Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

349437 / 2008-12-04 - Inny: Państwowa instytucja kultury / Narodowy Instytut Fryderyka Chopina (Warszawa)

Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych przy rewaloryzacji budynku dworu zbudowanego na początku XIX w. wraz z niezbędnymi przyłączami instalacji zewnętrznych na terenie parku w Brochowie.

Opis zamówienia

Ogólny opis przedmiotu zamówienia:
Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu lub zakres robót budowlanych podano w tabeli zawartej w programie funkcjonalno-użytkowym dla części budowlanej, która zostanie przekazana wykonawcom zakwalifikowanym - zaproszonym do składania ofert, z określeniem funkcji, zakresu robót i wyposażenia każdego pomieszczenia.
Zakres robót instalacyjnych dotyczący instalacji sanitarnych i elektrycznych opisano w osobnych tomach będących załącznikami do programu funkcjonalno-użytkowego.
Zakres robót obejmuje -wykonanie obiektów pod klucz- to jest z wyposażeniem (bez mebli ruchomych) i wystrojem wnętrz, co należy uwzględnić w fazie projektowej.
Wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej wg zakresu budowlanego i branżowego zawartego w programie funkcjonalno-użytkowym wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i opiniami, wymaganymi przepisami ustawy Prawo budowlane oraz wykonanie robót budowlanych na podstawie ww. dokumentacji, zatwierdzonej przez Zamawiającego.
Kompletna dokumentacja projektowa powinna zawierać niezbędne do realizacji zadania opracowania branżowe, w tym przede wszystkim: architektoniczne, konstrukcyjne, instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, elektryczne, niskonapięciowe i inne, niezbędne do funkcjonowania obiektów.
- inwestycja położona jest na terenie i w strefie konserwatorskiej zabytkowego założenia dworsko-parkowego, wpisanego do rejestru zabytków, oraz w strefie konserwatorskiej kościoła p. w. św. Rocha,
- w obrębie terenu inwestycji znajdują się nieukończone obiekty budowlane przeznaczone do rozbiórki,
- teren budowy znajduje się w obrębie zabytkowego parku, który stanowiąc część zamierzenia, wymaga zabezpieczenia (drzewa, krzewy).
- teren budowy w rejonie realizowanych obiektów należy wygrodzić od pozostałej części parku.
- wjazd zapleczowy przy wykorzystaniu wjazdu bramowego od strony wschodniej.
Przed wykonaniem właściwego projektu Wykonawca powinien wykonać koncepcję wstępną, która określi ostateczne wymagania układu funkcji i wyposażenia poszczególnych pomieszczeń i obiektów. Przed rozpoczęciem dalszych prac projektowych Wykonawca powinien uzyskać akceptację ww. koncepcji od Zamawiającego.
Zakres i sposób wykonania prac projektowych i budowlanych należy uzgodnić w formie decyzji z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
W celu ustalenia ostatecznego zakresu robót budowlanych w istniejących obiektach należy wykonać niezbędne opinie, badania, oceny techniczne lub ekspertyzy, które określą stan techniczny budynku w tym wytrzymałość ścian, fundamentów, stropów i dachu, co pozwoli na określenie ewentualnych robót rozbiórkowych i zmian w konstrukcji obiektu.
Przy realizacji przedmiotowego obiektu przewiduje się stosowanie technologii tradycyjnej.
W celu ustalenia ostatecznego zakresu robót budowlanych należy wykonać niezbędne opinie, badania, oceny techniczne lub ekspertyzy, które określą stan techniczny istniejących instalacji, które mogłyby zostać wykorzystane.
Zakres instalacji wewnętrznych został określony w programie funkcjonalno-użytkowym.
Standardy wykończenia pomieszczeń określono w programie funkcjonalno-użytkowym.
Określenie ostatecznych rozwiązań wykończenia wnętrz i elewacji budynków należy uzgodnić w formie decyzji z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
W ramach przedmiotowego projektu należy przewidzieć dojazd i dojście do budynku dworu w zakresie obsługi zapleczowej, przeciwpożarowej, parkingowej i turystycznej, w tym także rozwiązanie posadzek i ich podbudów, oświetlenia zewnętrznego, przyłączy zewnętrznych, a także w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu.
W następnym etapie Zamawiający przewiduje rewaloryzację istniejącego parku na podstawie wytycznych Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, poprzedzonej m. in. szczegółową inwentaryzacją zieleni, wykonaną w 2008 r. W zakres prac będą wchodzić: zabiegi pielęgnacyjne drzew i krzewów, nowe nasadzenia, wykonanie alejek, chodników, podjazdów i parkingu, ogrodzenia wokół parku z trzema bramami wjazdowymi i furtami, prace ziemne na terenie całego parku.
Zakres opracowania dokumentacyjnego powinien obejmować:
- uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień oraz decyzji, w tym m.in. uzyskanie zgody konserwatora zabytków, ewentualnej zgody właściciela drogi w sprawie zjazdu na teren opracowania,
- wykonanie niezbędnych do wykonania projektu i robót budowlanych ekspertyz i badań,
- opracowanie niezbędnej do wykonania robót budowlanych dokumentacji projektowej na wykonanie przedmiotu niniejszego opracowania; zakres dokumentacji projektowej powinien być zgodny z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 wrześnie 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. nr 202, poz. 2072 z późn. zm.) winien obejmować:
- projekt koncepcyjny zamierzenia - 4 egz.,
- projekt budowlany - 6 egz.,
- projekt wykonawczy - 4 egz.,
- przedmiar robót objętych zamówieniem - 2 egz.,
- specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót - 2 egz.,
- informację dot. BIOZ w oparciu o warunki określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. - 2 egz.
Prace realizowane w strefie konserwatorskiej winny być wykonywane przez osobę uprawnioną, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich i architektonicznych a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych ( Dz. U. z 2004 r. Nr 150, poz. 1579).
W celu wykonania prac w strefie konserwatorskiej założenia dworsko-parkowego wpisanego do rejestru zabytków konieczne jest złożenie wniosku do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków delegatura w Płocku, o wydanie pozwolenia oraz uzyskanie pozwolenia w formie decyzji na prowadzenie prac, przedstawiając opracowaną dokumentację projektową.
Do wykonania zadania należy użyć materiały dopuszczone do stosowania w budownictwie, posiadające wymagane deklaracje zgodności, atesty lub certyfikaty.
Gwarancja na przyjęte rozwiązania projektowe i wykonawstwo robót powinna wynosić minimum 5 lat od daty uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektów.
Całość prac należy wykonać zgodnie z:
- ustawą Prawo budowlane,
- obowiązującymi przepisami i normami w tym przepisami bhp, ppoż. i sanepid i przepisami szczególnymi,
- ustawą zamówienia publiczne,
- prace konserwatorskie winny być wykonywane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich i architektonicznych a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych ( Dz. U. z 2004 r.,Nr 150, poz. 1579).
Obowiązki Wykonawcy:
- Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia opracowania przedmiotu umowy z należytą starannością w sposób zgodny z wymogami ustawy, przepisami oraz wiedzy technicznej;
- Dokumentacja projektowa będzie skoordynowana branżowo i kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć oraz posiadać oświadczenie wykonawcy o spełnieniu tych wymagań; Wykonawca opatrzy przedmiot zamówienia w pisemne oświadczenia, że dostarczona dokumentacja jest zgodna z umową, obowiązującymi przepisami oraz normami, oraz że jest kompletna z punktu widzenia celu, jakiemu ma służyć;
- Wykonawca zagwarantuje opracowanie przedmiotu umowy przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe oraz ważne zaświadczenia o przynależności do właściwej Izby Samorządu Zawodowego;
- Wykonawca przedmiotu umowy zobowiąże się bezpłatnie usuwać wszelkie błędy, nieścisłości i braki projektu ujawnione po jego odbiorze w terminie 7 dni, a także w trakcie realizacji budowy, odnotowując ten fakt w projekcie;
- Warunkiem zawarcia umowy jest przedłożenie przez Wykonawcę (w terminie: do 7 dni od daty podpisania umowy) stosownych dokumentów, potwierdzających posiadanie ubezpieczenia budowy oraz wniesienie w dniu podpisania umowy zabezpieczenia należytego wykonania wyżej wymienionego przedmiotu umowy.
- Przed złożeniem oferty na opracowanie dokumentacji oraz wykonanie omawianego zakresu robót oferent ma obowiązek zapoznać się z obiektem i skontaktować się z przedstawicielem Inwestora: Panem Tadeuszem Owczukiem - tel. 0 660 489 049 lub Panem Radosławem Kowalewskim - tel. 0 660 489 047.
- Stan prawny nieruchomości Narodowy Instytut Fryderyka Chopina dzierżawi teren, którego właścicielem jest Skarb Państwa w trwałym zarządzie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
- Wykonawca przy realizacji niniejszego zamówienia będzie zobowiązany w trakcie projektowania współpracować z projektantem, wyłonionym w odrębnym postępowaniu, który przygotowuje projekt zagospodarowania Parku w Brochowie.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 349437

Data publikacji: 2008-12-04

Nazwa: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Ulica: Pl. Piłsudskiego 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-078

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 8275471

Numer faxu: 022 8275471

Adres strony internetowej: www.chopin.nifc.pl

Regon: 01730717100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Państwowa instytucja kultury

Inny rodzaj zamawiającego: Państwowa instytucja kultury

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych przy rewaloryzacji budynku dworu zbudowanego na początku XIX w. wraz z niezbędnymi przyłączami instalacji zewnętrznych na terenie parku w Brochowie.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Ogólny opis przedmiotu zamówienia:
Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu lub zakres robót budowlanych podano w tabeli zawartej w programie funkcjonalno-użytkowym dla części budowlanej, która zostanie przekazana wykonawcom zakwalifikowanym - zaproszonym do składania ofert, z określeniem funkcji, zakresu robót i wyposażenia każdego pomieszczenia.
Zakres robót instalacyjnych dotyczący instalacji sanitarnych i elektrycznych opisano w osobnych tomach będących załącznikami do programu funkcjonalno-użytkowego.
Zakres robót obejmuje -wykonanie obiektów pod klucz- to jest z wyposażeniem (bez mebli ruchomych) i wystrojem wnętrz, co należy uwzględnić w fazie projektowej.
Wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej wg zakresu budowlanego i branżowego zawartego w programie funkcjonalno-użytkowym wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i opiniami, wymaganymi przepisami ustawy Prawo budowlane oraz wykonanie robót budowlanych na podstawie ww. dokumentacji, zatwierdzonej przez Zamawiającego.
Kompletna dokumentacja projektowa powinna zawierać niezbędne do realizacji zadania opracowania branżowe, w tym przede wszystkim: architektoniczne, konstrukcyjne, instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, elektryczne, niskonapięciowe i inne, niezbędne do funkcjonowania obiektów.
- inwestycja położona jest na terenie i w strefie konserwatorskiej zabytkowego założenia dworsko-parkowego, wpisanego do rejestru zabytków, oraz w strefie konserwatorskiej kościoła p. w. św. Rocha,
- w obrębie terenu inwestycji znajdują się nieukończone obiekty budowlane przeznaczone do rozbiórki,
- teren budowy znajduje się w obrębie zabytkowego parku, który stanowiąc część zamierzenia, wymaga zabezpieczenia (drzewa, krzewy).
- teren budowy w rejonie realizowanych obiektów należy wygrodzić od pozostałej części parku.
- wjazd zapleczowy przy wykorzystaniu wjazdu bramowego od strony wschodniej.
Przed wykonaniem właściwego projektu Wykonawca powinien wykonać koncepcję wstępną, która określi ostateczne wymagania układu funkcji i wyposażenia poszczególnych pomieszczeń i obiektów. Przed rozpoczęciem dalszych prac projektowych Wykonawca powinien uzyskać akceptację ww. koncepcji od Zamawiającego.
Zakres i sposób wykonania prac projektowych i budowlanych należy uzgodnić w formie decyzji z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
W celu ustalenia ostatecznego zakresu robót budowlanych w istniejących obiektach należy wykonać niezbędne opinie, badania, oceny techniczne lub ekspertyzy, które określą stan techniczny budynku w tym wytrzymałość ścian, fundamentów, stropów i dachu, co pozwoli na określenie ewentualnych robót rozbiórkowych i zmian w konstrukcji obiektu.
Przy realizacji przedmiotowego obiektu przewiduje się stosowanie technologii tradycyjnej.
W celu ustalenia ostatecznego zakresu robót budowlanych należy wykonać niezbędne opinie, badania, oceny techniczne lub ekspertyzy, które określą stan techniczny istniejących instalacji, które mogłyby zostać wykorzystane.
Zakres instalacji wewnętrznych został określony w programie funkcjonalno-użytkowym.
Standardy wykończenia pomieszczeń określono w programie funkcjonalno-użytkowym.
Określenie ostatecznych rozwiązań wykończenia wnętrz i elewacji budynków należy uzgodnić w formie decyzji z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
W ramach przedmiotowego projektu należy przewidzieć dojazd i dojście do budynku dworu w zakresie obsługi zapleczowej, przeciwpożarowej, parkingowej i turystycznej, w tym także rozwiązanie posadzek i ich podbudów, oświetlenia zewnętrznego, przyłączy zewnętrznych, a także w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu.
W następnym etapie Zamawiający przewiduje rewaloryzację istniejącego parku na podstawie wytycznych Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, poprzedzonej m. in. szczegółową inwentaryzacją zieleni, wykonaną w 2008 r. W zakres prac będą wchodzić: zabiegi pielęgnacyjne drzew i krzewów, nowe nasadzenia, wykonanie alejek, chodników, podjazdów i parkingu, ogrodzenia wokół parku z trzema bramami wjazdowymi i furtami, prace ziemne na terenie całego parku.
Zakres opracowania dokumentacyjnego powinien obejmować:
- uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień oraz decyzji, w tym m.in. uzyskanie zgody konserwatora zabytków, ewentualnej zgody właściciela drogi w sprawie zjazdu na teren opracowania,
- wykonanie niezbędnych do wykonania projektu i robót budowlanych ekspertyz i badań,
- opracowanie niezbędnej do wykonania robót budowlanych dokumentacji projektowej na wykonanie przedmiotu niniejszego opracowania; zakres dokumentacji projektowej powinien być zgodny z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 wrześnie 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. nr 202, poz. 2072 z późn. zm.) winien obejmować:
- projekt koncepcyjny zamierzenia - 4 egz.,
- projekt budowlany - 6 egz.,
- projekt wykonawczy - 4 egz.,
- przedmiar robót objętych zamówieniem - 2 egz.,
- specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót - 2 egz.,
- informację dot. BIOZ w oparciu o warunki określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. - 2 egz.
Prace realizowane w strefie konserwatorskiej winny być wykonywane przez osobę uprawnioną, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich i architektonicznych a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych ( Dz. U. z 2004 r. Nr 150, poz. 1579).
W celu wykonania prac w strefie konserwatorskiej założenia dworsko-parkowego wpisanego do rejestru zabytków konieczne jest złożenie wniosku do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków delegatura w Płocku, o wydanie pozwolenia oraz uzyskanie pozwolenia w formie decyzji na prowadzenie prac, przedstawiając opracowaną dokumentację projektową.
Do wykonania zadania należy użyć materiały dopuszczone do stosowania w budownictwie, posiadające wymagane deklaracje zgodności, atesty lub certyfikaty.
Gwarancja na przyjęte rozwiązania projektowe i wykonawstwo robót powinna wynosić minimum 5 lat od daty uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektów.
Całość prac należy wykonać zgodnie z:
- ustawą Prawo budowlane,
- obowiązującymi przepisami i normami w tym przepisami bhp, ppoż. i sanepid i przepisami szczególnymi,
- ustawą zamówienia publiczne,
- prace konserwatorskie winny być wykonywane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich i architektonicznych a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych ( Dz. U. z 2004 r.,Nr 150, poz. 1579).
Obowiązki Wykonawcy:
- Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia opracowania przedmiotu umowy z należytą starannością w sposób zgodny z wymogami ustawy, przepisami oraz wiedzy technicznej;
- Dokumentacja projektowa będzie skoordynowana branżowo i kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć oraz posiadać oświadczenie wykonawcy o spełnieniu tych wymagań; Wykonawca opatrzy przedmiot zamówienia w pisemne oświadczenia, że dostarczona dokumentacja jest zgodna z umową, obowiązującymi przepisami oraz normami, oraz że jest kompletna z punktu widzenia celu, jakiemu ma służyć;
- Wykonawca zagwarantuje opracowanie przedmiotu umowy przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe oraz ważne zaświadczenia o przynależności do właściwej Izby Samorządu Zawodowego;
- Wykonawca przedmiotu umowy zobowiąże się bezpłatnie usuwać wszelkie błędy, nieścisłości i braki projektu ujawnione po jego odbiorze w terminie 7 dni, a także w trakcie realizacji budowy, odnotowując ten fakt w projekcie;
- Warunkiem zawarcia umowy jest przedłożenie przez Wykonawcę (w terminie: do 7 dni od daty podpisania umowy) stosownych dokumentów, potwierdzających posiadanie ubezpieczenia budowy oraz wniesienie w dniu podpisania umowy zabezpieczenia należytego wykonania wyżej wymienionego przedmiotu umowy.
- Przed złożeniem oferty na opracowanie dokumentacji oraz wykonanie omawianego zakresu robót oferent ma obowiązek zapoznać się z obiektem i skontaktować się z przedstawicielem Inwestora: Panem Tadeuszem Owczukiem - tel. 0 660 489 049 lub Panem Radosławem Kowalewskim - tel. 0 660 489 047.
- Stan prawny nieruchomości Narodowy Instytut Fryderyka Chopina dzierżawi teren, którego właścicielem jest Skarb Państwa w trwałym zarządzie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
- Wykonawca przy realizacji niniejszego zamówienia będzie zobowiązany w trakcie projektowania współpracować z projektantem, wyłonionym w odrębnym postępowaniu, który przygotowuje projekt zagospodarowania Parku w Brochowie.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454200007 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
454400003 (Roboty malarskie i szklarskie)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
454500006 (Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
452624108 (Wznoszenie konstrukcji budynków)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
452625202 (Roboty murowe)

Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

Data zakończenia: 15/12/2009

Informacja na temat wadium:
Wymagane wadium 244.000 PLN. Warunki i inne zagadnienia z tego zakresu będą zamieszczone w SIWZ.

opis_war:
Warunki udziału w postępowaniu oceniane będą w systemie 1 lub 0 (spełnia lub nie spełnia warunku).
I. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy złożą wniosek o dopuszczenie do udziału w niniejszym przetargu ograniczonym oraz potwierdzą spełnienie poniższych warunków, załączając do wniosku o dopuszczenie do udziału w niniejszym postępowaniu, dokumenty zgodnie z wykazem określonym w pkt. pod nazwą Informacja o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
a. nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 oraz spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 Nr 223, poz. 1655) i złożą na potwierdzenie odpowiednie Oświadczenie według wzoru opracowanego przez Zamawiającego (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do ogłoszenia do pobrania ze strony internetowej Zamawiającego www.chopin.nifc.pl w zakładce BIP/przetargi);
b. posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności w ramach realizacji zamówienia objętego postępowaniem;
c. posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia;
d. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,
e. nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia;
f. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku podmioty występujące wspólnie o dopuszczenie do udziału w postępowaniu ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu i-lub do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, a pełnomocnictwo przedstawiają zamawiającemu przy wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Wykonawcy ci, występujący wspólnie, będą musieli przed zawarciem umowy na realizację przedmiotu zamówienia mieć uregulowany stan prawny w postaci umowy zawartej przed notariuszem, ustalającej zasady ich współpracy, przewidującej ich współdziałanie, sposób odpowiedzialności wraz z jej zakresem, pełnomocnictwa. Umowa taka może być zawarta już na etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i przedłożona zamawiającemu.
g. wykonawcy zagraniczni będą oceniani na tych samych zasadach jak wykonawcy krajowi, wykaz dokumentów niezbędnych do złożenia wraz z wnioskiem w celu dopuszczenia do udziału w postępowaniu zapisany został poniżej.

inf_osw:
Do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (wzór wniosku o dopuszczenie do udziału stanowi załącznik nr 1 do ogłoszenia do pobrania ze strony internetowej Zamawiającego www.chopin.nifc.pl w zakładce BIP-przetargi) muszą zostać załączone następujące dokumenty lub ich kopie poświadczone za zgodność z oryginałem, podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania firmy na zewnątrz:
a. dokument potwierdzający dopuszczenie Wykonawcy do obrotu prawnego w zakresie objętym zamówieniem - aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli wniosek składany jest przez podmioty występujące wspólnie (np. konsorcjum), wówczas każdy podmiot musi oddzielnie przedłożyć powyższy dokument; jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast w-w dokumentu składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
b. zaświadczenie z właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłatami oraz składkami na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne lub stwierdzające, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków, jeżeli wniosek składany jest przez podmioty występujące wspólnie (np. konsorcjum), to każdy podmiot oddzielnie musi przedłożyć powyższe dokumenty; jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast w-w dokumentu składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
c. aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub stwierdzające, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji organu podatkowego, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków, jeżeli wniosek składany jest przez podmioty występujące wspólnie (np. konsorcjum), to każdy podmiot oddzielnie musi przedłożyć powyższe dokumenty; jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast w-w dokumentu składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
d. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast w-w dokumentu składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Prawo zamówień publicznych;
e. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udział w postępowaniu; jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast w-w dokumentu dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości oraz nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
f. polisę lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony w pełnym zakresie od odpowiedzialności cywilnej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej objętej przedmiotem zamówienia. Ponadto Wykonawca wybrany w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia będzie zobowiązany do przedłożenia polisy o wartości nie mniejszej niż 15% wartości ofertowej brutto zawartej w jego ofercie na realizację niniejszego zamówienia, a przedłożenie to winno nastąpić co najmniej po wyborze Wykonawcy, jednakże nie później niż przed wprowadzeniem na plac budowy. Jeżeli wniosek składany jest przez podmioty występujące wspólnie (np. konsorcjum), polisa taka powinna zapewniać w pełnym zakresie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej wszystkich podmiotów wspólnie występujących w tym przedsięwzięciu, w formie, jaką przyjmą wspólnie występujące podmioty, np. polisa OC wystawiona łącznie na rzecz tych wszystkich podmiotów w wymaganym zakresie lub też polisa OC obejmująca ubezpieczeniem w innej formie ustalonej w umowie wspólnie występujących podmiotów, jeżeli zapewni to bezpieczeństwo inwestycji co najmniej w takim samym stopniu jak polisa OC indywidualnego wykonawcy;
g. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia, którzy ustanowili pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu i-lub zawarcia umowy w sprawie o udzielenie zamówienia publicznego, załączają pełnomocnictwo do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Pełnomocnictwo musi być udzielone w formie pisemnej i powinno zawierać co najmniej: określenie nazwy postępowania o zamówienie publiczne, wskazanie Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, wskazanie ustanowionego Wykonawcy - Pełnomocnika oraz zakres jego umocowania. Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany przez wszystkich Wykonawców, ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia - przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji, o której mowa w punkcie II lit. a;
h. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia, wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przedłożą zobowiązanie do zawarcia właściwej umowy regulującej ich współpracę, mogą też już na etapie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyć umowę regulującą zasady ich współpracy, zawartą przed notariuszem.
i. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia muszą spełniać warunki oddzielnie w zakresie określonym w punktach: I lit. a, e oraz II lit. a, b, c, d, e, m. Wymagane dokumenty wymienione w powyższych punktach muszą być złożone przez każdy podmiot oddzielnie, celem potwierdzenia spełniania określonych warunków wymaganych przez zamawiającego.
W zakresie określonym w punktach: I lit. b, c, d oraz II lit. f, g, h, n, o, p, q, r, s, t Zamawiający będzie oceniał spełnianie warunków łącznie dla wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
j. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia, wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przedłożą zobowiązanie do zawarcia właściwej umowy regulującej ich współpracę.
k. Wykonawcy zagraniczni składają dokumenty zgodnie z wymogami określonymi powyżej w punktach: II lit. a, b, c, d, e, m bądź też tożsame odpowiedniki wymaganych dokumentów stosowane w kraju właściwym dla wykonawcy, przy czym dokumenty te są składane w formie oryginału, odpisu, wypisu, wyciągu lub kopii, przetłumaczone na język polski i są poświadczone przez wykonawcę; pozostałe dokumenty składają zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym ogłoszeniu;
l. W przypadku, kiedy wykonawcy mają siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w ich kraju pochodzenia lub w kraju, w którym mają siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej w punktach II lit. a, b, c, d, e, wówczas dokumenty te zastępuje się dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Terminy ważności takich dokumentów są takie same jak w przypadku dokumentów wymaganych, wymienionych powyżej w punktach II lit. a, b, c, d, e.
m. sprawozdanie finansowe, a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości, również z opinią o badanym sprawozdaniu - za okres ostatnich 3 lat obrotowych - za rok 2007, 2006, 2005 (jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - wówczas za cały okres działalności).
W przypadku wykonawców niezobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego: przedłożenie innych dokumentów określających obroty, zysk oraz zobowiązania i należności - za okres ostatnich 3 lat obrotowych - za rok 2007, 2006, 2005 (jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - za cały okres działalności).
Jeżeli wniosek składany jest przez podmioty występujące wspólnie (np. konsorcjum), to każdy podmiot oddzielnie musi przedłożyć powyższe dokumenty.
n. informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych na poziomie nie mniejszym niż 1.500.000 PLN lub informację banku albo spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą posiadaną zdolność kredytową Wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na poziomie nie mniejszym niż 1.500.000 PLN;
o. wykaz co najmniej dwóch robót budowlanych, wykonanych przez Wykonawcę jako generalnego (Wykonawcę) w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - wykonanych w tym okresie, tożsamych (technologicznie, konstrukcyjnie, funkcjonalnie) z robotami budowlanymi stanowiącymi przedmiot zamówienia.
Wymagana jest minimum jedna robota budowlana polegająca na wzniesieniu budynku użytkowego o charakterze biurowo-usługowym i o powierzchni użytkowej wynoszącej minimum 500 m2 (jeden budynek), wykonana na terenach objętych ochroną konserwatora zabytków lub budowa objęta ochroną konserwatora zabytków.
Wymagane jest, aby w zakresie zrealizowanych robót znalazły się przede wszystkim: roboty w zakresie wentylacji i klimatyzacji, instalacji elektrycznych i instalacji wod.-kan. - we wszystkich wykazanych budynkach.
Wymagane jest podanie przez Wykonawcę:
- daty i miejsca realizacji (pełne dane - funkcja/przeznaczenie budynku, dokładny adres);
- pełnych danych tele-adresowych identyfikujących bezspornie Zamawiającego, u którego można potwierdzić podane informacje;
- powierzchnia użytkowa każdego obiektu w m2.
Wymagane jest załączenie dokumentów potwierdzających należyte wykonanie robót budowlanych wskazanych przez Wykonawcę we wniosku (np. referencje). Dokumenty potwierdzające muszą zawierać następujące informacje:
- potwierdzenie, iż roboty budowlane zostały wykonane należycie, rodzaj budynku. Dokument (np. referencje) musi potwierdzać informację, iż zamówienie zostało zrealizowane zgodnie z umową, bez zastrzeżeń, terminowo, a jego generalnym wykonawcą był podmiot składający wniosek o dopuszczenie do udziału w niniejszym postępowaniu.
Sposób oceny: Zamawiający sklasyfikuje Wykonawców spełniających wszystkie warunki udziału w postępowaniu, wg sumarycznej powierzchni użytkowej zrealizowanych robót budowlanych w w/w budynkach, zgodnie z warunkami określonymi powyżej. W przypadku Wykonawców, którzy wykażą się tą samą powierzchnią użytkową zrealizowanych robót budowlanych, polegających na wzniesieniu budynków użytkowych o charakterze biurowo-usługowym, o klasyfikacji zadecyduje wykonanie i oddanie do użytkowania jak największej ilości obiektów w klasie A (potwierdzonych listem referencyjnym) lub nagrodzonych przez organizacje zawodowe (np. PZITB), ministerstwo resortowe, stowarzyszenia architektów (np. SARP) za jakość wykonawstwa. W przypadku, gdy zastosowanie powyższych kryteriów oceny nie będzie wystarczające do rozstrzygającego sklasyfikowania Wykonawców, o kolejności zdecyduje sumarycznie większa ilość zrealizowanych budynków w okresie ostatnich pięciu lat (zgodnie z opisem powyżej) na terenie objętym ochroną konserwatora zabytków lub budynków objętych ochroną konserwatora zabytków, liczone według skali: 1 punkt za każdy zrealizowany budynek, a przy niemożliwym w dalszym ciągu wyborze Wykonawców na podstawie tych kryteriów - w dalszej kolejności o wyborze Wykonawców decydować będzie ilość branż wykonanych robót w zgłoszonych do postępowania budynkach ponad branże obowiązkowe wymagane do oceny w niniejszym postępowaniu, także liczone według skali: 1 punkt za każdą ponadobowiązkową branżę.)
Zamawiający zaprosi do postępowania pięciu (5) Wykonawców, którzy zostaną sklasyfikowani najwyżej, zgodnie z powyższym opisem.
Dla podmiotów występujących wspólnie brana będzie pod uwagę sumaryczna powierzchnia budynków o charakterze biurowo-usługowym zrealizowanych przez Wykonawców - zgodnie z zasadami i warunkami określonymi powyżej przez Zamawiającego, tak jak dla Wykonawcy ubiegającego się samodzielnie o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
(wzór wykazu robót budowlanych stanowi załącznik nr 3 do ogłoszenia do pobrania ze strony internetowej Zamawiającego www.chopin.nifc.pl w zakładce BIP-przetargi);
p. wykaz osób, które będą wykonywać zamówienie w zakresie projektowania lub będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia w zakresie projektowania, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności (wzór wykazu osób w zakresie projektowania stanowi załącznik nr 4 do ogłoszenia do pobrania ze strony internetowej Zamawiającego www.chopin.nifc.pl w zakładce BIP-przetargi);
q. dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą wykonywać zamówienie w zakresie projektowania, posiadają wymagane uprawnienia projektowe w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, drogowej, sanitarnej, elektrycznej i architektonicznej zgodnej z przedmiotem zamówienia wraz z aktualnym dokumentem przynależności do właściwej izby zawodowej (lub odpowiednio: organizacji zrzeszającej z kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawca - osoba wskazana przez niego do projektowania, jeżeli jest on/ona spoza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej) dla osoby wyznaczonej przez Wykonawcę do kierowania pracami projektowymi (wzór wykazu osób w zakresie robót budowlanych stanowi załącznik nr 5 do ogłoszenia do pobrania ze strony internetowej Zamawiającego www.chopin.nifc.pl w zakładce BIP-przetargi);
r. wykaz osób (kadra kierowniczo-inżynierska), które będą wykonywać zamówienie w zakresie robót budowlanych lub będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia w zakresie robót budowlanych, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności;
s. przedłożą dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą wykonywać zamówienie w zakresie robót budowlanych, posiadają wymagane uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie stosownie do robót budowlanych, którymi będą kierować (dla każdej z branż: w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, specjalności drogowej, specjalności sanitarnej oraz w specjalności elektrycznej oraz kierownik budowy w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez żadnych ograniczeń), dla kierownika budowy - kwalifikacje i praktyka zawodowa do prowadzenia prac na terenach objętych ochroną konserwatorską, w tym zabytkowych terenów zielonych - zgodnie z § 8 Rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych (Dz. U. z 2004 Nr 150 poz. 1579). Informacja musi zawierać dane dotyczące posiadanych uprawnień, a w przypadku kierownika robót również kwalifikacji i praktyki zawodowej do prowadzenia w/w prac konserwatorskich, staż zawodowy oraz przewidzianą funkcję przy realizacji zamówienia.
Druk wykazu kadry kierowniczo-inżynierskiej jest do pobrania ze strony internetowej zamawiającego: www.nifc.pl
t. aktualny dokument przynależności do właściwej izby zawodowej inżynierów (lub odpowiednio: organizacji zrzeszającej kadrę inżynierską budownictwa z kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawca, jeżeli jest on spoza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej) dla osoby wyznaczonej przez Wykonawcę do kierowania robotami budowlanymi oraz dla kierowników każdej z branż w ramach realizacji robót budowlanych: w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, w specjalności drogowej, w specjalności sanitarnej oraz w specjalności elektrycznej oraz dla kierownika budowy w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.

Kod trybu postepowania: PO

Liczba wykonawców: 5

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Specyfikację istotnych warunków zamówienia uzyskają wykonawcy, którzy potwierdzą spełnianie warunków udziału w postępowaniu i zostaną sklasyfikowani w pierwszej piątce Wykonawców ubiegających się.

Data składania wniosków, ofert: 18/12/2008

Godzina składania wniosków, ofert: 11:30

Miejsce składania:
Siedziba Zamawiającego - Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie, Pl. Piłsudskiego 9 - recepcja

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
- Każdy zawierający jakąkolwiek treść dokument składany wraz z wnioskiem musi być podpisany na każdej zapisanej stronie przez osobę uprawnioną/osoby uprawnione. Wszystkie dokumenty muszą być przedstawione w formie oryginałów albo kopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy. Poświadczenie za zgodność z oryginałem winno być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby poświadczającej kopię). Wskazane jest, aby wszystkie strony wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wraz z wymaganymi dokumentami stanowiły całość i były połączone w sposób trwały uniemożliwiający nieumyślną dekompletację dokumentów. Wskazane jest również, aby każda zawierająca jakąkolwiek treść strona wniosku była opisana kolejnymi numerami (strony puste nie podlegają rygorowi numerowania i podpisania). W przypadku podpisywania dokumentów i reprezentowania Wykonawcy przez osobę nie upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy - nie wpisaną jako upoważniona do reprezentowania Wykonawcy we właściwym rejestrze albo zaświadczeniu o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej - osoba taka powinna złożyć stosowne pełnomocnictwo w formie prawem przewidzianej podpisane przez osobę upoważnioną i potwierdzone przez notariusza.
- Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wraz z kompletem wszystkich wymaganych dokumentów musi spełniać wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu oraz w ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223 poz. 1655). W przypadku gdy wniosek nie spełni jakiegokolwiek z wymagań określonych w niniejszym ogłoszeniu oraz ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. - prawo zamówień publicznych, Wykonawca nie zostanie zaproszony do udziału w postępowaniu, jednakże z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 i 4 cyt. ustawy Prawo zamówień publicznych.
- Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem wniosku.
- Wykonawca powinien umieścić wniosek w przynajmniej jednej kopercie (opakowaniu) w sposób uniemożliwiający zapoznanie się z wnioskiem przed upływem terminu otwarcia wyznaczonego na dzień 18 grudnia 2008 r. godz. 11.45.
- Koperta musi być zaadresowana następująco: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Plac Piłsudskiego 9, 00-078 Warszawa; Wniosek o dopuszczenie do udziału w przetargu ograniczonym na: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych przy rewaloryzacji budynku dworu zbudowanego na początku XIX w. wraz z niezbędnymi przyłączami instalacji zewnętrznych na terenie parku w Brochowie. NIE OTWIERAĆ PRZED 18 grudnia 2008 R. GODZ. 11.45.
- Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone będzie w języku polskim.
- Jedyną dopuszczalną formą porozumiewania się Wykonawców i Zamawiającego, zgodnie z art. 27 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223 poz. 1655), jest forma pisemna w języku polskim.
- Zamawiający udostępnia wszelkie dodatkowe informacje oraz pomocnicze wzory załączników drogą elektroniczną (adresy e-mail: rkowalewski@nifc.pl, inwestycje@nifc.pl i zamowienia@nifc.pl ), po przesłaniu wniosku o udostępnienie faksem na numer 048 22 827 95 99; wzory załączników udostępnione są w formacie pdf na stronie internetowej Zamawiającego www.nifc.pl zamieszczone jako załączniki do ogłoszenia o niniejszym zamówieniu.
- Odnośnie Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia:
a. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku podmioty występujące wspólnie o dopuszczenie do udziału w postępowaniu ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu i-lub do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, a pełnomocnictwo przedstawiają zamawiającemu przy wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Wykonawcy ci, występujący wspólnie, będą musieli przed zawarciem umowy na realizację przedmiotu zamówienia mieć uregulowany stan prawny w postaci umowy zawartej przed notariuszem, ustalającej zasady ich współpracy, przewidującej ich współdziałanie, sposób odpowiedzialności wraz z jej zakresem, pełnomocnictwa. Umowa taka może być zawarta już na etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
b. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przedłożą zobowiązanie do zawarcia właściwej umowy regulującej ich współpracę, mogą też już na etapie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyć umowę regulującą zasady ich współpracy, zawartą przed notariuszem.

Podobne przetargi

7412 / 2012-01-09 - Podmiot prawa publicznego

Zakłady Remontowo Budowlane WAM Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ZT2 Krotoszyn: Dostawa i montaż sprzętu i urządzeń dla potrzeb wyposażenia technologicznego malarni i warsztatu ślusarskiego Hali Remontowej w JW. 5700 Międzyrzecz

337469 / 2011-12-20 - Uczelnia publiczna

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont pomieszczeń Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej (Zadanie 1: Remont wentylatorni; Zadanie 2: Remont pomieszczeń 69 i 70; Zadanie 3: Remont pomieszczenia 74)

30308 / 2015-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wyszków - Wyszków (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa elektroenergetycznej sieci napowietrznej nN - 0,23 kV oswietlenia ulicznego w miejscowości Tumanek

69128 / 2011-04-07 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Ministerstwo Skarbu Państwa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie robót remontowo budowlanych w budynku Ministerstwa Skarbu Państwa w Warszawie przy ul. Kruczej 36/Wspólnej 6

143835 / 2014-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont balkonów w budynku mieszkalnym przy ul. Kamionkowskiej 18 na terenie Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy.

180446 / 2009-06-05 - Inny: Organ administracji państwowej

Areszt Śledczy Warszawa Mokotów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane związane z adaptacją pomieszczeń magazynowych na serwerownię NOE.Net.

120462 / 2014-04-09 - Inny: Agencja Wykonawcza

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont lokali mieszkalnych i kwater internatowych w budynkach mieszkalnych będących w zasobie OReg WAM w Warszawie przed ponownym zasiedleniem w podziale na 4 części.

84910 / 2014-03-13 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie - Wyszków (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
SPZZOZ W WYSZKOWIE BEZ BARIER ARCHITEKTONICZNYCH DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ZAKRESIE UMOŻLIWIENIA OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM PORUSZANIA SIĘ - DOSTAWA I MONTAŻ PORECZY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W WEWNETRZNYCH CIAGACH KOMUNIKACYJNYCH PRZY PRACOWNI REHABILITACJI, LABORATORIUM I RTG W BUDYNKU GŁÓWNYM SZPITALA SPZZOZ W WYSZKOWIE nr procedury DEZ-P-341-ZP-1-2014.

270014 / 2014-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Pruszków - Pruszków (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Jasnej 2 w Pruszkowie

164496 / 2011-06-20 - Inny: szkolenie policji

Centrum Szkolenia Policji - Legionowo (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane polegające na remoncie pokrycia dachowego budynku szkoleniowego w Białobrzegach

363254 / 2010-11-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Piasecznie - Piaseczno (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowę drogi nr 2826 W - ul. Wiekowej Sosny w Zalesiu Górnym, na odcinku od ul. Pionierów do Koralowych Dębów: Etap I - wykonanie jezdni.

223273 / 2013-10-24 - Inny: Jednostka organizacyjna nie mająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Łąck - Łąck (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane wraz z wykonaniem pokrycia dachowego na budynku mieszkalnym w Gąbinie, ul. Golonka 2 - leśniczówka Gąbin