Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

20200 / 2015-01-28 - Uczelnia publiczna / Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury (Kraków)

Dostawę wyposażenia ruchomego (meble gotowe) w ramach projektu Renowacja Pałacu Morskich dawnej resursy Kupieckiej przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 w Lublinie, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, III - Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne, 3.2 - Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich

Opis zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa, montaż oraz rozmieszczenie w miejscach docelowego przeznaczenia w budynku Ośrodka Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 wyposażenia ruchomego takiego jak: meble biurowe, gabinetowe, stołowe, regały magazynowe, kosze na śmieci, wieszaki na ubrania, krzesła komputerowe, fotele tapicerowane, krzesła tapicerowane, stoły składane, biurka pn.: Dostawa wyposażenia ruchomego (meble gotowe) w ramach projektu Renowacja Pałacu Morskich dawnej resursy Kupieckiej przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 w Lublinie, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, III - Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne, 3.2 - Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich.
Stan istniejący:
Budynek, do którego ma być dostarczony przedmiot zamówienia, zlokalizowany jest
w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 62, w ścisłym centrum miasta, gdzie obowiązują zakazy i nakazy wjazdu sprzętu ciężkiego (szczegółowych informacji udziela Zarząd Dróg i Mostów Urzędu Miasta Lublin przy ul. Krochmalna 13). Rozładunek przedmiotu zamówienia będzie odbywał się przez wejście od strony
ul. Krakowskie Przedmieście (parking Zamawiającego ma ograniczenia wjazdu - brama wjazdowa posiada wymiary 230 cm szer. x 300 cm wys.).
Budynek składa się z trzech kondygnacji (piwnica, parter, I piętro), wyposażonych w windę tylko osobową. Szczegółowy plan pomieszczeń, w których będzie rozmieszczane wyposażenie, stanowiące przedmiot zamówienia, stanowi załącznik nr 4 do SIWZ.
Przedmiot zamówienia opisują:
- Szczegółowa specyfikacja techniczna wyposażenia ruchomego - załącznik nr 3 do SIWZ, z zastrzeżeniem, że wszystkie zdjęcia i rysunki, zamieszczone w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, dotyczą kształtów i wymiarów zamawianych mebli
i stanowią wzór tylko w tym zakresie. Kolorystyka przedstawionych na zdjęciach mebli nie dotyczy przedmiotu zamówienia.
- Zestawienie ilościowo - wartościowe do formularza ofertowego poszczególnych elementów wyposażenia ruchomego - załącznik nr 2 do SIWZ
- Rzuty i przekroje kondygnacji - załącznik nr 4 do SIWZ.
Do każdego elementu wyposażenia (przedmiotu zamówienia) należy przedstawić minimum jedną, osobną kartę katalogową (formatu min. A4), na której będzie przedstawione proponowane wyposażenie. Karta katalogowa musi zawierać nazwę wyposażenia lub nazwę użytego systemu wyposażenia, nazwę producenta wyposażenia, rysunek lub zdjęcie proponowanego wyposażenia (rozmiar zdjęcia pozwalający dostrzec szczegóły - optymalnie rozmiar zdjęcia to A4), wymiary oraz szczegóły techniczne wyposażenia pozwalające zweryfikować, czy proponowany mebel spełnia wymagania zamówienia. Wykonawcy oferujący wyposażenie ruchome są zobligowani do przedstawienia:
- Dokładnego opisu i kart katalogowych, folderów;
- Nazwy handlowej identyfikującej produkt w kartach katalogowych lub w opisie;
- Nazwy producenta.
Zamawiający wymaga dostarczenia przez Wykonawców w dniu złożenia ofert pod wskazany w specyfikacji adres w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 następujących produktów na prezentację dla Zamawiającego celem potwierdzenia zgodności zaoferowanego produktu z wymaganiami specyfikacji oraz w celu dokonania oceny ofert w kryterium - jakość. Elementy wyposażenia, które Wykonawcy muszą zaprezentować Zamawiającemu w dniu złożenia ofert, zostały wymienione poniżej, zgodnie z liczbą porządkową przypisaną w Szczegółowej specyfikacji technicznej wyposażenia ruchomego, stanowiącej załącznik nr 3 do SIWZ:
a)poz. 22 - KZ - krzesło tapicerowane
b)poz. 11 - K1 - krzesło komputerowe
c)poz. 2 - BK1 - stół składany 160x60
d)poz. 3 - BK2 - biurko wraz z kontenerem
e)poz. 36 - SO - sofa
f)poz. 48 - SZ2 - szafa z półkami
Powyższe wyposażenie musi zostać dostarczone do Zamawiającego w terminie zgodnym z terminem składania ofert, tj. do dnia dniu 12.02.2015 r. do godz. 12:00 adres: KSSiP OSUiWM w Lublinie ul. Krakowskie Przedmieście 62; 20-076 Lublin.
Zamawiający wymaga, aby przedmiotem prezentacji były wyliczone powyżej elementy wyposażenia, o parametrach i wykonaniu tożsamym z tym, które Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający wymaga zademonstrowania podczas prezentacji po jednej sztuce każdego, wymienionego powyżej mebla. Wykonawca nie może demonstrować większej ilości sztuk mebli oraz mebli innych niż te, które zostaną przez Niego wskazane w ofercie. Zamawiający zwróci ww. wyposażenie Wykonawcom na ich wniosek.
Szczegółowa specyfikacja techniczna wyposażenia ruchomego, stanowiąca załącznik nr 3 do SIWZ, przedstawia minimalne wymagania dotyczące wyposażenia ruchomego, stanowiącego przedmiot niniejszego zamówienia. Wykonawcy mają możliwość zaproponować rozwiązania równoważne, o takich samych parametrach lub je przewyższających, jednak Ich obowiązkiem jest udowodnienie równoważności. Zamawiający akceptuje oferty równoważne, o ile spełnione są m. in. minimalne grubości materiałów oraz komponentów.
Na etapie realizacji zamówienia Wykonawca umożliwi Zamawiającemu weryfikację dostarczonego przedmiotu zamówienia podczas jego montażu i rozmieszczenia w siedzibie Zamawiającego. W przypadku stwierdzenia niezgodności dostarczanego przedmiotu zamówienia z umową Zamawiający zastrzega sobie możliwość wstrzymania dostawy kolejnych elementów wyposażenia do czasu natychmiastowej wymiany elementów, które nie odpowiadają treści umowy, a tym samym oferty Wykonawcy, na koszt i odpowiedzialność Wykonawcy.
Zamawiający zastrzega, iż wskazane w Szczegółowej specyfikacji technicznej wyposażenia ruchomego nazwy produktów oraz ich producentów mają na celu przybliżenie wymagań, których nie można opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Gdziekolwiek w niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, w tym w szczególności w dokumentach stanowiących opis przedmiotu zamówienia (załącznik nr 3 do SIWZ), opis przedmiotu zamówienia jest dokonany za pomocą wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia produktów, materiałów, Zamawiający dopuszcza także rozwiązania równoważne pod względem technicznym, estetycznym i funkcjonalnym, zapewniające co najmniej takie same właściwości użytkowe, trwałość, jakość, okres gwarancji producenta.
Tolerancja wymiarów dopuszczona przez Zamawiającego to zakres +/- 4% - nie dotyczy to produktów, gdzie w treści opisu podany jest inny dopuszczalny zakres tolerancji. Nie dopuszcza się zmiany szerokości i głębokości stołów i szaf oraz zmiany zakresu regulacji wysokości stołów, biurek i szaf.
Wszystkie zaproponowane rozwiązania muszą być systemowe, seryjnie produkowane. Pod pojęciem systemowe Zamawiający rozumie meble, które można łączyć ze sobą w różnych konfiguracjach oraz pozwalające w przyszłości na rozbudowę. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wraz z ofertą załączył katalogi, foldery przedstawiające proponowane systemy - dotyczy biurek, szaf, kontenerów, krzeseł, sof.
Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawców oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (§ 6 ust. 1, pkt. 2), Zamawiający wymaga załączenia do oferty wszystkich wymienionych w Szczegółowej specyfikacji technicznej wyposażenia ruchomego, stanowiącej załącznik nr 3 do SIWZ, certyfikatów i atestów. Certyfikaty i atesty mają być wystawione przez niezależną jednostkę, uprawnioną do wydawania tego rodzaju zaświadczeń. Dokumenty te mają być opisane w sposób nie budzący wątpliwości, jakiego wyposażenia ruchomego dotyczą (nazwa widniejąca na certyfikacie musi być nazwą systemu
w przedstawionym katalogu, folderze).

Zamawiający - ze względu na charakter i przeznaczenie poszczególnych rozwiązań meblowych - wymaga:
a)dla mebli pracowniczych - certyfikatów lub atestów wystawionych przez akredytowane i upoważnione do tego jednostki lub dokumenty równoważne, zgodnie z poniższym zestawieniem norm:
Numer normy potwierdzonej certyfikatem Opis
PN EN 14073-2:2006 Meble biurowe. Meble do przechowywania. Część 2: Wymagania bezpieczeństwa
PN-EN 527-1:2011 Meble biurowe -- Stoły robocze i biurka Część 1: Wymiary
PN-EN 527-2:2004 Meble biurowe -- Stoły robocze i biurka -- Mechaniczne wymagania bezpieczeństwa

b)krzesła - wymagane normy, tj. PN-EN1335-3:2009, PN-EN 1022:2007, EN13761:2002, EN1728:2000, EN 15373:2007, PN-EN 14703:2010,
c)dla pozostałych mebli - aktualne atesty lub dokumenty równoważne:
Atest higieniczności dla proponowanych systemów meblowych (nie dotyczy krzeseł), potwierdzający przeznaczenie do użytkowania w pomieszczeniach biurowych i użyteczności publicznej - nie dopuszcza się atestów na same części składowe mebla:
Dokument (atest lub certyfikat) potwierdzający spełnianie warunków rozporządzenia MPiPS z 1 grudnia 1998 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. (Dz. U. Nr 148,poz.973)
Atesty: EN 15373:2007, PN-EN 1022:2007, EN13761:2002, EN1728:2000, EN15373 poziom2; PN-EN1335-3:2009, EN13761:2002, PN-EN 14703:2010, PN-EN 15372:2010, PN-EN 16139:2013-07,

Sposób realizacji przedmiotu zamówienia jest szczegółowo określony we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 6 do niniejszej SIWZ.
Oferowany okres gwarancji na poszczególny sprzęt nie może być krótszy niż określony przez Zamawiającego w Szczegółowej specyfikacji technicznej wyposażenia ruchomego, stanowiącej załącznik nr 3 do SIWZ.
Zamawiający udostępni Wykonawcom przed upływem terminu składania ofert miejsce dostawy wyposażenia w celu przeprowadzenia wizji lokalnych i w celu dokonania indywidualnych pomiarów pomieszczeń. Wizja zostanie potwierdzona protokołem, sporządzonym na wzorze stanowiącym Załącznik nr 10 do SIWZ. Zamawiający przewiduje możliwość organizacji wizji lokalnych w terminach uzgodnionych z osobą odpowiedzialną za kwestie merytoryczne Panem Mariuszem Krać tel. 81 440 87 35; 665 912 490 email: m.krac@kssip.gov.pl

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 20200

Data publikacji: 2015-01-28

Nazwa: Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Ulica: ul. Przy Rondzie 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-547

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 0048 12 6179655

Numer faxu: 0048 12 6179653

Adres strony internetowej: www.kssip.gov.pl

Regon: 14058042800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawę wyposażenia ruchomego (meble gotowe) w ramach projektu Renowacja Pałacu Morskich dawnej resursy Kupieckiej przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 w Lublinie, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, III - Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne, 3.2 - Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa, montaż oraz rozmieszczenie w miejscach docelowego przeznaczenia w budynku Ośrodka Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 wyposażenia ruchomego takiego jak: meble biurowe, gabinetowe, stołowe, regały magazynowe, kosze na śmieci, wieszaki na ubrania, krzesła komputerowe, fotele tapicerowane, krzesła tapicerowane, stoły składane, biurka pn.: Dostawa wyposażenia ruchomego (meble gotowe) w ramach projektu Renowacja Pałacu Morskich dawnej resursy Kupieckiej przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 w Lublinie, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, III - Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne, 3.2 - Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich.
Stan istniejący:
Budynek, do którego ma być dostarczony przedmiot zamówienia, zlokalizowany jest
w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 62, w ścisłym centrum miasta, gdzie obowiązują zakazy i nakazy wjazdu sprzętu ciężkiego (szczegółowych informacji udziela Zarząd Dróg i Mostów Urzędu Miasta Lublin przy ul. Krochmalna 13). Rozładunek przedmiotu zamówienia będzie odbywał się przez wejście od strony
ul. Krakowskie Przedmieście (parking Zamawiającego ma ograniczenia wjazdu - brama wjazdowa posiada wymiary 230 cm szer. x 300 cm wys.).
Budynek składa się z trzech kondygnacji (piwnica, parter, I piętro), wyposażonych w windę tylko osobową. Szczegółowy plan pomieszczeń, w których będzie rozmieszczane wyposażenie, stanowiące przedmiot zamówienia, stanowi załącznik nr 4 do SIWZ.
Przedmiot zamówienia opisują:
- Szczegółowa specyfikacja techniczna wyposażenia ruchomego - załącznik nr 3 do SIWZ, z zastrzeżeniem, że wszystkie zdjęcia i rysunki, zamieszczone w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, dotyczą kształtów i wymiarów zamawianych mebli
i stanowią wzór tylko w tym zakresie. Kolorystyka przedstawionych na zdjęciach mebli nie dotyczy przedmiotu zamówienia.
- Zestawienie ilościowo - wartościowe do formularza ofertowego poszczególnych elementów wyposażenia ruchomego - załącznik nr 2 do SIWZ
- Rzuty i przekroje kondygnacji - załącznik nr 4 do SIWZ.
Do każdego elementu wyposażenia (przedmiotu zamówienia) należy przedstawić minimum jedną, osobną kartę katalogową (formatu min. A4), na której będzie przedstawione proponowane wyposażenie. Karta katalogowa musi zawierać nazwę wyposażenia lub nazwę użytego systemu wyposażenia, nazwę producenta wyposażenia, rysunek lub zdjęcie proponowanego wyposażenia (rozmiar zdjęcia pozwalający dostrzec szczegóły - optymalnie rozmiar zdjęcia to A4), wymiary oraz szczegóły techniczne wyposażenia pozwalające zweryfikować, czy proponowany mebel spełnia wymagania zamówienia. Wykonawcy oferujący wyposażenie ruchome są zobligowani do przedstawienia:
- Dokładnego opisu i kart katalogowych, folderów;
- Nazwy handlowej identyfikującej produkt w kartach katalogowych lub w opisie;
- Nazwy producenta.
Zamawiający wymaga dostarczenia przez Wykonawców w dniu złożenia ofert pod wskazany w specyfikacji adres w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 następujących produktów na prezentację dla Zamawiającego celem potwierdzenia zgodności zaoferowanego produktu z wymaganiami specyfikacji oraz w celu dokonania oceny ofert w kryterium - jakość. Elementy wyposażenia, które Wykonawcy muszą zaprezentować Zamawiającemu w dniu złożenia ofert, zostały wymienione poniżej, zgodnie z liczbą porządkową przypisaną w Szczegółowej specyfikacji technicznej wyposażenia ruchomego, stanowiącej załącznik nr 3 do SIWZ:
a)poz. 22 - KZ - krzesło tapicerowane
b)poz. 11 - K1 - krzesło komputerowe
c)poz. 2 - BK1 - stół składany 160x60
d)poz. 3 - BK2 - biurko wraz z kontenerem
e)poz. 36 - SO - sofa
f)poz. 48 - SZ2 - szafa z półkami
Powyższe wyposażenie musi zostać dostarczone do Zamawiającego w terminie zgodnym z terminem składania ofert, tj. do dnia dniu 12.02.2015 r. do godz. 12:00 adres: KSSiP OSUiWM w Lublinie ul. Krakowskie Przedmieście 62; 20-076 Lublin.
Zamawiający wymaga, aby przedmiotem prezentacji były wyliczone powyżej elementy wyposażenia, o parametrach i wykonaniu tożsamym z tym, które Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający wymaga zademonstrowania podczas prezentacji po jednej sztuce każdego, wymienionego powyżej mebla. Wykonawca nie może demonstrować większej ilości sztuk mebli oraz mebli innych niż te, które zostaną przez Niego wskazane w ofercie. Zamawiający zwróci ww. wyposażenie Wykonawcom na ich wniosek.
Szczegółowa specyfikacja techniczna wyposażenia ruchomego, stanowiąca załącznik nr 3 do SIWZ, przedstawia minimalne wymagania dotyczące wyposażenia ruchomego, stanowiącego przedmiot niniejszego zamówienia. Wykonawcy mają możliwość zaproponować rozwiązania równoważne, o takich samych parametrach lub je przewyższających, jednak Ich obowiązkiem jest udowodnienie równoważności. Zamawiający akceptuje oferty równoważne, o ile spełnione są m. in. minimalne grubości materiałów oraz komponentów.
Na etapie realizacji zamówienia Wykonawca umożliwi Zamawiającemu weryfikację dostarczonego przedmiotu zamówienia podczas jego montażu i rozmieszczenia w siedzibie Zamawiającego. W przypadku stwierdzenia niezgodności dostarczanego przedmiotu zamówienia z umową Zamawiający zastrzega sobie możliwość wstrzymania dostawy kolejnych elementów wyposażenia do czasu natychmiastowej wymiany elementów, które nie odpowiadają treści umowy, a tym samym oferty Wykonawcy, na koszt i odpowiedzialność Wykonawcy.
Zamawiający zastrzega, iż wskazane w Szczegółowej specyfikacji technicznej wyposażenia ruchomego nazwy produktów oraz ich producentów mają na celu przybliżenie wymagań, których nie można opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Gdziekolwiek w niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, w tym w szczególności w dokumentach stanowiących opis przedmiotu zamówienia (załącznik nr 3 do SIWZ), opis przedmiotu zamówienia jest dokonany za pomocą wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia produktów, materiałów, Zamawiający dopuszcza także rozwiązania równoważne pod względem technicznym, estetycznym i funkcjonalnym, zapewniające co najmniej takie same właściwości użytkowe, trwałość, jakość, okres gwarancji producenta.
Tolerancja wymiarów dopuszczona przez Zamawiającego to zakres +/- 4% - nie dotyczy to produktów, gdzie w treści opisu podany jest inny dopuszczalny zakres tolerancji. Nie dopuszcza się zmiany szerokości i głębokości stołów i szaf oraz zmiany zakresu regulacji wysokości stołów, biurek i szaf.
Wszystkie zaproponowane rozwiązania muszą być systemowe, seryjnie produkowane. Pod pojęciem systemowe Zamawiający rozumie meble, które można łączyć ze sobą w różnych konfiguracjach oraz pozwalające w przyszłości na rozbudowę. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wraz z ofertą załączył katalogi, foldery przedstawiające proponowane systemy - dotyczy biurek, szaf, kontenerów, krzeseł, sof.
Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawców oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (§ 6 ust. 1, pkt. 2), Zamawiający wymaga załączenia do oferty wszystkich wymienionych w Szczegółowej specyfikacji technicznej wyposażenia ruchomego, stanowiącej załącznik nr 3 do SIWZ, certyfikatów i atestów. Certyfikaty i atesty mają być wystawione przez niezależną jednostkę, uprawnioną do wydawania tego rodzaju zaświadczeń. Dokumenty te mają być opisane w sposób nie budzący wątpliwości, jakiego wyposażenia ruchomego dotyczą (nazwa widniejąca na certyfikacie musi być nazwą systemu
w przedstawionym katalogu, folderze).

Zamawiający - ze względu na charakter i przeznaczenie poszczególnych rozwiązań meblowych - wymaga:
a)dla mebli pracowniczych - certyfikatów lub atestów wystawionych przez akredytowane i upoważnione do tego jednostki lub dokumenty równoważne, zgodnie z poniższym zestawieniem norm:
Numer normy potwierdzonej certyfikatem Opis
PN EN 14073-2:2006 Meble biurowe. Meble do przechowywania. Część 2: Wymagania bezpieczeństwa
PN-EN 527-1:2011 Meble biurowe -- Stoły robocze i biurka Część 1: Wymiary
PN-EN 527-2:2004 Meble biurowe -- Stoły robocze i biurka -- Mechaniczne wymagania bezpieczeństwa

b)krzesła - wymagane normy, tj. PN-EN1335-3:2009, PN-EN 1022:2007, EN13761:2002, EN1728:2000, EN 15373:2007, PN-EN 14703:2010,
c)dla pozostałych mebli - aktualne atesty lub dokumenty równoważne:
Atest higieniczności dla proponowanych systemów meblowych (nie dotyczy krzeseł), potwierdzający przeznaczenie do użytkowania w pomieszczeniach biurowych i użyteczności publicznej - nie dopuszcza się atestów na same części składowe mebla:
Dokument (atest lub certyfikat) potwierdzający spełnianie warunków rozporządzenia MPiPS z 1 grudnia 1998 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. (Dz. U. Nr 148,poz.973)
Atesty: EN 15373:2007, PN-EN 1022:2007, EN13761:2002, EN1728:2000, EN15373 poziom2; PN-EN1335-3:2009, EN13761:2002, PN-EN 14703:2010, PN-EN 15372:2010, PN-EN 16139:2013-07,

Sposób realizacji przedmiotu zamówienia jest szczegółowo określony we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 6 do niniejszej SIWZ.
Oferowany okres gwarancji na poszczególny sprzęt nie może być krótszy niż określony przez Zamawiającego w Szczegółowej specyfikacji technicznej wyposażenia ruchomego, stanowiącej załącznik nr 3 do SIWZ.
Zamawiający udostępni Wykonawcom przed upływem terminu składania ofert miejsce dostawy wyposażenia w celu przeprowadzenia wizji lokalnych i w celu dokonania indywidualnych pomiarów pomieszczeń. Wizja zostanie potwierdzona protokołem, sporządzonym na wzorze stanowiącym Załącznik nr 10 do SIWZ. Zamawiający przewiduje możliwość organizacji wizji lokalnych w terminach uzgodnionych z osobą odpowiedzialną za kwestie merytoryczne Panem Mariuszem Krać tel. 81 440 87 35; 665 912 490 email: m.krac@kssip.gov.pl

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, o wartości nie przekraczającej 5 % wartości zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 70

Informacja na temat wadium:
1.Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 12 000,00 zł (słownie: dwanaście tysięcy złotych 00/100).
2.Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach, w zależności od wyboru Wykonawcy:
a)pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Narodowym Banku Polskim Oddział w Krakowie nr konta:24 1010 1270 0051 7713 9230 0000
z dopiskiem:
Wadium w przetargu na: Dostawę wyposażenia ruchomego (meble gotowe) w ramach projektu Renowacja Pałacu Morskich dawnej resursy Kupieckiej przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 w Lublinie, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, III - Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne, 3.2 - Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich.
b)poręczeniach bankowych;
c)poręczeniach pieniężnych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych;
d)gwarancjach bankowych;
e)gwarancjach ubezpieczeniowych;
f)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t. jedn. Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 ze zm.).
3.Jeżeli wadium jest wnoszone w pieniądzu, w ofercie należy wskazać numer rachunku bankowego, na który Zamawiający ma dokonać zwrotu wadium.
4.Wadium wniesione przez jednego ze wspólników konsorcjum uważa się za wniesione prawidłowo.
5.Zamawiający przedstawia główne postanowienia, jakie powinny zawierać poręczenia lub gwarancje: Przedmiotem niniejszej gwarancji jest kwota wadium
w wysokości ............ zł (słownie: ............... złotych), do wniesienia, którego zobowiązany jest ..........(nazwa Wykonawcy, w przypadku oferty wspólnej - Wykonawców składających ofertę wspólną), stający do postępowania o zamówienie publiczne na .................................... prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury, ul. Przy Rondzie 5, 31-547 Kraków. Niniejszym ................ (nazwa Wykonawcy) gwarantuje, zapłatę na rzecz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, ul. Przy Rondzie 5,
31-547 Kraków, kwoty wadium, o której mowa wyżej, gdy Wykonawca:
1)odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
2)nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zasadach określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia publicznego,
3)zawarcie umowy stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;
4)nie złoży w odpowiedzi na wezwanie dokumentów, oświadczeń lub pełnomocnictw chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
Gwarancja obowiązuje od dnia ...... (termin składania ofert) do dnia ................ (minimalnie termin upływu związania oferta). Gwarant zobowiązuje się do wypłacenia Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, ul. Przy Rondzie 5,
31-547 Kraków, kwoty do wysokości określonej powyżej na pierwsze pisemne żądanie, bez konieczności uzasadnienia żądania przez Zamawiającego, o ile Zamawiający stwierdzi w swoim żądaniu, że kwota roszczenia jest mu należna w związku z zaistnieniem choćby jednego z wymienionych wyżej warunków i wyszczególni zaistniały warunek lub warunki.
6.Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji powinno być złożone w oryginale i musi obejmować cały okres związania ofertą.
7.Wadium wniesione w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy musi wpłynąć na wskazany w pkt. 2 lit a rachunek bankowy Zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert.
8.W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp.
9.Nie wniesienie wadium w wymaganym terminie (także na przedłużony okres związania oferta), w wymaganej wysokości lub dopuszczonej formie skutkuje wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.
10.Zasady zwrotu lub zatrzymania wadium określone zostały w art. 46 ustawy Pzp.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca złoży w tym zakresie oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp. Ocena spełnienia tego warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SIWZ

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy -
w tym okresie wykonał co najmniej dwie dostawy mebli biurowych, odpowiadających rodzajem dostawie stanowiącej przedmiot niniejszego zamówienia, o wartości nie mniejszej niż 200.000,00 zł brutto każda (słownie: dwieście tysięcy złotych 00/100) oraz załączy dowody potwierdzające, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie

Potencjał techniczny:
Wykonawca złoży w tym zakresie oświadczenie o spełnieniu warunków udziału
w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp. Ocena spełnienia tego warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SIWZ

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca złoży w tym zakresie oświadczenie o spełnieniu warunków udziału
w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp. Ocena spełnienia tego warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SIWZ

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 500.000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100)

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
a)próbnik tkanin oraz materiałów, które są wymagane w danym elemencie wyposażenia, zgodnie ze Szczegółową specyfikacją techniczną wyposażenia ruchomego, stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ - dotyczy wszystkich mebli tapicerowanych,
b)kartę katalogową elementu wyposażenia w odniesieniu do Szczegółowej specyfikacji technicznej wyposażenia ruchomego, obejmującą zdjęcie, nazwę producenta i nazwę handlową mebla oraz krótki opis produktu,
c)atesty lub certyfikaty potwierdzające spełnienie norm, wskazanych w rozdziale 3 pkt. 12 niniejszej SIWZ, wydane przez uprawnioną do tego instytucję,
d)projekty/wizualizacje dla następujących pomieszczeń: 0.10; 1.05; 1.01; 1.20; 1.23; 1.38; 2.42; 2.25; 2.26; 2.27; 2.47; 2.48. (uwzględniające wszystkie ściany pomieszczeń). Wskazane jest, aby wizualizacje były załączone do oferty w formie wydruku w formacie A4 i w wersji elektronicznej.

inne_dokumenty:
Zamawiający wymaga dostarczenia przez Wykonawców w dniu złożenia ofert pod wskazany w specyfikacji adres w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 następujących produktów na prezentację dla Zamawiającego celem potwierdzenia zgodności zaoferowanego produktu z wymaganiami specyfikacji oraz w celu dokonania oceny ofert w kryterium - jakość. Elementy wyposażenia, które Wykonawcy muszą zaprezentować Zamawiającemu w dniu złożenia ofert, zostały wymienione poniżej, zgodnie z liczbą porządkową przypisaną w Szczegółowej specyfikacji technicznej wyposażenia ruchomego, stanowiącej załącznik nr 3 do SIWZ:
a)poz. 22 - KZ - krzesło tapicerowane
b)poz. 11 - K1 - krzesło komputerowe
c)poz. 2 - BK1 - stół składany 160x60
d)poz. 3 - BK2 - biurko wraz z kontenerem
e)poz. 36 - SO - sofa
f)poz. 48 - SZ2 - szafa z półkami
Powyższe wyposażenie musi zostać dostarczone do Zamawiającego w terminie zgodnym z terminem składania ofert, tj. do dnia dniu 12.02.2015 r. do godz. 12:00 adres: KSSiP OSUiWM w Lublinie ul. Krakowskie Przedmieście 62; 20-076 Lublin.
Zamawiający wymaga, aby przedmiotem prezentacji były wyliczone powyżej elementy wyposażenia, o parametrach i wykonaniu tożsamym z tym, które Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający wymaga zademonstrowania podczas prezentacji po jednej sztuce każdego, wymienionego powyżej mebla. Wykonawca nie może demonstrować większej ilości sztuk mebli oraz mebli innych niż te, które zostaną przez Niego wskazane w ofercie. Zamawiający zwróci ww. wyposażenie Wykonawcom na ich wniosek.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Wzór umowy zawarty jest w załączniku nr 5 do SIWZ.
2.Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonany zostanie wybór Wykonawcy.
3.Zmiany dotyczyć mogą następujących kwestii:
a)osoby uprawnionej do kontaktu lub podpisania protokołu odbioru ze strony Zamawiającego lub Wykonawcy. Zmiana dokonana zostanie w przypadku zaistnienia okoliczności faktycznie obiektywnych, które uniemożliwiać będą konkretnej osobie, wskazanej w umowie do realizacji jej postanowień,
np.: rozwiązanie umowy o pracę, choroba, utrata uprawnień, itp.
b)zmiany terminu wykonania umowy wraz ze skutkami wprowadzenia tej zmiany w przypadku, jeżeli w okresie ich realizacji wystąpi działanie siły wyższej,
c)zmiany terminu rozpoczęcia i/lub zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia, jeżeli nastąpią jakiekolwiek opóźnienia spowodowane okolicznościami leżącymi po stronie Zamawiającego (np. niemożność udostępnienia w odpowiednim czasie pomieszczeń, w których ma nastąpić dostawa i montaż przedmiotu zamówienia),
d)stawki podatku VAT, zgodnie w powszechnie obowiązującymi przepisami prawa z uwzględnieniem zmiany w całościowym wynagrodzeniu Wykonawcy. Zmiana dokonana zostanie w przypadku zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie rozliczeń podatkowych i obowiązujących stawek podatku VAT mających związek z niniejszym przedmiotem zamówienia.
4.Jeżeli w trakcie realizacji umowy Zamawiający lub Wykonawca dojdzie do wniosku, że w celu właściwej realizacji zamówienia istnieje potrzeba dokonania przewidzianej przez Zamawiającego w SIWZ zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty, to każda ze stron może się zwrócić do drugiej na piśmie
z wnioskiem o dokonanie takiej zmiany.
5.Zmiany będą dokonywane na piśmie w postaci aneksu do zawartej umowy po uprzednim wyrażeniu zgody na zmianę przez obie strony.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2: Jakość

Znaczenie kryterium 2: 30

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.kssip.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, ul. Przy Rondzie 5, 31-547 Kraków, pokój nr 328 Edyta Konior tel. 12 617 96 55, fax 12 617 94 11, e-mail e.konior@kssip.gov.pl

Data składania wniosków, ofert: 12/02/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Oferty należy składać pod adres Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, ul. Przy Rondzie 5, 31-547 Kraków, Kancelaria Ogólna pokój nr 419 do dnia 12.02.2015 r. do godz. 12:00

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Dostawa wyposażenia ruchomego będzie realizowana w ramach projektu Renowacja Pałacu Morskich dawnej resursy Kupieckiej przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 w Lublinie, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, III - Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne, 3.2 - Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
391120000 (Krzesła)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
391132009 (Taborety)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
391300002 (Meble biurowe)

Podobne przetargi

144338 / 2013-04-12 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
Dostawa 3-osobowych ławek na korytarze pawilonu D4 w ramach prowadzonej inwestycji pn. Przebudowa pawilonu D4 na sale dydaktyczne i laboratoria dla tworzonego Wydziału Energetyki i Paliw.

27317 / 2014-02-11 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
dostawa mebli biurowych dla WWNiG oraz dostawa wyposażenia meblowego sal dydaktycznych dla Studium Języków Obcych KC-zp.272-100/14

27071 / 2016-03-16 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
dostawa tapczanów jednoosobowych, wersalek, foteli, ław do domków BRDA w OW Łukęcin z dostawą na miejsce, woj. Zachodniopomorskie, Łukęcin ul. Leśna 3 - KC-zp.272-29/16

395624 / 2011-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Borzęcin - Borzęcin (małopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
Przebudowa i budowa obiektów rekreacyjno - sportowych na terenie Gminy Borzęcin - dostawa i montaż trybuny oraz wiat dla zawodników

411476 / 2009-11-30 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
Dostawa krzeseł do sal dydaktycznych oraz foteli do pokoi pracowniczych dla WEAIiE oraz foteli obrotowych-biurowych dla DGM ZP/0548/2009

443702 / 2013-10-30 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
Dostawa ławek korytarzowych, taboretów laboratoryjnych, stołów uczniowskich i krzeseł szkolnych dla WWNiG AGH.