Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

116378 / 2014-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa / Starostwo Powiatowe w Brzesku (Brzesko)

Realizacja kursów zawodowych gastronomicznych w ramach projektu - Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja kursów z branży gastronomicznej. Kursy przeprowadzone będą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski, a które uczestniczą w projekcie - Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce. Przedmiot zamówienia podzielony został na części (Zadania) tj.

Zadanie 1: Kurs kelner dla uczniów grupy I ZSP nr 2 w Brzesku.

Zadanie 2: Kurs kelner dla uczniów grupy II ZSP nr 2 w Brzesku.

Zadanie 3: Kurs kuchnie świata dla uczniów ZSP nr 2 w Brzesku.

Zadanie 4: Kurs barman dla uczniów ZSP nr 2 w Brzesku.

Zadanie 5: Kurs barista dla uczniów ZSP w Czchowie.

Zadanie 6: Kurs barman dla uczniów ZSP w Czchowie.

Zadanie 7: Kurs barman dla uczniów w ZSTiO w Łysej Górze.

Zadanie 8: Kurs barista dla uczniów grupy I ZSTiO w Łysej Górze.

Zadanie 9: Kurs barista dla uczniów grupy II ZSTiO w Łysej Górze.



Szczegółową specyfikację każdej z części (Zadania) zawarto w załączniku nr 1 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (Opis przedmiotu zamówienia).

Kursy realizowane są w ramach projektu ,,Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce,,, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2. Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia:

1) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w podziale na w/w Zadania. Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia zawarto w załączniku nr 1 do SIWZ.

2) Kursy dla wszystkich Zadań za wyjątkiem Zadania 4, Zadania 6 oraz Zadania 7 (czyli za wyjątkiem kursów barmana) realizowane są na terenie szkół zgodnie z nazwą zawartą
w nazwie zadań. Kursy w ramach Zadania 4, Zadania 6 oraz Zadania 7 będą odbywać się poza terenem szkół w miejscu wyznaczonym przez Wykonawcę i na jego koszt.


3) Na co najmniej 3 dni przed rozpoczęciem kursu, Wykonawca będzie zobligowany przekazać do Zamawiającego planowany harmonogram kursu zawierający daty i godziny prowadzonych zajęć wraz z tematami rozpisanymi zgodnie z tematyką opisaną w zał. nr 1 do SIWZ.
W przypadku kursów wyjazdowych harmonogram musi zawierać także inne istotne informacje dotyczące realizacji kursu, w szczególności informacje o godzinach wyjazdu i powrotu, godzinach i miejscach przeznaczonych na posiłki, miejscach noclegowych. Szczegółowy harmonogram realizacji zadania musi być uzgodniony(podpisany) z liderem szkolnym projektu i Dyrektorem Szkoły. Harmonogram powinien być dostosowany do zajęć szkolnych uczniów oraz nie kolidować z innymi wydarzeniami jak uroczystości szkolne, akademie, wycieczki szkolne.

4) Na potrzeby niniejszego postępowania za termin ,,godzina, należy przyjąć, iż jedna godzina jest równa 60 minut, za termin ,,godzina lekcyjna,, należy przyjąć, iż jedna godzina lekcyjna jest równa 45 minut.

5) Zamawiający wymaga aby szkolenia planowane były zgodnie z wytycznymi określonymi
w załączniku nr 1 do SIWZ.

6) Sale i pracownie przewidziane na realizację kursu w danej szkole udostępnia się Wykonawcy
nieodpłatnie w zakresie wyszczególnionym w załączniku nr 1 do SIWZ dla kursów, dla których określono, iż odbywać się będą na ternie szkół, zgodnie z nazwą szkoły zawartą w nazwie danej części (zadania).

7) Wykonawca może w trakcie przeprowadzania kursu korzystać z pomocy dydaktycznych będących własnością szkoły wyszczególnionych w specyfikacji - w załączniku nr 1 do SIWZ, przy czym odpowiada on za wszelkie uszkodzenia powstałe na wskutek niewłaściwego ich użytkowania. Dyrektor lub osoba przez niego upoważniona udostępnia sprzęt oraz dokonuje sprawdzenia jego stanu w obecności Wykonawcy każdorazowo przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć. Pozostały sprzęt niezbędny do realizacji zadania Wykonawca musi zorganizować na swój koszt.

8) W przypadku realizacji kursów barmana tj. Zadania 4, Zadania 6 oraz Zadania 7 w miejscu odległym:
a) do 1 km od siedziby szkoły dla której realizowany jest kurs Wykonawca, zapewnia posiłek o którym mowa w pkt. 18 lit. b
b) do 50 km od siedziby szkoły dla której realizowany jest kurs, Wykonawca zapewnia posiłek o którym mowa w pkt. 18 lit. b oraz opiekuna, transport do miejsca realizacji kursu oraz transport powrotny.
c) W odległości przekraczającej 50 km od siedziby szkoły dla której realizowany jest kurs, Wykonawca jest zobligowany do realizacji kursu ze wszystkimi uregulowaniami wynikającymi ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i jej załącznika nr 1 tj. zapewnia opiekuna, noclegi na okres realizacji kursu, transport do miejsca realizacji oraz transport powrotny,
a także zapewni każdego dnia uczestnikom kursu wyżywienie w postaci śniadania, obiadu (dwudaniowego) i kolacji (wszystkie posiłki, serwowane, wyporcjowane). W ostatnim dniu kursu dopuszcza się zapewnienie w ramach kolacji suchego prowiantu na czas trwania transportu przekazanego uczestnikom przed rozpoczęciem wyjazdu powrotnego.

9) Opiekun o którym mowa w pkt 8 lit. b oraz c jest odpowiedzialny za kontrolę, nadzór, opiekę nad uczestnikami kursu. Wymaga się aby opiekunem takim była osoba posiadająca przygotowanie pedagogiczne. Opiekun musi przejąć kontrolę, nadzór i opiekę nad uczestnikami od momentu rozpoczęcia wyjazdu (z parkingu szkoły dla której realizowany jest kurs), aż do momentu powrotu (na parking tej właśnie szkoły).O przypadkach szczególnie istotnych i nadzwyczajnych jak wypadki, choroby, zatrucia zaginięcia itp. opiekun powiadomi telefonicznie, mailem lub faksem Biuro Projektu.


10) Wszystkie przekazywane przez Wykonawcę uczestnikom kursu materiały szkoleniowe, dydaktyczne lub jakichkolwiek produkty muszą być nowe, nieużywane i oryginalnie zapakowane.

