowych, w tym zmiany podatku VAT,
2) W przypadku ograniczenia (zmniejszenia) zakresu rzeczowego przedmiotu umowy wynagrodzenie ulegnie stosownemu obniżeniu.
6. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy - termin ustalony w umowie może ulec zmianie w przypadku wystąpienia opóźnień wynikających z:
1) okoliczności (przyczyn) nie leżących po stronie wykonawcy, w tym w szczególności:
- wstrzymania wykonywania prac przez zamawiającego,
- odmowy lub opóźnień wydania przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień z przyczyn niezawinionych przez wykonawcę.
2) wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności,
3) zlecenia przez Zamawiającego wykonania zamówienia dodatkowego (jeżeli wykonie zamówienia dodatkowego wpłynie na termin wykonania zamówienia podstawowego).
7. W przedstawionych powyżej przypadkach wystąpienia opóźnień, strony ustalą nowe terminy, z tym że maksymalny okres przesunięcia terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy równy będzie okresowi przerwy lub przestoju. Przesunięcie terminu będzie musiało być uzasadnione przez wykonawcę i zaakceptowane przez zamawiającego.
8. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić w formie pisemnego aneksu - pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 98

Nazwa kryterium 2: Termin wykonania zamówienia

Znaczenie kryterium 2: 2

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.pionki.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Pionki
Aleja Jana Pawła II 15, 26-670 Pionki

Data składania wniosków, ofert: 18/03/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta Pionki
Aleja Jana Pawła II 15, 26-670 Pionki, sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 742320004

Podobne przetargi

244124 / 2015-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Michałowice - Michałowice (mazowieckie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę ścieżek rowerowych na terenie Gminy Michałowice - nr sprawy: ZP.271.2.38.2015

194507 / 2013-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wołomiński - Wołomin (mazowieckie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie koncepcji projektowej zabezpieczenia terenów zalewowych w dorzeczu rzeki Rządza przed powodzią w powiecie wołomińskim na terenie gmin: Radzymin oraz Klembów

213320 / 2014-06-25 - Uczelnia publiczna

Akademia Obrony Narodowej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
ZAPROJEKTOWANIE I WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA REMONCIE POMIESZCZEŃ BIUROWYCH I WĘZŁÓW SANITARNYCH W BUDYNKU NR 1 NA TERENIE AKADEMII OBRONY NARODOWEJ

51294 / 2014-02-13 - Inny: Wojewódzka Samorządowa Jednostka Organizacyjna

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie Oddział w Płocku - Płock (mazowieckie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji technicznej dla zadania pn.: Utworzenie rezerwy powodziowej w stawie młyńskim Piechota na rzece Skrwie Lewej w km 28+700 w m. Strzałki gm. Gostynin

94916 / 2015-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wołomiński - Wołomin (mazowieckie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę ronda oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla rozbudowy drogi powiatowej nr 4315W i nr 4328W (skrzyżowanie dróg powiatowych w miejscowości Postoliska, gm. Tłuszcz) - w ramach zadania Projekt ronda w msc. Postoliska gm. Tłuszcz

164859 / 2011-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ostrołęka - Ostrołęka (mazowieckie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji budowlano - wykonawczej na : Budowę drogi łączącej ulicę Korczaka z ulicą Dobrzańskiego w Ostrołęce

402476 / 2012-10-17 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warszawski - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego przebudowy budynku Porektorskiego Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28

29059 / 2016-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Otwock - Otwock (mazowieckie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z STWiOR i projektami stałej organizacji ruchu oraz organizacji ruchu na czas budowy na realizację zadań: 1) Budowa nawierzchni drogi (jezdnia + chodnik ) wraz z progami zwalniającymi na ul. Kukułczej w Otwocku. 2) Projekt i budowa jezdni w ul. Krakowskiej ( kostka bet. ) na odc. od Łukasińskiego do ul. Okrzei. 3) Przebudowa jezdni i chodnika w ul. Olszowej ( na odcinku od ul. Batorego do ul. Przewoskiej. ) 4) Projekt i budowa ul. Sputników z kostki bet. ( na odc. od ul. Zielnej do Kosmicznej). 5) Projekt i budowa.

14513 / 2016-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim - Grodzisk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego, budowy chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1503 w miejscowości Żelechów.

21752 / 2014-01-20 - Inny: Spółka prawa handlowego, w której ponad 50 % akcji posiada Skarb Państwa

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. reprezentowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Oddział w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie robót budowlanych w km 108,404 oraz na wykonanie dokumentacji projektowej w km 98,674; 105,480; 82,725; 98,674, 103,903, 109,289 i dodatkowych ekranów akustycznych (o dł. 14,013 km) w ramach projektu POIiŚ 7.1-30: /Modernizacja linii kolejowej E 30/C-E 30, odcinek Kraków - Rzeszów, etap III/

59816 / 2009-03-12 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Weryfikacja opracowania Stadium projektu budowlanego budowy drogi ekspresowej na odcinku Salomea - Wolica wraz z powiązaniem z drogą krajową nr 7 - odcinek węzeł Salomea (z węzłem) - węzeł Opacz (bez węzła) - odcinek zlokalizowany w granicach m. st. Warszawy.

106070 / 2016-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wołomiński - Wołomin (mazowieckie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej odwodnienia drogi oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na budowę lub decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla rozbudowy i-lub przebudowy dwóch odcinków drogi powiatowej Nr 4338W w Starych Załubicach, gm. Radzymin - długość ok. 2x200m, w ramach zadania Projekt kanalizacji deszczowej w ul. Mazowieckiej w Starych Załubicach, gm. Radzymin

120134 / 2011-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie Oddział w Sokołowie Podlaskim - Sokołów Podlaski (mazowieckie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej pn. Rzeka Liwiec km 55+750-54+450. Przebudowa śluzy w km 1+220 prawostronnego wału oraz remont wału od km 0+000-1+900 wraz z przebudową - modernizacją jazu w km 54+450 rzeki Liwiec w m. Węgrów

53544 / 2016-03-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wołomiński - Wołomin (mazowieckie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy mostu na drodze powiatowej 4331W w msc. Dzięcioły, gm. Tłuszcz