Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

213332 / 2013-06-04 - Administracja samorządowa / Gmina Bojanów (Bojanów)

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Bojanów

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych
z nieruchomości położonych na terenie Gminy Bojanów, na których zamieszkują mieszkańcy
oraz z nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalnew sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Podkarpackiego Nr XXIV-410-12 z dnia 27 sierpnia 2012r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego oraz Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bojanów. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 3.2.1.Odbiór, transport zmieszanych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, ich unieszkodliwianie w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów wskazanej dla regionu północnego w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami Województwa Podkarpackiego lub do Instalacji Zastępczej w przypadku braku instalacji regionalnej, wskazanej w obowiązującej uchwale Sejmiku Województwa Podkarpackiego w sprawie wykonania Planu Gospodarki odpadami dla Województwa Podkarpackiego.3.2.2. Odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów od właścicieli nieruchomości. Rodzaje odpadów komunalnych odbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości to: szkło;papier;tworzywa sztuczne; metale;opakowania wielomateriałowe;odpady ulegające biodegradacji, odpady zielone; zmieszane odpady pozostałe po segregacji - zagospodarowanie w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów, sprzęt elektryczny i elektroniczny;meble i odpady wielkogabarytowe; zużyte opony
3.2.3. Zbiórka w aptece przeterminowanych leków, 3.2.4. Opróżnianie koszy z parków i przystanków,Częstotliwość odbierania poszczególnych frakcji odpadów komunalnych z terenów nieruchomości i terenów przeznaczonych do użytku publicznego
1) odpady komunalne zbierane w sposób nieselektywny, będą odbierane wg harmonogramu ustalonego dla danej miejscowości z częstotliwością jeden raz w miesiącu;
2) odpady komunalne zbierane w sposób selektywny, będą odbierane wg harmonogramu ustalonego dla danej miejscowości z częstotliwością jeden raz w miesiącu;
3) odpady zielone będą zbierane wg harmonogramu ustalonego dla danej miejscowości z częstotliwością jeden raz na miesiąc w okresie od 1 maja do 30 września;
4) odpady komunalne t.j. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych, meble i odpady wielkogabarytowe oraz zużyte opony będą odbierane z częstotliwością 1 raz w roku po uprzednim ogłoszeniu terminu i miejsca ich zbierania z co najmniej 14 dniowym wyprzedzeniem.
5) częstotliwość opróżniania koszy ulicznych - w miarę potrzeb ale nie rzadziej niż raz w tygodniu.
Wykonawca zobowiązany jest w terminie 30 dni od dnia zawarcia umowy do przedstawienia Zamawiającemu do akceptacji harmonogramu odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Bojanów.
3.5. Wykonawca w ramach oferowanej ceny dostarczy właścicielom nieruchomości worki do
selektywnej zbiórki odpadów. Worki powinny mieć logo wykonawcy i powinny być w kolorach określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bojanów.
Ustala się następujące rodzaje i minimalne pojemności pojemników:
3.5.1. Do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych lub zmieszanych odpadów pozostałych po segregacji worki w kolorze czarnym lub pojemniki z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym, szarym, zielonym lub brązowym bądź metalowe:
a) kosze uliczne o pojemności 35-70 l;
b) pojemniki o pojemności 110 l, 120l, 240 l, 1100l,
c) worki o pojemności 60 l, 80 l, 120 l;
3.5.2. Do gromadzenia odpadów komunalnych podlegających selektywnemu zbieraniu worki o pojemności 60 l, 80 l, 120 l i pojemniki 120 l w kolorze:
a) zielonym - szkło (białe i kolorowe),
b) żółtym - tworzywa sztuczne, puszki i drobny złom,
c) niebieskim - papier, tekturę i odpady wielomateriałowe,
d) brązowym - odpady ulegające biodegradacji
3.5.3. W pierwszym miesiącu wykonywania usługi Wykonawca pozostawia właścicielom nieruchomości po jednym worku każdego rodzaju. W następnych miesiącach Wykonawca pozostawia worki na wymianę - pusty worek w zamian za napełniony, który pozostawi w miejscu z którego odbiera napełniony worek z odpadami segregowanymi. W przypadku większego zapotrzebowania dodatkowo Wykonawca przekazuje worki na odpady segregowane osobom wskazanym przez Zamawiającego w poszczególnych miejscowościach.
Przewidywane zapotrzebowanie na worki w czasie realizacji zamówienia, które zobowiązany jest zapewnić Wykonawca:
a) worek żółty, zielony, niebieski, - po jednym na nieruchomość następne po odebraniu pełnego worka,
b) worek brązowy - według zgłoszeń ze strony właścicieli nieruchomości w zależności od pory roku,
W trakcie trwania umowy zamówione ilości worków mogą ulec zmianie w zależności od faktycznego zapotrzebowania. Pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych powinny spełniać wymogi określone 3.6. Szczegółowe wymagania stawiane przedsiębiorcom odbierającym odpady komunalne od właścicieli nieruchomości.

3.6.1. Wykonawca jest zobowiązany do zagospodarowania wszystkich zebranych odpadów komunalnych objętych przedmiotem zamówienia w odpowiednich instalacjach regionalnych, wskazanych dla Regionu Północnego w Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego
3.6.2.Wykonawca zobowiązany będzie również do świadczenia usług na nieruchomościach nowo wybudowanych i oddanych do użytkowania w okresie realizacji zamówienia.
3.6.3.Zamawiający będzie informował Wykonawcę w sposób pisemny, minimum raz w miesiącu
o nowo powstałych nieruchomościach (punktach odbioru odpadów komunalnych), jeśli takowe wystąpią podczas trwania zamówienia.
3.6.4.Zamawiający i Wykonawca wspólnie odpowiadają za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania poszczególnych rodzajów odpadów. W tym celu Wykonawca sporządza harmonogramy odbioru, które Zamawiający będzie akceptował i publikował na stronie internetowej www.bojanow.pl.
3.6.5.Załadunek jak i transport odpadów będzie odbywał się za pomocą odpowiedniego sprzętu, który musi być w dyspozycji wykonawcy.
3.6.6.Utylizacja i unieszkodliwianie zebranych odpadów odbywa się na koszt wykonawcy.
3.6.7.Wykonawca może zaoferować właścicielom nieruchomości zakup lub najem pojemników oraz zakup worków na zmieszane odpady komunalne. Zakup lub najem będzie przedmiotem umowy cywilno - prawnej zawartej pomiędzy Wykonawcą a właścicielem nieruchomości. Oferowane pojemniki musza być czyste i estetyczne. Koszt sprzedaży lub najmu pojemników nie może być wliczony w cenę zamówienia
3.6.8.Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone podczas wykonywania usługi w stosunku do osób trzecich (np. uszkodzenie ogrodzenia, chodników itp.).
3.6.9.Wykonawca jest zobowiązany do wyposażenia swoich pracowników zajmujących się wywozem odpadów z nieruchomości podczas trwania usługi w odzież ochronną z widocznym oznaczeniem nazwy firmy oraz identyfikatory.
3.6.10.Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o każdym przypadku stwierdzenia nieprawidłowości:
a) w prowadzeniu niezgodnej z regulaminem utrzymania czystości i porządku w Gminie Bojanów segregacji odpadów przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych,
b) braku selektywnej zbiórki - w przypadku oświadczenia o selektywnym zbieraniu odpadów wynikającym z deklaracji właściciela nieruchomości. Zamawiający przed przystąpieniem do realizacji umowy udostępni Wykonawcy dane dotyczące punktów adresowych, na których znajdują się nieruchomości zamieszkałe i niezamieszkałe, na których nie zadeklarowano selektywnej zbiórki odpadów.
3.6.11.W każdym przypadku stwierdzenia nieprawidłowości pracownicy Wykonawcy zobligowani są do sporządzenia dokumentacji fotograficznej potwierdzającej fakt, że odpady gromadzone są w sposób niewłaściwy. Zdjęcie musi być wykonane w taki sposób by jednoznacznie określić:
a) usytuowanie nieruchomości względem pozostałej zabudowy zawierające
identyfikację numeru adresowego nieruchomości,
b) rodzaj pojemnika lub worka na selektywną zbiórkę odpadów wraz z jego zawartością.
3.6.12. Dokumentacja w sposób nie budzący wątpliwości musi pozwolić na przypisanie pojemników lub worków do konkretnej nieruchomości. Wykonawca przekazuje również dane pracownika, który stwierdził fakt niezgodnego z regulaminem postępowania z odpadami lub jego oświadczenie pisemne.
3.6.13.Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego pisemnego zgłoszenia (faxem lub e-mailem) Zamawiającemu faktu niewykonania usługi odbioru odpadów komunalnych w wyznaczonym w harmonogramie terminie.
3.6.14.Realizacji reklamacji (nieodebrania z nieruchomości worków lub nieopróżnienia pojemników, zgodnie z harmonogramem) - w przeciągu 24 godzin od otrzymania zawiadomienia (faxem lub e-mailem) od Zamawiającego. Załatwienie reklamacji należy niezwłocznie potwierdzić faksem lub mailem.
3.6.15.Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 391 ze zm.). W przypadku nieosiągnięcia zakładanych poziomów określonych przepisami prawa Wykonawca zwróci Zamawiającemu nałożone na niego kary za nieosiągnięcie tych poziomów. Określony obowiązek zwrotu Zamawiającemu nałożonych na niego kar obciąża Wykonawcę również w przypadku, gdy kary te zostaną nałożone na Zamawiającego po zakończeniu przez Wykonawcę realizacji niniejszej umowy, a dotyczyć będą okresu realizacji przez Wykonawcą niniejszej umowy.
3.6.16.Wykonawca będzie zobowiązany, gdy zajdzie taka potrzeba, do odbierania dostawionych przy pojemnikach worków z odpadami komunalnymi zebranymi w sposób selektywny bądź nieselektywny oraz przedstawienia Zamawiającemu niezwłocznie, nie dłużej jednak niż w ciągu siedmiu dni roboczych, pisemnego sprawozdania z miejsc odbioru tego typu worków (adres i ilość oraz dokumentacja fotograficzna) potrzebnego do przeprowadzenia przez Zamawiającego kontroli ilości osób zamieszkałych na danej nieruchomości. Nieprawidłowości w selektywnym zbieraniu odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości nie zwalniają Wykonawcy od odbierania wystawionych do odbioru odpadów. Zgodnie bowiem z art. 9f ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach tj. (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.) - w przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, Wykonawca zobowiązany jest do przyjmowania ich jako zmieszane odpady komunalne i niezwłoczne powiadamiania o takim fakcie Zamawiającego. Uchylanie się od obowiązku powiadamiania Zamawiającego o zaistniałych nieprawidłowościach w sposobie segregacji odpadów będzie stanowić naruszenie postanowień umowy.
3.6.17. Środki uzyskane ze sprzedaży selektywnie odebranych surowców wtórnych są dochodem Wykonawcy, które zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia Wykonawca obowiązany był uwzględnić w kalkulacji przy ustalaniu ceny za wykonywaną usługę. Utylizacja i unieszkodliwianie zebranych odpadów odbywa się na koszt Wykonawcy. Wykonawca musi dysponować samochodami wymaganymi w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia
3.6.18. Wykonawca będzie zobowiązany podczas każdorazowego odbioru odpadów komunalnych do identyfikacji pojemników oraz ważenia w nich odbieranych odpadów w punktach ich odbioru, bieżącego elektronicznego przekazywania tych danych do Zamawiającego w sposób z nim uzgodniony, w terminie nieprzekraczającym 3 dni roboczych. Powyższe ma na celu dokładne monitorowanie ilości i źródeł pochodzenia odpadów oraz wykazywania przez Zamawiającego osiągania poziomów odzysku odpadów komunalnych. Wymagane poziomy odzysku zostały wskazane w ustawie z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu porządku i czystości w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391z późn. zm.), Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 645) oraz Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r. poz. 676).w polskich normach.
Do obowiązków Wykonawcy należy obieranie odpadów z zapewnieniem utrzymania odpowiedniego stanu sanitarnego poprzez:
-zapobieganie wysypywaniu się odpadów z pojemników i worków podczas ich odbioru,
-w przypadku zanieczyszczenia terenu, powstałego w trakcie odbioru odpadów (tj. rozerwanie się worka, wysypanie odpadów z pojemnika) niezwłoczne uprzątnięcie terenu zanieczyszczonego odpadami komunalnymi,
- zabezpieczenie przewożonych odpadów przed wysypywaniem w trakcie transportu.
- Wykonawcę obowiązuje zakaz mieszania odpadów selektywnie zebranych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi
Wykonawca zobowiązany jest:
- Zapewnić, aby pojazdy i urządzenia wykorzystywane przy odbiorze i odwozie odpadów komunalnych były zabezpieczone przed niekontrolowanym wydostaniem sięna zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku, a także transportu.
- Pojazdy i urządzenia były poddawane myciu i dezynfekcji z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, nie rzadziej niż raz na miesiąc, a w okresie letnim nie rzadziej niż raz na 2 tygodnie.
- Prowadzić dokumentację zawierającą informację o stosowanych środkach dezynfekujących oraz o częstotliwości wykonywanej dezynfekcji pojazdów i urządzeń - którą ma obowiązek przedstawić do kontroli na żądanie.
3.8. Obowiązek prowadzenia dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem
1) Wykonawca odbierający odpady komunalne od właścicieli jest obowiązany do sporządzania kwartalnych sprawozdań.
2) Sprawozdanie należy przekazać na obowiązującym druku Wójtowi w ustawowym terminie.
3) W celu weryfikacji danych zawartych w sprawozdaniu, o którym mowa wyżej, Wójt Gminy Bojanów może zobowiązać Wykonawcę odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości do okazania dokumentów sporządzanych na potrzeby ewidencji odpadów oraz dokumentów potwierdzających osiągnięcie określonych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania.
4) W przypadku gdy sprawozdanie będzie sporządzone nierzetelnie Wójt Gminy wezwie wykonawcę, który przekazał sprawozdanie do jego uzupełnienia lub poprawienia w terminie 14 dni.
5) Przedkładanie Zamawiającemu zestawienia kart przekazania odpadów z danego miesiąca

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 213332

Data publikacji: 2013-06-04

Nazwa: Gmina Bojanów

Ulica: ul. Parkowa 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Bojanów

Kod pocztowy: 37-433

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 15 8708326

Numer faxu: 15 8708326

Adres strony internetowej: www.bojanow.pl

Regon: 00053329700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Bojanów

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych
z nieruchomości położonych na terenie Gminy Bojanów, na których zamieszkują mieszkańcy
oraz z nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalnew sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Podkarpackiego Nr XXIV-410-12 z dnia 27 sierpnia 2012r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego oraz Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bojanów. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 3.2.1.Odbiór, transport zmieszanych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, ich unieszkodliwianie w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów wskazanej dla regionu północnego w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami Województwa Podkarpackiego lub do Instalacji Zastępczej w przypadku braku instalacji regionalnej, wskazanej w obowiązującej uchwale Sejmiku Województwa Podkarpackiego w sprawie wykonania Planu Gospodarki odpadami dla Województwa Podkarpackiego.3.2.2. Odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów od właścicieli nieruchomości. Rodzaje odpadów komunalnych odbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości to: szkło;papier;tworzywa sztuczne; metale;opakowania wielomateriałowe;odpady ulegające biodegradacji, odpady zielone; zmieszane odpady pozostałe po segregacji - zagospodarowanie w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów, sprzęt elektryczny i elektroniczny;meble i odpady wielkogabarytowe; zużyte opony
3.2.3. Zbiórka w aptece przeterminowanych leków, 3.2.4. Opróżnianie koszy z parków i przystanków,Częstotliwość odbierania poszczególnych frakcji odpadów komunalnych z terenów nieruchomości i terenów przeznaczonych do użytku publicznego
1) odpady komunalne zbierane w sposób nieselektywny, będą odbierane wg harmonogramu ustalonego dla danej miejscowości z częstotliwością jeden raz w miesiącu;
2) odpady komunalne zbierane w sposób selektywny, będą odbierane wg harmonogramu ustalonego dla danej miejscowości z częstotliwością jeden raz w miesiącu;
3) odpady zielone będą zbierane wg harmonogramu ustalonego dla danej miejscowości z częstotliwością jeden raz na miesiąc w okresie od 1 maja do 30 września;
4) odpady komunalne t.j. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych, meble i odpady wielkogabarytowe oraz zużyte opony będą odbierane z częstotliwością 1 raz w roku po uprzednim ogłoszeniu terminu i miejsca ich zbierania z co najmniej 14 dniowym wyprzedzeniem.
5) częstotliwość opróżniania koszy ulicznych - w miarę potrzeb ale nie rzadziej niż raz w tygodniu.
Wykonawca zobowiązany jest w terminie 30 dni od dnia zawarcia umowy do przedstawienia Zamawiającemu do akceptacji harmonogramu odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Bojanów.
3.5. Wykonawca w ramach oferowanej ceny dostarczy właścicielom nieruchomości worki do
selektywnej zbiórki odpadów. Worki powinny mieć logo wykonawcy i powinny być w kolorach określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bojanów.
Ustala się następujące rodzaje i minimalne pojemności pojemników:
3.5.1. Do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych lub zmieszanych odpadów pozostałych po segregacji worki w kolorze czarnym lub pojemniki z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym, szarym, zielonym lub brązowym bądź metalowe:
a) kosze uliczne o pojemności 35-70 l;
b) pojemniki o pojemności 110 l, 120l, 240 l, 1100l,
c) worki o pojemności 60 l, 80 l, 120 l;
3.5.2. Do gromadzenia odpadów komunalnych podlegających selektywnemu zbieraniu worki o pojemności 60 l, 80 l, 120 l i pojemniki 120 l w kolorze:
a) zielonym - szkło (białe i kolorowe),
b) żółtym - tworzywa sztuczne, puszki i drobny złom,
c) niebieskim - papier, tekturę i odpady wielomateriałowe,
d) brązowym - odpady ulegające biodegradacji
3.5.3. W pierwszym miesiącu wykonywania usługi Wykonawca pozostawia właścicielom nieruchomości po jednym worku każdego rodzaju. W następnych miesiącach Wykonawca pozostawia worki na wymianę - pusty worek w zamian za napełniony, który pozostawi w miejscu z którego odbiera napełniony worek z odpadami segregowanymi. W przypadku większego zapotrzebowania dodatkowo Wykonawca przekazuje worki na odpady segregowane osobom wskazanym przez Zamawiającego w poszczególnych miejscowościach.
Przewidywane zapotrzebowanie na worki w czasie realizacji zamówienia, które zobowiązany jest zapewnić Wykonawca:
a) worek żółty, zielony, niebieski, - po jednym na nieruchomość następne po odebraniu pełnego worka,
b) worek brązowy - według zgłoszeń ze strony właścicieli nieruchomości w zależności od pory roku,
W trakcie trwania umowy zamówione ilości worków mogą ulec zmianie w zależności od faktycznego zapotrzebowania. Pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych powinny spełniać wymogi określone 3.6. Szczegółowe wymagania stawiane przedsiębiorcom odbierającym odpady komunalne od właścicieli nieruchomości.

3.6.1. Wykonawca jest zobowiązany do zagospodarowania wszystkich zebranych odpadów komunalnych objętych przedmiotem zamówienia w odpowiednich instalacjach regionalnych, wskazanych dla Regionu Północnego w Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego
3.6.2.Wykonawca zobowiązany będzie również do świadczenia usług na nieruchomościach nowo wybudowanych i oddanych do użytkowania w okresie realizacji zamówienia.
3.6.3.Zamawiający będzie informował Wykonawcę w sposób pisemny, minimum raz w miesiącu
o nowo powstałych nieruchomościach (punktach odbioru odpadów komunalnych), jeśli takowe wystąpią podczas trwania zamówienia.
3.6.4.Zamawiający i Wykonawca wspólnie odpowiadają za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania poszczególnych rodzajów odpadów. W tym celu Wykonawca sporządza harmonogramy odbioru, które Zamawiający będzie akceptował i publikował na stronie internetowej www.bojanow.pl.
3.6.5.Załadunek jak i transport odpadów będzie odbywał się za pomocą odpowiedniego sprzętu, który musi być w dyspozycji wykonawcy.
3.6.6.Utylizacja i unieszkodliwianie zebranych odpadów odbywa się na koszt wykonawcy.
3.6.7.Wykonawca może zaoferować właścicielom nieruchomości zakup lub najem pojemników oraz zakup worków na zmieszane odpady komunalne. Zakup lub najem będzie przedmiotem umowy cywilno - prawnej zawartej pomiędzy Wykonawcą a właścicielem nieruchomości. Oferowane pojemniki musza być czyste i estetyczne. Koszt sprzedaży lub najmu pojemników nie może być wliczony w cenę zamówienia
3.6.8.Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone podczas wykonywania usługi w stosunku do osób trzecich (np. uszkodzenie ogrodzenia, chodników itp.).
3.6.9.Wykonawca jest zobowiązany do wyposażenia swoich pracowników zajmujących się wywozem odpadów z nieruchomości podczas trwania usługi w odzież ochronną z widocznym oznaczeniem nazwy firmy oraz identyfikatory.
3.6.10.Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o każdym przypadku stwierdzenia nieprawidłowości:
a) w prowadzeniu niezgodnej z regulaminem utrzymania czystości i porządku w Gminie Bojanów segregacji odpadów przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych,
b) braku selektywnej zbiórki - w przypadku oświadczenia o selektywnym zbieraniu odpadów wynikającym z deklaracji właściciela nieruchomości. Zamawiający przed przystąpieniem do realizacji umowy udostępni Wykonawcy dane dotyczące punktów adresowych, na których znajdują się nieruchomości zamieszkałe i niezamieszkałe, na których nie zadeklarowano selektywnej zbiórki odpadów.
3.6.11.W każdym przypadku stwierdzenia nieprawidłowości pracownicy Wykonawcy zobligowani są do sporządzenia dokumentacji fotograficznej potwierdzającej fakt, że odpady gromadzone są w sposób niewłaściwy. Zdjęcie musi być wykonane w taki sposób by jednoznacznie określić:
a) usytuowanie nieruchomości względem pozostałej zabudowy zawierające
identyfikację numeru adresowego nieruchomości,
b) rodzaj pojemnika lub worka na selektywną zbiórkę odpadów wraz z jego zawartością.
3.6.12. Dokumentacja w sposób nie budzący wątpliwości musi pozwolić na przypisanie pojemników lub worków do konkretnej nieruchomości. Wykonawca przekazuje również dane pracownika, który stwierdził fakt niezgodnego z regulaminem postępowania z odpadami lub jego oświadczenie pisemne.
3.6.13.Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego pisemnego zgłoszenia (faxem lub e-mailem) Zamawiającemu faktu niewykonania usługi odbioru odpadów komunalnych w wyznaczonym w harmonogramie terminie.
3.6.14.Realizacji reklamacji (nieodebrania z nieruchomości worków lub nieopróżnienia pojemników, zgodnie z harmonogramem) - w przeciągu 24 godzin od otrzymania zawiadomienia (faxem lub e-mailem) od Zamawiającego. Załatwienie reklamacji należy niezwłocznie potwierdzić faksem lub mailem.
3.6.15.Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 391 ze zm.). W przypadku nieosiągnięcia zakładanych poziomów określonych przepisami prawa Wykonawca zwróci Zamawiającemu nałożone na niego kary za nieosiągnięcie tych poziomów. Określony obowiązek zwrotu Zamawiającemu nałożonych na niego kar obciąża Wykonawcę również w przypadku, gdy kary te zostaną nałożone na Zamawiającego po zakończeniu przez Wykonawcę realizacji niniejszej umowy, a dotyczyć będą okresu realizacji przez Wykonawcą niniejszej umowy.
3.6.16.Wykonawca będzie zobowiązany, gdy zajdzie taka potrzeba, do odbierania dostawionych przy pojemnikach worków z odpadami komunalnymi zebranymi w sposób selektywny bądź nieselektywny oraz przedstawienia Zamawiającemu niezwłocznie, nie dłużej jednak niż w ciągu siedmiu dni roboczych, pisemnego sprawozdania z miejsc odbioru tego typu worków (adres i ilość oraz dokumentacja fotograficzna) potrzebnego do przeprowadzenia przez Zamawiającego kontroli ilości osób zamieszkałych na danej nieruchomości. Nieprawidłowości w selektywnym zbieraniu odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości nie zwalniają Wykonawcy od odbierania wystawionych do odbioru odpadów. Zgodnie bowiem z art. 9f ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach tj. (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.) - w przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, Wykonawca zobowiązany jest do przyjmowania ich jako zmieszane odpady komunalne i niezwłoczne powiadamiania o takim fakcie Zamawiającego. Uchylanie się od obowiązku powiadamiania Zamawiającego o zaistniałych nieprawidłowościach w sposobie segregacji odpadów będzie stanowić naruszenie postanowień umowy.
3.6.17. Środki uzyskane ze sprzedaży selektywnie odebranych surowców wtórnych są dochodem Wykonawcy, które zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia Wykonawca obowiązany był uwzględnić w kalkulacji przy ustalaniu ceny za wykonywaną usługę. Utylizacja i unieszkodliwianie zebranych odpadów odbywa się na koszt Wykonawcy. Wykonawca musi dysponować samochodami wymaganymi w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia
3.6.18. Wykonawca będzie zobowiązany podczas każdorazowego odbioru odpadów komunalnych do identyfikacji pojemników oraz ważenia w nich odbieranych odpadów w punktach ich odbioru, bieżącego elektronicznego przekazywania tych danych do Zamawiającego w sposób z nim uzgodniony, w terminie nieprzekraczającym 3 dni roboczych. Powyższe ma na celu dokładne monitorowanie ilości i źródeł pochodzenia odpadów oraz wykazywania przez Zamawiającego osiągania poziomów odzysku odpadów komunalnych. Wymagane poziomy odzysku zostały wskazane w ustawie z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu porządku i czystości w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391z późn. zm.), Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 645) oraz Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r. poz. 676).w polskich normach.
Do obowiązków Wykonawcy należy obieranie odpadów z zapewnieniem utrzymania odpowiedniego stanu sanitarnego poprzez:
-zapobieganie wysypywaniu się odpadów z pojemników i worków podczas ich odbioru,
-w przypadku zanieczyszczenia terenu, powstałego w trakcie odbioru odpadów (tj. rozerwanie się worka, wysypanie odpadów z pojemnika) niezwłoczne uprzątnięcie terenu zanieczyszczonego odpadami komunalnymi,
- zabezpieczenie przewożonych odpadów przed wysypywaniem w trakcie transportu.
- Wykonawcę obowiązuje zakaz mieszania odpadów selektywnie zebranych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi
Wykonawca zobowiązany jest:
- Zapewnić, aby pojazdy i urządzenia wykorzystywane przy odbiorze i odwozie odpadów komunalnych były zabezpieczone przed niekontrolowanym wydostaniem sięna zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku, a także transportu.
- Pojazdy i urządzenia były poddawane myciu i dezynfekcji z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, nie rzadziej niż raz na miesiąc, a w okresie letnim nie rzadziej niż raz na 2 tygodnie.
- Prowadzić dokumentację zawierającą informację o stosowanych środkach dezynfekujących oraz o częstotliwości wykonywanej dezynfekcji pojazdów i urządzeń - którą ma obowiązek przedstawić do kontroli na żądanie.
3.8. Obowiązek prowadzenia dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem
1) Wykonawca odbierający odpady komunalne od właścicieli jest obowiązany do sporządzania kwartalnych sprawozdań.
2) Sprawozdanie należy przekazać na obowiązującym druku Wójtowi w ustawowym terminie.
3) W celu weryfikacji danych zawartych w sprawozdaniu, o którym mowa wyżej, Wójt Gminy Bojanów może zobowiązać Wykonawcę odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości do okazania dokumentów sporządzanych na potrzeby ewidencji odpadów oraz dokumentów potwierdzających osiągnięcie określonych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania.
4) W przypadku gdy sprawozdanie będzie sporządzone nierzetelnie Wójt Gminy wezwie wykonawcę, który przekazał sprawozdanie do jego uzupełnienia lub poprawienia w terminie 14 dni.
5) Przedkładanie Zamawiającemu zestawienia kart przekazania odpadów z danego miesiąca

Kody CPV:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905000002 (Usługi związane z odpadami)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia: 905330003

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905140003 (Usługi recyklingu odpadów)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych /t.j. z 2010 r. Dz. U. Nr 113, poz 759 z pózn. zm/ do 50% wartości zamówienia podstawowego

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie żąda wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, iż posiada:
1) wpis do rejestru działalności regulowanej, prowadzonego dla Gminy Bojanów w zakresie odbierania odpadów komunalnych, o którym mowa w art. 9b-9c ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach tj. (Dz. U. 2012 r. poz. 391 z późn. zm.), w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia,
2) ważne zezwolenie na transport odpadów, o którym mowa w art. 28 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach w zw. z art. 250 ust. 3 ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r., w zakresie objętym przedmiotem zamówienia. W przypadku, gdy wykonawca na podstawie art. 32 ustawy o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 r. zwolniony jest z obowiązku uzyskania zezwolenia na transport odpadów, wymagane jest zezwolenie na odzysk i unieszkodliwianie odpadów, o którym mowa w art. 26 tej ustawy, lub posiadają wpis do rejestru, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach,
3) wpis do rejestru podmiotów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym lub elektronicznym (Dz.U. z 2005 r. Nr 150, poz. 1495 z późn. zm.), lub jest wpisany do rejestru, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21);

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, wykonał lub wykonuje usługi odbierania odpadów komunalnych
z nieruchomości o łącznej masie odebranych odpadów komunalnych co najmniej 400 Mg w okresie jednego roku wraz z dokumentami potwierdzającymi, że usługa ta została wykonana lub jest wykonywana należycie.

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować co najmniej:
a) co najmniej 2 samochodami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych, które spełniają wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości;
b) co najmniej 2 samochodami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, które spełniają wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości;
c) bazą magazynowo - transportową usytuowaną w gminie Bojanów lub w odległości nie większej niż 100 km od granicy gminy Bojanów, usytuowaną na terenie, do którego posiada tytuł prawny, wyposażaną w miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów, zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu, wyposażaną w miejsce do magazynowania selektywnie zebranych odpadów z grupy odpadów komunalnych, zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych, wyposażaną w legalizowaną samochodową wagę najazdową, w przypadku gdy na terenie bazy następuje magazynowanie odpadów, wyposażoną w urządzenia lub systemy zapewniające zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych, wyposażoną w pomieszczenia socjalne dla pracowników odpowiadające liczbie zatrudnionych osób, na terenie której znajduje się punkt konserwacji i napraw pojazdów oraz miejsce do mycia i dezynfekcji pojazdów - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dn. 11.01.2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości nie niższej niż 200 000 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych).

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Dowodami, o których mowa są: Poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert; Oświadczenie Wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów. W niniejszym postępowaniu Wykonawca, w miejsce poświadczeń, o których mowa powyżej, może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usługi bądź usług, określone w § 1 ust. 1pkt 2 i 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817);

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Strony dopuszczają zmianę postanowień niniejszej umowy zgodnie z wymogami art. 144 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. prawo zamówień publicznych (dz. u. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.), w przypadku wystąpienia okoliczności, których nie przewidziano w chwili zawarcia umowy, a w szczególności:
1) zmiany przepisów prawnych istotnych dla realizacji przedmiotu umowy, w tym prawa miejscowego;
2) wystąpienia urzędowej zmiany stawki podatku VAT po dacie zawarcia umowy, tj. obniżeniu lub podwyższeniu wskutek zmiany przez władzę ustawodawczą stawki podatku VAT - odpowiednio do zmiany stawki podatku VAT - względem usług, do których mają zastosowanie zmienione przepisy;
3) z powodu okoliczności siły wyższej, np. wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach;
4) odstąpienia na wniosek zamawiającego od realizacji części zamówienia i związanej z tym zmiany wynagrodzenia, pod warunkiem wystąpienia obiektywnych okoliczności, których zamawiający nie mógł przewidzieć na etapie przygotowania postępowania, a które powodują, że wykonanie przedmiotu zamówienia bez ograniczenia zakresu zamówienia powodowałoby dla zamawiającego niekorzystne skutki z uwagi na zamierzony cel realizacji przedmiotu zamówienia i związane z tym racjonalne wydatkowanie środków publicznych;
5) wprowadzenia zmian w stosunku do specyfikacji istotnych warunków zamówienia w zakresie wykonywania prac nie wykraczających poza zakres przedmiotu umowy, w sytuacji konieczności usprawnienia procesu realizacji zamówienia;
6) modyfikacji uzasadnionej interesem Zamawiającego wyrażonej w wielkościach pieniężnych, o ile jej wartość nie przekracza progów określonych w dyrektywach i jest niższa niż 5 % ceny pierwotnego zamówienia pod warunkiem, że modyfikacja ta nie zmienia ogólnego charakteru zamówienia. W przypadku wprowadzenia kilku kolejnych modyfikacji, wartość tę należy oceniać na podstawie łącznej wartości kolejnych modyfikacji;
7) wystąpienia zmiany wysokości opłaty Marszałkowskiej za składowanie odpadów na składowisku po dacie zawarcia umowy, tj. obniżeniu lub podwyższeniu wskutek zmiany przez władzę ustawodawczą (Marszałka) stawki opłaty - odpowiednio (proporcjonalnie) do zmiany stawki opłaty- względem usług, do których mają zastosowanie zmienione przepisy;
8) zmiany w ilości poszczególnych frakcji odpadów komunalnych określonych w formularzu cenowym Wykonawcy nie powodujące zmiany wynagrodzenia Wykonawcy określone w § 6 ust. 2.
2. Zmiana terminu realizacji przedmiotu zamówienia, w przypadku:
1) gdy wykonanie zamówienia w określonym pierwotnie terminie nie leży w interesie Zamawiającego;
2) realizacji w drodze odrębnej umowy prac powiązanych z przedmiotem niniejszej umowy, wymuszającej konieczność skoordynowania prac i uwzględnienia wzajemnych powiązań, w tym udzielenie w trakcie realizacji umowy zamówień dodatkowych i/lub uzupełniających, związanych z realizacją zamówienia podstawowego, mających wpływ na uzgodniony termin zakończenia jej realizacji (powodujących konieczność jego wydłużenia);
3) nieosiągnięcia przez Wykonawcę pełnej wysokości wynagrodzenia określonego w § 5 ust. 2 w terminie realizacji umowy, strony za obopólną zgodą mogą przedłużyć termin realizacji niniejszej umowy nie dłużej jednak niż do czasu osiągnięcia pełnej wysokości wynagrodzenia określonego w § 5 ust. 2.
3. Strony dopuszczają dokonywanie zmian w niniejszej umowie, przy czym zmiany te nie będą wpływały na wysokość wynagrodzenia wykonawcy, w przypadku:
1) zmiany siedziby lub nazwy stron umowy;
2) dokonania zmian w związku ze zmianami punktów zbierania odpadów;
3) zmiany osób reprezentujących Zamawiającego i/lub Wykonawcę;
4) zmiany terminów przeprowadzenia odbioru odpadów komunalnych, wskutek wystąpienia okoliczności niezależnych od stron umowy, a wpływających na konieczność dokonania zmiany terminów prowadzenia zbiórek;
5) oczywistych omyłek pisarskich.
4. Zmiany postanowień niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem jej nieważności.
5. W trakcie trwania niniejszej umowy wykonawca zobowiązuje się do pisemnego powiadamiania Zamawiającego o:
1) zmianie siedziby lub nazwy,
2) zmianie osób reprezentujących,
3) złożeniu wniosku o ogłoszeniu upadłości,
4) ogłoszeniu likwidacji,
5) zawieszenia działalności,
6) wszczęciu postępowania układowego, w którym uczestniczy Wykonawca

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bojanow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Bojanów
ul. Parkowa 5
37-433 Bojanów
pok. nr 8

Data składania wniosków, ofert: 12/06/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Bojanów
ul. Parkowa 5
37-433 Bojanów
sekretariat - I piętro

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

173622 / 2013-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czarna - Czarna (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie Gminy Czarna

369024 / 2014-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Harasiuki - Harasiuki (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Harasiuki.

218684 / 2013-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Cieszanów - Cieszanów (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Cieszanów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne

312678 / 2015-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska w Lubaczowie (Burmistrz Miasta Lubaczowa) - Lubaczów (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Lubaczów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne

208182 / 2013-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kołaczyce - Kołaczyce (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kołaczyce

275110 / 2015-10-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pysznica - Pysznica (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Pysznica w roku 2016

412422 / 2014-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pawłosiów - Jarosław (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Pawłosiów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych.

193496 / 2015-07-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Komańcza - Komańcza (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Komańcza

352959 / 2010-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Osiek Jasielski - Osiek Jasielski (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
ODBIOR ODPADÓW KOMUNALNYCH SEGREGOWANYCH I NIE SEGREGOWANYCH, ODPADÓW WIELKOGABARTYTOWYCH ORAZ ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH Z TERENU GMINY OSIEK JASIELSKI

134998 / 2014-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ropczyce - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ropczyce

173264 / 2013-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Przeworska - Przeworsk (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Przeworsk pochodzących z nieruchomości zamieszkałych oraz z nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

379402 / 2009-10-30 - Inny: zakład komunalny

Gminny Zakład Usług Komunalnych w Bojanowie - Bojanów (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Wywóz i utylizacja odpadów komunalnych stałych segregowanych z gospodarstw domowych z terenu gminy Bojanów

107449 / 2015-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Komańcza - Komańcza (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Komańcza