Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

270812 / 2014-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina i Miasto Åšroda ÅšlÄ…ska (Åšroda ÅšlÄ…ska)

Odbudowa budynku socjalnego przy ul. Lipowej 19-21 w Środzie Ślaskiej w osiach (1-4) (4-7))

Opis zamówienia

1. ROBOTY ROZBÓRKOWE
a) Wykonanie rozbiórki okładzin z płyt azbestowo- cementowych wraz z wywozem materiałów porozbiórkowych na koncesjonowane składowisko odpadów. (Wykonawca dostarczy zamawiającemu dokument z przekazania azbestu na koncesjonowane składowisko).
b) Rozbiórka pokrycia dachowego z papy, transport i utylizacja materiału wraz z przedstawieniem dokumentu utylizacji papy.
c) Rozbiórka konstrukcji więźby dachowej kratowej wraz z wywozem materiałów porozbiórkowych.
d) Demontaż instalacji elektrycznej oraz złącza kablowego (należy uzgodnić z Rejonowym Zakładem Energetycznym w Środzie Śląskiej ol. Ogrody Zamkowe 7).
e) Demontaż wewnętrznej instalacji wodno - kanalizacyjnej oraz demontaż starych oraz będących w złym stanie technicznym przyłączy wodny i kanalizacji sanitarnej (należy uzgodnić z dostawcą mediów Średzka Woda Sp. z.o.o z siedzibą przy ul. Sikorskiego 43 w Środzie Śląskiej oraz z zamawiającym).
e) Demontaż stolarki okiennej i drzwiowej (stolarka drzwiowa - skrzydła oraz ościeżnice stalowe, które są w dobrym stanie technicznym należy przekazać zamawiającemu).
f) Rozbiórka ścian zewnętrznych budynku, rozbiórka ścian wewnętrznych budynku, rozbiórka ścian działowych budynku, rozbiórka kominów spalinowych oraz wentylacyjnych, rozbiórka posadzek budynku, wraz z wywozem materiałów pochodzących z rozbiórki z przedstawienie dokumentów przekazania materiałów do utylizacji.
Po wykonaniu prac rozbiórkowych budynku, wykonawca sporządzi inwentaryzację geodezyjną powykonawczą.
Przedmiar robót rozbiórkowych stanowi załącznik nr 2 do SIWZ

1. ROBOTY W BRANŻY BUDOWLANEJ
a) Wykonanie fundamentów oraz ścian fundamentowych.
b) Wykonanie izolacji poziomych i pionowych przeciwwilgociowych ścian fundamentowych.
c) Wykonanie podkładów z materiałów sypkich wraz z załadunkiem i transportem materiałów na plac budowy.
d) Wykonanie ścian budynku.
e) Wykonanie kominów wieloprzewodowych.
f) Wykonanie tynków zewnętrznych budynku.
g) Wykonanie wieńców monolitycznych wraz z zbrojeniem.
h) wykonanie ogniomurów budynku
i) Wykonanie konstrukcji dachu z wiązarów kratowych wraz pokryciem dachu płytami OSB, oraz pokryciem dachu papą termozgrzewalną (papa izolacyjna, papa podkładowa termozgrzewalna, papa wierzchniego krycia termozgrzewalna (GRUBOŚĆ MINIMALNA PAPAY 5,2 MM, NA WŁÓKNINIE POLIESTEROWEJ NP. LEBMIT LEMAR LUB O TAKICH SAMYCH WŁAŚCIWOŚCIACH).
j) Wykonanie obróbek z papy termozgrzewalnej.
k) Wykonanie podbitki z płyt OSB.
l) Wykonanie obróbek blacharskich dachu, kominów, oraz wykonanie rynien i rur spustowych.
ł) Montaż stolarki okiennej i drzwiowej.
m) Wykonanie posadzek w budynku, wykonanie izolacji z folii PE oraz termoizolacji podłoży, wykonanie okładzin posadzki,
n) Wykonanie tynków wewnętrznych, malowanie i wykonanie okładziny ścian z płytek ceramicznych.
o) Wykonanie sufitów podwieszanych w technologii GK z płyt g-k ognioodpornych wraz z termoizolacją.
p) Wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych elewacji.
r) wykonanie robót brukarskich,
s) wykonanie pozostałych robót budowlanych zgodnie z załączonym przedmiarem robót oraz sporządzenie dokumentacji powykonawczej wraz ze świadectwem energetycznym budynku.
Przedmiar robót w branży budowlanej stanowi załącznik nr 3 do SIWZ

2. ROBOTY W BRANŻY INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH.
a) Roboty demontażowe instalacji elektrycznych.
b) Wykonanie szafek pomiarowych TL1 i TL2.
c) Wykonanie szafki zabezpieczenia głównego oraz montaz tablic licznikowych mieszkaniowych.
d) Wykonanie WLZ-tów oraz wykonanie instalacji wewnątrzlokalowych oświetlenia, gniazd wtykowych, zasilanie pomp c.o. , zasilania grzejników elektrycznych, wykonanie połączeń wyrównawczych.
e) Wykonanie instalacji odgromowej.
f) Wykonanie pomiarów instalacji elektrycznej.
g) Wykonanie dokumentacji powykonawczej i odbiorowej w celu zgłoszenia i odbioru budynku przez ZE Rejon Środa Śląska.
Przedmiar robót w branży instalacji elektrycznych stanowi załącznik nr 4 do SIWZ

3. ROBOTY W BRANŻY INSTALACJI SANITARNYCH - PRZYŁĄCZE WODY I KANALIZACJI SANITARNEJ
a) wykonanie zewnętrznyego przyłącza wody oraz przyłączy kanalizacji sanitarnych z wpięciem do studni kanalizacyjnej.
b) Wykonanie dokumentacji powykonawczej i odbiorowej wraz z inwentaryzacja geodezyjną przyłączy w celu zgłoszenia i odbioru budynku przez ZE Rejon Środa Śląska.
Przedmiar robót w branży instalacji sanitarnych - przyłącza stanowi załącznik nr 5 do SIWZ

4. ROBOTY W BRANŻY INSTALACJI SANITARNYCH - INSTALACJE WEWNĘTRZNE
a) wykonanie wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej wraz z montażem ustępów z płuczkami, montażem umywalek, montażem zlewozmywaków, montażem brodzików z obudowami wraz z kabiną prysznicową.
b) wykonanie instalacji wodnej wraz montaż podgrzewaczy wody,
c) wykonanie instalacji wraz z montażem kuchni węglowych, grzejników stalowych oraz wykonanie robót pozostałych wyszczególnionych w przedmiarach robót.

Przedmiar robót w branży instalacji sanitarnych - instalacje wewnętrzne stanowi załącznik nr 6 do SIWZ
Dokumentacja projektowa przebudowy budynku socjalnego położonego w Środzie Ślaskiej przy ul Lipowej 19-21 stanowi załącznik nr 7 do SIWZ
Plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia stanowi załącznik nr 8 do SIWZ
Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót stanowi załącznik nr 9.do SIWZ
Przewidywane finansowanie:
rok 2014r. - 300.000,00 zł brutto , pozostała kwota w 2015r.
I etap: Zamawiający przewiduje dwie płatności: I-sza płatność po wykonaniu robót budowlanych na kwotę 300.000,00 zł brutto w terminie do 20.12.2014r. , II-ga płatność w terminie do 30.04.2015r. po zakończenie robót budowlanych budynku socjalnego w osiach (1-4) i dokonanie odbioru ostatecznego
II etap: Zamawiający przewiduje 2 płatności, I-sza płatność w terminie do 30.07.2015r. pod dokonaniu odbioru częściowego, II-ga płatność do wysokości 60 % wartości ceny oferowanej ceny brutto za roboty budowlanych budynku socjalnego w osiach (4-7) w terminie do 30.10.2015r.
Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty zestawienia rzeczowo finansowe zgodnie załączonym wzorem. W Zestawieniu rzeczowo - finansowe, o którym mowa powyżej Wykonawca wycenia poszczególne elementy robót uwzględniając wszystkie możliwe roboty, jakie mogą wystąpić w danej pozycji, biorąc pod uwagę dokumentację projektowo - kosztorysową, projekt umowy oraz obowiązujące przepisy. Należy wycenić wszystkie elementy wymienione w Zestawieniu rzeczowo - finansowe.

UWAGA:
1) wszystkie uzgodnienia z Zamawiającym, Wykonawca będzie ustalał w formie pisemnej.
2. rozliczenie poszczególnych elementów robót odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem rzeczowo - finansowym stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ
3. Przedmiot zamówienia klasyfikowany jest jako robota budowlana.
4. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowo - kosztorysowej stanowiącej załącznik Nr 3 do SIWZ, w skład której wchodzi: projekty budowlane, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, decyzja pozwolenia na budowę, przedmiar robót oraz wzór umowy.
5. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość prac i ich zgodność z dokumentacją projektowo
- kosztorysową, umową, specyfikacjami technicznymi i instrukcjami Zamawiającego, w tym polecenia Inspektora Nadzoru. Załączona do SIWZ dokumentacja projektowo - kosztorysowa i wszystkie dodatkowe dokumenty przekazane Wykonawcy stanowią część umowy, a wymagania określone w choćby jednym z nich są obowiązujące dla Wykonawcy tak jakby były zawarte w całej dokumentacji. W przypadku rozbieżności w ustaleniach w poszczególnych dokumentach obowiązuje następująca kolejność ich ważności:
1) Dokumentacja projektowa.
2) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
3) Przedmiary robót.
6. Podane w dokumentacji projektowej oraz przedmiarach robót nazwy własne materiałów należy traktować jako przykładowe. Zamawiający dopuszcza w ofercie, a następnie zastosowanie podczas wykonywania robót innych równoważnych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji projektowej, pod warunkiem zapewnienia parametrów technicznych technologicznych, jakościowych i estetycznych nie gorszych niż określone w tej dokumentacji.
W takiej sytuacji Zamawiający wymagać będzie na etapie realizacji robót złożenia stosownych dokumentów, które uwiarygodnią proponowane przez Wykonawcę materiały i urządzenia. Wykonawca proponujący urządzenia i materiały równoważne musi udowodnić, że proponowany element zamienny spełnia wymienione wymagania zarówno pod względem technicznym i jakościowym wraz z oświadczeniem, że proponowane urządzenie jest równoważne do zaproponowanego w dokumentacji, co do jego przeznaczenia. Przez pojęcie urządzeń i materiałów równoważnych należy rozumieć urządzenia i materiały gwarantujące realizację robót zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych. Koniecznym jest podanie nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału oraz załączenie niezbędnych dokumentów, takich jak: zdjęcie produktu, atest PZH, deklaracja zgodności producenta/aprobata techniczna, karta katalogowa producenta zawierająca wszystkie parametry techniczno-eksploatacyjne wraz z charakterystyką pracy urządzeń ujętych w dokumentacji projektowej.
Zamawiający nie wyraża zgody, aby proponowane urządzenia równoważne były prototypami lub urządzeniami testowymi. Wymogiem bezwzględnym jest, by były to urządzenia sprawdzone, pracujące na innych zrealizowanych obiektach. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania oględzin i sprawdzenia działania urządzenia równoważnego pracującego na wskazanym obiekcie.
Wykonawca przedstawiając rozwiązania równoważne nie może naruszyć praw osób trzecich z tytułu patentów, znaków towarowych, praw autorskich i innych oraz oświadczyć, że wymagana dla realizacji przedmiotu umowy produkcja i sprzedaż nie jest prowadzona z naruszeniem zasad uczciwej konkurencji.
- Wykonawca w terminie 2 dni roboczych od dnia zawarcia umowy Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do zatwierdzenia harmonogram rzeczowo - finansowy w rozbiciu miesięcznym .
- Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania dokumentacji odbiorowej w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego,
- Wykonawca udziela 36 miesięcznej gwarancji, licząc od dnia odbioru bezusterkowego końcowego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 270812

Data publikacji: 2014-08-13

Nazwa: Gmina i Miasto Środa Śląska

Ulica: Plac Wolności 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Środa Śląska

Kod pocztowy: 55-300

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 71 3960724

Numer faxu: 71 3173405

Adres strony internetowej: bip.srodaslaska.pl

Regon: 69291493227000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbudowa budynku socjalnego przy ul. Lipowej 19-21 w Środzie Ślaskiej w osiach (1-4) (4-7))

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. ROBOTY ROZBÓRKOWE
a) Wykonanie rozbiórki okładzin z płyt azbestowo- cementowych wraz z wywozem materiałów porozbiórkowych na koncesjonowane składowisko odpadów. (Wykonawca dostarczy zamawiającemu dokument z przekazania azbestu na koncesjonowane składowisko).
b) Rozbiórka pokrycia dachowego z papy, transport i utylizacja materiału wraz z przedstawieniem dokumentu utylizacji papy.
c) Rozbiórka konstrukcji więźby dachowej kratowej wraz z wywozem materiałów porozbiórkowych.
d) Demontaż instalacji elektrycznej oraz złącza kablowego (należy uzgodnić z Rejonowym Zakładem Energetycznym w Środzie Śląskiej ol. Ogrody Zamkowe 7).
e) Demontaż wewnętrznej instalacji wodno - kanalizacyjnej oraz demontaż starych oraz będących w złym stanie technicznym przyłączy wodny i kanalizacji sanitarnej (należy uzgodnić z dostawcą mediów Średzka Woda Sp. z.o.o z siedzibą przy ul. Sikorskiego 43 w Środzie Śląskiej oraz z zamawiającym).
e) Demontaż stolarki okiennej i drzwiowej (stolarka drzwiowa - skrzydła oraz ościeżnice stalowe, które są w dobrym stanie technicznym należy przekazać zamawiającemu).
f) Rozbiórka ścian zewnętrznych budynku, rozbiórka ścian wewnętrznych budynku, rozbiórka ścian działowych budynku, rozbiórka kominów spalinowych oraz wentylacyjnych, rozbiórka posadzek budynku, wraz z wywozem materiałów pochodzących z rozbiórki z przedstawienie dokumentów przekazania materiałów do utylizacji.
Po wykonaniu prac rozbiórkowych budynku, wykonawca sporządzi inwentaryzację geodezyjną powykonawczą.
Przedmiar robót rozbiórkowych stanowi załącznik nr 2 do SIWZ

1. ROBOTY W BRANŻY BUDOWLANEJ
a) Wykonanie fundamentów oraz ścian fundamentowych.
b) Wykonanie izolacji poziomych i pionowych przeciwwilgociowych ścian fundamentowych.
c) Wykonanie podkładów z materiałów sypkich wraz z załadunkiem i transportem materiałów na plac budowy.
d) Wykonanie ścian budynku.
e) Wykonanie kominów wieloprzewodowych.
f) Wykonanie tynków zewnętrznych budynku.
g) Wykonanie wieńców monolitycznych wraz z zbrojeniem.
h) wykonanie ogniomurów budynku
i) Wykonanie konstrukcji dachu z wiązarów kratowych wraz pokryciem dachu płytami OSB, oraz pokryciem dachu papą termozgrzewalną (papa izolacyjna, papa podkładowa termozgrzewalna, papa wierzchniego krycia termozgrzewalna (GRUBOŚĆ MINIMALNA PAPAY 5,2 MM, NA WŁÓKNINIE POLIESTEROWEJ NP. LEBMIT LEMAR LUB O TAKICH SAMYCH WŁAŚCIWOŚCIACH).
j) Wykonanie obróbek z papy termozgrzewalnej.
k) Wykonanie podbitki z płyt OSB.
l) Wykonanie obróbek blacharskich dachu, kominów, oraz wykonanie rynien i rur spustowych.
ł) Montaż stolarki okiennej i drzwiowej.
m) Wykonanie posadzek w budynku, wykonanie izolacji z folii PE oraz termoizolacji podłoży, wykonanie okładzin posadzki,
n) Wykonanie tynków wewnętrznych, malowanie i wykonanie okładziny ścian z płytek ceramicznych.
o) Wykonanie sufitów podwieszanych w technologii GK z płyt g-k ognioodpornych wraz z termoizolacją.
p) Wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych elewacji.
r) wykonanie robót brukarskich,
s) wykonanie pozostałych robót budowlanych zgodnie z załączonym przedmiarem robót oraz sporządzenie dokumentacji powykonawczej wraz ze świadectwem energetycznym budynku.
Przedmiar robót w branży budowlanej stanowi załącznik nr 3 do SIWZ

2. ROBOTY W BRANŻY INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH.
a) Roboty demontażowe instalacji elektrycznych.
b) Wykonanie szafek pomiarowych TL1 i TL2.
c) Wykonanie szafki zabezpieczenia głównego oraz montaz tablic licznikowych mieszkaniowych.
d) Wykonanie WLZ-tów oraz wykonanie instalacji wewnątrzlokalowych oświetlenia, gniazd wtykowych, zasilanie pomp c.o. , zasilania grzejników elektrycznych, wykonanie połączeń wyrównawczych.
e) Wykonanie instalacji odgromowej.
f) Wykonanie pomiarów instalacji elektrycznej.
g) Wykonanie dokumentacji powykonawczej i odbiorowej w celu zgłoszenia i odbioru budynku przez ZE Rejon Środa Śląska.
Przedmiar robót w branży instalacji elektrycznych stanowi załącznik nr 4 do SIWZ

3. ROBOTY W BRANŻY INSTALACJI SANITARNYCH - PRZYŁĄCZE WODY I KANALIZACJI SANITARNEJ
a) wykonanie zewnętrznyego przyłącza wody oraz przyłączy kanalizacji sanitarnych z wpięciem do studni kanalizacyjnej.
b) Wykonanie dokumentacji powykonawczej i odbiorowej wraz z inwentaryzacja geodezyjną przyłączy w celu zgłoszenia i odbioru budynku przez ZE Rejon Środa Śląska.
Przedmiar robót w branży instalacji sanitarnych - przyłącza stanowi załącznik nr 5 do SIWZ

4. ROBOTY W BRANŻY INSTALACJI SANITARNYCH - INSTALACJE WEWNĘTRZNE
a) wykonanie wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej wraz z montażem ustępów z płuczkami, montażem umywalek, montażem zlewozmywaków, montażem brodzików z obudowami wraz z kabiną prysznicową.
b) wykonanie instalacji wodnej wraz montaż podgrzewaczy wody,
c) wykonanie instalacji wraz z montażem kuchni węglowych, grzejników stalowych oraz wykonanie robót pozostałych wyszczególnionych w przedmiarach robót.

Przedmiar robót w branży instalacji sanitarnych - instalacje wewnętrzne stanowi załącznik nr 6 do SIWZ
Dokumentacja projektowa przebudowy budynku socjalnego położonego w Środzie Ślaskiej przy ul Lipowej 19-21 stanowi załącznik nr 7 do SIWZ
Plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia stanowi załącznik nr 8 do SIWZ
Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót stanowi załącznik nr 9.do SIWZ
Przewidywane finansowanie:
rok 2014r. - 300.000,00 zł brutto , pozostała kwota w 2015r.
I etap: Zamawiający przewiduje dwie płatności: I-sza płatność po wykonaniu robót budowlanych na kwotę 300.000,00 zł brutto w terminie do 20.12.2014r. , II-ga płatność w terminie do 30.04.2015r. po zakończenie robót budowlanych budynku socjalnego w osiach (1-4) i dokonanie odbioru ostatecznego
II etap: Zamawiający przewiduje 2 płatności, I-sza płatność w terminie do 30.07.2015r. pod dokonaniu odbioru częściowego, II-ga płatność do wysokości 60 % wartości ceny oferowanej ceny brutto za roboty budowlanych budynku socjalnego w osiach (4-7) w terminie do 30.10.2015r.
Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty zestawienia rzeczowo finansowe zgodnie załączonym wzorem. W Zestawieniu rzeczowo - finansowe, o którym mowa powyżej Wykonawca wycenia poszczególne elementy robót uwzględniając wszystkie możliwe roboty, jakie mogą wystąpić w danej pozycji, biorąc pod uwagę dokumentację projektowo - kosztorysową, projekt umowy oraz obowiązujące przepisy. Należy wycenić wszystkie elementy wymienione w Zestawieniu rzeczowo - finansowe.

UWAGA:
1) wszystkie uzgodnienia z Zamawiającym, Wykonawca będzie ustalał w formie pisemnej.
2. rozliczenie poszczególnych elementów robót odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem rzeczowo - finansowym stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ
3. Przedmiot zamówienia klasyfikowany jest jako robota budowlana.
4. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowo - kosztorysowej stanowiącej załącznik Nr 3 do SIWZ, w skład której wchodzi: projekty budowlane, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, decyzja pozwolenia na budowę, przedmiar robót oraz wzór umowy.
5. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość prac i ich zgodność z dokumentacją projektowo
- kosztorysową, umową, specyfikacjami technicznymi i instrukcjami Zamawiającego, w tym polecenia Inspektora Nadzoru. Załączona do SIWZ dokumentacja projektowo - kosztorysowa i wszystkie dodatkowe dokumenty przekazane Wykonawcy stanowią część umowy, a wymagania określone w choćby jednym z nich są obowiązujące dla Wykonawcy tak jakby były zawarte w całej dokumentacji. W przypadku rozbieżności w ustaleniach w poszczególnych dokumentach obowiązuje następująca kolejność ich ważności:
1) Dokumentacja projektowa.
2) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
3) Przedmiary robót.
6. Podane w dokumentacji projektowej oraz przedmiarach robót nazwy własne materiałów należy traktować jako przykładowe. Zamawiający dopuszcza w ofercie, a następnie zastosowanie podczas wykonywania robót innych równoważnych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji projektowej, pod warunkiem zapewnienia parametrów technicznych technologicznych, jakościowych i estetycznych nie gorszych niż określone w tej dokumentacji.
W takiej sytuacji Zamawiający wymagać będzie na etapie realizacji robót złożenia stosownych dokumentów, które uwiarygodnią proponowane przez Wykonawcę materiały i urządzenia. Wykonawca proponujący urządzenia i materiały równoważne musi udowodnić, że proponowany element zamienny spełnia wymienione wymagania zarówno pod względem technicznym i jakościowym wraz z oświadczeniem, że proponowane urządzenie jest równoważne do zaproponowanego w dokumentacji, co do jego przeznaczenia. Przez pojęcie urządzeń i materiałów równoważnych należy rozumieć urządzenia i materiały gwarantujące realizację robót zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych. Koniecznym jest podanie nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału oraz załączenie niezbędnych dokumentów, takich jak: zdjęcie produktu, atest PZH, deklaracja zgodności producenta/aprobata techniczna, karta katalogowa producenta zawierająca wszystkie parametry techniczno-eksploatacyjne wraz z charakterystyką pracy urządzeń ujętych w dokumentacji projektowej.
Zamawiający nie wyraża zgody, aby proponowane urządzenia równoważne były prototypami lub urządzeniami testowymi. Wymogiem bezwzględnym jest, by były to urządzenia sprawdzone, pracujące na innych zrealizowanych obiektach. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania oględzin i sprawdzenia działania urządzenia równoważnego pracującego na wskazanym obiekcie.
Wykonawca przedstawiając rozwiązania równoważne nie może naruszyć praw osób trzecich z tytułu patentów, znaków towarowych, praw autorskich i innych oraz oświadczyć, że wymagana dla realizacji przedmiotu umowy produkcja i sprzedaż nie jest prowadzona z naruszeniem zasad uczciwej konkurencji.
- Wykonawca w terminie 2 dni roboczych od dnia zawarcia umowy Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do zatwierdzenia harmonogram rzeczowo - finansowy w rozbiciu miesięcznym .
- Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania dokumentacji odbiorowej w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego,
- Wykonawca udziela 36 miesięcznej gwarancji, licząc od dnia odbioru bezusterkowego końcowego.

Kody CPV: 452455002

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452235001 (Konstrukcje z betonu zbrojonego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452623107 (Zbrojenie)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452623004 (Betonowanie)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452625226 (Roboty murarskie)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454221002 (Stolarka drewniana)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453240004 (Roboty w zakresie okładziny tynkowej)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454211108 (Instalowanie ram drzwiowych i okiennych)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
454310007 (Kładzenie płytek)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia: 452323008

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/10/2015

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający żąda od Wykonawcy wniesienia wadium w wysokości: 30.300,00zł (słownie: trzydzieści tysięcy trzysta złotych) PLN.
2. Wadium musi zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert tj. do dnia 28.08.2014r. Do godz. 10:00, natomiast wadium wnoszone w pieniądzu musi być na koncie Zamawiającego do dnia 27.08.2014r. Do godz. 15:00.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,
z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158, z późn.zm.).
4. Wadium wniesione w formach innych niż pieniądz (gwarancje, poręczenia) muszą mieć charakter bezwarunkowy i nieodwołalny (tzw. gwarancja -na pierwsze żądanie) oraz muszą zostać przedłożone w formie oryginału. Gwarancja zapłaty wadium musi być ważna co najmniej przez cały okres związania ofertą, tj. 30 dni. W przypadku przedłożenia kopii dokumentu, lub jeżeli dokument nie będzie spełniał wymagań formalnych - oferta nie będzie zabezpieczona wadium i Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania zgodnie z art.24 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP. W dokumencie złożonej gwarancji bankowej, ubezpieczeniowej muszą być zawarte wszystkie możliwości zatrzymania wadium przez Zamawiającego określone w art. 46 ustawy PZP, tj:
1) Jeżeli Wykonawca odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie.
2) Jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3) Jeżeli zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
4) Jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, którym mowa w art. 26 ust 3 ustawy PZP, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy PZP, lub pełnomocnictw, chyba że w udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
Lub
Gwarancja będzie zawierała klauzulę o treści: -Podejmujemy się bezwarunkowo i nieodwołalnie wypłacenia zamawiającemu kwoty do wysokości określonej powyżej po otrzymaniu pierwszego pisemnego żądania, bez konieczności jego uzasadnienia, o ile zamawiający stwierdzi w swoim żądaniu, że kwota roszczenia jest mu należna w związku z zaistnieniem, co najmniej jednego z warunków zatrzymania wadium, określonego w ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.
5. Wadium wnoszone w pieniądzu musi zostać wpłacone przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego, Gmina Środa Śląska; Pl. Wolności 5, 55-300 Środa Śląska Bank PKO BP nr konta 79 1020 5242 0000 2802 0158 7898 z zaznaczeniem: wadium przetargowe na : Odbudowa budynku socjalnego przy ul. Lipowej 19-21 w Środzie Ślaskiej w osiach (1-4) (4-7)
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem pkt 10.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
10. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt 6, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, którym mowa w art. 26 ust 3 ustawy PZP, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy PZP, lub pełnomocnictw, chyba że w udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie, Wykonawca musi złożyć oświadczenie o spełnianiu warunku udziału w postępowaniu, zgodnie z wzorem jako załącznik Nr 12 do SIWZ

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca, aby spełnić warunek udziału w postępowaniu w tym zakresie musi wykazać że wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, co najmniej jedną robotę budowlana polegająca na budowie , modernizacji, odbudowie, przebudowie obiektu budowlanego o wartości nie mniejszej niż 400.000,00 zł brutto. Wykonawca przedkłada informację zgodnie z wzorem jako załącznik Nr 13 do SIWZ.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie, Wykonawca musi złożyć oświadczenie o spełnianiu warunku udziału w postępowaniu, zgodnie z wzorem jako załącznik Nr 12 do SIWZ

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca, aby spełnić warunek udziału w postępowaniu w tym zakresie musi wykazać że dysponuje co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia w branży ogólnobudowlanej z doświadczeniem w kierowaniu robotami Wykonawca przedkłada informację zgodnie z wzorem jako załącznik Nr 14 do SIWZ.
Stwierdzenie spełnienia warunku wymaganego od wykonawców odbędzie się poprzez analizę i ocenę oświadczeń i dokumentów żądanych od wykonawcy (metodą spełnia - nie spełnia) przez powołaną u zamawiającego Komisję.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca, aby spełnić warunek udziału w postępowaniu w tym zakresie musi wykazać, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 500.000,00 zł (pięćset tysięcy złotych).
Stwierdzenie spełnienia warunku wymaganego od wykonawców odbędzie się poprzez analizę i ocenę oświadczeń i dokumentów żądanych od wykonawcy (metodą spełnia - nie spełnia) przez powołaną u zamawiającego Komisję.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
formularz oferty wraz z dokumentami i oświadczeniami wskazanymi w rozdziale VI siwz oraz:
1) Pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie, o którym mowa w SIWZ, wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował
2) Oświadczenie Wykonawców występujących jako osoby fizyczne w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP - złożonego na formularzu jako zał. Nr 17 do SIWZ.
3) dowód wniesienia wadium,
4) zaakceptowany projekt umowy (zaparafowana ostatnia strona umowy) - załącznik nr 2 do siwz.
5) pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawcy o ile ofertę składa pełnomocnik.
6) Projekt harmonogramu rzeczowo - finansowego w rozbiciu dwu miesięcznym
7) kosztorys szczegółowy Metoda kalkulacji szczegółowej 
Przy ustaleniu cen kosztorysowych robót należy posługiwać się następującą formułą kalkulacyjną:
CK = R + M + Kz + S+ Kp + Z + Pv
gdzie:
CK - cena kosztorysowa określonego zakresu rzeczowego robót (obiektu, wydzielonego elementu, obiektu branżowego rodzaju robót lub wyodrębnionej w kosztorysie pozycji kalkulacyjnej)
R - koszty robocizny bezpośredniej
M - koszty materiałów bezpośrednich
Kz - koszty zakupu materiałów obejmujące również koszty ich transportu zewnętrznego
S - koszty pracy sprzętu oraz środków transportu technologicznego
Kp - koszty pośrednie
Z - zysk kalkulacyjny
Pv - podatek VAT
Sporządzając kosztorys szczegółowy, należy podać szczegółową wycenę poszczególnych robót wraz ze spisem i kosztami koniecznych do ich wykonania materiałów, robocizny i sprzętu.
 Koszty robocizny wyrażane są w roboczogodzinach, koszty sprzętu w maszynogodzinach, koszty pośrednie liczy się jako procentowy narzut od kosztów robocizny i sprzętu.
Koszty pośrednie obejmują: koszty zużycia sprzętu lekkiego i narzędzi, zaplecza tymczasowego, BHP, zatrudnienia pracowników, energii elektrycznej. Koszty zakupu liczy się jako procentowy narzut od kosztów materiałów. Obejmują one koszty transportu materiałów od miejsca ich zakupu na budowę, koszty robót przeładunkowych, opakowań i zabezpieczenia materiału. Zysk wykonawcy liczy się jako procentowy narzut od kosztów pośrednich, robocizny i sprzętu.
Kosztorys należy wydrukować w formie kosztorysu szczegółowego wraz z wydrukowaniem zestawienia materiałów, robocizny i sprzętu. Kosztorys powinien zawierać podsumowania działów, pozycji, tabele elementów scalonych.

Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia warunek wymieniony w punktach 1, 3, 4, 6, 7, mogą spełnić łącznie,

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
2. Zmiana umowy może być dokonana w przypadku okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
3. Dopuszcza się możliwość zmiany postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty na niżej określonych zasadach:
1) Termin realizacji przedmiotu Umowy może być zmieniony w przypadku, gdy niemożność dotrzymania terminu realizacji Umowy spowodowana będzie okolicznością, która wystąpiła po zawarciu Umowy, z następujących przyczyn niezależnych od Wykonawcy:
a) konieczność spełnienia innych nieprzewidzianych pierwotnie wymogów dla pozyskania i wydatkowania środków zewnętrznych;
b) konieczność przeprowadzenia innych postępowań administracyjnych i sądowych;
c) zmiany przepisów prawa mających wpływ na wykonanie przedmiotu Umowy lub na świadczenia Stron;
d) skoordynowania zakresu i powiązania inwestycji z projektami realizowanymi przez Gminę;
e) zmiana zakresu lub przebiegu inwestycji i spowodowana tym konieczność zmian w dokumentacji i uzyskania nowych lub zmiany posiadanych opinii, uzgodnień, projektów podziałów i decyzji administracyjnych;
f) wstrzymanie prac projektowych w związku z orzeczeniem organu administracji lub sądu;
g) konieczność wykonania robót dodatkowych, które będą niezbędne do prawidłowego wykonania i zakończenia robót objętych umową podstawową, a ich wykonanie wraz z opracowaniem dokumentacji (jeżeli zajdzie taka konieczność) wymagać będzie więcej niż 3 tygodnie;
h) wystąpienia warunków pogodowych mających wpływ na niemożliwość prowadzenia robót budowlanych jak: długotrwałe intensywne opady trwające powyżej 14 dni, powódź (czas niezbędny na osuszenie zalanego terenu i możliwość kontynuacji lub rozpoczęcia robót), wczesny okres zimowy, opady śniegu, niskie temperatury, które uniemożliwiają prowadzenie robót;
i) wystąpienia okoliczności powodujących konieczność opracowania oraz uzyskania dodatkowych materiałów niezbędnych do prawidłowego zakończenia zadania (jak m.in. decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej, pozwolenia na budowę, zgłoszenia robót nie wymagających uzyskania pozwolenia na budowę w zakresie koniecznych zmian);
j) wstrzymania robót na okres dłuższy niż 3 tygodnie spowodowanego wykryciem np.:
przedmiotów niebezpiecznych, szczątków ludzkich, zabytków, pozostałości budowli podziemnych;
k) wystąpienia niezgodności map geodezyjnych ze stanem faktycznym, które spowodują przerwę
w pracach na okres dłuższy niż 3 tygodnie.
2) Zamawiający dopuszcza możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści
oferty w zakresie zmiany zakresu przedmiotowego zamówienia ze względu na:
a) ograniczenie zakresu przy ewentualnym jednoczesnym odpowiednim zmniejszeniu wynagrodzenia, jeżeli okaże się, że niektóre elementy składowe dokumentacji projektowej będą
zbędne z punktu widzenia postępowania administracyjnego i procesu inwestycyjnego, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Zamawiający pisemnie poinformuje Wykonawcę o zbędności któregoś z elementów dokumentacji projektowej. Przystąpienie do wykonywania poszczególnych elementów dokumentacji projektowej następować będzie w porozumieniu z Zamawiającym;
b) wystąpienia robót dodatkowych, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
c) zmianę przebiegu inwestycji lub zmniejszenie zakresu opracowania, z ewentualnym odpowiednim zmniejszeniem wynagrodzenia, wynikającą z:
- protestów mieszkańców;
- objęcia obiektów lub terenów ochroną (np. ochroną zabytków, jedną z form ochrony przyrody);
- niemożności zachowania odległości gwarantującej brak szkodliwego wpływu przedsięwzięcia na środowisko i zdrowie ludzi;
- wybór innego trybu realizacji inwestycji, powodującego zbędność jednych i konieczność wykonania innych opracowań (np. realizacja na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację
inwestycji drogowej zamiast na podstawie pozwolenia na budowę ).
3) Poza przypadkami określonymi wyżej, istotne zmiany postanowień zawartej umowy będą mogły nastąpić w przypadku zaistnienia omyłki pisarskiej lub rachunkowej.
4. Wynagrodzenie brutto za wykonanie przedmiotu umowy może zostać zmienione na wniosek Wykonawcy w przypadku urzędowej zmiany stawki podatku VAT.
5. Zmiana podwykonawcy, wprowadzenie nowego podwykonawcy robót na pisemny wniosek Wykonawcy. Zamawiający może odmówić zmiany podwykonawcy lub wprowadzenia nowego podwykonawcy.
6. Każda zmiana niniejszej Umowy wymaga zgody Zamawiającego i formy pisemnego aneksu - lub nowej umowy pod rygorem nieważności Zamawiający zastrzega sobie możliwość odmowy wyrażenia zgody na zmianę umowy, jeżeli podmiot przyznający dofinansowanie zadania zgłosi sprzeciw dotyczący proponowanej zmiany. Niedopuszczalne są jednak, pod rygorem nieważności, zmiany postanowień zawartej Umowy oraz wprowadzenie nowych postanowień do umowy, jeżeli przy ich uwzględnieniu należałoby zmienić treść oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że Zamawiający przewidział możliwość dokonania takiej zmiany w ogłoszeniu o zamówieniu oraz określił warunki takiej zmiany.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: bip.srodaslaska.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski, Plac Wolności 5 , 55-300 Środa Śląska, pok. nr B -13;

Data składania wniosków, ofert: 28/08/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski, Plac Wolności 5 , 55-300 Środa Śląska, pok. nr B -13;

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi