Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

248012 / 2010-08-12 - Inny: Instytucja rynku pracy / Ochotnicze Hufce Pracy - Pomorska Wojewódzka Komenda (Gdańsk)

Zorganizowanie i przeprowadzenie grupowych kursów języków obcych - język angielski metodą Callana dla 100 osób w ramach projektu Szkolenie - Praktyka - Zatrudnienie - Rozwój III edycja współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet 1, Działanie 1.3, Poddziałanie 1.3.3.

Opis zamówienia

Część 1 - Zadanie nr 1- przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie grupowych kursów języków obcych - język angielski metodą Callana dla 60 osób uczących się w 6 grupach: ŚHP 11-23 SłupskRazem 30 osób, z podziałem:
-3 grupy (grupa liczy 10 osób) - język angielski na poziomie podstawowym Razem 10 osób, z podziałem:
-1 grupa (grupa liczy 10 osób) - język angielski na poziomie podstawowym
CEiPM SłupskRazem 20 osób, z podziałem:
-1 grupa (grupa liczy 10 osób) - język angielski na poziomie podstawowym;
-1 grupa (grupa liczy 10 osób) - język angielski na poziomie średniozaawansowanym


Część 2 - Zadanie nr 2- przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie grupowych kursów języków obcych - język angielski metodą Callana dla 20 osób uczących się w 2 grupachHP 11-12 Gdynia
Razem 20 osób, z podziałem:
-1 grupa (grupa liczy 10 osób) - język angielski na poziomie podstawowym;
-1 grupa (grupa liczy 10 osób) - język angielski na poziomie średniozaawansowanym
1 Na kursy językowe przypada 60 godzin lekcyjnych (1 godz. 45 min zajęć + 15 min przerwy) na grupę.
2 Istotą szkolenia języka angielskiego jest dostarczenie młodzieży umiejętności komunikowania się w języku obcym, w tym opanowania odpowiedniego słownictwa, ułatwiającego poszukiwanie zatrudnienia. Poprzez zastosowanie metody Callana, bazującej w większości na pracy ustnej pytanie - odpowiedź, beneficjenci powinni zostać zmuszeni do mówienia, a w konsekwencji przełamywania barier komunikowania się w obcym języku.
3 Wykonawca, który złoży najkorzystniejszą ofertę, przedstawi przy zawieraniu umowy konspekt godzinowy dla realizacji programu nauczania odpowiedniego języka w ramach 60 godzin lekcyjnych zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem, w zakresie organizacji kursów językowych. Konspekt stanowić będzie załącznik do umowy. Kurs będzie prowadzony metodą Callana.
4 Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia na pierwszych zajęciach i w każdej grupie, testu badającego poziom znajomości odpowiedniego języka obcego wszystkich uczestników projektu i dobrania do uzyskanych wyników odpowiednich metod dydaktycznych, które będą stosowane podczas realizacji całego kursu w każdej grupie.
5 Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi kursu nieodpłatnie, na jego własność, materiały dydaktyczne i pomocnicze niezbędne przy realizacji kursu
-literaturę wspomagającą do nauki metodą Callana
-zestaw piśmienniczy długopis, ołówek
-zeszyt notatnik
-słownik kieszonkowy.
-płytę CD z nagraniem w formacie mp3 do nauki języka angielskiego metodą Callana.
6 Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty
związane z organizacją i przeprowadzeniem kursu, a w szczególności
-koszt wynagrodzenia wykładowcy,
-koszt wynajmu sali,
-koszt materiałów dydaktycznych.

7 Kursy powinny odbywać się w godzinach między 8.00 a 20.00, dopuszcza się przeprowadzanie zajęć również w soboty i niedziele.
8 Kursy powinny być przeprowadzane w miejscowości Gdynia, w odległości nie większej niż 2 km od jednostki organizacyjnej PWK OHP - HP 11-12 w Gdyni, w terminach zgodnych z harmonogramem realizowanych zajęć, uzgodnionych z koordynatorem wojewódzkim projektu oraz koordynatorami terenowymi. Zgodnie z harmonogramem wniosku, pierwsze zajęcia powinny rozpocząć się najpóźniej 06 września 2010 r. preferowany termin zakończenia zajęć 28 października 2010 r.
9 Projekt Szkolenie- Praktyka- Zatrudnienie-Rozwój III edycja obejmuje wiele innych kursów i zajęć, dlatego też termin realizacji kursów musi być uzgodniony z Zamawiającym.
10 W razie nie odbycia się zajęć z powodów niezależnych od Zamawiającego, zaległe zajęcia zostaną przeprowadzone we wspólnie ustalonym terminie, jednak nie później niż 15 dni od daty zajęć, które się nie odbyły.
11 Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prawidłowo oznaczonych list obecności, dzienników zajęć oraz harmonogramów.
12 Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia Zamawiającemu faktury VAT w terminie 14 dni od dnia zakończenia realizacji zadania.
13 Do faktury Wykonawca zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty
-oryginały imiennych list obecności, potwierdzonych własnoręcznym podpisem
uczestników kursów
-harmonogramy zajęć z uwzględnieniem ilość godzin oraz tematy zajęć,
-kserokopie certyfikatów udziału w kursie wraz z zakresem tematycznym i godzinowym,
-oryginały dzienników zajęć (osobny dziennik dla każdej grupy, w której przeprowadzane są kursy),
-imienne listy osób wraz z ich podpisami, potwierdzające odbiór materiałów dydaktycznych i pomocniczych,
-oryginały ankiet ewaluacyjnych przeprowadzonych po zajęciach,
-maksymalnie 2 zdjęcia z przeprowadzonych zajęć w wersji papierowej.
Kserokopie przekazywanych dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej stronie.
14 Płatność nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy podany na fakturze VAT,
w terminie 60 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT, przy czym 85 procent
wartości zamówienia opłacone zostanie z rachunku bankowego Ministerstwa Finansów realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego Fundusze Unijne, a pozostałe 15procent z rachunku bankowego Zamawiającego Rezerwa Celowa Budżetu Państwa. W związku z możliwymi opóźnieniami w przekazywaniu funduszy z EFS, płatność może zostać dokonana w terminie późniejszym, nie dłuższym jednak niż 30 dni od daty przekazania
środków do dyspozycji Zamawiającego i nie później niż do 31.12.2010r.
15 Zleceniodawca zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym Projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje zewnętrzne uprawnione do jego kontroli. Prawo to obowiązuje do końca ustawowo wyznaczonego okresu archiwizacji tego typu dokumentów, tj. do 31 grudnia 2020 r.

16 Wykonawca ma obowiązek prowadzić obecność uczestników kursu i zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10procent absencji. W przypadku nie zgłoszenia powyższego faktu przez Wykonawcę - w momencie kiedy absencja uczestnika przekroczy 20procent - zostanie on skreślony z listy uczestników projektu, a zamawiający może odmówić zapłaty za jego udział w szkoleniu,
17 Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego.
18 Wykonawca powinien zapewnić na własny koszt, w każdej miejscowości, sale do prowadzenia teoretycznych i praktycznych zajęć grupowych, spełniające ogólne standardy dobre oświetlenie, pomieszczenie ogrzewane, odpowiednie krzesła i ławki. Sale do prowadzenia kursów językowych muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w
dostosowaniu do ilości uczestników. Sale do prowadzenia zajęć powinny być zlokalizowane w odległości nie większej niż 2 km od jednostki organizacyjnej PWK OHP HP 11-12 w Gdyni.
19 Zgodnie z założeniami projektu uczestnicy otrzymują certyfikaty o ukończeniu kursu wraz z jego zakresem tematycznym oraz ilością godzin. Wzór certyfikatu Wykonawca uzgadnia z Zamawiającym, na podstawie Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w
ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Certyfikat o ukończeniu kursu zostanie wystawiony w ostatnim dniu zajęć, lub po zakończeniu zajęć, nie później niż w terminie 5 dni
od dnia zakończenia zajęć.
20 Na uzasadniony wniosek Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zastąpić dotychczasowego nauczyciela lub instruktora innym nauczycielem lub instruktorem gwarantującym należyte i terminowe prowadzenie zajęć (kursów).
21 Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu. Wszystkie materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu
Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności,
zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083 2006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi
dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
22 Wykonawca będzie musiał wyznaczyć osobę, która będzie koordynatorem kursu, w celu
zapewnienia prawidłowej organizacji zajęć. Koordynator kursu jest zobowiązany do ścisłej
współpracy z koordynatorami terenowymi, w miejscowości Gdynia oraz Zespołem ds. wdrażania projektów europejskich i współpracy międzynarodowej Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy.
23 Wykonawca musi działać zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U.
2002 r. nr 101, poz. 926, tekst jednolity).
Część 3 - Zadanie nr 3- przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie grupowych kursów języków obcych - język angielski metodą Callana dla 20 osób uczących się w 2 grupach:
HP 11-16 Kwidzyn Razem 20 osób, z podziałem 2 grupy (grupa liczy 10 osób) - język angielski na poziomie podstawowym
1 Na kursy językowe przypada 60 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min zajęć + 15 min przerwy) na grupę.
2 Istotą szkolenia języka angielskiego jest dostarczenie młodzieży umiejętności komunikowania się w języku obcym, w tym opanowania odpowiedniego słownictwa, ułatwiającego poszukiwanie zatrudnienia. Poprzez zastosowanie metody Callana, bazującej w większości na pracy ustnej pytanie - odpowiedź, beneficjenci powinni zostać zmuszeni do mówienia, a w konsekwencji przełamywania barier komunikowania się w obcym języku.
3 Wykonawca, który złoży najkorzystniejszą ofertę, przedstawi przy zawieraniu umowy konspekt godzinowy dla realizacji programu nauczania odpowiedniego języka w ramach 60 godzin lekcyjnych zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem, w zakresie organizacji kursów językowych. Konspekt stanowić będzie załącznik do umowy. Kurs będzie prowadzony metodą Callana.
4 Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia na pierwszych zajęciach i w każdej grupie, testu badającego poziom znajomości odpowiedniego języka obcego wszystkich uczestników projektu i dobrania do uzyskanych wyników odpowiednich metod dydaktycznych, które będą stosowane podczas realizacji całego kursu w każdej grupie.
5 Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi kursu nieodpłatnie, na jego własność, materiały dydaktyczne i pomocnicze niezbędne przy realizacji kursu:
-literaturę wspomagającą do nauki metodą Callana;
-zestaw piśmienniczy (długopis, ołówek);
-zeszyt (notatnik)
-słownik kieszonkowy.
-płytę CD z nagraniem w formacie mp3 do nauki języka angielskiego metodą Callana.
6 Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty
związane z organizacją i przeprowadzeniem kursu, a w szczególności
-koszt wynagrodzenia wykładowcy,
-koszt wynajmu sali,
-koszt materiałów dydaktycznych.
7 Kursy powinny odbywać się w godzinach między 8.00 a 20.00, dopuszcza się przeprowadzanie zajęć również w soboty i niedziele.
8 Kursy powinny być przeprowadzane w miejscowości Kwidzyn, w odległości nie większej niż 2 km od jednosteki organizacyjnej PWK OHP - HP 11-16 w Kwidzynie, w terminach zgodnych z harmonogramem realizowanych zajęć, uzgodnionych z koordynatorem wojewódzkim projektu oraz koordynatorami terenowymi. Zgodnie z harmonogramem wniosku, pierwsze zajęcia powinny rozpocząć się najpóźniej 06 września 2010 r. - preferowany termin zakończenia zajęć 28 października 2010 r.

9 Projekt Szkolenie- Praktyka- Zatrudnienie-Rozwój III edycja obejmuje wiele innych kursów i zajęć, dlatego też termin realizacji kursów musi być uzgodniony z Zamawiającym.
10 W razie nie odbycia się zajęć z powodów niezależnych od Zamawiającego, zaległe zajęcia zostaną przeprowadzone we wspólnie ustalonym terminie, jednak nie później niż 15 dni od daty zajęć, które się nie odbyły.
11 Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prawidłowo oznaczonych list obecności, dzienników zajęć oraz harmonogramów.
12 Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia Zamawiającemu faktury VAT w terminie 14 dni od dnia zakończenia realizacji zadania.
13 Do faktury Wykonawca zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty:
-oryginały imiennych list obecności, potwierdzonych własnoręcznym podpisem
uczestników kursów
-harmonogramy zajęć z uwzględnieniem ilość godzin oraz tematy zajęć,
-kserokopie certyfikatów udziału w kursie wraz z zakresem tematycznym i godzinowym,
-oryginały dzienników zajęć (osobny dziennik dla każdej grupy, w której przeprowadzane są kursy),
-imienne listy osób wraz z ich podpisami, potwierdzające odbiór materiałów dydaktycznych i pomocniczych,
=oryginały ankiet ewaluacyjnych przeprowadzonych po zajęciach,
-maksymalnie 2 zdjęcia z przeprowadzonych zajęć w wersji papierowej.
Kserokopie przekazywanych dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej stronie.
14 Płatność nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy podany na fakturze VAT,
w terminie 60 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT, przy czym 85procent
wartości zamówienia opłacone zostanie z rachunku bankowego Ministerstwa Finansów realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego (Fundusze Unijne), a pozostałe 15procent z rachunku bankowego Zamawiającego (Rezerwa Celowa Budżetu Państwa). W związku z możliwymi opóźnieniami w przekazywaniu funduszy z EFS, płatność może zostać dokonana w terminie późniejszym, nie dłuższym jednak niż 30 dni od daty przekazania
środków do dyspozycji Zamawiającego i nie później niż do 31.12.2010r.
15 Zleceniodawca zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym Projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje zewnętrzne uprawnione do jego kontroli. Prawo to obowiązuje do końca ustawowo wyznaczonego okresu archiwizacji tego typu dokumentów, tj. do 31 grudnia 2020 r.
16 Wykonawca ma obowiązek prowadzić obecność uczestników kursu i zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10% absencji. W przypadku nie zgłoszenia powyższego faktu przez Wykonawcę - w momencie kiedy absencja uczestnika przekroczy 20% - zostanie on skreślony z listy uczestników projektu, a zamawiający może odmówić zapłaty za jego udział w szkoleniu,
17 Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego.

18 Wykonawca powinien zapewnić na własny koszt, w każdej miejscowości, sale do prowadzenia teoretycznych i praktycznych zajęć grupowych, spełniające ogólne standardy (dobre oświetlenie, pomieszczenie ogrzewane, odpowiednie krzesła i ławki). Sale do prowadzenia kursów językowych muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w
dostosowaniu do ilości uczestników. Sale do prowadzenia zajęć powinny być zlokalizowane w odległości nie większej niż 2 km od jednostki organizacyjnej PWK OHP - HP 11-16 w Kwidzynie.
19 Zgodnie z założeniami projektu uczestnicy otrzymują certyfikaty o ukończeniu kursu wraz z jego zakresem tematycznym oraz ilością godzin. Wzór certyfikatu Wykonawca uzgadnia z Zamawiającym, na podstawie Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w
ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Certyfikat o ukończeniu kursu zostanie wystawiony w ostatnim dniu zajęć, lub po zakończeniu zajęć, nie później niż w terminie 5 dni
od dnia zakończenia zajęć.
20 Na uzasadniony wniosek Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zastąpić dotychczasowego nauczyciela lub instruktora innym nauczycielem lub instruktorem gwarantującym należyte i terminowe prowadzenie zajęć (kursów).
21 Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu. Wszystkie materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu
Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności,
zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 10832006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi
dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
22) Wykonawca będzie musiał wyznaczyć osobę, która będzie koordynatorem kursu, w celu
zapewnienia prawidłowej organizacji zajęć. Koordynator kursu jest zobowiązany do ścisłej
współpracy z koordynatorami terenowymi, w miejscowości Kwidzyn oraz Zespołem ds. wdrażania projektów europejskich i współpracy międzynarodowej Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy.
23) Wykonawca musi działać zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U.
2002 r. nr 101, poz. 926, tekst jednolity).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 248012

Data publikacji: 2010-08-12

Nazwa:
Ochotnicze Hufce Pracy - Pomorska Wojewódzka Komenda

Ulica: ul. J. Uphagena 27

Numer domu: 27

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-237

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 58 3017916

Numer faxu: 58 3017916

Adres strony internetowej: www.pomorska.ohp.pl

Regon: 00103674400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Instytucja rynku pracy

Inny rodzaj zamawiającego: Instytucja rynku pracy

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie grupowych kursów języków obcych - język angielski metodą Callana dla 100 osób w ramach projektu Szkolenie - Praktyka - Zatrudnienie - Rozwój III edycja współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet 1, Działanie 1.3, Poddziałanie 1.3.3.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Część 1 - Zadanie nr 1- przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie grupowych kursów języków obcych - język angielski metodą Callana dla 60 osób uczących się w 6 grupach: ŚHP 11-23 SłupskRazem 30 osób, z podziałem:
-3 grupy (grupa liczy 10 osób) - język angielski na poziomie podstawowym Razem 10 osób, z podziałem:
-1 grupa (grupa liczy 10 osób) - język angielski na poziomie podstawowym
CEiPM SłupskRazem 20 osób, z podziałem:
-1 grupa (grupa liczy 10 osób) - język angielski na poziomie podstawowym;
-1 grupa (grupa liczy 10 osób) - język angielski na poziomie średniozaawansowanym


Część 2 - Zadanie nr 2- przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie grupowych kursów języków obcych - język angielski metodą Callana dla 20 osób uczących się w 2 grupachHP 11-12 Gdynia
Razem 20 osób, z podziałem:
-1 grupa (grupa liczy 10 osób) - język angielski na poziomie podstawowym;
-1 grupa (grupa liczy 10 osób) - język angielski na poziomie średniozaawansowanym
1 Na kursy językowe przypada 60 godzin lekcyjnych (1 godz. 45 min zajęć + 15 min przerwy) na grupę.
2 Istotą szkolenia języka angielskiego jest dostarczenie młodzieży umiejętności komunikowania się w języku obcym, w tym opanowania odpowiedniego słownictwa, ułatwiającego poszukiwanie zatrudnienia. Poprzez zastosowanie metody Callana, bazującej w większości na pracy ustnej pytanie - odpowiedź, beneficjenci powinni zostać zmuszeni do mówienia, a w konsekwencji przełamywania barier komunikowania się w obcym języku.
3 Wykonawca, który złoży najkorzystniejszą ofertę, przedstawi przy zawieraniu umowy konspekt godzinowy dla realizacji programu nauczania odpowiedniego języka w ramach 60 godzin lekcyjnych zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem, w zakresie organizacji kursów językowych. Konspekt stanowić będzie załącznik do umowy. Kurs będzie prowadzony metodą Callana.
4 Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia na pierwszych zajęciach i w każdej grupie, testu badającego poziom znajomości odpowiedniego języka obcego wszystkich uczestników projektu i dobrania do uzyskanych wyników odpowiednich metod dydaktycznych, które będą stosowane podczas realizacji całego kursu w każdej grupie.
5 Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi kursu nieodpłatnie, na jego własność, materiały dydaktyczne i pomocnicze niezbędne przy realizacji kursu
-literaturę wspomagającą do nauki metodą Callana
-zestaw piśmienniczy długopis, ołówek
-zeszyt notatnik
-słownik kieszonkowy.
-płytę CD z nagraniem w formacie mp3 do nauki języka angielskiego metodą Callana.
6 Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty
związane z organizacją i przeprowadzeniem kursu, a w szczególności
-koszt wynagrodzenia wykładowcy,
-koszt wynajmu sali,
-koszt materiałów dydaktycznych.

7 Kursy powinny odbywać się w godzinach między 8.00 a 20.00, dopuszcza się przeprowadzanie zajęć również w soboty i niedziele.
8 Kursy powinny być przeprowadzane w miejscowości Gdynia, w odległości nie większej niż 2 km od jednostki organizacyjnej PWK OHP - HP 11-12 w Gdyni, w terminach zgodnych z harmonogramem realizowanych zajęć, uzgodnionych z koordynatorem wojewódzkim projektu oraz koordynatorami terenowymi. Zgodnie z harmonogramem wniosku, pierwsze zajęcia powinny rozpocząć się najpóźniej 06 września 2010 r. preferowany termin zakończenia zajęć 28 października 2010 r.
9 Projekt Szkolenie- Praktyka- Zatrudnienie-Rozwój III edycja obejmuje wiele innych kursów i zajęć, dlatego też termin realizacji kursów musi być uzgodniony z Zamawiającym.
10 W razie nie odbycia się zajęć z powodów niezależnych od Zamawiającego, zaległe zajęcia zostaną przeprowadzone we wspólnie ustalonym terminie, jednak nie później niż 15 dni od daty zajęć, które się nie odbyły.
11 Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prawidłowo oznaczonych list obecności, dzienników zajęć oraz harmonogramów.
12 Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia Zamawiającemu faktury VAT w terminie 14 dni od dnia zakończenia realizacji zadania.
13 Do faktury Wykonawca zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty
-oryginały imiennych list obecności, potwierdzonych własnoręcznym podpisem
uczestników kursów
-harmonogramy zajęć z uwzględnieniem ilość godzin oraz tematy zajęć,
-kserokopie certyfikatów udziału w kursie wraz z zakresem tematycznym i godzinowym,
-oryginały dzienników zajęć (osobny dziennik dla każdej grupy, w której przeprowadzane są kursy),
-imienne listy osób wraz z ich podpisami, potwierdzające odbiór materiałów dydaktycznych i pomocniczych,
-oryginały ankiet ewaluacyjnych przeprowadzonych po zajęciach,
-maksymalnie 2 zdjęcia z przeprowadzonych zajęć w wersji papierowej.
Kserokopie przekazywanych dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej stronie.
14 Płatność nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy podany na fakturze VAT,
w terminie 60 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT, przy czym 85 procent
wartości zamówienia opłacone zostanie z rachunku bankowego Ministerstwa Finansów realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego Fundusze Unijne, a pozostałe 15procent z rachunku bankowego Zamawiającego Rezerwa Celowa Budżetu Państwa. W związku z możliwymi opóźnieniami w przekazywaniu funduszy z EFS, płatność może zostać dokonana w terminie późniejszym, nie dłuższym jednak niż 30 dni od daty przekazania
środków do dyspozycji Zamawiającego i nie później niż do 31.12.2010r.
15 Zleceniodawca zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym Projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje zewnętrzne uprawnione do jego kontroli. Prawo to obowiązuje do końca ustawowo wyznaczonego okresu archiwizacji tego typu dokumentów, tj. do 31 grudnia 2020 r.

16 Wykonawca ma obowiązek prowadzić obecność uczestników kursu i zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10procent absencji. W przypadku nie zgłoszenia powyższego faktu przez Wykonawcę - w momencie kiedy absencja uczestnika przekroczy 20procent - zostanie on skreślony z listy uczestników projektu, a zamawiający może odmówić zapłaty za jego udział w szkoleniu,
17 Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego.
18 Wykonawca powinien zapewnić na własny koszt, w każdej miejscowości, sale do prowadzenia teoretycznych i praktycznych zajęć grupowych, spełniające ogólne standardy dobre oświetlenie, pomieszczenie ogrzewane, odpowiednie krzesła i ławki. Sale do prowadzenia kursów językowych muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w
dostosowaniu do ilości uczestników. Sale do prowadzenia zajęć powinny być zlokalizowane w odległości nie większej niż 2 km od jednostki organizacyjnej PWK OHP HP 11-12 w Gdyni.
19 Zgodnie z założeniami projektu uczestnicy otrzymują certyfikaty o ukończeniu kursu wraz z jego zakresem tematycznym oraz ilością godzin. Wzór certyfikatu Wykonawca uzgadnia z Zamawiającym, na podstawie Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w
ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Certyfikat o ukończeniu kursu zostanie wystawiony w ostatnim dniu zajęć, lub po zakończeniu zajęć, nie później niż w terminie 5 dni
od dnia zakończenia zajęć.
20 Na uzasadniony wniosek Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zastąpić dotychczasowego nauczyciela lub instruktora innym nauczycielem lub instruktorem gwarantującym należyte i terminowe prowadzenie zajęć (kursów).
21 Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu. Wszystkie materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu
Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności,
zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083 2006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi
dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
22 Wykonawca będzie musiał wyznaczyć osobę, która będzie koordynatorem kursu, w celu
zapewnienia prawidłowej organizacji zajęć. Koordynator kursu jest zobowiązany do ścisłej
współpracy z koordynatorami terenowymi, w miejscowości Gdynia oraz Zespołem ds. wdrażania projektów europejskich i współpracy międzynarodowej Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy.
23 Wykonawca musi działać zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U.
2002 r. nr 101, poz. 926, tekst jednolity).
Część 3 - Zadanie nr 3- przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie grupowych kursów języków obcych - język angielski metodą Callana dla 20 osób uczących się w 2 grupach:
HP 11-16 Kwidzyn Razem 20 osób, z podziałem 2 grupy (grupa liczy 10 osób) - język angielski na poziomie podstawowym
1 Na kursy językowe przypada 60 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min zajęć + 15 min przerwy) na grupę.
2 Istotą szkolenia języka angielskiego jest dostarczenie młodzieży umiejętności komunikowania się w języku obcym, w tym opanowania odpowiedniego słownictwa, ułatwiającego poszukiwanie zatrudnienia. Poprzez zastosowanie metody Callana, bazującej w większości na pracy ustnej pytanie - odpowiedź, beneficjenci powinni zostać zmuszeni do mówienia, a w konsekwencji przełamywania barier komunikowania się w obcym języku.
3 Wykonawca, który złoży najkorzystniejszą ofertę, przedstawi przy zawieraniu umowy konspekt godzinowy dla realizacji programu nauczania odpowiedniego języka w ramach 60 godzin lekcyjnych zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem, w zakresie organizacji kursów językowych. Konspekt stanowić będzie załącznik do umowy. Kurs będzie prowadzony metodą Callana.
4 Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia na pierwszych zajęciach i w każdej grupie, testu badającego poziom znajomości odpowiedniego języka obcego wszystkich uczestników projektu i dobrania do uzyskanych wyników odpowiednich metod dydaktycznych, które będą stosowane podczas realizacji całego kursu w każdej grupie.
5 Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi kursu nieodpłatnie, na jego własność, materiały dydaktyczne i pomocnicze niezbędne przy realizacji kursu:
-literaturę wspomagającą do nauki metodą Callana;
-zestaw piśmienniczy (długopis, ołówek);
-zeszyt (notatnik)
-słownik kieszonkowy.
-płytę CD z nagraniem w formacie mp3 do nauki języka angielskiego metodą Callana.
6 Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty
związane z organizacją i przeprowadzeniem kursu, a w szczególności
-koszt wynagrodzenia wykładowcy,
-koszt wynajmu sali,
-koszt materiałów dydaktycznych.
7 Kursy powinny odbywać się w godzinach między 8.00 a 20.00, dopuszcza się przeprowadzanie zajęć również w soboty i niedziele.
8 Kursy powinny być przeprowadzane w miejscowości Kwidzyn, w odległości nie większej niż 2 km od jednosteki organizacyjnej PWK OHP - HP 11-16 w Kwidzynie, w terminach zgodnych z harmonogramem realizowanych zajęć, uzgodnionych z koordynatorem wojewódzkim projektu oraz koordynatorami terenowymi. Zgodnie z harmonogramem wniosku, pierwsze zajęcia powinny rozpocząć się najpóźniej 06 września 2010 r. - preferowany termin zakończenia zajęć 28 października 2010 r.

9 Projekt Szkolenie- Praktyka- Zatrudnienie-Rozwój III edycja obejmuje wiele innych kursów i zajęć, dlatego też termin realizacji kursów musi być uzgodniony z Zamawiającym.
10 W razie nie odbycia się zajęć z powodów niezależnych od Zamawiającego, zaległe zajęcia zostaną przeprowadzone we wspólnie ustalonym terminie, jednak nie później niż 15 dni od daty zajęć, które się nie odbyły.
11 Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prawidłowo oznaczonych list obecności, dzienników zajęć oraz harmonogramów.
12 Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia Zamawiającemu faktury VAT w terminie 14 dni od dnia zakończenia realizacji zadania.
13 Do faktury Wykonawca zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty:
-oryginały imiennych list obecności, potwierdzonych własnoręcznym podpisem
uczestników kursów
-harmonogramy zajęć z uwzględnieniem ilość godzin oraz tematy zajęć,
-kserokopie certyfikatów udziału w kursie wraz z zakresem tematycznym i godzinowym,
-oryginały dzienników zajęć (osobny dziennik dla każdej grupy, w której przeprowadzane są kursy),
-imienne listy osób wraz z ich podpisami, potwierdzające odbiór materiałów dydaktycznych i pomocniczych,
=oryginały ankiet ewaluacyjnych przeprowadzonych po zajęciach,
-maksymalnie 2 zdjęcia z przeprowadzonych zajęć w wersji papierowej.
Kserokopie przekazywanych dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej stronie.
14 Płatność nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy podany na fakturze VAT,
w terminie 60 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT, przy czym 85procent
wartości zamówienia opłacone zostanie z rachunku bankowego Ministerstwa Finansów realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego (Fundusze Unijne), a pozostałe 15procent z rachunku bankowego Zamawiającego (Rezerwa Celowa Budżetu Państwa). W związku z możliwymi opóźnieniami w przekazywaniu funduszy z EFS, płatność może zostać dokonana w terminie późniejszym, nie dłuższym jednak niż 30 dni od daty przekazania
środków do dyspozycji Zamawiającego i nie później niż do 31.12.2010r.
15 Zleceniodawca zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym Projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje zewnętrzne uprawnione do jego kontroli. Prawo to obowiązuje do końca ustawowo wyznaczonego okresu archiwizacji tego typu dokumentów, tj. do 31 grudnia 2020 r.
16 Wykonawca ma obowiązek prowadzić obecność uczestników kursu i zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10% absencji. W przypadku nie zgłoszenia powyższego faktu przez Wykonawcę - w momencie kiedy absencja uczestnika przekroczy 20% - zostanie on skreślony z listy uczestników projektu, a zamawiający może odmówić zapłaty za jego udział w szkoleniu,
17 Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego.

18 Wykonawca powinien zapewnić na własny koszt, w każdej miejscowości, sale do prowadzenia teoretycznych i praktycznych zajęć grupowych, spełniające ogólne standardy (dobre oświetlenie, pomieszczenie ogrzewane, odpowiednie krzesła i ławki). Sale do prowadzenia kursów językowych muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w
dostosowaniu do ilości uczestników. Sale do prowadzenia zajęć powinny być zlokalizowane w odległości nie większej niż 2 km od jednostki organizacyjnej PWK OHP - HP 11-16 w Kwidzynie.
19 Zgodnie z założeniami projektu uczestnicy otrzymują certyfikaty o ukończeniu kursu wraz z jego zakresem tematycznym oraz ilością godzin. Wzór certyfikatu Wykonawca uzgadnia z Zamawiającym, na podstawie Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w
ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Certyfikat o ukończeniu kursu zostanie wystawiony w ostatnim dniu zajęć, lub po zakończeniu zajęć, nie później niż w terminie 5 dni
od dnia zakończenia zajęć.
20 Na uzasadniony wniosek Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zastąpić dotychczasowego nauczyciela lub instruktora innym nauczycielem lub instruktorem gwarantującym należyte i terminowe prowadzenie zajęć (kursów).
21 Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu. Wszystkie materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu
Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności,
zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 10832006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi
dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
22) Wykonawca będzie musiał wyznaczyć osobę, która będzie koordynatorem kursu, w celu
zapewnienia prawidłowej organizacji zajęć. Koordynator kursu jest zobowiązany do ścisłej
współpracy z koordynatorami terenowymi, w miejscowości Kwidzyn oraz Zespołem ds. wdrażania projektów europejskich i współpracy międzynarodowej Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy.
23) Wykonawca musi działać zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U.
2002 r. nr 101, poz. 926, tekst jednolity).

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 3

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 03/12/2010

Kody CPV:
805800003 (Oferowanie kursów językowych)

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie, ponieważ dla prowadzenia działalności związanej z przedmiotem zamówienia, nie są wymagane żadne koncesje, zezwolenia czy licencje.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca który spełni warunek określony w art. 22 ust. 1.2 i wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał (zakończył) co najmniej:
- dwa szkolenia kursy językowe z języka angielskiego metodą callana, o łącznej wartości przynajmniej 8.000 zł. na każde zamówienie z osobna potwierdzone dokumentem z którego wynikać będzie że usługi zostały wykonane należycie (np. referencje, protokoły odbiorów itp.).
lub
- co najmniej dwa szkolenia kursy językowe z języka angielskiego metodą callana organizowane dla łącznej ilości co najmniej 10 osób na każde zamówienie z osobna potwierdzone dokumentem z którego wynikać będzie że usługi zostały wykonane należycie (np. referencje, protokoły odbiorów itp.).

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w zakresie:
1 Po przeprowadzeniu pierwszych zajęć, na których przeprowadzony zostanie test badający poziom znajomości odpowiedniego języka, możliwa jest modyfikacja (zmiana) konspektu godzinowego programu nauczania.
2 Zmniejszenie zakresu przedmiotu umowy w granicach uzasadnionego interesu Zamawiającego w postaci zmiany treści § 1 pkt. 2,3,4.
2 Zmiany osób wyznaczonych do uzgodnień i koordynacji przedmiotu niniejszej umowy.
3 Zmian organizacyjnych stron, np. zmiana reprezentacji lub siedziby firmy.
4 W przypadku zmian unormowań prawnych powszechnie obowiązujących np. zmiana urzędowej stawki podatku VAT. W przypadku zmiany obowiązującej stawki podatku VAT, Zamawiający dopuszcza możliwość zmniejszenia lub zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT.
Strony dokonają odpowiedniej zmiany wynagrodzenia w przypadku realizacji tej części zamówienia, której w dniu zmiany stawki podatku VAT jeszcze nie dokonano.
5 W innych sytuacjach, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy i mających charakter zmian nieistotnych tzn. takich, o których wiedza na etapie postępowania o udzielenie zamówienia nie wpłynęłaby na krąg podmiotów ubiegających się o to zamówienie lub na wynik postępowania.
Zakazane są wiec zmiany tych warunków, które zmieniałyby istotne postanowienia najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu przez wykonawcę, z którym następnie została zawarta przedmiotowa umowa.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2:
posiadanie przez wykonawcę certyfikatu jakości usług - certyfikat dla szkół języowych PASE

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3:
doświadczenie kadry dydaktycznej zgłaszanej przez Wykonawcę do prowadzenia kursów jęzxykowych

Znaczenie kryterium 3: 30

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pomorska.ohp.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: www.pomorska.ohp.pl

Data składania wniosków, ofert: 20/08/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:15

Miejsce składania:
w siedzibie Zamawiającego PWK OHP, ul. J. Uphagena 27, 80-237 Gdańsk
(sekretariat) 6 piętro

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
projekt Szkolenie - Praktyka - Zatrudnienie - Rozwój III edycja współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet 1, Działanie 1.3, Poddziałanie 1.3.3.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Część 1 - Zadanie nr 1- przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie grupowych kursów języków obcych - język angielski metodą Callana dla 60 osób uczących się w 6 grupach.

Opis:
1) Na kursy językowe przypada 60 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min zajęć + 15 min przerwy) na grupę.
2) Istotą szkolenia języka angielskiego jest dostarczenie młodzieży umiejętności komunikowania się w języku obcym, w tym opanowania odpowiedniego słownictwa, ułatwiającego poszukiwanie zatrudnienia. Poprzez zastosowanie metody Callana, bazującej w większości na pracy ustnej pytanie - odpowiedź, beneficjenci powinni zostać zmuszeni do mówienia, a w konsekwencji przełamywania barier komunikowania się w obcym języku.
3) Wykonawca, który złoży najkorzystniejszą ofertę, przedstawi przy zawieraniu umowy konspekt godzinowy dla realizacji programu nauczania odpowiedniego języka w ramach 60 godzin lekcyjnych zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem, w zakresie organizacji kursów językowych. Konspekt stanowić będzie załącznik do umowy. Kurs będzie prowadzony metodą Callana.
4) Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia na pierwszych zajęciach i w każdej grupie, testu badającego poziom znajomości odpowiedniego języka obcego wszystkich uczestników projektu i dobrania do uzyskanych wyników odpowiednich metod dydaktycznych, które będą stosowane podczas realizacji całego kursu w każdej grupie.
5) Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi kursu nieodpłatnie, na jego własność, materiały dydaktyczne i pomocnicze niezbędne przy realizacji kursu
literaturę wspomagającą do nauki metodą Callana
zestaw piśmienniczy (długopis, ołówek);
zeszyt (notatnik);
słownik kieszonkowy.
płytę CD z nagraniem w formacie mp3 do nauki języka angielskiego metodą Callana.
6) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty
związane z organizacją i przeprowadzeniem kursu, a w szczególności:
-koszt wynagrodzenia wykładowcy,
-koszt wynajmu sali,
-koszt materiałów dydaktycznych.
7) Kursy powinny odbywać się w godzinach między 8.00 a 20.00, dopuszcza się przeprowadzanie zajęć również w soboty i niedziele.
8) Kursy powinny być przeprowadzane w miejscowości Słupsk, w odległości nie większej niż 2 km od jednostek organizacyjnych PWK OHP ŚHP 11-23 w Słuspku i CEiPM w Słupsku, w terminach zgodnych z harmonogramem realizowanych zajęć, uzgodnionych z koordynatorem wojewódzkim projektu oraz koordynatorami terenowymi. Zgodnie z harmonogramem wniosku, pierwsze zajęcia powinny rozpocząć się najpóźniej 06 września 2010 r. - preferowany termin zakończenia zajęć 28 października 2010 r.
9) Projekt Szkolenie- Praktyka- Zatrudnienie-Rozwój III edycja obejmuje wiele innych kursów i zajęć, dlatego też termin realizacji kursów musi być uzgodniony z Zamawiającym.
10) W razie nie odbycia się zajęć z powodów niezależnych od Zamawiającego, zaległe zajęcia zostaną przeprowadzone we wspólnie ustalonym terminie, jednak nie później niż 15 dni od daty zajęć, które się nie odbyły.
11) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prawidłowo oznaczonych list obecności, dzienników zajęć oraz harmonogramów.
12) Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia Zamawiającemu faktury VAT w terminie 14 dni od dnia zakończenia realizacji zadania.
13) Do faktury Wykonawca zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty:
oryginały imiennych list obecności, potwierdzonych własnoręcznym podpisem
uczestników kursów
harmonogramy zajęć z uwzględnieniem ilość godzin oraz tematy zajęć,
kserokopie certyfikatów udziału w kursie wraz z zakresem tematycznym i godzinowym,
oryginały dzienników zajęć (osobny dziennik dla każdej grupy, w której przeprowadzane są kursy),
imienne listy osób wraz z ich podpisami, potwierdzające odbiór materiałów dydaktycznych i pomocniczych,
oryginały ankiet ewaluacyjnych przeprowadzonych po zajęciach,
maksymalnie 2 zdjęcia z przeprowadzonych zajęć w wersji papierowej.
Kserokopie przekazywanych dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej stronie.
14) Płatność nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy podany na fakturze VAT,
w terminie 60 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT, przy czym 85%
wartości zamówienia opłacone zostanie z rachunku bankowego Ministerstwa Finansów realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego (Fundusze Unijne), a pozostałe 15% z rachunku bankowego Zamawiającego (Rezerwa Celowa Budżetu Państwa). W związku z możliwymi opóźnieniami w przekazywaniu funduszy z EFS, płatność może zostać dokonana w terminie późniejszym, nie dłuższym jednak niż 30 dni od daty przekazania
środków do dyspozycji Zamawiającego i nie później niż do 31.12.2010r.
15) Zleceniodawca zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym Projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje zewnętrzne uprawnione do jego kontroli. Prawo to obowiązuje do końca ustawowo wyznaczonego okresu archiwizacji tego typu dokumentów, tj. do 31 grudnia 2020 r.
16) Wykonawca ma obowiązek prowadzić obecność uczestników kursu i zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10% absencji. W przypadku nie zgłoszenia powyższego faktu przez Wykonawcę - w momencie kiedy absencja uczestnika przekroczy 20% - zostanie on skreślony z listy uczestników projektu, a zamawiający może odmówić zapłaty za jego udział w szkoleniu,
17) Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego.
18) Wykonawca powinien zapewnić na własny koszt, w każdej miejscowości, sale do prowadzenia teoretycznych i praktycznych zajęć grupowych, spełniające ogólne standardy (dobre oświetlenie, pomieszczenie ogrzewane, odpowiednie krzesła i ławki). Sale do prowadzenia kursów językowych muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w
dostosowaniu do ilości uczestników. Sale do prowadzenia zajęć powinny być zlokalizowane w odległości nie większej niż 2 km od jednostek organizacyjnych PWK OHP ŚHP 11-23 w Słuspku i CEiPM w Słupsku.
19) Zgodnie z założeniami projektu uczestnicy otrzymują certyfikaty o ukończeniu kursu wraz z jego zakresem tematycznym oraz ilością godzin. Wzór certyfikatu Wykonawca uzgadnia z Zamawiającym, na podstawie Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w
ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Certyfikat o ukończeniu kursu zostanie wystawiony w ostatnim dniu zajęć, lub po zakończeniu zajęć, nie później niż w terminie 5 dni
od dnia zakończenia zajęć.
20) Na uzasadniony wniosek Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zastąpić dotychczasowego nauczyciela lub instruktora innym nauczycielem lub instruktorem gwarantującym należyte i terminowe prowadzenie zajęć (kursów).
21) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu. Wszystkie materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu
Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności,
zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083 2006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi
dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
22) Wykonawca będzie musiał wyznaczyć osobę, która będzie koordynatorem kursu, w celu
zapewnienia prawidłowej organizacji zajęć. Koordynator kursu jest zobowiązany do ścisłej
współpracy z koordynatorami terenowymi, w miejscowości Słupsk oraz Zespołem ds. wdrażania projektów europejskich i współpracy międzynarodowej Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy.
23) Wykonawca musi działać zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U.
2002 r. nr 101, poz. 926, tekst jednolity).

Kody CPV:
805800003 (Oferowanie kursów językowych)

Czas: D

Data zakończenia: 03/12/2010

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2: posiadanie certyfikat jakości usługPASE

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3:
doświadczenie kadry dydaktycznej zgłaszanej przez wykonawcę

Znaczenie kryterium 3: 30

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Część 2 - Zadanie nr 2- przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie grupowych kursów języków obcych - język angielski metodą Callana dla 20 osób uczących się w 2 grupach:

Opis:
1) Na kursy językowe przypada 60 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min zajęć + 15 min przerwy) na grupę.
2) Istotą szkolenia języka angielskiego jest dostarczenie młodzieży umiejętności komunikowania się w języku obcym, w tym opanowania odpowiedniego słownictwa, ułatwiającego poszukiwanie zatrudnienia. Poprzez zastosowanie metody Callana, bazującej w większości na pracy ustnej pytanie - odpowiedź, beneficjenci powinni zostać zmuszeni do mówienia, a w konsekwencji przełamywania barier komunikowania się w obcym języku.
3) Wykonawca, który złoży najkorzystniejszą ofertę, przedstawi przy zawieraniu umowy konspekt godzinowy dla realizacji programu nauczania odpowiedniego języka w ramach 60 godzin lekcyjnych zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem, w zakresie organizacji kursów językowych. Konspekt stanowić będzie załącznik do umowy. Kurs będzie prowadzony metodą Callana.
4) Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia na pierwszych zajęciach i w każdej grupie, testu badającego poziom znajomości odpowiedniego języka obcego wszystkich uczestników projektu i dobrania do uzyskanych wyników odpowiednich metod dydaktycznych, które będą stosowane podczas realizacji całego kursu w każdej grupie.
5) Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi kursu nieodpłatnie, na jego własność, materiały dydaktyczne i pomocnicze niezbędne przy realizacji kursu:
literaturę wspomagającą do nauki metodą Callana;
zestaw piśmienniczy (długopis, ołówek);
zeszyt (notatnik);
słownik kieszonkowy.
płytę CD z nagraniem w formacie mp3 do nauki języka angielskiego metodą Callana.
6) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty
związane z organizacją i przeprowadzeniem kursu, a w szczególności:
-koszt wynagrodzenia wykładowcy,
-koszt wynajmu sali,
-koszt materiałów dydaktycznych.

7) Kursy powinny odbywać się w godzinach między 8.00 a 20.00, dopuszcza się przeprowadzanie zajęć również w soboty i niedziele.
8) Kursy powinny być przeprowadzane w miejscowości Gdynia, w odległości nie większej niż 2 km od jednosteki organizacyjnej PWK OHP - HP 11-12 w Gdyni, w terminach zgodnych z harmonogramem realizowanych zajęć, uzgodnionych z koordynatorem wojewódzkim projektu oraz koordynatorami terenowymi. Zgodnie z harmonogramem wniosku, pierwsze zajęcia powinny rozpocząć się najpóźniej 06 września 2010 r. - preferowany termin zakończenia zajęć 28 października 2010 r.
9) Projekt Szkolenie- Praktyka- Zatrudnienie-Rozwój III edycja obejmuje wiele innych kursów i zajęć, dlatego też termin realizacji kursów musi być uzgodniony z Zamawiającym.
10) W razie nie odbycia się zajęć z powodów niezależnych od Zamawiającego, zaległe zajęcia zostaną przeprowadzone we wspólnie ustalonym terminie, jednak nie później niż 15 dni od daty zajęć, które się nie odbyły.
11) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prawidłowo oznaczonych list obecności, dzienników zajęć oraz harmonogramów.
12) Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia Zamawiającemu faktury VAT w terminie 14 dni od dnia zakończenia realizacji zadania.
13) Do faktury Wykonawca zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty:
oryginały imiennych list obecności, potwierdzonych własnoręcznym podpisem
uczestników kursów
harmonogramy zajęć z uwzględnieniem ilość godzin oraz tematy zajęć,
kserokopie certyfikatów udziału w kursie wraz z zakresem tematycznym i godzinowym,
oryginały dzienników zajęć (osobny dziennik dla każdej grupy, w której przeprowadzane są kursy),
imienne listy osób wraz z ich podpisami, potwierdzające odbiór materiałów dydaktycznych i pomocniczych,
oryginały ankiet ewaluacyjnych przeprowadzonych po zajęciach,
maksymalnie 2 zdjęcia z przeprowadzonych zajęć w wersji papierowej.
Kserokopie przekazywanych dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej stronie.
14) Płatność nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy podany na fakturze VAT,
w terminie 60 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT, przy czym 85%
wartości zamówienia opłacone zostanie z rachunku bankowego Ministerstwa Finansów realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego (Fundusze Unijne), a pozostałe 15% z rachunku bankowego Zamawiającego (Rezerwa Celowa Budżetu Państwa). W związku z możliwymi opóźnieniami w przekazywaniu funduszy z EFS, płatność może zostać dokonana w terminie późniejszym, nie dłuższym jednak niż 30 dni od daty przekazania
środków do dyspozycji Zamawiającego i nie później niż do 31.12.2010r.
15) Zleceniodawca zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym Projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje zewnętrzne uprawnione do jego kontroli. Prawo to obowiązuje do końca ustawowo wyznaczonego okresu archiwizacji tego typu dokumentów, tj. do 31 grudnia 2020 r.

16) Wykonawca ma obowiązek prowadzić obecność uczestników kursu i zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10% absencji. W przypadku nie zgłoszenia powyższego faktu przez Wykonawcę - w momencie kiedy absencja uczestnika przekroczy 20% - zostanie on skreślony z listy uczestników projektu, a zamawiający może odmówić zapłaty za jego udział w szkoleniu,
17) Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego.
18) Wykonawca powinien zapewnić na własny koszt, w każdej miejscowości, sale do prowadzenia teoretycznych i praktycznych zajęć grupowych, spełniające ogólne standardy (dobre oświetlenie, pomieszczenie ogrzewane, odpowiednie krzesła i ławki). Sale do prowadzenia kursów językowych muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w
dostosowaniu do ilości uczestników. Sale do prowadzenia zajęć powinny być zlokalizowane w odległości nie większej niż 2 km od jednostki organizacyjnej PWK OHP HP 11-12 w Gdyni.
19) Zgodnie z założeniami projektu uczestnicy otrzymują certyfikaty o ukończeniu kursu wraz z jego zakresem tematycznym oraz ilością godzin. Wzór certyfikatu Wykonawca uzgadnia z Zamawiającym, na podstawie Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w
ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Certyfikat o ukończeniu kursu zostanie wystawiony w ostatnim dniu zajęć, lub po zakończeniu zajęć, nie później niż w terminie 5 dni
od dnia zakończenia zajęć.
20) Na uzasadniony wniosek Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zastąpić dotychczasowego nauczyciela lub instruktora innym nauczycielem lub instruktorem gwarantującym należyte i terminowe prowadzenie zajęć (kursów).
21) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu. Wszystkie materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu
Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności,
zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi
dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
22) Wykonawca będzie musiał wyznaczyć osobę, która będzie koordynatorem kursu, w celu
zapewnienia prawidłowej organizacji zajęć. Koordynator kursu jest zobowiązany do ścisłej
współpracy z koordynatorami terenowymi, w miejscowości Gdynia oraz Zespołem ds. wdrażania projektów europejskich i współpracy międzynarodowej Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy.
23) Wykonawca musi działać zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U.
2002 r. nr 101, poz. 926, tekst jednolity).

Kody CPV: 805300003

Czas: D

Data zakończenia: 03/12/2010

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2: posiadanie certyfikatu jakości usług PASE

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3:
doświadczenie kadry dydaktycznej zgłaszanej przez wykoanwcę

Znaczenie kryterium 3: 30

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Część 3 - Zadanie nr 3- przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie grupowych kursów języków obcych - język angielski metodą Callana dla 20 osób uczących się w 2 grupach w HP 11-16 Kwidzyn

Opis:
1) Na kursy językowe przypada 60 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min zajęć + 15 min przerwy) na grupę.
2) Istotą szkolenia języka angielskiego jest dostarczenie młodzieży umiejętności komunikowania się w języku obcym, w tym opanowania odpowiedniego słownictwa, ułatwiającego poszukiwanie zatrudnienia. Poprzez zastosowanie metody Callana, bazującej w większości na pracy ustnej pytanie - odpowiedź, beneficjenci powinni zostać zmuszeni do mówienia, a w konsekwencji przełamywania barier komunikowania się w obcym języku.
3) Wykonawca, który złoży najkorzystniejszą ofertę, przedstawi przy zawieraniu umowy konspekt godzinowy dla realizacji programu nauczania odpowiedniego języka w ramach 60 godzin lekcyjnych zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem, w zakresie organizacji kursów językowych. Konspekt stanowić będzie załącznik do umowy. Kurs będzie prowadzony metodą Callana.
4) Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia na pierwszych zajęciach i w każdej grupie, testu badającego poziom znajomości odpowiedniego języka obcego wszystkich uczestników projektu i dobrania do uzyskanych wyników odpowiednich metod dydaktycznych, które będą stosowane podczas realizacji całego kursu w każdej grupie.
5) Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi kursu nieodpłatnie, na jego własność, materiały dydaktyczne i pomocnicze niezbędne przy realizacji kursu:
literaturę wspomagającą do nauki metodą Callana;
zestaw piśmienniczy (długopis, ołówek);
zeszyt (notatnik);
słownik kieszonkowy.
płytę CD z nagraniem w formacie mp3 do nauki języka angielskiego metodą Callana.
6) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty
związane z organizacją i przeprowadzeniem kursu, a w szczególności:
-koszt wynagrodzenia wykładowcy,
-koszt wynajmu sali,
-koszt materiałów dydaktycznych.
7) Kursy powinny odbywać się w godzinach między 8.00 a 20.00, dopuszcza się przeprowadzanie zajęć również w soboty i niedziele.
8) Kursy powinny być przeprowadzane w miejscowości Kwidzyn, w odległości nie większej niż 2 km od jednosteki organizacyjnej PWK OHP - HP 11-16 w Kwidzynie, w terminach zgodnych z harmonogramem realizowanych zajęć, uzgodnionych z koordynatorem wojewódzkim projektu oraz koordynatorami terenowymi. Zgodnie z harmonogramem wniosku, pierwsze zajęcia powinny rozpocząć się najpóźniej 06 września 2010 r. - preferowany termin zakończenia zajęć 28 października 2010 r.

9) Projekt Szkolenie- Praktyka- Zatrudnienie-Rozwój III edycja obejmuje wiele innych kursów i zajęć, dlatego też termin realizacji kursów musi być uzgodniony z Zamawiającym.
10) W razie nie odbycia się zajęć z powodów niezależnych od Zamawiającego, zaległe zajęcia zostaną przeprowadzone we wspólnie ustalonym terminie, jednak nie później niż 15 dni od daty zajęć, które się nie odbyły.
11) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prawidłowo oznaczonych list obecności, dzienników zajęć oraz harmonogramów.
12) Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia Zamawiającemu faktury VAT w terminie 14 dni od dnia zakończenia realizacji zadania.
13) Do faktury Wykonawca zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty:
oryginały imiennych list obecności, potwierdzonych własnoręcznym podpisem
uczestników kursów
harmonogramy zajęć z uwzględnieniem ilość godzin oraz tematy zajęć,
kserokopie certyfikatów udziału w kursie wraz z zakresem tematycznym i godzinowym,oryginały dzienników zajęć (osobny dziennik dla każdej grupy, w której przeprowadzane są kursy),
imienne listy osób wraz z ich podpisami, potwierdzające odbiór materiałów dydaktycznych i pomocniczych,
oryginały ankiet ewaluacyjnych przeprowadzonych po zajęciach,
maksymalnie 2 zdjęcia z przeprowadzonych zajęć w wersji papierowej.
Kserokopie przekazywanych dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej stronie.
14) Płatność nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy podany na fakturze VAT,
w terminie 60 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT, przy czym 85%
wartości zamówienia opłacone zostanie z rachunku bankowego Ministerstwa Finansów realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego (Fundusze Unijne), a pozostałe 15% z rachunku bankowego Zamawiającego (Rezerwa Celowa Budżetu Państwa). W związku z możliwymi opóźnieniami w przekazywaniu funduszy z EFS, płatność może zostać dokonana w terminie późniejszym, nie dłuższym jednak niż 30 dni od daty przekazania
środków do dyspozycji Zamawiającego i nie później niż do 31.12.2010r.
15) Zleceniodawca zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym Projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje zewnętrzne uprawnione do jego kontroli. Prawo to obowiązuje do końca ustawowo wyznaczonego okresu archiwizacji tego typu dokumentów, tj. do 31 grudnia 2020 r.
16) Wykonawca ma obowiązek prowadzić obecność uczestników kursu i zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10% absencji. W przypadku nie zgłoszenia powyższego faktu przez Wykonawcę - w momencie kiedy absencja uczestnika przekroczy 20% - zostanie on skreślony z listy uczestników projektu, a zamawiający może odmówić zapłaty za jego udział w szkoleniu,
17) Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego.

18) Wykonawca powinien zapewnić na własny koszt, w każdej miejscowości, sale do prowadzenia teoretycznych i praktycznych zajęć grupowych, spełniające ogólne standardy (dobre oświetlenie, pomieszczenie ogrzewane, odpowiednie krzesła i ławki). Sale do prowadzenia kursów językowych muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w
dostosowaniu do ilości uczestników. Sale do prowadzenia zajęć powinny być zlokalizowane w odległości nie większej niż 2 km od jednostki organizacyjnej PWK OHP - HP 11-16 w Kwidzynie.
19) Zgodnie z założeniami projektu uczestnicy otrzymują certyfikaty o ukończeniu kursu wraz z jego zakresem tematycznym oraz ilością godzin. Wzór certyfikatu Wykonawca uzgadnia z Zamawiającym, na podstawie Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w
ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Certyfikat o ukończeniu kursu zostanie wystawiony w ostatnim dniu zajęć, lub po zakończeniu zajęć, nie później niż w terminie 5 dni
od dnia zakończenia zajęć.
20) Na uzasadniony wniosek Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zastąpić dotychczasowego nauczyciela lub instruktora innym nauczycielem lub instruktorem gwarantującym należyte i terminowe prowadzenie zajęć (kursów).
21) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu. Wszystkie materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu
Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności,
zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi
dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
22) Wykonawca będzie musiał wyznaczyć osobę, która będzie koordynatorem kursu, w celu
zapewnienia prawidłowej organizacji zajęć. Koordynator kursu jest zobowiązany do ścisłej
współpracy z koordynatorami terenowymi, w miejscowości Kwidzyn oraz Zespołem ds. wdrażania projektów europejskich i współpracy międzynarodowej Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy.
23) Wykonawca musi działać zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U.
2002 r. nr 101, poz. 926, tekst jednolity).

Kody CPV:
805800003 (Oferowanie kursów językowych)

Czas: D

Data zakończenia: 03/12/2010

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2:
posiadanie przez wykoanwcę certyfikatu jakości usług PASE

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3:
dośiwadczenie kadry dydaktycznej zgłaszanej przez wykonawcę

Znaczenie kryterium 3: 30

Podobne przetargi

74564 / 2013-02-21 - Inny: Wojskowa jednostka budżetowa

Jednostka Wojskowa 4220 - Ustka (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Przeprowadzenie kursu języka angielskiego obejmującego jedną grupę szkoleniową na poziomie I dla Jednostki Wojskowej 3672

29723 / 2012-02-06 - Uczelnia publiczna

Politechnika Gdańska, Wydział Chemiczny - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Przeprowadzenie kursów języka angielskiego dla uczestników Studiów Doktoranckich na Politechnice Gdańskiej w ramach Projektu Rozwój interdyscyplinarnych studiów doktoranckich na Politechnice Gdańskiej w zakresie nowoczesnych technologii Projekt, POKL.04 01 01-00-368 09

37548 / 2010-02-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Szkolenie: Podstawy języka angielskiego z modułem podstaw obsługi komputera i warsztatów motywacyjnych

163623 / 2011-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Organizacja i przeprowadzenie kursu języka angielskiego dla beneficjentów projektu Mamo, Ty też możesz! (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013; Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.1). Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

66919 / 2009-04-27 - Uczelnia publiczna

Politechnika Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
usługa szkolenia pracowników Wydziału Architektury z języka angielskiego - kurs specjalistyczny dla architektów i urbanistów prowadzony przez osobę władającą danym językiem jako ojczystym.

317880 / 2011-10-04 - Inny: Wojskowa jednostka budżetowa

Jednostka Wojskowa 4220 - Ustka (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Przeprowadzenie kursu języka angielskiego obejmującego cztery grupy na poziomie I oraz trzy grupy na poziomie II

114621 / 2012-05-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kartuzy - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Specjalistyczne kursy j. angielskiego i j. niemieckiego zakończone certyfikatem międzynarodowym dla uczniów szkół gimnazjalnych w ramach Projektu pn.: Sięgnij po sukces - zajęcia rozwijające dla gimnazjalistów Gminy Kartuzy

260745 / 2011-10-04 - Uczelnia publiczna

Akademia Sztuk Pięknych - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
przeprowadzenie zajęć dydaktycznych (lektoraty język angielski) w trzech modułach, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Rady Europy zawartymi w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego, przez okres roku akademickiego 2011-2012.

115292 / 2011-05-16 - Inny: placówka oświatowa

Zespół Szkół w Parchowie - Parchowo (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Organizacja i przeprowadzenie dla 30 uczniów w wieku 12-15 lat i 3 opiekunów wakacyjnego obozu językowego ( język angielski) w Kotlinie Kłodzkiej w 2011 i 2012 roku

474718 / 2012-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdańsk Urząd Miejski w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Usługa przeprowadzenia kursów języka angielskiego dla mieszkańców dzielnicy Letnica w Gdańsku w ramach projektu Rewitalizacja Letnicy w Gdańsku

477002 / 2012-11-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Chojnice (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Usługa przeprowadzenia kursu języka angielskiego w ramach projektu Moja przyszłość - aktywność realizowanego przez Zamawiającego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

268100 / 2009-08-05 - Inny: Instytucja rynku pracy

Ochotnicze Hufce Pracy - Pomorska Wojewódzka Komenda - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Przeprowadzenie kursów językowych, stanowiących element realizacji projektu SZKOLENIE - PRAKTYKA - ZATRUDNIENIE - ROZWÓJ II EDYCJA, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet I, Poddziałanie 1.3.3.

212064 / 2014-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdańsk Urząd Miejski w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Usługa przeprowadzenia kursów języka angielskiego dla mieszkańców dzielnicy Dolny Wrzeszcz w Gdańsku w ramach projektu Rewitalizacja Dolnego Wrzeszcza w Gdańsku

6315 / 2014-01-10 - Uczelnia publiczna

Akademia Pomorska - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Organizacja i przeprowadzenie kursu Język angielski w środowisku pracy wraz z wystawieniem świadectwa oraz przeprowadzeniem egzaminu międzynarodowego TOEIC

167511 / 2013-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE GRUPOWEJ NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH W RAMACH PROJEKTU Droga do celu

88659 / 2012-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kartuzy - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Specjalistyczne kursy j. angielskiego i j. niemieckiego zakończone certyfikatem międzynarodowym dla uczniów szkół gimnazjalnych w ramach Projektu pn.: Sięgnij po sukces - zajęcia rozwijające dla gimnazjalistów Gminy Kartuzy

446612 / 2013-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - Suchy DÄ…b (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Nauczanie języka angielskiego metodą Kursów Helen Doron beneficjentów projektu pn. Wiedza paszportem do przyszłości dofinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet: IX -Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie: 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie:9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych

457550 / 2012-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Cedrach Wielkich - Cedry Wielkie (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Organizacja kursu języka angielskiego w ramach projektu Bądź aktywny - zmień swoje życie - 2

155308 / 2010-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Szkolenie: Kurs języka angielskiego dla zaawansowanych z modułem komunikacji i współpracy.

238604 / 2013-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdańsk Urząd Miejski w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Usługa przeprowadzenia kursów języka angielskiego dla mieszkańców dzielnicy Letnica w Gdańsku w ramach projektu Rewitalizacja Letnicy w Gdańsku

95674 / 2012-03-27 - Uczelnia publiczna

Politechnika Gdańska, Wydział Chemiczny - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Przeprowadzenie kursów języka angielskiego dla uczestników studiów doktoranckich na Politechnice Gdańskiej w ramach Projektu Rozwój interdyscyplinarnych studiów doktoranckich na Politechnice Gdańskiej w zakresie nowoczesnych technologii, Projekt POKL.04.01.01-00-368 09

526718 / 2013-12-18 - Uczelnia publiczna

Politechnika Gdańska, Wydział Chemiczny - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805800003 (Oferowanie kursów językowych)
Przeprowadzenie kursów języka angielskiego dla uczestników studiów doktoranckich na Politechnice Gdańskiej w ramach Projektu Rozwój interdyscyplinarnych studiów doktoranckich na Politechnice Gdańskiej w zakresie nowoczesnych technologii Projekt: POKL.04.01.01. 00 368 09