Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

199727 / 2010-07-27 - Inny: Powiatowa administracja zespolona / Powiatowy Urząd Pracy (Skarżysko-Kamienna)

Usługa szkoleniowa polegającą na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia pod nazwą i w zakresie tematycznym.: Specjalista ds. opracowania projektów i pozyskiwania funduszy unijnych dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia: Specjalista ds. opracowania projektów i pozyskiwania funduszy unijnych dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej.
ADRESACI SZKOLENIA:10 - osobowa grupowa bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej, z wykształceniem minimum średnim, ze znajomością obsługi komputera, z predyspozycjami do wykonywania zawodu określonymi przez doradcę zawodowego powiatowego urzędu pracy.
CEL PODSTAWOWY: Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę i praktyczne umiejętności pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych oraz przygotowywania, zarządzania, monitorowania i rozliczania projektów.
Wymogi dotyczące organizacji szkolenia.
1. Szczegółowy zakres zamówienia:
Ogółem liczba godzin szkolenia wynosi: 180 (zajęcia teoretyczne i praktyczne wraz z egzaminem) dla każdego uczestnika.
Jedną godzinę szkolenia Zamawiający rozumie jako godzinę zegarową tj. 60 minut: w tym godzina edukacyjna = 45 minut i 15 minut przerwy. Długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny, jednak dzień szkolenia nie może kończyć się przerwą.
2. Wymaga się aby szkolenie realizowane było według planu nauczania obejmującego nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu - dla każdego uczestnika (przez tydzień należy rozumieć 7 kolejnych dni kalendarzowych poczynając od pierwszego dnia szkolenia).
3. Czas trwania szkolenia wynosi 23 dni robocze licząc od daty rozpoczęcia szkolenia.
4. Dopuszcza się realizację zajęć od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem sobót, niedziel oraz świąt).
Ustala się godzinę rozpoczęcia zajęć o godz. 8.00
Zajęcia nie mogą kończyć się później niż o godz. 16.00
5. W przypadku zajęć praktycznych (ćwiczeń), gdzie program przewiduje zajęcia przy komputerze, każdy uczestnik musi mieć zapewnione stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu. Wymagane jest najmniej 10 stanowisk komputerowych - jedno stanowisko dla jednego uczestnika szkolenia.
6. Program szkolenia powinien:
- gwarantować uczestnikom rzetelne przygotowanie teoretyczno-praktyczne do egzaminów i do podjęcia pracy na stanowisku specjalista ds. pozyskiwania funduszy;
- uwzględniać zróżnicowany poziom umiejętności i wiedzy uczestników szkolenia.
7. Zamawiający zastrzega dla Wykonawcy obowiązek wykorzystania w programie szkolenia standardów kwalifikacji zawodowych oraz modułowych programów szkolenia dostępnych w bazie danych prowadzonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl
8. Program szkolenia powinien m.in. obejmować niżej wymienione bloki tematyczne:
- Identyfikowanie regulacji prawnych UE i Polski w zakresie zasad funkcjonowania i wdrażania funduszy strukturalnych
- Charakterystyka Programów Operacyjnych finansowanych z EFS oraz pozostałych dokumentów programowych na lata 2007-2013
- System wdrażania EFS w Polsce
- Identyfikowanie innych niż EFS źródeł finansowania projektów
- Analiza problemów i określenie grup beneficjentów ostatecznych
- Ustalanie celów głównych i szczegółowych projektu
- Analiza ryzyka projektu
- Harmonogram działań projektu
- Oprogramowanie komputerowe wspomagające zarządzanie projektami
- Formularz wniosku
- Metody i zasady zarządzania projektami realizowanymi w ramach EFS
- Płynność finansowa projektu
- Stosowanie prawa zamówień publicznych
- Partnerstwo w realizacji projektów
- Przygotowywanie wniosków o płatność
- Prowadzenie monitoringu, sprawozdawczości oraz ewaluacji projektu
Instytucja szkoleniowa może uzupełnić program szkolenia o dodatkowe bloki tematyczne
9. Program szkolenia musi odpowiadać wymogom określonym w § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2006 Nr 31, poz.216) oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz.U. z 2007r. Nr 47 poz. 314), a ponadto spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów.
Program szkolenia powinien zawierać w szczególności następujące informacje:
1. nazwę i zakres szkolenia;
2. czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
3. wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
4. cele szkolenia;
5. plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej;
6. treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
7. wykaz literatury oraz niezbędnych środków;
8. sposób sprawdzania efektów szkolenia.
10. Wykonawca zobowiązany będzie przygotować do oferty wstępny harmonogram szkolenia (załącznik nr 6 do SIWZ). Docelowy harmonogram szkolenia Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania i przedstawienia go do zatwierdzenia przez Zamawiającego najpóźniej na dwa dni przed podpisaniem umowy.
11. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odbywania szkolenia zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 2003r. Nr 169, poz.1650 z późniejszymi zmianami).
Pomieszczenia, w których będą odbywać się zajęcia szkoleniowe muszą być przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym i bhp do prowadzenia szkoleń.
12. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia sal wykładowych w odpowiednim standardzie do prowadzenia szkolenia, które będą spełniać następujące wymogi:
a) sale muszą spełnić wymogi bezpieczeństwa, być akustyczne i odpowiednio oświetlone;
b) sale muszą być wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc siedzących, stolików/ławek do ilości osób szkolonych wraz z zapleczem sanitarnym;
c) sale muszą być wyposażone w sprzęt audiowizualny, flipchart, tablice szkolne lub magnetyczne.
13. Wykonawca musi zabezpieczyć słuchaczom dostęp do przygotowanych materiałów dydaktycznych wykorzystanych w szkoleniu (w tym m. in.: materiałów edukacyjnych, testów wiedzy, zdjęć, plansz oraz ilustracji, zestawów foliogramów, podręczników, czasopism i literatury fachowej oraz przepisów prawnych).
14. Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia materiały piśmiennicze tzn. długopis, zeszyt 96 kartkowy w kratkę formatu A5 w twardej oprawie, materiały dydaktyczne niezbędne w procesie przyswajania przekazywanej wiedzy - mogą to być np. podręczniki, kserokopie treści przekazywanych w trakcie zajęć. Materiały te muszą zostać przekazane na własność każdemu uczestnikowi szkolenia na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć. Wykonawca wlicza w cenę szkolenia ich koszt.
Uczestnicy kwitują odbiór materiałów własnoręcznym podpisem. Kserokopię potwierdzenia otrzymania materiałów Zamawiający otrzyma od Wykonawcy po zakończeniu szkolenia.
15. Wykonawca w dniu rozpoczęcia szkolenia jest zobowiązany zapoznać uczestników szkolenia z jego szczegółowym programem i przekazać im harmonogram realizowanych zajęć.
16. Wykonawca zobowiązany jest do oznaczenia dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia, materiałów szkoleniowych, pomieszczeń w których realizowane będzie szkolenie oraz całej dokumentacji dotyczącej szkolenia (oferty jednostki szkolącej, programu szkolenia, listy obecności, ankiety dla uczestników szkolenia itp.) zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki tj. umieszczenia Logotypu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz logotypu Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz informacją o współfinansowaniu. Dokument dostępny jest w siedzibie Urzędu lub na stronie internetowej www.wup.kielce.pl
17. Wykonawca nie ma obowiązku ubezpieczenia uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i powrotu. W przypadku konieczności dokonania w/w ubezpieczenia, poniesiony przez Wykonawcę wydatek na ubezpieczenie nie może zostać ujęty w kalkulacji kosztów i jednocześnie nie może mieć wpływu na cenę szkolenia. Wydatek ten będzie stanowił wówczas wkład własny Wykonawcy.
18. Wykonawca zapewni każdego dnia uczestnikom szkolenia catering: kawa, herbata, woda mineralna, cukier, naczynia jednorazowe oraz poczęstunek (1 bułka).Wykonawca wlicza w cenę szkolenia ich koszt.
19. Dokumentacja dotycząca ukończenia szkolenia
Szkolenie powinno kończyć się egzaminem oraz wydaniem uczestnikom szkolenia:
- zaświadczenia zgodnego ze wzorem określonym w załączniku nr 1 do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych. (Dz.U. z 2006r. Nr 31 poz.216), które musi być opatrzone logiem Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej oraz sformułowaniem - Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego- (wzór logo dostępny u Zamawiającego)
W przypadku, jeżeli wymagają tego odrębne przepisy, egzamin i uzyskane na jego podstawie kwalifikacje muszą być potwierdzone w sposób określony tymi przepisami.
Kserokopie w/w dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę zamówienia, a ich odbiór potwierdzony przez uczestników szkolenia i przekazane do Zamawiającego w terminie 7 dni roboczych od zakończenia szkolenia.
20. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia nadzoru wewnętrznego służącego podnoszeniu jakości szkolenia
Miejsce szkolenia: Szkolenie winno zostać zorganizowane na terenie miasta: Skarżysko-Kamienna w miejscu wskazanym przez Wykonawcę - odpowiednio zagospodarowanym i przystosowanym do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych, spełniających wymogi - jeżeli takie istnieją - wynikające z odrębnych przepisów oraz określone w niniejszej SIWZ.
Jednostka zobowiązana jest do wskazania w ofercie miejsca odbywania zajęć - należy podać dokładny adres.
Termin realizacji zamówienia: Termin wykonania zamówienia wynosi 23 dni robocze licząc od daty rozpoczęcia szkolenia.
Planowany termin rozpoczęcia szkolenia: do 7 dni od dnia podpisania umowy.
Termin szkolenia będzie ustalany pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 199727

Data publikacji: 2010-07-27

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. 1 Maja 105

Numer domu: 105

Miejscowość: Skarżysko-Kamienna

Kod pocztowy: 26-110

Województwo / kraj: świętokrzyskie

Numer telefonu: 041 25 17 300

Numer faxu: 041 25 17 306

Adres strony internetowej: www.pupskarzysko.pl

Regon: 29114178100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Powiatowa administracja zespolona

Inny rodzaj zamawiającego: Powiatowa administracja zespolona

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa szkoleniowa polegającą na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia pod nazwą i w zakresie tematycznym.: Specjalista ds. opracowania projektów i pozyskiwania funduszy unijnych dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia: Specjalista ds. opracowania projektów i pozyskiwania funduszy unijnych dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej.
ADRESACI SZKOLENIA:10 - osobowa grupowa bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej, z wykształceniem minimum średnim, ze znajomością obsługi komputera, z predyspozycjami do wykonywania zawodu określonymi przez doradcę zawodowego powiatowego urzędu pracy.
CEL PODSTAWOWY: Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę i praktyczne umiejętności pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych oraz przygotowywania, zarządzania, monitorowania i rozliczania projektów.
Wymogi dotyczące organizacji szkolenia.
1. Szczegółowy zakres zamówienia:
Ogółem liczba godzin szkolenia wynosi: 180 (zajęcia teoretyczne i praktyczne wraz z egzaminem) dla każdego uczestnika.
Jedną godzinę szkolenia Zamawiający rozumie jako godzinę zegarową tj. 60 minut: w tym godzina edukacyjna = 45 minut i 15 minut przerwy. Długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny, jednak dzień szkolenia nie może kończyć się przerwą.
2. Wymaga się aby szkolenie realizowane było według planu nauczania obejmującego nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu - dla każdego uczestnika (przez tydzień należy rozumieć 7 kolejnych dni kalendarzowych poczynając od pierwszego dnia szkolenia).
3. Czas trwania szkolenia wynosi 23 dni robocze licząc od daty rozpoczęcia szkolenia.
4. Dopuszcza się realizację zajęć od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem sobót, niedziel oraz świąt).
Ustala się godzinę rozpoczęcia zajęć o godz. 8.00
Zajęcia nie mogą kończyć się później niż o godz. 16.00
5. W przypadku zajęć praktycznych (ćwiczeń), gdzie program przewiduje zajęcia przy komputerze, każdy uczestnik musi mieć zapewnione stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu. Wymagane jest najmniej 10 stanowisk komputerowych - jedno stanowisko dla jednego uczestnika szkolenia.
6. Program szkolenia powinien:
- gwarantować uczestnikom rzetelne przygotowanie teoretyczno-praktyczne do egzaminów i do podjęcia pracy na stanowisku specjalista ds. pozyskiwania funduszy;
- uwzględniać zróżnicowany poziom umiejętności i wiedzy uczestników szkolenia.
7. Zamawiający zastrzega dla Wykonawcy obowiązek wykorzystania w programie szkolenia standardów kwalifikacji zawodowych oraz modułowych programów szkolenia dostępnych w bazie danych prowadzonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl
8. Program szkolenia powinien m.in. obejmować niżej wymienione bloki tematyczne:
- Identyfikowanie regulacji prawnych UE i Polski w zakresie zasad funkcjonowania i wdrażania funduszy strukturalnych
- Charakterystyka Programów Operacyjnych finansowanych z EFS oraz pozostałych dokumentów programowych na lata 2007-2013
- System wdrażania EFS w Polsce
- Identyfikowanie innych niż EFS źródeł finansowania projektów
- Analiza problemów i określenie grup beneficjentów ostatecznych
- Ustalanie celów głównych i szczegółowych projektu
- Analiza ryzyka projektu
- Harmonogram działań projektu
- Oprogramowanie komputerowe wspomagające zarządzanie projektami
- Formularz wniosku
- Metody i zasady zarządzania projektami realizowanymi w ramach EFS
- Płynność finansowa projektu
- Stosowanie prawa zamówień publicznych
- Partnerstwo w realizacji projektów
- Przygotowywanie wniosków o płatność
- Prowadzenie monitoringu, sprawozdawczości oraz ewaluacji projektu
Instytucja szkoleniowa może uzupełnić program szkolenia o dodatkowe bloki tematyczne
9. Program szkolenia musi odpowiadać wymogom określonym w § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2006 Nr 31, poz.216) oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz.U. z 2007r. Nr 47 poz. 314), a ponadto spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów.
Program szkolenia powinien zawierać w szczególności następujące informacje:
1. nazwę i zakres szkolenia;
2. czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
3. wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
4. cele szkolenia;
5. plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej;
6. treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
7. wykaz literatury oraz niezbędnych środków;
8. sposób sprawdzania efektów szkolenia.
10. Wykonawca zobowiązany będzie przygotować do oferty wstępny harmonogram szkolenia (załącznik nr 6 do SIWZ). Docelowy harmonogram szkolenia Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania i przedstawienia go do zatwierdzenia przez Zamawiającego najpóźniej na dwa dni przed podpisaniem umowy.
11. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odbywania szkolenia zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 2003r. Nr 169, poz.1650 z późniejszymi zmianami).
Pomieszczenia, w których będą odbywać się zajęcia szkoleniowe muszą być przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym i bhp do prowadzenia szkoleń.
12. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia sal wykładowych w odpowiednim standardzie do prowadzenia szkolenia, które będą spełniać następujące wymogi:
a) sale muszą spełnić wymogi bezpieczeństwa, być akustyczne i odpowiednio oświetlone;
b) sale muszą być wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc siedzących, stolików/ławek do ilości osób szkolonych wraz z zapleczem sanitarnym;
c) sale muszą być wyposażone w sprzęt audiowizualny, flipchart, tablice szkolne lub magnetyczne.
13. Wykonawca musi zabezpieczyć słuchaczom dostęp do przygotowanych materiałów dydaktycznych wykorzystanych w szkoleniu (w tym m. in.: materiałów edukacyjnych, testów wiedzy, zdjęć, plansz oraz ilustracji, zestawów foliogramów, podręczników, czasopism i literatury fachowej oraz przepisów prawnych).
14. Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia materiały piśmiennicze tzn. długopis, zeszyt 96 kartkowy w kratkę formatu A5 w twardej oprawie, materiały dydaktyczne niezbędne w procesie przyswajania przekazywanej wiedzy - mogą to być np. podręczniki, kserokopie treści przekazywanych w trakcie zajęć. Materiały te muszą zostać przekazane na własność każdemu uczestnikowi szkolenia na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć. Wykonawca wlicza w cenę szkolenia ich koszt.
Uczestnicy kwitują odbiór materiałów własnoręcznym podpisem. Kserokopię potwierdzenia otrzymania materiałów Zamawiający otrzyma od Wykonawcy po zakończeniu szkolenia.
15. Wykonawca w dniu rozpoczęcia szkolenia jest zobowiązany zapoznać uczestników szkolenia z jego szczegółowym programem i przekazać im harmonogram realizowanych zajęć.
16. Wykonawca zobowiązany jest do oznaczenia dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia, materiałów szkoleniowych, pomieszczeń w których realizowane będzie szkolenie oraz całej dokumentacji dotyczącej szkolenia (oferty jednostki szkolącej, programu szkolenia, listy obecności, ankiety dla uczestników szkolenia itp.) zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki tj. umieszczenia Logotypu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz logotypu Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz informacją o współfinansowaniu. Dokument dostępny jest w siedzibie Urzędu lub na stronie internetowej www.wup.kielce.pl
17. Wykonawca nie ma obowiązku ubezpieczenia uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i powrotu. W przypadku konieczności dokonania w/w ubezpieczenia, poniesiony przez Wykonawcę wydatek na ubezpieczenie nie może zostać ujęty w kalkulacji kosztów i jednocześnie nie może mieć wpływu na cenę szkolenia. Wydatek ten będzie stanowił wówczas wkład własny Wykonawcy.
18. Wykonawca zapewni każdego dnia uczestnikom szkolenia catering: kawa, herbata, woda mineralna, cukier, naczynia jednorazowe oraz poczęstunek (1 bułka).Wykonawca wlicza w cenę szkolenia ich koszt.
19. Dokumentacja dotycząca ukończenia szkolenia
Szkolenie powinno kończyć się egzaminem oraz wydaniem uczestnikom szkolenia:
- zaświadczenia zgodnego ze wzorem określonym w załączniku nr 1 do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych. (Dz.U. z 2006r. Nr 31 poz.216), które musi być opatrzone logiem Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej oraz sformułowaniem - Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego- (wzór logo dostępny u Zamawiającego)
W przypadku, jeżeli wymagają tego odrębne przepisy, egzamin i uzyskane na jego podstawie kwalifikacje muszą być potwierdzone w sposób określony tymi przepisami.
Kserokopie w/w dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę zamówienia, a ich odbiór potwierdzony przez uczestników szkolenia i przekazane do Zamawiającego w terminie 7 dni roboczych od zakończenia szkolenia.
20. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia nadzoru wewnętrznego służącego podnoszeniu jakości szkolenia
Miejsce szkolenia: Szkolenie winno zostać zorganizowane na terenie miasta: Skarżysko-Kamienna w miejscu wskazanym przez Wykonawcę - odpowiednio zagospodarowanym i przystosowanym do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych, spełniających wymogi - jeżeli takie istnieją - wynikające z odrębnych przepisów oraz określone w niniejszej SIWZ.
Jednostka zobowiązana jest do wskazania w ofercie miejsca odbywania zajęć - należy podać dokładny adres.
Termin realizacji zamówienia: Termin wykonania zamówienia wynosi 23 dni robocze licząc od daty rozpoczęcia szkolenia.
Planowany termin rozpoczęcia szkolenia: do 7 dni od dnia podpisania umowy.
Termin szkolenia będzie ustalany pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 23

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
W celu oceny spełnienia warunku posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, Wykonawca powinien wykazać, że posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej, zgodnie z art.20 ust.1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity: Dz.U. 2008r. Nr 69 poz.415 z późn.zm)

Wiedza i doświadczenie:
W celu oceny spełnienia warunku posiadania wiedzy i doświadczenia, Wykonawca powinien wykazać, iż wykonał w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, co najmniej 3 (trzy) usługi dla co najmniej 10 osób stanowiących jedną grupę szkoleniową (szkolenie grupowe) będące przedmiotem zamówienia lub tożsame swoim tematem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane należycie

Potencjał techniczny:
W celu oceny spełnienia warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym Wykonawca powinien wykazać, że: dysponuje salą szkoleniową na minimum 10 uczestników; dysponuje minimum 10 stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W celu oceny spełnienia warunku dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Wykonawca powinien wykazać, że: osoby będące wykładowcami posiadają wykształcenie wyższe i co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe związane z tematyką szkolenia i przeprowadziły minimum 3 szkolenia grupowe w zakresie prowadzonej przez siebie tematyki zajęć wskazanej przez Wykonawcę

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
W celu wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunku posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności należy złożyć podpisane przez wykonawcę lub upoważnionego pełnomocnika oświadczenie, iż instytucja szkoleniowa posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej (załącznik nr 4 do SIWZ); wypełniony formularz oferty (załącznik nr 5 do SIWZ) do którego należy dołączyć:program szkolenia zgodnie z wcześniej wymienionymi rozporządzeniami MEN oraz MPiPS, wypełniony wstępny harmonogram szkolenia (załącznik nr 6 do SIWZ),
wzory dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
wzór ankiety oceniającej szkolenie;zaakceptowany poprzez zaparafowanie każdej ze stron załączony wzór umowy (załącznik 10 do SIWZ).
Wykonawca do oferty załącza dokument lub dokumenty, z których będzie wynikać uprawnienie do podpisywania oferty . Wymagane dokumenty należy złożyć w oryginale lub można złożyć w formie kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub notariusza. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu, gdy złożona kopia jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości. Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać zakres czynności, co do wykonywania których pełnomocnik jest upoważniony. Przyjmuje się, że pełnomocnictwo do podpisywania oferty obejmuje pełnomocnictwo do poświadczenia za zgodność z oryginałem ewentualnych kopii dokumentów składanych wraz z ofertą

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy za wyjątkiem wystąpienia : zmiany kadry realizującej szkolenie w wyniku nieprzewidywalnych zdarzeń losowych ( np. śmierć, choroba, rozwiązanie stosunku pracy), których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić zastępstwo przez osobę lub osoby o właściwych uprawnieniach i o doświadczeniu równym lub większym od doświadczenia osoby lub osób zastępowanych. Zastępca będzie mógł przystąpić do realizacji przedmiotu zamówienia przewidzianego w umowie po uzyskaniu przez Wykonawcę pisemnej zgody ze strony Zamawiającego. Występując z wnioskiem o zmianę kadry realizującej szkolenie, Wykonawca zobowiązany będzie wskazać: przyczyny niedostępności osoby/osób zastępowanej/ych; czynności, które będą przez tą osobę/y
wykonywane; kogo będzie(ą) miała(y) zastąpić; okres zastępstwa; zmiany miejsca (adresu) wykonywania zamówienia z przyczyn niezależnych od Wykonawcy; zmiany harmonogramu zajęć z przyczyn niezależnych od Wykonawcy; wszelkie inne zmiany, których nie można było przewidzieć, a nie działają na szkodę Zamawiającego.
W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili podpisania umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie Wykonawcy w organizacji szkoleń grupowych objętych zamówieniem

Znaczenie kryterium 2: 15

Nazwa kryterium 3: Posiadanie certyfikatu jakości usług

Znaczenie kryterium 3: 5

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej, ul. 1 Maja 105

Data składania wniosków, ofert: 04/08/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 08:00

Miejsce składania:
Oferty należy składać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Skarżysku-Kamiennej, ul. 1 Maja 105, 26-110 Skarżysko-Kamienna w pokoju nr 3 Biuro Podawcze (parter budynku) lub przesłać na powyższy adres

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Szkolenie realizowane w ramach projektu systemowego PUP TERAZ PRACA współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.3

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

32125 / 2013-03-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sokółka (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przeprowadzenie szkolenia osób bezrobotnych finansowanego ze środków Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego

416658 / 2012-10-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach - Starachowice (świętokrzyskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Starachowicach mającego na celu nabycie przez uczestników szkolenia nowych umiejętności i kwalifikacji w zakresie: Obsługa programu AUTOCAD. Znak sprawy ZP/24/2012

103690 / 2011-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Augustów (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkoleniowa pn. Techniki sprzedaży z obsługą kas fiskalnych i terminalem płatniczym.

273460 / 2015-10-15 - Inny: Jednostka organizacyjna samorzÄ…du terytorialnego - Powiatowy UrzÄ…d Pracy

Powiatowy Urząd Pracy - Chorzów (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia dla osób bezrobotnych współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego DOK.TW-172-PN/POWER/I/2015

66554 / 2011-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja 2 szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP Kielce finansowanych z projektu Twoja przyszłość i Funduszu Pracy Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 6.1.3 PO KL Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych

25002 / 2016-02-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sokółka (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przeprowadzenie szkoleń dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sokółce

118608 / 2013-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Świdnica (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń grupowych finansowanych ze środków Funduszu Pracy dla 40 osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świdnicy jako bezrobotne. (FP 3)

92957 / 2010-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sokółka (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla osób bezrobotnych, finansowanego ze środków Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego, w następujących kierunkach: 1) Uprawnienia elektroenergetyczne SEP do 1 kV Część I zamówienia; 2) Operator sprzętu ciężkiego Część II zamówienia

72363 / 2016-06-07 - Inny: Jednostka organizacyjna samorzÄ…du terytorialnego - Powiatowy UrzÄ…d Pracy

Powiatowy Urząd Pracy - Chorzów (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia dla osób bezrobotnych współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego DOK.TW-262-PN/POWER/II/2016

272399 / 2010-10-04 - Inny: Powiatowa administracja zespolona

Powiatowy Urząd Pracy - Skarżysko-Kamienna (świętokrzyskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia: Technolog robót wykończeniowych w budownictwie dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej

68339 / 2009-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia grupowego w zakresie Operator walców drogowych III KL