Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

232930 / 2008-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Miejska Zgorzelec (Zgorzelec)

Modernizacja, przebudowa Amfiteatru Miejskiego w Zgorzelcu - dokumentacja projektowa.

Opis zamówienia

Zamówienie powyżej 14 000 euro a poniżej kwot określonych w art.11 ust. 8 ustawy z dnia 29 .01. 2004r. Prawo Zamówień Publicznych
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie modernizacji i przebudowy Amfiteatru
Miejskiego tj. sporządzenie projektu budowlanego, projektów wykonawczych, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz sporządzenie kosztorysu inwestorskiego wraz z przedmiarem robót, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, obiektu spełniającego funkcję kulturalną jako miejsce imprez masowych głównie w okresie wiosna - jesień, zlokalizowanego w Zgorzelcu przy ul. Parkowej nr ewid. działki 8/3 Obr. VII AM 2.
Zamawiający zakłada, że koszt realizacji całego zaprojektowanego zamierzenia nie powinien przekroczyć 3.000000,00 zł brutto.
2. Dane dotyczące obiektu Amfiteatru Miejskiego:
Obecny amfiteatr został wybudowany w 1966r. na 3 tys. miejsc i zlokalizowany jest na terenie parku objętym ochroną konserwatorską i postulowanym w Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Zgorzelca do wpisu do rejestru zabytków.
Stan istniejący projektowanego terenu:
a) ukształtowanie terenu - teren spada w kierunku południowo - zachodnim o około 10,00 mb. Najwyższy punkt wynosi 200,70 m n.p.m. w północnej części obszaru opracowania, a najniższy wynosi 190,48 m n.p.m. i znajduje się w części południowo - wschodniej;
b) zagospodarowanie terenu - w centralnej części znajduje się budynek amfiteatru (pow. 155 m2) - betonowa scena z obudową kamienną, nad nią znajduje się metalowe zadaszenie w kształcie prostokąta, za sceną jest budynek sceniczny.
c) na północ od amfiteatru znajdują się ławki dla widzów (pow. 1.080,00m2) - drewniane na betonowych nóżkach w złym stanie technicznym oraz dziewięć rzędów ławek metalowych.
d) za amfiteatrem znajduje się zbiornik przeciwpożarowy o pojemności ok. 1.260 m2 ogrodzony metalową siatką na betonowej podmurówce, będącą również w złym stanie technicznym. Brzegi zbiornika są umocnione kamienną kostką. Zbiornik jest obecnie nieużytkowany.
e) ogółem amfiteatr zajmuje powierzchnię 12.485,00m2.
3. Szczególową inwentaryzację stanu technicznego obiektu Amfiteatru Miejskiego wraz z określeniem zakresu prac projektowych zawiera załącznik nr 5 do niniejszej SIWZ.
4. Realizacja projektowanego obiektu przewidziana jest na działce nr 8/3 Obr.VII AM2. przy ul.Parkowej w Zgorzelcu.
5. Przedmiotowa działka stanowi własność Gminy Miejskiej Zgorzelec.
6. Budynek ma być elementem promocji i prestiżu Miasta. Zamawiający będzie wymagał, aby jakość projektowanych materiałów była na poziomie wyższym od przeciętnego i w tym zakresie będzie kontrolował działania Wykonawcy.
7. Do obowiązków Wykonawcy w ramach realizacji zadania należeć będzie:
a) Wykonanie mapy do celów projektowych w skali 1:500 zgodnie z obowiązującymi przepisami.
b) Uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy oraz wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień oświadczeń oraz decyzji niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę.
c) Plan BIOZ.
d) Opracowanie pełnobranżowego projektu budowlanego oraz projektów wykonawczych zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi oraz wytycznymi co do ich zawartości dla modernizacji i rozbudowy obiektu Amfiteatru Miejskiego na 3000 miejsc siedzących
e) Opracowanie Kosztorysów Inwestorskich oraz Przedmiarów Robót w ukladzie branżowym,
f) Opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót
g) Uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, Decyzji Starosty Zgorzeleckiego, zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej Zamawiającemu pozwolenia na budowę.
8. Wymagania szczególowe dotyczące dokumentacji projektowej:
a)Kserokopie wszelkich uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii należy na bieżąco
przekazywać Zamawiającemu, w terminach umożliwiających ew. skorzystanie z trybu
odwoławczego.
b)Ujawnione wady w przekazanych opracowaniach projektowych Wykonawca poprawi
niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego o ich wykryciu.
c)Wykonawca jest odpowiedzialny za zorganizowanie procesu wykonywania opracowań projektowych, w taki sposób, aby założone cele projektu zostały osiągnięte zgodnie z umową.
d)Podstawowe obowiązki projektanta w zakresie odpowiedzialności zawodowej oraz wymagania dla projektowanych obiektów określa ustawa Prawo budowlane oraz ustawa o samorządzie zawodowym.
e)Obiekty budowlane należy projektować zgodnie z przepisami, w tym techniczno budowlanymi (w tym z rozporządzeniami oraz zasadami wiedzy technicznej). Obiekty budowlane należy projektować tak, aby zapewnić optymalną ekonomiczność budowy i eksploatacji. Obiekty budowlane należy projektować z zastosowaniem nowoczesnych technologii robót i materiałów.
f)Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i lokalne oraz inne przepisy, regulaminy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z wykonywanymi opracowaniami projektowymi i będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie ich postanowień podczas wykonywania opracowań projektowych.
g)Wykonawca ma obowiązek uzyskać wszelkie decyzje i uzgodnienia niezbędne do rzetelnego wykonania opisanych w SIWZ prac projektowych.
h)Wykonawca będzie przestrzegać praw patentowych i będzie w pełni odpowiedzialny za wypełnienie wszelkich wymagań prawnych odnośnie znaków firmowych, nazw lub innycha)chronionych praw w odniesieniu do projektów, sprzętu, materiałów lub urządzeń użytych lub związanych z wykonywaniem opracowań projektowych. Wszelkie straty, koszty postępowania, obciążenia i wydatki wynikłe lub związane z naruszeniem jakichkolwiek praw patentowych przez Wykonawcę pokryje Wykonawca.
b)Wykonawca będzie odpowiadał za ochronę opracowań projektowych i materiałów wyjściowych wykonywanych i otrzymanych w trakcie prac projektowych do czasu ich przekazania Zamawiającemu.
9. Wymagania ogólne dotyczące dokumentacji projektowej:
a)Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość i zgodność zastosowanych materiałów, metod i oprogramowania komputerowego do wykonywanych pomiarów, badań (inwentaryzacji), ocen stanu technicznego i prac projektowych z wymaganiami Opisu przedmiotu zamówienia oraz poleceniami Zamawiającego.
b)Wykonawca jest odpowiedzialny za stosowane metody wykonywania opracowań projektowych.
c)Wykonawca będzie stosował materiały do wykonania badań i prac projektowych, które spełniają wymagania Opisu przedmiotu zamówienia i polskich przepisów, norm i wytycznych. Wykonawca ponosi wszystkie koszty, z tytułu zakupu, transportu, wykorzystania materiałów i inne, jakie okażą się potrzebne w związku z wykonywaniem badań i prac projektowych.
d)Wykonawca wykona wszystkie potrzebne pomiary, badania i oceny (ekspertyzy) stanu istniejącego terenu oraz elementów istniejącego budynku, które będą powiązane z projektowanym obiektem.
e)Wykonawca będzie stosował metody wykonywania pomiarów i badań przy inwentaryzacjach oraz metody obliczeń i oprogramowanie komputerowe przy ocenach stanu technicznego i pracach projektowych zgodne z wymaganiami umowy, przepisów i polskich norm. Oprogramowanie komputerowe powinno posiadać wymagane prawem licencje na użytkowanie. Zakres posiadanej licencji na użytkowanie programów komputerowych musi być zgodny z zakresem i sposobem wykorzystania oprogramowania przewidzianym przez Wykonawcę do wykonania opracowań projektowych.
f)Wykonawca zaprojektuje w opracowaniach projektowych zastosowanie takich nowoczesnych materiałów do wykonania obiektów budowlanych i urządzeń, które spełniają wymagania obowiązujących przepisów oraz są zgodne z wymaganiami norm i z zasadami wiedzy technicznej.
g)Wykonawca wykona opracowania projektowe w szacie graficznej, która spełnia następujące wymagania:
- zapewnia czytelność, przejrzystość i jednoznaczność treści,
- część opisowa będzie pisana na komputerze,
- jest zgodna z wymaganiami odpowiednich przepisów, norm i wytycznych,
- ilość arkuszy rysunkowych będzie ograniczona do niezbędnego minimum,
- rysunki będą wykonane wg zasad rysunku technicznego,
- każdy rysunek powinien być opatrzony metryką, podobnie jak strony tytułowe i okładki poszczególnych części składowych opracowania projektowego.
j) Ponadto wymaga się aby:
- części opisowe wykonane były za pomocą komputerowego edytora tekstów kompatybilnego z MS Word,
- obliczenia ilości podstawowych robót były wykonane za pomocą arkusza kalkulacyjnego kompatybilnego z MS Excel.
10. Wymagania szczegółowe dotyczące dokumentacji projektowej:
a) Mapa do celów projektowych.
Wykonawca pozyska we wlasnym zakresie mapy do celów projektowych.
Mapa do celów projektowych sytuacyjno-wysokościowa w skali 1:500, powinna posiadać aktualną klauzulę właściwego ośrodka geodezyjnego oraz powinna spełniać wymagania określone w ustawie.
Zakres mapy powinien obejmować lokalizację Amfiteatru Miejskiego wraz z terenem
przyległym oraz zakres niezbędny do poprawnego rozwiązania projektowanych
elementów infrastruktury towarzyszącej (droga dojazdowa, parking, mała architektura). Zamawiający ma otrzymać mapę numeryczną w formacie danych dwg. na nośniku CD- R oraz w wersji papierowej. Mapy muszą obejmować inwentaryzację podziemną i nadziemną oraz inwentaryzację drzew.
b) Inwentaryzacja obiektów istniejących
Wykonawca sporządzi inwentaryzację miejsca dla własnych potrzeb projektowych.
Określi elementy do rozbiórki, dla których sporządzi projekt rozbiórki wraz z kosztorysem i przedmiarem robót.
c) Projekt budowlany, Projekt wykonawczy - po 5 egz. papierowych + wersja elektroniczna
Projekt budowlany wykonać w skali 1:50 w zakresie rzutów, przekrojów, instalacji.
Opracowanie musi zawierać elementy projektu wykonawczego ze stopniem szczegółowości umożliwiającym Wykonawcom prawidłowo ustalić cenę za wykonanie robót oraz prawidłowo zrealizować obiekt. Projekt musi zawierać szczegóły detali architektonicznych zewnętrznych i wewnętrznych, określać parametry i typy wybranych materiałów i urządzeń z podaniem gabarytów urządzeń. Należy przewidzieć luki montażowe dla urządzeń wymagających specjalnych otworów montażowych. Projekt musi być skoordynowany we wszystkich branżach, w przypadku elementów
instalacyjnych i technologicznych musi zawierać szczegóły tych rozwiązań.
Projekt konstrukcyjny musi zostać wykonany w zakresie pełnym, tj. posiadać wszelkie niezbędne obliczenia oraz zestawienia tabelaryczne stali zbrojeniowej, stali kształtowej, zestawienia prefabrykatów.
Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinna spełniać wymagania określone w ustawie Prawo budowlane w tym w art.34 ust.1, 2 i 3 oraz w rozporządzeniu i w warunkach technicznych.
Projekt budowlany powinien zawierać:
a. Projekt Zagospodarowania Terenu obejmujący
- Opis techniczny wszystkich branż
- Plan sytuacyjny - projekt zagospodarowania terenu
- Schematy technologiczne poszczególnych obiektów
b. Projekt małej architektury
c. Projekt dróg wewnętrznych, chodników, parkingów, placów
d. Projekt ukształtowania terenu z bilansem robót ziemnych.
e. Zieleń
f. Ogrodzenie
g. Projekt architektoniczny modernizacji i przebudowy amfiteatru oraz budowy
budynków pomocniczych
h. Projekty konstrukcyjne ww. obiektów.
j. Projekty instalacji wewnętrznych wszystkich branż, w tym:
- instalacji wod - kan.
- instalacji elektrycznych
- instalacji ochrony obiektu w zakresie p.poż.,
- projekt wentylacji
k. Projekt aranżacji wnętrz i kolorystyki
Projekt Wykonawczy winien ponadto zawierać wszelkie szczegóły rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, zestawienia stali i materiałów, rysunki detali, szczegóły połączeń w węzłach itp.
Dokumentacja powinna być zaprojektowana z poszanowaniem wartości krajobrazu i istniejącej szaty roślinnej, a przede wszystkim istniejącego drzewostanu w taki sposób, aby służył on jako gotowy element zielonej oprawy Amfiteatru. W przypadku konieczności usunięcia drzew i krzewów Wykonawca uzyska w Wydziale Infrastruktury Ochrony Środowiska i Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta Zgorzelec odpowiednią decyzję. Koszt usunięcia (karczowania i plantowania) i ewentualnych nasadzeń należy uwzględnić w kosztach przedsięwzięcia.
Projekt budowlany podlega uzgodnieniu z Zamawiającym przed złożeniem gotowego opracowania.
Wykonawca w terminie 1 miesiąca od dnia podpisania umowy przekaże Zamawiającemu zarys ostatecznej wersji projektu budowlanego. Ostateczna wersja projektu budowlanego musi uzyskać zatwierdzenie Zamawiającego. Zamawiający sprawdzi jakość przekazanej wersji dokumentacji i dokona ewentualnego zatwierdzenia w ciągu 14 dni od dnia jej przekazania przez Wykonawcę.
d) Uzyskanie pozwolenia na budowę
Wykonawca w imieniu Zamawiającego uzyska pozwolenie na budowę. Zamawiający udzieli Wykonawcy stosownych pełnomocnictw. Koszty uzyskania pozwolenia należy ująć w kosztach prac projektowych. Przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę będzie konieczna akceptacja rozwiązań projektowych przez Zamawiającego.
e) Kosztorys inwestorski i przedmiary robót - (2 egzemplarze w wersji papierowej + 1 egz. w wersji elektronicznej)
Kosztorys inwestorski należy sporządzić zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami. f) Plan BIOZ - (4 egzemplarze w wersji papierowej + 1 egz. w wersji elektronicznej)
Wykonawca wraz z Projektem Budowlanym dostarczy Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia opracowany wg obowiązujących przepisów. Plan podlega zatwierdzeniu przez Zamawiającego
g) Specyfikacja Techniczna - (2 egzemplarze w wersji papierowej + 1 egz. w wersji elektronicznej)
Wykonawca opracuje Specyfikację Techniczną (ST) dla planowanej inwestycji. Poszczególne pozycje ST będą miały swoje bezpośrednie odzwierciedlenie w kosztorysie inwestorskim. ST będzie zawierała zakres prac do wykonania, metodę ich wykonania, wymagania dotyczące jakości materiałów, parametry materiałów, urządzeń i maszyn, wymagania dotyczące jakości robót, sposób prowadzenia obmiaru i odbioru robót oraz podstawę płatności za poszczególne roboty. ST odnosić się muszą do wszystkich robót ujętych w projekcie. Szczegółowość opisów musi
zapewnić możliwość prawidłowej wyceny robót i ich realizacje przez Wykonawcę.
Specyfikacje Techniczne podlegają w czasie opracowania uzgodnieniu z Zamawiającym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 232930

Data publikacji: 2008-10-15

Nazwa: Gmina Miejska Zgorzelec

Ulica: ul. Domańskiego 7

Numer domu: 7

Miejscowość: Zgorzelec

Kod pocztowy: 59-900

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 0-75 77 56 988

Numer faxu: 075 77 56 988

Regon: 23082154600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Modernizacja, przebudowa Amfiteatru Miejskiego w Zgorzelcu - dokumentacja projektowa.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Zamówienie powyżej 14 000 euro a poniżej kwot określonych w art.11 ust. 8 ustawy z dnia 29 .01. 2004r. Prawo Zamówień Publicznych
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie modernizacji i przebudowy Amfiteatru
Miejskiego tj. sporządzenie projektu budowlanego, projektów wykonawczych, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz sporządzenie kosztorysu inwestorskiego wraz z przedmiarem robót, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, obiektu spełniającego funkcję kulturalną jako miejsce imprez masowych głównie w okresie wiosna - jesień, zlokalizowanego w Zgorzelcu przy ul. Parkowej nr ewid. działki 8/3 Obr. VII AM 2.
Zamawiający zakłada, że koszt realizacji całego zaprojektowanego zamierzenia nie powinien przekroczyć 3.000000,00 zł brutto.
2. Dane dotyczące obiektu Amfiteatru Miejskiego:
Obecny amfiteatr został wybudowany w 1966r. na 3 tys. miejsc i zlokalizowany jest na terenie parku objętym ochroną konserwatorską i postulowanym w Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Zgorzelca do wpisu do rejestru zabytków.
Stan istniejący projektowanego terenu:
a) ukształtowanie terenu - teren spada w kierunku południowo - zachodnim o około 10,00 mb. Najwyższy punkt wynosi 200,70 m n.p.m. w północnej części obszaru opracowania, a najniższy wynosi 190,48 m n.p.m. i znajduje się w części południowo - wschodniej;
b) zagospodarowanie terenu - w centralnej części znajduje się budynek amfiteatru (pow. 155 m2) - betonowa scena z obudową kamienną, nad nią znajduje się metalowe zadaszenie w kształcie prostokąta, za sceną jest budynek sceniczny.
c) na północ od amfiteatru znajdują się ławki dla widzów (pow. 1.080,00m2) - drewniane na betonowych nóżkach w złym stanie technicznym oraz dziewięć rzędów ławek metalowych.
d) za amfiteatrem znajduje się zbiornik przeciwpożarowy o pojemności ok. 1.260 m2 ogrodzony metalową siatką na betonowej podmurówce, będącą również w złym stanie technicznym. Brzegi zbiornika są umocnione kamienną kostką. Zbiornik jest obecnie nieużytkowany.
e) ogółem amfiteatr zajmuje powierzchnię 12.485,00m2.
3. Szczególową inwentaryzację stanu technicznego obiektu Amfiteatru Miejskiego wraz z określeniem zakresu prac projektowych zawiera załącznik nr 5 do niniejszej SIWZ.
4. Realizacja projektowanego obiektu przewidziana jest na działce nr 8/3 Obr.VII AM2. przy ul.Parkowej w Zgorzelcu.
5. Przedmiotowa działka stanowi własność Gminy Miejskiej Zgorzelec.
6. Budynek ma być elementem promocji i prestiżu Miasta. Zamawiający będzie wymagał, aby jakość projektowanych materiałów była na poziomie wyższym od przeciętnego i w tym zakresie będzie kontrolował działania Wykonawcy.
7. Do obowiązków Wykonawcy w ramach realizacji zadania należeć będzie:
a) Wykonanie mapy do celów projektowych w skali 1:500 zgodnie z obowiązującymi przepisami.
b) Uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy oraz wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień oświadczeń oraz decyzji niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę.
c) Plan BIOZ.
d) Opracowanie pełnobranżowego projektu budowlanego oraz projektów wykonawczych zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi oraz wytycznymi co do ich zawartości dla modernizacji i rozbudowy obiektu Amfiteatru Miejskiego na 3000 miejsc siedzących
e) Opracowanie Kosztorysów Inwestorskich oraz Przedmiarów Robót w ukladzie branżowym,
f) Opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót
g) Uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, Decyzji Starosty Zgorzeleckiego, zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej Zamawiającemu pozwolenia na budowę.
8. Wymagania szczególowe dotyczące dokumentacji projektowej:
a)Kserokopie wszelkich uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii należy na bieżąco
przekazywać Zamawiającemu, w terminach umożliwiających ew. skorzystanie z trybu
odwoławczego.
b)Ujawnione wady w przekazanych opracowaniach projektowych Wykonawca poprawi
niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego o ich wykryciu.
c)Wykonawca jest odpowiedzialny za zorganizowanie procesu wykonywania opracowań projektowych, w taki sposób, aby założone cele projektu zostały osiągnięte zgodnie z umową.
d)Podstawowe obowiązki projektanta w zakresie odpowiedzialności zawodowej oraz wymagania dla projektowanych obiektów określa ustawa Prawo budowlane oraz ustawa o samorządzie zawodowym.
e)Obiekty budowlane należy projektować zgodnie z przepisami, w tym techniczno budowlanymi (w tym z rozporządzeniami oraz zasadami wiedzy technicznej). Obiekty budowlane należy projektować tak, aby zapewnić optymalną ekonomiczność budowy i eksploatacji. Obiekty budowlane należy projektować z zastosowaniem nowoczesnych technologii robót i materiałów.
f)Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i lokalne oraz inne przepisy, regulaminy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z wykonywanymi opracowaniami projektowymi i będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie ich postanowień podczas wykonywania opracowań projektowych.
g)Wykonawca ma obowiązek uzyskać wszelkie decyzje i uzgodnienia niezbędne do rzetelnego wykonania opisanych w SIWZ prac projektowych.
h)Wykonawca będzie przestrzegać praw patentowych i będzie w pełni odpowiedzialny za wypełnienie wszelkich wymagań prawnych odnośnie znaków firmowych, nazw lub innycha)chronionych praw w odniesieniu do projektów, sprzętu, materiałów lub urządzeń użytych lub związanych z wykonywaniem opracowań projektowych. Wszelkie straty, koszty postępowania, obciążenia i wydatki wynikłe lub związane z naruszeniem jakichkolwiek praw patentowych przez Wykonawcę pokryje Wykonawca.
b)Wykonawca będzie odpowiadał za ochronę opracowań projektowych i materiałów wyjściowych wykonywanych i otrzymanych w trakcie prac projektowych do czasu ich przekazania Zamawiającemu.
9. Wymagania ogólne dotyczące dokumentacji projektowej:
a)Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość i zgodność zastosowanych materiałów, metod i oprogramowania komputerowego do wykonywanych pomiarów, badań (inwentaryzacji), ocen stanu technicznego i prac projektowych z wymaganiami Opisu przedmiotu zamówienia oraz poleceniami Zamawiającego.
b)Wykonawca jest odpowiedzialny za stosowane metody wykonywania opracowań projektowych.
c)Wykonawca będzie stosował materiały do wykonania badań i prac projektowych, które spełniają wymagania Opisu przedmiotu zamówienia i polskich przepisów, norm i wytycznych. Wykonawca ponosi wszystkie koszty, z tytułu zakupu, transportu, wykorzystania materiałów i inne, jakie okażą się potrzebne w związku z wykonywaniem badań i prac projektowych.
d)Wykonawca wykona wszystkie potrzebne pomiary, badania i oceny (ekspertyzy) stanu istniejącego terenu oraz elementów istniejącego budynku, które będą powiązane z projektowanym obiektem.
e)Wykonawca będzie stosował metody wykonywania pomiarów i badań przy inwentaryzacjach oraz metody obliczeń i oprogramowanie komputerowe przy ocenach stanu technicznego i pracach projektowych zgodne z wymaganiami umowy, przepisów i polskich norm. Oprogramowanie komputerowe powinno posiadać wymagane prawem licencje na użytkowanie. Zakres posiadanej licencji na użytkowanie programów komputerowych musi być zgodny z zakresem i sposobem wykorzystania oprogramowania przewidzianym przez Wykonawcę do wykonania opracowań projektowych.
f)Wykonawca zaprojektuje w opracowaniach projektowych zastosowanie takich nowoczesnych materiałów do wykonania obiektów budowlanych i urządzeń, które spełniają wymagania obowiązujących przepisów oraz są zgodne z wymaganiami norm i z zasadami wiedzy technicznej.
g)Wykonawca wykona opracowania projektowe w szacie graficznej, która spełnia następujące wymagania:
- zapewnia czytelność, przejrzystość i jednoznaczność treści,
- część opisowa będzie pisana na komputerze,
- jest zgodna z wymaganiami odpowiednich przepisów, norm i wytycznych,
- ilość arkuszy rysunkowych będzie ograniczona do niezbędnego minimum,
- rysunki będą wykonane wg zasad rysunku technicznego,
- każdy rysunek powinien być opatrzony metryką, podobnie jak strony tytułowe i okładki poszczególnych części składowych opracowania projektowego.
j) Ponadto wymaga się aby:
- części opisowe wykonane były za pomocą komputerowego edytora tekstów kompatybilnego z MS Word,
- obliczenia ilości podstawowych robót były wykonane za pomocą arkusza kalkulacyjnego kompatybilnego z MS Excel.
10. Wymagania szczegółowe dotyczące dokumentacji projektowej:
a) Mapa do celów projektowych.
Wykonawca pozyska we wlasnym zakresie mapy do celów projektowych.
Mapa do celów projektowych sytuacyjno-wysokościowa w skali 1:500, powinna posiadać aktualną klauzulę właściwego ośrodka geodezyjnego oraz powinna spełniać wymagania określone w ustawie.
Zakres mapy powinien obejmować lokalizację Amfiteatru Miejskiego wraz z terenem
przyległym oraz zakres niezbędny do poprawnego rozwiązania projektowanych
elementów infrastruktury towarzyszącej (droga dojazdowa, parking, mała architektura). Zamawiający ma otrzymać mapę numeryczną w formacie danych dwg. na nośniku CD- R oraz w wersji papierowej. Mapy muszą obejmować inwentaryzację podziemną i nadziemną oraz inwentaryzację drzew.
b) Inwentaryzacja obiektów istniejących
Wykonawca sporządzi inwentaryzację miejsca dla własnych potrzeb projektowych.
Określi elementy do rozbiórki, dla których sporządzi projekt rozbiórki wraz z kosztorysem i przedmiarem robót.
c) Projekt budowlany, Projekt wykonawczy - po 5 egz. papierowych + wersja elektroniczna
Projekt budowlany wykonać w skali 1:50 w zakresie rzutów, przekrojów, instalacji.
Opracowanie musi zawierać elementy projektu wykonawczego ze stopniem szczegółowości umożliwiającym Wykonawcom prawidłowo ustalić cenę za wykonanie robót oraz prawidłowo zrealizować obiekt. Projekt musi zawierać szczegóły detali architektonicznych zewnętrznych i wewnętrznych, określać parametry i typy wybranych materiałów i urządzeń z podaniem gabarytów urządzeń. Należy przewidzieć luki montażowe dla urządzeń wymagających specjalnych otworów montażowych. Projekt musi być skoordynowany we wszystkich branżach, w przypadku elementów
instalacyjnych i technologicznych musi zawierać szczegóły tych rozwiązań.
Projekt konstrukcyjny musi zostać wykonany w zakresie pełnym, tj. posiadać wszelkie niezbędne obliczenia oraz zestawienia tabelaryczne stali zbrojeniowej, stali kształtowej, zestawienia prefabrykatów.
Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinna spełniać wymagania określone w ustawie Prawo budowlane w tym w art.34 ust.1, 2 i 3 oraz w rozporządzeniu i w warunkach technicznych.
Projekt budowlany powinien zawierać:
a. Projekt Zagospodarowania Terenu obejmujący
- Opis techniczny wszystkich branż
- Plan sytuacyjny - projekt zagospodarowania terenu
- Schematy technologiczne poszczególnych obiektów
b. Projekt małej architektury
c. Projekt dróg wewnętrznych, chodników, parkingów, placów
d. Projekt ukształtowania terenu z bilansem robót ziemnych.
e. Zieleń
f. Ogrodzenie
g. Projekt architektoniczny modernizacji i przebudowy amfiteatru oraz budowy
budynków pomocniczych
h. Projekty konstrukcyjne ww. obiektów.
j. Projekty instalacji wewnętrznych wszystkich branż, w tym:
- instalacji wod - kan.
- instalacji elektrycznych
- instalacji ochrony obiektu w zakresie p.poż.,
- projekt wentylacji
k. Projekt aranżacji wnętrz i kolorystyki
Projekt Wykonawczy winien ponadto zawierać wszelkie szczegóły rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, zestawienia stali i materiałów, rysunki detali, szczegóły połączeń w węzłach itp.
Dokumentacja powinna być zaprojektowana z poszanowaniem wartości krajobrazu i istniejącej szaty roślinnej, a przede wszystkim istniejącego drzewostanu w taki sposób, aby służył on jako gotowy element zielonej oprawy Amfiteatru. W przypadku konieczności usunięcia drzew i krzewów Wykonawca uzyska w Wydziale Infrastruktury Ochrony Środowiska i Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta Zgorzelec odpowiednią decyzję. Koszt usunięcia (karczowania i plantowania) i ewentualnych nasadzeń należy uwzględnić w kosztach przedsięwzięcia.
Projekt budowlany podlega uzgodnieniu z Zamawiającym przed złożeniem gotowego opracowania.
Wykonawca w terminie 1 miesiąca od dnia podpisania umowy przekaże Zamawiającemu zarys ostatecznej wersji projektu budowlanego. Ostateczna wersja projektu budowlanego musi uzyskać zatwierdzenie Zamawiającego. Zamawiający sprawdzi jakość przekazanej wersji dokumentacji i dokona ewentualnego zatwierdzenia w ciągu 14 dni od dnia jej przekazania przez Wykonawcę.
d) Uzyskanie pozwolenia na budowę
Wykonawca w imieniu Zamawiającego uzyska pozwolenie na budowę. Zamawiający udzieli Wykonawcy stosownych pełnomocnictw. Koszty uzyskania pozwolenia należy ująć w kosztach prac projektowych. Przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę będzie konieczna akceptacja rozwiązań projektowych przez Zamawiającego.
e) Kosztorys inwestorski i przedmiary robót - (2 egzemplarze w wersji papierowej + 1 egz. w wersji elektronicznej)
Kosztorys inwestorski należy sporządzić zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami. f) Plan BIOZ - (4 egzemplarze w wersji papierowej + 1 egz. w wersji elektronicznej)
Wykonawca wraz z Projektem Budowlanym dostarczy Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia opracowany wg obowiązujących przepisów. Plan podlega zatwierdzeniu przez Zamawiającego
g) Specyfikacja Techniczna - (2 egzemplarze w wersji papierowej + 1 egz. w wersji elektronicznej)
Wykonawca opracuje Specyfikację Techniczną (ST) dla planowanej inwestycji. Poszczególne pozycje ST będą miały swoje bezpośrednie odzwierciedlenie w kosztorysie inwestorskim. ST będzie zawierała zakres prac do wykonania, metodę ich wykonania, wymagania dotyczące jakości materiałów, parametry materiałów, urządzeń i maszyn, wymagania dotyczące jakości robót, sposób prowadzenia obmiaru i odbioru robót oraz podstawę płatności za poszczególne roboty. ST odnosić się muszą do wszystkich robót ujętych w projekcie. Szczegółowość opisów musi
zapewnić możliwość prawidłowej wyceny robót i ich realizacje przez Wykonawcę.
Specyfikacje Techniczne podlegają w czasie opracowania uzgodnieniu z Zamawiającym.

Kody CPV:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 150

Informacja na temat wadium:
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 1000,- zł.
(słownie: jeden tysiąc złotych.).
2. Wadium musi obejmować okres związania ofertą.
Uwaga! Przedłużenie terminu składania ofert spowoduje, że wszelkie prawa i
zobowiązania Zamawiającego i Wykonawcy dot. w/w ustaleń będą podlegały -
odpowiednio-nowym terminom.
3. Termin wniesienia wadium upływa wraz z terminem składania ofert
4. Wykonawca, który nie wniesie wadium w wymaganym terminie, w tym również na
przedłużony okres związania ofertą, lub nie zgodzi się na przedłużenie okresu
związania ofertą zostanie przez Zamawiającego wykluczony z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego.
5. W zależności od woli wykonawcy wadium może być wnoszone w formach:
- pieniądzu,
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-
kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancjach bankowych,
- gwarancjach ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2
ustawy z dnia 09.11.2000r. o utworzeniu PARP /Dz.U. Nr 109, poz.1158 z póź.zm./.
6. Warunkiem uznania wniesienia wadium będzie załączony do oferty dokument potwierdzający wniesienie wadium do Zamawiającego.
7. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy
zamawiającego Nr 35124012971111000025654013 w banku PEKAO S.A. I O/Zgorzelec.
Na przelewie należy umieścić informację : Wadium do postępowania przetargowego na Opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji (przebudowy) Amfiteatru Miejskiego w Zgorzelcu , wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
Potwierdzeniem tej formy wniesienia wadium będzie kopia przelewu /wpłaty/
załączona do oferty.
8. Wadium zostanie zwrócone jeżeli:
- upłynął termin związania ofertą,
- zawarto umowę w sprawie zamówienia publicznego i wniesiono zabezpieczenie
należytego wykonania tej umowy,
- zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia, a protesty zostały
ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do ich wnoszenia.
9. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy:
a/ który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert,
b/ który został wykluczony z postępowania,
c/ którego oferta została odrzucona.
10. Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawców, którym
zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust.2 pkt. 2 i 3 ustawy Prawo zamówień
publicznych, jeżeli w wyniku ostatecznego roztrzygnięcia protestu unieważniono
czynność wykluczenia wykonawcy lub odrzucenia oferty. Wykonawcy wniosą wadium
w terminie określonym przez Zamawiającego.
11. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane,
pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej
za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę .
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego
oferta została wybrana:
a/ odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach
określonych w ofercie,
b/ nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c/ zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z
przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
13. Wadium wybranego wykonawcy zostanie zwrócone niezwłocznie po wniesieniu
wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy i zawarciu przez niego
umowy.

opis_war:
O udzielenie Zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy:
1. Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli
ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień,
2. Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.
3. Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia
4. Nie podlegają wykluczeniu z postępowania o zamówienie publiczne zgodnie z
art.24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych
5 W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie każdy wykonawca musi spełniać warunki określone w pkt. 1 i 4. Natomiast warunki określone w pkt. 2 i 3 musi spełniać przynajmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, jeśli potwierdzi spełnianie warunku.
6. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu w oparciu o dokumenty wymagane od Wykonawców metodą spełnia / nie spełnia. Wykonawcy, którzy nie załączą dokumentu potwierdzającego spełnianie choć jednego z warunków udziału w postępowaniu zostaną, z zastrzeżeniem art. 26 ust.3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, wykluczeni z postępowania, a ich oferty zostaną odrzucone.

inf_osw:
1. Na potwierdzenie spełniania warunku posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, Zamawiający żąda załączenia do oferty :
a) Aktualnego odpisu z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenie o wpisie do
ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert (§ 1 ust.1, pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. Dz.U. Nr 87, poz. 605)
b) Zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art.24 ust. 1
pkt. 4-8 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych wystawionego nie wcześniej niż na 6 miesięcy przed terminem składania ofert (§ 1 ust 1. pkt 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 maja 2006 r. Dz.U. Nr 87, poz. 605)
c) Zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art.24 ust. 1
pkt.9 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych wystawione nie wcześniej niż na 6 miesięcy przed terminem składania ofert (§ 1 ust 1. pkt 5 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 maja 2006 r. Dz.U. Nr 87, poz. 605)
- Zgodnie z zapisami § 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006r. Dz.U. Nr 87, poz. 605, jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o których mowa w pkt. a) i c) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
1. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
2. nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Dokumenty, o których mowa powyżej, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
- Zgodnie z zapisami § 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006r. Dz.U. Nr 87, poz. 605, jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o których mowa w pkt.b) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy PZP.
Dokument, o którym mowa powyżej, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, wystawionym nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
2. Na potwierdzenie spełniania warunku posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia
oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania
zamówienia, Zamawiający żąda załączenia do oferty :
a) Wykazu osób lub podmiotów, które będą wykonywać zamówienie lub będą
uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z danymi na temat ich kwalifikacji
niezbędnych do wykonywania zamówienia a także zakresu wykonywanych przez nich
czynności, wraz z dokumentami potwierdzającymi, że osoby które będą wykonywać
zamówienie posiadają odpowiednie uprawnienia.
Osoby zaangażowane bezpośrednio w realizację zadania muszą posiadać uprawnienia do projektowania obiektów budowlanych oraz muszą legitymować się zaświadczeniami o przynależności do właściwej Izby Samorządu Zawodowego w branży:
- architektonicznej,
- konstrukcyjno - budowlanej,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych,
gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
Wymaga się ponadto aby nad realizacją zamówienia czuwał Generalny Projektant
odpowiedzialny za realizację zakresu umowy, posiadający uprawnienia budowlane w
specjalności architektonicznej i przynależący do właściwej Izby Samorządu Zawodowego Zamawiający dopuszcza połączenie funkcji Generalnego Projektanta z funkcją członka Zespołu Projektowego.
Zamawiający, żąda aby w skład Zespołu Projektowego wchodziła również osoba posiadająca kwalifikacje architekta krajobrazu lub specjalizację w zakresie kształtowania i utrzymania terenów zieleni , przy czym przynależność jej do właściwej Izby Samorządu Zawodowego nie będzie wymagana.
Sprawdzających Wykonawca zapewni we własnym zakresie.
3. Na potwierdzenie spełniania warunku, znajdowania się w sytuacji ekonomicznej i
finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia Zamawiający żąda załączenia do
oferty :
a) Polisy lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca ubezpieczony jest od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej.
4. Na potwierdzenie spełniania warunku, posiadania niezbędnego potencjału finansowego, kadrowego, techniczny oraz doświadczenie niezbędne do realizacji zamówienia oraz, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy Prawo Zamówień Publicznych Zamawiający żąda załączenia do oferty :
a) Oświadczenia Wykonawcy, że posiada niezbędny potencjał finansowy, kadrowy,
techniczny oraz doświadczenie niezbędne do realizacji zamówienia oraz, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy Prawo Zamówień Publicznych

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Zgorzelec
ul. Domańskiego 7 , 59-900 Zgorzelec, Wydział Zamówień Publicznych

Data składania wniosków, ofert: 24/10/2008

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
59-900 Zgorzelec, ul. Domańskiego 7 Punkt Obsługi Interesanta

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: NIE DOTYCZY

Podobne przetargi

116321 / 2009-07-21 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na wymianę pionów wody zimnej, ciepłej i cyrkulacyjnej oraz towarzyszących robót budowlanych w DS. T-19 Politechniki Wrocławskiej przy ul. Wittiga 8 we Wrocławiu

178049 / 2015-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Polkowice - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji technicznej na budowę ścieżek rowerowych na terenie miasta Polkowice w ramach zadania: Budowa ścieżek rowerowych

32850 / 2009-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubin - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
OPRACOWANIE PROJEKTU POWTARZALNEGO ŚWIETLICY WIEJSKIEJ O POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ DO 280M2 Z PIERWSZĄ ADAPTACJĄ PROJEKTU W MIEJSCOWOŚCI GOLA (DZ. NR 7)

248639 / 2013-11-21 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Przedmiotem zamówienia jest dostawa wody mineralnej butelkowanej dla Politechniki Wrocławskiej.

65123 / 2012-03-21 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Rozbudowa kablowej sieci telekomunikacyjnej Policji do Komisariatu Policji Wrocław Lotniczy dla potrzeb zabezpieczenia turnieju EURO 2012 we Wrocławiu

195040 / 2015-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bolesławiecki - Bolesławiec (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa Powiatowego Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Bolesławcu.

341076 / 2015-12-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wałbrzych - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie prac projektowo - kosztorysowych dla zadania inwestycyjnego polegającego na: kompleksowym remoncie, termomodernizacji i przebudowie budynku zlokalizowanego w Wałbrzychu przy ul. Jana Matejki 5 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem przyległego terenu na potrzeby Centrum Sterowania Ruchem oraz siedzibę Straży Miejskiej na dz. nr ewid. 755/8 obr. 27 Śródmieście.

22364 / 2016-02-02 - Podmiot prawa publicznego

Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pn.: Rozwój kompleksu Hali Stulecia: przebudowa wnętrza - Etap II, projekt planowany do współfinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 - działania 8.1. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.

40255 / 2013-03-18 - Inny: Administracja zespolona

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. Budowa laboratorium WIOŚ we Wrocławiu wraz z zapleczem szkoleniowo-dydaktycznym.

3518 / 2011-01-10 - Uczelnia publiczna

Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
WYKONANIE PROJEKTÓW NIEZBĘDNYCH DO DOKOŃCZENIA BUDOWY BUDYNKÓW N1, N2, N3 CENTRUM KLINICZNEGO AKADEMII MEDYCZNEJ WE WROCŁAWIU PRZY UL. BOROWSKIEJ 213.

231921 / 2008-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Kłodzko - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie kompletnego projektu budowlano - wykonawczego wielozadaniowej krytej pływalni przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Kłodzku, ul. Jana Pawła II.

25791 / 2013-02-18 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Zaprojektowanie i wykonanie robót w związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa budynku B1 w kompleksie gmachów Politechniki Wrocławskiej wraz z unowocześnieniem infrastruktury dydaktycznej budynków B1 i B2 ETAP II, znak:AC/BZP/35/2013

67364 / 2012-03-06 - Inny: Dom Pomocy Społecznej

Dom Pomocy Społecznej - Ząbkowice Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w zakresie : spełnienia wymagań bezpieczeństwa pożarowego budynku nr 1 Domu Pomocy Społecznej przy ul. Szpitalnej 3 w Ząbkowicach Śląskich

165859 / 2013-08-21 - Podmiot prawa publicznego

Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. - Bogatynia (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Hala sortowni odpadów komunalnych i kompostowania materiałów biologicznych przetwarzanych na terenie składowiska odpadów w miejscowości Bogatynia

85329 / 2009-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Polkowice - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę parkingu przy ul. 3-go Maja/Skalników w Polkowicach

328724 / 2009-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Oławie - Oława (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie położonych przy ul. Iwaszkiewicza na działce nr 47/2, AM-48

31135 / 2014-02-17 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Usługa polegająca na: Pakiet Nr 1 - Opracowaniu Programu Funkcjonalno - Użytkowego dla dostosowania pomieszczeń w budynku B Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu na potrzeby utworzenia Pracowni Diagnostycznej PET/CT, Pakiet Nr 2 - Wykonaniu dokumentacji projektowej niezbędnej do zgłoszenia i uzyskania zgody na zmianę sposobu użytkowania części obiektu budowlanego dla pomieszczeń pierwotnie zaprojektowanych jako kuchnia, a mających być eksploatowane jako pomieszczenia Oddziału Dziennego Chemioterapii na terenie Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu