Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

71838 / 2009-03-20 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie (Kraków)

Opracowanie zamiennej dokumentacji projektowo - wykonawczej, uzyskanie decyzji o zmianie pozwolenia na budowę dla obiektu kubaturowego oraz uzyskanie zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych w zakresie budowy przyłączy, dla inwestycji dot. budowy Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie zamiennej dokumentacji projektowej na budowę specjalistycznego domu pomocy społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych z chorobą alkoholową i załatwienie formalności administracyjnych związanych z uzyskaniem decyzji o zmianie pozwolenia na budowę dla budynku kubaturowego oraz zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych w zakresie wykonania przyłączy do obiektu.

2. W skład przedmiotu zamówienia wchodzi:
1) Dokumentacja projektowa zamienna, tj.:
a) Projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie decyzji o zmianie pozwolenia na budowę lub zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych,
b) Projekty wykonawcze, uzupełniające i uszczegółowiające projekt budowlany w zakresie i stopniu niezbędnym do przygotowania oferty przez wykonawcę robót budowlanych oraz przeprowadzenie tych robót
c) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, zawierająca szczegółowy opis wymagań niezbędnych do określenia:
- standardu, sposobu i jakości wykonania robót,
- standardu, jakości i właściwości użytych materiałów i montowanych urządzeń,
- sposobu odbioru robót i wymogów Zamawiającego przy odbiorze.
d) Przedmiary robót zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania, lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych.
e) Kosztorysy inwestorskie, opracowane na podstawie przedmiarów, o których mowa w lit. d
f) Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
g) Charakterystyka energetyczna obiektu.
2) Uzyskanie decyzji w sprawie zmiany pozwolenia na budowę nr 2751/07 z dnia 20.11.2007 r. dla budynku kubaturowego oraz uzyskanie zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych w zakresie przyłączy. W razie konieczności należy również uzyskać pozwolenie na budowę dla budowy bądź przebudowy sieci niezbędnych dla realizacji inwestycji.
3) Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych prowadzonych na podstawie dokumentacji projektowej wchodzącej w skład przedmiotu niniejszego zamówienia, na zasadach określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207 poz. 2016).
Zamawiający żąda udziału Wykonawcy dokumentacji projektowej w odbiorach robót oraz przekazaniu obiektu do użytkowania, po uprzednim wezwaniu Zamawiającego. W ramach nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany jest do kontrolowania placu budowy co najmniej raz w tygodniu, w tym czasie będzie odbywać się spotkanie koordynacyjne ze wszystkimi uczestnikami procesu inwestycyjnego. Ponadto Wykonawca ma obowiązek wizytować plac budowy każdorazowo na wezwanie Zamawiającego. Wizyty na placu budowy mają być potwierdzone wpisem w dzienniku budowy. Wszelkie uwagi co do sposobu realizacji prac budowlanych Wykonawca ma obowiązek wpisać w dzienniku budowy natychmiast po uzyskaniu informacji, że działania wykonawcy robót są niezgodne z dokumentacją projektową lub sztuką budowlaną.
4) Opracowywanie na zlecenie Zamawiającego kosztorysów inwestorskich dla robót zamiennych, dodatkowych lub uzupełniających wraz z przedmiarem robót i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót oraz aktualizacja kosztorysów inwestorskich.

3. Wymogi dotyczące dokumentacji będącej przedmiotem niniejszego zamówienia:
1) Dokumentacja ma być kompletna z punktu widzenia celu jakiemu ma służyć, tj.: budowa, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i przekazanie do użytku obiektu specjalistycznego Domu Pomocy Społecznej dla osób psychicznie chorych z chorobą alkoholową. Dokumentacja ma zawierać wszystkie niezbędne dokumenty
i opracowania, które mogą być wymagane na każdym etapie realizacji inwestycji.
2) Wykonana dokumentacja ma być zgodna m.in. z:
a) wymogami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2003 r., nr 207, poz. 2016) wraz z przepisami wykonawczymi a także ze wszystkimi innymi obowiązującymi przepisami prawa, obowiązującymi normami i wytycznymi dotyczącymi wykonania przedmiotowej inwestycji,
b) normami, zasadami i uregulowaniami HACCP,
c) rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej z dnia 19.10.2005 r. w sprawie Domów Pomocy Społecznej, (Dz. U. z 2005 r., nr 217, poz. 1837).
d) rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie,
(Dz. U. z 2002 r., nr 75, poz. 690).
e) przepisami i wymogami Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej
f) rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym, (Dz. U. z 2004 r., nr 130, poz. 1389).
g) rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 10 listopada 2006 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej - w zakresie takich pomieszczeń i urządzeń, które będą w projektowanym obiekcie pełnić funkcje medyczne. (Dz. U. z 2006 r., nr 213, poz. 1568).
h) wszystkimi innymi unormowaniami, zasadami, standardami i przepisami prawnymi których należy przestrzegać przy realizacji tego typu inwestycji.
i) rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 80, poz. 503 z późn. zm.).
3) Dokumentacja musi być zatwierdzona przez Zamawiającego przed złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę (w zakresie dołączanym do wniosku) oraz przed rozpoczęciem prac (cała dokumentacja projektowo - wykonawcza).
4) Projekt budowlany ma być sporządzony zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. Nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2072). Dokumentacja ma być sporządzona w oparciu o koncepcję architektoniczną, będącą w dyspozycji Zamawiającego oraz z uwzględnieniem wymogów podanych w decyzji ULICP nr AU-2/7331/732/07 z dnia 12.03.2007, z zastrzeżeniem zmian w zakresie ochrony zieleni wprowadzonych na mocy decyzji Prezydenta Miasta Krakowa znak WS-05.AU.7637-95-2/08 z dnia 21.07.2008 r., w sprawie zezwolenia na usunięcie drzew.
5) Projekt budowlany ma uwzględniać prace dotychczas wykonane, tj. roboty ziemne, część ogrodzenia od strony wschodniej oraz przełożenie infrastruktury kolidującej z obiektem. Zaprojektowane elementy nie mogą w znaczący sposób kolidować z robotami już wykonanymi, a w szczególności nie mogą generować dodatkowych, nieuzasadnionych wydatków.
6) Z uwagi na warunki gruntowe na placu budowy należy wziąć pod uwagę konieczność pośredniego posadowienia obiektu.
7) Wykonawca uwzględni prace już wykonane w zamiennej dokumentacji projektowej, będącej przedmiotem zamówienia poprzez inwentaryzację stanu faktycznego.
8) Zamawiający nie udostępni Wykonawcy pierwotnej dokumentacji projektowej, na podstawie której uzyskano decyzję o pozwoleniu na budowę nr 2751/07 z dnia 20.11.2007 r.
9) Specyfikacja techniczna ma uwzględniać wymagania wynikające z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu
i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w § 13 i § 14 (Dz. U. Nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2072).
10) Specyfikacja techniczna ma w sposób szczegółowy opisywać wymogi dotyczące użytych materiałów i montowanych urządzeń, bez naruszenia przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności w zakresie podawania marek i nazw własnych. Specyfikacja techniczna ma zapobiec zastosowaniu materiałów i zamontowaniu urządzeń niskiej jakości. Opis urządzeń ma zawierać co najmniej ich wymiary, opis funkcji, podanie materiałów z jakich są wykonane oraz wyszczególnienie wszystkich innych istotnych dla użytkownika parametrów. Opis urządzeń i materiałów nie może ograniczać konkurencji w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności nie może jednoznacznie wskazywać na zastosowanie materiałów i urządzeń jednego producenta/dostawcy. Opis urządzeń i materiałów ma mieć swoje odzwierciedlenie w sporządzonych kosztorysach inwestorskich.
11) Przedmiar robót ma uwzględnić wymagania wynikające z rzporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w § 6 do § 10 (Dz. U. Nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2072).
12) Przedmiar robót ma być skonstruowany w ten sposób, by umożliwić łatwy i logiczny podział robót na etapy w zależności od wysokości środków, jakimi będzie dysponował Zamawiający na realizację inwestycji.
13) Kosztorysy mają być opracowane zgodnie z rzporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389 z 2004 r.).
14) Wykonawca sporządzi odrębne przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie dla robót objętych różnymi stawkami podatku VAT zgodnie z aktualnymi przepisami o podatku VAT. Obiekt DPS jest sklasyfikowany jako budynek zbiorowego zamieszkania, PKOB 1130.
15) Wykonawca sporządzi odrębne kosztorysy i przedmiary robót dla robót budowlanych, na które Zamawiający udzielił już zamówienia. Zakres zleconych robót budowlanych zostanie udostępniony Wykonawcy w ciągu tygodnia od dnia podpisania umowy. Na roboty budowlane już wykonane, zostaną przekazane Wykonawcy obmiary robót.
16) Ponadto dokumentacja projektowa ma obejmować również szczegółowy opis pierwszego wyposażenia obiektu wraz z jego rozmieszczeniem, sposobem montażu i parametrami określonymi w sposób opisany w pkt. 10. Pierwsze wyposażenie ma obejmować wszystkie sprzęty niezbędne do korzystania z obiektu oraz jego poszczególnych pomieszczeń zgodnie z przeznaczeniem, w tym m.in.:
a) urządzenia zapewniające możliwość użytkowania budynku przez osoby niepełnosprawne,
b) meble zabudowane,
c) windy z układem chłodzenia zapewniającym bezawaryjną pracę przy temperaturach zewnętrznych powyżej 30 st. C,
d) wyposażenie kotłowni z niezbędnym zapleczem,
e) wentylacje (w tym wentylację w kuchni: okapy, wentylatory, ciągi wentylacyjne),
f) wszelkie instalacje, w tym teletechniczne (m.in. przyzywowa, alarmowa, telewizja przemysłowa, wideofony, telefoniczna, sieć logiczna wraz z infrastrukturą
i niezbędnymi urządzeniami)
g) wyposażenie izolatek, kuchni i jej zaplecza, jadalni, pralni i jej zaplecza, gabinetów medycznych, sal terapeutycznych, magazynów, pomieszczenia na depozyty, pomieszczenia do dezynfekcji, pracowni stolarskiej i malarskiej, szatni, pomieszczenia do depozytu mienia mieszkańców, sanitariatów, kotłowni z niezbędnym zapleczem, garażu, kaplicy i jej zaplecza, pokoi i sanitariatów.
17) Dokumentacja projektowa zostanie dostarczona Zamawiającemu w 6 jednobrzmiących egzemplarzach, w formie papierowej oraz w wersji elektronicznej, wyłącznie jako skan jednego z egzemplarzy, w formie plików *.pdf (osobny plik dla każdego z elementów, o których mowa w ust. 2 pkt 1). Ponadto Wykonawca dostarczy wszystkie rysunki wchodzące w skład dokumentacji projektowej, na osobnym nośniku, w postaci plików *.dwg.

4. Charakterystyka miejsca realizacji inwestycji i planowanego do wzniesienia obiektu.
1) Planowany do wzniesienia obiekt zlokalizowany będzie w północnej części Krakowa przy ul. Rozrywki 1, na nieruchomości oznaczonej jako działki nr 51/2, 56/3, stanowiącej własność Gminy Miejskiej Kraków. W czerwcu 2008 r. rozpoczęto budowę w oparciu o prawomocną decyzję w sprawie pozwolenia na budowę oraz dokumentację projektową. W sierpniu 2008 r. główne roboty budowlane zostały przerwane wobec rozbieżności pomiędzy warunkami gruntowymi określonymi w dokumentacji projektowej, a stwierdzonymi w trakcie wykonywania robót.
2) Zamawiający zakłada następujące parametry obiektu: powierzchnia użytkowa obiektu głównego ok. 2265,50 m², powierzchnia użytkowa garażu ok. 30 m², kubatura
ok. 9400 m², powierzchnia zabudowy ok. 800 m² (budynek główny) ok. 35 m² (garaż). Szczegóły w zakresie gabarytów zawierają warunki zabudowy i zagospodarowania terenu, dołączone do decyzji ULICP. Łączna powierzchnia nieruchomości, które obejmuje pozwolenie na budowę wynosi 0,699 ha. Nie w całej powierzchni teren ten jest przeznaczony na realizację inwestycji. Nieruchomość przeznaczona pod zabudowę ma powierzchnię ok. 0,27 ha i ma nieregularny kształt. Projekt należy dostosować do wykonanych już robót budowlanych, w zakresie wykopów i przełożonej infrastruktury oraz wykonanej części ogrodzenia od strony wschodniej. Na tym etapie należy wziąć pod uwagę konieczność nie naruszenia praw autorskich do opracowanej wcześniej dokumentacji projektowej, z jednoczesnym uwzględnieniem, że nowy projekt nie może w znaczący sposób kolidować z wykonanymi już robotami budowlanymi
3) Zamawiający dysponuje opinią Zespołu Koordynującego Usytuowanie Projektowanych Sieci Uzbrojenia Terenu z dn. 10.10.2007 r., potwierdzającą bezkolizyjność zaprojektowanego przez poprzedniego wykonawcę dokumentacji projektowej przyłącza wodociągowego, przekładanej kanalizacji sanitarnej i opadowej, kabla NN i kabla zasilającego oraz sieci teletechnicznej, podziemnego zbiornika na wody opadowe, przyłączy teletechnicznych oraz słupa telefonicznego.
4) Wymogi zamawiającego w zakresie układu, funkcji i rodzaju pomieszczeń zawierają załączone wytyczne do projektowania oraz koncepcja architektoniczna z roku 2006.
5) Zakres zrealizowanych prac:
a) wyburzony został stary budynek Izby Wytrzeźwień wraz z fundamentami,
b) wykonano ok. 40 mb ogrodzenia od strony wschodniej,
c) wycięto drzewa z terenu inwestycji, w tym również drzewa, które decyzja lokalizacyjna nakazywała bezwzględnie zachować (Zamawiający uzyskał w tym celu właściwą decyzję zezwalającą na usunięcie drzew kolidujących z budowanym obiektem)
d) wykonany został przyłącz elektryczny do placu budowy,
e) przełożono kolidującą z obiektem sieć elektryczną. Przełożona sieć może służyć do przyłączenia projektowanego obiektu,
f) przebudowano napowietrzną linię teletechniczną kolidującą z wykonywanym obiektem, wykonano kanalizację teletechniczną, od której można podłączyć obiekt.
g) wykonano roboty ziemne pod częścią podpiwniczoną budynku,
h) przebudowano kanalizację opadową odprowadzającą wodę opadową z Cmentarza Prądnik Czerwony w części kolidującej z wykonywanym obiektem DPS.
i) dno wykopu zabezpieczono suchym betonem.

5. Warunki płatności.
Płatność za wykonanie przedmiotu zamówienia będzie realizowana na podstawie faktur częściowych:
1) 40 %* (wartości przedmiotu zamówienia pomniejszonej o kwotę wynagrodzenia za opracowania i aktualizację kosztorysów, o których mowa w rozdz. VI ust. 7 i 8 siwz) po uzyskaniu prawomocnej decyzji w sprawie pozwolenia na budowę dla obiektu kubaturowego,
2) 25 %*(wartości przedmiotu zamówienia pomniejszonej o kwotę wynagrodzenia za opracowania i aktualizację kosztorysów, o których mowa w rozdz. VI ust. 7 i 8 siwz) po dostarczeniu projektu budowlanego, projektów wykonawczych, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich, dla obiektu kubaturowego,
3) 20 %*(wartości przedmiotu zamówienia pomniejszonej o kwotę wynagrodzenia za opracowania i aktualizację kosztorysów, o których mowa w rozdz. VI ust ust. 7 i 8 siwz) po dostarczeniu całej, kompletnej dokumentacji wraz z niezbędnymi zaświadczeniami o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót dot. przyłączy oraz pozwoleniami na budowę lub przebudowę sieci, jeżeli będą wymagane.
4) 15 %** (wartości przedmiotu zamówienia pomniejszonej o kwotę wynagrodzenia za opracowania i aktualizację kosztorysów, o których mowa w rozdz. VI ust. 7 i 8 siwz) z tytułu należności za nadzór autorski
* wartości ulegną proporcjonalnemu zmniejszeniu, jeżeli Wykonawca ustali wynagrodzenia za nadzór autorski na poziomie wyższym niż 15 %.
** procentowa wysokość wynagrodzenia za nadzór autorski może ulec zwiększeniu w przypadku gdy Wykonawca poda w ofercie kwotę wyższą niż 15%.
5) Wynagrodzenie za opracowanie lub aktualizację kosztorysów: bezpośrednio po zrealizowaniu zamówienia częściowego na opracowanie lub aktualizację kosztorysu.
Płatność w terminie do 14 dni od daty przyjęcia faktury częściowej przez Zamawiającego z załączonym potwierdzeniem wykonania danego etapu przedmiotu zamówienia, tj. protokołem przekazania dokumentacji projektowej oraz decyzji administracyjnej, przy czym dokumenty muszą mieć klauzulę ostateczności, jeżeli jest wymagana.

6. Opracowania, dokumenty i uzgodnienia związane z realizacją przedmiotu zamówienia:
1) Wstępna koncepcja architektoniczną opracowana w roku 2006,
2) Warunki przyłączenia do sieci elektrycznej, wydane przez Zakład Energetyczny w dniu 12.02.2007 r. (80 kW dla zasilania obiektu DPS) oraz w dniu 19.10.2007 r.
(10 kW dla zasilania placu budowy),
3) Informacja techniczna o możliwości doprowadzenia wody i odprowadzenia ścieków z dnia 26.07.2007 r., wydana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji S.A oraz warunki przyłączenia nieruchomości z dnia 16.10.2007 r.
4) Prawomocna decyzja ULICP nr AU-2/7331/732/07 z dnia 12.03.2007,
5) Uzgodnienie trasy przyłącza wodociągowego i kanalizacji sanitarnej w działkach drogowych nr 51/4 i 56/5 z Krakowskim Zarządem Komunalnym z dnia 13.11.2007 r. (bez załącznika graficznego),
6) Zgoda KZK na wejście w teren działek drogowych celem wykonania przyłączy, pismo KZK z dn. 29.11.2007 r., z zastrzeżeniem, że w/w pozwolenie dotyczy trasy przyłączy uzgodnionych przez KZK pismem z dn. 13.11.2007 r.,
7) Zgoda KZK z dn. 16.11.2007 r. na przełożenie kanalizacji odprowadzającą wodę opadową z cmentarza,
8) Prawomocna decyzja w sprawie pozwolenia na budowę dla niniejszego zamierzenia inwestycyjnego nr 2751/07 z dnia 20.11.2007 r.,
9) Oświadczenie o warunkach przyłączenia do dróg lądowych wydane przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska wydanym w dniu 23.07.2007 r.,
10) Ekspertyza geotechniczna z września 2008 r. oraz opinia geotechniczna z października 2008 r. (W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących w/w ekspertyzy
i opinii, Wykonawca będzie musiał przeprowadzić dodatkowe badania geologiczne.)
11) Decyzja z dn. 17.06.2008 r. o podziale nieruchomości 56/3 obr. 21, Śródmieście,
12) Pismo z Wydziału Skarbu Miast z dn. 29.10.2008 r. w sprawie podziału geodezyjnego działki 51/2, obr. 21, Śródmieście,
13) Pozwolenia na usuniecie drzew:
a) Decyzja WS-05.AU.7637-95-2/08 z dn. 21.07.2008 r.,
b) Decyzja WS-05.AU.7635-748/08 z dn. 21.07.2008 r.,
c) Decyzja WS-05.AU.7637-95-1/08 z dn. 21.07.2008 r,
14) Wykaz i parametry części wyposażenia obiektu, (Wykonawca ma obowiązek zweryfikować parametry urządzeń opisanych przez zamawiającego i dostosować je do opracowanej dokumentacji projektowej oraz właściwie dobrać ich ilość.)
15) Warunki przebudowy sieci elektroenergetycznej kolidującej z projektowaną inwestycją z dn. 29.10.2007 r.,
16) Opinia Zespołu Koordynującego Usytuowanie Projektowanych Sieci Uzbrojenia Terenu z dn. 10.10.2007 r. - załącznik graficzny do opinii dostępnej w ZKUPSUT.
17) Warunki dla odprowadzenia wód opadowych z terenu objętego działkami nr 51/2 i 56/3 obr. 21 - Śródmieście, wydane przez KZK w dniu 16.07 .2007 r.
18) Założenia merytoryczne do koncepcji budowy Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych wraz z wykazem pomieszczeń. (Dopuszcza się nieznaczne zmiany powierzchni poszczególnych pomieszczeń celem dopasowania ich do bryły budynku. Wszystkie pomieszczenia muszą spełniać obowiązujące normy i uregulowania prawne, a także być wyposażone w urządzenia wymagane przepisami prawa w związku z funkcją jaką pełnią. Jeżeli z uwagi na specyfikę budynku wymagane są inne, dodatkowe pomieszczenia Wykonawca ma obowiązek uwzględnienia ich w projekcie. Zmiany powierzchni obiektu nie skutkują zmianą wynagrodzenia Wykonawcy).

Wszystkie inne uzgodnienia, pozwolenia i decyzje oraz uzgodnienia przekazane przez Zamawiającego, które straciły ważność, niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca ma uzyskać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia.

7. Prawa autorskie
1) Zamawiający, wraz z dokumentacją projektową nabywa również autorskie prawa majątkowe, zgodnie z art. 41, ust. 1 p. 1 i 2 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, zarówno do utworu zbiorowego jak również do poszczególnych jej części mających samodzielne znaczenie,
2) W rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Zamawiający ma prawo do opublikowania, rozpowszechnienia, wprowadzenia przedmiotu zamówienia do obrotu i korzystania z dokumentacji w ramach odrębnych pól eksploatacji określonych w art. 50 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, tj. do zwielokrotniania dowolną techniką, udostępniania publicznie, umieszczania na stronie internetowej, przesyłania w wersji elektronicznej opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej, w tym m.in. do celów udzielenia zamówienia publicznego zgodnie z wymogami ustawy Prawo zamówień publicznych, do konsultacji i uzgodnień przyjętych rozwiązań i ubiegania się na jej podstawie do uzyskania niezbędnych dla prawidłowego użytkowania i funkcjonowania obiektu decyzji i pozwoleń, do wykorzystania dokumentacji na cele budowlane i korzystania na placu budowy wraz z wykonaniem przy jej użyciu dokumentacji powykonawczej. Zamawiający ma prawo przekazywać i publikować dokumentację projektową lub jej część w oryginale lub zwielokrotnioną przez zamawiającego bez konieczności autoryzacji kopii przez wykonawcę.
3) Dokumentacja projektowa opracowana przez Wykonawcę może również służyć do wykonywania modernizacji i remontu istniejącego obiektu wykonanego na jej podstawie,
4) Zamawiający ma prawo przekazać dokumentację projektową lub jej część w oryginale lub kopii osobom trzecim celem wykonania elementów obiektu nie będących przedmiotem niniejszego zamówienia (np. celem zaprojektowania kanalizacji odprowadzającej wody opadowe),
5) Celem wykonywania nadzoru autorskiego Wykonawca musi posiadać własny egzemplarz kompletnej dokumentacji projektowej i nie będzie korzystał z egzemplarzy dostarczonych Zamawiającemu.
6) Autorskie prawa majątkowe uprawniają Zamawiającego do korzystania z dokumentacji projektowej w sposób zgodny z jej przeznaczeniem oraz w zakresie określonym w pkt 1-5 na terenie Polski na czas nieoznaczony. Wykonawca nie może wypowiedzieć umowy w zakresie przeniesienia majątkowych praw autorskich
7) Przeniesienie autorskich praw majątkowych następuje nieodpłatnie z chwilą przekazania Zamawiającemu dokumentacji projektowej i przeniesieniem własności egzemplarzy dokumentacji projektowej.

8. Sposób kontaktu z Zamawiającym w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia.
1) Wykonawca ma obowiązek podać w ofercie wykaz osób odpowiedzialnych za kontakt z Zamawiającym wraz z ich danymi teleadresowymi (nr tel. komórkowego, adres poczty elektronicznej oraz nr faksu). Korespondencja podpisana wyłącznie przez te osoby będzie miała charakter wiążący.
2) Wykonawca ma obowiązek podać w ofercie nr faxu oraz adres poczty elektronicznej, na które będzie przesyłana korespondencja od Zamawiającego. Wysłanie korespondencji na podany nr faxu lub adres poczty elektronicznej jest równoznaczne z przekazaniem tego dokumentu Wykonawcy. Bieg wszelkich terminów podanych w korespondencji rozpoczyna się z chwilą wysłania korespondencji. Wykonawca ma obowiązek zapewnić sprawność urządzeń i systemów z jego strony odpowiadających za odbiór korespondencji.
3) W przypadku korespondencji przesyłanej przez Wykonawcę ma być ona dostarczana na Dziennik Podawczy Zamawiającego w jego siedzibie przy ul. Józefińskiej 14 w Krakowie oraz każdorazowo niezwłocznie przesyłana pocztą elektroniczną na adres: dg@mops.krakow.pl lub do@mops.krakow.pl .
4) Ze strony zamawiającego upoważnieni do kontaktów są p. Marcin Ogórek i p. Michał Kasperczyk lub osoby ich zastępujące.

9. Odpowiedzialność Wykonawcy oraz warunki rękojmi i gwarancji
1) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za opóźnienia procesu inwestycyjnego powstałe w wyniku popełnionych przez niego błędów w realizacji przedmiotu zamówienia oraz wad dokumentacji projektowej.
2) Zobowiązania wynikające z rękojmi oraz konsekwencje wad w dokumentacji projektowej ponosi Wykonawca w całym zakresie prowadzonych działań w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym również w zakresie zleconym podwykonawcom,
3) Rękojmia i gwarancja na dokumentację projektową opracowaną i dostarczoną przez Wykonawcę mija z dniem uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. Przewidywany termin zakończenia robót budowlanych: grudzień 2011 r.
4) Wykonawca ma obowiązek usunąć wady dokumentacji projektowej w terminie:
a) do 4 dni od daty przekazania przez uczestników procesu inwestycyjnego informacji w tym zakresie,
b) jeżeli usunięcie wady w terminie 4 dni jest niemożliwe, z przyczyn obiektywnych
i uzasadnionych przez Wykonawcę, Zamawiający może wyznaczyć Wykonawcy inny termin usunięcia wad, jednakże Wykonawca dokumentacji projektowej ma obowiązek zapewnić wykonawcy robot budowlanych front robót wskazując roboty budowlane możliwe do realizacji w czasie usuwania wad dokumentacji,
5) W przypadku nie usunięcia wad dokumentacji projektowej w w/w terminie, Zamawiający ma prawo:
a) obciążyć Wykonawcę wszelkimi szkodami powstałymi w wyniku przerwy w pracach,
b) zlecić usunięcie wad dokumentacji projektowej osobie trzeciej. Wykonawca, na podstawie art. 49, ust. 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, wyraża zgodę na wprowadzenie zmian w opracowanej przez niego dokumentacji. Zmiany będą wprowadzone przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Wykonawca ma prawo do analizy dokumentacji opracowanej przez osoby trzecie
i wnioskowania o wprowadzenie zmian w terminie do 4 dni od daty przekazania przez Zamawiającego dokumentów opracowanych przez Wykonawcę, w których osoba trzecia poprawiała wady. Nie wniesienie uwag w w/w terminie oznacza akceptację przekazanej dokumentacji. W takim wypadku Wykonawca w dalszym ciągu pełni nadzór autorski nad realizacją całości prac budowlanych i składa u zamawiającego oświadczenie, o którym mowa w art. 36a, ust.6 ustawy Prawo budowlane.
6) Wykonawca ma obowiązek poinformowania w terminie do 2 dni roboczych o wszelkich okolicznościach, które mogą opóźnić lub uniemożliwić realizację przedmiotu zamówienia. Jeżeli przyczyną opóźnienia lub uniemożliwienia realizacji przedmiotu zamówienia jest sytuacja zastana przez Wykonawcę, a nie posiadał on wiedzy o tym na etapie postępowania o udzieleniu zamówienia, to o fakcie uniemożliwiającym mu należyte i terminowe wywiązanie się z umowy winien powiadomić Zamawiającego w terminie do tygodnia od dnia podpisania umowy. W przypadku niezachowania w/w terminów Wykonawca poniesie odpowiedzialność za niezrealizowanie umowy lub za opóźnienia w jej realizacji z przyczyn zawinionych przez Wykonawcę.
7) Bezpośrednio przed podpisaniem umowy, Wykonawca przedłoży polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej na kwotę co najmniej 1 000 000 zł zabezpieczającą na wypadek zdarzeń na placu budowy powstałych w wyniku zaniedbań nadzoru autorskiego bądź wad dokumentacji projektowej (w tym również wad ukrytych). W przypadku zakończenia okresu obowiązywania polisy w trakcie trwania umowy, Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić Zamawiającemu prolongatę ubezpieczenia na czas trwania umowy.
8) Wykonawca ponosi odpowiedzialność również za wady dokumentacji projektowej, które ujawnią się podczas eksploatacji obiektu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 71838

Data publikacji: 2009-03-20

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

Ulica: ul. Józefińska 14/002

Numer domu: 14

nr_miesz: 002

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 30-529

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 6165420, 6165424

Numer faxu: 012 6165428

Adres strony internetowej: www.mops.krakow.pl

Regon: 35150530800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie zamiennej dokumentacji projektowo - wykonawczej, uzyskanie decyzji o zmianie pozwolenia na budowę dla obiektu kubaturowego oraz uzyskanie zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych w zakresie budowy przyłączy, dla inwestycji dot. budowy Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie zamiennej dokumentacji projektowej na budowę specjalistycznego domu pomocy społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych z chorobą alkoholową i załatwienie formalności administracyjnych związanych z uzyskaniem decyzji o zmianie pozwolenia na budowę dla budynku kubaturowego oraz zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych w zakresie wykonania przyłączy do obiektu.

2. W skład przedmiotu zamówienia wchodzi:
1) Dokumentacja projektowa zamienna, tj.:
a) Projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie decyzji o zmianie pozwolenia na budowę lub zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych,
b) Projekty wykonawcze, uzupełniające i uszczegółowiające projekt budowlany w zakresie i stopniu niezbędnym do przygotowania oferty przez wykonawcę robót budowlanych oraz przeprowadzenie tych robót
c) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, zawierająca szczegółowy opis wymagań niezbędnych do określenia:
- standardu, sposobu i jakości wykonania robót,
- standardu, jakości i właściwości użytych materiałów i montowanych urządzeń,
- sposobu odbioru robót i wymogów Zamawiającego przy odbiorze.
d) Przedmiary robót zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania, lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych.
e) Kosztorysy inwestorskie, opracowane na podstawie przedmiarów, o których mowa w lit. d
f) Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
g) Charakterystyka energetyczna obiektu.
2) Uzyskanie decyzji w sprawie zmiany pozwolenia na budowę nr 2751/07 z dnia 20.11.2007 r. dla budynku kubaturowego oraz uzyskanie zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych w zakresie przyłączy. W razie konieczności należy również uzyskać pozwolenie na budowę dla budowy bądź przebudowy sieci niezbędnych dla realizacji inwestycji.
3) Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych prowadzonych na podstawie dokumentacji projektowej wchodzącej w skład przedmiotu niniejszego zamówienia, na zasadach określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207 poz. 2016).
Zamawiający żąda udziału Wykonawcy dokumentacji projektowej w odbiorach robót oraz przekazaniu obiektu do użytkowania, po uprzednim wezwaniu Zamawiającego. W ramach nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany jest do kontrolowania placu budowy co najmniej raz w tygodniu, w tym czasie będzie odbywać się spotkanie koordynacyjne ze wszystkimi uczestnikami procesu inwestycyjnego. Ponadto Wykonawca ma obowiązek wizytować plac budowy każdorazowo na wezwanie Zamawiającego. Wizyty na placu budowy mają być potwierdzone wpisem w dzienniku budowy. Wszelkie uwagi co do sposobu realizacji prac budowlanych Wykonawca ma obowiązek wpisać w dzienniku budowy natychmiast po uzyskaniu informacji, że działania wykonawcy robót są niezgodne z dokumentacją projektową lub sztuką budowlaną.
4) Opracowywanie na zlecenie Zamawiającego kosztorysów inwestorskich dla robót zamiennych, dodatkowych lub uzupełniających wraz z przedmiarem robót i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót oraz aktualizacja kosztorysów inwestorskich.

3. Wymogi dotyczące dokumentacji będącej przedmiotem niniejszego zamówienia:
1) Dokumentacja ma być kompletna z punktu widzenia celu jakiemu ma służyć, tj.: budowa, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i przekazanie do użytku obiektu specjalistycznego Domu Pomocy Społecznej dla osób psychicznie chorych z chorobą alkoholową. Dokumentacja ma zawierać wszystkie niezbędne dokumenty
i opracowania, które mogą być wymagane na każdym etapie realizacji inwestycji.
2) Wykonana dokumentacja ma być zgodna m.in. z:
a) wymogami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2003 r., nr 207, poz. 2016) wraz z przepisami wykonawczymi a także ze wszystkimi innymi obowiązującymi przepisami prawa, obowiązującymi normami i wytycznymi dotyczącymi wykonania przedmiotowej inwestycji,
b) normami, zasadami i uregulowaniami HACCP,
c) rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej z dnia 19.10.2005 r. w sprawie Domów Pomocy Społecznej, (Dz. U. z 2005 r., nr 217, poz. 1837).
d) rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie,
(Dz. U. z 2002 r., nr 75, poz. 690).
e) przepisami i wymogami Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej
f) rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym, (Dz. U. z 2004 r., nr 130, poz. 1389).
g) rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 10 listopada 2006 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej - w zakresie takich pomieszczeń i urządzeń, które będą w projektowanym obiekcie pełnić funkcje medyczne. (Dz. U. z 2006 r., nr 213, poz. 1568).
h) wszystkimi innymi unormowaniami, zasadami, standardami i przepisami prawnymi których należy przestrzegać przy realizacji tego typu inwestycji.
i) rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 80, poz. 503 z późn. zm.).
3) Dokumentacja musi być zatwierdzona przez Zamawiającego przed złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę (w zakresie dołączanym do wniosku) oraz przed rozpoczęciem prac (cała dokumentacja projektowo - wykonawcza).
4) Projekt budowlany ma być sporządzony zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. Nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2072). Dokumentacja ma być sporządzona w oparciu o koncepcję architektoniczną, będącą w dyspozycji Zamawiającego oraz z uwzględnieniem wymogów podanych w decyzji ULICP nr AU-2/7331/732/07 z dnia 12.03.2007, z zastrzeżeniem zmian w zakresie ochrony zieleni wprowadzonych na mocy decyzji Prezydenta Miasta Krakowa znak WS-05.AU.7637-95-2/08 z dnia 21.07.2008 r., w sprawie zezwolenia na usunięcie drzew.
5) Projekt budowlany ma uwzględniać prace dotychczas wykonane, tj. roboty ziemne, część ogrodzenia od strony wschodniej oraz przełożenie infrastruktury kolidującej z obiektem. Zaprojektowane elementy nie mogą w znaczący sposób kolidować z robotami już wykonanymi, a w szczególności nie mogą generować dodatkowych, nieuzasadnionych wydatków.
6) Z uwagi na warunki gruntowe na placu budowy należy wziąć pod uwagę konieczność pośredniego posadowienia obiektu.
7) Wykonawca uwzględni prace już wykonane w zamiennej dokumentacji projektowej, będącej przedmiotem zamówienia poprzez inwentaryzację stanu faktycznego.
8) Zamawiający nie udostępni Wykonawcy pierwotnej dokumentacji projektowej, na podstawie której uzyskano decyzję o pozwoleniu na budowę nr 2751/07 z dnia 20.11.2007 r.
9) Specyfikacja techniczna ma uwzględniać wymagania wynikające z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu
i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w § 13 i § 14 (Dz. U. Nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2072).
10) Specyfikacja techniczna ma w sposób szczegółowy opisywać wymogi dotyczące użytych materiałów i montowanych urządzeń, bez naruszenia przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności w zakresie podawania marek i nazw własnych. Specyfikacja techniczna ma zapobiec zastosowaniu materiałów i zamontowaniu urządzeń niskiej jakości. Opis urządzeń ma zawierać co najmniej ich wymiary, opis funkcji, podanie materiałów z jakich są wykonane oraz wyszczególnienie wszystkich innych istotnych dla użytkownika parametrów. Opis urządzeń i materiałów nie może ograniczać konkurencji w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności nie może jednoznacznie wskazywać na zastosowanie materiałów i urządzeń jednego producenta/dostawcy. Opis urządzeń i materiałów ma mieć swoje odzwierciedlenie w sporządzonych kosztorysach inwestorskich.
11) Przedmiar robót ma uwzględnić wymagania wynikające z rzporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w § 6 do § 10 (Dz. U. Nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2072).
12) Przedmiar robót ma być skonstruowany w ten sposób, by umożliwić łatwy i logiczny podział robót na etapy w zależności od wysokości środków, jakimi będzie dysponował Zamawiający na realizację inwestycji.
13) Kosztorysy mają być opracowane zgodnie z rzporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389 z 2004 r.).
14) Wykonawca sporządzi odrębne przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie dla robót objętych różnymi stawkami podatku VAT zgodnie z aktualnymi przepisami o podatku VAT. Obiekt DPS jest sklasyfikowany jako budynek zbiorowego zamieszkania, PKOB 1130.
15) Wykonawca sporządzi odrębne kosztorysy i przedmiary robót dla robót budowlanych, na które Zamawiający udzielił już zamówienia. Zakres zleconych robót budowlanych zostanie udostępniony Wykonawcy w ciągu tygodnia od dnia podpisania umowy. Na roboty budowlane już wykonane, zostaną przekazane Wykonawcy obmiary robót.
16) Ponadto dokumentacja projektowa ma obejmować również szczegółowy opis pierwszego wyposażenia obiektu wraz z jego rozmieszczeniem, sposobem montażu i parametrami określonymi w sposób opisany w pkt. 10. Pierwsze wyposażenie ma obejmować wszystkie sprzęty niezbędne do korzystania z obiektu oraz jego poszczególnych pomieszczeń zgodnie z przeznaczeniem, w tym m.in.:
a) urządzenia zapewniające możliwość użytkowania budynku przez osoby niepełnosprawne,
b) meble zabudowane,
c) windy z układem chłodzenia zapewniającym bezawaryjną pracę przy temperaturach zewnętrznych powyżej 30 st. C,
d) wyposażenie kotłowni z niezbędnym zapleczem,
e) wentylacje (w tym wentylację w kuchni: okapy, wentylatory, ciągi wentylacyjne),
f) wszelkie instalacje, w tym teletechniczne (m.in. przyzywowa, alarmowa, telewizja przemysłowa, wideofony, telefoniczna, sieć logiczna wraz z infrastrukturą
i niezbędnymi urządzeniami)
g) wyposażenie izolatek, kuchni i jej zaplecza, jadalni, pralni i jej zaplecza, gabinetów medycznych, sal terapeutycznych, magazynów, pomieszczenia na depozyty, pomieszczenia do dezynfekcji, pracowni stolarskiej i malarskiej, szatni, pomieszczenia do depozytu mienia mieszkańców, sanitariatów, kotłowni z niezbędnym zapleczem, garażu, kaplicy i jej zaplecza, pokoi i sanitariatów.
17) Dokumentacja projektowa zostanie dostarczona Zamawiającemu w 6 jednobrzmiących egzemplarzach, w formie papierowej oraz w wersji elektronicznej, wyłącznie jako skan jednego z egzemplarzy, w formie plików *.pdf (osobny plik dla każdego z elementów, o których mowa w ust. 2 pkt 1). Ponadto Wykonawca dostarczy wszystkie rysunki wchodzące w skład dokumentacji projektowej, na osobnym nośniku, w postaci plików *.dwg.

4. Charakterystyka miejsca realizacji inwestycji i planowanego do wzniesienia obiektu.
1) Planowany do wzniesienia obiekt zlokalizowany będzie w północnej części Krakowa przy ul. Rozrywki 1, na nieruchomości oznaczonej jako działki nr 51/2, 56/3, stanowiącej własność Gminy Miejskiej Kraków. W czerwcu 2008 r. rozpoczęto budowę w oparciu o prawomocną decyzję w sprawie pozwolenia na budowę oraz dokumentację projektową. W sierpniu 2008 r. główne roboty budowlane zostały przerwane wobec rozbieżności pomiędzy warunkami gruntowymi określonymi w dokumentacji projektowej, a stwierdzonymi w trakcie wykonywania robót.
2) Zamawiający zakłada następujące parametry obiektu: powierzchnia użytkowa obiektu głównego ok. 2265,50 m², powierzchnia użytkowa garażu ok. 30 m², kubatura
ok. 9400 m², powierzchnia zabudowy ok. 800 m² (budynek główny) ok. 35 m² (garaż). Szczegóły w zakresie gabarytów zawierają warunki zabudowy i zagospodarowania terenu, dołączone do decyzji ULICP. Łączna powierzchnia nieruchomości, które obejmuje pozwolenie na budowę wynosi 0,699 ha. Nie w całej powierzchni teren ten jest przeznaczony na realizację inwestycji. Nieruchomość przeznaczona pod zabudowę ma powierzchnię ok. 0,27 ha i ma nieregularny kształt. Projekt należy dostosować do wykonanych już robót budowlanych, w zakresie wykopów i przełożonej infrastruktury oraz wykonanej części ogrodzenia od strony wschodniej. Na tym etapie należy wziąć pod uwagę konieczność nie naruszenia praw autorskich do opracowanej wcześniej dokumentacji projektowej, z jednoczesnym uwzględnieniem, że nowy projekt nie może w znaczący sposób kolidować z wykonanymi już robotami budowlanymi
3) Zamawiający dysponuje opinią Zespołu Koordynującego Usytuowanie Projektowanych Sieci Uzbrojenia Terenu z dn. 10.10.2007 r., potwierdzającą bezkolizyjność zaprojektowanego przez poprzedniego wykonawcę dokumentacji projektowej przyłącza wodociągowego, przekładanej kanalizacji sanitarnej i opadowej, kabla NN i kabla zasilającego oraz sieci teletechnicznej, podziemnego zbiornika na wody opadowe, przyłączy teletechnicznych oraz słupa telefonicznego.
4) Wymogi zamawiającego w zakresie układu, funkcji i rodzaju pomieszczeń zawierają załączone wytyczne do projektowania oraz koncepcja architektoniczna z roku 2006.
5) Zakres zrealizowanych prac:
a) wyburzony został stary budynek Izby Wytrzeźwień wraz z fundamentami,
b) wykonano ok. 40 mb ogrodzenia od strony wschodniej,
c) wycięto drzewa z terenu inwestycji, w tym również drzewa, które decyzja lokalizacyjna nakazywała bezwzględnie zachować (Zamawiający uzyskał w tym celu właściwą decyzję zezwalającą na usunięcie drzew kolidujących z budowanym obiektem)
d) wykonany został przyłącz elektryczny do placu budowy,
e) przełożono kolidującą z obiektem sieć elektryczną. Przełożona sieć może służyć do przyłączenia projektowanego obiektu,
f) przebudowano napowietrzną linię teletechniczną kolidującą z wykonywanym obiektem, wykonano kanalizację teletechniczną, od której można podłączyć obiekt.
g) wykonano roboty ziemne pod częścią podpiwniczoną budynku,
h) przebudowano kanalizację opadową odprowadzającą wodę opadową z Cmentarza Prądnik Czerwony w części kolidującej z wykonywanym obiektem DPS.
i) dno wykopu zabezpieczono suchym betonem.

5. Warunki płatności.
Płatność za wykonanie przedmiotu zamówienia będzie realizowana na podstawie faktur częściowych:
1) 40 %* (wartości przedmiotu zamówienia pomniejszonej o kwotę wynagrodzenia za opracowania i aktualizację kosztorysów, o których mowa w rozdz. VI ust. 7 i 8 siwz) po uzyskaniu prawomocnej decyzji w sprawie pozwolenia na budowę dla obiektu kubaturowego,
2) 25 %*(wartości przedmiotu zamówienia pomniejszonej o kwotę wynagrodzenia za opracowania i aktualizację kosztorysów, o których mowa w rozdz. VI ust. 7 i 8 siwz) po dostarczeniu projektu budowlanego, projektów wykonawczych, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich, dla obiektu kubaturowego,
3) 20 %*(wartości przedmiotu zamówienia pomniejszonej o kwotę wynagrodzenia za opracowania i aktualizację kosztorysów, o których mowa w rozdz. VI ust ust. 7 i 8 siwz) po dostarczeniu całej, kompletnej dokumentacji wraz z niezbędnymi zaświadczeniami o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót dot. przyłączy oraz pozwoleniami na budowę lub przebudowę sieci, jeżeli będą wymagane.
4) 15 %** (wartości przedmiotu zamówienia pomniejszonej o kwotę wynagrodzenia za opracowania i aktualizację kosztorysów, o których mowa w rozdz. VI ust. 7 i 8 siwz) z tytułu należności za nadzór autorski
* wartości ulegną proporcjonalnemu zmniejszeniu, jeżeli Wykonawca ustali wynagrodzenia za nadzór autorski na poziomie wyższym niż 15 %.
** procentowa wysokość wynagrodzenia za nadzór autorski może ulec zwiększeniu w przypadku gdy Wykonawca poda w ofercie kwotę wyższą niż 15%.
5) Wynagrodzenie za opracowanie lub aktualizację kosztorysów: bezpośrednio po zrealizowaniu zamówienia częściowego na opracowanie lub aktualizację kosztorysu.
Płatność w terminie do 14 dni od daty przyjęcia faktury częściowej przez Zamawiającego z załączonym potwierdzeniem wykonania danego etapu przedmiotu zamówienia, tj. protokołem przekazania dokumentacji projektowej oraz decyzji administracyjnej, przy czym dokumenty muszą mieć klauzulę ostateczności, jeżeli jest wymagana.

6. Opracowania, dokumenty i uzgodnienia związane z realizacją przedmiotu zamówienia:
1) Wstępna koncepcja architektoniczną opracowana w roku 2006,
2) Warunki przyłączenia do sieci elektrycznej, wydane przez Zakład Energetyczny w dniu 12.02.2007 r. (80 kW dla zasilania obiektu DPS) oraz w dniu 19.10.2007 r.
(10 kW dla zasilania placu budowy),
3) Informacja techniczna o możliwości doprowadzenia wody i odprowadzenia ścieków z dnia 26.07.2007 r., wydana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji S.A oraz warunki przyłączenia nieruchomości z dnia 16.10.2007 r.
4) Prawomocna decyzja ULICP nr AU-2/7331/732/07 z dnia 12.03.2007,
5) Uzgodnienie trasy przyłącza wodociągowego i kanalizacji sanitarnej w działkach drogowych nr 51/4 i 56/5 z Krakowskim Zarządem Komunalnym z dnia 13.11.2007 r. (bez załącznika graficznego),
6) Zgoda KZK na wejście w teren działek drogowych celem wykonania przyłączy, pismo KZK z dn. 29.11.2007 r., z zastrzeżeniem, że w/w pozwolenie dotyczy trasy przyłączy uzgodnionych przez KZK pismem z dn. 13.11.2007 r.,
7) Zgoda KZK z dn. 16.11.2007 r. na przełożenie kanalizacji odprowadzającą wodę opadową z cmentarza,
8) Prawomocna decyzja w sprawie pozwolenia na budowę dla niniejszego zamierzenia inwestycyjnego nr 2751/07 z dnia 20.11.2007 r.,
9) Oświadczenie o warunkach przyłączenia do dróg lądowych wydane przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska wydanym w dniu 23.07.2007 r.,
10) Ekspertyza geotechniczna z września 2008 r. oraz opinia geotechniczna z października 2008 r. (W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących w/w ekspertyzy
i opinii, Wykonawca będzie musiał przeprowadzić dodatkowe badania geologiczne.)
11) Decyzja z dn. 17.06.2008 r. o podziale nieruchomości 56/3 obr. 21, Śródmieście,
12) Pismo z Wydziału Skarbu Miast z dn. 29.10.2008 r. w sprawie podziału geodezyjnego działki 51/2, obr. 21, Śródmieście,
13) Pozwolenia na usuniecie drzew:
a) Decyzja WS-05.AU.7637-95-2/08 z dn. 21.07.2008 r.,
b) Decyzja WS-05.AU.7635-748/08 z dn. 21.07.2008 r.,
c) Decyzja WS-05.AU.7637-95-1/08 z dn. 21.07.2008 r,
14) Wykaz i parametry części wyposażenia obiektu, (Wykonawca ma obowiązek zweryfikować parametry urządzeń opisanych przez zamawiającego i dostosować je do opracowanej dokumentacji projektowej oraz właściwie dobrać ich ilość.)
15) Warunki przebudowy sieci elektroenergetycznej kolidującej z projektowaną inwestycją z dn. 29.10.2007 r.,
16) Opinia Zespołu Koordynującego Usytuowanie Projektowanych Sieci Uzbrojenia Terenu z dn. 10.10.2007 r. - załącznik graficzny do opinii dostępnej w ZKUPSUT.
17) Warunki dla odprowadzenia wód opadowych z terenu objętego działkami nr 51/2 i 56/3 obr. 21 - Śródmieście, wydane przez KZK w dniu 16.07 .2007 r.
18) Założenia merytoryczne do koncepcji budowy Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych wraz z wykazem pomieszczeń. (Dopuszcza się nieznaczne zmiany powierzchni poszczególnych pomieszczeń celem dopasowania ich do bryły budynku. Wszystkie pomieszczenia muszą spełniać obowiązujące normy i uregulowania prawne, a także być wyposażone w urządzenia wymagane przepisami prawa w związku z funkcją jaką pełnią. Jeżeli z uwagi na specyfikę budynku wymagane są inne, dodatkowe pomieszczenia Wykonawca ma obowiązek uwzględnienia ich w projekcie. Zmiany powierzchni obiektu nie skutkują zmianą wynagrodzenia Wykonawcy).

Wszystkie inne uzgodnienia, pozwolenia i decyzje oraz uzgodnienia przekazane przez Zamawiającego, które straciły ważność, niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca ma uzyskać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia.

7. Prawa autorskie
1) Zamawiający, wraz z dokumentacją projektową nabywa również autorskie prawa majątkowe, zgodnie z art. 41, ust. 1 p. 1 i 2 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, zarówno do utworu zbiorowego jak również do poszczególnych jej części mających samodzielne znaczenie,
2) W rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Zamawiający ma prawo do opublikowania, rozpowszechnienia, wprowadzenia przedmiotu zamówienia do obrotu i korzystania z dokumentacji w ramach odrębnych pól eksploatacji określonych w art. 50 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, tj. do zwielokrotniania dowolną techniką, udostępniania publicznie, umieszczania na stronie internetowej, przesyłania w wersji elektronicznej opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej, w tym m.in. do celów udzielenia zamówienia publicznego zgodnie z wymogami ustawy Prawo zamówień publicznych, do konsultacji i uzgodnień przyjętych rozwiązań i ubiegania się na jej podstawie do uzyskania niezbędnych dla prawidłowego użytkowania i funkcjonowania obiektu decyzji i pozwoleń, do wykorzystania dokumentacji na cele budowlane i korzystania na placu budowy wraz z wykonaniem przy jej użyciu dokumentacji powykonawczej. Zamawiający ma prawo przekazywać i publikować dokumentację projektową lub jej część w oryginale lub zwielokrotnioną przez zamawiającego bez konieczności autoryzacji kopii przez wykonawcę.
3) Dokumentacja projektowa opracowana przez Wykonawcę może również służyć do wykonywania modernizacji i remontu istniejącego obiektu wykonanego na jej podstawie,
4) Zamawiający ma prawo przekazać dokumentację projektową lub jej część w oryginale lub kopii osobom trzecim celem wykonania elementów obiektu nie będących przedmiotem niniejszego zamówienia (np. celem zaprojektowania kanalizacji odprowadzającej wody opadowe),
5) Celem wykonywania nadzoru autorskiego Wykonawca musi posiadać własny egzemplarz kompletnej dokumentacji projektowej i nie będzie korzystał z egzemplarzy dostarczonych Zamawiającemu.
6) Autorskie prawa majątkowe uprawniają Zamawiającego do korzystania z dokumentacji projektowej w sposób zgodny z jej przeznaczeniem oraz w zakresie określonym w pkt 1-5 na terenie Polski na czas nieoznaczony. Wykonawca nie może wypowiedzieć umowy w zakresie przeniesienia majątkowych praw autorskich
7) Przeniesienie autorskich praw majątkowych następuje nieodpłatnie z chwilą przekazania Zamawiającemu dokumentacji projektowej i przeniesieniem własności egzemplarzy dokumentacji projektowej.

8. Sposób kontaktu z Zamawiającym w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia.
1) Wykonawca ma obowiązek podać w ofercie wykaz osób odpowiedzialnych za kontakt z Zamawiającym wraz z ich danymi teleadresowymi (nr tel. komórkowego, adres poczty elektronicznej oraz nr faksu). Korespondencja podpisana wyłącznie przez te osoby będzie miała charakter wiążący.
2) Wykonawca ma obowiązek podać w ofercie nr faxu oraz adres poczty elektronicznej, na które będzie przesyłana korespondencja od Zamawiającego. Wysłanie korespondencji na podany nr faxu lub adres poczty elektronicznej jest równoznaczne z przekazaniem tego dokumentu Wykonawcy. Bieg wszelkich terminów podanych w korespondencji rozpoczyna się z chwilą wysłania korespondencji. Wykonawca ma obowiązek zapewnić sprawność urządzeń i systemów z jego strony odpowiadających za odbiór korespondencji.
3) W przypadku korespondencji przesyłanej przez Wykonawcę ma być ona dostarczana na Dziennik Podawczy Zamawiającego w jego siedzibie przy ul. Józefińskiej 14 w Krakowie oraz każdorazowo niezwłocznie przesyłana pocztą elektroniczną na adres: dg@mops.krakow.pl lub do@mops.krakow.pl .
4) Ze strony zamawiającego upoważnieni do kontaktów są p. Marcin Ogórek i p. Michał Kasperczyk lub osoby ich zastępujące.

9. Odpowiedzialność Wykonawcy oraz warunki rękojmi i gwarancji
1) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za opóźnienia procesu inwestycyjnego powstałe w wyniku popełnionych przez niego błędów w realizacji przedmiotu zamówienia oraz wad dokumentacji projektowej.
2) Zobowiązania wynikające z rękojmi oraz konsekwencje wad w dokumentacji projektowej ponosi Wykonawca w całym zakresie prowadzonych działań w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym również w zakresie zleconym podwykonawcom,
3) Rękojmia i gwarancja na dokumentację projektową opracowaną i dostarczoną przez Wykonawcę mija z dniem uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. Przewidywany termin zakończenia robót budowlanych: grudzień 2011 r.
4) Wykonawca ma obowiązek usunąć wady dokumentacji projektowej w terminie:
a) do 4 dni od daty przekazania przez uczestników procesu inwestycyjnego informacji w tym zakresie,
b) jeżeli usunięcie wady w terminie 4 dni jest niemożliwe, z przyczyn obiektywnych
i uzasadnionych przez Wykonawcę, Zamawiający może wyznaczyć Wykonawcy inny termin usunięcia wad, jednakże Wykonawca dokumentacji projektowej ma obowiązek zapewnić wykonawcy robot budowlanych front robót wskazując roboty budowlane możliwe do realizacji w czasie usuwania wad dokumentacji,
5) W przypadku nie usunięcia wad dokumentacji projektowej w w/w terminie, Zamawiający ma prawo:
a) obciążyć Wykonawcę wszelkimi szkodami powstałymi w wyniku przerwy w pracach,
b) zlecić usunięcie wad dokumentacji projektowej osobie trzeciej. Wykonawca, na podstawie art. 49, ust. 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, wyraża zgodę na wprowadzenie zmian w opracowanej przez niego dokumentacji. Zmiany będą wprowadzone przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Wykonawca ma prawo do analizy dokumentacji opracowanej przez osoby trzecie
i wnioskowania o wprowadzenie zmian w terminie do 4 dni od daty przekazania przez Zamawiającego dokumentów opracowanych przez Wykonawcę, w których osoba trzecia poprawiała wady. Nie wniesienie uwag w w/w terminie oznacza akceptację przekazanej dokumentacji. W takim wypadku Wykonawca w dalszym ciągu pełni nadzór autorski nad realizacją całości prac budowlanych i składa u zamawiającego oświadczenie, o którym mowa w art. 36a, ust.6 ustawy Prawo budowlane.
6) Wykonawca ma obowiązek poinformowania w terminie do 2 dni roboczych o wszelkich okolicznościach, które mogą opóźnić lub uniemożliwić realizację przedmiotu zamówienia. Jeżeli przyczyną opóźnienia lub uniemożliwienia realizacji przedmiotu zamówienia jest sytuacja zastana przez Wykonawcę, a nie posiadał on wiedzy o tym na etapie postępowania o udzieleniu zamówienia, to o fakcie uniemożliwiającym mu należyte i terminowe wywiązanie się z umowy winien powiadomić Zamawiającego w terminie do tygodnia od dnia podpisania umowy. W przypadku niezachowania w/w terminów Wykonawca poniesie odpowiedzialność za niezrealizowanie umowy lub za opóźnienia w jej realizacji z przyczyn zawinionych przez Wykonawcę.
7) Bezpośrednio przed podpisaniem umowy, Wykonawca przedłoży polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej na kwotę co najmniej 1 000 000 zł zabezpieczającą na wypadek zdarzeń na placu budowy powstałych w wyniku zaniedbań nadzoru autorskiego bądź wad dokumentacji projektowej (w tym również wad ukrytych). W przypadku zakończenia okresu obowiązywania polisy w trakcie trwania umowy, Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić Zamawiającemu prolongatę ubezpieczenia na czas trwania umowy.
8) Wykonawca ponosi odpowiedzialność również za wady dokumentacji projektowej, które ujawnią się podczas eksploatacji obiektu.

Kody CPV:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 168

Informacja na temat wadium:
1. Przystępując do przetargu, Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium do dnia 3.04.2009 r. do godz. 10:00 w kwocie 12 000 zł.
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm).
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego nr 80 1240 4722 1111 0000 4860 8042.
4. Warunkiem uznania wpłaty wadium będzie załączone do oferty potwierdzenie bankowe wykonania przelewu na rachunek bankowy Zamawiającego.
5. Wadium zostanie zwrócone z chwilą, gdy:
1) upłynie termin związania ofertą,
2) zostanie zawarta umowa w sprawie zamówienia i zostanie wniesione zabezpieczenie należytego wykonania umowy,

3) zamawiający unieważni postępowanie, a protesty zostaną ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynie termin ich wnoszenia.
6. Z zastrzeżeniem art 46 ust 4a ustawy Prawo zamówień publicznych wadium zostanie zwrócone niezwłocznie na wniosek Wykonawcy:
1) który wycofał ofertę przed upływem składania ofert,
2) który został wykluczony z postępowania,
3) którego oferta została odrzucona.
7. Wadium wniesione w pieniądzu zostanie zwrócone wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
8. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana:
1) odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
2) nie będzie w stanie z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy zawrzeć umowy w sprawie zamówienia publicznego
9. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 w/w ustawy lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.

opis_war:
Warunki, które muszą spełniać wykonawcy biorący udział w postępowaniu określone są
w art. 22 ust 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst
jednolity: Dz. U. z 2007 r. nr 223, poz. 1655, z późn. zm.).
Wykonawca winien wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) zrealizował/opracował co najmniej 3 kompleksowe dokumentacje projektowe dla obiektów mieszkalnych lub użyteczności publicznej, o powierzchni użytkowej co najmniej 2 tys. m², oraz wykazać co najmniej jedną usługę sprawowania nadzoru autorskiego nad oddanym do użytku obiektem mieszkalnym lub użyteczności publicznej, o powierzchni użytkowej co najmniej 2 tys. m²,
Osoby, o których mowa w ust. 1 pkt 8 muszą posiadać niezbędne doświadczenie. tj. w okresie ostatnich 8 lat każda z tych osób wykonała odpowiednie dla posiadanych uprawnień opracowania i projekty branżowe wchodzące w skład projektów budowlanych i wykonawczych minimum 2 obiektów mieszkalnych lub użyteczności publicznej, o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 2 tys. m2,
Osoba, która będzie wykonywać kosztorysy inwestorskie powinna wykazać, że okresie ostatnich 5 lat wykonała kosztorysy inwestorskie wraz z przedmiarami robót dla minimum 2 obiektów mieszkalnych lub użyteczności publicznej, o powierzchni minimum 2 tys. m2.

inf_osw:
Zamawiający żąda przedstawienia następujących dokumentów:

1. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, określające pełna nazwę, status prawny i dokładny adres firmy, potwierdzające, że Wykonawca jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym.
Zaświadczenie winno jednoznacznie wskazywać osobę/y upoważnioną/e do dokonywania czynności prawnych w imieniu Wykonawcy (należyta reprezentacja).
W przypadku:
1) podmiotów posiadających osobowość prawną jak i spółek prawa handlowego nie posiadających osobowości prawnej - wyciąg z rejestru sądowego.
2) osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą - zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.
3) wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia - pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.
UWAGA
Dokument nie jest wymagany od wykonawców nie prowadzących działalności gospodarczej
2. Pełnomocnictwo osoby/osób podpisującej/podpisujacych ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy składającej ofertę.
W przypadku udzielenia pełnomocnictwa, wymagana jest forma i rodzaj pełnomocnictwa właściwego do poszczególnych czynności,
3. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego albo równoważne zaświadczenie
właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia osoby w zakresie
określonym w art. 24 ust 1 pkt 4-8 ustawy Prawo zamówień publicznych,
4. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego albo równoważne zaświadczenie
właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia osoby w zakresie
określonym w art. 24 ust 1 pkt 9 ustawy Prawo zamówień publicznych,
5. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego
oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia
Społecznego, potwierdzających odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem
podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne lub zaświadczeń,
że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych
płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
6. Wykaz wykonanych w okresie ostatnich 3 lat usług porównywalnych z zamówieniem
opisanym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zgodnie z wymaganiami określonymi w w/w warunkach udziału w postępowaniu, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu (rodzaju obiektu i jego powierzchni użytkowej, dat wykonania i nazwy kontrahenta). Do wykazu należy załączyć dokumenty potwierdzające, że usługi zostały wykonane należycie.
7. Wykaz wykonanych usług przez osoby, o których mowa w ust. 8, zgodnie z wymaganiami określonymi w w/w określonych warunkach udziału w postępowaniu. Do wykazu należy załączyć dokumenty potwierdzające, że usługi zostały wykonane należycie.
8. Wykaz osób, które będą odpowiedzialne za wykonywane zamówienie lub będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z zakresem wykonywanych przez nich czynności.
9. Uprawnienia niezbędne do wykonania określonych prac lub czynności w zakresie określonym w przedmiocie zamówienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień (odpis decyzji o nadaniu uprawnień oraz aktualne zaświadczenie z właściwej izby samorządu zawodowego), tj.: uprawnienia budowlane do projektowania

w specjalności:
1) architektonicznej,
2) konstrukcyjno-budowlanej,
3) drogowej
4) telekomunikacyjnej
5) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych
6) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych
i elektroenergetycznych.
10. Dokument potwierdzający wniesienie wadium.

UWAGA:

Wymienione dokumenty muszą być aktualne na dzień składania ofert.
W przypadku dokumentów wymienionych w ust 1, 3 i 4 za aktualne uważa się dokumenty wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku dokumentów wymienionych w ust 5 za aktualne uważa się dokumenty wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć dokumenty zgodne ze stanem faktycznym.
Wniosek o zmianę wpisu w dokumencie kierowany do stosownego urzędu nie stanowi dokumentu w rozumieniu Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane.
Wykonawca zobowiązany jest złożyć oryginały lub kserokopie dokumentów poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W przypadku pełnomocnictwa Wykonawca jest zobowiązany przedstawić oryginał, odpis notarialny lub kserokopię potwierdzoną przez notariusza.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2:
Termin złoż. wniosku o wydanie decyzji w sprawie zmiany pozw. na budowę

Znaczenie kryterium 2: 5

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: MOPS w Krakowie, ul. Józefińska 14, pok. 002

Data składania wniosków, ofert: 03/04/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
dziennik podawczy MOPS w Krakowie, ul. Józefińska 14

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
10. Warunki dodatkowe:
1) Wykonawca ma bezwzględny obowiązek, przed złożeniem oferty, zapoznać się z miejscem realizacji inwestycji oraz posiadanymi przez Zamawiającego dokumentami. Zamawiający wyznacza termin wizji lokalnej na dzień 27 marca 2009 r., godz. 12:00.
2) W razie stwierdzenia, że aktualne warunki na placu budowy, posiadane przez Zamawiającego dokumenty lub warunki postawione w siwz mogą mieć negatywny wpływ na realizację niniejszego zamówienia, a w szczególności przyczynić się do jego opóźnień lub uniemożliwić jego realizację, Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie zgłosić ten fakt Zamawiającemu przed terminem składania ofert.
3) Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w ofercie wszystkich kosztów, jakie poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
4) Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia zapewniając na własny koszt siłę roboczą, wszystkie środki techniczne potrzebne do jego realizacji oraz wszystkie usługi specjalistyczne.
5) Wraz z dokumentacją projektową Wykonawca złoży oświadczenie o sporządzeniu projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej zgodnie z art. 20, ust. 4 ustawy Prawo budowlane.
6) Zamawiający posiada prawo do dysponowania na cele budowlane nieruchomościami oznaczonymi na mapie jako działki: 51/2 i 56/3.
7) Dopuszcza się podzlecanie części prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia. Wszyscy podwykonawcy muszą posiadać stosowne uprawnienia do wykonywania podzlecanych prac oraz posiadać doświadczenie określone w rozdz. III ust. 2 siwz.
8) Zlecenia na opracowanie kosztorysów inwestorskich dla robót zamiennych lub dodatkowych będą przesyłane w postaci odrębnych zamówień. Termin realizacji takiego zamówienia wynosi do 3 dni od daty jego otrzymania.
9) Zamawiający zawarł odrębną umowę na opracowanie dokumentacji projektowo - wykonawczej, uzyskanie wymaganych prawem uzgodnień i pozwoleń na przełożenie instalacji odprowadzającej wodę opadową z cmentarza przy ul. Rozrywka zgodnie z warunkami określonymi przez Krakowski Zarząd Komunalny, znak KZK/S/45762/07/IU/29905 oraz podłączenie kanalizacji opadowej projektowanego budynku domu pomocy społecznej do przekładanego fragmentu sieci. W związku z tym Wykonawca wyrazi zgodę na wykorzystanie opracowanej przez niego dokumentacji projektowej wykonawcy projektu podłączenia kanalizacji opadowej projektowanego budynku. Jeżeli uzyskanie pozwolenia na budowę obiektu kubaturowego będzie wymagało przedstawienia rozwiązania sposobu odprowadzenia wód opadowych należy zaprojektować szczelny zbiornik na wody opadowe jako rozwiązanie tymczasowe do momentu uzyskania niezbędnych decyzji pozwalających na wpięcie obiektu do istniejącej kanalizacji opadowej.
10) Wykonawca ma obowiązek przekazać Zamawiającemu:
a) wszystkie uzgodnienia i dokumenty uzyskane w celu realizacji przedmiotu zamówienia, w tym wszystkie dokumenty uzyskane przez Wykonawcę na podstawie pełnomocnictwa udzielonego mu przez Zamawiającego,
b) kompletny wniosek o wydanie wymaganych pozwoleń na budowę i zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych z potwierdzeniem i datą wpływu do Wydziału Architektury i Urbanistyki UMK.
11) W przypadku braku możliwości kontynuowania prac budowlanych z przyczyn zależnych od Wykonawcy (tj. m.in. nie usunięcia wad dokumentacji w wyznaczonym terminie, rozwiązania umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, itp.) wyraża on zgodę na:
a) usunięcie, w trybie art. 49, ust. 2 ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych zastępczo wad dokumentacji projektowej przez osoby trzecie posiadające do tego odpowiednie uprawnienia,
b) pełnienia nadzoru przez osoby trzecie, posiadające do tego odpowiednie uprawnienia, nad zgodnością realizacji budowy z projektem, przy czym Wykonawca nie traci prawa do nadzoru nad sposobem korzystania z opracowanej przez niego dokumentacji projektowej. Koszty związane z wykonywaniem przez osoby trzecie obowiązków należących do wykonawcy będą obciążać Wykonawcę.
Zamawiający nie musi występować do Wykonawcy o wyrażenie zgody na powyższe.
Podstawą do wykonania w/w czynności zastępczo na koszt Wykonawcy ma być sama umowa oraz warunek, że nie można kontynuować inwestycji z przyczyn zależnych od Wykonawcy. Zamawiający powiadomi o tym fakcie Wykonawcę pisemnie.
12) Wykonawca jest związany ofertą przez 30 dni licząc od upływu terminu składania ofert.
13) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zawarł umowę na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 19 do siwz, w terminie określonym przez Zamawiającego w wezwaniu do jej podpisania.
14) Zamawiający może udzielić Wykonawcy zamówień uzupełniających w trybie zamówienia z wolnej ręki w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia.

VII. Termin wykonania zamówienia:
1. Złożenie do akceptacji Zamawiającego poprawionej koncepcji architektonicznej:
do 28 dni od dnia podpisania umowy.
2. Złożenie wniosku o wydanie decyzji w sprawie zmiany pozwolenia na budowę:
do 42 dni od daty zawarcia umowy*. Ponadto do 14 dni od zawarcia umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu wykaz nieruchomości, dla których niezbędne będzie wykazanie się prawem do dysponowania na cele budowlane, dla prawidłowej realizacji całej inwestycji.
3. Dostarczenie projektu budowlanego, projektów wykonawczych, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich, dla obiektu kubaturowego: do 28 dni od daty złożenia wniosku, o którym mowa w ust. 2
4. Zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych w zakresie przyłączy: do 112 dni od daty zawarcia umowy.
5. Dostarczenie projektu budowlanego, projektów wykonawczych, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich, dla budowy przyłączy: do 5 dni od daty zgłoszenia, o którym mowa w ust. 4
6. Złożenie wniosku o wydanie decyzji ULICP** oraz w sprawie pozwolenia na budowę** w zakresie budowy lub przebudowy sieci niezbędnych dla realizacji inwestycji: do 168 dni od daty zawarcia umowy.
7. Dostarczenie projektu budowlanego, projektów wykonawczych, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich, dla budowy*** lub przebudowy*** sieci: do 28 dni od daty złożenia wniosku, o którym mowa w ust. 6.
8. Przekazanie kosztorysów inwestorskich, przedmiarów robót oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót w przypadku robót dodatkowych, których wykonanie nie stanowi istotnego odstępstwa od zatwierdzonego projektu budowlanego, na podstawie którego została wydana decyzja o zmianie pozwolenia na budowę oraz aktualizacja kosztorysów inwestorskich - do 3 dni od daty udzielenia zamówienia częściowego.
9. Decyzje administracyjne w sprawie pozwolenia na budowę oraz potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych zostaną przekazane Zamawiającemu niezwłocznie po ich otrzymaniu przez Wykonawcę, tj. w terminie nie dłuższym niż 3 dni od ich otrzymania
10. Uwaga: W razie konieczności dla przedmiotowego zamierzenia inwestycyjnego należy uzyskać decyzję w sprawie pozwolenia wodno-prawnego oraz decyzję w sprawie środowiskowych uwarunkowań dla planowanego przedsięwzięcia. Termin realizacji zamówienia może zostać zmieniony w razie konieczności, dla umożliwienia przeprowadzenia stosownych postępowań. W każdym innym przypadku zmiana terminu zależy wyłącznie od Zamawiającego, który oceni, czy Wykonawca dochował należytej staranności w realizacji zamówienia i mimo to nie mógł dotrzymać terminów umownych.
* Ewentualne braki we wniosku i zgłoszeniu Wykonawca zobowiązany jest usunąć w
terminie do 7 dni od daty wezwania.
** Jeżeli będzie wymagane.
*** Jeżeli wyniknie konieczność sporządzenia takich opracowań.

Podobne przetargi

336652 / 2009-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wieliczka - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie zamiennej dokumentacji projektowej do okumentacji przekazanej w 2004 i 2007 roku na zadanie: Budowa Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego w Wieliczce.

79660 / 2009-03-26 - Podmiot prawa publicznego

Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie kompleksowej dokumentacji architektoniczno-budowlanej i wykonawczej budowy budynku G wraz z zagospodarowaniem działki nr 289/169 na osiedlu Stare Stawy w Oświęcimiu

165078 / 2009-05-25 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie wielobranżowych projektów budowlanych i wykonawczych, przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich i STWiOR wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę dla zadania pn. Przebudowa budynku technicznego AGH (Z-11) w Krakowie przy ul. Reymonta 23- ZP/0252/2009

304410 / 2011-09-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Nowy Targ - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
wykonanie prac projektowych dla zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja i rozbudowa systemów odwodnieniowych w zakresie: 1/ zlewnia potoku Skotnica w Nowym Targu od ulicy Norwida do pot. Czarny Dunajec, 2/ ciek wodny b.n. na odcinka od ulicy Kokoszków do rzeki Dunajec z ujściem poniżej stopnia wodnego na tzw. złączach, 3/ uzyskanie pozwoleń na budowę lub zgłoszeń robót nie wymagających pozwolenia na budowę dla powyższych zadań.

8910 / 2009-01-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Nowy Sącz - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej termomodernizacji budynku Gimnazjum nr 2 ul. Szkolna 7 w Nowym SÄ…czu.

208145 / 2013-10-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Rewitalizacja Parku im. Anny i Erazma Jerzmanowskich w Krakowie Prokocimiu - opracowanie dokumentacji projektowej. Znak sprawy 20/VIII/2013

276556 / 2011-09-07 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
wykonanie przedmiarów, kosztorysów, WKI oraz STWiORB dla przerwanej inwestycji pn.: Przebudowa paw. D-4 na sale dydaktyczne i laboratoria dla tworzonego Wydziału Energetyki i Paliw AGH w ramach działania 13.1 Infrastruktura szkolnictwa wyższego priorytetu XIII, POIiŚ 2007-2013.

344470 / 2010-10-25 - Inny: PGL LP

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
1. Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej na przebudowę dachu i remont elewacji oraz modernizację pokoi gościnnych oraz 2. Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej na wykonanie klimatyzacji pomieszczeń w budynku biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie przy al. Słowackiego 17a;.

41197 / 2016-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wadowice Urząd Miejski - Wadowice (małopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej zagospodarowania terenu Ogrodu Pielgrzyma przy ul. Kościelnej w Wadowicach

144377 / 2015-10-02 - Inny: samorzÄ…dowa instytucja kultury

Nowohuckie Centrum Kultury - Kraków (małopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Zaprojektowanie i wykonanie przyłączy energetycznego i wodnego sztucznego lodowiska przy Nowohuckim Centrum Kultury

140028 / 2013-04-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza SPZOZ - Tarnów (małopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
1 Przedmiotem zamówienia publicznego jest : Roboty budowlane w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza SPZOZ w Tarnowie polegają na wykonaniu m.in.:,,Wykonanie dokumentacji projektowej, zakup i montaż automatycznego bezprzewodowego systemu parkingowego wraz z niezbędnymi pracami budowlanymi, w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie ul. Lwowska 178 a.

184719 / 2009-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie decyzji administracyjnych dla budowy sieci i przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynku Rodzinnego Domu Dziecka przy ul. Deszczowej 5 w Krakowie

176835 / 2014-08-18 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Powiatowy Limanowa - Limanowa (małopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie kompletnych dokumentacji projektowo - kosztorysowych wyszczególnionych w 2 zadaniach: zadanie nr 1 - Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej przebudowy Laboratorium Analitycznego w Szpitalu Powiatowym w Limanowej zadanie nr 2 - Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej przebudowy Apteki Szpitalnej w Szpitalu Powiatowym w Limanowej

296655 / 2008-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Nowy Sącz - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowej termomodernizacji obiektów oświatowych na terenie Miasta Nowego Sącza, w tym SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 ul. Szkolna nr 9.