Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

121638 / 2009-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Rzeczenica (Rzeczenica)

Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji realizowanej przez Gminę Rzeczenica zgodnie z projektem dofinansowanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Działanie 8.2 Lokalna infrastruktura ochrony środowiska pn. Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Rzeczenicy.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji realizowanej przez Gminę Rzeczenica zgodnie z projektem dofinansowanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Działanie 8.2 Lokalna infrastruktura ochrony środowiska pn. Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Rzeczenicy.
Projekt obejmuje:
a) przebudowę i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Rzeczenicy,
b) przebudowę i modernizację przepompowni ścieków PS zlokalizowanej poza terenem oczyszczalni,
c) budowę nowego przewodu tłocznego z przepompowni PS do oczyszczalni ścieków

Szczegółowy przedmiot zamówienia określony został w Koncepcji Przebudowy i Rozbudowy Oczyszczalni Ścieków w Rzeczenicy załączonej do niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (zał. nr 6).
Do zadań Inżyniera Kontraktu, zwanego dalej Inżynierem, należeć będzie ogół spraw związanych z zarządzaniem inwestycją realizowaną przez Gminę Rzeczenica w ramach projektu pt. Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Rzeczenicy.

1. Zakres obowiązków i uprawnień Inżyniera Kontraktu:
1.1. Zadania ogólne obejmują:
1) Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu według standardów Międzynarodowej Federacji Inżynierów Konsultantów (FIDIC) w sposób ciągły, gwarantujący nieprzerwany nadzór nad realizacją przedmiotu zamówienia.
2) Opracowanie procedury obiegu dokumentów i nadzoru nad nimi zgodnie z Umową o dofinansowanie projektu oraz z zasadami obowiązującymi u zamawiającego.
3) Zarządzanie realizacją postanowień umów zawartych z instytucjami i osobami zewnętrznymi przez okres trwania projektu w zakresie robót budowlanych, dostaw i usług.
4) Opisywanie faktur, rachunków i innych dokumentów wystawianych zamawiającemu, tak by zachować całkowitą zgodność z wymogami Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego, Instytucji Zarządzającej oraz z innymi obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
5) Współpraca z instytucjami zewnętrznymi adekwatnymi dla każdego etapu projektu.
6) Prowadzenie monitoringu rzeczowo-finansowego projektu w celu jego prawidłowego rozliczenia, w sposób wskazany przez Instytucję Zarządzającą w umowie o dofinansowanie, w szczególności gromadzenie niezbędnej dokumentacji rozliczeniowej, sporządzanie raportów okresowych i końcowych oraz wniosków o refundację.
7) Całkowite, końcowe rozliczenie rzeczowe i finansowe projektu zgodnie z umową dofinansowania i obowiązującymi zasadami rozliczania inwestycji.
8) Przygotowywanie wszelkich niezbędnych danych wartościowych, ilościowych i ich kompletowanie w postaci dokumentów niezbędnych dla końcowego rozliczenia projektu.
9) Informowanie Zamawiającego o wszelkich ustaleniach dotyczących przebiegu i zaawansowania robót/dostaw oraz informacje o istotnych zdarzeniach, jakie miały miejsce na terenie budowy, podjętych działaniach oraz o ewentualnych zagrożeniach mogących mieć wpływ na terminy realizacji robót, dostaw lub usług.
10) Zarządzanie procesami tak by zapewnić terminową realizację robót zgodnie z harmonogramem rzeczowo - finansowym inwestycji oraz harmonogramami operatywnymi opracowanymi przez wykonawców inwestycji.
11) Kontrola nad zgodnością i prawidłowością realizacji robót z dokumentacją projektową, wytycznymi technologicznymi, obowiązującymi normami, SIWZ, ofertą wykonawcy, zawartą umową, obowiązującym prawem, w szczególności prawem budowlanym i rozporządzeniami wykonawczymi do prawa budowlanego.
12) Kontrola jakości, ilości i technologii wykonawstwa robót oraz zastosowanych wyrobów budowlanych (materiałów) i urządzeń. Szczegółowa kontrola prowadzona jest przy pomocy zespołu inspektorów nadzoru inwestorskiego poszczególnych branż.
13) Wydawanie decyzji nakazujących poprawę wykonanych robót oraz wymianę wyrobów budowlanych (materiałów) lub urządzeń, w przypadku wadliwego ich wykonania lub wykonania niezgodnego z projektem.
14) Uczestnictwo w odbiorach robót zanikających i częściowych, odbiorze końcowym oraz przyjmowanie od wykonawców wszelkich dokumentów wymaganych w terminie odbioru (w tym atesty, aprobaty techniczne, protokoły badań, protokoły pomiarów, gwarancje, DTR i instrukcje obsługi zainstalowanych urządzeń i systemów, geodezyjne inwentaryzacje po wykonawcze obiektów i części obiektów).
15) Zatwierdzanie protokołów wykonanych i odebranych robót. W przypadku stwierdzenia usterek podczas odbioru Inżynier Kontraktu renegocjuje kwoty i terminy zapłaty oraz sporządza wykaz usterek i określa terminy ich usunięcia.
16) Sporządzanie wniosków (protokołów) dotyczących konieczności wykonania robót zamiennych lub dodatkowych i przedkładanie ich do zatwierdzenia Zamawiającemu.
17) Sprawdzanie i przedkładanie do zatwierdzenia Zamawiającemu kosztorysów sporządzonych przez wykonawców na roboty zamienne i dodatkowe.
18) Uczestnictwo w odbiorach dostaw oraz przyjmowanie od dostawców wszelkich dokumentów wymaganych w terminie odbioru (w tym: gwarancje, instrukcje obsługi, warunki serwisowania) i przedkładanie do zatwierdzenia Zamawiającemu.
19) Sprawdzanie, opiniowanie i przekazywanie do zatwierdzenia Zamawiającemu protokołów wykonanych i odebranych robót.
20) Potwierdzanie zgodności odbioru z fakturami/rachunkami wystawianymi przez dostawców. Załącznikiem do każdej faktury są protokoły odbioru dostaw.
21) Podejmowanie także innych, nie wymienionych działań, zabezpieczających interes Zamawiającego i przyczyniających się do sprawnego realizowania inwestycji.
22) Organizacji optymalnych procesów w obszarach wynikających z umowy i zarządzanie tymi procesami.
23) Terminowej i prawidłowej realizacji postanowień umowy oraz postanowień zewnętrznych aktów normatywnych dotyczących specyfiki przedmiotowego projektu.
24) Przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych i wewnętrznych aktów normatywnych Zamawiającego o ile mają zastosowanie do realizacji umowy.
25) Przestrzegania tajemnicy informacji zastrzeżonych przez Zamawiającego.
26) Optymalnej gospodarki powierzonymi przez Zamawiającego materiałami, środkami trwałymi, środkami finansowanymi i innym mieniem.
27) Dbałość o właściwe i racjonalne koszty i wydatki ponoszone w trakcie trwania umowy.
28) Odbioru od wykonawców całej dokumentacji budowy i dokumentacji powykonawczej, a także wszelkich dokumentów i oświadczeń koniecznych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie i właściwą eksploatację obiektów, kompletowanie ich i przedkładanie Zamawiającemu.
29) W porozumieniu z Zamawiającym - konsultowanie i uzgadnianie z projektantami propozycji zmian w dokumentacji projektowej dotyczącej realizacji umowy.
30) Opiniowanie zdarzeń mających wpływ na zmianę terminów umownych, wynagrodzenia umownego, wprowadzenia robót zmiennych lub robót dodatkowych za pisemna zgodą Zamawiającego.


1.2. Etap poprzedzający rozpoczęcie robót:
Przyjęcie od Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z oświadczeniem o jej kompletności.

1.3. Etap przygotowania postępowań przetargowych:
Opracowanie materiałów przetargowych w postaci Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i innych niezbędnych załączników, w tym projektu umowy z Wykonawcą oraz uczestnictwo w pracach komisji przetargowej, udzielanie wyjaśnień Wykonawcom, przygotowanie dokumentacji z przeprowadzonego postępowania (w tym protokół z postępowania, korespondencja z Wykonawcami), przekazanie zamawiającemu dokumentacji z przeprowadzonego postępowania przetargowego na wybór wykonawcy robót budowlano - montażowych.

1.4. Etap realizacji robót:
1) Wyznaczenie inspektorów nadzoru inwestorskiego, specjalisty ds. rozliczeń.
2) Inżynier Kontraktu w swoim wyposażeniu na placu budowy dysponować musi:
- co najmniej jednym komputerem przenośnym lub stacjonarnym wraz z odpowiednim oprogramowaniem i drukarką. Oprogramowanie musi uwzględniać możliwości obsługi kontraktu w zakresie kontrolowania obmiaru, wyceny prowadzonych inwestycji oraz kontrolowania bilansu płatności,
- niwelatorem, taśmami mierniczymi i innymi - do ustalenia z Zamawiającym.
3) Inżynier Kontraktu zobowiązany jest: zapewnić zakwaterowanie dla specjalistów - inspektorów nadzoru i pokryć koszty podróży do miejsca zakwaterowania i z powrotem oraz podróży lokalnych, zapewnić obsługę sekretarską i administracyjną.
4) Powiadomienie organu nadzoru budowlanego o terminie rozpoczęcia robót, z załączeniem oświadczeń kierownika budowy i inspektorów nadzoru, potwierdzających przyjęcie obowiązków na budowie.
5) Sprawowanie kontroli zgodności realizowania robót z dokumentacją projektową i pozwoleniami na budowę, przepisami i obowiązującymi Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej w tym m.in. dokonywania wpisów w dziennik budowy zgodnie z obowiązkami wynikające z Klauzuli 3 FIDIC.
6) Organizowanie i prowadzenie narad koordynacyjnych, zgodnie z ustalonym harmonogramem.
7) Sprawdzanie jakości wykonanych robót, wbudowanych wyrobów, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych, niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie.
8) Kontrola i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu.
9) Kontrola zgodności dostaw instalacji i urządzeń technicznych z dokumentacją i harmonogramem oraz uczestniczenie w przeprowadzanych próbach i odbiorach technicznych instalacji i urządzeń.
10) W przypadku wystąpienia takiej potrzeby inicjowanie wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej, z punktu widzenia przyszłej eksploatacji, przy udziale nadzoru autorskiego i Zamawiającego.
11) Potwierdzanie faktycznie wykonanych robót, kontrolowanie bieżące rozliczenia budowy, zatwierdzanie pod względem merytorycznym faktur w ciągu 10 dni od daty otrzymania i przekazanie ich Zamawiającemu.
12) Zawiadamianie organu nadzoru budowlanego o przypadkach naruszania przepisów prawa budowlanego, dotyczących bezpieczeństwa budowy i ochrony środowiska lub rażących uchybień technicznych.
13) Potwierdzanie wykonania obsługi przez uprawnione służby geodezyjne.

1.5. Etap odbioru i rozliczania robót:
1) Nadzorowanie przeprowadzenia prób, badań, rozruchu mechanicznego i technologicznego urządzeń przez Wykonawcę, celem osiągnięcia zakładanych efektów ekologicznych.
2) Zgłaszanie Zamawiającemu potrzeby wzięcia udziału przedstawicieli Zamawiającego w pracach komisji rozruchowej.
3) Uczestnictwo w pracach Komisji odbioru końcowego inwestycji, przy udziale przedstawicieli Zamawiającego i Użytkownika oraz skompletowanie dokumentów po rozruchowych.
4) Zgłoszenie do odbioru zadania inwestycyjnego, z jednoczesnym przekazaniem go Użytkownikowi.
5) Dostarczenie Zamawiającemu dokumentacji po wykonawczej, otrzymanej od wykonawcy, w dniu odbioru przedmiotu umowy.
6) Dokonanie rozliczenia kosztu zadania inwestycyjnego w podziale na obiekty i roboty poza obiektami w terminie 60 dni od daty odbioru końcowego inwestycji.
7) Egzekwowanie od wykonawców usunięcia wad.
8) Wystąpienie w imieniu Zamawiającego do organu nadzoru budowlanego o wydanie decyzji - pozwolenia na użytkowanie.

1.6. Etap rozliczania środków finansowych:
Celem zbilansowania środków finansowych na realizację zadania, Inżynier Kontraktu w uzgodnieniu z Zamawiającym:
1) Opracuje harmonogramy rzeczowo-finansowe do jednostek współfinansujących przedsięwzięcie inwestycyjne (Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i WFOŚiGW ).
2) Przygotuje dla Zamawiającego dokumenty będące podstawą do sporządzania wniosków o płatność składanych do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a w szczególności: sprawozdania etapowe, protokoły zdawczo-odbiorcze stwierdzające wykonanie prac i ich odebranie przez Inspektora Nadzoru i Zamawiającego wraz z potwierdzonymi fakturami za wykonane w ramach etapu prace i dokonane zakupy.
3) Przygotuje wnioski o płatność
4) Będzie czuwał nad prawidłowością treści protokołów odbiorów oraz faktur sporządzanych przez Wykonawcę robót w zakresie fakturowania robót finansowanych przez jednostki współfinansujące,
5) Dopilnuje, w imieniu Zamawiającego, terminowości rozliczania poszczególnych środków z jednostek współfinansujących,
6) Będzie zgłaszał konieczność przyspieszania realizacji robót lub konieczność aneksowania umów zawartych z jednostkami współfinansującymi w zakresie przesunięć w harmonogramie rzeczowo finansowym,
7) Przygotuje dla Zamawiającego dokumenty w celu zawiadamiania jednostek współfinansujących o zakończeniu realizacji każdego etapu, jak i całego przedsięwzięcia, w terminach określonych w zawartych umowach.
8) Będzie czynnie uczestniczył w kontroli sposobu wykorzystania udzielonej dotacji i pożyczki, przeprowadzanych przez jednostki współfinansujące.
9) Sporządzi sprawozdania końcowe do jednostek współfinansujących w części rzeczowej, finansowej oraz efektu ekologicznego, z uwzględnieniem postanowień zawartych w umowach o współfinansowanie.


2. Inżynier Kontraktu jest zobowiązany w szczególności do:
1) Organizacji optymalnych procesów w obszarach wynikających z umowy i zarządzanie tymi procesami,
2) Terminowej i prawidłowej realizacji postanowień umowy oraz postanowień zewnętrznych aktów normatywnych dotyczących specyfiki przedmiotowego projektu.
3) Osiągnięcia wskaźników celu projektu.
4) Przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych i wewnętrznych aktów normatywnych Zamawiającego o ile mają zastosowanie do realizacji umowy.
5) Przestrzegania tajemnicy informacji zastrzeżonych przez Zamawiającego.
6) Optymalnej gospodarki powierzonymi przez Zamawiającego materiałami, środkami trwałymi, środkami finansowanymi i innym mieniem.
7) Dbałość o właściwe i racjonalne koszty i wydatki ponoszone w trakcie trwania umowy.
8) Odbioru od wykonawców całej dokumentacji budowy i dokumentacji powykonawczej, a także wszelkich dokumentów i oświadczeń koniecznych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie i właściwą eksploatację obiektów, kompletowanie ich i przedkładanie Zamawiającemu.
9) W porozumieniu z Zamawiającym - konsultowanie i uzgadnianie z projektantami propozycji zmian w dokumentacji projektowej dotyczącej realizacji umowy.
10) Opiniowanie zdarzeń mających wpływ na zmianę terminów umownych, wynagrodzenia umownego, wprowadzenia robót zmiennych lub robót dodatkowych za pisemna zgodą Zamawiającego
11) Rozstrzygania sporów pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym

3. Inżynier Kontraktu jest uprawniony do:
1) Wnioskowania do wykonawców o zmianę zatrudnionych pracowników w przypadku, gdy wykonywane są w sposób niedbały, nieterminowo, źle jakościowo lub niezgodnie z wytycznymi projektowymi, postanowieniami umowy, przepisami bhp i p.poż.
2) W przypadku gdy sprzęt nie gwarantuje odpowiedniej jakości wykonania robót lub dotrzymania terminów - wnioskowanie do wykonawców o wymianę sprzętu lub jego uzupełnienie.
3) Przekazywanie wykonawcom dodatkowych lub zmodyfikowanych rysunków (opisów), uzgodnionych i zatwierdzonych przez Projektanta i zaopiniowanych pozytywnie przez Zamawiającego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 121638

Data publikacji: 2009-04-27

Nazwa: Gmina Rzeczenica

Ulica: ul. Człuchowska 26

Numer domu: 26

Miejscowość: Rzeczenica

Kod pocztowy: 77-304

Regon: 00054543200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji realizowanej przez Gminę Rzeczenica zgodnie z projektem dofinansowanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Działanie 8.2 Lokalna infrastruktura ochrony środowiska pn. Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Rzeczenicy.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji realizowanej przez Gminę Rzeczenica zgodnie z projektem dofinansowanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Działanie 8.2 Lokalna infrastruktura ochrony środowiska pn. Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Rzeczenicy.
Projekt obejmuje:
a) przebudowę i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Rzeczenicy,
b) przebudowę i modernizację przepompowni ścieków PS zlokalizowanej poza terenem oczyszczalni,
c) budowę nowego przewodu tłocznego z przepompowni PS do oczyszczalni ścieków

Szczegółowy przedmiot zamówienia określony został w Koncepcji Przebudowy i Rozbudowy Oczyszczalni Ścieków w Rzeczenicy załączonej do niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (zał. nr 6).
Do zadań Inżyniera Kontraktu, zwanego dalej Inżynierem, należeć będzie ogół spraw związanych z zarządzaniem inwestycją realizowaną przez Gminę Rzeczenica w ramach projektu pt. Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Rzeczenicy.

1. Zakres obowiązków i uprawnień Inżyniera Kontraktu:
1.1. Zadania ogólne obejmują:
1) Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu według standardów Międzynarodowej Federacji Inżynierów Konsultantów (FIDIC) w sposób ciągły, gwarantujący nieprzerwany nadzór nad realizacją przedmiotu zamówienia.
2) Opracowanie procedury obiegu dokumentów i nadzoru nad nimi zgodnie z Umową o dofinansowanie projektu oraz z zasadami obowiązującymi u zamawiającego.
3) Zarządzanie realizacją postanowień umów zawartych z instytucjami i osobami zewnętrznymi przez okres trwania projektu w zakresie robót budowlanych, dostaw i usług.
4) Opisywanie faktur, rachunków i innych dokumentów wystawianych zamawiającemu, tak by zachować całkowitą zgodność z wymogami Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego, Instytucji Zarządzającej oraz z innymi obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
5) Współpraca z instytucjami zewnętrznymi adekwatnymi dla każdego etapu projektu.
6) Prowadzenie monitoringu rzeczowo-finansowego projektu w celu jego prawidłowego rozliczenia, w sposób wskazany przez Instytucję Zarządzającą w umowie o dofinansowanie, w szczególności gromadzenie niezbędnej dokumentacji rozliczeniowej, sporządzanie raportów okresowych i końcowych oraz wniosków o refundację.
7) Całkowite, końcowe rozliczenie rzeczowe i finansowe projektu zgodnie z umową dofinansowania i obowiązującymi zasadami rozliczania inwestycji.
8) Przygotowywanie wszelkich niezbędnych danych wartościowych, ilościowych i ich kompletowanie w postaci dokumentów niezbędnych dla końcowego rozliczenia projektu.
9) Informowanie Zamawiającego o wszelkich ustaleniach dotyczących przebiegu i zaawansowania robót/dostaw oraz informacje o istotnych zdarzeniach, jakie miały miejsce na terenie budowy, podjętych działaniach oraz o ewentualnych zagrożeniach mogących mieć wpływ na terminy realizacji robót, dostaw lub usług.
10) Zarządzanie procesami tak by zapewnić terminową realizację robót zgodnie z harmonogramem rzeczowo - finansowym inwestycji oraz harmonogramami operatywnymi opracowanymi przez wykonawców inwestycji.
11) Kontrola nad zgodnością i prawidłowością realizacji robót z dokumentacją projektową, wytycznymi technologicznymi, obowiązującymi normami, SIWZ, ofertą wykonawcy, zawartą umową, obowiązującym prawem, w szczególności prawem budowlanym i rozporządzeniami wykonawczymi do prawa budowlanego.
12) Kontrola jakości, ilości i technologii wykonawstwa robót oraz zastosowanych wyrobów budowlanych (materiałów) i urządzeń. Szczegółowa kontrola prowadzona jest przy pomocy zespołu inspektorów nadzoru inwestorskiego poszczególnych branż.
13) Wydawanie decyzji nakazujących poprawę wykonanych robót oraz wymianę wyrobów budowlanych (materiałów) lub urządzeń, w przypadku wadliwego ich wykonania lub wykonania niezgodnego z projektem.
14) Uczestnictwo w odbiorach robót zanikających i częściowych, odbiorze końcowym oraz przyjmowanie od wykonawców wszelkich dokumentów wymaganych w terminie odbioru (w tym atesty, aprobaty techniczne, protokoły badań, protokoły pomiarów, gwarancje, DTR i instrukcje obsługi zainstalowanych urządzeń i systemów, geodezyjne inwentaryzacje po wykonawcze obiektów i części obiektów).
15) Zatwierdzanie protokołów wykonanych i odebranych robót. W przypadku stwierdzenia usterek podczas odbioru Inżynier Kontraktu renegocjuje kwoty i terminy zapłaty oraz sporządza wykaz usterek i określa terminy ich usunięcia.
16) Sporządzanie wniosków (protokołów) dotyczących konieczności wykonania robót zamiennych lub dodatkowych i przedkładanie ich do zatwierdzenia Zamawiającemu.
17) Sprawdzanie i przedkładanie do zatwierdzenia Zamawiającemu kosztorysów sporządzonych przez wykonawców na roboty zamienne i dodatkowe.
18) Uczestnictwo w odbiorach dostaw oraz przyjmowanie od dostawców wszelkich dokumentów wymaganych w terminie odbioru (w tym: gwarancje, instrukcje obsługi, warunki serwisowania) i przedkładanie do zatwierdzenia Zamawiającemu.
19) Sprawdzanie, opiniowanie i przekazywanie do zatwierdzenia Zamawiającemu protokołów wykonanych i odebranych robót.
20) Potwierdzanie zgodności odbioru z fakturami/rachunkami wystawianymi przez dostawców. Załącznikiem do każdej faktury są protokoły odbioru dostaw.
21) Podejmowanie także innych, nie wymienionych działań, zabezpieczających interes Zamawiającego i przyczyniających się do sprawnego realizowania inwestycji.
22) Organizacji optymalnych procesów w obszarach wynikających z umowy i zarządzanie tymi procesami.
23) Terminowej i prawidłowej realizacji postanowień umowy oraz postanowień zewnętrznych aktów normatywnych dotyczących specyfiki przedmiotowego projektu.
24) Przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych i wewnętrznych aktów normatywnych Zamawiającego o ile mają zastosowanie do realizacji umowy.
25) Przestrzegania tajemnicy informacji zastrzeżonych przez Zamawiającego.
26) Optymalnej gospodarki powierzonymi przez Zamawiającego materiałami, środkami trwałymi, środkami finansowanymi i innym mieniem.
27) Dbałość o właściwe i racjonalne koszty i wydatki ponoszone w trakcie trwania umowy.
28) Odbioru od wykonawców całej dokumentacji budowy i dokumentacji powykonawczej, a także wszelkich dokumentów i oświadczeń koniecznych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie i właściwą eksploatację obiektów, kompletowanie ich i przedkładanie Zamawiającemu.
29) W porozumieniu z Zamawiającym - konsultowanie i uzgadnianie z projektantami propozycji zmian w dokumentacji projektowej dotyczącej realizacji umowy.
30) Opiniowanie zdarzeń mających wpływ na zmianę terminów umownych, wynagrodzenia umownego, wprowadzenia robót zmiennych lub robót dodatkowych za pisemna zgodą Zamawiającego.


1.2. Etap poprzedzający rozpoczęcie robót:
Przyjęcie od Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z oświadczeniem o jej kompletności.

1.3. Etap przygotowania postępowań przetargowych:
Opracowanie materiałów przetargowych w postaci Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i innych niezbędnych załączników, w tym projektu umowy z Wykonawcą oraz uczestnictwo w pracach komisji przetargowej, udzielanie wyjaśnień Wykonawcom, przygotowanie dokumentacji z przeprowadzonego postępowania (w tym protokół z postępowania, korespondencja z Wykonawcami), przekazanie zamawiającemu dokumentacji z przeprowadzonego postępowania przetargowego na wybór wykonawcy robót budowlano - montażowych.

1.4. Etap realizacji robót:
1) Wyznaczenie inspektorów nadzoru inwestorskiego, specjalisty ds. rozliczeń.
2) Inżynier Kontraktu w swoim wyposażeniu na placu budowy dysponować musi:
- co najmniej jednym komputerem przenośnym lub stacjonarnym wraz z odpowiednim oprogramowaniem i drukarką. Oprogramowanie musi uwzględniać możliwości obsługi kontraktu w zakresie kontrolowania obmiaru, wyceny prowadzonych inwestycji oraz kontrolowania bilansu płatności,
- niwelatorem, taśmami mierniczymi i innymi - do ustalenia z Zamawiającym.
3) Inżynier Kontraktu zobowiązany jest: zapewnić zakwaterowanie dla specjalistów - inspektorów nadzoru i pokryć koszty podróży do miejsca zakwaterowania i z powrotem oraz podróży lokalnych, zapewnić obsługę sekretarską i administracyjną.
4) Powiadomienie organu nadzoru budowlanego o terminie rozpoczęcia robót, z załączeniem oświadczeń kierownika budowy i inspektorów nadzoru, potwierdzających przyjęcie obowiązków na budowie.
5) Sprawowanie kontroli zgodności realizowania robót z dokumentacją projektową i pozwoleniami na budowę, przepisami i obowiązującymi Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej w tym m.in. dokonywania wpisów w dziennik budowy zgodnie z obowiązkami wynikające z Klauzuli 3 FIDIC.
6) Organizowanie i prowadzenie narad koordynacyjnych, zgodnie z ustalonym harmonogramem.
7) Sprawdzanie jakości wykonanych robót, wbudowanych wyrobów, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych, niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie.
8) Kontrola i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu.
9) Kontrola zgodności dostaw instalacji i urządzeń technicznych z dokumentacją i harmonogramem oraz uczestniczenie w przeprowadzanych próbach i odbiorach technicznych instalacji i urządzeń.
10) W przypadku wystąpienia takiej potrzeby inicjowanie wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej, z punktu widzenia przyszłej eksploatacji, przy udziale nadzoru autorskiego i Zamawiającego.
11) Potwierdzanie faktycznie wykonanych robót, kontrolowanie bieżące rozliczenia budowy, zatwierdzanie pod względem merytorycznym faktur w ciągu 10 dni od daty otrzymania i przekazanie ich Zamawiającemu.
12) Zawiadamianie organu nadzoru budowlanego o przypadkach naruszania przepisów prawa budowlanego, dotyczących bezpieczeństwa budowy i ochrony środowiska lub rażących uchybień technicznych.
13) Potwierdzanie wykonania obsługi przez uprawnione służby geodezyjne.

1.5. Etap odbioru i rozliczania robót:
1) Nadzorowanie przeprowadzenia prób, badań, rozruchu mechanicznego i technologicznego urządzeń przez Wykonawcę, celem osiągnięcia zakładanych efektów ekologicznych.
2) Zgłaszanie Zamawiającemu potrzeby wzięcia udziału przedstawicieli Zamawiającego w pracach komisji rozruchowej.
3) Uczestnictwo w pracach Komisji odbioru końcowego inwestycji, przy udziale przedstawicieli Zamawiającego i Użytkownika oraz skompletowanie dokumentów po rozruchowych.
4) Zgłoszenie do odbioru zadania inwestycyjnego, z jednoczesnym przekazaniem go Użytkownikowi.
5) Dostarczenie Zamawiającemu dokumentacji po wykonawczej, otrzymanej od wykonawcy, w dniu odbioru przedmiotu umowy.
6) Dokonanie rozliczenia kosztu zadania inwestycyjnego w podziale na obiekty i roboty poza obiektami w terminie 60 dni od daty odbioru końcowego inwestycji.
7) Egzekwowanie od wykonawców usunięcia wad.
8) Wystąpienie w imieniu Zamawiającego do organu nadzoru budowlanego o wydanie decyzji - pozwolenia na użytkowanie.

1.6. Etap rozliczania środków finansowych:
Celem zbilansowania środków finansowych na realizację zadania, Inżynier Kontraktu w uzgodnieniu z Zamawiającym:
1) Opracuje harmonogramy rzeczowo-finansowe do jednostek współfinansujących przedsięwzięcie inwestycyjne (Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i WFOŚiGW ).
2) Przygotuje dla Zamawiającego dokumenty będące podstawą do sporządzania wniosków o płatność składanych do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a w szczególności: sprawozdania etapowe, protokoły zdawczo-odbiorcze stwierdzające wykonanie prac i ich odebranie przez Inspektora Nadzoru i Zamawiającego wraz z potwierdzonymi fakturami za wykonane w ramach etapu prace i dokonane zakupy.
3) Przygotuje wnioski o płatność
4) Będzie czuwał nad prawidłowością treści protokołów odbiorów oraz faktur sporządzanych przez Wykonawcę robót w zakresie fakturowania robót finansowanych przez jednostki współfinansujące,
5) Dopilnuje, w imieniu Zamawiającego, terminowości rozliczania poszczególnych środków z jednostek współfinansujących,
6) Będzie zgłaszał konieczność przyspieszania realizacji robót lub konieczność aneksowania umów zawartych z jednostkami współfinansującymi w zakresie przesunięć w harmonogramie rzeczowo finansowym,
7) Przygotuje dla Zamawiającego dokumenty w celu zawiadamiania jednostek współfinansujących o zakończeniu realizacji każdego etapu, jak i całego przedsięwzięcia, w terminach określonych w zawartych umowach.
8) Będzie czynnie uczestniczył w kontroli sposobu wykorzystania udzielonej dotacji i pożyczki, przeprowadzanych przez jednostki współfinansujące.
9) Sporządzi sprawozdania końcowe do jednostek współfinansujących w części rzeczowej, finansowej oraz efektu ekologicznego, z uwzględnieniem postanowień zawartych w umowach o współfinansowanie.


2. Inżynier Kontraktu jest zobowiązany w szczególności do:
1) Organizacji optymalnych procesów w obszarach wynikających z umowy i zarządzanie tymi procesami,
2) Terminowej i prawidłowej realizacji postanowień umowy oraz postanowień zewnętrznych aktów normatywnych dotyczących specyfiki przedmiotowego projektu.
3) Osiągnięcia wskaźników celu projektu.
4) Przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych i wewnętrznych aktów normatywnych Zamawiającego o ile mają zastosowanie do realizacji umowy.
5) Przestrzegania tajemnicy informacji zastrzeżonych przez Zamawiającego.
6) Optymalnej gospodarki powierzonymi przez Zamawiającego materiałami, środkami trwałymi, środkami finansowanymi i innym mieniem.
7) Dbałość o właściwe i racjonalne koszty i wydatki ponoszone w trakcie trwania umowy.
8) Odbioru od wykonawców całej dokumentacji budowy i dokumentacji powykonawczej, a także wszelkich dokumentów i oświadczeń koniecznych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie i właściwą eksploatację obiektów, kompletowanie ich i przedkładanie Zamawiającemu.
9) W porozumieniu z Zamawiającym - konsultowanie i uzgadnianie z projektantami propozycji zmian w dokumentacji projektowej dotyczącej realizacji umowy.
10) Opiniowanie zdarzeń mających wpływ na zmianę terminów umownych, wynagrodzenia umownego, wprowadzenia robót zmiennych lub robót dodatkowych za pisemna zgodą Zamawiającego
11) Rozstrzygania sporów pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym

3. Inżynier Kontraktu jest uprawniony do:
1) Wnioskowania do wykonawców o zmianę zatrudnionych pracowników w przypadku, gdy wykonywane są w sposób niedbały, nieterminowo, źle jakościowo lub niezgodnie z wytycznymi projektowymi, postanowieniami umowy, przepisami bhp i p.poż.
2) W przypadku gdy sprzęt nie gwarantuje odpowiedniej jakości wykonania robót lub dotrzymania terminów - wnioskowanie do wykonawców o wymianę sprzętu lub jego uzupełnienie.
3) Przekazywanie wykonawcom dodatkowych lub zmodyfikowanych rysunków (opisów), uzgodnionych i zatwierdzonych przez Projektanta i zaopiniowanych pozytywnie przez Zamawiającego.

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2011

Informacja na temat wadium:
1. Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 4.000,00 zł (słownie złotych: cztery tysiące złotych).
2. Wykonawca może wnieść wadium jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.:
1. pieniądzu,
2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3. gwarancjach bankowych,
4. gwarancjach ubezpieczeniowych,
5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr z 2007 Nr 42, poz. 275).
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:
Bank Spółdzielczy w Człuchowie
Nr 65 9326 0006 0030 5189 3000 0040
5. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego - Urząd Gminy w Rzeczenicy w sekretariacie pok. nr 16 lub dołączyć do oferty.
7. Nie wniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą na podstawie art. 24 ust. 4 ustawy.

opis_war:
O udzielenie zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy potwierdzający spełnienie
warunków:
1.1 Posiadający uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
1.2 Posiadający niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponujący potencjałem
technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub, którzy przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia.
1.3 Znajdujący się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
1.4 Nie podlegający wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.

2. Spełniają następujące warunki szczegółowe:
a) wskażą do wykonania niniejszego zamówienia niżej określone osoby wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji, które są niezbędne do wykonania przedmiotowego zamówienia, a także określeniem zakresu wykonywanych przez nich czynności:
- 1 osoba na stanowisku Inżyniera Kontraktu (Lidera Zespołu), posiadająca wyższe wykształcenie techniczne oraz uprawnienia budowlane w dowolnej specjalności inżynierskiej, co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu zespołem ludzi, prowadząca nadzór nad inwestycjami budowlanymi, pełniąca co najmniej dwa razy funkcję Inżyniera Rezydenta (Inżyniera Kontraktu, Przedstawiciela Inżyniera Kontraktu itp.) przy realizacji zakończonej inwestycji budowlanej realizowanej z udziałem środków unijnych, w tym jednej o całkowitej wartości inwestycji min 1,5 mln zł. Od Inżyniera Rezydenta wymagana jest znajomość procedur FIDIC, programów unijnych (w szczególności RPO WP na lata 2007 - 2013)
- co najmniej 1 osoba na stanowisku Inspektora Nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, przynależąca do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, posiadająca co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową,
- co najmniej 1 osoba na stanowisku Inspektora Nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, przynależąca do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, posiadająca co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowania budową,
- 1 osoba na stanowisku Inspektora Nadzoru w specjalności elektrycznej, posiadająca uprawnienia bez ograniczeń w zakresie prowadzenia i nadzoru robót elektrycznych, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów przynależąca do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, posiadająca co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych i/lub kierowania budową,
- co najmniej 1 osoba na stanowisku Specjalisty ds. Rozliczeń, posiadająca co najmniej 5 - letnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania finansami, uczestnicząca w rozliczeniu przynajmniej jednej zakończonej inwestycji realizowanej z udziałem środków unijnych oraz minimum 5 inwestycji realizowanych z udziałem środków NFOŚ, WFOŚ lub Ekofundusz.
b) wykonali w okresie ostatnich 3 lat (licząc od dnia publikacji ogłoszenia na stronie UZP, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - to w tym okresie, następujące usługi:
1) pełnienie obowiązków Inżyniera Kontraktu, Inwestora Zastępczego lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego na minimum 2 inwestycjach, w tym jednej o wartości nie mniejszej jak 1,5 mln zł.
2) rozliczenie co najmniej 1 inwestycji zrealizowanej z udziałem środków unijnych oraz minimum 5 inwestycji realizowanych z udziałem innych środków: Ekofunduszu, NFOŚ lub WFOŚ
3) co najmniej 2 usługi, których przedmiotem było przygotowanie materiałów przetargowych zgodnych z obowiązującymi przepisami dotyczącymi zamówień publicznych dla kontraktów na roboty budowlane realizowane z udziałem środków unijnych
c) posiadają za ostatnie 3 lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - to za ten okres, łączny przychód w kwocie co najmniej 300 000,00 zł.
d) posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności

Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty złożone przez wykonawcę w niniejszym postępowaniu metodą warunku granicznego - spełnia, nie spełnia.

inf_osw:
1) Formularz ofertowy - załącznik nr 1
2) Oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych - załącznik nr 2;
3) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
4) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego oraz Zakładu
Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
potwierdzające odpowiednio, że oferent nie zalega z opłacaniem podatków oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż na 3 m-ce przed upływem terminu składania ofert.
5) Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Prawo zamówień publicznych - wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6) Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego albo równoważne zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia osoby w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7) Dokumenty/upoważnienia uprawniające osobę, osoby podpisującą ofertę do jej podpisania, o ile nie wynika to z dokumentu rejestrowego.
8) Wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do specyfikacji. Do wykazu należy dołączyć dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą wykonywać zamówienie, posiadają wymagane uprawnienia jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, wymagane decyzje o nadaniu uprawnień, aktualne zaświadczenia o przynależności do właściwej Izby Samorządu Zawodowego.
9) Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie, o którym mowa w powyższym punkcie wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponować.
10) Wykaz podmiotów, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia. Wykaz składają tylko Wykonawcy, którzy zamierzają powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom. W wykazie podmiotów należy wskazać podmiot oraz opisać zakres zamówienia, które Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcy - zał. nr 7.
11) Wykaz wykonanych usług w okresie trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadającym swoim rodzajem i wartością usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania według Załącznika nr 4. Na potwierdzenie zrealizowanych usług należy dostarczyć dokumenty potwierdzające, że usługi zostały zrealizowane z należytą starannością.
12) Parafowany wzór umowy - Załącznik nr 5 do SIWZ.
13) Dokumenty potwierdzające, że za ostatnie 3 lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - to za ten okres, oferent osiągnął łączny przychód w kwocie co najmniej 300 000,00 zł
14)Polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności. W przypadku gdy polisa została wystawiona na kwotę niższą niż oferowana przez Wykonawcę wartośc za jaką wykona zamówienie publiczne - oświadczenie w którym Wykonawca zobowiązuje sie w przypadku uznania jego oferty za najkorzystniejszą do podniesienia wartości dotychczasowego ubezpieczenia do wartości zamówienia publicznego.
15) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 3 i 4 składa dokument lub dokumenty, wystawione zgodnie z prawem kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
1. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
2. nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
3. nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo, ze uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
16) Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się powyższych dokumentów, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski i poświadczone przez wykonawcę.

Dokumenty można złożyć w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez jedną z osób uprawnionych do reprezentacji wykonawcy z dopiskiem - za zgodność z oryginałem.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Data składania wniosków, ofert: 05/05/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Rzeczenica
ul. Człuchowska 26
77-304 Rzeczenica
Sekretariat - pok. nr 16

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, oś priorytetowa 8 Lokalna infrastruktura podstawowa, Działanie 8.2 Lokalna infrastruktura ochrony środowiska.

Podobne przetargi

13960 / 2011-01-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Biała Podlaska - Biała Podlaska (##wojewodztwo##)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie usługi Zarządzającego projektem wraz z zapewnieniem inspektorów nadzoru nad realizacją zadania w systemie zaprojektuj i wybuduj polegającego na Modernizacji i rozbudowie infrastruktury Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej: remont i modernizacja Biblioteki Głównej: utworzenie Multimedialnej Biblioteki dla dzieci i młodzieży wraz z Multi Centrum

290849 / 2011-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Trzebnicki - Trzebnica (##wojewodztwo##)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Zaprojektowanie i wykonanie instalacji grzewczej nadmuchowej w budynku sali gimnastycznej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy, ul. Wojska Polskiego 17

306205 / 2010-10-29 - Podmiot prawa publicznego

Novum-Med Sp. z o.o. - Więcbork (##wojewodztwo##)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Rozbudowa z przebudową Szpitala Powiatowego im. dr Adama Gacy i dr Józefa Łaskiego NZOZ w Więcborku prowadzonego przez NOVUM-MED. Sp. z o.o. w systemie zaprojektuj i wybuduj

184201 / 2009-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Księżpol - Księżpol (##wojewodztwo##)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Zmianę Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Księżpol oraz Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Księżpol

276542 / 2009-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Trzebnicki - Trzebnica (##wojewodztwo##)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
na usługi Inżyniera Kontraktu (Inwestora Zastępczego) w ramach projektu p.n. Rozbudowa Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy - pawilon dla Oddziału Rehabilitacji, zlokalizowanego przy ul. Prusickiej 53 55 w Trzebnicy; współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013,

36306 / 2013-01-25 - Inny: Placówka zagraniczna

Ambasada RP w Sztokholmie - Sztokholm (##wojewodztwo##)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Nadzór inwestorski nad wykonaniem robót budowlano-montażowych i instalacyjnych związanych z realizacją projektu adaptacja budynku przy ul. Villagatan 2 w Sztokholmie na rezydencję Ambasadora RP w Królestwie Szwecji

9282 / 2009-01-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Barczewo - Barczewo (##wojewodztwo##)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla robót budowlanych polegających na budowie drogi gminnej w obrębie Wójtowo, Nikielkowo.

52552 / 2013-02-07 - Inny: Skarb Państwa PGL LP Nadleśnictwo Niedźwiady w Przechlewie

Nadleśnictwo Niedźwiady - Przechlewo (##wojewodztwo##)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA ZADAŃ INWESTYCYJNYCH PN. 1. BUDOWA DOJAZDU POŻAROWEGO NR 2022P - LEŚNICTWO PRZECHLEWKO, 2. BUDOWA DOJAZDU POŻAROWEGO NR 3072P - LEŚNICTWA GŁUSZEC, RUDKA, BIELSKO

133324 / 2010-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Barczewo - Barczewo (##wojewodztwo##)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Świadczenie Usług Inżyniera Kontraktu, który równocześnie pełni funkcję Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, kompleksowo koordynującego i odpowiadającego przed zamawiającym za pozostałych Inspektorów (wielobranżowego) Nadzoru Inwestorskiego dla zadań realizowanych przez zamawiającego w ramach projektu Rewitalizacja wschodniej części Starego Miasta w Barczewie dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

268620 / 2008-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Barczewo - Barczewo (##wojewodztwo##)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla robót budowlanych polegających na budowie sieci wodociągowej z przyłączami Jedzbark-Mokiny-Skajboty, gm. Barczewo

112144 / 2010-04-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Barczewo - Barczewo (##wojewodztwo##)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Świadczenie Usług Inżyniera Kontraktu, który równocześnie pełni funkcję Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, kompleksowo koordynującego i odpowiadającego przed zamawiającym za pozostałych Inspektorów (wielobranżowego) Nadzoru Inwestorskiego dla zadań realizowanych przez zamawiającego w ramach projektu Rewitalizacja wschodniej części Starego Miasta w Barczewie dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

168930 / 2009-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Ciechanów reprezentowana przez Prezydenta Miasta Ciechanów - Ciechanów (##wojewodztwo##)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej oświetlenia ulic: ZAPOLSKIEJ,WIEJSKIEJ,WRZOSOWEJ I WĘDKARSKIEJ ,oraz POGODNEJ I PIĘKNEJ