Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

25823 / 2016-03-14 - Administracja samorządowa / Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego (Szczecin)

Budowa oświetlenia ulicznego ulicy Bogumińskiej, odcinek od ulicy Hożej do ulicy Pokoju w Szczecinie - Etap II (od pierwszego wjazdu na ogródki działkowe do ul. Pokoju) w formule zaprojektuj i zbuduj.

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia: Budowa oświetlenia ulicznego ulicy Bogumińskiej, odcinek od ulicy Hożej do ulicy Pokoju w Szczecinie - Etap II (od pierwszego wjazdu na ogródki działkowe do ul. Pokoju) w formule zaprojektuj i zbuduj.
2. Kod CPV : 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45231400 - 9 - Roboty w zakresie budowy linii energetycznych
45316110 - 9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
3. Zakres zamówienia:
Zakres zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: Budowa oświetlenia ulicznego ulicy Bogumińskiej, odcinek od ulicy Hożej do ulicy Pokoju w Szczecinie - Etap II (od pierwszego wjazdu na ogródki działkowe do ul. Pokoju), zgodnie z załączonym Programem Funkcjonalno - Użytkowym. Zamówienie obejmuje wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz realizację robót budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej.
Szczegółowy zakres zamówienia został określony w umowie (Załącznik nr 9 do siwz) oraz Programie
Funkcjonalno - Użytkowym opracowanym przez PRACOWNIĘ PROJEKTOWĄ TRASKO, al. Wojska Polskiego 99, 70-483 Szczecin, stanowiącym Załącznik nr 11 do siwz.

WYTYCZNE DLA BUDOWY OŚWIETLENIA UL. BOGUMIŃSKIEJ - ETAP II.

1. Etap I inwestycji został zrealizowany w 2014r. W ramach realizacji tego etapu wybudowano oświetlenie na odcinku od ul. Hożej do pierwszego wjazdu na ogródki działkowe.
2. W ramach etapu II należy zaprojektować i wybudować oświetlenie w ciągu ulicy Bogumińskiej na odcinku od pierwszego wjazdu na ogródki działkowe do skrzyżowania z ul. Pokoju w Szczecinie. Zamawiający w załączeniu przekazuje dokumentację powykonawczą dla zrealizowanego Etapu I.
3. Oświetlenie należy zaprojektować i wykonać zgodnie z warunkami technicznymi ENEA Oświetlenie OS E AK 257 2016 z dnia 23.02.2016r. (zał. nr 11 do siwz)
4. Należy zaprojektować nową szafę oświetleniową z której należy zasilić projektowane oświetlenie.
5. Wykonawca zobowiązany będzie w imieniu Zamawiającego wystąpić do ENEA Operator Sp. z o.o. o warunki techniczne przyłączenia dla zasilenia szafy oświetleniowej.
6. Oświetlenie należy wykonać z zastosowaniem opraw oświetlenia ulicznego typu LED zgodnie z wymaganiami technicznymi dla opraw LED stanowiącymi załącznik do Warunków technicznych dla budowy oświetlenia ENEA Oświetlenie OS E AK 257 2016 z dnia 23.02.2016r. (zał. nr 11 do siwz).
7. Wykonawca zobowiązany jest zaprojektować oświetlenie uliczne nawiązujące w zakresie klasy oświetleniowej i parametrów fotometrycznych oświetlenia wybudowanego w ramach etapu I. Zamawiający w załączeniu przekazuje obliczenia parametrów fotometrycznych w programie Dialux dla zrealizowanego Etapu I.
8. Wykonawca zobowiązany jest zaprojektować i wybudować oświetlenie w ciągu ulicy Bogumińskiej Etap II oraz powiązać je z istniejącą siecią oświetlenia ulicznego w rejonie skrzyżowania z ulicą Pokoju, oświetleniem wybudowanym w ramach Etapu I oraz ułożyć kabel kaskadowy pomiędzy projektowaną szafą oświetlenia ulicznego a szafą wybudowaną w ramach Etapu I (lokalizacja zgodna z załączoną dokumentacją powykonawczą- zał. nr 11 do siwz).
9. Zgodnie z warunkami technicznymi Zamawiający wymaga 10 letniej gwarancji producenta dla zastosowanych opraw oświetleniowych LED.
10. Wykonawca podczas projektowania oświetlenia zobowiązany jest uwzględnić projektowany chodnik/ciąg pieszy w ciągu ulicy Bogumińskiej w rejonie istniejącego przejścia dla pieszych. Zamawiający oczekuje, że Wykonawca projektując oświetlenie uwzględni projektowany ciąg pieszy w zakresie uniknięcia ewentualnej kolizji inwestycji oraz lokalizacji projektowanych latanii w sposób optymalny pod względem oświetlenia projektowanego przejścia dla pieszych. Zamawiający w załączeniu przekazuje projekt techniczny dla: Budowa chodnika w rejonie R.O.D. Przyjaźń na ul. Bogumińskiej w Szczecinie (zał. nr 11 do siwz).
4. Projekty i opracowania objęte przedmiotem zamówienia.
1) Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania w imieniu zamawiającego wszystkich niezbędnych uzgodnień i dokumentów technicznych potrzebnych do wykonania przedmiotu zamówienia, uzyskania decyzji administracyjnych umożliwiających realizację przedmiotowego zamierzenia budowlanego.
2) Wykonawca przygotuje dokumentację projektową dla każdej z występujących w zadaniu branż w zakresie:
a) projekt budowlany 4 egzemplarze,
b) projekt wykonawczy 4 egzemplarze,
c) projekt organizacji ruchu na czas budowy 4 egzemplarze wraz z zatwierdzeniem,
d) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót 4 egzemplarze,
e) informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia 2 egzemplarze,
f) przedmiar robót 2 egzemplarze.
g) kosztorys inwestorski 2 egzemplarze
h) całość dokumentacji, w tym uzyskane w trakcie opracowywania uzgodnienia, opinie i decyzje administracyjne należy przygotować w formie elektronicznej. Zamawiający wymagać będzie przekazania dokumentacji projektowej w wersji umożliwiającej edycję (rysunki i opisy techniczne, kosztorysy i przedmiary) oraz nie edytowalnej (rysunki, opisy
techniczne, uzgodnienia, opinie, kosztorysy i przedmiary).
3) Wykonawca wykona i przedłoży Programy Zapewnienia Jakości (PZJ) dla wszystkich rodzajów robót, opisujące m.in. przyjętą przez Wykonawcę technologię wykonania robót. PZJ powinien zapewnić Zamawiającemu możliwość kontroli realizacji przedmiotu zamówienia m.in. poprzez bezzwłoczne przekazywanie Zamawiającemu wszystkich bieżących dokumentów związanych z funkcjonowaniem PZJ oraz gwarantować prawo do akceptacji decyzji naprawy wad i skutków błędów popełnionych przez Wykonawcę. PZJ powinien być zatwierdzony przez Zamawiającego. Programy te Wykonawca przekaże dla Zamawiającego w terminie do 7 dni od dnia przekazania placu budowy,
4) Wykonawca wykona i przedłoży dokumentację powykonawczą w wersji papierowej sporządzoną w 2 egzemplarzach, zawierającą w szczególności:
a) Dokumentację budowy z naniesionymi zmianami dokonywanymi w toku wykonywania robot oraz geodezyjnymi pomiarami powykonawczymi, zgodnie z art. 57 ust 1 i 2 ustawy Prawo budowlane.
b) Protokoły z prób, sprawdzeń, pomiarów i badań.
c) Protokoły odbioru, geodezyjną inwentaryzację powykonawczą.
d) Stosowne atesty, aprobaty techniczne, deklaracje zgodności, receptury, świadectwa, jakości i inne dokumenty potwierdzające dopuszczenie zastosowania materiałów do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie.
e) Dokumentację powykonawczą jak w pkt 4) sporządzoną w wersji elektronicznej na płytach CD - 2 egz. Wersja elektroniczna dokumentacji winna być przygotowana w wersji PDF
5. Warunki wykonawstwa:
1) Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie i na własny koszt:
a) do bezpośredniego zapoznania się z terenem planowanej inwestycji,
b) do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z przekazaną przez Zamawiającego dokumentacją techniczną stanowiącą załącznik nr 11 do siwz;
c) do dostarczenia, zainstalowania i obsługiwania wszystkich tymczasowych urządzeń zabezpieczających takich jak; zapory, światła ostrzegawcze, sygnały itp., zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo pieszych i pojazdów, oraz do zabezpieczenia i zapewnienia stałych warunków widoczności tych zapór i znaków w dzień i w nocy, co jest nieodzowne ze względów bezpieczeństwa,
d) do wykonania pomiarów geodezyjnych - wyniesienia projektu w terenie, inwentaryzacji zanikających prac, pomiary powykonawcze łącznie z kompletną mapą powykonawczą,
e) do wykonania dokumentacji powykonawczych,
f) do poniesienia innych kosztów niezbędnych do zrealizowania przedmiotu zamówienia.
2) Przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę (jeśli dotyczy), Wykonawca przekaże zamawiającemu 1 egz. projektu budowlanego w celu uzyskania wstępnej opinii o zgodności opracowanej dokumentacji z przedmiotem zamówienia w zakresie ogólnych rozwiązań projektowych,
3) Wykonawca musi zapewnić kierownictwo budowy, siłę roboczą, materiały, sprzęt i inne urządzenia oraz wszelkie przedmioty niezbędne do wykonania robót oraz usunięcia wad. Kierownik budowy ma obowiązek stałego nadzoru wykonywanych prac.
4) Wykonawca jest odpowiedzialny za pełną kontrolę robót i jakości materiałów.
5) Kierowanie i nadzór nad robotami sprawowany będzie przez pracowników Wykonawcy posiadających odpowiednie uprawnienia budowlane oraz niezbędne wykształcenie i kwalifikacje. Zmiana osób pełniących samodzielne funkcje techniczne na budowie w stosunku do wykazu zawartego w ofercie, a także w trakcie trwania budowy, wymaga każdorazowo akceptacji i zatwierdzenia Zamawiającego. Zmiana nastąpić może jedynie na osoby posiadające kwalifikacje i doświadczenie odpowiadające kwalifikacjom i doświadczeniu określonemu w siwz.
6) Wykonawca zobowiązany jest dołączyć protokoły z pomiarów, badań i sprawdzeń do protokołu odbioru końcowego, jako warunek tego odbioru.
7) Dopuszcza się do stosowania jedynie materiały dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie. Materiały winny być opatrzone znakiem budowlanym B - jeżeli są zgodne z polską normą (PN) lub krajową aprobatą techniczną oraz zostały poddane ocenie zgodności lub znakiem CE jeżeli są zgodne z europejską normą zharmonizowaną lub w przypadku ich braku z europejską aprobatą techniczną oraz zostały poddane ocenie zgodności.
8) Wykonawca przed wbudowaniem danego materiału powinien uzyskać pisemną akceptacje zamawiającego. W tym celu Wykonawca złoży stosowny wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi dopuszczanie danego materiału do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie.
9) Organizacja robót :
a) Przed rozpoczęciem robót rozbiórkowych należy zabezpieczyć przed przypadkowym uszkodzeniem istniejące urządzenia obce oraz istniejące elementy wyposażenia obiektu, koszty zabezpieczenia istniejącego urządzeń obcych oraz istniejących elementów wyposażenia obiektu przez Wykonawcę nie podlegają odrębnej zapłacie i przyjmuje się, że są włączone w ofertę cenową. Sposób zabezpieczenia urządzeń Wykonawca uzgodni z gestorami sieci.
b) Roboty będące przedmiotem zamówienia należy wykonać zgodnie z warunkami umowy, SWIZ, dokumentacją techniczną, wiedzą techniczną, zasadami sztuki budowlanej i wymogami poczynionych uzgodnień.
c) Wykonawca zapewni przejezdność wszystkich dróg przebiegających w sąsiedztwie przekazanego frontu robót, a jeśli nie będzie to możliwe zabezpieczy dojazd do poszczególnych posesji przez cały okres prowadzenia robót budowlanych zgodnie w szczególności z projektem czasowej organizacji ruchu oraz zasadami bhp,
d) Przed przystąpieniem do robót Wykonawca winien zawiadomić poszczególnych użytkowników infrastruktury podziemnej i nadziemnej o terminie rozpoczęcia i zakończenia robót oraz potrzebie zabezpieczenia nadzoru z ich strony na czas prowadzenia robót.
e) Wykonawca zobowiązany jest do podawania bieżących ogłoszeń w prasie, radiu i telewizji lokalnej o uciążliwościach związanych z prowadzonymi robotami.
f) Wykonawca zobowiązany jest do zachowania środków ostrożności i zabezpieczenia przed zanieczyszczeniami zbiorników i cieków wodnych przed płynami lub substancjami toksycznymi, natomiast powietrze przed pyłami i gazami oraz możliwością powstania pożaru, przestrzegania przepisów ochrony przeciwpożarowej,
10) Zamawiający może zażądać wykonania dodatkowych pomiarów sprawdzających. Wykonawca poniesie koszty takich pomiarów, jeśli wykażą one, że pomiary zasadnicze były nieprawidłowe.
11) Jeżeli w dokumentacji przetargowej wystąpią nazwy własne należy traktować je jako przykładowe, Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych pod warunkiem, że zaproponowane wyroby będą spełniały te same normy, parametry, standardy oraz zostaną zaakceptowane przez Zamawiającego. Rozwiązania równoważne zgodnie ze swoją definicją muszą posiadać parametry nie gorsze, niż wskazane przykładowo w dokumentacji technicznej.
6. Klauzule dodatkowe:
1) Wykonawca będzie odpowiedzialny za ochronę robót i za wszelkie materiały i urządzenia używane do robót od daty rozpoczęcia do daty zakończenia robót,
2) Tymczasowe zajęcie terenów, niezbędnych do prowadzenia robót budowlanych Wykonawca uzgadnia we własnym zakresie i na swój koszt.
3) Wszystkie materiały pochodzące z prowadzonych w ramach inwestycji robót, wymagające wywozu np. materiał z rozbiórki obiektów budowlanych, gruz, urobek ziemny, materiał z karczowania i wycinki drzew i krzewów itp. będą stanowiły własność Wykonawcy.
4) Wykonawca jest wytwórcą odpadów w rozumieniu przepisów ustawy o odpadach z dnia14 grudnia 2012 r. z późniejszymi zmianami, i winien prowadzić gospodarkę odpadami zgodnie z ww. ustawą, w tym ilościową i jakościową ewidencję odpadów. Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia ma obowiązek w pierwszej kolejności poddania odpadów budowlanych (odpadów betonowych, ziemi, gruzu budowlanego) odzyskowi, a jeżeli z przyczyn technologicznych jest on niemożliwy lub nieuzasadniony z przyczyn ekologicznych lub ekonomicznych, to Wykonawca zobowiązany jest do przekazania odpadów do unieszkodliwienia. Wykonawca zobowiązany jest udokumentować Zamawiającemu sposób gospodarowania tymi odpadami, jako warunek dokonania odbioru końcowego realizowanego zamówienia.
5) Materiały pozyskane z rozbiórki, nadające się do ponownego wbudowania stanowią własność Gminy Miasto Szczecin reprezentowanej przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Pozyskane materiały powinny być odtransportowane do magazynu depozytowego mieszczącego się przy ul. Narzędziowej 37 w Szczecinie. Koszty z tego tytułu dla Wykonawcy nie podlegają odrębnej zapłacie i przyjmuje się, że są włączone w ceny jednostkowe Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania Warunków przyjmowania i wydawania materiałów drogowych do depozytu miejskiego w Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania Warunków przyjmowania i wydawania materiałów drogowych do depozytu miejskiego w Szczecinie oraz procedur pozyskiwania materiałów kamiennych i betonowych określonych w odrębnym załączniku (załącznik nr 11 do siwz - dokumentacja techniczna).
6) Ponadto do obowiązków Wykonawcy należy:
a) zagospodarowanie placu budowy, utrzymanie zaplecza budowy, ponoszenie kosztów zużycia niezbędnych mediów oraz likwidacja zaplecza i uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót, oraz odtworzenia ewentualnych uszkodzonych elementów i przywrócenia ich do stanu z dnia przejęcia placu budowy, w tym do ewentualnej naprawy nawierzchni sąsiadujących jezdni- uszkodzonych w trakcie prowadzenia prac.
b) zapewnienie ochrony mienia na terenie budowy i ochrony p.poż.,
c) zapewnienie bezpieczeństwa i praw właścicielom posesji i budynków sąsiadujących z terenem budowy i w razie roszczeń z ich stron powinien je rozpatrywać i załatwiać bez zbędnej zwłoki. Brak reakcji ze strony Wykonawcy, bądź opieszałość w załatwianiu roszczeń będzie upoważniała zamawiającego do pokrycia kwot zaspokajających roszczenia z należnych płatności Wykonawcy,
d) oznaczenie terenu budowy i zabezpieczenie miejsc prowadzenia robót, zgodnie z obowiązującymi przepisami,
e) zapewnienie pełnej obsługi geodezyjnej,
f) wykonanie na swój koszt odkrywki elementów robót budzących wątpliwości w celu sprawdzenia, jakości ich wykonania, jeżeli wykonanie tych robót nie zostało zgłoszone do sprawdzenia przed ich zakryciem,
7. Odbiór końcowy:
1) Przedmiotem odbioru końcowego będzie przedmiot umowy.
2) Odbiór końcowy przedmiotu umowy nastąpi na podstawie protokołu końcowego odbioru.
3) Na dzień odbioru końcowego Wykonawca dostarczy dokumentację powykonawczą.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 25823

Data publikacji: 2016-03-14

Nazwa:
Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego

Ulica: ul. Klonowica 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 71-241

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 91 4800444,4800434

Numer faxu: 91 4393003, 4800453

Adres strony internetowej: www.zditm.szczecin.pl

Regon: 32116569800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa oświetlenia ulicznego ulicy Bogumińskiej, odcinek od ulicy Hożej do ulicy Pokoju w Szczecinie - Etap II (od pierwszego wjazdu na ogródki działkowe do ul. Pokoju) w formule zaprojektuj i zbuduj.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia: Budowa oświetlenia ulicznego ulicy Bogumińskiej, odcinek od ulicy Hożej do ulicy Pokoju w Szczecinie - Etap II (od pierwszego wjazdu na ogródki działkowe do ul. Pokoju) w formule zaprojektuj i zbuduj.
2. Kod CPV : 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45231400 - 9 - Roboty w zakresie budowy linii energetycznych
45316110 - 9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
3. Zakres zamówienia:
Zakres zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: Budowa oświetlenia ulicznego ulicy Bogumińskiej, odcinek od ulicy Hożej do ulicy Pokoju w Szczecinie - Etap II (od pierwszego wjazdu na ogródki działkowe do ul. Pokoju), zgodnie z załączonym Programem Funkcjonalno - Użytkowym. Zamówienie obejmuje wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz realizację robót budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej.
Szczegółowy zakres zamówienia został określony w umowie (Załącznik nr 9 do siwz) oraz Programie
Funkcjonalno - Użytkowym opracowanym przez PRACOWNIĘ PROJEKTOWĄ TRASKO, al. Wojska Polskiego 99, 70-483 Szczecin, stanowiącym Załącznik nr 11 do siwz.

WYTYCZNE DLA BUDOWY OŚWIETLENIA UL. BOGUMIŃSKIEJ - ETAP II.

1. Etap I inwestycji został zrealizowany w 2014r. W ramach realizacji tego etapu wybudowano oświetlenie na odcinku od ul. Hożej do pierwszego wjazdu na ogródki działkowe.
2. W ramach etapu II należy zaprojektować i wybudować oświetlenie w ciągu ulicy Bogumińskiej na odcinku od pierwszego wjazdu na ogródki działkowe do skrzyżowania z ul. Pokoju w Szczecinie. Zamawiający w załączeniu przekazuje dokumentację powykonawczą dla zrealizowanego Etapu I.
3. Oświetlenie należy zaprojektować i wykonać zgodnie z warunkami technicznymi ENEA Oświetlenie OS E AK 257 2016 z dnia 23.02.2016r. (zał. nr 11 do siwz)
4. Należy zaprojektować nową szafę oświetleniową z której należy zasilić projektowane oświetlenie.
5. Wykonawca zobowiązany będzie w imieniu Zamawiającego wystąpić do ENEA Operator Sp. z o.o. o warunki techniczne przyłączenia dla zasilenia szafy oświetleniowej.
6. Oświetlenie należy wykonać z zastosowaniem opraw oświetlenia ulicznego typu LED zgodnie z wymaganiami technicznymi dla opraw LED stanowiącymi załącznik do Warunków technicznych dla budowy oświetlenia ENEA Oświetlenie OS E AK 257 2016 z dnia 23.02.2016r. (zał. nr 11 do siwz).
7. Wykonawca zobowiązany jest zaprojektować oświetlenie uliczne nawiązujące w zakresie klasy oświetleniowej i parametrów fotometrycznych oświetlenia wybudowanego w ramach etapu I. Zamawiający w załączeniu przekazuje obliczenia parametrów fotometrycznych w programie Dialux dla zrealizowanego Etapu I.
8. Wykonawca zobowiązany jest zaprojektować i wybudować oświetlenie w ciągu ulicy Bogumińskiej Etap II oraz powiązać je z istniejącą siecią oświetlenia ulicznego w rejonie skrzyżowania z ulicą Pokoju, oświetleniem wybudowanym w ramach Etapu I oraz ułożyć kabel kaskadowy pomiędzy projektowaną szafą oświetlenia ulicznego a szafą wybudowaną w ramach Etapu I (lokalizacja zgodna z załączoną dokumentacją powykonawczą- zał. nr 11 do siwz).
9. Zgodnie z warunkami technicznymi Zamawiający wymaga 10 letniej gwarancji producenta dla zastosowanych opraw oświetleniowych LED.
10. Wykonawca podczas projektowania oświetlenia zobowiązany jest uwzględnić projektowany chodnik/ciąg pieszy w ciągu ulicy Bogumińskiej w rejonie istniejącego przejścia dla pieszych. Zamawiający oczekuje, że Wykonawca projektując oświetlenie uwzględni projektowany ciąg pieszy w zakresie uniknięcia ewentualnej kolizji inwestycji oraz lokalizacji projektowanych latanii w sposób optymalny pod względem oświetlenia projektowanego przejścia dla pieszych. Zamawiający w załączeniu przekazuje projekt techniczny dla: Budowa chodnika w rejonie R.O.D. Przyjaźń na ul. Bogumińskiej w Szczecinie (zał. nr 11 do siwz).
4. Projekty i opracowania objęte przedmiotem zamówienia.
1) Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania w imieniu zamawiającego wszystkich niezbędnych uzgodnień i dokumentów technicznych potrzebnych do wykonania przedmiotu zamówienia, uzyskania decyzji administracyjnych umożliwiających realizację przedmiotowego zamierzenia budowlanego.
2) Wykonawca przygotuje dokumentację projektową dla każdej z występujących w zadaniu branż w zakresie:
a) projekt budowlany 4 egzemplarze,
b) projekt wykonawczy 4 egzemplarze,
c) projekt organizacji ruchu na czas budowy 4 egzemplarze wraz z zatwierdzeniem,
d) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót 4 egzemplarze,
e) informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia 2 egzemplarze,
f) przedmiar robót 2 egzemplarze.
g) kosztorys inwestorski 2 egzemplarze
h) całość dokumentacji, w tym uzyskane w trakcie opracowywania uzgodnienia, opinie i decyzje administracyjne należy przygotować w formie elektronicznej. Zamawiający wymagać będzie przekazania dokumentacji projektowej w wersji umożliwiającej edycję (rysunki i opisy techniczne, kosztorysy i przedmiary) oraz nie edytowalnej (rysunki, opisy
techniczne, uzgodnienia, opinie, kosztorysy i przedmiary).
3) Wykonawca wykona i przedłoży Programy Zapewnienia Jakości (PZJ) dla wszystkich rodzajów robót, opisujące m.in. przyjętą przez Wykonawcę technologię wykonania robót. PZJ powinien zapewnić Zamawiającemu możliwość kontroli realizacji przedmiotu zamówienia m.in. poprzez bezzwłoczne przekazywanie Zamawiającemu wszystkich bieżących dokumentów związanych z funkcjonowaniem PZJ oraz gwarantować prawo do akceptacji decyzji naprawy wad i skutków błędów popełnionych przez Wykonawcę. PZJ powinien być zatwierdzony przez Zamawiającego. Programy te Wykonawca przekaże dla Zamawiającego w terminie do 7 dni od dnia przekazania placu budowy,
4) Wykonawca wykona i przedłoży dokumentację powykonawczą w wersji papierowej sporządzoną w 2 egzemplarzach, zawierającą w szczególności:
a) Dokumentację budowy z naniesionymi zmianami dokonywanymi w toku wykonywania robot oraz geodezyjnymi pomiarami powykonawczymi, zgodnie z art. 57 ust 1 i 2 ustawy Prawo budowlane.
b) Protokoły z prób, sprawdzeń, pomiarów i badań.
c) Protokoły odbioru, geodezyjną inwentaryzację powykonawczą.
d) Stosowne atesty, aprobaty techniczne, deklaracje zgodności, receptury, świadectwa, jakości i inne dokumenty potwierdzające dopuszczenie zastosowania materiałów do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie.
e) Dokumentację powykonawczą jak w pkt 4) sporządzoną w wersji elektronicznej na płytach CD - 2 egz. Wersja elektroniczna dokumentacji winna być przygotowana w wersji PDF
5. Warunki wykonawstwa:
1) Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie i na własny koszt:
a) do bezpośredniego zapoznania się z terenem planowanej inwestycji,
b) do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z przekazaną przez Zamawiającego dokumentacją techniczną stanowiącą załącznik nr 11 do siwz;
c) do dostarczenia, zainstalowania i obsługiwania wszystkich tymczasowych urządzeń zabezpieczających takich jak; zapory, światła ostrzegawcze, sygnały itp., zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo pieszych i pojazdów, oraz do zabezpieczenia i zapewnienia stałych warunków widoczności tych zapór i znaków w dzień i w nocy, co jest nieodzowne ze względów bezpieczeństwa,
d) do wykonania pomiarów geodezyjnych - wyniesienia projektu w terenie, inwentaryzacji zanikających prac, pomiary powykonawcze łącznie z kompletną mapą powykonawczą,
e) do wykonania dokumentacji powykonawczych,
f) do poniesienia innych kosztów niezbędnych do zrealizowania przedmiotu zamówienia.
2) Przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę (jeśli dotyczy), Wykonawca przekaże zamawiającemu 1 egz. projektu budowlanego w celu uzyskania wstępnej opinii o zgodności opracowanej dokumentacji z przedmiotem zamówienia w zakresie ogólnych rozwiązań projektowych,
3) Wykonawca musi zapewnić kierownictwo budowy, siłę roboczą, materiały, sprzęt i inne urządzenia oraz wszelkie przedmioty niezbędne do wykonania robót oraz usunięcia wad. Kierownik budowy ma obowiązek stałego nadzoru wykonywanych prac.
4) Wykonawca jest odpowiedzialny za pełną kontrolę robót i jakości materiałów.
5) Kierowanie i nadzór nad robotami sprawowany będzie przez pracowników Wykonawcy posiadających odpowiednie uprawnienia budowlane oraz niezbędne wykształcenie i kwalifikacje. Zmiana osób pełniących samodzielne funkcje techniczne na budowie w stosunku do wykazu zawartego w ofercie, a także w trakcie trwania budowy, wymaga każdorazowo akceptacji i zatwierdzenia Zamawiającego. Zmiana nastąpić może jedynie na osoby posiadające kwalifikacje i doświadczenie odpowiadające kwalifikacjom i doświadczeniu określonemu w siwz.
6) Wykonawca zobowiązany jest dołączyć protokoły z pomiarów, badań i sprawdzeń do protokołu odbioru końcowego, jako warunek tego odbioru.
7) Dopuszcza się do stosowania jedynie materiały dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie. Materiały winny być opatrzone znakiem budowlanym B - jeżeli są zgodne z polską normą (PN) lub krajową aprobatą techniczną oraz zostały poddane ocenie zgodności lub znakiem CE jeżeli są zgodne z europejską normą zharmonizowaną lub w przypadku ich braku z europejską aprobatą techniczną oraz zostały poddane ocenie zgodności.
8) Wykonawca przed wbudowaniem danego materiału powinien uzyskać pisemną akceptacje zamawiającego. W tym celu Wykonawca złoży stosowny wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi dopuszczanie danego materiału do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie.
9) Organizacja robót :
a) Przed rozpoczęciem robót rozbiórkowych należy zabezpieczyć przed przypadkowym uszkodzeniem istniejące urządzenia obce oraz istniejące elementy wyposażenia obiektu, koszty zabezpieczenia istniejącego urządzeń obcych oraz istniejących elementów wyposażenia obiektu przez Wykonawcę nie podlegają odrębnej zapłacie i przyjmuje się, że są włączone w ofertę cenową. Sposób zabezpieczenia urządzeń Wykonawca uzgodni z gestorami sieci.
b) Roboty będące przedmiotem zamówienia należy wykonać zgodnie z warunkami umowy, SWIZ, dokumentacją techniczną, wiedzą techniczną, zasadami sztuki budowlanej i wymogami poczynionych uzgodnień.
c) Wykonawca zapewni przejezdność wszystkich dróg przebiegających w sąsiedztwie przekazanego frontu robót, a jeśli nie będzie to możliwe zabezpieczy dojazd do poszczególnych posesji przez cały okres prowadzenia robót budowlanych zgodnie w szczególności z projektem czasowej organizacji ruchu oraz zasadami bhp,
d) Przed przystąpieniem do robót Wykonawca winien zawiadomić poszczególnych użytkowników infrastruktury podziemnej i nadziemnej o terminie rozpoczęcia i zakończenia robót oraz potrzebie zabezpieczenia nadzoru z ich strony na czas prowadzenia robót.
e) Wykonawca zobowiązany jest do podawania bieżących ogłoszeń w prasie, radiu i telewizji lokalnej o uciążliwościach związanych z prowadzonymi robotami.
f) Wykonawca zobowiązany jest do zachowania środków ostrożności i zabezpieczenia przed zanieczyszczeniami zbiorników i cieków wodnych przed płynami lub substancjami toksycznymi, natomiast powietrze przed pyłami i gazami oraz możliwością powstania pożaru, przestrzegania przepisów ochrony przeciwpożarowej,
10) Zamawiający może zażądać wykonania dodatkowych pomiarów sprawdzających. Wykonawca poniesie koszty takich pomiarów, jeśli wykażą one, że pomiary zasadnicze były nieprawidłowe.
11) Jeżeli w dokumentacji przetargowej wystąpią nazwy własne należy traktować je jako przykładowe, Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych pod warunkiem, że zaproponowane wyroby będą spełniały te same normy, parametry, standardy oraz zostaną zaakceptowane przez Zamawiającego. Rozwiązania równoważne zgodnie ze swoją definicją muszą posiadać parametry nie gorsze, niż wskazane przykładowo w dokumentacji technicznej.
6. Klauzule dodatkowe:
1) Wykonawca będzie odpowiedzialny za ochronę robót i za wszelkie materiały i urządzenia używane do robót od daty rozpoczęcia do daty zakończenia robót,
2) Tymczasowe zajęcie terenów, niezbędnych do prowadzenia robót budowlanych Wykonawca uzgadnia we własnym zakresie i na swój koszt.
3) Wszystkie materiały pochodzące z prowadzonych w ramach inwestycji robót, wymagające wywozu np. materiał z rozbiórki obiektów budowlanych, gruz, urobek ziemny, materiał z karczowania i wycinki drzew i krzewów itp. będą stanowiły własność Wykonawcy.
4) Wykonawca jest wytwórcą odpadów w rozumieniu przepisów ustawy o odpadach z dnia14 grudnia 2012 r. z późniejszymi zmianami, i winien prowadzić gospodarkę odpadami zgodnie z ww. ustawą, w tym ilościową i jakościową ewidencję odpadów. Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia ma obowiązek w pierwszej kolejności poddania odpadów budowlanych (odpadów betonowych, ziemi, gruzu budowlanego) odzyskowi, a jeżeli z przyczyn technologicznych jest on niemożliwy lub nieuzasadniony z przyczyn ekologicznych lub ekonomicznych, to Wykonawca zobowiązany jest do przekazania odpadów do unieszkodliwienia. Wykonawca zobowiązany jest udokumentować Zamawiającemu sposób gospodarowania tymi odpadami, jako warunek dokonania odbioru końcowego realizowanego zamówienia.
5) Materiały pozyskane z rozbiórki, nadające się do ponownego wbudowania stanowią własność Gminy Miasto Szczecin reprezentowanej przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Pozyskane materiały powinny być odtransportowane do magazynu depozytowego mieszczącego się przy ul. Narzędziowej 37 w Szczecinie. Koszty z tego tytułu dla Wykonawcy nie podlegają odrębnej zapłacie i przyjmuje się, że są włączone w ceny jednostkowe Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania Warunków przyjmowania i wydawania materiałów drogowych do depozytu miejskiego w Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania Warunków przyjmowania i wydawania materiałów drogowych do depozytu miejskiego w Szczecinie oraz procedur pozyskiwania materiałów kamiennych i betonowych określonych w odrębnym załączniku (załącznik nr 11 do siwz - dokumentacja techniczna).
6) Ponadto do obowiązków Wykonawcy należy:
a) zagospodarowanie placu budowy, utrzymanie zaplecza budowy, ponoszenie kosztów zużycia niezbędnych mediów oraz likwidacja zaplecza i uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót, oraz odtworzenia ewentualnych uszkodzonych elementów i przywrócenia ich do stanu z dnia przejęcia placu budowy, w tym do ewentualnej naprawy nawierzchni sąsiadujących jezdni- uszkodzonych w trakcie prowadzenia prac.
b) zapewnienie ochrony mienia na terenie budowy i ochrony p.poż.,
c) zapewnienie bezpieczeństwa i praw właścicielom posesji i budynków sąsiadujących z terenem budowy i w razie roszczeń z ich stron powinien je rozpatrywać i załatwiać bez zbędnej zwłoki. Brak reakcji ze strony Wykonawcy, bądź opieszałość w załatwianiu roszczeń będzie upoważniała zamawiającego do pokrycia kwot zaspokajających roszczenia z należnych płatności Wykonawcy,
d) oznaczenie terenu budowy i zabezpieczenie miejsc prowadzenia robót, zgodnie z obowiązującymi przepisami,
e) zapewnienie pełnej obsługi geodezyjnej,
f) wykonanie na swój koszt odkrywki elementów robót budzących wątpliwości w celu sprawdzenia, jakości ich wykonania, jeżeli wykonanie tych robót nie zostało zgłoszone do sprawdzenia przed ich zakryciem,
7. Odbiór końcowy:
1) Przedmiotem odbioru końcowego będzie przedmiot umowy.
2) Odbiór końcowy przedmiotu umowy nastąpi na podstawie protokołu końcowego odbioru.
3) Na dzień odbioru końcowego Wykonawca dostarczy dokumentację powykonawczą.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: O

Okres w miesiącach: 8

Informacja na temat wadium:
1. Wadium należy wnieść w wysokości 8 000,00 PLN (słownie złotych: osiem tysięcy ) w terminie do dnia 30.03.2016r., do godziny 08:30.
Decyduje data i godzina wpływu środków do zamawiającego.
2. Wadium może być wnoszone:
1) w pieniądzu - przelewem na rachunek depozytowy ZDiTM w Szczecinie Nr 85 1020 4795 0000 9702 0278 0682.
Zaleca się aby w tytule przelewu oprócz nazwy wykonawcy, informacji do jakiego postępowania wadium zostało wniesione podać nr NIP.
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym), gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - w kasie ZDiTM (parter) od poniedziałku do piątku w godzinach 07:30 - 15:30.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
zamawiający nie dokonuje opisu sposobu oceny spełniania warunku

Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że:
a) wykonał należycie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie minimum jedną najważniejszą robotę budowlaną.
Za jedną najważniejszą robotę budowlaną podobną zamawiający uzna budowę lub przebudowę oświetlenia ulicznego zewnętrznego o wartości nie mniejszej niż 100 000 zł brutto (sto tysięcy brutto),
oraz
b) wykonał należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie minimum jedną najważniejszą usługę główną.
Za jedna usługę główną zamawiający uzna wykonanie dokumentacji projektowej (projekt budowlany i projekt wykonawczy) dla budowy lub przebudowy oświetlenia drogowego zewnętrznego.
W przypadku, gdy wartość inwestycji wykazanych przez wykonawcę wyrażona będzie w walucie obcej, zamawiający przeliczy wartość na walutę polską w oparciu o średni kurs walut NBP, dla danej waluty, z daty wszczęcia postępowania. Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs NBP, zamawiający przyjmie kurs średni z ostatniej tabeli przed wszczęciem postępowania.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie SPEŁNIA / NIE SPEŁNIA.

Potencjał techniczny:
zamawiający nie dokonuje opisu sposobu oceny spełniania warunku

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie znany za spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować co najmniej jedną osobą na wymienione poniżej stanowisko:

a) Projektant w specjalności elektrycznej i elektroenergetycznej:
Wymagane kwalifikacje: -uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej
w zakresie sieci elektroenergetycznych, instalacji i urządzeń elektrycznych bez ograniczeń.
b) Kierownik robót elektrycznych:
Wymagane kwalifikacje: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w
specjalności instalacyjnej w zakresie sieci elektroenergetycznych oraz instalacji i urządzeń
elektrycznych bez ograniczeń.
c) minimum jedną osobą posiadającą świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku dozoru - do 1kV,
d) minimum jedną osobę posiadającą świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji - do 1kV.

UWAGA:

- Zamawiający nie dopuszcza łączenia w/w stanowisk w punktach b i d.

Na podstawie art. 104 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 - tekst jednolity ze zmianami) osoby, które przed dniem wejścia w życie ustawy, uzyskały uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zachowują uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie. Zakres uprawnień budowlanych należy odczytywać zgodnie z treścią decyzji o ich nadaniu w oparciu o przepisy będące podstawą ich nadania.
Ponadto, zgodnie z art. 12 a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane, mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie SPEŁNIA / NIE SPEŁNIA.

Sytuacja ekonomiczna:
zamawiający nie dokonuje opisu sposobu oceny spełniania warunku

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) oferta cenowa zgodnie z Rozdziałem I pkt 3 siwz
w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument
2) odpowiednie pełnomocnictwa
tylko w sytuacjach określonych w Rozdziale I pkt 5 zdanie 2 siwz lub w przypadku składania oferty wspólnej (Rozdział III pkt 1 siwz)
3) oświadczenie według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do siwz wskazujące cześć zamówienia, której wykonanie wykonawca powierzy podwykonawcom (jeżeli wykonawca przewiduje udział podwykonawców)
w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument
(Ww. dokumenty muszą być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiana postanowień Umowy może nastąpić na wniosek Zamawiającego lub Wykonawcy na podstawie art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych. Za istotne zmiany uważa się:
1) zmianę terminu wykonania Przedmiotu Umowy,
2) zmianę wynagrodzenia,
3) zmianę osób przewidzianych do realizacji Umowy,
4) zmianę dotyczącą Przedmiotu Umowy w przypadku konieczności wykonania robót zamiennych.
2. Zmiana terminu wykonania Przedmiotu Umowy może nastąpić w następujących przypadkach:
1) wystąpią okoliczności niezależne od Wykonawcy, przy zachowaniu przez niego należytej staranności, skutkujące niemożnością dotrzymania terminu realizacji Przedmiotu Umowy,
2) w okresie realizacji Przedmiotu Umowy nastąpią niesprzyjające warunki atmosferyczne, np. intensywne opady deszczu, śniegu, wichury, ujemne temperatury uniemożliwiające zachowanie reżimów technologicznych, powodujące wstrzymanie robót budowlanych przez okres co najmniej 5 dni roboczych następujących po sobie i będzie to miało wpływ na termin wykonania Przedmiotu Umowy,
3) wystąpią nieprzewidziane warunki realizacji np. warunki gruntowo - wodne, odkrycie nie zinwentaryzowanych przedmiotów, obiektów i elementów infrastruktury podziemnej i będzie to miało wpływ na termin wykonania Przedmiotu Umowy,
4) w przypadku konieczności wykonania dokumentacji zamiennej, gdy czas na jej wykonanie spowoduje wydłużenie realizacji Umowy,
5) wystąpienia robót zamiennych, przez które rozumie się roboty, które nie wykraczają poza Przedmiot Umowy, wprowadzające tylko zmiany ulepszające, usprawniające proces budowlany, rozwiązanie zamienne w zakresie zastosowanych materiałów w technologii wykonywanych robót,
6) podczas wykonywania robót ziemnych wystąpi konieczność usunięcia niewybuchów i niewypałów, prowadzenia badań archeologicznych i będzie to miało wpływ na termin wykonania Przedmiotu Umowy,
7) wystąpi konieczność wykonania robót dodatkowych nie objętych Przedmiotem Umowy, których realizacja ma wpływ na termin wykonania Przedmiotu Umowy,
8) wystąpi konieczność wykonania zamówienia uzupełniającego, którego realizacja ma wpływ na termin wykonania Przedmiotu Umowy,
9) zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli zgodnie z nimi konieczne będzie dostosowanie postanowień Umowy do aktualnego stanu prawnego. W takim przypadku na wniosek Wykonawcy zostanie ustalony nowy termin wykonania Przedmiotu Umowy, co zostanie potwierdzone aneksem do umowy.
3. Zmiana wynagrodzenia może nastąpić w przypadku zmiany urzędowej stawki podatku VAT na roboty budowlane będące Przedmiotem Umowy.
4. Zmiana osób przewidzianych do realizacji Umowy może nastąpić pod warunkiem, że nowe osoby będą posiadały kwalifikacje nie mniejsze niż wymagane osoby wskazane w siwz. Zmiana taka będzie dopuszczalna w przypadku choroby, wypadku, śmierci lub w sytuacji, gdy osoba przewidziana do realizacji Umowy nie wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Oferowany okres rękojmi

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zditm.szczecin.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, 71-241 Szczecin, ul. S. Klonowica 5, pokój nr 318, III piętro

Data składania wniosków, ofert: 30/03/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 08:30

Miejsce składania:
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, 71-241 Szczecin, ul. S. Klonowica 5, sekretariat Dyrektora, III piętro

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających do 30% wartości zamówienia podstawowego i polegającego na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.

Podobne przetargi

39267 / 2009-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Szczecin - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalnego Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej przy ul. Przestrzennej 19 w Szczecinie

110988 / 2016-05-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Szczecinek - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Dokumentacja projektowa odrestaurowania zabytkowej wieży ciśnień z adaptacją obiektu na obserwatorium astronomiczne w Szczecinku

107334 / 2015-05-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Goleniów - Goleniów (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę ulicy Maszewskiej i ulicy Zakładowej w Goleniowie wraz z infrastrukturą techniczną

531904 / 2013-12-20 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Usługa polegająca na wykonaniu programu inwestycji na realizację zadania polegającego na budowie ogrodzenia zewnętrznego kompleksu wojskowego w Kołobrzegu przy ul. Wiosennej 4a.

35847 / 2012-02-14 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Szczecin - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie wielobranżowej koncepcji programowo-przestrzennej dla przebudowy ulicy Kolumba w Szczecinie

106050 / 2016-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Świnoujścia - Świnoujście (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: Budowa infrastruktury związanej z modernizacją węzła przesiadkowego kolejowo - promowo - autobusowego w Świnoujściu

246433 / 2011-09-15 - Inny: Jednostka nieposiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Borne Sulinowo - Borne Sulinowo (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zaprojektowanie i wykonanie przebudowy mostu drewnianego o długości 3,5 m i szerokości 6,6 m, na most żelbetowy, zlokalizowanego na cieku wodnym w działce nr ewid. 216, obr. Ostroróg gm. Czaplinek

534236 / 2012-12-31 - Uczelnia publiczna

Akademia Morska w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadań: 1) Zaprojektowanie instalacji klimatyzacyjnej dla pomieszczeń Budynku Głównego Akademii Morskiej w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 1-2. 2) Zaprojektowanie instalacji wentylacyjnej dla pomieszczeń dla budynku dydaktycznego Akademii Morskiej w Szczecinie przy ul. H. Pobożnego 11

211549 / 2013-10-11 - Inny: Jednostka nie posiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Borne Sulinowo - Borne Sulinowo (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej robót budowlanych na drodze leśnej wewnętrznej służącej do celów przeciwpożarowych - droga pożarowa nr 37 o długości około 3,6 km po istniejącym trakcie drogi leśnej gruntowej w Leśnictwach Ostroróg i Machliny, gm. Czaplinek.

203293 / 2012-09-21 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zamówienie uzupełniające pn.: Opracowanie dodatkowego podwariantu przebiegu obwodnicy Koszalina i Sianowa dla etapu Koncepcji Programowej w rejonie m. Gorzebądz, przewidującego przeprowadzenie obwodnicy pod linią kolejową Gdańsk - Stargard Szczeciński do zamówienia podstawowego pn.: Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę obwodnicy Koszalina i Sianowa na S-6 wraz z odcinkiem S-11 od węzła Koszalin do węzła Bielice.

123892 / 2012-04-19 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Usługa polegająca na opracowaniu programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania Wykonanie zabezpieczenia technicznego ochrony Jednostki Wojskowej 1906 w Cybowie.

187279 / 2011-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Szczecin - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz realizacja zadania pn. Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 61, ul. 3 Maja 4/7, 70-214 Szczecin

78740 / 2011-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Koszalinie - Manowo (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania pn: Przebudowa i remont drogi powiatowej nr 0379Z Koszalin - Niedalino

195258 / 2014-06-10 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Usługa polegająca na wykonaniu programu inwestycji i programu funkcjonalno-użytkowego wraz z opracowaniem mapy do celów projektowych dla zadania polegającego na budowie ogrodzenia obiektów technicznych wraz z technicznymi urządzeniami wspomagającymi ochronę w JW. 3937 w Mrzeżynie przy ul. Wojska Polskiego 1.

226105 / 2014-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie Przebudowa ul. F. Chopina w Koszalinie na odcinku od ul. R. Traugutta do ul. St. Moniuszki

308808 / 2014-09-17 - Uczelnia publiczna

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Rozbudowa Akademickiej Miejskiej Sieci Komputerowej w Szczecinie w 2014 roku, realizowana jako zaprojektuj i wybuduj

498168 / 2013-12-03 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Usługa polegająca na wykonaniu dokumentacji projektowej z częścią kosztową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na budowę oraz sprawowanie nadzoru autorskiego przyszłych robót realizowanych według sporządzonej dokumentacji projektowej na realizację zadania polegającego na przebudowie budynku nr 2 na potrzeby kaplicy zlokalizowanego w Świnoujściu przy ul. Piłsudskiego 43.

125884 / 2015-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Szczecin - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadań: Osiedle Osów - Budowa ul. Miodowej (kierunek Gubałówka) oraz Przebudowa ulic Andersena, Północna i Wapienna