69072 / 2011-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina DÄ…browa Biskupia (DÄ…browa Biskupia)
Przebudowa chodnika w miejscowości Parchanie, Brudnia, Wola Stanomińska oraz doposażenie boiska i parku wiejskiego w Dąbrowie Biskupiej
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest :
Przebudowa chodnika w miejscowości Parchanie, Brudnia, Wola Stanomińska oraz doposażenie boiska i parku wiejskiego w Dąbrowie Biskupiej
Przebudowa chodnika przy drogach Nr 2537C i 2536C w m. Parchanie
Przebudowa obejmuje odcinek A-B ( wzdłuż drogi 2537C ) oraz odcinek C- D ( wzdłuż drogi 2536C ) projektu budowlanego.
Odcinek A-B o długości 344,34 mb.
Na odcinku A-B chodnik zaprojektowano w km 0+000,00÷0+051,52 oraz 0+183,61÷0+281,46 jako oddzielony od jezdni pasem zielni na pozostałych odcinkach chodnik zlokalizowano bezpośrednio przy krawędzi jezdni.
Odcinek C-D długości 275,39 mb.
Na odcinku C-D chodnik przebiega oddzielony od jezdni pasem zieleni., zlokalizowany w pasie zieleni pomiędzy przydrożnym zadrzewieniem, a przyległymi posesjami, za wyjątkiem km 0+169,94÷0+234,92,gdzie chodnik, zgodnie z wnioskiem mieszkańców, przebiega bezpośrednio przy krawędzi jezdni.
Szerokość chodnika przyległego bezpośrednio do krawędzi jezdni 2m, za wyjątkiem odcinka A-B w km 0+121,15÷0+183,61 gdzie z uwagi na ograniczoną szerokość pasa drogowego szerokość chodnika ograniczono do 1,8m. Szerokość chodnika oddzielonego od krawędzi jezdni pasem zieleni wynosi 1,75m. Spadek poprzeczny chodnika 2% w kierunku jezdni. Jako obramowanie chodnika zastosować obrzeże 8x30cm na podsypce cementowo - piaskowej. W miejscach o dostępnej szerokości poza obrzeżem - wykonać opaskę ziemną 0,5 m z obsianiem trawą i dostosowaniem do istniejącego terenu.
Chodnik z kostki betonowej gr. 6 cm, na podsypce cementowo - piaskowej gr. 3 cm z warstwą odsączająca z piasku - gr. 10 cm
Zjazdy z kostki betonowej kolorowej gr. 8 cm na podsypce cementowo - piaskowej gr. 3 cm, podbudowie z chudego betonu B10 - gr.12 cm z warstwą odcinającą z piasku gr. 10 cm.
Obramowanie zjazdów od strony jezdni krawężnikiem betonowym najazdowym Natomiast od strony posesji oraz na krawędziach bocznych zjazdy należy zakończyć opornikiem betonowym. Lokalnie za zjazdami przewiduje się utwardzenie z tłucznia wapiennego z dopasowaniem do istniejącego terenu.
Na odcinkach, gdzie chodnik przylega bezpośrednio do jezdni należy oddzielić go od krawędzi jezdni krawężnikiem betonowym 15x30 na ławie betonowej z oporem. Projektuje się średnie wyniesienie krawężnika ponad krawędź jezdni 12 cm (+ - 2cm). W przypadku lokalnych deformacji krawędzi jezdni wysokość krawężnika dostosować indywidualnie przy założeniu płynności przebiegu niwelety. Celem prawidłowego osadzenia krawężnika i zabezpieczenia przed wykruszaniem się krawędzi jezdni przewidziano remont cząstkowy krawędzi jezdni, na szerokości 15cm i jej odtworzenie w konstrukcji :warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr. 4cm, warstwa wiążąca z betonu asfaltowego gr. 4cm, podbudowa z betonu B15 gr. 25cm
Trasę krawężnika wyznaczono równolegle do istniejącej krawędzi jezdni. Na szerokości zjazdów krawężniki zaniżyć do 3 cm ponad krawędź jezdni.
Rozbiórce ulegają nawierzchnie:
- bitumiczna na krawędzi jezdni,
- bitumiczna i betonowa na niektórych zjazdach
- betonowa, na dojściach pieszych
- studnia betonowa fi 120cm nawierzchnia bitumiczna frezowana pod ułożenie warstwy ścieralnej
Odwodnienie
Na odcinkach A-B i C-D odwodnienie powierzchniowe za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych na tereny przyległe.
Roboty ziemne obejmują:
- zdjęcie warstwy humusu
- wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne chodnika i zjazdów
- roboty ziemne związane z wykonaniem elementów odwodnienia
- wykonanie opaski przy obrzeżach z plantowaniem i obsianiem trawą.
Przebudowa chodnika w m. Brudnia
Przebudowa chodnika na długości 338,97 mb.
Chodnik po obu stronach drogi w km 0+000,00¸0+106,60 na pozostałym odcinku objętym opracowaniem chodnik jednostronny. Szerokość chodnika z opaską zieleni między jezdnią a chodnikiem 1,50 m i 2,00 m przy krawędzi jezdni. Spadek poprzeczny chodnika 2% w kierunku jezdni. Jako obramowanie chodnika zastosować obrzeże 8x30cm na podsypce cementowo - piaskowej, w miejscach braku występowania naturalnego oparcia w postaci fundamentów ogrodzenia lub elewacji budynku.
Obrzeża ponad nawierzchnię chodnika wynieść na wysokość 3 cm. Obrzeża należy ustawić również jako obramowanie istniejącego drzewostanu oraz słupów oświetleniowych występujących w linii ciągu pieszego.
Nawierzchnię chodnika zaprojektowano z kostki betonowej szarej. W miejscach o dostępnej szerokości poza obrzeżem - wykonać opaskę ziemną 0,5 z obsianiem trawą i dostosowaniem do istniejącego terenu.
Konstrukcja chodnika: z kostki betonowej gr. 6 cm, na podsypce cementowo - piaskowej gr. 3 cm., z warstwą odcinającą z piasku - gr. 10 cm
Chodnik od jezdni oddzielić krawężnikiem betonowym 15x30 na ławie betonowej z oporem i wbudować w miejscu rozebranego krawężnika. Trasa krawężnika w planie zgodnie ze stanem istniejącym. Projektuje się średnie wyniesienie krawężnika ponad krawędź jezdni 12 cm (±2cm). W przypadku lokalnych deformacji krawędzi jezdni wysokość krawężnika dostosować indywidualnie przy założeniu płynności przebiegu niwelety. Na szerokości zjazdów krawężniki zaniżyć do 3 cm ponad krawędź jezdni. W rejonie planowanego przejścia dla pieszych zaniżyć do 2 cm.
Zjazdy projektuje się o konstrukcji z kostki betonowej gr. 8 cm, na podsypce cementowo - piaskowej gr. 3 cm i podbudowie z chudego betonu B10 - gr.12 cm z warstwą odcinającą z piasku gr. 10 cm.
Obramowanie zjazdów od strony jezdni krawężnikiem betonowym najazdowym 15x22 cm na ławie z oporem od strony zjazdu. Natomiast od strony posesji zjazdy należy zakończyć opornikiem betonowym 12x25 cm na ławie z oporem od strony posesji. Spadek zjazdu 2% w kierunku jezdni z możliwością lokalnych zmian w dostosowaniu do istniejącego terenu.
Odwodnienie powierzchniowe i do istniejących wpustów kanalizacji deszczowej.
Roboty rozbiórkowe obejmują:
- rozbiórka istniejącego krawężnika betonowego wraz z ławą betonową,
- rozbiórka zjazdów bitumicznych
- rozbiórka zjazdów betonowych
- istniejące nasadzenia kolidujące z trasą chodnika zostaną przesadzone
w ramach prac własnych inwestora.
Roboty ziemne obejmują:
- zdjęcie warstwy humusu
- wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne chodnika i zjazdów
- wykonanie opaski przy chodniku z plantowaniem i obsianiem trawą.
Przebudowa chodnika w m. Wola Stanomińska
Przebudowa chodnika na długości 268,54 mb.
Szerokość chodnika 2 m. Spadek poprzeczny chodnika 2% w kierunku jezdni.
Jako obramowanie chodnika zastosować obrzeże 8x30cm na podsypce cementowo - piaskowej, w miejscach braku występowania naturalnego oparcia w postaci fundamentów ogrodzenia lub elewacji budynku.
Obrzeża ponad nawierzchnię chodnika wynieść na wysokość 3 cm. Nawierzchnię chodnika zaprojektowano z kostki betonowej szarej. W miejscach o dostępnej szerokości poza obrzeżem - wykonać opaskę ziemną 0,5m z obsianiem trawą i dostosowaniem do istniejącego terenu.
Konstrukcja chodnika z kostki betonowej gr. 6 cm, na podsypce cementowo - piaskowej gr. 3 cm z warstwą odcinającą z piasku - gr. 10 cm
Chodnik od jezdni oddzielić krawężnikiem betonowym 15x30 na ławie betonowej z oporem. Projektuje się średnie wyniesienie krawężnika ponad krawędź jezdni 12 cm (±2cm). W przypadku lokalnych deformacji krawędzi jezdni wysokość krawężnika dostosować indywidualnie przy założeniu płynności przebiegu niwelety. Celem prawidłowego osadzenia krawężnika i zabezpieczenia przed wykruszaniem się krawędzi jezdni przewidziano remont cząstkowy krawędzi jezdni, na szerokości 30cm i jej odtworzenie w konstrukcji z warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego gr. 4cm, z warstwą wiążącą z betonu asfaltowego gr. 4cm i podbudową z betonu B15 gr. 24cm
Trasę krawężnika wyznaczono równolegle do istniejącej krawędzi jezdni. Na szerokości zjazdów krawężniki zaniżyć do 3 cm ponad krawędź jezdni.
Zjazdy projektuje się o konstrukcji z kostki betonowej gr. 8 cm, na podsypce cementowo - piaskowa gr. 3 cm, na podbudowie z chudego betonu B10 - gr.12 cm z warstwą odcinającą z piasku gr. 10 cm.
Obramowanie zjazdów od strony jezdni krawężnikiem betonowym najazdowym 15x22 cm na ławie z oporem od strony zjazdu. Natomiast od strony posesji zjazdy należy zakończyć opornikiem betonowym 12x25 cm na ławie z oporem od strony posesji.
Spadek zjazdu 2% w kierunku jezdni z możliwością lokalnych zmian w dostosowaniu do istniejącego terenu.
Roboty rozbiórkowe obejmują rozbiórkę nawierzchni bitumicznej na krawędzi jezdni wraz z podbudową.
Odwodnienie
Na odcinku w km 0+112,00 ÷ 0+137,00 przewidziano wykonanie ścieku z kostki betonowej. Ściek otwarty należy wykonstruować wzdłuż krawędzi jezdni przy krawężniku, poprzez wbudowanie rzędu kostki zaniżonej 14 cm względem krawężnika. Konstrukcję ścieku przedstawiono na rys. 5. W ramach przebudowy chodnika w ciągu ścieku w km 0+131,69 należy wykonać wpust ściekowy odprowadzający wody opadowe ze ścieku do rowu przykanalikiem Ø200 PCV. Wylot przykanalika wyłożyć brukiem na podsypce cementowo-piaskowej.W pasie drogowym przyległym do projektowanego chodnika wykonać rów o głębokości 0,7m i nachyleniu skarp 1:1,5.
Roboty ziemne obejmują:
- zdjęcie warstwy humusu
- wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne chodnika i zjazdów
- wykonanie opaski przy chodniku z plantowaniem i obsianiem trawą
- wykonanie rowu odwadniającego.
Doposażenie boiska i parku wiejskiego w Dąbrowie Biskupiej
Obejmuje dostawę i montaż następującego wyposażenia :
Elementy siłowni zewnętrznej służące do ćwiczeń na świeżym powietrzu:
1) pylon -(urządzenie służące do montażu pozostałych elementów) szt. 5
2) biegacz - szt. 1
3) drabinka - szt. 1
4) ławka do ćwiczeń - szt. 1
5) orbitrek - szt. 1
6) podciąg do nóg - szt. 1
7) prasa nożna - szt. 1
8) prostownik pleców - szt. 1
9) podwójny twistem - szt. 1
10) podwójne wahadło - szt. 1
11) wioślarz - szt. 1
12) wyciąg górny - szt. 1
13) wyciskanie siedząc - szt. 1
Wymaga się aby urządzenia siłowni były połączone w następującej konfiguracji:
pylon + drabinka + prostownik pleców,
pylon + biegacz + orbitrek,
pylon + podciąganie + ławka do ćwiczeń,
pylon + prasa nożna,
pylon + wyciąg górny + wyciskanie siedząc,
elementy montowane pojedynczo, bez łączenia ich z pylonem (wolnostojące): podwójny twister, podwójne wahadło, wioślarz.
a ponadto :
14 ) ławki na betonowych stopach z oparciem, siedzisko o długości min. 160 cm, siedzisko i oparcie wykonane z drewna zabezpieczonego impregnatem - szt. 100
Szerokość stóp betonowych powinna być taka, aby umożliwić ustawienie ławek na nieutwardzonym gruncie.
15) kosze parkowe betonowe na odpady o pojemności do 50 dm³ z wkładem umożliwiającym ich łatwe opróżnianie - szt. 12
16) altana drewniana - szt. 1
o wymiarach min. 5 x 4 m, wysokość kalenicy max. 4 m, altana z drewna dębowego wraz z podłogą wykonaną z drewna, dach dwu lub wielospadowy kryty gontem
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 69072
Data publikacji: 2011-04-07
Nazwa: Gmina Dąbrowa Biskupia
Ulica: Ul. Topolowa 2
Numer domu: 2
Miejscowość: Dąbrowa Biskupia
Kod pocztowy: 88-133
Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie
Numer telefonu: (052) 351 21 70
Numer faxu: (052) 351 21 70
Adres strony internetowej: www.bip.dabrowabiskupia.lo.pl
Regon: 09235073100000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa chodnika w miejscowości Parchanie, Brudnia, Wola Stanomińska oraz doposażenie boiska i parku wiejskiego w Dąbrowie Biskupiej
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest :
Przebudowa chodnika w miejscowości Parchanie, Brudnia, Wola Stanomińska oraz doposażenie boiska i parku wiejskiego w Dąbrowie Biskupiej
Przebudowa chodnika przy drogach Nr 2537C i 2536C w m. Parchanie
Przebudowa obejmuje odcinek A-B ( wzdłuż drogi 2537C ) oraz odcinek C- D ( wzdłuż drogi 2536C ) projektu budowlanego.
Odcinek A-B o długości 344,34 mb.
Na odcinku A-B chodnik zaprojektowano w km 0+000,00÷0+051,52 oraz 0+183,61÷0+281,46 jako oddzielony od jezdni pasem zielni na pozostałych odcinkach chodnik zlokalizowano bezpośrednio przy krawędzi jezdni.
Odcinek C-D długości 275,39 mb.
Na odcinku C-D chodnik przebiega oddzielony od jezdni pasem zieleni., zlokalizowany w pasie zieleni pomiędzy przydrożnym zadrzewieniem, a przyległymi posesjami, za wyjątkiem km 0+169,94÷0+234,92,gdzie chodnik, zgodnie z wnioskiem mieszkańców, przebiega bezpośrednio przy krawędzi jezdni.
Szerokość chodnika przyległego bezpośrednio do krawędzi jezdni 2m, za wyjątkiem odcinka A-B w km 0+121,15÷0+183,61 gdzie z uwagi na ograniczoną szerokość pasa drogowego szerokość chodnika ograniczono do 1,8m. Szerokość chodnika oddzielonego od krawędzi jezdni pasem zieleni wynosi 1,75m. Spadek poprzeczny chodnika 2% w kierunku jezdni. Jako obramowanie chodnika zastosować obrzeże 8x30cm na podsypce cementowo - piaskowej. W miejscach o dostępnej szerokości poza obrzeżem - wykonać opaskę ziemną 0,5 m z obsianiem trawą i dostosowaniem do istniejącego terenu.
Chodnik z kostki betonowej gr. 6 cm, na podsypce cementowo - piaskowej gr. 3 cm z warstwą odsączająca z piasku - gr. 10 cm
Zjazdy z kostki betonowej kolorowej gr. 8 cm na podsypce cementowo - piaskowej gr. 3 cm, podbudowie z chudego betonu B10 - gr.12 cm z warstwą odcinającą z piasku gr. 10 cm.
Obramowanie zjazdów od strony jezdni krawężnikiem betonowym najazdowym Natomiast od strony posesji oraz na krawędziach bocznych zjazdy należy zakończyć opornikiem betonowym. Lokalnie za zjazdami przewiduje się utwardzenie z tłucznia wapiennego z dopasowaniem do istniejącego terenu.
Na odcinkach, gdzie chodnik przylega bezpośrednio do jezdni należy oddzielić go od krawędzi jezdni krawężnikiem betonowym 15x30 na ławie betonowej z oporem. Projektuje się średnie wyniesienie krawężnika ponad krawędź jezdni 12 cm (+ - 2cm). W przypadku lokalnych deformacji krawędzi jezdni wysokość krawężnika dostosować indywidualnie przy założeniu płynności przebiegu niwelety. Celem prawidłowego osadzenia krawężnika i zabezpieczenia przed wykruszaniem się krawędzi jezdni przewidziano remont cząstkowy krawędzi jezdni, na szerokości 15cm i jej odtworzenie w konstrukcji :warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr. 4cm, warstwa wiążąca z betonu asfaltowego gr. 4cm, podbudowa z betonu B15 gr. 25cm
Trasę krawężnika wyznaczono równolegle do istniejącej krawędzi jezdni. Na szerokości zjazdów krawężniki zaniżyć do 3 cm ponad krawędź jezdni.
Rozbiórce ulegają nawierzchnie:
- bitumiczna na krawędzi jezdni,
- bitumiczna i betonowa na niektórych zjazdach
- betonowa, na dojściach pieszych
- studnia betonowa fi 120cm nawierzchnia bitumiczna frezowana pod ułożenie warstwy ścieralnej
Odwodnienie
Na odcinkach A-B i C-D odwodnienie powierzchniowe za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych na tereny przyległe.
Roboty ziemne obejmują:
- zdjęcie warstwy humusu
- wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne chodnika i zjazdów
- roboty ziemne związane z wykonaniem elementów odwodnienia
- wykonanie opaski przy obrzeżach z plantowaniem i obsianiem trawą.
Przebudowa chodnika w m. Brudnia
Przebudowa chodnika na długości 338,97 mb.
Chodnik po obu stronach drogi w km 0+000,00¸0+106,60 na pozostałym odcinku objętym opracowaniem chodnik jednostronny. Szerokość chodnika z opaską zieleni między jezdnią a chodnikiem 1,50 m i 2,00 m przy krawędzi jezdni. Spadek poprzeczny chodnika 2% w kierunku jezdni. Jako obramowanie chodnika zastosować obrzeże 8x30cm na podsypce cementowo - piaskowej, w miejscach braku występowania naturalnego oparcia w postaci fundamentów ogrodzenia lub elewacji budynku.
Obrzeża ponad nawierzchnię chodnika wynieść na wysokość 3 cm. Obrzeża należy ustawić również jako obramowanie istniejącego drzewostanu oraz słupów oświetleniowych występujących w linii ciągu pieszego.
Nawierzchnię chodnika zaprojektowano z kostki betonowej szarej. W miejscach o dostępnej szerokości poza obrzeżem - wykonać opaskę ziemną 0,5 z obsianiem trawą i dostosowaniem do istniejącego terenu.
Konstrukcja chodnika: z kostki betonowej gr. 6 cm, na podsypce cementowo - piaskowej gr. 3 cm., z warstwą odcinającą z piasku - gr. 10 cm
Chodnik od jezdni oddzielić krawężnikiem betonowym 15x30 na ławie betonowej z oporem i wbudować w miejscu rozebranego krawężnika. Trasa krawężnika w planie zgodnie ze stanem istniejącym. Projektuje się średnie wyniesienie krawężnika ponad krawędź jezdni 12 cm (±2cm). W przypadku lokalnych deformacji krawędzi jezdni wysokość krawężnika dostosować indywidualnie przy założeniu płynności przebiegu niwelety. Na szerokości zjazdów krawężniki zaniżyć do 3 cm ponad krawędź jezdni. W rejonie planowanego przejścia dla pieszych zaniżyć do 2 cm.
Zjazdy projektuje się o konstrukcji z kostki betonowej gr. 8 cm, na podsypce cementowo - piaskowej gr. 3 cm i podbudowie z chudego betonu B10 - gr.12 cm z warstwą odcinającą z piasku gr. 10 cm.
Obramowanie zjazdów od strony jezdni krawężnikiem betonowym najazdowym 15x22 cm na ławie z oporem od strony zjazdu. Natomiast od strony posesji zjazdy należy zakończyć opornikiem betonowym 12x25 cm na ławie z oporem od strony posesji. Spadek zjazdu 2% w kierunku jezdni z możliwością lokalnych zmian w dostosowaniu do istniejącego terenu.
Odwodnienie powierzchniowe i do istniejących wpustów kanalizacji deszczowej.
Roboty rozbiórkowe obejmują:
- rozbiórka istniejącego krawężnika betonowego wraz z ławą betonową,
- rozbiórka zjazdów bitumicznych
- rozbiórka zjazdów betonowych
- istniejące nasadzenia kolidujące z trasą chodnika zostaną przesadzone
w ramach prac własnych inwestora.
Roboty ziemne obejmują:
- zdjęcie warstwy humusu
- wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne chodnika i zjazdów
- wykonanie opaski przy chodniku z plantowaniem i obsianiem trawą.
Przebudowa chodnika w m. Wola Stanomińska
Przebudowa chodnika na długości 268,54 mb.
Szerokość chodnika 2 m. Spadek poprzeczny chodnika 2% w kierunku jezdni.
Jako obramowanie chodnika zastosować obrzeże 8x30cm na podsypce cementowo - piaskowej, w miejscach braku występowania naturalnego oparcia w postaci fundamentów ogrodzenia lub elewacji budynku.
Obrzeża ponad nawierzchnię chodnika wynieść na wysokość 3 cm. Nawierzchnię chodnika zaprojektowano z kostki betonowej szarej. W miejscach o dostępnej szerokości poza obrzeżem - wykonać opaskę ziemną 0,5m z obsianiem trawą i dostosowaniem do istniejącego terenu.
Konstrukcja chodnika z kostki betonowej gr. 6 cm, na podsypce cementowo - piaskowej gr. 3 cm z warstwą odcinającą z piasku - gr. 10 cm
Chodnik od jezdni oddzielić krawężnikiem betonowym 15x30 na ławie betonowej z oporem. Projektuje się średnie wyniesienie krawężnika ponad krawędź jezdni 12 cm (±2cm). W przypadku lokalnych deformacji krawędzi jezdni wysokość krawężnika dostosować indywidualnie przy założeniu płynności przebiegu niwelety. Celem prawidłowego osadzenia krawężnika i zabezpieczenia przed wykruszaniem się krawędzi jezdni przewidziano remont cząstkowy krawędzi jezdni, na szerokości 30cm i jej odtworzenie w konstrukcji z warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego gr. 4cm, z warstwą wiążącą z betonu asfaltowego gr. 4cm i podbudową z betonu B15 gr. 24cm
Trasę krawężnika wyznaczono równolegle do istniejącej krawędzi jezdni. Na szerokości zjazdów krawężniki zaniżyć do 3 cm ponad krawędź jezdni.
Zjazdy projektuje się o konstrukcji z kostki betonowej gr. 8 cm, na podsypce cementowo - piaskowa gr. 3 cm, na podbudowie z chudego betonu B10 - gr.12 cm z warstwą odcinającą z piasku gr. 10 cm.
Obramowanie zjazdów od strony jezdni krawężnikiem betonowym najazdowym 15x22 cm na ławie z oporem od strony zjazdu. Natomiast od strony posesji zjazdy należy zakończyć opornikiem betonowym 12x25 cm na ławie z oporem od strony posesji.
Spadek zjazdu 2% w kierunku jezdni z możliwością lokalnych zmian w dostosowaniu do istniejącego terenu.
Roboty rozbiórkowe obejmują rozbiórkę nawierzchni bitumicznej na krawędzi jezdni wraz z podbudową.
Odwodnienie
Na odcinku w km 0+112,00 ÷ 0+137,00 przewidziano wykonanie ścieku z kostki betonowej. Ściek otwarty należy wykonstruować wzdłuż krawędzi jezdni przy krawężniku, poprzez wbudowanie rzędu kostki zaniżonej 14 cm względem krawężnika. Konstrukcję ścieku przedstawiono na rys. 5. W ramach przebudowy chodnika w ciągu ścieku w km 0+131,69 należy wykonać wpust ściekowy odprowadzający wody opadowe ze ścieku do rowu przykanalikiem Ø200 PCV. Wylot przykanalika wyłożyć brukiem na podsypce cementowo-piaskowej.W pasie drogowym przyległym do projektowanego chodnika wykonać rów o głębokości 0,7m i nachyleniu skarp 1:1,5.
Roboty ziemne obejmują:
- zdjęcie warstwy humusu
- wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne chodnika i zjazdów
- wykonanie opaski przy chodniku z plantowaniem i obsianiem trawą
- wykonanie rowu odwadniającego.
Doposażenie boiska i parku wiejskiego w Dąbrowie Biskupiej
Obejmuje dostawę i montaż następującego wyposażenia :
Elementy siłowni zewnętrznej służące do ćwiczeń na świeżym powietrzu:
1) pylon -(urządzenie służące do montażu pozostałych elementów) szt. 5
2) biegacz - szt. 1
3) drabinka - szt. 1
4) ławka do ćwiczeń - szt. 1
5) orbitrek - szt. 1
6) podciąg do nóg - szt. 1
7) prasa nożna - szt. 1
8) prostownik pleców - szt. 1
9) podwójny twistem - szt. 1
10) podwójne wahadło - szt. 1
11) wioślarz - szt. 1
12) wyciąg górny - szt. 1
13) wyciskanie siedząc - szt. 1
Wymaga się aby urządzenia siłowni były połączone w następującej konfiguracji:
pylon + drabinka + prostownik pleców,
pylon + biegacz + orbitrek,
pylon + podciąganie + ławka do ćwiczeń,
pylon + prasa nożna,
pylon + wyciąg górny + wyciskanie siedząc,
elementy montowane pojedynczo, bez łączenia ich z pylonem (wolnostojące): podwójny twister, podwójne wahadło, wioślarz.
a ponadto :
14 ) ławki na betonowych stopach z oparciem, siedzisko o długości min. 160 cm, siedzisko i oparcie wykonane z drewna zabezpieczonego impregnatem - szt. 100
Szerokość stóp betonowych powinna być taka, aby umożliwić ustawienie ławek na nieutwardzonym gruncie.
15) kosze parkowe betonowe na odpady o pojemności do 50 dm³ z wkładem umożliwiającym ich łatwe opróżnianie - szt. 12
16) altana drewniana - szt. 1
o wymiarach min. 5 x 4 m, wysokość kalenicy max. 4 m, altana z drewna dębowego wraz z podłogą wykonaną z drewna, dach dwu lub wielospadowy kryty gontem
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Informacja na temat wadium:
Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 6 000,00 PLN do terminuskładania ofert. Decyduje data wpływu środków na konto Zamawiającego.
Z postępowania wyklucza się Wykonawców, którzy nie wnieśli wadium do upływu terminu składania ofert. W zależności od woli Wykonawcy wadium może być wnoszone w następujących formach:pieniądzu,poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,gwarancjach bankowych,gwarancjach ubezpieczeniowych,poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z 9.11.2000 r. o utworzeniu PARP (Dz.U. z 2007r Nr 42 poz. 275 ze zm.).Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego Nr 77 9537 0000 2006 0069 1934 0004 w Kujawskim Banku Spółdzielczym w Aleksandrowie Kujawskim Oddział Zakrzewo do terminu składania ofert, z dopiskiem : Wadium na przetarg przebudowa chodnika w miejscowości Parchanie, Brudnia, Wola Stanomińska oraz doposażenie boiska i parku wiejskiego w Dąbrowie Biskupiej.Potwierdzeniem tej formy wniesienia wadium będzie kopia przelewu załączona do oferty.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana wg formuły: spełnia - nie spełnia w oparciu o załączone do oferty oświadczenia
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
formulatrz oferty,kosztorys ofertowy,dowód wniesienia wadium,pełnomocnictwo do reprezentacji w przypadku składania oferty przez pełnomocników ( jeśli dotyczy),pisemne zobowiązanie podmiotów oddających Wykonawcy niezbędne zasoby na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia (jeżeli dotyczy)
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, jeżeli wystąpią następujące okoliczności:
1)konieczność zmiany terminu wykonania przedmiotu zamówienia - Wykonawca może przedłużyć termin wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy z przyczyn :
a)leżących po stronie Zamawiającego min. opóźnienia w podpisaniu umowy, w przekazaniu placu budowy , przekazania dokumentów budowy , zawieszenia robót przez Zamawiającego,
b)wykopalisk uniemożliwiających wykonanie robót,
c)wystąpienia szczególnie niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów,
d)wystąpienia siły wyższej, klęski żywiołowej,
e)wystąpienia jakiegokolwiek opóźnienia, utrudnienia lub przeszkód, za które wykonawca nie ponosi odpowiedzialności np. niewypałów i niewybuchów, wykopalisk archeologicznych,
f)wystąpienia odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych,
2)jeżeli powstały konieczne zmiany technologiczne, w szczególności :
a)konieczności zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań, technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem projektu,
b)odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń instalacji lub obiektów infrastrukturalnych,
c)konieczności zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa.
3)pozostałe zmiany:
a)jeśli zmiana stawki podatku VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania po stronie wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT zapłaconego przez wykonawcę,
b)jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zmniejszenie kosztów wykonania umowy po stronie wykonawcy, Zamawiający przewiduje możliwość zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę stanowiącą różnicę kwoty podatku VAT do zapłacenia przez wykonawcę ,
c)rezygnacja przez zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy - w takim przypadku wynagrodzenie przysługuje wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowaniami świadczeniami,
d)kolizja z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami - w takim przypadku zmiany w umowie zostaną ograniczone do zmian koniecznych powodujących uniknięcie kolizji, a wynagrodzenie zostanie ustalone z zachowaniem zasady opisanej w siwz i ofercie wykonawcy.
Zmiana umowy nastąpić może z inicjatywy Zamawiającego albo Wykonawcy poprzez przedstawienie drugiej stronie propozycji zmian w formie pisemnej, które powinny zawierać:
1)opis zmiany,
2)uzasadnienie zmiany,
3)koszt zmiany oraz jego wpływ na wysokość wynagrodzenia,
4)czas wykonania zmiany oraz wpływ zmiany na termin zakończenia umowy.
Warunkiem wprowadzenia zmian do zawartej umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i właściwie umotywowanej (protokół wraz z uzasadnieniem) przez powołaną przez Zamawiającego komisję techniczną w składzie, której będą m.in. inspektor nadzoru oraz kierownik budowy
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.dabrowabiskupia.lo.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy w Dąbrowie Biskupiej, ul. Topolowa 2, 88-133 Dąbrowa Biskupia, pokój nr 8
Data składania wniosków, ofert: 27/04/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Urząd Gminy w Dąbrowie Biskupiej, ul. Topolowa 2, 88-133 Dąbrowa Biskupia, sekratariat
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Przedmiot zamówienia jest współfinansowany w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii Rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania Odnowa i rozwój wsi objetego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Okres w miesiącach: 3
Wiedza i doświadczenie:
a w szczególności Wykonawca musi wykazać, że: w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, wykonał roboty budowlane w branży drogowej, w zakres których wchodziło wykonanie nawierzchni z kostki betonowej brukowej, o wartości łącznej nie mniejszej niż 500.000,00 zł Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana wg formuły: spełnia - nie spełnia w oparciu o załączone do oferty oświadczenia i dokumenty
Potencjał techniczny:
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana wg formuły: spełnia - nie spełnia w oparciu o załączone do oferty oświadczenia
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana wg formuły: spełnia - nie spełnia w oparciu o załączone do oferty oświadczenia
Sytuacja ekonomiczna:
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana wg formuły: spełnia - nie spełnia w oparciu o załączone do oferty oświadczenia
Dokument potwierdzenia III.5: Tak
Inne dokumenty potwierdzające III.5:
opis oraz rysunki ( lub zdjęcia) oferowanych urzadzeń siłowni, ławek, koszy
Kody CPV:
452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
374100005 (Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
391136003 (Ławki)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
349284806 (Pojemniki i kosze na odpady i śmieci)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452113208 (Roboty budowlane w zakresie altan)
Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
451120005 (Roboty w zakresie usuwania gleby)
Podobne przetargi
180975 / 2009-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią - Nakło nad Notecią (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Roboty brukarskie w ciągach dróg powiatowych nr 1906, 1928, 1938
55136 / 2014-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Chełmża - Chełmża (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Budowa dróg rowerowych przy drodze Chełmża-Brąchnówko-Pigża oraz przy drodze Bielczyny - Chełmża
342484 / 2010-10-22 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Brodnica - Brodnica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 1813C Żmijewo - Karbowo - ulica Klubowa w Karbowie
59244 / 2009-03-12 - Inny: jednostka budżetowa nie posiadająca osobowości prawnej
Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu - Grudziądz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Remonty cząstkowe nawierzchni chodników w granicach administracyjnych
miasta GrudziÄ…dza na rok 2009
79659 / 2015-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg, Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Lubiczu - Lubicz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Budowa chodnika przy ul.Kolejowej w Lubiczu Dolnym
362638 / 2010-11-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Unisław - Unisław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Budowa chodnika w ulicy Toruńskiej w Unisławiu
226649 / 2011-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Golub-Dobrzyń - Golub-Dobrzyń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Remont drogi gminnej nr 110257C Kamienny Smug - Nowogród w m.Nowogród, w km 4+835 - 5+085, (zabudowa pobocza lewostronnego drogi nr 110257C chodnikiem z regulacją odwodnienia pasa drogowego.
42033 / 2012-02-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Remonty cząstkowe nawierzchni brukowych i betonowych chodników, jezdni, parkingów, zatok autobusowych oraz progów zwalniających na terenie miasta Bydgoszczy w 2012r.
207 / 2010-01-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kowalewo Pomorskie - Kowalewo Pomorskie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Budowa chodnika na odcinku od wsi Frydrychowo do wsi Napole wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 554
322362 / 2014-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
PRZEBUDOWA DROGI POWIAOWEJ NR 1910C SAMSIECZNO - WOJNOWO POLEGAJÄ„CA NA WYKONANIU CHODNIKA W MIEJSCOWOSCI SICIENKO
294508 / 2009-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kęsowo - Kęsowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Zagospodarowanie Parku w Kęsowie oraz remont sceny.
279746 / 2014-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Budowa chodnika wraz ze zjazdami oraz regulacjÄ… urzÄ…dzeÅ„ odwodnieniowych wzdÅ‚uż drogi powiatowej nr 2016C Åubianka - KoÅ„czewice w miejscowoÅ›ci Biskupice
274533 / 2011-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Golub-Dobrzyń - Golub-Dobrzyń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Przebudowa drogi powiatowej nr 1730C - budowa chodnika w m. Wrocki.
78268 / 2009-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kowalewo Pomorskie - Kowalewo Pomorskie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Budowa chodnika w Wielkim Rychnowie gm. Kowalewo Pomorskie
217626 / 2010-07-21 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Åšwiedziebnia - Åšwiedziebnia (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Zagospodarowanie centrum miejscowości w Gminie Świedziebnia poprzez budowę chodników i placów parkingowych w miejscowościach Janowo, Kłuśno, Okalewko, Michałki oraz zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej wraz z biblioteką w miejscowości Świedziebnia.
249019 / 2014-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią - Nakło nad Notecią (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Budowa chodników w ciągach dróg powiatowych na terenie powiatu nakielskiego
319393 / 2010-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią - Nakło nad Notecią (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Roboty budowlane w zakresie chodników w ciagach dróg Powiatowych
147992 / 2009-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg, Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Lubiczu - Lubicz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
ZD/341/7040/08/16/09r -budowa II etapu chodnika w Grębocinie
160196 / 2010-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Obrowo - Obrowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Budowa chodnika przy drodze krajowej Nr 10 w miejscowości Zębówiec gm. Obrowo
158410 / 2011-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Lipno - Lipno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Remont ulicy Klonowej w Lipnie
238596 / 2009-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)
Odnowa nawierzchni dróg. Droga nr 247 przebudowa chodnika
na odcinku Wolwark - Szubin od km 13+950 do km 15+415