234076 / 2009-07-10 - Administracja samorządowa / Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku (Gdańsk)
centrum terapii poznawczo behawioralnej
Przeprowadzenie badania podmiotów gospodarczych z terenu województwa pomorskiego założonych przez osoby bezrobotne, którym przyznano w latach 2005 - 2006 z Funduszu Pracy jednorazowo środki na podjęcie działalności gospodarczej, analiza uzyskanych danych, opracowanie wyników i rekomendacji.
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badania podmiotów gospodarczych z terenu województwa pomorskiego założonych przez osoby bezrobotne, którym przyznano w latach 2005 - 2006 z Funduszu Pracy jednorazowo środki na podjęcie działalności gospodarczej, analiza uzyskanych danych, opracowanie wyników i rekomendacji.
Przedmiot zamówienia sklasyfikowano wg nr CPV 73110000-6 usługi badawcze
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych ani wariantowych.
Zamawiający nie przewiduje zamówień uzupełniających.
1. Cele badania
Celem ogólnym badania jest ocena efektywności instrumentu aktywnej polityki rynku pracy jakim jest przyznanie jednorazowo osobom bezrobotnym środków na podjęcie działalności gospodarczej w województwie pomorskim. Ocena opierać się będzie na wynikach badania podmiotów gospodarczych, które powstały dzięki środkom finansowym Funduszu Pracy przyznanym osobom bezrobotnym oraz na analizie danych statystycznych zastanych. Wyniki badania będą wykorzystane w przyszłości do wprowadzenia zmian przyczyniających się do poprawy efektywności tej formy wsparcia osób bezrobotnych.
Cele szczegółowe i główne pytania badawcze:
Kryterium ewaluacyjne
Cele szczegółowe
Pytania badawcze
KRYTERIUM TRWAŁOŚCI
Ocena trwałości zakładanych podmiotów gospodarczych. Określenie długotrwałych efektów działania instrumentu oraz ocena kondycji ekonomicznej działających podmiotów gospodarczych.
1. Czy w momencie przeprowadzania badania utworzone podmioty nadal prowadziły działalność gospodarczą?
2. Jaka jest kondycja prowadzonych podmiotów gospodarczych?
3. Czy utworzony podmiot gospodarczy przekształcił się w inny podmiot gospodarczy, w tym w innej formie prawnej?
KRYTERIUM SKUTECZNOŚCI
Czy cele tej formy wsparcia zostały osiągnięte?
Jak silny był wpływ czynników zewnętrznych?
Określenie czynników, które przyczyniły się do uruchomienia, rozwoju lub zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej
przez osoby bezrobotne, które otrzymały dotację.
Określenie w jakim stopniu wsparcie jest skuteczne w przypadku różnych kategorii osób bezrobotnych.
Określenie działań możliwych
do podjęcia, zwiększających efektywność badanego instrumentu.
1. Czy osoby, prowadzące podmiot gospodarczy korzystały ze szkoleń lub doradztwa przed lub po założeniu działalności? Jakich?
2. Czy szkolenia lub doradztwo uzyskane przez osoby, które prowadzą podmiot gospodarczy miały wpływ na obecny status firmy?
3. Z jakich szkoleń/doradztwa lub innego rodzaju wsparcia badane podmioty chciałyby jeszcze skorzystać obecnie by firma mogła się rozwijać?
4. Czy ktoś w rodzinie lub wśród znajomych prowadził działalność gospodarczą i mógł udzielić rad w tej dziedzinie?
5. Jakie czynniki przyczyniły się najbardziej do sukcesu/porażki
w prowadzeniu działalności gospodarczej?
6. Czy uzyskane wsparcie finansowe było wystarczające dla rozpoczęcia i prowadzenia wybranej działalności gospodarczej?
7. Czy badane podmioty gospodarcze otrzymały dodatkowe zewnętrzne wsparcie finansowe lub pozafinansowe? Jakie?
8. Czy rodzaj prowadzonej działalności oraz cechy społeczno-demograficzne beneficjentów tj. płeć, poziom wykształcenia, wiek, długość pozostawania bez pracy, wykonywany zawód, miejsce zamieszkania itp. miały wpływ na długość funkcjonowania firmy, jej rozwój i kondycję finansową?
9. Czy badane podmioty podejmowały działania promujące produkty/usługi swojej firmy? Jakie to były działania?
10. Czy można osiągnąć większą skuteczność tego rodzaju wsparcia przy wprowadzeniu zmian? Jakie to mogłyby być zmiany?
KRYTERIUM UŻYTECZNOŚCI
Ocena użyteczności badanej formy wsparcia z punktu widzenia jej odbiorców
oraz z punktu widzenia generowania nowych inwestycji oraz tworzenia nowych miejsc pracy. Określenie stopnia spełnienia oczekiwań beneficjentów tej formy wsparcia.
1. Czy powstałe podmioty gospodarcze generowały dalsze inwestycje w rozwój firmy?
2. Czy powstałe podmioty gospodarcze generują nowe miejsca pracy?
3. Jakiego rodzaju umiejętności rozwinęli beneficjenci dzięki temu,
że skorzystali z tej formy wsparcia?
4. Czy działalność gospodarcza zostałaby uruchomiona bez możliwości skorzystania z tej formy wsparcia?
5. Jak osoby korzystające z dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej oceniają tę formę wsparcia? (Czy świadomość istnienia tej formy wsparcia jest w ocenie beneficjentów wystarczająca? Jakie były trudności na etapie ubiegania się o przyznanie dotacji? Czy udzielone wsparcie było adekwatne do potrzeb?)
Wykonawca przedstawi w raporcie wstępnym - metodologicznym badania ewentualne dodatkowe pytania badawcze.
2. Opis przedmiotu badania
Przedmiotem badania będą podmioty gospodarcze założone przez osoby bezrobotne, którym w latach 2005 - 2006 przyznano środki na podjęcie działalności gospodarczej.
Osoba bezrobotna zamierzająca podjąć działalność gospodarczą może złożyć do starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu, albo ze względu na miejsce prowadzenia działalności, wniosek o przyznanie z Funduszu Pracy jednorazowo środków na jej podjęcie.
Starosta z Funduszu Pracy może przyznać bezrobotnemu jednorazowo środki na podjęcie działalności gospodarczej, w tym na pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanego z podjęciem tej działalności w wysokości określonej w umowie, nie wyższej jednak niż 5 - krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia, a w przypadku gdy działalność jest podejmowana na zasadach określonych dla spółdzielni socjalnych, wysokość przyznanych bezrobotnemu środków nie może przekraczać 3 - krotnego przeciętnego wynagrodzenia na jednego członka założyciela spółdzielni oraz 2 - krotnego przeciętnego wynagrodzenia na jednego członka przystępującego do spółdzielni socjalnej po jej założeniu. Przytaczane wysokości maksymalnego wsparcia są właściwe m.in. dla lat 2005 - 2006.
Przyznanie bezrobotnemu środków na podjecie działalności gospodarczej jest dokonywane na podstawie umowy zawartej przez starostę z bezrobotnym. Bezrobotny, który otrzymał środki na podjęcie działalności gospodarczej zobowiązany jest między innymi do prowadzenia działalności gospodarczej przez okres co najmniej 12 miesięcy.
Zasady przyznawania tej formy wsparcia regulowane były w latach 2005 - 2006 przez trzy akty prawne:
ustawę z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2004 r. Nr 99, poz. 1001, z późn. zm.);
rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 31 sierpnia 2004 r. w sprawie warunków i trybu refundacji ze środków Funduszu Pracy kosztów wyposażenia i doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego, przyznawania bezrobotnemu środków na podjęcie działalności gospodarczej i refundowania kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa oraz wymiaru dopuszczalnej pomocy (Dz. U. Nr 196, poz. 2018);
rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu dokonywania refundacji ze środków Funduszu Pracy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego, przyznawania bezrobotnemu środków na podjęcie działalności gospodarczej oraz form zabezpieczenia zwrotu otrzymanych środków (Dz. U. Nr 236, poz. 2002, z późn. zm.).
3. Metodologia badania
Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedzi na postawione przez Zamawiającego pytania. Ponadto, ma również możliwość przedstawienia propozycji dodatkowych pytań wraz z rzetelnym uzasadnieniem słuszności ich zastosowania w niniejszym badaniu. Od Wykonawcy oczekuje się przedstawienia spójnej koncepcji realizacji badania, odpowiadającej przedmiotowi i celom badania. W zależności od przyjętej koncepcji dopuszczalna jest modyfikacja lub uzupełnienie pytań badawczych zaproponowanych przez Zamawiającego. Propozycja będzie jednak wcześniej skonsultowana z Zamawiającym.
Badana populacja - badaniem mają zostać objęte podmioty gospodarcze utworzone przez osoby bezrobotne, które uzyskały środki Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej w województwie pomorskim w latach 2005 - 2006. Według danych powiatowych urzędów pracy w województwie pomorskim powstało ponad 4 000 podmiotów gospodarczych utworzonych przez osoby bezrobotne, którym przyznano jednorazowo środki Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej (bez osób, które zrezygnowały i zwróciły dotację lub została im wypowiedziana umowa ze względu na niedotrzymanie jej warunków, co również wiązało się ze zwrotem otrzymanego dofinansowania).
Wymagane będzie przeprowadzenie badania ilościowego z zastosowaniem metody reprezentacyjnej poprzedzonego analizą materiałów statystycznych oraz analizą bazy danych podmiotów gospodarczych stanowiącą operat losowania.
Techniką przeprowadzenia badania jest wywiad kwestionariuszowy. Badanie należy przeprowadzić z zastosowaniem PAPI (Paper and Pencil Interview) czyli wywiadu bezpośredniego z respondentami z wykorzystaniem papierowej wersji kwestionariusza. Badanie ma charakter anonimowy.
Zamawiający wymaga przeprowadzenia badania pilotażowego. W wyniku przeprowadzonego pilotażu Wykonawca powinien przedstawić propozycje ewentualnych zmian w narzędziu badawczym. Wykonawca, bazując na wynikach pilotażu, dopracuje w porozumieniu z Zamawiającym ostateczną wersję ankiety (kwestionariusza), na podstawie której zostanie przeprowadzone badanie.
Wielkość próby badawczej - efektywna liczebność próby (liczba przeprowadzonych wywiadów bezpośrednich) nie powinna być mniejsza niż 800 użytecznych kwestionariuszy badania. Jako użyteczny kwestionariusz badania należy rozumieć kwestionariusz, w którym odsetek braku odpowiedzi na zadane pytania badawcze nie będzie większy niż 10% ogólnej liczby pytań. Próba musi być dobrana proporcjonalnie w zależności od liczby podmiotów gospodarczych, które powstały w wyniku przyznania osobom bezrobotnym środków z Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej w danym roku oraz w powiecie. Zaproponowana przez Wykonawcę wielkość i struktura próby ma być wynikiem najlepszego możliwego kompromisu pomiędzy reprezentatywnością, kosztami i czasem realizacji badania. Przy doborze techniki losowania próby należy uwzględnić potrzebę otrzymania wyników w podziale na powiaty, powiatowe urzędy pracy (PUP), lata, w których przyznano środki na uruchomienie działalności gospodarczej oraz rodzaj prowadzonej działalności (sektory ekonomiczne - rolnictwo, przemysł, budownictwo, handel i usługi). Wykonawca opracuje algorytm stosowny do przyjętych założeń i przekaże go Zamawiającemu wraz ze szczegółowymi informacjami o sposobie jego skonstruowania. Wykonawca zapewni także właściwe techniki maksymalizujące dotarcie i uzyskanie odpowiedzi dla wszystkich wylosowanych warstw, a także sposoby kontroli błędów losowych i nielosowych. Wykonawca przedstawi w ofercie Zamawiającemu propozycje postępowania, możliwe do zastosowania, które zredukują do minimum braki danych w ankietach. Propozycja Wykonawcy, szczególnie dotycząca liczebności, struktury i doboru próby powinna być w miarę możliwości szczegółowa i uzasadniona w taki sposób, aby była jasna także dla osób nie będących specjalistami w dziedzinie badań ilościowych.
Wykonawca przedstawi proponowany sposób doboru próby badawczej (metoda i wielkość), metody i techniki analizy statystycznej zebranych danych oraz metody oceny danych. Badanie powinno zostać przeprowadzone tak, aby wyniki można było zaprezentować w podziale na powiaty.
Wykonawca badania może zaproponować dodatkowe metody badań pozwalające na udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na postawione powyżej pytania badawcze.
4. Zakres dostępnych danych
Baza danych adresowych podmiotów gospodarczych, które powstały dzięki środkom przyznanym osobom bezrobotnym na podjęcie działalności gospodarczej zostanie udostępniona przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku w formie elektronicznej i w formie wydruku celem realizacji badania. Baza powstała w wyniku przekazania danych przez powiatowe urzędy pracy województwa pomorskiego na podstawie podpisanego porozumienia, pomiędzy każdym powiatowym urzędem pracy a Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku, zawierającego deklarację współpracy przy realizacji badania. Udostępniona baza stanowić będzie operat losowania. Baza zawiera następujące dane: nazwę podmiotu, adres siedziby podmiotu i/lub adres do korespondencji, tj. powiat na terenie którego uruchomiona została działalność gospodarcza, kod pocztowy, miejscowość, ulica, nr domu, datę podjęcia działalności gospodarczej, rodzaj działalności (sekcję PKD). Baza ta ułożona jest według PUP oraz z podziałem na lata 2005 i 2006.
Zamawiający badanie udostępni również dane statystyczne będące w jego posiadaniu ważne z punktu widzenia realizowanego zamówienia.
5. Rezultaty badań
Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia Zamawiającemu raportu metodologicznego, wstępnej wersji raportu końcowego oraz raportu końcowego. Ponadto bazy danych z badań ankietowych wraz z listą zastosowanych kodów i prezentacji multimedialnej wyników badania.
1) Raport metodologiczny:
W raporcie metodologicznym wykonawca w szczegółowy sposób opisze metodologię oraz dokładny harmonogram przeprowadzenia badania. W raporcie mają znaleźć się między innymi:
propozycja kwestionariusza;
szczegółowy opis i uzasadnienie schematu doboru próby badawczej;
opis metod i technik analizy statystycznej oraz metod oceny danych, które będą zastosowane w badaniu;
identyfikacja dokumentów niezbędnych do realizacji badania;
sposób organizacji pracy badawczej.
Opis metodologii badania powinien być zrozumiały także dla osób nie będących specjalistami w dziedzinie badań ilościowych.
2) Wstępny raport końcowy oraz raport końcowy:
streszczenie raportu (wstęp, metryczki autorów raportu, najważniejsze wyniki całego badania, wypunktowanie wniosków wraz z rekomendacjami) - do 10 stron A4;
spis treści;
ogólne informacje o badanym instrumencie, analiza statystyczna danych zastanych dotyczących badanego instrumentu (w tym prezentacja graficzna) oraz analiza bazy danych;
opis metodologii stosowanej przy badaniu;
wyniki badania (uwzględniając podział na powiaty, PUP oraz lata) Wykonawca przedstawi w formie: tabel, wykresów, map oraz analizy i interpretacji opisowej, w tym porównawczej; analiza i interpretacja danych pozyskanych w trakcie realizacji badania powinna obejmować: analizę struktury (rozkłady procentowe odpowiedzi) oraz analizę związków pomiędzy zmiennymi wynikającymi z hipotez badawczych będących odpowiedziami na postawione pytania badawcze;
wnioski i rekomendacje, które powinny zawierać:
a) ocenę efektywności instrumentu aktywnej polityki rynku pracy jakim jest przyznanie bezrobotnemu jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej z uwzględnienie specyfiki regionalnej i lokalnej (powiaty);
b) propozycje rozwiązań systemowych, prawnych i organizacyjnych, które wpłynęłyby na wzrost efektywności (trwałość, skuteczność, użyteczność) tego instrumentu;
c) sposoby wspierania osób bezrobotnych zamierzających założyć działalność gospodarczą i prowadzących działalność gospodarczą;
aneksy, w tym:
a) lista dokumentów i publikacji wykorzystywanych przy realizacji badania,
b) aneks statystyczny,
c) kwestionariusz wykorzystany do badania.
Raport końcowy nie powinien liczyć mniej niż 50 stron i nie więcej niż 100 stron przy formacie A4. Powinien być napisany zwięzłym i przejrzystym językiem. Sugeruje się, żeby każdy z rozdziałów kończył się krótkim podsumowaniem. Raport powinien zawierać porównanie danych statystycznych oraz wyników badania dla poszczególnych powiatów (przy uwzględnieniu ich lokalnej specyfiki) i PUP, jak również uwzględniać analizę wybranych kategorii beneficjentów (tj. kobiety, osoby do 25 roku życia, długotrwale bezrobotni, osoby powyżej 50 roku życia, osoby zamieszkałe na wsi) korzystających z badanej formy wsparcia, dokonaną w oparciu o odpowiedzi uzyskane na postawione pytania badawcze. Raport - druk publikacji w kolorze.
3) Baza danych z badań ankietowych wraz z listą zastosowanych kodów.
Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu wyników zrealizowanych ankiet w formie bazy danych uporządkowanej według PUP i lat w formacie Statistica i Excel - jako zbioru wyczyszczonego i opisanego jednolicie (dotyczy to także pytań otwartych), z pytaniami otwartymi wprowadzonymi podwójnie: (1) jako zmienne tekstowe (2) w postaci zakodowanej wraz z pełnym opisem kluczy kodowych.
4) Prezentacja multimedialna wyników badania.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 234076
Data publikacji: 2009-07-10
Nazwa: Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku
Ulica: ul. Podwale Przedmiejskie 30
Numer domu: 30
Miejscowość: Gdańsk
Kod pocztowy: 80-824
Województwo / kraj: pomorskie
Numer telefonu: 058 3009340, 3009351
Numer faxu: 0-58 3009343
Adres strony internetowej: www.wup.gdansk.pl
Regon: 19203519100000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie badania podmiotów gospodarczych z terenu województwa pomorskiego założonych przez osoby bezrobotne, którym przyznano w latach 2005 - 2006 z Funduszu Pracy jednorazowo środki na podjęcie działalności gospodarczej, analiza uzyskanych danych, opracowanie wyników i rekomendacji.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badania podmiotów gospodarczych z terenu województwa pomorskiego założonych przez osoby bezrobotne, którym przyznano w latach 2005 - 2006 z Funduszu Pracy jednorazowo środki na podjęcie działalności gospodarczej, analiza uzyskanych danych, opracowanie wyników i rekomendacji.
Przedmiot zamówienia sklasyfikowano wg nr CPV 73110000-6 usługi badawcze
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych ani wariantowych.
Zamawiający nie przewiduje zamówień uzupełniających.
1. Cele badania
Celem ogólnym badania jest ocena efektywności instrumentu aktywnej polityki rynku pracy jakim jest przyznanie jednorazowo osobom bezrobotnym środków na podjęcie działalności gospodarczej w województwie pomorskim. Ocena opierać się będzie na wynikach badania podmiotów gospodarczych, które powstały dzięki środkom finansowym Funduszu Pracy przyznanym osobom bezrobotnym oraz na analizie danych statystycznych zastanych. Wyniki badania będą wykorzystane w przyszłości do wprowadzenia zmian przyczyniających się do poprawy efektywności tej formy wsparcia osób bezrobotnych.
Cele szczegółowe i główne pytania badawcze:
Kryterium ewaluacyjne
Cele szczegółowe
Pytania badawcze
KRYTERIUM TRWAŁOŚCI
Ocena trwałości zakładanych podmiotów gospodarczych. Określenie długotrwałych efektów działania instrumentu oraz ocena kondycji ekonomicznej działających podmiotów gospodarczych.
1. Czy w momencie przeprowadzania badania utworzone podmioty nadal prowadziły działalność gospodarczą?
2. Jaka jest kondycja prowadzonych podmiotów gospodarczych?
3. Czy utworzony podmiot gospodarczy przekształcił się w inny podmiot gospodarczy, w tym w innej formie prawnej?
KRYTERIUM SKUTECZNOŚCI
Czy cele tej formy wsparcia zostały osiągnięte?
Jak silny był wpływ czynników zewnętrznych?
Określenie czynników, które przyczyniły się do uruchomienia, rozwoju lub zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej
przez osoby bezrobotne, które otrzymały dotację.
Określenie w jakim stopniu wsparcie jest skuteczne w przypadku różnych kategorii osób bezrobotnych.
Określenie działań możliwych
do podjęcia, zwiększających efektywność badanego instrumentu.
1. Czy osoby, prowadzące podmiot gospodarczy korzystały ze szkoleń lub doradztwa przed lub po założeniu działalności? Jakich?
2. Czy szkolenia lub doradztwo uzyskane przez osoby, które prowadzą podmiot gospodarczy miały wpływ na obecny status firmy?
3. Z jakich szkoleń/doradztwa lub innego rodzaju wsparcia badane podmioty chciałyby jeszcze skorzystać obecnie by firma mogła się rozwijać?
4. Czy ktoś w rodzinie lub wśród znajomych prowadził działalność gospodarczą i mógł udzielić rad w tej dziedzinie?
5. Jakie czynniki przyczyniły się najbardziej do sukcesu/porażki
w prowadzeniu działalności gospodarczej?
6. Czy uzyskane wsparcie finansowe było wystarczające dla rozpoczęcia i prowadzenia wybranej działalności gospodarczej?
7. Czy badane podmioty gospodarcze otrzymały dodatkowe zewnętrzne wsparcie finansowe lub pozafinansowe? Jakie?
8. Czy rodzaj prowadzonej działalności oraz cechy społeczno-demograficzne beneficjentów tj. płeć, poziom wykształcenia, wiek, długość pozostawania bez pracy, wykonywany zawód, miejsce zamieszkania itp. miały wpływ na długość funkcjonowania firmy, jej rozwój i kondycję finansową?
9. Czy badane podmioty podejmowały działania promujące produkty/usługi swojej firmy? Jakie to były działania?
10. Czy można osiągnąć większą skuteczność tego rodzaju wsparcia przy wprowadzeniu zmian? Jakie to mogłyby być zmiany?
KRYTERIUM UŻYTECZNOŚCI
Ocena użyteczności badanej formy wsparcia z punktu widzenia jej odbiorców
oraz z punktu widzenia generowania nowych inwestycji oraz tworzenia nowych miejsc pracy. Określenie stopnia spełnienia oczekiwań beneficjentów tej formy wsparcia.
1. Czy powstałe podmioty gospodarcze generowały dalsze inwestycje w rozwój firmy?
2. Czy powstałe podmioty gospodarcze generują nowe miejsca pracy?
3. Jakiego rodzaju umiejętności rozwinęli beneficjenci dzięki temu,
że skorzystali z tej formy wsparcia?
4. Czy działalność gospodarcza zostałaby uruchomiona bez możliwości skorzystania z tej formy wsparcia?
5. Jak osoby korzystające z dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej oceniają tę formę wsparcia? (Czy świadomość istnienia tej formy wsparcia jest w ocenie beneficjentów wystarczająca? Jakie były trudności na etapie ubiegania się o przyznanie dotacji? Czy udzielone wsparcie było adekwatne do potrzeb?)
Wykonawca przedstawi w raporcie wstępnym - metodologicznym badania ewentualne dodatkowe pytania badawcze.
2. Opis przedmiotu badania
Przedmiotem badania będą podmioty gospodarcze założone przez osoby bezrobotne, którym w latach 2005 - 2006 przyznano środki na podjęcie działalności gospodarczej.
Osoba bezrobotna zamierzająca podjąć działalność gospodarczą może złożyć do starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu, albo ze względu na miejsce prowadzenia działalności, wniosek o przyznanie z Funduszu Pracy jednorazowo środków na jej podjęcie.
Starosta z Funduszu Pracy może przyznać bezrobotnemu jednorazowo środki na podjęcie działalności gospodarczej, w tym na pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanego z podjęciem tej działalności w wysokości określonej w umowie, nie wyższej jednak niż 5 - krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia, a w przypadku gdy działalność jest podejmowana na zasadach określonych dla spółdzielni socjalnych, wysokość przyznanych bezrobotnemu środków nie może przekraczać 3 - krotnego przeciętnego wynagrodzenia na jednego członka założyciela spółdzielni oraz 2 - krotnego przeciętnego wynagrodzenia na jednego członka przystępującego do spółdzielni socjalnej po jej założeniu. Przytaczane wysokości maksymalnego wsparcia są właściwe m.in. dla lat 2005 - 2006.
Przyznanie bezrobotnemu środków na podjecie działalności gospodarczej jest dokonywane na podstawie umowy zawartej przez starostę z bezrobotnym. Bezrobotny, który otrzymał środki na podjęcie działalności gospodarczej zobowiązany jest między innymi do prowadzenia działalności gospodarczej przez okres co najmniej 12 miesięcy.
Zasady przyznawania tej formy wsparcia regulowane były w latach 2005 - 2006 przez trzy akty prawne:
ustawę z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2004 r. Nr 99, poz. 1001, z późn. zm.);
rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 31 sierpnia 2004 r. w sprawie warunków i trybu refundacji ze środków Funduszu Pracy kosztów wyposażenia i doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego, przyznawania bezrobotnemu środków na podjęcie działalności gospodarczej i refundowania kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa oraz wymiaru dopuszczalnej pomocy (Dz. U. Nr 196, poz. 2018);
rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu dokonywania refundacji ze środków Funduszu Pracy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego, przyznawania bezrobotnemu środków na podjęcie działalności gospodarczej oraz form zabezpieczenia zwrotu otrzymanych środków (Dz. U. Nr 236, poz. 2002, z późn. zm.).
3. Metodologia badania
Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedzi na postawione przez Zamawiającego pytania. Ponadto, ma również możliwość przedstawienia propozycji dodatkowych pytań wraz z rzetelnym uzasadnieniem słuszności ich zastosowania w niniejszym badaniu. Od Wykonawcy oczekuje się przedstawienia spójnej koncepcji realizacji badania, odpowiadającej przedmiotowi i celom badania. W zależności od przyjętej koncepcji dopuszczalna jest modyfikacja lub uzupełnienie pytań badawczych zaproponowanych przez Zamawiającego. Propozycja będzie jednak wcześniej skonsultowana z Zamawiającym.
Badana populacja - badaniem mają zostać objęte podmioty gospodarcze utworzone przez osoby bezrobotne, które uzyskały środki Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej w województwie pomorskim w latach 2005 - 2006. Według danych powiatowych urzędów pracy w województwie pomorskim powstało ponad 4 000 podmiotów gospodarczych utworzonych przez osoby bezrobotne, którym przyznano jednorazowo środki Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej (bez osób, które zrezygnowały i zwróciły dotację lub została im wypowiedziana umowa ze względu na niedotrzymanie jej warunków, co również wiązało się ze zwrotem otrzymanego dofinansowania).
Wymagane będzie przeprowadzenie badania ilościowego z zastosowaniem metody reprezentacyjnej poprzedzonego analizą materiałów statystycznych oraz analizą bazy danych podmiotów gospodarczych stanowiącą operat losowania.
Techniką przeprowadzenia badania jest wywiad kwestionariuszowy. Badanie należy przeprowadzić z zastosowaniem PAPI (Paper and Pencil Interview) czyli wywiadu bezpośredniego z respondentami z wykorzystaniem papierowej wersji kwestionariusza. Badanie ma charakter anonimowy.
Zamawiający wymaga przeprowadzenia badania pilotażowego. W wyniku przeprowadzonego pilotażu Wykonawca powinien przedstawić propozycje ewentualnych zmian w narzędziu badawczym. Wykonawca, bazując na wynikach pilotażu, dopracuje w porozumieniu z Zamawiającym ostateczną wersję ankiety (kwestionariusza), na podstawie której zostanie przeprowadzone badanie.
Wielkość próby badawczej - efektywna liczebność próby (liczba przeprowadzonych wywiadów bezpośrednich) nie powinna być mniejsza niż 800 użytecznych kwestionariuszy badania. Jako użyteczny kwestionariusz badania należy rozumieć kwestionariusz, w którym odsetek braku odpowiedzi na zadane pytania badawcze nie będzie większy niż 10% ogólnej liczby pytań. Próba musi być dobrana proporcjonalnie w zależności od liczby podmiotów gospodarczych, które powstały w wyniku przyznania osobom bezrobotnym środków z Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej w danym roku oraz w powiecie. Zaproponowana przez Wykonawcę wielkość i struktura próby ma być wynikiem najlepszego możliwego kompromisu pomiędzy reprezentatywnością, kosztami i czasem realizacji badania. Przy doborze techniki losowania próby należy uwzględnić potrzebę otrzymania wyników w podziale na powiaty, powiatowe urzędy pracy (PUP), lata, w których przyznano środki na uruchomienie działalności gospodarczej oraz rodzaj prowadzonej działalności (sektory ekonomiczne - rolnictwo, przemysł, budownictwo, handel i usługi). Wykonawca opracuje algorytm stosowny do przyjętych założeń i przekaże go Zamawiającemu wraz ze szczegółowymi informacjami o sposobie jego skonstruowania. Wykonawca zapewni także właściwe techniki maksymalizujące dotarcie i uzyskanie odpowiedzi dla wszystkich wylosowanych warstw, a także sposoby kontroli błędów losowych i nielosowych. Wykonawca przedstawi w ofercie Zamawiającemu propozycje postępowania, możliwe do zastosowania, które zredukują do minimum braki danych w ankietach. Propozycja Wykonawcy, szczególnie dotycząca liczebności, struktury i doboru próby powinna być w miarę możliwości szczegółowa i uzasadniona w taki sposób, aby była jasna także dla osób nie będących specjalistami w dziedzinie badań ilościowych.
Wykonawca przedstawi proponowany sposób doboru próby badawczej (metoda i wielkość), metody i techniki analizy statystycznej zebranych danych oraz metody oceny danych. Badanie powinno zostać przeprowadzone tak, aby wyniki można było zaprezentować w podziale na powiaty.
Wykonawca badania może zaproponować dodatkowe metody badań pozwalające na udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na postawione powyżej pytania badawcze.
4. Zakres dostępnych danych
Baza danych adresowych podmiotów gospodarczych, które powstały dzięki środkom przyznanym osobom bezrobotnym na podjęcie działalności gospodarczej zostanie udostępniona przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku w formie elektronicznej i w formie wydruku celem realizacji badania. Baza powstała w wyniku przekazania danych przez powiatowe urzędy pracy województwa pomorskiego na podstawie podpisanego porozumienia, pomiędzy każdym powiatowym urzędem pracy a Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku, zawierającego deklarację współpracy przy realizacji badania. Udostępniona baza stanowić będzie operat losowania. Baza zawiera następujące dane: nazwę podmiotu, adres siedziby podmiotu i/lub adres do korespondencji, tj. powiat na terenie którego uruchomiona została działalność gospodarcza, kod pocztowy, miejscowość, ulica, nr domu, datę podjęcia działalności gospodarczej, rodzaj działalności (sekcję PKD). Baza ta ułożona jest według PUP oraz z podziałem na lata 2005 i 2006.
Zamawiający badanie udostępni również dane statystyczne będące w jego posiadaniu ważne z punktu widzenia realizowanego zamówienia.
5. Rezultaty badań
Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia Zamawiającemu raportu metodologicznego, wstępnej wersji raportu końcowego oraz raportu końcowego. Ponadto bazy danych z badań ankietowych wraz z listą zastosowanych kodów i prezentacji multimedialnej wyników badania.
1) Raport metodologiczny:
W raporcie metodologicznym wykonawca w szczegółowy sposób opisze metodologię oraz dokładny harmonogram przeprowadzenia badania. W raporcie mają znaleźć się między innymi:
propozycja kwestionariusza;
szczegółowy opis i uzasadnienie schematu doboru próby badawczej;
opis metod i technik analizy statystycznej oraz metod oceny danych, które będą zastosowane w badaniu;
identyfikacja dokumentów niezbędnych do realizacji badania;
sposób organizacji pracy badawczej.
Opis metodologii badania powinien być zrozumiały także dla osób nie będących specjalistami w dziedzinie badań ilościowych.
2) Wstępny raport końcowy oraz raport końcowy:
streszczenie raportu (wstęp, metryczki autorów raportu, najważniejsze wyniki całego badania, wypunktowanie wniosków wraz z rekomendacjami) - do 10 stron A4;
spis treści;
ogólne informacje o badanym instrumencie, analiza statystyczna danych zastanych dotyczących badanego instrumentu (w tym prezentacja graficzna) oraz analiza bazy danych;
opis metodologii stosowanej przy badaniu;
wyniki badania (uwzględniając podział na powiaty, PUP oraz lata) Wykonawca przedstawi w formie: tabel, wykresów, map oraz analizy i interpretacji opisowej, w tym porównawczej; analiza i interpretacja danych pozyskanych w trakcie realizacji badania powinna obejmować: analizę struktury (rozkłady procentowe odpowiedzi) oraz analizę związków pomiędzy zmiennymi wynikającymi z hipotez badawczych będących odpowiedziami na postawione pytania badawcze;
wnioski i rekomendacje, które powinny zawierać:
a) ocenę efektywności instrumentu aktywnej polityki rynku pracy jakim jest przyznanie bezrobotnemu jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej z uwzględnienie specyfiki regionalnej i lokalnej (powiaty);
b) propozycje rozwiązań systemowych, prawnych i organizacyjnych, które wpłynęłyby na wzrost efektywności (trwałość, skuteczność, użyteczność) tego instrumentu;
c) sposoby wspierania osób bezrobotnych zamierzających założyć działalność gospodarczą i prowadzących działalność gospodarczą;
aneksy, w tym:
a) lista dokumentów i publikacji wykorzystywanych przy realizacji badania,
b) aneks statystyczny,
c) kwestionariusz wykorzystany do badania.
Raport końcowy nie powinien liczyć mniej niż 50 stron i nie więcej niż 100 stron przy formacie A4. Powinien być napisany zwięzłym i przejrzystym językiem. Sugeruje się, żeby każdy z rozdziałów kończył się krótkim podsumowaniem. Raport powinien zawierać porównanie danych statystycznych oraz wyników badania dla poszczególnych powiatów (przy uwzględnieniu ich lokalnej specyfiki) i PUP, jak również uwzględniać analizę wybranych kategorii beneficjentów (tj. kobiety, osoby do 25 roku życia, długotrwale bezrobotni, osoby powyżej 50 roku życia, osoby zamieszkałe na wsi) korzystających z badanej formy wsparcia, dokonaną w oparciu o odpowiedzi uzyskane na postawione pytania badawcze. Raport - druk publikacji w kolorze.
3) Baza danych z badań ankietowych wraz z listą zastosowanych kodów.
Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu wyników zrealizowanych ankiet w formie bazy danych uporządkowanej według PUP i lat w formacie Statistica i Excel - jako zbioru wyczyszczonego i opisanego jednolicie (dotyczy to także pytań otwartych), z pytaniami otwartymi wprowadzonymi podwójnie: (1) jako zmienne tekstowe (2) w postaci zakodowanej wraz z pełnym opisem kluczy kodowych.
4) Prezentacja multimedialna wyników badania.
Kody CPV:
731100006 (Usługi badawcze)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 11/12/2009
Informacja na temat wadium:
1. Przystępując do przetargu Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przetargowe w wysokości 2000,00 zł brutto (słownie: dwa tysiące złotych 00/100).
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach
a) pieniądzu,
b) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) w gwarancjach bankowych,
d) w gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się na konto bankowe Zamawiającego: Kredyt Bank SA II o/Gdańsk 39 1500 1171 1211 7004 4831 0000. Wymagane jest aby w dniu 22.07.2009 r. do godz.: 24:00 pieniądze wpłacone jako wadium były na koncie Zamawiającego.
5. Dowodem wpłaty wadium jest potwierdzenie z banku lub poczty.
6. Za termin wniesienia wadium przyjmuje się termin uznania rachunku bankowego Zamawiającego.
7. Wadium wnoszone w innej formie niż pieniężnej winne być zdeponowane w terminie 23.07.2009 r. do godz.: 11:30 w Sekretariacie A Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku przy ul. Podwale Przedmiejskie 30, p. 219 - w oryginale, kopię należy dołączyć do oferty.
8. Zwrot wadium przetargowego nastąpi zgodnie z art. 46 Pzp.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium jeżeli wystąpią przesłanki określone w art. 46 ust. 5 Pzp oraz jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie. Złożone na wezwanie zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez wykonawcę warunków udziału nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.
opis_war:
1. posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności,
2. posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
3. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,
4. nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.
5. w okresie ostatnich trzech lat przed wszczęciem niniejszego postępowania lub w okresie prowadzenia działalności, jeśli okres ten jest krótszy niż trzy lata, należycie wykonali co najmniej trzy prace analityczno - badawcze z zakresu nauk społecznych bądź ekonomicznych o wartości nie mniejszej niż 50 000,00 zł brutto każda z wyłączeniem audytu,
6. dysponują min. 2 osobami opracowującymi raport końcowy, które powinny:
a) posiadać udokumentowane doświadczenie w realizacji podobnych przedsięwzięć, tj. w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania opracowali nie mniej niż trzy prace analityczno-badawcze z zakresu nauk społecznych bądź ekonomicznych - z wyłączeniem audytu,
b) posiadać udokumentowaną wiedzę z zakresu problematyki rynku pracy,
c) wyrazić gotowość podpisania się pod treścią publikowanego raportu końcowego.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia-nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w VI. SIZW. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że w/w warunki Wykonawca spełnił.
inf_osw:
1. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2. Pełnomocnictwa osób podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy składającej ofertę, o ile nie wynika to z przepisów prawa lub innych dokumentów.
3. Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu - załącznik nr 1 do siwz.
4. Wykaz min. 3 prac analityczno - badawczych z zakresu nauk społecznych bądź ekonomicznych przeprowadzonych przez Wykonawcę w okresie ostatnich trzech lat o wartości nie mniejszej niż 50 000,00 zł brutto każda wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do siwz zawierający szczegółowy opis prac z wyszczególnieniem miejsca badania, daty wykonania, jednostki zlecającej badanie, wartości badania. Do każdej wykonanej usługi (wskazanej w wykazie) należy przedstawić dokument potwierdzający, że usługa ta została wykonana należycie.
5. Wykaz i cv kadry zaangażowanej w przeprowadzenie badania wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do siwz zawierający zestawienie kluczowych osób zaangażowanych w prowadzenie badań z wyszczególnieniem funkcji w ramach zespołu badawczego oraz dotychczasowego doświadczenia zawodowego.
Kod trybu postepowania: PN
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 40
Nazwa kryterium 2: Podejście metodologiczne
Znaczenie kryterium 2: 30
Nazwa kryterium 3: Sposób organizacji badania
Znaczenie kryterium 3: 30
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wup.gdansk.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
w Siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy przy ul. Rzeźnickiej 58 w Gdańsku p. 2.12
Data składania wniosków, ofert: 23/07/2009
Godzina składania wniosków, ofert: 11:30
Miejsce składania:
Wojewódzki Urząd Pracy ul. Podwale Przedmiejskie 30, Gdańsk Sekretariat B, p. 219
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Podobne przetargi
239237 / 2011-09-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Samorząd Województwa Pomorskiego - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badania ewaluacyjnego pt. Ocena ex-ante Projektu zaktualizowanej Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego
64273 / 2016-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Pomorskie - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badania ewaluacyjnego pt.:
Ocena efektów realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013
208847 / 2014-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Pomorskie - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
wykonanie badania pt.
/Analiza relacji funkcjonalno-przestrzennych między ośrodkami miejskimi i ich otoczeniem (aktualizacja opracowania, monitoring zmian)/
160651 / 2009-09-21 - Podmiot prawa publicznego
Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Gdańsku - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Uregulowanie stanu prawnego działki nr 24, położonej w obrębie Widno, gmina Brusy, powiat chojnicki, związane z porównaniem stanu katastralnego parcel ze stanem ewidencyjnym
130744 / 2015-06-01 - Inny: Port morski
ZarzÄ…d Morskiego Portu Gdynia S.A. - Gdynia (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie analizy porealizacyjnej dla przedsięwzięcia Rozbudowa infrastruktury portowej do obsługi statków ro-ro z dostępem drogowym i kolejowym w Porcie Gdynia.
253732 / 2012-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
przeprowadzenia badania ewaluacja zewnętrzna projektu oraz ewaluacja zewnętrzna on-going produktu finalnego wypracowanego w ramach projektu innowacyjnego testującego, realizowanego w Partnerstwie pn Wielowymiarowy model wsparcia i identyfikacji kompetencji zawodowych oraz sporządzenie raportów ewaluacyjnych
53933 / 2013-04-10 - Inny: państwowa osoba prawna
Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Gdańsku - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Opracowanie ekspertyzy mykologicznej budynku mieszkalnego w Rokitkach gm. Tczew
222031 / 2011-08-18 - Inny: Instytut Badawczy
Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Realizacja usługi pirosekwencjonowania amplikonów fragmentów genów 16S i 18S rRNA metodą 454
208431 / 2010-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Malbork (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Ewaluacja projektu systemowego pn. Kompetentni na czas, realizowanego w ramach Poddziałania 6.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
313128 / 2011-09-30 - Inny: JW podległa MON
Jednostka Wojskowa 3775 - Chojnice (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Usługi w zakresie wykonania pomiarów okresowych natężeń pól elektromagnetycznych dla celów BHP.
184079 / 2011-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Samorząd Województwa Pomorskiego - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie opracowania w zakresie: Analiza programów studiów w uczelniach wyższych regionu w zakresie kształtowania pro-innowacyjnych postaw i umiejętności oraz przygotowanie projektu graficznego i druku publikacji z badania, na potrzeby realizacji projektu INNOpomorze - partnerstwo dla innowacji, finansowanego z poddziałania 8.2.2. POKL.
29660 / 2009-02-16 - Inny: Jednoosobowa Spółka Gminy
Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badań ilości i składu wód podziemnych, powierzchniowych oraz odcieków ze składowiska dla Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o. w Gdańsku w roku 2009.
248926 / 2012-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
przeprowadzenie badania ewaluacyjnego pod tytułem Ocena wsparcia adresowanego do osób w wieku 15-24 lata w projektach realizowanych w ramach Działania 6.1 PO KL
114134 / 2012-04-11 - Inny: Państwowy Instytut Badawczy
Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Pirosekwencjonowanie amplikonów fragmentów genów 16S i 18S rRNA metodą 454
290185 / 2011-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Samorząd Województwa Pomorskiego - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badania pt. Obszary koncentracji potencjałów i barier rozwojowych województwa pomorskiego
242222 / 2014-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie usługi Przeprowadzenia badań terenowych potrzeb zatrudnieniowych pracodawców województwa pomorskiego w roku 2014
63748 / 2011-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Gdańska reprezentowana przez Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Spółka z o.o. - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie sprawdzających badań niezbędnych do prawidłowej oceny wykonywanych robót i wbudowywanych materiałów w zakresie badania gruntów i nawierzchni, w trakcie realizacji przebudowy ulicy Żaglowej na odcinku od projektowanej ulicy Stadionowej do skrzyżowania z ulicą Marynarki Polskiej
383192 / 2011-11-17 - Inny: jednostka podległą samorządowi terytorialnemu
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce - Ustka (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badaÅ„ naukowych w ramach projektu MOS-t w przyszÅ‚ość. Wypracowanie nowych form aktywizacji zawodowej dla wychowanków MÅ‚odzieżowych OÅ›rodków Socjoterapii współfinansowanego ze Å›rodków UE w ramach EFS w zakresie LOSY BYÅYCH WYCHOWANKÓW MÅODZIEÅ»OWYCH OSRODKÓW SOCJOTERAPII W PERSPEKTYWIE ICH FUNKCJONOWANIA NA RYNKU PRACY
264790 / 2009-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Malbork (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Usługa badawcza w zakresie szkolnictwa zawodowego w powiecie malborskim wraz ze stworzeniem Strategii rozwoju edukacji zawodowej powiatu malborskiego na lata 2010-2015, realizowana w ramach projektu pn. W dobie przemian - nowoczesny system szkolnictwa zawodowego w powiecie malborskim. Etap I - Strategia 2010-2015, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 9.2 POKL
34188 / 2012-02-03 - Inny: JW podległa MON
Jednostka Wojskowa 3775 - Chojnice (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Usługa w zakresie wykonania pomiarów kontrolnych natężeń pól elektromagnetycznych dla celów BHP
84912 / 2014-03-13 - Inny: Instytut Polskiej Akademii Nauk
Instytut Oceanologii PAN - Sopot (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie raportu końcowego z projektu: Relikty zimnowodne fauny bentosowej w ocieplających się fiordach - podejście GIS
250750 / 2012-07-13 - Uczelnia publiczna
Politechnika Gdańska Dział Zamówień Publicznych - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia badań metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych (CATI) na odpowiednio wylosowanych przedsiębiorstwach.
87990 / 2014-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Badanie ewaluacyjne on going projektu systemowego pt.: Kierunek na pracę - wzmocnienie mobilności na pomorskim rynku pracy dla Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku
512816 / 2012-12-14 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w SÅ‚upsku - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Opracowania przedprojektowe do zadania /Ochrona brzegów morskich Pobrzeża Koszalińskiego - etap I/