Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

243269 / 2013-11-18 - Administracja samorządowa / Zarząd Dróg Powiatowych w Szczytnie (Szczytno)

Opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy ciągu drogowego Janowo - Szczytno (drogi - powiatowa, gminna i ul. Gnieźnieńska)

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy ciągu drogowego Janowo - Szczytno (drogi - powiatowa, gminna i ul. Gnieźnieńska). Lokalizacje projektowanych odcinków dróg:
- droga powiatowa nr 1659N od km 0+000 do km 4+736
- droga gminna nr 196005N od km 4+736 do km 5+700
- droga gminna wewnętrzna od km 5+700 do km 6+438
- droga miejska (ulica Gnieźnieńska) od km 6+438 do km 7+460
w tym:
- droga powiatowa o długości odcinka 4,736 km
- droga gminna o długości odcinka 1,702 km
- droga miejska o długości odcinka 1,022 km
Łączna długość odcinków wynosi 7, 460 km.
1.STAN ISTNIEJĄCY:
- km 0+000 ÷ 1+100 - nawierzchnia bitumiczna o szerokości 4,0 m, pobocza gruntowe nieuregulowane. Odcinek drogi przebiega w terenie pagórkowatym, leśnym, występuje zadrzewienie leśne w koronie drogi. Nawierzchnia zniszczona, występują spękania poprzeczne i podłużne oraz koleiny;
- km 1+100 ÷ 6+370 - nawierzchnia gruntowo - żwirowa o zmiennej szerokości (4,0 ÷ 6,0 m). Droga przebiega w terenie płaskim leśnym, w koronie drogi występuje zadrzewienie leśne, po prawej stronie koroną drogi przebiega gazociąg. Nawierzchnia nierówna, występują liczne wyboje i nierówności;
- km 6+370 ÷ 7+090 - nawierzchnia z płyt betonowych Trylinka o szerokości 6,2 m, ograniczona obustronnie krawężnikiem betonowym. Nawierzchnia zniszczona, liczne nierówności podłużne i poprzeczne. Pobocze gruntowe nieuregulowane, po prawej stronie w koronie występują słupy oświetleniowe. W jezdni występują studzienki kanalizacji sanitarnej;
- km 7+090 ÷ 7+460 - nawierzchnia bitumiczna o zmiennej szerokości 6,2 ÷ 6,5 m, ograniczona obustronnie krawężnikiem betonowym, po lewej stronie występuje chodnik z polbruku o długości 245 m i zmiennej szerokości 1,5 ÷ 2,8 m. Po prawej stronie pobocze gruntowe o szerokości 2,5 ÷ 2,8 m. W poboczu zlokalizowane są słupy oświetleniowe. W jezdni oraz chodniku znajduje się kanalizacja sanitarna oraz burzowa. Stan nawierzchni niezadowalający, występują liczne spękania oraz nierówności. Projektant winien dokonać wizji lokalnej projektowanych odcinków dróg w celu potwierdzenia stanu istniejącego oraz możliwości technicznych realizacji założeń projektowych Zamawiającego. Koszty odwiedzenia miejsc budowy poniesie Projektant.
2.ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE:
Parametry techniczne do projektowania:
- kilometraż projektowanego odcinka: początek od km 0+000, koniec w km 7+460;
- klasa drogi Z;
- kategoria ruchu: KR I, KR II - dla drogi powiatowej i drogi gminnej do km 6+150;
- kategoria ruchu: KR III, KR IV - dla drogi gminnej od km 6+150 i dla drogi miejskiej;
- przekrój półuliczny i uliczny;
- nawierzchnia jezdni: od 5,5 m do 6 m;
- pozostałe założenia i warunki dla projektowanej inwestycji dostępne dla Wykonawcy w dodatku nr 9 do SIWZ.
Konstrukcja nawierzchni:
Zgodnie z rozporządzeniem MTiGM z dnia 02.03.1999 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 43 z dnia 14.05.1999 r.).
Obiekty inżynierskie:
Należy wykonać inwentaryzację obiektów inżynierskich oraz zaprojektować ich przebudowę. Na podstawie inwentaryzacji oraz koncepcji przebudowy drogi należy określić, które obiekty inżynierskie wymagają przebudowy.
Propozycje przebudowy (zabezpieczenia) urządzeń obcych infrastruktury technicznej:
W przypadku stwierdzenia na projektowanym odcinku kolizji przebudowy drogi z istniejącą infrastrukturą techniczną, należy w porozumieniu z Zamawiającym ustalić zakres usunięcia kolizji. Następnie należy zaprojektować przebudowę obiektów oraz urządzeń obcych infrastruktury technicznej, znajdujących się w liniach rozgraniczających teren inwestycji, kolidujących z projektowaną przebudową.
Propozycje dotyczące zadrzewienia:
Należy opracować plan wyrębu drzew i krzewów, w którym należy przewidzieć do wycinki wszystkie drzewa zagrażające bezpieczeństwu ruchu i uniemożliwiające wykonanie przebudowy drogi. Należy przewidzieć do wycinki zbędne zakrzaczenie.
Drzewa i krzewy przewidziane do wycinki należy ponumerować na planie sytuacyjno-wysokościowym.
3.ZAKRES OPRACOWANIA:
Opracowania kosztorysowe należy opracować z podziałem na trzy etapy realizacyjne obejmujące:
Etap I
- droga powiatowa nr 1659N od km 0+000 do km 4+736
Etap II
- droga gminna nr 196005N od km 4+736 do km 5+700
- droga gminna wewnętrzna od km 5+700 do km 6+438
Etap III
- droga miejska (ulica Gnieźnieńska) od km 6+438 do km 7+460
Opis przedmiotu zamówienia w dokumentacji projektowej musi być zgodny z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
1.Przygotowanie informacji o planowanym przedsięwzięciu i wystąpienie z wnioskiem do właściwego organu o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji drogowej. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia. Zamawiającemu w/w decyzji.
2.Raport I o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko wymagany do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach /jeżeli w postępowaniu o wydanie przedmiotowej decyzji okaże się konieczny/.
3. Raport II o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko wymagany do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację drogi /jeżeli w postępowaniu o wydanie przedmiotowej decyzji okaże się konieczny/.
