Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

41466 / 2014-02-05 - Administracja samorządowa / Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie (Szczecin)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2014-01-20 pod pozycją 12171. Zobacz ogłoszenie 12171 / 2014-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 41466

Data publikacji: 2014-02-05

Nazwa:
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie

Ulica: Al. Papieża Jana Pawła II 42

Numer domu: 42

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 70-415

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 91 440 51 00

Numer faxu: 91 440 51 01

Regon: 00103633600000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 12171

Data wydania biuletynu: 2014-01-20

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2014

Pozycja ogłoszenia: 12171

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbudowa wału przeciwpowodziowego Miroszewo - Brzózki w km 6+500 - 8+160

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.2. Miejsce realizacji:
Inwestycja zlokalizowana jest nad Zalewem Szczecińskim, gm. Nowe Warpno, powiat policki, woj. zachodniopomorskie.

1.3. Zakres przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletu dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Odbudowa wału przeciwpowodziowego Miroszewo - Brzózki w km 6+500 - 8+160. W ramach przedmiotu zamówienia należy zaprojektować odbudowę istniejącego wału przeciwpowodziowego.
Istniejący korpus wału jest zdeformowany z ubytkami w skarpach, na całej długości występują zaniżenia na koronie. Trasa wału porośnięta krzewami i pojedynczymi drzewami. Istniejące rzędne korony na odcinkach zaniżonych powodują, że wał podczas wysokich stanów wody nie spełnia swojej funkcji ochronnej dla znajdujących się za wałem użytków zielonych oraz gruntów rolnych.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania, którego celem będzie poprawa stanu zabezpieczenia przeciwpowodziowego terenów użytkowanych rolniczo jako łąki i grunty rolne wsi Brzózki i Warnołęka. Dokumentacja projektowa swym zakresem ma obejmować między innymi:
- podniesienie rzędnej korony wałów (do rzędnej umożliwiającej eksploatację wału i zgodnej z obowiązującymi przepisami, nie mniejszej niż 2,0 m n.p.m. tj. do rzędnej III klasy),
- zaprojektowanie przejazdu wałowego w km 6+870 dla komunikacji z terenem pasa technicznego na przedwalu,
- zaprojektowanie mijanki w km 7+500,
- wzmocnienie korony dla możliwości przejazdu samochodami kontroli technicznej,
- ubezpieczenie skarpy odwodnej, na odcinkach narażonych na bezpośrednie działanie wód Zalewu Szczecińskiego w technologii gabionowej z grubością koszy do 25cm.
Całkowita długość wału do odbudowy od km 6+500-8+160 wyniesie 1,66km.

Odbudowę wału należy tak zaprojektować aby z każdej strony dowiązywała się do wyższych rzędnych terenu i w pełni zabezpieczała chroniony teren, a co za tym idzie długość projektowanego wału może ulec wydłużeniu lub skróceniu w granicach 10% długości, co nie będzie skutkować zmianą wartości zamówienia podanej w ofercie. W przypadku braku możliwości dołączenia wału do projektowanej rzędnej podać rozwiązania alternatywne z dowiązaniem wału przeciwpowodziowego przegrodami mobilnymi lub rękawami przeciwpowodziowymi.

Parametry techniczne wałów przeciwpowodziowych objętych opracowaniem powinny spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie. Ponadto rozwiązania projektowe powinny przedstawiać rozwiązania mające wpływ na ograniczenie filtracji przez korpus wałów.

Dodatkowo Wykonawca dokumentacji projektowej w ramach przedmiotowego zadania wykona wstępny podział nieruchomości zajętych przez wał przeciwpowodziowy z działkami przyległymi wraz z wyliczeniem powierzchni każdej z nowo powstałych działek. Zestawienie takie powinno zawierać nowe granice wału przeciwpowodziowego po wykonaniu jego odbudowy.
Dokumentacja projektowa powinna zawierać następujące części składowe (elementy):
1.Projekt budowlany - 7 egzemplarzy,
2.Operat wodnoprawny - 4 egzemplarze,
3.Raport o oddziaływaniu na środowisko - 4 egzemplarze,
4.Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - 3 egzemplarze,
5.Kosztorys nakładczy wraz z przedmiarem robót (wykonany w oparciu o KNR) - 3 egzemplarze,
6.Kosztorys inwestorski (wykonany w oparciu o KNR) - 1 egzemplarz,
7.Inwentaryzację drzew i krzewów przewidzianych w projekcie do wycinki z ich
lokalizacją i podziałem (przy występowaniu takich) na gatunki - 3 egzemplarze,
8.Dokumentację terenowo - prawną - 1 egzemplarz,
9.Dokumentacja podziału nieruchomości - 2 egzemplarze
Dokumentacja projektowa posiadać ma niezbędne uzgodnienia z jednostkami branżowymi oraz z właścicielami gruntów przyległych do wału. Przyjęte rozwiązania należy przyjąć tak, aby maksymalnie oprzeć odbudowywany wał na wale istniejącym, z minimalizacją wyjścia dolnej skarpy odpowietrznej na działki przyległe. Dokumentacja ma również przewidywać oznaczenie wału na mapie poglądowej wraz z opisem stanu technicznego dróg dojazdowych z zakresem ewentualnych ich napraw po inwestycji.

1.4. Wymagania ogólne w stosunku do wszystkich części składowych dokumentacji projektowej.
1)Każda część składowa (element) dokumentacji projektowej ma być przedłożony Zamawiającemu w formie jednolitego, trwale spiętego lub zszytego skoroszytu (opracowania), obejmująca całość przedmiotu zamówienia,
2)Każdy z rozdziałów zawartych wewnątrz skoroszytu (opracowania) w treści wyczerpywać ma obowiązujące przepisy prawa w zakresie odnoszącym się do poszczególnych części składowych dokumentacji projektowej oraz odpowiadać ma wymaganiom szczegółowym opisanym w pkt 1.5.
1.5. Wymagania szczegółowe w stosunku do części składowych dokumentacji projektowej.
ad.1 Projekt budowlany (z koncepcją) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi realizację zadanie inwestycyjnego, opracowany zgodnie z przepisami Prawa budowlanego i spełniający wymagania Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r., poz. 462) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129) w liczbie 7 egzemplarzy.
W niniejszym opracowaniu należy przedstawić dokładny opis technologii wykonania robót projektowych oraz załączyć min. kopie opisów dwóch reperów państwowych.

Dokumentacja ta powinna zawierać dane hydrologiczne dotyczące obiektu, opis stanu istniejącego (warunki glebowo - wodne) w formie: opracowań warunków glebowo - wodnych (w wypadku robót melioracyjnych) lub badań geotechnicznych (w wypadku budowli hydrotechnicznych).
W opracowaniu dokumentacji glebowo-wodnej lub geotechnicznej należy uwzględnić wymogi zawarte w instrukcjach, normach oraz wytycznych odnoszące się do przedmiotowego zadania inwestycyjnego.
Ponadto dokumentacja powinna zawierać kierunki rozwiązań projektowych zawarte w koncepcji projektowej uzgodnionej i zatwierdzonej przez Zamawiającego.
Dokumentacja powinna zawierać wszystkie niezbędne rysunki i opisy umożliwiające wykonanie robót budowlanych, a w szczególności rysunki konstrukcyjne, warsztatowe, montażowe (o ile dotyczy).
Uwagi:
Wykonawca usług projektowych powinien przedstawić szczegółowe rozwiązania projektowe zawarte w koncepcji (odrębny skoroszyt), które chce zastosować w opracowaniu dokumentacji technicznej, do akceptacji przez Zamawiającego w jego siedzibie przed przystąpieniem do stosowania ich w pracach projektowych. Przedstawione prace projektowe w wersji koncepcyjnej powinny zostać okazane w co najmniej dwóch wariantach z porównaniem zalet i wad proponowanych wariantów oraz zawierających zestawieniem kosztów jednostkowych. Wszystkie dane charakteryzujące inwestycję w jednostkach: m, m2, m3, m/s, kN, kg, kPa itp. należy przedstawić w tabelce na początku opracowania.
Projekt budowlany powinien zawierać w formie odrębnych skoroszytów opracowania branżowe konieczne do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia a wynikające z zastosowanych założeń projektowych przedstawionych Zamawiającemu w koncepcji projektowej. Za opracowania branżowe rozumie się również projekty usunięcia kolizji z infrastrukturą będącą własnością odrębnych podmiotów. Opracowania branżowe powinny być sporządzone przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.

ad.2 Operat wodnoprawny i niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie decyzji o pozwoleniu wodnoprawnym, opracowany zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2001r. Prawo Wodne (Dz. U. z 2012r., poz. 145) w liczbie 4 egzemplarzy.

ad.3 Raport oddziaływania na środowisko zadania inwestycyjnego z waloryzacją przyrodniczą zgodnie z przepisami ustaw z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013r., poz. 1235) i Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013r., poz. 1232 z późn. zm.)- w liczbie 4 egzemplarzy

ad.4 Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przez którą należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w § 13 i 14 ww. rozporządzenia (Dz. U. z 2013 r., poz. 1129 z późn. zm.) - w liczbie 3 egzemplarzy.

ad.5 Kosztorys nakładczy wraz z przedmiarem robót, przez które należy rozumieć opracowania zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania i wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis robót i nakłady rzeczowe głównie w oparciu o KNR-y, z wyliczeniem i zestawieniem ilości nakładów robocizny, materiałów i sprzętu. Ponadto należy dołączyć obmiary robocze według mas ziemnych (wykopy, nasypy), czy powierzchni (plantowania, koszenia) itp. Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w § od 6 do 10 w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2013r., poz. 1129 z późn. zm.) - w liczbie 3 egzemplarzy.

ad.6 Kosztorys inwestorski opracowany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w przedmiarze robót (Dz. U. z 2013r., poz.1389 ze zm.) - w liczbie 1-ego egzemplarza.

ad.7 Inwentaryzacja drzew i krzewów przewidzianych do wycinki umożliwiająca uzyskanie decyzji zezwalającej na usuniecie drzew i krzewów, zgodnie z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013r., poz. 627). Należy przedstawić dodatkowo w zestawieniu tabelarycznym na poszczególne działki ilości dłużyc, karpiny i gałęzi (w stosunku do właściciela działki) - w liczbie 3 egzemplarzy.

ad.8 Dokumentacja terenowo - prawna - 1 egz. - zawierająca:
- mapy ewidencyjne obszaru objętego oddziaływaniem inwestycji w 3 egz.,
- wypisy uproszczone z ewidencji gruntów w 2 egz.,
- zestawienie wszystkich właścicieli działek objętych oddziaływaniem inwestycji,
- uzgodnienia z jednostkami branżowymi.

ad.9 Dokumentacja podziału nieruchomości - 2 egz. - zawierająca:
- mapy podziałowe działek zajętych przez wał,
- zestawienie działek wraz z nowymi powierzchniami,
- dokumentacja terenowo - prawna (władający działkami i nowe powierzchnie).

Wykonawca zamówienia oprócz wersji papierowej ww. składników dokumentacji projektowej zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu wersję elektroniczną w formatach - odpowiednio dla plików graficznych w formacie ArcGIS (mdb, shp) oraz AutoCad (dwg) lub równoważnie, dla plików tekstowych DOC oraz dodatkowo w formie plików nieedytowanych (pdf ).
Dokumentacja projektowa powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności:
z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013r., poz. 1409 z późn. zm.),
ustawą z dnia 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U. z 2012r. Nr 28 poz. 145 z późn. zm.),
ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013r.
poz. 1232 z późn. zm.),
rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120, poz. 1133 z późn. zm.),
rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129),
rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. nr 130, poz. 1389),
rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno - kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. Z 1995r. Nr 25, poz.133).

Wykonawca zobowiązany będzie po podpisaniu umowy w terminie 7 dni, przedłożyć Zamawiającemu polisę od odpowiedzialności cywilnej wraz z umową ubezpieczeniową, za szkody osobowe lub rzeczowe wyrządzone w trakcie realizacji przedmiotowego zamówienia, ważną na cały okres realizacji niniejszego zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 50.000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych).

Zakres opracowania oraz dodatkowe obowiązki Wykonawcy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do niniejszego SIWZ.

Wykonawca jest zobowiązany zapoznać Zamawiającego z możliwymi do zastosowania rozwiązaniami projektowymi przy realizacji przedmiotu zamówienia w terminie do 30 dni od daty podpisania umowy. Zamawiający dokona wyboru jednego z przedłożonych rozwiązań projektowych.

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy: Piotr Baliński PROJEKT

Adres pocztowy wykonawcy: Darskowo 7c

Miejscowość: Złocieniec

Kod pocztowy: 78-520

ID województwa: 15

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Data udzielenie zamówienia: 05/02/2014

Liczba ofert: 1

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 55585,37

Cena wybranej oferty: 67035,00

Cena minimalna: 67035,00

Cena maksymalna: 67035,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Podobne przetargi

119570 / 2012-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Drawsko Pomorskie (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Przebudowa dróg powiatowych nr 1994Z; 1991Z; 1996Z na odcinku o długości 12,20 km.

131498 / 2009-05-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn: Nowy Rów. Remont (modernizacja) koryta kanału w km 0+000 - 9+080, gm. Darłowo, woj. zachodniopomorskie.

81104 / 2013-02-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mielno - Mielno (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu technicznego przebudowy dróg wraz z infrastrukturą w miejscowości Gąski w gminie Mielno (Rewitalizacja sieci dróg w miejscowości Gąski)

178924 / 2010-06-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Odbudowa budowli piętrzącej z przepławką dla ryb na rzece Inie w km 109+200 w miejscowości Rybaki.

346655 / 2008-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie opracowania pod nazwą: Koncepcja programowa przebudowy przejścia przez Kołobrzeg w ciągu drogi woj. nr 102 na odcinku ulic Kamiennej i Młyńskiej

261696 / 2008-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Remont koryta Kanału Juchowskiego w km 3+100 - 4+600, gm. Borne Sulinowo, woj. zachodniopomorskie

94535 / 2015-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż doliny rzeki Regi i jej dopływów - Opracowanie operatów wodnoprawnych i instrukcji gospodarowania na szczególne korzystanie z wód dla przepławek Rega-Żerzyno, Rega-Łobez, Rega-Płoty.

244670 / 2008-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Kołobrzeg - Kołobrzeg (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego na przebudowę wylotu do morza w km 327+960 w rejonie ul. Grobla w Kołobrzegu

77793 / 2015-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Białogard - Urząd Miasta Białogardu - Białogard (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu pomiędzy ulicami Zaułek Drzewny a Nadbrzeżną (wzdłuż rzeki Liśnicy) w Białogardzie

67942 / 2015-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PN. ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 124 NA ODCINKU OD MOSTU GRANICZNEGO W M. OSINÓW DOLNY DO SKRZYŻOWANIA Z DROGĄ WOJEWÓDZKĄ NR 126