Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

170665 / 2012-08-07 - Inny: Administracja samorządowa - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (Kartuzy)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2012-05-24 pod pozycją 115845. Zobacz ogłoszenie 115845 / 2012-05-24 - Inny: Administracja samorzÄ…dowa - Gminny OÅ›rodek Pomocy SpoÅ‚ecznej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 170665

Data publikacji: 2012-08-07

Nazwa: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: ul. Hallera 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Kartuzy

Kod pocztowy: 83-300

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 058 6812631

Numer faxu: 058 6812631

Regon: 19023213100000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 115845

Data wydania biuletynu: 2012-05-24

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2012

Pozycja ogłoszenia: 115845

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Administracja samorządowa - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Inny rodzaj zamawiającego:
Administracja samorządowa - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych w ramach Projektu /Daj szansę-pomóż sobie i innym/ współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013, Działanie 7.1 Poddziałanie 7.1.1.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, gdzie część stanowi każde z wymienionych niżej Zadań.

Zadanie 1. Kurs prawa jazdy kat. B.

a ) Cel kursu:

W ramach usługi, Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia dla 16 osób szkolenia teoretycznego i praktycznego określonego w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierującymi pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. z 2005 r. Nr 217, poz. 1834 ze zm.; Dz. U. z 2005 r. Nr 3, poz. 24 z późń. zm.).

W podanej ofercie należy uwzględnić w szczególności:
a) koszt wykładowców, sal szkoleniowych, placu manewrowego,
b) koszt przystąpienia uczestnika do egzaminu wewnętrznego i zewnętrznego, w tym koszty pierwszego egzaminu praktycznego i teoretycznego,
c) materiały szkoleniowe dla uczestników posiadające podane przez Zamawiającego logotypy projektu,
d) wydanie zaświadczeń o ukończeniu kursu na drukach zawierających podane przez Zamawiającego logotypy projektu,
e) prowadzenie dokumentacji na drukach zawierających podane przez Zamawiającego logo projektu tj.: listy obecności, programy szkolenia, harmonogram szkolenia, ankiety oceniające szkolenie,
f) koszt badań lekarskich,
g) wszelkie pozostałe koszty związane z przeprowadzeniem kursu.

Wykonawca przeprowadzi szkolenie praktyczne z wykorzystaniem pojazdów, które są dopuszczone do ruchu, są przystosowane do nauki jazdy, spełniają wymagania określone w przepisach w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia w zakresie Prawa jazdy kategorii B.

Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia w trakcie realizacji umowy liczby osób objętych szkoleniem. W takim przypadku Wykonawcy będzie przysługiwać tylko wynagrodzenie za faktycznie przeszkoloną liczbę osób i nie będzie on zgłaszać roszczeń co do realizacji pozostałej części.

Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu odpowiednie warunki lokalowe oraz organizacyjno - techniczne, w tym:
a) wymagane jest, aby Wykonawca dysponował salami szkoleniowymi wyposażonymi w zestaw pomocy dydaktycznych. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia uczestnikom szkolenia odpowiednich warunków w miejscu szkolenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, zapewnienia samodzielnych stanowisk szkoleniowych zawierających treści przedmiotowo związane z kategorią prawa jazdy,
b) uczestnik szkolenia musi zostać wyposażony w bezzwrotne materiały dydaktyczne w terminie właściwym do prawidłowego przebiegu nauki,
c) wykonawca powinien posiadać ubezpieczone pojazdy szkoleniowe,
d) kadra musi się składać z osób, posiadających przygotowanie, doświadczenie i odpowiednie uprawnienia w prowadzeniu szkoleń o tematyce związanej z przedmiotem zamówienia w postaci przeprowadzonych kursów.

Ukończenie szkolenia musi być potwierdzone stosownym zaświadczeniem, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27.10. 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. z 2005 r. Nr 217, poz. 1834 ze zmianami).

b ) Organizacja kursu:

Kursy zostaną przeprowadzone dla 16 osób, w terminie od 15 czerwca do 15 października 2012 r., szczegółowo uzgodnionym z Zamawiającym. Miejsce przeprowadzenia szkolenia: miasto Kartuzy. Dopuszcza się możliwość, aby usługa szkoleniowa była realizowana poza terenem miasta Kartuzy, przy czym dojazd uczestników szkolenia w takim przypadku zapewnia Wykonawca na własny koszt. W takim przypadku, czas dojazdu uczestnika z miasta Kartuzy do miejsca realizacji zadania, za pomocą środków komunikacji, nie może być dłuższy niż 90 minut. Zajęcia teoretyczne muszą się odbywać w salach szkół nauki jazdy, które znajdują się pod adresem wskazanym w zaświadczeniu o wpisaniu do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców wydanym na podstawie ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.

Zadanie 2. Kurs komputerowy

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z konfiguracją i zarządzaniem systemem Windows, konfiguracją i instalacją urządzeń peryferyjnych (drukarka, skaner, czytniki pamięci), edytorem tekstu Word, arkuszem kalkulacyjnym Excel, prezentacjami multimedialnymi w PowerPoint, korzystanie z zasobów sieci Internet, poczta elektroniczna itp., zajęcia teoretyczne 10 godzin, praktyczne 40h w tym- minimum 20 godzin w sieci Internet.

a) Organizacja kursu

Kurs przeprowadzony zostanie dla grupy młodzieży w wieku 15-24 lat liczącej 9 osób. Termin realizacji od 15 czerwca 2012 do 15 sierpnia 2012r. Miejsce realizacji kursu zapewnia Zamawiający - Kartuzy ul. Gdańska 10c. Ilość godzin: 50.

b) Realizacja kursu

Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom kursu sprzętu technicznego na czas jego trwania komputerów oraz do wyposażenia uczestników szkolenia w materiały szkoleniowe i dydaktyczne niezbędne do przeprowadzania kursu, w formie drukowanej i elektronicznej. Ponadto Wykonawca zapewni uczestników kursu w materiały dydaktyczne na własność: pendrive, segregator, notatnik, długopis i materiały szkoleniowe drukowane z programem kursu.

Zadanie 3: Kurs fotografii zawodowej.

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z fotografowaniem na poziomie podstawowym oraz wzbudzanie i rozwijanie zainteresowań zawodowych związanych z fotografią. Zajęcia powinny obejmować część teoretyczną (czym jest fotografia, zasady komponowania obrazu, kadrowania, różnice między fotografią analogową a cyfrową, rodzaje fotografii- reportażowa, dokumentalna, medialna i reklamowa, przyrodnicza, fotomontaże itp.) oraz praktyczną (plenery, obróbka obrazu cyfrowego, wydruki). Celem kursu jest również zorganizowanie wystawy z utworów powstałych podczas kursu.

a) Organizacja kursu

Kurs zostanie przeprowadzony dla 16 osobowej grupy młodzieży w wieku 15-24 lat, w wymiarze 50 godzin, w terminie od 15 czerwca do 15 sierpnia 2012 r., szczegółowo uzgodnionym z Zamawiającym. Wykonawca zapewnia studio fotograficzne oraz aparaty cyfrowe na własność uczestników kursu wraz z osprzętem (karty pamięci, akumulatorki, futerały), a w przypadku Wykonawcy z poza Kartuz również dojazd z Kartuz do studia oraz w plener (jeżeli dotyczy), Czas dojazdu uczestnika z miasta Kartuzy do miejsca realizacji zadania, za pomocą środków komunikacji, nie może być dłuższy niż 90 minut.

b) realizacja kursu

Realizacja kursu będzie prowadzona wg. programu sporządzonego przez Wykonawcę, który powinien obejmować w szczególności:
- zajęcia teoretyczne,
- zajęcia praktyczne- plenery, zajęcia studyjne, w tym z wykorzystaniem komputerów.


Zadanie 4: Kurs na stopień młodszego ratownika WOPR

Celem kursu jest z przeprowadzenie kursu w formie wykładów i ćwiczeń praktycznych zgodnie z programem szkoleń Zarządu Głównego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz zdobycie przez uczestników kursu stopnia młodszego ratownika WOPR.

a) Organizacja kursu

Kurs zostanie przeprowadzony dla 2 osób w wieku 16-24 lat, w terminie od 15 czerwca do 15 sierpnia 2012 r., szczegółowo uzgodnionym z Zamawiającym. Wykonawca zapewnia miejsce realizacji kursu, a w przypadku Wykonawcy z poza Kartuz również dojazd lub pokrywa koszt dojazdu środkami komunikacji. Czas dojazdu uczestnika z miasta Kartuzy do miejsca realizacji zadania, za pomocą środków komunikacji, nie może być dłuższy niż 90 minut.

b) Realizacja kursu

1. Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić szkolenie w formie wykładów i ćwiczeń praktycznych zgodnie z programem szkoleń Zarządu Głównego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
2. Program szkolenia przygotowującego do egzaminu na stopień młodszego ratownika WOPR)
3. Zadania Wykonawcy obejmują w szczególności:
a) zrealizowanie programu szkolenia w zakresie młodszego ratownika WOPR;
b) zapewnienie wyposażenia niezbędnego do realizacji szkolenia w ilości dostosowanej do liczby uczestników kursów; c) zapewnienie kadry dydaktycznej prowadzącej szkolenie o odpowiednich kwalifikacjach (instruktorzy WOPR lub instruktorzy wykładowcy WOPR);
d) przeprowadzania egzaminu kończącego szkolenie;
e) wydanie uczestnikom kursów, po pozytywnym ukończeniu szkolenia, legitymacji ratownika WOPR i identyfikatora młodszego ratownika WOPR.
4. Wykonawca przed rozpoczęciem szkolenia ma obowiązek zarejestrować je w jednostce wojewódzkiej WOPR.
5. Miejsce przeprowadzenia szkoleń zapewnia Wykonawca na terenie miasta Kartuzy lub zapewnia dojazd do innego miejsca na koszt Wykonawcy.
6. Zajęcia szkoleniowe wraz z egzaminem będą realizowane zgodnie z harmonogramem szkolenia na stopień młodszego ratownika WOPR.

Zadanie 5: Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG (135) oraz kurs spawania blach stalowych metodą MAG (136) wraz z uprawnieniami PRS

Kurs musi być przeprowadzony zgodnie z następującymi aktami prawa:
Polskie ( Europejskie ) Normy PN-EN 287-1 PN-EN 287-2 i Wytycznymi Instytutu W-07/IS-02
Oraz innymi odpowiednimi przepisami prawa.

a) Organizacja kursu

Kurs zostanie przeprowadzony dla 1 osoby w terminie od 15 czerwca do 15 października 2012 r., szczegółowo uzgodnionym z Zamawiającym. Wykonawca zapewnia miejsce realizacji kursu. W przypadku Wykonawcy z poza Kartuz zapewnia on dojazd lub pokrywa jego koszt. Czas dojazdu uczestnika z miasta Kartuzy do miejsca realizacji zadania, za pomocą środków komunikacji, nie może być dłuższy niż 90 minut.

b) Realizacja kursu

Program szkolenia winien być podany w ujęciu godzinowym dla kursanta.
Kwalifikacje wykładowców muszą być adekwatne do zakresu prowadzonych przez nich zajęć oraz winny być poparte zawartymi w ofercie: zaświadczeniami i referencjami wydanymi przez odpowiednią instytucję szkolącą/firmę/zakład pracy, w którym został nabyty staż przy prowadzeniu szkoleń ujętych w przedmiocie zamówienia.
Miejsce realizacji szkolenia: województwo pomorskie.
Program szkolenia obowiązkowo obejmuje:
Zajęcia teoretyczne - min. 40 h. lekcyjnych w tym:
- szkolenie - instruktaż BHP
Zajęcia praktyczne - min. 200 h. zegarowych w tym:
- instruktaż wstępny
- praktyka
- egzamin
Razem minimalna liczba godzin przypadających na uczestnika szkolenia: min. 240 h. włącznie z egzaminem.

Program kursu musi obejmować:
/ Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi MAG - 135/
Zajęcia teoretyczne obejmują zagadnienia z zakresu:
- zastosowania elektryczności do spawania łukowego
- zakłócania w działaniu urządzeń do spawania, unikanie wad w spoinach
- spawania w praktyce
- bezpieczeństwa i higiena pracy ( BHP) i bezpieczna praca na hali produkcyjnej
- metod przygotowania złączy do spawania
- oznaczenia i wymiaru spoin
- kwalifikowania spawaczy
- budowy i użytkowania urządzeń do spawania MAG
- charakterystyk spawania MAG oraz typowe parametry
Zajęcia praktyczne obejmują zagadnienia z zakresu:
- cięcia tlenowego w pozycji PA
- wykonywanie załączy teowych w różnych pozycjach PA, PF, PC
- wykonywania złączy teowych narażonych w pozycji PA, PF, PC, PB
- wykonywania złączy teowych w pozycji PG, PB, PF, PD,
- wykonywania złączy rurowych w pozycji PB, PF, PD
/ Spawanie blach stalowych spoinami pachwinowymi metodą MAG drutem proszkowym 136 wraz z uprawnieniami PRS/
Zajęcia teoretyczne z zakresu MAG (136) obejmują zagadnienia z zakresu:
- materiałów podstawowych i dodatkowych do spawania
- technologii spawania
- niezgodności spawalniczych
- charakterystyk procesu spawania będącego przedmiotem egzaminu
Zajęcia praktyczne z zakresu MAG (136) obejmują zagadnienia z zakresu:
- uruchamiania urządzeń, zajarzania łuku, regulacji parametrów spawania, napawanie na blachach w pozycji PA
- wykonywania złączy doczołowych( spoina Y) w pozycji PA
- wykonywania spoin pachwinowych jednościęgowych w pozycji spawania PG, PA, PF, PB (próby łamania)

Szkolenie praktyczne powinno odbywać się pod nadzorem instruktora szkolenia. Każde szkolenie powinno być poprzedzone pokazem (instruktażem) przeprowadzonym przez instruktora szkolenia. Instruktor podczas omawiania ćwiczeń powinien objaśnić uczestnikom kursu sposób przygotowania materiału do spawania, podać parametry spawania i pokazać technikę wykonywania złącz objętych ćwiczeniem. Pomieszczenia w których przeprowadzane będą zajęcia teoretyczne i praktyczne winny być wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne do potrzeb w/w szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki.
Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi szkolenia rękawice spawalnicze, maski do spawania oraz fartuch osłonowy. W trakcie trwania szkolenia wykonawca powinien zapewnić kursantom przerwy oraz catering ( mleko, kawa, herbata, bułka ).

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Przedmiot zamówienia jest związany z realizacji projektu /Daj szansę- pomóż sobie i innym/ (zwanego dalej Projektem), współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013, Działanie 7.1 Poddziałanie 7.1.1.

Nazwa wykonawcy: OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW /START/

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Piłsudskiego 15A

Miejscowość: Kartuzy

Kod pocztowy: 83-300

ID województwa: 10

Województwo / kraj: pomorskie

Nazwa: Kurs prawa jazdy kat. B.

Nr częsci: 1

Data udzielenie zamówienia: 03/07/2012

Liczba ofert: 4

Liczba odrzuconych ofert: 3

Szacunkowa wartość zamówienia: 22400,00

Cena wybranej oferty: 18050,00

Cena minimalna: 18050,00

Cena maksymalna: 25600,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Nazwa wykonawcy:
Biuro Rachunkowe Plus-Minus S.C. Barbara Rumin Honorata Bliźniewska

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Rogalińska 19b/2

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-809

ID województwa: 10

Województwo / kraj: pomorskie

Nazwa: Kurs komputerowy

Nr częsci: 2

Data udzielenie zamówienia: 26/06/2012

Liczba ofert: 6

Liczba odrzuconych ofert: 3

Szacunkowa wartość zamówienia: 6300,00

Cena wybranej oferty: 2115,00

Cena minimalna: 2115,00

Cena maksymalna: 5300,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Nazwa wykonawcy: O.K. Ośrodek Kursów

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Sobieskiego 217

Miejscowość: Wejherowo

Kod pocztowy: 84-200

ID województwa: 10

Województwo / kraj: pomorskie

Nazwa: Kurs fotografii zawodowej

Nr częsci: 3

Data udzielenie zamówienia: 26/06/2012

Liczba ofert: 4

Liczba odrzuconych ofert: 1

Szacunkowa wartość zamówienia: 20400,00

Cena wybranej oferty: 9344,00

Cena minimalna: 9344,00

Cena maksymalna: 38000,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
804112000 (Usługi szkół nauki jazdy)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)

Podobne przetargi

250266 / 2009-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli w ramach projektu pn. Podnoszenie kwalifikacji nauczycieli w powiecie lęborskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.4 Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty

97406 / 2012-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursów w ramach projektu pn. Stacja - Pomoc Rozwój Radość

407154 / 2012-10-19 - Inny: Areszt Åšledczy

Areszt Åšledczy - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU PUBLICZNYM (O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA) Nr POKL - 220/002/P4/2012 Dot.: organizacji i przeprowadzenia 2 edycji kursu przyuczającego do zawodu Stolarz meblowy

301886 / 2012-08-14 - Inny: Jednostka organizacyjna samorzÄ…du terytorialnego

Zespół Kształcenia w Łubianie - Łubiana (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zajęcia z języków obcych (angielski i niemiecki) w ramach projektu Nasze Wykształcenie, Nasza Lepsza Przyszłość w ramach programu POKL, poddziałanie 9.1.2, 01/POKL/9.1.2/2010, Nr umowy UDA-POKL.09.01.02-22-154/10-00

92973 / 2013-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Łysomice (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
KOMPLEKSOWA USŁUGA PRZEPROWADZENIA ZAJĘĆ AKTYWIZACYJNYCH I INTEGRACYJNYCH DLA 29 BENEFICJENTÓW PROJEKTU SYSTEMOWEGO LEPSZE JUTRO W RAMACH KONTRAKTU SOCJALNEGO ORAZ PROGRAMU AKTYWNOŚCI LOKALNEJ

365600 / 2009-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa

ZarzÄ…d Powiatu Tczewskiego - Tczew (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie 3 godzin zajęć w kole zainteresowań, Kółko relacji grupowych związanych z realizacją projektu pn. Fachowców! Chcemy, możemy, będziemy ich mieć - zajęcia dodatkowe dla szkół ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie zawodowe z Powiatu Tczewskiego.

412678 / 2011-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Malbork (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa pn. Przedsiębiorczość na rzecz osób bezrobotnych zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą

165089 / 2011-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Lębork (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest realizacja usług obejmujących: Przeprowadzenie kursu języka włoskiego, warsztatów aktywizacji zawodowej oraz szkolenia z autoprezentacji w ramach realizacji projektu pn.: Aktywizacja społeczno - zawodowa Brama Perspektyw współfinansowanego z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.2. - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - 3 zadania.

126821 / 2013-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Dobre (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w ramach projektu systemowego Aktywność przyszłością Gminy Dobre

309888 / 2010-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Chojnice (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa przeprowadzenia treningu kompetencji i umiejętności społecznych oraz zajęć grupy rozwoju osobistego w projekcie Moja przyszłość - aktywność realizowanym przez Zamawiającego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

249124 / 2013-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Jasienica Rosielna (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla Beneficjentów ostatecznych Projektu Systemowego pn. Czas na aktywność w gminie Jasienica Rosielna