Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

57859 / 2011-02-18 - Administracja samorządowa / Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy (Warszawa)

Wykonywanie remontów pustostanów lokali mieszkalnych położonych w budynkach znajdujących się w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy na terenie: DOM Konduktorska, Madalińskiego Służewiec, Polkowska,Wierzbno, i Wiśniowa zakończonego zawarciem umowy ramowej.

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia składa się z 6 części (6 DOM-ów). Celem niniejszego postępowania jest podpisanie umowy ramowej, odrębnie dla każdej części zamówienia, ustalającej warunki dotyczące zamówień publicznych jakie mają zostać udzielone w okresie trwania w/w umowy ramowej na wykonanie prac polegających na sukcesywnych remontach pustostanów znajdujących się w budynkach mieszkalnych położonych na terenie administrowanym prze ZGN Mokotów, stanowiących własność m.st. Warszawy, gdzie istnieje konieczność wykonania remontów.
1. Zamawiający zawrze umowę ramową z maksymalnie trzema Wykonawcami, dla każdej części zamówienia, którzy złożą najkorzystniejsze oferty częściowe dla danej części zamówienia, ocenione w sposób opisany w pkt. 19 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
1.2. Remonty pustostanów obejmować będą roboty przywracające pełną sprawność techniczną lokalu, w tym rozbiórki elementów zużytych, wymianę lub doposażenia instalacji. Remonty pustostanów dotyczyć będą robót w branży ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej - bez wymiany stolarki okiennej.
Roboty remontowe w pustostanach dotyczyć będą następujących rodzajów i asortymentów robót:
1. Branża budowlana.
Obejmować będzie roboty murarskie, tynkarskie, stolarskie, malarskie, podłogowe,
glazurnicze, posadzkarskie - w szczególności:
- rozbiórki, przemurowania i zamurowania otworów w ściankach i ścianach oraz
murowanie ścianek.
- roboty podłogowe polegające na wymianie płytek podłogowych na wykładzinę rulonową PCV wraz z przygotowaniem i naprawą podłoża betonowego. Zerwanie zniszczonych podłóg drewnianych i zastąpienie ich posadzką betonową na izolacji poziomej i styropianie wraz z wierzchnią warstwą z wykładziny podłogowej.
- wymianę stolarki drzwiowej na nową wraz z ościeżnicami, okuciami i zamkami lub
naprawę istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej.
- naprawę tynków na ścianach i sufitach, usunięcie haków, kołków, karniszy, z
zaprawieniem ubytków tynku.
- usuwanie zniszczonych fragmentów tynków na ścianach i sufitach z położeniem nowych tynków kategorii III.
- zaprawianie bruzd po wymianie instalacji elektrycznej lub sanitarnej, z wykonaniem
tynków kat. III.
- usuwanie starej, zniszczonej glazury ze ścian oraz terakoty na posadzkach.
- usuwanie tapet ze ścian, likwidacja plam i zacieków.
- przygotowanie podłoży ścian i sufitów pod malowanie farbą emulsyjną białą.
- malowanie przygotowanych ścian i sufitów farbą emulsyjną białą, w kuchni i w łazience z pominięciem powierzchni lamperii.
- gruntowanie podłoża ścian i sufitów środkiem gruntującym.
- ługowanie farby olejnej ze ścian w kuchni i w łazience.
- wykonanie lamperii na ścianach w kuchni, w łazience i w.c.
- cyklinowanie posadzek drewnianych.
- wymianę zniszczonych kratek wentylacyjnych na nowe kratki z PCV, rozbieralne.
- malowanie farbą olejną rur gazowych, wod-kan, grzejników, powierzchni metalowych
pełnych oraz parapetów wewnętrznych.
- rozbiórkę pawlaczy, szafek, parapetów wewnętrznych i ścianek drewnianych.
- wywóz elementów z rozbiórki na odległość do 30 km.
2. Branża sanitarna.
Obejmuje roboty polegające na wymianie przewodów lokalowej instalacji wody zimnej i ciepłej w technologii PP-R, kanalizacyjnej w technologii PCV, gazowej z rur stalowych czarnych o połączeniach spawanych, z prowadzeniem ich po wierzchu ścian.
Ponadto obejmuje:
- wymianę zużytych urządzeń sanitarnych i gazowych na urządzenia nowe lub montaż
nowych urządzeń, jak wanny, brodziki, zlewozmywaki, umywalki - z bateriami, miski
sedesowe, kuchenki gazowe, piece kąpielowe, termy c.w.
- montaż wodomierzy zimnej i ciepłej wody.
- sprawdzenie szczelności instalacji gazowej.
- wywiezienie złomu z demontażu.
3. Branża elektryczna.
Obejmuje wymianę instalacji elektrycznej zgodnie z normą PN-ICE 60364 w systemie
TN-S i wykonanie jej jako podtynkowej, trójprzewodowej, z wydzielonymi obwodami:
gniazd, oświetlenia oraz dla odbiorników o mocy minimum 2 kW - w szczególności:
- wymianę linii zasilającej lokal.
- wymianę obwodów odbiorczych.
- wykonanie instalacji miejscowego uziomu wyrównawczego.
- wymianę tablicy mieszkaniowej.
- montaż wyłączników różnicowo-prądowych.
- wymianę osprzętu.
- wykonanie robót poinstalacyjnych.
- wykonanie pomiarów sprawdzających wykonanej instalacji.
- sporządzenie dokumentacji powykonawczej: protokóły pomiarowe, schemat 1 kreskowy zasilania i rozdziału energii oraz instalacji z zaznaczeniem rozmieszczenia i oznaczeniem numeracją punktów odbioru.
1.3. Zakres robót do wykonania w danym pustostanie, każdorazowo określać będą szczegółowo przedmiary robót (ewentualnie ślepy kosztorys) w branży ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, które Wykonawcy dostarczy Zamawiający.
2. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania robót remontowych, w pustostanach, zlecanych przez Zamawiającego wyszczególnionych w przedmiarach (ewentualnie ślepym kosztorysie), istotnych postanowieniach umowy oraz wg wymogów postawionych w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiącej Rozdział IV a, b i c niniejszej specyfikacji, oraz wg następujących warunków:
2.1. Remonty pustostanów, o których mowa w pkt. 3.1. i 3.2. specyfikacji wykonywane będą na odrębne pisemne zlecenia wydawane przez DOM ( stosownie do jego potrzeb) ze szczegółowym określeniem daty wystawienia zlecenia, zakresu robót i ich ilości zgodnie z przedmiarem robót (ewentualnie ślepym kosztorysem) oraz z określeniem terminu wykonania robót (terminu rozpoczęcia i terminu zakończenia).
2.2. Prawidłowe wykonanie robót, o których mowa w zdaniu pierwszym, każdorazowo potwierdzane będzie protokołem odbioru końcowego przez inspektora nadzoru DOM. Wynagrodzenie za realizację prac, o których mowa w pkt. 3.1. i 3.2. specyfikacji wypłacane będzie Wykonawcy na podstawie faktur wystawionych w oparciu o zweryfikowane przez inspektora -DOM -kosztorysy sporządzone metodą szczegółową, zamienne lub powykonawcze sporządzane zgodnie z przedmiarem, ślepym kosztorysem, o ile zostanie wcześniej dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu obmiary prac oraz wg czynników cenotwórczych podanych przez Wykonawcę w ofercie. Ilość roboczogodzin, materiałów i czas pracy sprzętu wyliczane będą w oparciu o kosztorys sporządzony na podstawie kosztorysu ślepego jeżeli był on dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o jednostkowe nakłady określone w katalogach nakładów rzeczowych (KNR) wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa. Jeżeli w tym wydawnictwie brak jest nakładów dla danej pracy stosowane będą Normy Zakładowe ZGN stanowiące Rozdział VI specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W przypadku braku odpowiednich nakładów dla danej pracy w ww. katalogach i Normach Zakładowych ZGN dopuszcza się stosowanie KNR wydanych przez WACETOB. Jeżeli również w tym wydawnictwie brak jest w/w nakładów wykonywanych prac dopuszcza się stosowanie wycen indywidualnych, uwzględniających także rzeczywisty czas, każdorazowo zaakceptowanych przez inspektorów Zamawiającego i zatwierdzonych przez kierownika DOM. Ceny każdego z materiałów - bez kosztów zakupu - rozliczane będą na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur. Ceny te nie mogą być wyższe niż 120% minimalnej ceny i jednocześnie nie wyższe niż najniższe ze średnich cen dla każdego asortymentu podawanych w publikacjach SEKOCENBUD, IMB, IMI, IME, obowiązujące dla kwartału, w którym będą zlecane roboty.
W przypadku braku przedmiotowej pozycji w publikacjach j.w ceny materiałów należy przyjmować wg cennika przygotowywanego przez SEKOCENBUD na zlecenie Zamawiającego stanowiącego Rozdział VII siwz. W przypadkach gdy dany materiał nie występuje w obydwu wcześniej przywołanych dokumentach, dopuszcza się ceny na dany materiał po uzgodnieniu z inspektorem nadzoru i uzyskaniu akceptacji Kierownika DOM w formie pisemnej, przed podjęciem robót lub zakupem materiału. Ceny pracy sprzętu na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur wystawionych przez usługodawców lecz nie wyższe niż średnie ceny publikowane przez Sekocenbud w kwartale, w którym roboty były zlecane.
Termin realizacji poszczególnych zleceń, o których mowa wyżej nie przekroczy 30 dni kalendarzowych licząc od daty wystawienia pisemnego zlecenia przez DOM.
UWAGA: Zamawiający zobowiązuje się do wystawiania zleceń, o których mowa w zdaniu pierwszym, w dniu zawarcia umowy w sprawie zamówienia udzielonego na podstawie umowy ramowej. Termin wykonania zlecenia liczony będzie od daty jego wystawienia.
2.3. Zamawiający zastrzega sobie każdorazowo możliwość zmniejszenia zakresu rzeczowego na skutek wprowadzenia robót zamiennych w oparciu o protokół konieczności, spisany przez obie strony i zatwierdzony przez Zamawiającego na postawie kosztorysu różnicowego, przy jednoczesnym zachowaniu cen i wskaźników, zawartych w kosztorysie ofertowym.
2.4. Zamawiający może udzielić zamówienia uzupełniającego - patrz pkt 6 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

3. Wykonawca zobowiązany będzie do:
3.1. prowadzenia dziennika prac na zasadach przewidzianych dla dziennika budowy, dostarczonego przez Zamawiającego w dniu rozpoczęcia robót,
3.2. posiadania opłaconej polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia na kwotę nie niższą niż równowartość 100.000 złotych polskich, potwierdzającego, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w tym w zakresie przedmiotu zamówienia,
3.3. zabezpieczenia obiektu-lokalu- w trakcie wykonywania robót budowlanych przed skutkami niepożądanych zdarzeń przez cały czas realizacji umowy,
3.4. dokonania we własnym zakresie i na własny koszt organizacji placu budowy oraz zorganizowania zaplecza socjalno-technicznego w rozmiarach koniecznych dla przeprowadzenia robót,
3.5. umożliwienia Zamawiającemu w każdym czasie przeprowadzenie kontroli obiektu-lokalu- realizowanych robót budowlanych, stosowanych w ich toku wyrobów oraz innych okoliczności dotyczących bezpośredniej realizacji zamówionego dzieła budowlanego,
3.6. utrzymania w czasie realizacji przedmiotu zamówienia ładu i porządku na terenie i obiekcie, na którym wykonuje roboty oraz uporządkuje teren i obiekt - lokal - po zakończeniu robót, a także zapewni warunki bezpieczeństwa i p.poż.
3.7. wykonywania robót wyłącznie przez pracowników posiadających kwalifikacje zawodowe odpowiadające rodzajom prac objętych przedmiotem zamówienia,
3.8. poniesienia całkowitej odpowiedzialności prawnej i finansowej wobec Zamawiającego i osób trzecich za wszelkie szkody wynikłe z zaniechania realizacji umowy, niedbalstwa lub działania niezgodnego z umową, ze sztuką budowlaną, przepisami p. poż., a także nieprawidłowego zabezpieczenia lub jego braku narzędzi, materiałów, placu budowy i terenu pod zaplecze budowy,
3.9. wykonania dokumentacji powykonawczej wraz z naniesionymi zmianami dokonanymi w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia.
3.10. z uwagi na to, że roboty prowadzone będą w obiektach czynnych , wykonywanie robót musi odbywać się w sposób jak najmniej uciążliwy dla jego mieszkańców, prowadzone prace nie mogą powodować przeszkód komunikacyjnych.
3.11. nie prowadzenia robót w dni świąteczne. Prace należy prowadzić w dni powszednie w godzinach od 700 lecz nie dłużej niż do 1900.
3.12. dysponowania osobą - osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń w zakresie ogólnobudowlanym, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych do kierowania robotami ogólnobudowlanymi, sanitarnymi i elektrycznymi oraz posiadającymi aktualne zaświadczenie o wpisie na listę właściwej izby samorządu zawodowego.
3.12.1. Wykonawca wybrany do podpisania umowy zobowiązany będzie załączyć do umowy kserokopie potwierdzone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem uprawnień budowlanych w zakresie ogólnobudowlanym, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych i kserokopie aktualnych zaświadczeń o wpisie na listę, właściwej izby samorządu zawodowego osoby/osób, które będą kierownikiem robót, o których mowa w pkt. 8.1.4. specyfikacji.
4. W okresie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca może korzystać z instalacji wodno - kanalizacyjnej i energii elektrycznej na warunkach określonych w Istotnych postanowieniach umowy, które stanowią Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. Wykonawca musi sporządzić ofertę zgodnie z opisem pkt 16. specyfikacji przy czym:
5.1. Zaoferowana przez Wykonawcę we - WZORZE FORMULARZA OFERTY -stawka roboczogodziny kosztorysowej brutto nie może przekroczyć 90% średniej warszawskiej określonej w wyd. Sekocenbud Biuletyn cen regionalnych w budownictwie BCR dla IV kw. 2010 r. tj. dla robót ogólnobudowlanych Rbrutto= 28,50 PLN, sanitarnych R¬brutto= 26,69 PLN, elektrycznych: Rbrutto= 25,43 PLN. Stawka roboczogodziny kosztorysowej brutto obejmuje wartość stawki roboczogodziny kosztorysowej netto powiększonej o narzut kosztów pośrednich i zysk kalkulacyjny [Rbrutto = (Rnetto + Kp + Z)]. Wykonawca musi wpisać oferowane stawki robocizny kosztorysowej Rnetto i Rbrutto, oraz wartości wskaźników narzutów Kp i Z w formularzu oferty, sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
5.2. Zaoferowany przez Wykonawcę we - WZORZE FORMULARZA OFERTY - wskaźnik kosztów pośrednich (Kp) od (R, S) nie może być wyższy niż średni w Warszawie określony w wyd. Sekocenbud Biuletyn cen regionalnych w budownictwie BCR dla IV kw. 2010 r. i wynoszący dla robót ogólnobudowlanych: Kp = 62,30 %, sanitarnych Kp = 61,20 % i elektrycznych Kp = 58,40 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Kp w formularzu oferty, sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
5.3. Zaoferowany przez Wykonawcę we - WZORZE FORMULARZA OFERTY - wskaźnik zysku (Z) od (R + S + Kp) ) nie może być wyższy niż średni w Warszawie określony w wyd. Sekocenbud -Biuletyn cen regionalnych w budownictwie BCR- dla IV kw. 2010 r. i wynoszący dla robót ogólnobudowlanych: Z = 11,80 %, sanitarnych Z = 11,60 %, elektrycznych Z = 11,20 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Z w formularzu oferty, sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
5.4. Zaoferowany przez Wykonawcę we - WZORZE FORMULARZA OFERTY - wskaźnik narzutu kosztów zakupu materiałów (Wkz) nie może być wyższy niż średni w Warszawie określony w wyd. Sekocenbud -Biuletyn cen regionalnych w budownictwie BCR- dla IV kw. 2010 r. i wynoszący dla robót ogólnobudowlanych: Wkz = 8,60 %, sanitarnych Wkz = 7,80 %, elektrycznych Wkz = 6,80 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Wkz w formularzu oferty, sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
6. Wymagania techniczne i technologiczne:
zgodnie z opisem zawartym w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, która stanowi Rozdział IV a, b, c specyfikacji istotnych warunków zamówienia w rozbiciu na części dotyczące branży: a) budowlanej, b) sanitarnej i c) elektrycznej.
Wykonawca zobowiązany będzie do stosowania w trakcie wykonywania zamówienia materiałów i produktów odpowiadających wymaganiom ujętych w art. 10 ustawy Prawo budowlane i w Ustawie o wyrobach budowlanych. Jeżeli na przewidywany do wykorzystania materiał lub wyrób nie ustanowiono normy technicznej to Wykonawca musi posiadać następujące, aktualne dokumenty: krajowe aprobaty techniczne (AT) lub europejskie aprobaty techniczne (ETA). Normy techniczne, których wymagania muszą spełniać stosowane materiały i wyroby, są wymienione w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, stanowiącej Rozdział od IV a, b, c SIWZ i w przedmiarach robót. Wykonawca zobowiązany będzie do przedłożenia Zamawiającemu przed rozpoczęciem wykonywania robót w/w dokumentów dotyczących stosowanych materiałów.
Ponadto podczas wykonywania zamówienia Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany będzie okazać w stosunku do wskazanych materiałów certyfikat na znak bezpieczeństwa, deklaracje zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub z aktualną aprobatą techniczną.
.7. Wymagania dotyczące gwarancji:
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonane przez siebie roboty będące przedmiotem zamówienia, o których mowa w pkt. 3.1. specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz w § 1 Istotnych postanowień umowy (Rozdział III specyfikacji) oraz zastosowane materiały, na czas min. 36 miesięcy od daty bezusterkowego odbioru końcowego tych robót z tym, że materiałów okres ten nie może być krótszy niż gwarancja udzielona przez producenta nie krócej jednak niż 36 miesięcy.
8. Warunki realizacji zamówienia:
Warunki wykonania zamówienia zawarte są w :
8.1. Rozdziale III siwz: ,,Istotnych postanowieniach umowy,
8.1.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zmiany, o których mowa w zdaniu pierwszym wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
8.1.2.Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy także w następujących przypadkach:
a) zmiany stawki podatku od towarów i usług (VAT);
b) zmiany osób uczestniczących w realizacji umowy ramowej;
c) zmiany wymaganej sprawozdawczości i rozliczeń kosztów wykonania przedmiotu umów zawieranych na podstawie umowy ramowej;
d) zmiany regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie zawarcia umowy ramowej wraz ze skutkami takiej zmiany regulacji prawnych;
e) konieczności wykonania robót koniecznych do ukończenia prac objętych umową zawartą na podstawie umowy ramowej, które nie zostały przewidziane w opisie przedmiotu umowy, wykonywanych na odrębne zlecenie Zamawiającego (wartość robót nie może przekroczyć 50% wartości realizowanego danym zleceniem zamówienia);
f) zmiany lub uzupełnienia o nowe pozycje Norm Zakładowych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, które stanowią Rozdział V siwz

8.2. Rozdziale IV a, b, c siwz: Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych .
8. 3. Wszędzie tam gdzie w specyfikacji i jej załącznikach wymieniono z nazwy typ lub producenta materiałów lub urządzeń, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
9. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1 i 3.2., specyfikacji realizowane na poszczególne zlecenia mają być wykonywane:
9.1. zgodnie z przedmiarami robót (ewentualnie kosztorysami ślepymi) które będą każdorazowo sporządzane przez Zamawiającego do każdego zlecenia jak również w sposób opisany w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, która stanowi Rozdział IV a, b , c specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
9.2.warunkami wynikającymi z przepisów technicznych i czynnościami wymienionymi w art. 22 Ustawy z dnia 7.07.1994 r. prawo budowlane (Dz. U. 06.156.1118 z późn. zm.) i jego pochodnych,
9.3. wymaganiami wynikającymi z aktualnych Polskich Norm i aprobat technicznych,
9.4. zgodnie z zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i sztuką budowlaną.
10. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156poz. 1118 z późn. zm.).
11. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 57859

Data publikacji: 2011-02-18

Nazwa:
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

Ulica: ul. Irysowa 19

Numer domu: 19

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 02-660

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 5493727, 5493737

Numer faxu: 022 5493737

Adres strony internetowej: www.zgnmokotow.waw.pl

Regon: 01085840700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 2

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonywanie remontów pustostanów lokali mieszkalnych położonych w budynkach znajdujących się w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy na terenie: DOM Konduktorska, Madalińskiego Służewiec, Polkowska,Wierzbno, i Wiśniowa zakończonego zawarciem umowy ramowej.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia składa się z 6 części (6 DOM-ów). Celem niniejszego postępowania jest podpisanie umowy ramowej, odrębnie dla każdej części zamówienia, ustalającej warunki dotyczące zamówień publicznych jakie mają zostać udzielone w okresie trwania w/w umowy ramowej na wykonanie prac polegających na sukcesywnych remontach pustostanów znajdujących się w budynkach mieszkalnych położonych na terenie administrowanym prze ZGN Mokotów, stanowiących własność m.st. Warszawy, gdzie istnieje konieczność wykonania remontów.
1. Zamawiający zawrze umowę ramową z maksymalnie trzema Wykonawcami, dla każdej części zamówienia, którzy złożą najkorzystniejsze oferty częściowe dla danej części zamówienia, ocenione w sposób opisany w pkt. 19 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
1.2. Remonty pustostanów obejmować będą roboty przywracające pełną sprawność techniczną lokalu, w tym rozbiórki elementów zużytych, wymianę lub doposażenia instalacji. Remonty pustostanów dotyczyć będą robót w branży ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej - bez wymiany stolarki okiennej.
Roboty remontowe w pustostanach dotyczyć będą następujących rodzajów i asortymentów robót:
1. Branża budowlana.
Obejmować będzie roboty murarskie, tynkarskie, stolarskie, malarskie, podłogowe,
glazurnicze, posadzkarskie - w szczególności:
- rozbiórki, przemurowania i zamurowania otworów w ściankach i ścianach oraz
murowanie ścianek.
- roboty podłogowe polegające na wymianie płytek podłogowych na wykładzinę rulonową PCV wraz z przygotowaniem i naprawą podłoża betonowego. Zerwanie zniszczonych podłóg drewnianych i zastąpienie ich posadzką betonową na izolacji poziomej i styropianie wraz z wierzchnią warstwą z wykładziny podłogowej.
- wymianę stolarki drzwiowej na nową wraz z ościeżnicami, okuciami i zamkami lub
naprawę istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej.
- naprawę tynków na ścianach i sufitach, usunięcie haków, kołków, karniszy, z
zaprawieniem ubytków tynku.
- usuwanie zniszczonych fragmentów tynków na ścianach i sufitach z położeniem nowych tynków kategorii III.
- zaprawianie bruzd po wymianie instalacji elektrycznej lub sanitarnej, z wykonaniem
tynków kat. III.
- usuwanie starej, zniszczonej glazury ze ścian oraz terakoty na posadzkach.
- usuwanie tapet ze ścian, likwidacja plam i zacieków.
- przygotowanie podłoży ścian i sufitów pod malowanie farbą emulsyjną białą.
- malowanie przygotowanych ścian i sufitów farbą emulsyjną białą, w kuchni i w łazience z pominięciem powierzchni lamperii.
- gruntowanie podłoża ścian i sufitów środkiem gruntującym.
- ługowanie farby olejnej ze ścian w kuchni i w łazience.
- wykonanie lamperii na ścianach w kuchni, w łazience i w.c.
- cyklinowanie posadzek drewnianych.
- wymianę zniszczonych kratek wentylacyjnych na nowe kratki z PCV, rozbieralne.
- malowanie farbą olejną rur gazowych, wod-kan, grzejników, powierzchni metalowych
pełnych oraz parapetów wewnętrznych.
- rozbiórkę pawlaczy, szafek, parapetów wewnętrznych i ścianek drewnianych.
- wywóz elementów z rozbiórki na odległość do 30 km.
2. Branża sanitarna.
Obejmuje roboty polegające na wymianie przewodów lokalowej instalacji wody zimnej i ciepłej w technologii PP-R, kanalizacyjnej w technologii PCV, gazowej z rur stalowych czarnych o połączeniach spawanych, z prowadzeniem ich po wierzchu ścian.
Ponadto obejmuje:
- wymianę zużytych urządzeń sanitarnych i gazowych na urządzenia nowe lub montaż
nowych urządzeń, jak wanny, brodziki, zlewozmywaki, umywalki - z bateriami, miski
sedesowe, kuchenki gazowe, piece kąpielowe, termy c.w.
- montaż wodomierzy zimnej i ciepłej wody.
- sprawdzenie szczelności instalacji gazowej.
- wywiezienie złomu z demontażu.
3. Branża elektryczna.
Obejmuje wymianę instalacji elektrycznej zgodnie z normą PN-ICE 60364 w systemie
TN-S i wykonanie jej jako podtynkowej, trójprzewodowej, z wydzielonymi obwodami:
gniazd, oświetlenia oraz dla odbiorników o mocy minimum 2 kW - w szczególności:
- wymianę linii zasilającej lokal.
- wymianę obwodów odbiorczych.
- wykonanie instalacji miejscowego uziomu wyrównawczego.
- wymianę tablicy mieszkaniowej.
- montaż wyłączników różnicowo-prądowych.
- wymianę osprzętu.
- wykonanie robót poinstalacyjnych.
- wykonanie pomiarów sprawdzających wykonanej instalacji.
- sporządzenie dokumentacji powykonawczej: protokóły pomiarowe, schemat 1 kreskowy zasilania i rozdziału energii oraz instalacji z zaznaczeniem rozmieszczenia i oznaczeniem numeracją punktów odbioru.
1.3. Zakres robót do wykonania w danym pustostanie, każdorazowo określać będą szczegółowo przedmiary robót (ewentualnie ślepy kosztorys) w branży ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, które Wykonawcy dostarczy Zamawiający.
2. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania robót remontowych, w pustostanach, zlecanych przez Zamawiającego wyszczególnionych w przedmiarach (ewentualnie ślepym kosztorysie), istotnych postanowieniach umowy oraz wg wymogów postawionych w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiącej Rozdział IV a, b i c niniejszej specyfikacji, oraz wg następujących warunków:
2.1. Remonty pustostanów, o których mowa w pkt. 3.1. i 3.2. specyfikacji wykonywane będą na odrębne pisemne zlecenia wydawane przez DOM ( stosownie do jego potrzeb) ze szczegółowym określeniem daty wystawienia zlecenia, zakresu robót i ich ilości zgodnie z przedmiarem robót (ewentualnie ślepym kosztorysem) oraz z określeniem terminu wykonania robót (terminu rozpoczęcia i terminu zakończenia).
2.2. Prawidłowe wykonanie robót, o których mowa w zdaniu pierwszym, każdorazowo potwierdzane będzie protokołem odbioru końcowego przez inspektora nadzoru DOM. Wynagrodzenie za realizację prac, o których mowa w pkt. 3.1. i 3.2. specyfikacji wypłacane będzie Wykonawcy na podstawie faktur wystawionych w oparciu o zweryfikowane przez inspektora -DOM -kosztorysy sporządzone metodą szczegółową, zamienne lub powykonawcze sporządzane zgodnie z przedmiarem, ślepym kosztorysem, o ile zostanie wcześniej dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu obmiary prac oraz wg czynników cenotwórczych podanych przez Wykonawcę w ofercie. Ilość roboczogodzin, materiałów i czas pracy sprzętu wyliczane będą w oparciu o kosztorys sporządzony na podstawie kosztorysu ślepego jeżeli był on dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o jednostkowe nakłady określone w katalogach nakładów rzeczowych (KNR) wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa. Jeżeli w tym wydawnictwie brak jest nakładów dla danej pracy stosowane będą Normy Zakładowe ZGN stanowiące Rozdział VI specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W przypadku braku odpowiednich nakładów dla danej pracy w ww. katalogach i Normach Zakładowych ZGN dopuszcza się stosowanie KNR wydanych przez WACETOB. Jeżeli również w tym wydawnictwie brak jest w/w nakładów wykonywanych prac dopuszcza się stosowanie wycen indywidualnych, uwzględniających także rzeczywisty czas, każdorazowo zaakceptowanych przez inspektorów Zamawiającego i zatwierdzonych przez kierownika DOM. Ceny każdego z materiałów - bez kosztów zakupu - rozliczane będą na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur. Ceny te nie mogą być wyższe niż 120% minimalnej ceny i jednocześnie nie wyższe niż najniższe ze średnich cen dla każdego asortymentu podawanych w publikacjach SEKOCENBUD, IMB, IMI, IME, obowiązujące dla kwartału, w którym będą zlecane roboty.
W przypadku braku przedmiotowej pozycji w publikacjach j.w ceny materiałów należy przyjmować wg cennika przygotowywanego przez SEKOCENBUD na zlecenie Zamawiającego stanowiącego Rozdział VII siwz. W przypadkach gdy dany materiał nie występuje w obydwu wcześniej przywołanych dokumentach, dopuszcza się ceny na dany materiał po uzgodnieniu z inspektorem nadzoru i uzyskaniu akceptacji Kierownika DOM w formie pisemnej, przed podjęciem robót lub zakupem materiału. Ceny pracy sprzętu na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur wystawionych przez usługodawców lecz nie wyższe niż średnie ceny publikowane przez Sekocenbud w kwartale, w którym roboty były zlecane.
Termin realizacji poszczególnych zleceń, o których mowa wyżej nie przekroczy 30 dni kalendarzowych licząc od daty wystawienia pisemnego zlecenia przez DOM.
UWAGA: Zamawiający zobowiązuje się do wystawiania zleceń, o których mowa w zdaniu pierwszym, w dniu zawarcia umowy w sprawie zamówienia udzielonego na podstawie umowy ramowej. Termin wykonania zlecenia liczony będzie od daty jego wystawienia.
2.3. Zamawiający zastrzega sobie każdorazowo możliwość zmniejszenia zakresu rzeczowego na skutek wprowadzenia robót zamiennych w oparciu o protokół konieczności, spisany przez obie strony i zatwierdzony przez Zamawiającego na postawie kosztorysu różnicowego, przy jednoczesnym zachowaniu cen i wskaźników, zawartych w kosztorysie ofertowym.
2.4. Zamawiający może udzielić zamówienia uzupełniającego - patrz pkt 6 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

3. Wykonawca zobowiązany będzie do:
3.1. prowadzenia dziennika prac na zasadach przewidzianych dla dziennika budowy, dostarczonego przez Zamawiającego w dniu rozpoczęcia robót,
3.2. posiadania opłaconej polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia na kwotę nie niższą niż równowartość 100.000 złotych polskich, potwierdzającego, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w tym w zakresie przedmiotu zamówienia,
3.3. zabezpieczenia obiektu-lokalu- w trakcie wykonywania robót budowlanych przed skutkami niepożądanych zdarzeń przez cały czas realizacji umowy,
3.4. dokonania we własnym zakresie i na własny koszt organizacji placu budowy oraz zorganizowania zaplecza socjalno-technicznego w rozmiarach koniecznych dla przeprowadzenia robót,
3.5. umożliwienia Zamawiającemu w każdym czasie przeprowadzenie kontroli obiektu-lokalu- realizowanych robót budowlanych, stosowanych w ich toku wyrobów oraz innych okoliczności dotyczących bezpośredniej realizacji zamówionego dzieła budowlanego,
3.6. utrzymania w czasie realizacji przedmiotu zamówienia ładu i porządku na terenie i obiekcie, na którym wykonuje roboty oraz uporządkuje teren i obiekt - lokal - po zakończeniu robót, a także zapewni warunki bezpieczeństwa i p.poż.
3.7. wykonywania robót wyłącznie przez pracowników posiadających kwalifikacje zawodowe odpowiadające rodzajom prac objętych przedmiotem zamówienia,
3.8. poniesienia całkowitej odpowiedzialności prawnej i finansowej wobec Zamawiającego i osób trzecich za wszelkie szkody wynikłe z zaniechania realizacji umowy, niedbalstwa lub działania niezgodnego z umową, ze sztuką budowlaną, przepisami p. poż., a także nieprawidłowego zabezpieczenia lub jego braku narzędzi, materiałów, placu budowy i terenu pod zaplecze budowy,
3.9. wykonania dokumentacji powykonawczej wraz z naniesionymi zmianami dokonanymi w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia.
3.10. z uwagi na to, że roboty prowadzone będą w obiektach czynnych , wykonywanie robót musi odbywać się w sposób jak najmniej uciążliwy dla jego mieszkańców, prowadzone prace nie mogą powodować przeszkód komunikacyjnych.
3.11. nie prowadzenia robót w dni świąteczne. Prace należy prowadzić w dni powszednie w godzinach od 700 lecz nie dłużej niż do 1900.
3.12. dysponowania osobą - osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń w zakresie ogólnobudowlanym, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych do kierowania robotami ogólnobudowlanymi, sanitarnymi i elektrycznymi oraz posiadającymi aktualne zaświadczenie o wpisie na listę właściwej izby samorządu zawodowego.
3.12.1. Wykonawca wybrany do podpisania umowy zobowiązany będzie załączyć do umowy kserokopie potwierdzone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem uprawnień budowlanych w zakresie ogólnobudowlanym, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych i kserokopie aktualnych zaświadczeń o wpisie na listę, właściwej izby samorządu zawodowego osoby/osób, które będą kierownikiem robót, o których mowa w pkt. 8.1.4. specyfikacji.
4. W okresie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca może korzystać z instalacji wodno - kanalizacyjnej i energii elektrycznej na warunkach określonych w Istotnych postanowieniach umowy, które stanowią Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. Wykonawca musi sporządzić ofertę zgodnie z opisem pkt 16. specyfikacji przy czym:
5.1. Zaoferowana przez Wykonawcę we - WZORZE FORMULARZA OFERTY -stawka roboczogodziny kosztorysowej brutto nie może przekroczyć 90% średniej warszawskiej określonej w wyd. Sekocenbud Biuletyn cen regionalnych w budownictwie BCR dla IV kw. 2010 r. tj. dla robót ogólnobudowlanych Rbrutto= 28,50 PLN, sanitarnych R¬brutto= 26,69 PLN, elektrycznych: Rbrutto= 25,43 PLN. Stawka roboczogodziny kosztorysowej brutto obejmuje wartość stawki roboczogodziny kosztorysowej netto powiększonej o narzut kosztów pośrednich i zysk kalkulacyjny [Rbrutto = (Rnetto + Kp + Z)]. Wykonawca musi wpisać oferowane stawki robocizny kosztorysowej Rnetto i Rbrutto, oraz wartości wskaźników narzutów Kp i Z w formularzu oferty, sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
5.2. Zaoferowany przez Wykonawcę we - WZORZE FORMULARZA OFERTY - wskaźnik kosztów pośrednich (Kp) od (R, S) nie może być wyższy niż średni w Warszawie określony w wyd. Sekocenbud Biuletyn cen regionalnych w budownictwie BCR dla IV kw. 2010 r. i wynoszący dla robót ogólnobudowlanych: Kp = 62,30 %, sanitarnych Kp = 61,20 % i elektrycznych Kp = 58,40 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Kp w formularzu oferty, sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
5.3. Zaoferowany przez Wykonawcę we - WZORZE FORMULARZA OFERTY - wskaźnik zysku (Z) od (R + S + Kp) ) nie może być wyższy niż średni w Warszawie określony w wyd. Sekocenbud -Biuletyn cen regionalnych w budownictwie BCR- dla IV kw. 2010 r. i wynoszący dla robót ogólnobudowlanych: Z = 11,80 %, sanitarnych Z = 11,60 %, elektrycznych Z = 11,20 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Z w formularzu oferty, sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
5.4. Zaoferowany przez Wykonawcę we - WZORZE FORMULARZA OFERTY - wskaźnik narzutu kosztów zakupu materiałów (Wkz) nie może być wyższy niż średni w Warszawie określony w wyd. Sekocenbud -Biuletyn cen regionalnych w budownictwie BCR- dla IV kw. 2010 r. i wynoszący dla robót ogólnobudowlanych: Wkz = 8,60 %, sanitarnych Wkz = 7,80 %, elektrycznych Wkz = 6,80 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Wkz w formularzu oferty, sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
6. Wymagania techniczne i technologiczne:
zgodnie z opisem zawartym w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, która stanowi Rozdział IV a, b, c specyfikacji istotnych warunków zamówienia w rozbiciu na części dotyczące branży: a) budowlanej, b) sanitarnej i c) elektrycznej.
Wykonawca zobowiązany będzie do stosowania w trakcie wykonywania zamówienia materiałów i produktów odpowiadających wymaganiom ujętych w art. 10 ustawy Prawo budowlane i w Ustawie o wyrobach budowlanych. Jeżeli na przewidywany do wykorzystania materiał lub wyrób nie ustanowiono normy technicznej to Wykonawca musi posiadać następujące, aktualne dokumenty: krajowe aprobaty techniczne (AT) lub europejskie aprobaty techniczne (ETA). Normy techniczne, których wymagania muszą spełniać stosowane materiały i wyroby, są wymienione w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, stanowiącej Rozdział od IV a, b, c SIWZ i w przedmiarach robót. Wykonawca zobowiązany będzie do przedłożenia Zamawiającemu przed rozpoczęciem wykonywania robót w/w dokumentów dotyczących stosowanych materiałów.
Ponadto podczas wykonywania zamówienia Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany będzie okazać w stosunku do wskazanych materiałów certyfikat na znak bezpieczeństwa, deklaracje zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub z aktualną aprobatą techniczną.
.7. Wymagania dotyczące gwarancji:
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonane przez siebie roboty będące przedmiotem zamówienia, o których mowa w pkt. 3.1. specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz w § 1 Istotnych postanowień umowy (Rozdział III specyfikacji) oraz zastosowane materiały, na czas min. 36 miesięcy od daty bezusterkowego odbioru końcowego tych robót z tym, że materiałów okres ten nie może być krótszy niż gwarancja udzielona przez producenta nie krócej jednak niż 36 miesięcy.
8. Warunki realizacji zamówienia:
Warunki wykonania zamówienia zawarte są w :
8.1. Rozdziale III siwz: ,,Istotnych postanowieniach umowy,
8.1.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zmiany, o których mowa w zdaniu pierwszym wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
8.1.2.Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy także w następujących przypadkach:
a) zmiany stawki podatku od towarów i usług (VAT);
b) zmiany osób uczestniczących w realizacji umowy ramowej;
c) zmiany wymaganej sprawozdawczości i rozliczeń kosztów wykonania przedmiotu umów zawieranych na podstawie umowy ramowej;
d) zmiany regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie zawarcia umowy ramowej wraz ze skutkami takiej zmiany regulacji prawnych;
e) konieczności wykonania robót koniecznych do ukończenia prac objętych umową zawartą na podstawie umowy ramowej, które nie zostały przewidziane w opisie przedmiotu umowy, wykonywanych na odrębne zlecenie Zamawiającego (wartość robót nie może przekroczyć 50% wartości realizowanego danym zleceniem zamówienia);
f) zmiany lub uzupełnienia o nowe pozycje Norm Zakładowych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, które stanowią Rozdział V siwz

8.2. Rozdziale IV a, b, c siwz: Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych .
8. 3. Wszędzie tam gdzie w specyfikacji i jej załącznikach wymieniono z nazwy typ lub producenta materiałów lub urządzeń, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
9. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1 i 3.2., specyfikacji realizowane na poszczególne zlecenia mają być wykonywane:
9.1. zgodnie z przedmiarami robót (ewentualnie kosztorysami ślepymi) które będą każdorazowo sporządzane przez Zamawiającego do każdego zlecenia jak również w sposób opisany w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, która stanowi Rozdział IV a, b , c specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
9.2.warunkami wynikającymi z przepisów technicznych i czynnościami wymienionymi w art. 22 Ustawy z dnia 7.07.1994 r. prawo budowlane (Dz. U. 06.156.1118 z późn. zm.) i jego pochodnych,
9.3. wymaganiami wynikającymi z aktualnych Polskich Norm i aprobat technicznych,
9.4. zgodnie z zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i sztuką budowlaną.
10. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156poz. 1118 z późn. zm.).
11. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 6

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Przedmiot zamówienia składa się z 6 części (6 DOM-ów). Celem niniejszego postępowania jest podpisanie umowy ramowej, odrębnie dla każdej części zamówienia, ustalającej warunki dotyczące zamówień publicznych jakie mają zostać udzielone w okresie trwania w/w umowy ramowej na wykonanie prac polegających na sukcesywnych remontach pustostanów znajdujących się w budynkach mieszkalnych położonych na terenie administrowanym prze ZGN Mokotów, stanowiących własność m.st. Warszawy, gdzie istnieje konieczność wykonania remontów.
1. Zamawiający zawrze umowę ramową z maksymalnie trzema Wykonawcami, dla każdej części zamówienia, którzy złożą najkorzystniejsze oferty częściowe dla danej części zamówienia, ocenione w sposób opisany w pkt. 19 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
1.2. Remonty pustostanów obejmować będą roboty przywracające pełną sprawność techniczną lokalu, w tym rozbiórki elementów zużytych, wymianę lub doposażenia instalacji. Remonty pustostanów dotyczyć będą robót w branży ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej - bez wymiany stolarki okiennej.
Roboty remontowe w pustostanach dotyczyć będą następujących rodzajów i asortymentów robót:
1. Branża budowlana.
Obejmować będzie roboty murarskie, tynkarskie, stolarskie, malarskie, podłogowe,
glazurnicze, posadzkarskie - w szczególności:
- rozbiórki, przemurowania i zamurowania otworów w ściankach i ścianach oraz
murowanie ścianek.
- roboty podłogowe polegające na wymianie płytek podłogowych na wykładzinę rulonową PCV wraz z przygotowaniem i naprawą podłoża betonowego. Zerwanie zniszczonych podłóg drewnianych i zastąpienie ich posadzką betonową na izolacji poziomej i styropianie wraz z wierzchnią warstwą z wykładziny podłogowej.
- wymianę stolarki drzwiowej na nową wraz z ościeżnicami, okuciami i zamkami lub
naprawę istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej.
- naprawę tynków na ścianach i sufitach, usunięcie haków, kołków, karniszy, z
zaprawieniem ubytków tynku.
- usuwanie zniszczonych fragmentów tynków na ścianach i sufitach z położeniem nowych tynków kategorii III.
- zaprawianie bruzd po wymianie instalacji elektrycznej lub sanitarnej, z wykonaniem
tynków kat. III.
- usuwanie starej, zniszczonej glazury ze ścian oraz terakoty na posadzkach.
- usuwanie tapet ze ścian, likwidacja plam i zacieków.
- przygotowanie podłoży ścian i sufitów pod malowanie farbą emulsyjną białą.
- malowanie przygotowanych ścian i sufitów farbą emulsyjną białą, w kuchni i w łazience z pominięciem powierzchni lamperii.
- gruntowanie podłoża ścian i sufitów środkiem gruntującym.
- ługowanie farby olejnej ze ścian w kuchni i w łazience.
- wykonanie lamperii na ścianach w kuchni, w łazience i w.c.
- cyklinowanie posadzek drewnianych.
- wymianę zniszczonych kratek wentylacyjnych na nowe kratki z PCV, rozbieralne.
- malowanie farbą olejną rur gazowych, wod-kan, grzejników, powierzchni metalowych
pełnych oraz parapetów wewnętrznych.
- rozbiórkę pawlaczy, szafek, parapetów wewnętrznych i ścianek drewnianych.
- wywóz elementów z rozbiórki na odległość do 30 km.
2. Branża sanitarna.
Obejmuje roboty polegające na wymianie przewodów lokalowej instalacji wody zimnej i ciepłej w technologii PP-R, kanalizacyjnej w technologii PCV, gazowej z rur stalowych czarnych o połączeniach spawanych, z prowadzeniem ich po wierzchu ścian.
Ponadto obejmuje:
- wymianę zużytych urządzeń sanitarnych i gazowych na urządzenia nowe lub montaż nowych urządzeń, jak wanny, brodziki, zlewozmywaki, umywalki - z bateriami, miski sedesowe, kuchenki gazowe, piece kąpielowe, termy c.w.
- montaż wodomierzy zimnej i ciepłej wody.
- sprawdzenie szczelności instalacji gazowej.
- wywiezienie złomu z demontażu.
3. Branża elektryczna.
Obejmuje wymianę instalacji elektrycznej zgodnie z normą PN-ICE 60364 w systemie
TN-S i wykonanie jej jako podtynkowej, trójprzewodowej, z wydzielonymi obwodami:
gniazd, oświetlenia oraz dla odbiorników o mocy minimum 2 kW - w szczególności:
- wymianę linii zasilającej lokal.
- wymianę obwodów odbiorczych.
- wykonanie instalacji miejscowego uziomu wyrównawczego.
- wymianę tablicy mieszkaniowej.
- montaż wyłączników różnicowo-prądowych.
- wymianę osprzętu.
- wykonanie robót poinstalacyjnych.
- wykonanie pomiarów sprawdzających wykonanej instalacji.
- sporządzenie dokumentacji powykonawczej: protokóły pomiarowe, schemat 1 kreskowy zasilania i rozdziału energii oraz instalacji z zaznaczeniem rozmieszczenia i oznaczeniem numeracją punktów odbioru.
1.3. Zakres robót do wykonania w danym pustostanie, każdorazowo określać będą szczegółowo przedmiary robót (ewentualnie ślepy kosztorys) w branży ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, które Wykonawcy dostarczy Zamawiający.
2. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania robót remontowych, w pustostanach, zlecanych przez Zamawiającego wyszczególnionych w przedmiarach (ewentualnie ślepym kosztorysie), istotnych postanowieniach umowy oraz wg wymogów postawionych w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiącej Rozdział IV a, b i c niniejszej specyfikacji, oraz wg następujących warunków:
2.1. Remonty pustostanów, o których mowa w pkt. 3.1. i 3.2. specyfikacji wykonywane będą na odrębne pisemne zlecenia wydawane przez DOM ( stosownie do jego potrzeb) ze szczegółowym określeniem daty wystawienia zlecenia, zakresu robót i ich ilości zgodnie z przedmiarem robót (ewentualnie ślepym kosztorysem) oraz z określeniem terminu wykonania robót (terminu rozpoczęcia i terminu zakończenia).
2.2. Prawidłowe wykonanie robót, o których mowa w zdaniu pierwszym, każdorazowo potwierdzane będzie protokołem odbioru końcowego przez inspektora nadzoru DOM. Wynagrodzenie za realizację prac, o których mowa w pkt. 3.1. i 3.2. specyfikacji wypłacane będzie Wykonawcy na podstawie faktur wystawionych w oparciu o zweryfikowane przez inspektora -DOM -kosztorysy sporządzone metodą szczegółową, zamienne lub powykonawcze sporządzane zgodnie z przedmiarem, ślepym kosztorysem, o ile zostanie wcześniej dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu obmiary prac oraz wg czynników cenotwórczych podanych przez Wykonawcę w ofercie. Ilość roboczogodzin, materiałów i czas pracy sprzętu wyliczane będą w oparciu o kosztorys sporządzony na podstawie kosztorysu ślepego jeżeli był on dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o jednostkowe nakłady określone w katalogach nakładów rzeczowych (KNR) wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa. Jeżeli w tym wydawnictwie brak jest nakładów dla danej pracy stosowane będą Normy Zakładowe ZGN stanowiące Rozdział VI specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W przypadku braku odpowiednich nakładów dla danej pracy w ww. katalogach i Normach Zakładowych ZGN dopuszcza się stosowanie KNR wydanych przez WACETOB. Jeżeli również w tym wydawnictwie brak jest w/w nakładów wykonywanych prac dopuszcza się stosowanie wycen indywidualnych, uwzględniających także rzeczywisty czas, każdorazowo zaakceptowanych przez inspektorów Zamawiającego i zatwierdzonych przez kierownika DOM. Ceny każdego z materiałów - bez kosztów zakupu - rozliczane będą na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur. Ceny te nie mogą być wyższe niż 120% minimalnej ceny i jednocześnie nie wyższe niż najniższe ze średnich cen dla każdego asortymentu podawanych w publikacjach SEKOCENBUD, IMB, IMI, IME, obowiązujące dla kwartału, w którym będą zlecane roboty.
W przypadku braku przedmiotowej pozycji w publikacjach j/w ceny materiałów należy przyjmować wg cennika przygotowywanego przez SEKOCENBUD na zlecenie Zamawiającego stanowiącego Rozdział VII siwz. W przypadkach gdy dany materiał nie występuje w obydwu wcześniej przywołanych dokumentach, dopuszcza się ceny na dany materiał po uzgodnieniu z inspektorem nadzoru i uzyskaniu akceptacji Kierownika DOM w formie pisemnej, przed podjęciem robót lub zakupem materiału. Ceny pracy sprzętu na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur wystawionych przez usługodawców lecz nie wyższe niż średnie ceny publikowane przez Sekocenbud w kwartale, w którym roboty były zlecane.
Termin realizacji poszczególnych zleceń, o których mowa wyżej nie przekroczy 30 dni kalendarzowych licząc od daty wystawienia pisemnego zlecenia przez DOM.
UWAGA: Zamawiający zobowiązuje się do wystawiania zleceń, o których mowa w zdaniu pierwszym, w dniu zawarcia umowy w sprawie zamówienia udzielonego na podstawie umowy ramowej. Termin wykonania zlecenia liczony będzie od daty jego wystawienia.
2.3. Zamawiający zastrzega sobie każdorazowo możliwość zmniejszenia zakresu rzeczowego na skutek wprowadzenia robót zamiennych w oparciu o protokół konieczności, spisany przez obie strony i zatwierdzony przez Zamawiającego na postawie kosztorysu różnicowego, przy jednoczesnym zachowaniu cen i wskaźników, zawartych w kosztorysie ofertowym.
2.4. Zamawiający może udzielić zamówienia uzupełniającego - patrz pkt 6 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

3. Wykonawca zobowiązany będzie do:
3.1. prowadzenia dziennika prac na zasadach przewidzianych dla dziennika budowy, dostarczonego przez Zamawiającego w dniu rozpoczęcia robót,
3.2. posiadania opłaconej polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia na kwotę nie niższą niż równowartość 100.000 złotych polskich, potwierdzającego, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w tym w zakresie przedmiotu zamówienia,
3.3. zabezpieczenia obiektu-lokalu- w trakcie wykonywania robót budowlanych przed skutkami niepożądanych zdarzeń przez cały czas realizacji umowy,
3.4. dokonania we własnym zakresie i na własny koszt organizacji placu budowy oraz zorganizowania zaplecza socjalno-technicznego w rozmiarach koniecznych dla przeprowadzenia robót,
3.5. umożliwienia Zamawiającemu w każdym czasie przeprowadzenie kontroli obiektu-lokalu- realizowanych robót budowlanych, stosowanych w ich toku wyrobów oraz innych okoliczności dotyczących bezpośredniej realizacji zamówionego dzieła budowlanego,
3.6. utrzymania w czasie realizacji przedmiotu zamówienia ładu i porządku na terenie i obiekcie, na którym wykonuje roboty oraz uporządkuje teren i obiekt - lokal - po zakończeniu robót, a także zapewni warunki bezpieczeństwa i p.poż.
3.7. wykonywania robót wyłącznie przez pracowników posiadających kwalifikacje zawodowe odpowiadające rodzajom prac objętych przedmiotem zamówienia,
3.8. poniesienia całkowitej odpowiedzialności prawnej i finansowej wobec Zamawiającego i osób trzecich za wszelkie szkody wynikłe z zaniechania realizacji umowy, niedbalstwa lub działania niezgodnego z umową, ze sztuką budowlaną, przepisami p. poż., a także nieprawidłowego zabezpieczenia lub jego braku narzędzi, materiałów, placu budowy i terenu pod zaplecze budowy,
3.9. wykonania dokumentacji powykonawczej wraz z naniesionymi zmianami dokonanymi w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia.
3.10. z uwagi na to, że roboty prowadzone będą w obiektach czynnych , wykonywanie robót musi odbywać się w sposób jak najmniej uciążliwy dla jego mieszkańców, prowadzone prace nie mogą powodować przeszkód komunikacyjnych.
3.11. nie prowadzenia robót w dni świąteczne. Prace należy prowadzić w dni powszednie w godzinach od 700 lecz nie dłużej niż do 1900.
3.12. dysponowania osobą / osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń w zakresie ogólnobudowlanym, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych do kierowania robotami ogólnobudowlanymi, sanitarnymi i elektrycznymi oraz posiadającymi aktualne zaświadczenie o wpisie na listę właściwej izby samorządu zawodowego.
3.12.1. Wykonawca wybrany do podpisania umowy zobowiązany będzie załączyć do umowy kserokopie potwierdzone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem uprawnień budowlanych w zakresie ogólnobudowlanym, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych i kserokopie aktualnych zaświadczeń o wpisie na listę, właściwej izby samorządu zawodowego osoby/osób, które będą kierownikiem robót, o których mowa w pkt. 8.1.4. specyfikacji.
4. W okresie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca może korzystać z instalacji wodno - kanalizacyjnej i energii elektrycznej na warunkach określonych w Istotnych postanowieniach umowy, które stanowią Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. Wykonawca musi sporządzić ofertę zgodnie z opisem pkt 16. specyfikacji przy czym:
5.1. Zaoferowana przez Wykonawcę we - WZORZE FORMULARZA OFERTY -stawka roboczogodziny kosztorysowej brutto nie może przekroczyć 90% średniej warszawskiej określonej w wyd. Sekocenbud Biuletyn cen regionalnych w budownictwie BCR dla IV kw. 2010 r. tj. dla robót ogólnobudowlanych Rbrutto= 28,50 PLN, sanitarnych R¬brutto= 26,69 PLN, elektrycznych: Rbrutto= 25,43 PLN. Stawka roboczogodziny kosztorysowej brutto obejmuje wartość stawki roboczogodziny kosztorysowej netto powiększonej o narzut kosztów pośrednich i zysk kalkulacyjny [Rbrutto = (Rnetto + Kp + Z)]. Wykonawca musi wpisać oferowane stawki robocizny kosztorysowej Rnetto i Rbrutto, oraz wartości wskaźników narzutów Kp i Z w formularzu oferty, sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
5.2. Zaoferowany przez Wykonawcę we - WZORZE FORMULARZA OFERTY - wskaźnik kosztów pośrednich (Kp) od (R, S) nie może być wyższy niż średni w Warszawie określony w wyd. Sekocenbud Biuletyn cen regionalnych w budownictwie BCR dla IV kw. 2010 r. i wynoszący dla robót ogólnobudowlanych: Kp = 62,30 %, sanitarnych Kp = 61,20 % i elektrycznych Kp = 58,40 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Kp w formularzu oferty, sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
5.3. Zaoferowany przez Wykonawcę we - WZORZE FORMULARZA OFERTY - wskaźnik zysku (Z) od (R + S + Kp) ) nie może być wyższy niż średni w Warszawie określony w wyd. Sekocenbud Biuletyn cen regionalnych w budownictwie BCR dla IV kw. 2010 r. i wynoszący dla robót ogólnobudowlanych: Z = 11,80 %, sanitarnych Z = 11,60 %, elektrycznych Z = 11,20 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Z w formularzu oferty, sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
5.4. Zaoferowany przez Wykonawcę we - WZORZE FORMULARZA OFERTY - wskaźnik narzutu kosztów zakupu materiałów (Wkz) nie może być wyższy niż średni w Warszawie określony w wyd. Sekocenbud Biuletyn cen regionalnych w budownictwie BCR dla IV kw. 2010 r. i wynoszący dla robót ogólnobudowlanych: Wkz = 8,60 %, sanitarnych Wkz = 7,80 %, elektrycznych Wkz = 6,80 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Wkz w formularzu oferty, sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
6. Wymagania techniczne i technologiczne:
zgodnie z opisem zawartym w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, która stanowi Rozdział IV a, b, c specyfikacji istotnych warunków zamówienia w rozbiciu na części dotyczące branży: a) budowlanej, b) sanitarnej i c) elektrycznej.
Wykonawca zobowiązany będzie do stosowania w trakcie wykonywania zamówienia materiałów i produktów odpowiadających wymaganiom ujętych w art. 10 ustawy Prawo budowlane i w Ustawie o wyrobach budowlanych. Jeżeli na przewidywany do wykorzystania materiał lub wyrób nie ustanowiono normy technicznej to Wykonawca musi posiadać następujące, aktualne dokumenty: krajowe aprobaty techniczne (AT) lub europejskie aprobaty techniczne (ETA). Normy techniczne, których wymagania muszą spełniać stosowane materiały i wyroby, są wymienione w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, stanowiącej Rozdział od IV a, b, c SIWZ i w przedmiarach robót. Wykonawca zobowiązany będzie do przedłożenia Zamawiającemu przed rozpoczęciem wykonywania robót w/w dokumentów dotyczących stosowanych materiałów.
Ponadto podczas wykonywania zamówienia Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany będzie okazać w stosunku do wskazanych materiałów certyfikat na znak bezpieczeństwa, deklaracje zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub z aktualną aprobatą techniczną.
.7. Wymagania dotyczące gwarancji:
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonane przez siebie roboty będące przedmiotem zamówienia, o których mowa w pkt. 3.1. specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz w § 1 Istotnych postanowień umowy (Rozdział III specyfikacji) oraz zastosowane materiały, na czas min. 36 miesięcy od daty bezusterkowego odbioru końcowego tych robót z tym, że materiałów okres ten nie może być krótszy niż gwarancja udzielona przez producenta nie krócej jednak niż 36 miesięcy.
8. Warunki realizacji zamówienia:
Warunki wykonania zamówienia zawarte są w :
8.1. Rozdziale III siwz: Istotnych postanowieniach umowy,
8.1.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zmiany, o których mowa w zdaniu pierwszym wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
8.1.2.Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy także w następujących przypadkach:
a) zmiany stawki podatku od towarów i usług (VAT);
b) zmiany osób uczestniczących w realizacji umowy ramowej;
c) zmiany wymaganej sprawozdawczości i rozliczeń kosztów wykonania przedmiotu umów zawieranych na podstawie umowy ramowej;
d) zmiany regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie zawarcia umowy ramowej wraz ze skutkami takiej zmiany regulacji prawnych;
e) konieczności wykonania robót koniecznych do ukończenia prac objętych umową zawartą na podstawie umowy ramowej, które nie zostały przewidziane w opisie przedmiotu umowy, wykonywanych na odrębne zlecenie Zamawiającego (wartość robót nie może przekroczyć 50% wartości realizowanego danym zleceniem zamówienia);
f) zmiany lub uzupełnienia o nowe pozycje Norm Zakładowych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, które stanowią Rozdział V siwz

8.2. Rozdziale IV a, b, c siwz: Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych .
8. 3. Wszędzie tam gdzie w specyfikacji i jej załącznikach wymieniono z nazwy typ lub producenta materiałów lub urządzeń, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
9. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1 i 3.2., specyfikacji realizowane na poszczególne zlecenia mają być wykonywane:
9.1. zgodnie z przedmiarami robót (ewentualnie kosztorysami ślepymi) które będą każdorazowo sporządzane przez Zamawiającego do każdego zlecenia jak również w sposób opisany w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, która stanowi Rozdział IV a, b , c specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
9.2.warunkami wynikającymi z przepisów technicznych i czynnościami wymienionymi w art. 22 Ustawy z dnia 7.07.1994 r. prawo budowlane (Dz. U. 06.156.1118 z późn. zm.) i jego pochodnych,
9.3. wymaganiami wynikającymi z aktualnych Polskich Norm i aprobat technicznych,
9.4. zgodnie z zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i sztuką budowlaną.
10. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156poz. 1118 z późn. zm.).
11. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2011

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: nie dotyczy

Wiedza i doświadczenie:
1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy nie wykluczeni z postępowania
na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 z późn. zm.), a także spełniający warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 1 - 4 w/w ustawy dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
b) posiadania wiedzy i doświadczenia,
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi
do wykonania zamówienia,
d) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Ocena spełnienia warunków zostanie dokonana na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu stanowiącego załącznik nr 4 do wzoru formularza oferty częściowej (pkt. 9.2.1. specyfikacji istotnych warunków zamówienia) oraz w oparciu o potwierdzenie spełniania warunków w zakresie wskazanym poniżej:
Ad. a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania:
nie dotyczy w tym postępowaniu.
Ad. b) posiadania wiedzy i doświadczenia:
1.1. Zamawiający oceni jako spełniony, warunek posiadania przez Wykonawcę wiedzy i doświadczenia, na podstawie wykazu robót budowlanych, z którego wynikać będzie, że Wykonawca w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył roboty budowlane polegające na remontach lokali mieszkalnych lub użytkowych albo obiektów użyteczności publicznej o wartości łącznej nie mniejszej niż 100.000,- zł netto (bez VAT) w ciągu tych lat. W tym celu Wykonawca musi wypełnić wykaz robót stanowiący załącznik nr 5 do wzoru formularza oferty częściowej oraz załączyć dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Ad c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym,
1.2. Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunku i za spełnienie tego warunku uzna złożenie oświadczenia, o którym mowa w pkt. 9.2.1. siwz.
Ad c1) dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
1.3. Zamawiający oceni jako spełniony, warunek dysponowania przez Wykonawcę osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia na podstawie wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia oraz informacji o podstawie do dysponowania tymi osobami z którego wynikać będzie że Wykonawca dysponuje osobą-osobami, które będą odpowiadały za kierowanie robotami budowlanymi oraz, że dysponuje osobami do wykonania zamówienia, z doświadczeniem i kwalifikacjami w wykonywaniu robót budowlanych w branży ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej będącymi przedmiotem zamówienia przy czym co najmniej 5 osobami w tym: 1 osobą z doświadczeniem i uprawnieniami montera instalacji sanitarnych, 1 osobą z doświadczeniem i uprawnieniami spawacza gazowego, 1 osobą z doświadczeniem i kwalifikacjami do wykonywania robót gazowych, posiadającą świadectwo kwalifikacyjne wymagane- przy eksploatacji urządzeń i instalacji gazowych typu E, 1 osobą z doświadczeniem i kwalifikacjami murarza, tynkarza, glazurnika, malarza, stolarza, ślusarza i 1 osobą z doświadczeniem do wykonywania robót elektrycznych i kwalifikacjami wymaganymi przy wykonywaniu dozoru lub eksploatacji urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych do 1 kV (tj. D, lub E) oraz do wykonywania pomiarów ochronnych. W w/w wykazie należy podać informacje na temat kwalifikacji zawodowych tych osób, ich uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności i podstawie do dysponowania nimi. W tym celu Wykonawca musi wypełnić wykaz osób stanowiący załącznik nr 6 do wzoru formularza oferty częściowej.
1.4. Zamawiający oceni jako spełniony, warunek dysponowania przez Wykonawcę osobą/osobami z uprawnieniami, wymaganymi ustawą prawo budowlane, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia na podstawie oświadczenia, z którego wynikać będzie, że Wykonawca dysponuje osobą-osobami do kierowania robotami budowlanymi będącymi przedmiotem zamówienia posiadającymi odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w zakresie ogólnobudowlanym, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych lub odpowiedni dokument stwierdzający przygotowanie zawodowe do kierowania budową i robotami w w/w zakresie ogólnobudowlanym, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych oraz wpisanych na listę członków właściwych izb samorządu zawodowego. W tym celu Wykonawca musi złożyć oświadczenie na załącznik nr 7 do wzoru formularza oferty częściowej.
Wykonawca wybrany do podpisania umowy zobowiązany będzie załączyć do umowy kserokopie potwierdzone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem uprawnień budowlanych bez ograniczeń w zakresie ogólnobudowlanym, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych i kserokopie aktualnych zaświadczeń o wpisie na listę, właściwej izby samorządu zawodowego osoby-osób, które będą kierownikiem robót.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunku i za spełnienie tego warunku uzna złożenie oświadczenia, o którym mowa w pkt. 9.2.1. siwz.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1.Zamawiający oceni jako spełniony, warunek dysponowania przez Wykonawcę osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia na podstawie wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia oraz informacji o podstawie do dysponowania tymi osobami z którego wynikać będzie że Wykonawca dysponuje osobą/osobami, które będą odpowiadały za kierowanie robotami budowlanymi oraz, że dysponuje osobami do wykonania zamówienia, z doświadczeniem i kwalifikacjami w wykonywaniu robót budowlanych w branży ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej będącymi przedmiotem zamówienia przy czym co najmniej 5 osobami w tym: 1 osobą z doświadczeniem i uprawnieniami montera instalacji sanitarnych, 1 osobą z doświadczeniem i uprawnieniami spawacza gazowego, 1 osobą z doświadczeniem i kwalifikacjami do wykonywania robót gazowych, posiadającą świadectwo kwalifikacyjne wymagane- przy eksploatacji urządzeń i instalacji gazowych typu E, 1 osobą z doświadczeniem i kwalifikacjami murarza, tynkarza, glazurnika, malarza, stolarza, ślusarza i 1 osobą z doświadczeniem do wykonywania robót elektrycznych i kwalifikacjami wymaganymi przy wykonywaniu dozoru lub eksploatacji urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych do 1 kV (tj. D, lub E) oraz do wykonywania pomiarów ochronnych. W w/w wykazie należy podać informacje na temat kwalifikacji zawodowych tych osób, ich uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności i podstawie do dysponowania nimi. W tym celu Wykonawca musi wypełnić wykaz osób stanowiący załącznik nr 6 do wzoru formularza oferty częściowej.
2. Zamawiający oceni jako spełniony, warunek dysponowania przez Wykonawcę osobą/osobami z uprawnieniami, wymaganymi ustawą prawo budowlane, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia na podstawie oświadczenia, z którego wynikać będzie, że Wykonawca dysponuje osobą/osobami do kierowania robotami budowlanymi będącymi przedmiotem zamówienia posiadającymi odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w zakresie ogólnobudowlanym, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych lub odpowiedni dokument stwierdzający przygotowanie zawodowe do kierowania budową i robotami w w/w zakresie ogólnobudowlanym, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych oraz wpisanych na listę członków właściwych izb samorządu zawodowego. W tym celu Wykonawca musi złożyć oświadczenie na załącznik nr 7 do wzoru formularza oferty częściowej.
Wykonawca wybrany do podpisania umowy zobowiązany będzie załączyć do umowy kserokopie potwierdzone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem uprawnień budowlanych bez ograniczeń w zakresie ogólnobudowlanym, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych i kserokopie aktualnych zaświadczeń o wpisie na listę, właściwej izby samorządu zawodowego osoby/osób, które będą kierownikiem robót.
3.Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający żąda wykazania za pomocą dokumentów wymaganych w pkt. 9. specyfikacji istotnych warunków zamówienia, iż w stosunku do tych podmiotów nie zachodzą okoliczności wskazane w art. 24 ust. 1 ustawy, o ile podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia. W przypadku składania oferty częściowej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 mogą być spełnione łącznie.

Sytuacja ekonomiczna:
1.Zamawiający oceni jako spełniony warunek sytuacji ekonomicznej i finansowej na podstawie sprawozdania finansowego albo jego części a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również z opinią odpowiednio o badanym sprawozdaniu albo jego części, a w przypadku Wykonawców nie zobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego, innych dokumentów określających obroty oraz zobowiązania i należności za 2009 rok, a jeżeli okres prowadzenia działalności, jest krótszy - za ten okres potwierdzających wysokość posiadanych obrotów w 2009 r. roku nie mniejszych niż 100.000 PLN.
2.Zamawiający oceni jako spełniony warunek sytuacji ekonomicznej i finansowej na podstawie opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia potwierdzającej posiadanie w/w ubezpieczenia OC przez Wykonawcę na kwotę co najmniej 100.000 PLN.

Sprawozdanie finansowe w całości: Nie

Za ile lat obrotowych sprawozdanie finansowe: 1

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 8: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wykonawca musi dołączyć do oferty częściowej w terminie wskazanym w pkt. 15. specyfikacji istotnych warunków zamówienia i w formie określonej w specyfikacji:
1.1. wypełniony i podpisany formularz oferty częściowej zgodny w treści ze wzorem stanowiącym Rozdział II specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
1.2. oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza pełnomocnictwa, o którym mowa w pkt. 9.5.1.2. specyfikacji, jeżeli oferty częściowej będą składali Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia - odrębnie dla każdego DOM, dla którego Wykonawca składa ofertę częściową,
1.3. oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza pełnomocnictwa, o którym mowa w pkt. 14.6.3. specyfikacji, jeśli oferta będzie podpisana przez pełnomocnika,
1.4. informację o części / częściach zamówienia, które Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom, o ile Wykonawca będzie realizował zamówienie z udziałem podwykonawców zamówienia - odrębnie dla każdego DOM, dla którego Wykonawca składa ofertę częściową,
1.5. informację o podmiotach, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, na zasobach, których polega wykonawca na zasadach określonych w pkt 8.2. siwz zamówienia - odrębnie dla każdego DOM, dla którego Wykonawca składa ofertę częściową,
1.6. oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji specyfikacji technicznej wykonania
i odbioru robót na załączniku nr 1 wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty częściowej,
1.7.oświadczenie na załączniku nr 2 do oferty częściowej wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty częściowej, iż po upływie terminu ważności będzie odnawiać ubezpieczenie na kwotę nie niższą niż równowartość 100.000 złotych polskich na czas obejmujący wykonanie przedmiotu zamówienia oraz, że przedłoży Zamawiającemu do wglądu oryginał odnowionego ubezpieczenia w terminie 7 dni kalendarzowych od daty jego zawarcia, jednakże nie później niż w dniu podpisania umowy w przypadku gdy dotychczasowe ubezpieczenie wygasa po terminie składania ofert,
1.8. informacji określonej w pkt. 16.3. specyfikacji w przypadku zastosowania przez wykonawcę innej niż 8 % stawki podatku od towarów usług,
1.9. oświadczenie Wykonawcy zawierające wzór dokumentu gwarancyjnego określającego zakres gwarancji na załączniku nr 3 do oferty częściowej wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty częściowej, potwierdzające udzielenie gwarancji na przedmiot składanej przez siebie oferty częściowej na okres nie krótszy niż wskazany w pkt. 3.7. specyfikacji,
2. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu,
o których mowa w pkt 8 SIWZ, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty:
2.1. oświadczenie na załączniku nr 4 do oferty częściowej wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty częściowej, że spełnia warunki określone w art. 22 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych,
2.2. wykaz robót, o których mowa w pkt. 8.1.1. specyfikacji na załączniku nr 5 do oferty częściowej wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty częściowej, wykonanych przez Wykonawcę zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończonych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie,
2.3. wykaz osób które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, o których mowa w pkt. 8.1.3. specyfikacji na załączniku nr 6 do oferty częściowej wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty częściowej,
2.4. oświadczenie, o którym mowa w pkt. 8.1.4. specyfikacji dotyczące posiadania uprawnień przez osobę/osoby które będą pełniły funkcję kierownika budowy, na załączniku nr 7 do oferty częściowej wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty częściowej,
2.5. sprawozdanie finansowe albo jego część a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również z opinią odpowiednio o badanym sprawozdaniu albo jego części, a w przypadku Wykonawców nie zobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego, innych dokumentów określających obroty oraz zobowiązania i należności za 2009 r., a jeżeli okres prowadzenia działalności, jest krótszy - za ten okres potwierdzających wysokość posiadanych obrotów w 2009 roku nie mniejszych niż 100.000 PLN.
2.6. opłacona polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę
co najmniej 100.000 PLN.
2.7. dokumenty potwierdzające, że roboty wykazane przez Wykonawcę w załączniku nr 5 do oferty częściowej (zgodnie z zapisem pkt. 8.1.1. i 9.2.2. specyfikacji istotnych warunków zamówienia) zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone,
2.8. W przypadku gdy Wykonawca polegać będzie na doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu:
2.8.1. pisemne zobowiązanie tych podmiotów do zrealizowania części zamówienia zawierające zakres robót, które te podmioty zobowiązują się wykonać - w przypadku gdy Wykonawca wykazując spełnienie warunku udziału w postępowaniu polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów zakresie realizacji części zamówienia.
2.8.2. pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy osób, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia, zawierające także imienną listę tych osób - w przypadku gdy Wykonawca wykazując spełnienie warunku udziału w postępowaniu polega na osobach zdolnych do wykonani zamówienia innych podmiotów.
2.9. Jeżeli Wykonawca z uzasadnionej przyczyny nie będzie mógł przedstawić wymaganych przez Zamawiającego dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej, o których mowa w pkt. 9.2.5. siwz może przedstawić inny dokument pozwalający na ocenę, czy spełniony jest warunek opisany w pkt. 8.1.5. siwz.
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą:
3.1. oświadczenie na załączniku nr 8 do oferty częściowej wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty częściowej o braku podstaw wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych,
3.2. aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu
do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie
w zakresie art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy (UWAGA: W przypadku osób fizycznych Zamawiający uzna za wystarczające złożenie oświadczenia, o którym mowa w pkt. 9.3.1. siwz na załączniku nr 8 do oferty częściowej wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty częściowej),
3.3. aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
3.4. aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub potwierdzenie, że uzyskał zgodę na zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed terminem składania ofert,
3.5. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy (dla osoby), wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
3.6. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy (dla podmiotu zbiorowego), wystawioną nie wcześniej niż
6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
3.7. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
3.8. Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w pkt 8 SIWZ, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w pkt 8.2. SIWZ, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest załączyć dokumenty wymienione w pkt 9.3 SIWZ, odnoszące się do tych podmiotów.
4. Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą dokumentów na potwierdzenie, że oferowane roboty budowlane odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego:
5. Oferta wspólna
5.1. Zamawiający dopuszcza możliwość składania oferty częściowej przez dwóch lub więcej Wykonawców (w ramach oferty częściowej wspólnej w rozumieniu art. 23 Ustawy) pod warunkiem, że żaden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, a taka oferta spełniać będzie następujące wymagania:
5.1.1. Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia
Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego;
5.1.2. Oryginał pełnomocnictwa lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza lub inny dokument (np. Umowa konsorcjum, spółki cywilnej) powinien być załączony do oferty częściowej i zawierać w szczególności wskazanie:
a) postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy;
b) wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby;
c) ustanowionego Pełnomocnika oraz zakres jego umocowania;
5.1.3. Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany przez wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia. Podpisy muszą być złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji Wykonawców.
5.1.4. Każdy z Wykonawców (każdy członek konsorcjum) składających ofertę wspólną musi wykazać brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków określonych w art. 24 ust. 1 ustawy. W tym celu konsorcjum składa oświadczenie, o którym mowa w pkt. 9.3.1. siwz podpisane przez wszystkich Wykonawców oraz dokumenty określone w pkt. 9.3.2. do 9.3.7. dla wszystkich Wykonawców podpisane za zgodność z oryginałem przez Wykonawców.
5.1.5. W odniesieniu do warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy
wymagania te muszą być spełnione wspólnie przez Wykonawców składających ofertę wspólną (na ich potwierdzenie należy złożyć dokumenty określone w pkt. 9.2. siwz) z zastrzeżeniem, że oświadczenie, o którym mowa w pkt. 9.2.1. siwz podpisane przez Pełnomocnika lub wszystkich Wykonawców musi być złożone w imieniu wszystkich Wykonawców;
5.2. Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie
z Pełnomocnikiem, którego adres należy wpisać w formularzu oferty częściowej.
5.3. Jeżeli oferta Wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
6. W przypadku złożenia oferty częściowej wspólnej Wykonawcy solidarnie odpowiadać będą za wykonanie zamówienia.
7. Dotyczy Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
7.1. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 9.3.2. do 9.3.6. specyfikacji - składa dokument lub dokumenty wystawione
w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
7.1.1. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
7.1.2. nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
7.1.3. nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Dokumenty, o których mowa w pkt 9.7.7.1. i 9.7.7.3. SIWZ powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokumenty, o których mowa w pkt 9.7.1.2. SIWZ, powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
7.2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt 9.3.5. SIWZ, składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy. Dokumenty te powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7.3. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 9.7.1. oraz w pkt 9.7.2 SIWZ, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Zapisy pkt 9.7.1 i pkt 9.7.2 SIWZ odnoszące się do wymaganych terminów ważności poszczególnych dokumentów stosuje się odpowiednio.
7.4. W przypadku Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wszystkie wykazywane przez nich w załącznikach do oferty częściowej i dokumentach wartości i kwoty w EURO będą przeliczane przez Zamawiającego w/g średniego kursu NBP na dzień upublicznienia postępowania.
8.W przypadku, gdy wykonawca w miejsce któregoś z dokumentów, o których mowa w pkt 9.2.5. do 9.2.7., 9.3.2. do 9.3.7., 9.4.1. do 9.4.3., 9.7.1.1., 9.7.2., 9.7.3. specyfikacji dostarczy jego kopię, kopia ta musi być poświadczona za zgodność z oryginałem zgodnie z zapisem pkt. 14.6.4 specyfikacji istotnych warunków zamówienia przy czym w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zgodnie z zapisem pkt. 14.6.5. siwz Zamawiający może zażądać przedstawienia oryginałów lub notarialnie potwierdzonych kopii dokumentów np., gdy złożone kopie dokumentów będą nieczytelne lub będą budzić wątpliwości co do ich prawdziwości.
9. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. Dokumenty
i oświadczenia sporządzone w języku obcym, są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zmiany, o których mowa w zdaniu pierwszym wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
1.2.Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy także w następujących przypadkach:
a) zmiany stawki podatku od towarów i usług (VAT);
b) zmiany osób uczestniczących w realizacji umowy ramowej;
c) zmiany wymaganej sprawozdawczości i rozliczeń kosztów wykonania przedmiotu umów zawieranych na podstawie umowy ramowej;
d) zmiany regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie zawarcia umowy ramowej wraz ze skutkami takiej zmiany regulacji prawnych;
e) konieczności wykonania robót koniecznych do ukończenia prac objętych umową zawartą na podstawie umowy ramowej, które nie zostały przewidziane w opisie przedmiotu umowy, wykonywanych na odrębne zlecenie Zamawiającego (wartość robót nie może przekroczyć 50% wartości realizowanego danym zleceniem zamówienia);
f) zmiany lub uzupełnienia o nowe pozycje Norm Zakładowych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, które stanowią Rozdział V siwz

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zgnmokotow.waw.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
ul.Irysowa 19, 02-660 Warszawa w kasie Zamawiającego

Data składania wniosków, ofert: 09/03/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania: pok.34 ul.Irysowa 19, 02-660 Warszawa

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa: DOM Służewiec

Opis:
wykonywanie remontów pustostanów lokali mieszkalnych położonych w budynkach znajdujących się w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy na terenie: DOM Służewiec zakończonego zawarciem umowy ramowej.

Kody CPV: 454100000

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 544300000

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454321005 (Kładzenie i wykładanie podłóg)

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa: Wierzbno

Opis:
wykonywanie remontów pustostanów lokali mieszkalnych położonych w budynkach znajdujących się w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy na terenie: DOM Wierzbno zakończonego zawarciem umowy ramowej.

Kody CPV: 454100000

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 544300000

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454321005 (Kładzenie i wykładanie podłóg)

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa: DOM Wiśniowa

Opis:
wykonywanie remontów pustostanów lokali mieszkalnych położonych w budynkach znajdujących się w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy na terenie: Wiśniowa zakończonego zawarciem umowy ramowej.

Kody CPV: 454100000

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 544300000

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa: DOM Madalińskiego

Opis:
wykonywanie remontów pustostanów lokali mieszkalnych położonych w budynkach znajdujących się w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy na terenie: Madalińskiego zakończonego zawarciem umowy ramowej.

Kody CPV: 454100000

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 544300000

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 5

Nazwa: DOM Konduktorska

Opis:
wykonywanie remontów pustostanów lokali mieszkalnych położonych w budynkach znajdujących się w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy na terenie: DOM Konduktorska zakończonego zawarciem umowy ramowej.

Kody CPV: 454100000

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 544300000

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 6

Nazwa: DOM Polkowska

Opis:
wykonywanie remontów pustostanów lokali mieszkalnych położonych w budynkach znajdujących się w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy na terenie: Polkowska zakończonego zawarciem umowy ramowej.

Kody CPV: 454100000

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 544300000

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2011

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV: 454100000

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 544300000

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454321005 (Kładzenie i wykładanie podłóg)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454200007 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
454400003 (Roboty malarskie i szklarskie)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
454420007 (Nakładanie powierzchni kryjących)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454500006 (Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia: 453100000

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Podobne przetargi

135753 / 2011-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
Wykonywanie remontów pustostanów lokali mieszkalnych położonych w budynkach znajdujących się w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy na terenie:DOM Konduktorska, Madalińskiego, Służewiec, Polkowska, Wierzbno i Wiśniowa.

29411 / 2011-01-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
wykonanie remontu lokalu mieszkalnego nr 27 w budynku przy ul. Podchorążych 8 w Warszawie w branżach: ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, administrowanym przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów DOM Polkowska

334845 / 2010-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
Wykonanie remontu lokalu mieszkalnego nr 111 w budynku przy ul. Czerniakowskiej 127 w Warszawie w branżach: ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, administrowanym przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów DOM Polkowska

356987 / 2010-12-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
wykonanie remontu lokalu mieszkalnego nr 89 w budynku przy ul. Czerskiej 7/9 w Warszawie w branżach: ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, administrowanym przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów DOM Polkowska

58775 / 2011-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
wykonanie remontu następujących lokali mieszkalnych: 21, 28, 34 w budynku przy ul. Chełmskiej 14 w Warszawie w branżach: ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, administrowanym przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów DOM Polkowska

135303 / 2012-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
Wykonanie remontu lokalu mieszkalnego nr 89 w budynku przy ul. Modzelewskiego 40 w Warszawie w branżach :ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej .

405712 / 2010-12-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
wykonanie remontu lokalu mieszkalnego nr 28 w budynku przy ul. Chełmskiej 14 w Warszawie w branżach: ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, administrowanym przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów DOM Polkowska

313025 / 2010-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
wykonanie remontu lokalu mieszkalnego nr 34 w budynku przy ul. Chełmskiej 14 w Warszawie w branżach: ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, administrowanym przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów DOM Polkowska

299745 / 2010-10-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
wykonanie remontu lokalu mieszkalnego nr 89 w budynku przy ul. Czerskiej 7/9 w Warszawie w branżach: ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, administrowanym przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów DOM Polkowska

324537 / 2010-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
wykonanie remontu lokalu mieszkalnego nr 28 w budynku przy ul. Chełmskiej 14 w Warszawie w branżach: ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, administrowanym przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów DOM Polkowska

262761 / 2010-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
Wykonanie remontu lokalu mieszkalnego nr 26 w budynku przy ul. Czerniakowskiej 127 w Warszawie w branżach: ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, administrowanym przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów DOM Polkowska.

59069 / 2014-03-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
Wykonanie remontu lokalu mieszkalnego nr 267 w budynku przy ul.Modzelewskiego 46/50 w Warszawie administrowanym przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m.st.Warszawy DOM Służewiec w branżach ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej.

336672 / 2010-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
wykonanie remontu lokalu mieszkalnego nr 28 w budynku przy ul. Chełmskiej 14 w Warszawie w branżach: ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, administrowanym przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów DOM Polkowska

283951 / 2010-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
Wykonanie remontu lokalu mieszkalnego nr 111 w budynku przy ul. Czerniakowskiej 127 w Warszawie w branżach: ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, administrowanym przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów DOM Polkowska

269031 / 2010-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
wykonanie remontu lokalu mieszkalnego nr 89 w budynku przy ul. Czerskiej 7/9 w Warszawie w branżach: ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, administrowanym przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów DOM Polkowska

242011 / 2010-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
na wykonanie remontu lokalu mieszkalnego nr 26 w budynku przy ul. Czerniakowskiej 127 w Warszawie w branżach: ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, administrowanym przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów DOM Polkowska.

276493 / 2011-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454100000 ()
Wykonywanie remontów pustostanów lokali mieszkalnych położonych w budynkach znajdujących się w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy na terenie: DOM Służewiec i Wierzbno zakończonego zawarciem umowy ramowej.