4.Inwentaryzacja przyrodnicza /jeżeli w postępowaniu o wydanie przedmiotowej decyzji okaże się konieczna/.
5. Inwentaryzacja obiektów inżynierskich z informacją, które obiekty inżynierskie wymagają przebudowy.
6.Operaty wodnoprawne wraz z pozwoleniem wodnoprawnym /o ile będą wymagane/.
7.Projekt budowlany - sporządzony zgodnie z ustawą z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. Nr 243 z 2010 r. poz. 1623 - tekst jednolity z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 0 z 2012 r. poz. 462).
8. Materiały do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
9.Dokumentacja geodezyjna i formalno-prawna związana z nabywaniem nieruchomości.
10.Dokumentacja geodezyjna i formalno-prawna związana z czasowym zajęciem nieruchomości.
11.Dokumentacja do celów prawnych niezbędna do dokonania zmian w księgach wieczystych.
Po uprawomocnieniu się decyzji ZRID jednostka wykonawstwa geodezyjnego dokona utrwalenia nowych punktów granicznych znakami naziemnymi i podziemnymi.
12. Aktualne wypisy i wyrysy z mapy ewidencji gruntów w zakresie inwestycji.
13. Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz.U. 2008 r. Nr 193, poz. 1194).
14.Projekt wykonawczy do opracowanego projektu budowlanego w zakresie, o którym mowa w Rozdziale 2 § 5 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.).
15.Kosztorys inwestorski w układzie specyfikacyjnym z podziałem na odcinki, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130 z 2004 r. poz. 1389). W ramach wynagrodzenia Wykonawca jest zobowiązany do aktualizacji kosztorysów inwestorskich przed przystąpieniem do udzielenia zamówienia publicznego na roboty budowlane.
16.Przedmiar robót w układzie specyfikacyjnym z podziałem na odcinki w zakresie, o którym mowa w Rozdziale 2 § 6 powołanego Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego.
17.Kosztorys ofertowy w układzie specyfikacyjnym z podziałem na odcinki.
18.Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia, zgodnie z Rozdziałem 3 powołanego Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej oraz programu funkcjonalno-użytkowego.
19.Zatwierdzony docelowy projekt stałej organizacji ruchu i oznakowania z podziałem na odcinki, zaopiniowany przez ZDP Szczytno i Komendę Powiatową Policji w Szczytnie oraz zatwierdzony przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie.
20.Zatwierdzony projekt czasowej organizacji ruchu z podziałem na odcinki, zaopiniowany przez ZDP Szczytno i Komendę Powiatową Policji w Szczytnie oraz zatwierdzoną przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie.
21.Wersja elektroniczna dokumentacji - w formacie PDF tożsama z wersją papierową (powinna zawierać wszelkie warunki, uzgodnienia, opinie i decyzje). Ponadto wersja elektroniczna edytowalna wszystkich opracowań (łącznie z częścią rysunkową).
22.Wykonawca opracuje koncepcję zawierającą plan sytuacyjno - wysokościowy wraz z propozycją rozwiązań konstrukcyjno - materiałowych, orientacyjnym kosztem przebudowy ciągu drogowego oraz podaniem ilości drzew przewidzianych do wycinki i przedłoży ją Zamawiającemu do uzgodnienia w termie 1 miesiąca od dnia podpisania umowy.
23. Wykonawca uzyska wymagane przepisami warunki, uzgodnienia i opinie niezbędne do prawidłowego opracowania dokumentacji projektowej.
24. Sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie Zamawiającego lub właściwego organu w zakresie:
- stwierdzania w toku wykonania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem,
- uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez Kierownika Budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego.
Nadzór autorski sprawowany będzie w okresie wykonywania robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej, nie dłużej jednak niż do zakończenia robót budowlanych, licząc do dnia protokólarnego bezusterkowego odbioru robót budowlanych przez Zamawiającego.
25. Dokonywanie uzupełnień lub wyjaśnień szczegółowych dotyczących opracowywanej dokumentacji, na każde żądanie Zamawiającego i w trakcie realizowanych robót budowlanych na podstawie opracowywanej dokumentacji, bez dodatkowych roszczeń finansowych.
26.Dla zapewnienia możliwości monitorowania postępu prac projektowych, Wykonawca będzie przedstawiał Zamawiającemu do zatwierdzenia zaktualizowane Harmonogramy prac projektowych wg opracowanej przez siebie i zatwierdzonej przez Zamawiającego tabeli. Aktualizacja Harmonogramu prac projektowych powinna odbywać się wg następującej procedury:
- Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Harmonogramu prac projektowych w terminie do 2 tygodni od daty podpisania umowy;
- Wykonawca zobowiązany jest przedkładać Zamawiającemu do zatwierdzenia kolejne zaktualizowane Harmonogramy prac projektowych w przypadku opóźnień lub zmian związanych z terminem wykonania poszczególnych elementów dokumentacji z wyjaśnieniem, dlaczego nastąpiły zmiany;
- w Harmonogramie prac projektowych Wykonawca przedstawi daty wykonania poszczególnych elementów, zgodne z tabelą opracowań projektowych;
- Wykonawca będzie wykonywał aktualizację zatwierdzonego Harmonogramu prac projektowych na swój koszt.
27. Zamawiający dokonuje płatności na rzecz Wykonawcy w następujący sposób:
- Zamawiający przewiduje płatności częściowe za wykonanie przedmiotu zamówienia w czasie realizacji zamówienia zgodnie z tabelą opracowań projektowych;
- podstawę płatności stanowi protokół zdawczo-odbiorczy podpisany przez przedstawiciela Zamawiającego i Wykonawcy;
- protokół zdawczo - odbiorczy powinien zawierać: datę wystawienia protokołu, nazwę dokumentacji projektowej i oznaczenie umowy, nazwę strony przekazującej i odbierającej wraz z miejscami na podpisy, nazwy opracowań projektowych będących przedmiotem odbioru wraz z podaniem ilości egzemplarzy, miejsce na wpisanie daty odbioru i zatwierdzonej kwoty wynagrodzenia.
28.Wykonawca - Projektant złoży wraz z dokumentacją techniczną oświadczenie, że jest on wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami, oraz zasadami wiedzy technicznej wg art. 20 ust. 4 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. ( z późniejszymi zmianami).
29.Zamawiający posiada dla przedmiotowego zamówienia mapę do celów projektowych (wersję papierową i elektroniczną) oraz badania geotechniczne podłoża gruntowego.
Wykonawca wykona i przekaże Zamawiającemu dokumentację projektową w ilości egzemplarzy jak niżej:
1. Przygotowanie informacji o planowanym przedsięwzięciu i wystąpienie z wnioskiem do właściwego organu o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji drogowej. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu w/w decyzji - 1 kpl.
2. Raport I o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko wymagany do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach /jeżeli w postępowaniu o wydanie przedmiotowej decyzji okaże się konieczny/- 1 egz.
3. Raport II o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko wymagany do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację drogi /jeżeli w postępowaniu o wydanie przedmiotowej decyzji okaże się konieczny/-1 egz.
4. Inwentaryzacja przyrodnicza /jeżeli w postępowaniu o wydanie przedmiotowej decyzji okaże się konieczna/ - 1 egz.
5. Inwentaryzacja obiektów inżynierskich - 1 egz.
6. Operaty wodnoprawne wraz z pozwoleniem wodnoprawnym /o ile będą wymagane/ - 1 egz.
7.Projekt budowlany - 6 egz.
8. Materiały do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - 1 kpl.
9. Dokumentacja geodezyjna i formalno-prawna związana z nabywaniem nieruchomości - szacowana liczba działek wynosi 20 -1 kpl.
10. Dokumentacja geodezyjna i formalno-prawna związana z czasowym zajęciem nieruchomości - szacowana liczba działek wynosi 20 -1 kpl.
11. Dokumentacja do celów prawnych niezbędna do dokonania zmian w księgach wieczystych -1 kpl.
12. Aktualne wypisy i wyrysy z mapy ewidencji gruntów w zakresie inwestycji - 1 kpl.
13. Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - 1 egz.
14. Projekt wykonawczy - 6 egz.
15. Kosztorys inwestorski w układzie specyfikacyjnym oddzielnie dla drogi powiatowej, dla drogi gminnej i dla drogi miejskiej - po 3 egz.
16. Przedmiar robót w układzie specyfikacyjnym oddzielnie dla drogi powiatowej, dla drogi gminnej i dla drogi miejskiej - po 3 egz.
17. Kosztorys ofertowy w układzie specyfikacyjnym oddzielnie dla drogi powiatowej, dla drogi gminnej i dla drogi miejskiej - po 3 egz.
18. Szczegółowe Specyfikacje techniczne - 3 egz.
19. Zatwierdzony docelowy projekt stałej organizacji ruchu i oznakowania - 3 egz.
20. Zatwierdzony projekt czasowej organizacji ruchu - 3 egz.
21. Wersja elektroniczna dokumentacji - .2 CD
Ilości podane powyżej nie obejmują egzemplarzy niezbędnych do uzyskania warunków, uzgodnień, opinii, decyzji oraz rejestracji w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Szczytnie.
4.WYMAGANIA DOTYCZĄCE OPRACOWANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ :
Części składowe dokumentacji projektowej:
A. CZĘŚĆ OPISOWA - powinna zawierać m.in.:
1.Strona tytułowa projektu.
2.Spis części składowych dokumentacji projektowej.
3.Spis zawartości opracowania.
4.Opis stanu istniejącego.
5.Opis projektowanych rozwiązań.
6.Informacja o urządzeniach obcych.
7.Stwierdzenie o zakresie terenu niezbędnego do realizacji robót - informacja o istniejącym pasie drogowym.
8.Opis warunków geologicznych.
9.Niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów.
10.Szczegółowe Specyfikacje Techniczne dostosowane do konkretnego obiektu opracowane wg aktualnych norm i wytycznych. Specyfikacje techniczne powinny posiadać spis treści oraz ponumerowane wszystkie strony.
11.Dokładny przedmiar robót pogrupowany na elementy zgodne ze Szczegółowymi Specyfikacjami Technicznymi.
12.Kosztorysy powinny zawierać pozycje kosztorysowe zgodne z pozycjami przedmiarowymi.
B. CZĘŚĆ RYSUNKOWA:
Dokumentacja powinna zawierać wszystkie niezbędne rysunki z wymiarami i rzędnymi, a w szczególności:
1.Plan orientacyjny.
2.Plan sytuacyjny z zaznaczeniem granic pasa drogowego, zakresu inwestycji oraz numerów działek objętych inwestycją.
3.Profile podłużne. Na profilach podłużnych należy wrysować rowy, istniejące i projektowane urządzenia odwadniające oraz wyniki badań geotechnicznych podłoża nawierzchni.
4. Przekroje normalne wraz ze szczegółami konstrukcyjnymi. W przypadku stosowania typowych prefabrykatów należy załączyć kserokopie rysunków technicznych.
5. Przekroje poprzeczne.
6. Plan tyczenia.
7. Rysunki nie mogą być sklejane z arkuszy mniejszych formatów. Każdy rysunek powinien być podpisany przez uprawnionego projektanta i sprawdzającego z podaniem numerów uprawnień.
C. POZOSTAŁE WYMAGANIA:
1.Dokumentacja powinna zawierać wszelkie wymagane opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań projektowych, w zakresie wynikającym z przepisów, dla potrzeb uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
2.Dokumentacja projektowa powinna być poprawna pod względem technicznym z uwzględnieniem ekonomicznych aspektów stosowania rozwiązań technicznych.
3. Na każdym etapie projektowania Wykonawca powinien przeprowadzić konsultacje z Inwestorem

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 243269

Data publikacji: 2013-11-18

Nazwa: Zarząd Dróg Powiatowych w Szczytnie

Ulica: ul. K. Mrongowiusza 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Szczytno

Kod pocztowy: 12-100

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 089 6231495 w. 41

Numer faxu: 089 6240736

Adres strony internetowej: szczytno-zdp.bip.wm.pl

Regon: 51075118300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy ciągu drogowego Janowo - Szczytno (drogi - powiatowa, gminna i ul. Gnieźnieńska)

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy ciągu drogowego Janowo - Szczytno (drogi - powiatowa, gminna i ul. Gnieźnieńska). Lokalizacje projektowanych odcinków dróg:
- droga powiatowa nr 1659N od km 0+000 do km 4+736
- droga gminna nr 196005N od km 4+736 do km 5+700
- droga gminna wewnętrzna od km 5+700 do km 6+438
- droga miejska (ulica Gnieźnieńska) od km 6+438 do km 7+460
w tym:
- droga powiatowa o długości odcinka 4,736 km
- droga gminna o długości odcinka 1,702 km
- droga miejska o długości odcinka 1,022 km
Łączna długość odcinków wynosi 7, 460 km.
1.STAN ISTNIEJĄCY:
- km 0+000 ÷ 1+100 - nawierzchnia bitumiczna o szerokości 4,0 m, pobocza gruntowe nieuregulowane. Odcinek drogi przebiega w terenie pagórkowatym, leśnym, występuje zadrzewienie leśne w koronie drogi. Nawierzchnia zniszczona, występują spękania poprzeczne i podłużne oraz koleiny;
- km 1+100 ÷ 6+370 - nawierzchnia gruntowo - żwirowa o zmiennej szerokości (4,0 ÷ 6,0 m). Droga przebiega w terenie płaskim leśnym, w koronie drogi występuje zadrzewienie leśne, po prawej stronie koroną drogi przebiega gazociąg. Nawierzchnia nierówna, występują liczne wyboje i nierówności;
- km 6+370 ÷ 7+090 - nawierzchnia z płyt betonowych Trylinka o szerokości 6,2 m, ograniczona obustronnie krawężnikiem betonowym. Nawierzchnia zniszczona, liczne nierówności podłużne i poprzeczne. Pobocze gruntowe nieuregulowane, po prawej stronie w koronie występują słupy oświetleniowe. W jezdni występują studzienki kanalizacji sanitarnej;
- km 7+090 ÷ 7+460 - nawierzchnia bitumiczna o zmiennej szerokości 6,2 ÷ 6,5 m, ograniczona obustronnie krawężnikiem betonowym, po lewej stronie występuje chodnik z polbruku o długości 245 m i zmiennej szerokości 1,5 ÷ 2,8 m. Po prawej stronie pobocze gruntowe o szerokości 2,5 ÷ 2,8 m. W poboczu zlokalizowane są słupy oświetleniowe. W jezdni oraz chodniku znajduje się kanalizacja sanitarna oraz burzowa. Stan nawierzchni niezadowalający, występują liczne spękania oraz nierówności. Projektant winien dokonać wizji lokalnej projektowanych odcinków dróg w celu potwierdzenia stanu istniejącego oraz możliwości technicznych realizacji założeń projektowych Zamawiającego. Koszty odwiedzenia miejsc budowy poniesie Projektant.
2.ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE:
Parametry techniczne do projektowania:
- kilometraż projektowanego odcinka: początek od km 0+000, koniec w km 7+460;
- klasa drogi Z;
- kategoria ruchu: KR I, KR II - dla drogi powiatowej i drogi gminnej do km 6+150;
- kategoria ruchu: KR III, KR IV - dla drogi gminnej od km 6+150 i dla drogi miejskiej;
- przekrój półuliczny i uliczny;
- nawierzchnia jezdni: od 5,5 m do 6 m;
- pozostałe założenia i warunki dla projektowanej inwestycji dostępne dla Wykonawcy w dodatku nr 9 do SIWZ.
Konstrukcja nawierzchni:
Zgodnie z rozporządzeniem MTiGM z dnia 02.03.1999 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 43 z dnia 14.05.1999 r.).
Obiekty inżynierskie:
Należy wykonać inwentaryzację obiektów inżynierskich oraz zaprojektować ich przebudowę. Na podstawie inwentaryzacji oraz koncepcji przebudowy drogi należy określić, które obiekty inżynierskie wymagają przebudowy.
Propozycje przebudowy (zabezpieczenia) urządzeń obcych infrastruktury technicznej:
W przypadku stwierdzenia na projektowanym odcinku kolizji przebudowy drogi z istniejącą infrastrukturą techniczną, należy w porozumieniu z Zamawiającym ustalić zakres usunięcia kolizji. Następnie należy zaprojektować przebudowę obiektów oraz urządzeń obcych infrastruktury technicznej, znajdujących się w liniach rozgraniczających teren inwestycji, kolidujących z projektowaną przebudową.
Propozycje dotyczące zadrzewienia:
Należy opracować plan wyrębu drzew i krzewów, w którym należy przewidzieć do wycinki wszystkie drzewa zagrażające bezpieczeństwu ruchu i uniemożliwiające wykonanie przebudowy drogi. Należy przewidzieć do wycinki zbędne zakrzaczenie.
Drzewa i krzewy przewidziane do wycinki należy ponumerować na planie sytuacyjno-wysokościowym.
3.ZAKRES OPRACOWANIA:
Opracowania kosztorysowe należy opracować z podziałem na trzy etapy realizacyjne obejmujące:
Etap I
- droga powiatowa nr 1659N od km 0+000 do km 4+736
Etap II
- droga gminna nr 196005N od km 4+736 do km 5+700
- droga gminna wewnętrzna od km 5+700 do km 6+438
Etap III
- droga miejska (ulica Gnieźnieńska) od km 6+438 do km 7+460
Opis przedmiotu zamówienia w dokumentacji projektowej musi być zgodny z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
1.Przygotowanie informacji o planowanym przedsięwzięciu i wystąpienie z wnioskiem do właściwego organu o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji drogowej. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia. Zamawiającemu w/w decyzji.
2.Raport I o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko wymagany do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach /jeżeli w postępowaniu o wydanie przedmiotowej decyzji okaże się konieczny/.
3. Raport II o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko wymagany do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację drogi /jeżeli w postępowaniu o wydanie przedmiotowej decyzji okaże się konieczny/.
4.Inwentaryzacja przyrodnicza /jeżeli w postępowaniu o wydanie przedmiotowej decyzji okaże się konieczna/.
5. Inwentaryzacja obiektów inżynierskich z informacją, które obiekty inżynierskie wymagają przebudowy.
6.Operaty wodnoprawne wraz z pozwoleniem wodnoprawnym /o ile będą wymagane/.
7.Projekt budowlany - sporządzony zgodnie z ustawą z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. Nr 243 z 2010 r. poz. 1623 - tekst jednolity z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 0 z 2012 r. poz. 462).
8. Materiały do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
9.Dokumentacja geodezyjna i formalno-prawna związana z nabywaniem nieruchomości.
10.Dokumentacja geodezyjna i formalno-prawna związana z czasowym zajęciem nieruchomości.
11.Dokumentacja do celów prawnych niezbędna do dokonania zmian w księgach wieczystych.
Po uprawomocnieniu się decyzji ZRID jednostka wykonawstwa geodezyjnego dokona utrwalenia nowych punktów granicznych znakami naziemnymi i podziemnymi.
12. Aktualne wypisy i wyrysy z mapy ewidencji gruntów w zakresie inwestycji.
13. Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz.U. 2008 r. Nr 193, poz. 1194).
14.Projekt wykonawczy do opracowanego projektu budowlanego w zakresie, o którym mowa w Rozdziale 2 § 5 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.).
15.Kosztorys inwestorski w układzie specyfikacyjnym z podziałem na odcinki, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130 z 2004 r. poz. 1389). W ramach wynagrodzenia Wykonawca jest zobowiązany do aktualizacji kosztorysów inwestorskich przed przystąpieniem do udzielenia zamówienia publicznego na roboty budowlane.
16.Przedmiar robót w układzie specyfikacyjnym z podziałem na odcinki w zakresie, o którym mowa w Rozdziale 2 § 6 powołanego Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego.
17.Kosztorys ofertowy w układzie specyfikacyjnym z podziałem na odcinki.
18.Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia, zgodnie z Rozdziałem 3 powołanego Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej oraz programu funkcjonalno-użytkowego.
19.Zatwierdzony docelowy projekt stałej organizacji ruchu i oznakowania z podziałem na odcinki, zaopiniowany przez ZDP Szczytno i Komendę Powiatową Policji w Szczytnie oraz zatwierdzony przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie.
20.Zatwierdzony projekt czasowej organizacji ruchu z podziałem na odcinki, zaopiniowany przez ZDP Szczytno i Komendę Powiatową Policji w Szczytnie oraz zatwierdzoną przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie.
21.Wersja elektroniczna dokumentacji - w formacie PDF tożsama z wersją papierową (powinna zawierać wszelkie warunki, uzgodnienia, opinie i decyzje). Ponadto wersja elektroniczna edytowalna wszystkich opracowań (łącznie z częścią rysunkową).
22.Wykonawca opracuje koncepcję zawierającą plan sytuacyjno - wysokościowy wraz z propozycją rozwiązań konstrukcyjno - materiałowych, orientacyjnym kosztem przebudowy ciągu drogowego oraz podaniem ilości drzew przewidzianych do wycinki i przedłoży ją Zamawiającemu do uzgodnienia w termie 1 miesiąca od dnia podpisania umowy.
23. Wykonawca uzyska wymagane przepisami warunki, uzgodnienia i opinie niezbędne do prawidłowego opracowania dokumentacji projektowej.
24. Sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie Zamawiającego lub właściwego organu w zakresie:
- stwierdzania w toku wykonania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem,
- uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez Kierownika Budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego.
Nadzór autorski sprawowany będzie w okresie wykonywania robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej, nie dłużej jednak niż do zakończenia robót budowlanych, licząc do dnia protokólarnego bezusterkowego odbioru robót budowlanych przez Zamawiającego.
25. Dokonywanie uzupełnień lub wyjaśnień szczegółowych dotyczących opracowywanej dokumentacji, na każde żądanie Zamawiającego i w trakcie realizowanych robót budowlanych na podstawie opracowywanej dokumentacji, bez dodatkowych roszczeń finansowych.
26.Dla zapewnienia możliwości monitorowania postępu prac projektowych, Wykonawca będzie przedstawiał Zamawiającemu do zatwierdzenia zaktualizowane Harmonogramy prac projektowych wg opracowanej przez siebie i zatwierdzonej przez Zamawiającego tabeli. Aktualizacja Harmonogramu prac projektowych powinna odbywać się wg następującej procedury:
- Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Harmonogramu prac projektowych w terminie do 2 tygodni od daty podpisania umowy;
- Wykonawca zobowiązany jest przedkładać Zamawiającemu do zatwierdzenia kolejne zaktualizowane Harmonogramy prac projektowych w przypadku opóźnień lub zmian związanych z terminem wykonania poszczególnych elementów dokumentacji z wyjaśnieniem, dlaczego nastąpiły zmiany;
- w Harmonogramie prac projektowych Wykonawca przedstawi daty wykonania poszczególnych elementów, zgodne z tabelą opracowań projektowych;
- Wykonawca będzie wykonywał aktualizację zatwierdzonego Harmonogramu prac projektowych na swój koszt.
27. Zamawiający dokonuje płatności na rzecz Wykonawcy w następujący sposób:
- Zamawiający przewiduje płatności częściowe za wykonanie przedmiotu zamówienia w czasie realizacji zamówienia zgodnie z tabelą opracowań projektowych;
- podstawę płatności stanowi protokół zdawczo-odbiorczy podpisany przez przedstawiciela Zamawiającego i Wykonawcy;
- protokół zdawczo - odbiorczy powinien zawierać: datę wystawienia protokołu, nazwę dokumentacji projektowej i oznaczenie umowy, nazwę strony przekazującej i odbierającej wraz z miejscami na podpisy, nazwy opracowań projektowych będących przedmiotem odbioru wraz z podaniem ilości egzemplarzy, miejsce na wpisanie daty odbioru i zatwierdzonej kwoty wynagrodzenia.
28.Wykonawca - Projektant złoży wraz z dokumentacją techniczną oświadczenie, że jest on wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami, oraz zasadami wiedzy technicznej wg art. 20 ust. 4 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. ( z późniejszymi zmianami).
29.Zamawiający posiada dla przedmiotowego zamówienia mapę do celów projektowych (wersję papierową i elektroniczną) oraz badania geotechniczne podłoża gruntowego.
Wykonawca wykona i przekaże Zamawiającemu dokumentację projektową w ilości egzemplarzy jak niżej:
1. Przygotowanie informacji o planowanym przedsięwzięciu i wystąpienie z wnioskiem do właściwego organu o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji drogowej. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu w/w decyzji - 1 kpl.
2. Raport I o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko wymagany do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach /jeżeli w postępowaniu o wydanie przedmiotowej decyzji okaże się konieczny/- 1 egz.
3. Raport II o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko wymagany do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację drogi /jeżeli w postępowaniu o wydanie przedmiotowej decyzji okaże się konieczny/-1 egz.
4. Inwentaryzacja przyrodnicza /jeżeli w postępowaniu o wydanie przedmiotowej decyzji okaże się konieczna/ - 1 egz.
5. Inwentaryzacja obiektów inżynierskich - 1 egz.
6. Operaty wodnoprawne wraz z pozwoleniem wodnoprawnym /o ile będą wymagane/ - 1 egz.
7.Projekt budowlany - 6 egz.
8. Materiały do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - 1 kpl.
9. Dokumentacja geodezyjna i formalno-prawna związana z nabywaniem nieruchomości - szacowana liczba działek wynosi 20 -1 kpl.
10. Dokumentacja geodezyjna i formalno-prawna związana z czasowym zajęciem nieruchomości - szacowana liczba działek wynosi 20 -1 kpl.
11. Dokumentacja do celów prawnych niezbędna do dokonania zmian w księgach wieczystych -1 kpl.
12. Aktualne wypisy i wyrysy z mapy ewidencji gruntów w zakresie inwestycji - 1 kpl.
13. Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - 1 egz.
14. Projekt wykonawczy - 6 egz.
15. Kosztorys inwestorski w układzie specyfikacyjnym oddzielnie dla drogi powiatowej, dla drogi gminnej i dla drogi miejskiej - po 3 egz.
16. Przedmiar robót w układzie specyfikacyjnym oddzielnie dla drogi powiatowej, dla drogi gminnej i dla drogi miejskiej - po 3 egz.
17. Kosztorys ofertowy w układzie specyfikacyjnym oddzielnie dla drogi powiatowej, dla drogi gminnej i dla drogi miejskiej - po 3 egz.
18. Szczegółowe Specyfikacje techniczne - 3 egz.
19. Zatwierdzony docelowy projekt stałej organizacji ruchu i oznakowania - 3 egz.
20. Zatwierdzony projekt czasowej organizacji ruchu - 3 egz.
21. Wersja elektroniczna dokumentacji - .2 CD
Ilości podane powyżej nie obejmują egzemplarzy niezbędnych do uzyskania warunków, uzgodnień, opinii, decyzji oraz rejestracji w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Szczytnie.
4.WYMAGANIA DOTYCZĄCE OPRACOWANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ :
Części składowe dokumentacji projektowej:
A. CZĘŚĆ OPISOWA - powinna zawierać m.in.:
1.Strona tytułowa projektu.
2.Spis części składowych dokumentacji projektowej.
3.Spis zawartości opracowania.
4.Opis stanu istniejącego.
5.Opis projektowanych rozwiązań.
6.Informacja o urządzeniach obcych.
7.Stwierdzenie o zakresie terenu niezbędnego do realizacji robót - informacja o istniejącym pasie drogowym.
8.Opis warunków geologicznych.
9.Niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów.
10.Szczegółowe Specyfikacje Techniczne dostosowane do konkretnego obiektu opracowane wg aktualnych norm i wytycznych. Specyfikacje techniczne powinny posiadać spis treści oraz ponumerowane wszystkie strony.
11.Dokładny przedmiar robót pogrupowany na elementy zgodne ze Szczegółowymi Specyfikacjami Technicznymi.
12.Kosztorysy powinny zawierać pozycje kosztorysowe zgodne z pozycjami przedmiarowymi.
B. CZĘŚĆ RYSUNKOWA:
Dokumentacja powinna zawierać wszystkie niezbędne rysunki z wymiarami i rzędnymi, a w szczególności:
1.Plan orientacyjny.
2.Plan sytuacyjny z zaznaczeniem granic pasa drogowego, zakresu inwestycji oraz numerów działek objętych inwestycją.
3.Profile podłużne. Na profilach podłużnych należy wrysować rowy, istniejące i projektowane urządzenia odwadniające oraz wyniki badań geotechnicznych podłoża nawierzchni.
4. Przekroje normalne wraz ze szczegółami konstrukcyjnymi. W przypadku stosowania typowych prefabrykatów należy załączyć kserokopie rysunków technicznych.
5. Przekroje poprzeczne.
6. Plan tyczenia.
7. Rysunki nie mogą być sklejane z arkuszy mniejszych formatów. Każdy rysunek powinien być podpisany przez uprawnionego projektanta i sprawdzającego z podaniem numerów uprawnień.
C. POZOSTAŁE WYMAGANIA:
1.Dokumentacja powinna zawierać wszelkie wymagane opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań projektowych, w zakresie wynikającym z przepisów, dla potrzeb uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
2.Dokumentacja projektowa powinna być poprawna pod względem technicznym z uwzględnieniem ekonomicznych aspektów stosowania rozwiązań technicznych.
3. Na każdym etapie projektowania Wykonawca powinien przeprowadzić konsultacje z Inwestorem

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2014

Informacja na temat wadium:
Przystępując do niniejszego postępowania, Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: 3 900,00 zł (słownie: trzy tysiące dziewięćset i 00/100 złotych)

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Na podstawie przedłożonego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (wzór nr 2 do SIWZ), Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku

Wiedza i doświadczenie:
Dla uznania, że Wykonawca spełnia warunek posiadania wiedzy i doświadczenia, Zamawiający wymaga, by Wykonawca wykazał, iż wykonał (zakończył) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, przynajmniej dwie usługi polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej obejmującej budowę/przebudowę drogi klasy min. Z, w tym jedno zadanie w trybie uzyskania Decyzji ZRID. Do wskazanych usług Wykonawca winien załączyć dokumenty potwierdzające, że te usługi zostały wykonane należycie.
Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów, o których mowa w Rozdziale 6 pkt 2.2 i 2.3 SIWZ.

W przypadku oferty wspólnej warunek zostanie uznany przez Zamawiającego za spełniony, jeżeli Wykonawcy składający wspólną ofertę będą spełniać łącznie.

Potencjał techniczny:
Na podstawie przedłożonego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (wzór nr 2 do SIWZ), Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dla uznania, że Wykonawca spełnia warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Zamawiający wymaga, by wykonawca wykazał co najmniej:
1 osobę na stanowisko projektanta branży drogowej, posiadającą:
- uprawnienie budowlane do projektowania w specjalności drogowej bez ograniczeń;
- doświadczenie na stanowisku Projektanta dokumentacji projektowej budowy lub przebudowy dróg klasy minimum Z, na co najmniej 2 zadaniach, w tym jedno zadanie w trybie uzyskiwania decyzji ZRID.
1 osobę na stanowisko projektanta branży sanitarnej, posiadającą:
- uprawnienie budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń.
1 osobę na stanowisko projektanta branży elektroenergetycznej, posiadającą:
- uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń.
Poza wymaganym zespołem projektowym przedstawionym w ofercie, Wykonawca zapewni zespół pozostałych projektantów branżowych lub ekspertów oraz osób sprawdzających, w przypadku konieczności wykonania dokumentacji przebudowy infrastruktury technicznej lub wykonania koniecznych opracowań wynikających z obowiązujących przepisów lub wydanych warunków (decyzji).
Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów, o których mowa w Rozdziale 6 pkt 2.4 i pkt 2.5 SIWZ.
W przypadku oferty wspólnej warunek zostanie uznany przez Zamawiającego za spełniony, jeżeli Wykonawcy składający wspólną ofertę będą spełniać łącznie

Sytuacja ekonomiczna:
Na podstawie przedłożonego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (wzór nr 2 do SIWZ), Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
wypełniony formularz oferty wraz z tabelą opracowań projektowych; pełnomocnictwa w przypadku zaistnienia konieczności ich złożenia; dowód wpłaty wadium

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający działając w oparciu o art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych określa następujące okoliczności, które mogą powodować konieczność wprowadzenia zmian w treści zawartej umowy w stosunku do treści złożonej oferty:
2.1 zmiana terminu realizacji zamówienia z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy (Zamawiający m.in. przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w zakresie przedłużenia terminu wykonania zadania, jeżeli Projektant z przyczyn niezależnych od niego nie uzyska w terminie decyzji środowiskowej lub innych decyzji administracyjnych oraz uzgodnień, w szczególności ze względu na potrzebę zawieszenia postępowania administracyjnego, naruszenie przez organy uzgadniające terminów załatwienia spraw w postępowaniu administracyjnym. Zmianę postanowień zawartej umowy wprowadzi się aneksem);
2.2 zmiana osób odpowiedzialnych za kontakty i nadzór nad realizacją przedmiotu umowy;
2.3 wystąpienie oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w treści umowy. Zmiany, o których mowa powyżej dopuszczone będą wyłącznie pod warunkiem złożenia wniosku przez Wykonawcę i po akceptacji przez Zamawiającego

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zarząd Dróg Powiatowych w Szczytnie, ul. Mrongowiusza 2, 12-100 Szczytno, woj. warmińsko - mazurskie, pokój nr 26

Data składania wniosków, ofert: 26/11/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Zarząd Dróg Powiatowych w Szczytnie, ul. Mrongowiusza 2, 12-100 Szczytno, woj. warmińsko - mazurskie, pokój nr 20 - sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Podobne przetargi

168444 / 2015-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowa Służba Drogowa w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej pn.: Przebudowa DP Nr 1475N na odcinku Radostowo- oraz DP Nr 1477N na odcinku DP 1475N-Studzianka.

230641 / 2011-08-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji technicznej zadania Odbudowa jazów na rzece Rudna w km 7+870, w km 9+630, w km 10+830, w km 12+210, w km 14+080, w km 15+050, gm. Pisz, województwo warmińsko-mazurskie.

97960 / 2009-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego na zadanie: Modernizacja stacji pomp Szymonka I, gm. Ryn, woj. warmińsko-mazurskie

134016 / 2015-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowa Służba Drogowa w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej pn.: Przebudowa DP Nr 1475N na odcinku Radostowo- oraz DP Nr 1477N na odcinku DP 1475N -Studzianka

361120 / 2009-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina - Miasto Elbląg - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na: PrzebudowÄ™ systemu odwodnienia w rejonie ulic Dolnej - Stoczniowej w ElblÄ…gu

224994 / 2009-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina - Miasto Elbląg - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania: Przebudowa zachodniego nabrzeża rzeki Elbląg wzdłuż linii Wyspy Spichrzów w ramach projektu pn. Rewitalizacja centrum miasta - rozwój funkcji turystycznych Elbląga

271775 / 2011-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego na zadaniu Budowa i modernizacja zespołu budowli wodnych zlokalizowanych na rzece Wel na odcinku km 22+550 - 23+500, gm. Grodziczno, województwo warmińsko-mazurskie

251093 / 2011-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego na zadaniu: Melioracje użytków rolnych wsi Doliwy, gm. Olecko, woj. warmińsko-mazurskie

69410 / 2010-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Aktualizacja dokumentacji projektowej zadania Odtworzenie - kształtowanie przekroju podłużnego i układu poziomego koryta rzeki Groblica w km 0+000-3+000 wraz z odbudową bądź remontem budowli, gm. Nowe Miasto Lubawskie woj. warmińsko-mazurskie

68145 / 2012-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Mrągowo - Mrągowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji przedprojektowej na zadanie Udrożnienie koryta oraz zabudowa techniczna rzeki Dajny dla potrzeb turystyki wodnej na odcinku jez. Dejnowy, gm Reszel - jez. Wągiel, gm. Piecki

190490 / 2010-07-01 - Inny: Jednostka organizacyjna samorzÄ…du terytorialnego

Powiatowy Zarząd Dróg w Ełku - Ełk (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na przebudowę drogi powiatowej nr 1680N Sokoły Jeziorne-Marchewki-Prostki od km 20+000 do km 24+610 oraz budowę chodnika na odc. Krupin-Prostki od km 27+194 do km 28+064

14528 / 2010-01-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przebudowa trzech przepustów kamiennych k/msc PRZEŹDZIĘK w ciągu drogi nr 604 - opracowanie dokumentacji projektowej z podziałem na części (3).

144314 / 2009-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina - Miasto Elbląg - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania: Przebudowa zachodniego nabrzeża rzeki Elbląg wzdłuż linii Wyspy Spichrzów w ramach projektu pn. Rewitalizacja centrum miasta - rozwój funkcji turystycznych Elbląga

50832 / 2014-02-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej na: 1) Przebudowa przepustu w km 42+855 drogi nr 591 w msc. Łazdoje 2) Przebudowa przepustu w km 34+288 drogi nr 591 koło msc. Muławki 3) Przebudowa przepustu w km 44+420 drogi nr 591 koło msc. Rydwągi

112391 / 2010-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Aktualizacja dokumentacji projektowej zadania Odtworzenie - kształtowanie przekroju podłużnego i układu poziomego koryta rzeki Tolniki w km 1+500-6+500 wraz z odbudową bądź remontem budowli, gm. Kiwity woj. warmińsko-mazurskie

262718 / 2008-12-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Ostródzki z siedzibą w Ostródzie - Ostróda (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej oraz studium wykonalności na przebudowę drogi powiatowej Nr 1179 N Drulity- Marzewo- Sambród- Małdyty -droga Nr 7

124680 / 2015-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektów stałej organizacji ruchu dla wybranych odcinków dróg wojewódzkich w podziale na 7 części

177567 / 2009-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego budowy ulicy Lawendowej (odcinek od istniejącej ulicy na wysokości nieruchomości nr 17 do włączenia się w ulicę Leśną) z makroniwelacją, gospodarką zielenią, niezbędnym uzbrojeniem, odwodnieniem i oświetleniem, łącznie z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej wraz z uzbrojeniem.