Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

44244 / 2014-02-07 - Podmiot prawa publicznego / Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o. (Lublin)

Zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych objętych Projektem pn. Budowa podłączeń kanalizacji sanitarnej w Lublinie - Etap I dofinansowanym ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków oraz podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na zaprojektowaniu i wykonaniu podłączeń kanalizacji sanitarnej budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej do zbiorczego systemu kanalizacyjnego.
Wykonawca wykona przedmiot zamówienia w następujących Etapach:
ETAP I - Obszar I-63 podłączenia o długości ok. 1 184m, w tym 74 studzienki kanalizacyjne,
ETAP II - Obszar II - 71 podłączeń o długości ok. 978m, w tym 83 studzienki kanalizacyjne,
ETAP III - Obszar III - 122 podłączenia o długości ok. 2 141m, w tym 134 studzienki kanalizacyjne.

Parametry dotyczące długości oraz ilości studzienek kanalizacyjnych podane są w przybliżonych wartościach. Dane te powinny zostać zweryfikowane przez Wykonawcę w dokumentacji projektowej.

UWAGA:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres prac projektowych i wykonawczych niezbędnych do realizacji zamówienia zawarty jest w TOMIE III: Opis Przedmiotu Zamówienia - Program funkcjonalno-użytkowy.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Opracowanie dokumentacji projektowej podłączeń kanalizacji sanitarnej służącej do wykonania robót budowlanych.
2) Wykonanie podłączeń kanalizacji sanitarnej z wykorzystaniem optymalnych technologii wykonania z uwzględnieniem metod bezwykopowych.

Obowiązki Wykonawcy:
1) Wykonawca uzyska wszelkie uzgodnienia, opinie i decyzje administracyjne, wymagane zgodnie z prawem polskim, niezbędne dla zaprojektowania i wybudowania podłączeń kanalizacyjnych.
2) Przed rozpoczęciem prac Wykonawca zobowiązany jest pozyskać i zweryfikować dane i materiały niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia, w tym:
- mapy do celów projektowych - dla posesji nie objętych uzgodnieniem ZUDP oraz dla posesji zlokalizowanych poza obszarem map sytuacyjno-wysokościowych będących załącznikiem do PFU oraz dla posesji, w przypadku których uzgodniona trasa nie może być wykorzystana (np. brak akceptacji trasy ZUDP przez Inwestora),
- wykonać wszystkie badania, analizy techniczne i ekonomiczne niezbędne dla prawidłowego zaprojektowania podłączenia.
3) Wykonawca pokryje koszty wszelkich map, uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych, inwentaryzacji geodezyjnych, badań zagęszczenia gruntu, odtworzenia nawierzchni, itp.
4) Wykonawca wykona inwentaryzację istniejącego zagospodarowania terenu i dokona uzupełniających pomiarów sytuacyjno-wysokościowych (w zakresie niezbędnym dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia).
5) Wykonawca może uwzględnić uzgodnione na ZUDP Miasta Lublin trasy podłączeń kanalizacyjnych wskazanych w PFU.
6) Wykonawca pozyska akceptację właściciela nieruchomości, na której zostaną wykonane podłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej, dla projektowanych rozwiązań, w tym sposób opomiarowania ścieków uwzględniający obecne zasilanie w wodę.
7) Wykonawca dokona likwidacji szamb, w przypadku kolizyjnego ich usytuowania w stosunku do planowanego podłączenia kanalizacyjnego.
8) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji fotograficznej przed rozpoczęciem robót utrwalającej istniejący stan obiektów i elementów zagospodarowania terenu, w tym także nawierzchni (jako materiał dowodowy w razie ewentualnych roszczeń odszkodowawczych właścicieli nieruchomości w związku z prowadzonymi robotami).
9) Wykonawca zobowiązuje się każdorazowo przed wbudowaniem wyrobów budowlanych do przedłożenia dokumentów dotyczących stosowanych materiałów w tym: deklaracji zgodności, certyfikatów na znak bezpieczeństwa lub certyfikatów zgodności z PN lub atestów technicznych dotyczących stosowanych materiałów, protokołów badań w języku polskim.
10) Wykonawca przejmuje odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników i osób trzecich przebywających w rejonie prowadzenia robót oraz za szkody wynikające ze zniszczenia i z innych zdarzeń w odniesieniu do robót, obiektów, materiałów, sprzętu i innego mienia, będące skutkiem realizacji przedmiotu umowy.
11) Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami rzetelnej wiedzy technicznej, sztuki budowlanej i przepisami prawa budowlanego, przy pomocy osób posiadających odpowiednie kwalifikacje, przeszkolonych w zakresie przepisów BHP, przepisów przeciwpożarowych oraz wyposażonych w odpowiedni sprzęt, narzędzia i odzież.
12) Wykonawca jest zobowiązany wykonywać roboty zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. nr 47, poz. 401).
13) Wszyscy pracownicy Wykonawcy (Podwykonawcy) obecni na placu budowy będą nosić oznakowane ubrania robocze celem umożliwienia jednoznacznej identyfikacji firmy jaką reprezentują.
14) Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie warunki socjalne oraz inne przewidziane prawem warunki i świadczenia dla swoich pracowników - z tego tytułu Wykonawca nie będzie wysuwał żadnych roszczeń wobec Zamawiającego.
15) Wykonawca odpowiada za zawinione przez siebie uszkodzenia drzewostanu, elementów uzbrojenia podziemnego i naziemnego oraz ponosi koszty jego naprawy.
16) Wykonawca na własnym kosztem i staraniem uzyska zgodę na wycinkę istniejącego drzewostanu występującego na trasie planowanych podłączeń oraz na własny koszt dokona tej wycinki.
17) Wykonawca zobowiązany jest do odtworzenia rozebranych elementów nawierzchni i doprowadzenie jej do stanu pierwotnego.
18) Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt zapewni wszelkie media niezbędne do prowadzenia robót.
19) Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania we własnym zakresie nadmiaru urobku po robotach ziemnych (wraz z poniesieniem opłat z tym związanych).
20) Obowiązkiem Wykonawcy jest wykonanie dokumentacji powykonawczej.
21) Obowiązkiem Wykonawcy jest zawiadomienie każdego z właścicieli nieruchomości na co najmniej 7 dni wcześniej o planowanym terminie rozpoczęcia robót. Ww. termin rozpoczęcia robót musi być spójny z harmonogramem prac objętych przedmiotem umowy stanowiącym załącznik do umowy.
22) Wykonawca, najpóźniej w dniu pierwszego zgłoszenia rozpoczęcia robót, przedłoży Zamawiającemu oryginał dokumentu ubezpieczeniowego oraz przekaże jego kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem, obejmującego ubezpieczenie całego przedmiotu umowy, w tym ubezpieczenie terenu budowy na kwotę nie mniejszą niż 500 000,00 PLN. W przypadku gdy dokument ubezpieczeniowy będzie obejmować okres krótszy niż okres realizacji przedmiotu niniejszej umowy, Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu na każde jego żądanie oryginału dokumentu ubezpieczeniowego wraz z jego kopią poświadczoną za zgodność z oryginałem, celem wykazania ciągłości ubezpieczenia na czas wymagany zgodnie z niniejszą umową.
W przypadku nie wywiązywania się z obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia lub jej utrzymywania przez okres wykonywania prac, Zamawiający jest uprawiony do zawarcia umowy lub dokonywania w niej zmian we własnym zakresie i na koszt Wykonawcy. Wykonawca wyraża na to zgodę i upoważnia Zamawiającego do dokonywania zmian w obowiązujących polisach.
23) Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia pełnienia nadzoru autorskiego nad inwestycją wykonywaną na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej. Zakres nadzoru autorskiego obejmuje czynności wynikające z treści art. 20 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jedn. 2013 poz. 1409).

Warunki prawidłowego opracowania dokumentacji:
1) Dokumentację projektową należy opracować w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy - Budowa podłączeń kanalizacji sanitarnej w Lublinie - Etap I wraz z załącznikami.
2) Dokumentację projektową odrębną dla każdej posesji należy wykonać w 3 jednobrzmiących egzemplarzach (2 egzemplarze dla Zamawiającego, 1 egzemplarz dla Wykonawcy).
3) Opracowana dokumentacja projektowa musi zawierać:
- stronę tytułową oraz opis techniczny,
- plan sytuacyjny w skali 1:500 z naniesioną lokalizacja podłączenia, rzędnymi studni i spadkami przewodów,
- zestawienie materiałów,
- akceptacje przez właścicieli nieruchomości, które będą podlegały podłączeniu do sieci kanalizacji sanitarnej, zaprojektowanych rozwiązań,
- oświadczenie projektanta o zaprojektowaniu przyłącza zgodnie z obowiązującymi przepisami, odbitkę kserograficzną zaświadczenia o aktualnej przynależności do OIIB,
- profile przyłączy - w przypadku zróżnicowanego terenu i/lub skrzyżowań z innym uzbrojeniem,
- szczegóły rozwiązań kolizji przyłączy z innym uzbrojeniem.
4) Wykonawca zobowiązany jest do uzgodnienia każdej dokumentacji projektowej w Dziale Technicznym Zamawiającego, po wcześniejszej akceptacji - w formie podpisu na planszy sytuacyjnej - zaproponowanych rozwiązań przez właściciela nieruchomości, która będzie podlegała podłączeniu do sieci kanalizacji sanitarnej.
5) Dokumentacja projektowa musi określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, urządzeń i wyposażenia.
6) Do przekazywanej dokumentacji należy dołączyć zaświadczenia oraz oświadczenia, o których jest mowa w art. 12 ust. 7 i art. 20 ust. 4 ustawy Prawo budowlane oraz oświadczenie o kompletności opracowania.
UWAGA!
Wykonawcy, z którym zostanie podpisana umowa o udzielenie niniejszego zamówienia, Zamawiający udostępni wykaz Inwestorów przewidzianych do podłączenia.

Zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający w niniejszym postępowaniu dopuszcza składanie ofert równoważnych, a wszelkie towary (materiały) określone w programie funkcjonalno-użytkowym, pochodzące od konkretnych producentów są określone parametrami technicznymi i użytkowymi (jakościowymi i funkcjonalnymi), jakim muszą odpowiadać towary (materiały), aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego.
Wykonawca, który w ofercie powoła się na zastosowanie towarów (materiałów) równoważnych opisywanym w PFU, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego towary (materiały), spełniają określone przez Zamawiającego wymagania (kryteria równoważności), tzn. załączyć do oferty karty katalogowe oferowanych towarów (materiałów i urządzeń) z pełną charakterystyką, potwierdzające ich równoważność.
Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający w niniejszym postępowaniu dopuszcza zastosowanie przez Wykonawców rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań opisanych w PFU.
Wykonawca, który w ofercie powoła się na zastosowanie rozwiązań równoważnych opisywanym w PFU, jest obowiązany wykazać, że proponowany przez niego sposób wykonania robót budowlanych spełnia określone przez Zamawiającego wymagania (kryteria równoważności).
UWAGA :
Warunkiem równoważności, o której mowa powyżej, jest ponadto oświadczenie złożone przez Wykonawcę, że oferowane przez niego materiały i rozwiązania równoważne gwarantują wykonanie robót zgodnie z PFU oraz nie będą generować dodatkowych kosztów po stronie Zamawiającego. W treści ww. oświadczenia Wykonawca musi zobowiązać się również do zrealizowania przedmiotu zamówienia za pomocą materiałów i rozwiązań równoważnych w terminach określonych w pkt 8 IDW.

UWAGA :
Zamawiający nie wprowadza zastrzeżenia wskazującego na obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom

Informacje dodatkowe
1. Roboty powinny zostać wykonane i ukończone zgodnie z prawem powszechnie obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności: Prawem budowlanym, Prawem ochrony środowiska, Ustawą o odpadach, Ustawą o systemie oceny zgodności oraz zgodnie z wymaganiami Zamawiającego.
2. Uznaje się, iż złożenie oferty oznacza, że Wykonawca zapoznał się z wszelkimi odpowiednimi ustawami i innymi przepisami prawnymi obowiązującymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć na, lub dotyczyć działań i czynności objętych ofertą i wynikającym z niej Kontraktem.
3. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą będzie zobowiązany - najpóźniej na 3 dni przed podpisaniem umowy - do złożenia Zamawiającemu harmonogramu prac objętych przedmiotem umowy i uzyskania jego akceptacji.
4. Wykonawca musi udzielić minimum 36 miesięcy gwarancji jakości robót objętych danym Etapem, licząc od daty protokolarnego odbioru końcowego danego Etapu

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 44244

Data publikacji: 2014-02-07

Nazwa:
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o.

Ulica: Al J. Piłsudskiego 15

Numer domu: 15

Miejscowość: Lublin

Kod pocztowy: 20-407

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 081 5324281

Numer faxu: 081 5321910

Adres strony internetowej: www.mpwik.lublin.pl

Regon: 43098198200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych objętych Projektem pn. Budowa podłączeń kanalizacji sanitarnej w Lublinie - Etap I dofinansowanym ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków oraz podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na zaprojektowaniu i wykonaniu podłączeń kanalizacji sanitarnej budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej do zbiorczego systemu kanalizacyjnego.
Wykonawca wykona przedmiot zamówienia w następujących Etapach:
ETAP I - Obszar I-63 podłączenia o długości ok. 1 184m, w tym 74 studzienki kanalizacyjne,
ETAP II - Obszar II - 71 podłączeń o długości ok. 978m, w tym 83 studzienki kanalizacyjne,
ETAP III - Obszar III - 122 podłączenia o długości ok. 2 141m, w tym 134 studzienki kanalizacyjne.

Parametry dotyczące długości oraz ilości studzienek kanalizacyjnych podane są w przybliżonych wartościach. Dane te powinny zostać zweryfikowane przez Wykonawcę w dokumentacji projektowej.

UWAGA:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres prac projektowych i wykonawczych niezbędnych do realizacji zamówienia zawarty jest w TOMIE III: Opis Przedmiotu Zamówienia - Program funkcjonalno-użytkowy.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Opracowanie dokumentacji projektowej podłączeń kanalizacji sanitarnej służącej do wykonania robót budowlanych.
2) Wykonanie podłączeń kanalizacji sanitarnej z wykorzystaniem optymalnych technologii wykonania z uwzględnieniem metod bezwykopowych.

Obowiązki Wykonawcy:
1) Wykonawca uzyska wszelkie uzgodnienia, opinie i decyzje administracyjne, wymagane zgodnie z prawem polskim, niezbędne dla zaprojektowania i wybudowania podłączeń kanalizacyjnych.
2) Przed rozpoczęciem prac Wykonawca zobowiązany jest pozyskać i zweryfikować dane i materiały niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia, w tym:
- mapy do celów projektowych - dla posesji nie objętych uzgodnieniem ZUDP oraz dla posesji zlokalizowanych poza obszarem map sytuacyjno-wysokościowych będących załącznikiem do PFU oraz dla posesji, w przypadku których uzgodniona trasa nie może być wykorzystana (np. brak akceptacji trasy ZUDP przez Inwestora),
- wykonać wszystkie badania, analizy techniczne i ekonomiczne niezbędne dla prawidłowego zaprojektowania podłączenia.
3) Wykonawca pokryje koszty wszelkich map, uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych, inwentaryzacji geodezyjnych, badań zagęszczenia gruntu, odtworzenia nawierzchni, itp.
4) Wykonawca wykona inwentaryzację istniejącego zagospodarowania terenu i dokona uzupełniających pomiarów sytuacyjno-wysokościowych (w zakresie niezbędnym dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia).
5) Wykonawca może uwzględnić uzgodnione na ZUDP Miasta Lublin trasy podłączeń kanalizacyjnych wskazanych w PFU.
6) Wykonawca pozyska akceptację właściciela nieruchomości, na której zostaną wykonane podłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej, dla projektowanych rozwiązań, w tym sposób opomiarowania ścieków uwzględniający obecne zasilanie w wodę.
7) Wykonawca dokona likwidacji szamb, w przypadku kolizyjnego ich usytuowania w stosunku do planowanego podłączenia kanalizacyjnego.
8) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji fotograficznej przed rozpoczęciem robót utrwalającej istniejący stan obiektów i elementów zagospodarowania terenu, w tym także nawierzchni (jako materiał dowodowy w razie ewentualnych roszczeń odszkodowawczych właścicieli nieruchomości w związku z prowadzonymi robotami).
9) Wykonawca zobowiązuje się każdorazowo przed wbudowaniem wyrobów budowlanych do przedłożenia dokumentów dotyczących stosowanych materiałów w tym: deklaracji zgodności, certyfikatów na znak bezpieczeństwa lub certyfikatów zgodności z PN lub atestów technicznych dotyczących stosowanych materiałów, protokołów badań w języku polskim.
10) Wykonawca przejmuje odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników i osób trzecich przebywających w rejonie prowadzenia robót oraz za szkody wynikające ze zniszczenia i z innych zdarzeń w odniesieniu do robót, obiektów, materiałów, sprzętu i innego mienia, będące skutkiem realizacji przedmiotu umowy.
11) Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami rzetelnej wiedzy technicznej, sztuki budowlanej i przepisami prawa budowlanego, przy pomocy osób posiadających odpowiednie kwalifikacje, przeszkolonych w zakresie przepisów BHP, przepisów przeciwpożarowych oraz wyposażonych w odpowiedni sprzęt, narzędzia i odzież.
12) Wykonawca jest zobowiązany wykonywać roboty zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. nr 47, poz. 401).
13) Wszyscy pracownicy Wykonawcy (Podwykonawcy) obecni na placu budowy będą nosić oznakowane ubrania robocze celem umożliwienia jednoznacznej identyfikacji firmy jaką reprezentują.
14) Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie warunki socjalne oraz inne przewidziane prawem warunki i świadczenia dla swoich pracowników - z tego tytułu Wykonawca nie będzie wysuwał żadnych roszczeń wobec Zamawiającego.
15) Wykonawca odpowiada za zawinione przez siebie uszkodzenia drzewostanu, elementów uzbrojenia podziemnego i naziemnego oraz ponosi koszty jego naprawy.
16) Wykonawca na własnym kosztem i staraniem uzyska zgodę na wycinkę istniejącego drzewostanu występującego na trasie planowanych podłączeń oraz na własny koszt dokona tej wycinki.
17) Wykonawca zobowiązany jest do odtworzenia rozebranych elementów nawierzchni i doprowadzenie jej do stanu pierwotnego.
18) Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt zapewni wszelkie media niezbędne do prowadzenia robót.
19) Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania we własnym zakresie nadmiaru urobku po robotach ziemnych (wraz z poniesieniem opłat z tym związanych).
20) Obowiązkiem Wykonawcy jest wykonanie dokumentacji powykonawczej.
21) Obowiązkiem Wykonawcy jest zawiadomienie każdego z właścicieli nieruchomości na co najmniej 7 dni wcześniej o planowanym terminie rozpoczęcia robót. Ww. termin rozpoczęcia robót musi być spójny z harmonogramem prac objętych przedmiotem umowy stanowiącym załącznik do umowy.
22) Wykonawca, najpóźniej w dniu pierwszego zgłoszenia rozpoczęcia robót, przedłoży Zamawiającemu oryginał dokumentu ubezpieczeniowego oraz przekaże jego kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem, obejmującego ubezpieczenie całego przedmiotu umowy, w tym ubezpieczenie terenu budowy na kwotę nie mniejszą niż 500 000,00 PLN. W przypadku gdy dokument ubezpieczeniowy będzie obejmować okres krótszy niż okres realizacji przedmiotu niniejszej umowy, Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu na każde jego żądanie oryginału dokumentu ubezpieczeniowego wraz z jego kopią poświadczoną za zgodność z oryginałem, celem wykazania ciągłości ubezpieczenia na czas wymagany zgodnie z niniejszą umową.
W przypadku nie wywiązywania się z obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia lub jej utrzymywania przez okres wykonywania prac, Zamawiający jest uprawiony do zawarcia umowy lub dokonywania w niej zmian we własnym zakresie i na koszt Wykonawcy. Wykonawca wyraża na to zgodę i upoważnia Zamawiającego do dokonywania zmian w obowiązujących polisach.
23) Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia pełnienia nadzoru autorskiego nad inwestycją wykonywaną na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej. Zakres nadzoru autorskiego obejmuje czynności wynikające z treści art. 20 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jedn. 2013 poz. 1409).

Warunki prawidłowego opracowania dokumentacji:
1) Dokumentację projektową należy opracować w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy - Budowa podłączeń kanalizacji sanitarnej w Lublinie - Etap I wraz z załącznikami.
2) Dokumentację projektową odrębną dla każdej posesji należy wykonać w 3 jednobrzmiących egzemplarzach (2 egzemplarze dla Zamawiającego, 1 egzemplarz dla Wykonawcy).
3) Opracowana dokumentacja projektowa musi zawierać:
- stronę tytułową oraz opis techniczny,
- plan sytuacyjny w skali 1:500 z naniesioną lokalizacja podłączenia, rzędnymi studni i spadkami przewodów,
- zestawienie materiałów,
- akceptacje przez właścicieli nieruchomości, które będą podlegały podłączeniu do sieci kanalizacji sanitarnej, zaprojektowanych rozwiązań,
- oświadczenie projektanta o zaprojektowaniu przyłącza zgodnie z obowiązującymi przepisami, odbitkę kserograficzną zaświadczenia o aktualnej przynależności do OIIB,
- profile przyłączy - w przypadku zróżnicowanego terenu i/lub skrzyżowań z innym uzbrojeniem,
- szczegóły rozwiązań kolizji przyłączy z innym uzbrojeniem.
4) Wykonawca zobowiązany jest do uzgodnienia każdej dokumentacji projektowej w Dziale Technicznym Zamawiającego, po wcześniejszej akceptacji - w formie podpisu na planszy sytuacyjnej - zaproponowanych rozwiązań przez właściciela nieruchomości, która będzie podlegała podłączeniu do sieci kanalizacji sanitarnej.
5) Dokumentacja projektowa musi określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, urządzeń i wyposażenia.
6) Do przekazywanej dokumentacji należy dołączyć zaświadczenia oraz oświadczenia, o których jest mowa w art. 12 ust. 7 i art. 20 ust. 4 ustawy Prawo budowlane oraz oświadczenie o kompletności opracowania.
UWAGA!
Wykonawcy, z którym zostanie podpisana umowa o udzielenie niniejszego zamówienia, Zamawiający udostępni wykaz Inwestorów przewidzianych do podłączenia.

Zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający w niniejszym postępowaniu dopuszcza składanie ofert równoważnych, a wszelkie towary (materiały) określone w programie funkcjonalno-użytkowym, pochodzące od konkretnych producentów są określone parametrami technicznymi i użytkowymi (jakościowymi i funkcjonalnymi), jakim muszą odpowiadać towary (materiały), aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego.
Wykonawca, który w ofercie powoła się na zastosowanie towarów (materiałów) równoważnych opisywanym w PFU, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego towary (materiały), spełniają określone przez Zamawiającego wymagania (kryteria równoważności), tzn. załączyć do oferty karty katalogowe oferowanych towarów (materiałów i urządzeń) z pełną charakterystyką, potwierdzające ich równoważność.
Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający w niniejszym postępowaniu dopuszcza zastosowanie przez Wykonawców rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań opisanych w PFU.
Wykonawca, który w ofercie powoła się na zastosowanie rozwiązań równoważnych opisywanym w PFU, jest obowiązany wykazać, że proponowany przez niego sposób wykonania robót budowlanych spełnia określone przez Zamawiającego wymagania (kryteria równoważności).
UWAGA :
Warunkiem równoważności, o której mowa powyżej, jest ponadto oświadczenie złożone przez Wykonawcę, że oferowane przez niego materiały i rozwiązania równoważne gwarantują wykonanie robót zgodnie z PFU oraz nie będą generować dodatkowych kosztów po stronie Zamawiającego. W treści ww. oświadczenia Wykonawca musi zobowiązać się również do zrealizowania przedmiotu zamówienia za pomocą materiałów i rozwiązań równoważnych w terminach określonych w pkt 8 IDW.

UWAGA :
Zamawiający nie wprowadza zastrzeżenia wskazującego na obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom

Informacje dodatkowe
1. Roboty powinny zostać wykonane i ukończone zgodnie z prawem powszechnie obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności: Prawem budowlanym, Prawem ochrony środowiska, Ustawą o odpadach, Ustawą o systemie oceny zgodności oraz zgodnie z wymaganiami Zamawiającego.
2. Uznaje się, iż złożenie oferty oznacza, że Wykonawca zapoznał się z wszelkimi odpowiednimi ustawami i innymi przepisami prawnymi obowiązującymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć na, lub dotyczyć działań i czynności objętych ofertą i wynikającym z niej Kontraktem.
3. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą będzie zobowiązany - najpóźniej na 3 dni przed podpisaniem umowy - do złożenia Zamawiającemu harmonogramu prac objętych przedmiotem umowy i uzyskania jego akceptacji.
4. Wykonawca musi udzielić minimum 36 miesięcy gwarancji jakości robót objętych danym Etapem, licząc od daty protokolarnego odbioru końcowego danego Etapu

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2014

Informacja na temat wadium:
Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swoją ofertę wadium w wysokości: 25 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy zł 00/100)

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczególnych warunków w tym zakresie

Wiedza i doświadczenie:
a) Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że wykonał w sposób należyty oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie:
- co najmniej 2 roboty budowlane, z których każda polegała na budowie sieci kanalizacji sanitarnej o średnicy nominalnej min. 200 mm wraz z przyłączami o średnicy nominalnej min. 150 mm o długości sieci wraz z przyłączami min. 300 m w granicach administracyjnych miasta (Zamawiający wymaga, aby każda z ww. robót budowlanych była zrealizowana w ramach odrębnej umowy)
lub
- co najmniej 1 robotę budowlaną polegającą na budowie sieci kanalizacji sanitarnej o średnicy nominalnej min. 200 mm i długości min. 300 m wykonywaną w granicach administracyjnych miasta, oraz
- co najmniej 20 przyłączy kanalizacji sanitarnej o średnicy nominalnej min. 150 mm wykonywanych w granicach administracyjnych miasta (Zamawiający dopuszcza wykonanie min. 20 przyłączy zarówno w ramach jednej umowy jak również w ramach odrębnych umów).

W sytuacji składania oferty przez dwa lub więcej podmioty (Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia) oraz w sytuacji, gdy Wykonawca będzie polegał na zasobach podmiotu trzeciego, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu spełnienia warunku w zakresie wiedzy i doświadczenia ocena spełnienia warunku odbędzie się w następujący sposób: co najmniej jeden podmiot musi wykazać się wymaganym doświadczeniem

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
a) Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca wykaże, iż dysponuje lub będzie dysponował osobami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, odpowiedzialnymi za kierowanie robotami, legitymującymi się kwalifikacjami zawodowymi i doświadczeniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Wykonawca przedstawi wraz z ofertą osoby, na każdą funkcję wymienioną poniżej, które spełniają następujące wymagania:

Specjalista nr 1 - Projektant branży sanitarnej, posiadający:
- doświadczenie w zaprojektowaniu (jako projektant), w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, co najmniej 3 dokumentacji projektowych w zakresie budowy i/lub przebudowy sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami o długości co najmniej 200 m każda, w granicach administracyjnych miasta.
- uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do projektowania, zgodnie z art. 12, art. 12a oraz art. 14 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (tekst jedn. 2013 poz. 1409) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane do projektowania w zakresie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., Nr 63, poz. 394).

Specjalista nr 2 - Kierownik budowy, posiadający:
- doświadczenie w pełnieniu funkcji Kierownika Budowy, Kierownika Robót lub Inspektora Nadzoru, w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, przy realizacji co najmniej 3 inwestycji, których przedmiotem była budowa i/lub przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami o długości co najmniej 200 m każda, w granicach administracyjnych miasta.
- uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do kierowania robotami, zgodnie z art. 12, art. 12a oraz art. 14 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. 2013 poz. 1409) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane do kierowania w zakresie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., Nr 63, poz. 394).

W sytuacji składania oferty przez dwa lub więcej podmioty (Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia) oraz w sytuacji, gdy Wykonawca będzie polegał na zasobach podmiotu trzeciego, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu spełnienia warunku w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia ocena spełnienia warunku odbędzie się łącznie.

Wymieniony powyżej skład zespołu specjalistów należy traktować jako minimalne wymaganie Zamawiającego i nie wyczerpuje całości personelu niezbędnego do rzetelnego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy.
Wymagane okresy doświadczenia zawodowego, należy liczyć do dnia składania ofert.
Ponadto Zamawiający wymaga, aby wszyscy ww. specjaliści posiadali biegłą, tj. umożliwiającą bezproblemowe porozumiewanie się w mowie i w piśmie, znajomość języka polskiego. W przypadku gdy personel Wykonawcy nie posiada biegłej znajomości języka polskiego, Wykonawca zobowiązany będzie, na własny koszt, zapewnić tłumacza dla potrzeb i na okres realizacji umowy.

Sytuacja ekonomiczna:
a) warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w każdym z trzech ostatnich lat obrotowych (definicja roku obrotowego zawarta jest w ustawie z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości - Dz. U. z 2009 r. Nr 152, poz. 1223 z późniejszymi zmianami), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, osiągnął obrót roczny (rozumiany jako przychód netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów) w wysokości nie mniejszej niż 1 200 000,00 PLN;
W sytuacji składania oferty przez dwa lub więcej podmioty (Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia) oraz w sytuacji, gdy Wykonawca będzie polegał na zasobach podmiotu trzeciego, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu spełnienia ww. warunku dot. sytuacji ekonomicznej i finansowej ocena spełnienia warunku odbędzie się w następujący sposób: co najmniej jeden podmiot musi wykazać się wymaganym obrotem rocznym.
b) warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż posiada środki finansowe lub zdolność kredytową wystarczającą do zapewnienia wymaganej płynności finansowej w okresie trwania umowy w wysokości co najmniej 750 000,00 PLN;
W sytuacji składania oferty przez dwa lub więcej podmioty (Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia) oraz w sytuacji, gdy Wykonawca będzie polegał na zasobach podmiotu trzeciego, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu spełnienia ww. warunku dot. sytuacji ekonomicznej i finansowej ocena spełnienia warunku odbędzie się łącznie.
c) warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na kwotę co najmniej 750 000,00 PLN w postaci opłaconej polisy.
W sytuacji składania oferty przez dwa lub więcej podmioty (Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia) oraz w sytuacji, gdy Wykonawca będzie polegał na zasobach podmiotu trzeciego, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu spełnienia ww. warunku dot. sytuacji ekonomicznej i finansowej ocena spełnienia warunku odbędzie się łącznie.

Sprawozdanie finansowe w całości: Nie

Za ile lat obrotowych sprawozdanie finansowe: 3

sprawozdanie_calosc_2: Nie

lata_obrotowe_2: 3

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 11: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 14: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających w kwocie nie przekraczającej 10% zamówienia podstawowego zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zmian). Zamówienia uzupełniające będą polegać na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia co podstawowe

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczególnych warunków w tym zakresie

inne_dokumenty:
Dowodami, o których mowa w pkt. III. 4.1) są:
a) oświadczenie,
b) inne dokumenty, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt a),
c) zgodnie z § 9 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r. poz. 231), Wykonawca w miejsce poświadczeń, o których mowa w § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie robót budowlanych, określone w § 1 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 roku (w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817).
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w wykazie, o którym mowa w pkt. 10.1.2 zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w pkt. a) - c).
W razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub dowody budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego roboty budowlane były lub miały być wykonane o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.

W przypadku, gdy Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, zgodnie z pkt 9.4 IDW, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia, tj. np.:
a) w przypadku, gdy Wykonawca wykazując spełnienie warunku udziału w postępowaniu polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów - Wykonawca zobowiązany jest przedstawić pisemne zobowiązanie podmiotów udostępniających Wykonawcy swoją wiedzę i doświadczenie, zawierające zakres robót budowlanych, które te podmioty zobowiązują się wykonać oraz charakter stosunku jaki będzie łączył Wykonawcę z tymi podmiotami (sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 3a do IDW);
b) w przypadku, gdy Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów - Wykonawca zobowiązany jest przedstawić pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy osób na okres ich udziału w wykonaniu zamówienia, zawierające listę osób, które zostaną przez ten podmiot udostępnione (sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 4a do IDW);
c) w przypadku gdy Wykonawca polega na zasobach finansowych innych podmiotów - Wykonawca zobowiązany jest przedstawić:
- pisemne zobowiązanie tego podmiotu do oddania Wykonawcy do dyspozycji sprawozdania finansowego albo jego części lub innych dokumentów określających obroty oraz zobowiązania i należności, na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia (sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 12 do IDW),
- oświadczenie o solidarnej odpowiedzialności w związku z udostępnieniem Wykonawcy swoich zasobów - sytuacji ekonomicznej i finansowej (sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 13 do IDW),
- dokumenty, o których mowa w pkt. 10.1.5 IDW (Rachunek zysków i strat, a jeżeli sprawozdanie finansowe podlega badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również z opinią o badanym rachunku zysków i strat, a w przypadku Wykonawcy niezobowiązanego do sporządzenia sprawozdania finansowego - inne dokumenty określające obroty (rozumiane jako przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów), wystawione dla podmiotów, z których sprawozdania finansowego Wykonawca będzie korzystał;
d) w przypadku gdy Wykonawca polega na zasobach finansowych innych podmiotów - Wykonawca zobowiązany jest przedstawić:
- pisemne zobowiązanie tego podmiotu do oddania Wykonawcy do dyspozycji zasobów finansowych na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia (sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 10 do IDW),
- oświadczenie o solidarnej odpowiedzialności w związku z udostępnieniem Wykonawcy swoich zasobów - sytuacji ekonomicznej i finansowej (sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 13 do IDW),
- dokumenty, o których mowa w pkt. 10.1.6 IDW (Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej), wystawione dla podmiotów, z których zasobów finansowych Wykonawca będzie korzystał;
e) w przypadku gdy Wykonawca polega na ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej innych podmiotów - Wykonawca zobowiązany jest przedstawić:
- pisemne zobowiązanie tego podmiotu do oddania Wykonawcy do dyspozycji ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej na okres korzystania z niego przy wykonywaniu zamówienia (sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 11 do IDW),
- oświadczenie o solidarnej odpowiedzialności w związku z udostępnieniem Wykonawcy swoich zasobów - sytuacji ekonomicznej i finansowej (sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 13 do IDW),
- dokumenty, o których mowa w pkt. 10.1.7 IDW (Opłacona polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia), wystawione dla podmiotów, z których ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej Wykonawca będzie korzystał;
f) jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunków, o których mowa w pkt 9.1.2., 9.1.3., 9.1.4 a), 9.1.4 b), 9.1.4 c) IDW, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust 2b ustawy, zobowiązany jest wykazać, że w stosunku do tych podmiotów brak jest podstaw wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, poprzez złożenie razem z ofertą dokumentów wymienionych w pkt 10.4 IDW lub odpowiadających im dokumentów wymienionych w pkt 10.5 IDW dotyczących tych podmiotów, o ile podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia;
g) jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunków, o których mowa w pkt 9.1.2., 9.1.3., 9.1.4 a), 9.1.4 b), 9.1.4 c) IDW, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust 2b ustawy, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, może żądać dokumentów dotyczących w szczególności:
- zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
- sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
- charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
- zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8,10 i 11 ustawy PZP, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy PZP, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.

Wykonawca musi załączyć do oferty wykaz towarów (materiałów i urządzeń) równoważnych określający ich nazwy (symbole, typy) oraz zawierający porównanie pomiędzy parametrami technicznymi i użytkowymi (jakościowymi i funkcjonalnymi) towarów (materiałów i urządzeń) opisanych w PFU i towarów (materiałów i urządzeń) oferowanych przez wykonawcę - w przypadku zaoferowania zastosowania towarów (materiałów i urządzeń) równoważnych.

Wykonawca musi załączyć do oferty opis rozwiązań równoważnych potwierdzający równoważność oferowanych przez wykonawcę rozwiązań w stosunku do rozwiązań opisanych w PFU - w przypadku zaoferowania zastosowania rozwiązań równoważnych.

W celu potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego należy załączyć karty katalogowe oferowanych towarów (materiałów i urządzeń) równoważnych - w przypadku zaoferowania zastosowania towarów (materiałów i urządzeń) lub rozwiązań równoważnych.

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w następujących przypadkach:
I. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, gdy nie można wykonać zamówienia w terminie, w tym w szczególności z uwagi na:
1) warunki atmosferyczne:
a) klęski żywiołowe;
b) warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzenie prób i sprawdzeń, dokonanie odbiorów.
2) warunki geologiczne, terenowe, archeologiczne, wodne itp., w szczególności:`
a) wystąpienie osuwisk gruntu nie ustalonych w oparciu o dokonane badania geologiczne lub występujących ponad normy oraz innych nie dających się przewidzieć zjawisk geologicznych i hydrogeologicznych pojawiających się w trakcie budowy;
b) odmienne od pokazanych na mapach sytuacyjno - wysokościowych istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych;
c) wstrzymanie budowy przez właściwy organ z przyczyn nie zawinionych przez Wykonawcę np. odkrycie niewypałów i niewybuchów, zagrożenie tąpnięciami, wybuchem;
d) wykopaliska archeologiczne, nie przewidziane w SIWZ.
3) zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności:
a) wstrzymanie realizacji umowy przez Zamawiającego z przyczyn nie zależnych od Wykonawcy;
b) konieczność wprowadzenia zmian w wytycznych zawartych w Programie funkcjonalno-uzytkowym;
c) opóźnienie w dostarczeniu przez Zamawiającego jakichkolwiek rysunków, instrukcji lub dokumentów Wykonawcy.
4) zmiany będące następstwem działania organów administracji, w szczególności:
a) przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydania przez organy administracji map, uzgodnień, opinii, decyzji, zezwoleń, itp.;
b) odmowę wydania przez organy administracji wymaganych map, uzgodnień, opinii, decyzji, zezwoleń, itp.;
c) konieczność uzyskania wyroku sądowego, innego orzeczenia sądu lub organu, którego konieczności nie przewidziano przy zawieraniu umowy;
d) konieczność zaspokojenia roszczeń lub oczekiwań osób trzecich - w tym grup społecznych lub zawodowych nie artykułowanych lub niemożliwych do jednoznacznego określenia w chwili zawierania umowy;
5) konieczność wykonania robót spowodowanych przez błędy w danych wyjściowych, których doświadczony Wykonawca nie mógł w racjonalny sposób wykryć, ani uniknąć związanego z tym opóźnienia.
6) pojawienie się potrzeby wykonania prac dodatkowych, niemożliwych do przewidzenia w chwili zawierania umowy, lecz koniecznych do prawidłowego wykonania umowy, w szczególności bez których nie zostałyby osiągnięte zakładane parametry.
7) wystąpienie konieczności wykonania robót dodatkowych, zamiennych lub uzupełniających, wstrzymujących lub opóźniających realizację robót będących przedmiotem Umowy.
8) wystąpienie opóźnień w prowadzonym równolegle przez Zamawijącego projekcie pn. Rozbudowa i modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w Lublinie, którego realizacja ma wpływ na wykonanie robót budowlanych będacych przedmiotem niniejsezj umowy.
W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w punktach I.1) - I.8) termin wykonania umowy może być przedłużony o czas trwania tych okoliczności niezależnie od czasu ich trwania.
II. Zmiana sposobu spełnienia świadczenia, w szczególności:
a) zmiany materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń oraz technologii wykonania robót w sytuacji gdy wykorzystanie materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub ofercie stanie się niemożliwe, bądź w przypadku pojawienia się na rynku materiałów, sprzętu, urządzeń lub technologii nowszej generacji pozwalających na zmniejszenie kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu zamówienia;
b) konieczność zrealizowania inwestycji przy zastosowaniu innych roziązań technicznych/technologicznych niż wskazane w PFU w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem inwestycji;
c) odmienne od pokazanych na mapach sytuacyjno - wysokościowych istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych;
d) konieczność zrealizowania inwestycji przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa;
e) konieczność zaspokojenia roszczeń lub oczekiwań osób trzecich - w tym grup społecznych lub zawodowych nie artykułowanych lub niemożliwych do jednoznacznego określenia w chwili zawierania umowy.
Zmiany, o których mowa w pkt II a), c), d) i e) nie mogą stanowić podstawy zwiększenia wynagrodzenia.
Zmiany wskazane w pkt. II. b) będą wprowadzone wyłącznie w zakresie umożliwiającym oddanie przedmiotu umowy do użytkowania, a Zamawiający może ponieść ryzyko zwiększenia wynagrodzenia z tytułu takich zmian wyłącznie w kwocie równej zwiększonym z tego powodu kosztom.
1) zmiany osobowe:
a) wystąpienie nieprzewidzianej uzasadnionej zmiany Specjalistów, z zastrzeżeniem, że zmiana może być dokonana pod warunkiem, że w wykonaniu zamówienia będą uczestniczyć osoby, które spełniają wymagania określone w pkt. 9.1.3)a) IDW.
III. Pozostałe zmiany:
1) siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie z SIWZ;
2) zmiany obowiązującej stawki VAT; jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku zapłaconego przez Wykonawcę, przy czym wynagrodzenie netto pozostanie nie zmienione;
3) wystapienie nieprzewidzianej zmiany podwykonawców;
4) powierzenie części prac objętych umową podwykonawcy;
5) zaistnienie konieczności zmiany zakresu prac powierzonych Podwykonawcy;
6) zmiany podmiotu, na którego wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych, polega Wykonawca, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków, pod warunkiem, że podmiot, na którego zasobach polega Wykonawca posiada doświadczenie nie mniejsze niż podmiot, na którego zasobach polegał Wykonawca spełniając warunki udziału w postępowaniu;
7) wystąpienie istotnych zmian przepisów lub norm mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia;
8) pojawienie się potrzeby wykonania prac dodatkowych, nie objętych przedmiotem niniejszego zamówienia, koniecznych do jego prawidłowego wykonania, w szczególności, bez których nie zostałyby osiągnięte zakładane parametry.
9) w przypadku stwierdzenia wad w wykonanych robotach lub części robót, gdy wady usunąć się nie dadzą, albo gdy z okoliczności wynika, że Wykonawca nie zdoła ich poprawić lub usunąć w odpowiednim czasie, wynagrodzenie zostanie obniżone w odpowiednim stosunku;
10) istotna zmiana okoliczności powodująca, że wykonanie części przedmiotu zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy;
11) zmiana sposobu rozliczania Umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego Umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu;
12) rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu Umowy. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które Wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z Umowy planowanymi świadczeniami;
13) kolizja z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami. W takim przypadku zmiany w Umowie zostaną ograniczone do zmian koniecznych powodujących uniknięcie kolizji, a wynagrodzenie zostanie ustalone z zachowaniem zasad dotyczących udzielania zamówień dodatkowych;
14) gdy zaistnieje inna okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, skutkująca niemożliwością wykonania lub należytego wykonania umowy zgodnie z SIWZ.
IV. W przypadku rezygnacji właściciela nieruchomości z realizacji podłączenia jego nieruchomości do sieci kanalizacji sanitarnej Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia zakresu prac objętych Umową (jednakże nie więcej niż o 20%), co skutkuje odpowiednim obniżeniem wynagrodzenia brutto. Wynagrodzenie ulegnie obniżeniu o wartość stanowiącą iloczyn długości niezrealizowanych podłączeń oraz średniej ceny za metr podłączenia wyliczonej na podstawie złożonej przez wykonawcę oferty.

Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych:
a) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego),
b) zmiana danych teleadresowych,
c) zmiana harmonogramu prac objętych przedmiotem umowy stanowiącego załącznik nr 1 do umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mpwik.lublin.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
MPWiK Sp. z o.o. w Lublinie, al. Piłsudskiego 15, budynek B, pok. 119

Data składania wniosków, ofert: 24/02/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
MPWiK Sp. z o.o. w Lublinie, al. Piłsudskiego 15, budynek A, Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych objętych Projektem pn. Budowa podłączeń kanalizacji sanitarnej w Lublinie - Etap I dofinansowane jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków oraz podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia: 453100009

Podobne przetargi

149522 / 2013-04-16 - Podmiot prawa publicznego

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. - Biłgoraj (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Sikorskiego i ul. Armii Kraków w Biłgoraju Nr nadany przez Zamawiającego ZP/ZWK/6/2013

6081 / 2010-01-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stężyca - Stężyca (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
BUDOWA KANALIZACJI SANITARNEJ WRAZ Z PRZYŁĄCZAMI ORAZ ROBOTAMI ELEKTRYCZNYMI - III ETAP REALIZACJI W MIEJSCOWOŚCI STĘŻYCA GMINA STĘŻYCA

77737 / 2016-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jastków - Jastków (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Przetarg nieograniczony na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Marysin i Panieńszczyzna (osiedle przy ul. II Armii WP)

157273 / 2014-07-18 - Inny: Samorządowa jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie Rejon Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie - Hrubieszów (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Budowa elementów odwodnienia mającego na celu odprowadzenie wód opadowych Zad nr 1 Budowa elementów odwodnienia mającego na celu odprowadzenie wód opadowych z drogi wojewódzkiej nr 816 (skrzyżowanie z ul. Zatylną oraz ul. Zatylnej w m. DubienkaZad nr 2 Budowa kanału grawitacyjnego wód opadowych i roztopowych pomiędzy przepustem betonowym w ciągu drogi wojewódzkiej nr 852 Józefówka -Nowosiółki -Witków w km 17+927 i rowem melioracyjnym, stanowiącym działkę nr 86 w km 18+759 tej drogi w m. Żulice gm. Telatyn

425140 / 2010-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Garbów - Garbów (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Garbów Etap II i Etap IV w tym Etap II w systemie ZAPROJEKTUJ i WYBUDUJ .

105648 / 2013-03-15 - Podmiot prawa publicznego

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. - Biłgoraj (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z tłocznią ścieków w ul. Radzięckiej w Biłgoraju ZP/ZWK/3/2013

28699 / 2014-02-13 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Siedliszczu - Siedliszcze (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Siedliszcze

265075 / 2013-12-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Åšwidnik - Åšwidnik (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Konserwacja sieci kanalizacji deszczowej na terenie Gminy Miejskiej Åšwidnik w latach 2014-2016

264420 / 2010-08-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Janowiec - Janowiec (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Remont sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Janowiec (przepompownia na ul. Praga oraz studzienki rewizyjne) zniszczonej w wyniku powodzi, która dotknęła gminę Janowiec w maju i czerwcu 2010 r.

147818 / 2011-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łęczna - Łęczna (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Budowa sieci kanalizacji deszczowej w ulicach Rynek III, Łańcuchowska i Plac Kanałowy.

168534 / 2009-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Bełżec - Bełżec (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Budowa kanalizacji sanitarnej podciśnieniowej w miejscowości Bełżec - kolektor KP-2 z przyłączami.

223421 / 2008-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Radzyń Podlaski - Radzyń Podlaski (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami energetycznymi przepompowni ścieków w m. Zabiele na terenie Gminy Radzyń Podlaski

122031 / 2010-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Kraśnika - Kraśnik (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w ul. Węgierskiej w Kraśniku na odcinku od ul. Popiełuszki do ul. Wyszyńskiego

319955 / 2008-11-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Radzyń Podlaski - Radzyń Podlaski (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami energetycznymi przepompowni ścieków w m. Zabiele na terenie Gminy Radzyń Podlaski

60696 / 2010-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wisznice - Wisznice (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Wykonanie kompaktowych przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Wisznice

59568 / 2016-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zalesie - Zalesie (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej ul. Stawy w Zalesiu, Lachówka Mała, Kijowiec i Kijowiec PGR - I etap ulica Stawy w Zalesiu

232246 / 2014-07-11 - Inny: spółdzielnia

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Storczyk" w Michalowie - Michalów (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Wymiana odcinka sieci zbiorczej zewnętrznej kanalizacji sanitarnej w osiedlu mieszkaniowym w Michalowie

411668 / 2011-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Markuszów - Markuszów (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami i pompowni ścieków w miejscowości Kaleń (etap II)

109330 / 2010-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wisznice - Wisznice (lubelskie)
CPV: 452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Wykonanie kompaktowych przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Wisznice