Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

219020 / 2011-07-27 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej / Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli (Nowa Sól)

Usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu dla 15 osób bezrobotnych pn.: /Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych/ (ECDL - European Computer Driving Licence).

Opis zamówienia

1. Kategoria według Słownika Zamówień (CPV): 80533000-9 Usługi zapoznawania użytkownika z obsługą komputera i usługi szkoleniowe.
2. Przedmiotem zamówienia jest usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu dla 15 osób bezrobotnych pn.: /Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych/ - ECDL - European Computer Driving Licence). Szkolenie jest usługą planowaną, organizowaną ze względu na potrzeby rynku pracy w ramach projektu Pomnóż swój kapitał w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
3. Szkolenie finansowane jest w całości ze środków publicznych.
4. Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL - European Computer Driving Licence) jest jednolitym certyfikatem, uznawanym we wszystkich krajach Unii Europejskiej. ECDL jest certyfikatem będącym świadectwem zdania egzaminów - egzaminu teoretycznego oraz egzaminów praktycznych potwierdzających umiejętności efektywnego wykorzystania technologii informatycznej w zakresie obsługi oprogramowania użytkowego: edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, bazy danych, programu wspomagającego tworzenie grafiki menadżerskiej i prezentacji multimedialnych oraz umiejętności zarządzania informacją w komputerze i sieci Internet.
5. Szkoleniem zostaną objęte osoby bezrobotne, bez względu na poziom wykształcenia, znające podstawy obsługi komputera, skierowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli.
6. Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestnika do uzyskania Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych.
7. Każdy kursant ma otrzymać Europejską Kartę Umiejętności Komputerowych (EKUK). Poszczególne wyniki egzaminów z modułów mają być odnotowane przez egzaminatora w Europejskiej Karcie Umiejętności Komputerowych (EKUK). Po zdaniu wszystkich 7 egzaminów, karta EKUK ma być wymieniona na Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL - European Computer Driving Licence), który mają otrzymać kursanci, którzy zdali pozytywnie wszystkie 7 egzaminów.
Aby uzyskać i otrzymać Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, niezależnie od sposobu zdobycia umiejętności przez kandydata należy zdać egzamin kończący każdy z 7 modułów, o których mowa w programie ( w tym jeden teoretyczny i 6 praktycznych).
8. Wszystkie egzaminy mają być przeprowadzone przez akredytowanego egzaminatora. Egzaminator przeprowadzający egzamin powinien posiadać Certyfikat Egzaminatora ECDL oraz osobistą pieczęć /Egzaminator ECDL/.
9. Każdy egzamin kończący moduł musi zostać przeprowadzony w Centrum Egzaminacyjnym ECDL lub w Laboratorium Egzaminacyjnym ECDL. Ostatni z 7 egzaminów musi przypadać na ostatni dzień szkolenia.
10. Miejsce przeprowadzenia szkolenia - miasto Nowa Sól, dopuszcza się możliwość innego miejsca szkolenia niż miasto Nowa Sól, jednak w takim przypadku koszty dowozu lub dojazdu uczestników szkolenia z miejscowości Nowa Sól do miejsca odbywania szkolenia jak również koszty zakwaterowania i wyżywienia - jeśli takie wystąpią - ponosi w całości jednostka szkoląca. Instytucja w takim przypadku zobowiązana jest opisać sposób organizacji dojazdu uczestników z podaniem środka transportu.
11. Szkolenie ma obejmować 150 godzin lekcyjnych (bez czasu przeznaczonego na 7 egzaminów) przypadających na jednego uczestnika szkolenia. Przez godzinę lekcyjną należy rozumieć: 45 minut zajęć.
12. Dzienna liczba godzin nie może przekroczyć 6 godzin zegarowych. Kurs nie może odbywać się w niedziele i święta. W przypadku organizacji szkolenia w miejscowości innej niż miasto Nowa Sól, dzienny czas trwania szkolenia wraz z dojazdem w obie strony nie może przekroczyć 8 godzin.
13. Szkolenie ma obejmować zakres wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych. Zajęcia praktyczne mają odbywać się na samodzielnych stanowiskach komputerowych. Zajęcia praktyczne mogą odbywać się w dwóch podgrupach.
14. Szkolenie musi być realizowane przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu dla wszystkich uczestników szkolenia zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity z roku 2008 Dz. U. Nr 69, poz. 415 z póź. zm.). Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia do godziny ich zakończenia łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy. Długość i ilość przerw może być ustalana według uznania jednostki szkolącej, jednakże łączny czas przerw w danym dniu nie może przekroczyć iloczynu ilości godzin lekcyjnych i 15 minut czasu przeznaczonego na przerwę.
15. Program szkolenia opracowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) zgodnie z ECDL Syllabus v. 5.0, który znajduje się na stronie internetowej www.ecdl.pl, powinien obejmować swoim zakresem:
Moduł I - Podstawy technik informatycznych i komunikacyjnych
1/ Sprzęt
- Pojęcia
- Wydajność komputera
- Pamięć i jej wielkość
- Urządzenia wejścia/wyjścia
2/ Oprogramowanie:
- Pojęcia
3/ Sieci komputerowe:
- Typy sieci komputerowych
- Transfer danych
4/ Techniki informatyczne i komunikacyjne w życiu codziennym:
- Świat elektroniki - usługi w sieciach
- Komunikacja
- Społeczności wirtualne
- Zagadnienia ochrony zdrowia
- Zagadnienia ochrony środowiska naturalnego
5/ Zagadnienia bezpieczeństwa i ochrony danych
- Tożsamość/autoryzacja
- Bezpieczeństwo danych
- Wirusy komputerowe
6/ Zagadnienia prawne
- Prawa autorskie
- Ochrona danych

Moduł II - Użytkowanie komputerów
1/ System operacyjny
- Pierwsze kroki
- Ustawienia
- Praca z ikonami
- Użycie okien
2/ Zarządzanie plikami:
- Podstawowe pojęcia
- Pliki i foldery
- Praca z plikami
- Kopiowanie, przenoszenie
- Usuwanie, odzyskiwanie
- Szukanie
3/ Programy narzędziowe
- Kompresja plików
- Programy antywirusowe
4/ Drukowanie:
- Opcje drukarki
- Wykonywanie czynności: drukowanie

Moduł III - Przetwarzanie tekstów
1/ Praca z aplikacją:
- Praca z dokumentami
- Zwiększenie wydajności pracy
2/ Tworzenie dokumentu
- Wprowadzanie tekstu
- Zaznaczanie, edycja
3/ Formatowanie:
- Tekst
- Akapity
- Style
4/ Obiekty
- Tworzenie tabel
- Formatowanie tabeli
- Obiekty graficzne
5/ Korespondencja seryjna
- Przygotowanie
- Wydruki
6/ Przygotowanie wydruków
- Ustawienia
- Sprawdzenie dokumentu i drukowanie

Moduł IV Arkusze kalkulacyjne
1/ Użycie aplikacji
- Praca z arkuszami kalkulacyjnymi
- Udoskonalenie jakości i wydajności pracy
2/ Komórki:
- Wprowadzanie, zaznaczanie
- Edycja, sortowanie
- Kopiowanie, przesuwanie, usuwanie
3/ Zarządzanie arkuszami
- Wiersze i kolumny
- Arkusze
4/ Reguły i funkcje
- Reguły arytmetyczne
- Funkcje
5/ Formatowanie
- Liczby/daty
- Zawartości komórki
- Wyrównanie, obramowanie komórek
6/ Wykresy
- Tworzenie
- Edycja
7/ Formatowanie arkusza
- Ustawienia
- Sprawdzenie i drukowanie

Moduł V - Bazy danych
1/ Rozumienie istoty baz danych:
- Kluczowe pojęcia
- Organizacja baz danych
- Relacje
- Operacje.
2/ Obsługa aplikacji
- Praca z bazami danych
- Typowe zadania
3/ Tabele
- Rekordy
- Projekt
4/ Wybieranie informacji z bazy
- Podstawowe operacje
- Kwerendy (zapytania)
5/ Obiekty
- Formularze
6/ Wydruki
- Raporty, wysyłka danych
- Drukowanie

Moduł VI - Grafika menedżerska i prezentacyjna
1/ Używanie aplikacji:
- Praca z Prezentacjami
- Zwiększenie wydajności pracy
2/ Tworzenie prezentacji:
- Widoki prezentacji
- Slajdy
- Wzorzec slajdu
3/ Tekst
- Posługiwanie się tekstem
- Formatowanie
- Listy
- Tabele
4/ Wykresy:
- Praca z wykresami
- Schemat organizacyjny
5/ Obiekty graficzne:
- Prowadzanie, manipulacja
- Rysowanie
6/ Przygotowanie pokazu slajdów:
- Przygotowanie prezentacji
- Sprawdzanie i uruchamianie prezentacji

Moduł VII - Przeglądanie stron internetowych i Komunikacja
Część 1 Przeglądanie stron internetowych
1/ Internet:
- Pojęcia/terminy
- bezpieczeństwo w sieci Web
2/ Używanie przeglądarki
- Podstawy przeglądania
- Ustawienia
- Nawigacja
- Zakładki (strony ulubione)
3/ Korzystanie z sieci
- Formularze
- Wyszukiwanie
4/ Wydruki z sieci
- Zapisywanie plików
- Przygotowanie do druku i drukowanie
Część 2 Komunikacja
5/ Komunikacja elektroniczna
- Pojęcia/terminy
- Względy bezpieczeństwa
- Teoria e-maili
6/ Korzystanie z e-maili
- Wysyłanie e-maili
- Otrzymywanie e-maili
- Zwiększenie wydajności pracy
7/ Zarządzanie skrzynką pocztową
- Organizacja
- Książka adresowa

16. Wykonawca będzie sprawdzał efekty szkolenia na poszczególnych etapach szkolenia wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzaminy końcowe.
17. Wykonawca będzie prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia.
18. W cenę szkolenia powinna zostać wliczona opłata za pierwsze egzaminy każdego z 7 modułów dla każdego uczestnika kursu.
19. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom kursu materiały szkoleniowe. Każdy uczestnik ma otrzymać na własność w pierwszym dniu zajęć literaturę wspomagającą w formie książki, dotyczącej tematyki szkolenia (zgodnie z prawem autorskim), oraz materiały do robienia notatek (np. zeszyt i długopis). Literatura musi obejmować zakres tematyczny zgodny z programem szkolenia.
20. Jednostka szkoląca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia napoje zimne i ciepłe oraz poczęstunek. Każdy uczestnik ma otrzymać w każdym dniu szkolenia jeden napój w jednorazowym opakowaniu o pojemności min. 200 ml oraz min. jedną świeżą kanapkę. Poza tym każdy kursant musi mieć stały dostęp do napojów ciepłych (np. kawa, herbata), napojów zimnych (np. woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz dodatkowy poczęstunek (np. paluszki, ciastka). Minimalna wartość cateringu dla całej grupy na okres trwania całego szkolenia ma wynosić minimum 1 140,00 zł (jeden tysiąc sto czterdzieści złotych).
21. Wykonawca przeprowadzi kurs zgodnie z opracowanym i przedstawionym w ofercie programem szkolenia, który należy sporządzić wg załącznika nr 1B do SIWZ i który ma zawierać:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) ogólną liczbę godzin wraz z 7 egzaminami końcowymi z każdego modułu - przypadających na jednego uczestnika szkolenia - z podziałem na: godziny teoretyczne, godziny praktyczne i czas przewidywany na egzaminy końcowe,
c) czas trwania dla całej 15 osobowej grupy (od dnia rozpoczęcia do dnia zakończenia wraz z egzaminami końcowymi, podany w zaokrągleniu do pełnych tygodni,(nie podając konkretnych dat realizacji szkolenia) oraz sposób organizacji szkolenia ze szczególnym uwzględnieniem sposobu realizacji zajęć praktycznych,
d) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia (z uwzględnieniem pkt 5),
e) cele szkolenia (z uwzględnieniem pkt 6),
f) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar godzinowy (z uwzględnieniem pkt 15) z podziałem na: części teoretyczną, część praktyczną oraz czas dodatkowy przewidziany na egzaminy końcowe z każdego modułu,
g) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
h) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych do realizacji przedstawionego programu,
i) wykaz wszystkich materiałów szkoleniowych które otrzyma na własność każdy uczestnik kursu jak w pkt. 19 (przy literaturze należy podać wydawnictwo, tytuł, autor).
j) sposób sprawdzania efektów szkolenia.
22. Wykonawca ubezpieczy uczestników kursu na czas jego trwania od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie ma obejmować wypadki powstałe w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. Wysokość składki ma odpowiadać sumie ubezpieczenia NNW nie mniejszej niż 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych) na jednego uczestnika szkolenia.
23. Uczestnicy szkolenia po zakończeniu szkolenia powinni otrzymać:
1) zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji wydane przez instytucję szkoleniową. Zaświadczenie zgodnie z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 177, poz. 1193), które w swojej treści ma zawierać minimum niżej wymienione elementy:
a) numer z rejestru,
b) imię, nazwisko oraz numer PESEL, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Wykonawca zobowiązany jest przedstawić przed podpisaniem umowy wzór zaświadczenia, jakie zostanie wydane uczestnikom - wzór będzie stanowić załącznik nr 2 do umowy.
24. Szkolenie jest organizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja o wsparciu z EFS musi być widoczna dla wszystkich innych osób, które stykają się z projektami. Dlatego jednostka szkoląca ma zadbać aby uczestnicy kursu wiedzieli, że szkolenie jest organizowane w ramach konkretnego projektu współfinansowanego ze środków EFS. Akcja informacyjna polega na oznakowaniu materiałów związanych ze szkoleniem i sal gdzie będą odbywać się zajęcia - logami UE, EFS, PO KL i tytułem projektu wraz z nazwą programu, priorytetu, działania oraz poddziałania - zgodnie z wytycznymi dotyczącymi promocji projektów współfinansowanych z EFS, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl/ZPFE/Strony/Logo.aspx - szczegółowe informacje można również uzyskać w PUP w Nowej Soli u osób upoważnionych do porozumiewania się z wykonawcami, wymienionych w części XVIII SIWZ.
25. Uczestnicy szkolenia powinni dodatkowo otrzymać zaświadczenie poświadczające uczestnictwo w szkoleniu w ramach projektu /Pomnóż swój kapitał/ - w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego - wzór zaświadczenia stanowi załącznik nr 3 do umowy.
26. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia warunków pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie trwania szkolenia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 219020

Data publikacji: 2011-07-27

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli

Ulica: ul. Staszica 1C

Numer domu: 1C

Miejscowość: Nowa Sól

Kod pocztowy: 67-100

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 0-68 3873242

Numer faxu: 0-68 3873242

Adres strony internetowej: www.pup-nowasol.pl

Regon: 97125663800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego:
Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Inny rodzaj zamawiającego:
samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu dla 15 osób bezrobotnych pn.: /Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych/ (ECDL - European Computer Driving Licence).

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Kategoria według Słownika Zamówień (CPV): 80533000-9 Usługi zapoznawania użytkownika z obsługą komputera i usługi szkoleniowe.
2. Przedmiotem zamówienia jest usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu dla 15 osób bezrobotnych pn.: /Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych/ - ECDL - European Computer Driving Licence). Szkolenie jest usługą planowaną, organizowaną ze względu na potrzeby rynku pracy w ramach projektu Pomnóż swój kapitał w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
3. Szkolenie finansowane jest w całości ze środków publicznych.
4. Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL - European Computer Driving Licence) jest jednolitym certyfikatem, uznawanym we wszystkich krajach Unii Europejskiej. ECDL jest certyfikatem będącym świadectwem zdania egzaminów - egzaminu teoretycznego oraz egzaminów praktycznych potwierdzających umiejętności efektywnego wykorzystania technologii informatycznej w zakresie obsługi oprogramowania użytkowego: edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, bazy danych, programu wspomagającego tworzenie grafiki menadżerskiej i prezentacji multimedialnych oraz umiejętności zarządzania informacją w komputerze i sieci Internet.
5. Szkoleniem zostaną objęte osoby bezrobotne, bez względu na poziom wykształcenia, znające podstawy obsługi komputera, skierowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli.
6. Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestnika do uzyskania Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych.
7. Każdy kursant ma otrzymać Europejską Kartę Umiejętności Komputerowych (EKUK). Poszczególne wyniki egzaminów z modułów mają być odnotowane przez egzaminatora w Europejskiej Karcie Umiejętności Komputerowych (EKUK). Po zdaniu wszystkich 7 egzaminów, karta EKUK ma być wymieniona na Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL - European Computer Driving Licence), który mają otrzymać kursanci, którzy zdali pozytywnie wszystkie 7 egzaminów.
Aby uzyskać i otrzymać Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, niezależnie od sposobu zdobycia umiejętności przez kandydata należy zdać egzamin kończący każdy z 7 modułów, o których mowa w programie ( w tym jeden teoretyczny i 6 praktycznych).
8. Wszystkie egzaminy mają być przeprowadzone przez akredytowanego egzaminatora. Egzaminator przeprowadzający egzamin powinien posiadać Certyfikat Egzaminatora ECDL oraz osobistą pieczęć /Egzaminator ECDL/.
9. Każdy egzamin kończący moduł musi zostać przeprowadzony w Centrum Egzaminacyjnym ECDL lub w Laboratorium Egzaminacyjnym ECDL. Ostatni z 7 egzaminów musi przypadać na ostatni dzień szkolenia.
10. Miejsce przeprowadzenia szkolenia - miasto Nowa Sól, dopuszcza się możliwość innego miejsca szkolenia niż miasto Nowa Sól, jednak w takim przypadku koszty dowozu lub dojazdu uczestników szkolenia z miejscowości Nowa Sól do miejsca odbywania szkolenia jak również koszty zakwaterowania i wyżywienia - jeśli takie wystąpią - ponosi w całości jednostka szkoląca. Instytucja w takim przypadku zobowiązana jest opisać sposób organizacji dojazdu uczestników z podaniem środka transportu.
11. Szkolenie ma obejmować 150 godzin lekcyjnych (bez czasu przeznaczonego na 7 egzaminów) przypadających na jednego uczestnika szkolenia. Przez godzinę lekcyjną należy rozumieć: 45 minut zajęć.
12. Dzienna liczba godzin nie może przekroczyć 6 godzin zegarowych. Kurs nie może odbywać się w niedziele i święta. W przypadku organizacji szkolenia w miejscowości innej niż miasto Nowa Sól, dzienny czas trwania szkolenia wraz z dojazdem w obie strony nie może przekroczyć 8 godzin.
13. Szkolenie ma obejmować zakres wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych. Zajęcia praktyczne mają odbywać się na samodzielnych stanowiskach komputerowych. Zajęcia praktyczne mogą odbywać się w dwóch podgrupach.
14. Szkolenie musi być realizowane przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu dla wszystkich uczestników szkolenia zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity z roku 2008 Dz. U. Nr 69, poz. 415 z póź. zm.). Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia do godziny ich zakończenia łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy. Długość i ilość przerw może być ustalana według uznania jednostki szkolącej, jednakże łączny czas przerw w danym dniu nie może przekroczyć iloczynu ilości godzin lekcyjnych i 15 minut czasu przeznaczonego na przerwę.
15. Program szkolenia opracowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) zgodnie z ECDL Syllabus v. 5.0, który znajduje się na stronie internetowej www.ecdl.pl, powinien obejmować swoim zakresem:
Moduł I - Podstawy technik informatycznych i komunikacyjnych
1/ Sprzęt
- Pojęcia
- Wydajność komputera
- Pamięć i jej wielkość
- Urządzenia wejścia/wyjścia
2/ Oprogramowanie:
- Pojęcia
3/ Sieci komputerowe:
- Typy sieci komputerowych
- Transfer danych
4/ Techniki informatyczne i komunikacyjne w życiu codziennym:
- Świat elektroniki - usługi w sieciach
- Komunikacja
- Społeczności wirtualne
- Zagadnienia ochrony zdrowia
- Zagadnienia ochrony środowiska naturalnego
5/ Zagadnienia bezpieczeństwa i ochrony danych
- Tożsamość/autoryzacja
- Bezpieczeństwo danych
- Wirusy komputerowe
6/ Zagadnienia prawne
- Prawa autorskie
- Ochrona danych

Moduł II - Użytkowanie komputerów
1/ System operacyjny
- Pierwsze kroki
- Ustawienia
- Praca z ikonami
- Użycie okien
2/ Zarządzanie plikami:
- Podstawowe pojęcia
- Pliki i foldery
- Praca z plikami
- Kopiowanie, przenoszenie
- Usuwanie, odzyskiwanie
- Szukanie
3/ Programy narzędziowe
- Kompresja plików
- Programy antywirusowe
4/ Drukowanie:
- Opcje drukarki
- Wykonywanie czynności: drukowanie

Moduł III - Przetwarzanie tekstów
1/ Praca z aplikacją:
- Praca z dokumentami
- Zwiększenie wydajności pracy
2/ Tworzenie dokumentu
- Wprowadzanie tekstu
- Zaznaczanie, edycja
3/ Formatowanie:
- Tekst
- Akapity
- Style
4/ Obiekty
- Tworzenie tabel
- Formatowanie tabeli
- Obiekty graficzne
5/ Korespondencja seryjna
- Przygotowanie
- Wydruki
6/ Przygotowanie wydruków
- Ustawienia
- Sprawdzenie dokumentu i drukowanie

Moduł IV Arkusze kalkulacyjne
1/ Użycie aplikacji
- Praca z arkuszami kalkulacyjnymi
- Udoskonalenie jakości i wydajności pracy
2/ Komórki:
- Wprowadzanie, zaznaczanie
- Edycja, sortowanie
- Kopiowanie, przesuwanie, usuwanie
3/ Zarządzanie arkuszami
- Wiersze i kolumny
- Arkusze
4/ Reguły i funkcje
- Reguły arytmetyczne
- Funkcje
5/ Formatowanie
- Liczby/daty
- Zawartości komórki
- Wyrównanie, obramowanie komórek
6/ Wykresy
- Tworzenie
- Edycja
7/ Formatowanie arkusza
- Ustawienia
- Sprawdzenie i drukowanie

Moduł V - Bazy danych
1/ Rozumienie istoty baz danych:
- Kluczowe pojęcia
- Organizacja baz danych
- Relacje
- Operacje.
2/ Obsługa aplikacji
- Praca z bazami danych
- Typowe zadania
3/ Tabele
- Rekordy
- Projekt
4/ Wybieranie informacji z bazy
- Podstawowe operacje
- Kwerendy (zapytania)
5/ Obiekty
- Formularze
6/ Wydruki
- Raporty, wysyłka danych
- Drukowanie

Moduł VI - Grafika menedżerska i prezentacyjna
1/ Używanie aplikacji:
- Praca z Prezentacjami
- Zwiększenie wydajności pracy
2/ Tworzenie prezentacji:
- Widoki prezentacji
- Slajdy
- Wzorzec slajdu
3/ Tekst
- Posługiwanie się tekstem
- Formatowanie
- Listy
- Tabele
4/ Wykresy:
- Praca z wykresami
- Schemat organizacyjny
5/ Obiekty graficzne:
- Prowadzanie, manipulacja
- Rysowanie
6/ Przygotowanie pokazu slajdów:
- Przygotowanie prezentacji
- Sprawdzanie i uruchamianie prezentacji

Moduł VII - Przeglądanie stron internetowych i Komunikacja
Część 1 Przeglądanie stron internetowych
1/ Internet:
- Pojęcia/terminy
- bezpieczeństwo w sieci Web
2/ Używanie przeglądarki
- Podstawy przeglądania
- Ustawienia
- Nawigacja
- Zakładki (strony ulubione)
3/ Korzystanie z sieci
- Formularze
- Wyszukiwanie
4/ Wydruki z sieci
- Zapisywanie plików
- Przygotowanie do druku i drukowanie
Część 2 Komunikacja
5/ Komunikacja elektroniczna
- Pojęcia/terminy
- Względy bezpieczeństwa
- Teoria e-maili
6/ Korzystanie z e-maili
- Wysyłanie e-maili
- Otrzymywanie e-maili
- Zwiększenie wydajności pracy
7/ Zarządzanie skrzynką pocztową
- Organizacja
- Książka adresowa

16. Wykonawca będzie sprawdzał efekty szkolenia na poszczególnych etapach szkolenia wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzaminy końcowe.
17. Wykonawca będzie prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia.
18. W cenę szkolenia powinna zostać wliczona opłata za pierwsze egzaminy każdego z 7 modułów dla każdego uczestnika kursu.
19. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom kursu materiały szkoleniowe. Każdy uczestnik ma otrzymać na własność w pierwszym dniu zajęć literaturę wspomagającą w formie książki, dotyczącej tematyki szkolenia (zgodnie z prawem autorskim), oraz materiały do robienia notatek (np. zeszyt i długopis). Literatura musi obejmować zakres tematyczny zgodny z programem szkolenia.
20. Jednostka szkoląca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia napoje zimne i ciepłe oraz poczęstunek. Każdy uczestnik ma otrzymać w każdym dniu szkolenia jeden napój w jednorazowym opakowaniu o pojemności min. 200 ml oraz min. jedną świeżą kanapkę. Poza tym każdy kursant musi mieć stały dostęp do napojów ciepłych (np. kawa, herbata), napojów zimnych (np. woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz dodatkowy poczęstunek (np. paluszki, ciastka). Minimalna wartość cateringu dla całej grupy na okres trwania całego szkolenia ma wynosić minimum 1 140,00 zł (jeden tysiąc sto czterdzieści złotych).
21. Wykonawca przeprowadzi kurs zgodnie z opracowanym i przedstawionym w ofercie programem szkolenia, który należy sporządzić wg załącznika nr 1B do SIWZ i który ma zawierać:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) ogólną liczbę godzin wraz z 7 egzaminami końcowymi z każdego modułu - przypadających na jednego uczestnika szkolenia - z podziałem na: godziny teoretyczne, godziny praktyczne i czas przewidywany na egzaminy końcowe,
c) czas trwania dla całej 15 osobowej grupy (od dnia rozpoczęcia do dnia zakończenia wraz z egzaminami końcowymi, podany w zaokrągleniu do pełnych tygodni,(nie podając konkretnych dat realizacji szkolenia) oraz sposób organizacji szkolenia ze szczególnym uwzględnieniem sposobu realizacji zajęć praktycznych,
d) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia (z uwzględnieniem pkt 5),
e) cele szkolenia (z uwzględnieniem pkt 6),
f) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar godzinowy (z uwzględnieniem pkt 15) z podziałem na: części teoretyczną, część praktyczną oraz czas dodatkowy przewidziany na egzaminy końcowe z każdego modułu,
g) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
h) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych do realizacji przedstawionego programu,
i) wykaz wszystkich materiałów szkoleniowych które otrzyma na własność każdy uczestnik kursu jak w pkt. 19 (przy literaturze należy podać wydawnictwo, tytuł, autor).
j) sposób sprawdzania efektów szkolenia.
22. Wykonawca ubezpieczy uczestników kursu na czas jego trwania od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie ma obejmować wypadki powstałe w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. Wysokość składki ma odpowiadać sumie ubezpieczenia NNW nie mniejszej niż 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych) na jednego uczestnika szkolenia.
23. Uczestnicy szkolenia po zakończeniu szkolenia powinni otrzymać:
1) zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji wydane przez instytucję szkoleniową. Zaświadczenie zgodnie z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 177, poz. 1193), które w swojej treści ma zawierać minimum niżej wymienione elementy:
a) numer z rejestru,
b) imię, nazwisko oraz numer PESEL, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Wykonawca zobowiązany jest przedstawić przed podpisaniem umowy wzór zaświadczenia, jakie zostanie wydane uczestnikom - wzór będzie stanowić załącznik nr 2 do umowy.
24. Szkolenie jest organizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja o wsparciu z EFS musi być widoczna dla wszystkich innych osób, które stykają się z projektami. Dlatego jednostka szkoląca ma zadbać aby uczestnicy kursu wiedzieli, że szkolenie jest organizowane w ramach konkretnego projektu współfinansowanego ze środków EFS. Akcja informacyjna polega na oznakowaniu materiałów związanych ze szkoleniem i sal gdzie będą odbywać się zajęcia - logami UE, EFS, PO KL i tytułem projektu wraz z nazwą programu, priorytetu, działania oraz poddziałania - zgodnie z wytycznymi dotyczącymi promocji projektów współfinansowanych z EFS, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl/ZPFE/Strony/Logo.aspx - szczegółowe informacje można również uzyskać w PUP w Nowej Soli u osób upoważnionych do porozumiewania się z wykonawcami, wymienionych w części XVIII SIWZ.
25. Uczestnicy szkolenia powinni dodatkowo otrzymać zaświadczenie poświadczające uczestnictwo w szkoleniu w ramach projektu /Pomnóż swój kapitał/ - w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego - wzór zaświadczenia stanowi załącznik nr 3 do umowy.
26. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia warunków pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie trwania szkolenia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2011

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie żąda wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Oceny spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wg załącznika nr 2 do SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
W celu wykazania przez Wykonawcę spełnienia tego warunku Zamawiający żąda, aby Wykonawca wykazał, że wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem jej wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorcy oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że ta usługa została wykonana lub jest wykonywana należycie. Wykonawca musi wykazać przeprowadzenie co najmniej jednego kursu grupowego w pozaszkolnej formie kształcenia w okresie ostatnich trzech lat dla co najmniej 10 osób o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia tj. Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL - European Computer Driving Licence) z podaniem jej wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorcy -według załącznika nr 2A do SIWZ oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że ta usługa została wykonana należycie.
Oceny spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wg załącznika nr 2 do SIWZ, oraz na podstawie wykazu zrealizowanych szkoleń wg załącznika 2A do SIWZ. i dokumentu potwierdzającego, że ta usługa została wykonana należycie.

Potencjał techniczny:
W celu wykazania przez Wykonawcę spełniania tego warunku - Zamawiający żąda, aby Wykonawca wykazał, że dysponuje lub będzie dysponował odpowiednim lokalem do zajęć teoretycznych i praktycznych zapewniającym samodzielne stanowiska dla 15-osobowej grupy z podaniem adresu tego lokalu, sprzętem i wyposażeniem technicznym - niezbędnych do wykonania zamówienia, w tym odpowiednią ilością sprzętu komputerowego wraz z wymaganym oprogramowaniem oraz dostępem do Internetu oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami.
Oceny spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wg załącznika nr 2 do SIWZ, oraz na podstawie wskazania lokalu oraz sprzętu i wyposażenia technicznego, sporządzonego wg załącznika 2B do SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W celu wykazania przez Wykonawcę spełniania tego warunku - Zamawiający żąda, aby Wykonawca wykazał, że dysponuje lub będzie dysponował kadrą dydaktyczną o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych, doświadczeniu i wykształceniu niezbędnych do wykonania zamówienia - wraz ze wskazaniem zakresu wykonywanych przez nich czynności i jednoczesną informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Oceny spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wg załącznika nr 2 do SIWZ, oraz na podstawie wykazu kadry dydaktycznej, którą dysponuje lub będzie dysponował wykonawca, sporządzonego wg załącznika nr 2C do SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
Oceny spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wg załącznika nr 2 do SIWZ.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wykonawca zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity z 2008 roku Dz. U. Nr 69, poz. 415 z późniejszymi zmianami) musi posiadać aktualny na rok 2011 wpis do rejestru instytucji szkoleniowych:
1) w przypadku Wykonawców krajowych instytucja szkoleniowa musi posiadać aktualny na rok 2011 wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej,
2) w przypadku Wykonawców zagranicznych, jeśli instytucja ta posiada filię lub oddział w Polsce, rejestracja winna być dokonana w Wojewódzkim Urzędzie Pracy właściwym ze względu na siedzibę filii lub oddziału. W przypadku, gdy instytucja szkoleniowa nie posiada w Polsce filii ani oddziału winna zostać zarejestrowana w Wojewódzkim Urzędzie Pracy właściwym ze względu na miejsce świadczenia usługi szkoleniowej.
W celu potwierdzenia, o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunku Zamawiającego opisanego wyżej - Wykonawca składa pisemne oświadczenie o posiadanym aktualnym na rok 2011 wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych ze wskazaniem właściwego Wojewódzkiego Urzędu Pracy i nr ewidencyjnego w rejestrze na załączniku nr 3 do SIWZ.
III.6.2) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W przypadku ubiegania się wspólnie o udzielenie zamówienia:
1) Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia, albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wraz z ofertą należy złożyć stosowny dokument na potwierdzenie ustanowionego pełnomocnika z którego ma również wynikać jakie firmy będzie reprezentować pełnomocnik i która z firm jest liderem.
OFERTA POWINNA ZAWIERAĆ NIŻEJ WYMIENIONE DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA:
Oferta powinna zawierać:
1. Wypełniony formularz ofertowy z podaniem ceny na całość zamówienia - wg załącznika nr 1 do SIWZ.
Do formularza ofertowego należy dołączyć:
1.1 Kosztorys szkolenia - wg załącznika nr 1A do SIWZ,
1.2 Opracowany szczegółowy program szkolenia który w swojej treści ma być zgodny z wymaganiami zawartymi w część II SIWZ, oraz zawierać wszystkie informacje zawarte we wzorze programu szkolenia, który stanowi załącznik nr 1B do SIWZ.
2. Oświadczenie o spełnieniu przez Wykonawcę warunków udziału określonych w art. 22 ust. 1 ustawy- wg załącznika nr 2 do specyfikacji.
3. Wykaz szkoleń, gdzie wykonawca wykaże, że spełnia warunek udziału opisany w pkt 1.2 części IV SIWZ wg załącznika nr 2A do SIWZ.
4. Wskazanie adresu lokalu do zajęć teoretycznych i praktycznych oraz wykaz sprzętu i wyposażenia technicznego niezbędnego do wykonania zamówienia, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca - wg załącznika nr 2B do SIWZ.
5. Wykaz kadry dydaktycznej, która będzie uczestniczyć w realizacji kursu o tematyce przedmiotu zamówienia jako wykładowca - wg załącznika nr 2C do SIWZ.
6. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania z powodu nie spełniania warunków określonych w art. 24 ust 1 ustawy oraz oświadczenie o posiadanym aktualnym na rok 2011 wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonym przez właściwy Wojewódzki Urząd Pracy - wg załącznika nr 3 do specyfikacji.
7. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy wystawionego nie wcześniej niż 6 m-cy przed upływem terminu do składania ofert.
8. Oryginalne pełnomocnictwo lub odpis pełnomocnictwa poświadczony notarialnie dokument ma potwierdzać uprawnienie osób podpisujących ofertę, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub innych dokumentów rejestrowych.
9. Dokumenty wymagane w przypadku składania oferty wspólnej.
8.1 Wskazanie pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu oraz zawarcia umowy o udzielenie zamówienia. Z dokumentu ma również wynikać jakie firmy będzie reprezentować pełnomocnik i która z firm jest liderem.
8.2 Oferta winna zawierać oświadczenia i dokumenty dla każdego partnera z osobna dotyczące własnej firmy o których mowa w części VII SIWZ pkt. 2, 6 i 7.
10. Wykonawca zamieszkały poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
9.1 Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 7 składa dokumenty, zgodnie z opisem zawartym w pkt 5 części IV SIWZ.
UWAGA:
Do celów niniejszego przetargu dopuszcza się przedłożenie wymaganych dokumentów w formie odpisu lub kserokopii poświadczonej przez Wykonawcę /za zgodność z oryginałem/ (wyjątek stanowi pkt 8).
W przypadku przedłożenia kserokopii dokumentów, które składają się z dwóch lub więcej stron - należy poświadczyć /za zgodność z oryginałem/ każdą z tych stron.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
We wzorze umowy w §9 zawarte są możliwości zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, które dopuszcza Zamawiający tj.:
1. Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w harmonogramie zajęć bez akceptacji Zamawiającego, pod warunkiem, że zostanie zachowany termin realizacji kursu tj. data rozpoczęcia i data zakończenia, zawarty w §3 pkt 2 oraz nie zostaną naruszone pozostałe warunki określone w złożonej przez Wykonawcę ofercie. O zmianie w harmonogramie zajęć Wykonawca informuje niezwłocznie Zamawiającego na piśmie.
2. Zamawiający w uzasadnionych przypadkach, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy i są niezależne od woli stron dopuszcza zmianę terminu realizacji zamówienia wcześniej ustalonego zgodnie z §3 pkt 2 z tym, że szkolenie wszystkich osób nie może zakończy się później niż do dnia 30.09.2011 r. Zmiana wymaga formy pisemnej i może nastąpić po złożeniu wniosku uzasadniającego zmianę.
3. W przypadkach losowych i niezależnych od Wykonawcy Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian:
1) w zakresie zmiany wykładowcy na wykładowcę o takim samym poziomie wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Wykonawca w takiej sytuacji musi uzyskać zgodę pisemną Zamawiającego, po niezwłocznym pisemnym powiadomieniu o zaistniałej sytuacji uzasadniającej okoliczności zmiany oraz przedłożeniu stosownych dokumentów potwierdzających kwalifikacje nowego wykładowcy. Wprowadzone zmiany nie mogą spowodować zmiany liczby wykładowców.
2) w przypadku uzasadnionej konieczności dokonania zmian miejsca szkolenia wskazanego w § 3 pkt 5 Wykonawca musi zapewnić lokal, który będzie spełniać co najmniej warunki podane przez Wykonawcę w ofercie (ilość samodzielnych stanowisk szkoleniowych, opis stanowisk, powierzchnia lokalu, warunki sanitarne, zaplecze socjalne, itp.). Wykonawca w takiej sytuacji musi uzyskać zgodę pisemną Zamawiającego, po niezwłocznym pisemnym powiadomieniu o zaistniałej sytuacji uzasadniającej okoliczności zmiany oraz przedłożeniu stosownych dokumentów potwierdzających spełniane warunki.
4. W przypadku zaistnienia nie przewidzianej i uzasadnionej potrzeby zmiany Podwykonawcy (o którym mowa w § 3 pkt 6) w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca musi wystąpić z pismem i uzyskać pisemną zgodę Zamawiającego przed dopuszczeniem nowego Podwykonawcy do realizacji zamówienia. Wprowadzone zmiany nie mogą spowodować zmiany liczby podwykonawców oraz zmiany jakości wykonania tej części zamówienia.
5. Zmiany o których mowa w pkt 2, 3 ppkt 2) i pkt 4 następują po podpisaniu przez obie strony aneksu do umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy, ul. Staszica 1C, 67-100 Nowa Sól - pokój nr 315- III piętro za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail: zamowienia@pup-nowasol.pl lub zino@praca.gov.pl oraz faksu:683880301

Data składania wniosków, ofert: 05/08/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli, ul. Staszica 1C , 67-100 Nowa Sól - pokój 107 (I piętro)- Sekretariat.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Szkolenie organizowane w ramach projektu Pomnóż swój kapitał w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805330009 (Usługi zapoznawania użytkownika z obsługa komputera i usługi szkoleniowe)

Podobne przetargi

134780 / 2014-04-18 - Inny: jednostka budżetowa

Lubuska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805330009 (Usługi zapoznawania użytkownika z obsługa komputera i usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów informatycznych dla uczestników projektu Nowe perspektywy 2, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

14188 / 2014-01-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kargowa - Kargowa (lubuskie)
CPV: 805330009 (Usługi zapoznawania użytkownika z obsługa komputera i usługi szkoleniowe)
Szkolenie uczestników Projektu pn. Kargowa - gminą z dostępem do Internetu dla każdego

59904 / 2013-02-13 - Inny: Jednostka budżetowa

Ochotnicze Hufce Pracy Lubuska Wojewódzka Komenda - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805330009 (Usługi zapoznawania użytkownika z obsługa komputera i usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów informatycznych dla uczestników projektu Nowe Perspektywy, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

102760 / 2013-03-14 - Inny: Jednostka budżetowa

Ochotnicze Hufce Pracy Lubuska Wojewódzka Komenda - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805330009 (Usługi zapoznawania użytkownika z obsługa komputera i usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów informatycznych w Międzyrzeczu dla uczestników projektu Nowe Perspektywy, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

176334 / 2013-05-06 - Inny: Jednostka budżetowa

Lubuska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805330009 (Usługi zapoznawania użytkownika z obsługa komputera i usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów informatycznych w Międzyrzeczu dla uczestników projektu Nowe Perspektywy, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

251276 / 2011-08-19 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 805330009 (Usługi zapoznawania użytkownika z obsługa komputera i usługi szkoleniowe)
Usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu dla 15 osób bezrobotnych pn.: /Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych/ (ECDL - European Computer Driving Licence).

128860 / 2013-04-03 - Inny: Jednostka budżetowa

Ochotnicze Hufce Pracy Lubuska Wojewódzka Komenda - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805330009 (Usługi zapoznawania użytkownika z obsługa komputera i usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów informatycznych dla uczestników projektu Nowe Perspektywy, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

91670 / 2014-03-18 - Inny: jednostka budżetowa

Lubuska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805330009 (Usługi zapoznawania użytkownika z obsługa komputera i usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów informatycznych dla uczestników projektu Nowe perspektywy 2, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

120077 / 2009-07-27 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 805330009 (Usługi zapoznawania użytkownika z obsługa komputera i usługi szkoleniowe)
usługa szkolenia pn.: /Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych/ (ECDL - European Computer Driving Licence) - dla 10 osób bezrobotnych.

480122 / 2013-11-22 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Gmina Kargowa - Kargowa (lubuskie)
CPV: 805330009 (Usługi zapoznawania użytkownika z obsługa komputera i usługi szkoleniowe)
Szkolenie uczestników Projektu pn. Kargowa - gminą z dostępem do Internetu dla każdego

91582 / 2013-03-06 - Inny: Jednostka budżetowa

Ochotnicze Hufce Pracy Lubuska Wojewódzka Komenda - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805330009 (Usługi zapoznawania użytkownika z obsługa komputera i usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów informatycznych w Międzyrzeczu dla uczestników projektu Nowe Perspektywy, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego