Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

46105 / 2016-04-25 - Administracja samorządowa / Dom Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów (Kraków)

Opracowanie dokumentacji projektowej remontu oraz przebudowy kanalizacji, remontu muru ogrodzeniowego, remontu alejek, zagospodarowanie terenu, podłączenia portierni A i B do ogrzewania oraz zasilenia w energię elektryczną i wykonanie miejsca dla rekreacji i warsztatów w Domu Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie przy ul. Helclów 2.

Opis zamówienia

Opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wymaganych pozwoleń i uzgodnień, w tym, z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę niezbędnej do remontu oraz przebudowy kanalizacji, remontu muru ogrodzeniowego, remontu alejek i zagospodarowanie terenu, podłączenia portierni A i B do ogrzewania oraz zasilenia w energię elektryczną i wykonanie miejsca dla rekreacji i warsztatów w związku z koniecznością wykonania robót budowlanych na terenie Domu Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie.
Szczegółowe warunki i zakres zamówienia określono we wzorze umowy stanowiącej Załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Obszar budowy pod ochroną konserwatorską.
Budynek wpisany jest do rejestru zabytków Krakowa Decyzją Prezydium Rady Narodowej w mieście Krakowie, Wydział Kultury z dnia 17 maja 1968 roku.
Budynek znajduje się w strefie objętej ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i został wpisany do rejestru zabytków pod nr .rej. 114.
I. Przedmiotem zamówienia ( odrębnie dla I etapu robót oraz II etapu robót)

jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na wykonanie robót budowlanych polegających na:

1. Remont i przebudowa instalacji kanalizacji sanitarnej zewnętrznej i opadowej oraz obiektów sieciowych niezbędnych do funkcjonowania instalacji od wpięcia do miejskiej sieci kanalizacyjnej do podłączenia do wszystkich budynków znajdujących się na działce. Długość około 1,2 km w tym:
1.1. Ciągi grawitacyjne kanalizacji sanitarnej.
1.2. Kanały boczne do budynków znajdujących się na terenie DPS wraz z wpięciem się do istniejącej kanalizacji wewnętrznej.
1.3. Ciągi grawitacyjne kanalizacji opadowej.
W ramach zamówienia Wykonawca ma obowiązek dokonać inwentaryzacji stanu technicznego istniejącej kanalizacji zarówno sanitarnej jak i opadowej w tym dokonać:
1.1. Wytypowanie kolejności według pilności wykonania napraw lub wymiany sieci.
1.2. Orientacyjna długość sieci około 1,2 km.
1.3. Opracowanie należy wykonać w wersji papierowej w dwóch egzemplarzach oraz
w wersji elektronicznej.

Uwaga:
Należy zaprojektować roboty w technologii na powierzchni około 2,6 h, która zapewni, że nie zostaną uszkodzenie systemy korzenne drzew. Zamawiający nie przewiduje wycinki drzew
i krzewów.
2. Wykonanie remontu istniejących alejek, zagospodarowania terenu z dodatkowymi alejkami
i drogami z uwzględnieniem faktu, że:
2.1. Część alejek ma służyć do przemieszczania się osobą niepełnosprawnym (odpowiednia szerokość i spadki). Należy zaprojektować, które alejki mają służyć do przemieszczania umożliwiając wjazd do budynku i opuszczenie nieruchomości przez osoby poruszające się na wózkach.
2.2. Należy połączyć system wewnętrznych dróg i alejek z zagospodarowaniem terenu, które zostanie wykonane zgodnie z projektem budowy Pawilonu Seniora Artysty oraz z alejką wykonana w związku z budową podjazdu dla osób niepełnosprawnych.
2.3. Zapewnić odpowiednią drogę przeciwpożarową.
2.4. Zapewnić drogę, która będzie umożliwiała dostawy pojazdami o masie do 9 ton przez dziedziniec Oddziału XI oraz XII do zaplecza kuchni.
2.5. Uwzględnić dojazd do planowanych wind (pierwsza przy przełączce pomiędzy budynkami AB, oraz jedną na dziedzińcu budynku A).
2.6. W przypadku, gdy alejki przebiegają bezpośrednio przy ścianach budynków i stanowią jednocześnie opaskę należy zaprojektować również izolację ścian i drenaż oraz odpowiednie odwodnienie tak żeby spadek poprzeczny alejki nie uniemożliwiał poruszanie się osób niepełnosprawnych.
3. Remont muru ogrodzeniowego o długości około 600m i wysokości około 3m w tym również w razie potrzeby także izolację fundamentów, żeby uniemożliwić ponowną destrukcję murów oraz wymianę dachówek.
4. Izolacje ścian fundamentowych i odwodnienia budynku w miejscach gdzie będą prowadzone prace związane z wykonaniem alejek i dróg wewnętrznych bezpośrednio przy budynku oraz wykopów przy budynkach odsłaniających ściany fundamentowe w związku z remontem kanalizacji.
5. Wykonanie miejsca dla rekreacji i warsztatów zgodnie z zgłoszonym przez DPS projektem obywatelskim - zgodnie z Zał. Nr 9 do niniejszej SIWZ.
6. Połączenie portierni A i B do ogrzewania wraz z wymianą grzejników i zasilania w energie elektryczną z budynku A.
7. Wykonanie instalacji oświetleniowej terenu.
8. Wrazie potrzeby podbicie fundamentów, jeżeli z uwagi na stan kanalizacji doszło do naruszenia gruntu pod fundamentem.
9. Nasadzenia zastępcze - w przypadku, gdy będzie konieczne usunięcie drzew i krzewów. Wszystkie kwestie związane z nasadzeniami oraz wybór krzewów i drzew nasadzanych zastępczo i miejsca tych nasadzeń dokona Zamawiający.
Uwaga:
Każdy z dwóch etapów ma być podzielony na dalsze etapy. Dokumentacja projektowa ma być podzielona na dalsze etapy wg pilności wykonania robót z uwagi na zagrożenia związane
z bezpieczeństwem użytkowania oraz możliwościami finansowymi Zamawiającego, w tym:
1. Środki, jakie Zamawiający zamierza przeznaczyć na roboty budowlane z podziałem na lata zostaną przekazane Wykonawcy po podpisaniu umowy.
2. W pierwszej kolejności należy wykonać remont muru ogrodzeniowego w części zagrażającej zdrowiu i życiu oraz remont i przebudowę kanalizacji w miejscach gdzie z uwagi na stan techniczny dochodzi do podmywania gruntu spod budynku, co skutkuje rysowaniem się ścian nośnych oraz bezpiecznego dojścia do windy przy przełączce i nowego podjazdu. Każdy etap ma przewidywać kompleksowe wykonanie każdej roboty budowlanej wykonywanej w pkt. 1 - 4 oraz 6 - 8 tak żeby rezultat każdego etapu:
2.1. Mógł funkcjonować samodzielnie w przypadku braku środków na realizację kolejnych etapów np. wraz z remontem, przebudową kanalizacji należy wykonać nowe alejki.
2.2. Nie było konieczności mieszania efektów danego etapu w kolejnym etapie np.
w przypadku wykonania nowych alejek należy uwzględnić instalację dot. ogrzewania portierni lub izolację ścian fundamentowych.
3. W pierwszym etapie prac należy przewidzieć roboty, które nie wymagają zmian
w zagospodarowaniu terenu, żeby do pierwszego etapu nie było konieczności uzyskania decyzji ULICP.
4. Zamawiający nie zamierza wycinać drzew i krzewów w związku, z czym Wykonawca ma przedstawić odpowiednią technologię, która zapewni realizację zakładanego zadania
i zabezpieczy istniejące drzewa i krzewy oraz ich system korzenny. Wyjątkiem może być konieczność zapewnienia odpowiednich zgodnych z przepisami alejek i dróg pożarowych.
5. Projektant zobowiązany jest uwzględnić w projekcie przekładki kolidujących sieci i instalacji podziemnych z nowoprojektowanymi elementami.
II. Dokumentacja projektowa, o której mowa w rozdziale I obejmuje w szczególności:


1. Dokumentację przedprojektową: mapa do celów projektowych, inwentaryzacja zewnętrzna instalacji kanalizacji.
2. Projekty budowlane wraz z niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie decyzji
o pozwoleniu na budowę lub/oraz dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych w zakresie, w jakim będzie ono wymagane odrębnie dla każdego etapu.
2.1. Projekt budowlany ma być sporządzony zgodnie z wymaganiami określonymi
w Rozporządzeniu Ministra Transportu , Budownictwa i gospodarki Morskiej w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego z dnia 25 kwietnia 2012r. (DZ.U. z 2012r. poz. 462) oraz ma zawierać informację dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
3. Projekty wykonawcze, uzupełniające i uszczegółowiające projekt budowlany w zakresie
i stopniu niezbędnym do przygotowania oferty przez wykonawcę robót budowlanych oraz przeprowadzenie tych robót, w tym projekty branżowe odrębne dla każdego etapu.
3.1. Projekt wykonawczy ma uszczegóławiać dokumentację projektową w sposób pozwalający na bezproblemowe wykonywanie robót budowlanych i niepozostawiający wątpliwości, co do zakresu robót budowlanych oraz ma zawierać informację dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
3.2. Do projektu Wykonawca załączy wykaz wszystkich materiałów, urządzeń i wyposażenia, które mają być użyte do realizacji robót budowlanych prowadzonych w oparciu o projekt budowlany oraz w które maja być wyposażone lokale/budynki i które maja wpływ na jakość, trwałość, estetykę, ergonomię lub jest konieczne z uwagi na specyfikę prac/obiektu/sposobu użytkowania. W wykazie tym należy podać markę i model urządzenia/materiału/wyposażenia oraz istotne parametry tych urządzeń/materiałów/wyposażenia z punktu widzenia ww. czynników (np. wymiary, wytrzymałość, klasę ścieralności, grubość itp.). Ponadto w zestawieniu mają bezwzględnie znaleźć się wszystkie materiały, urządzenia i sprzęty wymienione w dokumentacji projektowej, w tym kosztorysach i przedmiarach oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Dodatkowo, Wykonawca zobowiązany jest podać w wykazie kolorystykę materiałów/sprzętów/urządzeń.
3.3. Projekt wykonawczy obejmuje również projekt robót ziemnych, w który wykonawca uściśli na podstawie ekspertyzy geotechnicznej warunki prowadzenia robót ziemnych,
w tym zabezpieczenie skarp i fundamentów istniejącego budynku, odwodnienie dna wykopu.
4. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, zawierająca szczegółowy opis wymagań niezbędnych do określenia:
4.1. Standardu, sposobu i jakości wykonania robót.
4.2. Standardu, jakości i właściwości użytych materiałów.
4.3. Sposobu odbioru robót i wymogów Zamawiającego przy odbiorze.
4.4. Specyfikacja techniczna ma uwzględniać wymagania wynikające z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu
i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w §13 i 14 (Dz. U. z 2013 r. poz. 1129).
5. Przedmiary robót zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania, lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych.
Przedmiar robót ma uwzględnić wymagania wynikające z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w §6 do 10 (Dz. U. Nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2027).
6. Kosztorysy inwestorskie, opracowane na podstawie przedmiarów, o których mowa mają być opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004
w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389 z 2004 r.).
7. Projekty organizacji ruchu w przypadku, gdy wymagane będzie zajęcie pasa drogowego do każdego etapu oddzielnie. Projekt ma być kompletny i umożliwić Zamawiającemu uzyskanie zgody na zajęcie pasa drogowego na czas realizacji robót budowlanych w pasie drogowym.
8. Wykonanie inwentaryzacji drzew i krzewów w zakresie niezbędnym do przygotowania wniosku o usunięciu drzew i krzewów.

Uwaga:
1. Wszystkie elementy dokumentacji projektowej mają w sposób szczegółowy opisywać wymogi dotyczące użytych materiałów, bez naruszenia przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności w zakresie podawania marek i nazw własnych oraz zapobiec zastosowaniu materiałów niskiej jakości. Opis materiałów nie może ograniczać konkurencji w rozumieniu ustawy Prawo Zamówień publicznych, a w szczególności nie może jednoznacznie wskazywać na zastosowanie materiałów konkretnego dostawcy/producenta.
2. W razie konieczności Wykonawca zobowiązany jest opracować dodatkowe materiały, jeżeli będzie tego wymagało osiągnięcie efektu.
3. Dokumentacja ma być kompletna z punktu widzenia celu, jakiemu ma służyć oraz być zgodna m.in. z:
3.1. Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane wraz z przepisami wykonawczymi,
3.2. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( Dz. U. 2015r. poz. 1422).
3.3. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. ( DZ.U. z 2004r. Nr 130 poz. 1389) w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym.
3.4. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. ( Dz.U. z 2010r. Nr 109, poz. 719) w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektówbudowlanych i terenów.
3.5. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. ( DZ.U. z 2009 r. Nr 124, poz. 1030) w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych.
3.6. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 02 grudnia 2015r. ( tj. DZ.U. z 2015r. poz. 2117) r. w sprawie uzgodnienia projektu budowlanego pod względem ochrony przeciwpożarowej.
3.7. Wszystkimi innymi unormowaniami, zasadami, standardami i przepisami prawnymi, których należy przestrzegać przy realizacji tego typu inwestycji.
4. W ramach zamówienia, w razie potrzeby, wykonawca zobowiązany jest wykonać niezbędne odkrywki, jeżeli będzie to konieczne dla należytego przygotowania dokumentacji projektowej,
5. Dokumentacja wykonawcza (projekty wykonawcze, w tym branżowe, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorysy inwestorskie i przedmiary) zostanie dostarczona Zamawiającemu w 5 jednobrzmiących egzemplarzach, w formie papierowej oraz w wersji elektronicznej (na płycie CD - 3 szt.), Wersja elektroniczna zostanie przygotowana zarówno w formie: do odczytu - pliki *.pdf oraz w formie do edycji - pliki MS Office oraz *.dwg.
6. Projekt budowlany ma być dostarczony w 2 egzemplarzach wraz z pozwoleniem na budowę lub zaświadczeniem o nie wniesieniu sprzeciwu zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych w zakresie, w jakim jest ono wymagane.
7. Wykonawca wykona odrębną dokumentację dla I oraz II etapu robót.

III. Wymagane uzgodnienia:

1. Wykonawca złoży wniosek i uzyska decyzję o ULICP dla II etapu i pozwolenia na budowę dla I oraz II etapu (odrębne decyzje). W zakres wykonania przedmiotu zamówienia wchodzi również uzyskanie wszelkich uzgodnień, opinii niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę lub dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w tym również:
1.1. Uzgodnienie dokumentacji projektowej przez rzeczoznawców branżowych.
1.2. Uzyskanie pozwolenia właściwego konserwatora zabytków.
1.3. Uzgodnienie przeszkody instalacji podziemnych, w tym również przekładek kolidujących z przebudową instalacji z właściwymi branżystami.
1.4. Uzyskanie zgody na wycinkę drzew lub krzewów.

1. Uwaga:
W razie konieczności Wykonawca zobowiązany jest uzyskać inne pozwolenia i uzgodnienia, jeżeli będzie tego wymagało osiągnięcie efektu.
2. Wykonawca zobowiązany jest reagować na wezwania do usunięcia braków we wszystkich złożonych przez siebie dokumentach w terminach wskazanych w tych wezwaniach. Jeżeli wezwanie dotyczy dokumentów otrzymanych od zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest odebrać od zamawiającego poprawne dokumenty, ale nie odpowiada za opóźnienie
w przypadku, gdy zamawiający dopuścił się opóźnienia i nie przygotował tych dokumentów w odpowiednim czasie, tj. najpóźniej w dniu wyznaczonym na uzupełnienie braków.
3. Wszelkich niezbędnych uzgodnień dokonuje Wykonawca.
4. Wykonawca ma obowiązek uzyskać akceptację przyjętych rozwiązań przez Zamawiającego, złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę oraz przed dokonaniem zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych.

IV. Sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót wykonywanych wg dokumentacji wchodzącej w skład przedmiotu zamówienia.

Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót prowadzoną na podstawie opracowanej dokumentacji projektowo - wykonawczej, zgodnie
z aktualnymi przepisami prawa, obowiązującymi normami i standardami w zakresie sprawowania nadzoru autorskiego.
W ramach nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany jest m. in. do:
1. Udziału w odbiorach końcowych, częściowych oraz odbiorach robót ulegających zakryciu.
2. Wskazywania rozwiązań problemów wynikłych w trakcie realizacji robót wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowo - wykonawczej wchodzącej w zakres przedmiotu niniejszego zamówienia, w terminie do 3 dni roboczych od daty zgłoszenia problemu przez Zamawiającego. Rozwiązania mają być kompleksowe i kompletne, z punktu widzenia celu, jakiemu mają służyć, tj. umożliwiać kontynuację realizacji robót budowlanych. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszcza się przedłużenie tego terminu do 7 dni,
3. Kontrolowania zgodności wykonania prac budowlanych ze sporządzoną dokumentacją projektowo - wykonawczą, wchodzącą w skład przedmiotu niniejszego zamówienia.
4. Sporządzania kosztorysów na roboty dodatkowe i zamienne, wykonywania korekt dokumentacji oraz dodatkowych uzgodnień, jeżeli będą one wymagane.
5. Natychmiastowego nakazywania przerwania prowadzenia robót budowlanych, w przypadku stwierdzenia niewłaściwego, niezgodnego z dokumentacją, sztuką budowlaną, lub obowiązującymi przepisami ich wykonywania. W takim wypadku Wykonawca natychmiastowo powiadomi Zamawiającego o nakazie przerwania prac.
6. Częstotliwość kontroli placu budowy ma zapewnić należytą kontrolę nad realizacją robót budowlanych, ze szczególnym uwzględnieniem zapisów pod lit. 3 oraz 5. Ponadto Wykonawca ma się każdorazowo stawić na placu budowy na wezwanie Zamawiającego.
7. Na etapie składania ofert na roboty budowlane, które będą prowadzone w oparciu
o dokumentację projektową sporządzoną przez wykonawcę, wykonawca:
7.1. Zaopiniuje zaproponowane zamienniki materiałów/urządzeń/sprzętów pod kątem ich zgodności z parametrami określonymi w dokumentacji projektowej. W tym celu otrzyma od zamawiającego wykaz materiałów/urządzeń/sprzętów załączony do oferty na wykonanie robót budowlanych wraz z dokumentami potwierdzającymi parametry tych materiałów/urządzeń/sprzętów. Wykonawca ma obowiązek uzasadnić brak akceptacji zaoferowanych przez wykonawcę robót budowlanych materiałów/urządzeń/sprzętów.
7.2. Zobowiązany jest wyjaśniać wątpliwości wykonawców robót budowlanych.
8. Wykonawca powinien posiadać własny egzemplarz dokumentacji projektowej.

9. Wykonawca zobowiązany jest wycenić następujące elementy zamówienia dla każdego z dwóch etapów oddzielnie:
a) Mapę do celów projektowych.
b) Inwentaryzację drzew, krzewów w zakresie niezbędnym dla realizacji zamówienia wraz z uzyskaniem decyzji o zgodzie na usunięcie drzew i krzewów.
c) Opracowanie projektu i uzyskanie pozwolenia właściwego konserwatora zabytków.
d) Opracowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień oraz uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę
z wyłączeniem projektu i uzgodnienia, o którym mowa w pkt. c).
e) Opracowanie projektu wykonawczego, wraz ze specyfikacją techniczną wykonania
i odbioru robót i projektami branżowymi.
f) Opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich.
g) Przeniesienie autorskich praw majątkowych oraz zależnych praw autorskich na Zamawiającego.
h) Nadzór autorski.
i) Projekt organizacji ruchu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 46105

Data publikacji: 2016-04-25

Nazwa: Dom Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów

Ulica: ul. Helclów 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-148

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 6330828

Numer faxu: 012 6343151

Adres strony internetowej: www.dpshelclow.pl

Regon: 00029317200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej remontu oraz przebudowy kanalizacji, remontu muru ogrodzeniowego, remontu alejek, zagospodarowanie terenu, podłączenia portierni A i B do ogrzewania oraz zasilenia w energię elektryczną i wykonanie miejsca dla rekreacji i warsztatów w Domu Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie przy ul. Helclów 2.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wymaganych pozwoleń i uzgodnień, w tym, z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę niezbędnej do remontu oraz przebudowy kanalizacji, remontu muru ogrodzeniowego, remontu alejek i zagospodarowanie terenu, podłączenia portierni A i B do ogrzewania oraz zasilenia w energię elektryczną i wykonanie miejsca dla rekreacji i warsztatów w związku z koniecznością wykonania robót budowlanych na terenie Domu Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie.
Szczegółowe warunki i zakres zamówienia określono we wzorze umowy stanowiącej Załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Obszar budowy pod ochroną konserwatorską.
Budynek wpisany jest do rejestru zabytków Krakowa Decyzją Prezydium Rady Narodowej w mieście Krakowie, Wydział Kultury z dnia 17 maja 1968 roku.
Budynek znajduje się w strefie objętej ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i został wpisany do rejestru zabytków pod nr .rej. 114.
I. Przedmiotem zamówienia ( odrębnie dla I etapu robót oraz II etapu robót)

jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na wykonanie robót budowlanych polegających na:

1. Remont i przebudowa instalacji kanalizacji sanitarnej zewnętrznej i opadowej oraz obiektów sieciowych niezbędnych do funkcjonowania instalacji od wpięcia do miejskiej sieci kanalizacyjnej do podłączenia do wszystkich budynków znajdujących się na działce. Długość około 1,2 km w tym:
1.1. Ciągi grawitacyjne kanalizacji sanitarnej.
1.2. Kanały boczne do budynków znajdujących się na terenie DPS wraz z wpięciem się do istniejącej kanalizacji wewnętrznej.
1.3. Ciągi grawitacyjne kanalizacji opadowej.
W ramach zamówienia Wykonawca ma obowiązek dokonać inwentaryzacji stanu technicznego istniejącej kanalizacji zarówno sanitarnej jak i opadowej w tym dokonać:
1.1. Wytypowanie kolejności według pilności wykonania napraw lub wymiany sieci.
1.2. Orientacyjna długość sieci około 1,2 km.
1.3. Opracowanie należy wykonać w wersji papierowej w dwóch egzemplarzach oraz
w wersji elektronicznej.

Uwaga:
Należy zaprojektować roboty w technologii na powierzchni około 2,6 h, która zapewni, że nie zostaną uszkodzenie systemy korzenne drzew. Zamawiający nie przewiduje wycinki drzew
i krzewów.
2. Wykonanie remontu istniejących alejek, zagospodarowania terenu z dodatkowymi alejkami
i drogami z uwzględnieniem faktu, że:
2.1. Część alejek ma służyć do przemieszczania się osobą niepełnosprawnym (odpowiednia szerokość i spadki). Należy zaprojektować, które alejki mają służyć do przemieszczania umożliwiając wjazd do budynku i opuszczenie nieruchomości przez osoby poruszające się na wózkach.
2.2. Należy połączyć system wewnętrznych dróg i alejek z zagospodarowaniem terenu, które zostanie wykonane zgodnie z projektem budowy Pawilonu Seniora Artysty oraz z alejką wykonana w związku z budową podjazdu dla osób niepełnosprawnych.
2.3. Zapewnić odpowiednią drogę przeciwpożarową.
2.4. Zapewnić drogę, która będzie umożliwiała dostawy pojazdami o masie do 9 ton przez dziedziniec Oddziału XI oraz XII do zaplecza kuchni.
2.5. Uwzględnić dojazd do planowanych wind (pierwsza przy przełączce pomiędzy budynkami AB, oraz jedną na dziedzińcu budynku A).
2.6. W przypadku, gdy alejki przebiegają bezpośrednio przy ścianach budynków i stanowią jednocześnie opaskę należy zaprojektować również izolację ścian i drenaż oraz odpowiednie odwodnienie tak żeby spadek poprzeczny alejki nie uniemożliwiał poruszanie się osób niepełnosprawnych.
3. Remont muru ogrodzeniowego o długości około 600m i wysokości około 3m w tym również w razie potrzeby także izolację fundamentów, żeby uniemożliwić ponowną destrukcję murów oraz wymianę dachówek.
4. Izolacje ścian fundamentowych i odwodnienia budynku w miejscach gdzie będą prowadzone prace związane z wykonaniem alejek i dróg wewnętrznych bezpośrednio przy budynku oraz wykopów przy budynkach odsłaniających ściany fundamentowe w związku z remontem kanalizacji.
5. Wykonanie miejsca dla rekreacji i warsztatów zgodnie z zgłoszonym przez DPS projektem obywatelskim - zgodnie z Zał. Nr 9 do niniejszej SIWZ.
6. Połączenie portierni A i B do ogrzewania wraz z wymianą grzejników i zasilania w energie elektryczną z budynku A.
7. Wykonanie instalacji oświetleniowej terenu.
8. Wrazie potrzeby podbicie fundamentów, jeżeli z uwagi na stan kanalizacji doszło do naruszenia gruntu pod fundamentem.
9. Nasadzenia zastępcze - w przypadku, gdy będzie konieczne usunięcie drzew i krzewów. Wszystkie kwestie związane z nasadzeniami oraz wybór krzewów i drzew nasadzanych zastępczo i miejsca tych nasadzeń dokona Zamawiający.
Uwaga:
Każdy z dwóch etapów ma być podzielony na dalsze etapy. Dokumentacja projektowa ma być podzielona na dalsze etapy wg pilności wykonania robót z uwagi na zagrożenia związane
z bezpieczeństwem użytkowania oraz możliwościami finansowymi Zamawiającego, w tym:
1. Środki, jakie Zamawiający zamierza przeznaczyć na roboty budowlane z podziałem na lata zostaną przekazane Wykonawcy po podpisaniu umowy.
2. W pierwszej kolejności należy wykonać remont muru ogrodzeniowego w części zagrażającej zdrowiu i życiu oraz remont i przebudowę kanalizacji w miejscach gdzie z uwagi na stan techniczny dochodzi do podmywania gruntu spod budynku, co skutkuje rysowaniem się ścian nośnych oraz bezpiecznego dojścia do windy przy przełączce i nowego podjazdu. Każdy etap ma przewidywać kompleksowe wykonanie każdej roboty budowlanej wykonywanej w pkt. 1 - 4 oraz 6 - 8 tak żeby rezultat każdego etapu:
2.1. Mógł funkcjonować samodzielnie w przypadku braku środków na realizację kolejnych etapów np. wraz z remontem, przebudową kanalizacji należy wykonać nowe alejki.
2.2. Nie było konieczności mieszania efektów danego etapu w kolejnym etapie np.
w przypadku wykonania nowych alejek należy uwzględnić instalację dot. ogrzewania portierni lub izolację ścian fundamentowych.
3. W pierwszym etapie prac należy przewidzieć roboty, które nie wymagają zmian
w zagospodarowaniu terenu, żeby do pierwszego etapu nie było konieczności uzyskania decyzji ULICP.
4. Zamawiający nie zamierza wycinać drzew i krzewów w związku, z czym Wykonawca ma przedstawić odpowiednią technologię, która zapewni realizację zakładanego zadania
i zabezpieczy istniejące drzewa i krzewy oraz ich system korzenny. Wyjątkiem może być konieczność zapewnienia odpowiednich zgodnych z przepisami alejek i dróg pożarowych.
5. Projektant zobowiązany jest uwzględnić w projekcie przekładki kolidujących sieci i instalacji podziemnych z nowoprojektowanymi elementami.
II. Dokumentacja projektowa, o której mowa w rozdziale I obejmuje w szczególności:


1. Dokumentację przedprojektową: mapa do celów projektowych, inwentaryzacja zewnętrzna instalacji kanalizacji.
2. Projekty budowlane wraz z niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie decyzji
o pozwoleniu na budowę lub/oraz dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych w zakresie, w jakim będzie ono wymagane odrębnie dla każdego etapu.
2.1. Projekt budowlany ma być sporządzony zgodnie z wymaganiami określonymi
w Rozporządzeniu Ministra Transportu , Budownictwa i gospodarki Morskiej w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego z dnia 25 kwietnia 2012r. (DZ.U. z 2012r. poz. 462) oraz ma zawierać informację dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
3. Projekty wykonawcze, uzupełniające i uszczegółowiające projekt budowlany w zakresie
i stopniu niezbędnym do przygotowania oferty przez wykonawcę robót budowlanych oraz przeprowadzenie tych robót, w tym projekty branżowe odrębne dla każdego etapu.
3.1. Projekt wykonawczy ma uszczegóławiać dokumentację projektową w sposób pozwalający na bezproblemowe wykonywanie robót budowlanych i niepozostawiający wątpliwości, co do zakresu robót budowlanych oraz ma zawierać informację dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
3.2. Do projektu Wykonawca załączy wykaz wszystkich materiałów, urządzeń i wyposażenia, które mają być użyte do realizacji robót budowlanych prowadzonych w oparciu o projekt budowlany oraz w które maja być wyposażone lokale/budynki i które maja wpływ na jakość, trwałość, estetykę, ergonomię lub jest konieczne z uwagi na specyfikę prac/obiektu/sposobu użytkowania. W wykazie tym należy podać markę i model urządzenia/materiału/wyposażenia oraz istotne parametry tych urządzeń/materiałów/wyposażenia z punktu widzenia ww. czynników (np. wymiary, wytrzymałość, klasę ścieralności, grubość itp.). Ponadto w zestawieniu mają bezwzględnie znaleźć się wszystkie materiały, urządzenia i sprzęty wymienione w dokumentacji projektowej, w tym kosztorysach i przedmiarach oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Dodatkowo, Wykonawca zobowiązany jest podać w wykazie kolorystykę materiałów/sprzętów/urządzeń.
3.3. Projekt wykonawczy obejmuje również projekt robót ziemnych, w który wykonawca uściśli na podstawie ekspertyzy geotechnicznej warunki prowadzenia robót ziemnych,
w tym zabezpieczenie skarp i fundamentów istniejącego budynku, odwodnienie dna wykopu.
4. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, zawierająca szczegółowy opis wymagań niezbędnych do określenia:
4.1. Standardu, sposobu i jakości wykonania robót.
4.2. Standardu, jakości i właściwości użytych materiałów.
4.3. Sposobu odbioru robót i wymogów Zamawiającego przy odbiorze.
4.4. Specyfikacja techniczna ma uwzględniać wymagania wynikające z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu
i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w §13 i 14 (Dz. U. z 2013 r. poz. 1129).
5. Przedmiary robót zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania, lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych.
Przedmiar robót ma uwzględnić wymagania wynikające z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w §6 do 10 (Dz. U. Nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2027).
6. Kosztorysy inwestorskie, opracowane na podstawie przedmiarów, o których mowa mają być opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004
w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389 z 2004 r.).
7. Projekty organizacji ruchu w przypadku, gdy wymagane będzie zajęcie pasa drogowego do każdego etapu oddzielnie. Projekt ma być kompletny i umożliwić Zamawiającemu uzyskanie zgody na zajęcie pasa drogowego na czas realizacji robót budowlanych w pasie drogowym.
8. Wykonanie inwentaryzacji drzew i krzewów w zakresie niezbędnym do przygotowania wniosku o usunięciu drzew i krzewów.

Uwaga:
1. Wszystkie elementy dokumentacji projektowej mają w sposób szczegółowy opisywać wymogi dotyczące użytych materiałów, bez naruszenia przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności w zakresie podawania marek i nazw własnych oraz zapobiec zastosowaniu materiałów niskiej jakości. Opis materiałów nie może ograniczać konkurencji w rozumieniu ustawy Prawo Zamówień publicznych, a w szczególności nie może jednoznacznie wskazywać na zastosowanie materiałów konkretnego dostawcy/producenta.
2. W razie konieczności Wykonawca zobowiązany jest opracować dodatkowe materiały, jeżeli będzie tego wymagało osiągnięcie efektu.
3. Dokumentacja ma być kompletna z punktu widzenia celu, jakiemu ma służyć oraz być zgodna m.in. z:
3.1. Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane wraz z przepisami wykonawczymi,
3.2. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( Dz. U. 2015r. poz. 1422).
3.3. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. ( DZ.U. z 2004r. Nr 130 poz. 1389) w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym.
3.4. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. ( Dz.U. z 2010r. Nr 109, poz. 719) w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektówbudowlanych i terenów.
3.5. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. ( DZ.U. z 2009 r. Nr 124, poz. 1030) w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych.
3.6. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 02 grudnia 2015r. ( tj. DZ.U. z 2015r. poz. 2117) r. w sprawie uzgodnienia projektu budowlanego pod względem ochrony przeciwpożarowej.
3.7. Wszystkimi innymi unormowaniami, zasadami, standardami i przepisami prawnymi, których należy przestrzegać przy realizacji tego typu inwestycji.
4. W ramach zamówienia, w razie potrzeby, wykonawca zobowiązany jest wykonać niezbędne odkrywki, jeżeli będzie to konieczne dla należytego przygotowania dokumentacji projektowej,
5. Dokumentacja wykonawcza (projekty wykonawcze, w tym branżowe, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorysy inwestorskie i przedmiary) zostanie dostarczona Zamawiającemu w 5 jednobrzmiących egzemplarzach, w formie papierowej oraz w wersji elektronicznej (na płycie CD - 3 szt.), Wersja elektroniczna zostanie przygotowana zarówno w formie: do odczytu - pliki *.pdf oraz w formie do edycji - pliki MS Office oraz *.dwg.
6. Projekt budowlany ma być dostarczony w 2 egzemplarzach wraz z pozwoleniem na budowę lub zaświadczeniem o nie wniesieniu sprzeciwu zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych w zakresie, w jakim jest ono wymagane.
7. Wykonawca wykona odrębną dokumentację dla I oraz II etapu robót.

III. Wymagane uzgodnienia:

1. Wykonawca złoży wniosek i uzyska decyzję o ULICP dla II etapu i pozwolenia na budowę dla I oraz II etapu (odrębne decyzje). W zakres wykonania przedmiotu zamówienia wchodzi również uzyskanie wszelkich uzgodnień, opinii niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę lub dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w tym również:
1.1. Uzgodnienie dokumentacji projektowej przez rzeczoznawców branżowych.
1.2. Uzyskanie pozwolenia właściwego konserwatora zabytków.
1.3. Uzgodnienie przeszkody instalacji podziemnych, w tym również przekładek kolidujących z przebudową instalacji z właściwymi branżystami.
1.4. Uzyskanie zgody na wycinkę drzew lub krzewów.

1. Uwaga:
W razie konieczności Wykonawca zobowiązany jest uzyskać inne pozwolenia i uzgodnienia, jeżeli będzie tego wymagało osiągnięcie efektu.
2. Wykonawca zobowiązany jest reagować na wezwania do usunięcia braków we wszystkich złożonych przez siebie dokumentach w terminach wskazanych w tych wezwaniach. Jeżeli wezwanie dotyczy dokumentów otrzymanych od zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest odebrać od zamawiającego poprawne dokumenty, ale nie odpowiada za opóźnienie
w przypadku, gdy zamawiający dopuścił się opóźnienia i nie przygotował tych dokumentów w odpowiednim czasie, tj. najpóźniej w dniu wyznaczonym na uzupełnienie braków.
3. Wszelkich niezbędnych uzgodnień dokonuje Wykonawca.
4. Wykonawca ma obowiązek uzyskać akceptację przyjętych rozwiązań przez Zamawiającego, złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę oraz przed dokonaniem zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych.

IV. Sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót wykonywanych wg dokumentacji wchodzącej w skład przedmiotu zamówienia.

Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót prowadzoną na podstawie opracowanej dokumentacji projektowo - wykonawczej, zgodnie
z aktualnymi przepisami prawa, obowiązującymi normami i standardami w zakresie sprawowania nadzoru autorskiego.
W ramach nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany jest m. in. do:
1. Udziału w odbiorach końcowych, częściowych oraz odbiorach robót ulegających zakryciu.
2. Wskazywania rozwiązań problemów wynikłych w trakcie realizacji robót wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowo - wykonawczej wchodzącej w zakres przedmiotu niniejszego zamówienia, w terminie do 3 dni roboczych od daty zgłoszenia problemu przez Zamawiającego. Rozwiązania mają być kompleksowe i kompletne, z punktu widzenia celu, jakiemu mają służyć, tj. umożliwiać kontynuację realizacji robót budowlanych. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszcza się przedłużenie tego terminu do 7 dni,
3. Kontrolowania zgodności wykonania prac budowlanych ze sporządzoną dokumentacją projektowo - wykonawczą, wchodzącą w skład przedmiotu niniejszego zamówienia.
4. Sporządzania kosztorysów na roboty dodatkowe i zamienne, wykonywania korekt dokumentacji oraz dodatkowych uzgodnień, jeżeli będą one wymagane.
5. Natychmiastowego nakazywania przerwania prowadzenia robót budowlanych, w przypadku stwierdzenia niewłaściwego, niezgodnego z dokumentacją, sztuką budowlaną, lub obowiązującymi przepisami ich wykonywania. W takim wypadku Wykonawca natychmiastowo powiadomi Zamawiającego o nakazie przerwania prac.
6. Częstotliwość kontroli placu budowy ma zapewnić należytą kontrolę nad realizacją robót budowlanych, ze szczególnym uwzględnieniem zapisów pod lit. 3 oraz 5. Ponadto Wykonawca ma się każdorazowo stawić na placu budowy na wezwanie Zamawiającego.
7. Na etapie składania ofert na roboty budowlane, które będą prowadzone w oparciu
o dokumentację projektową sporządzoną przez wykonawcę, wykonawca:
7.1. Zaopiniuje zaproponowane zamienniki materiałów/urządzeń/sprzętów pod kątem ich zgodności z parametrami określonymi w dokumentacji projektowej. W tym celu otrzyma od zamawiającego wykaz materiałów/urządzeń/sprzętów załączony do oferty na wykonanie robót budowlanych wraz z dokumentami potwierdzającymi parametry tych materiałów/urządzeń/sprzętów. Wykonawca ma obowiązek uzasadnić brak akceptacji zaoferowanych przez wykonawcę robót budowlanych materiałów/urządzeń/sprzętów.
7.2. Zobowiązany jest wyjaśniać wątpliwości wykonawców robót budowlanych.
8. Wykonawca powinien posiadać własny egzemplarz dokumentacji projektowej.

9. Wykonawca zobowiązany jest wycenić następujące elementy zamówienia dla każdego z dwóch etapów oddzielnie:
a) Mapę do celów projektowych.
b) Inwentaryzację drzew, krzewów w zakresie niezbędnym dla realizacji zamówienia wraz z uzyskaniem decyzji o zgodzie na usunięcie drzew i krzewów.
c) Opracowanie projektu i uzyskanie pozwolenia właściwego konserwatora zabytków.
d) Opracowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień oraz uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę
z wyłączeniem projektu i uzgodnienia, o którym mowa w pkt. c).
e) Opracowanie projektu wykonawczego, wraz ze specyfikacją techniczną wykonania
i odbioru robót i projektami branżowymi.
f) Opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich.
g) Przeniesienie autorskich praw majątkowych oraz zależnych praw autorskich na Zamawiającego.
h) Nadzór autorski.
i) Projekt organizacji ruchu.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy p.z.p.

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Informacja na temat wadium: nie wymagane

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1 zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie na zał. nr 1 do SIWZ - oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 2 zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie na zał. nr 1 do SIWZ - oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz na zał. Nr 4 do niniejszej SIWZ, tj.

Dokumenty potwierdzające, że Wykonawca należycie wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie :

a) wykonał co najmniej 1 (jeden) projekt obejmujący :
1) Wykonanie projektu budowy lub remontu kanalizacji zewnętrznej
o długości co najmniej 300m.
2) Remontu alejek, dróg o długości co najmniej 300 m.
3) Remont muru ogrodzeniowego o długości co najmniej 100m lub alternatywnie remont budynku w zakresie izolacji fundamentów i remontu elewacji o powierzchni co najmniej 500 m2.

NA TERENIE BUDYNKU WPISANEGO DO REJESTRU ZABYTKÓW LUB POŁOŻONEGO NA OBSZARZE OBJĘTYM OCHRONĄ KONSERWATORA ZABYTKÓW.

Zamawiający uzna również, że Wykonawca spełni warunek doświadczenia jeżeli opracował odrębne dokumentacje na każdy z powyższych zakresów.

Potencjał techniczny:
Warunek o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 3 zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie na zał. nr 1 do SIWZ- oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 3 zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie na zał. nr 1 do SIWZ- oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu ;

oraz na zał. Nr 3 do niniejszej SIWZ, tj.

Dokumenty potwierdzające, że Wykonawca dysponuje albo będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu zamówienia, tj. osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności :

1. W zakresie branży konstrukcyjno-budowlanej:
1) wymagane są uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w secjalności konstrukcyjno-budowlanej

2. W zakresie branży instalacyjnej wodno - kanalizacyjnej - wymagane są uprawnienia budowlane osoby do projektowania bez ograniczeń.

3. W zakresie branży instalacji elektrycznej - wymagane są uprawnienia budowlane osoby do projektowania bez ograniczeń.

4. W zakresie architektonicznym - wymagane są uprawnienia budowlane osoby do projektowania bez ograniczeń.

5. Wszystkie osoby muszą być członkami właściwej Izby Inżynierów Budownictwa.
W razie konieczności Wykonawca zapewni również udział w realizacji zamówienia osoby z innymi uprawnieniami - jeżeli będzie to wymagane.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie na zał. nr 1 do SIWZ- oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
1. Ponadto Wykonawca jest zobowiązany złożyć wymagane w postępowaniu dokumenty i oświadczenia :

a) wypełniony Formularz Ofertowy stanowiący Załącznik nr 6 do niniejszej SIWZ
b) Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunków, o którym mowa w pkt II niniejszej SIWZ, polega na zasobach innych podmiotów, zobowiązany jest wykazać, że w stosunku do tych podmiotów brak jest podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, poprzez złożenie razem z ofertą dokumentów wymienionych w pkt. III SIWZ dotyczących każdego z tych podmiotów, o ile podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia.
c) Oświadczenie Pełnomocnika reprezentującego Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zgodne ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1a do niniejszej SIWZ.
d) Wzór umowy ( zaparafowany ) stanowiący Załącznik nr 2 do niniejszej SIWZ
e) wykaz wykonanych / wykonywanych usług , stanowiący Załacznik nr 4 do niniejszej SIWZ
f) pozostałe wymagane dokumenty potwierdzające spełnienie warunków, o których mowa w pkt III ppkt. 1.2 oraz ppk. 1.3. stanowiące Załącznik nr 3 i 4 do niniejszej SIWZ
g) Oświadczenie Wykonawcy, że osoby które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia stanowiący Załącznik nr 8 do niniejszej SIWZ.
h) Oświadczenie Wykonawcy- pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik nr 5 do niniejszej SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmianie może ulec:
1) termin realizacji, w przypadku:
a) opóźnień leżących po stronie Zamawiającego obejmujących akceptację rozwiązań projektowych trwających dłużej niż 7 od daty dostarczenia koncepcji architektonicznej oraz dostarczeniu pełnomocnictwa dla wykonawcy, oświadczenia o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane w terminie późniejszym niż 7 dni od daty wystąpienia wykonawcy o dostarczenie tych dokumentów,
b) działania siły wyższej, mającej wpływ na terminowość wykonania robót,
c) wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności,
d) zaistnienia konieczności udzielenia zamówień dodatkowych, o których mowa w art.67 ust.1 pkt 5 Pzp, lub zamówień uzupełniających, o których mowa w art.67 ust. 1 pkt 6 Pzp o ile wykonanie tych zamówień wpływa na termin wykonania niniejszego zamówienia,
e) organy dokonujące uzgodnień nie wydadzą zgód i pozwoleń w terminie dłuższym niż określono w przepisach i obowiązujących przedmiarach i publicznie dostępnych procedurach,
2) zakresu zamówienia w celu zrealizowania wszystkich elementów zamówienia gdy konieczne byłoby uwzględnienie robót i rozwiązań, które powodują znaczne podniesienie kosztów wykonania robót budowalnych, a nie przynoszą znacznych korzyści i nie są wymagane przepisami prawa,
3) istnieją inne rozwiązania zamienne w stosunku do wskazanych przez zamawiającego, które pozwolą na uzyskanie zamierzonego efektu i nie podnoszą one kosztu realizacji zamierzenia budowlanego,
4) zakres wskazany przez zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia jest niemożliwy do uzyskania z uwagi na obowiązujące przepisy, konstrukcję, powierzchnię lokali/budynków lub z uwagi na negatywne opinie organów opiniujących dokonujących uzgodnień i wydających pozwolenia,
5) warunki i terminy płatności,
6) podwykonawcy oraz zakresu czynności im powierzonego,
7) zmniejszenie wysokości wynagrodzenia o ile nastąpi zmniejszenie zakresu zamówienia,
8) zmiany osób realizujących zamówienie w stosunku do wskazanych w wykazie.
2. Zmiana postanowień Umowy dokonana z naruszeniem powyższych postanowień jest nieważna.
3. Zmiany Umowy następują w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2:
Termin złożenia wniosku o pozwolenie na budowę dotyczy I etapu - nie krócej niż 60 i nie dłużej niż 90 dni liczonych od dnia podpisania umowy.

Znaczenie kryterium 2: 10

Nazwa kryterium 3:
Termin dostarczenia Zamaw. kompletn. dokument., w tym projektu wykonawczego wraz ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, kosz

Znaczenie kryterium 3: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.dpshelclow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ IM. L. A. HELCLÓW
31-148 Kraków ul. Helclów 2.

Data składania wniosków, ofert: 04/05/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 08:30

Miejsce składania:
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ IM. L. A. HELCLÓW
w Krakowie ul. Helclów 2 - parter, pokój Nr 10.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
797140002 (Usługi w zakresie nadzoru)

Podobne przetargi

184840 / 2009-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Kraków, Urząd Miasta Krakowa, Oddział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla dodatkowych miejsc parkingowych w obiekcie Centrum Kongresowego w Krakowie oraz dla dodatkowej instalacji tryskaczowej, uzyskanie dwukrotnie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, świadczenie konsultacji społecznych.

143570 / 2009-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Oświęcim - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Broniewskiego w Oświęcimiu wraz z terenem przyległym

236368 / 2010-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski Wadowice - Wadowice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego dwóch niepodpiwniczonych, czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych pod klucz o łącznej ilości mieszkań - 72 usytuowanych na działce nr 932/9 przy ul. Karmelickiej w Wadowicach wraz z projektem zagospodarowania terenu na podstawie przedłożonej przez Zamawiającego wstępnej Koncepcji zagospodarowania terenu działki nr 932/9 (oddzielny projekt dla każdego budynku wraz z infrastrukturą zewnętrzną).

2636 / 2009-01-09 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
wykonanie wielobranżowych projektów budowlanych i wykonawczych, przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich i STWiOR wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę dla zadania pn. Przebudowa pawilonu D-4 na salę dydaktyczne i laboratoria dla Międzywydziałowej Szkoły Energetyki AGH - ZP/0554/08

31203 / 2010-02-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Nowy Sącz - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn. Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego o nawierzchni typu sztuczna trawa przy Zespole Szkół Elektryczno - Mechanicznych ul. Limanowskiego 4 w Nowym Sączu.

111137 / 2015-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wadowice Urząd Miejski - Wadowice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu budowlano- wykonawczego termomodernizacji oraz wymiany instalacji centralnego ogrzewania w budynku komunalnym nr 64 w Barwałdzie Dolnym w ramach projektu kompleksowej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej

432810 / 2013-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niepołomice - Niepołomice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przebudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego na budynek mieszkalny z mieszkaniami komunalnymi wraz z infrastrukturą w Niepołomicach przy ul. Poręby , dz. nr 996

107763 / 2015-07-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wadowice Urząd Miejski - Wadowice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego termomodernizacji budynku Zespołu Szkół Publicznych w Wysokiej - w ramach projektu kompleksowej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej

147150 / 2011-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowy Targ - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z decyzją o pozwoleniu na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w miejscowości Nowa Biała oraz realizacją infrastruktury towarzyszącej

27107 / 2009-01-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Łącko (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łącku

193137 / 2010-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie projektów : budowlanego i wykonawczego na zadanie pn. Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Słoneczna i Starodąbrowska

55483 / 2016-05-18 - Inny: Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa

Uzdrowisko Krynica - Żegiestów S.A. - Krynica-Zdrój (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej zamierzenia inwestycyjnego pod nazwą Przebudowa skrzydła północnego budynku Nowe Łazienki Mineralne w Krynicy-Zdroju wraz z wymianą przyłączy i remontem drogi wewnętrznej oraz pełnieniem nadzoru autorskiego

254651 / 2009-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Nowy Sącz - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn. Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego o nawierzchni typu sztuczna trawa przy Zespole Szkół Elektryczno - Mechanicznych ul. Limanowskiego 4 w Nowym Sączu

120904 / 2015-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Gorlicach - Gorlice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu budowlano - wykonawczego dla zadania pn. Budowa ścieżek rekreacyjnych wzdłuż zbiornika Klimkówka, gm. Ropa pow. Gorlicki dla projektu pn: Przygotowanie dokumentacji dla projektu zagospodarowania otoczenia zbiornika Klimkówka - Inwestycje w centra rekreacyjne MRPO 2007-2013 Dz. 9.3.