Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

184598 / 2010-06-28 - Administracja samorządowa / Gmina Puchaczów i Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrówku (Puchaczów)

Dostawę ciężkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego z napędem 4x4 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrówku.

Opis zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednej sztuki fabrycznie nowego, ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4, przeznaczonego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrówku, rok produkcji nie starszy niż 2009.
2.Pojazd musi spełniać wymagania:
- polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym.
- posiadać aktualne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących do zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia lub mienia, a także zasad wydania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r., Nr 143, poz. 1002)
- norm PN-EN 1846-2, PN-EN 1846-3
- odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
- być fabrycznie nowy i zgodny z obowiązującymi normami. Podwozie, zabudowa, wyposażenie oraz sprzęt - rok produkcji nie starszy niż 2009.
Pojazd musi posiadać świadectwo homologacji dla podwozia oraz świadectwo dopuszczenia do stosowania w ochronie przeciwpożarowej zgodne z w w rozporządzeniem które należy dołączyć do oferty.
3.Dostawa przedmiotu zamówienia obejmuje również przeszkolenia w zakresie: obsługi pojazdu, prowadzenia pojazdu, obsługi urządzeń - min. 4 przedstawicieli Zamawiającego.
4.Wymagania szczegółowe dla przedmiotu zamówienia:
4.1. Podwozie z kabiną:
4.1.1.Pojazd wyposażony w urządzenie sygnalizacyjno-ostrzegawcze, akustyczne i świetlne stroboskopowe lub LED, urządzenie akustyczne o mocy min 100 W powinno umożliwiać podawanie komunikatów słownych - zamontowane na dachu kabiny.
4.1.2.Pojazd musi być wyposażony w: dodatkowe 2 lampy sygnalizacyjne niebieskie (stroboskopowe lub LED) z przodu pojazdu; dwa reflektory przednie dalekosiężne zamocowane nad szybą przednią; falę świetlną z lampami typu LED z tyłu pojazdu; dodatkowy sygnał pneumatyczny, dwutonowy, mocowany na przedniej atrapie, włączany dodatkowym włącznikiem z miejsca dowódcy; dodatkowa belka na atrapie przedniej z zamontowanymi 4 lampami dalekosiężnymi. Wszystkie lampy (poza światłami dalekosiężnymi) zabezpieczone przed uszkodzeniem osłonami wykonanymi ze stali nierdzewnej.
4.1.3.Podwozie samochodu z silnikiem o zapłonie samoczynnym, spełniającym wymogi o normy dotyczącej czystości spalin min. EURO 4, (w przypadku EURO4 z dokumentami umożliwiającymi rejestracje do 30.09.2010 r.). Moment obrotowy silnika min. 1700 Nm. PODAĆ MARKĘ I MODEL POJAZDU, MOC SILNIKA I MOMENT OBROTOWY SILNIKA.
4.1.4.Napęd obu osi 4 x 4 uterenowiony, skrzynia biegów mechaniczna, min. 12 biegowa; skrzynia rozdzielcza z reduktorem do jazdy w terenie. Możliwość blokady mechanizmów różnicowych: międzyosiowego, osi tylnej, osi przedniej. Pojedyncze koła na osi przedniej, na tylnej osi podwójne.
4.1.5.Masowy wskaźnik mocy - określony dla masy pojazdu gotowego do akcji ratowniczo - gaśniczej MMR. min. 13,0 kW 1000kg.
4.1.6.Kabina czterodrzwiowa, jednomodułowa, zapewniająca dostęp do silnika, w układzie miejsc 1+1+4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy), wykonana przez producenta podwozia,
kabina wyposażona w: indywidualne oświetlenie nad siedzeniem dowódcy; niezależny układ ogrzewania i wentylacji, umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku; reflektor pogorzeliskowy zainstalowany na zewnątrz kabiny po prawej stronie; radioodtwarzacz z CD; podest z zasilaniem do ładowarek radiotelefonów przenośnych, latarek itd. z wyprowadzonym niezależnym zasilaniem 12V min. 10 A, z układem zabezpieczającym, automatycznie odłączającym zasilanie ładowarek przy napięciu na zaciskach akumulatora poniżej 22,5 V, wraz z układem pomiarowym wskazującym aktualne napięcie na zaciskach akumulatora; poręcz lub uchwyty do trzymania w tylnej części kabiny.
4.1.7.Fotele wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa; siedzenia pokryte materiałem łatwo zmywalnym, odpornym na rozdarcie i ścieranie; wszystkie fotele wyposażone w zagłówki; fotel dla kierowcy z regulacją wysokości, odległości i pochylenia oparcia; w oparciach ławki tylnej oraz za fotelem dowódcy mocowania jednobutlowych aparatów oddechowych (konstrukcja mocowań musi spełniać wymagania CNBOP) firma i model do uzgodnienia z zamawiającym; lusterka zewnętrzne elektrycznie podgrzewane i regulowane sferyczne.
4.1.8.Instalacja elektryczna jednoprzewodowa 24V, z biegunem ujemnym na masie; moc alternatora i pojemność akumulatorów musi zapewniać pełne zapotrzebowanie na energię elektryczną przy jej maksymalnym obciążeniu; przetwornica napięcia 24V 12V min. 10 A..
4.1.9.Instalacja wyposażona w główny wyłącznik prądu, odłączający wszystkie odbiorniki z wyjątkiem wymagających stałego zasilania.
4.1.10.Pojazd musi być wyposażony w gniazdo (z wtyczką) do ładowania akumulatorów ze źródła zewnętrznego umieszczone po lewej stronie pojazdu z sygnalizacją podłączenia ładowania w kabinie kierowcy lub złącze samo rozłączalne - komplet (przewody łączące w komplecie).
4.1.11. W kabinie kierowcy musi być zamontowany radiotelefon zgodny z Ujednoliconymi minimalnymi wymaganiami w zakresie parametrów techniczno - funkcjonalnych urządzeń łączności radiowej pracujących w paśmie VHF opracowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - Departament Infrastruktury Teleinformatycznej, częstotliwość VHF 136-174 MHz, moc 1-25 W, min. 250 kanałowy i odstęp pomiędzy kanałami 12.5 kHz wyposażony w dodatkowy głośnik i mikrofon w przedziale autopompy. Radiotelefon połączony z anteną umiejscowiona na dachu kabiny (antena z mocowaniem umożliwiającym swobodne wyginanie się podczas wjazdu do pomieszczeń garażowych).
4.1.12.Pojazd musi być wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową włączonego biegu wstecznego. Dopuszcza się światło cofania jako sygnalizację świetlną.
4.1.13. Kolorystyka: elementy podwozia - czarne; błotniki i zderzaki - białe; kabina, zabudowa - RAL 3000; na bocznych ścianach zabudowy zastosować dodatkowe elementy z taśmy odblaskowej, polepszające widoczność pojazdu podczas akcji w warunkach ograniczonej widoczności; oznakowanie numerami operacyjnymi zgodnie z wymogami KG PSP (do uzgodnienia z Zamawiającym w trakcie realizacji zamówienia).
4.1.14.Instalacja pneumatyczna pojazdu zapewniająca możliwość wyjazdu w ciągu 60 s, od chwili uruchomienia silnika samochodu, równocześnie musi być zapewnione prawidłowe funkcjonowanie hamulców. Hamulce bębnowe lub tarczowe, hamulec postojowy działający na obie osie. Pojazd musi być wyposażony w hamulec górski. Układ hamulcowy pojazdu wyposażony w system ABS.
4.1.15.Wylot spalin nie może być skierowany na stanowisko obsługi poszczególnych urządzeń pojazdu.
4.1.16.Wszelkie funkcje wszystkich układów i urządzeń pojazdu muszą zachować swoje właściwości pracy w temperaturach od - 25°C do + 50°C.
4.1.17.Podstawowa obsługa silnika możliwa bez podnoszenia kabiny.
4.1.18.Pojemność zbiornika paliwa powinna zapewniać - przejazd min 300 km lub 4 godzinną pracę autopompy bez konieczności tankowania. Zbiornik paliwa nie może być zainstalowany w skrytce sprzętowej zabudowy.
4.1.19.Silnik pojazdu powinien być przystosowany do ciągłej pracy, bez uzupełniania cieczy chłodzącej, oleju oraz przekraczania dopuszczalnych parametrów pracy (np. temp) w czasie postoju min. 4 godz.
4.1.20.Ogumienie uniwersalne, z bieżnikiem dostosowanym do różnych warunków atmosferycznych (szosowo-terenowe), na osi tylnej podwójne. Pełno wymiarowe koło zapasowe. Dopuszcza się brak stałego mocowania na pojeździe.
4.1.21.Pojazd wyposażony w zaczep holowniczy (zaczep służący do holowania przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej min. 10 t), wyposażenie: gniazdo elektryczne do podłączenia zasilania przyczepy, gniazda pneumatyczne do podłączenia układu hamulcowego przyczepy.
Układ napędowy podwozia i zaczep holowniczy muszą umożliwiać awaryjne przeciąganie pojazdów o masie min. 20 ton.
4.1.22.Przystawka odbioru mocy przystosowana do długiej pracy, z sygnalizacją włączenia w kabinie kierowcy. Chłodnica oleju skrzyni biegów.
4.1.23.Konstrukcja zawieszenia powinna być wzmocniona w sposób zapewniający prace samochodu bez uszkodzeń we wszystkich warunkach eksploatacji przewidzianych przez producenta - podać zastosowane rozwiązania.
4.1.24.Maksymalna masa rzeczywista pojazdu gotowego do akcji ratowniczo-gaśniczej nie może przekraczać 18 000 t. Podać bilans masowy pojazdu z wyszczególnieniem: masy całkowitej pojazdu z załogą, pełnymi zbiornikami, wyposażeniem; masy własnej pojazdu; nacisku na oś przednią i tylną.
4.1.25.Maksymalna wysokość całkowita pojazdu - 3300mm; maksymalna wysokość górnej półki lub szuflady w położeniu roboczym (po rozłożeniu lub wysunięciu) nie wyżej niż 1800 mm od poziomu terenu lub podestu; minimalny prześwit podwozia 310 mm; możliwość pokonywania wzniesień min. 25º; kąt natarcia min. 23º; kąt zejścia min. 23º; kąt stycznego bocznego pochylenia min. 27º; najmniejsza zewnętrzna obrysowa średnica zawracania max. 19 m; rezerwa masy w pełni obciążonego pojazdu w stosunku do całkowitej technicznej dopuszczalnej masy pojazdu min. 10%.
4.2. Zabudowa pożarnicza:
4.2.1.Zabudowa musi być wykonana ze stopów aluminium, ze zbiornikami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Zewnętrzne poszycia z aluminium, klejone. Wewnętrzne poszycia skrytek wykonane z anodowanej gładkiej blachy aluminiowej.
Półki sprzętowe wykonane z aluminium, w systemie umożliwiającym płynną regulację ich wysokości.
4.2.2.Dach zabudowy musi być wykonany w formie podestu roboczego w wykonaniu antypoślizgowym, na podeście zamontowane działko wodno-pianowe z wytwornicą piany, o regulowanej wydajności spełniające wymagania PN-91 M-51270. Wydajność działka min. 2400 dm3 min .
4.2.3.Drabina do wejścia na dach, umieszczona po prawej stronie z tyłu pojazdu, musi być wykonana z aluminium. Stopnie w wykonaniu antypoślizgowym, w górnej części drabinki poręcze ułatwiające wchodzenie.
4.2.4.Po 3 skrytki sprzętowe z każdej strony pojazdu. Skrytki na sprzęt i wyposażenie: zamykane żaluzjami wodo i pyłoszczelnymi wspomaganymi systemem sprężynowym; wykonane z materiałów odpornych na korozję, wyposażone w zamki zamykane na klucz; zamknięcia żaluzji typu rurkowego, taśma służąca do ściągnięcia podniesionej żaluzji umiejscowiona z prawej strony skrytek.
4.2.5.Skrytki na sprzęt i przedział autopompy muszą być wyposażone w oświetlenie włączane automatycznie po otwarciu drzwi skrytki. W kabinie kierowcy powinna być zainstalowana sygnalizacja otwarcia żaluzji skrytek i odchylenia podestów roboczych.
4.2.6.Pojazd powinien posiadać oświetlenie pola pracy wokół samochodu zapewniające oświetlenie w warunkach słabej widoczności min. 5 luksów w odległości 5 m od pojazdu.
4.2.7.Szuflady i wysuwane tace muszą się automatycznie blokować w pozycji zamkniętej i całkowicie otwartej oraz posiadać zabezpieczenie przed całkowitym wyciągnięciem (wypadnięciem z prowadnic).
4.2.8.Szuflady i tace wystające w pozycji otwartej powyżej 250 mm poza obrys pojazdu muszą posiadać oznakowanie ostrzegawcze.
4.2.9.Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń samochodu, drzwi żaluzjowych, szuflad, tac, muszą być tak skonstruowane, aby umożliwiały łatwą ich obsługę w rękawicach strażackich.
4.2.10.Konstrukcja skrytek zapewniająca odprowadzenie wody z ich wnętrza.
4.2.11.Dostęp do wyżej położonego sprzętu ułatwiony przez zainstalowanie podestów roboczych, w tym podestów dla skrytki umieszczonej nad kołami. Powierzchnie platform, podestu roboczego i podłogi kabiny w wykonaniu antypoślizgowym.
4.2.12.Zbiornik wody musi być wykonany ze stali nierdzewnej i wyposażony w oprzyrządowanie umożliwiające jego bezpieczną eksploatację z układem zabezpieczającym przed wypływem wody w czasie jazdy. Warunki: zbiornik o pojemności 5 m3 (+ - 3%) ; zbiornik umieszczony wzdłużnie; zbiornik musi być zawieszony na ramie zabudowy elastycznie (elementy metalowo-gumowe); zbiornik powinien posiadać właz rewizyjny umożliwiający jego szybkie otwarcie; nadciśnienie testowe w zbiorniku 20 kPa; zbiornik musi być wyposażony w dolny otwór o średnicy min 75mm umożliwiający czyszczenie.
4.2.13.Zbiornik wody musi być wyposażony w dwie nasady 75 z zaworem do napełniania z hydrantu (wlot do napełniania powinien mieć konstrukcję zabezpieczającą przed swobodnym wypływem wody ze zbiornika).
4.2.14.Zbiornik środka pianotwórczego o pojemności min. 10 % pojemności zbiornika wody i nadciśnieniu testowym 20 kPa: wykonany z materiału odpornego na działanie dopuszczonych do stosowania środków pia¬notwórczych i modyfikatorów; zbiornik musi być wyposażony w oprzyrządowanie zapewniające jego bezpieczną eksploatację; napełnianie zbiornika środkiem pianotwórczym powinno być możliwe zarówno z poziomu terenu jak i z dachu pojazdu.
4.2.15.Autopompa zlokalizowana z tyłu pojazdu w przedziale zamykanym drzwiami żaluzjowymi. Autopompa dwuzakresowa wykonana ze stopów lekkich: wydajności min. 3200 l min przy ciśnieniu 0,8 MPa; głębokości ssania 1,5 m. Dla wysokiego ciśnienia pompy parametry nominalne powinny wynosić min.: Q = 250 l min. przy ciśnieniu 4 MPa.
Autopompa musi umożliwiać jednoczesne podawanie wody ze stopnia niskiego i wysokiego ciśnienia. Autopompa renomowanego producenta - wymagane min. 30 lat doświadczenia w produkcji pomp pożarniczych. PODAĆ PRODUCENTA I MODEL AUTOPOMPY.
4.2.16.Autopompa musi umożliwiać podanie wody i wodnego roztworu środka pianotwórczego do min.: czterech nasad tłocznych wielkości 75 zlokalizowanych z tyłu pojazdu; wysokociśnieniowej linii szybkiego natarcia; działka wodno-pianowego. Zawór główny autopompy oraz zawory nasad tłocznych otwierane ręcznie.
