Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

114262 / 2014-04-03 - Inny: Spółka prawa handlowego / Prudnickie Centrum Medyczne Spółka Akcyjna w Prudniku (Prudnik)

Całodobowe wyżywienie pacjentów Prudnickiego Centrum Medycznego S.A. w Prudniku.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest całodobowe wyżywienie pacjentów Prudnickiego Centrum Medycznego S.A. w Prudniku.
Maksymalny poziom zamówienia - wynosi 100% wartości umowy.
Minimalny poziom Zamówienia - wynosi 80% wartości umowy
Miejsca wykonania / lokalizacja:
Miejsce przygotowania posiłków: Wszystkie posiłki będą przygotowywane na bazie kuchni Wykonawcy.
Miejsce wykonania zamówienia: Prudnickie Centrum Medyczne S.A. w Prudnik, ul. Piastowska 64, 48-200 Prudnik oraz Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Głogówku, ul. Konopnickiej 2, 48-250 Głogówek.
Sposób wykonania zamówienia: Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz warunkami umowy.
Dostawa posiłków w ściśle określonych godzinach do wyznaczonych pomieszczeń dystrybucji posiłków (zgodnie z harmonogramem) .
Średnia ilość pacjentów objętych całodobowym wyżywieniem - 124 pacjentów na dobę. Roczne zapotrzebowanie na całodobowe wyżywienie 45285 pacjentów.
Kaloryczność wyżywienia całodobowego musi być zgodna z normami Instytutu Żywienia.
Ilość i rodzaj diet wydawanych w poszczególnych kuchenkach oddziałowych na dobę wyszczególnionych w załączniku nr 6 do SIWZ.
Rodzaj, ilość diet oraz dodatków uzależniona jest od stanów chorobowych pacjentów przebywających w szpitalu i ulega zmianom w dniach przyjęć i wypisów.
Pacjenci z dietą cukrzycową otrzymują dodatek cukrzycowy 2 x dziennie:
II śniadanie wymienniki węglowodanowe - 2,5 (2 - pieczywo, produkty zbożowe; 0,5 - owoce), wymienniki białkowe - 0,5, wymienniki tłuszczowe - 1,
Podwieczorek wymienniki węglowodanowe - 3,5 (2 - pieczywo, produkty zbożowe; 1 - owoce; 0,5 - produkty mleczne), wymienniki tłuszczowe - 1.
Pacjenci z dietą wysokobiałkową (sonda, płynna gęsta) - dodatek wysokobiałkowy otrzymują 2 x dziennie.
Wykonawca będzie przygotowywać jadłospisy oraz posiłki dla wszystkich pacjentów hospitalizowanych przez okres trwania umowy z uwzględnieniem zalecanych diet na bazie kuchni własnej. W jadłospisie należy uwzględnić przygotowanie posiłków tradycyjnych w okresie świątecznym. Jadłospis powinien zawierać gramaturę i kaloryczność wszystkich proponowanych posiłków.
Artykuły spożywcze i inne produkty/surowce niezbędne do przygotowania posiłków wykonawca kupuje na własny koszt.
Wykonawca zapewnia dostawę przygotowanych posiłków na poszczególne oddziały szpitalne mieszczące się w budynkach przy ul. Piastowska 64, 48-200 Prudnik oraz ul. Konopnickiej 2, 48-250 Głogówek.
Harmonogram wydawania posiłków oraz jego zmiany zatwierdza dietetyk szpitalny wyznaczony przez Zamawiającego. Harmonogram ten musi być dostosowany do pracy poszczególnych oddziałów szpitalnych.
Harmonogram dostaw posiłków został przedstawiony w SIWZ w części III ust 3 pkt 12.
Zamawianie posiłków odbywać się będzie na podstawie pisemnych zamówień wystawianych przez Zamawiającego, gdzie podany będzie rodzaj posiłku, liczba pacjentów i rodzaj diet. Zalecenia będą składane Wykonawcy do godz. 6.30 dnia, w którym obowiązuje dostawa. W pojedynczych przypadkach (w sytuacji podyktowanej stanem chorobowym pacjenta) zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany zamówienia do godz. 11.00 w dniu, w którym obowiązuje dostawa.
Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu jadłospisu obowiązującego przez 10 kolejnych dni - najpóźniej na 3 dni robocze przed terminem obowiązywania jadłospisu.
Obowiązek porcjowania posiłków i dostarczania ich do pacjentów spoczywa na pracownikach Zamawiającego (Salowej przy współudziale pielęgniarki).
Wykonawca w ramach zamówienia jest zobowiązany do dostarczania posiłków na oddziały zamawiającego.
Do posiłków należy uwzględnić:
śniadanie - kawę mleczną, zupę mleczną,
obiad - kompot, kisiel płynny, herbata itp.,
kolacja - herbata wraz z cukrem.
Wykonawca jest zobowiązany do dostarczania drugiego śniadania i podwieczorku dla pacjentów chorych na cukrzyce, Oddziału Pediatrycznego oraz ZOL, zgodnie harmonogramem.
Zestawy posiłków dla pacjentów muszą zawierać zróżnicowane menu; posiłki nie mogą się powtarzać w jednej dekadówce (10 dniowy jadłospis).
Obowiązki i uprawnienia Wykonawcy:
Wykonawca zobowiązuje się realizować przedmiot zamówienia zgodnie z wymogami określonymi w ustawie z dn. 25.08.2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2010r. nr. 136 poz. 914 z późn. zm.), w przepisach wykonawczych do tej ustawy, innych powszechnie obowiązujących przepisach prawa dotyczących przygotowania i dostarczania posiłków dla pacjentów przebywających w szpitalu, jak również zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie bhp, p-poż. i Sanepid-u.
W przypadku zmian powyższych przepisów Wykonawca jest zobowiązany do dostosowania przygotowania, gotowania i dostarczania posiłków bez dodatkowych opłat ze strony Zamawiającego.
Wykonawca przejmuje pełną odpowiedzialność za jakość i temperaturę oferowanych posiłków.
Wykonawca odpowiada za dobór właściwych produktów/surowców zgodnie ze zróżnicowanymi dietami żywieniowymi pacjentów.
Wykonawca odpowiada za higienę osobistą i stan zdrowotny zatrudnionego personelu.
Wykonawca odpowiada za dobór właściwych procesów technologicznych, gwarantujących najwyższą jakość oferowanych posiłków.
Wykonawca wyznaczy osoby, które odpowiadają za zaopatrzenie szpitala i oddziałów w żywność, bezpieczne przechowywanie produktów/surowców oraz dystrybucję posiłków na oddziały szpitalne.
Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania posiłków i produktów/surowców we właściwej temperaturze i ich dystrybucji w bezpieczny sposób.
W gestii Wykonawcy leży zabezpieczenie odpowiedniej ilości termosów, wózków bemarowych i pojemników, zabezpieczających posiłki przed wylaniem/schłodzeniem, oraz spełniających wymogi sanitarno-epidemiologiczne.
Wykonawca zapewnia 3 termometry do pomiaru temperatury dostarczonych posiłków.
Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego udostępni dokumentację potwierdzającą mycie i dezynfekcję środka transportu (samochodu dostawczego oraz termosów/wózków bemarowych/pojemników do przewozu żywności).
Wykonawca zobowiązuje się do bezpiecznego i właściwego usuwania resztek niespożytych posiłków. Pojemniki/worki do przechowywania resztek pokonsumpcyjnych winny być dostarczane na oddziały szpitalne przez Wykonawcę oraz odbierane przez niego, myte i dezynfekowane w kuchni wykonawcy.
Wykonawca odbiera naczynia/pojemniki transportowe z poszczególnych oddziałów szpitalnych. Ich mycie powinno odbywać się w kuchni wykonawcy. W przypadku uszkodzenia, zniszczenia itp. naczyń/pojemników transportowych Wykonawca niezwłocznie je wymieni na własny koszt.
Pracownicy wykonujący przedmiot zamówienia powinni posiadać odzież ochronną, nakrycie głowy, odpowiednie obuwie i środki ochrony indywidualnej, które zapewnia Wykonawca. Pracownicy ci powinni również posiadać aktualne książeczki zdrowia z pełnymi badaniami wymaganymi w placówkach.
Wykonawca na własny koszt zobowiązuje się do wykonywania badań przez właściwą stację sanitarno-epidemiologiczną na czystość mikrobiologiczną powierzchni, sprzętów co 6 miesięcy oraz każdorazowo w razie zatruć i zakażeń pokarmowych i każdorazowe dostarczenie Zamawiającemu wyników tych badań.
Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność prawną i finansową za realizację przedmiotu zamówienia wobec Zamawiającego oraz organów kontroli (PIP, Sanepid itp.) oraz zobowiązuje się do przekazywania wszystkich wyników nadzoru sanitarnego, PIP i innych służb, niezwłocznie po ich otrzymaniu.
Wykonawca winien posiadać wdrożony system HACCP oraz przestrzegać i stosować się do zasad Systemu Zarządzania Jakością wdrożonych u Zamawiającego.
Wszelkie zastrzeżenia w realizacji usługi z oddziałów szpitalnych Zamawiającego zostaną przekazane osobie wyznaczonej przez Wykonawcę. Wykonawca po rozpoznaniu nieprawidłowości winien natychmiast usunąć wszelkie stwierdzone usterki w wykonywaniu usługi.
Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania próbek pokarmowych ze wszystkich wykonanych i dostarczonych posiłków każdego dnia przez okres 72 godzin z oznaczeniem daty, godziny, zawartości próbki pokarmowej z podpisem osoby odpowiedzialnej za pobieranie tych próbek. Próbki są dostępne do wglądu dla zamawiającego, a w sytuacji powstania zagrożenia epidemiologicznego dla PSSE/WSSE.
Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia przed podpisaniem umowy:
Decyzji dla kuchni w której Wykonawca będzie wykonywał posiłki wydaną przez właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na produkcje posiłków i wywóz posiłków,
Decyzje właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na środek transportu, którym będą dostarczane posiłki do Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązany jest na każde życzenie Zamawiającego przekazać protokoły z kontroli sanepidu.

Obowiązki i uprawnienia Zamawiającego:
Wykonawca będzie podlegał kontroli pracowników Zamawiającego: dietetyka szpitalnego, zespołu ds. zakażeń oraz pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Jakością. Zamawiający wyznaczy powyższych pracowników a Wykonawca może wyznaczyć osoby, które stanowić będą Komisję oceniającą jakość wykonywanych usług.
Wszelkie przypadki nienależytego wykonywania usługi będą odnotowywane w protokole/audycie pokontrolnym, a ustalenia pokontrolne Wykonawca zobowiązany będzie usunąć w trybie przewidzianym w protokole/audycie pokontrolnym. W przypadku trzykrotnego stwierdzenia przez Komisję nienależytego wykonywania usługi, Zamawiający uprawniony jest do nałożenia kary umownej. Wymienieni w pkt. 1) pracownicy Zamawiającego będą sprawować nadzór nad jakością, ilością, przestrzeganiem norm dziennych racji pokarmowych, stosowanych surowców, przebiegu procesów technologicznych, jak i czystości pomieszczeń i sprzętu.
Zamawiający będzie informował Wykonawcę o przeprowadzanych ankietach w zakresie badania zadowolenia pacjentów/klientów. Wnioski z powyższych badań Zamawiający przedstawi Wykonawcy w celu wdrożenia, usprawnienia itp. świadczonych usług w określonym czasie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Zamawiający wyraża zgodę na powierzenie części Zamówienia wyłącznie w zakresie transportu posiłków podwykonawcom.

Wymagania stawiane Wykonawcy dotyczące realizacji usługi:
Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność wykonywanej usługi z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.
Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia,
Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 114262

Data publikacji: 2014-04-03

Nazwa:
Prudnickie Centrum Medyczne Spółka Akcyjna w Prudniku

Ulica: ul. Szpitalna 14

Numer domu: 14

Miejscowość: Prudnik

Kod pocztowy: 48-200

Województwo / kraj: opolskie

Numer telefonu: 77 4067890

Numer faxu: 77 4067872

Adres strony internetowej: www.pcm.prudnik.pl

Regon: 53244846700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Spółka prawa handlowego

Inny rodzaj zamawiającego: Spółka prawa handlowego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Całodobowe wyżywienie pacjentów Prudnickiego Centrum Medycznego S.A. w Prudniku.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest całodobowe wyżywienie pacjentów Prudnickiego Centrum Medycznego S.A. w Prudniku.
Maksymalny poziom zamówienia - wynosi 100% wartości umowy.
Minimalny poziom Zamówienia - wynosi 80% wartości umowy
Miejsca wykonania / lokalizacja:
Miejsce przygotowania posiłków: Wszystkie posiłki będą przygotowywane na bazie kuchni Wykonawcy.
Miejsce wykonania zamówienia: Prudnickie Centrum Medyczne S.A. w Prudnik, ul. Piastowska 64, 48-200 Prudnik oraz Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Głogówku, ul. Konopnickiej 2, 48-250 Głogówek.
Sposób wykonania zamówienia: Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz warunkami umowy.
Dostawa posiłków w ściśle określonych godzinach do wyznaczonych pomieszczeń dystrybucji posiłków (zgodnie z harmonogramem) .
Średnia ilość pacjentów objętych całodobowym wyżywieniem - 124 pacjentów na dobę. Roczne zapotrzebowanie na całodobowe wyżywienie 45285 pacjentów.
Kaloryczność wyżywienia całodobowego musi być zgodna z normami Instytutu Żywienia.
Ilość i rodzaj diet wydawanych w poszczególnych kuchenkach oddziałowych na dobę wyszczególnionych w załączniku nr 6 do SIWZ.
Rodzaj, ilość diet oraz dodatków uzależniona jest od stanów chorobowych pacjentów przebywających w szpitalu i ulega zmianom w dniach przyjęć i wypisów.
Pacjenci z dietą cukrzycową otrzymują dodatek cukrzycowy 2 x dziennie:
II śniadanie wymienniki węglowodanowe - 2,5 (2 - pieczywo, produkty zbożowe; 0,5 - owoce), wymienniki białkowe - 0,5, wymienniki tłuszczowe - 1,
Podwieczorek wymienniki węglowodanowe - 3,5 (2 - pieczywo, produkty zbożowe; 1 - owoce; 0,5 - produkty mleczne), wymienniki tłuszczowe - 1.
Pacjenci z dietą wysokobiałkową (sonda, płynna gęsta) - dodatek wysokobiałkowy otrzymują 2 x dziennie.
Wykonawca będzie przygotowywać jadłospisy oraz posiłki dla wszystkich pacjentów hospitalizowanych przez okres trwania umowy z uwzględnieniem zalecanych diet na bazie kuchni własnej. W jadłospisie należy uwzględnić przygotowanie posiłków tradycyjnych w okresie świątecznym. Jadłospis powinien zawierać gramaturę i kaloryczność wszystkich proponowanych posiłków.
Artykuły spożywcze i inne produkty/surowce niezbędne do przygotowania posiłków wykonawca kupuje na własny koszt.
Wykonawca zapewnia dostawę przygotowanych posiłków na poszczególne oddziały szpitalne mieszczące się w budynkach przy ul. Piastowska 64, 48-200 Prudnik oraz ul. Konopnickiej 2, 48-250 Głogówek.
Harmonogram wydawania posiłków oraz jego zmiany zatwierdza dietetyk szpitalny wyznaczony przez Zamawiającego. Harmonogram ten musi być dostosowany do pracy poszczególnych oddziałów szpitalnych.
Harmonogram dostaw posiłków został przedstawiony w SIWZ w części III ust 3 pkt 12.
Zamawianie posiłków odbywać się będzie na podstawie pisemnych zamówień wystawianych przez Zamawiającego, gdzie podany będzie rodzaj posiłku, liczba pacjentów i rodzaj diet. Zalecenia będą składane Wykonawcy do godz. 6.30 dnia, w którym obowiązuje dostawa. W pojedynczych przypadkach (w sytuacji podyktowanej stanem chorobowym pacjenta) zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany zamówienia do godz. 11.00 w dniu, w którym obowiązuje dostawa.
Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu jadłospisu obowiązującego przez 10 kolejnych dni - najpóźniej na 3 dni robocze przed terminem obowiązywania jadłospisu.
Obowiązek porcjowania posiłków i dostarczania ich do pacjentów spoczywa na pracownikach Zamawiającego (Salowej przy współudziale pielęgniarki).
Wykonawca w ramach zamówienia jest zobowiązany do dostarczania posiłków na oddziały zamawiającego.
Do posiłków należy uwzględnić:
śniadanie - kawę mleczną, zupę mleczną,
obiad - kompot, kisiel płynny, herbata itp.,
kolacja - herbata wraz z cukrem.
Wykonawca jest zobowiązany do dostarczania drugiego śniadania i podwieczorku dla pacjentów chorych na cukrzyce, Oddziału Pediatrycznego oraz ZOL, zgodnie harmonogramem.
Zestawy posiłków dla pacjentów muszą zawierać zróżnicowane menu; posiłki nie mogą się powtarzać w jednej dekadówce (10 dniowy jadłospis).
Obowiązki i uprawnienia Wykonawcy:
Wykonawca zobowiązuje się realizować przedmiot zamówienia zgodnie z wymogami określonymi w ustawie z dn. 25.08.2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2010r. nr. 136 poz. 914 z późn. zm.), w przepisach wykonawczych do tej ustawy, innych powszechnie obowiązujących przepisach prawa dotyczących przygotowania i dostarczania posiłków dla pacjentów przebywających w szpitalu, jak również zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie bhp, p-poż. i Sanepid-u.
W przypadku zmian powyższych przepisów Wykonawca jest zobowiązany do dostosowania przygotowania, gotowania i dostarczania posiłków bez dodatkowych opłat ze strony Zamawiającego.
Wykonawca przejmuje pełną odpowiedzialność za jakość i temperaturę oferowanych posiłków.
Wykonawca odpowiada za dobór właściwych produktów/surowców zgodnie ze zróżnicowanymi dietami żywieniowymi pacjentów.
Wykonawca odpowiada za higienę osobistą i stan zdrowotny zatrudnionego personelu.
Wykonawca odpowiada za dobór właściwych procesów technologicznych, gwarantujących najwyższą jakość oferowanych posiłków.
Wykonawca wyznaczy osoby, które odpowiadają za zaopatrzenie szpitala i oddziałów w żywność, bezpieczne przechowywanie produktów/surowców oraz dystrybucję posiłków na oddziały szpitalne.
Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania posiłków i produktów/surowców we właściwej temperaturze i ich dystrybucji w bezpieczny sposób.
W gestii Wykonawcy leży zabezpieczenie odpowiedniej ilości termosów, wózków bemarowych i pojemników, zabezpieczających posiłki przed wylaniem/schłodzeniem, oraz spełniających wymogi sanitarno-epidemiologiczne.
Wykonawca zapewnia 3 termometry do pomiaru temperatury dostarczonych posiłków.
Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego udostępni dokumentację potwierdzającą mycie i dezynfekcję środka transportu (samochodu dostawczego oraz termosów/wózków bemarowych/pojemników do przewozu żywności).
Wykonawca zobowiązuje się do bezpiecznego i właściwego usuwania resztek niespożytych posiłków. Pojemniki/worki do przechowywania resztek pokonsumpcyjnych winny być dostarczane na oddziały szpitalne przez Wykonawcę oraz odbierane przez niego, myte i dezynfekowane w kuchni wykonawcy.
Wykonawca odbiera naczynia/pojemniki transportowe z poszczególnych oddziałów szpitalnych. Ich mycie powinno odbywać się w kuchni wykonawcy. W przypadku uszkodzenia, zniszczenia itp. naczyń/pojemników transportowych Wykonawca niezwłocznie je wymieni na własny koszt.
Pracownicy wykonujący przedmiot zamówienia powinni posiadać odzież ochronną, nakrycie głowy, odpowiednie obuwie i środki ochrony indywidualnej, które zapewnia Wykonawca. Pracownicy ci powinni również posiadać aktualne książeczki zdrowia z pełnymi badaniami wymaganymi w placówkach.
Wykonawca na własny koszt zobowiązuje się do wykonywania badań przez właściwą stację sanitarno-epidemiologiczną na czystość mikrobiologiczną powierzchni, sprzętów co 6 miesięcy oraz każdorazowo w razie zatruć i zakażeń pokarmowych i każdorazowe dostarczenie Zamawiającemu wyników tych badań.
Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność prawną i finansową za realizację przedmiotu zamówienia wobec Zamawiającego oraz organów kontroli (PIP, Sanepid itp.) oraz zobowiązuje się do przekazywania wszystkich wyników nadzoru sanitarnego, PIP i innych służb, niezwłocznie po ich otrzymaniu.
Wykonawca winien posiadać wdrożony system HACCP oraz przestrzegać i stosować się do zasad Systemu Zarządzania Jakością wdrożonych u Zamawiającego.
Wszelkie zastrzeżenia w realizacji usługi z oddziałów szpitalnych Zamawiającego zostaną przekazane osobie wyznaczonej przez Wykonawcę. Wykonawca po rozpoznaniu nieprawidłowości winien natychmiast usunąć wszelkie stwierdzone usterki w wykonywaniu usługi.
Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania próbek pokarmowych ze wszystkich wykonanych i dostarczonych posiłków każdego dnia przez okres 72 godzin z oznaczeniem daty, godziny, zawartości próbki pokarmowej z podpisem osoby odpowiedzialnej za pobieranie tych próbek. Próbki są dostępne do wglądu dla zamawiającego, a w sytuacji powstania zagrożenia epidemiologicznego dla PSSE/WSSE.
Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia przed podpisaniem umowy:
Decyzji dla kuchni w której Wykonawca będzie wykonywał posiłki wydaną przez właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na produkcje posiłków i wywóz posiłków,
Decyzje właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na środek transportu, którym będą dostarczane posiłki do Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązany jest na każde życzenie Zamawiającego przekazać protokoły z kontroli sanepidu.

Obowiązki i uprawnienia Zamawiającego:
Wykonawca będzie podlegał kontroli pracowników Zamawiającego: dietetyka szpitalnego, zespołu ds. zakażeń oraz pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Jakością. Zamawiający wyznaczy powyższych pracowników a Wykonawca może wyznaczyć osoby, które stanowić będą Komisję oceniającą jakość wykonywanych usług.
Wszelkie przypadki nienależytego wykonywania usługi będą odnotowywane w protokole/audycie pokontrolnym, a ustalenia pokontrolne Wykonawca zobowiązany będzie usunąć w trybie przewidzianym w protokole/audycie pokontrolnym. W przypadku trzykrotnego stwierdzenia przez Komisję nienależytego wykonywania usługi, Zamawiający uprawniony jest do nałożenia kary umownej. Wymienieni w pkt. 1) pracownicy Zamawiającego będą sprawować nadzór nad jakością, ilością, przestrzeganiem norm dziennych racji pokarmowych, stosowanych surowców, przebiegu procesów technologicznych, jak i czystości pomieszczeń i sprzętu.
Zamawiający będzie informował Wykonawcę o przeprowadzanych ankietach w zakresie badania zadowolenia pacjentów/klientów. Wnioski z powyższych badań Zamawiający przedstawi Wykonawcy w celu wdrożenia, usprawnienia itp. świadczonych usług w określonym czasie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Zamawiający wyraża zgodę na powierzenie części Zamówienia wyłącznie w zakresie transportu posiłków podwykonawcom.

Wymagania stawiane Wykonawcy dotyczące realizacji usługi:
Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność wykonywanej usługi z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.
Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia,
Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 12

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie postawił żadnego szczególnego warunku w tym zakresie.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca spełni warunek posiadania wiedzy i doświadczenia, jeżeli w przedstawionych do oferty dokumentach wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał przez minimum 12 miesięcy, przynajmniej jedno zamówienie, polegające na świadczeniu usługi żywienia w szpitalach, klinikach lub instytucjach o tożsamym charakterze działalności o wartości nie mniejszej niż 350.000,00 zł brutto oraz udokumentuje, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie postawił żadnego szczególnego warunku w tym zakresie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie postawił żadnego szczególnego warunku w tym zakresie.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca spełni warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej, jeżeli wykaże się ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, w tym żywienia i rozszerzeniem o ryzyko zatruć pokarmowych ważnym na dzień składania ofert, na kwotę nie niższą niż 200.000,00 zł.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Oświadczenie Wykonawcy, że w procesie produkcji lub i obrocie artykułami żywnościowymi jest wdrożony i stosowany system HACCP. Zamawiający zastrzega sobie prawo do weryfikacji treści oświadczenia poprzez żądanie dokumentów potwierdzających jego treść po zawarciu umowy.
Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenie przed podpisaniem umowy:
a) Decyzji dla kuchni, w której Wykonawca będzie wykonywał posiłki wydaną przez właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na produkcje posiłków i wywóz posiłków,
b) Decyzje właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na środek transportu, którym będą dostarczane posiłki do Zamawiającego.

inne_dokumenty:
Wypełniony Formularz ofertowo-cenowy (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SIWZ),
Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień/pełnomocnictw osób składających ofertę, o ile fakt ten nie wynika z przedstawionych dokumentów rejestrowych. Udowodnienie posiadania uprawnień do podpisania oferty ciąży na Wykonawcy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pcm.prudnik.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Prudnickie Centrum Medyczne Spółka Akcyjna w Prudniku
ul. Szpitalna 14, 48-200 Prudnik
tel.: 77 4067890

Data składania wniosków, ofert: 11/04/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Prudnickie Centrum Medyczne Spółka Akcyjna w Prudniku
ul. Szpitalna 14, 48-200 Prudnik
Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
555200001 (Usługi dostarczania posiłków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
555212000 (Usługi dowożenia posiłków)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
553220003 (Usługi gotowania posiłków)

Podobne przetargi

87296 / 2016-04-13 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej - Niemodlin (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowanie i dostarczanie posiłków dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo Leczniczego SZOZ w Niemodlinie

349781 / 2011-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Integracji i Pomocy Społecznej w Ozimku - Ozimek (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowywanie i dostawa gorących posiłków dla uczniów i osób uprawnionych w gminie Ozimek

197108 / 2013-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego - Opole (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Usługa cateringowa na potrzeby dwudniowej imprezy kulturalnej pn. Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej

2922 / 2016-01-05 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Głubczycach - Głubczyce (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Świadczenie usługi całodobowego wyżywienia pacjentów na rzecz SP ZOZ w Głubczycach - PN / 11 / XII / 15

316884 / 2015-11-24 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Brzeskie Centrum Medyczne - Brzeg (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Świadczenie usług w zakresie przygotowania i dostarczania całodziennych posiłków dla pacjentów Brzeskiego Centrum Medycznego w Brzegu.

29586 / 2014-01-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego - Opole (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Usługa cateringowa dla Sejmiku Województwa Opolskiego w 2014 roku. Nr postępowania: DOA-IV.272.1.2014

347864 / 2012-09-14 - Podmiot prawa publicznego

Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie - Łosiów (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Świadczenie usługi cateringowej dla uczestników szkoleń operacji szkoleniowej -Dopłaty bezpośrednie a Zasada Wzajemnej Zgodności w gospodarstwach rolnych województwa dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego - w ramach działania - Szkolenia zawodowe dla osób zatrudnionych w rolnictwie i leśnictwie - objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

7712 / 2015-01-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Lewina Brzeskiego - Lewin Brzeski (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
WYTWARZANIE, DOSTAWA I WYDAWANIE OSOBOM UPRAWNIONYM DWUDANIOWEGO POSIŁKU WRAZ Z NAPOJEM W JADŁODAJNI OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W LEWINIE BRZESKIM

172192 / 2014-05-21 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej - Niemodlin (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowanie i dostarczanie posiłków dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo Leczniczego SZOZ w Niemodlinie

481450 / 2013-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brzeg - Burmistrz Brzegu - Brzeg (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowywanie, dostarczanie i wydawanie posiłków w Dziennym Domu Pomocy w Brzegu dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu w 2014 roku

24700 / 2011-02-18 - Inny: SamorzÄ…dowa Jednostka Organizacyjna

Gminny Zarząd Oświaty - Leśnica (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przetarg nieograniczony na catering w ramach projektu pod nazwą: Gmina Leśnica przyjazna przedszkolakom., współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

76933 / 2013-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego - Opole (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Usługa cateringowa i dostarczanie posiłków na potrzeby spotkań o różnej randze organizowanych w ramach Planu działania Sekretariatu Regionalnego KSOW Województwa Opolskiego

404486 / 2014-12-10 - Inny: Spółka prawa handlowego

Krapkowickie Centrum Zdrowia Sp. z o. o. - Krapkowice (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Świadczenie usług w zakresie całodobowego wyżywienia pacjentów na oddziałach szpitalnych i opieki długoterminowej Krapkowickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

128976 / 2014-04-15 - Uczelnia publiczna

Politechnika Opolska - Opole (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przetarg nieograniczony na usługi cateringowe na potrzeby Politechniki Opolskiej (nr sprawy ZP/U/23/2014)

201670 / 2014-06-13 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej - Niemodlin (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowanie i dostarczanie posiłków dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo Leczniczego SZOZ w Niemodlinie

3019 / 2015-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brzeg - Burmistrz Brzegu - Brzeg (opolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowywanie, dostarczanie i wydawanie obiadów dwudaniowych w Dziennym Domu Pomocy w Brzegu dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu w 2015 roku