Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

112766 / 2016-05-06 - Inny: Instytut Naukowy / Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk (Warszawa)

Rewitalizacja wnętrz w zakresie wykonania prac sanitarnych, instalacyjnych i budowlanych w budynku pałacowym Instytutu Matematycznego PAN
przy ul. Parkowej 1, gmina Stęszew, 02-061 Będlewo

Opis zamówienia

Rewitalizacja wnętrz w zakresie wykonania prac sanitarnych, instalacyjnych i budowlanych w budynku pałacowym Instytutu Matematycznego PAN
przy ul. Parkowej 1, gmina Stęszew, 02-061 Będlewo, zgodnie z Projektem wykonawczym części pomieszczeń Pałacu w Będlewie, opisem technicznym i przedmiarem robót (Pozwolenie na wykonanie robót budowlanych nr 23 z dnia 05.02.2016 r. wydane przez Starostę Poznańskiego), wg. uzgodnionego z Zamawiającym harmonogram: w terminie wykonania robót od dnia15 czerwca 2016 r. do dnia 30 września 2016 r.

1. Roboty obejmować będą wykonanie:
przebudowy pomieszczeń piętra pałacu
likwidacje uciążliwego zapachu w części pomieszczeń
podłączenie toalet do instalacji kanalizacyjnej i wodnej
modernizacje instalacji C.O. w zakresie objętym zleceniem
likwidacje zagrożeń ze strony szkodników na poddaszu.

Na piętrze większość pokoi będzie przebudowywana. Zmienianie ulegnie układ ścianek działowych, dokonany zostanie nowy podziału wnętrza. Podłogi i ściany wykańczane będą nowymi materiałami nawiązującymi do wnętrz pałacu.

2. W zakresie prac instalacji elektrycznych i teletechnicznych dla rewitalizacji pomieszczeń piętra pałacu w Będlewie wykonana zostanie:
rozbudowa podrozdzielnic,
instalacja oświetlenia podstawowego i ewakuacyjnego,
instalacja gniazd, zasilania,
instalacja uziemiająca,
instalacja sieci strukturalnej
instalacji TV naziemnej.

3. W ramach remontu tarasów zaprojektowano wykonanie zadaszeń dwóch tarasów zlokalizowanych od strony południowej oraz wschodniej pałacu. Zarówno zadaszenie południowe jak i wschodnie zaprojektowano jako zadaszenie wielospadowe o kącie spadku dachu 8 oraz 25 stopni. Konstrukcja zadaszenia została zaprojektowana jako kostrukcja drewniana z drewna klasy C24. Krokwie drewniane zaprojektowano w przekroju 10x18cm natomiast krokwie narożne w przekroju 16x26cm. Dodatkowo na styku z istniejącym budynkiem zaprojektowano dwa wiązary jeden w postaci wiązaru pełnościennego o grubości przekroju 10cm, drugi jako wiązar kratowy z pasem górnym oraz dolnym o przekroju 10x18cm oraz skratowaniem o przekroju 10x10cm. Jako konstrukcję podpierającą zadaszenie zaprojektowano układ słupowo płatwiowy z stali profilowej 18G2 (S355JR). Słupy konstrukcji nośnej zaprojektowano z rur okrągłych R 139.7/4.0mm, płatwie zaprojektowano jako belki dwuteowe IPE160.
4. W ramach prac sanitarnych branży instalacyjnej wodociągowej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania i wentylacji w pałacu wykonane zostaną następujące prace:
- kompleksowa wymiana instalacji grzewczej na piętrze w zakresie wskazanym w projekcie,
po zamontowaniu instalacji co, instalacja poddana będzie próbie ciśnieniowej zgodnie z obowiązującymi Warunkami Technicznymi.
- zaprojektowano nowy obieg wody zimnej, ciepłej i cyrkulacyjnej zasilającej odbiorniki na piętrze. Nowy obieg będzie wyprowadzony z kotłowni zlokalizowanej w piwnicy budynku.
- zaprojektowano wykonanie 4 nowych pionów kanalizacyjnych (Budynek wyposażony jest w instalację kanalizacji sanitarnej.
- wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i wentylacji wyciągowej w pomieszczeniach sanitarnych.

W trakcie wykonywania prac należy się liczyć z okresowym brakiem dostępu do niektórych pomieszczeń budynku, w związku z tym kolejność ich wykonywania będzie trzeba uzgadniać z kierownictwem ośrodka na bieżąco.

Budynek położony jest na terenie zespołu pałacowo - folwarcznego i parkowego w miejscowości Będlewo w gminie Stęszew. Obecnie budynki zespołu użytkowane są przez Ośrodek Badawczo-Konferencyjny w Będlewie należący do Instytutu Matematycznego PAN.
Pałac , pochodzący z 1866 roku wpisany jest do rejestru zabytków pod nr rej 1493/A z dnia 27.11.1973r.
Zespół obejmuje działki o nr ewidencyjnych : 300, 301, 302/1 i 302/2. W skład zespołu, poza zabytkowym parkiem i budynkiem pałacu, wchodzą zabudowania dawnego folwarku przystosowane do obsługi funkcji konferencyjno - rekreacyjnej, oraz nowy budynek konferencyjno - hotelowy. Obecnie budynki użytkowane są przez Ośrodek Badawczo-Konferencyjny w Będlewie należący do Instytutu Matematycznego PAN, jednego z najlepszych instytutów badawczych w Polsce i jednego z najlepszych w dziedzinie matematyki na świecie, mającego od 2012 r. status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego. W Ośrodku odbywa się rocznie 30-40 konferencji, szkoleń i warsztatów międzynarodowych. Pałac z 1866 roku wpisany jest do rejestru zabytków pod nr rej 1493A z dnia 27.11.1973r. 2. Ogólna charakterystyka obiektu Korpus główny budynku dwukondygnacyjny z poddaszem nieużytkowym całkowicie podpiwniczony. Najwyższa wysokość budynku nad hallem głównym wynosi 12,5m. Od południa dobudowana część mieszkalna jednokondygnacyjna. Budynek wieńczą dwie wieże: wyższa ośmioboczna o wysokości ok. 17m i niższa okrągła o wysokości ok. 11,5 m Dane liczbowe: Powierzchnia zabudowy - 683,90m2 powierzchnia całkowita budynku - 1822,53m2 kubatura całkowita budynku - 5075,32m3 powierzchnia ogrzewana budynku - 1351,60m2 kubatura ogrzewana budynku - 4467,20m3 powierzchnia użytkowa budynku - 1237,06 m2 3. Obecna funkcja obiektu Budynek wchodzi w skład zespołu obiektów Centrum Badawczo - Konferencyjnego Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk i pełni głównie funkcję zaplecza gastronomicznego i reprezentacyjnego W piwnicy budynku zlokalizowane są pomieszczenia kuchenne, magazyny środków spożywczych, magazyn środków czystości, magazyn zastaw stołowych, drink bar, zaplecze socjalne pracowników kuchni, kotłownia, oraz obecnie nieużywany duży zespół pomieszczeń higieniczno - sanitarnych z sauną. Na parterze budynku zlokalizowane są pomieszczenia reprezentacyjne służące głównie jako sale restauracyjne dla gości ośrodka, a okazjonalnie jako sale balowe. Przylega do nich pomieszczenie wydawcze kuchni połączone z kuchnią klatką schodową i dźwigiem towarowym. W południowej części budynku zlokalizowana jest biblioteka i kameralna sala konferencyjna a także pomieszczenie mieszkalne pracowników i pomieszczenie magazynowe restauracji. Piętro budynku w wyniku wtórnych podziałów pomieszczeń ma charakter hotelowy. Na skutek wadliwie działającego systemu kanalizacji ciśnieniowej jest ono niemal całkowicie wyłączone z użytkowania. Użytkowany jest obecnie tylko jeden pokój hotelowy zlokalizowany na południowym krańcu budynku. Przygotowywany do użytkowania jest sąsiadujący z nim apartament. W wieży południowej funkcjonuje pomieszczenie biurowe. Poddasze budynku jest nieużytkowane. 4. Cel i zakres inwestycji.

Inne istotne postanowienia do treści umowy:
1. Zamawiający będzie wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Wysokość zabezpieczenia - 10% wartości zobowiązania wynikającego z umowy (brutto).
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza zobowiązany jest do wniesienia całości zabezpieczenia najpóźniej z chwilą zawarcia umowy.
Formy i miejsce wniesienia zabezpieczenia:
Dopuszcza się wnoszenie zabezpieczenia w jednej lub kilku z następujących form: w pieniądzu lub przelewem na rachunek Zamawiającego
Zwrot zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostanie określony w umowie.

2. Za wykonanie przedmiotu umowy Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie ustalone na podstawie kosztorysu powykonawczego i protokołu końcowego przyjętego bez uwag i zastrzeżeń ze strony Zamawiającego, do wysokości ustalonej kwoty kosztorysowej w ofercie Wykonawcy.

3. Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających.
4. Zamawiający naliczy kary umowne:
- za opóźnienie w wykonaniu całości przedmiotu umowy i niedotrzymanie terminu zakończenia robót w wysokości 0,5% za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia liczonej od kwoty netto wynagrodzenia określonego w kosztorysie ofertowym.
- za opóźnienie w wykonaniu przedmiotu umowy w zakresie prac których Zamawiający wymagał i niedotrzymanie terminu ich zakończenia w wysokości 0,2% za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia liczonej od kwoty netto wynagrodzenia określonego w kosztorysie ofertowym.
- za opóźnienie w usunięciu wad stwierdzonych w okresie rękojmi Wykonawca zapłaci zamawiającemu karę umowną w wysokości 0,5% wynagrodzenia ustalonego w kosztorysie powykonawczym.
- Kary umowne potrącone będą z należności Wykonawcy.

5. Robotami mogą kierować wyłącznie osoby posiadające kwalifikacje, o których mowa w par. 8 ust 1 Rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych (Dz. U. Nr 150, poz. 1579).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 112766

Data publikacji: 2016-05-06

Nazwa: Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk

Ulica: ul. Śniadeckich 8

Numer domu: 8

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-956

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 0-22 522 81 30

Numer faxu: 0-22 629 39 97

Adres strony internetowej: www.impan.pl

Regon: 00032586000010

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.impan.pl

Rodzaj zamawiającego: Inny: Instytut Naukowy

Inny rodzaj zamawiającego: Instytut Naukowy

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rewitalizacja wnętrz w zakresie wykonania prac sanitarnych, instalacyjnych i budowlanych w budynku pałacowym Instytutu Matematycznego PAN
przy ul. Parkowej 1, gmina Stęszew, 02-061 Będlewo

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Rewitalizacja wnętrz w zakresie wykonania prac sanitarnych, instalacyjnych i budowlanych w budynku pałacowym Instytutu Matematycznego PAN
przy ul. Parkowej 1, gmina Stęszew, 02-061 Będlewo, zgodnie z Projektem wykonawczym części pomieszczeń Pałacu w Będlewie, opisem technicznym i przedmiarem robót (Pozwolenie na wykonanie robót budowlanych nr 23 z dnia 05.02.2016 r. wydane przez Starostę Poznańskiego), wg. uzgodnionego z Zamawiającym harmonogram: w terminie wykonania robót od dnia15 czerwca 2016 r. do dnia 30 września 2016 r.

1. Roboty obejmować będą wykonanie:
przebudowy pomieszczeń piętra pałacu
likwidacje uciążliwego zapachu w części pomieszczeń
podłączenie toalet do instalacji kanalizacyjnej i wodnej
modernizacje instalacji C.O. w zakresie objętym zleceniem
likwidacje zagrożeń ze strony szkodników na poddaszu.

Na piętrze większość pokoi będzie przebudowywana. Zmienianie ulegnie układ ścianek działowych, dokonany zostanie nowy podziału wnętrza. Podłogi i ściany wykańczane będą nowymi materiałami nawiązującymi do wnętrz pałacu.

2. W zakresie prac instalacji elektrycznych i teletechnicznych dla rewitalizacji pomieszczeń piętra pałacu w Będlewie wykonana zostanie:
rozbudowa podrozdzielnic,
instalacja oświetlenia podstawowego i ewakuacyjnego,
instalacja gniazd, zasilania,
instalacja uziemiająca,
instalacja sieci strukturalnej
instalacji TV naziemnej.

3. W ramach remontu tarasów zaprojektowano wykonanie zadaszeń dwóch tarasów zlokalizowanych od strony południowej oraz wschodniej pałacu. Zarówno zadaszenie południowe jak i wschodnie zaprojektowano jako zadaszenie wielospadowe o kącie spadku dachu 8 oraz 25 stopni. Konstrukcja zadaszenia została zaprojektowana jako kostrukcja drewniana z drewna klasy C24. Krokwie drewniane zaprojektowano w przekroju 10x18cm natomiast krokwie narożne w przekroju 16x26cm. Dodatkowo na styku z istniejącym budynkiem zaprojektowano dwa wiązary jeden w postaci wiązaru pełnościennego o grubości przekroju 10cm, drugi jako wiązar kratowy z pasem górnym oraz dolnym o przekroju 10x18cm oraz skratowaniem o przekroju 10x10cm. Jako konstrukcję podpierającą zadaszenie zaprojektowano układ słupowo płatwiowy z stali profilowej 18G2 (S355JR). Słupy konstrukcji nośnej zaprojektowano z rur okrągłych R 139.7/4.0mm, płatwie zaprojektowano jako belki dwuteowe IPE160.
4. W ramach prac sanitarnych branży instalacyjnej wodociągowej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania i wentylacji w pałacu wykonane zostaną następujące prace:
- kompleksowa wymiana instalacji grzewczej na piętrze w zakresie wskazanym w projekcie,
po zamontowaniu instalacji co, instalacja poddana będzie próbie ciśnieniowej zgodnie z obowiązującymi Warunkami Technicznymi.
- zaprojektowano nowy obieg wody zimnej, ciepłej i cyrkulacyjnej zasilającej odbiorniki na piętrze. Nowy obieg będzie wyprowadzony z kotłowni zlokalizowanej w piwnicy budynku.
- zaprojektowano wykonanie 4 nowych pionów kanalizacyjnych (Budynek wyposażony jest w instalację kanalizacji sanitarnej.
- wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i wentylacji wyciągowej w pomieszczeniach sanitarnych.

W trakcie wykonywania prac należy się liczyć z okresowym brakiem dostępu do niektórych pomieszczeń budynku, w związku z tym kolejność ich wykonywania będzie trzeba uzgadniać z kierownictwem ośrodka na bieżąco.

Budynek położony jest na terenie zespołu pałacowo - folwarcznego i parkowego w miejscowości Będlewo w gminie Stęszew. Obecnie budynki zespołu użytkowane są przez Ośrodek Badawczo-Konferencyjny w Będlewie należący do Instytutu Matematycznego PAN.
Pałac , pochodzący z 1866 roku wpisany jest do rejestru zabytków pod nr rej 1493/A z dnia 27.11.1973r.
Zespół obejmuje działki o nr ewidencyjnych : 300, 301, 302/1 i 302/2. W skład zespołu, poza zabytkowym parkiem i budynkiem pałacu, wchodzą zabudowania dawnego folwarku przystosowane do obsługi funkcji konferencyjno - rekreacyjnej, oraz nowy budynek konferencyjno - hotelowy. Obecnie budynki użytkowane są przez Ośrodek Badawczo-Konferencyjny w Będlewie należący do Instytutu Matematycznego PAN, jednego z najlepszych instytutów badawczych w Polsce i jednego z najlepszych w dziedzinie matematyki na świecie, mającego od 2012 r. status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego. W Ośrodku odbywa się rocznie 30-40 konferencji, szkoleń i warsztatów międzynarodowych. Pałac z 1866 roku wpisany jest do rejestru zabytków pod nr rej 1493A z dnia 27.11.1973r. 2. Ogólna charakterystyka obiektu Korpus główny budynku dwukondygnacyjny z poddaszem nieużytkowym całkowicie podpiwniczony. Najwyższa wysokość budynku nad hallem głównym wynosi 12,5m. Od południa dobudowana część mieszkalna jednokondygnacyjna. Budynek wieńczą dwie wieże: wyższa ośmioboczna o wysokości ok. 17m i niższa okrągła o wysokości ok. 11,5 m Dane liczbowe: Powierzchnia zabudowy - 683,90m2 powierzchnia całkowita budynku - 1822,53m2 kubatura całkowita budynku - 5075,32m3 powierzchnia ogrzewana budynku - 1351,60m2 kubatura ogrzewana budynku - 4467,20m3 powierzchnia użytkowa budynku - 1237,06 m2 3. Obecna funkcja obiektu Budynek wchodzi w skład zespołu obiektów Centrum Badawczo - Konferencyjnego Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk i pełni głównie funkcję zaplecza gastronomicznego i reprezentacyjnego W piwnicy budynku zlokalizowane są pomieszczenia kuchenne, magazyny środków spożywczych, magazyn środków czystości, magazyn zastaw stołowych, drink bar, zaplecze socjalne pracowników kuchni, kotłownia, oraz obecnie nieużywany duży zespół pomieszczeń higieniczno - sanitarnych z sauną. Na parterze budynku zlokalizowane są pomieszczenia reprezentacyjne służące głównie jako sale restauracyjne dla gości ośrodka, a okazjonalnie jako sale balowe. Przylega do nich pomieszczenie wydawcze kuchni połączone z kuchnią klatką schodową i dźwigiem towarowym. W południowej części budynku zlokalizowana jest biblioteka i kameralna sala konferencyjna a także pomieszczenie mieszkalne pracowników i pomieszczenie magazynowe restauracji. Piętro budynku w wyniku wtórnych podziałów pomieszczeń ma charakter hotelowy. Na skutek wadliwie działającego systemu kanalizacji ciśnieniowej jest ono niemal całkowicie wyłączone z użytkowania. Użytkowany jest obecnie tylko jeden pokój hotelowy zlokalizowany na południowym krańcu budynku. Przygotowywany do użytkowania jest sąsiadujący z nim apartament. W wieży południowej funkcjonuje pomieszczenie biurowe. Poddasze budynku jest nieużytkowane. 4. Cel i zakres inwestycji.

Inne istotne postanowienia do treści umowy:
1. Zamawiający będzie wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Wysokość zabezpieczenia - 10% wartości zobowiązania wynikającego z umowy (brutto).
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza zobowiązany jest do wniesienia całości zabezpieczenia najpóźniej z chwilą zawarcia umowy.
Formy i miejsce wniesienia zabezpieczenia:
Dopuszcza się wnoszenie zabezpieczenia w jednej lub kilku z następujących form: w pieniądzu lub przelewem na rachunek Zamawiającego
Zwrot zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostanie określony w umowie.

2. Za wykonanie przedmiotu umowy Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie ustalone na podstawie kosztorysu powykonawczego i protokołu końcowego przyjętego bez uwag i zastrzeżeń ze strony Zamawiającego, do wysokości ustalonej kwoty kosztorysowej w ofercie Wykonawcy.

3. Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających.
4. Zamawiający naliczy kary umowne:
- za opóźnienie w wykonaniu całości przedmiotu umowy i niedotrzymanie terminu zakończenia robót w wysokości 0,5% za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia liczonej od kwoty netto wynagrodzenia określonego w kosztorysie ofertowym.
- za opóźnienie w wykonaniu przedmiotu umowy w zakresie prac których Zamawiający wymagał i niedotrzymanie terminu ich zakończenia w wysokości 0,2% za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia liczonej od kwoty netto wynagrodzenia określonego w kosztorysie ofertowym.
- za opóźnienie w usunięciu wad stwierdzonych w okresie rękojmi Wykonawca zapłaci zamawiającemu karę umowną w wysokości 0,5% wynagrodzenia ustalonego w kosztorysie powykonawczym.
- Kary umowne potrącone będą z należności Wykonawcy.

5. Robotami mogą kierować wyłącznie osoby posiadające kwalifikacje, o których mowa w par. 8 ust 1 Rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych (Dz. U. Nr 150, poz. 1579).

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: nie dotyczy

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawcy wykażą się co najmniej 5 (pięcioma) zadaniami inwestycyjnymi (umowami) wykonanymi w ciągu ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia na wykonanie robót budowlanych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadającymi swoim rodzajem i wartością robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie (tj. referencje od inwestorów złożone w formie oryginału lub kserokopii potwierdzonej przez Wykonawcę, z których jednoznacznie wynika, że roboty, za które był odpowiedzialny Wykonawca zostały wykonane o dobrej jakości i terminowo). Zamawiający nie będzie brał pod uwagę robót, dla których Wykonawca nie przedstawi referencji Zleceniodawców, wskazujących rodzaj i zakres oraz potwierdzających jakość i terminowość wykonania robót. Za roboty odpowiadające swoim rodzajem i wartością uważa się roboty budowlane zrealizowane przez Wykonawcę w minimum 50 % jako główny Wykonawca i o poszczególnej wartości robót realizowanych bezpośrednio przez Wykonawcę nie mniej niż 500.000,00 PLN (słownie: pięćset tysięcy złotych) każda, które zawierają potwierdzenie, co do zakresu prac obejmującym w jednym zadaniu roboty budowlane oraz instalacyjne sanitarne i elektryczne.
Zamawiający dokona sprawdzenia tego warunku na podstawie przedłożonego wykazu zamówień wykonanych przez Wykonawcę wraz z dokumentami potwierdzającymi, że roboty, za które był odpowiedzialny Wykonawca zostały wykonane w dobrej jakości i terminowo.

Potencjał techniczny: nie dotyczy

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi wykazać że dysponuje przynajmniej jedną osobą na stanowisku Kierownika Budowy i kierowników robót o specjalności robót sanitarnych, elektrycznych i budowlanych. Osoba/y te muszą posiadać uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie we wskazanych specjalnościach bez ograniczeń odpowiadającym wymaganiom określonym w art. 12 i 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane. Kierownik budowy musi posiadać doświadczenie w kierowaniu robotami odpowiadającymi przedmiotowi zamówienia i musi posiadać wpis na listę właściwej Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego (wpis ważny na dzień otwarcia wniosków).
Zamawiający dokona sprawdzenia tego warunku na podstawie przedłożonego wykazu osób realizujących zadanie tj.: Kierownika budowy lub/i Inspektora z potwierdzeniem (kserokopie dokumentów) posiadania uprawnień przez ww. specjalności zgodnie z wyżej wymienionym warunkiem udziału w niniejszym postępowaniu.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, suma ubezpieczenia na kwotę nie niższą niż 1 000.000,00 PLN (słownie: jeden milion złotych) na wszystkie zdarzenia. Podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia publicznego i które wspólnie zamierzają składać ofertę muszą wykazać, że każdy z osobna spełnia ww. warunek . Zamawiający dokona oceny spełnienia warunków, o których mowa w oparciu o kompletność i prawidłowość złożonych wraz z wnioskiem oświadczeń i dokumentów według formuły - spełnia/nie spełnia (bez znaczenia punktowego). Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że w/w warunki Wykonawca/cy spełnił. Nie spełnienie chociażby jednego z warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Przedstawić również informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy w wysokości 500 tys. złotych.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

inne_dokumenty:
Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia, jeżeli Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków; Zobowiązanie należy przedłożyć w oryginale lub notarialnie potwierdzonej kopii. b) W przypadku składania wniosku /oferty/ przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do wniosku /oferty/ musi być dołączone dla podmiotu wiodącego -lidera - pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia - złożone w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Wykonawcy zaproszeni do składnia ofert zobowiązani będą przedłożyć: a) wykaz oferowanych równoważnych (w stosunku do opisanych znakiem towarowym i/lub nazwą producenta w dokumentacji projektowej i przedmiarze robót) wyrobów budowlanych, urządzeń i elementów wyposażenia, określający w szczególności: numer pozycji przedmiarowej, nazwę wyrobu, urządzenia lub elementu wyposażenia podstawowego, nazwę, typ i producenta oferowanego zamiennika, opracowany według wzoru który będzie stanowił załącznik nr 2 do SIWZ - jeżeli Wykonawca będzie przewidywał zastosowanie równoważnych wyrobów budowlanych, urządzeń lub elementów wyposażenia. b) aprobatę techniczną, certyfikat, opis techniczny, kartę katalogową, lub inny dokument dotyczący oferowanego zamiennika, określający jego podstawowe parametry techniczno-jakościowe, potwierdzający, iż oferowany równoważny wyrób budowlany, urządzenie lub element wyposażenia jest co najmniej odpowiednikiem wyrobu, urządzenia lub elementu wyposażenia określonego w dokumentacji projektowej- jeżeli Wykonawca przewiduje zastosowanie równoważnych wyrobów budowlanych, urządzeń lub elementów wyposażenia.

Kod trybu postepowania: PO

Liczba wykonawców: 5

Warunki wyboru wykonawców:
W przypadku, gdy więcej niż 5 Wykonawców spełni warunki udziału w postępowaniu zawarte w ogłoszeniu, Zamawiający zastosuje dodatkową kwalifikację w postaci przyznania każdemu Wykonawcy po 1 pkt za każdą dodatkowo wykonaną, ponad minimum kwalifikacyjne robotę budowlaną, zrealizowaną w okresie ostatnich 5 lat polegającą na wykonaniu remontu w budynku o charakterze użyteczności publicznej*, którego kubatura jest nie mniejsza niż 5000 m3 i o wartości nie mniejszej niż 500.000 zł netto każdy. W przypadku uzyskania równej liczby pkt o kolejności wniosków decydować będzie dodatkowo największa łączna wartość netto wszystkich wykazanych robót polegających na wykonaniu robót obiektu użyteczności publicznej o wartości nie mniejszej niż 500.000 zł brutto. Zamawiający zaprosi do złożenia ofert 5 Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz którzy otrzymali w kolejności najwyższą ilość punktów przyznawanych wg wyżej wymienionych zasad. W przypadku jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału postępowaniu, jest mniejsza niż określona w ogłoszeniu (5) Zamawiający zaprosi do składania ofert wszystkich Wykonawców spełniających te warunki.

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje zmiany zawartej umowy dotyczące odpowiednio wartości zamówienia lub terminu realizacji zamówienia w przypadku zaistnienia następujących okoliczności: 1) W zakresie terminów (możliwość przerwania robót a więc i realizacji umowy): a) na czas, kiedy będzie to konieczne ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne (technologiczna niemożność), b) w następstwie postępowań administracyjnych, w tym wydłużonych (wykraczających poza terminy określone w KPA) procedur administracyjnych oraz innych terminów spraw urzędowych, mających wpływ na terminy realizacji zamówienia - udokumentowanych, c) możliwość wstrzymania robót lub przerw w pracach powstałych z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, d) w przypadku wystąpienia zmian spowodowanych warunkami geologicznymi, hydrologicznymi, archeologicznymi, wodnymi itd. w szczególności w sytuacji wystąpienia warunków odmiennych od przyjętych w otrzymanej dokumentacji, e) w przypadku konieczności usunięcia błędów w dokumentacji, wprowadzenia zmian w dokumentacji. 2) W zakresie wartości zamówienia: a) ograniczenia środków budżetowych przeznaczonych na realizację zamówienia; b) w razie konieczności podjęcia działań zmierzających do ograniczenia skutków zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, szczególnie zagrażające bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożące powstaniem szkody niewspółmiernie większej niż spowodowana działaniem lub zaniechaniem naruszającym dyscyplinę środków publicznych. 2. Warunkiem wprowadzenia zmian zawartej umowy jest sporządzenie podpisanego przez Strony Protokołu konieczności określającego przyczyny zmiany oraz potwierdzającego wystąpienie (odpowiednio) co najmniej jednej z okoliczności wymienionych w ust. 1.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wraz z zaproszeniem do złożenia oferty Wykonawcom zostanie przekazany SIWZ oraz kompletna dokumentacja projektowa na płycie CD lub innej formie elektronicznej.

Data składania wniosków, ofert: 16/05/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
pok. nr 303, III p. Siedziba Instytutu Matematycznego PAN adres: 00-656 Warszawa, ul. Śniadeckich 8.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Okres w miesiącach: 3

Kody CPV:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia: 454000000

Podobne przetargi

138093 / 2009-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Wykonanie instalacji wewnętrznej C.O. i C.W. w budynkach administrowanych przez ZGN Praga Południe wg posiadanej dokumentacji projektowo - wykonawczej.

340824 / 2015-12-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Bieżące naprawy, prace konserwacyjne oraz usuwanie awarii w branży sanitarnej wraz z pogotowiem, konserwacją kotłowni gazowych, hydroforni, węzłów cieplnych i separatorów w zasobach zarządzanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy (budynki i lokale mieszkalne, użytkowe, siedziby własne) w 2016 r.

239348 / 2009-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta PÅ‚ocka - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Wymiana instalacji centralnego ogrzewania, wewnętrznej kanalizacji sanitarnej z przyłączem, instalacji wody zimnej i ciepłej wody użytkowej, węzła cieplnego oraz towarzyszące roboty budowlane w Miejskim Przedszkolu Nr 11 przy ul. Bielskiej 26/1 w Płocku

199470 / 2009-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Wykonanie instalacji wewnętrznej C.O. i C.W. w budynkach administrowanych przez ZGN Praga Południe wg posiadanej dokumentacji projektowo - wykonawczej.

109028 / 2013-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Doposażenie w instalacje centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz kotłownię gazową budynku mieszkalnego przy ul. Obozowej 110 w Warszawie

382344 / 2010-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd m. st. Warszawy dla Dzielnicy Praga Południe - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Adaptacja pomieszczeń na potrzeby żłobka przy ul. Prochowej 49 w Warszawie - roboty uzupełniające

5689 / 2016-01-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Bieżące utrzymanie części wspólnych w budynkach wspólnot mieszkaniowych administrowanych przez ZGN w Dzielnicy Praga Północ w sprawności technicznej w zakresie branży sanitarnej w 2016 roku. Oznaczenie sprawy: DNZP/3411/98/15

495068 / 2012-12-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Bieżące utrzymanie części wspólnych w budynkach wspólnot mieszkaniowych administrowanych przez ZGN w Dzielnicy Praga Północ w sprawności technicznej w zakresie branży sanitarnej w 2013 r. Oznaczenie sprawy: DNZP/3411/58/12

166354 / 2015-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Szkoła Podstawowa im.Mikołaja Kopernika w Serocku - Serock (mazowieckie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Remont pomieszczeń sanitariatów szkolnych w budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Serocku przy ul. Pułtuskiej 68 - etap I