11) Wykonawca zobowiązuje się do bieżącego informowania Zamawiającego faksem, e-mailem lub pisemnie (najpóźniej w drugim dniu roboczym po zajęciach) o każdej nieobecności uczestnika na danym spotkaniu.

12) Wykonawca po zakończeniu kursu przeprowadzi wśród uczestników zajęć ocenę merytoryczną i techniczną przebiegu kursu na podstawie anonimowej ankiety oceniającej.

13) Wykonawca jest zobowiązany prowadzić odpowiednią dokumentację w postaci: dziennika kursu - w dzienniku tym Wykonawca będzie zobowiązany w szczególności umieścić: imiona
i nazwiska osób szkolonych, plan kursu (tematyka i odpowiedni wymiar godzin), realizacja planu kursu (data, liczba godzin zajęć, liczba osób obecnych, treść zajęć, podpis prowadzącego zajęcia), sprawozdanie ze szkolenia (liczba osób rozpoczynających i kończących szkolenie, liczba wydanych zaświadczeń), list przekazanych posiłków, materiałów biurowych, szkoleniowych/skryptów oraz wszelkich innych dokumentów i pomocy jeśli wymaga tego specyfikacja kursu określona szczegółowo w załączniku nr 1 do SIWZ (w tymi listy odbioru noclegów - w przypadku realizacji Zadania 4, Zadania 6 lub Zadania 7 w odległości przekraczającej 50 km od siedziby szkoły), a także listy odbioru wydanych zaświadczeń. Sporządzając listy przekazania uczniom wszelkich zaświadczeń, przedmiotów czy produktów (w tym wyżywienia) Wykonawca musi uzyskać podpis każdego ucznia potwierdzający jego faktyczny odbiór. Brak takiego podpisu jest dla Zamawiającego jednoznaczny z nie przekazaniem przedmiotu o którym mowa wyżej.

14) Każdy z uczestników kursu posiadający min 80% obecności otrzyma zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu. Uczniowie, którzy uczestniczyli w kursie, ale mają poniżej 80 % obecności otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie. Na zaświadczeniu o ukończeniu winny zostać umieszczone: szczegółowy zakres programowy kursu (wraz z podaniem ilości godzin poszczególnych tematów zajęć), logo projektu - wg wzoru przekazanego przez Lidera szkolnego na etapie realizacji zamówienia, zapis właściwy dla nazwy kursu występujący w nazwie każdego zadania tj.: np. dla Zadania 1: Kurs kelner dla uczniów grupy I ZSP
nr 2 w Brzesku będzie to sentencja:

,,Kurs kelner współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce,,.

Ponadto:
Obok wyżej wymienionych zaświadczeń w przypadku realizacji:
Zadania 4, Zadania 6, Zadania 7 Wykonawca wyda uczestnikom, także zaświadczenie (zawierające treści jak wyżej wymienione) na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej
z dnia z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych
i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186).

15) W przypadku śmierci lub rezygnacji uczestnika Wykonawca zamiast zaświadczeń o ukończeniu / uczestnictwie w kursie, o których mowa punkcie 14 przekaże Zamawiającemu oświadczenie ze wskazaniem powodu przerwania kursu danego uczestnika.

16) W ramach promocji przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest także do:
a) oznakowania sal, w których będą odbywały się kursy, zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
b) poinformowania w pierwszym dniu kursu uczestników o fakcie współfinansowania zajęć ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
c) stosowania na wszystkich dokumentach w trakcie wykonywania przedmiotowego zamówienia znaków takich jak: logo POKL, logo Unii Europejskiej wraz z odwołaniem do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego, logo Województwa Małopolskiego, logo projektu, logo powiatu brzeskiego, hasło promocyjne POKL.

17) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zapewnił na własność każdemu uczestnikowi kursu:
a) materiały szkoleniowe / skrypty potrzebne do realizacji zajęć,
b) materiały biurowe w postaci: zeszyt w formacie A4 w kratkę, min. 96 kartek twarda oprawa, ołówek automatyczny z gumką, komplet czterech długopisów z zatyczką w 4 różnych kolorach oraz teczkę w twardej oprawie o grubości grzbietu min. 2 centymetrów.

18) Zamawiający wymaga by Wykonawca w ramach Zadania 1, Zadania 2, Zadania 3, Zadania 5, Zadania 8 oraz Zadania 9 na swój koszt zapewnił podczas prowadzenia zajęć
(na każdym spotkaniu) każdemu uczestnikowi posiłek w postaci:
a) drożdżówki o masie min 85g. i napoju lub soku owocowego, niegazowanego
o pojemności min. 200 ml. jeśli spotkanie w danym dniu trwa do 4 godzin.
b) obiadu w skład którego wejdzie cieple danie (nie dopuszcza się posiłków przygotowanych na zasadzie zalewania wodą produktów sproszkowanych)
o min. 250 kcal oraz kompotu lub soku w ilości min. 200 ml. jeśli spotkanie
w danym dniu trwa 4 i więcej godzin.

Posiłki muszą być świeże i przygotowane zgodnie z zachowaniem obowiązujących przepisów dot. higieny żywienia i żywności.

19) Zajęcia mogą być planowane tylko jako wielokrotność pełnych godzin (tj. odpowiednio 60 min, 120 min, 180 min. itd.), za wyjątkiem Zadania 1, Zadania 2 oraz Zadania 3. Z uwagi, na fakt, iż dla Zadania 1, Zadania 2 i Zadania 3 czas trwania kursu został określony w godzinach lekcyjnych to zajęcia planowane muszą być odpowiednio jako wielokrotność godzin lekcyjnych (tj. 45 min, 90 min, 135 min. itd.)

20) W salach i pracowniach, podczas prowadzenia zajęć bez zgody koordynatora powiatowego nie mogą przebywać inne osoby niż uczestnicy kursu oraz osoby szkolące (instruktorzy, wykładowcy).

21) Wykonawca po zakończeniu zajęć jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu kserokopie zaświadczeń / certyfikatów, o których mowa w Rozdz. III ust. 2 pkt 14 oraz oryginałów dokumentów, o których mowa w punktach 12, 13 i 15 SIWZ.

22) Wykonawca zapewni ubezpieczenie wszystkich uczestników kursów od następstw nieszczęśliwych wypadków (każda osoba musi być ubezpieczona na kwotę min. 10.000 zł na okres trwania kursu). Wykonawca musi posiadać polisę potwierdzającą objęcie uczestników takim ubezpieczeniem oraz przedstawić jej kserokopię Zamawiającemu najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu.

23) Zamawiający zastrzega sobie prawo do pełnej kontroli przeprowadzanych kursów, także do sporządzania zdjęć oraz wszelkiej dokumentacji obrazującej realizację przedmiotu umowy

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 116378

Data publikacji: 2014-04-07

Nazwa: Starostwo Powiatowe w Brzesku

Ulica: ul. Głowackiego 51

Numer domu: 51

Miejscowość: Brzesko

Kod pocztowy: 32-800

Województwo / kraj: małopolskie

Adres strony internetowej: www.powiatbrzeski.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Realizacja kursów zawodowych gastronomicznych w ramach projektu - Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja kursów z branży gastronomicznej. Kursy przeprowadzone będą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski, a które uczestniczą w projekcie - Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce. Przedmiot zamówienia podzielony został na części (Zadania) tj.

Zadanie 1: Kurs kelner dla uczniów grupy I ZSP nr 2 w Brzesku.

Zadanie 2: Kurs kelner dla uczniów grupy II ZSP nr 2 w Brzesku.

Zadanie 3: Kurs kuchnie świata dla uczniów ZSP nr 2 w Brzesku.

Zadanie 4: Kurs barman dla uczniów ZSP nr 2 w Brzesku.

Zadanie 5: Kurs barista dla uczniów ZSP w Czchowie.

Zadanie 6: Kurs barman dla uczniów ZSP w Czchowie.

Zadanie 7: Kurs barman dla uczniów w ZSTiO w Łysej Górze.

Zadanie 8: Kurs barista dla uczniów grupy I ZSTiO w Łysej Górze.

Zadanie 9: Kurs barista dla uczniów grupy II ZSTiO w Łysej Górze.



Szczegółową specyfikację każdej z części (Zadania) zawarto w załączniku nr 1 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (Opis przedmiotu zamówienia).

Kursy realizowane są w ramach projektu ,,Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce,,, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2. Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia:

1) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w podziale na w/w Zadania. Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia zawarto w załączniku nr 1 do SIWZ.

2) Kursy dla wszystkich Zadań za wyjątkiem Zadania 4, Zadania 6 oraz Zadania 7 (czyli za wyjątkiem kursów barmana) realizowane są na terenie szkół zgodnie z nazwą zawartą
w nazwie zadań. Kursy w ramach Zadania 4, Zadania 6 oraz Zadania 7 będą odbywać się poza terenem szkół w miejscu wyznaczonym przez Wykonawcę i na jego koszt.


3) Na co najmniej 3 dni przed rozpoczęciem kursu, Wykonawca będzie zobligowany przekazać do Zamawiającego planowany harmonogram kursu zawierający daty i godziny prowadzonych zajęć wraz z tematami rozpisanymi zgodnie z tematyką opisaną w zał. nr 1 do SIWZ.
W przypadku kursów wyjazdowych harmonogram musi zawierać także inne istotne informacje dotyczące realizacji kursu, w szczególności informacje o godzinach wyjazdu i powrotu, godzinach i miejscach przeznaczonych na posiłki, miejscach noclegowych. Szczegółowy harmonogram realizacji zadania musi być uzgodniony(podpisany) z liderem szkolnym projektu i Dyrektorem Szkoły. Harmonogram powinien być dostosowany do zajęć szkolnych uczniów oraz nie kolidować z innymi wydarzeniami jak uroczystości szkolne, akademie, wycieczki szkolne.

4) Na potrzeby niniejszego postępowania za termin ,,godzina, należy przyjąć, iż jedna godzina jest równa 60 minut, za termin ,,godzina lekcyjna,, należy przyjąć, iż jedna godzina lekcyjna jest równa 45 minut.

5) Zamawiający wymaga aby szkolenia planowane były zgodnie z wytycznymi określonymi
w załączniku nr 1 do SIWZ.

6) Sale i pracownie przewidziane na realizację kursu w danej szkole udostępnia się Wykonawcy
nieodpłatnie w zakresie wyszczególnionym w załączniku nr 1 do SIWZ dla kursów, dla których określono, iż odbywać się będą na ternie szkół, zgodnie z nazwą szkoły zawartą w nazwie danej części (zadania).

7) Wykonawca może w trakcie przeprowadzania kursu korzystać z pomocy dydaktycznych będących własnością szkoły wyszczególnionych w specyfikacji - w załączniku nr 1 do SIWZ, przy czym odpowiada on za wszelkie uszkodzenia powstałe na wskutek niewłaściwego ich użytkowania. Dyrektor lub osoba przez niego upoważniona udostępnia sprzęt oraz dokonuje sprawdzenia jego stanu w obecności Wykonawcy każdorazowo przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć. Pozostały sprzęt niezbędny do realizacji zadania Wykonawca musi zorganizować na swój koszt.

8) W przypadku realizacji kursów barmana tj. Zadania 4, Zadania 6 oraz Zadania 7 w miejscu odległym:
a) do 1 km od siedziby szkoły dla której realizowany jest kurs Wykonawca, zapewnia posiłek o którym mowa w pkt. 18 lit. b
b) do 50 km od siedziby szkoły dla której realizowany jest kurs, Wykonawca zapewnia posiłek o którym mowa w pkt. 18 lit. b oraz opiekuna, transport do miejsca realizacji kursu oraz transport powrotny.
c) W odległości przekraczającej 50 km od siedziby szkoły dla której realizowany jest kurs, Wykonawca jest zobligowany do realizacji kursu ze wszystkimi uregulowaniami wynikającymi ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i jej załącznika nr 1 tj. zapewnia opiekuna, noclegi na okres realizacji kursu, transport do miejsca realizacji oraz transport powrotny,
a także zapewni każdego dnia uczestnikom kursu wyżywienie w postaci śniadania, obiadu (dwudaniowego) i kolacji (wszystkie posiłki, serwowane, wyporcjowane). W ostatnim dniu kursu dopuszcza się zapewnienie w ramach kolacji suchego prowiantu na czas trwania transportu przekazanego uczestnikom przed rozpoczęciem wyjazdu powrotnego.

9) Opiekun o którym mowa w pkt 8 lit. b oraz c jest odpowiedzialny za kontrolę, nadzór, opiekę nad uczestnikami kursu. Wymaga się aby opiekunem takim była osoba posiadająca przygotowanie pedagogiczne. Opiekun musi przejąć kontrolę, nadzór i opiekę nad uczestnikami od momentu rozpoczęcia wyjazdu (z parkingu szkoły dla której realizowany jest kurs), aż do momentu powrotu (na parking tej właśnie szkoły).O przypadkach szczególnie istotnych i nadzwyczajnych jak wypadki, choroby, zatrucia zaginięcia itp. opiekun powiadomi telefonicznie, mailem lub faksem Biuro Projektu.


10) Wszystkie przekazywane przez Wykonawcę uczestnikom kursu materiały szkoleniowe, dydaktyczne lub jakichkolwiek produkty muszą być nowe, nieużywane i oryginalnie zapakowane.

11) Wykonawca zobowiązuje się do bieżącego informowania Zamawiającego faksem, e-mailem lub pisemnie (najpóźniej w drugim dniu roboczym po zajęciach) o każdej nieobecności uczestnika na danym spotkaniu.

12) Wykonawca po zakończeniu kursu przeprowadzi wśród uczestników zajęć ocenę merytoryczną i techniczną przebiegu kursu na podstawie anonimowej ankiety oceniającej.

13) Wykonawca jest zobowiązany prowadzić odpowiednią dokumentację w postaci: dziennika kursu - w dzienniku tym Wykonawca będzie zobowiązany w szczególności umieścić: imiona
i nazwiska osób szkolonych, plan kursu (tematyka i odpowiedni wymiar godzin), realizacja planu kursu (data, liczba godzin zajęć, liczba osób obecnych, treść zajęć, podpis prowadzącego zajęcia), sprawozdanie ze szkolenia (liczba osób rozpoczynających i kończących szkolenie, liczba wydanych zaświadczeń), list przekazanych posiłków, materiałów biurowych, szkoleniowych/skryptów oraz wszelkich innych dokumentów i pomocy jeśli wymaga tego specyfikacja kursu określona szczegółowo w załączniku nr 1 do SIWZ (w tymi listy odbioru noclegów - w przypadku realizacji Zadania 4, Zadania 6 lub Zadania 7 w odległości przekraczającej 50 km od siedziby szkoły), a także listy odbioru wydanych zaświadczeń. Sporządzając listy przekazania uczniom wszelkich zaświadczeń, przedmiotów czy produktów (w tym wyżywienia) Wykonawca musi uzyskać podpis każdego ucznia potwierdzający jego faktyczny odbiór. Brak takiego podpisu jest dla Zamawiającego jednoznaczny z nie przekazaniem przedmiotu o którym mowa wyżej.

14) Każdy z uczestników kursu posiadający min 80% obecności otrzyma zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu. Uczniowie, którzy uczestniczyli w kursie, ale mają poniżej 80 % obecności otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie. Na zaświadczeniu o ukończeniu winny zostać umieszczone: szczegółowy zakres programowy kursu (wraz z podaniem ilości godzin poszczególnych tematów zajęć), logo projektu - wg wzoru przekazanego przez Lidera szkolnego na etapie realizacji zamówienia, zapis właściwy dla nazwy kursu występujący w nazwie każdego zadania tj.: np. dla Zadania 1: Kurs kelner dla uczniów grupy I ZSP
nr 2 w Brzesku będzie to sentencja:

,,Kurs kelner współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce,,.

Ponadto:
Obok wyżej wymienionych zaświadczeń w przypadku realizacji:
Zadania 4, Zadania 6, Zadania 7 Wykonawca wyda uczestnikom, także zaświadczenie (zawierające treści jak wyżej wymienione) na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej
z dnia z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych
i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186).

15) W przypadku śmierci lub rezygnacji uczestnika Wykonawca zamiast zaświadczeń o ukończeniu / uczestnictwie w kursie, o których mowa punkcie 14 przekaże Zamawiającemu oświadczenie ze wskazaniem powodu przerwania kursu danego uczestnika.

16) W ramach promocji przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest także do:
a) oznakowania sal, w których będą odbywały się kursy, zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
b) poinformowania w pierwszym dniu kursu uczestników o fakcie współfinansowania zajęć ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
c) stosowania na wszystkich dokumentach w trakcie wykonywania przedmiotowego zamówienia znaków takich jak: logo POKL, logo Unii Europejskiej wraz z odwołaniem do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego, logo Województwa Małopolskiego, logo projektu, logo powiatu brzeskiego, hasło promocyjne POKL.

17) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zapewnił na własność każdemu uczestnikowi kursu:
a) materiały szkoleniowe / skrypty potrzebne do realizacji zajęć,
b) materiały biurowe w postaci: zeszyt w formacie A4 w kratkę, min. 96 kartek twarda oprawa, ołówek automatyczny z gumką, komplet czterech długopisów z zatyczką w 4 różnych kolorach oraz teczkę w twardej oprawie o grubości grzbietu min. 2 centymetrów.

18) Zamawiający wymaga by Wykonawca w ramach Zadania 1, Zadania 2, Zadania 3, Zadania 5, Zadania 8 oraz Zadania 9 na swój koszt zapewnił podczas prowadzenia zajęć
(na każdym spotkaniu) każdemu uczestnikowi posiłek w postaci:
a) drożdżówki o masie min 85g. i napoju lub soku owocowego, niegazowanego
o pojemności min. 200 ml. jeśli spotkanie w danym dniu trwa do 4 godzin.
b) obiadu w skład którego wejdzie cieple danie (nie dopuszcza się posiłków przygotowanych na zasadzie zalewania wodą produktów sproszkowanych)
o min. 250 kcal oraz kompotu lub soku w ilości min. 200 ml. jeśli spotkanie
w danym dniu trwa 4 i więcej godzin.

Posiłki muszą być świeże i przygotowane zgodnie z zachowaniem obowiązujących przepisów dot. higieny żywienia i żywności.

19) Zajęcia mogą być planowane tylko jako wielokrotność pełnych godzin (tj. odpowiednio 60 min, 120 min, 180 min. itd.), za wyjątkiem Zadania 1, Zadania 2 oraz Zadania 3. Z uwagi, na fakt, iż dla Zadania 1, Zadania 2 i Zadania 3 czas trwania kursu został określony w godzinach lekcyjnych to zajęcia planowane muszą być odpowiednio jako wielokrotność godzin lekcyjnych (tj. 45 min, 90 min, 135 min. itd.)

20) W salach i pracowniach, podczas prowadzenia zajęć bez zgody koordynatora powiatowego nie mogą przebywać inne osoby niż uczestnicy kursu oraz osoby szkolące (instruktorzy, wykładowcy).

21) Wykonawca po zakończeniu zajęć jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu kserokopie zaświadczeń / certyfikatów, o których mowa w Rozdz. III ust. 2 pkt 14 oraz oryginałów dokumentów, o których mowa w punktach 12, 13 i 15 SIWZ.

22) Wykonawca zapewni ubezpieczenie wszystkich uczestników kursów od następstw nieszczęśliwych wypadków (każda osoba musi być ubezpieczona na kwotę min. 10.000 zł na okres trwania kursu). Wykonawca musi posiadać polisę potwierdzającą objęcie uczestników takim ubezpieczeniem oraz przedstawić jej kserokopię Zamawiającemu najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu.

23) Zamawiający zastrzega sobie prawo do pełnej kontroli przeprowadzanych kursów, także do sporządzania zdjęć oraz wszelkiej dokumentacji obrazującej realizację przedmiotu umowy

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 9

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zamowienia.powiatbrzeski.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Brzesku
Wydział Edukacji
(Ip., pok. 120)
ul. Piastowska 2b
32-800 Brzesko

Data składania wniosków, ofert: 15/04/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Brzesku
Sekretariat (IIp., pok. 213)
ul. Głowackiego 51
32-800 Brzesko

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt: Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce. Projekt w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.2, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Zadanie 1: Kurs kelner dla uczniów grupy I ZSP nr 2 w Brzesku

Opis:
1. Liczba uczestników kursu - 12 uczniów.
2. Czas trwania kursu wynosi: 60 godz. lekcyjnych, w tym zajęć praktycznych 40 godzin lekcyjnych oraz zajęć teoretycznych 20 godz. lekcyjnych.
3. Tematyka kursu musi zawierać co najmniej: Przygotowanie do pracy - przygotowanie sali do przyjęcia gości, ubiór kelnera, kultura osobista, organizacja pracy, wyposażenie kelnera, współpraca z innymi osobami pracującymi w lokalu, lojalność i uczciwość względem pracodawcy, Kompetencje - wiadomości i umiejętności jakie powinien posiadać kelner, elementy zastawy stołowej i sztućców, Techniki kelnerskie - ćwiczenia (nakrywanie stołów - układ podstawowy, elegancki, okazjonalny / np. walentynkowy, bożonarodzeniowy, wielkanocny/, przenoszenie zastawy stołowej - dwa, trzy talerze w jednej ręce noszenie i podawanie potraw i napojów z tacy podawanie potraw na talerzach - serwis niemiecki serwowanie potraw z półmisków - serwis francuski zbieranie brudnych naczyń ze stołu), Zasady obsługi gości - ćwiczenia (kolejność obsługi - przyjęcie zamówienia, podawanie potraw, czynności wykonywane z prawej i lewej strony, właściwy kierunek obsługi - zasady bezpieczeństwa), Obsługa konsumenta - ćwiczenia (powitanie gościa, wskazanie miejsca, podawanie menu przyjęcie zamówienia na aperitif, przyjęcie zamówienia właściwego, przyjęcie zamówienia na wino /właściwy dobór wina do potraw/, otwieranie i serwowanie wina, podawanie dań i napojów do stolika, zbieranie brudnych naczyń ze stolika, przyjęcie zamówienia na desery, podanie deserów, przyjęcie zamówienia na kawę, herbatę, podanie rachunku, pożegnanie gościa), Organizacja bankietów (Imprezy zasiadanie, Imprezy stojące), Napoje i alkohole (podstawowe wiadomości z zakresu: wódka czysta, likiery, gin, Cognac, Whisky, Rum, Tequila szampan, wina - najważniejsze marki, sposoby podawania (temperatura, szkło), charakterystyka smakowa, co mówią etykiety alkoholi, podstawowe wiadomości o kawie, rodzaje napojów kawowych, ćwiczenia praktyczne z obsługi ekspresu ciśnieniowego, pojęcie aperitif i degestif - zasady i przykłady zastosowania), Rozwiązywanie trudnych sytuacji - sposoby konwersacji, Kurs musi zakończyć się egzaminem potwierdzającym nabycie w/w umiejętności.

Szczegółowy opis kursu zawiera załącznik nr 1 do SIWZ

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 27/06/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Zadanie 2: Kurs kelner dla uczniów grupy II ZSP nr 2 w Brzesku

Opis:
1. Liczba uczestników kursu - 12 uczniów.
2. Czas trwania kursu wynosi: 60 godz. lekcyjnych, w tym zajęć praktycznych 40 godzinlekcyjnych oraz zajęć teoretycznych 20 godz lekcyjnych.
3. Tematyka kursu musi zawierać co najmniej: Przygotowanie do pracy -przygotowanie sali do przyjęcia gości, ubiór kelnera, kultura osobista, organizacja pracy, wyposażenie kelnera, współpraca z innymi osobami pracującymi w lokalu, lojalność i uczciwość względem pracodawcy, Kompetencje - wiadomości i umiejętności jakie powinien posiadać kelner, Elementy zastawy stołowej i sztućców, Techniki kelnerskie - ćwiczenia (nakrywanie stołów - układ podstawowy, elegancki, okazjonalny / np. walentynkowy, bożonarodzeniowy, wielkanocny/, przenoszenie zastawy stołowej - dwa, trzy talerze w jednej ręce noszenie i podawanie potraw i napojów z tacy podawanie potraw na talerzach - serwis niemiecki serwowanie potraw z półmisków - serwis francuski zbieranie brudnych naczyń ze stołu), Zasady obsługi gości - ćwiczenia (kolejność obsługi - przyjęcie zamówienia, podawanie potraw, czynności wykonywane z prawej i lewej strony, właściwy kierunek obsługi - zasady bezpieczeństwa), Obsługa konsumenta - ćwiczenia (powitanie gościa, wskazanie miejsca, podawanie menu przyjęcie zamówienia na aperitif, przyjęcie zamówienia właściwego, przyjęcie zamówienia na wino /właściwy dobór wina do potraw/, otwieranie i serwowanie wina, podawanie dań i napojów do stolika, zbieranie brudnych naczyń ze stolika, przyjęcie zamówienia na desery, podanie deserów, przyjęcie zamówienia na kawę, herbatę, podanie rachunku, pożegnanie gościa), Organizacja bankietów (Imprezy zasiadanie, Imprezy stojące), Napoje i alkohole (podstawowe wiadomości z zakresu: wódka czysta, likiery, gin, Cognac, Whisky, Rum, Tequila szampan, wina - najważniejsze marki, sposoby podawania (temperatura, szkło), charakterystyka smakowa, co mówią etykiety alkoholi, podstawowe wiadomości o kawie, rodzaje napojów kawowych, ćwiczenia praktyczne z obsługi ekspresu ciśnieniowego, pojęcie aperitif i degestif - zasady i przykłady zastosowania), Rozwiązywanie trudnych sytuacji - sposoby konwersacji, Kurs musi zakończyć się egzaminem potwierdzającym nabycie w/w umiejętności.

Szczegółowy opis kursu zawiera załącznik nr 1 do SIWZ

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 28/11/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Zadanie 3: Kurs kuchnie świata dla uczniów ZSP nr 2 w Brzesku

Opis:
1. Liczba uczestników kursu - 10 uczniów.
2. Czas trwania kursu wynosi: 60 godzin lekcyjnych, w tym zajęć praktycznych 40 godzin lekcyjnych oraz zajęć teoretycznych 20 godzin lekcyjnych.
3. Kurs musi uwzględniać co najmniej w części teoretycznej: zapoznanie i przybliżenie uczestnikom podstawowych zasad kuchni innych krajów w aspekcie kulturowo-geograficznym oraz charakterystycznych dla nich surowców, sposobu ich przyrządzania i podawania. W części praktycznej kursu Wykonawca przygotuje wraz uczestnikami wybrane potrawy kuchni świata. Wszystkie czynności mają być omawiane i demonstrowane przez instruktora, a następnie samodzielnie wykonywane przez uczestników kursu. Podczas każdych zajęć praktycznych wszyscy kursanci poznają receptury omawianych dań i napojów. Na każdych zajęciach praktycznych odbędzie się degustacja przygotowanych potraw.

Szczegółowy opis kursu zawiera załącznik nr 1 do SIWZ

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 27/06/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Zadanie 4: Kurs barman dla uczniów ZSP nr 2 w Brzesku

Opis:
1. a) Liczba uczestników kursu - 15 pełnoletnich uczniów.
b) Czas trwania kursu wynosi: 40 godzin (5 dni) w tym dziennie 7 godzin zajęć praktycznych i 1 godzina zajęć teoretycznych.

2. Kurs jest wyjazdowy i realizowany w siedzibie Wykonawcy lub miejscu wyznaczonym przez Wykonawcę przystosowanym do przeprowadzenia kursu.
3. Tematyka kursu zawierać musi co najmniej: Barman jako zawód (predyspozycje psycho - fizyczne, savoir-vivre, praca z klientem, organizacja pracy, ubiór barmana , itp ). Bar, jako miejsce pracy - podział barów, umeblowanie i wyposażenie - prezentacja naczyń szklanych i przyrządów pracy barmana. Podział alkoholi ( piwo, wino, wódki białe i gatunkowe, brandy, koniak, likiery, whisky ). Wpływ alkoholu na organizm człowieka. Podstawy miksologii: techniki miksowania i mieszania napojów, nauka pracy shakerami, rodzaje drinków, klasyfikacja koktajli, dodatki, składniki dekoracyjne. Drinki na bazie wódek, rumu, ginu, tequili i likierów, - sporządzanie i degustacja. Drinki na bazie alkoholi typu Cognac, brandy, winiak, whisky, Burbon, wino, wermuth, champagne, arrak, piwo - sporządzanie i degustacja. Proces produkcji, podział oraz temperatury serwowania szampanów i win musujących, koniaku, brandy oraz grapy, rumów, ginów, tequili, whisky szkockiej, whiskey amerykańskiej i irlandzkiej, piwa, wina - degustacja. Elementy obsługi kelnerskiej: organizacja pracy w restauracji, zasady estetyki, nakrywanie stołu, przenoszenie napojów na tacy, - zajęcia praktyczne. Kawa i herbata w barze. Nauka sporządzania drinków na bazie kawy ( obsługa ciśnieniowego ekspresu do kawy, zasady parzenia i serwowania kawy, drinki na bazie kawy ) - sporządzanie i degustacja. Free style ( czym jest free style? zasady i techniki free style, pokaz free style ). Inscenizowanie nietypowych sytuacji, obsługa trudnego klienta. Kurs musi zakończyć się egzaminem potwierdzającym nabycie w/w umiejętności.

Szczegółowy opis kursu zawiera załącznik nr 1 do SIWZ

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 29/08/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 5

Nazwa:
Zadanie 5: Kurs barista dla uczniów ZSP w Czchowie

Opis:
1. Liczba uczestników kursu - 15 uczniów.
2. Czas trwania kursu wynosi: 15 godzin (2 dni) w tym 10 godzin zajęć praktycznych i 5 godzin zajęć teoretycznych.
3. Tematyka kursu zawierać musi co najmniej w części teoretycznej - podstawowe informacje
o kawie czyli Coffee Culture, uprawa kawy, metody jej pozyskiwania, transport i przechowywanie, jakość ziarna, prażenie, cechy organoleptyczne, ekspres do parzenia kawy typu Espresso - budowa urządzenia, zasady pracy przy ekspresie - teoria i praktyka, młynek do kawy - budowa, sposób ustawienia, grubość mielenia, porcja na 1 espresso, zasady dobrego espresso, błędy przy parzeniu espresso, rodzaje kaw na bazie espresso, reguła 4m, mleko - rodzaj mleka, sposoby spieniania, parzenie kawy w ekspresie ciśnieniowym - omówienie kolejnych czynności, zasady serwowania napojów gorących. W części praktycznej: 1. ESPRESSO - przygotowanie ekspresu do pracy, ustawienie młynka do kawy, dozowanie kawy, ubijanie kawy, etapy przygotowania espresso, rozpoznanie źle przygotowanego espresso, kończenie pracy na ekspresie, czyszczenie
i konserwacja, 2.NAPOJE KAWOWE na bazie espresso - przyrządy i dodatki stosowane na bazie napojów kawowych niezbędne do pracy z ekspresem, spienianie mleka, dobór filiżanek, podstawowe napoje na bazie espresso, cappuccino, macchiatto, latte, latte art. - sztuka zdobienia kawy, inne napoje na bazie espresso z użyciem syropów, sosów, lodów, bitej śmietany itp. Dbałość o stanowisko pracy - konserwacja i czyszczenie ekspresu, konserwacja i czyszczenie młynka, postępowanie z kawą - przechowywanie, dozowanie. Wszystkie czynności mają być omawiane i demonstrowane przez instruktora, a następnie samodzielnie wykonywane przez uczestników kursu.

Szczegółowy opis kursu zawiera załącznik nr 1 do SIWZ

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/05/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 6

Nazwa:
Zadanie 6: Kurs barman dla uczniów ZSP w Czchowie

Opis:
1. a) Liczba uczestników kursu - 15 pełnoletnich uczniów.
b) Czas trwania kursu wynosi: 40 godzin (5 dni) w tym dziennie 7 godzin zajęć praktycznych i 1 godzina zajęć teoretycznych.
2. Kurs jest wyjazdowy i realizowany w siedzibie Wykonawcy lub miejscu wyznaczonym przez Wykonawcę przystosowanym do przeprowadzenia kursu.
3. Tematyka kursu zawierać musi co najmniej: Barman jako zawód (predyspozycje psycho - fizyczne, savoir-vivre, praca z klientem, organizacja pracy, ubiór barmana , itp ). Bar, jako miejsce pracy - podział barów, umeblowanie i wyposażenie - prezentacja naczyń szklanych i przyrządów pracy barmana. Podział alkoholi ( piwo, wino, wódki białe i gatunkowe, brandy, koniak, likiery, whisky ). Wpływ alkoholu na organizm człowieka. Podstawy miksologii: techniki miksowania i mieszania napojów, nauka pracy shakerami, rodzaje drinków, klasyfikacja koktajli, dodatki, składniki dekoracyjne. Drinki na bazie wódek, rumu, ginu, tequili i likierów, - sporządzanie i degustacja. Drinki na bazie alkoholi typu Cognac, brandy, winiak, whisky, Burbon, wino, wermuth, champagne, arrak, piwo - sporządzanie i degustacja. Proces produkcji, podział oraz temperatury serwowania szampanów i win musujących, koniaku, brandy oraz grapy, rumów, ginów, tequili, whisky szkockiej, whiskey amerykańskiej i irlandzkiej, piwa, wina - degustacja. Elementy obsługi kelnerskiej: organizacja pracy w restauracji, zasady estetyki, nakrywanie stołu, przenoszenie napojów na tacy, - zajęcia praktyczne. Kawa i herbata w barze. Nauka sporządzania drinków na bazie kawy ( obsługa ciśnieniowego ekspresu do kawy, zasady parzenia i serwowania kawy, drinki na bazie kawy ) - sporządzanie i degustacja. Free style ( czym jest free style? zasady i techniki free style, pokaz free style ). Inscenizowanie nietypowych sytuacji, obsługa trudnego klienta. Kurs musi zakończyć się egzaminem potwierdzającym nabycie w/w umiejętności.

Szczegółowy opis kursu zawiera załącznik nr 1 do SIWZ

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 04/07/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 7

Nazwa:
Zadanie 7: Kurs barman dla uczniów w ZSTiO w Łysej Górze

Opis:
1. a) Liczba uczestników kursu - 10 pełnoletnich uczniów.
b) Czas trwania kursu wynosi: 40 godzin (5 dni) w tym dziennie 7 godzin zajęć praktycznych i 1 godzina zajęć teoretycznych.

2. Kurs jest wyjazdowy i realizowany w siedzibie Wykonawcy lub miejscu wyznaczonym przez Wykonawcę przystosowanym do przeprowadzenia kursu.
3. Tematyka kursu zawierać musi co najmniej: Barman jako zawód (predyspozycje psycho - fizyczne, savoir-vivre, praca z klientem, organizacja pracy, ubiór barmana , itp ). Bar, jako miejsce pracy - podział barów, umeblowanie i wyposażenie - prezentacja naczyń szklanych i przyrządów pracy barmana. Podział alkoholi ( piwo, wino, wódki białe i gatunkowe, brandy, koniak, likiery, whisky ). Wpływ alkoholu na organizm człowieka. Podstawy miksologii: techniki miksowania i mieszania napojów, nauka pracy shakerami, rodzaje drinków, klasyfikacja koktajli, dodatki, składniki dekoracyjne. Drinki na bazie wódek, rumu, ginu, tequili i likierów, - sporządzanie i degustacja. Drinki na bazie alkoholi typu Cognac, brandy, winiak, whisky, Burbon, wino, wermuth, champagne, arrak, piwo - sporządzanie i degustacja. Proces produkcji, podział oraz temperatury serwowania szampanów i win musujących, koniaku, brandy oraz grapy, rumów, ginów, tequili, whisky szkockiej, whiskey amerykańskiej i irlandzkiej, piwa, wina - degustacja. Elementy obsługi kelnerskiej: organizacja pracy w restauracji, zasady estetyki, nakrywanie stołu, przenoszenie napojów na tacy, - zajęcia praktyczne. Kawa i herbata w barze. Nauka sporządzania drinków na bazie kawy ( obsługa ciśnieniowego ekspresu do kawy, zasady parzenia i serwowania kawy, drinki na bazie kawy ) - sporządzanie i degustacja. Free style ( czym jest free style? zasady i techniki free style, pokaz free style ). Inscenizowanie nietypowych sytuacji, obsługa trudnego klienta. W ramach kursu każdy uczestnik wykona min. 20 drinków z przeprowadzoną profesjonalną oceną degustacyjną. Kurs musi zakończyć się egzaminem potwierdzającym nabycie w/w umiejętności.

Szczegółowy opis kursu zawiera załącznik nr 1 do SIWZ

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/05/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 8

Nazwa:
Zadanie 8: Kurs barista dla uczniów grupy I ZSTiO w Łysej Górze

Opis:
1. Liczba uczestników kursu - 10 uczniów oraz jeden opiekun.
2. Czas trwania kursu wynosi: 15 godzin (2 dni) w tym 10 godzin zajęć praktycznych i 5 godzin zajęć teoretycznych.
3. Tematyka kursu zawierać musi co najmniej:
W części teoretycznej - podstawowe informacje o kawie czyli Coffee Culture, uprawa kawy, metody jej pozyskiwania, transport i przechowywanie, jakość ziarna, prażenie, cechy organoleptyczne, ekspres do parzenia kawy typu Espresso - budowa urządzenia, zasady pracy przy ekspresie - teoria i praktyka, młynek do kawy - budowa, sposób ustawienia, grubość mielenia, porcja na 1 espresso, zasady dobrego espresso, błędy przy parzeniu espresso, rodzaje kaw na bazie espresso, reguła 4m, mleko - rodzaj mleka, sposoby spieniania, parzenie kawy w ekspresie ciśnieniowym - omówienie kolejnych czynności, zasady serwowania napojów gorących.
W części praktycznej: 1. ESPRESSO - przygotowanie ekspresu do pracy, ustawienie młynka do kawy, dozowanie kawy, ubijanie kawy, etapy przygotowania espresso, rozpoznanie źle przygotowanego espresso, kończenie pracy na ekspresie, czyszczenie i konserwacja, 2.NAPOJE KAWOWE na bazie espresso - przyrządy i dodatki stosowane na bazie napojów kawowych niezbędne do pracy z ekspresem, spienianie mleka, dobór filiżanek, podstawowe napoje na bazie espresso, cappuccino, macchiatto, latte, latte art. - sztuka zdobienia kawy, inne napoje na bazie espresso z użyciem syropów, sosów, lodów, bitej śmietany itp. 3.Dbałość o stanowisko pracy - konserwacja i czyszczenie ekspresu, konserwacja i czyszczenie młynka, postępowanie z kawą - przechowywanie, dozowanie.


Szczegółowy opis kursu zawiera załącznik nr 1 do SIWZ

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/05/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 9

Nazwa:
Zadanie 9: Kurs barista dla uczniów grupy II ZSTiO w Łysej Górze

Opis:
1. Liczba uczestników kursu - 10 uczniów oraz jeden opiekun.
2. Czas trwania kursu wynosi: 15 godzin (2 dni) w tym 10 godzin zajęć praktycznych i 5 godzin zajęć teoretycznych.
3. Tematyka kursu zawierać musi co najmniej:
W części teoretycznej - podstawowe informacje o kawie czyli Coffee Culture, uprawa kawy, metody jej pozyskiwania, transport i przechowywanie, jakość ziarna, prażenie, cechy organoleptyczne, ekspres do parzenia kawy typu Espresso - budowa urządzenia, zasady pracy przy ekspresie - teoria i praktyka, młynek do kawy - budowa, sposób ustawienia, grubość mielenia, porcja na 1 espresso, zasady dobrego espresso, błędy przy parzeniu espresso, rodzaje kaw na bazie espresso, reguła 4m, mleko - rodzaj mleka, sposoby spieniania, parzenie kawy w ekspresie ciśnieniowym - omówienie kolejnych czynności, zasady serwowania napojów gorących.
W części praktycznej: 1. ESPRESSO - przygotowanie ekspresu do pracy, ustawienie młynka do kawy, dozowanie kawy, ubijanie kawy, etapy przygotowania espresso, rozpoznanie źle przygotowanego espresso, kończenie pracy na ekspresie, czyszczenie i konserwacja, 2.NAPOJE KAWOWE na bazie espresso - przyrządy i dodatki stosowane na bazie napojów kawowych niezbędne do pracy z ekspresem, spienianie mleka, dobór filiżanek, podstawowe napoje na bazie espresso, cappuccino, macchiatto, latte, latte art. - sztuka zdobienia kawy, inne napoje na bazie espresso z użyciem syropów, sosów, lodów, bitej śmietany itp. 3.Dbałość o stanowisko pracy - konserwacja i czyszczenie ekspresu, konserwacja i czyszczenie młynka, postępowanie z kawą - przechowywanie, dozowanie.
Szczegółowy opis kursu zawiera załącznik nr 1 do SIWZ

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 28/11/2014

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

54586 / 2014-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie zajęć poszerzających kompetencje zawodowe z zakresu rachunkowości dla uczniów technikum ekonomicznego w Zespole Szkół w Libiążu w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce (dalej: projekt MKZ) współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

233257 / 2013-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wadowicki - Wadowice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych: kurs komputerowy AutoCAD dla zaawansowanych - projektowanie 3D; kurs komputerowy AutoCAD podstawowy; kurs do obsługi i konserwacji urządzeń elektrycznych do 1 kV - kwalifikacje SEP; kurs kosztorysowania budowlanego; kurs obsługi kasy fiskalnej i innych urządzeń sklepowych; kurs operatora stolarskich linii produkcyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wadowickiego w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce, wg 6 zadań.

179701 / 2012-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wadowicki - Wadowice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursu operatora stolarskich linii produkcyjnych dla uczniów Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.

450422 / 2013-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie wizyt studyjno-edukacyjnych z doradztwem zawodowym dla czterech maksymalnie 15-osobowych grup uczniów Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce

145275 / 2012-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych pn. Kurs marketingu.

45800 / 2014-02-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć edukacyjnych pozalekcyjnych pn. Kurs Tworzenia stron WWW: PHP i MySQL dla jednej grupy uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu.

122755 / 2011-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Brzesku - Brzesko (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kursy zawodowe w ramach projektu - Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

312795 / 2011-11-30 - Inny: samorzÄ…dowa osoba prawna

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
<BR> Usługa wykładowa szkolenia zawodowego kandydatów na egzaminatorów i egzaminatorów poszerzających uprawnienia

210658 / 2012-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Miechowie - Miechów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE W OKRESIE OD 2010 - 2014 R. KURS FAKTURZYSTKI Z OBSŁUGĄ KOMPUTERA I KAS FISKALNYCH

313922 / 2011-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wielicki - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług organizacji kursów zawodowych w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce - kurs baristyczny

57408 / 2015-03-16 - Inny: jednostka organizacyjna województwa małopolskiego

Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług organizacji i przeprowadzenia kursu tapingu w ramach realizacji projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

78152 / 2011-04-14 - Inny: publiczna placówka oświatowa

Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego - Gorlice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie zajęć dydaktycznych na kursach spawania metodą MAG i TIG oraz kierowców wózków jezdniowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu gorlickiego, organizowanych w ramach Realizacji Projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

310978 / 2012-08-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Miechowie - Miechów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE W OKRESIE OD 2010 - 2014 R KURS OPERATORA KOPARKO-ŁADOWARKI

69986 / 2013-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych pn. Kurs obsługi konsumenta

213275 / 2011-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Nowy Sącz - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu managera gastronomii dla uczestników projektu pn.: Profesjonalista na rynku gastronomicznym realizowanego w ramach Działania 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

38637 / 2013-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć edukacyjnych pozalekcyjnych pn. Kurs Tworzenia stron WWW: PHP i MySQL dla dwóch grup uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu