Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

240619 / 2012-11-14 - Inny: instytucja kultury / Muzeum Narodowe w Gdańsku (Gdańsk)

Wykonanie w formule zaprojektuj i wykonaj wzmocnienia konstrukcji ścian fundamentowych zabytkowego budynku poklasztornego Franciszkanów z wykorzystaniem technologii mikropali i wzmocnienia podłoża gruntowego posadzek w krużgankach.

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule zaprojektuj i wykonaj wzmocnienia konstrukcji ścian fundamentowych zabytkowego budynku poklasztornego Franciszkanów z wykorzystaniem technologii mikropali
i wzmocnienia podłoża gruntowego posadzek w krużgankach, obejmującego:
1)wykonanie projektu technicznego na podstawie wyników badań opracowanych w 2011r - załącznik nr 1 i Programu funkcjonalno-użytkowego - załącznik nr 2 oraz uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę,
2)wykonanie badań archeologicznych w obrębie wykonywanych robót budowlanych, o których mowa w pkt 3, zgodnie z Programem badań archeologicznych i ratunkowych w obszarze palowania i robót związanych
z osuszaniem partii fundamentowych budynku poklasztornego Franciszkanów w Gdańsku, Gdańsk ul. Toruńska 1 - załącznik nr 3, wraz z pełnieniem nadzoru archeologicznego nad prowadzonymi robotami,
3)wykonanie na podstawie projektu, o którym mowa w pkt 1, robót budowlanych polegających na wzmocnieniu konstrukcji ścian fundamentowych zabytkowego budynku poklasztornego Franciszkanów z wykorzystaniem technologii mikropali i wzmocnieniu podłoża gruntowego posadzek w krużgankach.

2.Budynek poklasztorny Franciszkanów (Gdańsk ul,Toruńska 1) wpisany jest do Rejestru Zabytków Województwa Pomorskiego - Nr 133 (dawny 367) Decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku z dn. 1971-04-20, obiekt znajduje się ponadto pod szczególną ochroną , jako położony w obrębie obszaru XVII wiecznych obwarowań Gdańska - UZNANEGO ZA POMNIK HISTORII, Decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej nr 415 z dn. 8.09.1994 r.

3.Zamówienie stanowi całość składającą się z trzech elementów.

4.Prace projektowe:
1.Celem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej (łącznie ze złożeniem wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę) wzmocnienia konstrukcji ścian fundamentowych zabytkowego budynku poklasztornego Franciszkanów, zwanego dalej obiektem lub budynkiem, z wykorzystaniem technologii mikropali obejmującego wzmocnienie podłoża gruntowego posadzek w krużgankach, na podstawie wyników badań opracowanych w 2011r. i pełnienie nadzoru autorskiego.
2.Celem dokumentacji projektowej jest uzyskanie rozwiązania technicznego, którego realizacja spowoduje wyeliminowanie przyczyn nierównomiernego osiadania partii fundamentowych budynku. Rozwiązanie to uwzględni założenia projektowe odrębnej dokumentacji projektowej, znajdującej się w dyspozycji Zamawiającego, dotyczącej sposobu ograniczenia i wyeliminowania zawilgocenia fundamentów i przyziemia budynku poklasztornego.
3.Przedmiot zamówienia dotyczący prac projektowych obejmuje:
1)projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych,
2)projekt wykonawczy, który powinien uwzględniać i uszczegóławiać projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do zrealizowania przedmiotu umowy oraz kontroli przez zamawiającego
3)pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami,
4)uzyskanie pozwolenia na budowę
5)pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót wykonywanych na podstawie projektu od podpisania umowy 2012 r. do 30 listopada 2013 r.
4.Zamawiający udostępni Wykonawcy posiadane wyniki badań geologicznych, konstrukcyjnych, konserwatorskich i częściowych archeologicznych zawartych w:
1)dokumentacji badawczej: Analiza posadowienia fundamentów oraz określenie stanu technicznego przyziemia budynku głównego Muzeum Narodowego w Gdańsku wraz ze wskazaniem ewentualnych zagrożeń dla konstrukcji złożonej budynku,
2)dokumentacji badawczej: Wyniki badań konserwatorskich,
3)dokumentacji badawczej: Wyniki badań archeologicznych.
5.Zamawiający udostępni Wykonawcy także Projekt wykonania izolacji przeciwwodnych partii fundamentowych budynku poklasztornego Franciszkanów - etap I
6.Wykonawca zobowiązany jest do współpracy z autorami badań specjalistycznych
w celu uzyskania najkorzystniejszych rozwiązań uwzględniających walory historyczne i zabytkowe obiektu.
7.Zamawiany projekt musi przewidzieć konieczność wprowadzenia nadzoru archeologicznego w trakcie realizacji zaplanowanych robót.
8.Projekt wykonawczy musi zawierać harmonogram robót uwzględniający etapowanie.
9.Wykonawca dostarczy dokumentację stanowiącą przedmiot umowy, w postaci:
1)projektu budowlanego w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych, w 5 egz. wydruku papierowego
2)projektu wykonawczego, który powinny uwzględniać i uszczegóławiać projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do zrealizowania przedmiotu umowy oraz kontroli przez zamawiającego, w 3 egz. wydruku papierowego
3)pozwoleń, uzgodnień i opinii wymaganych odrębnymi przepisami,
10.Dokumentacja projektowa zostanie przekazana także w zapisie cyfrowym na płycie DVD - 2 szt. formacie .dwg, .pdf, .doc.
11.Wykonawca dostarczy Zamawiającemu potwierdzenie złożenia w imieniu Zamawiającego wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę do Urzędu Miejskiego w Gdańsku, który będzie podstawą do wzajemnych rozliczeń w oparciu o niniejszą umowę.
12.Wykonawca wykona kompletną dokumentację projektową zgodnie z obowiązującymi przepisami, do której dołączy oświadczenie, że jest ona wykonana zgodnie z umową, zgodna ze stanem faktycznym, że została wykonana w całości, w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu na służyć.
13.Zamówienie będzie realizowane pod nadzorem przedstawiciela Zamawiającego - rzeczoznawcy upoważnionego do bieżących uzgodnień z głównym projektantem
i projektantami, podczas realizacji zamówienia.
14.W latach od 2012 do 2013 roku przewiduje się realizację robót związanych ze wzmocnieniem konstrukcji budynku poklasztornego na podstawie zamawianej dokumentacji projektowej.
15.Zakres nadzoru autorskiego o którym mowa w ust. 4 pkt 3.2. obejmuje:
1)uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych,
2)wyjaśnienie wątpliwości dotyczących rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej, o ile potrzeba tych wyjaśnień nie jest spowodowana błędem Wykonawcy,
3)doprecyzowanie technologii i harmonogramu wykonania robót
16.Maksymalnie przewiduje się 10 pobytów na placu budowy w czasie określonym
w ust.14.
17.Nadzór autorski w zakresie określonym w § 1. ust. 19, świadczony będzie odpłatnie tylko na żądanie Zamawiającego, przesłanego Wykonawcy faksem, mailem.
18.Podstawa prawna realizacji zamówienia dotycząca prac projektowych:
4)Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r.o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. z 2003 nr 162 poz. 1568 z późniejszymi zmianami)
5)Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 nr 243 poz. 1623 z późniejszymi zmianami)
6)Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, na potrzeby przeprowadzenia postępowań o zamówienia publiczne.
19.Przewidywany termin wykonania zamówienia dokumentacji projektowej tj. zakończenia realizacji zadania: 14 dni od podpisania umowy.
20.Za termin zakończenia prac określa się przekazanie MNG potwierdzenia złożenia dokumentacji w nadzorze budowlanym do uzyskania pozwolenia na budowę.
5.Prace badawcze archeologiczne w obszarze objętym robotami budowlanymi

Przedmiotem zamówienia w zakresie wykonania badań archeologicznych jest wykonanie dwóch zadań:
Zadania 1 - wykonanie badań archeologicznych i dokumentacji
z przeznaczeniem do wykorzystania przy tworzeniu dokumentacji projektowej, o której mowa w ust.1 punkt 2. w budynku poklasztornym Franciszkanów w Gdańsku. Szczegółowy opis w Załączniku nr 3.
Zadania 2 - pełnienie nadzoru archeologicznego nad prowadzonymi robotami budowlanymi na podstawie zamawianej dokumentacji projektowej w latach 2012 -2013.

1.Wykonawca zobowiązuje się do wykonania badań archeologicznych i dokumentacji objętych Zadaniem 1 , zgodnie z obowiązującym prawem - Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 roku w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz.U.11.165.987), i decyzją Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku, uzgodnieniami niniejszej umowy oraz sztuką zawodową.
2.Wykonawca zobowiązuje się przekazać Zamawiającemu po dwa kompletne egzemplarze dokumentacji w wersji papierowej oraz po jednym egzemplarzu dokumentacji w wersji elektronicznej z przeprowadzonych badań archeologicznych w ramach Zadania 1 i 2.
3.Wykonawca zobowiązuje się do bieżącej współpracy w trakcie wykonywania badań z wykonawcami projektu oraz do przekazywania pozyskanych istotnych informacji do wykorzystania w projekcie .
4.Wykonawca zobowiązany jest przekazać wydobyte w trakcie badań archeologicznych zabytki archeologiczne Zamawiającemu zgodnie z Decyzją Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku.
5.Wykonawca zapewni organizację wykonania wykopu.
6.Wykonawca we współpracy z firmą budowlaną prowadzącą roboty budowlane zapewni zabezpieczenie - oszalowanie stanowisk archeologicznych. W przypadku wykopów prowadzonych poza budynkiem wykonawca wykona na okres zimowy zadaszenia wykopów wg. dokumentacji projektowej posiadanej przez Zamawiającego.
7.W ramach nadzoru archeologicznego - Zadanie 2 przewiduje się maksymalnie
10 pobytów na placu budowy w czasie określonym w zadaniu.
8.Termin wykonania Zadania 1, strony ustalają na dzień 24 grudnia 2012 roku.
9.Termin wykonania Zadania 2, strony ustalają na dzień 30 listopada 2013 r.

6.Roboty budowlane w formule zaprojektuj i wykonaj

Przedmiotem zamówienia w zakresie wykonania robót budowlanych jest wykonanie na podstawie zamawianego w niniejszym postępowaniu projektu, o którym mowa
w ust.1 pkt 1, wzmocnienia konstrukcji ścian fundamentowych zabytkowego budynku poklasztornego Franciszkanów z wykorzystaniem technologii mikropali i wzmocnieniu podłoża gruntowego posadzek w krużgankach.
1.Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy w zakresie robót budowlanych na podstawie projektu w terminie do dnia 9 grudnia 2013 roku.
2.Wykonawca dostarczy przed podpisaniem umowy polisę OC na kwotę nie mniejszą niż 100.000zł.
3.Roboty budowlane zostaną zrealizowane przy uwzględnieniu szczegółowych warunków opisanych w projekcie umowy - Załącznik 6.
4.Wykonawca wykona zamówienie w sposób gwarantujący spełnienie warunków:
1)Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r Prawo Budowlane,
2)Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. nr 75 poz. 690),
3)Rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 15.10.2003 r. w sprawie zabezpieczenia zbiorów w muzeach przed pożarami, kradzieżami i innymi niebezpieczeństwami grożącymi zniszczeniem lub utratą muzealiów oraz sposobów przygotowania zbiorów do ewakuacji w razie powstania zagrożenia (Dz.U. z 2003 r. Nr 193, poz. 1892 ze zm.)
4)Ustawy o badaniach i certyfikacji z dnia 03.04.1993r (Dz. U. 55/93 z późniejszymi zmianami)
5)Ustawy o normalizacji z dnia 12.09.2002 r. (Dz. U. 169/2002),
6)Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002r w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 75/2002) oraz nowelizacja z dnia 07.04.2004r
(Dz. U. 109 z dnia 12.05.2004r)
7)obowiązujących Polskich Norm i norm branżowych,
8)właściwych przepisów bhp i ppoż

5. Do wykonania zamówienia Wykonawca użyje materiałów własnych. Wszystkie materiały użyte do wykonania przedmiotu zamówienia powinny posiadać stosowne atesty i certyfikaty dopuszczające je do stosowania w budownictwie.
6. Roboty należy prowadzić z poszanowaniem interesów osób trzecich, która w szczególności polega na:
- zapewnieniu dostępu do drogi publicznej
- ochronie przed pozbawieniem możliwości korzystania z wody, kanalizacji, energii elektrycznej
- ochronie przed pozbawieniem dopływu światła do pomieszczeń
-ochronie przed uciążliwościami powodowanymi przez hałas, wibracje, zakłócenia elektryczne,
- ochronie przed zanieczyszczeniami powietrza, wody i gleby
7. Roboty mogą być także wykonywane w dni ustawowo wolne od pracy.
8. Urządzenie placu budowlany leży w gestii Wykonawcy i na jego koszt.
9. Zaplecze należy zlokalizować na terenie, który obejmuje projekt i powinno zawierać
w szczególności: zaplecze higieniczno - sanitarne, socjalne dla pracowników, miejsca pracy stanowiskowej, miejsca składowania materiałów, miejsca pracy maszyn
i urządzeń oraz przyłącza tymczasowe wodne i energetyczne oraz inne niezbędne elementy wynikające ze specyfikacji wykonywanych robót.
10. Wykonanie, uzgodnienie lokalizacji przyłączy tymczasowych, dla potrzeb budowy, oraz rozliczenie się z gestorami sieci leży w gestii Wykonawcy.
11.Za całość oznakowania i zabezpieczenia robót w trakcie ich prowadzenia odpowiada Kierownik robót.
12. Wykonane prace będą objęte gwarancją przez 36 miesięcy od daty odbioru.
13. Ważne uwagi:
a)Ze względu na zabytkowy charakter budynku, stanowiącego element zespołu poklasztornego Franciszkanów, dla którego wykonywane są prace stanowiące przedmiot zamówienia, wskazanym jest aby kierownik budowy posiadał doświadczenie w zakresie prowadzenia robót budowlanych w obiektach zabytkowych oraz musi posiadać odpowiednie uprawnienia budowlane określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 09 czerwca 2004 roku w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych (Dz.U. Nr 150 poz. 1579).
b)Prace stanowiące przedmiot zamówienia będą nadzorowane przez Zamawiającego pod względem budowlanym, archeologicznym i konserwatorskim. Wszelkie rozwiązania szczegółowe mają być konsultowane z wyznaczonym przez Zamawiającego nadzorem budowlanym, archeologicznym i konserwatorskim.
c)Z uwagi na charakter obiektu i charakter prac , istnieje prawdopodobieństwo niemożności realizacji zadania w sposób ciągły. Sytuację tę może spowodować fakt, że budynek nie posiada kompleksowej dokumentacji badawczej konserwatorskiej i w sposób nieprzewidziany mogą wystąpić trudności
np. w dostępie do partii fundamentów, murów objętych projektem, lub inne podobne okoliczności. W przypadku wystąpienia trudności z realizacją zadania, nie leżących po stronie wykonawcy, zamawiający na wniosek kierownika budowy lub inspektora nadzoru zawiesza bieg terminu wykonania zadania, do czasu usunięcia przeszkody uniemożliwiającej realizację zadania. Na powyższą okoliczność zostaje sporządzony stosowny protokół. . Z wyżej wymienionych powodów Zamawiający dopuszcza możliwość przesunięcia terminu wykonania przedmiotu zamówienia o czas niezbędny do usunięcia przeszkody uniemożliwiającej realizację zadania.
16.Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu budowy - Dziennika budowy.
17.Wywóz i utylizacja gruzu pochodzącego z prowadzonych robót należy do obowiązków Wykonawcy.
18.Zgodnie z Art. 145. Prawa zamówień publicznych, MNG zastrzega możliwość , w razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, odstąpienia od umowy lub jej części
w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. W przypadku, o którym mowa Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy.
19.Wybrany w przetargu Wykonawca przedłoży Zamawiającemu do umowy harmonogram robót, polisę ubezpieczeniową, listę nazwisk wykonawców i podwykonawców biorących udział w realizacji zamówienia.
20.Zamawiający dopuszcza zlecenie podwykonawcom prac i robót wskazanych w SIWZ. Zlecenie wykonania części robót podwykonawcom nie zmienia zobowiązań wykonawcy wobec zamawiającego za wykonanie tej części robót. Wykonawca jest odpowiedzialny za działania, uchybienia i zaniedbania podwykonawców i jego pracowników w takim samym stopniu jakby to były działania, uchybienia lub zaniedbania jego własnych pracowników.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 240619

Data publikacji: 2012-11-14

Nazwa: Muzeum Narodowe w Gdańsku

Ulica: ul. Toruńska 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-822

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 058 301 70 61

Numer faxu: (058) 301 11 25

Adres strony internetowej: www.muzeum.narodowe.gda.pl

Regon: 00027666000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: instytucja kultury

Inny rodzaj zamawiającego: instytucja kultury

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie w formule zaprojektuj i wykonaj wzmocnienia konstrukcji ścian fundamentowych zabytkowego budynku poklasztornego Franciszkanów z wykorzystaniem technologii mikropali i wzmocnienia podłoża gruntowego posadzek w krużgankach.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule zaprojektuj i wykonaj wzmocnienia konstrukcji ścian fundamentowych zabytkowego budynku poklasztornego Franciszkanów z wykorzystaniem technologii mikropali
i wzmocnienia podłoża gruntowego posadzek w krużgankach, obejmującego:
1)wykonanie projektu technicznego na podstawie wyników badań opracowanych w 2011r - załącznik nr 1 i Programu funkcjonalno-użytkowego - załącznik nr 2 oraz uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę,
2)wykonanie badań archeologicznych w obrębie wykonywanych robót budowlanych, o których mowa w pkt 3, zgodnie z Programem badań archeologicznych i ratunkowych w obszarze palowania i robót związanych
z osuszaniem partii fundamentowych budynku poklasztornego Franciszkanów w Gdańsku, Gdańsk ul. Toruńska 1 - załącznik nr 3, wraz z pełnieniem nadzoru archeologicznego nad prowadzonymi robotami,
3)wykonanie na podstawie projektu, o którym mowa w pkt 1, robót budowlanych polegających na wzmocnieniu konstrukcji ścian fundamentowych zabytkowego budynku poklasztornego Franciszkanów z wykorzystaniem technologii mikropali i wzmocnieniu podłoża gruntowego posadzek w krużgankach.

2.Budynek poklasztorny Franciszkanów (Gdańsk ul,Toruńska 1) wpisany jest do Rejestru Zabytków Województwa Pomorskiego - Nr 133 (dawny 367) Decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku z dn. 1971-04-20, obiekt znajduje się ponadto pod szczególną ochroną , jako położony w obrębie obszaru XVII wiecznych obwarowań Gdańska - UZNANEGO ZA POMNIK HISTORII, Decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej nr 415 z dn. 8.09.1994 r.

3.Zamówienie stanowi całość składającą się z trzech elementów.

4.Prace projektowe:
1.Celem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej (łącznie ze złożeniem wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę) wzmocnienia konstrukcji ścian fundamentowych zabytkowego budynku poklasztornego Franciszkanów, zwanego dalej obiektem lub budynkiem, z wykorzystaniem technologii mikropali obejmującego wzmocnienie podłoża gruntowego posadzek w krużgankach, na podstawie wyników badań opracowanych w 2011r. i pełnienie nadzoru autorskiego.
2.Celem dokumentacji projektowej jest uzyskanie rozwiązania technicznego, którego realizacja spowoduje wyeliminowanie przyczyn nierównomiernego osiadania partii fundamentowych budynku. Rozwiązanie to uwzględni założenia projektowe odrębnej dokumentacji projektowej, znajdującej się w dyspozycji Zamawiającego, dotyczącej sposobu ograniczenia i wyeliminowania zawilgocenia fundamentów i przyziemia budynku poklasztornego.
3.Przedmiot zamówienia dotyczący prac projektowych obejmuje:
1)projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych,
2)projekt wykonawczy, który powinien uwzględniać i uszczegóławiać projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do zrealizowania przedmiotu umowy oraz kontroli przez zamawiającego
3)pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami,
4)uzyskanie pozwolenia na budowę
5)pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót wykonywanych na podstawie projektu od podpisania umowy 2012 r. do 30 listopada 2013 r.
4.Zamawiający udostępni Wykonawcy posiadane wyniki badań geologicznych, konstrukcyjnych, konserwatorskich i częściowych archeologicznych zawartych w:
1)dokumentacji badawczej: Analiza posadowienia fundamentów oraz określenie stanu technicznego przyziemia budynku głównego Muzeum Narodowego w Gdańsku wraz ze wskazaniem ewentualnych zagrożeń dla konstrukcji złożonej budynku,
2)dokumentacji badawczej: Wyniki badań konserwatorskich,
3)dokumentacji badawczej: Wyniki badań archeologicznych.
5.Zamawiający udostępni Wykonawcy także Projekt wykonania izolacji przeciwwodnych partii fundamentowych budynku poklasztornego Franciszkanów - etap I
6.Wykonawca zobowiązany jest do współpracy z autorami badań specjalistycznych
w celu uzyskania najkorzystniejszych rozwiązań uwzględniających walory historyczne i zabytkowe obiektu.
7.Zamawiany projekt musi przewidzieć konieczność wprowadzenia nadzoru archeologicznego w trakcie realizacji zaplanowanych robót.
8.Projekt wykonawczy musi zawierać harmonogram robót uwzględniający etapowanie.
9.Wykonawca dostarczy dokumentację stanowiącą przedmiot umowy, w postaci:
1)projektu budowlanego w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych, w 5 egz. wydruku papierowego
2)projektu wykonawczego, który powinny uwzględniać i uszczegóławiać projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do zrealizowania przedmiotu umowy oraz kontroli przez zamawiającego, w 3 egz. wydruku papierowego
3)pozwoleń, uzgodnień i opinii wymaganych odrębnymi przepisami,
10.Dokumentacja projektowa zostanie przekazana także w zapisie cyfrowym na płycie DVD - 2 szt. formacie .dwg, .pdf, .doc.
11.Wykonawca dostarczy Zamawiającemu potwierdzenie złożenia w imieniu Zamawiającego wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę do Urzędu Miejskiego w Gdańsku, który będzie podstawą do wzajemnych rozliczeń w oparciu o niniejszą umowę.
12.Wykonawca wykona kompletną dokumentację projektową zgodnie z obowiązującymi przepisami, do której dołączy oświadczenie, że jest ona wykonana zgodnie z umową, zgodna ze stanem faktycznym, że została wykonana w całości, w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu na służyć.
13.Zamówienie będzie realizowane pod nadzorem przedstawiciela Zamawiającego - rzeczoznawcy upoważnionego do bieżących uzgodnień z głównym projektantem
i projektantami, podczas realizacji zamówienia.
14.W latach od 2012 do 2013 roku przewiduje się realizację robót związanych ze wzmocnieniem konstrukcji budynku poklasztornego na podstawie zamawianej dokumentacji projektowej.
15.Zakres nadzoru autorskiego o którym mowa w ust. 4 pkt 3.2. obejmuje:
1)uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych,
2)wyjaśnienie wątpliwości dotyczących rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej, o ile potrzeba tych wyjaśnień nie jest spowodowana błędem Wykonawcy,
3)doprecyzowanie technologii i harmonogramu wykonania robót
16.Maksymalnie przewiduje się 10 pobytów na placu budowy w czasie określonym
w ust.14.
17.Nadzór autorski w zakresie określonym w § 1. ust. 19, świadczony będzie odpłatnie tylko na żądanie Zamawiającego, przesłanego Wykonawcy faksem, mailem.
18.Podstawa prawna realizacji zamówienia dotycząca prac projektowych:
4)Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r.o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. z 2003 nr 162 poz. 1568 z późniejszymi zmianami)
5)Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 nr 243 poz. 1623 z późniejszymi zmianami)
6)Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, na potrzeby przeprowadzenia postępowań o zamówienia publiczne.
19.Przewidywany termin wykonania zamówienia dokumentacji projektowej tj. zakończenia realizacji zadania: 14 dni od podpisania umowy.
20.Za termin zakończenia prac określa się przekazanie MNG potwierdzenia złożenia dokumentacji w nadzorze budowlanym do uzyskania pozwolenia na budowę.
5.Prace badawcze archeologiczne w obszarze objętym robotami budowlanymi

Przedmiotem zamówienia w zakresie wykonania badań archeologicznych jest wykonanie dwóch zadań:
Zadania 1 - wykonanie badań archeologicznych i dokumentacji
z przeznaczeniem do wykorzystania przy tworzeniu dokumentacji projektowej, o której mowa w ust.1 punkt 2. w budynku poklasztornym Franciszkanów w Gdańsku. Szczegółowy opis w Załączniku nr 3.
Zadania 2 - pełnienie nadzoru archeologicznego nad prowadzonymi robotami budowlanymi na podstawie zamawianej dokumentacji projektowej w latach 2012 -2013.

1.Wykonawca zobowiązuje się do wykonania badań archeologicznych i dokumentacji objętych Zadaniem 1 , zgodnie z obowiązującym prawem - Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 roku w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz.U.11.165.987), i decyzją Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku, uzgodnieniami niniejszej umowy oraz sztuką zawodową.
2.Wykonawca zobowiązuje się przekazać Zamawiającemu po dwa kompletne egzemplarze dokumentacji w wersji papierowej oraz po jednym egzemplarzu dokumentacji w wersji elektronicznej z przeprowadzonych badań archeologicznych w ramach Zadania 1 i 2.
3.Wykonawca zobowiązuje się do bieżącej współpracy w trakcie wykonywania badań z wykonawcami projektu oraz do przekazywania pozyskanych istotnych informacji do wykorzystania w projekcie .
4.Wykonawca zobowiązany jest przekazać wydobyte w trakcie badań archeologicznych zabytki archeologiczne Zamawiającemu zgodnie z Decyzją Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku.
5.Wykonawca zapewni organizację wykonania wykopu.
6.Wykonawca we współpracy z firmą budowlaną prowadzącą roboty budowlane zapewni zabezpieczenie - oszalowanie stanowisk archeologicznych. W przypadku wykopów prowadzonych poza budynkiem wykonawca wykona na okres zimowy zadaszenia wykopów wg. dokumentacji projektowej posiadanej przez Zamawiającego.
7.W ramach nadzoru archeologicznego - Zadanie 2 przewiduje się maksymalnie
10 pobytów na placu budowy w czasie określonym w zadaniu.
8.Termin wykonania Zadania 1, strony ustalają na dzień 24 grudnia 2012 roku.
9.Termin wykonania Zadania 2, strony ustalają na dzień 30 listopada 2013 r.

6.Roboty budowlane w formule zaprojektuj i wykonaj

Przedmiotem zamówienia w zakresie wykonania robót budowlanych jest wykonanie na podstawie zamawianego w niniejszym postępowaniu projektu, o którym mowa
w ust.1 pkt 1, wzmocnienia konstrukcji ścian fundamentowych zabytkowego budynku poklasztornego Franciszkanów z wykorzystaniem technologii mikropali i wzmocnieniu podłoża gruntowego posadzek w krużgankach.
1.Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy w zakresie robót budowlanych na podstawie projektu w terminie do dnia 9 grudnia 2013 roku.
2.Wykonawca dostarczy przed podpisaniem umowy polisę OC na kwotę nie mniejszą niż 100.000zł.
3.Roboty budowlane zostaną zrealizowane przy uwzględnieniu szczegółowych warunków opisanych w projekcie umowy - Załącznik 6.
4.Wykonawca wykona zamówienie w sposób gwarantujący spełnienie warunków:
1)Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r Prawo Budowlane,
2)Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. nr 75 poz. 690),
3)Rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 15.10.2003 r. w sprawie zabezpieczenia zbiorów w muzeach przed pożarami, kradzieżami i innymi niebezpieczeństwami grożącymi zniszczeniem lub utratą muzealiów oraz sposobów przygotowania zbiorów do ewakuacji w razie powstania zagrożenia (Dz.U. z 2003 r. Nr 193, poz. 1892 ze zm.)
4)Ustawy o badaniach i certyfikacji z dnia 03.04.1993r (Dz. U. 55/93 z późniejszymi zmianami)
5)Ustawy o normalizacji z dnia 12.09.2002 r. (Dz. U. 169/2002),
6)Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002r w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 75/2002) oraz nowelizacja z dnia 07.04.2004r
(Dz. U. 109 z dnia 12.05.2004r)
7)obowiązujących Polskich Norm i norm branżowych,
8)właściwych przepisów bhp i ppoż

5. Do wykonania zamówienia Wykonawca użyje materiałów własnych. Wszystkie materiały użyte do wykonania przedmiotu zamówienia powinny posiadać stosowne atesty i certyfikaty dopuszczające je do stosowania w budownictwie.
6. Roboty należy prowadzić z poszanowaniem interesów osób trzecich, która w szczególności polega na:
- zapewnieniu dostępu do drogi publicznej
- ochronie przed pozbawieniem możliwości korzystania z wody, kanalizacji, energii elektrycznej
- ochronie przed pozbawieniem dopływu światła do pomieszczeń
-ochronie przed uciążliwościami powodowanymi przez hałas, wibracje, zakłócenia elektryczne,
- ochronie przed zanieczyszczeniami powietrza, wody i gleby
7. Roboty mogą być także wykonywane w dni ustawowo wolne od pracy.
8. Urządzenie placu budowlany leży w gestii Wykonawcy i na jego koszt.
9. Zaplecze należy zlokalizować na terenie, który obejmuje projekt i powinno zawierać
w szczególności: zaplecze higieniczno - sanitarne, socjalne dla pracowników, miejsca pracy stanowiskowej, miejsca składowania materiałów, miejsca pracy maszyn
i urządzeń oraz przyłącza tymczasowe wodne i energetyczne oraz inne niezbędne elementy wynikające ze specyfikacji wykonywanych robót.
10. Wykonanie, uzgodnienie lokalizacji przyłączy tymczasowych, dla potrzeb budowy, oraz rozliczenie się z gestorami sieci leży w gestii Wykonawcy.
11.Za całość oznakowania i zabezpieczenia robót w trakcie ich prowadzenia odpowiada Kierownik robót.
12. Wykonane prace będą objęte gwarancją przez 36 miesięcy od daty odbioru.
13. Ważne uwagi:
a)Ze względu na zabytkowy charakter budynku, stanowiącego element zespołu poklasztornego Franciszkanów, dla którego wykonywane są prace stanowiące przedmiot zamówienia, wskazanym jest aby kierownik budowy posiadał doświadczenie w zakresie prowadzenia robót budowlanych w obiektach zabytkowych oraz musi posiadać odpowiednie uprawnienia budowlane określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 09 czerwca 2004 roku w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych (Dz.U. Nr 150 poz. 1579).
b)Prace stanowiące przedmiot zamówienia będą nadzorowane przez Zamawiającego pod względem budowlanym, archeologicznym i konserwatorskim. Wszelkie rozwiązania szczegółowe mają być konsultowane z wyznaczonym przez Zamawiającego nadzorem budowlanym, archeologicznym i konserwatorskim.
c)Z uwagi na charakter obiektu i charakter prac , istnieje prawdopodobieństwo niemożności realizacji zadania w sposób ciągły. Sytuację tę może spowodować fakt, że budynek nie posiada kompleksowej dokumentacji badawczej konserwatorskiej i w sposób nieprzewidziany mogą wystąpić trudności
np. w dostępie do partii fundamentów, murów objętych projektem, lub inne podobne okoliczności. W przypadku wystąpienia trudności z realizacją zadania, nie leżących po stronie wykonawcy, zamawiający na wniosek kierownika budowy lub inspektora nadzoru zawiesza bieg terminu wykonania zadania, do czasu usunięcia przeszkody uniemożliwiającej realizację zadania. Na powyższą okoliczność zostaje sporządzony stosowny protokół. . Z wyżej wymienionych powodów Zamawiający dopuszcza możliwość przesunięcia terminu wykonania przedmiotu zamówienia o czas niezbędny do usunięcia przeszkody uniemożliwiającej realizację zadania.
16.Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu budowy - Dziennika budowy.
17.Wywóz i utylizacja gruzu pochodzącego z prowadzonych robót należy do obowiązków Wykonawcy.
18.Zgodnie z Art. 145. Prawa zamówień publicznych, MNG zastrzega możliwość , w razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, odstąpienia od umowy lub jej części
w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. W przypadku, o którym mowa Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy.
19.Wybrany w przetargu Wykonawca przedłoży Zamawiającemu do umowy harmonogram robót, polisę ubezpieczeniową, listę nazwisk wykonawców i podwykonawców biorących udział w realizacji zamówienia.
20.Zamawiający dopuszcza zlecenie podwykonawcom prac i robót wskazanych w SIWZ. Zlecenie wykonania części robót podwykonawcom nie zmienia zobowiązań wykonawcy wobec zamawiającego za wykonanie tej części robót. Wykonawca jest odpowiedzialny za działania, uchybienia i zaniedbania podwykonawców i jego pracowników w takim samym stopniu jakby to były działania, uchybienia lub zaniedbania jego własnych pracowników.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451111009 (Roboty w zakresie burzenia)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452232101 (Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
713000001 (Usługi inżynieryjne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
713519143 (Usługi archeologiczne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawca przystępujący do postępowania obowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 20.000zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100).
2. Wadium będzie wniesione w pieniądzu; poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U z 2007. Nr 42, poz. 275., z późn. zm. )
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy przelać na rachunek Muzeum Narodowego w Gdańsku, ul. Toruńska 1, 80-822 Gdańsk, w Banku Millenium nr 42 1160 2202 0000 0000 6412 1898, przed upływem terminu składania ofert, z podaniem tytułu wadium - przetarg na Wzmocnienie konstrukcji ścian w budynku Muzeum Narodowego w Gdańsku. Datą wniesienia wadium jest data uznania rachunku zamawiającego.
4. Wadium wnoszone w formie niepieniężnej powinno być wystawione na Muzeum Narodowe w Gdańsku. Oryginał dokumentu należy złożyć w opisanej kopercie wraz z ofertą, natomiast potwierdzoną za zgodność z oryginałem kserokopię dołączyć do oferty. Oryginalne dokumenty gwarancyjne-poręczenia będą zdeponowane w kasie Muzeum Narodowego w Gdańsku.
5. Dokument poręczenia/gwarancyjny powinien przewidywać utratę wadium na rzecz zamawiającego w przypadkach określonych w ust. 6.
6. Wykonawca traci wadium na rzecz Zamawiającego, wraz z odsetkami, w przypadku, gdy wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
2) nie wniesie zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
3) zawarcie umowy będzie niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
7. Wadium musi zabezpieczać ofertę w całym okresie związania ofertą, który wynosi 30 od upływu terminu składania ofert.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wiedza i doświadczenie- posiadający niezbędna wiedzę i doświadczenie
a) w ciągu ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie może wykazać wykonanie co najmniej trzech dokumentacji projektowych o podobnej problematyce konstrukcyjnej.
b) w ciągu ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie może wykazać wykonanie co najmniej jednej podobnej polegającej na zastosowaniu mikropali roboty budowlanej polegającej na zmianach konstrukcyjnych w istniejących i użytkowanych budynkach zabytkowych oraz co najmniej 3 wykonanych w innych obiektach budowlanych.
c) c) w ciągu ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, może wykazać przeprowadzenie co najmniej 5 prac badawczych archeologicznych w obszarze wpisanym do rejestru zabytków zabudowy miejskiej średniowiecznej, świeckiej i sakralnej, może wykazać posiadanie ugruntowanej wiedzy na temat miejskiej zabudowy średniowiecznej i umiejętność interpretacji reliktów archeologicznych z tego okresu, potwierdzone dokumentacjami badawczymi. Ze względu na charakter zamawianych prac badawczych i ich ścisłe powiązanie z realizacją całości zamówienia konieczna jest sprawna analiza efektów i wyników prowadzonych wykopalisk. Załącznik nr 3.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dysponują osobami, które posiadają kwalifikacje zawodowe niezbędne do wykonania poszczególnych zakresów zamówienia oraz posiadają należne uprawnienia :
a. uprawnienia do projektowania - posiadają przygotowanie zawodowe i zdolność do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej zgodnie z Prawem Budowlanym oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2005 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie

b. uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie - kierownika budowy, zgodnie z Prawem Budowlanym oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2005 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie
c. uprawnienia do prowadzenia badań archeologicznych - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury z 9 czerwca 2004 roku w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych
i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych, tj. posiadają tytuł zawodowy magistra uzyskany po ukończeniu wyższych studiów na kierunku archeologia oraz odbyły po ukończeniu tych studiów, co najmniej 12-miesiczną praktykę zawodową w zakresie tych badań.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza zmianę terminu wykonania zamówienia, jeżeli pojawią się okoliczności zmuszające do przerwania prac z przyczyn niezależnych od wykonawcy (prace będą wykonywane w obiektach zabytkowych), jednakże łączna liczba dni przeznaczonych na wykonanie zadania - liczona od dnia podpisania umowy- nie ulegnie zmianie.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.muzeum.narodowe.gda.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Muzeum Narodowe w Gdańsku
Toruńska 1 pok. 108
80-822 Gdańsk

Data składania wniosków, ofert: 28/11/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Muzeum Narodowe w Gdańsku
Toruńska 1 pok. 108
80-822 Gdańsk

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

228217 / 2008-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty dodatkowe na zadaniu pn. Przebudowa i remont budynku kina (Lęborskie Centrum Kultury FREGATA) w Lęborku

225772 / 2015-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ostaszewo - Ostaszewo (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Piaskowcu.

101315 / 2010-04-28 - Inny: Spółka prawa handlowego

Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie schodów terenowych i oświetlenia terenu wraz z uporządkowaniem skarpy w osiedlu mieszkaniowym Gdańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. przy ul. Jeleniogórskiej w Gdańsku- Ujeścisku (03/ZP/PU/10).

353902 / 2013-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zblewo - Zblewo (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa odcinka drogi gminnej Semlin - Semlinek nr 210022G w miejscowości Semlin, gmina Zblewo

105063 / 2015-07-15 - Inny: Jednostka budżetowa

Administracja Budynków Komunalnych Nr 4 w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbiórka lokalu użytkowego (d. warsztat wulkanizacyjny) w Gdyni, ul. Śląska 48 wraz z przebudową istniejących przyłączy cieplnych

80861 / 2014-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Malborski reprezentowany przez ZarzÄ…d Powiatu Malborskiego - Malbork (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa Centrum Wsparcia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Malborku z infrastrukturą towarzyszącą w granicach działki 162/19, 187/16, 187/40 obr.12m,.Malbork

413028 / 2011-12-06 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kartuzach - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie ogrodzenia budynków Powiatowego Inspektoratu Weterynarii od strony południowej, wschodniej i północnej w Kartuzach przy ul. Słonecznej 1

329026 / 2010-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa placów zabaw w ramach programu Radosna szkoła - Szkoła Podstawowa nr 59 przy ul. Modrej 2 w Gdańsku

33768 / 2010-02-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Somonino - Somonino (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowę Punktu Informacji Turystycznej wraz ze sceną koncertową w Ostrzycach oraz zagospodarowanie terenów plaży publicznej nad jeziorem Ostrzyckim w gminie Somonino

212530 / 2010-07-16 - Inny: Gospodarstwo Pomocnicze przy Areszcie Åšledczym

Gospodarstwo Pomocnicze Zakład Remontowo Budowlany przy Areszcie Śledczym w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty ogólnobudowlane z wykorzystaniem pracy osób tymczasowo osadzonych w jednostkach penitencjarnych jako podwykonawca Generalnego Wykonawcy

176726 / 2013-05-06 - Inny: Państwowa Jednostka Organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa myjni samochodowej na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim ul. Lubichowska 1 na działce nr 491 obr. 17.

417160 / 2009-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa na terenie PCPR w Wejherowie przy ul. Sobieskiego 279 A placu postojowego, chodników oraz zjazdu od ulicy Sobieskiego

68243 / 2014-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdańsk Urząd Miejski w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót remontowych wybranych pomieszczeń piwnicznych skrzydła A oraz parteru skrzydła A i B w budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12

315388 / 2014-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kaliska - Kaliska (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zagospodarowanie terenu działki przy świetlicy wiejskiej w Cieciorce- etap II.

156740 / 2010-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty remontowe w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Gdańsku, ul. Głęboka 11

218410 / 2010-07-21 - Inny: Gospodarstwo Pomocnicze przy Areszcie Åšledczym

Gospodarstwo Pomocnicze Zakład Remontowo Budowlany przy Areszcie Śledczym w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty ogólnobudowlane z wykorzystaniem pracy osób tymczasowo osadzonych w jednostkach penitencjarnych jako podwykonawca Generalnego Wykonawcy

251875 / 2012-11-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja pomieszczeń Żłobka Nr 2 w Gdańsku, ul. Piastowska 92a -roboty niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego