Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

190270 / 2011-07-08 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej PGL LP / Nadleśnictwo Wałcz (Wałcz)

Rozbudowa i przebudowa budynku mieszkalnego na działce oznaczonej geodezyjnie nr 8132/5 w obrębie ewidencyjnym Rudki (Leśniczówka Iłowiec), gmina Wałcz.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest : Rozbudowa i przebudowa budynku mieszkalnego na działce oznaczonej geodezyjnie nr 8132)5 w obrębie ewidencyjnym Rudki (Leśniczówka Iłowiec), gmina Wałcz.
1. 1. Przepisy prawne regulujące podstawę wykonywania zamówienia:
1) ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 z późniejszymi zm.);
2) ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118 z późniejszymi zm.);
3) ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881);
4) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150 z późniejszymi zm.);
5) Ustawa z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych ( Dz. U. z 2007r Nr 19 poz. 115 z późn. zm.);
6) rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 06 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. Nr 47, poz. 401);
7) rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ( Dz. U. Nr 120, poz. 1126);
8) rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie Książki Obiektu budowlanego ( Dz. U. Nr 120, poz. 1134 );
9) przepisy i wytyczne branżowe.

2. Przedmiot zamówienia:
Wspólny Słownik Zamówień (CPV) :
45.26.2800-9, 45.26.2600-7, 45.26.1000-4, 45.31.0000-3. 45.33.0000-9, 45.23.32.50-6, 45.34.2000-6.
Rozbudowa polegała będzie na:
- (budynek mieszkalny)
a) budowie poczekalni i sanitariatu na nowych fundamentach,
b) wykonaniu ściany kolankowej o konstrukcji drewnianej na poddaszu,
c) wykonaniu nowej więźby dachowej nad projektowaną częścią budynku,
d) wykonaniu wymiany dachu na pokrycia z blachy dachówkopodobnej dla całego budynku,
e) wymianie obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych,
f) częściowej wymianie i montażu stolarki okiennej z PCV,
g) częściowej wymianie stolarki drzwiowej drewnianej na stolarkę z profili aluminiowych,
h) wykonaniu termomodernizacji całego budynku, to jest ścian i dachu,
i) wykonaniu rozbudowy instalacji: wod.-kan., c.o., c.w.u., instalacji elektrycznej do budowanej
poczekalni z sanitariatem,
j) wykonaniu instalacji odgromowej na całym budynku,
- (budynek gospodarczy)
k) wykonaniu tynku zewnętrznego i malowaniu ścian od zewnątrz,
l) impregnacji drewnianego poszycia ścian zewnętrznych,
ł) wymianie drewnianej bramy garażowej na bramę segmentową,
- (dojścia i podjazdy)
m) wykonaniu dojść i podjazdów z betonowych płyt ażurowych,
- (ogrodzenie)
n) wykonaniu wymiany bramy wjazdowej od strony jezdni Czaplinek-Wałcz,
o) wykonaniu impregnacji ogrodzenia od strony jezdni Czaplinek-Wałcz,
p) wykonaniu nowego ogrodzenia na pozostałych granicach działki z siatki stalowej
ocynkowanej wysokości 1,5 m na słupkach stalowych zabetonowanych w gruncie (bez fundamentu).

Uwaga:
- Zmieniono układ pomieszczeń nr 12 i 13 wprowadzając rysunki zamienne nr 3a, 6a, 9a, 13a oraz wprowadzono rysunek zastępczy
nr 7a. Zmiana układu pomieszczeń nr 12 i 13 nie spowoduje zmian
w wyposażeniu tych pomieszczeń w instalacje i urządzenia.

Uwaga:
- W trakcie wykonywania prac budynek będzie zamieszkały.


Szczegółowy zakres wykonania robót zawiera dokumentacja projektowa i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wraz z zastrzeżeniami zawartymi w decyzjach
i pozwoleniu na budowę.


3. Wykonanie robót budowlanych.
1) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową (przez którą w niniejszym postępowaniu należy rozumieć projekt budowlany, projekty wykonawcze), specyfikacją techniczna wykonania i odbioru robót, wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą i sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż. oraz poleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego (przedstawiciela zamawiającego) i nadzoru autorskiego.
2) Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty do zgłoszenia o zakończeniu robót do organu nadzoru budowlanego, w tym dokumentację powykonawczą, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej.
3) Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone - odbiór końcowy, jeżeli odbiór nastąpi bez usterek i Zamawiający uzyska decyzję pozwolenia na użytkowanie.
4) Na wykonane roboty Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji jakości na okres 36 miesięcy , licząc od daty odbioru końcowego. Wykonywanie czynności związanych z gwarantowaną jakością wykonanych robót będzie realizowane niezwłocznie na żądanie Zamawiającego , niezależnie od odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady wykonania zamówienia . Wykonawca zobowiązany będzie każdorazowo do usunięcia stwierdzonej wady fizycznej w budynku , jeżeli wady te ujawnią się w ciągu terminu określonego w gwarancji .
5) Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie.
6) Użyte w dokumentacji projektowej nazwy materiałów i urządzeń nie są obowiązujące i należy je traktować jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów projektach.
7) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie-wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
8) Wykonawca wykona i przygotuje oraz złoży w formie trwale spiętej wszelkie dokumenty za wykonany przedmiot zamówienia, a zwłaszcza:
a) instrukcje (w języku polskim) użytkowania zamontowanych urządzeń,
b) dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich zamontowanych urządzeń,
c) protokoły z badania materiałów i urządzeń,
d) dokumenty potwierdzające jakość materiałów urządzeń użytych do wykonania przedmiotu zamówienia,
e) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji, zwłaszcza rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania.
9) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom Polskiej Normy oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.
10) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru (przedstawiciela zamawiającego).
11) Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
12) Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach:
1. Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz.881) cyt.:
Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym,
w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych.
Art. 5. I . Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt I - jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
2. Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt.: Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 -można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
13) Wykonawca może powierzyć wykonywanie robót budowlanych podwykonawcom.

Podwykonawcy.
Zamawiający wyraża zgodę na podzlecanie robót budowlanych podwykonawcom.
W przypadku zatrudnienia podwykonawców innych niż wymienionych w ofercie Wykonawca zobowiązany będzie złożyć wniosek na piśmie do Zamawiającego
o zaakceptowanie poszczególnych podwykonawców. Wraz z wnioskiem wykonawca przedstawi następujące dokumenty:
a) projekt umowy z podwykonawcą uwzględniający postanowienia wynikające z wzoru umowy będącego załącznikiem do SIWZ,
b) uprawnienia podwykonawcy, jeżeli powierzone prace wymagać będą posiadanie takich uprawnień,
W uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo niewyrażenia zgody na danego podwykonawcę.

4. Warunki rozliczenia.
1. Z wybranym wykonawcą zostanie zawarta umowa o wynagrodzenie w formie kosztorysowej obejmującą zakres rzeczowy zamówienia określony w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz dokumentacji projektowej.
2. Wynagrodzenie wykonawcy określone w pkt. 1 odpowiada zakresowi robót przedstawionemu w przedmiarach robot, które były załącznikami do SIWZ.
3. Wynagrodzenie kosztorysowe określone w pkt. 1 zawierać będzie ponadto koszty wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, projektu organizacji placu budowy wraz z jego organizacją i późniejsza likwidacją, wszelkie koszty utrzymania zaplecza budowy, koszty zabezpieczenia przed zalaniem, koszty obsługi geodezyjnej, koszty związane z odbiorami wykonanych robót, koszty wykonania dokumentacji powykonawczej oraz inne koszty wynikające z niniejszej umowy.
4. Rozliczenie robót będzie się odbywało w okresach nie krótszych niż miesięczne.
5. Zamawiający przewiduje rozliczenia za częściowe wykonanie robót w następujący sposób :
- faktury przejściowe za częściowo wykonane roboty mogą być wystawiane jeden raz na miesiąc w kwotach proporcjonalnych, ale do łącznej kwoty nie większej niż 90 % całkowitej ceny ofertowej,
- faktura końcowego rozliczenia o wartości nie mniejszej niż 10 % całkowitej ceny ofertowej - wystawiona będzie po zakończeniu i odbiorze robót bez usterek,
- rozliczenia za częściowo wykonane roboty będą realizowane wg harmonogramu rzeczowo - finansowego opracowanego przez wykonawcę ( Zamawiający zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian do harmonogramu) i protokołu częściowego odbioru robót budowlanych zatwierdzonego przez Inspektora Nadzoru (przedstawiciela zamawiającego),
6. Wartość wykonanych w tym okresie robót będzie obliczana następująco :
a) podstawą obliczenia wykonanych robót będą ceny jednostkowe określone
w kosztorysie ofertowym wykonawcy, a ilości wykonanych robót z książki obmiaru,
b) Zmiana ustalonego w pkt. 1 wynagrodzenia nastąpi jedynie w przypadku, gdy ilość faktycznie i kwotowo wykonanych robót będzie odbiegała od ilości przedstawionej
w przedmiarze robót - w takim przypadku wynagrodzenie określone w ust. 1 zostanie zwiększone lub zmniejszone przy zachowaniu cen jednostkowych przedstawionych w kosztorysie ofertowym,
c) W przypadku, gdy wystąpią roboty innego rodzaju niż w przedmiarach robót
i których nie można rozliczyć zgodnie z pkt. 6 lit. a, a konieczne do wykonania przedmiotu zamówienia, roboty te rozliczone będą na podstawie kosztorysów przygotowanych przez wykonawcę, a zatwierdzonych przez inspektora nadzoru (przedstawiciela zamawiającego) i zamawiającego. Kosztorysy te opracowane będą w oparciu o następujące założenia :
1) ceny czynników produkcji ( rbg, M, S, Ko, Z ) zostaną przyjęte z kosztorysów ofertowych złożonych przez wykonawcę,
2) w przypadku, gdy nie będzie możliwe rozliczenie danej roboty w oparciu o zapisy w pkt. 1, brakujące ceny czynników produkcji zostaną przyjęte z zeszytów SEKOCENBUD ( jako średnie ) za okres ich wbudowania,
3) podstawą do określenia nakładów rzeczowych będą normy zawarte
w kosztorysach ofertowych, a w przypadku ich braku - odpowiednie pozycje KNR-ów lub KSNR-ów lub w wyniku analizy indywidualnej Wykonawcy zatwierdzonej przez Zamawiającego.
7. W przypadku, gdy do całkowitego wykonania przedmiotu zamówienia konieczne jest wykonanie robót dodatkowych, którymi będą roboty nieprzewidziane w pkt. 3,
a koniecznych do wykonania przedmiotu zamówienia, rozpoczęcie wykonywania tych robót może nastąpić jedynie na podstawie protokołu konieczności zatwierdzonego przez inspektora nadzoru (przedstawiciela zamawiającego) i zamawiającego. Bez zatwierdzenia protokołu konieczności wykonania, wykonawca nie może rozpocząć wykonywania robót dodatkowych.
8. Zamawiający nie przewiduje wzrostu cen jednostkowych i czynników produkcji
w trakcie wykonywania robót.
9. Zapłata za częściowo wykonane roboty będzie następowała po zatwierdzeniu faktury i jej zakresu rzeczowego przez Inspektora Nadzoru (przedstawiciela zamawiającego).
10. Zapłata za faktury częściowego odbioru, odbioru końcowego i odbioru ostatecznego następować może z wykorzystaniem terminu odroczonej zapłaty - do 21 dni licząc od dnia złożenia u Zamawiającego sprawdzonej i zatwierdzonej faktury.
11. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.

5. Dostępność dokumentacji projektowej.
1) Dokumentacja projektowa dostępna jest dla zainteresowanych wykonawców za pośrednictwem poczty na płycie CD.
2) Płyta CD ze specyfikacją SIWZ oraz dokumentacją projektową zostanie nieodpłatnie przesłana do zainteresowanego wykonawcy niezwłocznie po złożeniu wniosku faxem.
3) Kompletna dokumentacja projektowa w wersji tradycyjnej jest dostępna w siedzibie Zamawiającego up. Bogdana Bronki w dniach roboczych od poniedziałku do piątku w godzinach pracy (od 7:00 do 15:00).Zamawiający będzie żądał za Specyfikację opłaty w wysokości kosztów poniesionych na jej druk - 1 strona : format A3=0,34zł netto , format A4=0,17zł netto - oraz przekazanie za pobraniem - wg stawek określonych przez firmę kurierską ).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 190270

Data publikacji: 2011-07-08

Nazwa: Nadleśnictwo Wałcz

Ulica: ul. Kołobrzeska 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Wałcz

Kod pocztowy: 78-600

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 067 2500894

Numer faxu: 067 2582932

Regon: 57006451800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej PGL LP

Inny rodzaj zamawiającego:
Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej PGL LP

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rozbudowa i przebudowa budynku mieszkalnego na działce oznaczonej geodezyjnie nr 8132/5 w obrębie ewidencyjnym Rudki (Leśniczówka Iłowiec), gmina Wałcz.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest : Rozbudowa i przebudowa budynku mieszkalnego na działce oznaczonej geodezyjnie nr 8132)5 w obrębie ewidencyjnym Rudki (Leśniczówka Iłowiec), gmina Wałcz.
1. 1. Przepisy prawne regulujące podstawę wykonywania zamówienia:
1) ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 z późniejszymi zm.);
2) ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118 z późniejszymi zm.);
3) ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881);
4) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150 z późniejszymi zm.);
5) Ustawa z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych ( Dz. U. z 2007r Nr 19 poz. 115 z późn. zm.);
6) rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 06 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. Nr 47, poz. 401);
7) rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ( Dz. U. Nr 120, poz. 1126);
8) rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie Książki Obiektu budowlanego ( Dz. U. Nr 120, poz. 1134 );
9) przepisy i wytyczne branżowe.

2. Przedmiot zamówienia:
Wspólny Słownik Zamówień (CPV) :
45.26.2800-9, 45.26.2600-7, 45.26.1000-4, 45.31.0000-3. 45.33.0000-9, 45.23.32.50-6, 45.34.2000-6.
Rozbudowa polegała będzie na:
- (budynek mieszkalny)
a) budowie poczekalni i sanitariatu na nowych fundamentach,
b) wykonaniu ściany kolankowej o konstrukcji drewnianej na poddaszu,
c) wykonaniu nowej więźby dachowej nad projektowaną częścią budynku,
d) wykonaniu wymiany dachu na pokrycia z blachy dachówkopodobnej dla całego budynku,
e) wymianie obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych,
f) częściowej wymianie i montażu stolarki okiennej z PCV,
g) częściowej wymianie stolarki drzwiowej drewnianej na stolarkę z profili aluminiowych,
h) wykonaniu termomodernizacji całego budynku, to jest ścian i dachu,
i) wykonaniu rozbudowy instalacji: wod.-kan., c.o., c.w.u., instalacji elektrycznej do budowanej
poczekalni z sanitariatem,
j) wykonaniu instalacji odgromowej na całym budynku,
- (budynek gospodarczy)
k) wykonaniu tynku zewnętrznego i malowaniu ścian od zewnątrz,
l) impregnacji drewnianego poszycia ścian zewnętrznych,
ł) wymianie drewnianej bramy garażowej na bramę segmentową,
- (dojścia i podjazdy)
m) wykonaniu dojść i podjazdów z betonowych płyt ażurowych,
- (ogrodzenie)
n) wykonaniu wymiany bramy wjazdowej od strony jezdni Czaplinek-Wałcz,
o) wykonaniu impregnacji ogrodzenia od strony jezdni Czaplinek-Wałcz,
p) wykonaniu nowego ogrodzenia na pozostałych granicach działki z siatki stalowej
ocynkowanej wysokości 1,5 m na słupkach stalowych zabetonowanych w gruncie (bez fundamentu).

Uwaga:
- Zmieniono układ pomieszczeń nr 12 i 13 wprowadzając rysunki zamienne nr 3a, 6a, 9a, 13a oraz wprowadzono rysunek zastępczy
nr 7a. Zmiana układu pomieszczeń nr 12 i 13 nie spowoduje zmian
w wyposażeniu tych pomieszczeń w instalacje i urządzenia.

Uwaga:
- W trakcie wykonywania prac budynek będzie zamieszkały.


Szczegółowy zakres wykonania robót zawiera dokumentacja projektowa i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wraz z zastrzeżeniami zawartymi w decyzjach
i pozwoleniu na budowę.


3. Wykonanie robót budowlanych.
1) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową (przez którą w niniejszym postępowaniu należy rozumieć projekt budowlany, projekty wykonawcze), specyfikacją techniczna wykonania i odbioru robót, wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą i sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż. oraz poleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego (przedstawiciela zamawiającego) i nadzoru autorskiego.
2) Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty do zgłoszenia o zakończeniu robót do organu nadzoru budowlanego, w tym dokumentację powykonawczą, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej.
3) Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone - odbiór końcowy, jeżeli odbiór nastąpi bez usterek i Zamawiający uzyska decyzję pozwolenia na użytkowanie.
4) Na wykonane roboty Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji jakości na okres 36 miesięcy , licząc od daty odbioru końcowego. Wykonywanie czynności związanych z gwarantowaną jakością wykonanych robót będzie realizowane niezwłocznie na żądanie Zamawiającego , niezależnie od odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady wykonania zamówienia . Wykonawca zobowiązany będzie każdorazowo do usunięcia stwierdzonej wady fizycznej w budynku , jeżeli wady te ujawnią się w ciągu terminu określonego w gwarancji .
5) Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie.
6) Użyte w dokumentacji projektowej nazwy materiałów i urządzeń nie są obowiązujące i należy je traktować jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów projektach.
7) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie-wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
8) Wykonawca wykona i przygotuje oraz złoży w formie trwale spiętej wszelkie dokumenty za wykonany przedmiot zamówienia, a zwłaszcza:
a) instrukcje (w języku polskim) użytkowania zamontowanych urządzeń,
b) dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich zamontowanych urządzeń,
c) protokoły z badania materiałów i urządzeń,
d) dokumenty potwierdzające jakość materiałów urządzeń użytych do wykonania przedmiotu zamówienia,
e) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji, zwłaszcza rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania.
9) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom Polskiej Normy oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.
10) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru (przedstawiciela zamawiającego).
11) Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
12) Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach:
1. Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz.881) cyt.:
Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym,
w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych.
Art. 5. I . Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt I - jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
2. Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt.: Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 -można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
13) Wykonawca może powierzyć wykonywanie robót budowlanych podwykonawcom.

Podwykonawcy.
Zamawiający wyraża zgodę na podzlecanie robót budowlanych podwykonawcom.
W przypadku zatrudnienia podwykonawców innych niż wymienionych w ofercie Wykonawca zobowiązany będzie złożyć wniosek na piśmie do Zamawiającego
o zaakceptowanie poszczególnych podwykonawców. Wraz z wnioskiem wykonawca przedstawi następujące dokumenty:
a) projekt umowy z podwykonawcą uwzględniający postanowienia wynikające z wzoru umowy będącego załącznikiem do SIWZ,
b) uprawnienia podwykonawcy, jeżeli powierzone prace wymagać będą posiadanie takich uprawnień,
W uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo niewyrażenia zgody na danego podwykonawcę.

4. Warunki rozliczenia.
1. Z wybranym wykonawcą zostanie zawarta umowa o wynagrodzenie w formie kosztorysowej obejmującą zakres rzeczowy zamówienia określony w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz dokumentacji projektowej.
2. Wynagrodzenie wykonawcy określone w pkt. 1 odpowiada zakresowi robót przedstawionemu w przedmiarach robot, które były załącznikami do SIWZ.
3. Wynagrodzenie kosztorysowe określone w pkt. 1 zawierać będzie ponadto koszty wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, projektu organizacji placu budowy wraz z jego organizacją i późniejsza likwidacją, wszelkie koszty utrzymania zaplecza budowy, koszty zabezpieczenia przed zalaniem, koszty obsługi geodezyjnej, koszty związane z odbiorami wykonanych robót, koszty wykonania dokumentacji powykonawczej oraz inne koszty wynikające z niniejszej umowy.
4. Rozliczenie robót będzie się odbywało w okresach nie krótszych niż miesięczne.
5. Zamawiający przewiduje rozliczenia za częściowe wykonanie robót w następujący sposób :
- faktury przejściowe za częściowo wykonane roboty mogą być wystawiane jeden raz na miesiąc w kwotach proporcjonalnych, ale do łącznej kwoty nie większej niż 90 % całkowitej ceny ofertowej,
- faktura końcowego rozliczenia o wartości nie mniejszej niż 10 % całkowitej ceny ofertowej - wystawiona będzie po zakończeniu i odbiorze robót bez usterek,
- rozliczenia za częściowo wykonane roboty będą realizowane wg harmonogramu rzeczowo - finansowego opracowanego przez wykonawcę ( Zamawiający zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian do harmonogramu) i protokołu częściowego odbioru robót budowlanych zatwierdzonego przez Inspektora Nadzoru (przedstawiciela zamawiającego),
6. Wartość wykonanych w tym okresie robót będzie obliczana następująco :
a) podstawą obliczenia wykonanych robót będą ceny jednostkowe określone
w kosztorysie ofertowym wykonawcy, a ilości wykonanych robót z książki obmiaru,
b) Zmiana ustalonego w pkt. 1 wynagrodzenia nastąpi jedynie w przypadku, gdy ilość faktycznie i kwotowo wykonanych robót będzie odbiegała od ilości przedstawionej
w przedmiarze robót - w takim przypadku wynagrodzenie określone w ust. 1 zostanie zwiększone lub zmniejszone przy zachowaniu cen jednostkowych przedstawionych w kosztorysie ofertowym,
c) W przypadku, gdy wystąpią roboty innego rodzaju niż w przedmiarach robót
i których nie można rozliczyć zgodnie z pkt. 6 lit. a, a konieczne do wykonania przedmiotu zamówienia, roboty te rozliczone będą na podstawie kosztorysów przygotowanych przez wykonawcę, a zatwierdzonych przez inspektora nadzoru (przedstawiciela zamawiającego) i zamawiającego. Kosztorysy te opracowane będą w oparciu o następujące założenia :
1) ceny czynników produkcji ( rbg, M, S, Ko, Z ) zostaną przyjęte z kosztorysów ofertowych złożonych przez wykonawcę,
2) w przypadku, gdy nie będzie możliwe rozliczenie danej roboty w oparciu o zapisy w pkt. 1, brakujące ceny czynników produkcji zostaną przyjęte z zeszytów SEKOCENBUD ( jako średnie ) za okres ich wbudowania,
3) podstawą do określenia nakładów rzeczowych będą normy zawarte
w kosztorysach ofertowych, a w przypadku ich braku - odpowiednie pozycje KNR-ów lub KSNR-ów lub w wyniku analizy indywidualnej Wykonawcy zatwierdzonej przez Zamawiającego.
7. W przypadku, gdy do całkowitego wykonania przedmiotu zamówienia konieczne jest wykonanie robót dodatkowych, którymi będą roboty nieprzewidziane w pkt. 3,
a koniecznych do wykonania przedmiotu zamówienia, rozpoczęcie wykonywania tych robót może nastąpić jedynie na podstawie protokołu konieczności zatwierdzonego przez inspektora nadzoru (przedstawiciela zamawiającego) i zamawiającego. Bez zatwierdzenia protokołu konieczności wykonania, wykonawca nie może rozpocząć wykonywania robót dodatkowych.
8. Zamawiający nie przewiduje wzrostu cen jednostkowych i czynników produkcji
w trakcie wykonywania robót.
9. Zapłata za częściowo wykonane roboty będzie następowała po zatwierdzeniu faktury i jej zakresu rzeczowego przez Inspektora Nadzoru (przedstawiciela zamawiającego).
10. Zapłata za faktury częściowego odbioru, odbioru końcowego i odbioru ostatecznego następować może z wykorzystaniem terminu odroczonej zapłaty - do 21 dni licząc od dnia złożenia u Zamawiającego sprawdzonej i zatwierdzonej faktury.
11. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.

5. Dostępność dokumentacji projektowej.
1) Dokumentacja projektowa dostępna jest dla zainteresowanych wykonawców za pośrednictwem poczty na płycie CD.
2) Płyta CD ze specyfikacją SIWZ oraz dokumentacją projektową zostanie nieodpłatnie przesłana do zainteresowanego wykonawcy niezwłocznie po złożeniu wniosku faxem.
3) Kompletna dokumentacja projektowa w wersji tradycyjnej jest dostępna w siedzibie Zamawiającego up. Bogdana Bronki w dniach roboczych od poniedziałku do piątku w godzinach pracy (od 7:00 do 15:00).Zamawiający będzie żądał za Specyfikację opłaty w wysokości kosztów poniesionych na jej druk - 1 strona : format A3=0,34zł netto , format A4=0,17zł netto - oraz przekazanie za pobraniem - wg stawek określonych przez firmę kurierską ).

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/12/2011

Informacja na temat wadium:
Wysokość wadium ustala się w kwocie 5 000,00zł
słownie: pięć tysięcy i 00/100 złotych.

Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank: PKO BP O/Wałcz
Nr rachunku : 25 1020 2847 0000 1102 0039 2027 z dopiskiem na blankiecie przelewu: wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej zadania:
Przebudowa i rozbudowa budynku mieszkalnego - leśniczówka Iłowiec.
Kserokopię dowodu przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty.
1. Wadium może być wnoszone w formie: poręczenia bankowego, poręczenia pieniężnego SKOK, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r.
o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, które należy w formie nienaruszonego oryginału zdeponować w kasie u Zamawiającego, a kopię załączyć do oferty.
2. Z treści gwarancji powinno wynikać bezwarunkowe i nieodwołalne, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez zamawiającego w okresie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy P.z.p.

3. Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy:
nazwa i adres Zamawiającego;
określenie przedmiotu zamówienia;
nazwę adres Wykonawcy.
4. Wadium musi być wniesione nie później niż do wyznaczonego terminu składania ofert.
5. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie rachunek bankowy Zamawiającego zostanie uznany pełną kwotą wymaganego wadium.
6. Wykonawca , który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie, zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
7. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po wyborze oferty najkorzystniejszej, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.- tzn. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami , jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp , nie złożył dokumentów lub oświadczeń , o których mowa w art. 25 ust.1 , lub pełnomocnictw, chyba że udowodni , że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
8. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po unieważnieniu postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego, pod warunkiem, iż odwołanie zostało ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do wnoszenia.
9. Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium w sytuacji, jak w pkt. 8, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
10.W przypadku wniesienia odwołania, Zamawiający nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium, wezwie wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy. Jeżeli odwołanie wniesiono po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie skieruje jedynie do wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy , którzy spełniają warunki jn. :
1. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania i w tym względzie są przedsiębiorcami w rozumieniu Art. 2 i Art. 4 ust. 1 i 2, prowadzącymi działalność gospodarczą zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 02 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej Dz. U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095 z zmianami);
Dokumenty i oświadczenia na potwierdzenie spełniania warunków udziału
w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia z postępowania:
aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert ( dotyczy to wykonawców , w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego), a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy; na zasadzie spełnia-nie spełnia

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na przebudowie lub modernizacji budynku mieszkalnego o wartości brutto min. 190.000,00 zł każda. Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego wykazu wykonanych robót budowlanych oraz dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone; na zasadzie spełnia-nie spełnia.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku. W takiej sytuacji wykonawca zobowiązany będzie udowodnić, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie i niezbędne dokumenty tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawo korzystania z ich wiedzy i doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia (poprzez wypełnienie tego warunku należy rozumieć nie tylko dysponowanie dokumentami potwierdzającymi wiedzę i doświadczenia, ale przede wszystkim oddanie do dyspozycji wykonawcy osoby odpowiedzialnej za kierowanie budową, która posiada wymagane uprawnienia oraz doświadczenie i która uczestniczyła, jako kierownik budowy w robotach przedstawionych w referencjach albo zobowiązanie do oddania do dyspozycji wykonawcy kierownika budowy i udział w realizacji zamówienia oraz świadczenie przez okres realizacji zamówienia ciągłej usługi doradztwa w zakresie wykonywania robót); na zasadzie spełnia-nie spełnia
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, należy złożyć
wykaz robót budowlanych( z wykazu ma wynikać , że wykonawcy wykonali co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na przebudowie lub modernizacji budynku mieszkalnego o wartości brutto min. 190.000,00 zł każda ) w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat licząc od dnia złożenia oferty, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączenie dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;

Potencjał techniczny:
nie określa się minimalnych standardów. Spełnianie warunku zostanie ocenione na podstawie złożonego oświadczenia( oświadczenie o dysponowaniu lub możliwości dysponowania narzędziami, wyposażeniem zakładu i urządzeniami technicznymi dostępnymi dla wykonawcy , w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami), na zasadzie spełnia-nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy dysponują osobą/osobami posiadającymi uprawnienia budowlane jak niżej :
1) kierownika budowy z uprawnieniami do wykonywania samodzielnych funkcji
w budownictwie o specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
2) kierownikami robót w tym:
- jedną osobą z uprawnieniami do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych oraz instalacji centralnego ogrzewania ,
- jedną osobą - z uprawnieniami w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji elektrycznych.
Kadra kierowania budową musi posiadać stwierdzenie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie (uprawnienia), wpis na listę właściwej Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego;
Spełnianie warunku zostanie ocenione na podstawie złożonego wykazu osób uczestniczących w wykonywaniu zamówienia oraz oświadczenia, że wymienione osoby posiadają wymagane uprawnienia budowlane; na zasadzie spełnia-nie spełnia.
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, należy złożyć :
1. wykaz osób- posiadającymi uprawnienia budowlane jak niżej :
1) kierownika budowy z uprawnieniami do wykonywania samodzielnych funkcji
w budownictwie o specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
2) kierownikami robót w tym:
- jedną osobą z uprawnieniami do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych oraz instalacji centralnego ogrzewania ,
- jedną osobą - z uprawnieniami w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji elektrycznych,
które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, niezależnie od tego, czy są one zatrudnione bezpośrednio przez wykonawcę, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności;
2. oświadczenie, że osoby które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji
w budownictwie;

Sytuacja ekonomiczna:
o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadają środki finansowe (lub zdolność kredytową) w wysokości co najmniej 50.000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy zł) oraz posiadają ubezpieczenie OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej .
Spełnianie warunku zostanie ocenione na podstawie złożonej informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy oraz na podstawie przedstawionej opłaconej polisy ubezpieczeniowej lub innego dokumentu, który w wystarczający sposób potwierdzi spełnianie tego warunku ; na zasadzie spełnia-nie spełnia.
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, należy złożyć :
1. informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż
3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
2. opłacona polisa ,a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia;
3. Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunków. o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zobowiązany jest do wykazania za pomocą dokumentów wymienionych w pkt. 1, że w stosunku do tych podmiotów nie zachodzą okoliczności wskazane w art. 24 ust. 1 ustawy, o ile podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia.
4 Jeżeli wykonawca. wykazując spełnianie warunku, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów, zobowiązany będzie do przedłożenia informacji, o której mowa w pkt 6, dotyczącej tych podmiotów.
5 W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w pkt. 1.3, kopie dokumentów dotyczących każdego z tych podmiotów mają być poświadczane za zgodność z oryginałem przez te podmioty.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Dokumenty składające się na ofertę:
1) Wypełniony załącznik nr 1 - formularz OFERTA.
2) W celu stwierdzenia, czy osoba podpisująca oświadczenia woli lub udzielająca pełnomocnictwa posiada do tego uprawnienia, do oferty należy załączyć aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
4) Oświadczenia o:
a) udzieleniu na wykonany przedmiot zamówienia gwarancji jakości na okres 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego, a na zainstalowane urządzenia gwarancji zgodnie z gwarancją udzielaną przez producenta lub dostawcę od daty odbioru końcowego, ale nie krócej niż 24 miesiące,
b) zobowiązaniu do uporządkowaniu terenu po zakończeniu robót,
c) zobowiązaniu do sporządzenia dokumentacji powykonawczej (jeżeli będzie taka
potrzeba),
d) zaakceptowaniu warunków rozliczenia określonych w rozdziale IV pkt 4,
e) oświadczenie, że wykonawca zobowiązuje się w terminie do 14 dni od zawarcia umowy do ubezpieczenia budowy z tytułu odpowiedzialności kontraktowej i deliktowej na kwotę nie mniejszą niż wartość kontraktowa robót brutto określona w ofercie.
5) Kopia dowodu wniesienia wadium.
6) Harmonogram rzeczowo - finansowy realizacji i rozliczania wykonanych robót opracowany według wytycznych określonych w rozdz. IV pkt. 4 ppkt 5.
7) Kosztorys ofertowy opracowany metodą uproszczoną wraz z zestawieniem cen jednostkowych materiałów, czynników produkcji tj. stawka rbh, kosztów pośrednich, kosztów zaopatrzenia i zysku oraz stawki jednostkowej pracy podstawowego sprzętu
i urządzeń, które wykonawca będzie używał do wykonania przedmiotu zamówienia.
8) Wykaz części zamówienia, które wykonawca zamierza zlecić do wykonania podwykonawcom.
9) Oświadczenie i informacja wykonawcy o sposobie utylizacji lub przekazania do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów. Jeżeli materiały będą przekazywane na składowisko odpadów komunalnych - do oświadczenia należy załączyć kopię umowy z danym składowiskiem lub zaświadczenie ze składowiska potwierdzające przyjmowanie odpadów.

Forma dokumentów i oświadczeń:
1) dokumenty i oświadczenia dołączone do oferty muszą być w formie oryginałów lub kopii;
2) dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski;
3) kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub przez osobę posiadającą odpowiednie pełnomocnictwo;
4) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz
w przypadku podmiotów. o których mowa w pkt. 1 ppkt. 1 .3 I .5, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów mogą być poświadczane za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub te podmioty.

Uzupełnianie dokumentów.
1) W przypadku wykonawców, którzy w terminie przewidzianym do składania ofert nie złożyli wymaganych przez Zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, Zamawiający będzie zobowiązany wezwać, do ich złożenia w wyznaczonym przez siebie terminie.
2) Obowiązku określonego w pkt. 1) Zamawiający nie będzie zobowiązany wykonać w sytuacji, gdzie mimo złożenia wymienionych w pkt. 1) oświadczeń i dokumentów oferta wykonawcy i tak podlegać będzie odrzuceniu albo konieczne będzie unieważnienie postępowania.
3) Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane wymagań określonych przez zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.
4) Zamawiający będzie zobowiązany także do wezwania, w wyznaczonym przez siebie terminie, do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1. ustawy Pzp .

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności.
2. Niedopuszczalna jest zmiana postanowień zawartej umowy oraz wprowadzanie do umowy postanowień niekorzystnych dla Zamawiającego.
3. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w formie pisemnego aneksu na następujących warunkach:
1) Wykonawca może dokonywać zmiany kierownika budowy przedstawionego w ofercie jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego akceptującego nowego kierownika budowy.
2) Wykonawca z własnej inicjatywy proponuje zmianę kierownika budowy
w następujących przypadkach:
a) śmierci, choroby lub zdarzeń losowych kierownika budowy,
b) nie wywiązywania się kierownika budowy z obowiązków wynikających z umowy,
c) jeżeli zmiana kierownika budowy stanie się konieczna z jakichkolwiek innych przyczyn niezależnych od wykonawcy (np. rezygnacji itp.).
3) Zamawiający może zażądać od Wykonawcy zmiany kierownika budowy jeżeli uzna, że kierownik budowy nie wykonuje swoich obowiązków wynikających z umowy.
Wykonawca obowiązany jest zmienić kierownika budowy zgodnie z żądaniem Zamawiającego w terminie wskazanym we wniosku Zamawiającego. W przypadku zmiany kierownika budowy nowy kierownik budowy musi spełniać wymagania określone dla danej funkcji.
5) Wykonawca może przedłużyć termin wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia Zamawiającego, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu urnowy w wykonaniu następujących zobowiązań:
a) przekazania terenu budowy,
h) przekazania dokumentacji budowy (pozwolenia na budowę, dokumentacji projektowej. specyfikacji technicznych i innych wymaganych przepisami, do których zamawiający był zobowiązany).
c) przekazania dokumentów zamiennych budowy lub usunięcia wad w dostarczanej
dokumentacji projektowej,
d) zapewnienia możliwości poboru wody i energii elektrycznej na potrzeby budowy,
e) zmiany terminu dokonania prób końcowych i wniosków o dokonanie prób dodatkowych nieobjętych umową,
f) zmiany terminu dokonania odbiorów przewidzianych w umowie.
6) Wykonawca może przedłużyć termin wykonania przedmiotu urnowy o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy w przypadku:
a) zawieszenia robót przez Zamawiającego,
b siły wyższej, klęski żywiołowej,
c) jakiegokolwiek opóźnienia, utrudnienia lub przeszkody spowodowane przez lub dających się przypisać Zamawiającemu lub innemu wykonawcy zatrudnionemu przez Zamawiającego na terenie budowy,
7) Jeżeli wystąpią zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego - w szczególności:
a) wstrzymanie robót przez Zamawiającego.
b) konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej.
8) Jeżeli powstaną okoliczności będące następstwem działania organów administracji,
9) Jeżeli powstaną konieczne zmiany technologiczne,
10) Pozostałe zmiany:
a) rezygnacja przez zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy - w takim przypadku wynagrodzenie przysługuje wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które Wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami.
b) kolizja z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami, remontami - w takim przypadku zmiany w umowie zostaną ograniczone do zmian koniecznych powodujących uniknięcie kolizji, a wynagrodzenie zostanie ustalone
z zachowaniem zasady opisanej w specyfikacji SIWZ i ofercie Wykonawcy,
4. Zmiana umowy nastąpić może z inicjatywy Zamawiającego albo Wykonawcy poprzez przedstawienie drugiej stronie propozycji zmian w formie pisemnej. które powinny zawierać:
1) opis zmiany,
2) uzasadnienie zmiany,
3) koszt zmiany oraz jego wpływ na wysokość wynagrodzenia,
4) czas wykonania zmiany oraz wpływ zmiany na termin zakończenia umowy.
5. Warunkiem wprowadzenia zmian do zawartej umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i właściwie umotywowanej (protokół wraz z uzasadnieniem) przez powołaną przez Zamawiającego komisję techniczną w składzie której będzie przedstawiciel Zamawiającego na budowie oraz Kierownik budowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Nadleśnictwo Wałcz , ul. Kołobrzeska 1, 78-600 Wałcz

Data składania wniosków, ofert: 26/07/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
w sekretariacie Nadleśnictwa Wałcz w Wałczu przy ulicy Kołobrzeskiej 1.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Informacje o formalnościach, jakie powinny być dopełnione przez Wykonawcę w celu zawarcia umowy

1. Wykonawca w terminie do 7 dni od daty zawarcia umowy będzie zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
2. Wykonawca przedstawi i załączy do umowy uwierzytelnione kopie uprawnień do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie osób wymienionych w wykazie odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, które będą potwierdzały spełnianie warunków określonych dla tych osób przez Zamawiającego .
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie przedstawią oryginał umowy
konsorcjum zawarty w celu wspólnego wykonania zamówienia.
4. Wykonawca przed zawarciem umowy przedstawi projekt umowy z podwykonawcami
do akceptacji przez Zamawiającego.
5. Wykonawca korzystający z zasobów innych podmiotów przedstawi kopie zawartych
umów o udostępnienie odpowiednich zasobów, które wcześniej zostały przyrzeczone. Umowy te muszą gwarantować korzystanie z zasobów przez cały okres wykonywania zamówienia w sposób nieograniczony.
6. W przypadku nie przedstawienia ww. umów będzie się przyjmować, że z tego powodu nie może dojść do zawarcia umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy, ze wszystkimi tego konsekwencjami.
7. Jeżeli wybrany wykonawca w określonym przez Zamawiającego terminie nie stawi się do zawarcia umowy i nie wyjaśni powodów braku możliwości przystąpienia do zawarcia umowy, Zamawiający uzna, że wykonawca uchyla się od zawarcia umowy i wykona czynności przewidziane w rozdziale XIII pkt. 2 ppkt. 5 specyfikacji.
Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych .
Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert wariantowych.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z użyciem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających zgodnie z art. 67
ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp.
Przedmiotem zamówienia nie jest zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie planuje zebrania wykonawców.
Zamawiający informuje, że nie przewiduje:
a) ustanowienia dynamicznego systemu zakupu,
b) udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia,
c) zwrotu kosztów udziału w postępowaniu,
d) nie określa wymagań wskazanych w art. 29 ust. 4 ustawy Pzp .
Zamawiający nie ogranicza możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia tylko dla wykonawców, u których ponad 50% zatrudnionych pracowników stanowią osoby niepełnosprawne.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452628009 (Rozbudowa budynków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452626007 (Różne specjalne roboty budowlane)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452610004 (Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452332506 (Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453420006 (Wznoszenie ogrodzeń)

Podobne przetargi

25653 / 2009-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Postomino - Postomino (zachodniopomorskie)
CPV: 452628009 (Rozbudowa budynków)
Przebudowa budynku szkoły podstawowej wraz z dobudową aneksu zaplecza gastronomicznego w miejscowości Korlino

155070 / 2015-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Szczecinek - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 452628009 (Rozbudowa budynków)
Wykonanie rozbudowy budynku sali gimnastycznej o segment lekkoatletyczny w Szczecinku

15296 / 2011-01-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kozielice - Kozielice (zachodniopomorskie)
CPV: 452628009 (Rozbudowa budynków)
ROZBUDOWA BUDYNKU STRAŻNICY OSP TETYŃ, NA DZIAŁKACH NR 395, 394/1 W MIEJSCOWOŚCI TETYŃ, GMINA KOZIELICE

197716 / 2010-07-06 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej PGL LP

Nadleśnictwo Wałcz - Wałcz (zachodniopomorskie)
CPV: 452628009 (Rozbudowa budynków)
Przebudowa i rozbudowa budynku mieszkalnego 1-rodzinnego w Strącznie (adres: Strączno 19) - Strączno gm. Wałcz, działka nr 8226/2 Znak sprawy : A- 2710 -3 /2010.

245647 / 2008-10-02 - Inny: Państwowy Zakład Budżetowy MON

Wojskowy Dom Wypoczynkowy w Rogowie - Mrzeżyno Gryfickie (zachodniopomorskie)
CPV: 452628009 (Rozbudowa budynków)
Rozbudowa i przebudowa budynku wczasowego nr 67 Delfin w kompleksie 7889 Rogowo w Wojskowym Domu Wypoczynkowym w Rogowie

432586 / 2009-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunikacja Miejska Sp. z o.o. - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 452628009 (Rozbudowa budynków)
Rozbudowa Stacji Kontroli Pojazdów na terenie Komunikacji Miejskiej w Szczecinku

40750 / 2011-03-10 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej PGL LP

Nadleśnictwo Wałcz - Wałcz (zachodniopomorskie)
CPV: 452628009 (Rozbudowa budynków)
Rozbudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego o wiatrołap, nadbudowa o łazienkę z wykuszem, dobudowa komina zewnętrznego - Pluskota 1, gm. Wałcz, działka oznaczona geodezyjnie nr 8343/2

345041 / 2008-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Postomino - Postomino (zachodniopomorskie)
CPV: 452628009 (Rozbudowa budynków)
Przebudowa budynku szkoły podstawowej wraz z dobudową aneksu zaplecza gastronomicznego w miejscowości Korlino

44884 / 2011-03-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kozielice - Kozielice (zachodniopomorskie)
CPV: 452628009 (Rozbudowa budynków)
rOZBUDOWA BUDYNKU STRAZNICY osp tETYŃ, NA DZIAŁKACH NR 395, 394/1 W MIEJSCOWOŚCI tETYŃ

127422 / 2015-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Szczecinek - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 452628009 (Rozbudowa budynków)
Wykonanie rozbudowy budynku sali gimnastycznej o segment lekkoatletyczny w Szczecinku

19510 / 2010-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunikacja Miejska Sp. z o.o. - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 452628009 (Rozbudowa budynków)
Rozbudowa Stacji Kontroli Pojazdów na terenie Komunikacji Miejskiej w Szczecinku

260842 / 2011-08-26 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej PGL LP

Nadleśnictwo Wałcz - Wałcz (zachodniopomorskie)
CPV: 452628009 (Rozbudowa budynków)
Rozbudowa i przebudowa budynku mieszkalnego na działce oznaczonej geodezyjnie nr 8132/5 w obrębie ewidencyjnym Rudki (Leśniczówka Iłowiec), gmina Wałcz

111780 / 2011-05-12 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej PGL LP

Nadleśnictwo Wałcz - Wałcz (zachodniopomorskie)
CPV: 452628009 (Rozbudowa budynków)
Rozbudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego o wiatrołap, nadbudowa o łazienkę z wykuszem, dobudowa komina zewnętrznego - Pluskota 1, gm. Wałcz, działka oznaczona geodezyjnie nr 8343/2.