386320 / 2014-11-25 - Inny: Spółka samorządu terytorialnego / Pętla Żuławska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Elbląg)
Pełnienie funkcji Operatora infrastruktury powstałej w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I
Opis zamówienia
1.1.Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Operatora infrastruktury powstałej w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I, które obejmuje swym zakresem Port w Kątach Rybackich.
Port w Katach Rybackich. Właściciel - Gmina Sztutowo.
Inwestycja zlokalizowana jest na północnym brzegu Zalewu Wiślanego, stanowiącego wewnętrzne wody morskie. Port, który zostanie objęty przebudowa w ramach Projektu usytuowany jest na gruntach wsi Kąty Rybackie, 1,2 kilometra od nasady Mierzei Wiślanej, pomiędzy Sztutowem a miejscowością Skowronki, przy ul. Rybackiej.
Część hydrotechniczna W ramach Projektu wykonane zostały następujące budowle geotechniczne: slip betonowy 17m x 5,3m służący do wodowania niewielkich jachtów, 3 pływające pomosty betonowe prefabrykowane (wymiar pomostu - 4m x 20m) z trapami wejściowymi, knagami, drabinkami oraz koniecznym osprzętem, przymocowane na rolkach do pali stalowych (w sposób umożliwiający dostosowanie do aktualnego poziomu wody) a także pomost stały drewniany na słupach stalowych (59m x 4m) oraz ścianka szczelna stalowa w miejscu podcięcia wydmy. Część kubaturowa, zagospodarowanie terenu oraz infrastruktura W ramach Projektu wykonano drogę dojazdową od ul. Rybackiej, po śladzie zbliżonym do istniejącej obecnie drogi z płyt betonowych, parkingu na 64 miejsca (w tym 6 dla osób niepełnosprawnych) służącego poza sezonem do składowania jachtów, slipu betonowego wraz z placem manewrowym. Budynek sanitarno-socjalny parterowy o powierzchni zabudowy 122,90 m2.
Wybudowany został także chodnik do pomostu i slipu, oraz do budynku sanitarno- socjalnego a także wykonane oświetlenia terenu. W ramach projektu zainstalowana zostanie także tablica informacyjna. Przewidziany jest specjalny kontener do odbierania odpadów zaolejonych oraz pompa do odbierania nieczystości. W ramach Projektu wykonano następujące sieci: przyłącza wodociągowego do budynku socjalno-sanitarnego, przyłącza elektrycznego do budynku i na stanowiska dla jachtów, instalacji oświetleniowej, kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej z jachtów i budynku.
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Operatora komercyjnych obiektów turystycznych (Port w Kątach Rybackich), które powstały w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I.
Zamiarem zamawiającego jest zapewnienie profesjonalnego, bieżącego zarządzania technicznego, eksploatacyjnego i komercyjnego zmodernizowanymi, bądź wybudowanymi od podstaw obiektami. Sprawny system zarządzania przyczyni się do stworzenie całościowego, spójnego i sieciowego produktu turystycznego oraz pozwoli osiągnąć wskaźniki Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej Etap I. Zgodnie z intencją właścicieli infrastruktury, zarządzanie Pętlą Żuławską odbywa się wg trójstopniowego modelu (Model operatorstwa i Ramy współpracy - uszczegółowienie modelu zał. nr 8 do SIWZ)
1.2 Do obowiązków Operatora będzie należało, w szczególności:
1.2.1. całoroczne, techniczne zarządzanie Obiektem polegające na jego utrzymaniu i zapewnieniu pełnej funkcjonalności oraz zachowaniu w stanie niepogorszonym - z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa (m.in. prawa budowlanego, ppoż., BHP), co obejmować będzie m.in. zapewnienie:
1) porządku, a w tym:
sprzątanie terenu: usuwanie śmieci, zamiatanie chodników, powierzchniowe czyszczenie pomostów (zamiatanie, odplamianie, mycie);
sprzątanie obiektów kubaturowych (budynków i budowli).
