Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

184648 / 2013-05-10 - Administracja samorządowa / Gmina Sulików (Sulików)

Świadczenie usług w zakresie odbioru wszystkich odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Sulików oraz ich transport do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Lubaniu - Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu w celu ich dalszego zagospodarowania

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie odbioru wszystkich odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Sulików oraz ich transport do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Lubaniu - Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu w celu ich dalszego zagospodarowania. Przedmiot zamówienia winien być realizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej oraz obejmować wszystkie działania z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
2. Usługa obejmuje okres od dnia 01.07.2013 r. do dnia 31.12.2014 r.
3. Wykaz nieruchomości objętych przedmiotem zamówienia, wraz z szacunkową liczbą mieszkańców w przypadku nieruchomości zamieszkałych i szacunkową objętością wytworzonych odpadów w przypadku nieruchomości niezamieszkałych stanowi załącznik nr 7 do SIWZ. Szczegółowy wykaz nieruchomości Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie trzech dni od podpisania umowy. Wykaz będzie podlegał aktualizacji przez Zamawiającego.
4. W trakcie realizacji usługi możliwe są zmiany adresów i liczby obsługiwanych nieruchomości, liczby mieszkańców oraz objętości wytworzonych odpadów na nieruchomościach niezamieszkałych. Zmiany te nie będą wpływały na zmianę wysokości wynagrodzenia Wykonawcy chyba, że liczba mieszkańców wzrośnie lub zmniejszy się o więcej niż 5% lub objętość wytworzonych odpadów na nieruchomościach niezamieszkałych wzrośnie lub zmniejszy się o więcej niż 10 % w stosunku do początkowej liczby podanej w załączniku nr 7 do SIWZ.
5. Liczbę mieszkańców oraz adresy nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz dane dotyczące nieruchomości niezamieszkałych, Zamawiający oszacował na podstawie danych będących w posiadaniu Zamawiającego (m.in. danych meldunkowych) oraz na podstawie złożonych do dnia ogłoszenia zamówienia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
6. Usługa odbierania wszystkich odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych obejmuje ilość odpadów umieszczonych w pojemnikach co najmniej następujących rodzajów odpadów komunalnych:
- odpady komunalne zmieszane (20 03 01),
- odpady komunalne zbierane selektywnie zawierające frakcje: papieru i makulatury, metali, tworzyw sztucznych, opakowań ze szkła i opakowań wielomateriałowych (15 01 01, 15 01 02, 15 01 03, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 40, 20 01 99),
- meble i odpady wielkogabarytowe, wielkogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zużyte opony oraz wielkogabarytowe opakowania ulegające biodegradacji (15 01 03, 16 01 03, 20 01 36, 20 02 01, 20 03 07, 20 03 99).
- odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych
Rodzaj odpadu
Kod odpadu
lampy fluorescencyjne (świetlówki, rtęciówki, itp.),
akumulatory,
baterie,
oleje przepracowane (silnikowe, hydrauliczne, itp.),
filtry olejowe, paliwowe i powietrzne,
lekarstwa przeterminowane,
środki ochrony roślin,
rozpuszczalniki,
farby i lakiery,
zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, 200121
200133
200133
200126
160107
200131
200119
200113
200127, 200128
200135, 200136
- odpady budowlane i rozbiórkowe ( 17 01 01, 17 01 02, 17 01 03)
- odpady ulegające biodegradacji ( 20 02 01)

7. Szacowana ilość odpadów komunalnych odbieranych od nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w oparciu o Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami dla Województwa Dolnośląskiego w stosunku do mieszkańców gminy Sulików ujęto w załączniku nr 7A do SIWZ. Podaną ilość należy traktować jako orientacyjną. Wykonawcy nie przysługuje prawo odszkodowania za nieosiągnięcie wskazanej wielkości.
8. Wykaz miejsc ustawienia pojemników do selektywnej zbiórki odpadów: papieru i makulatury, opakowań ze szkła, tworzyw sztucznych, metali, opakowań wielomateriałowych oraz odpadów ulegających biodegradacji zawiera załącznik nr 1 do umowy.

1. W zakresie odbierania odpadów komunalnych zmieszanych/posortowniczych Wykonawca ma obowiązek :
1). odbierać co tydzień wszystkie odpady komunalne umieszczone w pojemnikach na odpady zmieszane/posortownicze, a także uprzątnąć i odebrać odpady, które zostały wysypane z pojemników w trakcie ich opróżniania, wywiane lub wyrzucone przez osoby trzecie (np. w wyniku aktu wandalizmu), oraz w wyjątkowych, uzasadnionych, sytuacjach odebrać większe aniżeli przewiduje regulamin ilości odpadów komunalnych ( tzw. nadwyżki) ,
2). po opróżnieniu odstawić pojemniki na odpady w miejsca ich ustawienia,
3). sprawdzać zawartość pojemników na posortownicze odpady komunalne, a w przypadku stwierdzenia, że w pojemniku znajdują się odpady, których obowiązek selektywnego zbierania wynika z Uchwały Rady Gminy Sulików w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Sulików - udokumentować ten fakt oraz niezwłocznie powiadomić Zamawiającego. Przekazana informacja powinna zawierać w szczególności:
a) adres nieruchomości/obudowy śmietnikowej, na której odpady nie są zbierane w sposób selektywny.
b) dzień, w którym doszło do ustalenia ww. zdarzenia,
c) protokół z zaistnienia zdarzenia,
d) zdjęcia w postaci cyfrowej, dowodzące, że odpady nie są zbierane w sposób selektywny. Zdjęcia muszą być wykonane w taki sposób, aby nie budziły wątpliwości co do nieruchomości/ obudowy śmietnikowej, której dotyczą,
e) dane pracowników Wykonawcy, którzy stwierdzili fakt, że odpady nie są zbierane w sposób selektywny.

4) niezwłocznie informować Zamawiającego o wszelkich nieprawidłowościach stwierdzonych w trakcie świadczenia usługi, a w szczególności o stwierdzonych przypadkach:
a) pozostawienia przy pojemnikach na odpady odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon samochodowych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych oraz notorycznego powstawania tzw. nadwyżek na danych nieruchomościach.
b)niemożności odbierania z nieruchomości odpadów komunalnych zmieszanych/posortowniczych ze względu na brak współdziałania właściciela nieruchomości z Wykonawcą.
5) Odbiór odpadów zmieszanych/ posortowniczych nie obejmuje odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon samochodowych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych
2. W zakresie dostarczenia właścicielom nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych pojemników do zbierania zmieszanych/posortowniczych odpadów komunalnych Wykonawca ma obowiązek:
1) dostarczyć na własny koszt szacunkowe ilości odpowiednich pojemników tj.
a) 359 sztuk pojemników do odbioru zmieszanych/posortowniczych odpadów komunalnych o pojemności 110 l
b) 187 sztuk pojemników do odbioru zmieszanych/posortowniczych odpadów komunalnych o pojemności 120 l
c) 14 sztuk pojemników do odbioru zmieszanych/posortowniczych odpadów komunalnych o pojemności 240 l
d) 9 sztuk pojemników do odbioru zmieszanych/posortowniczych odpadów komunalnych o pojemności 1100 l
Szczegółowy wykaz nieruchomości, które należy wyposażyć w pojemniki Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie trzech dni od podpisania umowy. Wykaz będzie podlegał aktualizacji przez Zamawiającego. Pojemniki rozmieszczane będą na podstawie złożonych przez mieszkańców deklaracji. Pojemniki powinny być dostarczone w terminie umożliwiającym odbiór odpadów od dnia 1 lipca 2013 r. W dniu 29 listopada 2012 r. Rada Gminy Sulików podjęła uchwałę Nr XXVIII/206/12 w sprawie rodzajów dodatkowych usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz wysokości cen za te usługi. Na mocy tej uchwały Gmina świadczy usługę wyposażenia nieruchomości w pojemniki do zbierania odpadów komunalnych. W ramach usługi oferowane są pojemniki o pojemności 110 l, 120 l, 240 l, 1100 l.
2) pojemniki powinny być ocynkowane. Zamawiający dopuszcza również pojemniki wykonane z tworzywa. Pojemniki muszą być dopuszczone do obrotu na rynku polskim.
3) oznakować pojemniki trwałym napisem (nazwa i adres podmiotu odbierającego oraz telefon kontaktowy).

3.W zakresie organizacji selektywnej zbiórki odpadów: papieru i tektury, metali, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych, opakowań ze szkła Wykonawca ma obowiązek:

1)zorganizować selektywną zbiórkę odpadów komunalnych w systemie zbiorowym poprzez umożliwienie selektywnego zbierania odpadów komunalnych zgromadzonych w przystosowanych do tego celu pojemnikach przeznaczonych dla wielu nieruchomości,
2) wyposażyć obsługiwany obszar w 26 zestawów specjalistycznych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów (jeden zestaw: 3 pojemniki o pojemności 2500 l każdy przeznaczone na odpady z papieru, z tworzyw sztucznych i ze szkła ) oraz 4 pojemniki na odpady z tworzyw sztucznych, których dokładne parametry oraz oznaczenie zawiera załącznik nr 2 do umowy. Wykonawca dostarczy na własny koszt odpowiednie pojemniki do zbiórki tychże odpadów.
3) ustawić pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów w ilościach oraz miejscach wskazanych w załączniku nr 1 do umowy najpóźniej do trzech dni od daty rozpoczęcia świadczenia usługi będącej przedmiotem niniejszego postępowania,
4) dokonać z Zamawiającym wspólnej wizji w terenie po podpisaniu umowy celem ustalenia dokładnych miejsc ustawienia pojemników do selektywnej zbiórki odpadów,
5) nie później niż w ciągu trzech dni od otrzymania zgłoszenia przestawić pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów, jeżeli Zamawiający w trakcie świadczenia usługi wskaże Wykonawcy inne miejsca ustawienia pojemników,
6) odbierać co tydzień wszystkie odpady zgromadzone w pojemnikach, a także odpady, które zostały wysypane z pojemników w trakcie ich opróżniania, wywiane lub wyrzucone przez osoby trzecie (np. w wyniku aktów wandalizmu),
7) zapewnić stałe utrzymanie w czystości i porządku terenu wokół pojemników,
8) poddawać pojemniki systematycznemu myciu na zewnątrz oraz co najmniej dwukrotnemu w ciągu roku myciu wnętrz i dezynfekcji (w miesiącach kwiecień i październik),
9) utrzymywać pojemniki we właściwym stanie technicznym i estetycznym, a w przypadku ich trwałego uszkodzenia ustawić nowy pojemnik, aby przez cały okres świadczenia usługi zapewnione było ich funkcjonowanie,
10) nie dopuścić do zmieszania odpadów zbieranych selektywnie podczas odbioru i transportu odpadów, tj. nie doprowadzić do zmieszania poszczególnych frakcji zbieranych selektywnie, jak i nie doprowadzić do zmieszania odpadów zbieranych selektywnie z odpadami zmieszanymi,
11) niezwłocznie informować Zamawiającego o wszystkich wydarzeniach istotnych ze względu na świadczoną usługę, a w szczególności o wszelkich nieprawidłowościach związanych z eksploatacją i lokalizacją pojemników na odpady zbierane selektywnie oraz sposobem segregacji odpadów przez użytkowników.

4.W zakresie odbierania bioodpadów Wykonawca ma obowiązek:
1) zorganizować zbiórkę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji w systemie zbiorowym poprzez umożliwienie zbierania tychże odpadów komunalnych zgromadzonych w przystosowanych do tego celu pojemnikach przeznaczonych dla wielu nieruchomości (pojemniki ustawiane w sąsiedztwie pojemników do selektywnej zbiórki: szkła, papieru, tworzyw sztucznych).
2) wyposażyć obsługiwany obszar w 31 specjalistycznych pojemników na bioodpady o pojemności nie mniejszej niż 1100 l każdy, których dokładne parametry oraz oznaczenie zawiera załącznik nr 3 do umowy. Wykonawca dostarczy na własny koszt odpowiednie pojemniki do zbiórki bioodpadów.
3)ustawić pojemniki na bioodpady w ilościach oraz miejscach wskazanych w załączniku nr 1 do umowy najpóźniej do trzech dni od daty rozpoczęcia świadczenia usługi będącej przedmiotem niniejszego postępowania,
4) dokonać z Zamawiającym wspólnej wizji w terenie po podpisaniu umowy celem ustalenia dokładnych miejsc ustawienia pojemników na bioodpady,
5) nie później niż w ciągu trzech dni od otrzymania zgłoszenia przestawić pojemniki na bioodpady, jeżeli Zamawiający w trakcie świadczenia usługi wskaże Wykonawcy inne miejsca ustawienia pojemników,
6) odebrać, w zależności od czasu nagromadzenia, jednak nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, a w okresie wiosenno-letnim raz na tydzień, wszystkie odpady zgromadzone w pojemnikach, a także odpady, które zostały wysypane z pojemników w trakcie ich opróżniania, wywiane lub wyrzucone przez osoby trzecie (np. w wyniku aktów wandalizmu). Wykonawca ma obowiązek monitorować stan napełnienia pojemników. Odbiór odpadów należy prowadzić w taki sposób aby nie dopuścić do ich przepełnienia.
7)zapewnić stałe utrzymanie w czystości i porządku zarówno pojemników do zbierania bioodpadów, jak i terenu wokół tych pojemników,
8)poddawać pojemniki systematycznemu myciu na zewnątrz oraz co najmniej dwukrotnemu w ciągu roku myciu wnętrz i dezynfekcji (w miesiącach kwiecień i październik),
9)utrzymywać pojemniki we właściwym stanie technicznym i estetycznym, a w przypadku ich trwałego uszkodzenia ustawić nowy pojemnik, aby przez cały okres świadczenia usługi zapewnione było ich funkcjonowanie,
10) nie doprowadzić do zmieszania zbieranych bioodpadów z odpadami zmieszanymi,
11) niezwłocznie informować Zamawiającego o wszystkich wydarzeniach istotnych ze względu na świadczoną usługę, a w szczególności o wszelkich nieprawidłowościach związanych z eksploatacją i lokalizacją pojemników na bioodpady oraz sposobem segregacji bioodpadów przez użytkowników.

5. W zakresie odbierania odpadów wielkogabarytowych, mebli, zużytych opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz wielkogabarytowych opakowań ulegających biodegradacji Wykonawca ma obowiązek:
1)przeprowadzić raz w roku w każdej miejscowości gminy zbiórkę odpadów wielkogabarytowych, mebli, zużytych opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz wielkogabarytowych opakowań ulegających biodegradacji w systemie tzw. wystawki, tj. odebrania odpadów z wyznaczonych przez Zamawiającego miejsc, do których Wykonawca w terminie wynikającym z harmonogramu podstawi kontenery,
2)dostarczyć na własny koszt kontenery do zbiórki odpadów wielkogabarytowych, mebli, zużytych opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz wielkogabarytowych opakowań ulegających biodegradacji w ramach tzw. wystawki.
3)postawić do dyspozycji szacunkowe ilości kontenerów do odbioru odpadów komunalnych wielkogabarytowych:
a)4 kontenery o pojemności ok. 34 m3,
b)4 kontenery o pojemności 7-10 m3,
4)kontenery muszą być dopuszczone do obrotu na rynku polskim i oznakowane trwałym napisem (nazwa i adres podmiotu odbierającego oraz telefon kontaktowy),
5)odebrać kontener zgodnie z harmonogramem, a w razie jego zapełnienia przed terminem odbioru podstawić pusty kontener w celu umożliwienia wszystkim pozbycia się odpadów,
6)odebrać wszystkie odpady zgromadzone w kontenerach, a także odpady, które zostały wysypane z kontenerów w trakcie ich opróżniania, wywiane lub wyrzucone przez osoby trzecie (np. w wyniku aktów wandalizmu),
7)zapewnić stałe utrzymanie w czystości i porządku zarówno kontenerów do zbierania odpadów, jak i terenu wokół tych kontenerów,
8)niezwłocznie informować Zamawiającego o wszystkich wydarzenia istotnych ze względu na świadczoną usługę, a w szczególności o wszelkich nieprawidłowościach związanych z eksploatacją i lokalizacją kontenerów na odpady.

6.W zakresie odbierania odpadów budowlanych i rozbiórkowych w systemie indywidualnym Wykonawca ma obowiązek:
1)odbierać odpady budowlane i rozbiórkowe powstałe w wyniku prowadzenia drobnych robót niewymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru wykonywania robót budowlanych z terenu nieruchomości,
2)zrealizować odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych poprzez podstawienie kontenera na teren nieruchomości nie później niż do 5 dni roboczych od daty zgłoszenia przez właściciela nieruchomości. Wykonawca obowiązany jest każdorazowo (przed realizacją usługi) poinformować Zamawiającego o fakcie zgłoszenia przez właściciela nieruchomości chęci skorzystania z takiej usługi,
3)ustalić ze zgłaszającym dokładny termin i warunki podstawienia kontenera oraz poinformować go o kosztach związanych z najmem kontenera,
4)ceną najmu kontenera obciążyć właściciela nieruchomości,
5)odebrać kontener z odpadami budowlanymi i rozbiórkowymi niezwłocznie po zgłoszeniu zakończenia jego zapełniania w terminie nie przekraczającym 5 dni roboczych (właściciel nieruchomości zostanie obciążony kosztem dzierżawy kontenera od dnia jego podstawienia na teren nieruchomości do dnia zgłoszenia jego zapełniania),
6)dysponować taką ilością kontenerów, aby zapewnić ich wynajem ( lub oddanie w inną formę użytkowania ) wszystkim zainteresowanym właścicielom nieruchomości,
7)postawić do dyspozycji szacunkowe ilości kontenerów na odpady budowlane i rozbiórkowe: 10 kontenerów o pojemności 3,5 m3,
8)kontenery muszą być dopuszczone do obrotu na rynku polskim i oznakowane trwałym napisem (nazwa i adres podmiotu odbierającego oraz telefon kontaktowy).

7.W zakresie odbierania przeterminowanych leków z pojemników usytuowanych przy aptece zlokalizowanej na terenie gminy Wykonawca ma obowiązek:
1)wyposażyć aptekę w miejscowości Sulików przy ul. Wojska Polskiego nr 18 w specjalistyczny pojemnik do zbierania przeterminowanych leków o pojemności 0,05 m3,
2)odebrać przeterminowane leki w zależności od czasu nagromadzenia, jednak nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie. Wykonawca ma obowiązek monitorować stan napełnienia pojemników. Odbiór odpadów należy prowadzić w taki sposób aby nie dopuścić do ich przepełnienia,
3)oznakować pojemniki trwałym napisem (nazwa i adres podmiotu odbierającego oraz telefon kontaktowy).

8. W zakresie obsługi i organizacji Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Wykonawca ma obowiązek:
1)wyposażyć na własny koszt PSZOK zlokalizowany w miejscowości Sulików , najpóźniej do trzech dni od daty rozpoczęcia świadczenia usługi, w co najmniej:
a)trzy kontenery o pojemności 7 m3 o wysokości do 1,4 m, z przeznaczeniem na:
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
- meble i inne odpady wielkogabarytowe,
- zużyte opony,
z dodatkowymi pojemnikami o pojemności minimum 0,05 m3 na:
- zużyte baterie i akumulatory
b)kontenery o pojemności minimum 7 m3 z przeznaczeniem na:
- papier i makulaturę - w ilości 1 szt.
- szkło- w ilości 1 szt.
- tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe - w ilości 1 szt.
c)jeden kontener otwarty o pojemności 7m3 z przeznaczeniem na odpady ulegające biodegradacji w tym odpady zielone,
d)jeden kontener otwarty o pojemności 7m3 z przeznaczeniem na odpady budowlane i rozbiórkowe,
e)jeden szczelny kontener o pojemności ok. 1m3 przeznaczony na chemikalia.
3)kontenery muszą być dopuszczone do obrotu na rynku polskim i opisane zgodnie z ich przeznaczeniem,
4)monitorować stan napełnienia poszczególnych kontenerów i po powiadomieniu Zamawiającego przekazywać odpady do zagospodarowania, przetworzenia lub unieszkodliwienia:
a)odbierać odpady zbierane selektywnie: papier i tektura, szkło, metale, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, bioodpady w zależności od czasu nagromadzenia jednak nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,
b)odbierać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, zużyte baterie i akumulatory, chemikalia oraz odpady budowlane i rozbiórkowe w zależności od czasu nagromadzenia, jednak nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,
5)odbierać wszystkie odpady zgromadzone w kontenerach, a także odpady, które zostały wysypane z pojemników w trakcie ich opróżniania, wywiane lub wyrzucone przez osoby trzecie (np. w wyniku aktów wandalizmu),
6)zapewnić stałe utrzymanie w czystości i porządku zarówno kontenerów do zbierania odpadów, jak i terenu wokół tych kontenerów,
7)nie dopuścić do zmieszania odpadów zbieranych selektywnie podczas odbioru i transportu odpadów,
8)niezwłocznie informować Zamawiającego o wszystkich wydarzenia istotnych ze względu na świadczoną usługę, a w szczególności o wszelkich nieprawidłowościach związanych z eksploatacją i lokalizacją kontenerów na odpady oraz sposobem segregacji odpadów przez użytkowników.
9)nie później niż w ciągu dziesięciu dni od otrzymania zgłoszenia przestawić wszystkie kontenery, w które wyposażony jest PSZOK, jeżeli Zamawiający w trakcie świadczenia usługi wskaże Wykonawcy inne miejsce usytuowania PSZOK-u.

9.W zakresie odbioru, transportu i dostarczenia wszystkich odpadów komunalnych z terenu Gminy Sulików Wykonawca ma obowiązek:
1)dostarczać wszystkie odebrane odpady komunalne do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu na zasadach określonych w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.),
2)w przypadku braku możliwości dostarczenia odpadów do RIPOK-u z przyczyn leżących po stronie RIPOK-u (np. awaria RIPOK-u) dostarczać odpady do instalacji zastępczej wskazanej w uchwale o której mowa w § 2 pkt.6 umowy,
3)odbierać odpady komunalne w godzinach od 6.00 do 16.00 w dni robocze, a w przypadku dodatkowych dni ustawowo wolnych od pracy możliwy będzie również odbiór odpadów w godzinach od 8.00 do 14.00 w poprzedzające je soboty,
4)dostarczać odebrane odpady komunalne tego samego dnia do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu - Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu w godzinach jej funkcjonowania na zasadach określonych w Umowie nr 33/GO/2013 z dnia 06.03.2013r. o przyjmowanie odpadów komunalnych do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu; koszt zagospodarowania, przetworzenia lub unieszkodliwienia wszystkich odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Sulików w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu - Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu będzie obciążał Zamawiającego.

10.W zakresie opracowania harmonogramu odbioru odpadów komunalnych Wykonawca ma obowiązek:
1)opracować na cały okres świadczenia usługi harmonogram odbioru poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych, tj:
a)odpadów zmieszanych/posortowniczych ,
b)odpadów selektywnie zbieranych w systemie zbiorowym,
c)odpadów wielkogabarytowych, mebli, zużytych opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wielkogabarytowych opakowań ulegających biodegradacji w ramach wystawki,
d)przeterminowanych leków zgromadzonych w pojemnikach usytuowanych przy aptece
e)odpadów dostarczonych do PSZOK
2)opracować harmonogram w oparciu o zapisy i wymagania Regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminie, w tym: częstotliwość odbierania poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych, rodzaj i charakter zabudowy oraz system selektywnej zbiórki odpadów,
3)uwzględnić w harmonogramie niezależnie od wskazanych częstotliwości odbierania poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych dodatkowe odbiory odpadów komunalnych w dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia oraz Święta Wielkanocne, a także w pierwszym dniu nie będącym dniem wolnym od pracy po tych świętach,
4)uzgodnić harmonogram z Zamawiającym w taki sposób, aby co najmniej na 10 dni przed rozpoczęciem świadczenia usługi będącej przedmiotem niniejszego zamówienia został on ostatecznie zaakceptowany przez obydwie strony zamówienia,
5)przekazać projekt harmonogramu w wersji elektronicznej w celu uzgodnienia; Zamawiający w ciągu 3 dni roboczych od potwierdzenia odbioru dokona akceptacji lub wniesie uwagi do harmonogramu; jeżeli w ciągu 3 dni roboczych od potwierdzenia odbioru Zamawiający nie zgłosi uwag, harmonogram zostanie zaakceptowany,
6)wprowadzić uwagi Zamawiającego do harmonogramu oraz przedstawić go do ponownej akceptacji,
7)w uzasadnionych sytuacjach, dokonywać zmian w ww. harmonogramie w trakcie świadczenia usługi, przy czym wszystkie zmiany muszą wcześniej zostać zaakceptowane przez Zamawiającego,
8)umieścić harmonogram na własnej stronie internetowej i eksponować go przez cały okres świadczenia usługi, a także informować na własnej stronie internetowej o zmianach w harmonogramie w terminie nie przekraczającym 2 dni robocze od dokonania akceptacji przez Zamawiającego (powiadomić również mieszkańców na tablicy ogłoszeń)

11. W zakresie prowadzenia dokumentacji związanej z działalnością objętą przedmiotem zamówienia Wykonawca ma obowiązek:
1)prowadzić ilościową i jakościową ewidencję odpadów, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 o odpadach (tj. Dz.U. z 2013r. poz. 21 ).
2)przekazywać Zamawiającemu miesięczne raporty w terminie do 14 dni od zakończenia danego miesiąca zawierające informacje związane z zakresem świadczonej usługi, a w szczególności:
a)informację o rodzajach i ilości (masie) odebranych odpadów zebranych w ramach umowy,
b)dowody dostarczenia wszystkich odpadów do wskazanej Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Lubaniu - Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu, tj. pokwitowania z wagi (kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem),
c)wskazanie nieruchomości, na których notorycznie powstają tzw. nadwyżki
d)wskazanie nieruchomości, z których nie odebrano odpadów komunalnych ze względu na brak współdziałania właściciela nieruchomości z Wykonawcą,
e)wskazanie nieruchomości, na których mimo deklaracji selektywnej zbiórki odpadów nie jest ona prowadzona,
f)inne informacje istotne ze względu na zapisy umowy.

4.3Podstawy prawne
Usługa odbierania odpadów komunalnych musi być realizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności:
1.ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (tj.Dz.U. z 2013 r. poz. 21) oraz rozporządzeniami wykonawczymi,
2.ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.) oraz rozporządzeniami wykonawczymi,
3. ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. z 2005 r. Nr 180, poz. 1495 z późn. zm.) oraz rozporządzeniami wykonawczymi,
4.Krajowym Planem Gospodarki Odpadami Komunalnymi 2014 (KPGO 2014),
5.Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Dolnośląskiego 2012,
6.Uchwałą nr XXIV/617/12 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 27 czerwca 2012 r. w sprawie wykonania Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Dolnośląskiego 2012 oraz uchwałami zmieniającymi,
7.Uchwałą Nr XXXI/234/13 Rady Gminy Sulików z dnia 14 lutego 2013 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Sulików, opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego poz. 1295 z dnia 25 lutego 2013r.
8.Uchwałą Nr XXVIII/203/12 Rady Gminy Sulików z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie przejęcia obowiązku odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na terenie gminy Sulików, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego poz. 5124 z dnia 27 grudnia 2012 r.
9.Uchwałą Nr XXVIII/206/12 Rady Gminy Sulików z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie rodzajów dodatkowych usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz wysokości cen za te usługi opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego poz. 5127 z dnia 27 grudnia 2012 r.
10.Uchwałą Nr XXXI/235/13 Rady Gminy Sulików z dnia 14 lutego 2013 r. w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Sulików i zagospodarowania tych odpadów opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego poz. 1296 z dnia 25 lutego 2013
11.Umową nr 33/GO/2013 z dnia 06.03.2013 r. o przyjmowanie odpadów komunalnych zawartą na podstawie porozumienia Gminy Sulików z Gminą Miejską Lubań w dniu 14 kwietnia 2011 r. zmienionego Aneksem nr 1 z dnia 28 listopada 2012 r. - załącznik nr 8 do SIWZ

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 184648

Data publikacji: 2013-05-10

Nazwa: Gmina Sulików

Ulica: ul. Dworcowa 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Sulików

Kod pocztowy: 59-975

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 75 7787613

Numer faxu: 75 7756922

Adres strony internetowej: www.sulikow.pl

Regon: 23082144000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usług w zakresie odbioru wszystkich odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Sulików oraz ich transport do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Lubaniu - Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu w celu ich dalszego zagospodarowania

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie odbioru wszystkich odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Sulików oraz ich transport do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Lubaniu - Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu w celu ich dalszego zagospodarowania. Przedmiot zamówienia winien być realizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej oraz obejmować wszystkie działania z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
2. Usługa obejmuje okres od dnia 01.07.2013 r. do dnia 31.12.2014 r.
3. Wykaz nieruchomości objętych przedmiotem zamówienia, wraz z szacunkową liczbą mieszkańców w przypadku nieruchomości zamieszkałych i szacunkową objętością wytworzonych odpadów w przypadku nieruchomości niezamieszkałych stanowi załącznik nr 7 do SIWZ. Szczegółowy wykaz nieruchomości Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie trzech dni od podpisania umowy. Wykaz będzie podlegał aktualizacji przez Zamawiającego.
4. W trakcie realizacji usługi możliwe są zmiany adresów i liczby obsługiwanych nieruchomości, liczby mieszkańców oraz objętości wytworzonych odpadów na nieruchomościach niezamieszkałych. Zmiany te nie będą wpływały na zmianę wysokości wynagrodzenia Wykonawcy chyba, że liczba mieszkańców wzrośnie lub zmniejszy się o więcej niż 5% lub objętość wytworzonych odpadów na nieruchomościach niezamieszkałych wzrośnie lub zmniejszy się o więcej niż 10 % w stosunku do początkowej liczby podanej w załączniku nr 7 do SIWZ.
5. Liczbę mieszkańców oraz adresy nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz dane dotyczące nieruchomości niezamieszkałych, Zamawiający oszacował na podstawie danych będących w posiadaniu Zamawiającego (m.in. danych meldunkowych) oraz na podstawie złożonych do dnia ogłoszenia zamówienia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
6. Usługa odbierania wszystkich odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych obejmuje ilość odpadów umieszczonych w pojemnikach co najmniej następujących rodzajów odpadów komunalnych:
- odpady komunalne zmieszane (20 03 01),
- odpady komunalne zbierane selektywnie zawierające frakcje: papieru i makulatury, metali, tworzyw sztucznych, opakowań ze szkła i opakowań wielomateriałowych (15 01 01, 15 01 02, 15 01 03, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 40, 20 01 99),
- meble i odpady wielkogabarytowe, wielkogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zużyte opony oraz wielkogabarytowe opakowania ulegające biodegradacji (15 01 03, 16 01 03, 20 01 36, 20 02 01, 20 03 07, 20 03 99).
- odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych
Rodzaj odpadu
Kod odpadu
lampy fluorescencyjne (świetlówki, rtęciówki, itp.),
akumulatory,
baterie,
oleje przepracowane (silnikowe, hydrauliczne, itp.),
filtry olejowe, paliwowe i powietrzne,
lekarstwa przeterminowane,
środki ochrony roślin,
rozpuszczalniki,
farby i lakiery,
zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, 200121
200133
200133
200126
160107
200131
200119
200113
200127, 200128
200135, 200136
- odpady budowlane i rozbiórkowe ( 17 01 01, 17 01 02, 17 01 03)
- odpady ulegające biodegradacji ( 20 02 01)

7. Szacowana ilość odpadów komunalnych odbieranych od nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w oparciu o Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami dla Województwa Dolnośląskiego w stosunku do mieszkańców gminy Sulików ujęto w załączniku nr 7A do SIWZ. Podaną ilość należy traktować jako orientacyjną. Wykonawcy nie przysługuje prawo odszkodowania za nieosiągnięcie wskazanej wielkości.
8. Wykaz miejsc ustawienia pojemników do selektywnej zbiórki odpadów: papieru i makulatury, opakowań ze szkła, tworzyw sztucznych, metali, opakowań wielomateriałowych oraz odpadów ulegających biodegradacji zawiera załącznik nr 1 do umowy.

1. W zakresie odbierania odpadów komunalnych zmieszanych/posortowniczych Wykonawca ma obowiązek :
1). odbierać co tydzień wszystkie odpady komunalne umieszczone w pojemnikach na odpady zmieszane/posortownicze, a także uprzątnąć i odebrać odpady, które zostały wysypane z pojemników w trakcie ich opróżniania, wywiane lub wyrzucone przez osoby trzecie (np. w wyniku aktu wandalizmu), oraz w wyjątkowych, uzasadnionych, sytuacjach odebrać większe aniżeli przewiduje regulamin ilości odpadów komunalnych ( tzw. nadwyżki) ,
2). po opróżnieniu odstawić pojemniki na odpady w miejsca ich ustawienia,
3). sprawdzać zawartość pojemników na posortownicze odpady komunalne, a w przypadku stwierdzenia, że w pojemniku znajdują się odpady, których obowiązek selektywnego zbierania wynika z Uchwały Rady Gminy Sulików w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Sulików - udokumentować ten fakt oraz niezwłocznie powiadomić Zamawiającego. Przekazana informacja powinna zawierać w szczególności:
a) adres nieruchomości/obudowy śmietnikowej, na której odpady nie są zbierane w sposób selektywny.
b) dzień, w którym doszło do ustalenia ww. zdarzenia,
c) protokół z zaistnienia zdarzenia,
d) zdjęcia w postaci cyfrowej, dowodzące, że odpady nie są zbierane w sposób selektywny. Zdjęcia muszą być wykonane w taki sposób, aby nie budziły wątpliwości co do nieruchomości/ obudowy śmietnikowej, której dotyczą,
e) dane pracowników Wykonawcy, którzy stwierdzili fakt, że odpady nie są zbierane w sposób selektywny.

4) niezwłocznie informować Zamawiającego o wszelkich nieprawidłowościach stwierdzonych w trakcie świadczenia usługi, a w szczególności o stwierdzonych przypadkach:
a) pozostawienia przy pojemnikach na odpady odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon samochodowych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych oraz notorycznego powstawania tzw. nadwyżek na danych nieruchomościach.
b)niemożności odbierania z nieruchomości odpadów komunalnych zmieszanych/posortowniczych ze względu na brak współdziałania właściciela nieruchomości z Wykonawcą.
5) Odbiór odpadów zmieszanych/ posortowniczych nie obejmuje odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon samochodowych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych
2. W zakresie dostarczenia właścicielom nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych pojemników do zbierania zmieszanych/posortowniczych odpadów komunalnych Wykonawca ma obowiązek:
1) dostarczyć na własny koszt szacunkowe ilości odpowiednich pojemników tj.
a) 359 sztuk pojemników do odbioru zmieszanych/posortowniczych odpadów komunalnych o pojemności 110 l
b) 187 sztuk pojemników do odbioru zmieszanych/posortowniczych odpadów komunalnych o pojemności 120 l
c) 14 sztuk pojemników do odbioru zmieszanych/posortowniczych odpadów komunalnych o pojemności 240 l
d) 9 sztuk pojemników do odbioru zmieszanych/posortowniczych odpadów komunalnych o pojemności 1100 l
Szczegółowy wykaz nieruchomości, które należy wyposażyć w pojemniki Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie trzech dni od podpisania umowy. Wykaz będzie podlegał aktualizacji przez Zamawiającego. Pojemniki rozmieszczane będą na podstawie złożonych przez mieszkańców deklaracji. Pojemniki powinny być dostarczone w terminie umożliwiającym odbiór odpadów od dnia 1 lipca 2013 r. W dniu 29 listopada 2012 r. Rada Gminy Sulików podjęła uchwałę Nr XXVIII/206/12 w sprawie rodzajów dodatkowych usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz wysokości cen za te usługi. Na mocy tej uchwały Gmina świadczy usługę wyposażenia nieruchomości w pojemniki do zbierania odpadów komunalnych. W ramach usługi oferowane są pojemniki o pojemności 110 l, 120 l, 240 l, 1100 l.
2) pojemniki powinny być ocynkowane. Zamawiający dopuszcza również pojemniki wykonane z tworzywa. Pojemniki muszą być dopuszczone do obrotu na rynku polskim.
3) oznakować pojemniki trwałym napisem (nazwa i adres podmiotu odbierającego oraz telefon kontaktowy).

3.W zakresie organizacji selektywnej zbiórki odpadów: papieru i tektury, metali, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych, opakowań ze szkła Wykonawca ma obowiązek:

1)zorganizować selektywną zbiórkę odpadów komunalnych w systemie zbiorowym poprzez umożliwienie selektywnego zbierania odpadów komunalnych zgromadzonych w przystosowanych do tego celu pojemnikach przeznaczonych dla wielu nieruchomości,
2) wyposażyć obsługiwany obszar w 26 zestawów specjalistycznych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów (jeden zestaw: 3 pojemniki o pojemności 2500 l każdy przeznaczone na odpady z papieru, z tworzyw sztucznych i ze szkła ) oraz 4 pojemniki na odpady z tworzyw sztucznych, których dokładne parametry oraz oznaczenie zawiera załącznik nr 2 do umowy. Wykonawca dostarczy na własny koszt odpowiednie pojemniki do zbiórki tychże odpadów.
3) ustawić pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów w ilościach oraz miejscach wskazanych w załączniku nr 1 do umowy najpóźniej do trzech dni od daty rozpoczęcia świadczenia usługi będącej przedmiotem niniejszego postępowania,
4) dokonać z Zamawiającym wspólnej wizji w terenie po podpisaniu umowy celem ustalenia dokładnych miejsc ustawienia pojemników do selektywnej zbiórki odpadów,
5) nie później niż w ciągu trzech dni od otrzymania zgłoszenia przestawić pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów, jeżeli Zamawiający w trakcie świadczenia usługi wskaże Wykonawcy inne miejsca ustawienia pojemników,
6) odbierać co tydzień wszystkie odpady zgromadzone w pojemnikach, a także odpady, które zostały wysypane z pojemników w trakcie ich opróżniania, wywiane lub wyrzucone przez osoby trzecie (np. w wyniku aktów wandalizmu),
7) zapewnić stałe utrzymanie w czystości i porządku terenu wokół pojemników,
8) poddawać pojemniki systematycznemu myciu na zewnątrz oraz co najmniej dwukrotnemu w ciągu roku myciu wnętrz i dezynfekcji (w miesiącach kwiecień i październik),
9) utrzymywać pojemniki we właściwym stanie technicznym i estetycznym, a w przypadku ich trwałego uszkodzenia ustawić nowy pojemnik, aby przez cały okres świadczenia usługi zapewnione było ich funkcjonowanie,
10) nie dopuścić do zmieszania odpadów zbieranych selektywnie podczas odbioru i transportu odpadów, tj. nie doprowadzić do zmieszania poszczególnych frakcji zbieranych selektywnie, jak i nie doprowadzić do zmieszania odpadów zbieranych selektywnie z odpadami zmieszanymi,
11) niezwłocznie informować Zamawiającego o wszystkich wydarzeniach istotnych ze względu na świadczoną usługę, a w szczególności o wszelkich nieprawidłowościach związanych z eksploatacją i lokalizacją pojemników na odpady zbierane selektywnie oraz sposobem segregacji odpadów przez użytkowników.

4.W zakresie odbierania bioodpadów Wykonawca ma obowiązek:
1) zorganizować zbiórkę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji w systemie zbiorowym poprzez umożliwienie zbierania tychże odpadów komunalnych zgromadzonych w przystosowanych do tego celu pojemnikach przeznaczonych dla wielu nieruchomości (pojemniki ustawiane w sąsiedztwie pojemników do selektywnej zbiórki: szkła, papieru, tworzyw sztucznych).
2) wyposażyć obsługiwany obszar w 31 specjalistycznych pojemników na bioodpady o pojemności nie mniejszej niż 1100 l każdy, których dokładne parametry oraz oznaczenie zawiera załącznik nr 3 do umowy. Wykonawca dostarczy na własny koszt odpowiednie pojemniki do zbiórki bioodpadów.
3)ustawić pojemniki na bioodpady w ilościach oraz miejscach wskazanych w załączniku nr 1 do umowy najpóźniej do trzech dni od daty rozpoczęcia świadczenia usługi będącej przedmiotem niniejszego postępowania,
4) dokonać z Zamawiającym wspólnej wizji w terenie po podpisaniu umowy celem ustalenia dokładnych miejsc ustawienia pojemników na bioodpady,
5) nie później niż w ciągu trzech dni od otrzymania zgłoszenia przestawić pojemniki na bioodpady, jeżeli Zamawiający w trakcie świadczenia usługi wskaże Wykonawcy inne miejsca ustawienia pojemników,
6) odebrać, w zależności od czasu nagromadzenia, jednak nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, a w okresie wiosenno-letnim raz na tydzień, wszystkie odpady zgromadzone w pojemnikach, a także odpady, które zostały wysypane z pojemników w trakcie ich opróżniania, wywiane lub wyrzucone przez osoby trzecie (np. w wyniku aktów wandalizmu). Wykonawca ma obowiązek monitorować stan napełnienia pojemników. Odbiór odpadów należy prowadzić w taki sposób aby nie dopuścić do ich przepełnienia.
7)zapewnić stałe utrzymanie w czystości i porządku zarówno pojemników do zbierania bioodpadów, jak i terenu wokół tych pojemników,
8)poddawać pojemniki systematycznemu myciu na zewnątrz oraz co najmniej dwukrotnemu w ciągu roku myciu wnętrz i dezynfekcji (w miesiącach kwiecień i październik),
9)utrzymywać pojemniki we właściwym stanie technicznym i estetycznym, a w przypadku ich trwałego uszkodzenia ustawić nowy pojemnik, aby przez cały okres świadczenia usługi zapewnione było ich funkcjonowanie,
10) nie doprowadzić do zmieszania zbieranych bioodpadów z odpadami zmieszanymi,
11) niezwłocznie informować Zamawiającego o wszystkich wydarzeniach istotnych ze względu na świadczoną usługę, a w szczególności o wszelkich nieprawidłowościach związanych z eksploatacją i lokalizacją pojemników na bioodpady oraz sposobem segregacji bioodpadów przez użytkowników.

5. W zakresie odbierania odpadów wielkogabarytowych, mebli, zużytych opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz wielkogabarytowych opakowań ulegających biodegradacji Wykonawca ma obowiązek:
1)przeprowadzić raz w roku w każdej miejscowości gminy zbiórkę odpadów wielkogabarytowych, mebli, zużytych opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz wielkogabarytowych opakowań ulegających biodegradacji w systemie tzw. wystawki, tj. odebrania odpadów z wyznaczonych przez Zamawiającego miejsc, do których Wykonawca w terminie wynikającym z harmonogramu podstawi kontenery,
2)dostarczyć na własny koszt kontenery do zbiórki odpadów wielkogabarytowych, mebli, zużytych opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz wielkogabarytowych opakowań ulegających biodegradacji w ramach tzw. wystawki.
3)postawić do dyspozycji szacunkowe ilości kontenerów do odbioru odpadów komunalnych wielkogabarytowych:
a)4 kontenery o pojemności ok. 34 m3,
b)4 kontenery o pojemności 7-10 m3,
4)kontenery muszą być dopuszczone do obrotu na rynku polskim i oznakowane trwałym napisem (nazwa i adres podmiotu odbierającego oraz telefon kontaktowy),
5)odebrać kontener zgodnie z harmonogramem, a w razie jego zapełnienia przed terminem odbioru podstawić pusty kontener w celu umożliwienia wszystkim pozbycia się odpadów,
6)odebrać wszystkie odpady zgromadzone w kontenerach, a także odpady, które zostały wysypane z kontenerów w trakcie ich opróżniania, wywiane lub wyrzucone przez osoby trzecie (np. w wyniku aktów wandalizmu),
7)zapewnić stałe utrzymanie w czystości i porządku zarówno kontenerów do zbierania odpadów, jak i terenu wokół tych kontenerów,
8)niezwłocznie informować Zamawiającego o wszystkich wydarzenia istotnych ze względu na świadczoną usługę, a w szczególności o wszelkich nieprawidłowościach związanych z eksploatacją i lokalizacją kontenerów na odpady.

6.W zakresie odbierania odpadów budowlanych i rozbiórkowych w systemie indywidualnym Wykonawca ma obowiązek:
1)odbierać odpady budowlane i rozbiórkowe powstałe w wyniku prowadzenia drobnych robót niewymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru wykonywania robót budowlanych z terenu nieruchomości,
2)zrealizować odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych poprzez podstawienie kontenera na teren nieruchomości nie później niż do 5 dni roboczych od daty zgłoszenia przez właściciela nieruchomości. Wykonawca obowiązany jest każdorazowo (przed realizacją usługi) poinformować Zamawiającego o fakcie zgłoszenia przez właściciela nieruchomości chęci skorzystania z takiej usługi,
3)ustalić ze zgłaszającym dokładny termin i warunki podstawienia kontenera oraz poinformować go o kosztach związanych z najmem kontenera,
4)ceną najmu kontenera obciążyć właściciela nieruchomości,
5)odebrać kontener z odpadami budowlanymi i rozbiórkowymi niezwłocznie po zgłoszeniu zakończenia jego zapełniania w terminie nie przekraczającym 5 dni roboczych (właściciel nieruchomości zostanie obciążony kosztem dzierżawy kontenera od dnia jego podstawienia na teren nieruchomości do dnia zgłoszenia jego zapełniania),
6)dysponować taką ilością kontenerów, aby zapewnić ich wynajem ( lub oddanie w inną formę użytkowania ) wszystkim zainteresowanym właścicielom nieruchomości,
7)postawić do dyspozycji szacunkowe ilości kontenerów na odpady budowlane i rozbiórkowe: 10 kontenerów o pojemności 3,5 m3,
8)kontenery muszą być dopuszczone do obrotu na rynku polskim i oznakowane trwałym napisem (nazwa i adres podmiotu odbierającego oraz telefon kontaktowy).

7.W zakresie odbierania przeterminowanych leków z pojemników usytuowanych przy aptece zlokalizowanej na terenie gminy Wykonawca ma obowiązek:
1)wyposażyć aptekę w miejscowości Sulików przy ul. Wojska Polskiego nr 18 w specjalistyczny pojemnik do zbierania przeterminowanych leków o pojemności 0,05 m3,
2)odebrać przeterminowane leki w zależności od czasu nagromadzenia, jednak nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie. Wykonawca ma obowiązek monitorować stan napełnienia pojemników. Odbiór odpadów należy prowadzić w taki sposób aby nie dopuścić do ich przepełnienia,
3)oznakować pojemniki trwałym napisem (nazwa i adres podmiotu odbierającego oraz telefon kontaktowy).

8. W zakresie obsługi i organizacji Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Wykonawca ma obowiązek:
1)wyposażyć na własny koszt PSZOK zlokalizowany w miejscowości Sulików , najpóźniej do trzech dni od daty rozpoczęcia świadczenia usługi, w co najmniej:
a)trzy kontenery o pojemności 7 m3 o wysokości do 1,4 m, z przeznaczeniem na:
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
- meble i inne odpady wielkogabarytowe,
- zużyte opony,
z dodatkowymi pojemnikami o pojemności minimum 0,05 m3 na:
- zużyte baterie i akumulatory
b)kontenery o pojemności minimum 7 m3 z przeznaczeniem na:
- papier i makulaturę - w ilości 1 szt.
- szkło- w ilości 1 szt.
- tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe - w ilości 1 szt.
c)jeden kontener otwarty o pojemności 7m3 z przeznaczeniem na odpady ulegające biodegradacji w tym odpady zielone,
d)jeden kontener otwarty o pojemności 7m3 z przeznaczeniem na odpady budowlane i rozbiórkowe,
e)jeden szczelny kontener o pojemności ok. 1m3 przeznaczony na chemikalia.
3)kontenery muszą być dopuszczone do obrotu na rynku polskim i opisane zgodnie z ich przeznaczeniem,
4)monitorować stan napełnienia poszczególnych kontenerów i po powiadomieniu Zamawiającego przekazywać odpady do zagospodarowania, przetworzenia lub unieszkodliwienia:
a)odbierać odpady zbierane selektywnie: papier i tektura, szkło, metale, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, bioodpady w zależności od czasu nagromadzenia jednak nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,
b)odbierać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, zużyte baterie i akumulatory, chemikalia oraz odpady budowlane i rozbiórkowe w zależności od czasu nagromadzenia, jednak nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,
5)odbierać wszystkie odpady zgromadzone w kontenerach, a także odpady, które zostały wysypane z pojemników w trakcie ich opróżniania, wywiane lub wyrzucone przez osoby trzecie (np. w wyniku aktów wandalizmu),
6)zapewnić stałe utrzymanie w czystości i porządku zarówno kontenerów do zbierania odpadów, jak i terenu wokół tych kontenerów,
7)nie dopuścić do zmieszania odpadów zbieranych selektywnie podczas odbioru i transportu odpadów,
8)niezwłocznie informować Zamawiającego o wszystkich wydarzenia istotnych ze względu na świadczoną usługę, a w szczególności o wszelkich nieprawidłowościach związanych z eksploatacją i lokalizacją kontenerów na odpady oraz sposobem segregacji odpadów przez użytkowników.
9)nie później niż w ciągu dziesięciu dni od otrzymania zgłoszenia przestawić wszystkie kontenery, w które wyposażony jest PSZOK, jeżeli Zamawiający w trakcie świadczenia usługi wskaże Wykonawcy inne miejsce usytuowania PSZOK-u.

9.W zakresie odbioru, transportu i dostarczenia wszystkich odpadów komunalnych z terenu Gminy Sulików Wykonawca ma obowiązek:
1)dostarczać wszystkie odebrane odpady komunalne do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu na zasadach określonych w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.),
2)w przypadku braku możliwości dostarczenia odpadów do RIPOK-u z przyczyn leżących po stronie RIPOK-u (np. awaria RIPOK-u) dostarczać odpady do instalacji zastępczej wskazanej w uchwale o której mowa w § 2 pkt.6 umowy,
3)odbierać odpady komunalne w godzinach od 6.00 do 16.00 w dni robocze, a w przypadku dodatkowych dni ustawowo wolnych od pracy możliwy będzie również odbiór odpadów w godzinach od 8.00 do 14.00 w poprzedzające je soboty,
4)dostarczać odebrane odpady komunalne tego samego dnia do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu - Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu w godzinach jej funkcjonowania na zasadach określonych w Umowie nr 33/GO/2013 z dnia 06.03.2013r. o przyjmowanie odpadów komunalnych do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu; koszt zagospodarowania, przetworzenia lub unieszkodliwienia wszystkich odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Sulików w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu - Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu będzie obciążał Zamawiającego.

10.W zakresie opracowania harmonogramu odbioru odpadów komunalnych Wykonawca ma obowiązek:
1)opracować na cały okres świadczenia usługi harmonogram odbioru poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych, tj:
a)odpadów zmieszanych/posortowniczych ,
b)odpadów selektywnie zbieranych w systemie zbiorowym,
c)odpadów wielkogabarytowych, mebli, zużytych opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wielkogabarytowych opakowań ulegających biodegradacji w ramach wystawki,
d)przeterminowanych leków zgromadzonych w pojemnikach usytuowanych przy aptece
e)odpadów dostarczonych do PSZOK
2)opracować harmonogram w oparciu o zapisy i wymagania Regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminie, w tym: częstotliwość odbierania poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych, rodzaj i charakter zabudowy oraz system selektywnej zbiórki odpadów,
3)uwzględnić w harmonogramie niezależnie od wskazanych częstotliwości odbierania poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych dodatkowe odbiory odpadów komunalnych w dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia oraz Święta Wielkanocne, a także w pierwszym dniu nie będącym dniem wolnym od pracy po tych świętach,
4)uzgodnić harmonogram z Zamawiającym w taki sposób, aby co najmniej na 10 dni przed rozpoczęciem świadczenia usługi będącej przedmiotem niniejszego zamówienia został on ostatecznie zaakceptowany przez obydwie strony zamówienia,
5)przekazać projekt harmonogramu w wersji elektronicznej w celu uzgodnienia; Zamawiający w ciągu 3 dni roboczych od potwierdzenia odbioru dokona akceptacji lub wniesie uwagi do harmonogramu; jeżeli w ciągu 3 dni roboczych od potwierdzenia odbioru Zamawiający nie zgłosi uwag, harmonogram zostanie zaakceptowany,
6)wprowadzić uwagi Zamawiającego do harmonogramu oraz przedstawić go do ponownej akceptacji,
7)w uzasadnionych sytuacjach, dokonywać zmian w ww. harmonogramie w trakcie świadczenia usługi, przy czym wszystkie zmiany muszą wcześniej zostać zaakceptowane przez Zamawiającego,
8)umieścić harmonogram na własnej stronie internetowej i eksponować go przez cały okres świadczenia usługi, a także informować na własnej stronie internetowej o zmianach w harmonogramie w terminie nie przekraczającym 2 dni robocze od dokonania akceptacji przez Zamawiającego (powiadomić również mieszkańców na tablicy ogłoszeń)

11. W zakresie prowadzenia dokumentacji związanej z działalnością objętą przedmiotem zamówienia Wykonawca ma obowiązek:
1)prowadzić ilościową i jakościową ewidencję odpadów, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 o odpadach (tj. Dz.U. z 2013r. poz. 21 ).
2)przekazywać Zamawiającemu miesięczne raporty w terminie do 14 dni od zakończenia danego miesiąca zawierające informacje związane z zakresem świadczonej usługi, a w szczególności:
a)informację o rodzajach i ilości (masie) odebranych odpadów zebranych w ramach umowy,
b)dowody dostarczenia wszystkich odpadów do wskazanej Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Lubaniu - Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu, tj. pokwitowania z wagi (kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem),
c)wskazanie nieruchomości, na których notorycznie powstają tzw. nadwyżki
d)wskazanie nieruchomości, z których nie odebrano odpadów komunalnych ze względu na brak współdziałania właściciela nieruchomości z Wykonawcą,
e)wskazanie nieruchomości, na których mimo deklaracji selektywnej zbiórki odpadów nie jest ona prowadzona,
f)inne informacje istotne ze względu na zapisy umowy.

4.3Podstawy prawne
Usługa odbierania odpadów komunalnych musi być realizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności:
1.ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (tj.Dz.U. z 2013 r. poz. 21) oraz rozporządzeniami wykonawczymi,
2.ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.) oraz rozporządzeniami wykonawczymi,
3. ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. z 2005 r. Nr 180, poz. 1495 z późn. zm.) oraz rozporządzeniami wykonawczymi,
4.Krajowym Planem Gospodarki Odpadami Komunalnymi 2014 (KPGO 2014),
5.Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Dolnośląskiego 2012,
6.Uchwałą nr XXIV/617/12 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 27 czerwca 2012 r. w sprawie wykonania Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Dolnośląskiego 2012 oraz uchwałami zmieniającymi,
7.Uchwałą Nr XXXI/234/13 Rady Gminy Sulików z dnia 14 lutego 2013 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Sulików, opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego poz. 1295 z dnia 25 lutego 2013r.
8.Uchwałą Nr XXVIII/203/12 Rady Gminy Sulików z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie przejęcia obowiązku odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na terenie gminy Sulików, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego poz. 5124 z dnia 27 grudnia 2012 r.
9.Uchwałą Nr XXVIII/206/12 Rady Gminy Sulików z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie rodzajów dodatkowych usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz wysokości cen za te usługi opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego poz. 5127 z dnia 27 grudnia 2012 r.
10.Uchwałą Nr XXXI/235/13 Rady Gminy Sulików z dnia 14 lutego 2013 r. w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Sulików i zagospodarowania tych odpadów opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego poz. 1296 z dnia 25 lutego 2013
11.Umową nr 33/GO/2013 z dnia 06.03.2013 r. o przyjmowanie odpadów komunalnych zawartą na podstawie porozumienia Gminy Sulików z Gminą Miejską Lubań w dniu 14 kwietnia 2011 r. zmienionego Aneksem nr 1 z dnia 28 listopada 2012 r. - załącznik nr 8 do SIWZ

Kody CPV:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905110002 (Usługi wywozu odpadów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
909100009 (Usługi sprzątania)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
909180005 (Usługi czyszczenia pojemników na odpadki)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający w razie zaistnienia takiej potrzeby w określonym czasie przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, które mogą stanowić nie więcej niż 40% wartości zamówienia podstawowego i będą polegać na powtórzeniu tego samego rodzaju usług, jak w przedmiocie zamówienia określonym w niniejszej SIWZ.

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2014

Informacja na temat wadium:
1. Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości: 20.000,00 (słownie złotych: dwadzieścia tysięcy zł 00/100)
2. Forma wadium - wadium może być wniesione w następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
3. Miejsce i sposób wniesienia wadium.
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na następujący rachunek Zamawiającego: Łużycki Bank Spółdzielczy w Lubaniu Oddział w Sulikowie Nr konta 47 8392 0004 0000 0101 2000 0090 z podaniem tytułu: wadium przetargowe na odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Sulików. Do oferty należy dołączyć kopię polecenia przelewu.
4. Wadium wnoszone w innych dopuszczonych przez Zamawiającego formach należy złożyć w: oryginale w oryginalnym egzemplarzu oferty (W OSOBNEJ KOPERCIE).
5. Termin wniesienia wadium - wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert (tj. 22.05.2013r. do godz. 09:50). W wymienionym przypadku dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez Wykonawcę jest warunkiem koniecznym ale nie wystarczającym do stwierdzenia przez Zamawiającego terminowego wniesienia wadium przez Wykonawcę
6. Zwrot wadium - Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium według zasad określonych w art. 46 u.p.z.p.
7. Utrata wadium - Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;
c) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
d) jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodnił, że wynika to z przyczyn

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1) Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania - tj.:
a. wpisu do rejestru działalności regulowanej prowadzonej przez Wójta Gminy Sulików, o którym mowa w art. 9b ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. 2012r. poz. 391 z późn. zm.) co najmniej w zakresie odpadów o kodach: 15 01 01, 15 01 02, 15 01 03, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 16 01 03, 17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 13*, 20 01 19*, 20 01 21*, 20 01 23*, 20 01 26*, 20 01 27*, 20 01 28, 20 01 31*, 20 01 33*, 20 01 35*, 20 01 36, 20 01 39, 20 01 40, 20 01 99, 20 02 01, 20 03 01, 20 03 07, 20 03 99,
b. ważnego zezwolenia na transport odpadów komunalnych wydane przez właściwego starostę, o którym mowa w art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 27 kwietnia 2001r. o odpadach (Dz.U. z 2010r. Nr 185. poz. 1243 z późn. zm.) co najmniej w zakresie odpadów o kodach: 15 01 01, 15 01 02, 15 01 03, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 16 01 03, 17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 13*, 20 01 19*, 20 01 21*, 20 01 23*, 20 01 26*, 20 01 27*, 20 01 28, 20 01 31*, 20 01 33*, 20 01 35*, 20 01 36, 20 01 39, 20 01 40, 20 01 99, 20 02 01, 20 03 01, 20 03 07, 20 03 99 lub wpis do rejestru o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21),
c. wpisu do rejestru podmiotów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r.o odpadach (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 21) prowadzonego przez marszałka województwa lub przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, do czasu utworzenia ww. rejestru przez marszałka województwa, zgodnie z art. 235 ust. 2 ww. ustawy.
d. licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego rzeczy; w przypadku realizacji usługi odbioru/wywozu odpadów komunalnych dopuszcza się posiadanie zaświadczenia o wykonywaniu przewozów na potrzeby własne.

Wiedza i doświadczenie:
2) Posiadania wiedzy i doświadczenia - tj. wykonane a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywane w okresie ostatnich 3 lat, przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej jedną usługę odpowiadającą rodzajem przedmiotowi zamówienia tj. Wykonawca wykonał lub wykonuje usługi odbierania i transportu odpadów komunalnych zmieszanych, segregowanych i wielkogabarytowych do miejsca ich zagospodarowania w sposób ciągły przez okres minimum 12 miesięcy o łącznej ilości co najmniej 1400 Mg/rok.

Potencjał techniczny:
3) Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tzn.: wykonawca wykaże, że dysponuje następującym potencjałem technicznym oraz osobami:
a) minimum 3 samochody (śmieciarki) bezpylne z funkcją zgniatania liniowego,
b) minimum 1 samochód typu hakowiec, z żurawikiem oraz hakiem do załadunku kontenerów przeznaczony do odbioru odpadów zbieranych w pojemnikach kontenerowych o poj. do 34 m3,
c) minimum 1 samochód typu bramowiec przeznaczony do odbioru odpadów zbieranych w pojemnikach kontenerowych o poj. do 10 m3, wyposażony w żuraw do opróżniania pojemników na surowce wtórne, wciągarkę do otwierania pojemników, chwytak do materiałów sypkich oraz widły do gałęzi,
d) minimum 1samochód wyposażony w urządzenie do mycia i dezynfekcji pojemników. Samochód specjalistyczny powinien umożliwiać wykonywanie czynności myjąco-dezynfekujących w miejscu opróżniania pojemników. Usługa powinna być wykonana w taki sposób aby podczas i po zakończeniu mycia i dezynfekcji pojemnika płyn nie wydostawał się (na zewnątrz pojazdu) poza pojazd.
e) minimum 1 samochód ciężarowy - wywrotka o ładowności całkowitej do 3,50 Mg,
f) baza magazynowo-transportowa spełniająca wymagania Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U. poz.122).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (załącznik nr 2 do SIWZ);

Sytuacja ekonomiczna:
4) Znajdowania się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia: Wykonawca musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości nie niższej niż suma gwarancyjna - 500 000,00 zł (pięćset tysięcy złotych) na jeden i wszystkie wypadki w okresie ubezpieczenia.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Możliwość wprowadzenia zmian umowy, w następujących przypadkach:
1) zmiany przepisów prawnych istotnych dla realizacji przedmiotu umowy,
2) z powodu okoliczności siły wyższej, np. wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach,
3) odstąpienia na wniosek Zamawiającego od realizacji części zamówienia i związanej z tym zmiany wynagrodzenia, pod warunkiem wystąpienia obiektywnych okoliczności, których Zamawiający nie mógł przewidzieć na etapie przygotowania postępowania, a które powodują, że wykonanie przedmiotu zamówienia bez ograniczenia zakresu zamówienia powodowałoby dla Zamawiającego niekorzystne skutki z uwagi na zamierzony cel realizacji przedmiotu zamówienia i związane z tym racjonalne wydatkowanie środków publicznych,
4) wprowadzenia zmian w stosunku do SIWZ w zakresie wykonywania prac nie wykraczających poza zakres przedmiotu umowy, w sytuacji konieczności usprawnienia procesu realizacji zamówienia,
5) zmiany organizacyjne stron np.: zmiana reprezentacji, adresu siedziby,
6) zmiany podwykonawców i/lub części wykonywanego przez niego zakresu usług, bądź wprowadzenie nowego podwykonawcy.
6. W związku z wskazanymi w ust. 5 pkt 1-6 projektu umowy okolicznościami dopuszczalne jest zmniejszenie lub zwiększenie wynagrodzenia o którym mowa w §11 ust. 1 projektu umowy, przy czym zwiększenie wynagrodzenia dopuszczalne jest o kwotę nie większą niż udokumentowany wzrost kosztów świadczenia usługi.
7. Zmiany postanowień niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem jej nieważności.
8. Strona dążąca do zmiany umowy każdorazowo obowiązana jest przedstawić na piśmie argumenty przemawiające za dokonaniem zmian do umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Sulików
ul. Dworcowa 5
59-975 Sulików

Data składania wniosków, ofert: 22/05/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:50

Miejsce składania:
Urząd Gminy Sulików
ul. Dworcowa 5
59-975 Sulików (Biuro Obsługi Klienta)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

198714 / 2014-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pieńsk - Pieńsk (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Świadczenie usług związanych z odbieraniem wszystkich odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu miasta i gminy Pieńsk oraz ich transport do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych ( RIPOK) w Lubaniu - Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu w celu dalszego ich zagospodarowania

36933 / 2016-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Oborniki Śląskie - Oborniki Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Załadunek, transport i unieszkodliwienie ustabilizowanych osadów ściekowych o kodzie 19 08 05

484392 / 2013-11-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olszyna - Olszyna (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
USUWANIE SKUTKÓW POWODZI KATASTROFALNEJ z dnia 29-30.07.2013r. - usuwanie odpadów popowodziowych z terenu gminy Olszyna.

91450 / 2013-03-06 - Inny: Jednostka Badawczo-Rozwojowa

Instytut Metali Nieżelaznych O/Legnica - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Usługi polegające na oczyszczaniu zużytego ścierniwa i transporcie ścierniwa po oczyszczeniu do ZG Rudna

425938 / 2011-12-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie - Strzelin (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
ZP.20.2011 Usługi w zakresie selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych na terenie miasta i gminy Strzelin

106968 / 2016-04-28 - Inny: Jednostka Badawczo-Rozwojowa

Instytut Metali Nieżelaznych O/Legnica - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Usługi polegające na oczyszczaniu zużytego ścierniwa i transporcie ścierniwa po oczyszczeniu do ZG Rudna

416554 / 2014-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sulików - Sulików (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Świadczenie usług w zakresie odbioru wszystkich odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Sulików oraz ich transport do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Lubaniu - Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu w celu ich dalszego zagospodarowania

82103 / 2013-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Zawidowie - Zawidów (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Świadczenie usług w zakresie odbierania wszystkich odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Zawidów oraz ich transport do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w celu dalszego ich zagospodarowania

152878 / 2014-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Walim - Walim (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Walim

399118 / 2014-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sulików - Sulików (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Świadczenie usług w zakresie odbioru wszystkich odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Sulików oraz ich transport do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Lubaniu - Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu w celu ich dalszego zagospodarowania

262036 / 2008-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Długołęka - Mirków (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
ODBIÓR I TRANSPORT ODPADÓW SEGREGOWANYCH Z POJEMNIKÓW O POJEMNOŚCI 1,5M 3 ROZMIESZCZONYCH NA TERENIE GMINY DŁUGOŁĘKA ORAZ WORKÓW Z ODPADAMI ZLOKALIZOWANYCH W BUDYNKU URZĘDU GMINY DŁUGOŁĘKA

226686 / 2013-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Walim - Walim (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Walim

319998 / 2012-08-29 - Inny: Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa Nr 5350 - Świętoszów (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
usługa polegająca na opróżnianiu z odpadów, czyszczeniu separatorów oraz transport pozyskanych odpadów do miejsc odzysku/unieszkodliwiania z terenów administrowanych przez Jednostkę Wojskową 5350 Świętoszów.

556 / 2009-01-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Długołęka - Mirków (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
ODBIÓR I TRANSPORT ODPADÓW SEGREGOWANYCH Z POJEMNIKÓW O POJEMNOŚCI 1,5M 3 ROZMIESZCZONYCH NA TERENIE GMINY DŁUGOŁĘKA ORAZ WORKÓW Z ODPADAMI ZLOKALIZOWANYCH W BUDYNKU URZĘDU GMINY DŁUGOŁĘKA.

252368 / 2013-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Walim - Walim (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Walim

264746 / 2012-07-23 - Inny: Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa Nr 5350 - Świętoszów (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Usługa polegającą na opróżnianiu z odpadów, czyszczeniu separatorów oraz transport pozyskanych odpadów do miejsc odzysku/unieszkodliwiania z terenów administrowanych przez Jednostkę Wojskową 5350 Świętoszów.

161412 / 2012-05-18 - Inny: jednostka wojskowa

Jednostka Wojskowa Nr 5350 - Świętoszów (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
usługa polegającą na opróżnianiu z odpadów, czyszczeniu separatorów oraz transport pozyskanych odpadów do miejsc odzysku/unieszkodliwiania z terenów administrowanych przez Jednostkę Wojskową 5350 Świętoszów.

254954 / 2008-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Długołęka - Mirków (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Przedmiotem zamówienia z wolnej ręki jest udzielenie zamówienia uzupełniającego polegającego na uzupełnieniu przedmiotu umowy nr RI-ZP 342-4.08/67/08 z dnia 14 marca 2008r. dotyczącego usługi odbioru i transportu odpadów segregowanych z pojemników o pojemności 1,5 m3, rozmieszczonych na terenie gminy Długołęka oraz worków na odpady segregowane zlokalizowanych w budynku Urzędu Gminy Długołęka.

71781 / 2016-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lwówek Śląski - Lwówek Śląski (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy i miasta Lwówek Śląski oraz prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie miasta Lwówek Śląski

472306 / 2013-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lwówek Śląski - Lwówek Śląski (dolnośląskie)
CPV: 905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Odbieranie odpadów komunalnych z terenu gminy i miasta Lwówek Śląski oraz utworzenie i prowadzenie PSZOK