Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

173431 / 2014-08-11 - Uczelnia publiczna / Uniwersytet Gdański (Gdańsk)

Zaprojektowanie i wykonanie remontu, przebudowy i docieplenia budynku Domu Studenckiego nr 3 Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku przy ul. Polanki 65

Opis zamówienia

1. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 45110000-1; 45111291-4; 45400000-1; 45421000-4; 45443000-4; 45310000-3.
2. Przedmiotem zamówienia jest: zaprojektowanie i wykonanie remontu, przebudowy i docieplenia budynku Domu Studenckiego nr 3 Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku przy ul. Polanki 65 z zagospodarowaniem terenu wraz z drogą ppoż. spełniającą przepisy bezpieczeństwa pożarowego, a także serwis i konserwacja wszystkich zamontowanych systemów oraz urządzeń, w tym klimatyzacji, wraz z materiałami eksploatacyjnymi w okresie gwarancji - zgodnie z obowiązującymi przepisami i DTR urządzeń.
3. Zakres prac obejmuje zaprojektowanie i wykonanie remontu, przebudowy i docieplenia budynku Domu Studenckiego nr 3 Uniwersytetu Gdańskiego wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień, ekspertyz, decyzji, map, itd.
Podstawowe dane liczbowe:
1) powierzchnia całkowita netto budynku - 3355,14 m2,
2) kubatura budynku - 10772,0 m3.
4. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Dokumentację projektową, tj.:
a) Projekt budowlany i wykonawczy remontu budynku.
b) Projekt budowlany i wykonawczy przebudowy budynku.
c) Projekt budowlany i wykonawczy docieplenia budynku.
d) Projekt wyposażenia wnętrz z kolorystyką i aranżacją.
Projekt budowlany musi być opracowany w zakresie zgodnym z art. 34 ust. 3 ustawy Prawo budowlane przez osoby posiadające wymagane uprawnienia.
Projekt budowlany winien być sporządzony w 5 egz. Wykonawca dostarczy projekty budowlane dla potrzeb Zamawiającego w 2 egz. w wersji papierowej i na płycie CD w wersji dwg. i pdf.
Projekt musi posiadać niezbędne uzgodnienia i decyzje.
Zamawiający udostępnia posiadane materiały do projektowania - załącznik nr 2 (do SIWZ). Wykonawca winien je przeanalizować i uzupełnić w niezbędnym do projektowania zakresie.
Wszystkie materiały niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, jak np. ekspertyzy, badania, inwentaryzacja obiektu, wykonanie odkrywek, uzyskanie opinii, uzgodnień, pozwoleń, decyzji i map, Wykonawca uzyska własnym staraniem i kosztem.
Wszystkie wystąpienia z wnioskami do organów administracyjnych oraz do właścicieli sieci, urządzeń i obiektów w sprawie warunków i uzgodnień dokumentacji projektowej należy przesłać Zamawiającemu do wiadomości.
Wykonawca zobowiązany jest przesłać Zamawiającemu kopie wszystkich uzyskanych warunków, opinii, uzgodnień i decyzji niezwłocznie po ich otrzymaniu.
Dokumentacja, tj. zaprojektowane systemy, materiały, urządzenia, technologia, kolorystyka i wyposażenie, musi być uzgodniona z Zamawiającym.
Zamawiający udzieli Wykonawcy koniecznych pełnomocnictw.
e) Projekty wykonawcze sporządzone w formie odrębnych opracowań branżowych oraz w wyżej wymienionym zakresie.
f) Kosztorys uproszczony.
g) Harmonogram realizacji robót.
h) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
Wykonawca dostarczy projekty wykonawcze i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót dla potrzeb Zamawiającego w 3 egz. w wersji papierowej i na płycie CD w wersji dwg. i pdf oraz kosztorys w 2 egz. w wersji papierowej i na płycie CD w wersji pdf i w programie kosztorysowym np. Norma.
i) Pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji zadania.
2) Roboty budowlano-montażowe i instalacyjne zgodnie z dokumentacją opracowaną i uzgodnioną z Zamawiającym, obejmujące m.in.:
a) W ramach robót budowlanych należy wykonać:
- roboty rozbiórkowe, demontażowe;
- ścianki działowe;
- tynki;
- ułożenie glazury, posadzki z wymianą wszystkich warstw do stropu z uwzględnieniem w pomieszczeniach mokrych (łazienki) dodatkowej izolacji przeciwwodnej folią w płynie z warstwą wykończeniową w zależności od pomieszczenia, terakoty, gresu antypoślizgowego, paneli, wykładziny dywanowej. Wykładziny posadzkowe muszą być przeznaczone do montażu w obiektach użyteczności publicznej o bardzo dużym natężeniu ruchu;
- wymianę stolarki okiennej (wszystkie okna rozwierno-uchylne, okna na parterze antywłamaniowe, klamki z kluczykami, w pomieszczeniach łazienek nieprzezierne) wraz z parapetami i wymianę stolarki drzwiowej (drzwi wewnętrzne i zewnętrzne) z montażem daszków wejściowych. Na oknach w piwnicy należy dodatkowo zamontować kraty;
- remont elewacji z ociepleniem ścian zewnętrznych należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, styropianem gr. min 15 cm ze wzmocnieniem narożników, wykonaniem tynku cienkowarstwowego mineralnego typu baranek z wykończeniem wierzchnim elewacji farbą fasadową o mineralnym charakterze ze spoiwem charakteryzującym się wysoką dyfuzyjnością dla pary wodnej, bardzo dobrze chroniącą podłoże przed opadami atmosferycznymi z zawartością żywic silikonowych oraz dodatkami przeciw rozwojowi alg pleśni i grzybów w wysokim standardzie z montażem uchwytów pod montaż reklam, wymianą parapetów zewnętrznych;
- remont dachu wraz z ociepleniem, naprawą podłoża i wymianą pokrycia dachowego z zastosowaniem papy termozgrzewalnej, rynien, rur spustowych, opierzeń, naprawą kominów, wymianą oświetlenia zewnętrznego na budynku oraz wymianą i dostosowaniem do nowych przepisów instalacji odgromowej z nowymi złączami kontrolnymi z montażem zwodów instalacji piorunochronnej na dachu oraz przewodów odprowadzających z drutu stalowego ocynkowanego fi 8 prowadzonych po ścianach elewacji w rurkach PCV o średnicy nie mniejszej niż fi 28 i grubości ścianek min. 5 mm, w projektowanej warstwie styropianu z wyprowadzeniem złączy kontrolnych przed lico elewacji wraz z ich zabezpieczeniem;
- wykonanie obudowy przewodów instalacyjnych w tym kanałów wentylacyjnych;
- montaż sufitów podwieszonych;
- uzupełnienie ścian;
- naprawę tynków;
- wykonanie gładzi gipsowej oraz roboty malarskie;
- montaż balustrad ze stali nierdzewnej w tym schodów;
- aranżacją holu wejściowego;
- odcięcie starego, nieczynnego kanału ciepłowniczego;
- w ramach zagospodarowania terenu należy wykonać opaskę wokół budynku, śmietnik, chodniki oraz drogę ppoż.;
- w budynku przewidziano na parterze pokój przystosowany dla potrzeb niepełnosprawnych;
- zakres przedmiotu zamówienia obejmuje również dostawę i montaż kompleksowy pierwszego wyposażenia w tym mebli wbudowanych takich jak szafy wbudowane, szafki pod zlewozmywaki i umywalki, zabudowa kuchni i pokojów śniadaniowych z szafkami i blatami z konglomeratu, wyposażenia łazienek w tym szafek, luster, uchwytów na papier toaletowy, wieszaków, uchwytów, suszarek elektrycznych do rąk typu łapki, koszy na śmieci, itp. oraz dostawę i montaż kuchenek elektrycznych (płyta ceramiczna elektryczna, piekarnik elektryczny), okapów, lodówek, pralnic, pralek automatycznych, telewizora płaskiego 46 cali oraz dostawę 4 szt. przenośnych aparatów telefonicznych i lampek na biurka. Zakres przedmiotu zamówienia nie obejmuje dostawy mebli ruchomych takich jak: biurka, krzesła, tapczany, stoły, regały, stoliki, kanapy, fotele oraz dostawy sejfu.
b) W ramach robót instalacyjnych należy wykonać niżej wymienione instalacje:
- instalacja c.o. wraz z grzejnikami i armaturą grzejnikową odcinającą i regulującą wraz z wymianą węzła c.o.;
- instalacja wod.-kan.
- instalacja hydrantowa spełniająca wymogi przepisów ppoż.;
- instalacja wentylacji;
- instalacja klimatyzacji;
- likwidacja instalacji gazowej;
- instalacja oświetlenia ogólnego (standardowe źródła światła, w ograniczonym asortymencie, łatwo dostępne, ekonomiczne i tanie w eksploatacji);
- instalacja oświetlenia ewakuacyjnego (natężenie min. 5 lx);
- instalacja gniazdek wtyczkowych ogólnych i zasilania komputerów;
- tablica główna rozdzielcza i tablice obwodowe;
- wewnętrzne linie zasilające;
- instalacja połączeń wyrównawczych;
- zabezpieczenia przeciwprzepięciowe instalacji;
- instalacja piorunochronna budynku;
- instalacje teletechniczne nisko prądowe (instalacja sieci komputerowej, telefonicznej - standard okablowania 6 kategorii);
- instalacja telewizji przemysłowej CCTV;
- instalacja systemu oddymiania grawitacyjnego klatek schodowych;
- instalacja SAP;
- instalacja radiowo-telewizyjna (RTV);
- instalacja domofonowa (ID).
c) Zamawiający wymaga uruchomienia systemu łączności w budynku DS nr 3.
d) Zakres prac obejmuje również dostawę podręcznego sprzętu ppoż. hydrantów ppoż. wewnętrznych z wężem półsztywnym, oznakowanie dróg ewakuacyjnych, wywóz i utylizację materiałów z rozbiórki i demontażu, wykonanie pomiarów i badań kontrolnych w tym natężenia oświetlenia dokładne sprzątanie obiektu z konserwacją posadzek i myciem okien.
3) Serwis i konserwację wszystkich zamontowanych systemów oraz urządzeń, w tym klimatyzacji, wraz z materiałami eksploatacyjnymi w okresie gwarancji - zgodnie z obowiązującymi przepisami i DTR urządzeń, nie rzadziej niż raz na kwartał, przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.
Wykonawca zapewnia czas reakcji serwisu od zgłoszenia awarii: 2 godziny.
5. Warunki prowadzenia robót:
1) Zamawiający przekaże Wykonawcy do realizacji plac budowy obejmujący teren określony dokumentacją projektową.
2) Wykonawca zapewni warunki umożliwiające prawidłowe wykonanie robót budowlano - montażowych oraz uwzględni w wynagrodzeniu ryczałtowym wszystkie koszty z tym związane.
3) Roboty budowlane mają być odpowiednio zabezpieczone, a plac budowy utrzymywany w należytym porządku. Roboty głośne i uciążliwe dla otoczenia będą mogły być wykonywane w terminach uzgodnionych z Zamawiającym. Należy się liczyć z koniecznością wykonywania robót w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz w dni ustawowo wolne od pracy.
4) Wykonawca będzie zobowiązany do usunięcia wszystkich szkód powstałych w obiekcie na skutek prowadzonych robót oraz doprowadzenia miejsc, z których będzie korzystał w trakcie prac, do stanu nie gorszego niż jaki zastał (również w zakresie estetyki).
5) Wykonawca ponosi koszty dostawy mediów (woda, energia, ogrzewanie).
6. Należy przyjąć wysoki standard wykonywanych robót.
7. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa program funkcjonalno-użytkowy stanowiący załącznik nr 2 (do SIWZ).
8. Ryzyko prawidłowości ustalenia przedmiaru i kosztów wykonania przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca.
9. Informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte w którymkolwiek dokumencie uważa się za obowiązujące.
10. Wszelkie roboty, prace dodatkowe, czynności, materiały, rozwiązania, itd. nieopisane lub niewymienione w programie funkcjonalno-użytkowym, a konieczne do przeprowadzenia z punktu widzenia prawa, sztuki i praktyki budowlanej, itd. muszą być przewidziane przez Wykonawcę na podstawie analizy dokumentacji dołączonej do SIWZ. Roboty takie muszą być uwzględnione w cenie oferty.
11. Zamawiający w trakcie trwania robót budowlanych przewiduje zamieszczenie na budynku i rusztowaniach reklam kontrahenta wskazanego przez Uniwersytet Gdański. Umieszczenie reklamy przewiduje się w zależności od harmonogramu prowadzenia prac związanych z remontem elewacji (na budynku lub elewacjach). Bez zgody Zamawiającego nie można umieszczać reklam na budynku i rusztowaniach.
12. Jeśli gdziekolwiek w programie funkcjonalno-użytkowym lub opisie przedmiotu zamówienia zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż zagwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w ww. dokumentach. Podane w opisach przedmiotu zamówienia nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 29 i 7 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych, technicznych i technologicznych Zamawiającego. W przypadku materiałów, których znaki towarowe podano w programie funkcjonalno-użytkowym lub opisie przedmiotu zamówienia poprzez równoważność Zamawiający rozumie zastosowanie takich materiałów, których parametry techniczne jakościowe i technologiczne nie będą gorsze od materiałów jakie zostały przyjęte w programie funkcjonalno-użytkowym lub opisie przedmiotu zamówienia i zostaną zaakceptowane przez Zamawiającego.
13. Wymagany okres gwarancji: 36 miesięcy - od daty zakończenia czynności odbioru końcowego robót - szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 11 projektu umowy (załącznik nr 6 do SIWZ).
14. Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu. Termin wizji należy uzgodnić z Zamawiającym

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 173431

Data publikacji: 2014-08-11

Nazwa: Uniwersytet Gdański

Ulica: ul. Bażyńskiego 1A

Numer domu: 1A

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-952

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 058 5232344

Numer faxu: 058 5232484, 5523741

Adres strony internetowej: www.ug.edu.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zaprojektowanie i wykonanie remontu, przebudowy i docieplenia budynku Domu Studenckiego nr 3 Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku przy ul. Polanki 65

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 45110000-1; 45111291-4; 45400000-1; 45421000-4; 45443000-4; 45310000-3.
2. Przedmiotem zamówienia jest: zaprojektowanie i wykonanie remontu, przebudowy i docieplenia budynku Domu Studenckiego nr 3 Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku przy ul. Polanki 65 z zagospodarowaniem terenu wraz z drogą ppoż. spełniającą przepisy bezpieczeństwa pożarowego, a także serwis i konserwacja wszystkich zamontowanych systemów oraz urządzeń, w tym klimatyzacji, wraz z materiałami eksploatacyjnymi w okresie gwarancji - zgodnie z obowiązującymi przepisami i DTR urządzeń.
3. Zakres prac obejmuje zaprojektowanie i wykonanie remontu, przebudowy i docieplenia budynku Domu Studenckiego nr 3 Uniwersytetu Gdańskiego wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień, ekspertyz, decyzji, map, itd.
Podstawowe dane liczbowe:
1) powierzchnia całkowita netto budynku - 3355,14 m2,
2) kubatura budynku - 10772,0 m3.
4. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Dokumentację projektową, tj.:
a) Projekt budowlany i wykonawczy remontu budynku.
b) Projekt budowlany i wykonawczy przebudowy budynku.
c) Projekt budowlany i wykonawczy docieplenia budynku.
d) Projekt wyposażenia wnętrz z kolorystyką i aranżacją.
Projekt budowlany musi być opracowany w zakresie zgodnym z art. 34 ust. 3 ustawy Prawo budowlane przez osoby posiadające wymagane uprawnienia.
Projekt budowlany winien być sporządzony w 5 egz. Wykonawca dostarczy projekty budowlane dla potrzeb Zamawiającego w 2 egz. w wersji papierowej i na płycie CD w wersji dwg. i pdf.
Projekt musi posiadać niezbędne uzgodnienia i decyzje.
Zamawiający udostępnia posiadane materiały do projektowania - załącznik nr 2 (do SIWZ). Wykonawca winien je przeanalizować i uzupełnić w niezbędnym do projektowania zakresie.
Wszystkie materiały niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, jak np. ekspertyzy, badania, inwentaryzacja obiektu, wykonanie odkrywek, uzyskanie opinii, uzgodnień, pozwoleń, decyzji i map, Wykonawca uzyska własnym staraniem i kosztem.
Wszystkie wystąpienia z wnioskami do organów administracyjnych oraz do właścicieli sieci, urządzeń i obiektów w sprawie warunków i uzgodnień dokumentacji projektowej należy przesłać Zamawiającemu do wiadomości.
Wykonawca zobowiązany jest przesłać Zamawiającemu kopie wszystkich uzyskanych warunków, opinii, uzgodnień i decyzji niezwłocznie po ich otrzymaniu.
Dokumentacja, tj. zaprojektowane systemy, materiały, urządzenia, technologia, kolorystyka i wyposażenie, musi być uzgodniona z Zamawiającym.
Zamawiający udzieli Wykonawcy koniecznych pełnomocnictw.
e) Projekty wykonawcze sporządzone w formie odrębnych opracowań branżowych oraz w wyżej wymienionym zakresie.
f) Kosztorys uproszczony.
g) Harmonogram realizacji robót.
h) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
Wykonawca dostarczy projekty wykonawcze i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót dla potrzeb Zamawiającego w 3 egz. w wersji papierowej i na płycie CD w wersji dwg. i pdf oraz kosztorys w 2 egz. w wersji papierowej i na płycie CD w wersji pdf i w programie kosztorysowym np. Norma.
i) Pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji zadania.
2) Roboty budowlano-montażowe i instalacyjne zgodnie z dokumentacją opracowaną i uzgodnioną z Zamawiającym, obejmujące m.in.:
a) W ramach robót budowlanych należy wykonać:
- roboty rozbiórkowe, demontażowe;
- ścianki działowe;
- tynki;
- ułożenie glazury, posadzki z wymianą wszystkich warstw do stropu z uwzględnieniem w pomieszczeniach mokrych (łazienki) dodatkowej izolacji przeciwwodnej folią w płynie z warstwą wykończeniową w zależności od pomieszczenia, terakoty, gresu antypoślizgowego, paneli, wykładziny dywanowej. Wykładziny posadzkowe muszą być przeznaczone do montażu w obiektach użyteczności publicznej o bardzo dużym natężeniu ruchu;
- wymianę stolarki okiennej (wszystkie okna rozwierno-uchylne, okna na parterze antywłamaniowe, klamki z kluczykami, w pomieszczeniach łazienek nieprzezierne) wraz z parapetami i wymianę stolarki drzwiowej (drzwi wewnętrzne i zewnętrzne) z montażem daszków wejściowych. Na oknach w piwnicy należy dodatkowo zamontować kraty;
- remont elewacji z ociepleniem ścian zewnętrznych należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, styropianem gr. min 15 cm ze wzmocnieniem narożników, wykonaniem tynku cienkowarstwowego mineralnego typu baranek z wykończeniem wierzchnim elewacji farbą fasadową o mineralnym charakterze ze spoiwem charakteryzującym się wysoką dyfuzyjnością dla pary wodnej, bardzo dobrze chroniącą podłoże przed opadami atmosferycznymi z zawartością żywic silikonowych oraz dodatkami przeciw rozwojowi alg pleśni i grzybów w wysokim standardzie z montażem uchwytów pod montaż reklam, wymianą parapetów zewnętrznych;
- remont dachu wraz z ociepleniem, naprawą podłoża i wymianą pokrycia dachowego z zastosowaniem papy termozgrzewalnej, rynien, rur spustowych, opierzeń, naprawą kominów, wymianą oświetlenia zewnętrznego na budynku oraz wymianą i dostosowaniem do nowych przepisów instalacji odgromowej z nowymi złączami kontrolnymi z montażem zwodów instalacji piorunochronnej na dachu oraz przewodów odprowadzających z drutu stalowego ocynkowanego fi 8 prowadzonych po ścianach elewacji w rurkach PCV o średnicy nie mniejszej niż fi 28 i grubości ścianek min. 5 mm, w projektowanej warstwie styropianu z wyprowadzeniem złączy kontrolnych przed lico elewacji wraz z ich zabezpieczeniem;
- wykonanie obudowy przewodów instalacyjnych w tym kanałów wentylacyjnych;
- montaż sufitów podwieszonych;
- uzupełnienie ścian;
- naprawę tynków;
- wykonanie gładzi gipsowej oraz roboty malarskie;
- montaż balustrad ze stali nierdzewnej w tym schodów;
- aranżacją holu wejściowego;
- odcięcie starego, nieczynnego kanału ciepłowniczego;
- w ramach zagospodarowania terenu należy wykonać opaskę wokół budynku, śmietnik, chodniki oraz drogę ppoż.;
- w budynku przewidziano na parterze pokój przystosowany dla potrzeb niepełnosprawnych;
- zakres przedmiotu zamówienia obejmuje również dostawę i montaż kompleksowy pierwszego wyposażenia w tym mebli wbudowanych takich jak szafy wbudowane, szafki pod zlewozmywaki i umywalki, zabudowa kuchni i pokojów śniadaniowych z szafkami i blatami z konglomeratu, wyposażenia łazienek w tym szafek, luster, uchwytów na papier toaletowy, wieszaków, uchwytów, suszarek elektrycznych do rąk typu łapki, koszy na śmieci, itp. oraz dostawę i montaż kuchenek elektrycznych (płyta ceramiczna elektryczna, piekarnik elektryczny), okapów, lodówek, pralnic, pralek automatycznych, telewizora płaskiego 46 cali oraz dostawę 4 szt. przenośnych aparatów telefonicznych i lampek na biurka. Zakres przedmiotu zamówienia nie obejmuje dostawy mebli ruchomych takich jak: biurka, krzesła, tapczany, stoły, regały, stoliki, kanapy, fotele oraz dostawy sejfu.
b) W ramach robót instalacyjnych należy wykonać niżej wymienione instalacje:
- instalacja c.o. wraz z grzejnikami i armaturą grzejnikową odcinającą i regulującą wraz z wymianą węzła c.o.;
- instalacja wod.-kan.
- instalacja hydrantowa spełniająca wymogi przepisów ppoż.;
- instalacja wentylacji;
- instalacja klimatyzacji;
- likwidacja instalacji gazowej;
- instalacja oświetlenia ogólnego (standardowe źródła światła, w ograniczonym asortymencie, łatwo dostępne, ekonomiczne i tanie w eksploatacji);
- instalacja oświetlenia ewakuacyjnego (natężenie min. 5 lx);
- instalacja gniazdek wtyczkowych ogólnych i zasilania komputerów;
- tablica główna rozdzielcza i tablice obwodowe;
- wewnętrzne linie zasilające;
- instalacja połączeń wyrównawczych;
- zabezpieczenia przeciwprzepięciowe instalacji;
- instalacja piorunochronna budynku;
- instalacje teletechniczne nisko prądowe (instalacja sieci komputerowej, telefonicznej - standard okablowania 6 kategorii);
- instalacja telewizji przemysłowej CCTV;
- instalacja systemu oddymiania grawitacyjnego klatek schodowych;
- instalacja SAP;
- instalacja radiowo-telewizyjna (RTV);
- instalacja domofonowa (ID).
c) Zamawiający wymaga uruchomienia systemu łączności w budynku DS nr 3.
d) Zakres prac obejmuje również dostawę podręcznego sprzętu ppoż. hydrantów ppoż. wewnętrznych z wężem półsztywnym, oznakowanie dróg ewakuacyjnych, wywóz i utylizację materiałów z rozbiórki i demontażu, wykonanie pomiarów i badań kontrolnych w tym natężenia oświetlenia dokładne sprzątanie obiektu z konserwacją posadzek i myciem okien.
3) Serwis i konserwację wszystkich zamontowanych systemów oraz urządzeń, w tym klimatyzacji, wraz z materiałami eksploatacyjnymi w okresie gwarancji - zgodnie z obowiązującymi przepisami i DTR urządzeń, nie rzadziej niż raz na kwartał, przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.
Wykonawca zapewnia czas reakcji serwisu od zgłoszenia awarii: 2 godziny.
5. Warunki prowadzenia robót:
1) Zamawiający przekaże Wykonawcy do realizacji plac budowy obejmujący teren określony dokumentacją projektową.
2) Wykonawca zapewni warunki umożliwiające prawidłowe wykonanie robót budowlano - montażowych oraz uwzględni w wynagrodzeniu ryczałtowym wszystkie koszty z tym związane.
3) Roboty budowlane mają być odpowiednio zabezpieczone, a plac budowy utrzymywany w należytym porządku. Roboty głośne i uciążliwe dla otoczenia będą mogły być wykonywane w terminach uzgodnionych z Zamawiającym. Należy się liczyć z koniecznością wykonywania robót w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz w dni ustawowo wolne od pracy.
4) Wykonawca będzie zobowiązany do usunięcia wszystkich szkód powstałych w obiekcie na skutek prowadzonych robót oraz doprowadzenia miejsc, z których będzie korzystał w trakcie prac, do stanu nie gorszego niż jaki zastał (również w zakresie estetyki).
5) Wykonawca ponosi koszty dostawy mediów (woda, energia, ogrzewanie).
6. Należy przyjąć wysoki standard wykonywanych robót.
7. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa program funkcjonalno-użytkowy stanowiący załącznik nr 2 (do SIWZ).
8. Ryzyko prawidłowości ustalenia przedmiaru i kosztów wykonania przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca.
9. Informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte w którymkolwiek dokumencie uważa się za obowiązujące.
10. Wszelkie roboty, prace dodatkowe, czynności, materiały, rozwiązania, itd. nieopisane lub niewymienione w programie funkcjonalno-użytkowym, a konieczne do przeprowadzenia z punktu widzenia prawa, sztuki i praktyki budowlanej, itd. muszą być przewidziane przez Wykonawcę na podstawie analizy dokumentacji dołączonej do SIWZ. Roboty takie muszą być uwzględnione w cenie oferty.
11. Zamawiający w trakcie trwania robót budowlanych przewiduje zamieszczenie na budynku i rusztowaniach reklam kontrahenta wskazanego przez Uniwersytet Gdański. Umieszczenie reklamy przewiduje się w zależności od harmonogramu prowadzenia prac związanych z remontem elewacji (na budynku lub elewacjach). Bez zgody Zamawiającego nie można umieszczać reklam na budynku i rusztowaniach.
12. Jeśli gdziekolwiek w programie funkcjonalno-użytkowym lub opisie przedmiotu zamówienia zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż zagwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w ww. dokumentach. Podane w opisach przedmiotu zamówienia nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 29 i 7 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych, technicznych i technologicznych Zamawiającego. W przypadku materiałów, których znaki towarowe podano w programie funkcjonalno-użytkowym lub opisie przedmiotu zamówienia poprzez równoważność Zamawiający rozumie zastosowanie takich materiałów, których parametry techniczne jakościowe i technologiczne nie będą gorsze od materiałów jakie zostały przyjęte w programie funkcjonalno-użytkowym lub opisie przedmiotu zamówienia i zostaną zaakceptowane przez Zamawiającego.
13. Wymagany okres gwarancji: 36 miesięcy - od daty zakończenia czynności odbioru końcowego robót - szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 11 projektu umowy (załącznik nr 6 do SIWZ).
14. Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu. Termin wizji należy uzgodnić z Zamawiającym

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 14/08/2015

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 50.000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych).
Wadium Wykonawca wnosi przed upływem terminu składania ofert.
2. W zależności od woli Wykonawcy wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
3. Poręczenie, gwarancja, o których mowa w pkt 2 powinny być ważne przez okres związania ofertą - kopia wadium powinna być dołączona do oferty, a oryginał dołączony do oferty w osobnej kopercie. Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy.
4. Oferta niezabezpieczona w wymaganym terminie wadium, spowoduje wykluczenie Wykonawcy przez Zamawiającego.
5. Wadium dla konsorcjum może być wniesione przez jednego z uczestników konsorcjum, kilku z nich lub wszystkich konsorcjantów łącznie.
6. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wnieść w terminie składania ofert przelewem na konto:
BANK PEKAO S.A. IV/O Gdańsk Nr 54124012711111000014925434 z oznaczeniem: Wadium do postępowania nr A120-211-161/14/PJ.
Potwierdzeniem tej formy będzie kopia przelewu (wpłaty) załączona do oferty. Wadium wniesione w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie (rozdział X SIWZ) znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego.
7. Ewentualne przesunięcie terminu składania ofert jest jednoznaczne z przesunięciem terminu wniesienia wadium.
8. Wykonawca, który nie wniesie wadium na zasadach określonych w SIWZ zostanie wykluczony z postępowania, a ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli:
1) Wykonawca, którego oferta została wybrana odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
2) Wykonawca, którego oferta została wybrana nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, którego oferta została wybrana,
4) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 oraz 26 ust. 2d lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
10. Zwrot wadium:
1) Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem pkt 9 ppkt 4.
2) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3) Z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy, Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na pisemny wniosek Wykonawcy:
a) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert,
b) który został wykluczony z postępowania,
c) którego oferta została odrzucona.
4) Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszonym o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy.
11. W przypadku przedłużenia okresu związania ofertą, Wykonawca musi jednocześnie przedłużyć okres ważności wadium albo jeżeli nie jest to możliwe wnieść nowe wadium na przedłużony okres związania ofertą.
12. Ponowne złożenie wadium lub jego przedłużenie:
1) Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium, a jeśli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. W związku z przedłużeniem terminu związania ofertą po wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium lub przedłużenia jego ważności przez Wykonawcę, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
2) Zamawiający żąda w określonym terminie ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu je zwrócono, jeśli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w powyższym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny

Wiedza i doświadczenie:
1. Na potwierdzenie tego warunku Zamawiający wymaga wykazania się przez Wykonawcę wykonaniem, w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwóch robót budowlanych odpowiadających swoim rodzajem robotom stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia, tj. roboty budowlane polegające na remoncie, przebudowie, rozbudowie lub budowie, zrealizowanych na kwotę nie mniejszą niż 5.000.000,00 PLN netto każda. 2. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (w tym w ramach konsorcjum) warunki udziału w postępowaniu określone w pkt 1 Wykonawcy ci mogą spełniać łącznie. 3. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie - art. 24 ust.1 i 2 ustawy. 4. Zasady oceny spełniania warunków Zamawiającego: Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia na podstawie dokumentów opisanych w rozdziale V SIWZ

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w powyższym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1. Na potwierdzenie tego warunku Zamawiający wymaga wykazania, że Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował w okresie realizacji zamówienia:
a) kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej i posiadającym odpowiednie kwalifikacje do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie;
b) kierownikiem robót posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji elektrycznych i posiadającym odpowiednie kwalifikacje do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie.
c) kierownikiem robót posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji sanitarnych i posiadającym odpowiednie kwalifikacje do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie.
2. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (w tym w ramach konsorcjum) warunki udziału w postępowaniu określone w pkt 1 Wykonawcy ci mogą spełniać łącznie. 3. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie - art. 24 ust.1 i 2 ustawy. 4. Zasady oceny spełniania warunków Zamawiającego: Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia na podstawie dokumentów opisanych w rozdziale V SIWZ

Sytuacja ekonomiczna:
1. Na potwierdzenie tego warunku Zamawiający wymaga wykazania się przez Wykonawcę, że:
a) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż 2.000.000,00 PLN.
b) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 2.000.000,00 PLN.
2. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (w tym w ramach konsorcjum) warunki udziału w postępowaniu określone w pkt 1 Wykonawcy ci mogą spełniać łącznie. 3. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie - art. 24 ust.1 i 2 ustawy. 4. Zasady oceny spełniania warunków Zamawiającego: Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia na podstawie dokumentów opisanych w rozdziale V SIWZ

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Wykaz potwierdzający, że że Wykonawca wykonał co najmniej dwie roboty budowlane odpowiadające swoim rodzajem robotom stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia, tj. roboty budowlane polegające na remoncie, przebudowie, rozbudowie lub budowie, zrealizowane na kwotę nie mniejszą niż 5.000.000,00 PLN netto każda, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów (wymienionych w pkt 1.2 rozdz. V) dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone - załącznik nr 8 (do SIWZ).

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Oświadczenie o podwykonawcach - Wykonawca wykonujący zamówienie wyłącznie siłami własnymi nie dołącza do oferty załącznika nr 7 (do SIWZ).
2. Zaakceptowany przez Wykonawcę projekt umowy - załącznik nr 6 (do SIWZ). Wykonawca może też zastosować się do informacji zawartej w rozdz. XVI pkt 1.
3. Dowód wniesienia wadium - zgodnie z rozdz. VII.
W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, Wykonawcy ci składają łącznie dokumenty, o których mowa w pkt 1,2, 3.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
§ 15 projektu umowy - załącznik nr 6 do SIWZ: 1. Żadna zmiana umowy nie może prowadzić do zwiększenia wynagrodzenia należnego Wykonawcy, z zastrzeżeniem ust. 3 pkt 10.
2. Zamawiający przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem wnioskowanych warunków ich wprowadzenia. Wszystkie poniższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody (z zastrzeżeniem ust. 3 pkt 10).
3. Istotna zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić w następujących przypadkach:
1) wystąpienia zamówień dodatkowych lub robót zamiennych, których wykonanie zapewnia wykonanie zamówienia podstawowego, skutkujące zmianą zakresu robót i/lub przedłużeniem terminu realizacji umowy,
2) zmiany terminu realizacji umowy z przyczyn: ekonomicznych, organizacyjnych lub technicznych leżących po stronie Zamawiającego,
3) zmiany terminu realizacji umowy z przyczyn: ekonomicznych, organizacyjnych lub technicznych leżących po stronie Wykonawcy, po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego,
4) zmiany terminu realizacji umowy spowodowanej warunkami geologicznymi, archeologicznymi, atmosferycznymi w szczególności: gwałtowne opady deszczu, gradobicie, burze z wyładowaniami atmosferycznymi, uniemożliwiającymi prowadzenie robót zgodnie z ich technologią i warunkami technicznymi zapewniającymi właściwą jakość wykonania, albo innych zdarzeń wymuszających przerwę w realizacji zamówienia niezależnych od Wykonawcy,
5) zmiany terminu realizacji umowy związanej z koniecznością powołania biegłych w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych w SIWZ, a w szczególności w dokumentacji projektowej, czynników uniemożliwiających realizację robót,
6) zaistnienia siły wyższej,
7) zmiany technologii wykonania robót lub rozwiązań technicznych. Dopuszcza się je tylko w przypadku, gdy proponowane rozwiązania są równorzędne lub lepsze funkcjonalnie od rozwiązań przyjętych w dokumentacji będącej podstawą zamówienia, po akceptacji zmian przez Zamawiającego,
8) zmiany osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne osoby legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami, o których mowa w ustawie Prawo budowlane,
9) zmiany zakresu podwykonawstwa w porównaniu do wskazanego w ofercie Wykonawcy, o ile jest zgodne z wymaganiami SIWZ,
10) zmiany obowiązującej stawki VAT. W takiej sytuacji wynagrodzenie brutto Wykonawcy, w części, w stosunku do której obowiązek podatkowy powstanie po zmianie stawki VAT, zostanie ustalone z uwzględnieniem tej zmienionej stawki,
11) rezygnacji przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy (maksymalnie do 20%) - zgodnie z § 4 ust. 4.
4. Warunki wprowadzenia zmiany do umowy:
1) strona występująca o zmianę postanowień umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia okoliczności, na które powołuje się wnioskując o dokonanie zmiany,
2) wniosek o zmianę postanowień umowy musi być wyrażony na piśmie,
3) zmiana umowy może nastąpić wyłącznie w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ug.edu.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 1A, pokój nr 124, I piętro, 80 - 952 Gdańsk Oliwa, w godzinach pracy od 7:00 do 15:00

Data składania wniosków, ofert: 26/08/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 1A, pokój nr 124, I piętro, 80 - 952 Gdańsk Oliwa

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Rozdz. III SIWZ. Termin wykonania zamówienia
1. Termin rozpoczęcia: od daty zawarcia umowy.
2. Termin przekazania terenu robót: 01.10.2014 r.
3. Termin zakończenia: 14.08.2015 r.
Rozdz. XV SIWZ. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy: 1. Zamawiający wymaga, aby przed podpisaniem umowy Wykonawca złożył zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10% ceny oferty brutto. Zabezpieczenie to Wykonawca może wnosić w:
1) gwarancjach bankowych,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) pieniądzu,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
2. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy w proponowanych przez Wykonawcę formach zostanie wniesione na ustalony z Zamawiającym rachunek bankowy, a gwarancje bankowe lub inne dokumenty zostaną wystawione na Zamawiającego. Zabezpieczenie winno być wniesione najpóźniej w dniu zawarcia umowy, ale przed jej podpisaniem.
3. W przypadku wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formie gwarancji bankowych/ubezpieczeniowych musi to być gwarancja, która nieodwołalnie, na pierwsze żądanie, bez stawiania warunków, gwarantuje na rzecz Zamawiającego zapłatę kwoty do maksymalnej wysokości zabezpieczenia. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia Zamawiającemu projektu gwarancji celem zatwierdzenia.
4. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wnosi przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: BANK PEKAO S.A. IV/O Gdańsk Nr 54 1240 1271 1111 0000 1492 5434.
5. W przypadku wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formie poręczenia lub gwarancji, gwarant musi zapewnić bezwarunkową zapłatę kwoty poręczenia (gwarancji) na pierwsze żądanie Zamawiającego, właściwie podpisane, zawierające oświadczenie Zamawiającego, że Wykonawca nie wykonał lub nienależycie wykonał umowę bądź nie usunął wad ujawnionych w okresie rękojmi. Gwarant winien zobowiązywać się do wypłaty kwoty poręczenia (gwarancji) w terminie 30 dni od otrzymania żądania zapłaty.
6. Zabezpieczenie w wysokości określonej w pkt 1 służy do pokrycia roszczeń
z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zamówienia.
7. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać, z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości, zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form określonych w pkt 1.
8. W ciągu 30 dni od zrealizowania przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia i przyjęcia go przez Zamawiającego jako należycie wykonanego (podpisania protokołu odbioru końcowego należycie wykonanego przedmiotu zamówienia), Zamawiający zwróci 70% kwoty zabezpieczenia, wniesionego w pieniądzu zatrzymując pozostałe 30% na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady przedmiotu zamówienia.
9. Kwota stanowiąca zabezpieczenie roszczeń w okresie rękojmi i gwarancji jakości zostanie zwrócona w ciągu 15 dni po upływie rękojmi po potrąceniu ewentualnych odszkodowań i kosztów zastępczego usunięcia wad.
10. Zamawiający zwróci zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy.
11. Zabezpieczenie wnoszone w formie poręczenia lub gwarancji powinno być wniesione w pełnej wysokości (10% oferowanej ceny oferty brutto) jako zabezpieczenie roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zamówienia. Zamawiający zwraca 70% zabezpieczenia w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania go przez Zamawiającego za należycie wykonane (podpisania protokołu odbioru końcowego należycie wykonanego przedmiotu zamówienia), pozostałe 30% będzie stanowić zabezpieczenie roszczeń Zamawiającego z tytułu rękojmi za wady przedmiotu zamówienia i zostanie zwrócone Wykonawcy w ciągu 15 dni od dnia upływu okresu rękojmi.
12. Przed przesunięciem terminu wykonania zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest odpowiednio przesunąć terminy ważności poręczeń (gwarancji) w terminie podpisania aneksu do umowy.
Rozdz. XVI SIWZ. Postanowienia związane z podpisaniem umowy o udzielenie zamówienia publicznego: 7. Do dnia podpisania umowy Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć:
1) kopię umowy regulującej współpracę Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 23 ust. 4 ustawy),
2) potwierdzenie wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
3) harmonogram rzeczowo-terminowy prac uzgodniony z Zamawiającym,
4) kopię dokumentów potwierdzających uprawnienia budowlane kierownika budowy i kierowników robót oraz aktualnych zaświadczeń potwierdzających prawo do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie - osób wskazanych w załączniku nr 9 do SIWZ,
5) kopię opłaconej polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż wartość umowy,
6) kopie umów zawartych z Podwykonawcami - w przypadku gdy Podwykonawca będzie podmiotem, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w rozdziale IV pkt 1 SIWZ.
Rozdz. XVII SIWZ. Podwykonawcy: 1. Zamawiający dopuszcza możliwość korzystania z usług podwykonawców - rozdział V pkt 3 ppkt 1 SIWZ.
2. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić, w załączniku nr 7 (do SIWZ), jaką część zamówienia zamierza powierzyć podwykonawcom.
3. Szczegółowe uregulowania dotyczące podwykonawstwa zawarte są w projekcie umowy - załącznik nr 6 (do SIWZ).
Rozdz. XIX SIWZ Dodatkowe informacje: 1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. W przypadku, gdy oferta zawierać będzie propozycje rozwiązań alternatywnych lub wariantowych - oferta zostanie odrzucona.
3. Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej jak i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.
4. Zamawiający nie zamierza dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
5. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych.
6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości dokonania przedpłaty.
7. Koszty opracowania i dostarczenia oferty oraz uczestnictwa w przetargu obciążają wyłącznie Wykonawcę.
8. Zamawiający udostępnia SIWZ na stronie internetowej www.ug.edu.pl od dnia zamieszczenia publikacji w Biuletynie Zamówień Publicznych do upływu terminu składania ofert.
9. Przekazanie SIWZ w formie papierowej na wniosek Wykonawcy przekazuje się odpłatnie (10 groszy za stronę + koszty przesyłki - listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru) - art. 42 ust. 2 ustawy.
10. Zamawiający w szczególnie uzasadnionych przypadkach może w każdym czasie, przed upływem terminu do składania ofert, zmienić treść SIWZ. Dokonaną zmianę Zamawiający przekazuje niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano SIWZ oraz zamieści na stronie internetowej Zamawiającego.
11. Jeżeli zmiana treści SIWZ prowadzi do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu, Zamawiający zamieszcza ogłoszenie o zmianie ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych.
12. Jeżeli w wyniku zmiany treści SIWZ, nieprowadzącej do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu jest niezbędny dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach, Zamawiający przedłuży termin składania ofert. O przedłużeniu terminu składania ofert Zamawiający niezwłocznie zamieści informację na stronie internetowej Zamawiającego -
art. 38 ust. 6 ustawy.
13. Zgodnie z zapisem art. 8 ustawy oraz regulacją ustawy o dostępie do informacji publicznej postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jest jawne. Zamawiający może ograniczyć dostęp do informacji związanych z postępowaniem tylko w przypadkach określonych w ustawie.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112914 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454210004 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
454430004 (Roboty elewacyjne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Podobne przetargi

192037 / 2014-09-09 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Gdynia (pomorskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Rozbiórka budynku kotłowni i sieci cieplnych w Punkcie Bazowania Hel w ramach zadania modernizacja systemu ciepłowniczego w PB Hel - zadanie 12291.

179108 / 2012-05-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Przedszkole Nr 28 w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Przebudowa pomieszczenia kuchni i zaplecza kuchennego w budynku Przedszkola nr 28 w Gdyni przy ul. Narcyzowej 3 (ETAP I)

209254 / 2013-05-29 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na rozbiórce muru granicznego, wschodniego do rzędnej terenu nieruchomości przy ulicy Chmielnej 54/57 oraz postawieniu ogrodzenia budowlanego tymczasowego.

104408 / 2013-03-15 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Gdynia (pomorskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Modernizacja pomieszczeń biurowych wraz z klatką schodową w budynku przy ul. Do Studzienki 43 w Gdańsku

282847 / 2008-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Bytowie - Bytów (pomorskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Remont pomieszczeń higieniczno-sanitarnych w budynku Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bytowie przy ul. Domańskiego 2, 77-100 Bytów

331300 / 2011-10-12 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Gdynia (pomorskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Roboty rozbiórkowe budynków wraz z uporzadkowaniem terenów dwóch kompleksów wojskowych (tereny leśne) w m. Hel.

313297 / 2008-11-14 - Podmiot prawa publicznego

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Roboty budowlane polegające na wykonaniu robót dodatkowych do Umowy GIWK/GPWŚ/9/2007/JRP/2 polegających na wykonaniu dodatkowej wymiany gruntu na trasie nowoprojektowanego kabla - usunięcie kolizji 211a

357720 / 2012-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Remont kaskady na miejskiej sieci kanalizacji deszczowej , zlokalizowanej pomiędzy ulicą Ejsmonda a Bulwarem Nadmorskim w Gdyni

291900 / 2015-10-30 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Gdynia (pomorskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Budowa strażnicy Wojskowej Straży Pożarnej na terenie kompleksu wojskowego Gdynia Babie Doły wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, zadanie nr 13671.

340766 / 2010-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Człuchowie - Człuchów (pomorskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Rozbiórka budynków przy ul. Długosza 2, 4, 6 ul. Batorego 6, ul. Szczecińskiej 3,ul. Chrobrego 12 i ul. Słowackiego 4

229566 / 2010-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Przywidz - Przywidz (pomorskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Budowa hydroforni w Ząbrsku Górnym wraz z siecią wodociągową oraz wykonanie studni wraz z urządzeniami do poboru wody, budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Piekło Dolne o długości 3,8km, woj. pomorskie.

289864 / 2014-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stary Dzierzgoń - Stary Dzierzgoń (pomorskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Remont chodnika w Myślicach w pasie drogi wojewódzkiej nr 526 oraz w Starym Dzierzgoniu w pasie drogi wojewódzkiej nr 515 - ETAP I

124862 / 2013-03-29 - Podmiot prawa publicznego

Powiatowe Centrum Zdrowia spółka z o. o. - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Przebudowa pawilonu B, budowa szybu windowego, dostawa i montaż windy w Powiatowym Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Kartuzach

117328 / 2010-04-27 - Uczelnia publiczna

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte - Gdynia (pomorskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Wykonanie przyłącza sieci wodociągowej wraz z hydrantami ppoż. na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.