Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

394676 / 2012-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Gminy w Lipnie (Lipno)

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej wraz z łącznikiem i salą gimnastyczną w miejscowości Radomice

Opis zamówienia

1. Zakres realizacji zadania inwestycyjnego obejmuje następujące roboty:
a) Roboty rozbiórkowe:
skucie wystających elementów elewacji wokół dużych okien sali gimnastycznej,
skucie opaski betonowej wokół budynku,
wykucie węgarków okiennych umożliwiające ocieplenie otworów okiennych, dot. wszystkich okien budynku szkoły,
wymiana pustaków szklanych w sali gimnastycznej na okna PCV 5 szt.,
wymiana pustaków szklanych na okna PCV 3 szt. w szatni w części podpiwniczonej,
wymiana pustaków szklanych na okna PCV 2 szt. w kotłowni,
rozbiórka, obróbek blacharskich ogniomurów, rynien, rur spustowych i parapetów podokiennych,
rozbiórka uszkodzonych kominów wentylacji grawitacyjnej,
rozbiórka uszkodzonego komina spalinowego kotłowni do poziomu stropu ostatniej kondygnacji,
demontaż instalacji odgromowej,
demontaż krat okiennych,
skucie tynków studni doświetlających piwnice wraz z ostatnią warstwą cegły,
zabezpieczenie na okres robót monitoringu zewnętrznego obiektu oraz opraw oświetleniowych.
b) Roboty budowlane zewnętrzne:
odkopanie ścian fundamentowych,
naprawa i uzupełnienie tynków na elewacji budynków (ok. 5% całkowitej powierzchni) i kominach,
zamurowanie naświetla z pustaków szklanych nad wejściem do kotłowni,
wymiana drzwi drewnianych na stalowe ocieplone w piwnicy od strony parkingu,
termoizolacja ścian fundamentowych,
termoizolacja ścian zewnętrznych wraz z ociepleniem ościeży okien i drzwi,
montaż obróbek blacharskich, rynien, rur spustowych i parapetów zewnętrznych z blachy stalowej powlekanej w kolorze brązowym o grubości 0,7 mm,
montaż nowej instalacji odgromowej z rozłącznymi połączeniami śrubowymi przewodów odprowadzających i przewodów uziemiających (bez otoku),
termomodernizacja stropodachu szkoły, sali gimnastycznej i łącznika,
podwyższenie otworu wyłazowego na dach szkoły po ociepleniu stropodachu,
przemurowanie komina kotłowni od poziomu stropu, wykonanie tynku kat. III i malowanie zgodnie z kolorystyką
przemurowanie wszystkich kominów wentylacji grawitacyjnej z bocznym dwustronnym wyprowadzeniem wentylacji oraz montaż kratek i czap kominowych na wys. 60 cm powyżej ocieplenia dachu,
montaż lekkich zadaszeń z konstrukcji stalowej nad wejściem głównym do budynku oraz od strony boiska przykrytych poliwęglanem,
malowanie elewacji zgodnie z kolorystyką,
obłożenie cokołu budynku płytką gresową jak na budynku nowej szkoły wraz z widocznymi elementami studzienek doświetlających pomieszczenia piwniczne, policzków schodowych i murków oporowych przylegających do obiektu,
obłożenie płytkami gresowymi, antypoślizgowymi stopni schodów od strony frontowej i boiska (bez schodów do kotłowni),
ułożenie opaski po obwodzie trzech budynków z kostki betonowej zamkniętej obrzeżem chodnikowym 8 x 30 cm,
ponowny montaż krat okiennych po uprzednim dopasowaniu do nowych wymiarów z zabezpieczeniem antykorozyjnym,
przemurować zwieńczenie murów studni doświetlających piwnice cegłą klinkierową układaną na rolkę,
wykonanie nowych tynków w studzienkach doświetlających piwnice z malowaniem farbą emulsyjną elewacyjną białą
zabezpieczenie antykorozyjne balustrad zgodnie z kolorystyką
naprawa muru oporowego i stopni schodowych wejścia do kotłowni.
c) Ocieplenie ścian zewnętrznych
Ocieplenie wszystkich ścian zewnętrznych styropianem samogasnącym (klasy EPS 80 - 036 FASADA) o grubości 15,0 cm, zabezpieczonego zaprawą klejową z siatką i zewnętrzną warstwą elewacyjną z tynku strukturalnego. Zastosować styropian grubości 15 cm zamocowany do ściany za pomocą zaprawy klejowej i łączników mechanicznych. Na styropianie wykonać warstwę zbrojoną, zabezpieczającą przed uszkodzeniami mechanicznymi z siatki szklanej zatopionej w zaprawie klejowej zgodnie z odnośną Aprobata Techniczną ITB. Na siatce wykonać zewnętrzną warstwę elewacyjną - tynk mineralny zgodnie z odnośną Aprobatą Techniczną ITB. Ocieplane ściany powinny być suche i mieć ustabilizowane warunki wilgotnościowe, a podczas prowadzenia prac oraz schnięcia tynków temperatura zewnętrzna powietrza, podłoża i wbudowanego materiału nie może być niższa niż +5°C lub wyższa niż +25°C. Powierzchnie ścian winny być oczyszczone z kurzu, pyłu i innych warstw luźno związanych z podłożem. Lokalne ubytki i miejsca gdzie tynki zostały skute należy wypełnić zaprawą tynkarską. Podłoża o nierównościach większych niż 1 cm należy wyrównać przy użyciu zaprawy wyrównująco - szpachlowej, albo zastosować styropian o różnej grubości. Na odpowiedniej wysokości ponad powierzchnią terenu należy zamocować na ścianie profil cokołowy stosując przynajmniej trzy kołki na 1 mb. Płyty styropianowe układać od dołu do góry obiektu w układzie poziomym dłuższych krawędzi z zachowaniem mijankowego układu spoin pionowych. W ościeżach zastosować styropian o grubości, co najmniej 3 cm. Nie wcześniej niż po 3 dniach od przyklejenia płyt styropianowych należy wykonać mocowanie mechaniczne poprzez zastosowanie kołków rozporowych. Należy zastosować 6 12 kołków na 1 m2. Przy narożach otworów drzwiowych i okiennych, na styropianie należy nakleić pod kątem 450 kawałki tkaniny zbrojącej, w celu zapobiegania powstawaniu rys i pęknięć na elewacji budynku. Naroża wzmocnić przez zastosowanie profili narożnych z siatką zbrojącą osadzonych na kleju. Warstwa zbrojona pojedynczą tkanina powinna mieć grubość 3 -5mm. Sąsiednie pasy tkaniny należy układać na zakład, co najmniej 10 cm. Do wysokości 2,0m od poziomu terenu zaleca się zastosować dwie warstwy tkaniny. Po 2 3 dniach nanieść szczotką lub wałkiem jedna warstwę podkładu tynkarskiego. Po wyschnięciu podkładu tynkarskiego tj. po 24 godzinach można przystąpić do nakładania tynku strukturalnego. Tynk cienkowarstwowy pomalować farbą elewacyjną zgodnie z projektem kolorystyki po wyschnięciu wyprawy tynkarskiej nie wcześniej jednak niż po 48 godzinach od jej wykonania. W celu wzmocnienia i wyrównania chłonności podłoża powierzchnię ścian przed malowaniem zabezpieczyć preparatem gruntującym w postaci nierozcieńczonej, jednokrotnie wałkiem lub pędzlem, jako cienką i równomierną warstwę. Uwaga:, Aby uniknąć różnic w odcieniach barw przy zastosowaniu kolorowych farb, należy na jedną powierzchnię nakładać farbę o tej samej dacie produkcji.
d) Ocieplenie ścian fundamentowych
Ściany fundamentowe wraz z cokołem ocieplić na głębokość 1,0 m poniżej terenu styropianem twardym (klasy EPS 100-38) gr.10 cm. W tym celu należy wykonać wykop, a ściany ocieplić stosując płyty izolacyjne ze styropianu, klejone do podłoża. Płyty styropianowe należy zabezpieczyć na powierzchni stykającej się z gruntem warstwą bazową z podwójnej siatki z włókna szklanego i zaprawy. Do wykonania warstwy zbrojonej na zamocowanych płytach można przystąpić nie wcześniej niż po trzech dniach od ich przyklejenia. Ściany cokołu ponad gruntem wykończyć płytką gresową zbliżoną wielkością i kolorystyką nawiązującą do cokołu nowej szkoły.
e) Stropodach
Ocieplenie stropodachu budynku wykonać ze Styro papy grubości 20 cm ze styropianem samogasnącym o gęstości min. 20 kg m3, oklejonym jednostronnie papą asfaltową podkładową, mocowanej na kołki w lejkach PCV, po uprzednim przygotowaniu podłoża flekowaniu, usunięciu pęcherzy, wyrównaniu i oczyszczeniu. Przed ociepleniem montować do istniejącego stropu belkę okapową 20x2,2 z płyty OSB wraz ze wzmocnieniami poprzecznymi, do montażu obróbki blacharskiej i rynny. Jako finalne pokrycie zastosować papę termozgrzewalną grubości 5,2 mm z masy z bitumem modyfikowanym z włóknami poliestrowymi 250 g m2. Przy kominach wykonać przeciw spadki z użyciem izoklinów styropianowych i obróbek kątowych z papy. Na dachu przemurować komin spaleniowy od poziomu stropu. Przemurować i podwyższyć kominy wentylacyjne wraz z wykonaniem czap wylewanych i bocznych otworów wentylacyjnych zabezpieczonych kratką. Podwyższyć wyłaz dachowy o grubość ocieplenia.
f) Stolarka
Wymienić okna z pustaków szklanych luksferów w piwnicy i sali gimnastycznej na okna w ramach PCV wypełnione poliwęglanem pięciokomorowym. Przy oknach w sali gimnastycznej środkową kwaterę wykonać, jako uchylną otwieraną cięgnem z poziomu podłogi.
g) Studnie doświetlenia ulic
Przemurować zwieńczenie murów studni cegłą klinkierową układaną na rolkę. Wykonać nowe tynki wnętrza studni doświetlających z malowaniem farbą emulsyjną, elewacyjną białą i dopasować zakrywające je kraty do zmniejszonych otworów. Kraty zabezpieczyć antykorozyjnie w kolorze ciemny brąz.
h) Opaska wokół budynków
Wykonanie opaski wokół budynków o szer. 60 cm, z kostki betonowej grub. 6 cm na podkładzie z zagęszczonego piasku, stabilizowanego cementem z obrzeżem betonowym 30 x 6 cm.
i) Wody opadowe
Wody opadowe odprowadzić na teren działki. Obróbki blacharskie parapety podokienne, rynny, rury spustowe rozwiązania systemowe typowe z blachy powlekanej w kolorze brązowym. Wszystkie elementy wysunięte poza lico elewacji zabezpieczyć okapem z blachy powlekanej.
j) Elementy wykończenia
Tynk zewnętrzny strukturalne zgodnie z kolorystyką elewacji.
2. Szczegółowy zakres robót określają: dokumentacja projektowa, przedmiar robót, (kosztorys ofertowy)- stanowiące załączniki do niniejszej SIWZ.
3. Załączony do niniejszej SIWZ przedmiar robót jest podstawą do wyceny przedmiotu umowy.
4. Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z terenem budowy (wizji w terenie).
5. Wykonawca zobowiązany jest sporządzić harmonogram rzeczowo-finansowy opracowany w układzie kwartalnym (załącznik nr 11).
6. W przypadku podania w niniejszej specyfikacji nazw własnych (pochodzenie, producent itp.) należy pamiętać, iż mają one jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Produkt równoważny to taki, który ma te same cechy funkcjonalne, co wskazany w dokumentacji konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt. Jego jakość nie może być gorsza od jakości określonego produktu oraz powinien mieć parametry nie gorsze na wskazany produkt.
7. Prace będą wykonywane w obiekcie czynnym i Wykonawca zobowiązuje się zorganizować je tak, aby nie narażać pracowników i uczniów szkoły na niebezpieczeństwo i uciążliwości wynikające z prowadzonych robót. Przed rozpoczęciem robót Wykonawca i Dyrektor Szkoły ustalą szczegółowe warunki bezpieczeństwa i higieny pracy z podziałem obowiązków w tym zakresie i na tą okoliczność sporządzą protokół w myśl rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003 r. Nr 169 poz. 1650).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 394676

Data publikacji: 2012-10-12

Nazwa: Urząd Gminy w Lipnie

Ulica: ul. A. Mickiewicza 29

Numer domu: 29

Miejscowość: Lipno

Kod pocztowy: 87-600

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 054 2886202

Numer faxu: 054 2886200

Regon: 91002853400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.uglipno.pl

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Termomodernizacja Szkoły Podstawowej wraz z łącznikiem i salą gimnastyczną w miejscowości Radomice

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Zakres realizacji zadania inwestycyjnego obejmuje następujące roboty:
a) Roboty rozbiórkowe:
skucie wystających elementów elewacji wokół dużych okien sali gimnastycznej,
skucie opaski betonowej wokół budynku,
wykucie węgarków okiennych umożliwiające ocieplenie otworów okiennych, dot. wszystkich okien budynku szkoły,
wymiana pustaków szklanych w sali gimnastycznej na okna PCV 5 szt.,
wymiana pustaków szklanych na okna PCV 3 szt. w szatni w części podpiwniczonej,
wymiana pustaków szklanych na okna PCV 2 szt. w kotłowni,
rozbiórka, obróbek blacharskich ogniomurów, rynien, rur spustowych i parapetów podokiennych,
rozbiórka uszkodzonych kominów wentylacji grawitacyjnej,
rozbiórka uszkodzonego komina spalinowego kotłowni do poziomu stropu ostatniej kondygnacji,
demontaż instalacji odgromowej,
demontaż krat okiennych,
skucie tynków studni doświetlających piwnice wraz z ostatnią warstwą cegły,
zabezpieczenie na okres robót monitoringu zewnętrznego obiektu oraz opraw oświetleniowych.
b) Roboty budowlane zewnętrzne:
odkopanie ścian fundamentowych,
naprawa i uzupełnienie tynków na elewacji budynków (ok. 5% całkowitej powierzchni) i kominach,
zamurowanie naświetla z pustaków szklanych nad wejściem do kotłowni,
wymiana drzwi drewnianych na stalowe ocieplone w piwnicy od strony parkingu,
termoizolacja ścian fundamentowych,
termoizolacja ścian zewnętrznych wraz z ociepleniem ościeży okien i drzwi,
montaż obróbek blacharskich, rynien, rur spustowych i parapetów zewnętrznych z blachy stalowej powlekanej w kolorze brązowym o grubości 0,7 mm,
montaż nowej instalacji odgromowej z rozłącznymi połączeniami śrubowymi przewodów odprowadzających i przewodów uziemiających (bez otoku),
termomodernizacja stropodachu szkoły, sali gimnastycznej i łącznika,
podwyższenie otworu wyłazowego na dach szkoły po ociepleniu stropodachu,
przemurowanie komina kotłowni od poziomu stropu, wykonanie tynku kat. III i malowanie zgodnie z kolorystyką
przemurowanie wszystkich kominów wentylacji grawitacyjnej z bocznym dwustronnym wyprowadzeniem wentylacji oraz montaż kratek i czap kominowych na wys. 60 cm powyżej ocieplenia dachu,
montaż lekkich zadaszeń z konstrukcji stalowej nad wejściem głównym do budynku oraz od strony boiska przykrytych poliwęglanem,
malowanie elewacji zgodnie z kolorystyką,
obłożenie cokołu budynku płytką gresową jak na budynku nowej szkoły wraz z widocznymi elementami studzienek doświetlających pomieszczenia piwniczne, policzków schodowych i murków oporowych przylegających do obiektu,
obłożenie płytkami gresowymi, antypoślizgowymi stopni schodów od strony frontowej i boiska (bez schodów do kotłowni),
ułożenie opaski po obwodzie trzech budynków z kostki betonowej zamkniętej obrzeżem chodnikowym 8 x 30 cm,
ponowny montaż krat okiennych po uprzednim dopasowaniu do nowych wymiarów z zabezpieczeniem antykorozyjnym,
przemurować zwieńczenie murów studni doświetlających piwnice cegłą klinkierową układaną na rolkę,
wykonanie nowych tynków w studzienkach doświetlających piwnice z malowaniem farbą emulsyjną elewacyjną białą
zabezpieczenie antykorozyjne balustrad zgodnie z kolorystyką
naprawa muru oporowego i stopni schodowych wejścia do kotłowni.
c) Ocieplenie ścian zewnętrznych
Ocieplenie wszystkich ścian zewnętrznych styropianem samogasnącym (klasy EPS 80 - 036 FASADA) o grubości 15,0 cm, zabezpieczonego zaprawą klejową z siatką i zewnętrzną warstwą elewacyjną z tynku strukturalnego. Zastosować styropian grubości 15 cm zamocowany do ściany za pomocą zaprawy klejowej i łączników mechanicznych. Na styropianie wykonać warstwę zbrojoną, zabezpieczającą przed uszkodzeniami mechanicznymi z siatki szklanej zatopionej w zaprawie klejowej zgodnie z odnośną Aprobata Techniczną ITB. Na siatce wykonać zewnętrzną warstwę elewacyjną - tynk mineralny zgodnie z odnośną Aprobatą Techniczną ITB. Ocieplane ściany powinny być suche i mieć ustabilizowane warunki wilgotnościowe, a podczas prowadzenia prac oraz schnięcia tynków temperatura zewnętrzna powietrza, podłoża i wbudowanego materiału nie może być niższa niż +5°C lub wyższa niż +25°C. Powierzchnie ścian winny być oczyszczone z kurzu, pyłu i innych warstw luźno związanych z podłożem. Lokalne ubytki i miejsca gdzie tynki zostały skute należy wypełnić zaprawą tynkarską. Podłoża o nierównościach większych niż 1 cm należy wyrównać przy użyciu zaprawy wyrównująco - szpachlowej, albo zastosować styropian o różnej grubości. Na odpowiedniej wysokości ponad powierzchnią terenu należy zamocować na ścianie profil cokołowy stosując przynajmniej trzy kołki na 1 mb. Płyty styropianowe układać od dołu do góry obiektu w układzie poziomym dłuższych krawędzi z zachowaniem mijankowego układu spoin pionowych. W ościeżach zastosować styropian o grubości, co najmniej 3 cm. Nie wcześniej niż po 3 dniach od przyklejenia płyt styropianowych należy wykonać mocowanie mechaniczne poprzez zastosowanie kołków rozporowych. Należy zastosować 6 12 kołków na 1 m2. Przy narożach otworów drzwiowych i okiennych, na styropianie należy nakleić pod kątem 450 kawałki tkaniny zbrojącej, w celu zapobiegania powstawaniu rys i pęknięć na elewacji budynku. Naroża wzmocnić przez zastosowanie profili narożnych z siatką zbrojącą osadzonych na kleju. Warstwa zbrojona pojedynczą tkanina powinna mieć grubość 3 -5mm. Sąsiednie pasy tkaniny należy układać na zakład, co najmniej 10 cm. Do wysokości 2,0m od poziomu terenu zaleca się zastosować dwie warstwy tkaniny. Po 2 3 dniach nanieść szczotką lub wałkiem jedna warstwę podkładu tynkarskiego. Po wyschnięciu podkładu tynkarskiego tj. po 24 godzinach można przystąpić do nakładania tynku strukturalnego. Tynk cienkowarstwowy pomalować farbą elewacyjną zgodnie z projektem kolorystyki po wyschnięciu wyprawy tynkarskiej nie wcześniej jednak niż po 48 godzinach od jej wykonania. W celu wzmocnienia i wyrównania chłonności podłoża powierzchnię ścian przed malowaniem zabezpieczyć preparatem gruntującym w postaci nierozcieńczonej, jednokrotnie wałkiem lub pędzlem, jako cienką i równomierną warstwę. Uwaga:, Aby uniknąć różnic w odcieniach barw przy zastosowaniu kolorowych farb, należy na jedną powierzchnię nakładać farbę o tej samej dacie produkcji.
d) Ocieplenie ścian fundamentowych
Ściany fundamentowe wraz z cokołem ocieplić na głębokość 1,0 m poniżej terenu styropianem twardym (klasy EPS 100-38) gr.10 cm. W tym celu należy wykonać wykop, a ściany ocieplić stosując płyty izolacyjne ze styropianu, klejone do podłoża. Płyty styropianowe należy zabezpieczyć na powierzchni stykającej się z gruntem warstwą bazową z podwójnej siatki z włókna szklanego i zaprawy. Do wykonania warstwy zbrojonej na zamocowanych płytach można przystąpić nie wcześniej niż po trzech dniach od ich przyklejenia. Ściany cokołu ponad gruntem wykończyć płytką gresową zbliżoną wielkością i kolorystyką nawiązującą do cokołu nowej szkoły.
e) Stropodach
Ocieplenie stropodachu budynku wykonać ze Styro papy grubości 20 cm ze styropianem samogasnącym o gęstości min. 20 kg m3, oklejonym jednostronnie papą asfaltową podkładową, mocowanej na kołki w lejkach PCV, po uprzednim przygotowaniu podłoża flekowaniu, usunięciu pęcherzy, wyrównaniu i oczyszczeniu. Przed ociepleniem montować do istniejącego stropu belkę okapową 20x2,2 z płyty OSB wraz ze wzmocnieniami poprzecznymi, do montażu obróbki blacharskiej i rynny. Jako finalne pokrycie zastosować papę termozgrzewalną grubości 5,2 mm z masy z bitumem modyfikowanym z włóknami poliestrowymi 250 g m2. Przy kominach wykonać przeciw spadki z użyciem izoklinów styropianowych i obróbek kątowych z papy. Na dachu przemurować komin spaleniowy od poziomu stropu. Przemurować i podwyższyć kominy wentylacyjne wraz z wykonaniem czap wylewanych i bocznych otworów wentylacyjnych zabezpieczonych kratką. Podwyższyć wyłaz dachowy o grubość ocieplenia.
f) Stolarka
Wymienić okna z pustaków szklanych luksferów w piwnicy i sali gimnastycznej na okna w ramach PCV wypełnione poliwęglanem pięciokomorowym. Przy oknach w sali gimnastycznej środkową kwaterę wykonać, jako uchylną otwieraną cięgnem z poziomu podłogi.
g) Studnie doświetlenia ulic
Przemurować zwieńczenie murów studni cegłą klinkierową układaną na rolkę. Wykonać nowe tynki wnętrza studni doświetlających z malowaniem farbą emulsyjną, elewacyjną białą i dopasować zakrywające je kraty do zmniejszonych otworów. Kraty zabezpieczyć antykorozyjnie w kolorze ciemny brąz.
h) Opaska wokół budynków
Wykonanie opaski wokół budynków o szer. 60 cm, z kostki betonowej grub. 6 cm na podkładzie z zagęszczonego piasku, stabilizowanego cementem z obrzeżem betonowym 30 x 6 cm.
i) Wody opadowe
Wody opadowe odprowadzić na teren działki. Obróbki blacharskie parapety podokienne, rynny, rury spustowe rozwiązania systemowe typowe z blachy powlekanej w kolorze brązowym. Wszystkie elementy wysunięte poza lico elewacji zabezpieczyć okapem z blachy powlekanej.
j) Elementy wykończenia
Tynk zewnętrzny strukturalne zgodnie z kolorystyką elewacji.
2. Szczegółowy zakres robót określają: dokumentacja projektowa, przedmiar robót, (kosztorys ofertowy)- stanowiące załączniki do niniejszej SIWZ.
3. Załączony do niniejszej SIWZ przedmiar robót jest podstawą do wyceny przedmiotu umowy.
4. Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z terenem budowy (wizji w terenie).
5. Wykonawca zobowiązany jest sporządzić harmonogram rzeczowo-finansowy opracowany w układzie kwartalnym (załącznik nr 11).
6. W przypadku podania w niniejszej specyfikacji nazw własnych (pochodzenie, producent itp.) należy pamiętać, iż mają one jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Produkt równoważny to taki, który ma te same cechy funkcjonalne, co wskazany w dokumentacji konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt. Jego jakość nie może być gorsza od jakości określonego produktu oraz powinien mieć parametry nie gorsze na wskazany produkt.
7. Prace będą wykonywane w obiekcie czynnym i Wykonawca zobowiązuje się zorganizować je tak, aby nie narażać pracowników i uczniów szkoły na niebezpieczeństwo i uciążliwości wynikające z prowadzonych robót. Przed rozpoczęciem robót Wykonawca i Dyrektor Szkoły ustalą szczegółowe warunki bezpieczeństwa i higieny pracy z podziałem obowiązków w tym zakresie i na tą okoliczność sporządzą protokół w myśl rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003 r. Nr 169 poz. 1650).

Kody CPV:
451113001 (Roboty rozbiórkowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112206 (Roboty w zakresie usuwania gruzu)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454420007 (Nakładanie powierzchni kryjących)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453210003 (Izolacja cieplna)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
454211603 (Instalowanie wyrobów metalowych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452614101 (Izolowanie dachu)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454210004 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
452625226 (Roboty murarskie)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających nie przekraczających 50% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu zamówień odpowiadających swoim rodzajem zamówieniu podstawowemu.

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2013

Informacja na temat wadium:
1. Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 15.000,00 zł (słownie złotych: piętnaście tysięcy złotych i 00 100).
2. Wykonawca może wnieść wadium w jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.:
2.1. pieniądzu,
2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
2.3. gwarancjach bankowych,
2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych,
2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dna 9 listopada 2000 r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr z 2007 Nr 42, poz. 275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227 poz. 1505 oraz z 2010 r. Nr 196, poz. 620).
3. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać przynajmniej następujące elementy:
3.1. nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielającej gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib;
3.2. określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją;
3.3. kwotę gwarancji;
3.4. termin ważności gwarancji;
3.5. zobowiązanie gwaranta do: zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, które to żądanie zawierać będzie oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano:
odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub,
nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
3.6. postanowienia dotyczące gwarancji odnoszą się również do wadium składanego w formie poręczeń.
4. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawiała szczegółowych wymagań w zakresie tego warunku.

Wiedza i doświadczenie:
Wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączenie dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone - załącznik nr 4,
Wykonanie w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwóch robot budowlanych odpowiadających rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia o wartości nie mniejszej niż 500.000 zł brutto.

Potencjał techniczny:
Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacja o podstawie do dysponowania tymi osobami; - załącznik nr 5

Kierownikiem budowy - posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi;

Sytuacja ekonomiczna:
Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
Opłacona polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.


Środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 500.000,00 zł;
Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na sumę ubezpieczeniową nie niższą niż 500.000,00 zł.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.uglipno.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: Gmina Lipno, ul. Mickiewicza 29, 87-600 Lipno

Data składania wniosków, ofert: 26/10/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Gmina Lipno, ul. Mickiewicza 29, 87-600 Lipno (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Działanie 2.3 Rozwój infrastruktury w zakresie ochrony powietrza.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

283880 / 2015-10-23 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Rozbiórka budynku gospodarczego (Rybakówka), położonego na działce nr 135/9 w Łysomicach, powiat toruński

346318 / 2014-10-17 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Remont budynku mieszkalnego w miejscowości Modlibórz nr 6, gmina Lubień Kujawski, powiat włocławski

290854 / 2009-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - ZÅ‚otniki Kujawskie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Adaptacja budynku po byłej hydroforni na świetlicę wiejską wraz z zagospodarowaniem terenu wokół świetlicy w Tarkowie Górnym

41923 / 2014-02-28 - Inny: Jednostka budżetowa sektora finansów publicznych - wojsko

13 Wojskowy Oddział Gospodarczy (Jednostka Wojskowa 4503 ) - Grudziądz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
WYMIANA ORAZ WZMOCNIENIE ELEMENTÓW KONSTRUKCYJNYCH BUDYNKU NR 72 W GRUDZIĄDZU, REMONT BOCZNICY KOLEJOWEJ W GARDEI, REMONT DACHU BUDYNKU NR 1 W GRUDZIĄDZU - SPRAWA NR 6/2014

51986 / 2016-03-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Radziejów - Radziejów (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Przebudowa stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radziejowie - rozbiórka trybuny od strony północnej

73670 / 2016-04-01 - Inny: Jednostka budżetowa sektora finansów publicznych - wojsko

13 Wojskowy Oddział Gospodarczy - Grudziądz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
REMONT DACHÓW BUDYNKÓW NR 1 I 2, POMIESZCZEŃ PODDASZA WRAZ Z OPRACOWANIEM PROJEKTU NA WYMIANĘ INSTALACJI ODGROMOWEJ ORAZ JEJ WYKONANIEM (bud.nr 1) W KOMPLEKSIE WOJSKOWYM PRZY UL. BEMA W GRUDZIĄDZU - SPRAWA NR 3/2016

109373 / 2015-07-23 - Inny: samorzÄ…dowa osoba prawna

Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy Sp. z o.o. - Kruszwica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Termomodernizacja budynków Zakładu Energetyki Cieplnej w Kruszwicy w systemie zaprojektuj i wykonaj

44354 / 2015-02-27 - Inny: Jednostka Budżetowa Sektora Finansów Publicznych - jednostka wojskowa

13 Wojskowy Oddział Gospodarczy (Jednostka Wojskowa 4503 ) - Grudziądz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
REMONT DACHU BUD.NR 9 W CHEŁMNIE, NAPRAWA BRAM GARAŻOWYCH BUD.NR 24 GRUBNO, NAPRAWA I MALOWANIE ELEWACJI ORAZ KONSERWACJA MALARSKA POMIESZCZEŃ BUD.NR 71 W GRUPIE - sprawa nr 10/2015

79946 / 2016-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Radziejów - Radziejów (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Przebudowa stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radziejowie - rozbiórka trybuny od strony północnej

268155 / 2010-09-29 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J.J. Åšniadeckich - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Wykonanie przebudowy pomieszczeń sanitariatów z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych w budynkach 2-1 i 3-1 przy al. Kaliskiego 7

270665 / 2011-10-14 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Modernizacja i adaptacja zabytkowego budynku przy ul. Kopernika 1 w Bydgoszczy - część II - etap I: drogi wewnętrzne, parkingi, place, kanalizacja deszczowa.

148636 / 2013-04-16 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Wykonanie robót budowlanych na zadaniu inwestycyjnym pn: Przebudowa budynku dydaktycznego polegająca na zmianie sposobu użytkowania z funkcji dydaktycznej na Przedszkole Akademickie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku przy ul. 3 Maja 17

156440 / 2012-05-15 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Remont pomieszczeń II piętra budynku nr 108 (biurowo- sztabowy) w kompleksie wojskowym na terenie JW 1515, ul. Gdańska 147, Bydgoszcz

91160 / 2015-04-21 - Inny: Jednostka Budżetowa Sektora Finansów Publicznych - wojsko

13 Wojskowy Oddział Gospodarczy (Jednostka Wojskowa 4503 ) - Grudziądz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
WYMIANA CZĘŚCI STOLARKI OKIENNEJ W BUDYNKU NR 51 PRZY UL. LEGIONÓW W GRUDZIĄDZU ORAZ KONSERWACJA MALARSKA POMIESZCZEŃ BUDYNKU NR 2 W CHEŁMNIE - SPRAWA NR 36/2015

20758 / 2016-01-29 - Inny: Jednostka budżetowa sektora finansów publicznych - wojsko

13 Wojskowy Oddział Gospodarczy - Grudziądz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
REMONT DACHÓW BUDYNKÓW NR 1 I 2 W KOMPLEKSIE WOJSKOWYM PRZY UL. DĄBRÓWKI 10 W GRUDZIĄDZU - sprawa numer 6/2016

253818 / 2014-07-30 - Inny: Jednostka Budżetowa Finansów Publicznych - wojsko

13 Wojskowy Oddział Gospodarczy (Jednostka Wojskowa 4503 ) - Grudziądz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
REMONT CZĘŚCI OGRODZENIA W KOMPLEKSACH WOJSKOWYCH PRZY UL. JAGIEŁŁY I JAGIELLOŃCZYKA W GRUDZIĄDZU - SPRAWA NR 80/2014