Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

392316 / 2012-10-11 - Administracja samorządowa / Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (Opole)

Budowa zbiornika retencyjnego SIEDLEC z funkcją przeciwpowodziową na rzece Cielnica gmina Otmuchów

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej zbiornika retencyjnego Siedlec na rzece Cielnicy.

Lokalizacja robót:
Miejscowość: Siedlec, gmina: Otmuchów, powiat: nyski, województwo: opolskie.
Opis wymagań odnośnie zawartości dokumentacji:
Planowana budowa zbiornika w miejscowości Siedlec, ma na celu zwiększenie retencji wód rzeki Cielnica i wykorzystanie jej do nawodnień a także ochronę gruntów przed erozją oraz ochronę przed powodzią miejscowości leżących poniżej zbiornika.
Wymaga się aby projekt zbiornika wodnego, ze względu na planowaną funkcję, posiadał maksymalną rezerwę powodziową przy powierzchni ok. 20 ha, wykorzystując istniejące ukształtowanie terenu wzdłuż rzeki Cielnicy.

Zakres przedmiotu zamówienia:

1) Sporządzenie mapy dla celów projektowych w zakresie i ilości niezbędnym do opracowania dokumentacji i uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji zgodnie ustawą z dnia 8 lipca 2010r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz. U. z 2010r. Nr 143 poz. 963).

2) Badania geotechniczne podłoża w zakresie niezbędnym do prawidłowego zaprojektowania - 5 egz. + wersja elektroniczna. Projektant ponosi pełną odpowiedzialność za zakres badań. W przypadku, gdy na etapie realizacji inwestycji zostanie stwierdzona konieczność wykonania dodatkowego zakresu badań geotechnicznych, zostaną one wykonane na koszt Projektanta. Jeżeli dodatkowe badania spowodują konieczność dokonania zmian projektowych, Projektant wykona je w ramach ceny umownej.
Powyższe opracowania należy wykonać zgodnie z:
- Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz. U. z 27.04.2012r. poz. 463),
- Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 23 grudnia 2011r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakimi powinny odpowiadać dokumentacje hydrogeologiczne i geologiczno-inżynierskie (Dz. U. z 2011r. Nr 291 poz. 1714).

3) Dokumentacja projektowa
Dokumentację projektową należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, ze sztuką budowlaną oraz winna być ona opatrzona klauzulą o kompletności i przydatności z punktu widzenia celu, któremu ma służyć; informacje zawarte w dokumentacji projektowej w zakresie technologii wykonania robót, doboru materiałów i urządzeń należy określić w sposób zgodny z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych;

Projekt architektoniczno - budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych, opracowany zgodnie z wymogami art. 34 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie ( Dz. U. Nr 86 z 2007r. poz.579).

Dokumentację należy opracować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25.04.2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r. poz. 462) oraz z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004r. Nr 202 poz. 2072) obejmująca:

a) projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych,
b) projekt wykonawczy w zakresie, o którym mowa w § 5 ww. rozporządzenia z dnia 02.09.2004r.,
c) przedmiar robót w zakresie, o którym mowa w § 6 ww. rozporządzenia z dnia 02.09.2004r.,
d) studium wykonalności,
e) informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, w przypadku gdy jej opracowanie jest wymagane na podstawie odrębnych przepisów.

Części składowe dokumentacji projektowej z pkt. 3) a, b, c, d, e należy opracować w 5 egz. oraz dodatkowo dla pkt. 3) a, b, c, d w wersji elektronicznej - format pliku .pdf.
Dokumentacja projektowa winna ujmować również projekt dróg technologicznych, oraz wykaz stron w obszarze oddziaływania inwestycji z podaniem adresów zamieszkania wraz z oświadczeniami właścicieli gruntów o wyrażeniu zgody na ich zajęcie na cele budowlane.

4) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót
Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych zawierająca zbiory wymagań niezbędnych dla określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót opracowana zgodnie z wymogami rozdziału 3 ww. rozporządzenia z dnia 02 września 2004r. - w 5 egz. + wersja elektroniczna - format pliku pdf.

5) Kosztorys inwestorski - opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno użytkowym - 2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej w formacie uzgodnionym z Zamawiającym (wraz z 2 egz. tabeli elementów scalonych).

6) Operat wodnoprawny opracowany zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U. z 2012r. poz. 145 z późn. zm.) - 3 egz. + wersja elektroniczna - format pliku .pdf.

7) Instrukcja eksploatacji i utrzymania zbiornika:
I. Instrukcja gospodarowania wodą opracowana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 17 sierpnia 2006r. w sprawie zakresu instrukcji gospodarowania wodą (Dz. U. z 2006r. Nr 150 poz. 1087) wraz z:
- opracowaniem scenariuszy katastrofy zapory,
- obliczeniem prędkości przemieszczania się fali powodziowej,
- określeniem czasu dochodzenia fali do poszczególnych miejsc w dolinach rzek,
- określeniem głębokości wody w zalanej strefie,
- zidentyfikowaniem zagrożonych obiektów i infrastruktury,
- opracowaniem map zagrożenia powodziowego,
II. Instrukcja próbnego obciążenia wodą (pierwsze napełnienie zbiornika),
III. Obsługa zbiornika,
IV. Utrzymanie i eksploatacja zbiornika,
V. Prowadzenie badań i kontroli
w 5 egz. + wersja elektroniczna - format pliku pdf.
8) Ocena wpływu zbiornika (oddziaływania przedsięwzięcia) na cele ochrony wód w rozumieniu art. 4.1. w związku z art. 4.7. Ramowej Dyrektywy Wodnej 2000/60/WE (RDW) - 5 egz. + wersja elektroniczna - format pliku pdf.

9) Inwentaryzacja drzew i krzewów przeznaczonych do wycinki (operat dendrologiczny) sporządzona zgodnie z ustawą z dnia 16.04.2004r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2009r. Nr 151 poz. 1220) - 5 egz. + wersja elektroniczna - format pliku pdf.

10) Raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko - 5 egz. + wersja elektroniczna - format pliku pdf.

11) Dokumentacja geodezyjno-kartograficzna - 6 egz. + wersja elektroniczna - format pliku pdf.
Dokumentację należy wykonać zgodnie z obowiązującą ustawą z 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne, ustawą z 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami, a także aktami wykonawczymi do tych ustaw, instrukcjami geodezyjnymi i wszelkimi innymi przepisami obowiązującymi w tym zakresie.
Dokumentacja ta powinna spełniać wymogi ustawy z dnia 8 lipca 2010r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz. U. z 2010r. Nr 143 poz. 963).

12) Ponadto wykonawca jest zobowiązany:
a. W terminie 90 dni od daty podpisania umowy:
przedłożyć propozycje wariantowe rozwiązań projektowych, do akceptacji Zamawiającego (po wykonaniu badań geotechnicznych, przeprowadzeniu niezbędnych obliczeń)
przekazać Zamawiającemu, po uwzględnieniu jego zaleceń, wstępne rozwiązania projektowe (obejmujące 3 warianty ze wskazaniem najbardziej korzystnego), uzgodnione z właściwym miejscowo Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska, pozwalające na opracowanie raportu oddziaływania inwestycji na środowisko oraz ocenę wpływu zbiornika (oddziaływania przedsięwzięcia) na cele ochrony wód,
b. uzyskać, wymagane przepisami prawa opinie i uzgodnienia z właściwymi jednostkami oraz decyzje, niezbędne do uzyskania decyzji na realizację inwestycji zgodnie ustawą z dnia 8 lipca 2010r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz. U. z 2010r. Nr 143 poz. 963).
c. zebrać oświadczenia:
właścicieli gruntów, przylegających do inwestycji zezwalające na czasowe zajęcie pasa niezbędnego na prowadzenie inwestycji.

Wszelkie operaty, raporty, instrukcje, oceny winne wykonywać osoby posiadające odpowiednie uprawnienia, w tym celu Wykonawca najpóźniej w dniu podpisania umowy przekaże Zamawiającemu do akceptacji wypełniony zał. nr 4 do Umowy - Wykaz kluczowego personelu Wykonawcy.
Wykaz personelu kluczowego przedstawiony w zał. nr 4 nie jest wyczerpujący i może zostać uzupełniony przez Wykonawcę. Wykaz ten powinien być uważany, jako wymagania minimalne Zamawiającego dla rzetelnego wypełnienia obowiązków Wykonawcy.
Uzupełniony przez Wykonawcę personel, o czym mowa powyżej powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie dla wykonywania wyznaczonych dla niego zadań.

Jeżeli wystąpi konieczność wykonania opracowań dodatkowych, które będą następstwem wad dokumentacji, błędów lub zaniedbań Wykonawcy, opracowania takie zostaną wykonane przez Wykonawcę bez dodatkowego wynagrodzenia.

Określone warunki ogólne zamówienia, jak również zakres projektu i uzgodnień, stanowią wytyczne Zamawiającego i nie zwalniają Wykonawcy z wykonania przedmiotu w zakresie niezbędnej szczegółowości i uzyskania koniecznych uzgodnień, zatwierdzeń, zezwoleń i decyzji.

W przypadku zmian w przepisach, pociągających za sobą potrzebę uzyskania nowych decyzji bądź uzgodnień, Wykonawca ma obowiązek ich pozyskania w ramach ceny ofertowej. Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać wszystkie wymagania na dzień przekazania jej Zamawiającemu

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 392316

Data publikacji: 2012-10-11

Nazwa:
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych

Ulica: ul. Katowicka 55

Numer domu: 55

Miejscowość: Opole

Kod pocztowy: 45-061

Województwo / kraj: opolskie

Numer telefonu: (077) 442-57-42

Numer faxu: (077) 442-57-42, 4425726

Adres strony internetowej: www.wzmiuw.opole.pl

Regon: 00010051785953

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa zbiornika retencyjnego SIEDLEC z funkcją przeciwpowodziową na rzece Cielnica gmina Otmuchów

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej zbiornika retencyjnego Siedlec na rzece Cielnicy.

Lokalizacja robót:
Miejscowość: Siedlec, gmina: Otmuchów, powiat: nyski, województwo: opolskie.
Opis wymagań odnośnie zawartości dokumentacji:
Planowana budowa zbiornika w miejscowości Siedlec, ma na celu zwiększenie retencji wód rzeki Cielnica i wykorzystanie jej do nawodnień a także ochronę gruntów przed erozją oraz ochronę przed powodzią miejscowości leżących poniżej zbiornika.
Wymaga się aby projekt zbiornika wodnego, ze względu na planowaną funkcję, posiadał maksymalną rezerwę powodziową przy powierzchni ok. 20 ha, wykorzystując istniejące ukształtowanie terenu wzdłuż rzeki Cielnicy.

Zakres przedmiotu zamówienia:

1) Sporządzenie mapy dla celów projektowych w zakresie i ilości niezbędnym do opracowania dokumentacji i uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji zgodnie ustawą z dnia 8 lipca 2010r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz. U. z 2010r. Nr 143 poz. 963).

2) Badania geotechniczne podłoża w zakresie niezbędnym do prawidłowego zaprojektowania - 5 egz. + wersja elektroniczna. Projektant ponosi pełną odpowiedzialność za zakres badań. W przypadku, gdy na etapie realizacji inwestycji zostanie stwierdzona konieczność wykonania dodatkowego zakresu badań geotechnicznych, zostaną one wykonane na koszt Projektanta. Jeżeli dodatkowe badania spowodują konieczność dokonania zmian projektowych, Projektant wykona je w ramach ceny umownej.
Powyższe opracowania należy wykonać zgodnie z:
- Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz. U. z 27.04.2012r. poz. 463),
- Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 23 grudnia 2011r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakimi powinny odpowiadać dokumentacje hydrogeologiczne i geologiczno-inżynierskie (Dz. U. z 2011r. Nr 291 poz. 1714).

3) Dokumentacja projektowa
Dokumentację projektową należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, ze sztuką budowlaną oraz winna być ona opatrzona klauzulą o kompletności i przydatności z punktu widzenia celu, któremu ma służyć; informacje zawarte w dokumentacji projektowej w zakresie technologii wykonania robót, doboru materiałów i urządzeń należy określić w sposób zgodny z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych;

Projekt architektoniczno - budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych, opracowany zgodnie z wymogami art. 34 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie ( Dz. U. Nr 86 z 2007r. poz.579).

Dokumentację należy opracować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25.04.2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r. poz. 462) oraz z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004r. Nr 202 poz. 2072) obejmująca:

a) projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych,
b) projekt wykonawczy w zakresie, o którym mowa w § 5 ww. rozporządzenia z dnia 02.09.2004r.,
c) przedmiar robót w zakresie, o którym mowa w § 6 ww. rozporządzenia z dnia 02.09.2004r.,
d) studium wykonalności,
e) informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, w przypadku gdy jej opracowanie jest wymagane na podstawie odrębnych przepisów.

Części składowe dokumentacji projektowej z pkt. 3) a, b, c, d, e należy opracować w 5 egz. oraz dodatkowo dla pkt. 3) a, b, c, d w wersji elektronicznej - format pliku .pdf.
Dokumentacja projektowa winna ujmować również projekt dróg technologicznych, oraz wykaz stron w obszarze oddziaływania inwestycji z podaniem adresów zamieszkania wraz z oświadczeniami właścicieli gruntów o wyrażeniu zgody na ich zajęcie na cele budowlane.

4) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót
Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych zawierająca zbiory wymagań niezbędnych dla określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót opracowana zgodnie z wymogami rozdziału 3 ww. rozporządzenia z dnia 02 września 2004r. - w 5 egz. + wersja elektroniczna - format pliku pdf.

5) Kosztorys inwestorski - opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno użytkowym - 2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej w formacie uzgodnionym z Zamawiającym (wraz z 2 egz. tabeli elementów scalonych).

6) Operat wodnoprawny opracowany zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U. z 2012r. poz. 145 z późn. zm.) - 3 egz. + wersja elektroniczna - format pliku .pdf.

7) Instrukcja eksploatacji i utrzymania zbiornika:
I. Instrukcja gospodarowania wodą opracowana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 17 sierpnia 2006r. w sprawie zakresu instrukcji gospodarowania wodą (Dz. U. z 2006r. Nr 150 poz. 1087) wraz z:
- opracowaniem scenariuszy katastrofy zapory,
- obliczeniem prędkości przemieszczania się fali powodziowej,
- określeniem czasu dochodzenia fali do poszczególnych miejsc w dolinach rzek,
- określeniem głębokości wody w zalanej strefie,
- zidentyfikowaniem zagrożonych obiektów i infrastruktury,
- opracowaniem map zagrożenia powodziowego,
II. Instrukcja próbnego obciążenia wodą (pierwsze napełnienie zbiornika),
III. Obsługa zbiornika,
IV. Utrzymanie i eksploatacja zbiornika,
V. Prowadzenie badań i kontroli
w 5 egz. + wersja elektroniczna - format pliku pdf.
8) Ocena wpływu zbiornika (oddziaływania przedsięwzięcia) na cele ochrony wód w rozumieniu art. 4.1. w związku z art. 4.7. Ramowej Dyrektywy Wodnej 2000/60/WE (RDW) - 5 egz. + wersja elektroniczna - format pliku pdf.

9) Inwentaryzacja drzew i krzewów przeznaczonych do wycinki (operat dendrologiczny) sporządzona zgodnie z ustawą z dnia 16.04.2004r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2009r. Nr 151 poz. 1220) - 5 egz. + wersja elektroniczna - format pliku pdf.

10) Raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko - 5 egz. + wersja elektroniczna - format pliku pdf.

11) Dokumentacja geodezyjno-kartograficzna - 6 egz. + wersja elektroniczna - format pliku pdf.
Dokumentację należy wykonać zgodnie z obowiązującą ustawą z 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne, ustawą z 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami, a także aktami wykonawczymi do tych ustaw, instrukcjami geodezyjnymi i wszelkimi innymi przepisami obowiązującymi w tym zakresie.
Dokumentacja ta powinna spełniać wymogi ustawy z dnia 8 lipca 2010r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz. U. z 2010r. Nr 143 poz. 963).

12) Ponadto wykonawca jest zobowiązany:
a. W terminie 90 dni od daty podpisania umowy:
przedłożyć propozycje wariantowe rozwiązań projektowych, do akceptacji Zamawiającego (po wykonaniu badań geotechnicznych, przeprowadzeniu niezbędnych obliczeń)
przekazać Zamawiającemu, po uwzględnieniu jego zaleceń, wstępne rozwiązania projektowe (obejmujące 3 warianty ze wskazaniem najbardziej korzystnego), uzgodnione z właściwym miejscowo Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska, pozwalające na opracowanie raportu oddziaływania inwestycji na środowisko oraz ocenę wpływu zbiornika (oddziaływania przedsięwzięcia) na cele ochrony wód,
b. uzyskać, wymagane przepisami prawa opinie i uzgodnienia z właściwymi jednostkami oraz decyzje, niezbędne do uzyskania decyzji na realizację inwestycji zgodnie ustawą z dnia 8 lipca 2010r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz. U. z 2010r. Nr 143 poz. 963).
c. zebrać oświadczenia:
właścicieli gruntów, przylegających do inwestycji zezwalające na czasowe zajęcie pasa niezbędnego na prowadzenie inwestycji.

Wszelkie operaty, raporty, instrukcje, oceny winne wykonywać osoby posiadające odpowiednie uprawnienia, w tym celu Wykonawca najpóźniej w dniu podpisania umowy przekaże Zamawiającemu do akceptacji wypełniony zał. nr 4 do Umowy - Wykaz kluczowego personelu Wykonawcy.
Wykaz personelu kluczowego przedstawiony w zał. nr 4 nie jest wyczerpujący i może zostać uzupełniony przez Wykonawcę. Wykaz ten powinien być uważany, jako wymagania minimalne Zamawiającego dla rzetelnego wypełnienia obowiązków Wykonawcy.
Uzupełniony przez Wykonawcę personel, o czym mowa powyżej powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie dla wykonywania wyznaczonych dla niego zadań.

Jeżeli wystąpi konieczność wykonania opracowań dodatkowych, które będą następstwem wad dokumentacji, błędów lub zaniedbań Wykonawcy, opracowania takie zostaną wykonane przez Wykonawcę bez dodatkowego wynagrodzenia.

Określone warunki ogólne zamówienia, jak również zakres projektu i uzgodnień, stanowią wytyczne Zamawiającego i nie zwalniają Wykonawcy z wykonania przedmiotu w zakresie niezbędnej szczegółowości i uzyskania koniecznych uzgodnień, zatwierdzeń, zezwoleń i decyzji.

W przypadku zmian w przepisach, pociągających za sobą potrzebę uzyskania nowych decyzji bądź uzgodnień, Wykonawca ma obowiązek ich pozyskania w ramach ceny ofertowej. Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać wszystkie wymagania na dzień przekazania jej Zamawiającemu

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Informacja na temat wadium:
1. Wysokość wadium.
Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości:

5 000 zł

2. Forma wadium.
1) Wadium może być wniesione w następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. 2007 nr 42, poz. 275 z późn. zm.).

2) W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być bezwarunkowa i sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
c) kwotę gwarancji,
d) termin ważności gwarancji
e) zobowiązanie gwaranta do: zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż:

- Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 u.p.z.p., nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 u.p.z.p., lub pełnomocnictw oraz nie udowodnił, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.

lub, że:

- Wykonawca, którego ofertę wybrano:
odmówił podpisania umowy na warunkach określonych we ofercie, lub
nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;

3) Postanowienia pkt 12.2.2) stosuje się odpowiednio do poręczeń, określonych powyżej w pkt. 12.2.1)b) i 12.2.1)e).

3. Miejsce i sposób wniesienia wadium.
1) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na następujący rachunek Zamawiającego:

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu
Bank Polskiej Spółdzielczości
68 1930 1028 2010 0002 7704 0002

Do oferty należy dołączyć kopię polecenia przelewu, potwierdzoną za zgodność z oryginałem

2) Wadium wnoszone w innych dopuszczonych przez Zamawiającego formach należy złożyć w siedzibie Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu, ul. Katowicka 55, poprzez dołączenie oryginału dokumentu wadialnego do oryginału oferty (nie dołączać oryginału do oferty na stale) a kopii do kopii oferty.

4. Termin wniesienia wadium.
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.

W wymienionym przypadku dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez Wykonawcę jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym, do stwierdzenia przez Zamawiającego terminowego wniesienia wadium przez Wykonawcę.

5. Zwrot wadium.
Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium według zasad określonych w art. 46 u.p.z.p.

6. Utrata wadium.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 u.p.z.p., nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 u.p.z.p., lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.

Ponadto Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Warunek nie będzie oceniany

Wiedza i doświadczenie:
1) Warunek posiadania wiedzy i doświadczenia będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:
(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniane będą ich łączne kwalifikacje i doświadczenie):
wykonanie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej jedno zamówienie dotyczące opracowania projektów budowy, rozbudowy lub przebudowy zbiornika wodnego retencyjnego z budowlą upustowo-przelewową o konstrukcji żelbetowej (z wyłączeniem mnichów). Zamawiający uzna również projekty:
obwałowań wraz z ich infrastrukturą zaliczanych do minimum III klasy ważności o długości nie mniejszej niż 1 km - na podstawie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 20.04.2007r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 2007r. Nr 86 poz.579)
suchych zbiorników przeciwpowodziowych.
W przypadku wykazania przez Wykonawcę doświadczenia w projektowaniu obwałowań i suchych zbiorników, dodatkowo konieczne jest wykazanie realizacji projektu budowli hydrotechnicznej o konstrukcji żelbetowej zaliczanych do co najmniej IV klasy ważności.
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć wykaz wykonanych usług sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej IDW oraz dokumenty potwierdzające, że usługa została wykonana należycie.
Zaleca się, aby przedkładane dokumenty potwierdzające, że wykonane przez Wykonawców usługi, zostały wykonane należycie zawierały, co najmniej:
a. wskazanie, że Wykonawca składający ofertę w niniejszym postępowaniu realizował usługi, których dokumenty dotyczą,
b. wskazanie podmiotu, na rzecz którego realizowane były roboty,
c. wskazanie przedmiotu usługi,
d. wskazanie wartości usługi,
e. wskazanie daty wykonania (rozpoczęcia i zakończenia),
f. opinię podmiotu wskazanego powyżej w pkt. b stwierdzającą, że usługi zostały wykonane należycie

Potencjał techniczny:
2) Warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca:

wskaże do uczestniczenia w wykonaniu niniejszego zamówienia następujące osoby/podmioty wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, wykształcenia i doświadczenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywania przez nich czynności:
(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniany będzie ich łączny potencjał techniczny i kadrowy):

(1) Projektant
- posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń: do projektowania w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42 z póź. zm.), potwierdzone stosownymi decyzjami o których mowa w art. 12 ust. 2 (z uwzględnieniem art. 104) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 z późniejszymi zmianami) lub inne ważne uprawnienia projektowe w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne do projektowania bez ograniczeń, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów*.

(2) Sprawdzający
- posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń: do projektowania w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42 z póź. zm.), potwierdzone stosownymi decyzjami o których mowa w art. 12 ust. 2 (z uwzględnieniem art. 104) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 z późniejszymi zmianami) lub inne ważne uprawnienia projektowe w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne do projektowania bez ograniczeń, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów*.

Wymaga się, aby sprawdzający lub projektant wykazał się wykonaniem co najmniej jednej dokumentacji projektowej odpowiadającej swoim zakresem przedmiotowemu zamówieniu.

W/w osoby powinny posiadać aktualne zaświadczenie o przynależności do Izby Inżynierów Budownictwa (ustawa z dn.15.XII.2000r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów - Dz. U. z 2001r. Nr 5poz. 42 z późn. zm.).

*Wszystkie osoby będące obywatelami krajów członkowskich Unii Europejskiej, które Wykonawca wskaże do uczestniczenia w wykonaniu niniejszego zamówienia i od których wymagane są uprawnienia budowlane, winny posiadać decyzję w sprawie uznania wymaganych kwalifikacji do wykonywania w Rzeczypospolitej Polskiej funkcji technicznych w budownictwie w zakresie przedmiotu niniejszego zamówienia zgodnie z Ustawą z 18 marca 2008 r. o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w krajach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. nr 63 z 2008 r. poz. 394).
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć:
wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej IDW, oraz
oświadczenie Wykonawcy, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 3a do niniejszej IDW

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek będzie oceniany wspólnie z warunkiem potencjał techniczny

Sytuacja ekonomiczna: Warunek nie będzie oceniany

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
4. Zgodnie z art. 144 Ustawy Pzp Zamawiający przewiduje zmiany zawartej umowy w stosunku do treści oferty wykonawcy.

1) Strony przewidują możliwość dokonania w Umowie następujących zmian:
a. skrócenia albo wydłużenia terminu wykonania przedmiotu Umowy lub jej poszczególnych Etapów;
b. zmniejszenie zakresu przedmiotu Umowy wraz z ograniczeniem należnego Wykonawcy wynagrodzenia.
2) Ewentualne zmiany Umowy, o których mowa w ust. 1 zostaną dokonane w formie Aneksu do Umowy.
3) Ponadto Zamawiający ma prawo jednostronnie zobowiązać Wykonawcę do dokonania następujących zmian w przedmiocie Umowy (Polecenie Zmiany):
a. pominąć element przedmiotu Umowy;
b. wykonać zamienne opracowania projektowe w ramach poszczególnych Etapów Umowy lub ich elementów;
c. zmienić kolejność wykonania poszczególny Etapów Umowy;
d. zmienić termin wykonania poszczególnych Etapów Umowy.
4) Przed wydaniem Polecenia Zmiany Zamawiający może zobowiązać Wykonawcę do przedłożenia w określonym terminie stanowiska w zakresie:
a. uzasadnienia dokonania zmiany;
b. opisu działań, czynności i opracowań niezbędnych do realizacji elementów przedmiotu Umowy objętych Poleceniem Zmiany;
5) O zmianach teleadresowych, zmianach rachunku bankowego i tym podobnych Wykonawca powiadomi pisemnie Zamawiającego. Takie zmiany nie wymagają sporządzenia Aneksu do Umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wzmiuw.opole.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu
ul. Katowicka 55
45-061 Opole

Data składania wniosków, ofert: 19/10/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
1. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w Opolu, ul. Katowicka 55, pokój nr 1 (Sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

99878 / 2012-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Dokumentacja projektowa dla zadania inwestycyjnego p. n. Zbiornik wodny małej retencji w Brańsku wraz z uporządkowaniem rzeki Nurzec na odcinku od km 46+189 do km 48+807 tj. 2618 mb

63404 / 2009-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 494 NA ODCINKU OLESNO - ŁOWOSZÓW WRAZ Z PRZEBUDOWĄ OBIEKTU MOSTOWEGO

196438 / 2009-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Strzelecki (MP) - Strzelce Opolskie (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego inwestycji pn.: Przebudowa i rozbudowa wraz z budową chodnika i odwodnienia drogi powiatowej 1802 O Jemielnica - granica województwa - (Kotulin) na odcinku Jemielnica - Centawa.

118278 / 2009-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego dla zadania: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 426 na odcinku od Strzelec Opolskich do węzła autostradowego Olszowa od km 18+612 do km 22+115

159362 / 2009-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego dla zadania : Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 417 w m. Racławice Śląskie

272660 / 2011-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatu wodnoprawnego w zakresie piętrzenia i poboru wody i instrukcji gospodarowania wodą na 5 (pięciu) budowlach rzeki Wiatrołuża.

299144 / 2015-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
BIORÓŻNORODNOŚĆ OPOLSZCZYZNY - SKARBEM DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO - projekt działań na rzecz ochrony bioróżnorodności opolskich wsi, na przykładzie działań mających na celu poprawę jakości życia i jakości środowiska w pobliżu rezerwatu przyrody Staw Nowokuźnicki - odbudowa rowu opaskowego wraz z częściowym zabiciem ścianki szczelnej oraz modernizacja ścieżki edukacyjnej na terenie rezerwatu Staw Nowokuźnicki - etap II

123680 / 2009-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego dla zadania : Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 417 w m. Racławice Śląskie

185777 / 2010-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatu wodnoprawnego w zakresie piętrzenia i poboru wody (z wykorzystaniem istniejącego operatu) i instrukcji gospodarowania wodą na 4 (czterech) budowlach rzeki Sejwy

102546 / 2016-04-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kędzierzyn-Koźle, Wydział Zamówień Publicznych - Kędzierzyn-Koźle (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Dokumentacja przedprojektowa ścieżki rowerowej łączącej os. Pogorzelec z os. Kłodnica w Kędzierzynie-Koźlu wraz z rozbudową mostu w ciągu ul. Wyspiańskiego

272782 / 2011-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatu wodnoprawnego w zakresie piętrzenia i poboru wody i instrukcji gospodarowania wodą na 2 (dwóch) budowlach rzeki Czarna Hańcza.

213746 / 2012-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Lublin (lubelskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Udrożnienie koryta Kanału Podlipie w km 0+000-2+200, tj. 2,200 km w m.Moniaki, gm.Urzędów, pow.kraśnicki.

108317 / 2010-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 414 NA ODCINKU GÓRKI - CHRZĄSZCZYCE

60422 / 2009-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego p. n. Kanał Rudzki - jaz z kładką w km 10+370 w m. Przechody, gm. Grajewo

239435 / 2013-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inżynierii Miejskiej - Kędzierzyn-Koźle (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Dokumentacja projektowa przebudowy kompleksu ulic : Plebiscytowej, Lompy, Słonecznej, Krótkiej, Wąskiej i Pustej w Kędzierzynie-Koźlu

292380 / 2009-08-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
SporzÄ…dzenie operatu wodnoprawnego i instrukcji gospodarowania wodÄ… na jazie w km 0+030 rzeki EÅ‚k, na jazie w km 12+680 rzeki EÅ‚k oraz pompowni nawadniajÄ…cej w km 7+100 rzeki EÅ‚k.

9002 / 2013-01-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatu wodnoprawnego w zakresie poboru i piętrzenia wody oraz instrukcji gospodarowania wodą na 9 (dziewięciu) budowlach rzeki Prątnik

53540 / 2011-03-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatu wodnoprawnego w zakresie piętrzenia i poboru wody (z wykorzystaniem istniejącego operatu) i instrukcji gospodarowania wodą na 9 budowlach piętrzących Rowu A

289216 / 2009-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej: Odbudowa rzeki Płocha w km 6+900 do8+725 w miejscowości Jasienica Górna, gmina Krapkowice.

80899 / 2010-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Kluczbork (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej: Przebudowa drogi powiatowej Nr 1326O Stare Olesno - Jasienie od km 1+657,00 do km 9+231,00

245218 / 2011-08-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatu wodnoprawnego w zakresie piętrzenia i poboru wody i instrukcji gospodarowania wodą na 3 (trzech) budowlach rzeki Dziedziulki.