oczyszczanie wód przystani/portów ze śmieci, pływającej roślinności wodnej itp. -
usuwanie śniegu;
utrzymanie terenów zielonych - w tym koszenie trawy, nawadnianie miejsc nasadzeń roślin ozdobnych, usuwanie chwastów, grabienie oraz inne zabiegi pielęgnacyjne według bieżących potrzeb;
2) bezpieczeństwa użytkowania Obiektu, w tym:
zapewnienie bezpieczeństwa osób korzystających z Obiektu;
bieżąca uzupełnianie środków gaśniczych (gaśnice, kule, koce, itd.);
bieżące uzupełnianie środków ratunkowych (bosaki, koła ratunkowe, liny z rzutką bosmańską);
bieżące uzupełnianie zestawów pierwszej pomocy przedlekarskiej;
systematyczne szkolenie personelu obiektu z udzielania pierwszej pomocy (przedlekarskiej) oraz organizacji akcji ratunkowych;
3) technicznego utrzymania Obiektu, w tym:
dbanie i ochrona przed uszkodzeniem Obiektu; utrzymywanie we właściwym stanie technicznym pomieszczeń, instalacji i urządzeń, dokonywanie wszelkich drobnych, bieżących napraw, remontów i konserwacji Obiektu, instalacji i urządzeń na poziomie zapewniającym bezpieczeństwo ludzi i mienia;
zgłaszanie właścicielowi i Zarządcy wszelkich wad i pomoc w egzekwowaniu ich usunięcia od wykonawcy robót budowlanych i dostawców w okresie gwarancji i rękojmi,
dokumentowanie wszelkich poważnych uszkodzeń w trakcie trwania umowy i niezwłoczne informowanie właściciela obiektu i zarządcy o wszelkich awariach, uszkodzeniach oraz o możliwości ich wystąpienia;
przygotowanie - w formie notatki - rocznego raportu z oceny technicznego stanu składników majątku i wyposażenia.
1.2.2 W zakresie personelu pracowniczego:
Zatrudnienie wykwalifikowanego personelu pracowniczego niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania Obiektu - obiektów kubaturowych, urządzeń i instalacji. Skład osobowy obsługi winien być wystarczający dla należytego funkcjonowania danego obiektu i świadczenia wszystkich zakładanych usług.
Świadczenie usługi operatorstwa poprzez personel wyposażony w ubiór (koszulki) z logotypem Pętli Żuławskiej, identyfikatorem personalnym na widocznej plakietce (imię i nazwisko), widoczną nazwą i adresem operatora w pomieszczeniu bosmana lub w przypadku braku takiego pomieszczenia w widocznym miejscu na przystani.
1.2.3 Komercyjne zarządzania Obiektem, pozwalające na korzystanie zgodnie z jego przeznaczeniem, w tym.:
w sezonie żeglarskim - prowadzenie obiektu turystycznego i zorganizowanie obsługi żeglarzy i innych turystów wodnych korzystających z Obiektu. Zapewnienie w w/w okresie niezbędnej obsługi do prawidłowego funkcjonowania Obiektu;
pobieranie we własnym imieniu lecz na rzecz Zarządcy opłat zgodnie z Cennikiem, w tym za cumowanie i zimowanie jednostek, i ich odprowadzanie na rachunek Zamawiającego w terminie do 5 - go dnia następnego miesiąca, za miesiąc poprzedni. Zamawiający, na podstawie przedstawionego zestawienia przychodów (faktury i wydruki z kasy fiskalnej) i na podstawie wpłaty, wystawi w terminie 7 dni fakturę zgodną z zestawieniem. Wysokość opłat za cumowanie i zimowanie jednostek oraz za inne usługi świadczone na terenie przystani, ustalana będzie corocznie przez właściciela Obiektu. Cennik opłat zostanie przekazany Operatorowi przed podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego, a w kolejnych latach: do 15 kwietnia każdego roku. Jednocześnie cennik opłat będzie mógł zostać zmieniony przez właściciela Obiektu w ciągu roku, w celu lepszego dopasowania oferty do panujących warunków rynkowych. Zmieniony cennik obowiązywał będzie od początku następnego miesiąca i dotyczył turystów, którzy po tej dacie odwiedzą Obiekt.
