Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

380494 / 2013-09-19 - Inny: Zakład Karny / Zakład Karny (Chełm)

Przedmiot zamówienia: dot. 2 edycji kursów Monter stolarki otworowej okna i drzwi + Szkolenie aktywizacyjno wzmacniające z realizacji projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Zakładzie Karnym w Chełmie w ramach projektu nr 3 Cykl szkoleniowo aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbycia kary pozbawienia wolności.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu w roku 2013 szkolenia zawodowego dla skazanych dot. 2 edycji kursów Monter stolarki otworowej okna i drzwi + Szkolenie aktywizacyjno wzmacniające z realizacji projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Zakładzie Karnym w Chełmie w ramach projektu nr 3 Cykl szkoleniowo aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbycia kary pozbawienia wolności.
Usługa szkolenia zawodowego osadzonych zostanie zrealizowana w Zakładzie Karnym
w Chełmie, jako kurs przyuczający do zawodu MONTERA STOLARKI OWTWOROWEJ OKNA I DRZWI wraz ze szkoleniem aktywizacyjno - wzmacniającym, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80530000-8.
1. Ilość kursów: 2.
2. Ilość osób do przeszkolenia: każda edycja po 8 osób.
3. Celem szkolenia jest przygotowanie do pracy na stanowisku MONTERA STOLARKI OTWOROWEJ OKNA I DRZWI oraz zdobycie przez jego uczestników odpowiednich uprawnień zawodowych w tym zakresie.
4. Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego.
5. Każda edycja szkolenia trwa 104 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.), w tym zajęć teoretycznych 24 godzin oraz w tym 64 godzin praktycznych, szkolenie aktywizacyjno - wzmacniającego 16 godzin
6. Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia zawodowego odbywać się będą w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 9 godzin dziennie.
7. Zagadnienia dotyczące szkolenia teoretycznego :
1. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach montera stolarki;
2. Organizacja stanowiska pracy, czytanie rysunku technicznego;
3. Materiały, urządzenia i narzędzia stosowane w zawodzie montera stolarki;
4. Cechy techniczne skał stosowanych stolarstwie;
5. W ramach zajęć praktycznych należy wykorzystać materiał na zdobycie umiejętności przez wszystkich uczestników kursu w zakresie:
- montowania okien;
- montowania drzwi.
8. Wykonawca przed rozpoczęciem kursu zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie badania lekarskie uprawniające kursantów do uczestnictwa w kursie, spełniające wymagania badań zawodowych na Montera stolarki otworowej okna i drzwi, przeprowadzenie badań lekarskich odbędzie się w siedzibie Zamawiającego.
9. Zamawiający zapewnia;
a) dostęp do miejsca zajęć teoretycznych-salę wykładową dla uczestników kursu;
b) dostęp do miejsca, w którym przeprowadzone będą zajęcia praktyczne;
c) dostęp do następującego rodzaju sprzętu, którego zakup był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego..
10. Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
11. Zamawiający pokrywa koszty eksploatacji sprzętu specjalistycznego.
12. Wykonawca ubezpiecza uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem.
13. Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia niniejszego szkolenia, w tym artykuły biurowe oraz odzież ochronną dla każdego uczestnika (wartość materiałów użytych w procesie szkolenia wyniesie do 40% wartości szkolenia).
14. Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o odpowiednich kwalifikacjach do prowadzenia niniejszego szkolenia zawodowego.
15. Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia przedstawia program szkolenia zawodowego, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.09.2010r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy.(Dz. U. z dnia 28 września 2010r. nr. 177 poz. 1193) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c )wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia i dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
i) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
j) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych; protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony); rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji; ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
16. Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego
i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
17. W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
18. Wykonawca odpowiada za przeszkolenie kursantów w zakresie BHP oraz za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia.
19. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
20. Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr 49/2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
21. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
22. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
23. Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
24. Należność za usługę szkolenia zawodowego zostanie uregulowana przelewem, w terminie 30 dni, od daty otrzymania faktury przez zamawiającego za przeprowadzenie kursu.
28. Usługa szkolenie aktywizacyjno-wzmacniające osadzonych zostanie realizowana w Zakładzie Karnym w Chełmie, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80500000-8.
1) Dwie edycje kursu.
1. Łączna ilość osób do przeszkolenia: 16.
2. Celem szkolenia jest niwelowanie deficytów beneficjentów ostatecznych w sferze psychologicznej poprzez skorygowanie postaw i zachowania, oraz nauka podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy - zagadnienia:
a) poczucie własnej wartości;
b) zarządzanie stresem;
c) skuteczna komunikacja i asertywność;
d) efektywne zagospodarowanie czasem;
e) ćwiczenie umiejętności personalnych;
f) specjalistyczne działania - profilaktyka uzależnień;
g) autoprezentacja;
h) komunikacja z pracodawcą;
i) rozmowa kwalifikacyjna;
j) dokumenty aplikacyjne;
k) sposoby poszukiwania pracy;
l) poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
3. Szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
1) Szkolenie poszczególnej edycji trwa 16 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.).
2) Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o kwalifikacjach odpowiednich do prowadzenia zajęć psychokorekcyjnych oraz doradztwa zawodowego.
3) Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane z przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
4) Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały niezbędne do przeprowadzenia szkolenia aktywizacyjno-wzmacniającego.
5) Zamawiający zapewnia pracownię komputerową oraz sprzęt multimedialny do przeprowadzenia szkolenia.
6) Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia przedstawia program szkolenia, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.09.2010r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. z dnia 28 września 2010r. nr. 1poz. 1193) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia;
i) dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
j) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
k) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony), rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych i wykładowcy. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
7) Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
8) W przypadku zajęć praktycznych, Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
9) Wykonawca odpowiada za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia.
10) Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji oraz wydaniem zaświadczeń zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz. 186). . Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego w Chełmie.
11) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
12) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
13) Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
14) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
15) Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr.49/2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
16) Zamawiający będzie posiadał listę rezerwową uczestników szkolenia, umożliwiającą wprowadzenie nowej osoby na miejsce osoby niespełniającej wymogów zdrowotnych, dobrowolnie rezygnującej z kursu, wycofanej z kursu ze względów formalnych na podstawie obowiązujących przepisów.
17) Zamawiający zapewnia salę komputerową.
18) Wykonawca przyjmuje osobę z listy rezerwowej (zgodnie z kolejnością) jedynie na takim etapie kursu, który gwarantuje przygotowanie uczestnika do złożenia egzaminu.
19) Wykonawca zamówienia zobowiązany jest do dołączania do faktur Vat (rachunków), kopii dokumentacji szkoleniowej, w tym kopii materiałów dydaktycznych, podpisanych za zgodność z oryginałem przez kierownika instytucji szkoleniowej lub upoważnionego pracownika, z uwzględnieniem obowiązujących zasad ochrony danych osobowych określonych przez: przepisy prawa europejskiego oraz prawa krajowego, wytyczne wydane przez Instytucję Zarządzającą lub Instytucję Wdrażającą, postanowienia umowy o dofinansowanie projektu.

29. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.
30. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających, o których stanowi art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy.
31. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
32. Do opisu przedmiotu zamówienia zamawiający zastosował nazwy i kody określone we Wspólnym Słowniku Zamówień CPV - 80530000-9.
33. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania w siedzibie Zamawiającego przepisów porządkowych oraz bezwzględnego zakazu nawiązywania z osadzonymi jakichkolwiek kontaktów niezwiązanych z bezpośrednią realizacją przedmiotu zamówienia.
34. Wykonawca wykonujący przedmiot zamówienia w siedzibie Zamawiającego ma obowiązek poddania się kontroli podczas wejścia lub wjeżdżania pojazdem na teren Zakładu Karnego w Chełmie, a także podczas wyjścia lub wyjeżdżania pojazdem z terenu Zakładu Karnego w Chełmie.
35. Wykonawcy nie wolno wnosić na teren zakładu karnego:
1) przedmiotów niebezpiecznych, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku w jednostce, w szczególności: broni palnej, amunicji, narzędzi do cięcia metalu, środków służących do obezwładniania, środków odurzających i psychotropowych oraz alkoholu,
2) przedmiotów niedozwolonych, które mogą utrudniać prawidłowy tok postępowania karnego w szczególności: sprzętu łączności (np. telefon komórkowy), urządzeń technicznych służących do rejestrowania i odtwarzania informacji - pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 380494

Data publikacji: 2013-09-19

Nazwa: Zakład Karny

Ulica: ul. Kolejowa 112

Numer domu: 112

Miejscowość: Chełm

Kod pocztowy: 22-100

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 082 5653485

Numer faxu: 082 5653557

Adres strony internetowej: www.zp.sw.gov.pl

Regon: 00032004100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Zakład Karny

Inny rodzaj zamawiającego: Zakład Karny

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiot zamówienia: dot. 2 edycji kursów Monter stolarki otworowej okna i drzwi + Szkolenie aktywizacyjno wzmacniające z realizacji projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Zakładzie Karnym w Chełmie w ramach projektu nr 3 Cykl szkoleniowo aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbycia kary pozbawienia wolności.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu w roku 2013 szkolenia zawodowego dla skazanych dot. 2 edycji kursów Monter stolarki otworowej okna i drzwi + Szkolenie aktywizacyjno wzmacniające z realizacji projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Zakładzie Karnym w Chełmie w ramach projektu nr 3 Cykl szkoleniowo aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbycia kary pozbawienia wolności.
Usługa szkolenia zawodowego osadzonych zostanie zrealizowana w Zakładzie Karnym
w Chełmie, jako kurs przyuczający do zawodu MONTERA STOLARKI OWTWOROWEJ OKNA I DRZWI wraz ze szkoleniem aktywizacyjno - wzmacniającym, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80530000-8.
1. Ilość kursów: 2.
2. Ilość osób do przeszkolenia: każda edycja po 8 osób.
3. Celem szkolenia jest przygotowanie do pracy na stanowisku MONTERA STOLARKI OTWOROWEJ OKNA I DRZWI oraz zdobycie przez jego uczestników odpowiednich uprawnień zawodowych w tym zakresie.
4. Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego.
5. Każda edycja szkolenia trwa 104 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.), w tym zajęć teoretycznych 24 godzin oraz w tym 64 godzin praktycznych, szkolenie aktywizacyjno - wzmacniającego 16 godzin
6. Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia zawodowego odbywać się będą w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 9 godzin dziennie.
7. Zagadnienia dotyczące szkolenia teoretycznego :
1. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach montera stolarki;
2. Organizacja stanowiska pracy, czytanie rysunku technicznego;
3. Materiały, urządzenia i narzędzia stosowane w zawodzie montera stolarki;
4. Cechy techniczne skał stosowanych stolarstwie;
5. W ramach zajęć praktycznych należy wykorzystać materiał na zdobycie umiejętności przez wszystkich uczestników kursu w zakresie:
- montowania okien;
- montowania drzwi.
8. Wykonawca przed rozpoczęciem kursu zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie badania lekarskie uprawniające kursantów do uczestnictwa w kursie, spełniające wymagania badań zawodowych na Montera stolarki otworowej okna i drzwi, przeprowadzenie badań lekarskich odbędzie się w siedzibie Zamawiającego.
9. Zamawiający zapewnia;
a) dostęp do miejsca zajęć teoretycznych-salę wykładową dla uczestników kursu;
b) dostęp do miejsca, w którym przeprowadzone będą zajęcia praktyczne;
c) dostęp do następującego rodzaju sprzętu, którego zakup był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego..
10. Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
11. Zamawiający pokrywa koszty eksploatacji sprzętu specjalistycznego.
12. Wykonawca ubezpiecza uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem.
13. Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia niniejszego szkolenia, w tym artykuły biurowe oraz odzież ochronną dla każdego uczestnika (wartość materiałów użytych w procesie szkolenia wyniesie do 40% wartości szkolenia).
14. Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o odpowiednich kwalifikacjach do prowadzenia niniejszego szkolenia zawodowego.
15. Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia przedstawia program szkolenia zawodowego, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.09.2010r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy.(Dz. U. z dnia 28 września 2010r. nr. 177 poz. 1193) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c )wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia i dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
i) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
j) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych; protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony); rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji; ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
16. Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego
i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
17. W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
18. Wykonawca odpowiada za przeszkolenie kursantów w zakresie BHP oraz za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia.
19. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
20. Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr 49/2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
21. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
22. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
23. Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
24. Należność za usługę szkolenia zawodowego zostanie uregulowana przelewem, w terminie 30 dni, od daty otrzymania faktury przez zamawiającego za przeprowadzenie kursu.
28. Usługa szkolenie aktywizacyjno-wzmacniające osadzonych zostanie realizowana w Zakładzie Karnym w Chełmie, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80500000-8.
1) Dwie edycje kursu.
1. Łączna ilość osób do przeszkolenia: 16.
2. Celem szkolenia jest niwelowanie deficytów beneficjentów ostatecznych w sferze psychologicznej poprzez skorygowanie postaw i zachowania, oraz nauka podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy - zagadnienia:
a) poczucie własnej wartości;
b) zarządzanie stresem;
c) skuteczna komunikacja i asertywność;
d) efektywne zagospodarowanie czasem;
e) ćwiczenie umiejętności personalnych;
f) specjalistyczne działania - profilaktyka uzależnień;
g) autoprezentacja;
h) komunikacja z pracodawcą;
i) rozmowa kwalifikacyjna;
j) dokumenty aplikacyjne;
k) sposoby poszukiwania pracy;
l) poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
3. Szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
1) Szkolenie poszczególnej edycji trwa 16 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.).
2) Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o kwalifikacjach odpowiednich do prowadzenia zajęć psychokorekcyjnych oraz doradztwa zawodowego.
3) Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane z przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
4) Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały niezbędne do przeprowadzenia szkolenia aktywizacyjno-wzmacniającego.
5) Zamawiający zapewnia pracownię komputerową oraz sprzęt multimedialny do przeprowadzenia szkolenia.
6) Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia przedstawia program szkolenia, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.09.2010r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. z dnia 28 września 2010r. nr. 1poz. 1193) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia;
i) dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
j) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
k) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony), rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych i wykładowcy. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
7) Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
8) W przypadku zajęć praktycznych, Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
9) Wykonawca odpowiada za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia.
10) Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji oraz wydaniem zaświadczeń zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz. 186). . Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego w Chełmie.
11) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
12) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
13) Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
14) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
15) Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr.49/2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
16) Zamawiający będzie posiadał listę rezerwową uczestników szkolenia, umożliwiającą wprowadzenie nowej osoby na miejsce osoby niespełniającej wymogów zdrowotnych, dobrowolnie rezygnującej z kursu, wycofanej z kursu ze względów formalnych na podstawie obowiązujących przepisów.
17) Zamawiający zapewnia salę komputerową.
18) Wykonawca przyjmuje osobę z listy rezerwowej (zgodnie z kolejnością) jedynie na takim etapie kursu, który gwarantuje przygotowanie uczestnika do złożenia egzaminu.
19) Wykonawca zamówienia zobowiązany jest do dołączania do faktur Vat (rachunków), kopii dokumentacji szkoleniowej, w tym kopii materiałów dydaktycznych, podpisanych za zgodność z oryginałem przez kierownika instytucji szkoleniowej lub upoważnionego pracownika, z uwzględnieniem obowiązujących zasad ochrony danych osobowych określonych przez: przepisy prawa europejskiego oraz prawa krajowego, wytyczne wydane przez Instytucję Zarządzającą lub Instytucję Wdrażającą, postanowienia umowy o dofinansowanie projektu.

29. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.
30. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających, o których stanowi art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy.
31. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
32. Do opisu przedmiotu zamówienia zamawiający zastosował nazwy i kody określone we Wspólnym Słowniku Zamówień CPV - 80530000-9.
33. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania w siedzibie Zamawiającego przepisów porządkowych oraz bezwzględnego zakazu nawiązywania z osadzonymi jakichkolwiek kontaktów niezwiązanych z bezpośrednią realizacją przedmiotu zamówienia.
34. Wykonawca wykonujący przedmiot zamówienia w siedzibie Zamawiającego ma obowiązek poddania się kontroli podczas wejścia lub wjeżdżania pojazdem na teren Zakładu Karnego w Chełmie, a także podczas wyjścia lub wyjeżdżania pojazdem z terenu Zakładu Karnego w Chełmie.
35. Wykonawcy nie wolno wnosić na teren zakładu karnego:
1) przedmiotów niebezpiecznych, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku w jednostce, w szczególności: broni palnej, amunicji, narzędzi do cięcia metalu, środków służących do obezwładniania, środków odurzających i psychotropowych oraz alkoholu,
2) przedmiotów niedozwolonych, które mogą utrudniać prawidłowy tok postępowania karnego w szczególności: sprzętu łączności (np. telefon komórkowy), urządzeń technicznych służących do rejestrowania i odtwarzania informacji - pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2013

Informacja na temat wadium:
Wykonawca przystępujący do przetargu nie jest zobowiązany wnieść wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: oświadczenie art 22.1 oraz art 24.1 ustawy PZP

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca w celu wykazania spełniania warunków, o których stanowi art. 22 ust. 1 ustawy zobowiązany jest złożyć następujący dokument, w postaci wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

Zamawiający wymaga podania, co najmniej jednej usługi tożsamej z przedmiotem zamówienia tj. kurs monter stolarki otworowej okna i drzwi szkolenia aktywizacyjno wzmacniające o wartości co najmniej 6 000,00 zł brutto (słownie złotych: sześciu tysięcy i 00/100) - usługa

Wykaz usług należy umieścić w wykazie, którego wzór stanowi załącznik nr 4 do specyfikacji (oryginał).

Usługi muszą być potwierdzone dowodami, którymi są:

1) poświadczenie (np. dokument-referencje, metryka, zaświadczenie, protokół odbioru itp.) z tym, że
w odniesieniu do nadal wykonywanych usług, poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

2) w przypadku zamówień na usługi, które są nadal wykonywane - oświadczenie wykonawcy - jeżeli
z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać
poświadczenia.

W przypadku gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów.

W razie konieczności, szczególnie, gdy wykaz lub dowody będą budzić wątpliwości Zamawiającego lub, gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, zamawiający zwróci się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz, którego usługi były lub miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.

Dokument o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określony w art. 22 ust. 1 ustawy musi mieć formę pisemną i należy złożyć na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 4 do specyfikacji (oryginał).

Potencjał techniczny: oświadczenie art 22.1 oraz art 24.1 ustawy PZP

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: oświadczenie art 22.1 oraz art 24.1 ustawy PZP

Sytuacja ekonomiczna: oświadczenie art 22.1 oraz art 24.1 ustawy PZP

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
Inne dokumenty niewymienione w ust. 6.2.-6.5.:
1) wypełniony formularz ofertowy. Formularz ofertowy musi mieć formę pisemną i należy złożyć na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do specyfikacji (oryginał);
2) wykaz podwykonawców (jeżeli dotyczy). Wykaz musi mieć formę pisemną i należy złożyć na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 6 do specyfikacji (oryginał);
3) pełnomocnictwo, (jeżeli dotyczy).
6.7. Dokument określony w ust. 6.2. pkt 2 powinien być przedstawiony w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. Dokumenty sporządzone w języku obcym, wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.
6.8. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu, wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości, co do jej prawdziwości.
6.9. Osoba upoważniona do reprezentowania wykonawcy bądź podpisywania oferty, musi odbywać się zgodnie z zasadami reprezentacji. Jeżeli osoba(y) podpisująca(e) ofertę działa(ją) na podstawie pełnomocnictwa, to pełnomocnictwo musi w swej treści jednoznacznie wskazywać uprawnienie rodzajowe np. do podpisania oferty, zawarcia umowy itp. Pełnomocnictwo to musi zostać dołączone do oferty i winno być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie.
6.10. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte ww. dokumentach i oświadczeniach. Z ich treści w sposób jednoznaczny musi wynikać,
iż Wykonawca spełnia wymienione warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych oświadczeń lub dokumentów lub nie złożyli pełnomocnictw, albo, którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia
i dokumenty zawierające błędy lub, którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia
w wyznaczonym terminie, chyba, że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu lub konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia
i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunki udziału w postępowaniu, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert. Ponadto, zamawiający może wezwać Wykonawców w wyznaczonym przez siebie terminie do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń lub dokumentów.

6.11. Oferty wspólne.
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (np. jako konsorcjum). W tym przypadku ustanawiają pełnomocnika (pełnomocnictwo winno zostać dołączone do oferty) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia, albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli oferta wykonawców zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający będzie żądał przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

6.12. Podwykonawcy.
1) Zamawiający dopuszcza realizację części zamówienia w systemie podwykonawczym. W ofercie należy wskazać, które części zamówienia realizowane będą przez podwykonawców. Zapisy umowy pomiędzy wykonawcą składającym ofertę, a podwykonawcą nie mogą stać w sprzeczności przedmiotowej z postanowieniami umowy zawartej pomiędzy wykonawcą (wykonawcą generalnym), a zamawiającym stanowiącej załącznik nr 7 do specyfikacji. Umowę regulującą współpracę pomiędzy wykonawcą, a podwykonawcą, wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie przedstawi do akceptacji zamawiającemu przed podpisaniem umowy. Zamawiający nie dopuszcza zawierania przez podwykonawców umów z dalszymi podwykonawcami;
2) wykaz podwykonawców przedstawia załącznik nr 6 do specyfikacji. Brak wskazania przyszłego podwykonawcy oraz zakresu wykonywanego przez niego zadania skutkować będzie niemożliwością późniejszego ubiegania się wykonawcy o zgodę na zatrudnienie podwykonawcy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zp.sw.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
ZAKŁAD KARNY
Adres: 22 -100 Chełm, ul. Kolejowa 112

Data składania wniosków, ofert: 27/09/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
ZAKŁAD KARNY
Adres: 22 -100 Chełm, ul. Kolejowa 112
sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
z realizacji projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Zakładzie Karnym w Chełmie w ramach projektu nr 3 Cykl szkoleniowo aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbycia kary pozbawienia wolności

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

32450 / 2013-01-23 - Podmiot prawa publicznego

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Lublinie "Radio Lublin" S.A. - Lublin (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Świadczenie dla Polskiego Radia - Regionalnej Rozgłośni w Lublinie Radio Lublin S.A. usług związanych z prowadzeniem szkoleń w ramach projektu Dziennikarstwo nie tylko na studiach, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

332308 / 2012-09-05 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny - Chełm (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu o specjalności Tynkarz elewacji zewnętrznej - docieplanie budynków+ Szkolenie aktywizacyjno - wzmacniające dla osób pozbawionych wolności w Zakładzie Karnym w Chełmie.

105334 / 2015-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Rycki - Ryki (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu pn.: Rozwój elektronicznych usług publicznych w powiecie ryckim i puławskim oraz gminach Wilków, Stężyca i Ułęż

87519 / 2012-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu - Zamość (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kursy nauki zawodów budowlanych - 3 części ; część 3 - Montaż instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody z wykorzystaniem kolektorów słonecznych

10274 / 2012-01-12 - Inny: Służba Więzienna

Zakład Karny - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu przyuczającego do zawodu stolarz wraz z zajęciami aktywizacji zawodowej oraz kursu przyuczającego do zawodu technologa robót wykończeniowych w budownictwie wraz z zajęciami aktywizacji zawodowej.

271156 / 2010-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Puławach - Puławy (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja usług szkoleniowych dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Puławach.

114198 / 2009-04-21 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Zakład Karny - Kluczbork (opolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Wykonanie usługi przeprowadzenia kursu zawodowego pn. Kucharz małej gastronomii w okresie od maja do lipca 2009 roku. Dla 12 osób skazanych, przebywających w Zakładzie Karnym w Kluczborku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w załączniku nr 1 do SIWZ.

369800 / 2010-11-16 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny we Włodawie - Włodawa (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu - Technolog robót wykończeniowych wraz z cyklem aktywizacyjnym , (kod CPV 80530000-8) w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

283576 / 2010-09-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Opole Lubelskie (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkoleniowa- Pracownik magazynowy z obsługą wózków jezdniowych, kas fiskalnych i komputera

283254 / 2010-09-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej - Biała Podlaska (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realziacja szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędize Pracy w Białej Podlaskiej

479068 / 2012-11-29 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny - Potulice (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkolenia dla osadzonych, Palacz centarlnego ogrzewania (znak sprawy 29/2012)

130852 / 2016-05-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Janowie Lubelskim - Janów Lubelski (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Powiatowy Urząd Pracy w Janowie Lubelskim , ul. Jana Zamoyskiego 70, 23-300 Janów Lubelski, woj. lubelskie, tel. 015 8720240, faks 15 8720240