Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

185208 / 2011-07-05 - Administracja rządowa terenowa / Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie (Lublin)

Wykonanie wjazdu do budynku wraz z drogą dojazdową przy ul. Bursaki 17 w Lublinie

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie:
1) ścian oporowych łącznie z izolacjami,
2) zjazdu do budynku na poziom (-1) wraz z odwodnieniem,
3) dojścia do budynku - chodnik,
4) izolacji przeciwwilgociowej i termicznej ściany północnej i ściany oporowej w części poniżej poziomu terenu i w części cokołowej wraz z wykończeniem cokołu,
5) przełożenia zewnętrznej instalacji wodociągowej kolidującej ze zjazdem do budynku,
6) robót ziemnych związanych z ww pracami, wycinki drzew owocowych oraz docelowego ukształtowanie terenu.
Opisany przedmiot zamówienia jest częścią większego zamierzenia, na które Zamawiający uzyskał stosowne pozwolenie na budowę. Projekt budowlano-wykonawczy obejmuje całe zamierzenie, którego częścią jest przedmiot zamówienia, jako zakres robót do wykonania w 2011 roku. Załączona dokumentacja projektowa obejmuje całe zamierzenie z którego należy wyodrębnić jedynie te elementy, które odnoszą się do niniejszego postępowania. Wszelkie zapisy dokumentacji projektowej, które identyfikowałyby produkt lub producenta należy traktować wyłącznie jako wymagany standard, a nie jako konieczne zastosowanie.(Załącznik nr 7)
2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Integralnymi częściami opisu przedmiotu zamówienia są poszczególne tomy projektu budowlano-wykonawczego w częściach dotyczących przedmiotu zamówienia oraz Szczegółowe Specyfikacje Techniczne w częściach dotyczących przedmiotu zamówienia. Załączniki te dokładnie opisują sposób wykonania poszczególnych robót i elementów oraz zawierają szczegółowe ustalenia dotyczące zasad ich wykonania i odbioru.
W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać poniższe roboty i elementy.
1) Ściany oporowe łącznie z izolacjami.
Ściany oporowe o zmiennej geometrii przekroju. Łączna długość ścian to około 80,0m, wysokość części pionowej 1,13m-5,09m, grubość podstawy (poziomej części fundamentowej) 40cm÷50cm, grubość części pionowej 30cm-40cm. Należy je wykonać w szalunkach systemowych z betonu klasy C25-30 i zbroić stalą A-III 34GS. Posadowienie ścian bezpośrednie na warstwie (chudego) betonu klasy C10/12 gr.10cm. Przewidziano pionowe dylatacje ściany oporowej. Na powierzchniach ścian stykających się z gruntem i powierzchniach leżących poniżej nawierzchni zjazdu należy wykonać izolację przeciwwilgociową z dwóch warstw emulsji asfaltowej np. Abizol, Dysperbit. Powierzchnię pionową od strony zjazdu, górną poziomą płaszczyznę ściany (koronę) i pionową część widoczną (powyżej terenu) od strony przyległego gruntu pozostawić w stanie surowym. Górna pozioma płaszczyzna ścian (korona) ze spadkiem 2% w kierunku przyległego terenu. Na górnej krawędzi ściany nie należy wykonywać balustrady. Ze względów BHP celem zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, na całej długości ścian (lub w innym wymiarze długości zabezpieczającym przed upadkiem z wysokości) od strony gruntu, należy wykonać zabezpieczenie w postaci balustrady o wysokości 1,1m na słupkach drewnianych lub metalowych. Balustradę należy wykonać zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych z dnia 6 lutego 2003r. (Dz.U.03.47.401) i oznakować ją tablicami ostrzegawczymi oraz biało-czerwoną taśmą. Materiał zasypowy do obsypania ścian oporowych to pospółka o stopniu zagęszczenia ID=0,4, którą należy zagęszczać mechanicznie warstwami. Należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj gruntu w poziomie posadowienia, gdyż mogą tam znajdować się grunty nienośne. Szczegóły konstrukcyjne ścian w projekcie konstrukcji.
2) Zjazd do budynku na poziom (-1) wraz z odwodnieniem.
Dojazd do garaży ma zapewnić zjazd o powierzchni ok.200m2, pomiędzy dwoma odcinkami ścian oporowych, o utwardzonej nawierzchni z betonu cementowego klasy C30/37 (B-30, kruszywo-kliniec 5-25mm) karbowanego o grubości 18cm, ułożonej na warstwie podbudowy gr.15cm z kruszywa łamanego mechanicznie stabilizowanego oraz 20cm warstwie piasku gruboziarnistego. Zjazd składa się z części płaskiej, pochylni o spadku podłużnym 15% i kończy częścią płaską na łuku poziomym, w którym znajduje się liniowe odwodnienie zjazdu włączone do kanalizacji deszczowej poprowadzonej do wnętrza budynku i następnie włączonej do istniejącej studni kanalizacji deszczowej na zewnątrz budynku. Szerokość zjazdu w części górnej i na pochylni to 6,5m oraz 8,1m (łącznie z ciągiem pieszym) na łuku poziomym przed wjazdem do budynku. Bezwzględnie należy wykonać odwodnienie zjazdu poprzez włączenie go (odwodnienia) do kanalizacji deszczowej wewnątrz budynku wraz z wykonaniem tej kanalizacji (szczegóły w projekcie instalacji sanitarnych). Następnie należy wykonać włączenie tej instalacji do studzienki kanalizacji deszczowej na zewnątrz budynku. Po wykonaniu odwodnienia (kanalizacji deszczowej) należy uzupełnić rozkute fragmenty posadzki.
Odwodnienie należy wykonać przechodząc przez lub pod istniejącą północną ścianą budynku, składającą się z muru z cegły (gr.25-30cm) wzmocnionego, ze względu na obciążenie przylegającym gruntem, przylegającymi do niego elementami żelbetowego prefabrykowanego muru oporowego o średniej grubości rzędu kilkunastu centymetrów (część pionowa). W tym celu należy wykonać otwór umożliwiający położenie elementów odwadniających (rur) lub wykonać przejście pod ścianą. Odwodnienie ułożyć na rzędnych projektowanych. Ewentualnie wykonane otwory po zakończeniu prac zamurować, aby nie dopuścić do przedostawania się wody opadowej lub z topniejącego śniegu do wnętrza budynku lub do rozkutej ściany.
3) Dojście do budynku - chodnik
Celem zapewnienia dojścia do garaży (poziom -1) należy wykonać chodnik z płyty betonowej o układzie warstw jak na zjeździe. Szerokość chodnika 1,0m, długość około 40m, łącznie z częścią na łuku poziomym zjazdu. W ciągu chodnika należy wykonać siedem biegów po 2-3 stopnie każdy oraz sześć spoczników o długości 2,40m każdy. Szczegóły w projekcie.
4) Izolacja przeciwwilgociowa i termiczna ściany północnej i ściany oporowej w części poniżej poziomu terenu i w części cokołowej wraz z wykończeniem cokołu
Część ściany poniżej poziomu terenu (SF-1).
Na ścianie północnej (budynku i oporowej) poniżej poziomu terenu (ściana SF-1) należy wykonać izolację przeciwwodną-przeciwwilgociową dwuwarstwową
(z gruntowaniem powierzchni) grubości min.5mm z dwuskładnikowej masy bitumicznej w ilości ok.100-110m2, a ewentualne szczeliny dylatacyjne i szczeliny pomiędzy nową ścianą oporową a istniejącą ścianą budynku uszczelnić systemową taśmą izolacyjną wchodzącą w skład danego systemu izolacji. Następnie należy wykonać izolację termiczną w ilości ok.50m2 z płyt polistyrenu ekstrudowanego gr.10cm, przyklejając go całopowierzchniowo do ściany (budynku i oporowej) za pomocą użytego wcześniej materiału do wykonania izolacji przeciwwodnej. Izolację termiczną i przeciwwilgociową należy zabezpieczyć folią np. kubełkową przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas zasypywania.
Izolację termiczną należy wykonać w następujący sposób:
- z lewej strony wjazdu na całej powierzchni ściany poniżej poziomu terenu (część izolacji do wykonania na nowej ścianie oporowej);
- z prawej strony wjazdu pionowym pasem szer.1,5m na całej wysokości ściany poniżej poziomu terenu, a także poziomym pasem na pozostałej części ściany na głębokość 1,0m poniżej poziomu terenu aż do północno-zachodniego narożnika budynku.
Całość robót zgodnie z projektem.

Część ściany powyżej poziomu terenu w obrębie cokołu (SZ2)
W części cokołowej należy wykonać izolację przeciwwodną-przeciwwilgociową dwuwarstwową grubości min.5mm z dwuskładnikowej masy bitumicznej w ilości ok.10-15m2, a ewentualne szczeliny dylatacyjne i szczeliny pomiędzy nową ścianą oporową a istniejącą ścianą budynku uszczelnić systemową taśmą izolacyjną wchodzącą w skład danego systemu izolacji. Następnie należy wykonać warstwę izolacji termicznej z płyt polistyrenu ekstrudowanego gr.10cm (ok.10-15m2), przyklejając go całopowierzchniowo do ściany (budynku i oporowej) za pomocą używanego wcześniej materiału do wykonania izolacji przeciwwilgociowej. Następnie należy wykonać warstwę zbrojoną z dwóch warstw siatki z włókna szklanego powlekanego tworzywem sztucznym i na takim podłożu wykonać okładzinę cokołu z elewacyjnych płytek klinkierowych spoinowanych. Całość robót zgodnie z projektem.
5) Przełożenia zewnętrznej instalacji wodociągowej kolidującej ze zjazdem do budynku
W obrębie projektowanego zjazdu znajduje się istniejąca zewnętrzna instalacja wodociągowa, która koliduje ze zjazdem. Należy dokonać jej przełożenia (zgodnie z projektem zagospodarowania terenu i projektem instalacji sanitarnych w tym zakresie) w obrębie tej samej działki o numerze 50/2.
6) Roboty ziemne, wycinka drzew owocowych oraz docelowe ukształtowanie terenu
Wszystkie wymienione w punktach 1-6 prace wymagają w pierwszej kolejności wycinki (karczowania) drzew owocowych i krzewów rosnących w tym miejscu, a następnie robót ziemnych. Usunięcie drzew i krzewów należy wykonać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Roboty ziemne do wykonania to zdjęcie warstwy humusu gr.15cm na powierzchni ok.500m2 i wykopy w gruncie kat.III w ilości ok.1000-1300m3. Nadmiar urobku należy wywieźć na odpowiednie składowisko-wysypisko. Do obsypania ścian oporowych należy użyć pospółki, którą należy zagęścić mechanicznie warstwami do stopnia zagęszczenia ID=0,4. Obsypanie ścian budynku wykonać przy użyciu gruntu z wykopów. Zamawiający nie wskazuje miejsca, gdzie można, zgodnie z obowiązującym w tym zakresie prawem, składować nadmiar urobku. Wykonawca we własnym zakresie wskaże takie miejsce i poniesie wszelkie opłaty związane ze złożeniem i składowaniem tam urobku.
Po obsypaniu ścian oporowych i całej północnej ściany budynku należy wykonać w tym miejscu docelowe ukształtowanie terenu zgodnie z projektem zagospodarowania i innymi częściami projektu budowlano-wykonawczego. Nie przewiduje się obsiania terenu trawą.
Zamawiający nie przewiduje wykonywania posadzek, chyba że wynikać to będzie z konieczności prawidłowego wykonania wszystkich robót objętych zamówieniem lub innych przyczyn natury technicznej, technologicznej lub eksploatacyjnej. Zakres wykonania posadzek w takim przypadku powinien być jak najmniejszy, ale obejmujący całe pomieszczenia lub ich wydzielone części. Konieczna do wykonania może okazać się posadzka (wylewka cementowa) w samym wjeździe (przed wrotami garażowymi) ze względu na konieczność odprowadzenia wody opadowej lub z topniejącego śniegu mogącego zalegać w tym miejscu. W każdym z w/w punktów od 1 do 6 opisujących przedmiot zamówienia, jeżeli konieczne jest wykorzystanie rusztowania do wykonania tych robót, należy uwzględnić montaż demontaż i czas pracy rusztowania w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia.
Wywóz gruzu z rozbiórek, odpadów i śmieci powstałych w czasie prowadzenia robót Wykonawca zobowiązany jest wywieźć we własnym zakresie i na własny koszt w odpowiednie, przeznaczone do tego celu miejsce lub miejsca i ponieść wszelkie związane z tym opłaty włączając w to opłaty za złożenie i składowanie.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 185208

Data publikacji: 2011-07-05

Nazwa:
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie

Ulica: ul. Diamentowa 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Lublin

Kod pocztowy: 20-447

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 81 7406971 do 73

Numer faxu: 81 7406437

Adres strony internetowej: www.witd.lublin.pl

Regon: 43232318300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie wjazdu do budynku wraz z drogą dojazdową przy ul. Bursaki 17 w Lublinie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie:
1) ścian oporowych łącznie z izolacjami,
2) zjazdu do budynku na poziom (-1) wraz z odwodnieniem,
3) dojścia do budynku - chodnik,
4) izolacji przeciwwilgociowej i termicznej ściany północnej i ściany oporowej w części poniżej poziomu terenu i w części cokołowej wraz z wykończeniem cokołu,
5) przełożenia zewnętrznej instalacji wodociągowej kolidującej ze zjazdem do budynku,
6) robót ziemnych związanych z ww pracami, wycinki drzew owocowych oraz docelowego ukształtowanie terenu.
Opisany przedmiot zamówienia jest częścią większego zamierzenia, na które Zamawiający uzyskał stosowne pozwolenie na budowę. Projekt budowlano-wykonawczy obejmuje całe zamierzenie, którego częścią jest przedmiot zamówienia, jako zakres robót do wykonania w 2011 roku. Załączona dokumentacja projektowa obejmuje całe zamierzenie z którego należy wyodrębnić jedynie te elementy, które odnoszą się do niniejszego postępowania. Wszelkie zapisy dokumentacji projektowej, które identyfikowałyby produkt lub producenta należy traktować wyłącznie jako wymagany standard, a nie jako konieczne zastosowanie.(Załącznik nr 7)
2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Integralnymi częściami opisu przedmiotu zamówienia są poszczególne tomy projektu budowlano-wykonawczego w częściach dotyczących przedmiotu zamówienia oraz Szczegółowe Specyfikacje Techniczne w częściach dotyczących przedmiotu zamówienia. Załączniki te dokładnie opisują sposób wykonania poszczególnych robót i elementów oraz zawierają szczegółowe ustalenia dotyczące zasad ich wykonania i odbioru.
W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać poniższe roboty i elementy.
1) Ściany oporowe łącznie z izolacjami.
Ściany oporowe o zmiennej geometrii przekroju. Łączna długość ścian to około 80,0m, wysokość części pionowej 1,13m-5,09m, grubość podstawy (poziomej części fundamentowej) 40cm÷50cm, grubość części pionowej 30cm-40cm. Należy je wykonać w szalunkach systemowych z betonu klasy C25-30 i zbroić stalą A-III 34GS. Posadowienie ścian bezpośrednie na warstwie (chudego) betonu klasy C10/12 gr.10cm. Przewidziano pionowe dylatacje ściany oporowej. Na powierzchniach ścian stykających się z gruntem i powierzchniach leżących poniżej nawierzchni zjazdu należy wykonać izolację przeciwwilgociową z dwóch warstw emulsji asfaltowej np. Abizol, Dysperbit. Powierzchnię pionową od strony zjazdu, górną poziomą płaszczyznę ściany (koronę) i pionową część widoczną (powyżej terenu) od strony przyległego gruntu pozostawić w stanie surowym. Górna pozioma płaszczyzna ścian (korona) ze spadkiem 2% w kierunku przyległego terenu. Na górnej krawędzi ściany nie należy wykonywać balustrady. Ze względów BHP celem zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, na całej długości ścian (lub w innym wymiarze długości zabezpieczającym przed upadkiem z wysokości) od strony gruntu, należy wykonać zabezpieczenie w postaci balustrady o wysokości 1,1m na słupkach drewnianych lub metalowych. Balustradę należy wykonać zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych z dnia 6 lutego 2003r. (Dz.U.03.47.401) i oznakować ją tablicami ostrzegawczymi oraz biało-czerwoną taśmą. Materiał zasypowy do obsypania ścian oporowych to pospółka o stopniu zagęszczenia ID=0,4, którą należy zagęszczać mechanicznie warstwami. Należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj gruntu w poziomie posadowienia, gdyż mogą tam znajdować się grunty nienośne. Szczegóły konstrukcyjne ścian w projekcie konstrukcji.
2) Zjazd do budynku na poziom (-1) wraz z odwodnieniem.
Dojazd do garaży ma zapewnić zjazd o powierzchni ok.200m2, pomiędzy dwoma odcinkami ścian oporowych, o utwardzonej nawierzchni z betonu cementowego klasy C30/37 (B-30, kruszywo-kliniec 5-25mm) karbowanego o grubości 18cm, ułożonej na warstwie podbudowy gr.15cm z kruszywa łamanego mechanicznie stabilizowanego oraz 20cm warstwie piasku gruboziarnistego. Zjazd składa się z części płaskiej, pochylni o spadku podłużnym 15% i kończy częścią płaską na łuku poziomym, w którym znajduje się liniowe odwodnienie zjazdu włączone do kanalizacji deszczowej poprowadzonej do wnętrza budynku i następnie włączonej do istniejącej studni kanalizacji deszczowej na zewnątrz budynku. Szerokość zjazdu w części górnej i na pochylni to 6,5m oraz 8,1m (łącznie z ciągiem pieszym) na łuku poziomym przed wjazdem do budynku. Bezwzględnie należy wykonać odwodnienie zjazdu poprzez włączenie go (odwodnienia) do kanalizacji deszczowej wewnątrz budynku wraz z wykonaniem tej kanalizacji (szczegóły w projekcie instalacji sanitarnych). Następnie należy wykonać włączenie tej instalacji do studzienki kanalizacji deszczowej na zewnątrz budynku. Po wykonaniu odwodnienia (kanalizacji deszczowej) należy uzupełnić rozkute fragmenty posadzki.
Odwodnienie należy wykonać przechodząc przez lub pod istniejącą północną ścianą budynku, składającą się z muru z cegły (gr.25-30cm) wzmocnionego, ze względu na obciążenie przylegającym gruntem, przylegającymi do niego elementami żelbetowego prefabrykowanego muru oporowego o średniej grubości rzędu kilkunastu centymetrów (część pionowa). W tym celu należy wykonać otwór umożliwiający położenie elementów odwadniających (rur) lub wykonać przejście pod ścianą. Odwodnienie ułożyć na rzędnych projektowanych. Ewentualnie wykonane otwory po zakończeniu prac zamurować, aby nie dopuścić do przedostawania się wody opadowej lub z topniejącego śniegu do wnętrza budynku lub do rozkutej ściany.
3) Dojście do budynku - chodnik
Celem zapewnienia dojścia do garaży (poziom -1) należy wykonać chodnik z płyty betonowej o układzie warstw jak na zjeździe. Szerokość chodnika 1,0m, długość około 40m, łącznie z częścią na łuku poziomym zjazdu. W ciągu chodnika należy wykonać siedem biegów po 2-3 stopnie każdy oraz sześć spoczników o długości 2,40m każdy. Szczegóły w projekcie.
4) Izolacja przeciwwilgociowa i termiczna ściany północnej i ściany oporowej w części poniżej poziomu terenu i w części cokołowej wraz z wykończeniem cokołu
Część ściany poniżej poziomu terenu (SF-1).
Na ścianie północnej (budynku i oporowej) poniżej poziomu terenu (ściana SF-1) należy wykonać izolację przeciwwodną-przeciwwilgociową dwuwarstwową
(z gruntowaniem powierzchni) grubości min.5mm z dwuskładnikowej masy bitumicznej w ilości ok.100-110m2, a ewentualne szczeliny dylatacyjne i szczeliny pomiędzy nową ścianą oporową a istniejącą ścianą budynku uszczelnić systemową taśmą izolacyjną wchodzącą w skład danego systemu izolacji. Następnie należy wykonać izolację termiczną w ilości ok.50m2 z płyt polistyrenu ekstrudowanego gr.10cm, przyklejając go całopowierzchniowo do ściany (budynku i oporowej) za pomocą użytego wcześniej materiału do wykonania izolacji przeciwwodnej. Izolację termiczną i przeciwwilgociową należy zabezpieczyć folią np. kubełkową przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas zasypywania.
Izolację termiczną należy wykonać w następujący sposób:
- z lewej strony wjazdu na całej powierzchni ściany poniżej poziomu terenu (część izolacji do wykonania na nowej ścianie oporowej);
- z prawej strony wjazdu pionowym pasem szer.1,5m na całej wysokości ściany poniżej poziomu terenu, a także poziomym pasem na pozostałej części ściany na głębokość 1,0m poniżej poziomu terenu aż do północno-zachodniego narożnika budynku.
Całość robót zgodnie z projektem.

Część ściany powyżej poziomu terenu w obrębie cokołu (SZ2)
W części cokołowej należy wykonać izolację przeciwwodną-przeciwwilgociową dwuwarstwową grubości min.5mm z dwuskładnikowej masy bitumicznej w ilości ok.10-15m2, a ewentualne szczeliny dylatacyjne i szczeliny pomiędzy nową ścianą oporową a istniejącą ścianą budynku uszczelnić systemową taśmą izolacyjną wchodzącą w skład danego systemu izolacji. Następnie należy wykonać warstwę izolacji termicznej z płyt polistyrenu ekstrudowanego gr.10cm (ok.10-15m2), przyklejając go całopowierzchniowo do ściany (budynku i oporowej) za pomocą używanego wcześniej materiału do wykonania izolacji przeciwwilgociowej. Następnie należy wykonać warstwę zbrojoną z dwóch warstw siatki z włókna szklanego powlekanego tworzywem sztucznym i na takim podłożu wykonać okładzinę cokołu z elewacyjnych płytek klinkierowych spoinowanych. Całość robót zgodnie z projektem.
5) Przełożenia zewnętrznej instalacji wodociągowej kolidującej ze zjazdem do budynku
W obrębie projektowanego zjazdu znajduje się istniejąca zewnętrzna instalacja wodociągowa, która koliduje ze zjazdem. Należy dokonać jej przełożenia (zgodnie z projektem zagospodarowania terenu i projektem instalacji sanitarnych w tym zakresie) w obrębie tej samej działki o numerze 50/2.
6) Roboty ziemne, wycinka drzew owocowych oraz docelowe ukształtowanie terenu
Wszystkie wymienione w punktach 1-6 prace wymagają w pierwszej kolejności wycinki (karczowania) drzew owocowych i krzewów rosnących w tym miejscu, a następnie robót ziemnych. Usunięcie drzew i krzewów należy wykonać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Roboty ziemne do wykonania to zdjęcie warstwy humusu gr.15cm na powierzchni ok.500m2 i wykopy w gruncie kat.III w ilości ok.1000-1300m3. Nadmiar urobku należy wywieźć na odpowiednie składowisko-wysypisko. Do obsypania ścian oporowych należy użyć pospółki, którą należy zagęścić mechanicznie warstwami do stopnia zagęszczenia ID=0,4. Obsypanie ścian budynku wykonać przy użyciu gruntu z wykopów. Zamawiający nie wskazuje miejsca, gdzie można, zgodnie z obowiązującym w tym zakresie prawem, składować nadmiar urobku. Wykonawca we własnym zakresie wskaże takie miejsce i poniesie wszelkie opłaty związane ze złożeniem i składowaniem tam urobku.
Po obsypaniu ścian oporowych i całej północnej ściany budynku należy wykonać w tym miejscu docelowe ukształtowanie terenu zgodnie z projektem zagospodarowania i innymi częściami projektu budowlano-wykonawczego. Nie przewiduje się obsiania terenu trawą.
Zamawiający nie przewiduje wykonywania posadzek, chyba że wynikać to będzie z konieczności prawidłowego wykonania wszystkich robót objętych zamówieniem lub innych przyczyn natury technicznej, technologicznej lub eksploatacyjnej. Zakres wykonania posadzek w takim przypadku powinien być jak najmniejszy, ale obejmujący całe pomieszczenia lub ich wydzielone części. Konieczna do wykonania może okazać się posadzka (wylewka cementowa) w samym wjeździe (przed wrotami garażowymi) ze względu na konieczność odprowadzenia wody opadowej lub z topniejącego śniegu mogącego zalegać w tym miejscu. W każdym z w/w punktów od 1 do 6 opisujących przedmiot zamówienia, jeżeli konieczne jest wykorzystanie rusztowania do wykonania tych robót, należy uwzględnić montaż demontaż i czas pracy rusztowania w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia.
Wywóz gruzu z rozbiórek, odpadów i śmieci powstałych w czasie prowadzenia robót Wykonawca zobowiązany jest wywieźć we własnym zakresie i na własny koszt w odpowiednie, przeznaczone do tego celu miejsce lub miejsca i ponieść wszelkie związane z tym opłaty włączając w to opłaty za złożenie i składowanie.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Za spełnienie warunku, o którym mowa w części IV-1 pkt. 1 ppkt 2 SIWZ Zamawiający uzna wykazanie, iż Wykonawca w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - to w tym okresie, wykonał co najmniej 1 robotę budowlaną polegającą na wykonaniu wjazdu do budynku szerokości min.5,0 m, lub innej drogi utwardzonej z kostki betonowej o szerokości min.5,0 m i powierzchni min.300m2, i żelbetowego muru oporowego lub ścian żelbetowych (betonowych) o wysokości ponad 4,0m oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że robota została wykonana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończona.
Spełnienie tego warunku Zamawiający będzie oceniał na podstawie dokumentów
i oświadczeń, o których mowa w części V-1 pkt. 4 SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Za spełnienie warunku, o którym mowa w części IV-1 pkt. 1 ppkt 3 SIWZ Zamawiający uzna wykazanie, iż Wykonawca dysponuje:
Osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. posiadającymi decyzję o wpisie do centralnego rejestru osób posiadających uprawnienia budowlane (obowiązkowe tylko dla osób, które uzyskały uprawnienia budowlane po dniu 14.02.1995r.) oraz uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w następujących specjalnościach:
- konstrukcyjno-budowlanej,
- drogowej,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
lub innych o zakresie odpowiadającym w/w specjalnościom, należącymi do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Za równoważne z posiadaniem decyzji o wpisie do centralnego rejestru, odpowiednich uprawnień do kierowania robotami i członkostwem w Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa uważa się przedstawienie stosownych dokumentów związanych z uznaniem kwalifikacji zawodowych obywatela innych państw członków Unii Europejskiej lub świadczeniem usług transgranicznych.
Spełnienie tego warunku Zamawiający będzie oceniał na podstawie dokumentów i oświadczeń, o których mowa w części V-1 pkt 5 SIWZ.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik - pełnomocnictwo
do podpisania oferty, określające jego zakres i podpisane przez osoby upoważnione
do reprezentowania Wykonawcy wraz z dokumentem, z którego wynika sposób reprezentacji Wykonawcy (np. odpis z właściwego rejestru).
2. W przypadku, gdy ofertę składają Wykonawcy występujący wspólnie wymagane jest załączenie dokumentu pełnomocnictwa określającego zakres umocowania pełnomocnika ustanowionego do reprezentowania ich w postępowaniu, stosownie
do art. 23 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli, każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wraz z dokumentami, z których wynika sposób reprezentacji Wykonawców.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Strony dopuszczają możliwość wprowadzenia zmian do umowy w następujących przypadkach:
- w przypadku braku możliwości uzyskania przez Wykonawcę wymaganych uzgodnień, decyzji w terminie umownym przy zachowaniu przez Wykonawcę należytej staranności, Strony mogą przedłużyć termin realizacji umowy w formie aneksu do niniejszej umowy, podpisanego przez Strony.
- w przypadku konieczności wprowadzenia zmian do Przedmiotu Umowy
na skutek wydanych decyzji lub wymogu uzyskania decyzji lub uzgodnienia pod warunkiem wprowadzenia określonej modyfikacji, Strony mogą przedłużyć termin realizacji Przedmiotu Umowy o okres potrzebny do dokonania zmian.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.witd.lublin.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego ul. Diamentowa 2, 20-447 Lublin, w sekretariacie,

Data składania wniosków, ofert: 20/07/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego ul. Diamentowa 2, 20-447 Lublin, w sekretariacie,

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Okres trwania zamówienia w dniach: 112

Kody CPV:
452332269 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Podobne przetargi

395466 / 2012-10-12 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Zakład Komunikacji - Puławy Sp. z o.o. - Puławy (lubelskie)
CPV: 452332269 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych)
Remont nawierzchni drogi dojazdowo-manewrowej Stacji Paliw na działce nr 941/25 przy ul. Dębińskiej 2 w Puławach.

148142 / 2011-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Markuszów - Markuszów (lubelskie)
CPV: 452332269 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych)
Wykonania nawierzchni asfaltowej na drodze dojazdowej do pól we wsi Zabłocie, droga nr 691 i część drogi nr 690

392762 / 2013-09-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Markuszów - Markuszów (lubelskie)
CPV: 452332269 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych)
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych we wsi Góry Kolonia nr ewid. gruntów 92 i 125

190593 / 2014-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzywda - Krzywda (lubelskie)
CPV: 452332269 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych)
MODERNIZACJA DROGI GMINNEJ, DOJAZDOWEJ DO GRUNTÓW ROLNYCH WE WSI FELIKSIN

298544 / 2014-09-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niedźwiada - Niedźwiada (lubelskie)
CPV: 452332269 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych)
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ciągu drogi gminnej od km 0+600 do km 1+185, dz. nr ewid. 804, obręb geodezyjny Berejów

333784 / 2009-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łabunie - Łabunie (lubelskie)
CPV: 452332269 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych)
Moernizacja drogi gospodarczej w miejscowości Łabuńki Pierwsze na odcinku 410 mb.

59255 / 2013-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Urszulin - Urszulin (lubelskie)
CPV: 452332269 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych)
Budowa zagospodarowania turystycznego i chodnika w pasie drogi powiatowej w miejscowości Wereszczyn oraz zagospodarowania turystycznego terenu przy jeziorze Wytyckim w miejscowości Wytyczno, gmina Urszulin w ramach projektu Po pracy Polesie - zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszaru Polesia Zachodniego

305134 / 2012-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niedźwiada - Niedźwiada (lubelskie)
CPV: 452332269 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych)
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ciągu drogi gminnej Nr 103510L od km 2+440 do km 3+640, dz. nr ewid. 150, obręb geodezyjny Tarło

256520 / 2015-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzywda - Krzywda (lubelskie)
CPV: 452332269 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych)
MODERNIZACJA DROGI GMINNEJ, DOJAZDOWEJ DO GRUNTÓW ROLNYCH WE WSI HUTA DĄBROWA

407336 / 2013-10-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niedźwiada - Niedźwiada (lubelskie)
CPV: 452332269 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych)
Zadanie 1. Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ciągu drogi gminnej od km 0+000 do km 0+600, dz. nr ewid. 804, obręb geodezyjny Berejów Zadanie 2. Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ciągu drogi gminnej od km 0+000 do km 0+600, dz. nr ewid. 488, obręb geodezyjny Pałecznica Kolonia

229916 / 2015-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzywda - Krzywda (lubelskie)
CPV: 452332269 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych)
MODERNIZACJA DROGI GMINNEJ, DOJAZDOWEJ DO GRUNTÓW ROLNYCH WE WSI HUTA DĄBROWA

365252 / 2012-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niedźwiada - Niedźwiada (lubelskie)
CPV: 452332269 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych)
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ciągu drogi gminnej Nr 103510L od km 2+440 do km 3+640, dz. nr ewid. 150, obręb geodezyjny Tarło

224231 / 2014-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzywda - Krzywda (lubelskie)
CPV: 452332269 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych)
MODERNIZACJA DROGI GMINNEJ, DOJAZDOWEJ DO GRUNTÓW ROLNYCH WE WSI FELIKSIN