1.2.4 Prowadzenie ewidencji nowo utworzonych miejsc pracy w Obiekcie oraz przekazywanie Zamawiającemu do 5-tego dnia następnego miesiąca miesięcznych raportów w tym zakresie wraz z listami płac pracowników. Wraz z ewidencją za miesiąc grudzień Operator przedstawi Zamawiającemu kopie podpisanych w danym roku umów o pracę oraz kopie aktów, na podstawie których umowy zostały rozwiązane;
1.2.5 Rejestracja i prowadzenie ewidencji cumowania jednostek i turystów wodnych odwiedzających Obiekt oraz osób odwiedzających przystań lub port od strony lądu według dostarczonego w dniu podpisania umowy wzoru.
1.2.6 Przekazywanie Zamawiającemu do 5-tego dnia następnego miesiąca miesięcznych raportów z funkcjonowania, które powinny zawierać co najmniej informacje na temat: ilości cumujących w danych miesiącu jednostek i turystów, którzy odwiedzili Obiekt, ilości i rodzaju usług sprzedanych odwiedzającym przez Operatora wraz z podaniem ceny jednostkowej.
1.2.7 Udostępnianie wszelkich dokumentów organom uprawnionym do kontroli projektu, przedstawicielom Zamawiającego i właścicieli Obiektów, między innymi w zakresie poprawności realizacji umowy.
1.2.8 Nieodpłatne udostępnienie przystani/portu dla osób legitymujących się Złotą Kartą Pętli Żuławskiej ustanowionej przez Spółkę Pętla Żuławska Sp. z o. o. dla osób szczególnie zasłużonych dla projektu w liczbie nie większej niż 10 kart.
1.2.9 Wdrożenie, w terminie 30 dni od daty podpisania umowy, na obiektach Pętli Żuławskiej elementów systemów wizualizacji, monitoringu, jednolitego zarządzania itp. wskazanych przez Zarząd Spółki Pętla Żuławska Sp. z o. o. na koszt własny operatora tzn. wyposażenie obiektu w:
a)System wizualizacji zajętych miejsc postojowych i zapłaty lub nie za cumowanie,
b)Szafkę lub stojak promocyjny w każdej dla ulotek i folderów regionalnych oraz dla wizualizacji wydawnictw i gadżetów do sprzedaży zewnętrznej,
1.2.10 Dystrybucja lub sprzedaż materiałów promocyjnych itp. dostarczonych przez zamawiającego.
1.2.11 Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w następstwie działania lub zaniechania Wykonawcy w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę ubezpieczenia nie mniejszą niż 100.000,00 zł. oraz utrzymania ciągłości ubezpieczenia w całym okresie realizacji umowy.
1.3. Operator będzie również zobowiązany do:
dozoru Obiektu w formie: monitoring lub dozór fizyczny - całodobowo,
zapewnienia turystom odwiedzającym przystań możliwości korzystania z WC, prysznica, zaplecza socjalnego.
zatrudnienia na podstawie umów o pracę osób do obsługi przystani. Liczba osób zatrudnionych w przeliczeniu na pełne etaty powinna być nie mniejsza niż 1,5 etatu przeliczeniowego rocznie. Zatrudnienie na powyższym poziomie powinno być utrzymane przez cały okres obowiązywania umowy.
zapewnienia bezpłatnego korzystania z przystani żeglarskiej w celu zorganizowania przez właściciela: imprez, realizacji kalendarza imprez żeglarskich oraz wykorzystania obiektu na cele opracowania materiałów reklamowych,
poza sezonem - świadczenie usługi zimowania jednostek pływających,
montażu i nieodpłatnego udostępniania monitoringu wizyjnego w porcie,
wyposażenie/doposażenie Nieruchomości w uzgodnieniu z Zamawiającym,
certyfikacji i atestowania środków gaśniczych, ratunkowych i pierwszej pomocy przedlekarskiej,
dokonywać przeglądów przewidzianych prawem, prowadzić nadzór techniczny przez uprawnione osoby oraz wykonywać inne obowiązki względem nieruchomości, które wynikają z przepisów prawa.
1.4 Do kosztów utrzymania nieruchomości, które będą finansowane przez Operatora, należą wszelkie koszty niezbędne do prowadzenia w Obiekcie przedmiotu niniejszego zamówienia, z wyjątkiem kosztów:
a)wywozu śmieci,
b)odprowadzania nieczystości i ścieków,
c)dostarczenia energii elektrycznej, wody oraz innych mediów,
- do których ponoszenia zobowiązany będzie Zamawiający,
oraz
d)prowadzenie wymaganej dokumentacji technicznej obiektów budowlanych, instalacji i urządzeń wykorzystywanych dla potrzeb przedmiotu umowy; dokonywanie przeglądów przewidzianych prawem, prowadzenie nadzoru technicznego przez uprawnione osoby oraz wykonywanie innych obowiązków, które wynikają z przepisów prawa,
e)zatrudnienie 1 osoby w wymiarze pełnego etatu dla obsługi infrastruktury w porcie,
- do których ponoszenia zobowiązany będzie Właściciel Obiektu lub Zarządca.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 386320
Data publikacji: 2014-11-25
Nazwa:
Pętla Żuławska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Ulica: Ul. Łączności 2 pok. 12 (USC)
Miejscowość: Elbląg
Kod pocztowy: 82-300
Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie
Numer telefonu: 55 239 67 71
Numer faxu: 55 239 67 71
Adres strony internetowej: www.petlazulawska.info
Regon: 28153524600000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Inny: Spółka samorządu terytorialnego
Inny rodzaj zamawiającego: Spółka samorządu terytorialnego
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie funkcji Operatora infrastruktury powstałej w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1.1.Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Operatora infrastruktury powstałej w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I, które obejmuje swym zakresem Port w Kątach Rybackich.
Port w Katach Rybackich. Właściciel - Gmina Sztutowo.
Inwestycja zlokalizowana jest na północnym brzegu Zalewu Wiślanego, stanowiącego wewnętrzne wody morskie. Port, który zostanie objęty przebudowa w ramach Projektu usytuowany jest na gruntach wsi Kąty Rybackie, 1,2 kilometra od nasady Mierzei Wiślanej, pomiędzy Sztutowem a miejscowością Skowronki, przy ul. Rybackiej.
Część hydrotechniczna W ramach Projektu wykonane zostały następujące budowle geotechniczne: slip betonowy 17m x 5,3m służący do wodowania niewielkich jachtów, 3 pływające pomosty betonowe prefabrykowane (wymiar pomostu - 4m x 20m) z trapami wejściowymi, knagami, drabinkami oraz koniecznym osprzętem, przymocowane na rolkach do pali stalowych (w sposób umożliwiający dostosowanie do aktualnego poziomu wody) a także pomost stały drewniany na słupach stalowych (59m x 4m) oraz ścianka szczelna stalowa w miejscu podcięcia wydmy. Część kubaturowa, zagospodarowanie terenu oraz infrastruktura W ramach Projektu wykonano drogę dojazdową od ul. Rybackiej, po śladzie zbliżonym do istniejącej obecnie drogi z płyt betonowych, parkingu na 64 miejsca (w tym 6 dla osób niepełnosprawnych) służącego poza sezonem do składowania jachtów, slipu betonowego wraz z placem manewrowym. Budynek sanitarno-socjalny parterowy o powierzchni zabudowy 122,90 m2.
Wybudowany został także chodnik do pomostu i slipu, oraz do budynku sanitarno- socjalnego a także wykonane oświetlenia terenu. W ramach projektu zainstalowana zostanie także tablica informacyjna. Przewidziany jest specjalny kontener do odbierania odpadów zaolejonych oraz pompa do odbierania nieczystości. W ramach Projektu wykonano następujące sieci: przyłącza wodociągowego do budynku socjalno-sanitarnego, przyłącza elektrycznego do budynku i na stanowiska dla jachtów, instalacji oświetleniowej, kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej z jachtów i budynku.
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Operatora komercyjnych obiektów turystycznych (Port w Kątach Rybackich), które powstały w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I.
Zamiarem zamawiającego jest zapewnienie profesjonalnego, bieżącego zarządzania technicznego, eksploatacyjnego i komercyjnego zmodernizowanymi, bądź wybudowanymi od podstaw obiektami. Sprawny system zarządzania przyczyni się do stworzenie całościowego, spójnego i sieciowego produktu turystycznego oraz pozwoli osiągnąć wskaźniki Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej Etap I. Zgodnie z intencją właścicieli infrastruktury, zarządzanie Pętlą Żuławską odbywa się wg trójstopniowego modelu (Model operatorstwa i Ramy współpracy - uszczegółowienie modelu zał. nr 8 do SIWZ)
1.2 Do obowiązków Operatora będzie należało, w szczególności:
1.2.1. całoroczne, techniczne zarządzanie Obiektem polegające na jego utrzymaniu i zapewnieniu pełnej funkcjonalności oraz zachowaniu w stanie niepogorszonym - z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa (m.in. prawa budowlanego, ppoż., BHP), co obejmować będzie m.in. zapewnienie:
1) porządku, a w tym:
sprzątanie terenu: usuwanie śmieci, zamiatanie chodników, powierzchniowe czyszczenie pomostów (zamiatanie, odplamianie, mycie);
sprzątanie obiektów kubaturowych (budynków i budowli).
oczyszczanie wód przystani/portów ze śmieci, pływającej roślinności wodnej itp. -
usuwanie śniegu;
utrzymanie terenów zielonych - w tym koszenie trawy, nawadnianie miejsc nasadzeń roślin ozdobnych, usuwanie chwastów, grabienie oraz inne zabiegi pielęgnacyjne według bieżących potrzeb;
2) bezpieczeństwa użytkowania Obiektu, w tym:
zapewnienie bezpieczeństwa osób korzystających z Obiektu;
bieżąca uzupełnianie środków gaśniczych (gaśnice, kule, koce, itd.);
bieżące uzupełnianie środków ratunkowych (bosaki, koła ratunkowe, liny z rzutką bosmańską);
bieżące uzupełnianie zestawów pierwszej pomocy przedlekarskiej;
systematyczne szkolenie personelu obiektu z udzielania pierwszej pomocy (przedlekarskiej) oraz organizacji akcji ratunkowych;
3) technicznego utrzymania Obiektu, w tym:
dbanie i ochrona przed uszkodzeniem Obiektu; utrzymywanie we właściwym stanie technicznym pomieszczeń, instalacji i urządzeń, dokonywanie wszelkich drobnych, bieżących napraw, remontów i konserwacji Obiektu, instalacji i urządzeń na poziomie zapewniającym bezpieczeństwo ludzi i mienia;
zgłaszanie właścicielowi i Zarządcy wszelkich wad i pomoc w egzekwowaniu ich usunięcia od wykonawcy robót budowlanych i dostawców w okresie gwarancji i rękojmi,
dokumentowanie wszelkich poważnych uszkodzeń w trakcie trwania umowy i niezwłoczne informowanie właściciela obiektu i zarządcy o wszelkich awariach, uszkodzeniach oraz o możliwości ich wystąpienia;
przygotowanie - w formie notatki - rocznego raportu z oceny technicznego stanu składników majątku i wyposażenia.
1.2.2 W zakresie personelu pracowniczego:
Zatrudnienie wykwalifikowanego personelu pracowniczego niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania Obiektu - obiektów kubaturowych, urządzeń i instalacji. Skład osobowy obsługi winien być wystarczający dla należytego funkcjonowania danego obiektu i świadczenia wszystkich zakładanych usług.
Świadczenie usługi operatorstwa poprzez personel wyposażony w ubiór (koszulki) z logotypem Pętli Żuławskiej, identyfikatorem personalnym na widocznej plakietce (imię i nazwisko), widoczną nazwą i adresem operatora w pomieszczeniu bosmana lub w przypadku braku takiego pomieszczenia w widocznym miejscu na przystani.
1.2.3 Komercyjne zarządzania Obiektem, pozwalające na korzystanie zgodnie z jego przeznaczeniem, w tym.:
w sezonie żeglarskim - prowadzenie obiektu turystycznego i zorganizowanie obsługi żeglarzy i innych turystów wodnych korzystających z Obiektu. Zapewnienie w w/w okresie niezbędnej obsługi do prawidłowego funkcjonowania Obiektu;
pobieranie we własnym imieniu lecz na rzecz Zarządcy opłat zgodnie z Cennikiem, w tym za cumowanie i zimowanie jednostek, i ich odprowadzanie na rachunek Zamawiającego w terminie do 5 - go dnia następnego miesiąca, za miesiąc poprzedni. Zamawiający, na podstawie przedstawionego zestawienia przychodów (faktury i wydruki z kasy fiskalnej) i na podstawie wpłaty, wystawi w terminie 7 dni fakturę zgodną z zestawieniem. Wysokość opłat za cumowanie i zimowanie jednostek oraz za inne usługi świadczone na terenie przystani, ustalana będzie corocznie przez właściciela Obiektu. Cennik opłat zostanie przekazany Operatorowi przed podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego, a w kolejnych latach: do 15 kwietnia każdego roku. Jednocześnie cennik opłat będzie mógł zostać zmieniony przez właściciela Obiektu w ciągu roku, w celu lepszego dopasowania oferty do panujących warunków rynkowych. Zmieniony cennik obowiązywał będzie od początku następnego miesiąca i dotyczył turystów, którzy po tej dacie odwiedzą Obiekt.
1.2.4 Prowadzenie ewidencji nowo utworzonych miejsc pracy w Obiekcie oraz przekazywanie Zamawiającemu do 5-tego dnia następnego miesiąca miesięcznych raportów w tym zakresie wraz z listami płac pracowników. Wraz z ewidencją za miesiąc grudzień Operator przedstawi Zamawiającemu kopie podpisanych w danym roku umów o pracę oraz kopie aktów, na podstawie których umowy zostały rozwiązane;
1.2.5 Rejestracja i prowadzenie ewidencji cumowania jednostek i turystów wodnych odwiedzających Obiekt oraz osób odwiedzających przystań lub port od strony lądu według dostarczonego w dniu podpisania umowy wzoru.
1.2.6 Przekazywanie Zamawiającemu do 5-tego dnia następnego miesiąca miesięcznych raportów z funkcjonowania, które powinny zawierać co najmniej informacje na temat: ilości cumujących w danych miesiącu jednostek i turystów, którzy odwiedzili Obiekt, ilości i rodzaju usług sprzedanych odwiedzającym przez Operatora wraz z podaniem ceny jednostkowej.
1.2.7 Udostępnianie wszelkich dokumentów organom uprawnionym do kontroli projektu, przedstawicielom Zamawiającego i właścicieli Obiektów, między innymi w zakresie poprawności realizacji umowy.
1.2.8 Nieodpłatne udostępnienie przystani/portu dla osób legitymujących się Złotą Kartą Pętli Żuławskiej ustanowionej przez Spółkę Pętla Żuławska Sp. z o. o. dla osób szczególnie zasłużonych dla projektu w liczbie nie większej niż 10 kart.
1.2.9 Wdrożenie, w terminie 30 dni od daty podpisania umowy, na obiektach Pętli Żuławskiej elementów systemów wizualizacji, monitoringu, jednolitego zarządzania itp. wskazanych przez Zarząd Spółki Pętla Żuławska Sp. z o. o. na koszt własny operatora tzn. wyposażenie obiektu w:
a)System wizualizacji zajętych miejsc postojowych i zapłaty lub nie za cumowanie,
b)Szafkę lub stojak promocyjny w każdej dla ulotek i folderów regionalnych oraz dla wizualizacji wydawnictw i gadżetów do sprzedaży zewnętrznej,
1.2.10 Dystrybucja lub sprzedaż materiałów promocyjnych itp. dostarczonych przez zamawiającego.
1.2.11 Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w następstwie działania lub zaniechania Wykonawcy w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę ubezpieczenia nie mniejszą niż 100.000,00 zł. oraz utrzymania ciągłości ubezpieczenia w całym okresie realizacji umowy.
1.3. Operator będzie również zobowiązany do:
dozoru Obiektu w formie: monitoring lub dozór fizyczny - całodobowo,
zapewnienia turystom odwiedzającym przystań możliwości korzystania z WC, prysznica, zaplecza socjalnego.
zatrudnienia na podstawie umów o pracę osób do obsługi przystani. Liczba osób zatrudnionych w przeliczeniu na pełne etaty powinna być nie mniejsza niż 1,5 etatu przeliczeniowego rocznie. Zatrudnienie na powyższym poziomie powinno być utrzymane przez cały okres obowiązywania umowy.
zapewnienia bezpłatnego korzystania z przystani żeglarskiej w celu zorganizowania przez właściciela: imprez, realizacji kalendarza imprez żeglarskich oraz wykorzystania obiektu na cele opracowania materiałów reklamowych,
poza sezonem - świadczenie usługi zimowania jednostek pływających,
montażu i nieodpłatnego udostępniania monitoringu wizyjnego w porcie,
wyposażenie/doposażenie Nieruchomości w uzgodnieniu z Zamawiającym,
certyfikacji i atestowania środków gaśniczych, ratunkowych i pierwszej pomocy przedlekarskiej,
dokonywać przeglądów przewidzianych prawem, prowadzić nadzór techniczny przez uprawnione osoby oraz wykonywać inne obowiązki względem nieruchomości, które wynikają z przepisów prawa.
1.4 Do kosztów utrzymania nieruchomości, które będą finansowane przez Operatora, należą wszelkie koszty niezbędne do prowadzenia w Obiekcie przedmiotu niniejszego zamówienia, z wyjątkiem kosztów:
a)wywozu śmieci,
b)odprowadzania nieczystości i ścieków,
c)dostarczenia energii elektrycznej, wody oraz innych mediów,
- do których ponoszenia zobowiązany będzie Zamawiający,
oraz
d)prowadzenie wymaganej dokumentacji technicznej obiektów budowlanych, instalacji i urządzeń wykorzystywanych dla potrzeb przedmiotu umowy; dokonywanie przeglądów przewidzianych prawem, prowadzenie nadzoru technicznego przez uprawnione osoby oraz wykonywanie innych obowiązków, które wynikają z przepisów prawa,
e)zatrudnienie 1 osoby w wymiarze pełnego etatu dla obsługi infrastruktury w porcie,
- do których ponoszenia zobowiązany będzie Właściciel Obiektu lub Zarządca.
Kody CPV: 703300000
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres w miesiącach: 36
Informacja na temat wadium:
1.Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest wniesienie wadium w prawidłowej wysokości 2600 zł.
2.Wadium może być wniesione w pieniądzu, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej (musi być poręczeniem pieniężnym), gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych oraz poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (art. 45 ust. 6 ustawy).
3. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na poniższy rachunek bankowy Zamawiającego: BRE Banku: 20 1140 1111 0000 4158 0900 1001. Wykonawca wnoszący wadium w pieniądzu zobowiązany jest do wpłacenia go odpowiednio wcześniej, tak aby znalazło się ono na koncie Zamawiającego przed datą i godziną składania ofert.
5. Wadium wnoszone w formie niepieniężnej powinno być wystawione na Pętla Żuławska Sp. z o.o. z siedzibą w 82-300 Elbląg, ul. Łączności 2/12. Oryginał dokumentu należy złożyć w opisanej kopercie wraz z ofertą, natomiast potwierdzoną za zgodność z oryginałem kserokopię należy dołączyć do oferty.
6. Dokument poręczenia/gwarancyjny powinien przewidywać utratę wadium na rzecz Zamawiającego w przypadkach określonych w pkt. 7 i 8.
7. Wykonawca traci wadium na rzecz Zamawiającego, wraz z odsetkami, w przypadku, gdy Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a.odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
b.nie wniesie zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c.zawarcie umowy będzie niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
8. Ponadto Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust 1 ustawy PZP, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust 2 pkt 5 ustawy Pzp, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust 2 pkt 3 ustawy PZP, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej.
9. Wadium musi zabezpieczać ofertę w całym okresie związania ofertą, który wynosi 30 dni od upływu terminu składania ofert.
10. Zamawiający zwróci wadium dla Wykonawcy na zasadach określonych w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP.
Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, wykonał usługę polegającą na zarządzaniu portem, przystanią lub stanicą żeglarską,
Potencjał techniczny:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże że dysponuje 5 rowerami w ramach wypożyczalni rowerów.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP.
Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę 100 000 zł.
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 13: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Zamawiający dopuszcza zmianę umowy w przypadku:
a)Działania siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie Umowy w określonym pierwotnie terminie.
b)Gdy zmiany obowiązujących przepisów prawa będą nakładać na Zamawiającego lub Wykonawcę nowe obowiązki dostosowania realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z wyznaczonymi normami i standardami;
c)Zmiany wartości umowy w sytuacji:
1) Obniżenia ceny jednostkowej przez Wykonawcę,
2)Zmiany urzędowej stawki podatku VAT,
3)Zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w rozumieniu ustawy z dnia 10 października 2002r., o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U Nr 200, poz. 1679 ze zm.)
4)Zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne.
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 89
Nazwa kryterium 2: Dodatkowe usługi serwisowe
Znaczenie kryterium 2: 11
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Pętla Żuławska Sp. z o.o.
ul. Łączności 2/12
82-300 Elbląg
Data składania wniosków, ofert: 09/12/2014
Godzina składania wniosków, ofert: 09:30
Miejsce składania:
Sekretariat Spółki Pętla Żuławska Sp. z o.o.
ul. Łączności 2/12
82-300 Elbląg
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
1.Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających.
2.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
3.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
4.Zamawiający dopuszcza zmianę umowy w przypadku:
a)Działania siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie Umowy w określonym pierwotnie terminie.
b)Gdy zmiany obowiązujących przepisów prawa będą nakładać na Zamawiającego lub Wykonawcę nowe obowiązki dostosowania realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z wyznaczonymi normami i standardami;
c)Zmiany wartości umowy w sytuacji:
1) Obniżenia ceny jednostkowej przez Wykonawcę,
2)Zmiany urzędowej stawki podatku VAT,
3)Zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w rozumieniu ustawy z dnia 10 października 2002r., o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U Nr 200, poz. 1679 ze zm.)
4)Zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne.
5.W przypadku gdy wartości podane przez Wykonawców na oświadczeniach i dokumentach, o których mowa w pkt. VI ust. 1 SIWZ, podane będą w walucie innej niż PLN, Zamawiający przeliczy te wartości na PLN przyjmując średni kurs NBP danej waluty na dzień wszczęcia postępowania
6.Operator powinien wykonywać przedmiot umowy z zachowaniem:
1) najwyższej staranności obowiązującej przy wykonywaniu tego typu usług,
2) zasad sztuki oraz reguł etyki zawodowej obowiązującej przy wykonywaniu tego typu usług,
3) norm i wytycznych stosowanych w związku z dofinansowanego Projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013; Priorytet VI Polska Gospodarka na rynku międzynarodowym, Działanie 6.4 Inwestycje w produkty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym,
4) Przepisów prawa i postanowień Umowy.
7.Wszelkie nieuregulowane w niniejszym SIWZ czynności, uprawnienia, obowiązki Wykonawców i Zamawiającego, których ustawa nie nakazała zawierać Zamawiającemu w SIWZ, a które mogą przyczynić się do właściwego przebiegu postępowania, reguluje ustawa z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.).
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
188059 / 2014-09-03 - Inny: Spółka samorządu terytorialnego
Pętla Żuławska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 703300000 ()
Pełnienie funkcji Operatora infrastruktury powstałej w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I.
86929 / 2015-06-15 - Inny: Spółka Samorządu Terytorialnego
Pętla Żuławska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 703300000 ()
Pełnienie funkcji Operatora infrastruktury powstałej w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I
79510 / 2016-04-06 - Inny: Spółka Samorządu Terytorialnego
Pętla Żuławska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 703300000 ()
Pełnienie funkcji Operatora infrastruktury powstałej w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I.
168899 / 2014-08-05 - Inny: Spółka samorządu terytorialnego
Pętla Żuławska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 703300000 ()
Pełnienie funkcji Operatora infrastruktury powstałej w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I
202785 / 2014-09-24 - Inny: Spółka samorządu terytorialnego
Pętla Żuławska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 703300000 ()
Pełnienie funkcji Operatora infrastruktury powstałej w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I
59039 / 2013-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 703300000 ()
Zakup usług związanych z wyceną nieruchomości dla potrzeb opłat adiacenckich i planistycznych w 2013 roku dla Gminy Olsztyn
255533 / 2014-12-10 - Inny: Spółka samorządu terytorialnego
Pętla Żuławska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 703300000 ()
Pełnienie funkcji Operatora infrastruktury powstałej w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I
50255 / 2016-05-06 - Inny: Spółka Samorządu Terytorialnego
Pętla Żuławska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 703300000 ()
Pełnienie funkcji Operatora infrastruktury powstałej w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I