Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

108451 / 2014-05-20 - Administracja samorządowa / Gmina Uniejów (Uniejów)

Pozycjonowanie stron Piła

Przygotowanie dokumentacji konserwatorsko-projektowej Rewitalizacja cerkwi w Uniejowie - etap I oraz Rewitalizacja dworku z terenem przyległym w Uniejowie - etap I

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przygotowaniu dokumentacji konserwatorsko-projektowej rewitalizacji cerkwi w Uniejowie - etap I oraz rewitalizacji dworku z terenem przyległym w Uniejowie - etap I.
2. Zamówienie składa się z dwóch części oznaczonych w treści SIWZ odpowiednio jako: Zadanie nr 1, Zadanie nr 2.
A. Zadanie nr 1: Przygotowanie dokumentacji konserwatorsko - projektowej rewitalizacji cerkwi w Uniejowie - etap I:
Cerkiew w Uniejowie lub cerkiewka to prawosławna kaplica grobowa rodziny Tollów datowana na 1885 r. znajdująca się na działce nr 5270/2 w miejscowości Orzeszków Kolonia w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 473. Budynek w formie małej cerkwi na planie krzyża greckiego nakrytej dachem z kopułą otoczoną sterczynami w formie mniejszych kopuł. Elewacje zdobią oszczędne detale. Budynek ma formę nawiązującą do stylu bizantyjskiego i klasycystycznego, tzw. styl neobizantyjski. Budynek składa się z dwóch części: dolną cześć kaplicy stanowi krypta grobowa (obecnie pusta), natomiast część górna (również obecnie pusta) służyła obrzędom religijnym. Obecnie kaplica znajduje się aktualnie w złym stanie technicznym, w szczególności ma uszkodzenia pokrycia dachu i obróbki blacharskiej i rynien, co skutkuje zawilgoceniem ścian. Ponadto stwierdzono liczne ubytki w tynkach i malaturze elewacji i wnętrz, ubytki detalu architektonicznego (gzymsów, portalu, schodów itp.). Postępuje dewastacja otoczenia kaplicy, zacieranie śladów pierwotnego, historycznego układu założenia. Zacienienie zabytkowych dębów powoduje ich chorobę.

Przedmiot zamówienia obejmuje pozyskanie danych dotyczących zabytku (inwentaryzacja zabytku, badania układu cmentarno-ogrodowego, badania architektoniczne, konserwatorskie i geotechniczne, przygotowanie programu prac konserwatorskich przy elewacjach oraz dachu):
1. Wykonanie inwentaryzacji konserwatorsko-budowlanej z opinią dot. stanu technicznego zabytku
2. Wykonanie badań układu cmentarno-ogrodowego otoczenia kaplicy oraz sporządzenie wytycznych do projektu rewitalizacji otoczenia kaplicy
3. Przygotowanie programu prac konserwatorskich
4. Przygotowanie projektu budowlanego remontu kaplicy, w tym:
- projekt remontu dachu z wymianą pokrycia i obróbki blacharskiej,
- projekt remontu elewacji,
- projektu remontu i aranżacji wnętrza wraz z propozycją sposobu udostępnienia kaplicy oraz podniesienia jej atrakcyjności turystycznej (np. stworzenie galerii fotografii, wystawy dot. historii rodziny Tollów, galerii czasowej malarstwa współczesnego)
- projektu monitoringu i alarmu
5. Przygotowanie projektu rewitalizacji otoczenia kaplicy w nawiązaniu do wyników badań układu historycznego z uwzględnieniem potrzeb związanych z ekspozycją kaplicy i dostosowaniem zabytku do ruchu turystycznego, w tym:
- projektu zieleni w otoczeniu,
- projektu oświetlenia i monitoringu zasilanego lokalnie (ogniwa fotowoltaiczne lub inne niezależne źródło energii elektrycznej)
- projekt organizacji ruchu pieszego i technicznego - urządzenia drogi-alei dojazdowej i ścieżek spacerowych,
- projektu tablic informacyjnych przedstawiającej historię zabytku oraz kierujących do zabytku.
6. Przygotowanie kosztorysu całości prac budowlano-konserwatorskich na podstawie projektu budowlanego oraz projektów wykonawczych.
7. Sporządzenie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót.
Obiekt decyzją z dnia 26.06.1987 r. wpisany został do rejestru zabytków pod numerem Nr rej. 397/139.

B. Zadanie nr 2: Przygotowanie dokumentacji konserwatorsko - projektowej rewitalizacji dworku z terenem przyległym w Uniejowie - etap I:
Dworek, w którym obecnie mieści się Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury, zlokalizowany jest na działce nr 1522/1 w miejscowości Uniejów. Zbudowany został w 1845 r. Obecnie zabytek jest w złym stanie technicznym. W szczególności następuje szybko destrukcja murów i tynków z powodu podsiąkającej wody gruntowej. Często dochodzi do wypływu wody w piwnicach. Powoduje to zarówno zawilgocenie murów na wyższych poziomach, jak i destrukcję oryginalnego wystroju elewacji oraz stolarki.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Wykonanie inwentaryzacji konserwatorsko-budowlanej z opinią dot. stanu technicznego zabytku
2. Wykonanie badań stratygraficznych tynków i nawarstwień malarskich
3. Wykonanie badań architektonicznych
4. Wykonanie badań geotechnicznych wokół budynku pod kątem przyczyn podchodzenia wód gruntowych
5. Przygotowanie programu prac konserwatorskich na podstawie wyników badań architektonicznych i konserwatorskich
6. Przygotowanie projektu budowlanego remontu dworku, w tym:
- wymiana konstrukcji dachu, wymiana pokrycia dachowego wraz z obróbkami blacharskimi,
- projekt remontu elewacji,
- projektu remontu i aranżacji wnętrza uwzględniający potrzeby podmiotów użytkujących dworek. W szczególności projekt przebudowy poddasza.
- wymiana instalacji elektrycznych,
- wymiana instalacji wod-kan,
- wymiana instalacji c.o.
- odwodnienie i izolacja fundamentów i ścian piwnicy,
- projektu monitoringu i alarmu
7. Przygotowanie projektu rewitalizacji otoczenia dworku z uwzględnieniem potrzeb związanych użytkowaniem obiektu oraz estetyczną ekspozycją elewacji, w tym:
- projektu zieleni w otoczeniu,
- projektu oświetlenia
- projekt organizacji ruchu pieszego i technicznego na terenie posesji,
- projektu tablic informacyjnych przedstawiającej historię zabytku oraz kierujących do zabytku.
8. Przygotowanie kosztorysu całości prac budowlano-konserwatorskich na podstawie projektu budowlanego oraz projektów wykonawczych.
9. Sporządzenie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót.
Obiekt decyzją z dnia 10.08.1984 r. wpisany został do rejestru zabytków pod numerem Nr rej. 360/102.
Całość przedmiotu zamówienia powinna być przygotowana dla każdego zadania oddzielnie w wersji papierowej i elektronicznej.
Projekt budowlany należy przygotować w 6 egzemplarzach i dostarczyć do siedziby Zamawiającego w 4 egzemplarzach opieczętowanych przez Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz w wersji elektronicznej wraz z oświadczeniem o jego kompletności. Wersja elektroniczna (dla części opisowej pliki kompatybilne z programem Word 2007, dla części rysunkowej pliki kompatybilne z AutoCAD 2010 oraz wszystkie pliki w formacie PDF) winna być dostarczona na płycie CD lub DVD.
Kosztorys inwestorski i nakładczy oraz Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych należy dostarczyć w 2 egz. i wersji elektronicznej. Wersja elektroniczna (dla części opisowej pliki kompatybilne z programem Word 2007, kosztorysy - pliki kompatybilne z programem Norma PRO 4.01 i w formacie PDF) winna być dostarczona na płycie CD lub DVD.
W ramach każdego z zadań Wykonawca zobowiązany jest wykonać:
1. Mapy do celów projektowych,
2. Uzyskanie wytycznych konserwatorskich do projektowania.
3. Projektu budowlanego i wykonawczego dla zakresu zadania nr. 1 i nr. 2 (z wymaganymi uzgodnieniami i pozwoleniami),
4. Kosztorysu inwestorskiego i nakładczego wraz z przedmiarem robót dla opracowania jw. sporządzonego w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389),
5. Specyfikację technicznego wykonania i odbioru robót budowlanych sporządzoną w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z późn. zmianami),
6. Uzyskanie pozwolenia na budowę.
Dokumentacja budowlana wymaga uzgodnienia z inwestorem we wszystkich fazach projektowania.
Zamawiający nie dysponuje żadnymi materiałami związanymi z przedmiotowymi obiektami.
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Każdy oferent, może złożyć jedną ofertę na wykonanie Zadania 1, Zadania 2, bądź złożyć ofertę na wykonanie obu zadań.

Zadanie nr 1:
Przygotowanie dokumentacji konserwatorsko-projektowej Rewitalizacja cerkwi w Uniejowie - etap I

Zadanie nr 2:
Przygotowanie dokumentacji konserwatorsko-projektowej Rewitalizacja dworku z terenem przyległym w Uniejowie - etap I

Wykonawca jest zobowiązany do każdorazowego uaktualnienia kosztorysów inwestorskich w przypadku jego dezaktualizacji przed terminem ogłoszenia przetargów na realizację inwestycji objętych dokumentacją stanowiącą przedmiot zamówienia. Zobowiązanie wygasa po skutecznym udzieleniu przez Zamawiającego zamówienia lub po upływie 3 lat od daty wykonania przedmiotu umowy.
Na wykonawcy dokumentacji konserwatorsko-projektowej spoczywa obowiązek wykonania ewentualnych poprawek i zmian do projektu wynikłe w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę, aż do momentu uzyskania przez Zamawiającego prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę.
Zaleca się oferentom szczegółowe zapoznanie się z treścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, dokonanie wizji lokalnej w terenie, zdobycie wszelkich informacji niezbędnych do prawidłowego przygotowania oferty oraz sprawdzenie i zweryfikowanie dokumentacji oraz niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o ewentualnych błędach i przeoczeniach.
Wykonawca zamówienia musi przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę zamówienia. W związku z powyższym wymagane jest od oferentów bardzo szczegółowe sprawdzenie warunków wykonania zamówienia.
Zamawiający złożył wnioski o dofinansowanie przedmiotu zamówienia ze środków budżetu Województwa Łódzkiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków województwa łódzkiego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 108451

Data publikacji: 2014-05-20

Nazwa: Gmina Uniejów

Ulica: ul. Błogosławionego Bogumiła 13

Numer domu: 13

Miejscowość: Uniejów

Kod pocztowy: 99-210

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 063 2888192

Numer faxu: 063 2888192

Adres strony internetowej: www.uniejow.pl

Regon: 31101957900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przygotowanie dokumentacji konserwatorsko-projektowej Rewitalizacja cerkwi w Uniejowie - etap I oraz Rewitalizacja dworku z terenem przyległym w Uniejowie - etap I

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przygotowaniu dokumentacji konserwatorsko-projektowej rewitalizacji cerkwi w Uniejowie - etap I oraz rewitalizacji dworku z terenem przyległym w Uniejowie - etap I.
2. Zamówienie składa się z dwóch części oznaczonych w treści SIWZ odpowiednio jako: Zadanie nr 1, Zadanie nr 2.
A. Zadanie nr 1: Przygotowanie dokumentacji konserwatorsko - projektowej rewitalizacji cerkwi w Uniejowie - etap I:
Cerkiew w Uniejowie lub cerkiewka to prawosławna kaplica grobowa rodziny Tollów datowana na 1885 r. znajdująca się na działce nr 5270/2 w miejscowości Orzeszków Kolonia w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 473. Budynek w formie małej cerkwi na planie krzyża greckiego nakrytej dachem z kopułą otoczoną sterczynami w formie mniejszych kopuł. Elewacje zdobią oszczędne detale. Budynek ma formę nawiązującą do stylu bizantyjskiego i klasycystycznego, tzw. styl neobizantyjski. Budynek składa się z dwóch części: dolną cześć kaplicy stanowi krypta grobowa (obecnie pusta), natomiast część górna (również obecnie pusta) służyła obrzędom religijnym. Obecnie kaplica znajduje się aktualnie w złym stanie technicznym, w szczególności ma uszkodzenia pokrycia dachu i obróbki blacharskiej i rynien, co skutkuje zawilgoceniem ścian. Ponadto stwierdzono liczne ubytki w tynkach i malaturze elewacji i wnętrz, ubytki detalu architektonicznego (gzymsów, portalu, schodów itp.). Postępuje dewastacja otoczenia kaplicy, zacieranie śladów pierwotnego, historycznego układu założenia. Zacienienie zabytkowych dębów powoduje ich chorobę.

Przedmiot zamówienia obejmuje pozyskanie danych dotyczących zabytku (inwentaryzacja zabytku, badania układu cmentarno-ogrodowego, badania architektoniczne, konserwatorskie i geotechniczne, przygotowanie programu prac konserwatorskich przy elewacjach oraz dachu):
1. Wykonanie inwentaryzacji konserwatorsko-budowlanej z opinią dot. stanu technicznego zabytku
2. Wykonanie badań układu cmentarno-ogrodowego otoczenia kaplicy oraz sporządzenie wytycznych do projektu rewitalizacji otoczenia kaplicy
3. Przygotowanie programu prac konserwatorskich
4. Przygotowanie projektu budowlanego remontu kaplicy, w tym:
- projekt remontu dachu z wymianą pokrycia i obróbki blacharskiej,
- projekt remontu elewacji,
- projektu remontu i aranżacji wnętrza wraz z propozycją sposobu udostępnienia kaplicy oraz podniesienia jej atrakcyjności turystycznej (np. stworzenie galerii fotografii, wystawy dot. historii rodziny Tollów, galerii czasowej malarstwa współczesnego)
- projektu monitoringu i alarmu
5. Przygotowanie projektu rewitalizacji otoczenia kaplicy w nawiązaniu do wyników badań układu historycznego z uwzględnieniem potrzeb związanych z ekspozycją kaplicy i dostosowaniem zabytku do ruchu turystycznego, w tym:
- projektu zieleni w otoczeniu,
- projektu oświetlenia i monitoringu zasilanego lokalnie (ogniwa fotowoltaiczne lub inne niezależne źródło energii elektrycznej)
- projekt organizacji ruchu pieszego i technicznego - urządzenia drogi-alei dojazdowej i ścieżek spacerowych,
- projektu tablic informacyjnych przedstawiającej historię zabytku oraz kierujących do zabytku.
6. Przygotowanie kosztorysu całości prac budowlano-konserwatorskich na podstawie projektu budowlanego oraz projektów wykonawczych.
7. Sporządzenie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót.
Obiekt decyzją z dnia 26.06.1987 r. wpisany został do rejestru zabytków pod numerem Nr rej. 397/139.

B. Zadanie nr 2: Przygotowanie dokumentacji konserwatorsko - projektowej rewitalizacji dworku z terenem przyległym w Uniejowie - etap I:
Dworek, w którym obecnie mieści się Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury, zlokalizowany jest na działce nr 1522/1 w miejscowości Uniejów. Zbudowany został w 1845 r. Obecnie zabytek jest w złym stanie technicznym. W szczególności następuje szybko destrukcja murów i tynków z powodu podsiąkającej wody gruntowej. Często dochodzi do wypływu wody w piwnicach. Powoduje to zarówno zawilgocenie murów na wyższych poziomach, jak i destrukcję oryginalnego wystroju elewacji oraz stolarki.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Wykonanie inwentaryzacji konserwatorsko-budowlanej z opinią dot. stanu technicznego zabytku
2. Wykonanie badań stratygraficznych tynków i nawarstwień malarskich
3. Wykonanie badań architektonicznych
4. Wykonanie badań geotechnicznych wokół budynku pod kątem przyczyn podchodzenia wód gruntowych
5. Przygotowanie programu prac konserwatorskich na podstawie wyników badań architektonicznych i konserwatorskich
6. Przygotowanie projektu budowlanego remontu dworku, w tym:
- wymiana konstrukcji dachu, wymiana pokrycia dachowego wraz z obróbkami blacharskimi,
- projekt remontu elewacji,
- projektu remontu i aranżacji wnętrza uwzględniający potrzeby podmiotów użytkujących dworek. W szczególności projekt przebudowy poddasza.
- wymiana instalacji elektrycznych,
- wymiana instalacji wod-kan,
- wymiana instalacji c.o.
- odwodnienie i izolacja fundamentów i ścian piwnicy,
- projektu monitoringu i alarmu
7. Przygotowanie projektu rewitalizacji otoczenia dworku z uwzględnieniem potrzeb związanych użytkowaniem obiektu oraz estetyczną ekspozycją elewacji, w tym:
- projektu zieleni w otoczeniu,
- projektu oświetlenia
- projekt organizacji ruchu pieszego i technicznego na terenie posesji,
- projektu tablic informacyjnych przedstawiającej historię zabytku oraz kierujących do zabytku.
8. Przygotowanie kosztorysu całości prac budowlano-konserwatorskich na podstawie projektu budowlanego oraz projektów wykonawczych.
9. Sporządzenie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót.
Obiekt decyzją z dnia 10.08.1984 r. wpisany został do rejestru zabytków pod numerem Nr rej. 360/102.
Całość przedmiotu zamówienia powinna być przygotowana dla każdego zadania oddzielnie w wersji papierowej i elektronicznej.
Projekt budowlany należy przygotować w 6 egzemplarzach i dostarczyć do siedziby Zamawiającego w 4 egzemplarzach opieczętowanych przez Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz w wersji elektronicznej wraz z oświadczeniem o jego kompletności. Wersja elektroniczna (dla części opisowej pliki kompatybilne z programem Word 2007, dla części rysunkowej pliki kompatybilne z AutoCAD 2010 oraz wszystkie pliki w formacie PDF) winna być dostarczona na płycie CD lub DVD.
Kosztorys inwestorski i nakładczy oraz Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych należy dostarczyć w 2 egz. i wersji elektronicznej. Wersja elektroniczna (dla części opisowej pliki kompatybilne z programem Word 2007, kosztorysy - pliki kompatybilne z programem Norma PRO 4.01 i w formacie PDF) winna być dostarczona na płycie CD lub DVD.
W ramach każdego z zadań Wykonawca zobowiązany jest wykonać:
1. Mapy do celów projektowych,
2. Uzyskanie wytycznych konserwatorskich do projektowania.
3. Projektu budowlanego i wykonawczego dla zakresu zadania nr. 1 i nr. 2 (z wymaganymi uzgodnieniami i pozwoleniami),
4. Kosztorysu inwestorskiego i nakładczego wraz z przedmiarem robót dla opracowania jw. sporządzonego w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389),
5. Specyfikację technicznego wykonania i odbioru robót budowlanych sporządzoną w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z późn. zmianami),
6. Uzyskanie pozwolenia na budowę.
Dokumentacja budowlana wymaga uzgodnienia z inwestorem we wszystkich fazach projektowania.
Zamawiający nie dysponuje żadnymi materiałami związanymi z przedmiotowymi obiektami.
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Każdy oferent, może złożyć jedną ofertę na wykonanie Zadania 1, Zadania 2, bądź złożyć ofertę na wykonanie obu zadań.

Zadanie nr 1:
Przygotowanie dokumentacji konserwatorsko-projektowej Rewitalizacja cerkwi w Uniejowie - etap I

Zadanie nr 2:
Przygotowanie dokumentacji konserwatorsko-projektowej Rewitalizacja dworku z terenem przyległym w Uniejowie - etap I

Wykonawca jest zobowiązany do każdorazowego uaktualnienia kosztorysów inwestorskich w przypadku jego dezaktualizacji przed terminem ogłoszenia przetargów na realizację inwestycji objętych dokumentacją stanowiącą przedmiot zamówienia. Zobowiązanie wygasa po skutecznym udzieleniu przez Zamawiającego zamówienia lub po upływie 3 lat od daty wykonania przedmiotu umowy.
Na wykonawcy dokumentacji konserwatorsko-projektowej spoczywa obowiązek wykonania ewentualnych poprawek i zmian do projektu wynikłe w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę, aż do momentu uzyskania przez Zamawiającego prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę.
Zaleca się oferentom szczegółowe zapoznanie się z treścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, dokonanie wizji lokalnej w terenie, zdobycie wszelkich informacji niezbędnych do prawidłowego przygotowania oferty oraz sprawdzenie i zweryfikowanie dokumentacji oraz niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o ewentualnych błędach i przeoczeniach.
Wykonawca zamówienia musi przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę zamówienia. W związku z powyższym wymagane jest od oferentów bardzo szczegółowe sprawdzenie warunków wykonania zamówienia.
Zamawiający złożył wnioski o dofinansowanie przedmiotu zamówienia ze środków budżetu Województwa Łódzkiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków województwa łódzkiego.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/10/2014

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium przed upływem terminu składania ofert określonego w SIWZ
1. Wadium należy wnieść w wysokości
dla zadania nr 1 Przygotowanie dokumentacji konserwatorsko-projektowej Rewitalizacja cerkwi w Uniejowie - etap I w wysokości 1000,00 zł
dla zadania nr 2 Przygotowanie dokumentacji konserwatorsko-projektowej Rewitalizacja dworku z terenem przyległym w Uniejowie - etap I w wysokości 4000,00 zł
2. Wadium może być wniesione w pieniądzu, w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym oraz w gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych lub poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t. j.: Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.)
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić wyłącznie przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: 14 8557 0009 2005 0200 0130 0001 w takim terminie, aby najpóźniej przed upływem terminu składania ofert - określonym w pkt. XI SIWZ - środki finansowe z tytułu wadium znajdowały się na wskazanym wyżej rachunku Zamawiającego. Zamawiający stwierdzi wniesienie wadium na podstawie informacji banku prowadzącego w/w rachunek.
4. Wadium wniesione w innej formie niż pieniężna należy złożyć w oryginale w kasie Urzędu Miasta w Uniejowie przed upływem terminu składania ofert w kopercie oznaczonej w następujący sposób: Wadium - przetarg na przygotowanie dokumentacji konserwatorsko-projektowej Rewitalizacja cerkwi w Uniejowie - etap I lub/i Wadium - przetarg na przygotowanie dokumentacji konserwatorsko-projektowej Rewitalizacja dworku z terenem przyległym w Uniejowie - etap I nie otwierać przed 29.05.2014 r., godz. 10:30.
5. Gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa, stanowiąca formę wniesienia wadium, winna spełniać co najmniej następujące wymogi (pod rygorem wykluczenia wykonawcy):
a) ustalać beneficjenta gwarancji, tj. Gminę Uniejów
b) określać kwotę gwarantowaną w zł (ustaloną w SIWZ)
c) określać termin ważności (wynikający z SIWZ)
d) być gwarancją nieodwoływalną, bezwarunkową, płatną na każde żądanie.
Uwaga!
Z treści gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej powinno wynikać uprawnienie Zamawiającego do zatrzymania wadium jeżeli wystąpią przesłanki opisane w art. 46 ust 4 a i 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (t. j.: Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.), w szczególności uprawnienie Zamawiającego do zatrzymania wadium jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa a art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
6. Do wadium wniesionego w formie poręczenia wymagania opisane w pkt. 5 stosuje się odpowiednio
7. W przypadku nie wniesienia wadium na warunkach określonych w pkt. 1-4 Wykonawca zostanie wykluczony z dalszego postępowania, a złożona przez niego oferta zostanie odrzucona.
8. Zwrot wadium nastąpi na zasadach określonych w art. 46 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.- Prawo zamówień publicznych (t. j.: Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.).
Oferent zobowiązany jest podać w ofercie dokładną informację odnośnie zwrotu wadium tj. adres banku, numer konta itp.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień. Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunku w tym zakresie.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna, iż wykonawcy spełniają niniejszy warunek, jeżeli wykażą iż należycie wykonali w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej 2 dokumentacje projektowe z zakresu przebudowy lub remontu budynku wpisanego do rejestru zabytków.
Ocena spełniania tego warunku zostanie dokonana według formuły spełnia - nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający w zakresie potencjału technicznego nie precyzuje żadnych wymagań, których spełnienie wykonawca zobowiązany jest udokumentować.
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W zakresie osób zdolnych do wykonania zamówienia, zamawiający uzna, iż wykonawca spełnił powyższy warunek, jeżeli wykaże, iż dysponuje lub będzie dysponować na okres realizacji zamówienia osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, posiadającymi wymagane polskim prawem budowlanym uprawnienia danej specjalności do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, albo też posiadającą zdobyte w innych państwach równoważne kwalifikacje zawodowe, które zostały uznane na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394, ze zm.)
Dla zadania Nr 1 :
- osobą z uprawnieniami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do projektowania bez ograniczeń.
- osobą z uprawnieniami w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń, posiadająca doświadczenie przy wykonaniu co najmniej 2 dokumentacji projektowych z zakresu przebudowy lub remontu budynku wpisanego do rejestru zabytków.
- osobą z uprawnieniami oraz praktyką zawodową wymaganą do prowadzenia badań konserwatorskich w § 22 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. z 2011 r. nr 165, poz. 987).
- osobą z uprawnieniami oraz praktyką zawodową wymaganą do prowadzenia badań konserwatorskich w § 25 Rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. z 2011 r. nr 165, poz. 987).
- osobą z uprawnieniami oraz praktyką zawodową wymaganą do prowadzenia badań konserwatorskich w § 26 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. z 2011 r. nr 165, poz. 987).
- osobą z uprawnieniami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
Ocena spełniania tego warunku zostanie dokonana według formuły spełnia - nie spełnia.
Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia przez jedną osobę kilku w/w funkcji, pod warunkiem posiadania przez nią wymaganych uprawnień.
Dla zadania Nr 2 :
- osobą z uprawnieniami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do projektowania bez ograniczeń.
- osobą z uprawnieniami w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń, posiadająca doświadczenie przy wykonaniu co najmniej 2 dokumentacji projektowych z zakresu przebudowy lub remontu budynku wpisanego do rejestru zabytków.
- osobą z uprawnieniami oraz praktyką zawodową wymaganą do prowadzenia badań konserwatorskich w § 22 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. z 2011 r. nr 165, poz. 987).
- osobą z uprawnieniami oraz praktyką zawodową wymaganą do prowadzenia badań konserwatorskich w § 25 Rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. z 2011 r. nr 165, poz. 987).
- osobą z uprawnieniami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych minimum w ograniczonym zakresie.
- osobą z uprawnieniami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych minimum w ograniczonym zakresie.
Ocena spełniania tego warunku zostanie dokonana według formuły spełnia - nie spełnia.
Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia przez jedną osobę kilku w/w funkcji, pod warunkiem posiadania przez nią wymaganych uprawnień.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt. VII.B.1 ÷ VII.B.8 SIWZ.
Zgodnie z § 1 ust. 6 Rozporządzenia prezesa rady ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r., poz. 231) Zamawiający żąda od Wykonawcy powołującego się przy wykazaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 2) i 3) ustawy Pzp, na zasoby innych podmiotów przedłożenia dokumentów / informacji dotyczących:
a) Zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) Sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia,
c) Charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem
d) Zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
W/w informacje powinny być zawarte w dokumencie potwierdzającym dysponowanie zasobami innych podmiotów (np. w pisemnym zobowiązaniu innego podmiotu do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia).

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający w powyższym zakresie nie precyzuje żadnych wymagań, których spełnienie wykonawca zobowiązany jest udokumentować.
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
A. Na ofertę składają się następujące dokumenty i załączniki:
A.1 Formularz ofertowy - wypełniony i podpisany przez wykonawcę
A.2 Potwierdzenie wniesienia wadium
A.3 Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 Prawa zamówień publicznych
A.4 Zgodnie z art. 26 ust. 2d ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca wraz z ofertą składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt. 5, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej.
B.8 Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień/pełnomocnictw osób składających ofertę, o ile nie wynika to z przedstawionych dokumentów rejestrowych

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
5. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy wymagają aneksu sporządzonego z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.
6. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty (w części dotyczącej przedmiotu umowy, terminów oraz wynagrodzenia), na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, jeżeli zajdzie którykolwiek z niżej wymienionych warunków:
1) zajdzie konieczność zmiany terminu wykonania przedmiotu zamówienia na skutek:
a) przedłużającego się oczekiwania na uzgodnienia, decyzje administracyjne, itp.; które to nie jest zawinione przez Wykonawcę
b) działania siły wyższej,
3) zmiany zasad finansowania zamówienia,
4) zmiany uwarunkowań prawnych i formalnych realizacji Kontraktu, spowodowanych działaniem osób trzecich,
5) zmiany wynagrodzenia wykonawcy (ceny) o kwotę wynikającą ze zmienionych stawek podatku VAT obowiązujących w dacie powstania obowiązku podatkowego w czasie trwania umowy.
7. Za okoliczności siły wyższej uznaje się między innymi: pożar, powódź, huragan, eksplozję, awarie energetyczne, wojnę, operacje wojskowe, rozruchy, niepokoje społeczne, ograniczenia i zakazy wydane przez organy administracji publicznej, a także inne nadzwyczajne zjawiska losowe i przyrodnicze, wszystkie z nich powstające poza kontrolą Stron, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a jeżeli możliwe były do przewidzenia nie można było im zapobiec.
8. Zaistnienie siły wyższej powinno być udokumentowane przez Stronę powołującą się na nią.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta w Uniejowie, ul. Błogosławionego Bogumiła 13, 99 - 210 Uniejów

Data składania wniosków, ofert: 29/05/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:15

Miejsce składania:
sekretariat Urzędu Miasta w Uniejowie, ul. Błogosławionego Bogumiła 13, 99 - 210 Uniejów

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamawiający złożył wnioski o dofinansowanie przedmiotu zamówienia ze środków budżetu Województwa Łódzkiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków województwa łódzkiego.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Zadanie nr 1:
Przygotowanie dokumentacji konserwatorsko-projektowej Rewitalizacja cerkwi w Uniejowie - etap I

Opis:
Cerkiew w Uniejowie lub cerkiewka to prawosławna kaplica grobowa rodziny Tollów datowana na 1885 r. znajdująca się na działce nr 5270/2 w miejscowości Orzeszków Kolonia w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 473. Budynek w formie małej cerkwi na planie krzyża greckiego nakrytej dachem z kopułą otoczoną sterczynami w formie mniejszych kopuł. Elewacje zdobią oszczędne detale. Budynek ma formę nawiązującą do stylu bizantyjskiego i klasycystycznego, tzw. styl neobizantyjski. Budynek składa się z dwóch części: dolną cześć kaplicy stanowi krypta grobowa (obecnie pusta), natomiast część górna (również obecnie pusta) służyła obrzędom religijnym. Obecnie kaplica znajduje się aktualnie w złym stanie technicznym, w szczególności ma uszkodzenia pokrycia dachu i obróbki blacharskiej i rynien, co skutkuje zawilgoceniem ścian. Ponadto stwierdzono liczne ubytki w tynkach i malaturze elewacji i wnętrz, ubytki detalu architektonicznego (gzymsów, portalu, schodów itp.). Postępuje dewastacja otoczenia kaplicy, zacieranie śladów pierwotnego, historycznego układu założenia. Zacienienie zabytkowych dębów powoduje ich chorobę.
Przedmiot zamówienia obejmuje pozyskanie danych dotyczących zabytku (inwentaryzacja zabytku, badania układu cmentarno-ogrodowego, badania architektoniczne, konserwatorskie i geotechniczne, przygotowanie programu prac konserwatorskich przy elewacjach oraz dachu):
1. Wykonanie inwentaryzacji konserwatorsko-budowlanej z opinią dot. stanu technicznego zabytku
2. Wykonanie badań układu cmentarno-ogrodowego otoczenia kaplicy oraz sporządzenie wytycznych do projektu rewitalizacji otoczenia kaplicy
3. Przygotowanie programu prac konserwatorskich
4. Przygotowanie projektu budowlanego remontu kaplicy, w tym:
- projekt remontu dachu z wymianą pokrycia i obróbki blacharskiej,
- projekt remontu elewacji,
- projektu remontu i aranżacji wnętrza wraz z propozycją sposobu udostępnienia kaplicy oraz podniesienia jej atrakcyjności turystycznej (np. stworzenie galerii fotografii, wystawy dot. historii rodziny Tollów, galerii czasowej malarstwa współczesnego)
- projektu monitoringu i alarmu
5. Przygotowanie projektu rewitalizacji otoczenia kaplicy w nawiązaniu do wyników badań układu historycznego z uwzględnieniem potrzeb związanych z ekspozycją kaplicy i dostosowaniem zabytku do ruchu turystycznego, w tym:
- projektu zieleni w otoczeniu,
- projektu oświetlenia i monitoringu zasilanego lokalnie (ogniwa fotowoltaiczne lub inne niezależne źródło energii elektrycznej)
- projekt organizacji ruchu pieszego i technicznego - urządzenia drogi-alei dojazdowej i ścieżek spacerowych,
- projektu tablic informacyjnych przedstawiającej historię zabytku oraz kierujących do zabytku.
6. Przygotowanie kosztorysu całości prac budowlano-konserwatorskich na podstawie projektu budowlanego oraz projektów wykonawczych.
7. Sporządzenie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót.
Obiekt decyzją z dnia 26.06.1987 r. wpisany został do rejestru zabytków pod numerem Nr rej. 397/139.

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czas: D

Data zakończenia: 30/10/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Zadanie nr 2:
Przygotowanie dokumentacji konserwatorsko-projektowej Rewitalizacja dworku z terenem przyległym w Uniejowie - etap I

Opis:
Dworek, w którym obecnie mieści się Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury, zlokalizowany jest na działce nr 1522/1 w miejscowości Uniejów. Zbudowany został w 1845 r. Obecnie zabytek jest w złym stanie technicznym. W szczególności następuje szybko destrukcja murów i tynków z powodu podsiąkającej wody gruntowej. Często dochodzi do wypływu wody w piwnicach. Powoduje to zarówno zawilgocenie murów na wyższych poziomach, jak i destrukcję oryginalnego wystroju elewacji oraz stolarki.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Wykonanie inwentaryzacji konserwatorsko-budowlanej z opinią dot. stanu technicznego zabytku
2. Wykonanie badań stratygraficznych tynków i nawarstwień malarskich
3. Wykonanie badań architektonicznych
4. Wykonanie badań geotechnicznych wokół budynku pod kątem przyczyn podchodzenia wód gruntowych
5. Przygotowanie programu prac konserwatorskich na podstawie wyników badań architektonicznych i konserwatorskich
6. Przygotowanie projektu budowlanego remontu dworku, w tym:
- wymiana konstrukcji dachu, wymiana pokrycia dachowego wraz z obróbkami blacharskimi,
- projekt remontu elewacji,
- projektu remontu i aranżacji wnętrza uwzględniający potrzeby podmiotów użytkujących dworek. W szczególności projekt przebudowy poddasza.
- wymiana instalacji elektrycznych,
- wymiana instalacji wod-kan,
- wymiana instalacji c.o.
- odwodnienie i izolacja fundamentów i ścian piwnicy,
- projektu monitoringu i alarmu
7. Przygotowanie projektu rewitalizacji otoczenia dworku z uwzględnieniem potrzeb związanych użytkowaniem obiektu oraz estetyczną ekspozycją elewacji, w tym:
- projektu zieleni w otoczeniu,
- projektu oświetlenia
- projekt organizacji ruchu pieszego i technicznego na terenie posesji,
- projektu tablic informacyjnych przedstawiającej historię zabytku oraz kierujących do zabytku.
8. Przygotowanie kosztorysu całości prac budowlano-konserwatorskich na podstawie projektu budowlanego oraz projektów wykonawczych.
9. Sporządzenie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót.
Obiekt decyzją z dnia 10.08.1984 r. wpisany został do rejestru zabytków pod numerem Nr rej. 360/102.

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czas: D

Data zakończenia: 30/10/2014

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Podobne przetargi

361776 / 2011-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Zduńskowolski - Zduńska Wola (łódzkie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie pełnych audytów energetycznych wraz z proponowanymi metodami poprawienia stanu energetycznego obiektów oraz zbiorczej analizy finansowo-ekonomicznej i sporządzenie dokumentacji projektowych na wykonanie termomodernizacji niezbędnych do realizacji Projektu pn: Program zarządzania energią w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Zduńskowolskiego.

47811 / 2013-03-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie kompleksowego nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 485 na odcinku - ul. Pabianickiej w Bełchatowie, od km 32+750 do km 34+570 w ramach zadania pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 485 Pabianice - Bełchatów wraz budową obwodnicy m. Dłutów.

336240 / 2009-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowej - Projekt budowlano - wykonawczy budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DW 710 ul. Łódzka z ul. Spółdzielczą/ul. Łąkową w Konstantynowie Łódzkim w ramach zadania pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 710 na odcinku Łódź - Lutomiersk wraz z budową obwodnicy m. Konstantynowa Łódzkiego

8992 / 2010-01-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowej - aktualizacja dokumentacji projektowej pn. Przebudowa mostu przez rzekę Wartę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 481 w m. Rychłocice wraz z dojazdami

138161 / 2009-08-21 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny - Łódź (łódzkie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania patio zachodniego na terenie CKD UM w Łodzi

138178 / 2014-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Łódzki Ośrodek Geodezji - Łódź (łódzkie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przeglądu technicznego budynku biurowego użyteczności publicznej w Łodzi przy ul. Traugutta 21/23, w szczególności: rocznej okresowej kontroli obiektu budowlanego w zakresie zgodnym z art. 62 ust.1 pkt 1) Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. 1994 Nr 89, poz. 414 ze zmianami).

368429 / 2008-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 485 na odcinku Pabianice - Dłutów w ramach zadania pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 485 Pabianice - Bełchatów wraz z budową obwodnicy m. Dłutów

40507 / 2013-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie kompleksowego nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 485 na odcinku - ul. Pabianickiej w Bełchatowie, od km 32+750 do km 34+570 w ramach zadania pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 485 Pabianice - Bełchatów wraz budową obwodnicy m. Dłutów

135702 / 2013-04-08 - Podmiot prawa publicznego

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej i sprawowanie nadzoru autorskiego dla inwestycji : Budowa siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

17118 / 2014-01-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lgota Wielka - Lgota Wielka (łódzkie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie projektu budowlanego kompleksu sportowo - rekreacyjnego w miejscowości Lgota Wielka, gmina Lgota Wielka

385932 / 2013-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie przeglądu pięcioletniego (szczegółowego) mostu podwieszonego, położonego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 785, w m. Maluszyn.