Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

262964 / 2013-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Kruszyna (Kruszyna)

Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, z terenu Gminy Kruszyna

Opis zamówienia

4.1 Odbiór odpadów bezpośrednio z nieruchomości zamieszkałych odbywać się będzie z podziałem na odpady:
1) zmieszane odpady komunalne,
2) papier,
3) metal,
4) tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe,
5) szkło,
6) odpady ulegające biodegradacji,
7) meble i inne odpady wielkogabarytowe.

4.2 Odbiór odpadów z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK):
1) przeterminowane leki i chemikalia,
2) zużyte baterie i akumulatory,
3) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
4) odpady budowlane i rozbiórkowe, pochodzące z remontów i innych robót budowlanych wykonywanych we własnym zakresie, na wykonanie których nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę lub rozbiórkę, a także na wykonanie których nie jest wymagane zgłoszenie do administracji budowlano - architektonicznej,
5) zużyte opony,
6) inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych,
7) papier,
8) metal,
9) tworzywa sztuczne,
10) szkło,
11) opakowania wielomateriałowe,
12) odpady zielone z pielęgnacji ogrodów,
13) odpady wielkogabarytowe.

4.3 Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych zmieszanych o kodzie 20 03 01, Papier, tektura - 20 01 01, Szkło - 20 01 02, Tworzywa sztuczne - 20 01 39, Metale - 20 01 40, Odpady wielkogabarytowe - 20 03 07, Odpady ulegające biodegradacji - 20 02 01, Opakowania wielomateriałowe - 15 01 05 oraz wyposażenia w pojemniki.
Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek, transport, dostarczenie pojemników i zagospodarowanie odpadów od mieszkańców Gminy Kruszyna, z tym, że zmieszane odpady komunalne (kod 20 03 01) odpady biodegradowalne (20 02 01) oraz pozostałości z sortowania, przeznaczone do składowania, Wykonawca jest obowiązany przekazać do instalacji posiadającej status regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych dla Regionu I zgodnie z Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Śląskiego 2014 lub w przypadku awarii tej instalacji do instalacji przewidzianych do zastępczej obsługi tego regionu, wskazanych w uchwale w sprawie wykonania wojewódzkiego planu gospodarki odpadami.

4.4 Pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych:
1) Odpady komunalne zmieszane odbierane będą w pojemnikach (kubły + kontenery) o pojemności:
a) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 1 do 3 osób - pojemnik (kubeł) o pojemności 120 l - 664 szt.
b) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 4 do 6 osób - pojemnik (kubeł) o pojemności 240 l - 520 szt.
c) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 7 do 15 osób - pojemnik (kubeł) o pojemności 360 l - 36 szt.
d) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 16 do 30 osób - pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l, przyjmując na każde następne 15 osób jeden pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l - 8 szt.
2) Odpady segregowane odbierane będą w pojemnikach (worki + kontenery) o pojemności:
2.1) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 1 do 3 osób:
a) pojemnik (worek) o pojemności 120 l na zbierane łącznie odpady obejmujące następujące frakcje: papier, metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe - 664 szt.
b) pojemnik (worek) o pojemności 120 l na szkło - 664 szt.
c) pojemnik (worek) o pojemności 120 l na odpady ulegające biodegradacji - 664 szt.
2.2) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 4 do 6 osób:
a) pojemnik (worek) o pojemności 240 l na zbierane łącznie odpady obejmujące następujące frakcje: papier, metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe - 520 szt.
b) pojemnik (worek) o pojemności 120 l na szkło - 520 szt.
c) pojemnik (worek) o pojemności 120 l na odpady ulegające biodegradacji - 520 szt.
2.3) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 7 do 15 osób:
a) pojemnik (worek) o pojemności 360 l na zbierane łącznie odpady obejmujące następujące frakcje: papier, metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe - 36 szt.
b) pojemnik (worek) o pojemności 240 l na szkło - 36 szt.
c) pojemnik (worek) o pojemności 120 l na odpady ulegające biodegradacji - 36 szt.
2.4) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 16 do 30 osób:
a) pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l na zbierane łącznie odpady obejmujące następujące frakcje: papier, metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe, przyjmując na każde następne 15 osób jeden pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l - 8 szt.
b) pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l na szkło, przyjmując na każde następne 15 osób jeden pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l - 8 szt.
c) pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l na odpady ulegające biodegradacji, przyjmując na każde następne 15 osób jeden pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l - 8 szt.
3) Do gromadzenia odpadów należy stosować pojemniki (worki, kubły i kontenery) z następującymi napisami:
a) -Odpady zmieszane - z przeznaczeniem na odpady zmieszane,
b) -Odpady selektywne- z przeznaczeniem na papier, metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe,
c) -Szkło- z przeznaczeniem na szkło,
d) -Bioodpady- z przeznaczeniem na odpady ulegające biodegradacji i odpady zielone.
4) Na czas realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do nieodpłatnego wyposażenia wskazanych przez Zamawiającego nieruchomości zamieszkałych w pojemniki (worki, kubły i kontenery) zgodnie z pkt 4.4 ppkt 1) i 2) .
5) Wykonawca zobowiązany jest do nieodpłatnego i systematycznego dostarczania pojemników w tym worków w trakcie realizacji umowy.
6) Zamawiający dopuszcza dostarczenie pojemników o mniejszej pojemności przy czym suma pojemności pojemników na danej posesji musi być zgodna z pkt 4.4 ppkt 1) i 2) (np. 240 l jako 2 x 120 l lub 360 l jako 240 l + 120 l).
7) Ilość pojemników przedstawionych w pkt 4.4 ppkt 1) i 2), nie jest zależna od Zamawiającego. Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego uwzględniając powstanie nowych gospodarstw oraz migrację ludności. Minimalna ilość nieruchomości przewidzianych do obsługi przez Wykonawcę wynosi ok. 1221.
8) Wykonawca nieodpłatnie wyposaży w pojemniki nowe nieruchomości nieujęte wcześniej lub zmieni pojemniki w nieruchomościach w których nastąpiła korekta pojemności w związku ze zmianą liczby zamieszkujących osób. Niniejsze wyposażenie nastąpi na podstawie wskazań Zamawiającego.

4.5 Szacowana ilość odpadów (prognozowana) na 24 miesiące:
1) Odpady zmieszane - 968 Mg
2) Odpady selektywne - 110 Mg
3) Szkło - 176 Mg
4) Bioodpady - 132 Mg
5) Odpady wielkogabarytowe - 88 Mg

4.6 Ilość wytwarzanych odpadów przedstawionych w pkt 4.5 które będą odbierane bezpośrednio z nieruchomości, nie jest zależna od Zamawiającego. Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb zamawiającego uwzględniając ilość odpadów wytworzonych przez mieszkańców Gminy Kruszyna. Szacunkowa ilość odpadów przewidzianych do transportu wynosi ok. 1474 Mg/24 m-cy.
4.7 Podane powyżej ilości odpadów należy traktować jako orientacyjne i Wykonawcy nie przysługuje prawo odszkodowania za nieosiągnięcie wskazanych wielkości.
4.8 Usługa będzie wykonywana w dni robocze od poniedziałku do piątku.
4.9 Odpady gromadzone będą w pojemnikach i workach, o pojemności zależnej od ilości mieszkańców zamieszkałych na danej posesji zgodnie z pkt 4.4.
4.10 Charakterystyka worków do selektywnej zbiórki odpadów:
1) worki do zbiórki papieru, metalu, tworzyw sztucznych i opakowań wielomateriałowych:
a) materiał - folia polietylenowa LDPE,
b) grubość - co najmniej 20 mikronów,
c) inne - każdy worek wyposażony w tasiemkę służącą do skutecznego zawiązywania otworu wsypowego.
1) worki do zbiórki szkła:
a) materiał - folia polietylenowa LDPE,
b) grubość - co najmniej 40 mikronów,
c) inne - każdy worek wyposażony w tasiemkę służącą do skutecznego zawiązywania otworu wsypowego.

4.11 Częstotliwość odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości:
1) zmieszane odpady komunalne dla nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej - raz na miesiąc,
2) odpady komunalne pochodzące z selektywnej zbiórki obejmującej zbierane łącznie odpady obejmujące następujące frakcje: papier, metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe, należy usuwać zgodnie z następującą częstotliwością:
a) dla nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej - raz na miesiąc,
b) dla punktu selektywnego zbierania - raz na miesiąc,
3) odpady komunalne pochodzące z selektywnej zbiórki obejmujące szkło należy usuwać zgodnie z następującą częstotliwością:
a) dla nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej - raz na dwa miesiące,
b) dla punktu selektywnego zbierania - raz na dwa miesiące,
4) Odpady ulegające biodegradacji gromadzone w pojemnikach do gromadzenia bioodpadów należy usuwać zgodnie z następującą częstotliwością
a) dla nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej - raz na miesiąc,
b) dla punktu selektywnego zbierania - raz na miesiąc,
5) Odpady wielkogabarytowe - jeden raz w roku.
6) W sytuacjach nadzwyczajnych (jak np. nieprzejezdność lub zamknięcie drogi) gdy nie jest możliwa realizacja usługi zgodnie z harmonogramem, sposób i termin odbioru odpadów będzie każdorazowo uzgadniany pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą i może polegać w szczególności na wyznaczeniu odbioru - taki sposób spełniania świadczenia wynikającego z umowy może być wykonywany jedynie po uzyskaniu wcześniejszej akceptacji Zamawiającego.

4.12 Wykonawca wyposaży gminny punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) w odpowiednie pojemniki (kontenery i kubły) do gromadzenia odpadów zgodnie z poniższym zapotrzebowaniem:
1) przeterminowane leki i chemikalia - kubeł o pojemności 240 l (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 4,40 t.
2) zużyte baterie i akumulatory - kubeł o pojemności 240 l (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 8,80 t.
3) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - kontener o pojemności 1100 l (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 4,40 t.
4) odpady budowlane i rozbiórkowe - kontener o pojemności 7000 l (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 44,02 t.
5) zużyte opony - boks (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 4,40 t.
6) inne odpady niebezpieczne - kontener o pojemności 1100 l (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 4,40 t.
7) papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe - kontener o pojemności 7000 l (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące:
a) papier - 2,64 t.
b) metal - 2,64 t.
c) tworzywa sztuczne - 4,40 t.
d) szkło - 4,40 t.
e) opakowania wielomateriałowe - 4,40 t.
8) odpady zielone z pielęgnacji ogrodów - kontener o pojemności 7000 l (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 8,80 t.
9) odpady wielkogabarytowe - boks (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 17,60 t.

4.13 Gminny punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) umiejscowiony będzie w miejscowości Widzów ul. Kościelna 3, 42-282 Kruszyna.

4.14 Wykonawca powinien osiągnąć w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami papieru, metalu, tworzyw sztucznych, szkła zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych.

4.15 Wykonawca powinien osiągnąć w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów.

4.16 Załadunek jak i transport odpadów będzie odbywał się za pomocą odpowiedniego sprzętu który musi być w dyspozycji Wykonawcy. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy w zakresie używanych pojazdów do realizacji przedmiotu zamówienia:
- zapewnienie przez cały czas trwania umowy dla właściwej realizacji przedmiotu umowy dostatecznej ilości środków technicznych, gwarantujących terminowe i jakościowe wykonanie zakresu rzeczowego usługi, w ilości minimum jak w złożonej w postępowaniu przetargowym ofercie,
- użytkowanie pojazdów specjalistycznych dla tego typu usług; pojazdy te winny być we właściwym stanie technicznym i oznakowane w sposób czytelny i widoczny, umożliwiający łatwą identyfikację przedsiębiorcy poprzez umieszczenie na nich nazwy firmy, adresu i numeru telefonu przedsiębiorcy,
- odbiór i transport odpadów zmieszanych i segregowanych odbywał się będzie w różnych terminach, w taki sposób, aby z danego terenu odpady zmieszane i segregowane nie były zbierane w tym samym dniu.
- odbieranie i transportowanie odpadów pojazdami bezpylnymi i kontenerowymi zgodnie z przepisami art. 61 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.); transport odpadów wielkogabarytowych, odpadów umieszczonych w szczelnych workach plastikowych, może odbywać się pojazdami ciężarowymi,
- zabezpieczenie przewożonych odpadów przed wysypaniem na drogę a także przed wydzielaniem nieprzyjemnego zapachu,
- zachowanie właściwego stanu sanitarnego użytkowanych pojazdów (mycie, dezynfekcja sprzętu winno odbywać się w warunkach spełniających wymagania z zakresu ochrony środowiska i ochrony sanitarnej); pojazdy do odbierania odpadów komunalnych winny być myte z zewnątrz i wewnątrz oraz odkażane nie rzadziej niż raz w tygodniu.

4.17 Wykonawca będzie prowadził ilościową i jakościową ewidencję odpadów zgodnie z przepisami ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

4.18 W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku segregacji odpadów, Wykonawca umieszcza w widocznym miejscu na pojemniku do zbierania odpadów naklejki z następującą treścią: Informuje się właściciela nieruchomości, że odpady są zbierane niezgodnie ze złożoną Deklaracją oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku w Gminie Kruszyna. W dniu ......... stwierdzono, że umieszczono odpady ......... w pojemniku do zbierania odpadów ........ . Kolejne następujące po sobie naruszenie regulaminu, będzie skutkowało utratą uprawnienia do stosowania opłaty obniżonej.

4.19 Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach do końca miesiąca następującego po kwartale, kwartalne sprawozdania dotyczące:
- liczbę właścicieli nieruchomości, od których zostały odebrane odpady komunalne,
- informacji o masie poszczególnych rodzajów odebranych odpadów komunalnych oraz sposobie ich zagospodarowania wraz ze wskazaniem instalacji, do której zostały przekazane odebrane od właścicieli nieruchomości zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania,
- informacji o masie odpadów komunalnych ulegających biodegradacji: przekazanych do składowania na składowisko odpadów oraz nieprzekazanych do składowania na składowisku odpadów i sposobie ich zagospodarowania,
- wskazanie właścicieli nieruchomości, którzy zbierają odpady komunalne w sposób niezgodny z Regulaminem utrzymania i czystości i porządku na terenie Gminy Kruszyna,
- kopii dowodów dostarczania odpadów do odzysku lub unieszkodliwiana np. karty ewidencji odpadów bądź karty przekazania odpadów

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 262964

Data publikacji: 2013-07-05

Nazwa: Gmina Kruszyna

Ulica: ul. Kmicica 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Kruszyna

Kod pocztowy: 42-282

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 34 3202003

Numer faxu: 34 3202054

Adres strony internetowej: www.bip.kruszyna.pl

Regon: 15139805000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, z terenu Gminy Kruszyna

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
4.1 Odbiór odpadów bezpośrednio z nieruchomości zamieszkałych odbywać się będzie z podziałem na odpady:
1) zmieszane odpady komunalne,
2) papier,
3) metal,
4) tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe,
5) szkło,
6) odpady ulegające biodegradacji,
7) meble i inne odpady wielkogabarytowe.

4.2 Odbiór odpadów z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK):
1) przeterminowane leki i chemikalia,
2) zużyte baterie i akumulatory,
3) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
4) odpady budowlane i rozbiórkowe, pochodzące z remontów i innych robót budowlanych wykonywanych we własnym zakresie, na wykonanie których nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę lub rozbiórkę, a także na wykonanie których nie jest wymagane zgłoszenie do administracji budowlano - architektonicznej,
5) zużyte opony,
6) inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych,
7) papier,
8) metal,
9) tworzywa sztuczne,
10) szkło,
11) opakowania wielomateriałowe,
12) odpady zielone z pielęgnacji ogrodów,
13) odpady wielkogabarytowe.

4.3 Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych zmieszanych o kodzie 20 03 01, Papier, tektura - 20 01 01, Szkło - 20 01 02, Tworzywa sztuczne - 20 01 39, Metale - 20 01 40, Odpady wielkogabarytowe - 20 03 07, Odpady ulegające biodegradacji - 20 02 01, Opakowania wielomateriałowe - 15 01 05 oraz wyposażenia w pojemniki.
Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek, transport, dostarczenie pojemników i zagospodarowanie odpadów od mieszkańców Gminy Kruszyna, z tym, że zmieszane odpady komunalne (kod 20 03 01) odpady biodegradowalne (20 02 01) oraz pozostałości z sortowania, przeznaczone do składowania, Wykonawca jest obowiązany przekazać do instalacji posiadającej status regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych dla Regionu I zgodnie z Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Śląskiego 2014 lub w przypadku awarii tej instalacji do instalacji przewidzianych do zastępczej obsługi tego regionu, wskazanych w uchwale w sprawie wykonania wojewódzkiego planu gospodarki odpadami.

4.4 Pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych:
1) Odpady komunalne zmieszane odbierane będą w pojemnikach (kubły + kontenery) o pojemności:
a) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 1 do 3 osób - pojemnik (kubeł) o pojemności 120 l - 664 szt.
b) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 4 do 6 osób - pojemnik (kubeł) o pojemności 240 l - 520 szt.
c) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 7 do 15 osób - pojemnik (kubeł) o pojemności 360 l - 36 szt.
d) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 16 do 30 osób - pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l, przyjmując na każde następne 15 osób jeden pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l - 8 szt.
2) Odpady segregowane odbierane będą w pojemnikach (worki + kontenery) o pojemności:
2.1) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 1 do 3 osób:
a) pojemnik (worek) o pojemności 120 l na zbierane łącznie odpady obejmujące następujące frakcje: papier, metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe - 664 szt.
b) pojemnik (worek) o pojemności 120 l na szkło - 664 szt.
c) pojemnik (worek) o pojemności 120 l na odpady ulegające biodegradacji - 664 szt.
2.2) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 4 do 6 osób:
a) pojemnik (worek) o pojemności 240 l na zbierane łącznie odpady obejmujące następujące frakcje: papier, metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe - 520 szt.
b) pojemnik (worek) o pojemności 120 l na szkło - 520 szt.
c) pojemnik (worek) o pojemności 120 l na odpady ulegające biodegradacji - 520 szt.
2.3) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 7 do 15 osób:
a) pojemnik (worek) o pojemności 360 l na zbierane łącznie odpady obejmujące następujące frakcje: papier, metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe - 36 szt.
b) pojemnik (worek) o pojemności 240 l na szkło - 36 szt.
c) pojemnik (worek) o pojemności 120 l na odpady ulegające biodegradacji - 36 szt.
2.4) dla nieruchomości na której zamieszkuje od 16 do 30 osób:
a) pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l na zbierane łącznie odpady obejmujące następujące frakcje: papier, metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe, przyjmując na każde następne 15 osób jeden pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l - 8 szt.
b) pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l na szkło, przyjmując na każde następne 15 osób jeden pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l - 8 szt.
c) pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l na odpady ulegające biodegradacji, przyjmując na każde następne 15 osób jeden pojemnik (kontener) o pojemności 1100 l - 8 szt.
3) Do gromadzenia odpadów należy stosować pojemniki (worki, kubły i kontenery) z następującymi napisami:
a) -Odpady zmieszane - z przeznaczeniem na odpady zmieszane,
b) -Odpady selektywne- z przeznaczeniem na papier, metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe,
c) -Szkło- z przeznaczeniem na szkło,
d) -Bioodpady- z przeznaczeniem na odpady ulegające biodegradacji i odpady zielone.
4) Na czas realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do nieodpłatnego wyposażenia wskazanych przez Zamawiającego nieruchomości zamieszkałych w pojemniki (worki, kubły i kontenery) zgodnie z pkt 4.4 ppkt 1) i 2) .
5) Wykonawca zobowiązany jest do nieodpłatnego i systematycznego dostarczania pojemników w tym worków w trakcie realizacji umowy.
6) Zamawiający dopuszcza dostarczenie pojemników o mniejszej pojemności przy czym suma pojemności pojemników na danej posesji musi być zgodna z pkt 4.4 ppkt 1) i 2) (np. 240 l jako 2 x 120 l lub 360 l jako 240 l + 120 l).
7) Ilość pojemników przedstawionych w pkt 4.4 ppkt 1) i 2), nie jest zależna od Zamawiającego. Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego uwzględniając powstanie nowych gospodarstw oraz migrację ludności. Minimalna ilość nieruchomości przewidzianych do obsługi przez Wykonawcę wynosi ok. 1221.
8) Wykonawca nieodpłatnie wyposaży w pojemniki nowe nieruchomości nieujęte wcześniej lub zmieni pojemniki w nieruchomościach w których nastąpiła korekta pojemności w związku ze zmianą liczby zamieszkujących osób. Niniejsze wyposażenie nastąpi na podstawie wskazań Zamawiającego.

4.5 Szacowana ilość odpadów (prognozowana) na 24 miesiące:
1) Odpady zmieszane - 968 Mg
2) Odpady selektywne - 110 Mg
3) Szkło - 176 Mg
4) Bioodpady - 132 Mg
5) Odpady wielkogabarytowe - 88 Mg

4.6 Ilość wytwarzanych odpadów przedstawionych w pkt 4.5 które będą odbierane bezpośrednio z nieruchomości, nie jest zależna od Zamawiającego. Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb zamawiającego uwzględniając ilość odpadów wytworzonych przez mieszkańców Gminy Kruszyna. Szacunkowa ilość odpadów przewidzianych do transportu wynosi ok. 1474 Mg/24 m-cy.
4.7 Podane powyżej ilości odpadów należy traktować jako orientacyjne i Wykonawcy nie przysługuje prawo odszkodowania za nieosiągnięcie wskazanych wielkości.
4.8 Usługa będzie wykonywana w dni robocze od poniedziałku do piątku.
4.9 Odpady gromadzone będą w pojemnikach i workach, o pojemności zależnej od ilości mieszkańców zamieszkałych na danej posesji zgodnie z pkt 4.4.
4.10 Charakterystyka worków do selektywnej zbiórki odpadów:
1) worki do zbiórki papieru, metalu, tworzyw sztucznych i opakowań wielomateriałowych:
a) materiał - folia polietylenowa LDPE,
b) grubość - co najmniej 20 mikronów,
c) inne - każdy worek wyposażony w tasiemkę służącą do skutecznego zawiązywania otworu wsypowego.
1) worki do zbiórki szkła:
a) materiał - folia polietylenowa LDPE,
b) grubość - co najmniej 40 mikronów,
c) inne - każdy worek wyposażony w tasiemkę służącą do skutecznego zawiązywania otworu wsypowego.

4.11 Częstotliwość odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości:
1) zmieszane odpady komunalne dla nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej - raz na miesiąc,
2) odpady komunalne pochodzące z selektywnej zbiórki obejmującej zbierane łącznie odpady obejmujące następujące frakcje: papier, metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe, należy usuwać zgodnie z następującą częstotliwością:
a) dla nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej - raz na miesiąc,
b) dla punktu selektywnego zbierania - raz na miesiąc,
3) odpady komunalne pochodzące z selektywnej zbiórki obejmujące szkło należy usuwać zgodnie z następującą częstotliwością:
a) dla nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej - raz na dwa miesiące,
b) dla punktu selektywnego zbierania - raz na dwa miesiące,
4) Odpady ulegające biodegradacji gromadzone w pojemnikach do gromadzenia bioodpadów należy usuwać zgodnie z następującą częstotliwością
a) dla nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej - raz na miesiąc,
b) dla punktu selektywnego zbierania - raz na miesiąc,
5) Odpady wielkogabarytowe - jeden raz w roku.
6) W sytuacjach nadzwyczajnych (jak np. nieprzejezdność lub zamknięcie drogi) gdy nie jest możliwa realizacja usługi zgodnie z harmonogramem, sposób i termin odbioru odpadów będzie każdorazowo uzgadniany pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą i może polegać w szczególności na wyznaczeniu odbioru - taki sposób spełniania świadczenia wynikającego z umowy może być wykonywany jedynie po uzyskaniu wcześniejszej akceptacji Zamawiającego.

4.12 Wykonawca wyposaży gminny punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) w odpowiednie pojemniki (kontenery i kubły) do gromadzenia odpadów zgodnie z poniższym zapotrzebowaniem:
1) przeterminowane leki i chemikalia - kubeł o pojemności 240 l (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 4,40 t.
2) zużyte baterie i akumulatory - kubeł o pojemności 240 l (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 8,80 t.
3) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - kontener o pojemności 1100 l (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 4,40 t.
4) odpady budowlane i rozbiórkowe - kontener o pojemności 7000 l (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 44,02 t.
5) zużyte opony - boks (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 4,40 t.
6) inne odpady niebezpieczne - kontener o pojemności 1100 l (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 4,40 t.
7) papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe - kontener o pojemności 7000 l (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące:
a) papier - 2,64 t.
b) metal - 2,64 t.
c) tworzywa sztuczne - 4,40 t.
d) szkło - 4,40 t.
e) opakowania wielomateriałowe - 4,40 t.
8) odpady zielone z pielęgnacji ogrodów - kontener o pojemności 7000 l (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 8,80 t.
9) odpady wielkogabarytowe - boks (1 szt.). Szacunkowa ilość odpadów odbieranych z PSZOK w tonach na 24 miesiące - 17,60 t.

4.13 Gminny punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) umiejscowiony będzie w miejscowości Widzów ul. Kościelna 3, 42-282 Kruszyna.

4.14 Wykonawca powinien osiągnąć w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami papieru, metalu, tworzyw sztucznych, szkła zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych.

4.15 Wykonawca powinien osiągnąć w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów.

4.16 Załadunek jak i transport odpadów będzie odbywał się za pomocą odpowiedniego sprzętu który musi być w dyspozycji Wykonawcy. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy w zakresie używanych pojazdów do realizacji przedmiotu zamówienia:
- zapewnienie przez cały czas trwania umowy dla właściwej realizacji przedmiotu umowy dostatecznej ilości środków technicznych, gwarantujących terminowe i jakościowe wykonanie zakresu rzeczowego usługi, w ilości minimum jak w złożonej w postępowaniu przetargowym ofercie,
- użytkowanie pojazdów specjalistycznych dla tego typu usług; pojazdy te winny być we właściwym stanie technicznym i oznakowane w sposób czytelny i widoczny, umożliwiający łatwą identyfikację przedsiębiorcy poprzez umieszczenie na nich nazwy firmy, adresu i numeru telefonu przedsiębiorcy,
- odbiór i transport odpadów zmieszanych i segregowanych odbywał się będzie w różnych terminach, w taki sposób, aby z danego terenu odpady zmieszane i segregowane nie były zbierane w tym samym dniu.
- odbieranie i transportowanie odpadów pojazdami bezpylnymi i kontenerowymi zgodnie z przepisami art. 61 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.); transport odpadów wielkogabarytowych, odpadów umieszczonych w szczelnych workach plastikowych, może odbywać się pojazdami ciężarowymi,
- zabezpieczenie przewożonych odpadów przed wysypaniem na drogę a także przed wydzielaniem nieprzyjemnego zapachu,
- zachowanie właściwego stanu sanitarnego użytkowanych pojazdów (mycie, dezynfekcja sprzętu winno odbywać się w warunkach spełniających wymagania z zakresu ochrony środowiska i ochrony sanitarnej); pojazdy do odbierania odpadów komunalnych winny być myte z zewnątrz i wewnątrz oraz odkażane nie rzadziej niż raz w tygodniu.

4.17 Wykonawca będzie prowadził ilościową i jakościową ewidencję odpadów zgodnie z przepisami ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

4.18 W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku segregacji odpadów, Wykonawca umieszcza w widocznym miejscu na pojemniku do zbierania odpadów naklejki z następującą treścią: Informuje się właściciela nieruchomości, że odpady są zbierane niezgodnie ze złożoną Deklaracją oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku w Gminie Kruszyna. W dniu ......... stwierdzono, że umieszczono odpady ......... w pojemniku do zbierania odpadów ........ . Kolejne następujące po sobie naruszenie regulaminu, będzie skutkowało utratą uprawnienia do stosowania opłaty obniżonej.

4.19 Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach do końca miesiąca następującego po kwartale, kwartalne sprawozdania dotyczące:
- liczbę właścicieli nieruchomości, od których zostały odebrane odpady komunalne,
- informacji o masie poszczególnych rodzajów odebranych odpadów komunalnych oraz sposobie ich zagospodarowania wraz ze wskazaniem instalacji, do której zostały przekazane odebrane od właścicieli nieruchomości zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania,
- informacji o masie odpadów komunalnych ulegających biodegradacji: przekazanych do składowania na składowisko odpadów oraz nieprzekazanych do składowania na składowisku odpadów i sposobie ich zagospodarowania,
- wskazanie właścicieli nieruchomości, którzy zbierają odpady komunalne w sposób niezgodny z Regulaminem utrzymania i czystości i porządku na terenie Gminy Kruszyna,
- kopii dowodów dostarczania odpadów do odzysku lub unieszkodliwiana np. karty ewidencji odpadów bądź karty przekazania odpadów

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających zgodnie z art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759). Zamawiający udzieli takich zamówień w przypadku pojawienia się zapotrzebowania na usługi objęte przedmiotem zamówienia ponad bieżące zamówienie w okresie objętym umową.
Zamówienie uzupełniające stanowić będzie nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego

Czas: O

Okres w miesiącach: 24

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 10.000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100). Szczegóły w pkt 11 SIWZ

Uprawnienia:
Wykonawca musi wykazać, że:
a) posiada aktualne zezwolenie na transport odpadów, wydane przez właściwy organ,
b) posiada wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Kruszyna

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać, że: w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, wykonał lub wykonuje usługi główne odpowiadające swoim rodzajem usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia, obejmujące wykonanie lub wykonywanie usług odbierania odpadów komunalnych oraz odbieraniu odpadów segregowanych od łącznie co najmniej 500 nieruchomości.

Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu niezbędnym do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia

Potencjał techniczny:
Wykonawca musi wykazać, że: dysponuje lub będzie dysponować w celu wykonania zamówienia samochodami specjalistycznymi i samochodem ciężarowym, spełniającymi wymagania techniczne określone przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym oraz innymi przepisami szczególnymi, w ilości:
- co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z pojemników o pojemności 120l, 240l, 360l, 1100l (typu śmieciarka),
- co najmniej jeden pojazd przystosowany do odbierania pojemników z selektywnie zebranymi odpadami komunalnymi oraz odpadów wielkogabarytowych.

Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, Wykonawca może polegać na potencjale technicznym innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca musi wykazać, że: posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości nie niższej niż 100.000,00 zł

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 1 do SIWZ,
2. dokument zobowiązania podmiotu trzeciego, o którym mowa w pkt 9.6 ppkt 2 SIWZ potwierdzający dysponowaniem wiedzą i doświadczeniem, potencjałem technicznym, zdolnościach finansowych z którego wynikać będzie udział takiego podmiotu w wykonywaniu zamówienia (załączyć jeżeli dotyczy, jeżeli Wykonawca zamierza polegać na wiedzy, doświadczeniu, potencjale technicznym lub osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunków podmiotu trzeciego).
3. dokument pełnomocnictwa do reprezentowania podmiotów występujących wspólnie (konsorcjum, spółka cywilna, itp.) w postępowaniu o udzielenie zamówienia (załączyć jeżeli dotyczy).
4. kopia dowodu wniesienia wadium zgodnie z pkt. 11 specyfikacji istotnych warunków zamówienia

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Każda zmiana niniejszej Umowy wymaga formy pisemnego aneksu - pod rygorem nieważności. Niedopuszczalne są jednak, pod rygorem nieważności, zmiany postanowień zawartej Umowy oraz wprowadzenie nowych postanowień do umowy, jeżeli przy ich uwzględnieniu należałoby zmienić treść oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że Zamawiający przewidział możliwość dokonania takiej zmiany w ogłoszeniu o zamówieniu oraz określił warunki takiej zmiany.
2. Dopuszcza się możliwość dokonywania zmian w zawartej umowie o ile wynika to z okoliczności, których nie można przewidzieć w chwili zawarcia umowy i są one niezależne od woli stron.
3. Dopuszcza się wszelkie nieistotne zmiany w treści umowy, które to zmiany nie wpłynęłyby na krąg wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia ani na wynik postępowania.
4. Ponadto Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 1 § 5 tylko w przypadku:
a) Zmiany wysokości wynagrodzenia Wykonawcy na skutek zmiany obowiązującej stawki podatku VAT.
b) Zmiany ilości (zmniejszenie lub zwiększenie) odpadów objętych umową, które zostały podane orientacyjnie. Cena składowa wywozu 1 Mg odpadów komunalnych pozostaje niezmienna

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.kruszyna.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
SIWZ jest wydawana bezpłatnie w Urzędzie Gminy Kruszyna ul. Kmicica 5, 42-282 Kruszyna - pok. nr 15. W przypadku wysłania przesyłką pocztową, Wykonawca ponosi koszty wysyłki

Data składania wniosków, ofert: 15/07/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy w Kruszynie, ul. Kmicica 5, 42-282 Kruszyna pok. Nr 1 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
905000002 (Usługi związane z odpadami)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)

Podobne przetargi

174055 / 2013-08-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jeleśnia - Jeleśnia (śląskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Jeleśnia

134154 / 2015-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Panki - Panki (śląskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Panki

23267 / 2011-01-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

SP ZOZ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 - Bytom (śląskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Usługa odbioru, unieszkodliwiania i recyclingu stałych odpadów komunalnych z wydzieleniem surowców wtórnych, transport ze szpitala do miejsca unieszkodliwiania wraz z wyposażeniem w kontenery zewnętrznego punktu gromadzenia odpadów zlokalizowanego w Bytomiu przy ul. Woźniaka przy budynku administracyjnym G, WSzS Nr 4

125608 / 2014-04-11 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Prokuratura Okręgowa w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Usługi wywozu niesegregowanych odpadów komunalnych dla Prokuratury Okręgowej w Katowicach i podległych jej Prokuratur Rejonowych

37336 / 2014-02-03 - Inny: Osoba prawna utworzona w celu zaspokajania potrzeb o charakterze powszechnym

Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. - Tychy (śląskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne z terenu Oczyszczalni Ścieków Tychy-Urbanowice oraz ich transport i zagospodarowanie

169271 / 2014-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jeleśnia - Jeleśnia (śląskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Jeleśnia

356728 / 2014-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pietrowice Wielkie - Pietrowice Wielkie (śląskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pietrowice Wielkie

78358 / 2010-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski - Jaworzno (śląskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Likwidacja dzikich wysypisk odpadów zlokalizowanych na terenach stanowiących własność gminy Jaworzno.

157792 / 2009-05-20 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Wywóz nieczystości stałych i utylizacja odpadów niebezpiecznych z obiektów Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.

22010 / 2013-01-15 - Inny: Art. 3 ust. 1 pkt 3

Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Prace porządkowe i usługa ręcznego sortowania odpadów w Zakładzie Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej