Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

280582 / 2009-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Bielsk Podlaski (Bielsk Podlaski)

sklepy piła

Budowa Ośrodka Kultury Lokalnej we wsi Piliki.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa Ośrodka Kultury Lokalnej we wsi Piliki. Cała funkcja budynku Ośrodka Kultury Lokalnej we wsi Piliki zlokalizowana jest na jednym poziomie. Do budynku zaprojektowano jedno wejście główne. Sala konsumpcyjna połączona jest komunikacyjnie bezpośrednio z zapleczem kuchennym i sanitariatem. W części zaplecza kuchennego jest wydzielone miejsce na odzież wierzchnią i umywalka do umycia rąk. Sanitariat podzielony jest na część damską i męską. Wszystkie pomieszczenia ogrzewane grzejnikami elektrycznymi naściennymi. Wszystkie pomieszczenia mają zaprojektowaną wentylację. Magazynek, szatnia i WC -mechaniczną, pozostałe pomieszczenia grawitacyjną zapewniającą 2,5 krotną wymianę powietrza w ciągu godziny. Wszystkie pomieszczenia powiązane z Ośrodkiem Kultury Lokalnej we wsi Piliki mają projektowaną posadzkę z terakoty, garaż i pomieszczenia związane z OSP Piliki mają projektowaną posadzkę betonową zatartą na gładko, pomieszczenia zaplecza kuchennego i sanitariatu mają projektowane ściany do wysokości 2,0 m z płytek glazurowych lub innym wykończeniem łatwo zmywalnym. Budynek zaopatrzony będzie w wodę potrzebną do celów socjalno-bytowych. Dobowe zaopatrzenie w wodę wynosi: 0,3 m3 do celów sanitarno-bytowych. Woda będzie doprowadzona z sieci wodociągowej wiejskiej. Odprowadzenie ścieków w ilości: 0,3 x 1,1 = 0,33 m3 do szczelnego zbiornika nieczystości zlokalizowanego na działce. Przyłącze energetyczne zapewnia wystarczająca ilość mocy potrzebnej do obsługi urządzeń. Projektuje się gniazda trójfazowe, oświetlenie sztuczne o natężeniu zgodnym z aktualnie obowiązującymi przepisami.
Na działce projektuje się posadowienie budynku Ośrodka Kultury Lokalnej we wsi Piliki zachowując narzucone linie zabudowy i odpowiednie odległości od granic działki. Od strony północnej budynku gdzie zlokalizowane jest główne wejście projektuje się utwardzenie terenu z kostki brukowej lub kostki granitowej. Oprócz budynku Ośrodka Kultury Lokalnej we wsi Piliki na działce projektuje się również przyłącze wodociągowe z istniejącego wodociągu, oraz zbiornik na nieczystości ciekłe. Odprowadzenie wód opadowych powierzchniowo na teren własnej działki.
Zestawienie powierzchni i kubatury budynku:
-Powierzchnia zabudowy 254,68m2
-Powierzchnia użytkowa 224,14 m2
-Kubatura zabudowy 986 m3
Projektowany budynek Ośrodka Kultury Lokalnej we wsi Piliki o zwartej bryle z dachem dwuspadowym pokrytym blacho-dachówką. Architektura budynku dobrze wkomponuje się w otoczenie. Elewacja jest tynkowana w kolorach pastelowych a cokół obłożony kształtkami klinkierowymi w kolorze ciemnego brązu. Część elewacji budynku ozdobiona drewnem na wysokości okien.
Fundament: Po przeanalizowaniu badań geologicznych, zaprojektowano posadowienie budynku na płycie żelbetowej wylewanej gr. 20 cm. Płyta oparta
na żebrach żelbetowych o wym. 30x50 cm, zbrojonych stalą żebrowaną S355JR pręty # 12, 4 dołem, 4 górą i 2 środkiem, strzemiona ze stali gładkiej ø 6 co 25 cm, żebra dzielą płytę na dziewięć mniejszych pól, całość na podłożu z chudego betonu gr 10 cm. Beton B25, płyta zbrojona w obu kierunkach (krzyżowo) stalą żebrowaną S355JR, zbrojenie dolne pręty # 12 co 15 cm, co drugi pręt odgięty przy podporze w 1/5 odległości od podpory, zbrojenie górne pręty # 12 co 15 cm, dodatkowo zostały wzmocnione naroża budynku w dolnej strefie prętami # 12 co 15 cm pod kątem 45° w 1/3 odległości krótszego boku pola skrajnego.
Izolacja przeciwwilgociowa:
-płyty fundamentowej: pozioma - 2 x papa asfaltowa na lepiku na gorąco,
pionowa - smarowanie abizolem lub 2 x dysperbitem
-podłogi: 2 x papa asfaltowa na lepiku na gorąco lub folia PE 0,5 mm
Izolacje cieplne: podłogi - styropian gr 10 cm fs 20, ścian zewnętrznych -
styropian gr 10 cm fs 15, ścian fundamentowych - styropian gr 5 cm, dachu -
wełna mineralna rozprężna gr 20 cm.
Powłoki zabezpieczające: Elementy drewniane więźby dachowej zabezpieczyć środkami grzybobójczymi i uodpornić na działanie ognia (Fobos -M2F)
Ściany zewnętrzne z bloczków z betonu komórkowego gr 24 cm na zaprawie
cem-wap. 3 MPa z ociepleniem styropianem 10 cm
Ścianki działowe: z pustaków gazobetonowych gr 12 cm na zaprawie cem-wap 3 MPa,
Nadproża okienne i drzwiowe: wylewane żelbetowe zbrojone stalą S355JR,
zbrojone prętami # 12, 5 dołem i 2 górą, co 2 dolny w odległości 1/5 rozpiętości od podpory odgięty do góry ,strzemiona ze stali gładkiej ø 6 co 25 cm zagęszczone przy podporach co 15 cm, Beton B20
Wieńce: o wymiarach 24 x 24 żelbetowe wylewane zbrojone prętami # 12 po dwa dołem i górą. Beton B20. Wieńce mogą mieć dodatkowe ocieplenie ze styropianu gr 2 cm
Schody zewnętrzne: żelbetowe wylewane zbrojone prętami żebrowanymi 34GS # 12 co 12 cm. Pręty rozdzielcze ø 6 gładkie co 25 cm. Beton B20
Dach: drewniany dwuspadowy z dźwigarów kratowych rozstawionych co 1,2
m, pas dolny dźwigarów stanowi sufit pomieszczeń projektowanego budynku.
Drewno sosnowe klasy C24. Murłaty kotwić w wieńcu śrubami M12 w odstępach max. co 1,0 m lub gęściej.
Pokrycie dachu: blacho-dachówką koloru brązowego na łatach 5x4. Obróbki
blacharskie z blachy powlekanej gr 0,55 mm w kolorze pokrycia. Rynny i rury
spustowe w kolorze pokrycia.
Przewody kominowe i wentylacyjne: Kominy spalinowe wykonane z cegły ceramicznej pełnej wymiar przewodu 27x14 cm wymurowane na zaprawie cem-wap. 3 MPa. Kanały wentylacyjne wykonane z cegły ceramicznej pełnej wymiar przewodu 14x14 cm wymurowane na zaprawie cem-wap. 3 MPa, lub z elementów systemu kominowego. Kominy spalinowe i wentylacyjne wyprowadzone ponad dach na wysokość około 30 cm od poziomu połaci. Kominy zakończone czopuchami z betonu i zabezpieczone siatką. Kominek podłączony do komina spalinowego,
Stolarka okienna: została zaprojektowana stolarka okienna z pcv o wsp.
Przenikania ciepła W

U=1,4(m2xK )
Stolarka w okleinie białej.
Stolarka drzwiowa: drzwi wewnętrzne typowe płytowe tłoczone, drzwi zewnętrzne drewniane z ociepleniem w kolorze brązowym.
Roboty wykończeniowe:
podłogi i posadzki: wg opisu na przekroju pionowym
tynki wewnętrzne i okładziny: tynk ścian i sufitu gipsowe nakładane maszynowo z gładzią gipsową. Sufit obity płytą G.K. -szpachlowania gipsowe. W w.c. glazura do wysokości min. 2,0 m ściany, w kuchni między szafkami i do poziomu dolnej krawędzi szafek wiszących.
tynki zewnętrzne i okładziny: tynk cienkowarstwowy mineralny biały o strukturze- kaszy, malowany farbą silikatową w kolorze 6100 wg palety kolorów. Cokół obłożony kształtkami klinkierowymi w kolorze brązowym.
roboty malarskie: ściany i sufit malowane farbą emulsyjną w kolorze białym lub w innym wybranym kolorze.
obróbki blacharskie: rynny i rury spustowe PCV w technologii pcv, podokienniki, deski okapowe oraz deski wiatrowe należy obrobić blachą stalową powlekaną w kolorze pokrycia dachowego
opaska: wokół budynku należy wykonać opaskę betonową wylewaną lub z płytek betonowych, szer. 50 cm, na podsypce piaskowej, ze spadkiem od budynku.
Instalacje
wodociągowa: wew. inst. wodociągowa wykonana z rur PE doprowadzona z sieci wodociągowej. Ciepła woda podgrzewana za pomocą bojlera lub kominka wyposażonego w płaszcz wodny.
kanalizacyjna: odprowadzanie ścieków bytowych do zbiornika na nieczystości ciekłe.
elektryczna: oświetleniowa, gniazda 230V , gniazdo 380V - przyłącze napowietrzne z najbliższego słupa sieci energetycznej na warunkach określonych przez gestora sieci. W budynku należy wykonać instalację odgromową wg. oddzielnego opracowania.
ogrzewanie: grzejnikami elektrycznymi
usuwanie odpadów stałych: socjalno-bytowych winno odbywać się przez składowanie w zamkniętych pojemnikach stalowych i wywożone przez jednostki wyspecjalizowane.
wentylacja: pomieszczenia: sali, kuchni i garażu posiadają wentylację grawitacyjną, pomieszczenia: WC - męskiego i damskiego, magazynek i szatnia posiadają wentylację mechaniczną uruchamianą automatycznie przy włączeniu oświetlenia.
Opis techniczny ogrodzenia działki nr geod. 122.
Wykopy: pod słupy wykonać wykop o głębokości 100 cm, pod cokół fundamentowy o głębokości 50 cm.
Fundamenty: pod słupy i cokół fundamentowy z betonu klasy B15.
Słupy ogrodzeniowe: murowane z cegły klinkierowej na zaprawie kolorowej, licowane na spoinę wklęsłą, o wymiarach 38x38 cm, 75x38 cm, 79x38 cm, 133x38 cm, słupy z rdzeniem żelbetowym 14x14 cm, 52x14 cm, 55x14 cm, 109x14 cm. Ostatnia warstwa cegieł wysunięta względem lica o 6 cm. Słupy zakończyć płytkami klinkierowych.
Cokół fundamentowy: murowany z cegły klinkierowej na zaprawie kolorowej, licowane na spoinę wklęsłą, wysokość cokołu 12 cm, cokół zwieńczony kształtką klinkierową na całej długości.
Przęsła ogrodzeniowe: ze stalowych rur kwadratowych 15x15x3, mocowane w
odstępach do ramy stalowej z rury kwadratowej 40x40x3 cm, rama zamocowana na kątownikach stalowych zakotwionych w murze.
Malowanie: farba podkładowa dwie warstwy i farba olejna do metalu w kolorze ciemno brązowym.
Brama przesuwna i bramka wejściowa: robione na zamówienie wg. gustu inwestora.
Utwardzenie działki nr geod. 122 i zjazd publiczny z drogi powiatowej.
Wykopy pod warstwy konstrukcyjne utwardzenia: wykonać wykop o głębokości 40 cm.
Konstrukcja utwardzenia: ubity piasek gr 20cm, podsypka piaskowo-cem. gr 10cm
Kostka betonowa: kostka betonowa gr. 8 cm.
Zakres zamówienia.
Roboty budowlane:
1) roboty ziemne-przygotowawcze,
2) wykonanie fundamentów
3) wykonanie ścian zewnętrznych
4) wykonanie podłoża i posadzki,
5) wykonanie dachu-konstrukcji dachu,
6) wykonaniu przewodów kominowych i wentylacyjnych,
7) montażu stolarki okiennej i drzwiowej,
8) wykonaniu tynków i okładzin wewnętrznych,
9) wykonaniu robót wykończeniowych,
10) rozstawieniu rusztowań,
11) wykonaniu ogrodzenia,
Instalacja elektryczna:
1) wykonaniu rozdzielni elektrycznych,
2) wykonaniu WZL zasilających rozdzielnie,
3) wykonaniu instalacji oświetleniowej, siły oraz gniazd wtykowych,
4) wykonaniu instalacji odgromowej, uziomu fundamentów,
5) wykonaniu badań i pomiarów
Instalacje sanitarne:
1) wykonanie instalacji wodociągowej,
2) wykonanie kanalizacji sanitarnej wewnętrznej
3) wykonanie rozkuć i przekuć w instalacji wod.-kan.,
4) wykonanie przyłącza wodociągowego,
5) wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej (bez zbiorników na ścieki),
6) wykonanie instalacji grzewczej,
7) wykonanie wentylacji nawiew N1,
8) wykonanie wentylacji wywiew W1,
9) wykonanie wentylacji nawiew N 2,
10) wykonanie wentylacji wywiew W2,
11) wykonanie klimatyzacji,
12) wykonanie rozkuć i przekuć w wentylacji,
Wyposażenie Ośrodka Kultury Lokalnej we wsi Piliki:
1) zakup 2 zestawów komputerowych z monitorem i oprogramowaniem,
2) zakup 2 urządzeń wielofunkcyjnych,
3) zakup 2 stołów do ping-ponga i 2 zestawów do gry (siatka, piłeczki, rakietki),
4) zakup telewizora LCD 47 cali,
5) zakup 30 stolików świetlicowych JAN,
6) zakup 100 krzesełek szkolnych,
7) zakup 5 szaf ubraniowych,
8) montaż łącza internetowego wraz z dostępem do internetu

Budowa garażu:
1) wykonanie robót ziemnych -przygotowawczych,
2) wykonanie fundamentów,
3) wykonanie ścian zewnętrznych
4) wykonanie podłoża i posadzek,
5) wykonanie dachu-konstrukcji dachu,
6) wykonanie stolarki drzwiowej,
7) wykonanie tynków i okładzin wewnętrznych,
8) wykonanie robót wykończeniowych,
9) rozstawienie rusztowań

Szczegółowy zakres zamówienia określony jest w dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, branżowych przedmiarach robót.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 280582

Data publikacji: 2009-08-17

Nazwa: Gmina Bielsk Podlaski

Ulica: ul. Mickiewicza 46

Numer domu: 46

Miejscowość: Bielsk Podlaski

Kod pocztowy: 17-100

Województwo / kraj: podlaskie

Numer telefonu: 085 7306851, 7305031

Numer faxu: 085 7302015

Adres strony internetowej: www.bielskpodlaski.pl

Regon: 05065900700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Budowa Ośrodka Kultury Lokalnej we wsi Piliki.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest budowa Ośrodka Kultury Lokalnej we wsi Piliki. Cała funkcja budynku Ośrodka Kultury Lokalnej we wsi Piliki zlokalizowana jest na jednym poziomie. Do budynku zaprojektowano jedno wejście główne. Sala konsumpcyjna połączona jest komunikacyjnie bezpośrednio z zapleczem kuchennym i sanitariatem. W części zaplecza kuchennego jest wydzielone miejsce na odzież wierzchnią i umywalka do umycia rąk. Sanitariat podzielony jest na część damską i męską. Wszystkie pomieszczenia ogrzewane grzejnikami elektrycznymi naściennymi. Wszystkie pomieszczenia mają zaprojektowaną wentylację. Magazynek, szatnia i WC -mechaniczną, pozostałe pomieszczenia grawitacyjną zapewniającą 2,5 krotną wymianę powietrza w ciągu godziny. Wszystkie pomieszczenia powiązane z Ośrodkiem Kultury Lokalnej we wsi Piliki mają projektowaną posadzkę z terakoty, garaż i pomieszczenia związane z OSP Piliki mają projektowaną posadzkę betonową zatartą na gładko, pomieszczenia zaplecza kuchennego i sanitariatu mają projektowane ściany do wysokości 2,0 m z płytek glazurowych lub innym wykończeniem łatwo zmywalnym. Budynek zaopatrzony będzie w wodę potrzebną do celów socjalno-bytowych. Dobowe zaopatrzenie w wodę wynosi: 0,3 m3 do celów sanitarno-bytowych. Woda będzie doprowadzona z sieci wodociągowej wiejskiej. Odprowadzenie ścieków w ilości: 0,3 x 1,1 = 0,33 m3 do szczelnego zbiornika nieczystości zlokalizowanego na działce. Przyłącze energetyczne zapewnia wystarczająca ilość mocy potrzebnej do obsługi urządzeń. Projektuje się gniazda trójfazowe, oświetlenie sztuczne o natężeniu zgodnym z aktualnie obowiązującymi przepisami.
Na działce projektuje się posadowienie budynku Ośrodka Kultury Lokalnej we wsi Piliki zachowując narzucone linie zabudowy i odpowiednie odległości od granic działki. Od strony północnej budynku gdzie zlokalizowane jest główne wejście projektuje się utwardzenie terenu z kostki brukowej lub kostki granitowej. Oprócz budynku Ośrodka Kultury Lokalnej we wsi Piliki na działce projektuje się również przyłącze wodociągowe z istniejącego wodociągu, oraz zbiornik na nieczystości ciekłe. Odprowadzenie wód opadowych powierzchniowo na teren własnej działki.
Zestawienie powierzchni i kubatury budynku:
-Powierzchnia zabudowy 254,68m2
-Powierzchnia użytkowa 224,14 m2
-Kubatura zabudowy 986 m3
Projektowany budynek Ośrodka Kultury Lokalnej we wsi Piliki o zwartej bryle z dachem dwuspadowym pokrytym blacho-dachówką. Architektura budynku dobrze wkomponuje się w otoczenie. Elewacja jest tynkowana w kolorach pastelowych a cokół obłożony kształtkami klinkierowymi w kolorze ciemnego brązu. Część elewacji budynku ozdobiona drewnem na wysokości okien.
Fundament: Po przeanalizowaniu badań geologicznych, zaprojektowano posadowienie budynku na płycie żelbetowej wylewanej gr. 20 cm. Płyta oparta
na żebrach żelbetowych o wym. 30x50 cm, zbrojonych stalą żebrowaną S355JR pręty # 12, 4 dołem, 4 górą i 2 środkiem, strzemiona ze stali gładkiej ø 6 co 25 cm, żebra dzielą płytę na dziewięć mniejszych pól, całość na podłożu z chudego betonu gr 10 cm. Beton B25, płyta zbrojona w obu kierunkach (krzyżowo) stalą żebrowaną S355JR, zbrojenie dolne pręty # 12 co 15 cm, co drugi pręt odgięty przy podporze w 1/5 odległości od podpory, zbrojenie górne pręty # 12 co 15 cm, dodatkowo zostały wzmocnione naroża budynku w dolnej strefie prętami # 12 co 15 cm pod kątem 45° w 1/3 odległości krótszego boku pola skrajnego.
Izolacja przeciwwilgociowa:
-płyty fundamentowej: pozioma - 2 x papa asfaltowa na lepiku na gorąco,
pionowa - smarowanie abizolem lub 2 x dysperbitem
-podłogi: 2 x papa asfaltowa na lepiku na gorąco lub folia PE 0,5 mm
Izolacje cieplne: podłogi - styropian gr 10 cm fs 20, ścian zewnętrznych -
styropian gr 10 cm fs 15, ścian fundamentowych - styropian gr 5 cm, dachu -
wełna mineralna rozprężna gr 20 cm.
Powłoki zabezpieczające: Elementy drewniane więźby dachowej zabezpieczyć środkami grzybobójczymi i uodpornić na działanie ognia (Fobos -M2F)
Ściany zewnętrzne z bloczków z betonu komórkowego gr 24 cm na zaprawie
cem-wap. 3 MPa z ociepleniem styropianem 10 cm
Ścianki działowe: z pustaków gazobetonowych gr 12 cm na zaprawie cem-wap 3 MPa,
Nadproża okienne i drzwiowe: wylewane żelbetowe zbrojone stalą S355JR,
zbrojone prętami # 12, 5 dołem i 2 górą, co 2 dolny w odległości 1/5 rozpiętości od podpory odgięty do góry ,strzemiona ze stali gładkiej ø 6 co 25 cm zagęszczone przy podporach co 15 cm, Beton B20
Wieńce: o wymiarach 24 x 24 żelbetowe wylewane zbrojone prętami # 12 po dwa dołem i górą. Beton B20. Wieńce mogą mieć dodatkowe ocieplenie ze styropianu gr 2 cm
Schody zewnętrzne: żelbetowe wylewane zbrojone prętami żebrowanymi 34GS # 12 co 12 cm. Pręty rozdzielcze ø 6 gładkie co 25 cm. Beton B20
Dach: drewniany dwuspadowy z dźwigarów kratowych rozstawionych co 1,2
m, pas dolny dźwigarów stanowi sufit pomieszczeń projektowanego budynku.
Drewno sosnowe klasy C24. Murłaty kotwić w wieńcu śrubami M12 w odstępach max. co 1,0 m lub gęściej.
Pokrycie dachu: blacho-dachówką koloru brązowego na łatach 5x4. Obróbki
blacharskie z blachy powlekanej gr 0,55 mm w kolorze pokrycia. Rynny i rury
spustowe w kolorze pokrycia.
Przewody kominowe i wentylacyjne: Kominy spalinowe wykonane z cegły ceramicznej pełnej wymiar przewodu 27x14 cm wymurowane na zaprawie cem-wap. 3 MPa. Kanały wentylacyjne wykonane z cegły ceramicznej pełnej wymiar przewodu 14x14 cm wymurowane na zaprawie cem-wap. 3 MPa, lub z elementów systemu kominowego. Kominy spalinowe i wentylacyjne wyprowadzone ponad dach na wysokość około 30 cm od poziomu połaci. Kominy zakończone czopuchami z betonu i zabezpieczone siatką. Kominek podłączony do komina spalinowego,
Stolarka okienna: została zaprojektowana stolarka okienna z pcv o wsp.
Przenikania ciepła W

U=1,4(m2xK )
Stolarka w okleinie białej.
Stolarka drzwiowa: drzwi wewnętrzne typowe płytowe tłoczone, drzwi zewnętrzne drewniane z ociepleniem w kolorze brązowym.
Roboty wykończeniowe:
podłogi i posadzki: wg opisu na przekroju pionowym
tynki wewnętrzne i okładziny: tynk ścian i sufitu gipsowe nakładane maszynowo z gładzią gipsową. Sufit obity płytą G.K. -szpachlowania gipsowe. W w.c. glazura do wysokości min. 2,0 m ściany, w kuchni między szafkami i do poziomu dolnej krawędzi szafek wiszących.
tynki zewnętrzne i okładziny: tynk cienkowarstwowy mineralny biały o strukturze- kaszy, malowany farbą silikatową w kolorze 6100 wg palety kolorów. Cokół obłożony kształtkami klinkierowymi w kolorze brązowym.
roboty malarskie: ściany i sufit malowane farbą emulsyjną w kolorze białym lub w innym wybranym kolorze.
obróbki blacharskie: rynny i rury spustowe PCV w technologii pcv, podokienniki, deski okapowe oraz deski wiatrowe należy obrobić blachą stalową powlekaną w kolorze pokrycia dachowego
opaska: wokół budynku należy wykonać opaskę betonową wylewaną lub z płytek betonowych, szer. 50 cm, na podsypce piaskowej, ze spadkiem od budynku.
Instalacje
wodociągowa: wew. inst. wodociągowa wykonana z rur PE doprowadzona z sieci wodociągowej. Ciepła woda podgrzewana za pomocą bojlera lub kominka wyposażonego w płaszcz wodny.
kanalizacyjna: odprowadzanie ścieków bytowych do zbiornika na nieczystości ciekłe.
elektryczna: oświetleniowa, gniazda 230V , gniazdo 380V - przyłącze napowietrzne z najbliższego słupa sieci energetycznej na warunkach określonych przez gestora sieci. W budynku należy wykonać instalację odgromową wg. oddzielnego opracowania.
ogrzewanie: grzejnikami elektrycznymi
usuwanie odpadów stałych: socjalno-bytowych winno odbywać się przez składowanie w zamkniętych pojemnikach stalowych i wywożone przez jednostki wyspecjalizowane.
wentylacja: pomieszczenia: sali, kuchni i garażu posiadają wentylację grawitacyjną, pomieszczenia: WC - męskiego i damskiego, magazynek i szatnia posiadają wentylację mechaniczną uruchamianą automatycznie przy włączeniu oświetlenia.
Opis techniczny ogrodzenia działki nr geod. 122.
Wykopy: pod słupy wykonać wykop o głębokości 100 cm, pod cokół fundamentowy o głębokości 50 cm.
Fundamenty: pod słupy i cokół fundamentowy z betonu klasy B15.
Słupy ogrodzeniowe: murowane z cegły klinkierowej na zaprawie kolorowej, licowane na spoinę wklęsłą, o wymiarach 38x38 cm, 75x38 cm, 79x38 cm, 133x38 cm, słupy z rdzeniem żelbetowym 14x14 cm, 52x14 cm, 55x14 cm, 109x14 cm. Ostatnia warstwa cegieł wysunięta względem lica o 6 cm. Słupy zakończyć płytkami klinkierowych.
Cokół fundamentowy: murowany z cegły klinkierowej na zaprawie kolorowej, licowane na spoinę wklęsłą, wysokość cokołu 12 cm, cokół zwieńczony kształtką klinkierową na całej długości.
Przęsła ogrodzeniowe: ze stalowych rur kwadratowych 15x15x3, mocowane w
odstępach do ramy stalowej z rury kwadratowej 40x40x3 cm, rama zamocowana na kątownikach stalowych zakotwionych w murze.
Malowanie: farba podkładowa dwie warstwy i farba olejna do metalu w kolorze ciemno brązowym.
Brama przesuwna i bramka wejściowa: robione na zamówienie wg. gustu inwestora.
Utwardzenie działki nr geod. 122 i zjazd publiczny z drogi powiatowej.
Wykopy pod warstwy konstrukcyjne utwardzenia: wykonać wykop o głębokości 40 cm.
Konstrukcja utwardzenia: ubity piasek gr 20cm, podsypka piaskowo-cem. gr 10cm
Kostka betonowa: kostka betonowa gr. 8 cm.
Zakres zamówienia.
Roboty budowlane:
1) roboty ziemne-przygotowawcze,
2) wykonanie fundamentów
3) wykonanie ścian zewnętrznych
4) wykonanie podłoża i posadzki,
5) wykonanie dachu-konstrukcji dachu,
6) wykonaniu przewodów kominowych i wentylacyjnych,
7) montażu stolarki okiennej i drzwiowej,
8) wykonaniu tynków i okładzin wewnętrznych,
9) wykonaniu robót wykończeniowych,
10) rozstawieniu rusztowań,
11) wykonaniu ogrodzenia,
Instalacja elektryczna:
1) wykonaniu rozdzielni elektrycznych,
2) wykonaniu WZL zasilających rozdzielnie,
3) wykonaniu instalacji oświetleniowej, siły oraz gniazd wtykowych,
4) wykonaniu instalacji odgromowej, uziomu fundamentów,
5) wykonaniu badań i pomiarów
Instalacje sanitarne:
1) wykonanie instalacji wodociągowej,
2) wykonanie kanalizacji sanitarnej wewnętrznej
3) wykonanie rozkuć i przekuć w instalacji wod.-kan.,
4) wykonanie przyłącza wodociągowego,
5) wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej (bez zbiorników na ścieki),
6) wykonanie instalacji grzewczej,
7) wykonanie wentylacji nawiew N1,
8) wykonanie wentylacji wywiew W1,
9) wykonanie wentylacji nawiew N 2,
10) wykonanie wentylacji wywiew W2,
11) wykonanie klimatyzacji,
12) wykonanie rozkuć i przekuć w wentylacji,
Wyposażenie Ośrodka Kultury Lokalnej we wsi Piliki:
1) zakup 2 zestawów komputerowych z monitorem i oprogramowaniem,
2) zakup 2 urządzeń wielofunkcyjnych,
3) zakup 2 stołów do ping-ponga i 2 zestawów do gry (siatka, piłeczki, rakietki),
4) zakup telewizora LCD 47 cali,
5) zakup 30 stolików świetlicowych JAN,
6) zakup 100 krzesełek szkolnych,
7) zakup 5 szaf ubraniowych,
8) montaż łącza internetowego wraz z dostępem do internetu

Budowa garażu:
1) wykonanie robót ziemnych -przygotowawczych,
2) wykonanie fundamentów,
3) wykonanie ścian zewnętrznych
4) wykonanie podłoża i posadzek,
5) wykonanie dachu-konstrukcji dachu,
6) wykonanie stolarki drzwiowej,
7) wykonanie tynków i okładzin wewnętrznych,
8) wykonanie robót wykończeniowych,
9) rozstawienie rusztowań

Szczegółowy zakres zamówienia określony jest w dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, branżowych przedmiarach robót.

Kody CPV:
452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454200007 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
454430004 (Roboty elewacyjne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453322005 (Roboty instalacyjne hydrauliczne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2010

Informacja na temat wadium:
Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 12.000,00 zł słownie: dwanaście tysięcy złotych.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
- pieniądzu,
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancjach bankowych,
-gwarancjach ubezpieczeniowych,
-poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w w/w formach.
Wadium wnoszone w pieniądzu winno być wpłacone przelewem na rachunek bankowy Bank Spółdzielczy w Brańsku Nr 80 8063 0001 0010 0100 0879 0001. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone w oryginale i musi obejmować cały okres związania ofertą.
Zamawiający zwraca wadium na zasadach określonych w art. 46 ustawy Pzp. Wykonawca, który nie wniesie wadium w wysokości określonej w SIWZ lub dopuszczalnej formie zostanie wykluczony z postępowania.
Zamawiający nie dopuszcza wniesienia wadium w formie gotówki pod rygorem wykluczenia z postępowania.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

opis_war:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełnią następujące warunki:
-posiadają niezbędne uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
-posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia.
-znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
-nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia-nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w punkcie 10 SIWZ. Z treści dokumentów musi jednoznacznie wynikać, iż w/w warunki Wykonawca spełnił. Nie spełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy Pzp.

inf_osw:
W celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych Zamawiający żąda:
-wypełnionego formularza OFERTA-załącznik nr 1 do SIWZ wraz z kosztorysami ofertowymi- załączniki nr 1A, 1B, 1C, 1D, 1E do SIWZ.
aktualnego odpisu z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert złożony w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
W celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Zamawiający żąda:
-wykazu wykonanych robót budowlanych w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy-w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie z wykorzystaniem wzoru załącznik nr 3 do SIWZ.
Wykaz musi zawierać co najmniej 2 roboty budowlane polegające na budowie lub remoncie budynków, o wartości co najmniej 600.000,00 zł brutto każda, poparty dokumentami potwierdzającymi, że roboty te zostały wykonane należycie (referencje).
-Wykazu osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności z wykorzystaniem wzoru załącznik nr 5 do SIWZ. Należy również dołączyć pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia jeżeli w przedstawionym wykazie Wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy dysponowanie 1 pracownikiem z uprawnieniami do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie -kierownika budowy -branża budowlana, dysponowania 1 pracownikiem z uprawnieniami do kierowania robotami budowlanymi - branża sanitarna oraz dysponowania 1 pracownikiem z uprawnieniami do kierowania robotami budowlanymi - branża elektryczna.
Uprawnienia poparte dokumentami stwierdzającymi przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przynależnością do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa. Wykonawca dołącza kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem dokumentów potwierdzających ich kwalifikacje zawodowe.
W celu potwierdzenia przez Wykonawcę warunków znajdowania się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, Zamawiający żąda:
-polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 600.000,00 PLN- złożone w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
W celu potwierdzenia że, Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych.
- oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust 1 i art. 44 ustawy z wykorzystaniem wzoru -załącznik nr 4 do SIWZ.
W przypadku złożenia oferty wspólnej przez Wykonawców muszą spełniać następujące wymagania:
-Wykonawcy przedłożą wraz z ofertą umowę regulującą współpracę tych Wykonawców, która musi określać w sposób nie budzący wątpliwości Wykonawców odpowiedzialnych za złożoną ofertę i wykonanie zamówienia, zasady reprezentacji, zasady odpowiedzialności w tym w szczególności odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia.
-W odniesieniu do wymagań przedstawionych przez Zamawiającego każdy z Wykonawców oddzielnie musi udokumentować, że spełnia warunki udziału w postępowaniu.
-W przypadku warunku wymaganego doświadczenia, każdy z Wykonawców musi udokumentować doświadczenie z ostatnich 5 lat w realizacji co najmniej 2 robót budowlanych polegających na budowie lub remoncie budynków o wartości co najmniej 600.000,00 zł brutto każda, poparte dokumentami potwierdzającymi, że roboty te zostały wykonane należycie (referencje).
-W przypadku warunku potencjału ekonomicznego i technicznego Wykonawcy muszą go spełniać wspólnie.
Wykonawcy występujący wspólnie, muszą upoważnić jednego spośród siebie jako przedstawiciela pozostałych w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy, a jego upoważnienie musi być udokumentowane pełnomocnictwem podpisanym przez upełnomocnionych przedstawicieli pozostałych Wykonawców. Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie wskazywać czynności do wykonywania których pełnomocnik jest upoważniony.
Pełnomocnictwa muszą być wniesione w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza lub wystawcę dokumentu.
Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zamiast dokumentów na potwierdzenie uprawnienia do wykonywania określonej działalności Wykonawca postępuje zgodnie z § 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą zostać złożone (Dz. U. z 2006 r. Nr 87, poz. 605 z późn. zm.).
Dokumenty mogą być przedstawione w formie oryginału lub kopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bielskpodlaski.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Bielsk Podlaski
ul. Mickiewicza 46
17-100 Bielsk Podlaski
pokój nr 7

Data składania wniosków, ofert: 09/09/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Bielsk Podlaski
ul. Mickiewicza 46
17-100 Bielsk Podlaski
Biuro Podawcze Urzędu Gminy Bielsk Podlaski

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 finansowanie Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich i środki własne.

Podobne przetargi

224864 / 2009-07-06 - Inny: Jednostka oświatowa

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)
Budowa zespołu boisk szkolnych, ogrodzenia oraz utwardzenia nawierzchni istniejącego parkingu na działkach nr ew. gr. 198/1, 199/3, 203/3, 201/11, 200/2, 197/2 - obręb 17 przy ul. Sienkiewicza 57 w Białymstoku

271470 / 2009-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Turośń Kościelna - Turośń Kościelna (podlaskie)
CPV: 452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)
Budowa świetlicy w Niewodnicy Koryckiej wraz z zagospodarowanie terenu wokół: wykonanie ogrodzenia posesji, utwardzenie dojść, dojazdów i parkingów oraz budowa śmietnika.

170851 / 2009-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Turośń Kościelna - Turośń Kościelna (podlaskie)
CPV: 452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)
Budowa świetlicy w Niewodnicy Koryckiej wraz z zagospodarowanie terenu wokół: wykonanie ogrodzenia posesji, utwardzenie dojść, dojazdów i parkingów oraz budowa śmietnika.

36064 / 2014-01-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Suwalski - Suwałki (podlaskie)
CPV: 452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)
Remont i przebudowa zabytkowej kordegardy w Dowspudzie w projekcie Aktywna młodzież ożywia zabytki - współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013