4.2.17.Autopompa musi umożliwiać podanie wody do zbiornika samochodu. Autopompa musi być wyposażona w automatyczne urządzenie odpowietrzające umożliwiające zassanie wody z głębokości 1,5 m w czasie do 30 s, a z głębokości 7,5 m w czasie do 60 s.
4.2.18.Autopompa wyposażona w system sterowania, umożliwiający ręczną regulację ciśnienia pracy, oraz automatyczny układ utrzymywania stałego ciśnienia tłoczenia.
4.2.19.W przypadku umieszczenia w przedziale autopompy włącznika do uruchamiania silnika pojazdu, uruchomienia silnika z przedziału autopompy powinno być możliwe tylko dla neutralnego położenia dźwigni zmiany biegów.
4.2.20.W przedziale autopompy muszą znajdować się następujące urządzenia kontrolno-sterownicze pracy pompy: manowakuometr; manometr niskiego ciśnienia; manometr wysokiego ciśnienia; manometr linii napełniania hydrantowego; wskaźnik poziomu wody w zbiorniku; wskaźnik poziomu środka pianotwórczego w zbiorniku; miernik prędkości obrotowej wału pompy; regulator prędkości obrotowej silnika pojazdu; wyłącznik silnika pojazdu; licznik motogodzin pracy autopompy; kontrolka ciśnienia oleju i temperatury cieczy chłodzącej silnika
(dopuszcza się jedną kontrolkę sygnalizującą pracę silnika w stanie awaryjnym).
4.2.21.Przedział autopompy musi być wyposażony w system ogrzewania tego samego producenta jak urządzenie w kabinie kierowcy, skutecznie zabezpieczający układ wodno-pianowy i autopompę przed zamarzaniem w temperaturze do - 25o C, działający niezależnie od pracy silnika.
4.2.22.Układ wodno-pianowy zabudowany w taki sposób, aby parametry autopompy przy zasilaniu ze zbiornika samochodu były nie mniejsze niż przy zasilaniu ze zbiornika zewnętrznego dla głębokości ssania 1,5 m.
4.2.23.Układ wodno-pianowy wyposażony w układ dozowania środka pianotwórczego umożliwiający uzyskanie stężeń 3% i 6% w całym zakresie pracy autopompy.
4.2.24.Wszystkie elementy układu wodno pianowego muszą być odporne na korozję i działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów.
4.2.25.Konstrukcja układu wodno-pianowego powinna umożliwić jego całkowite odwodnienie.
4.2.26.Samochód musi być wyposażony, w co najmniej l wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia: długość węża min. 60 m na zwijadle; linia zakończona prądownicą wodno-pianową o regulowanej wydajności; prądownica umożliwiająca podanie prądów zwartych i rozproszonych. Linia szybkiego natarcia musi umożliwiać podawanie wody lub piany bez względu na stopień rozwinięcia węża, zwijadło wyposażone w: regulowany hamulec bębna; napęd elektryczny; korbę umożliwiającą awaryjne zwijanie węża; rolkową prowadnicę węża.
4.2.27.Na wlotach ssawnych autopompy i wlotach do napełniania zbiornika muszą być zamontowane elementy zabezpieczające przed przedostaniem się do układu wodno-pianowego zanieczyszczeń stałych, gwarantujące bezpieczną eksploatację autopompy.
4.3.Wyposażenie:
4.3.1.Wciągarka elektryczna o sile uciągu min. 7 ton z liną o długości min. 25 m oraz dwa zaczepy szelkowe - zamontowane z przodu pojazdu przed zderzakiem.
4.3.2.Wysuwany pneumatycznie, obrotowy maszt oświetleniowy zabudowany na stałe w samochodzie z najaśnicami o łącznej mocy 4000 W. Wysokość min. 4,5 m od podłoża z możliwością sterowania najaśnicami w pionie. W kabinie kierowcy sygnalizacja podniesienia masztu.
4.3.3.Agregat prądotwórczy o mocy min. 2,2 kW (230V) IP-54. Agregat umieszczony w sposób umożliwiający wysuniecie ( np. na półce wysuwanej) i wyjęcie z pojazdu. Agregat połączony do zasilania masztu.
4.3.4.Zestaw PSP R-1 zapewniający wykonywanie czynności ratowniczych zgodnych z Wytycznymi realizacji zadań ratowników ksr-g zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z 15.01.1999 r. i Założeniami ratownictwa medycznego w ksr-g z wyposażeniem do: zabezpieczania i przywracania drożności dróg oddechowych; prowadzenia oddechu kontrolowanego lub wspomaganego oraz tlenoterapii; zapewnienia komfortu termicznego; tamowania krwotoków i opatrywania ran; unieruchamiania złamań oraz podejrzeń złamań i zwichnięć w tym zestaw szyn Kramera oraz deska ze stabilizatorem głowy i pasami zabezpieczającymi; opatrywania oparzeń. Zestaw umieszczony w torbie z tkaniny trudnozapalnej i wodoodpornej z uchwytami umożliwiającymi transport w ręku na ramieniu i na plecach.
4.3.5.Przecinarka do cięcia betonu i stali z prowadzeniem ręcznym: silnik dwusuwowy o mocy min. 3,5 kW; do zakładania tarcz o średnicy min. 300 mm; ciężar maksymalny urządzenia gotowego do pracy nie większy niż 10,0 kg.
4.3.6. Drabina trzyprzęsłowa typ DNW 3080, wysuwana, długość drabiny po wysunięciu - min. 8,00 m, waga max. 30 kg. Szczeble antypoślizgowe. Drabina posiada świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku do formularza ofertowego (Opis przedmiotu zamówienia - wymagania dla ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem uterenowionym 4x4)
5. Wspólny słownik zamówień (CPV):
34144210-3 - wozy strażackie
6. Warunki dokonania zamówienia.
6.1.Wyżej wymienione parametry stanowią minimalne wymagania Zamawiającego. Oferowany pojazd może posiadać parametry takie same lub wyższe.
6.2.Wykonawca wyda pojazd wraz z całą dokumentacją w tym dokumenty gwarancyjne oraz instrukcję pojazdu wraz z pełną informacją o stosowanych smarach, olejach i materiałach eksploatacyjnych (tłumaczenie w języku polskim)
7. Warunki gwarancji
7.1.Zamawiający wymaga minimum 24 miesięcznej gwarancji na cały pojazd bez limitu kilometrów liczony od daty odbioru potwierdzonej odpowiednim protokołem.
7.2. W okresie gwarancji, o którym mowa w ust. 4.1. Wykonawca ma zapewnić:
7.2.1.Sprawne działanie pojazdu i wszystkich urządzeń w nim zainstalowanych.
7.2.2.Naprawę pojazdu u użytkownika, a w przypadku braku takiej możliwości Wykonawca winien zapewnić doprowadzenie pojazdu do stacji serwisowej oraz jego odbiór i doprowadzenie z miejsca napraw do użytkownika. Czynności naprawy dokonywane są na koszt Wykonawcy.
7.2.3. W przypadku powiadomienia Wykonawcy przez użytkownika o stwierdzeniu usterki lub awarii w pracy pojazdu Wykonawca zobowiązany jest w terminie 7 dni licząc od dnia zgłoszenia usterki lub awarii do przystąpienia do naprawy. Termin ten nie obejmuje dni ustawowo wolnych od pracy oraz wolnych sobót.
7.2.4.Naprawa pojazdu nie może trwać dłużej niż 14 dni od dnia zawiadomienia Wykonawcy o stwierdzeniu usterki lub awarii w pracy pojazdu.
8.W przypadku ewentualnych wątpliwości należy zwrócić się do Zamawiającego z prośbą o wyjaśnienie treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w trybie art. 38 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
9.Zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający w niniejszym postępowaniu dopuszcza składanie ofert równoważnych, a wszelkie materiały określone w dokumentacji, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 184598

Data publikacji: 2010-06-28

Nazwa:
Gmina Puchaczów i Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrówku

Ulica: ul. Lubelska 22

Numer domu: 22

Miejscowość: Puchaczów

Kod pocztowy: 21-013

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 81 75 75 780

Numer faxu: 81 75 75 765

Adres strony internetowej: www.puchaczow.pl

Regon: 43101996800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawę ciężkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego z napędem 4x4 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrówku.

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednej sztuki fabrycznie nowego, ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4, przeznaczonego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrówku, rok produkcji nie starszy niż 2009.
2.Pojazd musi spełniać wymagania:
- polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym.
- posiadać aktualne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących do zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia lub mienia, a także zasad wydania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r., Nr 143, poz. 1002)
- norm PN-EN 1846-2, PN-EN 1846-3
- odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
- być fabrycznie nowy i zgodny z obowiązującymi normami. Podwozie, zabudowa, wyposażenie oraz sprzęt - rok produkcji nie starszy niż 2009.
Pojazd musi posiadać świadectwo homologacji dla podwozia oraz świadectwo dopuszczenia do stosowania w ochronie przeciwpożarowej zgodne z w w rozporządzeniem które należy dołączyć do oferty.
3.Dostawa przedmiotu zamówienia obejmuje również przeszkolenia w zakresie: obsługi pojazdu, prowadzenia pojazdu, obsługi urządzeń - min. 4 przedstawicieli Zamawiającego.
4.Wymagania szczegółowe dla przedmiotu zamówienia:
4.1. Podwozie z kabiną:
4.1.1.Pojazd wyposażony w urządzenie sygnalizacyjno-ostrzegawcze, akustyczne i świetlne stroboskopowe lub LED, urządzenie akustyczne o mocy min 100 W powinno umożliwiać podawanie komunikatów słownych - zamontowane na dachu kabiny.
4.1.2.Pojazd musi być wyposażony w: dodatkowe 2 lampy sygnalizacyjne niebieskie (stroboskopowe lub LED) z przodu pojazdu; dwa reflektory przednie dalekosiężne zamocowane nad szybą przednią; falę świetlną z lampami typu LED z tyłu pojazdu; dodatkowy sygnał pneumatyczny, dwutonowy, mocowany na przedniej atrapie, włączany dodatkowym włącznikiem z miejsca dowódcy; dodatkowa belka na atrapie przedniej z zamontowanymi 4 lampami dalekosiężnymi. Wszystkie lampy (poza światłami dalekosiężnymi) zabezpieczone przed uszkodzeniem osłonami wykonanymi ze stali nierdzewnej.
4.1.3.Podwozie samochodu z silnikiem o zapłonie samoczynnym, spełniającym wymogi o normy dotyczącej czystości spalin min. EURO 4, (w przypadku EURO4 z dokumentami umożliwiającymi rejestracje do 30.09.2010 r.). Moment obrotowy silnika min. 1700 Nm. PODAĆ MARKĘ I MODEL POJAZDU, MOC SILNIKA I MOMENT OBROTOWY SILNIKA.
4.1.4.Napęd obu osi 4 x 4 uterenowiony, skrzynia biegów mechaniczna, min. 12 biegowa; skrzynia rozdzielcza z reduktorem do jazdy w terenie. Możliwość blokady mechanizmów różnicowych: międzyosiowego, osi tylnej, osi przedniej. Pojedyncze koła na osi przedniej, na tylnej osi podwójne.
4.1.5.Masowy wskaźnik mocy - określony dla masy pojazdu gotowego do akcji ratowniczo - gaśniczej MMR. min. 13,0 kW 1000kg.
4.1.6.Kabina czterodrzwiowa, jednomodułowa, zapewniająca dostęp do silnika, w układzie miejsc 1+1+4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy), wykonana przez producenta podwozia,
kabina wyposażona w: indywidualne oświetlenie nad siedzeniem dowódcy; niezależny układ ogrzewania i wentylacji, umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku; reflektor pogorzeliskowy zainstalowany na zewnątrz kabiny po prawej stronie; radioodtwarzacz z CD; podest z zasilaniem do ładowarek radiotelefonów przenośnych, latarek itd. z wyprowadzonym niezależnym zasilaniem 12V min. 10 A, z układem zabezpieczającym, automatycznie odłączającym zasilanie ładowarek przy napięciu na zaciskach akumulatora poniżej 22,5 V, wraz z układem pomiarowym wskazującym aktualne napięcie na zaciskach akumulatora; poręcz lub uchwyty do trzymania w tylnej części kabiny.
4.1.7.Fotele wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa; siedzenia pokryte materiałem łatwo zmywalnym, odpornym na rozdarcie i ścieranie; wszystkie fotele wyposażone w zagłówki; fotel dla kierowcy z regulacją wysokości, odległości i pochylenia oparcia; w oparciach ławki tylnej oraz za fotelem dowódcy mocowania jednobutlowych aparatów oddechowych (konstrukcja mocowań musi spełniać wymagania CNBOP) firma i model do uzgodnienia z zamawiającym; lusterka zewnętrzne elektrycznie podgrzewane i regulowane sferyczne.
4.1.8.Instalacja elektryczna jednoprzewodowa 24V, z biegunem ujemnym na masie; moc alternatora i pojemność akumulatorów musi zapewniać pełne zapotrzebowanie na energię elektryczną przy jej maksymalnym obciążeniu; przetwornica napięcia 24V 12V min. 10 A..
4.1.9.Instalacja wyposażona w główny wyłącznik prądu, odłączający wszystkie odbiorniki z wyjątkiem wymagających stałego zasilania.
4.1.10.Pojazd musi być wyposażony w gniazdo (z wtyczką) do ładowania akumulatorów ze źródła zewnętrznego umieszczone po lewej stronie pojazdu z sygnalizacją podłączenia ładowania w kabinie kierowcy lub złącze samo rozłączalne - komplet (przewody łączące w komplecie).
4.1.11. W kabinie kierowcy musi być zamontowany radiotelefon zgodny z Ujednoliconymi minimalnymi wymaganiami w zakresie parametrów techniczno - funkcjonalnych urządzeń łączności radiowej pracujących w paśmie VHF opracowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - Departament Infrastruktury Teleinformatycznej, częstotliwość VHF 136-174 MHz, moc 1-25 W, min. 250 kanałowy i odstęp pomiędzy kanałami 12.5 kHz wyposażony w dodatkowy głośnik i mikrofon w przedziale autopompy. Radiotelefon połączony z anteną umiejscowiona na dachu kabiny (antena z mocowaniem umożliwiającym swobodne wyginanie się podczas wjazdu do pomieszczeń garażowych).
4.1.12.Pojazd musi być wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową włączonego biegu wstecznego. Dopuszcza się światło cofania jako sygnalizację świetlną.
4.1.13. Kolorystyka: elementy podwozia - czarne; błotniki i zderzaki - białe; kabina, zabudowa - RAL 3000; na bocznych ścianach zabudowy zastosować dodatkowe elementy z taśmy odblaskowej, polepszające widoczność pojazdu podczas akcji w warunkach ograniczonej widoczności; oznakowanie numerami operacyjnymi zgodnie z wymogami KG PSP (do uzgodnienia z Zamawiającym w trakcie realizacji zamówienia).
4.1.14.Instalacja pneumatyczna pojazdu zapewniająca możliwość wyjazdu w ciągu 60 s, od chwili uruchomienia silnika samochodu, równocześnie musi być zapewnione prawidłowe funkcjonowanie hamulców. Hamulce bębnowe lub tarczowe, hamulec postojowy działający na obie osie. Pojazd musi być wyposażony w hamulec górski. Układ hamulcowy pojazdu wyposażony w system ABS.
4.1.15.Wylot spalin nie może być skierowany na stanowisko obsługi poszczególnych urządzeń pojazdu.
4.1.16.Wszelkie funkcje wszystkich układów i urządzeń pojazdu muszą zachować swoje właściwości pracy w temperaturach od - 25°C do + 50°C.
4.1.17.Podstawowa obsługa silnika możliwa bez podnoszenia kabiny.
4.1.18.Pojemność zbiornika paliwa powinna zapewniać - przejazd min 300 km lub 4 godzinną pracę autopompy bez konieczności tankowania. Zbiornik paliwa nie może być zainstalowany w skrytce sprzętowej zabudowy.
4.1.19.Silnik pojazdu powinien być przystosowany do ciągłej pracy, bez uzupełniania cieczy chłodzącej, oleju oraz przekraczania dopuszczalnych parametrów pracy (np. temp) w czasie postoju min. 4 godz.
4.1.20.Ogumienie uniwersalne, z bieżnikiem dostosowanym do różnych warunków atmosferycznych (szosowo-terenowe), na osi tylnej podwójne. Pełno wymiarowe koło zapasowe. Dopuszcza się brak stałego mocowania na pojeździe.
4.1.21.Pojazd wyposażony w zaczep holowniczy (zaczep służący do holowania przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej min. 10 t), wyposażenie: gniazdo elektryczne do podłączenia zasilania przyczepy, gniazda pneumatyczne do podłączenia układu hamulcowego przyczepy.
Układ napędowy podwozia i zaczep holowniczy muszą umożliwiać awaryjne przeciąganie pojazdów o masie min. 20 ton.
4.1.22.Przystawka odbioru mocy przystosowana do długiej pracy, z sygnalizacją włączenia w kabinie kierowcy. Chłodnica oleju skrzyni biegów.
4.1.23.Konstrukcja zawieszenia powinna być wzmocniona w sposób zapewniający prace samochodu bez uszkodzeń we wszystkich warunkach eksploatacji przewidzianych przez producenta - podać zastosowane rozwiązania.
4.1.24.Maksymalna masa rzeczywista pojazdu gotowego do akcji ratowniczo-gaśniczej nie może przekraczać 18 000 t. Podać bilans masowy pojazdu z wyszczególnieniem: masy całkowitej pojazdu z załogą, pełnymi zbiornikami, wyposażeniem; masy własnej pojazdu; nacisku na oś przednią i tylną.
4.1.25.Maksymalna wysokość całkowita pojazdu - 3300mm; maksymalna wysokość górnej półki lub szuflady w położeniu roboczym (po rozłożeniu lub wysunięciu) nie wyżej niż 1800 mm od poziomu terenu lub podestu; minimalny prześwit podwozia 310 mm; możliwość pokonywania wzniesień min. 25º; kąt natarcia min. 23º; kąt zejścia min. 23º; kąt stycznego bocznego pochylenia min. 27º; najmniejsza zewnętrzna obrysowa średnica zawracania max. 19 m; rezerwa masy w pełni obciążonego pojazdu w stosunku do całkowitej technicznej dopuszczalnej masy pojazdu min. 10%.
4.2. Zabudowa pożarnicza:
4.2.1.Zabudowa musi być wykonana ze stopów aluminium, ze zbiornikami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Zewnętrzne poszycia z aluminium, klejone. Wewnętrzne poszycia skrytek wykonane z anodowanej gładkiej blachy aluminiowej.
Półki sprzętowe wykonane z aluminium, w systemie umożliwiającym płynną regulację ich wysokości.
4.2.2.Dach zabudowy musi być wykonany w formie podestu roboczego w wykonaniu antypoślizgowym, na podeście zamontowane działko wodno-pianowe z wytwornicą piany, o regulowanej wydajności spełniające wymagania PN-91 M-51270. Wydajność działka min. 2400 dm3 min .
4.2.3.Drabina do wejścia na dach, umieszczona po prawej stronie z tyłu pojazdu, musi być wykonana z aluminium. Stopnie w wykonaniu antypoślizgowym, w górnej części drabinki poręcze ułatwiające wchodzenie.
4.2.4.Po 3 skrytki sprzętowe z każdej strony pojazdu. Skrytki na sprzęt i wyposażenie: zamykane żaluzjami wodo i pyłoszczelnymi wspomaganymi systemem sprężynowym; wykonane z materiałów odpornych na korozję, wyposażone w zamki zamykane na klucz; zamknięcia żaluzji typu rurkowego, taśma służąca do ściągnięcia podniesionej żaluzji umiejscowiona z prawej strony skrytek.
4.2.5.Skrytki na sprzęt i przedział autopompy muszą być wyposażone w oświetlenie włączane automatycznie po otwarciu drzwi skrytki. W kabinie kierowcy powinna być zainstalowana sygnalizacja otwarcia żaluzji skrytek i odchylenia podestów roboczych.
4.2.6.Pojazd powinien posiadać oświetlenie pola pracy wokół samochodu zapewniające oświetlenie w warunkach słabej widoczności min. 5 luksów w odległości 5 m od pojazdu.
4.2.7.Szuflady i wysuwane tace muszą się automatycznie blokować w pozycji zamkniętej i całkowicie otwartej oraz posiadać zabezpieczenie przed całkowitym wyciągnięciem (wypadnięciem z prowadnic).
4.2.8.Szuflady i tace wystające w pozycji otwartej powyżej 250 mm poza obrys pojazdu muszą posiadać oznakowanie ostrzegawcze.
4.2.9.Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń samochodu, drzwi żaluzjowych, szuflad, tac, muszą być tak skonstruowane, aby umożliwiały łatwą ich obsługę w rękawicach strażackich.
4.2.10.Konstrukcja skrytek zapewniająca odprowadzenie wody z ich wnętrza.
4.2.11.Dostęp do wyżej położonego sprzętu ułatwiony przez zainstalowanie podestów roboczych, w tym podestów dla skrytki umieszczonej nad kołami. Powierzchnie platform, podestu roboczego i podłogi kabiny w wykonaniu antypoślizgowym.
4.2.12.Zbiornik wody musi być wykonany ze stali nierdzewnej i wyposażony w oprzyrządowanie umożliwiające jego bezpieczną eksploatację z układem zabezpieczającym przed wypływem wody w czasie jazdy. Warunki: zbiornik o pojemności 5 m3 (+ - 3%) ; zbiornik umieszczony wzdłużnie; zbiornik musi być zawieszony na ramie zabudowy elastycznie (elementy metalowo-gumowe); zbiornik powinien posiadać właz rewizyjny umożliwiający jego szybkie otwarcie; nadciśnienie testowe w zbiorniku 20 kPa; zbiornik musi być wyposażony w dolny otwór o średnicy min 75mm umożliwiający czyszczenie.
4.2.13.Zbiornik wody musi być wyposażony w dwie nasady 75 z zaworem do napełniania z hydrantu (wlot do napełniania powinien mieć konstrukcję zabezpieczającą przed swobodnym wypływem wody ze zbiornika).
4.2.14.Zbiornik środka pianotwórczego o pojemności min. 10 % pojemności zbiornika wody i nadciśnieniu testowym 20 kPa: wykonany z materiału odpornego na działanie dopuszczonych do stosowania środków pia¬notwórczych i modyfikatorów; zbiornik musi być wyposażony w oprzyrządowanie zapewniające jego bezpieczną eksploatację; napełnianie zbiornika środkiem pianotwórczym powinno być możliwe zarówno z poziomu terenu jak i z dachu pojazdu.
4.2.15.Autopompa zlokalizowana z tyłu pojazdu w przedziale zamykanym drzwiami żaluzjowymi. Autopompa dwuzakresowa wykonana ze stopów lekkich: wydajności min. 3200 l min przy ciśnieniu 0,8 MPa; głębokości ssania 1,5 m. Dla wysokiego ciśnienia pompy parametry nominalne powinny wynosić min.: Q = 250 l min. przy ciśnieniu 4 MPa.
Autopompa musi umożliwiać jednoczesne podawanie wody ze stopnia niskiego i wysokiego ciśnienia. Autopompa renomowanego producenta - wymagane min. 30 lat doświadczenia w produkcji pomp pożarniczych. PODAĆ PRODUCENTA I MODEL AUTOPOMPY.
4.2.16.Autopompa musi umożliwiać podanie wody i wodnego roztworu środka pianotwórczego do min.: czterech nasad tłocznych wielkości 75 zlokalizowanych z tyłu pojazdu; wysokociśnieniowej linii szybkiego natarcia; działka wodno-pianowego. Zawór główny autopompy oraz zawory nasad tłocznych otwierane ręcznie.
4.2.17.Autopompa musi umożliwiać podanie wody do zbiornika samochodu. Autopompa musi być wyposażona w automatyczne urządzenie odpowietrzające umożliwiające zassanie wody z głębokości 1,5 m w czasie do 30 s, a z głębokości 7,5 m w czasie do 60 s.
4.2.18.Autopompa wyposażona w system sterowania, umożliwiający ręczną regulację ciśnienia pracy, oraz automatyczny układ utrzymywania stałego ciśnienia tłoczenia.
4.2.19.W przypadku umieszczenia w przedziale autopompy włącznika do uruchamiania silnika pojazdu, uruchomienia silnika z przedziału autopompy powinno być możliwe tylko dla neutralnego położenia dźwigni zmiany biegów.
4.2.20.W przedziale autopompy muszą znajdować się następujące urządzenia kontrolno-sterownicze pracy pompy: manowakuometr; manometr niskiego ciśnienia; manometr wysokiego ciśnienia; manometr linii napełniania hydrantowego; wskaźnik poziomu wody w zbiorniku; wskaźnik poziomu środka pianotwórczego w zbiorniku; miernik prędkości obrotowej wału pompy; regulator prędkości obrotowej silnika pojazdu; wyłącznik silnika pojazdu; licznik motogodzin pracy autopompy; kontrolka ciśnienia oleju i temperatury cieczy chłodzącej silnika
(dopuszcza się jedną kontrolkę sygnalizującą pracę silnika w stanie awaryjnym).
4.2.21.Przedział autopompy musi być wyposażony w system ogrzewania tego samego producenta jak urządzenie w kabinie kierowcy, skutecznie zabezpieczający układ wodno-pianowy i autopompę przed zamarzaniem w temperaturze do - 25o C, działający niezależnie od pracy silnika.
4.2.22.Układ wodno-pianowy zabudowany w taki sposób, aby parametry autopompy przy zasilaniu ze zbiornika samochodu były nie mniejsze niż przy zasilaniu ze zbiornika zewnętrznego dla głębokości ssania 1,5 m.
4.2.23.Układ wodno-pianowy wyposażony w układ dozowania środka pianotwórczego umożliwiający uzyskanie stężeń 3% i 6% w całym zakresie pracy autopompy.
4.2.24.Wszystkie elementy układu wodno pianowego muszą być odporne na korozję i działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów.
4.2.25.Konstrukcja układu wodno-pianowego powinna umożliwić jego całkowite odwodnienie.
4.2.26.Samochód musi być wyposażony, w co najmniej l wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia: długość węża min. 60 m na zwijadle; linia zakończona prądownicą wodno-pianową o regulowanej wydajności; prądownica umożliwiająca podanie prądów zwartych i rozproszonych. Linia szybkiego natarcia musi umożliwiać podawanie wody lub piany bez względu na stopień rozwinięcia węża, zwijadło wyposażone w: regulowany hamulec bębna; napęd elektryczny; korbę umożliwiającą awaryjne zwijanie węża; rolkową prowadnicę węża.
4.2.27.Na wlotach ssawnych autopompy i wlotach do napełniania zbiornika muszą być zamontowane elementy zabezpieczające przed przedostaniem się do układu wodno-pianowego zanieczyszczeń stałych, gwarantujące bezpieczną eksploatację autopompy.
4.3.Wyposażenie:
4.3.1.Wciągarka elektryczna o sile uciągu min. 7 ton z liną o długości min. 25 m oraz dwa zaczepy szelkowe - zamontowane z przodu pojazdu przed zderzakiem.
4.3.2.Wysuwany pneumatycznie, obrotowy maszt oświetleniowy zabudowany na stałe w samochodzie z najaśnicami o łącznej mocy 4000 W. Wysokość min. 4,5 m od podłoża z możliwością sterowania najaśnicami w pionie. W kabinie kierowcy sygnalizacja podniesienia masztu.
4.3.3.Agregat prądotwórczy o mocy min. 2,2 kW (230V) IP-54. Agregat umieszczony w sposób umożliwiający wysuniecie ( np. na półce wysuwanej) i wyjęcie z pojazdu. Agregat połączony do zasilania masztu.
4.3.4.Zestaw PSP R-1 zapewniający wykonywanie czynności ratowniczych zgodnych z Wytycznymi realizacji zadań ratowników ksr-g zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z 15.01.1999 r. i Założeniami ratownictwa medycznego w ksr-g z wyposażeniem do: zabezpieczania i przywracania drożności dróg oddechowych; prowadzenia oddechu kontrolowanego lub wspomaganego oraz tlenoterapii; zapewnienia komfortu termicznego; tamowania krwotoków i opatrywania ran; unieruchamiania złamań oraz podejrzeń złamań i zwichnięć w tym zestaw szyn Kramera oraz deska ze stabilizatorem głowy i pasami zabezpieczającymi; opatrywania oparzeń. Zestaw umieszczony w torbie z tkaniny trudnozapalnej i wodoodpornej z uchwytami umożliwiającymi transport w ręku na ramieniu i na plecach.
4.3.5.Przecinarka do cięcia betonu i stali z prowadzeniem ręcznym: silnik dwusuwowy o mocy min. 3,5 kW; do zakładania tarcz o średnicy min. 300 mm; ciężar maksymalny urządzenia gotowego do pracy nie większy niż 10,0 kg.
4.3.6. Drabina trzyprzęsłowa typ DNW 3080, wysuwana, długość drabiny po wysunięciu - min. 8,00 m, waga max. 30 kg. Szczeble antypoślizgowe. Drabina posiada świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku do formularza ofertowego (Opis przedmiotu zamówienia - wymagania dla ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem uterenowionym 4x4)
5. Wspólny słownik zamówień (CPV):
34144210-3 - wozy strażackie
6. Warunki dokonania zamówienia.
6.1.Wyżej wymienione parametry stanowią minimalne wymagania Zamawiającego. Oferowany pojazd może posiadać parametry takie same lub wyższe.
6.2.Wykonawca wyda pojazd wraz z całą dokumentacją w tym dokumenty gwarancyjne oraz instrukcję pojazdu wraz z pełną informacją o stosowanych smarach, olejach i materiałach eksploatacyjnych (tłumaczenie w języku polskim)
7. Warunki gwarancji
7.1.Zamawiający wymaga minimum 24 miesięcznej gwarancji na cały pojazd bez limitu kilometrów liczony od daty odbioru potwierdzonej odpowiednim protokołem.
7.2. W okresie gwarancji, o którym mowa w ust. 4.1. Wykonawca ma zapewnić:
7.2.1.Sprawne działanie pojazdu i wszystkich urządzeń w nim zainstalowanych.
7.2.2.Naprawę pojazdu u użytkownika, a w przypadku braku takiej możliwości Wykonawca winien zapewnić doprowadzenie pojazdu do stacji serwisowej oraz jego odbiór i doprowadzenie z miejsca napraw do użytkownika. Czynności naprawy dokonywane są na koszt Wykonawcy.
7.2.3. W przypadku powiadomienia Wykonawcy przez użytkownika o stwierdzeniu usterki lub awarii w pracy pojazdu Wykonawca zobowiązany jest w terminie 7 dni licząc od dnia zgłoszenia usterki lub awarii do przystąpienia do naprawy. Termin ten nie obejmuje dni ustawowo wolnych od pracy oraz wolnych sobót.
7.2.4.Naprawa pojazdu nie może trwać dłużej niż 14 dni od dnia zawiadomienia Wykonawcy o stwierdzeniu usterki lub awarii w pracy pojazdu.
8.W przypadku ewentualnych wątpliwości należy zwrócić się do Zamawiającego z prośbą o wyjaśnienie treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w trybie art. 38 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
9.Zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający w niniejszym postępowaniu dopuszcza składanie ofert równoważnych, a wszelkie materiały określone w dokumentacji, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego.

Kody CPV:
341442103 (Wozy strażackie)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 45

Informacja na temat wadium:
Nie ma wymogu wpłącania wadium przez Wykonawców

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
5.2.Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust.1 pkt. 2 ustawy (wg załącznika nr 5)
5.3.Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5.4.Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziany prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5.5. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 4 - 8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
5.6. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

Wiedza i doświadczenie:
Wykaz wykonanych minimum 2 dostaw ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych z napędem 4x4 o wartości co najmniej 700 000,00 zł. brutto każda w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania, odbiorców oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że te dostawy zostały wykonane należycie - zgodnie z warunkami określonymi w umowie (wg zał. nr 7).

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
1. Oświadczenie, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu
2. Oświadczenie o wykonaniu całości zamówienia siłami własnymi
3.Szczegółowy opis pojazdu uwzględniający wymagania Zamawiającego opisane w rozdziale III
4. Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy, w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 23 ustawy Prawo zamówień publicznych (dotyczy również wspólników spółki cywilnej). Treść pełnomocnictwa musi rozstrzygać, czy ustanowiony pełnomocnik jest uprawniony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, czy również do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Treść pełnomocnictwa powinna także identyfikować wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, jak również wskazywać ustanowionego pełnomocnika.
5. Pełnomocnictwo do występowania w imieniu Wykonawcy w przypadku gdy dokumenty składające się na ofertę podpisuje osoba nie uprawniona do reprezentowania wykonawcy (zgodnie z odpisem z Krajowego Rejestru Sądowego lub z zaświadczeniem o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej).
6.Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt X.9 i X.10. powinno być przedstawione w formie oryginału lub poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii przez osoby wystawiającej pełnomocnictwo, notariusza lub osoby, których uprawnienie do reprezentacji wynika z dokumentu rejestracyjnego (ewidencyjnego) Wykonawcy, zgodnie ze sposobem reprezentacji określonym w tych dokumentach.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.puchaczow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Puchaczów ul. Lubelska 22, 21-013 Puchaczów

Data składania wniosków, ofert: 06/07/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Puchaczów ul. Lubelska 22, 21-013 Puchaczów

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

242518 / 2011-08-12 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa fabrycznie nowego, rok produkcji 2011, samochodu rozpoznawczo-ratowniczego do przewozu osób i sprzętu na potrzeby Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, (nr sprawy WL-2370/42/11)

339844 / 2011-10-18 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu - Zamość (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Oznakowany samochód rozpoznawczo-ratowniczy z napędem terenowym (4x4) z wyposażeniem (namiot pneumatyczny)

333228 / 2009-09-25 - Inny: Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna w Milejowie - Milejów (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup samochodu specjalistycznego dla potrzeb Ochotniczej Straży Pożarnej w Milejowe

416074 / 2012-10-24 - Inny: Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straz Pożarna w Biszczy I - Biszcza (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa nowego średniego samochodu ratowniczo-gasniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Biszczy I.

356373 / 2008-12-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łaziska - Łaziska (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa używanego samochodu pożarniczego, średniego, dla Gminy Łaziska z przeznaczeniem dla OSP w Braciejowicach.

397392 / 2014-12-03 - Inny: Stowarzyszenie

Ochotnicza Straż Pożarna w Głodnie - Łaziska (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Postępowanie o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 207.000 EURO zgodnie art.11 ust.8 w związku z art.39 ustawy P.Z.P. na dostawę czterech lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP 2 w podziale na cztery zadania

305368 / 2011-09-26 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu - Zamość (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Oznakowany samochód rozpoznawczo-ratowniczy z napędem terenowym (4x4) z wyposażeniem (namiot pneumatyczny)

288547 / 2008-10-29 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu - Zamość (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa 1 ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego 4 x4 (zbiornik wody 5000 dm3, 500 dm3 środka pianotwórczego) z funkcją ograniczania stref skażeń ekologicznych

275632 / 2009-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Michów - Michów (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 na potrzeby OSP w Michowie.

340949 / 2008-11-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bełżyce - Bełżyce (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego z napędem 4 x 2 dla Ochotniczej Straży Pożarnej Matczyn - Wojcieszyn .

398086 / 2013-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Obsza - Obsza (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach

277378 / 2015-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Siemień - Siemień (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
ZAKUP I DOSTAWĘ ŚREDNIEGO SAMOCHODU RATOWNICZO GAŚNICZEGO Z FUNKCJĄ DO OGRANICZANIA STREF SKAŻEŃ CHEMICZNYCH DLA OSP SIEMIEŃ.

120064 / 2016-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzywda - Krzywda (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
DOSTAWA ŚREDNIEGO SAMOCHODU POŻARNICZEGO TYPU GBA DLA OSP RADORYŻ KOŚCIELNY

62982 / 2012-03-01 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim - Janów Lubelski (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
DOSTAWA czterech sztuk fabrycznie nowych średnich samochodów ratowniczo - gaśniczych z napędem terenowym 4x4 lub 6x6 z funkcją ratownictwa chemiczno ekologicznego dla Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim, Kraśniku, Tomaszowie Lubelskim oraz Biłgoraju

356619 / 2008-12-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubartów - Lubartów (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup używanego samochodu pożarniczego średniego na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Anoborze

246552 / 2010-08-11 - Inny: Stowarzyszenie

Ochotnicza Straż Pożarna w Lipowcu - Tereszpol (lubelskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 193.000 EURO zgodnie art.11 ust.8 w związku z art.39 ustawy P.Z.P. na dostawę nadwozia średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego 6x6 do podwozia Star 266 dla OSP nr sprawy ZP/4/OSP/2010